Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még élek, csak olyan fáradtság van rajtam, hogy folyton aludnék. Meg ez a téli depi, brűűű...

Jolka!
Nem tudtam tegnap megoldani Flóra szállítását, babakocsival meg nem akartam, úgyhogy szuri csak a jövő héten. Biztosan le leszek tolva, de ez van, senki nem volt itthon autós-ügyben. Szibériába meg nem akartam kivinni.
Viszont mi voltunk kint ma, igaz csak keveset, de az is jól esett neki. Folyt a könnye, olyan hideg volt /van.
Holnap biztosan megyünk klubba, ott találkozunk. Mondjuk nem tudom, hányan fognak még merni vállalkozni arra, hogy kimozduljanak. Vagy már tényleg normálisabb idő lesz holnap?
A fellépésen nem volt baj a bokámmal, viszont azóta is folyamatosan. Lehet, most ki kellene hagyni pár edzést, de nem szívesen tenném, mert új bécsi formációt tanulunk. És imádom. Amúgy akkorát hibáztam a fellépésen, mint még soha 6 éves korom óta. Hát ez van, biztos koncentrációhiányban szenvedtem.
Ti jól vagytok? Nem érzi éjjel a gyerek ezt a hülye frontot? (Most nekem nagyon szarul aludt a bébi.)

Dóri!
Mi még most is koszmósok voltunk, de ez nem betegség. Én mindig úgy csinálom,ha előjön, hogy a gyógyszertári n.olajjal bekennem fürdés előtt 1 órával és közvetlenül fürdés előtt lekaparom a fésűvel. Persze óvtosan. Nekem állja FLóra és be is vált.
Amúgy mi Gabival fürdünk, csak előtte olajozom. A popsijára is még mindig gyógyszertárit használok.

Tünde! Jolka!
Segítsetek! Hol van Debiben az Unió Áruház? A jövő héten át kellene mennem táncruha ügyben és itt is lenne intéznivalóm (Scholl-bolt, ahová van engedményem).

Zsuzsi!
Hogy állsz h-gomba ügyben? Elmúlt?
Sokat eszembe voltál, most félévkor. Jövőre már én is értekezek. De még nem tudom, hogy örüljek vagy sírjak.

Petra!
Igen, visszamegyek dolgozni, ezért megy Flóra bölcsibe. Uakkor hamarabb, mint én kezdek, mert meg kell szoknia és át kell esnie az ilyenkor szokásos betegségeken. Ezért a tavaszi kezdés.
Ja, van vmi Ökonet-es mosópor is, ami szintén környezet- és egészségkímélő. Lehet előbb azt próbálom ki a dió helyett. Főleg így, hogy vannak rossz tapasztalataid is.

Tünde!
Én megvártam a majdnem félévet az evéssel, de nem bántam meg. Mondjuk nekünk is kinézte a kaját a szánkból, ezért lett a majdnem félév.

Ági! Simsi!
Nektek már nagyobbak a gyerkőcök, ezért adjatok tanácsot! Flóranak akarok venni kisasztalt székkel, de nem tudom, hogy fa vagy műanyag legyen és hogy hol keressem. Nektek mi vált be és hol vettétek?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok,

Jolka, melyik Bref? Lila flakon rózsaszin kupakkal? AZon láttam, h. többek közt a penész is elbánik (?), de nekem a pumpás domestost ajánlotta az eladó, de az tényleg nagyon büdös, csak vasárnap reggel merek fújni belőle, mielőtt indulnánk Debibe, h. kiszellőzön a lakás. Bátrak vagytok v. már ennyire hiányzik Márknak a friss levegő? Én tegnap olvastam, h. a nagyon hideggel az a baj, h. a kicsiknek az arcüregükben melegszik fel a hideg és ezért majdnem törvényszerű a betaknyosodás. Melinda ez hülyeség? Na engem ez tényleg visszatart, eddig nem voltunk fikásak, jó lenne elkerülni ezután is. Bár felmerül bennem a kérdés, akkor Finno-ban mi van a gyerekekkel, ott ugyanis -20 fok az alsó határ.Képzeld tegnap került a kezembe a Bredon nyitásakor kapott akciós lap és látom, h. akkor 20ezer volt az Octopus, brrrrrrr nem semmi. Bár kár bosszankodnom, mert akkor eszembe sem jutott még a járóka, Zalán még a pocakban volt, igy is akkor vettünk nagyon olcsón pihenőszéket, overált, meg egy halom apróságot, amiknek azóta is nagy hasznát veszem. SZereted amúgy a járókát? Ha most azt irod, h. nem .... holnap talán áthozza a tesóm.

Petra, Zalán elég jól lefoglalja magát a köztes időben, rá-rá pillantok, de körberakom játékokkal és elnézeget. Már többen kérdezték akik sűrűbben látják, h. ez a gyerek egyáltalán sírt már úgy istenigazából? Hát szerencsére nem, még mindig jó, legalábbis engem kímél, de az is lehet gyűjti az erőt a későbbiekre. Nekem a Suttogó titkai nagyon bevált, bár nem sok esetben kellett fellapoznom, de az ágyban alvást abból lestem el és hál'istennek tökéletesen bevált. Tegnap 6-szor aludt be napközben (amugy ahogy tegnap irtam is 4-szer szokott normál esetben, max 5, de ugye nem voltunk kint) volt fél órás, de másfél órás is, a 6. már nagyon meglepett, mert negyed 8-kor aludt el, amikor épp elkezdtük volna fürdetni, de 8-kor felkelt. Biztos emiatt is, de majdnem fél 10-kor aludt el. Ja, ha nem alszik el rögtön, és nyűglődik a pofijára teszem a kezem kb. egy percre és attól már elalszik. Nem simogatom, mert nekünk nem az jött be, de van, aki a seggét rázza a kiságyban a gyereknek és a rázástól alszik el. MIndenkinek más jön be.

Csilla, az Unio van a Nagytemplom mellett, ha szembe állsz a templommal balra, ronda szocreál épület. De hogy jön a Scholl a táncruhához?

ANita2, küldöm a pöttyöket. Van pár dm-esem is, már két beteltet vásároltam el ebben a hónapban ott, ezért nem használtam fel a rossmann-t, nekem előbbi bolt jobban bejön.

Anita1, Még azt tegnap elfelejtettem megirni, h. előre kár gondolkodnod, h. mennyit adsz, mert nem tudod hogy zajlik le a szülés és mivel miattam nem kellett csak 2 órával hamarabb bejönnie a dokinak (reggel 7 helyett 5-re)meg fogadott szülésznőm volt, tehát nem töltött velem fél óránál többet és könnyű, ter mészetes szülés volt, ezért lett kevesebb a peraszolvencia, mint amire előzőleg gondoltam. A császárért 10-20-szal többet szoktak adni, na de ne legyen rá szükség, kívánom, h. könnyen, gyorsan szüljél.

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!

Köszike előre is a pöttyöket. Sajna itt nincs dm, úgyhogy be kell érnem a Rossmann-nal. De nekem tetszik. Szerintem ez a vasvári üzlet sokkal jobb, mint a nyíregyházi (sétáló utcaiban voltam). Tágasabb és mintha a választék is nagyobb volna.

Lassan megint ébredezhet babóca, mert eltelt a 3 óra. Kép

Sikerült most délelőtt mindent megcsinálni amit akartam, úgyhogy várhatom a vendégeket. Sőt! Még a gyerkőcök ágyára csináltam "rendszámtáblát" a nevükkel. Jól mutat! Kép Már régóta akartam, na és mindekettejük ágyán van kis takargatni való sérülés, szóval így egy kalap altt azokat is eltűntettem a névtáblákkal.

Szép napot!
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

 
 

Sziasztok!

Dóra!
Mamám mesélte, hogy Õk anno csipkével mosták a kicsik fejét, gondolom azanyaga miatt is könnyebben lejött a koszmó.

Tünde!
Mi nagyon szeretjük a járókát, nagyon könnyen feláll benne Manó, csak a fogait féltem.
Mostanában sokat van kint is, most járja körbe a szobát, legalább nem kell felmosnom. Kép csak vicceltem.
Nekünk a kék pumpás bref van, nagyon nehezen találtam rá, de a kis spárba még van. Lehet, hogy ez már egy régi széria és itt még maradt.

Pár éve még én is a rossmann-ba jártam, de most már jobban bejön a dm. Sokkal tisztább, rendezett, könnyű benne közlekedni kocsival, gyorsak és nagyon kedvesek a dolgozók. Ezzel szembe a rossmann-ba lassuak és tele van kacattal, ja és nem lehet benne közlekedni.Miért árulnak itt egyáltalán vasalót. Kép

Csilla!
Mi jól vagyunk, a szokásos ébredések vannak éjjel. Viszont most nagyon nehez aludt el.Félóráig udvaroltam neki a kiságynál, hogy aludjon, de mindig felállt, beszélt a saját nyelvén, ha kimentem. De most már úgy néz ki már alszik.
Nekünk fa etetőszékünk van, ami később asztallá és székké alakítható. Szerintem a mű.a is jó, könnyebb és olcsóbb, gondolom. Ebből akkár pirosat és rózsaszínt is vehetsz Flórának.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Mi mégis megkockáztattunk egy félórás sétát, olyan szépen sütött a nap, és hideg sem volt.A napon a hőmérő -4-et mutatott.A tv kicsit eltúlozta szerintem ezt a hideg pánikot. Régebben is megéltünk már jó kis mínuszokat, mégsem erről szóltak a hírek.Minek ez a felesleges riadalomkeltés?!Viszon Borsodabn tényleg van ahol ítéletidő van, tegnap beszéltem egy barátnőmmel, aki a szomszéd faluból nem tudott hazajutni!
M amár hímezni is volt időm Petitől!Ez nagy öröm számomra, most pedig apával van egy kicsit, mert kivételesen apuka hamarabb hazaért!! :-))

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Tegnap úgy jutottam ki tanítani, hogy a 6.05-ös busz 6.40-kor jött (azaz késett 35 percet)és így azzal időre kiértem. De Ibronyból két reggeli busz sem tudott elindulni, befagytak...Kép

Csilla!
Gomba ügyben nyerő vagyokKép minden ok! De úgy veszem észre, hogy most fog megjönni. Egész nap olyan "síron túli" hangulatom volt, olyan elkeseredett, aztán mikor hazajöttem, akkor vettem észre, hogy talán megjön, most meg fájdogál a hasam. Igazság szerint tisztában vagyok vele, hogy ebben a hónapban nem adtunk bele apait anyait, de mégis eljátszottam a gondolattal, hogy hátha... de megmondta apának, hogy most pihenjen, mert később nem fog... Kép

Dóra!
Kristóf erősen koszmós volt.Sőt tejkiütéses is volt (kiderült, hogy banánt ettem és azt nem bírta)Koszmó ellen: éjszakára olajjal lekenni és egy olyan pamutsapit húzni a fejére, amit nem sajnálsz a művelet után elhajítani, mert nem fog kijönni belőle..ja, és kifésülés óvatosan. van olyan gyógyszertári krém is, amit doki felírhat
Én is elkezdtem karácsonykor hímezni, de sajna ugyanabban az állapotban fekszik a sarokban...

Simsi!
Köszi a mélt, válaszolok is rá, csak legyen öt percemKép

Jóccakát:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Segítsetek!!! Egyre rosszabb nálunk az esti elalvás, már második esténk, hogy egyszerűen nem lehet mit kezdeni Bencével. 8 körül befejezzük a fürdést, szopizik kb. fél 9-ig, és akkor felkel és csak sír, de olyan fájdalmasan, hogy nem tudom elképzelni mi a baja. Ez meg kb. fél 10-ig, aztán nagy nehezen elfogadja a cicit és megnyugszik. Egyébként éjszaka már semmi baj nincs az alvással, kétszer kel, eszik és alszik tovább. Napközben is teljesen nyugodt, van egy pillangója most is azzal játszik egyedül már fél órája. Szerintetek lehet a foga? Vagy hiszti? Mit csináljak? Még egy ilyen este és megőrülök!!!!

Dóra!
A koszmóra nekünk a doktornő saját keverésű „gyógyító kenőcs”-öt írt fel, ami nagyon jó, ha az arcán van kiütés azt is egy óra alatt elmúlasztja.

Anita2!
Bencével is elég sokat kell foglalkozni, de most kezd elnézelődni, játszani egyedül. Majd ha Kornél is meg tud fogni tárgyakat, szerintem jobban el lesz egyedül. Mondjuk Bence imádja az órát meg az árnyékokat is nézegetni. Azért hagyd néha egyedül Kornélt, hogy megszokja. Az éjszakai etetésnél, ne kapcsolj villanyt és ne simogasd-becézgesd, tanulja meg, hogy ilyenkor csak evés van, esetleg pelenkázás, ha szükséges. Nálunk ez szerencsére jól alakult. Azt is olvastam, hogy ha napközben gyakrabban eszik, akkor éjszaka is gyakrabban fog. Lehet, hogy tényleg fáj a hasa Kornélnak, bár Bence nem produkált ilyen tüneteket, amiket leírtál. Nagyon édi Kornél ezen a fényképen, ő sem egy sovány baba.
Érdekes, Dominik miért utálja ennyire az ovit, pedig még nem is járt, nem?

Jolka!
Bence is imádja a mondókákat, mindig hangosan kacag, amikor mondom neki.

Csilla!
Köszi a tippet, majd megnézem ezt az ökonetes mosószert is. Biztos jó lesz Flórának a bölcsi, a gyerekek közt biztos jól fogja magát érezni. Ez a Hétszínvirág ugye magánbölcsi, ahol viszik hozzák a gyerekeket? Ennyire vágysz vissza dolgozni? Emlékszem, írtad, hogy hiányzik a munka. Jó ha az ember így szereti a munkáját.

Tünde!
A nappalokkal most már nekünk is minden oké, minden megy, ahogy kell, eljátszik egyedül Bence, most az estét kellene megoldanunk. Remélem, kapok valakitől valami jó tippet. Félek, hogy ez az esti parádé hiszti, és azon a elég nehéz segíteni.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Még azt elfelejtettem, hogy Libabokorban a házunknál -23 fok van!!! Ez szörnyű!

Most látom, hogy Bence addig pillangózott, hogy beájult.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Lányok!
Tegnap, míg vártam, hogy elkezdődjön a torna, arra gondoltam, hogy megkérdem, nincs e kedvetek kapcsolódni. Persze, ha fél 18 és fél 19 között nincs szopi és van, aki vigyázz a bébikre.

Na, majd még folyt. csak Flóra most nem hagy.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvastalak Titeket, de most lenne egy kérdésem, ha tudtok segítsetek légyszi!
A kisfiam, Ádám jövő héten lesz 3 hós. Karácsony után vmi vírust elkapott, tüsszögött, köhögött meg tele volt az orra. A gyógyszerektől nagyjából rendbe jött, már nem kell szednie, csak vitamint, viszont az orra még mindig tele van, ezért vettünk egy elektromos orrszívót, hogy ne a kézivel kelljen szórakozni. Ez nagyon jól ki is hozza a cuccot, de most meg azt hallottam, hogy ilyen pici gyereknél még nem is szabad használni... Szerintetek? Előre is köszi!

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Szia Annamari!

Nekünk a porszívóra csatlakoztatható van, arra az van írva, hogy 0-6 éves korig. Én kipróbáltam a miénket, hogy milyen érzés, és egyáltalán nem szív olyan erősen. Szerintem használd nyugodtan. Nagyon szép a kisfiad!!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Nagyon sajnálak titeket, hidd előbb utóbb rájössz mi lehet a gond. Nekünk is volt ilyen, nem tudtam neki segíteni, kb. 1 órát üvöltött. Tornáztattam, feltoltam a lábait, énekeltem, de semmi sem volt jó. Egy-két nap esti kaja után kezdte nekünk is, de a következő napoktól magától elmúlt. Mai napig nem tudom, hogy mi lehetett a gond.
De már egyszer írtad, hogy lehet, hogy jön a foga, mert már meg van duzzadva az ínye. Próbáld bekenni neki egy kis Dentinox-al, attól nem lesz semmi baja sem. Szerintem.

Anita2!
Nekünk is volt Manónak egy kedvenc játéka (amiről Petra is írt) Egy napocska, amit nálunk is órákig tudta nézni Manó. Élénk színei vannak , első ránézésra nagyon giccses, CSörög, zizzeg... de a gyerköcöknek ez kell. A natúr színeken még átnéznek. Amúgy ez Egy Lamaze "márkájú" játék, nekünk ezek nagyon bejöttek. Nyíregyen a pelikánba lehet csak kapni, vagyis a tulaj ezt mondta, egyébként nem szeretek oda járni.

Szia Annamari!
üdv a topicon. Nyugottan használd az orszívót, hisz ilyen pici babáknak van kitalálva.
Szerintem is nagyon szép a kisfiad.

Szisztok
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Annamari,
üdv. Gyere máskor is. Orszívóhoz nem tudok hozzászólni, mert egyelőre hál'istennek nem volt rá szükségünk. Ádám (?) csak az előttem szólókat tudom én is ismételni nagyon gyönyörű kisfickó.

Jolka,
Pelikán, húúúú .... nagyon gáz ... a nőci. Az árukészlettel nincs gond .... de az eladó (aki valószínű a tulaj is egyben), engem visszatart, h. betérjek, ha már nagyon nem találok v.mit mégis ráveszem magam, h. benézzek, de az odaúton reménykedek, h. a nőci nem lesz ott, v. minimum el legyen foglalva vevővel és akkor ki tudok menekülni, ha már megnéztem, ami engem érdekel. Akárhányszor kijövök megfogadom, h. ide soha többet ... és aztán mégis. Már másik topicon is olvastam, h. kiakadnak a kismamák tőle. Ugyhogy a hiba valószinű nem az én (mi) készülékemben van. Remélem nem rokona egyikőtöknek sem, mert nem szeretnék senkit megsérteni. Erről a Lamaze-ról még nem hallottam, de most utánanézek a net-en.
A járókát ma a tesóm áthozta, mikor felhozta nézek rá, h. mikor hozza az etetőszéket, rákérdezek, h. azt nem akarja felhozni ... mire ő, azt mondtad az nem fontos. Valóban, arra azt mondtam, h. amiatt nem kell átjönni Nyh-ra, de ha már jön és be is fér a kocsiba, talán nem kellene emiatt még 1-szer átjönni. AZ én amugy értelmes bátyámból ezt nem néztem ki. No comment.
A járóka amugy eddig nagy siker, ha Zalán megunta magát kicserélem a játékokat, meg forgatok rajta 90 fokot, vagy egy méterrel arrébb tolom. Internetező kismamák álma. Amugy ne gondoljátok, h. ridegtartásban van a gyerek!!!!!
Rossmann, az Átrium alattiba járok mert tágas és az eladók olyan kedvesek, mint ahogy azt nem is remélhetnénk egy ilyen helyen, ahol nap. mint nap nagyon sok ember megfordul. Többször jöttek már oda hozzám, h. miben segíthetnek, mindig kedvesek, tudom ajánlani. Viszont babakocsival eddig kétszer voltam hajlandó betérni ... a sok lépcső az egyetlen hibája.

Petra, Dóra, Aniták,
az előbbi témához némiképp kapcsolódik, h. egy másik fórumon olvastam, h. a kórházi csomagban volt egy kupon a Rossmannba (HIpp), ha a bébi betöltötte a 4 hónapot a kiskönyvével át lehet venni egy kezdő kajás csomagot. Gondoltam leirom, mert én anno azt a csomagot ugyan átnéztem, de elkerülte a figyelmemet a kupon, ha nem olvasom sose kerestem volna. Azt is tudom, h. soken még nem mostanában kezditek a hozzátáplálást, de hátha éltek a lehetőséggel. ma lehet beváltom és akkor azt is megírom érdemes-e fáradni.
Petra, amugy napról-napra jobban lefoglalják magukat a bébik, vagyis inkább azt tapasztalom, h. más kelti fel az érdeklődését, legalábbis Zalánét. Nyugi, nem a net-ről beszélek :-))))). A smile-kat honnan szeditek? Én csak ilyet tudok.

Kimerészkedett ma valaki gyerekestől az utcára???? Én már reménykedem benne, h. holnap mehetünk.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!

Örülök, hogy bevált a járóka.
Nekem is u.a a véleményem a Pelikánról, én mindig megfogadom, hogy soha többet, már 3 hónapja tartom. Kép
Nekem sem akar sikerülni az összes smile, de egy zárójelel neked is sikerülni fog. Kép
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Tünde!

Ha küldesz mail címet küldöm a Smile táblázatot. De megtalálod a balfelső sarokban a formázás alatt. Ha jól emlékszem.Kép
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Köszi a dícséreteket, meg a segítséget is, aranyosak vagytok. Kép Én is úgy gondoltam, hogy használhatom, csak első gyereknél olyan könnyű az embert beparáztatni, és a nagyokosok tesznek is róla, hogy legyen min idegeskedni... Na mind1.

Petra, nekem eszembe se jutott, hogy kipróbáljam magamon Kép Az ujjamat tettem oda, és nem éreztem olyan erősnek, ezért is mertem használni.
Köszi, hogy megnyugtattatok, jövök máskor is, ha Ádi engedi. Bár mostanában elég szépen alszik. Vagy másfél hete beállt arra, hogy átalussza az éjszakát (21.00-22.00től reggel 6-7ig, csak egyszer kétszer kelt fel 4 körül), nappal pedig 3szor alszik 2-3 órát. Olyan du. 4-től viszont már nem alszik az esti szopizásig. Szerintem nagyon jó kisfiú. Kép Pedig ő is hasfájós volt, de 2 hónaposan szerencsére abbamaradt.
Na megyek, mert felébredt Kép

Sziasztok, A.

Ádimama
 
 


Annamari!
HAsználd nyugodtan az orrszívót, mi első perctől kezdve ezt tesszük, mert már a kórházban megfáztunk!
PELIKÁN{smile}-tényleg gáz. Az árukészlete pedig jó lenne, de anőci borzalmas!!Elkelne már a városba egy igazán jó bababolt!!sziasztok, megyek , mert petya türelmetlen

Kép
dora1980
 
 


Annamari!
HAsználd nyugodtan az orrszívót, mi első perctől kezdve ezt tesszük, mert már a kórházban megfáztunk!
PELIKÁNKép-tényleg gáz. Az árukészlete pedig jó lenne, de anőci borzalmas!!Elkelne már a városba egy igazán jó bababolt!!sziasztok, megyek , mert petya türelmetlen

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Mostanában nem vagyok dőmilliomos, így nagyon keveset írok, de ha a szülőszobán nem lesz munka, és még a net is működik, akkor majd írok nektek.
Most egy kicsit betegek vagyunk, de átvészeljük
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Melinda,
Nálad (veled) is lehet szülni? Csak napközben dolgozol?
Gyerekeknek jobbulást.

JOlka,
nem volt Bref a kis Sparban, ugyhogy marad a büdös domestos. Címem tunde5@citromail.hu.

Lányok, a Hippes mintacsomag jobb, mint gondoltam. Az előke a legjobb benne.

KépKép
tuzal
 
 


:-)most csak röhögök magamban :-)
A madár nevű bolt, ahol madárnak nézik a vevőt...
Hosszan lehetne mesélni róla, de most rövid akarok lenni. Egyébként ugyanaz a véleményem róla, jól megfogalmaztátok helyettem ( is)

Csilla!
Kisasztalt szeretnél, és nem etetőszéket, ugye jól értettem? Én a miénket még a nagylánynak vettem, azt örökölte Bencus. Egy kerek asztalka, műanyag, fehér, nem tudom, lehet-e még kapni, és hozzá két kis színes szék. A lábai kicsavarozhatók, ha nincs rá szükség, elrakható. Jó volt, amikor vendég gyermek jött, ketten ehettek, játszhattak. Most a kisszobában van, és az a rajzoló-gyurmázó asztalka. Nyáron az erkélyre volt kirakva, játszani. Talán meg lehet nézni az Eötvös u-i műa. boltban, de sajnos, fogalmam sincs, hogy árulnak-e még ilyet, vagy hasonlót.

Zsu!
Én is így voltam az írással :-))))))

Nekünk még jégvirág is volt az erkélyajtón, de mára elolvadt. Kicsit kár. Szép volt. De azért örülnék, ha már nem kellene ennyi cuccot felvenni ha kimegyünk. Lefáraszt a reggeli indulás.

Na, mégsem voltam olyan rövid:-)))

KépKép
simsi
 
 


Hello lányok!

Szóval a tornát komolyan gondoltam. Jolkával már megbeszéltük. És ti?

Petra!
Egyszer te írtál a Sóstói úti Maxx boltról. Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség a két bolt között, merthogy ott kettő van egymás mellett. Én még sosem voltam benne, de tényleg agyon szokták dícsérni az anyukák.
Szerintem ha a foga fájna Bencédnek, akkor napközben is fájna, nem csak este. Vmi más lesz a baj, de talán csak szimplán nyűgösebb. Szerintem is magától fog elmúlni, ahogy Jolka írta. vagy talán már jobb is?

Tünde!
Tényleg semmi köze egymásnak a táncruhának és a Schollnak. Szóval félreérthetően fogalmaztam. Akkor az Unió Áruház a Nagytemplom mellett van. És még egy kérdés: a Pláza és ez az Áruház messze vannak egymástól?

Simsi!
Sokan mondták ezt az Ötvös utcai műa. boltot, majd megnézem. Mondjuk jövő héten átjutunk Debibe, remélem, és akkor bemegyünk a Corába. Febr. 01-től baba-mama hetek lesznek. Hátha találok.

A férjem elzavart, mert jönne számlázni, úgyhogy sziasztok!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

CSilla!
A Pláza Pedig a Nagytemplomtól jobbra van. Kép Csak a villamossíneket kell követni. Mivel mentek kocsival v. vonattal. Mert akkor egy kicsit másabb lesz, az eljutás, mivel a nagytemplom előtt már nem lehet kocsival közlekedni.
Zolkoval megbeszéltük a tornát, benne van, hogy addig vigyáz Manóra, csak még nem tudja, hogy alakul a tanítás. Na, meghát a lényeg, még nem tudja, hogy alakul a tavaszi foci. De szerintem nem lesz akadály.
Baba-mama hét? nem is tudtam, akkor meg van hol költök megint egy vagyont. Tavaly is nagyon jó volt, csak egy kicsit késve mentünk addigra a javát elvitték.
szisztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Nem tudom mi vol petyával tegnap, egyszerűen nem akart elaludni!Kb. 6-szor elaltattam, letetttem, és5 perc múlva fent volt. Nem nagyon sírt, csak nyöszörgött. Pedig olyan álmos volt, mint a föld!!11-kor újra evett, és utána is cak éjfélkor aludt be rendesen. Már mérges voltam rá, metr én is hulla voltam.Apa közben jót aludt, mert ő is fáradt volt (Hű de változatosan fogalmazok!)- na meg ő munkába megy reggelente.Aztán Petya fél6-ig aludt, újra szopi, és 7-kor ismét elég nehezen, de apa ölében elaludt.Azóta én is most keltem fel, a férjemet is félálomban engedtem el(ki sem keltem az ágyból), Petya meg még mindig alszik!Lehet hogy vmi front volt?
A másik ilyedelmem, mintha kevesebb lenne a tejcsi!!!Újra elkezdem a szoptatós teát, bár azért hagytam fel vele, mert hasfájósnak ítéltem a baba számára!Remélem h. csak tévhit volt!VAn még vmi praktika, h. visszaálljon a normál tejtermelés??(most mondjuk újra teltnek érzem a soron következő cicit!Bízom benne h. átmeneti állapot volt!
Na jól kipanaszkodtam magam, most megyek reggelizni.

Kép
dora1980
 
 


Jó reggelt Lányok! Kép

Még egy ilyen jó éjszaka, és kiugrok a bőrömből. Már a harmadik éjszakát aludta át Kornél. El sem akarom hinni.
Hétfőn 1/4 2 - 1/2 7
Kedden 1/2 1 - 3/4 7
Szerdán 3/4 12 - 7 ALUDT!!!!!!
Remélem már megtartja ezt a jó szokását. Persze ezen alvás előtt fent van 3-4 órát legalább, akkor már kicsit nehéz vele, de megéri a "befektetést". Kép Mostanság a cici cibálás is kezd elmaradozni. Nem azt mondom, előfordul, de nem olyan vészes, mint korábban. Most sajna az egyik cickóm annyira fáj, nem tudom miért. Aztán tegnap délután vettem észre, hogy szabály szerűen sebes. A kis piócám annyira szívja, hogy szinte horpad a hátam. Az első egy percben alig kapok levegőt, annyira erősen szopizza. Utána már nem fáj. Kép De majd meggyógyul pár nap altt. Addig kibírom. Kép
Már most alszik Kornél megint, úgyhogy míg tehetem megreggelizem.
Dodi még alszik. Ja! Oviba csak 2,5 napot járt, de az Neki totál elég volt. Pedig már mondogatom neki, hogy ha jobb idő lesz, mennie kell. De hogy nem kell ott aludni, ebéd után jöhet haza. Azért is akarom megvárni vele a jobb időt, mert így Kornéllal akkorra tesszük a sétát, és megyünk Dodiért. Most meg nincs aki hazahozná, ezért sem jár. Még a reggel is húzós lesz. Mert ha olyan hisztis lesz mint volt, akkor sajna az apa nem vállalja be a vitelt. Talán párszor majd anyósra rábízom. De majd megoldjuk, mindenesetre megvárom a jobb időt!
Szép Napot!
Anita2

ui: Kérdeztem a múltkor a Baba magazin előfizetést. Na csak azért kérdeztem, mert hogy ha decemberben fizetted be a csekket, járt hozzá egy Nivea pelenkázós hátizsák(pelenkázó alátéttel és egy popsikenőccsel), amit most 16.-tól lehet átvenni a Brendonba. Ugye nekünk Debrecen a legközelebbi. Na Ritát megbíztam és a múlt héten szerdán elment. Akkor hétfőn, 16-án telefonáltam a Brendonba, hogy megérkeztek-e a táskák, azt mondta a csaj, hogy igen. Mondtam neki, hogy a sógornőm megy érte, mert én a kicsi miatt nem tudok menni. Azt mondja jó, de adószám is kell. Odaadtam Ritának az adókártyámat, a csekket, meg az újságból az előfizetői akcióra vonatkozó cikket. Megy Rita a Brendonba. Sajna táska már nem volt (hihetetlen, hogy 2 nap alatt elfogyott) és mondta a csaj, hogy egyébként sem adhatná oda neki, csak személyese lehet átvenni bla-bla-bla. Rita hívott is az eset után, én meg totál kibuktam. Hogy még egy táskához is meghatalmazás kell?! Azért nem semmi. Egyébként meg a csajban ha lett volna egy kis jóindulat, nyugodtan aláírhatta volna Rita a nevemben. Ha lett volna táska. Na nagy felindulásomba írtam a Brendonnak és a Baba magazinnak, hogy ez nem fair, mert hogy menjek el egy 1,5 hónapos gyerekkel. Õszintén kocsink sincs (anyósékét használjuk néha), Debrecenbe egyáltalán nem járunk, és csak a táska miatt úgysem fogunk elmenni, mert akkor már a benzinpénzből vehetek egyet. De így hogy Rita oda jár minden nap, el tudta volna hozni. Egyébként meg nem az volt írva, hogy SZEMÉLYESE lehet átvenni, csak hogy átvenni. Lehet Bp-en kellene megpróbálni, na de oda meg mégúgysem járok. Az meg hogy vkit megkérjek, utána meg fizessem a postaköltséget?! Hát nem is tudom.....
Na csak ezt akartam elmesélni, hogy így jártam. Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Jolka!

Nem megy el a címedre, úgyhogy itt a válasz: igen, ő a nagybátyám. Nagyon bírjuk, apu tesója.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Ígértem, hogy írok, ha lesz időm, hát most van.
A pelikánról ugyanaz a véleményem, mint nektek, csak én meg is mondtam a nőnek, hogy ha ez lenne az egyetlen bababolt Nyíregyházán, akkor sem mennék be többet, úgyhogy kb egy éve nem voltam, és nem is megyek.
Találtunk szállást Szegeden, úgyhogy megyünk egy hétre kikapcsolódni márciusban, remélem már szép tavaszi idő lesz Kép, úgy várom Kép
Mióta dolgozom, mikor hazamegyek annyira örülnek nekem a csajok, tiszta élmény hazamenni. A múlt héten kicsit hamarabb mentem haza, és még csak babóca volt fent, elémszaladt az ajtóba, és körbetáncolt Kép Olyan boldog voltam, még a könnyem is kicsordult.
Szerencsére a betegség nem viseli meg őket, jól alszanak, nem nyűgösek, ha nincs lázuk. Szerencsére a nagyok csak 1 napig voltak lázasak, a kicsi, meg 2 napja az, de már nincs magas láza, szerintem estére már nem is lesz lázas.
Tuzal!
Előbb utóbb lehet nálam is szülni, de még csak most jötem vissza, vissza kell rázódnom, szerintem kb o,5-1év.

Való igaz, hogy az orrüregben melegszik fel a levegő, de a megfázás nem törvényszerű.

Kisasztal, kisszék: nekem IKEAs van, tavaly vettük fent Pesten, mert itthon nem találtam. Szerintem nagyon jó, hogy fából van, nem borul fel, elég strapabíró. Anyáéknál műanyag van, amit minden nagyáruházba lehet kapni, de az asztal nagyon könnyű, és ahogy odahajolnak az asztalhoz mindig arrébmegy, szerintem jobb a fa. Egyébként a kikolban is lehet kapni, csak isszonyú drága. Mi tavaly a két széket asztallal 4000 Ft-ért vettük, szerintem ez elfogadható, ott meg egy szék került 8e-be. azt mondták borovi fenyő, hát nekem mindegy. Arra figyeljetek, hogy ha fa széket vesztek, és az festett, szagoljátok meg, ha lakk, vagy festék szaga van, akkor oldószeres festékkel van festve, és ha a kicsi rágja véletlenül, méreganyagok oldódhatnak ki belőle. A vízzel higított festéknek nincs szaga, és az nem mérgező. Én ilyennel festettem kékre a mi székeinket, asztalunkat, szerintem elég szép lett.
Szerintem én is ráveszem a férjemet a Corába menjünk el.
Most mennem kell sziasztok
Melinda
Csilla
Kérdeztem a klubról, csak nem válaszoltál Kép

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Melinda!

Nagyon bocs. Most pótolom.
A keddi órák most nincsenek ebben a hidegben, de tavasszal újra lesznek. Nekem Flóra nagyon élvezi, minden játékot vár, s azóta itthon is folyton csináljuk.
Szerdán továbbra is járunk, bár mostanában kevesebben. Gondolom, nem merik kihozni a gyerkőcöt, de én úgy gondolom, hogy ez a túlzott óvás is lehet ártó. Jolka is jár, mi már megismertük egymást. Kép

Köszi a szék-asztal ajánlót. Az Ikeás jó lenne, csak mostanában egyáltalán nem jár a férjem Pestre, de volt, hogy minden héten ment, így nem lenne könnyű hozzájutni. Majd még meglátjuk, de én is húzódozom a műanyagtól.
Ezt a festékes dolgot még soha nem hallottam. Szóval olyan kell, aminek nincs szaga?!

Jó munkát és gyógyulást a kicsiknek!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Tegnap este már egész jól elaludt Bence, nem volt fél óra sírás. Szerintem a foga jön, nap közben is néha rájön és akkor mindent rágcsál, az ujjamat, a ruháját, pelust stb. A Dentinox bejött nektek? Vagy mi vált be ilyen esetben.
Raktam fel új képet Bencéről, látható rajta a kedvenc játéka is.
A Pelikánban én egyszer voltam, hasonló tapasztalatokkal gazdagodtam, mint ti. A nőci a tulaj, nekem mondta.

Tünde!
Máris járókában van Zalán? Lehet, hogy mi is hamarosan veszünk Bencének, bár még jól elvan a játszószőnyegen. Mik vannak a Hipp-es csomagban? Nekem ráborult a buborékfújóból a folyadék, nem tudom, így elfogadják-e :-) Én sem tudok smile-t tenni a szövegbe. Érdekes, hogy 4 hónapos kortól adják ezt a csomagot, mintegy sugallva, hogy mostmár adjad a gyerekednek!! Én azt olvastam egy pszichológus könyvében, hogy amíg nincs foguk, nem szabad elkezdeni az alma-banán stb. adását: „nagyon sok allergia azért keletkezik, mert az anyánk nagyon sietett, hogy ne anyatejjel szoptasson minket, és hogy megszabaduljon tőlünk, elkezdett szoptatni mindenféle más dologgal: szintetikus tejjel, tehéntejjel, stb., és mielőtt kinőtt volna a fogunk, elkezdtek almával meg banánnal etetni. A gyerekeknek nincsenek enzimjei, amivel meg tudja emészteni ezeket a dolgokat, addig, amíg nincs foga. Az enzimek akkor keletkeznek, amikor a fogak jönnek. Ha az ember belegondol, ez nyilvánvaló is. Nagyon sietünk, s ennek a siettetésnek a biológiai eredménye az, hogy megutáljuk azokat a dolgokat, amiket túl korán kapunk. Ez később allergiaként mutatkozik meg.” Hogy mi igaz belőle, nem tudom, mindenesetre érdekes, nem?
Ma már nagyon szép idő van, mentek sétálni?

Annamari!
Én a gyógyszereket is megkóstoltam, és az orrszívót is azért próbáltam ki, hogy nyugodtan merjem használni. Így tudom, hogy nem fáj neki, ha sír is, egyszerűen utálja.

Csilla!
Az egyik Maxx boltban régen felnőtt ruhák voltak, mostmár mind a kettő gyerek. Semmi különbség, persze más-más ruhák vannak :-)
Köszi, már jobb a helyzet egy kicsit, de szerintem a foga jön, az ínye is duzzadt és fehér alul, mintha ott lenne a fog.

Dóra!
Az altatással sokszor én is így járok, hogy ideges meg ingerült vagyok, ez nagyon rossz, mert érzi a gyerek. Ilyenkor odaadom a férjemnek, hogy fogja egy kicsit, kimegyek a szobából, amíg megnyugszom, és utána könnyebben megnyugszik Bence is. Persze a legjobb, ha nem bosszantod fel magad, igyekszem én is ezt tenni, ne haragudj rá azért, mert nem alszik, valószínűleg valami baja van.
A tejcsitől ne ijedj meg, ha elég Petikének, akkor nem kevés, azért nem olyan telt a cici, mert igény szt. termelődik a tej vagy megugrott a Peti tejcsi igénye, de majd alkalmazkodni fog. A szoptatós tea tényleg okozhat hasfájást, nekem a védőnő mondta.

Anita2!
Ilyen későn fektetitek le Kornélt? Hú, hogy bírod? Én 11-re hulla vagyok.
A cicifájással kapcsolatban együtt érzek veled, de nem tudsz mit tenni, van esetleg a Garmastan kenőcs, én használtam, de akkor is fájt a cicim. Állítólag a kisbabák nyála gyógyító hatású.
Nem semmi ez a Baba magazinos dolog. Személyit kérnek a Brendonban? Nem hiszem, hogy megtehetik, ha meg nem kérnek, nem kell külön mondani, hogy nem én vagyok az előfizető.

Melinda!
Jobbulást a lányoknak! Örülök, hogy ilyen jól viselitek a változást, Te és a lányok is.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Tünde!

&#8222 ez idézőjel akart lenni, a könyvből idéztem
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Csajok!

Petra!
Ez a gyerekfektetés nem tudatos, de mindig így sikerül. Mostanság. Este 7-kor fürdettem (egyébként korábban szoktam, már a délutáni etetésnél, mert este sok egyszerre a két gyereket rendezni), utána evett. Elpilledt 5-10 percre, aztán újult erővel szemlélte a világot. Csak sajna nem nagyon akar ellenni. Ha leteszem egyáltalán nincs el, fogdosni kell, de sokszor ez sem elég, járkálgatni kell vele, és úgy nézelődik a házban. Hiába teszem le a kis játszószőnyegre, bár még csak a hátára tudom, mert nem tudja még olyan sokáig tartani a fejét (de már erősödik, mert hason alszik), és teszem felé a játékállványt vagy mit, még nem nagyon érdekli. Viszont a csörgős szaloncukor lefoglalja pár percre. Kép Persze ha csörgetem neki.
Hú! Szuper ez a pillangó. Jó ötletet adtál ezzel, mert nekünk is van egy ilyen, csak azt hiszem papagájt ábrázol, csak el van téve, mert elszakadt. De meg is csinálom délután és felrakom a kiságyhoz. Van mondjuk ez a zenélő forgónk is, de engem zavar mikor rakom ki-be a gyereket a kiságyba, szóval levettem. De lehet hamarosan majd ha már elkezdene játszadozni, felállítom ide a nappaliba az utazóágyat és arra felszerelem. Elég az neki játékhoz. Kép

Hú Lányok!
Ti mit tudtok a szoptatás fogamzásgátló hatásáról? Ugyanis tegnap elkapott bennünket az apával a hév (Még nem túl sokat voltunk együtt a szülés óta. Nekem valahogy még nehéz magamat rávenni a dologra. A libidóm a béka feneke alatt ezerrel, hulla vagyok estére, de gondolom ez nem újdonság. És még az elején érzékeny a belső heg.). Aztán nem igen gondolkoztunk. Remélem nem lesz következménye, mert nem szeretnék ilyen hamar kistesót. Sőt, már egyáltalán nem. Három már kicsit sok lenne.
Hallottam olyat, hogy ha nem telik el két szopi között több mint 6 óra, akkor nincs gond. Viszont most ez két éjszaka is túlléptük. Persze mensim még nincs (de ez tán nem kizáró .... nem nagyon értem én ezt, hogy akkor most hogy is van?!?!?!), Dodival sem volt mensim egyáltalán szoptatás alatt (őt egy éves koráig szoptattam - na meg gyógyszert is szedtem, ami kifejezetten szopi alatt lehet-). Szopi befejezése után 4 héttel jött meg először. Szóval most kicsit izgulhatok. Na meg ha egyébként se menstruáltam, honnan fogom tudni, ha mégis besikerült?! Na erre varrjatok gombot! Kép Kicsit meggondolatlanok voltunk. Bár lehet nem sok az esély rá. Bíztassatok egy kicsit, hogy nincs gond!!! Kép
Remélem nem zavar Benneteket, hogy sex témáról is ilyen nyíltan beszélek, de én már csak ilyen vagyok! Kép

Pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Anita, szerintem még elég valószínűtlen az újabb teherbeesés, még a szervezet se igan van erre felkészülve, tehát nem hinném hogy fogadóképes lenne egy újabb kis jövevényre. Gondolom, hogy azért van benned egy kis félsz, de ne aggódj!Nekem a 6 hetes kontroll óta itt van a fogamzásgátló receptje, csak nem merem kiváltani, mert félek hogy hatással lesz a tejcsire!Bár a doktornő szerint ez direkt szoptatás idejére van!Te szedtél ilyet? Tudtál tőle szoptatni?Jó lenne elkezdeni!!
Sziasztok, megyek, mert hazajött Apuka!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Anita!
Nekem, is elég rázós volt visszaállni a dologgal, de szép lassan belerázódtam...
Én úgy tudom, hogy bármikor teherbe lehet esni, még szoptatás alatt is, még ha nem jött meg, akkor is...Nekem aznap jött meg, mikor Kristóf 3 hónapos lett...
Dóra!
Ugyanígy voltam a gyógyszerszedéssel mint te, meg volt iratva a recept, csak nem váltottam ki. Kép

Melinda!
Jobbulást a lányoknakKép
Én azon hatódtam meg, hogy Kristóf mostanság egyre többet emlegeti a kistesót. Most azt újságolta a bölcsiben, hogy apa vett neki két cumit, de az egyiket a tesójának adja. Na meg tegnap este azt mondta, hogy a kistesójával játszani fog, meg puszilgatja. Olyan édes volt Kép

Petra!
Nagyon aranyos a kép a profilodbanKép

Csilla!
Mikor és hol gondoltátok azt a tornát?

Jó éjt mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Hú, pocsék egy éjszakám volt. És nem Angyalka miatt. Képzeljétek! Hajnal 3-tól ébren vagyok. Egyszerűen nem bírtam visszaaludni.
Pedig ma pótszilveszter lenne (vagyis lesz) a táncosokkal, de ezt kihagyom. Különben is legalább normálisan fogok kinézni a szombati o.találkozón. (Amit már nagyon várok.)

Jolka! Zsuzsi!
Szóval úgy van a torna, hogy kedd és csüt. fél hattól fél hétig. És a Körte utcán a No stress-ben.
Most készülök egyébként megnézni a rendőrséggel szembeni termet és órarendet, mert eléggé kiakadtam már pár hete (folyamatosan) a Körte utcaira, uis tiszta fagyban kell tornázni. Egyszerűen egy rohadt spórolós állat a tulaj, aki nem fűti rendesen a termeket. Persze az óra díja változatlan, sőt ált. emelkedik.
De még a bérletem lejárom és addig is ha van kedvetek gyertek. Tök jó lenne.

Petra!
Cuki a kisfiad. Az csak játék, ami fölötte lóg vagy lámpa-játék egyben?
Nekem bevált a Dentinox. Most is használjuk, mert nálunk is fogzás van.

Anita2!
Szerintem sincs még felkészülve rá a szervezeted, hogy újra terhes légy. De az egyértelmű, hogy a szoptatás nem ad teljes védelmet, de erre biztosan felhívta az orvosod a figyelmed. Az enyém igen, csak mi nem gyógyszerezünk, mert nekem másfél év alatt nem vált be.
Ügyes Kornél, egyre szebben alszik! Biztosan hamarosan estétől reggelig fog. Nekünk is így kezdődött, aztán mindig el-el maradt a szopi és végül csak aludt és aludt. Meg anya is.

Zsuzsi!
Még van egy kételyem a bölcsiről: az udvar éppen a főútra néz. Normális ez szerinted? Tudom, hogy van egy sor bokor, de akkor is. vagy csak túlparázom a dolgokat?
ja, képzeld, ötöst kaptam arra a dogára. Végül a jelenlegi és a korábbi diri vezetéselméletét hasonlítottam össze.

Tündi!
Febr. 11-én könyvtárbál?


Szép napot!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

LÁnyok!

Nektek is hullott a hajatok szülés után?
Nekem már egy féléve marékszám jön ki. Most már rengetteg babahajam van, tehát a hajtöveknél már nagyon dús. De zavar, hogy ennyire hullik. A párna, Manó keze, a kád tele van a hajammal. Utoljára akkor volt ilyen nagy haj hullás, mikor eltörtem a lábam, akkor azt mondták, hogy gyulladásban van a szervezetem. V.m vitamin hiányom lenne?

CSilla!
A torna nekem a jövőhónaptól lenne a legjobb, akkor már tovább lesz világos, így apa is mehetne abba az időben Manóval sétálni. Mindenképpen mennnék veled, eddig azért nem jártam, mert nem volt kivel. Kép
Mi fallabdázni mentünk volna anno a körte utcára, csak sosem volt hely. Nekem nagyon cica-babás helynek tünt, de ha te is odajársz, járunk, már más lesz a helyzet. Kép
A rendőréggel szemben, most a city gym-re gondoltál, az is jó lesz, azt legalább már ismerem.

Állítólag előírás, hogy a gyerek bútorok festékei nem tartalmazhatnak mérgező anyagot. Ellen pl. a kínai cumisüvegek. Okés ez nem bútor, de már jönnek az olcsó kínai bútorok is. Kép Annak jó, aki házilag megtudja oldani, akinek van egy ügyes férje, pl. Petrának?

CSilla még nem írtuk meg a csajoknak, hogy baba-mama torna is lesz a vasutasban. Persze, ha összejönne 10fő. Szerdán a klub után lenne 45perc (400ft/alkalom). Simsi te is szólhatnál a barátnődnek, ugyis érdelkődött már a klub után.

Sziasztok Jolka
Szép napot mindenkinek!

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Én sem mernék kizárólag a szoptatás fogamzásgátló hatására hagyatkozni, de állítólag működig amíg nem telik el hat óra kettő közt.
A pillangó nem lámpa, csak játék. Fából van, és imádja Bence.
Megvettük a dentinoxot, már próbáltuk is, jónak tűnik. Ti mivel kenitek a baba ínyét, mert én eddig az ujjammal csináltam, így kell?
Nekem nemrég kezdett el hullani a hajam, most már mindenütt ott van. Állítólag a terhesség alatt ki nem hullott mennyiség ilyenkor kihullik.
Hát igen, a bútorkészítéssel szerencsés vagyok, az ágyunkat is a férjem csinálta.
A baba-mama tornára mekkora babával lehet menni? Szerdán hánykor lenne? Engem érdekelne a dolog.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Szia Petra!

Én is az ujjammal szoktam keni neki. Nem tudom, hogy mennyi jut ténylegesen az ínyéra, mert a felét biztos lenyalja. Nekünk mindenestere bevált.
Torna állítólag 3/4 12-től 1/2 1- ig tartana. De mondtuk, hogy egy kicsit előrébb kellene hozni, mert már sokan délben alszanak. Még 1/4 óra is sokat számítana. Klubb 10-12-ig tart. Korhatárt nem mondtak, de szerintem ti is jöhetek nyugodtan. Ugye Csilla?

Ma jön anyukám, lehet, hogy adigra ráveszem magam egy birkanyírásra. Most csuriba van, de ha még egyszer egy marék jön ki levágattom, kopaszra. Jó azért annyira nem. Sosem tudom eldönteni, hogy mit csináljak vele, növeszem, v. sem. Nekem gyors, könnyen kezelhető haj kell, lusta vagyok fodrászhoz járni, sajnálom rá az időt. Nem fog vajon Manó megijedni az új hajamtól?...
Hol van Nyíregyen a legjobb fodász, aki legalább halad a korral is. Tudtok ilyet? Az lenne a legjobb, ha kozmetika is lenne ott. Ja a lényeg barátságos hely legyen, mert nagyon nem szeretnék, pláza cicákkal várakozni. Vannak igényeim, ugye? Várom a tippeket.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Gratula a vizsgádhozKép kielemezhetnéd a nálunk lévő helyzetet is, biztos tanulságos lenneKép
Bölcsi:nyáron eléggé dús a bokor és a fa is, árnyékos helyen vannak a gyerkőcök, és az udvar főút felé eső részét nem használják. inkább az épület felé eső rész van kialakítva(kis ház, homokozó,stb)Jaaa, és nemsokára átadják az elterelő utat és akkor kimegy a kamionforgalomKép

Jolka!
Nekem is nagyon hullott a hajam, én akkor vágattam le. Később kezdtem el szedni a revalidot, de sajna nem tudom, hogy lehet-e szoptatás közben szedni...Nekem szuper fodrászom van, az egész rokonság hozzá jár, sőt a barátnőm és a húgom barátnője is átszokott hozzá. De lehet, hogy nektek ez már nem esik útba... (Honvéd u. eleje és Szent István kereszteződése egy nagy sárga társasház aljában, utcafrontról van kirakat és bejárat, kozmetika is van egy isteni kezű kozmetikussal. Nagyon kellemesen massziroz. Ez itt a reklám helye? Kép)

Torna: a Körte utcára jártam én is egy darabig, de abban az időpontben, amikor mi jártunk, mindig harc ment a helyért és ezt nem igazán csípem. Se a divatoló cicababákat, akiknek az volt a témájuk, hogy milyen márkájú tangát húzzon az aerobik nacira... Kép
De ha minden igaz, és a következő hónapunk úgy sikerül, ahogy elterveztem, akkor nekem nem lesz aktuális egy darabig a tornaKép vagyis csak módjával...

zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jolka!
Én rövidra vágattam a hajamat, amikor annyira hullott. Utána, idővel megállt a hullás, már nem emlékszem, mikor.
Majd megkérdezem a barátnőmet, hogy érdekli-e a torna, bár nem tudom, mert mi úgy terveztük, hogy futni megyünk a bujtosra, majd tavasszal. (aki akar, csatlakozhat!) Már régebben is futottunk, csak ő a szülés miatt kihagyott egy szezont. Egyébként meglepően sokan futnak a bujtoson, jó időben. És nem kerül pénzbe, csak egyszeri beruházásként egy jó futócipő.

Én szedtem a szoptatás alatt a fogamzásgátlót, elég sokáig, mivel én több, mint egy évig szoptattam. Semmi problémám nem volt vele, mellékhatást nem tapasztaltam, a tejre se volt hatással. Azt tudjátok, hogy csak addig ad védelmet, míg legalább napi kétszer szoptatsz?

Én most lassan asztalost keresek, aki konyhaszekrényt csinál. Szeretném lecserélni a miénket. A terv már meg van, a látványtervvel együt, azt én csináltam, tehát csak a kivitelezés van hátra. Olyan kellene, aki pontosan, precízen dolgozik, megbízható, és nem kér a világba. Ismertek ilyet?

Ja, és csempét is kell majd verni-rakni, talán az előbbit meg tudom én is oldani. De csmpét még nemis vettünk, ki kellen e menni a csermely utcára szétnézni, de jött a hó, a hideg, a jég, és én nem szívesen autózom ilyenkor.

Kicsit félek ezektől az újításoktól, mivan, ha olyan mestert fogok ki, aki nem dolgozik szépen, (volt már ilyen) azt mondja, jól van az, én meg látom, hogy nincs jól, különben is, nálam szakmai ártalom, ha valami pl. görbe, rögtön idegesít.
(a párom is kiakad, mikor megyünk a városban, és nézzük a kirakatokat, és mindig mondom neki, hogy ez is milyen görbén ragasztotta a feliratot, a másik meg ronda, holyagos, de a csúcs az volt, amikor a kossuth téri kirakatban volt egy ronda, kézzel kivágott felirat, és az N betű tükörképe volt felragasztva. Sokáig csúfította a várost, a volt fonalház mellett, ti emlékeztek erre?)

Remélem, ma lemegyünk szánkózni végre.

KépKép
simsi
 
 


Simsi!
Nem irigyellek, én gyűlöltem a felújítást. Ráadásul, akkor hánytam, mint egy dög Flórával.
Nekünk is most csinálnak könyvespolcot, iratttartó szekrényeket, polcokat. Ez a srác csinálta kicsivel korábban nekünk a tolóajtós szekrényt. Mi nagyon meg vagyunk elégedve a munkájával, de én azért nem nézem ilyen szigorúan a dolgokat mint te. Engem csak az összhatás érdekel és ha az szép, mutatós, illik hozzánk, a lakás hangulatához, akkor nem izgat, ha van benne egy pici hiba (bár még nem tapasztaltam nála). Szóval sokat bezsél, nem tartja a terminusokat, de aztán mindig szép a produktum, úgyhogy tudom ajánlani. Ha kéred a számát, akkor mailben elküldöm.
Mi is a Csermely utcán vásároltunk mindent.

Jolka!
nekem nem hullott a hajam, inkább kicsit sprőd lett szülés után. Sampont váltottam a fodrász tanácsára és meg is gyógyult.
Én nem bírnék rövid hajjal élni.
Ja, rövid haj... Ha le akarod vágatni, akkor az én fodrászom profi vágásban. De komolyan. A Tiszavasvári úton dolgozik és egy kis tündéri csaj , na jó azért nem csaj már.
A City Gim már nem City Gim, mert megvette Brekk és a neve is vmi más lett. Ma talán kapok egy órarendet, egy rendőr srác remélem beugrott érte. Ha tetszik vmi kipróbálom és utána tudósítok. De febr-tól ha van kedved, akkor szuper lenne együtt járni. A Körte utcaiban tényleg vannak cicuskák, de nem ezen az órán. Néha mondjuk betéved 1-1, de ritkán. Itt normális a társaság.

Jó hétvégét mindenkinek!
Nekem ma o.találkozó, már úgy várom!!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Simsi!
Nekem van egy ötletem asztalos ügyben. Igaz, tiszavasváriban lakik, de szerintem vállalna munkát Nyíregyházán is. Mert hogy szokott oda is járni (anyagért mindenképpen). Szerintem nagyon jól dolgozik és nem drága. Ha gondolod, átküldhetek pár fotót, hogy nekünk milyen bútort csinált és mennyiért. A nem látszó részek bútorlapból vannak, az ajtók viszont fából. Én nagyon szeretem. Szerintem nagyon szép lett. Majdhogynem szabad kezet kapott a dolgoban, sok jó ötelte volt, hgoy maximálisan ki lehessen használni a rendelkezésre álló teret és persze minél több legyen a tárolóhely. Kép

Tünde!
Megkaptam a Rossmann pöttyöket, anyós már le is vásárolta pénteken. Ezer bocsi, hgoy nem írtam eddig. Köszi még egyszer. Ha nagy leszek meghálálom. Bár már Nagy vagyok duplán is. Kép Kép Kép

Gyógyszer: Na Dodinál szopi alatt én is szedtem gyógyszert, egy évig, mert hogy addig szopiztattam. Én sem tapasztaltam semmilyen változást, nem volt kihatással se a tejre, se a gyerekre. Gondolom ezeket direkt így találják ki. Most is írt fel a doki, csak még nem váltottam ki a receptet. Majd fizu után. Viszont ezt még nem hallottam, hogy a gyógyszer is csak napi két szopinál ad védelmet. Pl nekünk az utolsó hónapban már csak esti szopi volt, és nem volt gond.

Simsi!
Mi volt annak a gyógyszernek a neve, amit Te szedtél? Én anno valami Countinuin-t vagy mit szedtem, de azt már kivonták a forgalomból, most mondta a dokim mikor voltam a 6 hetesen, és mást írt fel. De nem tudom kiolvasni, talán vmi Cenerette, vagy hasonló. Tiszta macskakaparás. Kép

Nekem nem hullott a hajam, legalábbis nem emlékszem rá, hogy hullott volna, és most sem hullik. Bár nekem egyébként sincs hosszú hajam. Lehet csak nem tűnik fel? Bár őszintén én fésülködni sem szoktam. Nem valami dús a hajam, csak az "ötáguval" beletúrok és kész. Kép Viszont mikor Dodit szültem, hosszú hajam volt, és kb 4 hónapos volt, mikor rámjött a hoppáré, és minden áron le akartam vágatni. Meg is történt, jó béna lett, még ráadásul ki is szőkíttettem. Persze akkor tetszett, de most 3 év múltán visszanézve a fotókat, borzalmas volt. De a mostanival meg vagyok elégedve. Pedig most anyós nyír és fest. Kép

Jó hétvégét!
pusszantás, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Tegnap hirteln felindulásból levágattam a hajam. Egész kicsire.Kép
Végül a szarvas utcán kötöttem ki a fodrász kellékes melett. Egyből tudtak fogadni, és nagyon aranyos volt a csajos. MÁr 1x voltam itt, lehet, hogy itt is maradok. Azért köszönöm szépen a tippeket.

CSilla!
Zolko mondta, hogy itt a park üzletházban is van konditerem (ez is city gym tulajdonosáé volt), és amikor ő ment mindig kevesen voltak. Majd ráveszem, hogy nézzen be. Okés? DE a rendőrséggel szembeni is jó lesz. Kép

Manó éjszaka csak 1x kelt fel. 1/4 4-kor, ez már nagyon jó, remélem ma is így lesz. Végre volt időm álmodni is. Persze ebbe a kis szabad percben, miről álmodtam? Hát igen vizsgáztam, de legálább egy helyes srác ült mellettem.Kép MÉg Manó előtt tudtam irányítani az álmomat, de mióta tudtam, hogy ő lesz, mindig terhes voltam az álmomba is.

Felújítás, egy kész rémálom. Főleg egy ilyen kicsi lákásban. Kénytelenség mindent elpakolni. A takarítás a legrosszabb benne.

Ja még valamit akartam kérdezni. Tegnap Manó nagyon sötétet(majdnem fekete)kakált, pedig nem evett semmi olyat, amit eddig nem.Ugye ez nem probléma? Ráadásul ritka büdös is volt. Közérzete jó, tehát nincs semmi baja sem.

Most már megyek.
sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Köszi az infót a tornáról, sajnos ebben az időpontban nem hiszem, hogy tudnék járni, mert nem lesz kocsim.
Milyen frizurát csináltattál? Így nem hullik annyira? Nem ijedt meg Márk?


Simsi!
A férjem tud csempézni, nálunk is mindenhova ő rakta fel, és nagyon igényes az ilyesmikre, mint Te. Szerintem nagyon szépen dolgozik, ha még nem találtatok mást, tudom ajánlani.
Nem emlékszem a kirakatra, amit írtál.
Mi a Csermely utcán nem találtunk semmi jó csempét, nekem a Pietra választéka sokkal jobban tetszett.

Csilla!
Hogy sikerült az osztálytalálkozó?
Én is gratulálok a vizsgádhoz!

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Szerencsére nem ijedt meg Márk. Örült, hogy lát. Nagyon ügyes fiu volt, végig aludta a birkanyírást a babakocsiba. Majd apát megkérem, hogy csináljon egy képet róla, ha addig el nem alszom. Kép

Zsuzsi!

Lehet, hogy már kérdeztem, de nem kell a suliba technika órára bébis üveg. Pl. Anyáknapi ajándékra. Már rengeteget gyűjtöttem össze, de most nem tudom kihasználni. Az én kollegáim lusták ajándékot készíteni. Kép Kidobni pedig sajnálom.

Képzeljétek Manó mindenhova négykézláb közlekedik, rájött az ízére. Mindenhova jön utánunk. Olyan aranyos. Most itt ül melettem az etető székbe, várja, hogy végezzek, de egyáltalán nem türelmetlen, szépen eljátszik. Ja igen dobálja a játékokat, anya meg felveszi, jó testmozgás. Apa erre csak azt mondja, na most szivat a fiad.

Ti szoktatok kenyeret sütni (géppel)? Most állítottam be a gépet reggel 7-re. Lassan 1 éve nem csináltam, hátha megint sláger lesz.

Na megyünk vacsizni, utána pedig fürdés.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Csütörtökön megint elszállt egy levelem és olyan ideges lettem, h. nem irtan újra ... jó tudom, word-ben kellene megirnom és bemásolni.
Nem tudom mennyire lehetett már erről hallani, de én épp ma hallottam, h. Nyh-án is nyílik Brendon. Én örülök, mert bár valóban sok benne a drága dolog, de mi nagyon sok cuccot vettünk ott, sőt szinte az összes nagyobb beruházásunk onnan van, kizárólag kuponakciós dolgok. A Babamagazint és az Anyák lapját is szinte mindig megveszem és ha már ott a kupon, felhasználom. Nem vagyok Brendon-mániás, de nagyon sajnálom, h. nincsen Nyh-án egy igazi nagy babaáruház, mondjuk nem a Brendon a legjobb megoldás erre, de a semminél jobb. Ma amúgy a Plaza gyerekruha boltjában azon zsibbadtam le, h. a Prince Oliver body, ami szinte mindenhol 1100 körül van ott 1500. Ki veszi meg ennyiért?
Torna. Szoptatás mellett lehet tornázn? Vagy semmi köze a tejtermelésnek egy intenzívebb testmozgáshoz? Én mintha ugy tudnám, h. van. Még egy kérdés ehhez kapcsolódóan, megvakulok ha magamra nézek, annyira fehér vagyok. SZolárium ellenjavallt ilyenkor? Na nem most akarok elszaladni, de tavasszal már el tudnám képzelni, h. legyen egy kis színem.

Anita2, már csüt-ön is leírtam, csak akkor elszállt, h. nekem a debreceni Brendonnal már elég sok rossz tapasztalatom volt, de ennyire fafejűek nem lehetnek! Vagy mégis? A tesód nem tudná magát kiadni, mintha te lennél. A pontokkal örülök, h. segíthettem.

Petra, a Hipp-es csomagban van 1 üveg kaja+ 1 gyümölcslé, egy előke, kiskanál. Szerintem nem baj, ha már nem steril a lap, nem kérték el a kiskönyvet sem. Amúgy te azt a kórházi csomagot jól átviszgáltad? Előfordulhat még benne más kupon?
Sétálni mi nem voltunk a héten. Minden nap jól kiszellőztettem a lakást, de holnap remélem már a tesóm el tudja vinni Zalánt Debiben, ott ahogy a héten néztem a met.hu-n mindig 2-3 fokkal több volt, messze itt volt az országban a leghidegebb. Szívtunk. Kezd elegem lenni a télből, de a leginkább ezt a sok ruhát utálom.
Mi a helyzet a Bence fogaival?

Csilla, nem sokat tudok a bálról, bár tegnap voltam bent a könyvtárba intézni a gyes-t, említették is, de én most lemondok a báli szezonról. Megtaláltad az Uniót és Plaza-t?

További jó hétvégét mindenkinek

KépKép
tuzal
 
 


Csilla! Anita!
Persze, hogy érdekel az elérhetőség, és ha vannak képek, meg irányárak. Legyen valami a kezemben, hogy tudjak választani, meg arra az esetre is, ha az egyik véletlenül nem tudna vállalni munkát épp akkor. Csak az biztos, hogy a kft-kel nem foglalkozom, mert drágák. Pedig csodaszép dolgok vannak pl. a grexum kft-nél, de nem az én pénztárcámhoz szabták. De ötleteket azért lestem tőlük :-))
Csempét eddig csak a praktikerben néztem, lényegében tetszene az is, de én ilyen mániás vagyok, hogy előbb jól körülnézek, mi a választék, és úgy döntök a legjobb mellett. Kicsit körülményes vagyok, sokáig rágódom a döntésen, (a párom a haját tépi, már alig van neki :-)))) de nem szoktam megbánni a döntéseimet.

Ez a konyha ügy úgy kezdődött, hogy elég vacak már a régi tűzhelyem, süt még, de az ajtaját csak félig lehet kinyitni, meg a főzőlap is felpúposodott. Kezdem utálni. Na, vegyünk újat. Szétnéztünk, és megtetszett a beépíthető, kerámialapos. (itt villany van) Nem drágább, mint a különálló. És az oldalát se kell súrolni. Meg ami szemét oda beesik. Olyan kell. Oké, de akkor kell szekrény is, amibe beépítjük. De ha új szekrény lesz, akkor a csempét is cseréljük már le, ez a régi fehér már fénytelen, és potyog lefele. (erről jut eszembe, a fürdőszobai is olyan na, neee:-)))
De ha már kiszedjük a szekrényt, akkor a linót is cseréljük, olyan szépeket lehet kapni. És ha minden új lesz, akkor már csak kifestünk.
Hát, így megy ez nálunk. Most már csak pénz legyen.

Petra!
Jó neked, hogy ilyen ügyes a férjed! Irigyellek :-)) Nálunk én vagyok a kétkezi munkás, sokkal hamarabb belekezdek, mint a párom. Pl. festő még nem járt a lakásunkban, mindent én csináltam, persze, kellett egy segítség. (anyukám, vagy a barátnőm, de a kedvesemet messzire elküldtem:-) A csempézést is megcsinálnám szívesen, de sajnos nem értek hozzá. Jó lenne majd az elérhetőséged, mert nem tudom, találunk-e majd valakit, aki felrakja. De előbb meg kell venni. A drágám akcióra vár. Szerintem ezeket nem szokták akciózni, esetleg a régit, amit már nem gyártanak.

A gyógyszer, amit szedtem, az a continuin. Ha nem olvasom, eszembe sem jut a neve. Ezt a két szoptatás-védelmet a doki is említette, meg a gyógyszertárban is mindig elmondták, mikor kiváltottam.

Jolka, én szoktam kenyeret sütni. Meg mást is, amit a géppel keverek ki, és sütőben sütök. (a vacakban) Van az indexen egy topic, "mindennapi kenyerünk", nem tudom, ismred-e, szinte mindenről szó volt már ott a kenyérsütéssel kapcsolatban. Meg van egy g-portálos lap, e-margit címmel, nagyon jó recepteket vettem onnan. Ha érdekel, utánanézek pontosan. Én egyébként nagyon szeretem a gépet, és az azzal sült kenyeret,de nem sütök minden nap. Finom a bolti is :-))))

Nektek is megjelenik újabban a makromédia panel, ha beléptek ide? Engem már nagyon bosszant, kiiktatni nem tudom, és igazából letölteni sem. Egyáltalán mi lehet ez?

Ja, és az e-mail címem, a publikus: simsi01@citromail.hu

(a simsi-t lenyúlta valaki, ezért lett 01)

KépKép
simsi
 
 


Ja, és a lényeg!

Jolka!
Érdekelné a barátnőmet a baba-mama torna, ha beindul. Viszont azt kérdezi, hogy mi van ott a baba-mama klubban. Én csak a tescosról tudtam mesélni neki, ami akkor a játszóházban működött, itt a játékokon kívűl voltak beszélgetések szakemberekkel, kívánság szerinti témában, és kézműves foglalkozások is, persze, amit a kicsiktől meg lehetett oldani. pl. deku.
Mesélnél pár szót a vasutasról?
És pontosan hol van ez a ház?

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képet Magunkról. Én elég hóka vagyok. Olyan szint szeretnék mint Manómnak!!! Kép
Szoliba én is félek menni, eddig nem is jött be. Az esküvőre is leégett a sejhajom Kép Alig tudtam ülni.Kép
Csilla barnító krémet használ. Szép színe is lett tőle. De szoptatás mellett lehet menni szolizni, v. lehet krémet használni. U.a a problémám mint Tündének.

Simsi!
Én még nem csak 2x voltam a klubba, Csilla többet tudna mesélni. Rengetteg játék van, az anyukáknak pedig pár kondigép. De általában a gyerekek játszanak, mi pedig beszélgetünk.
De azért nem olyan a "díszlet" mint egy játszóházban, de szerintem nem is ez volt a cél. Hatalmas dühöngő van a gyerekeknek, amit ki is használnak. Majd csinálunk képeket.
Vasutas műv.ház a Toldi utcán van. Arany jános és a KissErnő Utca közötti szakaszon. Egy v.kék épület, szépen fel van újítva. Parkolási lehetőség az utcán.

Sziasztok Jolka

További jó hétvégét nektek.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jó reggelt Lányok!

Úgy látom Ti is szeretnétek már egy kis színt. Én is ugyanígy vagyok vele. Már majd meghalok egy kis szoliért (ezer év nem voltam már, de 2 tuti), és így a tejcsi miatt nem merek menni. Így hogy már többen is tanácstalanok vagyunk az ügyben, meg kellene kérdezni valaki "okosat". Nem? De kit? Mert én sem szeretek a tükörbe nézni, olyan hyporeklám vagyok. A kilókat most ne is említsük. Kép

Tegnap voltunk kicsit kirándulni. Végre Kornélt is kimozdítottam kicsit. Õszintén még alig voltunk kint. Még a babakocsi is úgy be van csomagolva, ahogy Dodi után eltettem. Elő se lett még vakarva. De elég hideg is van. Majd kicsit ha javul az idő, elindulunk sétálni. Addig meg csak az ölembe kiviszem a teraszra pár percre.

Majd rakok fel új képeket és szólok. Kép

Szép vasánapot!
Anita2

Simsi!
Küldtem a fotókat a konyháról. Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Új fotó a profilomba. Kép
Az album készülőben.

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: