Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
most talaltam Ratok! mi Nemetorszag deli reszen elünk, a ferjem nemet es most varjuk az elsö kisbabankat. mar a 30.het közepen jarok, de igazabol panaszra nincs okom ;-) csatlakozhatok hozzatok?

üdv, Anna.

Kép
francimama
 
 


Szia francimama!
Végre valaki, aki hasonló cipőben jár, mint Én. Már azt hittem "nem éltük - éljük túl" ezt a dolgot. :)
Én Reunionon - sziget az India óceán közepén - élek a férjemmel, aki francia. Sajnos még nem vagyok terhes, de minden erőnkkel próbálkozunk. :) Remélem hamarosan. :)
Neked mik voltak az első jelek? Mi már több kivizsgáláson is voltunk. Mind a kettőnk egészséges - egyébként ez jellemző a francia egészségügyre, hogy vizsgálnak nyakra-főre - de Én sokat gondolkodom. :)
bordi
 
 


Sziasztok!

Üdv a topik lakóinak, külön azoknak, akiket ismerek régebbről! :)

Én még nem vagyok külföldön, csak pár hét múlva költözünk (Írország).
Nem jár erre valaki Írországból? :)

Lenne kérdésem is.
Hogy van ez a Mo-i TB-dolog? Ha kimész hosszú időre, akkor nyilván külföldön leszel biztosítva. Viszont többek írásából itt az derült ki, hogy ettől még Mo-n is el tudtak menni orvoshoz, amikor hazajöttek látogatóba, vagy pl. kifejezetten az orvosi ellátás miatt jöttek haza, pl. szülni.
Magyarul azt akarom kérdezni, hogy milyen jogosultsága marad az embernek a Mo-i TB igénybevételére, ha külföldön van biztosítva? Mit kell tenni azért, hogy igénybe tudjam venni az itteni orvosi ellátást továbbra is?

Köszi, ha valaki felvilágosítana erről!

Bóbita
bobita
 
 

 
 

Szia Anna!

Merre laktok pontosan Németországban? Mi Heilbronn mellett lakunk, de most épp itthon vagyunk kicsit a nagyik örömére.

Andi
jazmin2005
 
 


sziasztok!

szia franca baba itt is:)látom idetaláltál:)hogy vagytok?minden oké a kistörpillával?

puszi nektek

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok,

Épp most olvastam a topikokat, és most látom, hogy van ez a topik. Mi a férjemmel Atlantában élünk, itt leszünk még jó darabig, és már nagyon szeretnénk babát. MIndketten magyarok vagyunk. Esteleg van valaki aki az USA-ban szült vagy szülni fog? Netán a környéken? Elkellne minden jó tanács. Nekem még nagyon nem tiszta az itteni biztosítási rendszer... Milyenek az itteni tapasztalatok, hogy bántak veletek?

Köszönöm előre is a segítséget...

Engem is foglalkoztat, amit Bobita kérdezett, mivan ha hazamegyünk látógatóba, és történik velünk valami baleset, akkor nem vagyun k biztosítva?????


Purc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Szia Purc!

Atlantaban elek en is, ket kisfiam van, a masodik itt is szuletett negy honappal ezelott.
Sok magyar kisgyerekes csaladot ismerek , szinte minden heten ossze is roffenunk egy kis csevejre.

Irj privit, hogy bovebben is valaszolhassak, ha van kerdesed!

Hilde
bunito
 
 


Bunito,

írtam neked mailt. Megadtam a számomat, ha a két picur mellet van egy kis időd, találkozhatnánk :lol:

Purc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Hello lanyok,

en Gorogorszagban elek es parommal az elso babankat varjuk? Valaki, aki Gorogorszagban el??? Bar en mar lassan 1,5 eve itt vagyok a biztositasi rendszer nekem is fejfajast okoz es minden tapasztalatot szivesen vennek az egeszsegugy ellatassal kapcsolatban, mert kozeleg a szules idopontja es egyre jobban felek! (Gorogtudasom meg eleg hianyos, mert az angollal es a franciaval eddig jol boldogultam)

Remelem benez vki erre a topikra hamarosan :) Boldog babavarast minden gyonyoru kismamanak!

Puszka,
Pannica
pannica
 
 


hello mindenkinek!
en angliaban elek(1.5 eve) a parommal aki angol.most varjuk az elso picurkankat,a 33. hetben jarok mar.
szeretnek tanacsot kerni angliaban elo magyaroktol akiknek angol a parjuk,hogy hogyan inteztek a kettos allampolgarsagot a gyerekuknek vagy maguknak!!!kin keresztul, mi kellett hozza es minden ezzel kapcsolatban.
jelenetkezzetek magyarok!!!
pusszancs mindenkinek,ibi
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre a topicra. bárki aki tud valamit Spanyolországról az legyen kedves nekem írni, hogy milyen az élet kint!
Munka? Lakás mennyi? megvenni vagy albérlet, Mennyi az élet stb.
A párom most megy ki dolgozni és egy kis idő múlva ki költöznénk, nem végleg csak ideiglenesen.

Köszi a segítséget!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


If you are a mother in XV. District ( RÁKOSPALOTA), whose native language is English or German, and you would like to practice Hungarian, please contact me to talk Hungarian and English/ German as practice.
About me: I have a 8 month–old baby boy, I am 32 years old.
Best regards: Lucsia


Keresek a XV.k erületben olyam német/ vagy angol anyanyelvű kismamát, akivel az egyik alkalommal magyarul a másik alkalommal németül/ angolul beszélgethetnénk.
Ha olvasod, vagy van ilyen ismerősötök, szóljatok, nagyon megköszönném.

Köszönettel: lucsia
lucsia
 
 


Szia Noémi!

Most olvastam, hogy készültök spanyolországba babával. Az én férjem is Madridban dolgozik és mi is itt élünk vele. A lányunk 11 hónapos.
Kint éltek már? Hol fogtok lakni? Aktuálisak még a kérdéseid? Ha ige, akkor írj és szívesen segítek, mert már másfél éve élek itt és a lányom is itt született.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Nagyon regen nem irtam mar ide...Mi az USA-ban elunk, New Hampshire allamban, most varjuk a harmadik babankat. Latom elegge ul a topic, ha van kedvetek irjatok es felfrissitjuk :)

Moni
mon
 
 


sziasztok!

Tudtok-e Fro-ban kapható anyatejserkentő teáról?

Köszi.

Kata
katyi
 
 


Sziasztok!!

De kar, hogy nem jar erre sokmindenki, mert ez baromi jo kis topic lenne. Amulok, bamulok, mennyi orszagba szetszeledtunk.

En Norvegiabn elek a ferjemmel kb. masfel eve, de 2008 nyaratol Ausztraliaban-Brisbaneben fogunk lakni.

Meg nem vagyok terhes, de rajta vagyunk ezerrel az ugyon.

Ha van kedvetek, irjatok.

Mi az a privi(d) egyebkent?
katavirag
 
 


Én benne vagyok a felfrissítésben. Mi Atlantában (USA, Georgia) élünk (USA, Georgia) a férjemmel. Várjuk első babánkat, lassan 28 hetes leszek. Egyenlőre ennyi magunkról. Írjatok!!!!! :wink: :lol: :lol:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Kedves Purc es aki olvassa,

hat irigy vagyok rad, mitagadas :D Mi mar eleg regota probalkozunk. Nektek rogton osszejott?

Milyen Atlantaban az elet es miota laksz ott? Ferjed magyar?

Az enyem magyar, igy hat nem vagyunk roghoz kotottek. Norvegia egyebkent a vilag legunalmasabb orszaga, alig varom, hogy tovabballjunk. Allandoan esik es borult az ido, az emberek kedvesek, ugyanakkor rem unalmasak.
Viszont sokminden jobban mukodik, mint otthon. Itt nem hazudoznak, nincs korrupcio, es tisztessegesen lehet jol keresni.

Az egeszsegugy sem rossz, nincs benne annyi sporolas, viszont szerintem szakmailag a magyarok jobbak. Ha osszejon a kozeljovoben a mi kis babank, itt fogok szulni Bergenben. Kép
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

nem rögtön jött össze a gyermek, fél évnyi próbálkozás eredménye, és megelőzte egy korai vetélés is. De nem panaszkodok, most már itt lapul a hasamban, és azon ügyködik, hogyan tudja jobban magára vonni a figyelmemet :lol: Ti mióta próbálkoztok? Szerintem nálam sokat segített az E vitamin, én is apa is szedtük. Eleinte hőmérőztem, de az nekem nem jött be. Nem mutatta a pé-t. Aztán utána olvasások, meg kiokosítás után rá is jöttem, hogy nekem arra nincs is szükségem, mert egyszerűen érzem mikor van a napja. :roll:

Nem rossz hely Atlanta, előtte Minneapolisban voltunk 3 hónapig, az sem volt rossz, de tény, hogy sokkal ingerszegényebb. Itt sokkal jobban szeretek, az eü jobb, mint otthon, bár sokkal drágább is , a biztosítós rendszerrel még nem békültem meg. :lol:
Meg kell azért szokni a dolgokat, mert teljesen más, és persze nagyon hiányoznak az otthon maradtak :cry: Veletek ellentétben itt sokat süt a nap, elég délen vagyunk, a telek is enyhék, igaz nagyon hiányzott egy kis hó.
A férjem is magyar, és 1 éve vagyunk itt.

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Szia Purc,

sajnalom a veteleseidet, de most mar el is lehet felejteni, hiszen jon a babtok. Az elso gyerek szuletese egy csoda. En is szertenem mar atelni.

Mi mar bizony 3 eve probalkozunk, de nem talaltak semmi elterest. Talan csak nem jott meg el az ideje. Vagy keves itt a feny eszakon. Igaz, nyaron sok, hiszen ejjel is vilagos van, csak mindig be van borulva. Igy hat ugyanott vagyunk.

De most, hogy mar tudom, jovo nyaron napos helyre koltozunk, maris jokedvu vagyok. Talan ez az oromhir a peteeresre es spermiumeresre is jol hat! :D



Hogy birjatok az amerikaiakat?

Nekem sok rokonom el kint, meg a haboru utan meg 56-ban mentek ki. Egyszer voltam egy honapot NY-ban es NJ-ben.



Kép
katavirag
 
 


Katavirag,

Igazából a vetélést észre sem vettem volna, ha nem koncentrálok rá ennyire, csak annyi tűnt volna fel, hogy késik 2 hetet. Nem szomorkodok miatta, ahogy te is írtad itt a pocakomban a baba.

Az nem lehet jó, hogy ilyen sötét van ott nálatok, nem csoda, hogy várod a napvilágot.

Sajnálom, hogy 3 éve nem jön össze a baba, biztosan el fog jönni az ideje.

Az amerikaiak változóak, épp úgy ahogy minden országban, van ilyen is olyan is. Az a nehéz, hogy sokszor nem tudja az ember a szokásokat, és nem akar megbántani senkit, és mégis rosszul sül el a dolog :roll:

Most nem leszek keddig, mert elmegyünk a tengerpartra kicsit nyaralni a három napos ünnep alkalmából :lol:

Jó hétvégét, legyetek jók puuuusz

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Szia Purc!

Milyen volt a nyaralas? Melyik tengerparton voltatok?
Ha a 28 hetben vagy, akkor olyan pont jo meretu a hasad, se nem kicsi, se nem nagy. Hogy birod a terhesseget? Megerezted azt, amikor terhes lette? Hanyinger volt?

Meddig maradtok az USA-ban? Egy ket baratom, rokonom el ott, az amerikaiak feluletessegerol panaszkodnak. Azert az utobbi evekben elegge lejarattak magukat. Az egesz amerika image-zsal.
Egyebkent annyira vegyes tarsag, hogy gyakorlatilag mindenki kulfoldi es epp ezert mindenfele emberrel lehet talalkozni, jokkal is persze.

Itt mar alakulgat az idojaras, vegre valahara nincs 5 fok, hanem 15. Es a nap is kibujik neha. Borzasztoan eltet az, hogy jovo nyaron koltozunk Ausztraliaba. A ferjem most epp ott van, eleteben eloszor, es nagyon tetszik neki. Azt mondja, Sidney egy igazi metropolisz, de nem koszos, mint NY, nem bunos, mint Rio. Csupa jol oltozott ember, meg a metrokon is. Es ott tel van most, megis 25 fok es napsutes.
Ez am a megtermekenyules helye, nem pedig itt a sziklan Europa felett!
Na szio, irj! Mert latom, kettonkon kivul nem teved erre mas. Kép
Vasarnap peteres, remelem, most malacunk lesz!
katavirag
 
 


sziasztok,

na gondoltam, h ide is irok igy ismeretlenul, bar kataviraggal mar beszelgettunk egy masik topikban...en angliaban elek a parommal, aki nem magyar es mi is nagyon szeretnenk egy kisbabat :)
pontosabban londonban elunk, remelhetoleg nem nagyon sokaig :wink:
rima
 
 


Szia Rima,

hat itt is megtalaltalak. Jo kis topic lenne ez, a megnyitasakor, latod, nagyon sokan irtak, de aztan szepen elillant mindenki. Pedig milyen sok magyar el kulfoldon!

Egyedul Purc ir neha, de o is valahol nyaral most. Meg aztan, en is csak a munkahelyem miatt vagyok ennyit szamitogepkozelben, egyebkent nem bujnam ennyit az internetet.

Szerintemaz igazi gond, az, hogy egyedul erzed magad. De hidd el, a gyermek nem oldana ezt meg. Egy kismama tud a legdepressziosabb lenni a vilagon. Ezt ket noveremtol tudom. Egykuk Ausztriaban el.

Gondolom te is utalod a klimat es vagysz meleg nyarakra. Ez is allitolag kozrejatszik a gyermektelensegben. Mi mar csak egy evet leszunk itt, aztan irany a napsutes (fentebb olvashatod). Ez nagyon eltet.
Kép
katavirag
 
 


Üdv, Rima.

Katavirag,

Jó volt a nyaralás köszi. Panama Cityben voltunk Floridaban, nagyon jó volt. Hát a terhességet megéreztem-e, mivel nagyon vártam már, ezért mindig abban bíztam, hogy már ott a baba. De érdekes, amikor babás lettem annyira nem tudtam ezzel foglalkozni, mert minden közbe jött. Elkaptam egy húgyúti fertőzést is, ami igen gáz volt, de szerencsére a baba túlélte az antibogyó kúrát, úgyhogy erős kis stramm srácnak kell lennie :lol: . Az első három hónapban nagyon kemény hányingerem volt, volt olyan, hogy nem bírtam felkelni, de szerencsére elmúlt. Most pont jól vagyok, már nem kicsi, de nem is olyan nagy a pocak. Élvezem, amíg lehet.

Még nem tudni meddig maradunk itt, szóval tervezni sem nagyon tudok :(

Pussz nektek

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Szia Purc,
hu, Florida, az igen klassz hely lehet! Egyszer szertnek en is eljutni oda.
Nem irigyellek ama 3 honap hanyingerert. Milyen erdekes ez is, hogy van akinek meg semmi hanyingere sincs, sot olyan is, akinek az egyik gyereknel igen, a masiknal nem.
Pontosan mikorra vagy kiirva? Irtad, kisfiu lesz. Mi lesz a keresztneve? Egyebkent a ferjed magyar?
Latom, a homerozos topicban irogatsz sokat ill. vagy ott leggyakrabban belepesed ota. Ismered is a lanykat szemleyesen?
Csak mert olvasom mas oldalakon, hogy vannak olyan osszetrato kis csapatok, akik talalkoznak is.
En egyebkent sosem mertem a homet, ill. 1x 2x, de annyira nem volt szabalyos, hogy hagytam a csudaba.
Na szio!
Katavirag Kép
katavirag
 
 


Szia katavirag,

Jelöltelek iwiw-en.Florida tényleg klassz hely :lol: Miami-t mindenkinek csak ajánlani tudom.

Na igen ez a hányinger kérdés nagyon érdekes, mert valakinek tényleg semmi baja nincs, valaki meg végig szenvedi a 9 hónapot.
Aug 15-re vagyok kiíirva, de már megy a para rendesen :lol: Bálint vagy Krisztián lesz, eddig így áll, de pontos döntés még nem született a témában. Nyitott kérdés még az ügy. A férjem nem könnyű eset ilyen téren :lol:

A hőmérőzősbe csak miután kijöttünk, akkor kezdtem irogatni, így sajna nem tudtam találkozni senkivel, de nagyon jó fej csajok vannak ott. Téged is szívesen várunk :wink: Én is csak 2 hónapig vagy 3 mértem a hőmet, nekem nagyon nem mutatta a pé-t, össze vissza görbéim lettek. És rájöttem ha csak magamra figyelek, pontosan tudom a napját, és így sikerült a baba is.

Láttam iwiw-en hogy belgyógyász vagy, Norvégiában is belgyógyászként dolgozol? Ennyire jól megy a norvég, mint nyelv, vagy angolul kell kommunikálnod?
Nagyon aranyosak vagytok a képeken a férjeddel :lol:

Na megyek munka van :lol: :lol: Nincs lazsa :)

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


sziasztok csajok!

katavirag! nem erzem magam egyedul, en ezt ugy akartam mondani, h nem nagyon ismerek itt magyarokat, van sok baratom, csak nem olyan hu de kozeliek, h barmit megtudnak veluk beszelni. nekem itt a tomegkozlekedessel van gondom, nem birom, h orakba telik barhova is eljutnom, totl stresszel :lol: , de remelhetoleg nem sokaig maradunk itt...ti miota vagytok kint?

purc! jujjjj neked mar nagyon kozeleg :) mind a ket nev szep, a parod melyiket szeretne? gondolom majd ki ugrik a borebol, h kis focistaja lesz :wink:
rima
 
 


Szia Purc, szia Ria,
hat mindkettotok incognitojat felfedtem az iwiw-en, en ilyen kis kivancsi vagyok 8)

A fodrasznom lanyanak olyan hanyingere volt honapokig, hogy azt mondta, a szules semmi nem volt hozza kepest es hogy soha tobbet nem lesz terhes. Volt aki azt meselte, hogy ugy erezte magat, mint egy rakos beteg, mar a menszesz elmaradasa elott.
Ehhez kepest, a tobbseg nem szenvedett annyira.

A szulestol ne felj, ja konnyu mondani... ahany ember a Foldon, annyi szules volt mar. Kerj epiduralt, allitolag eg es fold.

Koszi, de a homerozos topicba nem megyek, mert mar irok a babat varunkba es a Gynevacba, es ez epp eleg.

Ria, mi masfel eve vagyunk itt, 4 evet dolgoztunk otthon, de annyira remenytelennek lattuk az otthoni egeszsegugyet, hogy ide jottunk. Illetve a ferjemet hivta ide egy ful-orr-gegesz professzor. Az en munkam meg jott magatol. Mar mindketten szakorvosok vagyunk, en belgyogyasz. Persze, ezt nem hirdetem itt a Babneten, mert mindenki megtantorodna, pedig latjatok, en is olyan lany vagyok, mint a tobbi, hasnlo problemakkal.
Norvegul hamar megtanul az ember, baromi konnyu nyelv, nekunk az angol es a nemet sokat segitett. Termeszetesen norvegul dolgozunk. En korabban osztalyos doktorneni voltam, januar ota labororvos lettem, hormonokkal, kuatassal foglalkozom.
Igy nem kell hetvegen dolgoznom, nincs ejaszakazas, epp elg, hogy a ferjem hajtja magat.
Amikor ide kijottem, katasztrofa volt az elso nehany honap. Nem ertettunk semmit, szokatlan volt a rossz ido, allndoan csak DVD-t neztunk meg ettunk. Aztan rajottem arra, hogy az elet tul rovid, es az iwiw-en mara mar szamtalan magyar bartnore tettem szert, gyakran talalkozunk.
A ferjemnek megmondtam, hogy szervezze az utunkat tovabb melegebb eghajlatra es igy palyazott Ausztraliaba, 2008 juliusatol ott fog dolgozni.
En meg remelem, a babakocsit tolni :wink: ugyanis itt mar dolgoztam annyit, hogy kapom egy evig a GYED-et. Aztan majd meglatjuk.
Ugyhogy Ria, en azt mondom, nezelodj az iwiw-en. Egy kiados dumalas magyarul, csodakra kepes.
Na jo sokat irtam mar megint.
Kép
Jo hetveget nektek!
katavirag
 
 


wowww, mar maris jobban ismerlek dokineni :D
en is remelem, h a babakocsit fogod tologatni :wink:
melyik varosba keszultok? en miert nem tudlak megtalalni az iwiwen, azt hiszem marha hulye vagyok...
en 1,5 eve vagyok kint, per pillanat a Harrodsban dolgozom, de szeptembertol fosulira megyek...vagyis meglatjuk, mert ha jon a baba maradok otthon pelenkazni :wink: szabadidomben meg a parom barjaban ill ettermeben labatlankodom :D
hat ennyit rolam..
rima
 
 


Rima, en bejeloltelek az iwiw-en, csak jelolj vissza.
A masik topicban (babat varok) olvastam, hogy 2 hete kesik a mensid es a teszt neg. Tenyleg sajnalom.
Purc, hogy vagy? A 32 het korul jarhatsz, jol szamolom? Meleg van arra feletek?
En a 30 napon jarok, kesik. Remenykedem! :D
katavirag
 
 


katavirag, nagyon szoritok :wink: , bizti engem jeloltel be, mert ramentem az oldalra es semmi :( , valahogy tul elem, csak egyre jobban izgulok, szoval holnap irany a doki
rima
 
 


Sajna tul korai volt az oromom, tegnap megjott.
DE HAT MINDEN CIKLUS UJ REMENY.
Szamolj majd be a fejlemenyekrol. Az iwiw-en Raahem csaladi neven jeloltelek be, ha te vagy az. Jo hetveget! Kata-virag
katavirag
 
 


sajnalom :(
a masik topicba mar leirtam a storymat, majd ha lesz idod nezd meg :(
a Raahem, az nem en vagyok :)
hol van purc?
kellemes hetveget neked is!
rima
 
 


Sziasztok,

bocsika, csak éppen határidős a munka :evil:

katavirag, a macska rúgja máááááááááááár meg. :cry:

Rima, olvastam mit írtak a dokik. Hát akkor ANgliában sem jobb a helyzet eü terén. Úgy látszik ez tényleg egy külön faj. Ha nem rendszeres a mensid, annak tuti oka van, és szerintem is ki kéne deríteni, hogy mi is az... No comment a dokikhoz.

Itt sem jobb különben a helyzet, tegnap voltunk dokinál, mire azt mondja nekem, hogy nem híztam eleget, eleget eszek-e tényleg, és hogy kisebb a hasam a kelleténél. Igaz múlt heti UH kimutatta a gyermek tökéletes testsúlyú nem kicsi. Nem tudom mit izgatja a dokit, hogy mekkora helyet foglal le magának. :oops: Szóval vérnyomás problémám nincs, legalább nem túl alacsony...
Basszus otthon Mo-on körbe dícsérnének, hogy nem híztam olyan sokat, itt meg lecsesznek érte. Ki érti ezt????

Pussz mindekinek

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


szia Purc,

ezek a dokik engem is nagyon idegesitenek, es meg ma az egyik bekopte, h feleslegesen megyek majd mashoz mindenki ezt fogja mondani, h feleslegesen aggodom, szerintem meg ez nem normalis, h hol megjon, hol nem, nem beszelve arrol, h ennek milyen kovetkezmenyei lesznek majd a kesobbiekben...

en sem ertem ezeket a dokikat, de meg az angolokat sem surun, pl. az egyik barinomnek most lesz kisbabaja, szerintem egy gyonyoru formas kismama, nagyon formas hassal, erre mindenki azzal huzza, h mennyire legebedt, es hogy miert nem eszik semmit, nem ertem miert kell egy allapotos nonek 30kilot felszednie(marmint nem baj az sem, h a kilok csak ugy jonnek, de nem mindenki hizik fel annyit)? amugy hogy van a kisbaba :wink: ? dontottetek mar a babanev mellett?
rima
 
 


Rima, pont erről van szó. Miért kéne egy kismamának +30 kilót felszednie. Az a legfuribb, hogy otthon meg ha hízol, akkor lecsesz a doki, meg a védőnő, itt meg akkor csesznek le, ha nem hízol. Nem értik meg, hogy a hamburgertől az én seggem lehet, hogy nő, de a gyerek egy centit sem...

A baba neve kérdés, de elsődleges a Bálint, aztán felmerült a Krisztián, mivel van angol megfelelője. De a Bálint név tetszett azoknak az amerikaiknak, akiknek mondtam. Azt mondták nagyon szépen hangzik :lol:

Különben szokott giga ciklusod lenni? ilyen 60, 90 napos? vagy
"csak" heteket késik? Azért kérdem, mert ha heteket késik, lehet kisebb hormonzavar is, amit mondjuk tök hamar ki tudnának deríteni, csak egy vérvétel, na mindegy... Semmi nagy kunszt nincsen benne. Esetleg szedtél fogigátlót, és abba hagytad? Mert az szokott hülyeségeket csinálni, még fél év után is :? Sok csajnak bejött ciklus helyreállításra az E vitamin szedése. Erősíti a petesejtet, és segít a beágyazódásnál is. Apának is segít kiskatona ügyileg. Mi mind a ketten szedtük :lol: :lol: Apába tömtem mint a libákba a tápot :lol: Csak babásan nem ajánlott, úgyhogy a plusz teszt után abba is hagytam. Meg sokan esküdnek a cickafark, palástfű teára, mensi helyreállításilag. Azt én nem ittam, akartam, csak itt nem találtam normális herba üzletet.

Na most már eldugultam, bocs a hosszú okfejtésért :lol: :lol:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Purc,

nagyon szepen koszonom a sok tanacsot, el is kezdem szedni azt az E vitamint, hat ha nektek bejott :wink:
nekem a menzimmel ugymond mindig gondok voltak, kb 15eves koromba 20-30napot vereztem, aztan egy ot napot nem es aztan ismet 20-30nap verzes, ez igy ment majd egy evig, szerencsere sikerult egy jo dokit talalnom,adott egy tablettat es minden rendbejott, de mikor kijottem Angliaba vhogy az egesz felborult, tobbnyire 38naponkent jon meg, de mar olyan is megesett, h 3honapig semmi, a doki vett vert, sot tobb kivizsgalast is csinalt meg egy 2honapja es allitolag minden rendben van, na ez egy kicsit fura, egyik barinomnek is pont ilyen problemaja van es neki pont a fogigatlo hozta rendbe, en nem tudom, mert meg sose szedtem :shock:

a Balint nev nekem is tetszik, de a Krsztian sem rossz, mit szol ehhez apuka :wink: ?

Rima
rima
 
 


Ria, pedig a Purc-ot rogton kiszurtam...
Londonban laksz, ugye? Beceneved Ria, keresztneved Maria. Nekem az iwiw csak egy lanyt dob ki es az ezek szerint nem te vagy.
A hormonok kozul az androgeneket es a prolaktint vizsgaljak az olyan lanyoknal, akiknek rendszertelen a menszeszuk. De tenyleg sokszor van, hogy nincs hormonalis elteres es megis zavaros.

En meg kerdezhetnem, hogy 3 eve gyartjuk ezt a gyerkocot, a HSGmtol kezdve a spermaleletig minden ok, es megis itt vagyunk elarvultan ketten.

Purc, a Balint az aranyos nev. Nalunk is az merult fel elsonek, bar eleg sokan adjak most ezt a nevet a gyerekuknek. Mi azert gondoltunk ra, mert a ferjem Balint lett volna, de a nagyszulok nem engedtek, mert a falu bolondja volt a Balint. Nekem a Felix tetszik nagyon, es az eleg nemzetkozi is.

Ria, beleolvasgatok a korabbi irasidba, es akkor atlatom a tortenetedet. Te is tobb topicban irsz, ezert nem tudjuk mindig kovetni egymast.

Ez a topic is jopofa volt korabban. Egesz sokan irtak mindenfelol, aztan eltuntek. Gondolom, ha megoldodik a problema, az ember mar nem bujja az internetet.
katavirag
 
 


sziasztok,

katavirag, sajnos van ilyen, h minden rendbn es megis eveket kell a varni, pl. az anyukamek 6evet vartak es 4szer elment a baba, de lass csodat ma 5gyermek edesanyja :D en csak a babat szeretnekbe es de irok, kar h nemirnak ide tobben...

nekem a parom szilardan ragaszkodik a Lion Sybihez vagy a Zara Scaillahoz, esetleg Lulehoz, nekem is tetszenek ezek a nevek, mert az o vezeteknvet fogjak viselni, ahhoz meg ugy sem megy vmi igazi magyar keresztnev :(
rima
 
 


Rima, hat most olvastam a masik topicban, hogy te meg csak 20 eves vagy. Te, nekem 19 evesen volt az elso komoly kapcsolatom. Szerintem igazan ne legy turelmetlen, mert egyreszt a 7 honap nem sok ido, masreszt fiatal vagy es van idod. Egyebkent rendszertelen mensi mellett is lehetsz terhes.
Anyukad tortenete elkepeszto. Azert 5 gyerek nem semmi.
En most megint uj ciklust kezdtem, megint uj remenyekkel. Tegnap elmentem egy bartnomhoz akupunkturara, amolyan tisztito kurara. Nem nagyon hiszek benne, de ki tudja. Kb. 4-5 csaj lett terhes a kezelesei mellett, akik evekig vartak. Persze ennek lehet psziches hatasa is. Lenyeg, hogy segitsen. Most mindenesetre eljarok egy parszor hozza, azzal telik az ido.
Purc, merre vagy?
katavirag
 
 


Katavirag, bizony, meg eleg fiatal vagyok, de vhogy ugy erzem vagyis biztos vagyok benne, h kesz vagyok egy babara :)
anyukam elkepeszto egy no, en neki 45 eves koraban szulettem, annak ellenere, h a dokik konyorogtek neki, h vettesen el, mert h ugy sem leszek egeszseges, meg h mar van 4gyereke, minek az az otodik, stb... es most azt mondja, h en tartom benne a fiatalsagot :lol: , ja es meg az apukam is 2evvel a szuletesem utan elhagyta egy 20 eves csajert(amit most mar ban, de keso banat....)
akkor drukk neked az akupunkturahoz :wink:
Purc a babaszobat festi :wink:
rima
 
 


Sziasztok,

Bocs, hogy nem írtam, de határidő van, és sok a munka :?
Képzeljétek egyik barátnőm most mesélte, hogy az anyukája elmondta neki a történetüket hogy fogantak. És kiderült, hogy a bátyja 7 év után fogant meg, épp akkor mikor már azt mondta anyukája, hogy nem érdekli az egész, akkor nem lesz baba, ha nem jön. És utána szinte egyből teherbe esett. És mivel úgy gondolta, hogy ilyen nehezen esett teherbe az elsővel, ezért nem is védekeztek a bátyja születése után, na a barátnőm gyakorlatilag egyből megfogant, 1 év sincs köztük a korkülönbség.

Ezt csak azért írtam le, hogy mekkora hatása van a pszihének a gyerekáldásra. Persze sokan nem értenek ezzel egyet, de rengetek ilyen történetet hallottam.

Nálunk semmi változás, nem túl ingergazdag :shock:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Szia Purc,

Remelem minden ok veled es a picurral is :)
az ilyen tortenetek mindig megnyugtatnak...az unkokatesomeknal is ez volt a helyzt, de ok a masodik babara vartak ot evet, most meg a kisrac meg egy eves sem es a harmadik baba a pocakban :wink:
a parom is azt mondta, h egy kicsit lazitanom kell, h azert nem jon ossze, mert tulsagosan ragondolok....
ne dolgozz sokat :wink: !
puszi

Rima
rima
 
 


Sziasztok kulfoldi baratnoim,

visszaolvasgattam ezt a topikot, meg a tobbi kulfoldit es jokat mulattam. Sokan azert leszakadnak a babanetrol egy ido utan, mert gondolom, elfoglalja oket a baba, ha megjon.

De remelem, Purc, te azert utana is beszamolsz majd kepekkel!
Mi nem ingergazdag? Nem rugdos eleget, a Kicsi? Vagy talan uncsizol ott a messzesegben?

Ti mikor latogattok haza?

Itt beallt az un. Bergeni fos, ahogy mi nevezzuk. Szurkeseg, eso, ergo vizallo bakancs, kabat stb. De baromira eltet a nyari szabadsag, amire 2 het mulva megyek HAZA! 30 fok!!! :D :D

Rima, irtam privit!

Kép Remelem, kisfiam ebben a honapban megfogan!
katavirag
 
 


Rima, minden ok velünk. Párodnak igaza van :lol: Persze nehéz nem állandóan erre gondolni, én is tudom. Mi is nagyon rá voltunk kattanva :lol:

katavirag, az itteni élet ingerszegény, valahogy otthon több mindent tud csinálni az ember, izgisebb. Azért furi ez, mert azt gondolná az ember, hogy a nagy amerikába na ott aztán nem lehet unatkozni. Azt nem mondom, hogy unatkozunk, mert mindig kitalálunk valamit, de nem az igazi. De jó nektek, hogy mentek haza irigy irigy, SOk túró rudit enni, helyettünk is :lol:
Norvégiában, már megint szürkeség van, azt hittem most kicsit jobb a helyzet :shock:

Na reggelizek :lol:

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Sziasztok :D !

Katavirag! nem kaptam toled privit :( ! drukkolok en is a kisfiadhoz :D! en nagyon elvagyok keseredve, meg mindig nem jott meg, a doki meg azzal elintezett, h majd megjon... de jo neked, mesz haza... en kb 3hete voltam, mikor etuntem egy 5napra, de csak 5 nap volt az egesz, d azalatt is lesultem :D ....itt egesz juniusban esik... mi majd augusztusban megyunk a paromekhoz 2hetre :?

Purc! annak orulok, h jol vagytok :) , mar nagyon kozeleg a babuci megerkezese :wink: . Ti milyen gyakran jartok haza?
rima
 
 


Jaja, Anglia, Norvegia idojaras szempontjabol egyre megy. Itt ha kisut a nap, akkor is hideg van arnyekban. Persze az itteniek mar 15 fokban strandpapucsban jarnak, jokat rohogunk rajtuk.

Purc, Amerikarol en is hallottam, hogy ingerszegeny. Bar en annak idejen Manhattanben jokat buliztam az unokatesoimmal. :D

Ria, a rendszertelen ciklusra baratcserjet kell szedni. Otthon Premens nevu tabletta tartalmazza, de szerintem az interneten tobbminden talalhato rola. Gyogyteak kozul ajanljak a Palastfu teat, Cickafarkot, Mariatovist, Edesgyokeret, Csalant.

Csutortokon jelentkezem!
katavirag
 
 


Rima, mi nem igen megyünk haza, remélem karácsonykor talán :? 14 órás a repülőút, emellett meg marha drága. Úgyhogy szídom is az Uramat, hogy nem ANgliába vállalta el az állást. Csak ott az lett volna a gond, hogy Londonban lett volna, ahol nagyon drágák az albérletek. És akkor aztán tényleg nem tudtunk volna félretenni :cry:
A palástfű cickafark tényleg jó ciklus helyreállító.

kata, na igen hát mikor azt mondom ingerszegény, nem new yorkról beszélek hihi :lol: Egyszer voltam ott, csak átutazóba, de nem tudnék ott élni. :roll:

Jó hétvégét nektek!
Pussz

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


sziasztok,

kepzeljetek tegnap havazott....

Purc, akkor mar a picurral repultok :), London tenyleg draga, de azert az itteni fizetesek is magasabbak, csak sok az uzlet, meg a csabitas a penzkoltesre :oops:

tegnap voltam dokinal, csinalt tobb kivizsgalast, semmi :? , azt mondta, h ha 3heten belul nem jon meg, csinalunk megint terhessegi tesztet(na de azt minek :? ), ja meg scanre is kell majd mennem... na ennyit errol :(
rima
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: