Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem nagyon tudok most írni, csak Csillának akartam egy sort, hogy Téged is várunk kedden!!!

Az úszásnak nagyon örülök, a jövő héten már mindenképpen megyünk mi is!
Orsi, ne aggódj, erről én is hallottam már, és semmi vész, nyugi! Majd írd meg az eredményt!
Borsi, hát persze, hozd Csengét!

Ja, most jut eszembe, otthon írtam tegnap este egy levelet, és nem tudtam elküldeni! De el van mentve, úgyhogy holnap, ha hazamegyünk, akkor megy! Kép Abban válaszoltam a többieknek. Most anyukáméknál vagyunk.

Puszi mindenkinek, további kellemes hétvégét!

Judit
Vendég
 


Sziasztok,
mi egész hétvégén a nagyszülőknél voltunk Tárkányban, mert Peti melózott tegnap és ma is 18-ig. Így most várjuk haza. Legalább kibabázták magukat és én is szusszantam egy picit. Virág jól bekajázott husilevessel és husival, nagyon szereti. Így nem tudom, összejön-e a keddi babazsúr nekünk, de majd igyekszem. Vagyis 9-re kell mennem fogorvoshoz jut eszembe, nem tudom meddig húzódik el. Kiderítem pontosan ezt a gyed alatti ingyenes fogorvost, holnap megyek úgyis a védőnőhöz.
puszika Mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Betti!
Örülök, hogy tetszett az uszi. Jövő héten már remélem mi is mehetünk.

Ma már valamivel jobb volt Jázi étvágya és 2 napja az éjszakáink sem olyan szörnyűek. Remélem ez már annak a jele, hogy lassan de biztosan gyógyulunk.
Éjszaka már csak 2-3-szor szopizik Jázi, ritkábban sír fel, és már sikerül visszaaltatnom szopizás nélkül.
Nappal pedig gyönyörűen elalszik egyedül a kiságyban. El sem akarom hinni, hogy ilyen egyszerűen ment ez a szoktatás, még mindig azt várom, hogy mikor kezdi el a sírást. De nem! Kép
Én pedig volt, hogy órákat feküdtem mellettte, míg elaludt! Lehet, hogy én zavartam?!

Már nagyon várom a keddi babazsúrt, remélem összejön, és mindenki ott tud lenni!

Zita
anzizi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is várom a keddet! Bemásolom ide a pénteki levelemet, holnap pedig jelentkezek! Bocs, ha a levélben van, ami már nem időszerű... Kép Zita, örülök nagyon, hogy megoldódni látszanak a problémák!

Puszi, Judit

Sziasztok!

Hihetetlen, hogy amikor feljövök ide, mindig úgy örülök az új levélnek! Kicsit függő lettem, azt hiszem. Kép Ha látom, hogy van új levél, kicsit olyan, mint amikor a barátnőm látogat meg, és tudom, beszélgetni fogunk... Kép
Na eddig a szentimentalizmus, csak ezek jártak a fejemben...

Nagggyon várom a keddet, szuper, hogy úgy tűnik, jön a többség. Timi, Vera, majd nagyon szorítunk a vizsgára! Nekem is eszembe jutott, hogy Timinek ránk kellene hagynia Lillát. Kép De ne aggódj, ez az első, de nem az utolsó babazsúr!
Akkor Betti, Kata és Zita már tuti jön, és úgy örülök, Hogy Borsi is, hiszen vele még nem találkoztunk! Hozd Csengét is, biztosan élvezni fogja! Ildi, ugye nektek is jó, és Sasiorsi is mondta. Remélem, Ádival semmi komoly. Sokat eszembe jut, hogy vérvétel volt... Egyébként én is szörnyen félek tőle, a szülésben is az volt nekem a legborzasztóbb, amikor az infúziót kaptam, nem találták a vénámat és a kézfejembe szúrtak. Aztán a méhösszehúzót is oda kaptam, kiráz a hideg, ha rágondolok. Ehhez képest az egy perces fájások... Kép

Maris, a fogorvos után várunk!

Kata, megnézem a Huggiest! Köszi! Gratula a vizsgához, a többire is nagy kalappal!

Zita, remélem, hamarosan meglesz a megoldás a problémátokra. Egyáltalán nem traktálsz bennünket ezzel, hiszen valahol ezért is van ez a topic, hogy segítsük egymást, de legalább kiönthessük a szívünket... Szóval, hajrá, minden rezdülést írj meg, aztán hátha együtt kitalálunk valamit! Sajna nekem egyelőre nincs ötletem, a fokozatosság talán bejön. Néha szopi nélkül visszaaltatni, néha tea vagy víz, nappal pedig továbbra is gyakran kínálni. Szorítok nagyon! Kiborító lehet tényleg, mert nappal tényleg nem tudunk pihenni rendesen, na meg akkor annyi más van...

Ildi, gratula keresztlányodhoz! Ha mindenkit feltölt a séta, gyakrabban kéne csinálni. Na de a keddi babazsúr! Kép

Na megyek, itthon van végre a férjem!!! Végre egy este, amikor nem vagyok magányos! Kép

Jó éjt mindenkinek, puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Minden vizsgázónak egy kalappal!

Holnap megyünk!(Ha, minden igazKép).

Most nem is akarok nagyon írni, nehogy "elfogyjon" a téma Kép!
Ja, csak annyit, hogy melyik a Laktanya utca (vaslogikámmal kikövetkeztettem, hogy a laktanya közelében lehet, de pontosan hol?), és mégegyszer hány szám?

Ja, a múltkor akartam írni okoskodásilag (V.ki írt a nemzetközi védőnői helyzetről), hogy valóban a Magyar védőnői rendszer egyedülálló, a II. vh. után önkéntesekből verbuválódott (asszem, hogy Zöld Kereszt vót a nevük). A gyed, gyes pedig szintén példátlan (nálunk is csak a 70-es évektől, ha jól emlékszem), mindenhol, csak néhány hetes szülési szabi van (szlovákiában van valami hasonló mint nálunk) és méregdrága magánóvodák és a jól bevált Magyar bébisintérek Kép. Na, így tudok én okoskodni, de olyan jól esik néha kitekinteni a pelenkák közül...Kép

Csilla!
Én terhescukros voltam, sajnos Kép, és sok ilyen sz*rt kellett innom, nekem még rágondolni is borzasztó. Örülök, hogy Benned nem hagyott mély nyomotKép! És az eredmény?

Na, csak belelendülök Kép!

Tsók Néktek!
Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy vállalnátok Lillát, de sajna nem ilyen egyszerű a dolog, mert nem egy pár órás felvigyázás lenne. Vácon vizsgázom, igaz a vizsga csak 40 perc, de én ehhez elindulok reggel hatkor, és majd valamikor délután három-négyfelé érek haza.Kép

Szombaton is volt három vizsgám. Eredményesen zártam a napot. Kép
Holnap szerencsére csak egy lesz, aztán csak reménykedni tudok, hogy a 26-i kettő vizsgán kívül ne legyen több.

Megyek, mert picilányom igen csendben van, ez jót nem jelent. Kép

Jázinak jobbulást!

Ha van még beteg baba, mama, papa, akkor nekik is jobbulást. Kép

Pussz!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Orsi és mindenki, aki nem tudja, hol lakunk. A Laktanya utca a laktanya mellett jobbra megy felfelé, ha szembeállsz vele. A Dobó Laktanyát könnyű megtalálni, a négysávos felől kell feljönni a Csiky úton. A 16-os szám a miénk, nem kell sokat jönni. Zöld kapunk van, ami általában nyitva van. Ha mégsem, akkor nyissátok ki nyugodtan, nincs kulcsra zárva. A kaputelefonon kint van a Holló István, ha csengettek egy rövidet, kiállok az ajtóba. Egyébként a legtávolabbi lakás a miénk az udvarban, összesen 8 van. Az autóval jövők megállhatnak rögtön a kapu után, de ha tovább jöttök az udvaron vezető úton, akkor ott is lesz parkolóhely. Akkor fél 11-től várok mindenkit, a távolabb lakókat és a kismamákat is! A vizsgázóknak szurkolunk! A telefonszámom, ha még nincs meg és eltévednétek: 20/ 365 47 35.

Sok puszi, Judit
Vendég
 


Halihó!

Timi! Milyen suliba jársz, hogy Vácra kell menned vizsgázni?
Mondjuk, az én nagybátyám meg Vácon lakik, és Egerbe jár fősulira, de ő eredetileg egri, csak Vácon laknak a feleségével, a szülei meg Egerben.

Amúgy, sok sikert a vizsgáidhoz! Nagyon ügyes vagy, hogy a gyerkőc mellett tudsz tanulni is.Kép
Ezt a többieknek is mondom, akik szintén tanulnak.
Én néha az alapvető háztartási dolgokat sem tudom megcsinálni, mert ha alszik Virág, akkor inkább csöndbe vagyok, ha felkel, akkor meg játszok vele.

Judit, Zita!
Köszi a segítséget! Sikerült feltöltenem a fényképeket, végül én is azt a programot választottam, amelyiket Zita. De nekem így is 20 percig tartott. Eddig azt hittem, hogy gyors internetünk van, most kiderült, hogy mégsem, mert a letöltési sebességgel nincs is baj, csak a feltöltéssel.Kép
Szóval elkészültek a fényképek, és holnap mehetek is érte, ami tök jó lenne, mert akkor találkozhatnánk a babazsúron. De nem biztos, hogy beérek addig, több okból is. Mivel az én drága kislányom általában 10 óráig alszik, meg aztán el kéne kérni a férjemtől az autót, mert ő használja.
Igaz, hogy itt dolgozik helyben, de délben haza szokott jönni ebédelni, és őt rávenni ebben a hidegben, hogy gyalogoljon, hát az felér egy csodával.Kép
Még ott van ugyan a szüleim kocsija is, de ha elkérem, akkor ők is jönni akarnak, mert nem hagynak ki egy potya kört Egerbe.Kép
Aztán maradt még a vonat vagy a busz, bár ezt inkább kihagynám, mert Virággal elég nehézkes lenne. Hazafelé jövet már álmos is lesz, ezért kényelmesebb az autó.
Na, de azért valahogy majd csak lesz, és remélem hogy összejön a randi Veletek!Kép
Ha mégsem, akkor majd legközelebb...

Puszi mindenkinek!

Viki
biti
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, hogy 2 hét ovi után már várható valami Bulcsúnál, taknyos, és köhög is, úgyhogy nem vittem oviba. Megpróbálom valahogy megoldani, ha sikerül megyünk Bálinttal holnap, ha nem, akkor érezzétek jól magatok!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok Lányok,
mit lehet csinálni ilyen hidegben egész délután bezárva egy 9 hónapos kislánnyal? Mert lassan mindketten unatkozunk és hol van még fél 7!!!!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Betti, nagyon sajnálom, hogy nem biztos, hogy tudsz jönni, de azért reménykedem, hogy mégis meg tudod majd oldani. Maris, ügyes légy a fogászaton és utána gyere! Viki, de jó lenne, ha neked is összejönne, végre veled is találkoznánk!

A többiek nem írnak, remélem, ez azt jelenti, hogy mindenki tud jönni!
Várlak benneteket!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Mi ott leszünk holnap.
Remélem Viki és Betti is el tud jönni, úgy lenne az igazi, ha mindenki ott lenne!
Puszi.
ZitaKépKépKépKépKép
anzizi
 
 


Sziasztok,
Kata, gratulálok a vizsgához, a többieknek meg sok sikert!
Borsi, gyerekkel építkezni páratlan élmény...nekik! Nyakig a sittben túrkálni... nekem annak idején, hasonló cipőben, jól felmarta a kis mancsom a cement Kép
Vera, örülök, hogy bejött és terjed a süti!
Maris, tényleg, köszi azt a sok receptet amit küldtél! Beüzemeljük! És valóban, olyan nyúlós, fázós az idő, jöjjönmáratavaaaasz!
Jó mulatást holnapra, Asszonkák, mára meg jó éjt!
Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok!

Megyünk holnap mi is, remélem Ádi alszik egyet előtte, nem akarom, hogy nyűgös legyen. Aztán délben le kell lépnünk, mert súlymérésre vagyunk hivatalosak a védőnénihez.
Ja, megvan a vérvétel eredménye:vashiány, mint az anyjának, de ettől még nem remeg a feje. Remélem tényleg átmeneti a dolog és el fog múlni.
Én mától a vashiányomat (és a szopós porontyomét is) napi fél pohár vörös borral fogom kúrálni. Jó recept?Kép

Csilla,
az jó, ha így bírod a cukorszirupot! Kép Az a kisgyerek biztos nem Ádi volt, ő még nem majszol szendót, még csak 5 és fél hónapos és jó korán voltunk, mivel a reggeli szopizása előtt kellett a vért levenni....ez is babakínzás!

Viki,
ne vacillálj! gyertek!

Borsi,
végre meglátjuk a fizimiskád! Kép Eddig csak a gyerkőcöket láthattuk.

Puszi a többieknek is!

Sorsi
sasiorsi
 
 


Csilla Kép
Neked ki a dokid? Én most keresgélek, le tudnád írni a tapasztalataidat?
Lehet, hogy a vizsgán is ilyenekről fogok beszélni?! Kép Kép Nem biztos, hogy én leszek a nyerő, bár a neveléssel kapcsolatban van....

Jó szórakozást Jucánál!!!
Vera
reva
 
 


Sziasztok!

Lányok, ez a babazsúr szuper volt, gyakrabban kell csinálni,ha benne vagytok! Sajnálom, hogy a többiek nem tudtak jönni, na de majd a következőre! A vizsgázók, Vera és Timi, remélem, ügyesen túlvannak rajta! Csilla, Maris, miért nem jöttetek? Jelentem, a többiek mind itt voltak, nagyon jó volt!Persze Zsanya kivételével, ő a távolság miatt. De tavasszal, remélem, találkozunk!

Csinálok mindjárt egy albumot babazsúr címen, és oda feltöltöm a képeket. juca28 a felhasználónév és a jelszó is, a többiek is tegyék fel oda a készített fotókat, és talán le tudjuk majd tölteni.

Még egyszer köszi a látogatást, puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok, ez a babazsúr szuper volt, gyakrabban kell csinálni,ha benne vagytok! Sajnálom, hogy a többiek nem tudtak jönni, na de majd a következőre! A vizsgázók, Vera és Timi, remélem, ügyesen túlvannak rajta! Csilla, Maris, miért nem jöttetek? Jelentem, a többiek mind itt voltak, nagyon jó volt!Persze Zsanya kivételével, ő a távolság miatt. De tavasszal, remélem, találkozunk!

Csinálok mindjárt egy albumot babazsúr címen, és oda feltöltöm a képeket. juca28 a felhasználónév és a jelszó is, a többiek is tegyék fel oda a készített fotókat, és talán le tudjuk majd tölteni.

Még egyszer köszi a látogatást, puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Hahó!

Tényleg szupi volt a zsúr, még szívesen maradtam volna, jó lenne kicsit többet dumcsizni, de majd legközelebb! Ádi úgy bealudt az autóban, hogy nem vittem be súlymérésre.

Judit,
jó ötlet az album, akkor én is feltöltöm oda a képeket!

Pussz: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok,
itt hiába kér és kap az ember időpontot, az csak tájékoztató jellegű. Alig 2 órát ültem a fogdokinál és mire kijöttem.... Virág már éhes volt és fáradt, úgyhogy etetés és alvás, mire ez megtörtént 12 ütött az óra. De legközelebb mi is ott leszünk!!!!!!!
A képeket megnéztem, szuper, hogy ilyen sokan összejöttetek. Nagyon irígylésre méltó!
puszi Mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Tenyleg nagyon jol sikerult a babazsurunk.Sajnalom hogy mi csak keson ertunk oda igy a tobbiekkel keveset tudtam beszelgetni!Kulon jo, hogy Borsit es Vikit is vegre megismertuk!!!!Maris!Mi tortent hogy nem tudtatok eljonni?Ugy vartam hogy titeket is lassalak!Kép
Azt hiszem en is babanetfuggo vagyokKép
Nagyon jo otlet az album, remelem en is fel tudom tolteni, bele is fogok!
Zita!Irjatok majd mi volt a fel eves vizsgalaton!
Szisztok!Puszilunk benneteket!
Vendég
 


Sziasztok!
Most töltöttem én is fel képeket, valakivel egyszerre. Kép
Csak csodálkoztam, hogy hogy kerülnek az enyéim közé ezek a képek. És jó párszor le is tiltott.
Ki garázdálkodik most fent?
Este írok mi volt a doki néninél, most megyek! Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Akkor azért megy ilyen lassan a feltöltés! Kép Próbálkozom azért. Szerintetek innen le lehet tölteni a képeket?

Maris, már rendben a fogad? Kellett fizetni?
Vera, Timi, vizsga?

Képzeljétek, Boti majdnem 3 órát aludt! Kifárasztotta a babazsúr. Kép
Lányok, annyi sütit és üdítőt hoztatok, hogy a következő zsúrra is elég lesz. Kép

Ja, még valami! Azt mondtam volna, hogy nincs törékeny dísz a fánkon? Tévedtem, a fadíszt is össze lehet törni. Kép

Legyetek jók, puszi, J.
Vendég
 


Jajj, nagyon vidámak a képek! Mennyi gyönyörű kölök egyrakáson Kép)
zsanya
 
 


Ja, itt maradt egy krosszmotor! Kép Levedié?

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintünk is nagyon jó volt a találkozó, köszi Judit!

(A karácsonyi díszen ,úgylátszik, sokat dolgoztak a fiúk, bocs Kép)

Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Szánom bánom bűnömet, de én bizony elaludtam a babazsúrt. Sokáig tanultam az éccaka, aztán meg ez lett a vége. De hol és hogy tudom megnézni a képeket?!
Ja még nem mondtam, hogy informatikus vagyok (hihi)!

De most már mindenre ráérek, mert győzött a lustaság és nem mentem el vizsgázni. Ígyis-úgyis halasztok egy évet, aztán meg ez a pénzügy szigorlat nem éppen felvillanyozó, csak jobb egy izgi kis könyvecske Kép!

Vera!
Én Wernigg dokihoz járok. Mindenkitől csupa jót hallottam róla, de én nem vagyok elájulva tőle. Lehet, hogy bennem van a hiba?! Kizárt dolog Kép!
Nekem csak az nem tetszett benne, hogy voltam nála hétfőn, aztán vissza kellett mennem szerdán, és már fogalma sem volt róla, hogy ki vagyok és mit akarok. Szerintem egy kismamának ez a legfontosabb dolog az életében, neki meg hogy hogy nem?! Érthetetlen. Különben szakmailag semmi rosszat nem tapasztaltam, kedves meg minden. Lehet, ha szőke bombázóként érkeztem volna, más lenne a helyzet? Na mindegy! Az a fontos, hogy a babával minden oké legyen.

Orsi!
5 és félhónaposan még nem esznek szendvicset a gyerekek?! Csak költői kérdés voltKép Lehet nem ártana néhány baba-mama könyvet beszereznem!

Olyan jó olvasgatni Titeket, hogy már mi is megbeszéltük a párommal, hogy majd visszük a gyerkőcöt babaúszásra. Netán korai még ezt megbeszélni Kép?
Különben most inkább azzal foglalkozunk, hogy beáznak a tetőablakok és ki kellene cserélni őket. Csak hát még most hideg van meg eső, hó, mikor mi. De május 5-re meg várjuk a picúrt, akkor meg már azért nem lehet. De így sem maradhat. Na ezt oldja meg valaki!

Voltam én is a védőnőnél, minden oké. A terheléses cukrom 5,8 lett (azt mondják 7,5-ig elfogadható lenne). Meghallgattuk a pici szívhangját is, olyan jóóóóóóóóó volt! Egyfolytában ficereg mocorog, szuper. Én mindig terhes akarok lenni!

A legközelebbi találkozóra most már elmegyek ha törik, ha szakad!

Puszi mindenkinek.
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Hát újra itt vagyok! Jázi alszik, nyugi van.
Szegényke nagyon kidőlt délelőtt, már a kocsiban elaludt a tanácsadásra oda és vissza is.
29 dkg-t hízott (7,15 kg) egy hónap alatt, a doki néni azt mondta ez határeset, éppen elég.
Ahhoz képest szerintem nagyon jó, hogy másfél hete alig eszik.
Ma sem evett még amikor haza értünk sem, csak valamikor délután szopizott egy keveset, hajnal óta!
A doki néni is csodálkozott, hogy akkor mitől hízik? De megvizsgálta, minden rendben, betegségnek semmi jele.
Már szinte csak éjszaka hajlandó szopizni napközben mondhatni egyáltalán nem.
Ja! És ma is a kevés szopi után megkínáltam gyümölccsel, egy hatalmas bögrével bevágott! Úgy ette, mint aki az éhhalál szélén áll. Nagyon éhes lehetett már, szopizni mégsem akart. Pedig tejem lenne.
A doki néni azt mondta lehet, hogy ez a fogzás miatt van, hogy fájhat neki az ínye, ha ráharap szopi közben. Ezért fogadja el talán éjszaka félálomban. Hát, nem tudom...
De most már nem éheztetem szegénykét, hogy szopizzon, mert ennek már tényleg semmi értelme. Megkínálom folyamatosan, de ha nem kell neki, adom a gyümölcsöt és próbálkozunk a főzelékkel.
Szegénykém lehet, hogy éhes ő, csak szopizni nem tud vagy nem akar. De én meg eddig nem nagyon akartam neki mást adni, csak úgy kísérletezés szintjén.
A doki néni sápadtnak is találja, mióta nem eszik, így kapott vitamint, vasat, folsavat.
Egy hónap múlva megint mennünk kell. De ha nem lesz étvágya továbbra sem, vérvételre kell mennünk, kideríteni mi lehet az oka.
Tesóm ma azt mondta az egyik barátnőjének mind a 2 picije 6 hónapos kora körül elválasztotta magát. Remélem mi nem itt tartunk. Mert gondolom akkor éjszaka nem szopizna.
Idősebb babások! Nektek hogy történt az elválsztás és mikor?
Ti vagy a babák akarták?
Remélem semmi komoly Jázival, és a vitamin meghozza az étvágyát.

A babazsúr szerintem is nagyon jól sikerült, jó volt veletek személyesen is találkozni.
És nekem már az jutott eszembe milyen jó lesz tavasszal és nyáron. Jó idő, napsütés, sétálhatunk nagyokat, le tudunk ülni a Dobó téren, nem kell a gyerkőcökre sok gönc. Én már nagyon várom a jó időt, de még sajnos odébb van.

Jó éjt mindenkinek:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok.

Judit, köszönjük a vendéglátást, nagyon jó volt találkozni!
Sajnálom, hogy nem tudtam senkivel többet beszélgetni, de a fél szemem mindig Lizán volt, mert ő már veszélyes elem...Kép
Hazafelé el is aludt, lógott a bizt. övön a babakocsiban.

Ildi,
nagyon fáradtnak láttalak! Kár, hogy így váltottuk egymást, nem is tudtunk dumcsizni.

Zita,
Liza 4 hónapos korában elkezdte a szopási sztrájkot. Visított, nem akarta bekapni a cicit, már minden oldalról odatartottam, sőt volt, hogy Csabi fogta őt, én meg próbáltam szoptatni. Semmi eredmény. Cumiból kegyesen elfogadta a lefejt tejet. Végül már csak fejtem, nem volt hajlandó szopizni, és így 5,5 hónapos korára elapadt teljesen. Sokáig volt lelkiismeret furdalásom emiatt, de megnyugtattam magam, hogy ettől még jó anya vagyok...

Viki,
Virág is örökmozgó gengszter, de annyira édes vol, ahogy Lizával nagy komolyan próbálgatták Judit ékszereit!
Ja, Judit, a terítő alá is dugott Liza egy karkötőt!!!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!
Milyen jo hogy ilyen sokat irtatok a zsur ota!
Legkozelebb pocakosokat is varunk!Kép
Csilla!
Az a tapasztalatom, hogy a dokik senkit se ismernek meg...sajnos, pedig jol esne a kismamanak.Lehet hogy naponta 50 novel is talalkoznak es ez az okaKép de sokan panaszkodnak erre.....)
Judit!Bocsanat a diszek miatt.Igen, mi hagytuk el a motort.Nem ertunk egyszeruen haza.Az udvaron a gyerekek motorja nagyon kellett volna Levedinek.Az utca vegeig sirt...igy ballagtunk hazafele....
Zita!Nagyon aterzem az aggodasod....Lehet hogy ez nem nyugtat meg, de Lehel is csinalta ezt jo par hetig....o tenyleg annyira teleette magat ejjel hogy nem birt napkozben enni.Levedit mi valasztottuk el egy eves koraban, mert Lehelkevel 3 honapos pocakos voltam.Nagyon egyszeruen ment,3 hetig tartott, utana sose kerte tobbet.

Tenyleg nagyon faradt voltam ma...raadasul 10 orakor aludtak csak el a fiuk.Ujra teljes a kaosz az alvassal Lehelnel....de meg van erom es elolrol kezdjuk.Azt veszem eszre, hogy nagyon fontos es megnyugtato neki a pontos napirend.

Borsi!Nagyon szeretetteljes Csenge...ugy simogatta a kicsiket.Azt olvastam legutobb hogy a szeretetet is az anyatol tanuljak meg a gyerekek...akkor ez te vagy!Kép

Zsuzsa!Miert szuletett Marci csaszarral?Levedi is csaszaros volt, o nem fert at a szulocsatornan.Masodjara Lehel mar atfert es megengedte az orvos hogy termeszetes szules legyen.

Holnap jon az uj oltoanyag Lehelkehez!Sziasztok, nagyon pihenteto jo ejszakat!
puszi nektek
Vendég
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is megint, mert a könyvelőm látogatása alatt olyan hó esett, hogy úgy visszacsúsztam, hazafelé a Petró-tanyánál , mint a huzat... A családom többi része, még időben indult,és szerencsésen hazaért, úgyhogy én a barátainknál töltöm az éjszakát, ahol van adsl (minden albumot végre meg tudok nézniKép, legalább van benne ennyi jó is)
Sorsi! Éljenek a hegyi falvak, igaz Kép?!

Csilla!
Meg tudlak érteni! Olyan jó volt (az 1. babánál!!Kép) kismamaként -ha csak lehetett- aludni.

Ildi!
Köszönöm a "biztatást", magamra vettem (már, ami a lányom kedvességét illetiKép). Csak, hogy a többiek is értsék; beszélgettünk Ildivel -aki első benyomásra maga az ősnyugalom Kép-, hogy én mennyit szorongok és küzdök a saját hirtelen természetem miatt...

Zita!
Én is, sok ilyen kis dietetikust ismerek, aki tökéletesen tisztában van, hogy Neki éppen mi a megfelelő étrend Kép. Ez a fél év körüli időszak mindenképpen vízválasztó lehet, attól még a szopizás fontos és megmarad (sztem!).

Sziasztok!
Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Jóreggelt!

MIllió dolgom, csak szopielválasztás kérdésre válaszolok Zitának!

Zita!

MIntha Lilla szopiabbahagyását olvasnám a te írásodban. Kép Öt hónapos kora körül megkóstolta a gyümiket, és mást. Onnantól kezdve folyamatosan hagyta el a cicit. Először csak délelőtt nem kellett, aztán délután sem. Egyi ideig még el tudtam vele altatni, de utána már az sem kellett neki. Hét hónapos korára úgy nézett rám, mikor szoptatni akartam, mint az Ufóra, hogy mit akarok én azzal a valamivel. Kép
Mondjuk én nem bántam, mert imádta a gyümiket, főziket. Evett rendesen.
Dokinéninek lehet, hogy igaza van fogzás ügyileg, de nem gondolonám, hogy már majdnem két hete nem eszik a fogzás miatt. Főleg, ha csak a szopiról van szó. Mert, ha fogzik a manó, akkor a kanál sem szokott kelleni neki, mert attól is fáj az ínye.

Remélem semmi baj nem lesz, és ügyesen fogja enni a főzit is a gyümi után. Kép

Nagyon jók a talis képek! Nagyon szomorú vagyok, hogy nem tudtunk elmenni. Kép

Pussz mindenkinek!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

A ti gyerkőceitek hogy aludtak az éjszaka? Boti szinte két óránként kelt, mindig evett, és nyugtalan volt. Reggelre már kezdtem aggódni, hogy megint a tej, gondoltam, ma 2 óránként szopi... Aztán felhívott egy barátnőm, és mondta, hogy a lánya ugyanezt csinálta, minden bizonnyal a frontok miatt, mert este hideg, éjjel pedig meleg front volt... Hihetetlen mennyire frontérzékenyek tudnak lenni ezek a picik...

Na mit szóltok ehhez a hóhoz? KépNehéz mozogni, de még mindig jobb, mint az eső vagy a köd... A nagyok szánkózhatnak. Botival az idén kihagyjuk. Kép Borsi, neked külön jó a hó... Hát hallod, még jó hogy nem lett semmi bajod. Akkor a gyerkőcök Apucival feküdtek? Kép

Csilla, örülök, hogy minden rendben veletek! Egy jó alvás mindent megér, de legközelebb tényleg várunk! Na meg a vizsgázóknak is remélhetőleg vége lesz addigra a nagy hajtásnak.

Lányok, komolyan gondoltam, hogy annyi a süti és innivaló, hogy még egyszer ide kell majd jönni! Szóval ti mondtok időpontot! Kép

Zita, könnyen lehet, hogy ez az elválasztódás első jele, nekem is volt ilyen ismerősöm. A kersztlányommal is ez van most, ő augusztus 4-én született. Az anyukája szerint már komolyabban igényli a szilárd kaját, minden gyerek más, és minden gyerek mást igényel. Õ a délelőtti és a délutáni szopit gyümivel és főzelékkel helyettesíti, olykor tejpépet ad, de naponta 3x szoptat. Próbáld meg, hogy kap gümölcsöt egy keveset, aztán ha nem szopizik utána, akkor adj neki többet. Hátha este jobban kell majd neki. Lehet, hogy neki is sok, ha mindig kínálod, ki tudja, hogy jár a kis agyuk... Nehéz helyzet minden esetre, de fél éves, és előfordulhat az ilyen. Tényleg, ma tölti a 6. hónapot, ugye? Isten éltesse! Kép
Katának igaza van, emiatt nem szabad lelkiismeret-furdalást érezni, mert minden gyerek más, és ez az ő döntésük, nem a miénk. Van olyan baba, aki az elejétől ne hajlandó szopizni... Azért én bízom benne, hogy még sokáig tudod szoptatni, legrosszabb esetben pedig napi kettőre csökken a szopizások száma. De ha mást is eszik, akkor elég lesz neki, és továbbra is ilyen szépen fog hízni. Na meg ilyen szép baba lesz! Kép

Kata, megvan a karkötő! Kép Olyan jó volt, hogy ennyi gyerek volt nálunk, na jó, azért az anyukáknak is örültem. Kép A szomszéd azt mondta, gyanús volt neki, hogy mennyit sír most ez a Botond, aztán rájött, hogy ez nem Boti hangja, és hogy nagyon sokan lehetünk... Kép

Ildi, ne aggódj, ha egyszer már ment az alvás, akkor most is fog. Laci tud azért esténként segíteni? Most itthon van, ugye? Vele elalszanak a fiúk? Persze a legtöbbjüknek Anya kell, különösen este... A szomszédban a két éves kicsi mellé ikrek születtek a nyáron. Szerintetek hogy lehet azt kibírni nyugalommal vagy egyáltalán ép ésszel?
Persze ha az ember benne van, akkor nem tűnik talán olyan nehéznek, mint gondoljuk. Emlékszem, amikor terhes voltam, nagyon vártam már, de sokat aggódtam kisgyerekes anyukákat látva, hogy mi lesz velem. Láttam, hogy a nap 24 órájában a gyerekkel vannak, minden gondolatuk ő, nincs pihenés, mert bármilyen fáradt és rosszkedvű az ember, a gyerekhez beszélni kell, és még ott van az a sok kakis pelenka... Aztán megszületett Boti. Rájöttem, hogy bár tud nehéz és fárasztó lenni, de nagyon jó, hogy itt van a nap 24 órájában, jó rágondolni, jó róla gondoskodni, és ha rossz kedvem van, akkor egy mosolyától könnyebb kedvesen beszélni hozzá, és olyan büszke vagyok rá. Soha nem gondoltam, hogy rossz lesz majd otthagyni, ha megyek valahová, és rövid idő múlva hiányzik, és azon agyalok, hogy minden rendben van-e vele... A kakis pelusról pedig kiderült, hogy egyáltalán nem olyan büdös, mint azt addig más gyerekeknél éreztem. Kép

Na jobb, ha megyek, mert újabb novella születik. Kép

Legyetek jók, és vigyázzatok magatokra!

Puszi, Judit
Kép
Vendég
 


Sziasztok,
Csillala, addig örülj amíg terhes vagy, szerintem is szuper érzés. Utána jön a kialvatlanul is mindent megoldani állapot! De az is elmúlig egyszer. Én éha elmálázok már most Virágon, hogy mekkorát változott azóta, mióta haza hoztuk a kórházból!

Olyan topikot még nem találtam, ahol a nőgyógyászok is írogatnának. Pedig jó lenne megtudni, hogy mi a véleményük rólunk, amikor már 2 nap múlva sem tudják, hogy ki is vagyunk és miért megyünk hozzájuk. A pénzünket persze mindig felismerik!

A fogorvos talált 3 tömésre szoruló fogat, adott is időpontot február 10-14-17-re. Ez ingyenes, majd még azt akarom megkérdezni, hogy a régi amalgán töméseket mennyiért cseréli ki fehérre.

Anzizi, Virág most 9,5 hónapos és 8,66 kg ő már csak reggel, este és éjszaka szopizik. Napközben hallani sem akar róla. Amit mi eszünk az persze bemegy neki is, de a fő étkezésre mindenképp bébiételt adok neki. Szerintem csak adj neki nyugodtan főzeléket és gyümit, ne izgulj a súlya miatt. Csak szeretgetni kell őket ahogy Judit is írta.
Megnéztem a többi képet is, nagyon szupik voltatok a gyerkőcök meg egyenesen bombázók. A sok kis apróság nézegette egymást. Legközelebb mi is megyünk tutira.
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Juca megnyugatasara irom, hogy minden rendben a tejeddel JucaKép mi osszesen aludtunk ket orat, ugyhogy ti vezettek...KépEn mar tegnapelott ereztem hogy ebbol hoeses lesz, mondtam is az egyik kismamanak akinek vittem a pelenkakat....Nalunk kulonosen nyugtalan a kicsi minden hoeses elott...lehet hogy ezert nem megy most az alvas se.?Levedinek reggelre zold orrfolyasa lett...jo a mai kinalatKép.Megvolt az oltas, annyira vekony az uj oltoanyag tuje, hogy Lehel fel se sirt es ez csak 1 szuras volt ketto helyett.
Megnezem a tobbiek zsuros kepet is!

Borsi!Hogyan jossz haza, hiszen meg most is szakad a ho!

Maris!Tenyleg nehez egy kis orokmozgoval eltolteni otthon az idot!Nekunk van egy konyvunk a cime ,,Anya, tanits engem!,, napra lebontva minden honapra rengeteg otletet ad, hogy mit lehet jatszani a kicsikkel,en gyakran eloveszem es mindig talalok benne valami ujat.

Mindenkit udvozlok, sziasztok!
Ildi
Vendég
 


Zita!Nagyon boldog fel eves szulinapot a kis Jazminnak!
Vendég
 


Sziasztok!
Még csak most jutok a géphez.

Judit!
Mégegyszer köszönjük mi is,hogy szereztél-tetek nekünk egy kellemes délelőttöt.Nagyon jól éreztük magunkat.
Boti egy anygal baba, ppont olyan nyugis mint Bulcsú volt.

Csilla!
Akkor legközelebb egy pocakos is lesz velünk, tök jó, majd bekopogunk Hozzá!
Milyen megkönnyebbülés is, mikor az ember ilyen elhatározást hoz, hogy halaszt, akár évewt, akár vizsgát, igaz?

Zita!
Jázmin gyönyörű kislány, olyan kis formás, mint Liza is, és szinte éreztem a kezemben tartva őket, hogy lányok!
A 6 hónapos kor valóban vízválasztó LEHET egy Baba életében, de erre sincs törvény. Fél év után én is únnám már az anyatejet, lehet, hogy Jázmin is kiváncsi az új ízekre. Én kihasználnám ezt, mint ahogy Bálintnál is teszem, mert Bulcsúval jól befürödtem az anyatejezéssel, 14 hónapig szopott, későn jött a foga, későn kezdtem a hozzátáplálást és nehezemn szokta meg az új ízeket.


Próbálom feltölteni a képeket, de egyelőre sikertelenül.Mindig hibát észlel.

Kata!
Liza meg Virág nagyon egy hullámhosszon voltak, olyan szórakoztató mikor ilyen kisemberek együtt tevékenykednek. Beni pedig jóllakottan szemlélte az eseményeket. Cukki nagyon bundazsák nélkül is.

Ildi!
Kár, hogy már az ajtóban taliztunk, ugye ahány gyerek, annyi napirend.Kép
Ügyes vagy, hogy ilyen kitartásod van az alvásrend kialakításához.Biztos sikerülni fog!! Sokszor merítek erőt a soraidból, ha Neked is van erőd, két kisebb gyerkőccel, akkor nekem miért ne lenne?

BOrsi!
Szerencsésen hazaértél végül?
Ha jól értem akkor feloldódtak Csengéék is? Ambrus haverkodott Levedivel?

Timi!
Vizsga sikerült?

Mennem kell
Sziasztok!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Lányok,
elküdtem mindenkinek a táblázatunkat, kérem aktuálizálni és nekem visszaküldeni! Mindkét oldalt!
puszi
MAris

Timi, Pildik, nektek Nincs emilke cím a profilban ezért nem tudom elküldeni. Kérem pótolni!!!! köszike
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Még vmi!!!
Timi, Pildik, megtaláltam a emilke címeteket, csak a profilban nincs! Úgyhogy mindenki megkapta a táblázatokat!
Hajrá, lássuk ki lesz a legügyesebb!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Ildi,
hol lehet erre az Anya, taníts engem könyvre szert tenni? Kiadó, szerző? Utána néznék.
köszike
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Maris!

Bármelyik könyvárusnál megtanlálod! Deákné B. Katalin a szerző. Deák és Társa a kiadó. De ismerik mindenhol, ha a címe alapján keresed!

Nekem is megvan, nagyon jó. Nem kell figyelni a "mércéjét", az kicsit magasra van állítva, de ötletes, tanulságos, le lehet szürni, hogy melyik hónapban mit tudhat már a gyerek. Persze az nem baj, ha még nem tudja. Mondom, a mércéje kicsit magas. Kép

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Az Ildi által mondott könyvet már Katától és Zitától is hallottam, engem is érdekel, pláne hogy most megint eszembe juttattátok. Kép Rákerestem, rendelhető több helyen, de a szállítási költség miatt nem jó módszer az online rendelés. 1800-2000 körül van a könyv, de a szállítási költség közel egy ezres. A Libriben biztosan megvan itt Egerben, majd utánanézek.

Minden esetre találtam valamit, amíg nincs meg a könyv. A bebilap.hu oldalon az első év címszó alatt a fejlesztési lehetőségeket ez alapján a könyv alapján állították össze. Persze nem olyan részletes, de biztosan jó valamire.

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
De jó sokat írtatok ma, alig győzöm olvasni!
A mi éjszakánk is szörnyű volt, de én azt hittem ez is csak egy a sok közül. Így legalább már van rá magyarázatom.
Szopi ügyben a mai nap egy fokkal jobb volt. Jázi délután kétszer is szopizott!
A remény újra felcsillant!
De a délelőtti próbálkozások röhögésbe fulladtak. Felvettem Jázit, hogy szopizzon, erre mindig elengedte magát mint egy rongybaba. A fejét lógatta lefelé hátra, vigyorgott és figyelte mi a reakcióm.
Kép
Persze ezt nem bírtam nézni röhögés nélkül, amire ő is hangosan nevetett. Így jól elszórakoztunk.
Köszönjük a köszöntéseket, képzeletben meggyújtottuk azt a fél szál gyertyát. Hihetetlen hogy már 6 hónapos!
Néha olyan érzés, mntha most jöttünk volna haza a kórházból, néha pedig már olyan távolinak tűnik minden. Olyan jó lenne sokáig babázni, most szívesen megállítanám egy picit az időt.
Hamar el fog telni ez a 2-3 év, és még el sem tudom képzelni milyen lesz utána visszamenni dolgozni, úgy hogy már itt van Jázi is.
Most így rágondolva szörnyű.
Inkább nem is töprengek még ilyeneken.

Üdv mindenkinek:
Zita
anzizi
 
 


Hali!

Fúúúú ezt a termést, látom nem mentetek ma sétálni lányok....mi bezzeg Dádival 2 órát toltuk a hóban. Vittem magammal kocsi seprűt és néha kivakartam a babakocsit a hó alól.Kép

Borsi,
ja-ja, nekünk van egy nagy dög terepjárónk Kép
Legközelebb szólj, ha bajban vagy, majd kimentünk. Persze csak ha éppen nem a szerelőnél van. Kép Ezt komolyan gondoltam! Gyönyörű gyermekeid vannak, Te pedig nem látszol hirtelennek, sőt inkább visszafogottnak tűntél. Én is sokat aggódtam a hirtelenségem miatt terhes koromban, hogyan fogja a gyermekem ezt feldolgozni stb., még kineziológusnál is voltam emiatt. Az a baj, hogy ha beidegesedek, egyszerűen ledobja az agyam a gépszíjat és kiabálok egyet, aztán el is felejtem. De egy gyereket ez megrémíthet és frusztrálja is.....nehéz ügy! Nem tudom hogyan kellene kezelni ezt a problémát, hogy ne lássa kárát Ádim.

Zita,
ez rémisztő, amit írsz!Cumiból próbáltad már adni a tejcsit, ahogy azt Kata csinálta?

Judit,
Ádi a melegfrontkor alszik nagyokat, ma is fél 9-ig durmolt, utána a babakocsiban is tolt még egy órát. Éljen!!

Maris,
szerintem azért akarja kicserélni a fogdoki az amalgán tömésed, mert alá lehet szuvasodva.A rég tömésekkel ez könnyen előfordul, én is kicseréltettem szinte az összeset. Köszi a táblázatot, küldöm! Jó lenne veletek találkozni legközelebb, remélem összejön!

Ildi,
én csodálom, hogyan bírod 2 picivel. Katát is csodálom érte és persze Bettit is, de sajnos Bulcsút még nem láttuk. Én bizti idegösszeropit kapnék, mikor egyszerre ordítanak.... Bár úgy ismertelek meg, hogy sokkal bölcsebb vagy a korodnál, ami segíthet ebben a dologban is.
Az Anya taníts engem nekem is megvan, de őszintén szólva eddig nem vagyok elájulva tőle, csupa olyat ír, amit egyébként is csinálunk, játszunk vele. Ezek a játékok a vérünkben vannak, talán mert minket is így tanítgattak.
A nagyobbaknak szóló részről még nem tudok nyilatkozni, remélem az jó lesz.

Csilla,
igen-igen. Éld át teljes valóddal a mámorító pillanatokat, mikor a mennyben érzed magad és csak mosolyogni tudsz egész nap!!!!! Jaj de jó most neked! Kép Milyen felemelő érzés, mikor az emberek megnéznek és csillogó szemmel mosolyognak rád, nem úgy, mint alapesetben. Ez igazi BOLDOGSÁG! Én megsirattam a pocakom, mikor hazajöttem a kórházból és megláttam magam a tükörben...aztán az emberek az utcán már nem rád fognak mosolyogni, hanem a picidre, azután ő lesz a középpont, de ez is nagyszerű érzés!


Képzeljétek, a vérvételből az is kiderült, hogy Dádim allergiára hajlamos! A fenébe! Mondjuk nem lep meg, mert az apja is allergiás. Úgyhogy tejalapú készítmények, tejpép aztán nem tudom még mik ohne 1 éves koráig, de a legrosszabb, hogy nekem is le kell állnom a tej fogyasztásáva, amíg szoptatok. Ez nagyon nehéz lesz, mert én imádom a tejet, minden formájában. Kép Van nálatok allergiára hajlamos bébi? Mire kell még majd odafigyelnem?

Oké, lelövöm magam!

Pusza: Sorsi
sasiorsi
 
 


Most látom Zita, hogy szinte egyszerre voltunk fenn.
Nagyon édes pofa Jázi!!!!! Én is szertnék gratulálni ennek a gyönyörű manónak fél éves szülinapjára! Örülök, hogy javulgat a helyzet.
Én nem tudom, hogyan tudsz róla mindig ilyen mosolygós képet készíten, Ádi rögtön koncentrálni kezd, mikor meglátja a fényképezőgépet.

csók:Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Megérkeztem, de csak busszal, az autómat Egerben hagytam. Nem traktállak Titeket a részletekkel, de szörnyű volt és újjászülettem, meg ilyenek.
Épp a minap mondta az én uram is, hogy kéne terepjáró, pont látott is egyet, stb., én meg mondom; minek az, nem járunk mi terepen (és a városi "terepjárást" nem annyira prolongálom), erre tessék! Ide nekem azt a terepjárót, má vesszük is Kép!

Viszont délelőtt szuper volt (mikor végre hazaeveztem) a hótakarítás, szánkózás a gyerekekkel! Állatira élveztük, jó nagyot is aludtak délután, úgyhogy Csenge épp az imént tudott csak elaludni.

Egyéként, már írtam korábban, hogy nálunk (mióta nincs szopista a családban), jobban megy az alvás apával. Ha, Õ fektet (de, csak ha én nem vagyok itt!!), nincs alkudozás, nyöszörgés, éjszakai felsírás is csak ritkán Kép.

A hirtelen harag vagy indulat vagy mifenéről, én anno a pszichomókus kolléganőmmel, és Õ azt mondta, hogy persze-persze önuralom, meg odafigyelés, de az ember ne vetkőzzön ki önmagából, mert szükségtelen és hiteltelen lesz, ami sokkal inkább zavaró a gyermek számára.
Mindamelett Orsi, Te sem tűntél valami vérmes nőszemélynek Kép. (Legközelebb, majd jól kirúgjuk az ajtót Kép!)

Betti!
Igen a buli második felében már tök jól feloldódtak a gyerekek, és mint a fotók is bizonyítják, Ambrus letámadta az asztalt, Csenge pedig babázott Kép.

Tegnap éjszaka végig néztem az albumjaitokat, nagyon jól szórakoztam! Sok kedvencem közül, kiemelném Kata Lizáját, a "Hagyjatok magamra" c. képpel Kép.

Kata! A gy.fogorvos -akiről beszéltünk- elérhetőségét meg tudod adni?!

MINDENKINEK Tsók!
Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog feledik szülinapot Jázi (upsz lemaradtam egy félórával, sebaj Kép!

Nem tudtok valamit erről az őssejtes dologról? Kicsit utána néztem, de hát egy kicsit borsos az ára (kb. 350 000 Ft) és abba még nincs benne, ha "istenmencs" bármi baj lenne, ki tudja mennyibe kerül egy szerv előállítása. Nem tudom, most elkezdjek-e gyűjtögetni, vagy inkább van sok más fontos dolog, aminek lehet hogy nagyobb haszna lenne. Ti csináltattatok esetleg ilyet, vagy láttatok már olyat, aki hallott róla?

A legközelebbi találkáig még növesztem a pocim Kép! Közben sikerült megtalálnom a babazsúr képeit, tündérik a picik!

Puszi nekik, meg a mamik-papiknak!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hát nem csoda, hogy a nappalt végig alszom, mikor éjszaka meg kukorékolok!
Most jutott eszembe, hogy kitöltöttem a táblázatot, hogy ugye emberpajtás hobbija volt a kérdés, mert ha nem, akkor ezt elszúrtam, ha meg igen, akkor esetleg a miénk hobbit is beleírhatnánk. Bár lehet, hogy Ti már mind tudjátok egymáséit és csak le vagyok maradva Kép?

Pusszancs
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Borsi,

mail elküldve.

Kata
Vendég
 


Sziasztok!
Orulok hogy ilyen gyorsan reagaltatok Maris kerdesere a konyvvel kapcsolatban.Igaza van Sorsinak, egyebkent tenyleg sok dolog van benne, amit osztonosen jatszunk a kicsikkel...igy van ez a nagyobb korban is, de neha mar egy-ket ujdonsag is jol johet egy orokmozgonal, ami epp lehet neked nem jutna eszedbe...

Kedves ,,hirtelen termeszetuek,,! uzenem....Nyugi!Szerintem a nok 90%-a az, a maradek 10% hazudik vagy tenyleg nem az.Hiszen mi nok megyunk keresztul mindig annyifele valtozason,terhesseg, szules, szoptatas, valtozokor es azek a hormonbombak kihatnak a lelkunkre is.Egy gyereknek is meg kell ismerkednie a konfliktusokkal, hogy kesobb tudja kezelni azokat.A ferjem csaladjaban peldaul sohasem voltak konfliktusok, (az okokat nem reszletezem)....eleinte szegeny mar attol is rosszul volt ha csunyan neztem ra, most mar o mondja hogy ne ringassuk a gyerekeket alomvilagba, mert konfliktusok igenis leteznek, szocsatak, hangos szavak, ajtocsapasok.Szerintem ez nem karos!Azt viszont nem tartom helyesnek, ha valaki szegyenerzet nelkul, rangatja, uti-veri a gyermeket barmiert.En ismerek ilyet es nem valami jo latvany es a gyereknek se tehet jot vele.
Vizsgazoknak en is gratulalokKép!Pocakosokra irigykedemKép, jo gombolyodest lanyok!!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak most vagyok, mert vizsga után barátnéztam egy kicsit Pesten. Ötöst kaptam Kép, ha így folytatom kitűnő leszek Kép Már csak hétfőn van egy vizsga, és félév letudva.
Megnéztem a bulifotókat és arra jutottam, hogy ha Csilla és én is megyünk legközelebb (így lesz!), akkor legalább lekötjük a már járni tudó apróságokat, így Ti is jobban el tudtok mélyülni a társalgásban Kép Talán Kata írta, hogy a fél szeme mindig Lizán volt Kép
Olyan jó látni a sok babát picitől-nagyobbig, már alig várom, hogy nőni kezdjen a pocakom! (irigyellek ám Csilla Kép Addig még jó hogy van ez a rosszullétecske, legalább elhiszem, hogy van valaki a hasamban... Ma vettem Pesten néhány tunika jellegű felsőt, bár a párom nevetett egyet, hogy hol van az még (a pocinövés),de hát most van leértékelés, meg amúgyis olyanok, amit akár most is hordhatok...
Na litánia lett, Marisnak is küldöm a mailt!

Vera
reva
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: