Új privát üzeneted érkezett!

Berni
Milyen ugyes kisfiad van neked, 7 honaposan all? :shock: Hat akkor lehet, hogy tenyleg orokli Anyukadtol es 2 honap mulva mar jarni fog. Te meg futhatsz utanuk :)
Remelem azert nekunk is jo idonk lesz otthon. Az allatkerbe mindenkeppen elszeretnem vinni Lilyt, meg babauszasra. Ti milyen programokat talaltatok otthon? Mondjuk mi csak 2 hetet leszunk otthon, ami foleg csaladlatogatassal fog eltelni :) Mar alig varom :!: :!:

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka! en megertelek, nekem is neha tul sok London, viszont mikor elmegyunk mashova Anglian belul, mar alig varom, h terjunk vissza a mi nagy Londonunkba, en nem tudnak mashol elni Anglian belul, igy varom, h mikor szedjuk ossze a batorsagot es koltozunk el vmi szebb eghajlatu orszagba, a tengerpart csak elony lenne :wink: ! Meddig tervezitek, h itt maradtok? olyan irigy vagyok, h mentek haza :) ! Hany honapos volt Lily mikor eloszor repultetek vele? a sok setat a midwife irta elo :) , en meg szeretek setalni, ha mar futni erdekesen futok, igy a seta marad :) !

Kép Kép
rima
 
 


Jajjjj, meg Sziszka azt szerettem volna kerdezni, h ugye nalatok Lily nem angol allampolgar, csak azert kerdem, mert rajtad kivul meg Taram szult itt(de o sajna eltunt :cry: ) es Berninek meg ugye kis angol gyermekei vannak :wink: , igy azt akartam kerdezni, h kb. meddig tartott az anyakonyveztetes ill az utlevel intezes?
koszi
na mara azt hiszem eldugulok :oops:
kellemes hetveget

Kép Kép
rima
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi, csak egy pillanatom van, örülök hogy megvagytok! :)

Mindenkinek drukkolok mindenhez! :):):)

Pá!
Andi
andi68
 
 


Rima
Nem a Lily nem angol allampolgar. Az anyakonyveztetes gyorsan ment, elmentunk a register office-ba es ott egybol megcsinaltak az angol anyakonyvi kivonatot, majd ezt leforditottuk(nem hivatalosan, csak mi itthon) ezt vittuk az magyar nagykovetsegre(de azert hivd fel oket mi kell meg pontosan az utlevelhez, mert en mar elfelejtettem :oops: ) Az utlevel kb. 10-12 het mulva erkezett meg. Lassan mar ujat kell csinaltatnunk(csak 2 evig ervenyes az elso)

Na elteszem magam holnapra, jo ejszakat mindenkinek!!!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem! Tegnap kicsit veszekedtünk, mert apa elment bulizni, és nekem ez nagyon rosszul esett, eléggé felhúztam magam. Egyébként ebből sosem csinálok ügyet, főleg, h ez olyan buli, amit nem szeretek, mondta is h menjek, de hát nem szeretem. Mind1, a hormonok. A lényeg, h elkezdtem görcsölni, aztán elmentem wc-re, és pár csepp barnás vér jött. Lefeküdtem azonnal,kb 10-15 perc múlva megszűnt a görcs, és csak úgy nem jön belőlem semmi azóta sem, igaz csak feküdtem. Hajnali 5kör is volt egy túrám a fürdöben, és most mikor felkeltem, 10.30-kor is, mind2 alkalommal elkezdtem érezni, h jön a cucc egy kicsit, 2 pici csepp kiesett, mjad törlésnél a papíron egy kis folt. (bocs a részletes infoért).
Azóta a görcs teljesen megszűnt, és fekve csak úgy továbbra sem jön semmi.

Szerintetek mi ez? Most elvesztem a babymet vagy csak az idegességtől történt? Vagy progeszteronra, vagy másra van szükségem? Esetleg azért, mert túlhajottam magam, és ez egy figyelmeztetés? Tegnap már iszonyűan fáradt voltam péntek lévén, éreztem is, h ez nem jó a pocimnak.

Fontos kérdés: Szerintetek most bemehetek a kórházba, hogy nézzenek meg? Nem voltam még Gp-nél, és nem is regisztráltam még. Nem fognak elküldeni azzal, hogy ilyenekkel nem foglalkoznak, meg amúgyis regisztráljak előbb? Szerintem ez vészhelyzet, mert nem tudom mi van, és meg kéne, h nézzék, h minden Ok-e a babával, vagy esetleg elvesztettem, és be kell feküdnöm. Azért reménykedem, hogy ha ez történne, akkor már rendesen véreznem, meg görcsölnöm kéne, nem??? A legrosszabbra gondolva, 5+6 hetesen kell egyáltalán kórház, h befejezzék a terhességet? Nem lehet ezt késői mensinek felfogni, mintha nem is tudtam volna a terhességtől? De erre NEM akarok gondolni, remélem minden OK! A barnázgatás nem érdekelne, mert múltkor is volt ilyenem, és nem volt gond, de ez a görcs 10-15 percig, hát nemtom.

Légyszi segítsetek!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Hát közben felhívtam a ROyal Freet, a pasi átkapcsolt az Emergencyre, persze senki nem vette fel. Utána megint visszahívtam azt a számot, azt mondta a pasi, hogy hát nagyon elfoglaltak, esetleg megint odakapcsolhat. Én meg inkább megkérdeztem, hogy az OK, ha most bemegyek? Foglalkozik majd velem valaki és megnézik a babyt? Azt mondta ja, menjek be, majd fogad vk, mert ez a dolguk.
Úh most letusolok, és bemegyek. Remélem tényleg gyorsan kézbe vesz vk, és minden ok lesz.

Minden jót!

Sensie, és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


sziasztok!

Csak helyzetjelentek...
Nem tudtam meg az égvilágon semmit. Bementem a kórházba, felvették az adataimat, kb 45 perc múlva sorra kerültem, amikoris behívott egy nővér egy kis lyukba, ahol megmérte a vérnyomásomat, és adott egy kis műanyag kütyüt, h pisiljek bele. Közölte velem, h kb másfél-két óra múlva láthatom a dokit. Erre hirtelen köpni nyelni nem tudtam, mivel már ott voltam 1 teljes órája. Ekkor megkérdeztem, hogy akkor a doki majd csinál ultrahangot, meg minden? Mondta, hogy nem, mivel hétvégén nem ultrahangoznak, csak sürgős esetben. Kérdeztem, hogy akkor mégis mit fog csinálni? Hát ad időpontot hétfőre Uh-ra. Ok, kimentem. Gondoltam várok még fél órát, ha nem jön, beszélek a nővérrel, hogy hazamegyek, hétfőn visszajönnék. Azt mondta OK, saját felelőssgre hazamehetek, hétfőn majd egyből felküldenek a maternity unit-ba és csinálnak Uh-t. Mondom köszi, megérte akkor ott ülni 1,5 órát a semmiért. Tetejébe nem működik a metró, buszok vannak helyette, kétszer kellett átszállnom, és esik az eső. Hurrá! Jó volt.
És persze hétfőig parázhatok, hogy most mi van. Mondjuk most egy kicsit kezdek megnyugodni, mert görcs azóta abszolút nincs, és a barna cucc is minimális, és csak néha jön.
Remélem minden OK lesz hétfőn.

Sensi és Beeni

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Huha Sensie, ezt most olvasom csak...latod itt is az a gond, h hetvegen mindenki elfoglalt es nincs aki olvasson :( ...
De a lenyeg, h mar lenyugodtal es h elmult a gorcsoles is! Hidd el a hetfo sem lesz tul keso az UH-ra - a lenyeg, h megneznek!
Egyebkent, ha hamarabb olvaslak en is azt ajanlottam volna h menj be az A&E-be, de ne remenykedj UH-ban hetvege leven. Nalunk ilyen esetben atkuldenek az A&E-bol a mar korabban emlitett EPAU-ba, persze az is csak hetkozben.
Pihenj amennyit csak tudsz addig is. Sztem a gorcsoles es barnazas se kellene h rosszat jelentsen, nalam is volt mindketto az elso babanal, de inkabb nem jatszom itt az orvost. Remelem hetfon megerositik neked az oromhirt hozzaerto emberek is.
A tempobol viszont lehet nem artana ha visszavennel kicsit, Ezzel kapcs csak ismetelni tudom magamat, h sztem nem artana a munkaado csaladdal kozolni az allapotodat, hatha figyelembe vennek amikor radbizzak a kicsit napi 10 meg tizenakarhany orakra.
Udv neked, b
mrsnoname
 
 


Rima - Londonnal en is ugy vagyok mint te, pedig igy ket gyerkovel, lehet nem artana mar valami nyugisabb hely utan nezni :roll:.

Emlekszem amikor mostansag irtatok h valami 3 honap az utlevel elintezese, emlitettem egy itteni baratnomnek, es o meg kifejezetten orult h igy meggyorsult volna, merthogy nekik 2006-ban 4 honap volt.

Sziszka - nekunk a multkor extran is jo volt az otthonlet programok szempontjabol, mert karacsony volt, igy tele volt a varos unnepi musorokkal. De azon felul voltunk allando programokon is, mint peldaul jatszohazak, babszinhaz, kiallitasok, elmenyfurdo, konyvtar. Most hogy jobb ido lesz pedig kimegyunk a vadasparkba (nalunk van az orszag egyik legjobbja :)), a muzeumfaluba, ahol mindig vannak gyermekprogramok, meg ilyenek. Ha ti mondjuk Pesten eltek, akkor gondolom meggazdagabb a valasztek.
Kellemes otthonletet kivanok!!

Nekunk holnap van az elso 10-dik hazassagi evfordulonk, majusban meg a masodik :) . Hihetetlen szamomra, plane meg h meg mindketten korai, ill. kozep-harmincasok vagyunk. Csinalunk valami jo kis csaladi programot, remelem az ido is kegyes lesz hozzank, es hetfo elott tenyleg nem koszont be az a bizonyos iteletido :roll: .
Tovabbi kellemes hetveget! b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Sziszka! Koszi az infot, akkor jol tudtam, nekem a szlovak nagykovetsegre kell mennem, mar emaileztem is veluk es ok is ugyanezt mondtak, csak az utlevel tunik nekem hosszunak, na majd megoldjuk :) !

Andi! Gyere gyakrabban es kerunk sok sok infot, h hogy is el egy nem elbanasodott, munkaiban sikeres anyuka :D !

Sensie! mint mar emlitettem nekem ketszer volt verzesem a terhesseg alatt, eloszor barnas(ez a 6.heten), masodszor eros voros(ez a 11heten es ez a veszelyesebb, vagyis azt mondjak a barnazasra, h sok esetben normalis)...eloszor elmentem a dokimhoz, aki azt mondta, h nyugodjak meg, megvizsgalt, azt mondta, h pihenjek es ha nem mulik el, akkor masnapra behivatott a korhazba, persze en kis para, azonnal mentem a korhazba, surgosegi, eloadtam a helyzetet, ekkor a korhazban kb 5orat vartam, sirva, egy doki megvizsgalt es azt mondta, h felesleges rogton UHt kesziteni, majd 3nap mulva UHtak(persze minden nap felhivtak, h barnazom e stb..)es szigoruan megparancsolta, h 1hetig nedolgozzak , plusz meg 2hetre elmentunk nyaralni, igy 3het csak pihenes volt... mar ismet boldog voltam, mikor a 11.heten ejjel arra keltem h gorcsolok, kimentem WCre es a ver amit ott lattam, ismet boges, irany a korhaz, most kb.7orat vartam, megvizsgaltak, mondtak, h sajna ha ebben a korban a baba elakar menni, ok nem tudnak mit csinalni, csak pihenjek es bizzak a Joistenben es hogy UHt ismet csak par nap mulva csinalnak, mert ha most csinalnanak, lehet h per pillanat minden rendben, de par napon belul a magzat elhal, de aztan mint most mar tudjuk a baba megmaradt, igy volt nekem eddig 5UHm! Szoval nyugi, csak pihi es probalj csak a jora gondolni, en tudom, h minden rendben lesz veletek!

Kép Kép
rima
 
 


Berni! Gratula a 10.hazassagi evfordulohoz :) ! Miert van ketto?
Londonnal szerintem sokan vannak igy, sokan szidjak, de megis imadjak :D ! Nem a te parod van Vajdasagbol? vagy a terhesseg teljesen megbolondit :oops:

Sensie! es szerintem is elmondhatnad a csaladnak, en is a barnazas utan jelentettem be, h baba lesz es sorry, de nem vagyok hajlando emelgetni, agyonra dolgozni magam, mert a baba szamomra a legfontosabb, erre ok kimeltek mindvegig :wink:

Kép Kép
rima
 
 


Berni, Rima! Köszi szépen!
Hétfőn állítólag egyből felküldenek, és lesz UH is. Addigra eltelik az incidenstől számítva majdnem 3 nap, úh indokolt is már. A görcs miatt félek én is, de akkor ezek szt tényleg nem jelent feltétlen bajt. Egyre jobban kezdek megnyugodni, de teljesen csak akkor fogok, ha tényleg látom dobogni a kis szivét, és minden ok. Nektek adtak vm progeszteron pótlást vagy akármi mást? A topikjaimban a magne B6-ot ajánlgatják nagyon, otthon azt adnak barnázásra. Nem tudom, hogy itt van-e ilyen, esetleg más hasonló, egyáltalán mit ajánlanak a dokik?
Attól is félek, hogy vért fognak venni, és én azt eléggé nehezen viselem. Nagyon tűfóbiám van, roszul voltam legutóbb is, így félek egyedül hazamenni, meg egyáltalán ott lenni...de nincs mese, valahogy menni fog. :wink:

Rima! Te hol dolgozol vagy dolgoztál és mit kellett csinálnod? Mert gondolom már nem.

Igen, én is elhatároztam, hogy elmondom a nőnek hétfőn, miután megtudtam, hogy mi van. Nem bírom tovább. Főleg, hogy azért történt ez az egész sztem, mert túlhajszoltam magam...meg persze a tegnapi idegesség.

Minden jót nektek!

Sensi és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Nem tudtam megallni h ne nezzek vissza fektetes utan, orulok h nyugodtabb mar a lelkiallapotod Sensie!
Hat nem akarlak megint kiabranditani, remelem masnak mas itt a tapasztalata, de en meg soha senkitol nem hallottam h barmit is adtak volna barnazasra vagy egyaltalan verzesre is. B6 magnezium es tarsai szedese sztem itt nem igazan elnek ugy a koztudatban mint odahaza. De mondjuk ha recept nelkul meg lehet venni, akkor artani biztos nem artasz vele. Kozben eszembe juttattad h meg a multkor azt is akartam irni, h nem biztos h hasznalsz magadnak azzal ha kovetsz egy magyar kismamas topikot. Na ezt most gyorsan ki is fejtem amilyen erthetoen csak tudom. Biztos eszrevetted mar ilyen rovid ido alatt is az ottani topiktarsaid hozzaszolasaibol, h mennyivel masabb a ket orszag terhesgondozasa. Namarmost, ha te egy alapbol idegeskedo tipusu kismama vagy (ami altalaban a tobbsegre jellemzo), akkor bizony egy ido utan akar az oruletbe is tudod magad kergetni azzal h itt miert nem rendeltek el neked ezt vagy azt a vizsgalatot, vagy miert nem irtak fel ezt vagy azt mint masnak is a topikon. Ezt tapasztalatbol irom. Az elso varandosagom alatt en is probaltam reszese lenni egy ilyen topiknak...par het alatt elmaradtam onnan, mert a legtobbszor vagy nem tudtam erdemben hozzaszolni a tobbiekkel tortentekhez, vagy csak azon idegesitettem magam amit az elobb leirtam. Ne erts felre, nem akarok beleszolni mar a forum eletedbe is, csak leirtam h velem mi tortent anno.

Nalam az EPAU-ban volt vizelet vizsgalat, vettek vert (quantitative hCG test), es volt huvelyi UH. Biztos rossz lesz egy ropke pillanatig, de orulj neki ha felajanljak a vervizsgalatot, mert a hCG szint novekedesbol sokmindenre lehet kovetkeztetni ilyen koran.
Szoritok neked!

Rima - Koszi :D! Eloszor itt Londonban eskudtunk szuk korben, majd majus elejen Mo.-on is volt egy templomi szertartas plusz nagy eskuvo. Igy lett nekunk hazassagi evfordulo szezonunk, ami marcius elejetol majus elejeig tart :wink: . De igen, az en parom szuletett Vajdasagban.
Hat mit mondjak, remelem hamarosan kezedben tarthatod te is a picurkatokat es nem kell meg plusz napokat/heteket rahuznod. SEmmi jel meg mindig?
mrsnoname
 
 


Sensie! Biztos minden rendben lesz es en is csak azt tudom amit Berni, h itt nem hallottam meg, h adnanak magneziumot vagy akarmit, en decembertol(2006) szedtem a folsavat(ugyanis nagyon babat akartunk), aztan junius elejetol meg a pregnacare plus tablettat es azota is azt szedem, semmi mast....a dokim is ezt ajanlotta es csak annyit mondott, h bar tudja, h a terhesseg nem betegseg, de azert nem art ha nem hajszolom magam tul...vervizsgalatban sajnos, nem sajnos lesz reszed a terhesseg alatt...es tenyleg nem szabad a ket orszagot osszehasonlitani, mondjuk, mivel en nem is bizom annyira az orvosokban, meg a korhazat sem szeretem, en orulok, h nem kell olyan sokat latnom egyiket sem :) , nekem is fura, h mig a masik topikban a kismamak CTGre jarni egyfolytaban, itt semmi, de aztan arra gondolok, h itt is szulnek a nok...
amugy a Harrodsban dolgozom, dolgoztam....

Berni! Igy ertem :) ! nekunk is egyszer kettos eskuvonk ill lagzink lesz, legalabbis remelem :D ! Vajdasagba is mentek?
nekem ez itt a legnagyobb problemam, h nem erzek semmit, jobban vagyok mint terhesseg elott, ez normalis? ha igy haladunk, meg majusra sem szuletik meg :? ! ezt szerettem volna kerdezni, h nalad mik voltak(ha voltak) az elojelek, h na lassan szulunk?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem elújságolni, hogy megjártam a kórházat, minden rendben. Láttam dobogni a kis szivét, 3,2mm és fényképet is kaptam. :) A képen amúgy vm 5.4mm és 3.8mm van, nem értem hogy akkor ezek mik. Lehet elírták a 3,2-t, és igazából 3.8.
Na mind1, a lényeg, hogy megnyugodtam. De azért kiakadtam nagyon hazafelé, hogy most mi lesz, félek kicsit. Írtam a főnökömnek is, tök aranyos volt, nyugtatgatott, meg minden, jól fogadták a hírt.

Na megyek is! Minden jót nektek!

Rima! Sms-ezni fogsz valakinek, ha akció van? Eszembe jutottál ma is, hogy lehet már babázol. :)

Sensi és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

majd másfél órámba telt, míg ápdételtem magam, annyira megélénkült a topik :)

Sensi, jó kis mizérián mentél keresztül, de úgy tűnik, jól alakul a helyzeted :) gratula a babához! és drukkolok, hogy a párod is olyan jól fogadja a hírt, mint a család, ahol dolgozol.
sajnos csatlakozom a többiekhez: amint tudsz, legalizálj mindent, minél gyorsabban, legyen meg minden papírod. és én is csak javasolni tudom a citizen advice bureau-t. én is voltam, más témában, és nagyon sokat segítenek.

mire végigjutottam a hozzászólásokban, olyan késő lett, hogy mennem kéne aludni.
majd holnap reggel részletesen írok, és többet!

ja, Rima, ha van valami "történés", amint tudsz, írj lécci, mert nagyon kíváncsi vagyok (én is), hogy milyen volt :)

mindenkinek minden jót addig is, kevésbé szeles és szép napos időt!
Taram

Kép
Kép
taram
 
 


!Sensie! Ez nagyon jo hir :D ! es vegre a csalad is tudja es a reakciojuk is fantasztikus volt :) ! most mar csak az apukanak kell elmondani :wink: , szerintem itt is minden rendben lesz, en drukkolok :wink: !

Taram :D ! Mar nagyon hianyoltalak :) ! Hogy vagy? Hogy viseled a terhesseget? Veronika? Te is mindjart szulsz :D !

Na en megyek babazni, bar meg nem az enyemmel :(

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!
Na megint eljutottam a gépig és én is úgy járok lassan, mint Taram még végigolvasni is sok időbe tellet a topikot.
Örülök, hogy Sensivel jól alakulnak a dolgok, éreztem, hogy nehezebb ezt belül végigjátszani a lelkedben, mint ahogy alakulni fog. De én is pont ilyen vagyok. A lényeg, hogy alakul!!
Rima! Nagyon szorítok érted és bizony már Taramnak sincs sok, nagyon jó, hogy így egy időben szülünk pár hét eltérésekkel!
Ja! El akartam mesélni a kórházat, mert ugye voltunk látogatni. El kell mondjam nektek, hogy igazán szerencsések vagytok, hogy itt Angliában vagytok terhesek, velem együtt és szülünk! Fantasztikus a higiénia, az ellátás, az odafigyelés, nem beszélve a felszereltségről. Most hogy az első otthon, míg a második itt születik könnyebb a rálátás az egészre és ég és föld a kettő. Ne értsetek félre, otthon is megszülnek nap mint nap százak, de teljesen más a kettőt végigélni. Otthon órákat kell várni csak egy pisivizsgálat vagy védőnői ellátásért, az egész napod rá megy, és ugyanazt kapod mint itt 5 perc alatt. A szülész agyon vissza turkál benned és nagyon kevés infót kapsz. Itt pillanatok alatt elintéz a midwife, nem vársz rá órákat és bármi gond van, azonnal ugaranak. Teljesen jó. Otthon a szülésnél fogadott orvosom és szülésznőm volt, nem kis pénzeket fizettünk nekik, de mégis valahogy fertőzést kaptunk vajúdás közben, mégsem figyeltek eléggé, majdnem ottmaradtunk a császárnál, nem lehetett velem Ricsi egy hétig és a kórlapról persze ebből semmi nem derül ki!
Itt bár még nem szültem, de teljesen mást láttam a kórházban. Van egy konzultáns orvos, aki folyamatosan figyel és azonnal lépnek, ha gond van. Állandóra rendeltek mellém egy midwife-ot, persze ez nem került eddíg semmi pénzembe. Szóval el akartam mondani nektek, hogy hatalmas különbséget tapasztalok és nagyon boldog vagyok, hogy itt szülünk! Ez a különbség pedig nem mindíg a pénzen múlik....
Szóval úgy néz ki, hogy befektetnek a 38. héten és vagy megindítják vagy császároznak, ez holnap derül ki a vizsgálaton, de én már mindennek örülnék, amíg teljesen egészségesek vagyunk mindketten. Mindenképp írok, hogy mi lett az eredmény, én is már kíváncsi vagyok. Szombaton meg költözünk. Mindenképp megpróbáljuk elintézni a mielőbbi netet az új lakásban, de lehet, hogy eltűnünk pár napra majd!
Timur Boldog Nőnapot Kíván nektek!!
Na addíg is sokat gondolok rátok csajok, írjatok mindenképp, bármi van!
Sziasztok:
Xena

xena
 
 


Szia Xena :) !

Ti is nagyon sokszor az eszembe juttok :) ! Gondoltam, h most nincs sok idotok, de hogy mar szombaton koltoztok :shock: !
Megnyugtattal, amit az itteni rendszerrol irtal, mert h oszinte legyek, h olvasok mas topikokat es naluk ilyenkor mar szinte 2naponta kell vizsgalatra menni, igy egy kicsit megijedtem, de tudom, gyerek meg hasban nem maradt es felesleges stressz...es tenyleg nagyon szomoru, h annyi penzt kell kifizetni az orvosoknak, szulesznoknek es kapsz egy alap ellatast, hihetetlen....
miert inditanak v csaszaroznak a 38.heten? akkor meg lehet te elobb babazol mint en :lol: !
nagyon sok sikert a koltozkodessel, kivanom h eletetek minden perce nagyon boldogan teljen az uj lakasban :) !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Hú, de sok időm lett :) Mióta Veronika bölcsibe kezdett el járni, kicsit furán érzem magam a nagy időmilliomosság miatt!

Rima, köszi, jól vagyok. Egyre terhesebben :) Még jól bírom, de nem bánom, hogy Veronika után kell rohangászni, mert annyit eszem (sok édességet), hogy legalább utána kevesebb gondom lesz az alakformálással. Persze nyugisabb volt vele terhesnek lenni.

Xéna, olyan jó hallani, hogy ilyen elégedett vagy! Én is hálás vagyok az égnek, meg magunknak, hogy itt szülhetek. Otthon sok barátnőm van, akiknek végighallgattam a szülési (rém)híreit. Egyetlen boldog szüléssztorit sem tudnék most elmesélni Nektek... És ez nagyon szomorú. Bár sokan mondják, hogy ez "csak" egy szülés, de mivel gyakran nem éli át az ember, és mivel a gyerek életbe való indulását/indítását jelenti, ezért úgy gondolom, hogy rettentő fontos, hogy jó szájízzel menjen haza az ember a kórházból az újszülött gyerekével.
Nálunk Veronika vákummal született, de otthon már megcsászároztak volna, az tuti. Így viszont a szülés után két nappal már teljesen rendben voltam.
Na, örülök, hogy tetszik itt.
Ha a második gyereked lenne itt, tuti még ennyi macerát sem kéne átélned. Én meg is voltam lepve. Eddig 3x találkoztam a védőnővel, és ugye 30. hétben vagyok... (6. hét, 16. és 28.) Orvost még nem láttam. Kicsit fura, de legalább nem megy feleslegesen az időm, és nem érzem betegnek magam. A gyerek pedig tuti odabent van, mert érzem :)

Rima, nevek vannak már a kis babócnak? izgultok már, hogy milyen nemű gyerkőc lesz? nem tudom, hogy kibírtam volna-e, hogy megvárjam mire jön.
Mostmár nem dolgozol, ugye? Otthon vagy? Készülődsz a bababára?

Sensie, majd írj, hogy hogy reagál a párod! Örülök, hogy megnyugodtál azért! Vannak rosszullétek? Hogy alakulnak a papírjaid?

Berni, Neked akartam mesélni, hogy emlékszem, még Te hoztad fel a GBS dolgot anno. Képzeld, rákérdeztem a védőnőnél, és azt mondta, hogyha kérem, a 36. héten megcsinálják a tesztet (ingyen, mert árat nem mondott). Szóval lehet, hogy érdemes rákérdezni a védőnőnél vagy a GP-nél.
Boldog házassági évfordulót Nektek!

Jah, akartam még írni, hogy Veronika ugye bölcsibe fog járni, hivatalosan hétfőtől. A beszoktatás elég fura volt itt. Mivel csak heti két napot lesz 9 és 3 között, ezért azt mondta a fődadus, hogy elég csak egy héttel előtte két napra, 1-2 órára otthagynom... Na, ettől bepipultam, és sikerült nagynehezen kialkudnom még egy hetet... Múlt héten voltunk 1-1 órát, amikor én is ott voltam Vele. Aztán hétfőn 1 órát nélkülem, és mivel annyira jól ment, ezért kedden már 9-től délig otthagytam - nem kellett volna. Szegényre könnyek között találtam rá. Tiszta lelkifurdalás lettem, gondolhatjátok! Éjjel egész végig én akartam foglalkozni Vele, átmenni hozzá, pedig a férjem szokott (mert ugye a pocakkal már nem ugrálok olyan könnyen). Majdnem vele bőgtem... Pénteken megyünk még, és akkor 9-től 2-ig lesz, hogy egy alvás is benne legyen. De már előre félek tőle. Majd mesélek.
Viszont szereti a babákat, meg az új játékokat. Remélem. És tanulja az angolt is.

Szélmentes időt Mindenkinek!
Taram

Kép
Kép
taram
 
 


nagyon jo mindenkitol csupa kellemes hirt olvasni :) !
Sensie, orulok h megnyugodtal es minden rendben van a pocakkal! A kulonbozo meretek kulonbozo atmeroket adnak meg, ez teljesen OK.
Szuper, h a csalad is ilyen jol fogadta a hirt, igy talan lesz valami valtozas munka ugyben is. Es megy a drukk, h apacska is ilyen szuportiv (bocsi a hunglish-ert) legyen amikor bejelented - mikor tervezed?

Rima - nem babazol meg :) ?! Ti aztan tudjatok halmozni az elet nagy oromeit...uj baba, eskuvo... :D . Nekem Tinivel megyegetett el a nyakdugo egy hettel szules elott, plusz olyan menszesz-szeru has-; hatfajasaim is voltak mar akkorra. Na meg persze az egyertelmu jele a szules beindulasanak, amikor elment a magzatviz. Viggoval nem volt se nyakdugo, se magzatviz...csak a menszi-szeru fajogatasok, megintcsak az utolso hetben.

Xena - nagyon nyugtatoan hatottak a soraid amit a korhazrol irtal. Szuperjo, h ilyen erzesekkel fekudtok majd be a korhazba. Jol emlekszem ugye, h kicsit nagyra sikeredett az a kislegeny, azert inditjak vagy csasziznak?! Gondolom figyelembe veszik az "eloeletedet" is, emlekszem irtatok h Ricsivel se volt konnyu a vegere.

Taram - hihetetlen, h mar te is a 31-dik hetet taposod - tenyleg lesz itt mindjart olyan babaeso h az csak na :D !
Igen az NHS is szuri a GBS-t, de veluk allitolag pont az a gond, h nem olyanfajta tesztet csinalnak ami 100%-os eredmenyt ad, es sokszor rossz eredmenyt dob ki. A jo-fajta tesztet egyenlore csak a gbs.org csinalja, amiert pedig fizetni kell, mert nem kapnak tamogatast :(. Ezert is folyik a nagy kampanyolas, amit asszem Sensie is emlitett korabban.

Ugyes vagy hogy kicsinaltad az extra hetet Veronikaval a bolcsiben, hiszen olyan picike meg. Furi is h naluk ilyen elore megadott szabalyok vannak a beszoktatasra. Hiszen ez nagyon gyerek-; ill szulofuggo, kinel meddig tart. Persze valamifelekeppen szabalyozni kell a folyamatot, de tenyleg lehetnenek kicsit flexibilisebbek.
Nagyon aterzem amit a lelkiismeretfurdalasrol irsz, de talan innen mar konnyebb lesz, h legalabb mar ismeri a helyet. Nem lehetne egyenlore csak delig beadni? Mert lehet h a delutani felkeles utan is sokszor el fog torni a mecses, ha nem talal ott :( .

Mi is holnap megyunk egy pre-school nyilt napra a ferjemmel. Igaz, nalunk csak jovo januartol esedekes az indulas, mert Antonia oktober elejei baba.

Nalunk sztem ma van a legszelesebb ido. Melegnek meleg van, de majd elfuj az orkan. Penteken jonnek a favago sracok rendbetenni a rengeteg fat a kertunkben. Nagyon remelem h nem fogjak lemondani az idojarasra valo tekintettel...bar azt se szeretnem ha lepotyognanak a farol... :roll: .

Na, hatha a szelcsend bekoszontevel jon majd par baba is :wink:!
puszi, berni
mrsnoname
 
 


Sziasztok!
Szeretném az érdeklődőket egy előadásra meghívni.
Márc.13-án 18-19,30-ig webkonferencián meghallgatható
Petendi Zsolt
gyógyszerész tudományos, de hétköznapi ember számára is érthető előadása a
noniról, hatásairól a szervezetünkre. Az előadás témái:

1. A xeroninrendszer és a Morinda citrifolia (6 perc)
2. TNJ: hatékony, széles spektrumú, mellékhatásmentes, tiszta,
biztonságos, értékes (9 perc)
3. A hormonális egyensúlyvesztés (II. rész): a progeszteron jótékony
hatásai (kb. 35 perc)
4. Kábítószer-addikciók kezelésének lehetősége nonival:
opiátreceptor-gátlás (kb. 20 perc)
5. Autizmus, Candida albicans és a noni � II. rész (kb. 20 perc)
6. A hallgatóság kérdései
Töltsd le az alábbi linket

http://www.hotconference.com/software/c ... d=67346582
Terem neve: JADE
Jelszót e-mailben küldöm

Tücsök
bimbam
 
 


E-mail cím lemaradt
erikatunde@freemail.hu

Tücsök
bimbam
 
 


Sziasztok!

Sensie
Jaj de jo, hogy minden rendben van veled, es mar a pici szivet is lattad dobogni :D Orulok, hogy ilyen jol fogadta a csalad a hireket es en is csak az elottem szolkhoz csatlakozva kivanom neked, hogy a parod is oruljon neki.

Xena
En is nagyon megvoltam elegedve az itteni korhazzal, szerencsesnek tartom magam, hogy itt szulhettem. Mindenki nagyon lelkiismeretesen vegezte a munkajat es tenyleg egy fillerembe se kerult :)

Na lanyok en szerintem most akkor nem jovok egy darabig, vasarnap utazunk haza, addig meg meg ezer dolgom van. Szoval addig is legyetek jok. Rima te mar biztos babazni fogsz ameddigre visszajovok. Csodalatosan szep szulest kivanok neked :)

Jo ejszakat mindenkinek

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan pár sor, hogy ma voltunk konzultánsnál. És kiderült, hogy a baba nem is olyan hatalmas nagy, mint Ricsike volt és nem kell befeküdnöm idő előtt, a 38.héten. :D
Teljesen normál méretű és ezért megpróbáljuk a magától meginduló normál szülést. Persze azért mégegyszer megnéznek a 39. héten, de eddíg úgy tűnik talán menni fog a dolog és nem is tudjátok mennyire örülök ennek!! Most már csak az idő telik lassan.. :wink: Úgyhogy nem lesz előbb baba mint nálad Rima, de nem is bánom, egyelőre neked szurkolunk!
Taram! örülök, hogy leírod ezt a bölcsi dolgot, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. Nálunk is nemsokára eljön majd az idő erre és jó hallani tapasztalatokat róla.
Berni! Kérlek te is meséld el a pre-school napot, az is érdekelne nagyon!
Sziszka! Neked meg jó utat haza, érezd jól magad!
Én is szélmentes napot kívánok, mert ez már kezd sok lenni.sziasztok:
Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Sziszka! Eloszor is neked nagyon kellemes otthonozast :) es nagyon szepen koszonom a jokivansagokat :) !

Taram! Veronika bolcsibe? Ez igen, nagy csaj lett belole :) ! es mikor tervezitek a full time bolcsit?
Most par hete nagyon kivancsi vagyok, mar vannak nevek, csak nem tudunk donteni a fiunevek kozul a Leon Lorik vagy a Leon Darius kozott, lanynal Zara Elia.. ti hogy alltok a nevekkel?

Berni! Nem, meg nem szulok :( , bar hetfon kezdtem orcsolgetni es azota gorcsolgetek, de teljesen rendszertelenul :? ! Az eskuvo nem most lesz, szerintem mar mevarjuk, h a baba 1-2eves legyen :) ! Antonia jovore megy pre schoolba? es te szeptembertol ismet dolgozol?

Xena! Most mar ertem es nagyon jo hir, es nagyon drukkolok, h egy gyonyoru szulesed legyen :) ! Mekkora volt Ricsi ujszulottkent?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Sziszka, kellemes otthonlétet kívánok én is!

Veronikát két napnál tovább nem akarom beíratni egyáltalán, mert otthon vagyok/leszek, csak azért, hogy tanulja az angolt, meg babák között legyen. Ennyi a cél. Meg nekem is könnyebb lesz a két gyerekkel, ha a héten két napot csak az egyik van.
Majd három éves korától fogjuk beíratni a Children Centre-be, ami teljesen ingyenes, és ha szerencsénk van, akkor talán egész napra beveszik, de fél napra biztosan. Ez államilag támogatott ovi/preschool. Mivel V szeptember 2-án született, ezért a sulit csak (majdnem) 5 évesen kezdi, úgyhogy ide fog járni 3 és 5 év között. És addig marad a méregdrága heti két napos bölcsi - amíg neki tetszik és amíg mi bírjuk anyagilag. Egy hónapos a felmondási idő, úgyhogy bármikor ki lehet végülis venni.
Ma reggel nagyon rossz volt, mert el sem tudtam tőle búcsúzni. Elvitték átpelenkázni. És ma már alvásra is marad.

Berni, a délutáni alvás utáni ébredés itthon is necces, mert nagyon sokszor sírva ébred. Sőt, szinte sosem ébred mosolyogva. Akár én megyek érte, akár más. Egyedül a tejtől nyugszik meg. De néha még attól sem. Nem tudom, miért van ez nála, mert éjjel olyan szépen alszik, és boldogan kel. Szóval nem tudom, mennyit számít, hogy ott vagyok-e, vagy sem. Persze gondolom nekem jobban örül :)

Hú, de izgi ez a sok szülés/születés, meg új baba! Nagyon izgulok értetek, lányok! Egész megjött a kedvem a szüléshez, de azért még visszatartom a kissrácot - a tervek szerint május 10-én lenne a legjobb megszülni (15 vagy 17-re vagyok kiírva).

Xéna, hogy oldjátok meg, hogy a szülésed alatt Ricsire vigyázzon valaki? Együtt szültök Timurral?
Én már egy 76%-ban kidolgozott tervvel rendelkezem. Kicsit nehéz, mert csak a barátokra számíthatok, de nem akarom őket sem zavarni, bár szívesen segítenek.

Nálunk már elállt a szél :)
Na, telefonálok a bölcsibe, hogy mi újság a kislányommal.

Jó hétvégét!
Taram

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Koszi szepen mindenkinek, hogy gondoltatok ram, es orultok, h minden rendben van velunk! :)

Most viszont beparaztam egy kicsit. Emailezek az ottoni dokimmal (aki egyebkent apam haverja, de nekik meg nem jelentettem be) es azt mondta, h a macska nagyon veszelyes, mert elvetelhetek a szor miatt vagy fejlodesi rendellenessege lehet a babanak. :( Azt tanacsolja, h probaljak meg beszelni a fonokeimmel, h szabaduljnak meg tole, es hivatkozzak a gyerekre, mert neki sem jo. (marmint az o gyerekuke) Kizart, h eltavolitassam a macskat, nem vennem a szivemre...de azert ma megemlitettem, mielott elutaztak parizsba, hogy parazok, mert ezt irta az orvosom. Azt mondtak, h a szortol nem lehet baja a babynek, csak az alomtol. De ahhoz meg nem is engedik, h hozzanyuljak, most hogy egesz hetvegen en vagyok a gyerekkel, az apuka unokaoccse jon majd takaritani az almot. Hat nem tudom, en azert nem vagyok nyugodt. Van vknek esetleg errol vm infoja, netan konkret tapasztalata? Van valamelyikotoknek macsakaja?

Rima! Na esetleg ma? :)

Xena! Orulok, hogy ilyen jo tapasztalatod van az itteni rendszerrel kapcsolatban. En is igy gondolom, mert azert tudok en is sokmindent rola. Mondjuk en eddig csak szivtam, mert egyszer orakig vartam a semmire, masodszorra meg megtobbet, amikor be is jutottam, es azt mondtak minden ok. De remeljuk innentol olajozottabban mennek majd a dolgok. Tokjo, hogy van esely arra, hogy siman megszuld a kissracot! Szurkolok!

Taram, Sziszka, Berni! Nektek is koszi a drukkokat es a tanacsokat! Meg nemtom mikor jelentem be, majd ha ugy erzem, egyelore nem erzem igy. De legkesobb a 12 heti vizsgalat utan.

Ja es Sziszka! Jo utat! :)

Na most mennem kell, minden jot nektek!!!

Sensi es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


sziasztok,
nalunk is elallt mar a szel 2 napja, vegre ki lehet menni setalni a sracokkal.

Xena - szuperjo hir h nekiugorhattok a termeszetes szulesnek!! Megy a drukk ezerrel h jol sikeruljon minden! Gondolkodtatok erzestelenites bevetesen vagy teljesen 'au naturel' szeretnetek?

Taram - azert jo h igy vissza-visszatelefonalgatsz erdeklodni...remelem jol haladnak a dolgok.

Mi tegnap voltunk a pre-schoolban, es eletunkben eloszor szuperjo erzessel jottunk ki!! Most ugye csak az a rossz, h nagyon szomoru leszek ha nem kerul ide be Antonia. Kerdeztetek, de en inkabb nem is megyek bele a reszletekbe, mert nem akarom h Krisztinek meg rossz erzese tamadjon e miatt, hiszen ok meg eppen most inditottak Veronikat a nursery-ben. Talan csak annyit roviden es tomoren, h bebizonyosodni latszik amit mar eddig is tudtam, h igazan csak 3 eves kor korultol kezdenek el a gyerekek kozosen egymassal, nem pedig csak egymas mellett jatszani, es ilyenkor a legerdemesebb oket napi nehany oras nagykozossegbe vinni. Plusz ami nekem a legtobbet szamitotta, h mivel ez egy allamilag tamogatott hely, igy nem a magan-intezmenyek szokvanyos penzehsege erzodik ki mindenbol amit es ahogy csinalnak, hanem rettentoen individualis gyerek-; es csaladkozpontu az egesz. Az sem elvetendo, h itt joval magasabban kepzett emberek foglalkoznak a gyerekekkel, es a hangsuly itt fokent a 'foglalkozason' van, nem pedig csak felugyelik oket.
De ha barkit is erdekel, tenyleg szivesen irok reszleteket is vagy valaszolok meg konkret kerdeseket priviben.
Ezen kivul, meg ket montessori ovit akarunk megnezni osszehasonlitasul. Ez az elkovetkezendo par hetnek lesz a projectje. Jartunk mar Tinivel ocsike szuletese elott egy steiner-fele (otthon asszem waldorf neven megy) baby and parent csoportba. Itt van a kozelunkbe ilyen iskola is, de asszem ennek az otletet elvetettuk sajat tapasztalat alapjan, es miutan ujabban sikerult beszelni 2 olyan ismerossel is akik maguk is ilyen altalanos es kozepiskolaba jartak.
Bocsi, mert nem is akarlak itt titeket untatni a temaval.

sensie - a csaladnak igaza van, nem igazan a macskaszorrel van a problema, hanem az urulekukkel. Nekem nincs ebben tapasztalatom, mert nincs macskank. Viszont van rengeteg a kertunkben a szomszedsagbol, es amikor megemlitettem a szulesznonek, engem is ova intettek a kesztyu nelkul valo kerteszkedesrol. De van itt a toxoplasmosis-rol valamennyi netes info:
http://familydoctor.org/online/famdocen ... s/180.html

Na futok fel a gyerkokhoz, mert felebredtek. Nalunk ma nagy favagasok/nyirbalasok vannak. 3 nagyon fitt favago srac ugykodik a kertunkben mar reggel ota :wink: :lol: .
Szep hetveget nektek, b
mrsnoname
 
 


Sensie! a csaladodnak teljesen igaza van, csak az alom artalmas es ahhoz is lehet nyulni csak kesztyuvel, na jo azert ne olelgesd ill puszilgasd a macsekot, de maga a macska nem art, nekunk otthon 6macsekunk van es a nok szultek es senkinek semmi baja, sot az is tulzas, h a kissracnak artalmas lenne, koztudott, h azok a gyerekek a legbetegesebbek, aki teljesen steril kornyezetben elnek, nekem itt nincs macskam, de sok ismerosomnek igen es mindenkinel minden rendben volt...

Taram! Hat Taram te is lassan szulsz! a children centerek tenyleg jok, nekem a midwifeomnak ott van a rendeloje, igy az ovit is megtekintettem, akkor nagyon drukkolok, h majd Veronika is bekeruljon oda, ha nagy lany lesz :) ! Mennyire ert Veronika angolul/

Berni! erdekes amit a bolcsikrol ill az ovikrol irsz, en is ugy gondoltam, h majd csak pre schoolba adom be a torpet, de per pillanat nagyon hianyzik az, h dolgozzak, viszont en is azt vettem eszre ismeros gyerekein, h tenyleg nem nagyon jatszanak egyutt, csak egymas mellett, a multkor a baratnom megkerdezte a bolcsibe a felugyelonenit, h ki a 2eves kislanyanak a legjobb baratnoje, erre a no csak mosolygott, h az ebben a korban meg nem szokott lenni, ugy vannak vele a csopsegek, h elvannak ott es kesz :) , viszont nyelvtanulas szempontjabol tenyleg jo dolog, de mi ha egyutt leszunk, ugyis angolul beszelunk majd.... na jo vhogy messzire mentem a tervezessel :lol: , elobb bujon ki....

kellemes hetveget

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!!

Gyors leszek megint! :)

Sensie!
Kerestél valakit macskával, nekem volt kettő, mindkét terhesség alatt! Én nagyon szeretem őket, és nem igazán tudom megérteni a kedves dokit aki még a gyerekeket is félti a macskáktól.
Na, mindegy. Szerintem a fontosság a higénia betartásán van, mivel a macska örülékében lehet nem csak a toxoplazma, hanem mondjuk bélféreg is, (bár az itteni macskekok ált. kezelve vannak) fontos hogy nagyon vigyázz a tisztaságra. Gumikesztyű ha mégis ki kell cserélni az almot, meg ne nagyon símogasd.
Én elég nehezen bírtam ki, és símogattam módjával a macskáimat terhesség alatt is, de nem vittem túlzásba. Nem vettem fel őket az ölembe, mert a szőrükön is lehet vagy a talpukon valami kosz.
Gondolom puszilagtni nem szoktad őket! :)
Ennyi.

Sok szerencsét neked mindenhez!

Üdv. mindenkinek!

Rima, mennek a drukkok!
Xena, neked is!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
Rima - hihetetlen, h mennyire kepben vagy mar idosebb gyerekekkel kapcs, sztem ez nagyon jo h ilyen nyitott vagy olyan dolgok fele amik nektek meg csak a jovo zeneje :). Bar en figyeltem volna oda ennyire annak idejen arra a maroknyi gyerekes baratunkra, akkor most valszeg nem hosszu honapokig tartana kitapasztalni es eldonteni h milyen iranyba akarunk elindulni a gyerkokkel. Aranyosak a nevek amiken gondolkodtok! A masodik keresztnevek alban eredetuek?

Kriszti - tenyleg remelem h gyorsan atestek ezen a beszokasi idoszakon Veronikaval. Elofordulhat meg az is, h zavartabbak lesznek az ejszakaitok a bolcsi miatt. Velunk legalabbis ez tortenik szinte minden alkalommal amikor Tinit valami uj elmeny eri :(. Esetleg nem-e hallottal a Bach fele viragcseppekrol? En szoktam hasznalni a gyerekekre is, Tininek ilyen esetekre, napkozben adok Bach Rescue Remedy-t, vagy estere kap Bach Rescue Night-ot. Ha erdekel, itt eleg jol le vannak irva a tudnivalok:
http://www.bachflower.com/

En altalaban innen rendelek, kevesebb mint 24 ora alatt szallitanak:
http://www.bachfloweressences.co.uk/

Na de valojaban csak beugrottam, h kerdezzek en is egy gyorsat. Az iden telen mar sztem minimum negyedjere rendesen taknyos a fiunk, vele egyutt neha Tini is elkapja. Eddig elegge el voltam keseredve, mert magamat okoltam - annak ellenere h ugy vigyazok rajuk mint egy bummbele tipikus magyar anyuka :). Most h akarhanyadjara tortenik a dolog ilyen rovid idon belul, viszont mar elgondolkodtam, h nem-e valami masrol van szo. Valahol olvastam h babaknal sokszor tej-allergia is lehet az allando t@knyolas mogott. Most probalom kiiktatni az etrendembol a tejtermekeket. Vagy csak nyugodjak bele h ez egy ilyen furcsa tel?! Elvegre is, en is mar lassan 2 honapja kuszkodok a jovo-meno torokfajassal, es mar tobbszor voltam erosen nathas is.
Kriszti, h olvasol, esetleg nem jol emlekszem h Veronika volt hasonlo pici babakent? A vegen nektek mi sult ki az egeszbol?
A legidegesitobb az egeszben, h amikor odahaza voltunk heteken at a legnagyobb minuszokban, senkinek semmi baja nem volt. Bar ezt szinten olvastam, h az enyhe telek a legrosszabbak, mert a virusok ilyenkor maradnak meg a legjobban. A jo kis hidegben allitolag nem szaporodnak olyan jol.

Eppen tesztelem a vonalzoimat, remelem osszejon.
Udv mindenkinek!

Kép

Kép
mrsnoname
 
 


Hello Andi, teged most olvaslak utolag csak. Megeloztel nehany perccel :).
Puszi nektek es gyere surubben ha tudsz!!
Nem mentek haza valamikor?
b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Hahó Berni!

Gyorsan visszajöttem! :)
Szerintem ha a tej miatt lenne gond, kapcsolódna a dolog valami emésztési rendellenességgel is, pl.hasmenés vagy ilyesmi, de ha normális széklete én nem gondolnék tej allergiára.
Egy jó cikk: http://origo.matav.hu/noilapozo/szulokn ... ababa.html

Amúgy nem akarlak kiábrándítani, de a legtöbb gyerek, főleg akik közösségbe járnak, 2-3 éves korukig sok takonykóron mennek át, az enyémek is így voltak. Érdekes, hogy mi meg pont itt, Angliában vagyunk kevésbé betegesek. ( kivéve ha uszodába megyünk, mert azután tuti 3 hét takonykór:() Az oviban már észre sem veszik a taknyos gyereket, (elég baj az, hogy az orrukat sem törlik meg!) és azt mondják hogy ettől csak erősödik az immunrendszere, ami lehet hogy igaz is, mert ha most védettséget szerez ezekkel a vírusokkal szemben, akkor mire nagyobb lesz már könnyebben fogja viselni ill. meg sem kapja őket. (remélem)
Nekem Kitti rengeteg tüszős mandula gyulladáson ment át, 3 éves koráig vagy 10 volt neki, igaz akkor rendszeresen uszodába jártunk. Mióta itt vagyunk egyszer sem volt, (el ne kiabáljam, kopp,kopp,kopp!) remélem leszokott róla! :) Az nagyon megviselte őt, főleg a magas láz, nem is a torokfájás. Petinek meg egyszer sem volt, gondolom hajlam és érzékenység kérdése.

Most Peti miatt én is aggódom, mert találtam egy táblázatot, ahol egy 4 éves fiúnak az átlag magassága 42 inch, (106cm) Peti még tuti egy méter alatt van, most olyan 37 inch-re tippelem.
Nem tudom mi lesz, a férjem is, én is elég picik vagyunk, (én csak hosszában! :)) és úgy szeretném ha Petya legalább egy átlagmagasságot elérne. Majd beszélek a GP-vel esetleg valami növekedési hormon adássról, nekünk volt a családunkban aki adatott a gyerekének és nagyon jól megnőtt tőle! :)

Na, most már tényleg lépek!

Jóccakát! Sziasztok!
Andi
andi68
 
 


szioka Andi,
Koszi a tanacsot! Asszem teljesen igazad van tej allergia ugyben. Most ez a legutobbi taknyolas pedig szemmel lathatoan rendes megfazas, tusszogessel, kohogessel meg minden :(. Az ez elotti par volt csak olyan gyanus egyszeru orrfolyas minden natha szimptoma nelkul.
Mondjuk az is idegesit, h Tini is eleg megfazos-fajta most ezen a telen, pedig a ket elso telet vegigcsinaltunk vele kulonosebb gond nelkul. Vagy peldaul annak idejen a munkahelyemen levo creche-be is o volt mindig az egyeduli gyerek akinek nem folyt az orra.
Egy biztos, az iden telen egyikonk sem eszik annyi C vitamin tartalmu etket mint amennyit kellene...gondolom ez sem segit.
Nektek viszont jo hir, h itt kevesbe betegesek a gyerkok :)!

Peti magassagat illetoen: van neki piros konyve? Mert abban benne vannak a mindenfele tablazatok. Sot benne van meg egyfajta modszer is, h hogy kell kiszamolni a gyermeked hozzavetoleges vegleges felnott magassagat. De megneztem, es sztem ne aggodj, mert az ebben levo tablazat egy 4 eves kisfiunak olyan 102.5-103 cm koruli atlagmagassagot ir. A 106 centit ilyen korban itt a 75th es a 91st centile koze teszi a tablazat. Ha Peti meg mondjuk olyan 97 es 100 cm kozott van, meg akkor is valahol a 9th es a 25th centile kozott helyezkedik el. A tablazat szerint kimutatott legalacsonyabb elfogadhato ertek is 92 cm, ugyhogy nem vagytok lemaradva :)!
Ha nincs meg a piros konyv nektek, szolj es szivesen leirom a fent emlitett kiszamitos modszert is.

Nalunk meg pont az ellenkezoje a "problema" Antoniaanal, mert o meg tul magas a korahoz kepest, pedig tok atlag (az en esetemben meg kicsi is) szulei vagyunk...ugyhogy ki erti ezt :roll: ?!

Huu, de most futok is fel a fiacskamhoz, mert allandoan felebreszti a kicsiket a bedugult orrocskaja es a kohoges :(.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Berni, nagyon sokat gondolkodtam, hogy hogy legyen Veronikával, menjen-e bölcsibe vagy sem... De úgy láttam rajta, hogy szeret gyerekek között lenni, még akkor is, ha tudom, hogy még nem játszanak együtt. Bár Veronika sokszor akar kontaktust kialakítani velük, inkább a korabeli babák nem reagálnak. Van egy 3 év körüli kisfiú, akit ismerek, és összejárunk az anyukájával, vele néha már játszik. Igazából az ok az, hogy babákkal legyen, angolul tanuljon, és nekem legyen heti két napom, amikor a kicsivel vagyok és utolérem magam.
Az angolt már elég jól érti - a dadus azt mondta. Amikor mondtak neki valamit, akkor megcsinálta. Persze azt nem tudom, hogy volt-e mellé ujjal mutatás, stb. Úgy nyilván könnyebb :)

Az orrfolyásról: Veronikának már hónapok óta folyik az orra. És nem köhög, nem tüsszög, és nem tűnik úgy, hogy allergia lenne (kaki rendben). Szerintem csak emiatt a buta idő miatt van.

Na, megyek, mert Veronika türelmetlen, játszani akar :)
Napsütéses hetet mindenkinek!

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Koszi szepen a valaszokat a macsakval kapcsolatban. Remelem nem lesz gond. Almot abszolut nem cserelek (most h egesz hetvegen itt doglok, jott a gyerek unokatestvere kicserelni, csak h nekem ne kelljen, nem is engedik, ami jo). Nem nyulok a macskahoz sem. Egyebkent sem szeretem oket, uh amig nem tudtam hogy mi van, addig sem nyultam hozza egyszer sem, most meg foleg nem.

Berni!
En azt olvastam nem reg, hogy a babyk kb 8x taknyolnak egy evben, uh ha ezt nem haladja meg latvanyosan a kicsi, akkor nincs gond. Probalj neki tobb vitamint adni, gyumi-zoldseg formaban, hatha segit.

Na most mennem kell, meltatlankodik a gyerek. :S

Minden jot nektek!

Sensi es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok lanyok-fiuk,
Eloszor is a legfontosabb:....van-e mar ujabb baba?!?!?!? :D Rima?!?!? :D

Koszi mindenkinek a nyugtato szavakat orrfolyas ugyben...ezek szerint csak megfazas miatt t@knyol a szentem :( . Persze nem jo ez igy se, ugy se. Ismeri valaki a Snufflebabe termekeket? Olyasmi mint a Karvol.

Sensie, epp azon gondolkodtam h neked most tisztara olyan mintha a masodikkal lennel varandos, hiszen reggeltol estig (ugy veszem ki, h neha meg hetvegente is) te vigyazol a kisfiura. Hmmm, hat ezt itt sokan at tudjuk erezni, akiknek mar ketto van. Nem konnyu :( !

Kriszti, meselj, h haladtok Veronikaval?
Hat igen, epp ez az amit irtal is, h a sajat korosztalyukkal nem, viszont toluk idosebbekkel meg tok jol elvannak ezek a gyerkok. Ez is egy tipikus elettani jelenseg. Vannak olyan bolcsik, ovik, ahol erre nagyon okosan epitenek is, es nem eletkor szerint rakjak csoportba a kicsiket, hanem keverik oket. Na ezzel tuti kiiktatjat legalabb az 50%-at a konfliktus-lehetosegeknek, es mindjart stressz-mentesebb a kornyezet is a kicsik szamara, nem is beszelve a tobbi elonyokrol.
Nem tudom, h ez-e itt a sema (mert meg csak egyet lattunk), de peldaul az altalunk latogatott pre-schoolban is keverten vannak osszeallitva a csoportok. Kar h ez meg nem annyira elterjedt bolcsikben, ovikban is, mert igazan nem hulyeseg.

Ki mit csinal husvetkor?...Mar aki epp nem babat szul :D.
Udv, b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Meg mindig 2in1 :D (na ennek most minek orulok :oops: :roll: )...

Andi!!! Gyere gyakrabban!!! ugy szeretem olvasni a hozzaszolasaidat :) ! es a kisfiad miatt meg neaggodj, kepzeld a kisunokaocsem, aki most volt 18eves, szoval mar nem kicsi :) , 12evesen hordta azt a ruhat, ami egy 7eves gyerekre lett volna jo, most meg 185cm, a masik unokatesom meg szedett vmi bogyokat es most komoly problemai vannak, igy a legjobb a termeszetre hagyni :wink:

Taram! irj Veronikarol, hogy hogy alakulnak a dolgok :) ! gondolom meg a kezdet nem egyszeru

Sensie! Fejlemenyek?

Berni! csak a Lorik alban, bar nem vmi gyakori nev, a kedvenc focistankat igy hivjak Lorik Cana :) , az Elia meg csak ugy jott, h talalkoztam egy gyonyoru tunderi kislannyal es ot hivtak Elianak, tudod en mindig a nevhez kotok egy szemelyt, megfigyelem, h mennyire tetszik a szemelyisege, viselkedese, kinezete es ha minden pozitiv es ha tetszik a nev is rakerul a listara :oops: :wink: ... en szeretnek szulni husvetkor :) , nektek mik a terveitek? hogy husvetoztok? bar en sose szerettem ezt az unnepet :oops: , itt londonban egeszen elviselheto :wink:

Kép Kép
rima
 
 


Beugrottam kellemes husveti unnepeket kivanni nektek!

Hozzank hamarosan vendegek erkeznek, igy sutok-fozok-keszulodok. Jaj annyi mas tervunk is van a hetvegere (foleg kirandulos programok), de ki tudja mi lesz mindenbol ha rossz lesz az ido :roll: .

Rima - szurkolok h mar ne varasson sokaig magara az a kislegeny/leany!! Tenyleg van valami megerzesed nem ugyben?!

Sensie - valami dereng h egyszer regebben kerdeztel minket NCT ugyben...jol emlekszem?!
Mi jartunk ilyen csoportba ferjurral, eloszor szules elokeszitore, majd ossze-osszejartunk kesobb is a csoportunkkal. Nem hulyeseg, ha egy jo csapat jon ossze, de ez egy nagyon hit-or-miss dolog ugye. En oszinten bevallom, nem igazan csiptem par a csoportunkban levo (fokent) anyukat. Ez a tipikus middle class, szervezzunk rengeteg playdate-et az alig nehany honaposunknak, h jol tele legyen a diary-fajta embertipus...ha erted mire gondolok. Sztem ezzel az embertipussal nagyon nehez mely baratsagokat kialakitani. Inkabb a kivagyok-mivagyoksagrol szol az egesz kapcsolat. A felkeszito tanfolyam viszont jo volt. De ilyeneket a korhazak is szerveznek. Igaz, lehet nem annyira meghitt, mert sokkal tobben vannak resztvevok. Majd ha talalkozol a midwife-al kerdezz ra.

puszi mindenkinek! b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Megint vagyok egy picit! :)

Rima,
Köszi, örülök hogy szereted olvasni amit írok, jól esik, pedig mindig kapkodok és nincs időm összeszedni magam, ill. a gondolataimat. Az íráshoz pedig az kellene! Ezért is írok ritkán.
Drukkolok neked, hogy szép és jó szülésed legyen (és Xenának is!) és ha megfogadtok egy tanácsot, majd közben gondoljatok arra, hogy a végén úgy sem fogtok a legrosszabb részekre emlékezni! :):):) Mert ugye azért nincsen szülés fájdalom nélkül, de valahogy az ember olyan gyorsan elfelejti azt, gondolom ez direkt így van programozva a természett által, hogy gyorsan feljetsük el és akarjuk újra az egészet! :)
Többiek, ti mit gondoltok erről?
:?:

Visszatérve még egyszer a megfázásokra. (most mi is bennevagyunk nyakig!)

Berni!
Talán azért volt jobb az első 2 tél, mert még védte az anyatej, mert ugye abban vannak védőanyagok, most meg már nagylány kajákat eszik Tini is. Az enyémek sem voltak betegek amíg anyatejet kaptak, bár Petinek talán egyszer kétszer becsúszott egy két hazahozott vírus Kittitől.

A magasság dologgal végül is úgy vagyok, hogy nem aggódom nagyon, csak ha belegondolok, hogy a legtöbb csaj a nálánál magasabb pasikat szereti, és van egy két nagyon alacsony fiú ismerősöm ill. rokonom, és sajnos nem találják meg életük párját!Ezért gondoltam az esetleges növekedési hormon pótlásra, ha muszáj, de persze még utána kell nézni ennek.
Az a táblázat egy magyar weboldalon volt, ahol 106 cm-t láttam.
Nincs piros könyvünk, mi a magyar oltási könyvvel nyomulunk, de köszi, mert megtaláltam a neten ugyanazt a kiszámolós dolgot.

Sziasztok, jó Húsvétolást! :)
Andi
andi68
 
 


Kép
andi68
 
 


itt vagyok ám

AnikóKép
xanikoxx
 
 


kjjjjj

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen nem írtam,de otthon voltam Mo-on és egy csomo dolgom volt és nem volt időm írni!De most már vissza jöttünk és próbálok hozzátok újra bekapcsolodni!Martin baba sikeresen megkapta az oltását így egy darabig nem kell hazamenni!:)
De remélem itt is rendeződnek a dolgok és elkezdjük intézni az itteni életünket ni-szám stb...
így utólag is köszönöm a sok tanácsot amit adtatok,szerintem még lesz bőven kérdésem, :oops:
De majd szóltok ha már sok belőlem! :)
Mindenkit üdvözlök és szép napot!

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!

Most csak par pillanatnyi idom van. VegvagyoM, az elet eleg nehez most, de remelem odabent azert minden rendben. Elmondtam daddynek a hirt, katasztrofa...kb holnap koltoznunk kellene, es ezzel is nagy gondok vannak, uh csodalatos. Parszor gorcsoltem idegesseg miatt, de aztan kiderult, hogy csak csunya hasmenes lett a vege. Remelem jol van a baby! A tunetek megvannak, a cicim csak no, hanyinger is van, bar az most egy picit enyhult, amitol szinten parazok.

Na mind1, nem is panaszkodni jottem! Hanem:

RIMA! MIK A HIREK???

Jok legyetek, most mennem kell!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

en meg mindig egyben! ma a doki megjegyezte, h nem h orulnek, h mar most van pottomnek akarata :) , ezek szerint kemenyfeju mint az apja :) !

Sensi! Sajnalom, h nem fogadta jol a parod, de majdcsak kialakul vhogy.... mi a gond a lakassal?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Sensie, sajnálom, hogy az apa így reagált. talán ha látja, hogy növöget a pocid, kicsit közelebb kerül a babához. nem tudnád elvinni egy UH-ra majd őt is? nálunk szerintem ott tört meg a jég - már ha volt, mert nálunk egyszerű volt a helyzet.

Rima, jól bírod... jól bírod? :) megindítják a szülést, ha nem indul el? hogy szeretnéd? várod már?

mi kedden éjjel érkeztünk vissza Párizsból. átugrottunk barátokhoz kocsival. nagyon jó volt - az időjárás kivételével minden.

Andi, képzeld a magasságról pont tegnap olvastam egy cikket egy francia újságban. vmikor a 80-as évek közepén adtak vmi spéci hormonokat gyerekeknek, hogy nagyobbra nőjjenek, és a végén a kergemarhakór tünetei jöttek ki rajtuk, olyan 15-20 évvel később... és nem tudták meggyógyítani őket. teljesen kivoltam a cikktől. nem akarlak rémisztgetni, nem azért írtam! aztán persze írt arról is a cikk, hogy van olyan készítmény, amitől a gyereknek később sem volt semmi baja.

na, hagyom apjukot a géphez ülni!
Rima, írj, ha történés van!

üdv mindenkinek: Taram

Kép
Kép
taram
 
 


Halihoooo!

Sajnos melozom, itt nincs ekezet, nekem nagyon hianyzik, elnezest kerek.

Taram,
Eloszor is elnezest kell toled kernem, hogy eszre sem vettem, hogy te is babazol nemsokara, vagyis igazabol tudtam hogy jon a masodik, de valahogy ugy emlekeztem, hogy "az meg nagyon sokara lesz" de most leesett a tantusz hogy mar te is a finishben vagy! Csak azert mert mindig csak Rimanak es Xenanak drukkoltam, a latszat szerint, de igazabol neked is, meg mindenkinek aki aldott allapotban van!!!! :)

Koszi a figyelmeztetest a hormonokkal mindkettotoknek, hat nem is tudom mi legyen, mert itt a mi orvosunk csak legyint az egeszre, tehat nem kene akkor eroskodnom, hanem hagyjuk a termeszetre es a genekre, csak remenykedem hogy legalabb akkora lesz, mint a ferjem! :)

Sensie,
Kivancsi vagyok hogy fog alakulni a kapcsolatod, az biztos hogy nem lesz konnyu, de biztos hogy talalsz majd megoldast a dolgokra, csak nyugalom es csigaver! Drukkolok neked!

Berni,
Hogy vagytok? Remelem meggyogyulatatok. Mi most vagyunk benne, a gyerekek mar kifele mennek, en most kezdtem kohogni, nagyon vacak. :(

Minden babavaronak megegyszer sok szerencset kivan:
Andi
andi68
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: