Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A klinikán 2 papás szülõszoba van. Én mindkettõben voltam, mert az elsõ pár órát az egyikban töltöttem, de mivel nem tágult a méhszáj, sétálgattam a folyosón, és közben átköltöztettek a másikba Kép Szerintem sokkal jobb a papásban szülni, mert senki sem üvölt ott melletted, bár, a másik szülõszobákból is jócskán áthallatszott az ordítás Kép amit én nagyon rosszul viseltem. Mármint hallgatni ahogy ordítanak,könyörögnek, mint a horrorfilmekben. Éredekes, hogy én egy szó nélkül képes voltam megszülni a babót, nem értem miért kell ordítani hozzá. Tök fölösleges, mert segíteni nem hiszem, hogy segít, meg csak elpazarolod az erõdet. Bár a Szeles Mónika is nyögve teniszezik, lehet, hogy valaki így tud koncentrálni vagy mi..... Kép
Szóval ha lesz papás szülõszoba üresen, feltétlenül kérd azt!

Gabómamó: Neked a férjed orvos? Milyen? Hol dologzik? És mi az, hogy apuka nem mehet be a kórházba Jázminnal? Olyan nincs. És ha valakit az apuka nevel, akkor mi van??? Nem értem hülyék....

Na mentem. Holnap megyünk Pestre Kép Végre!!!!
Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Nem tudom, ml-re mennyi kell, de egy bébiételes üvegbe öntöttem, és úgy kb. 1 ujjnyi kell, hogy legyen benne.
A vérvételen senki nem volt elõttünk, a szemészeten ketten, de nem kellett sokat várni, csak utána, amikor becseppentették a cseppet, még 20 percet. Az már kicsit sok volt. Tényleg, a kancsiságra nem mondtak semmit. Igaz, nem kérdeztem, de biztos mondta volna, ha van valami. Ja, elõtte érdemes odatelefonálni, hogy melyik szemészhez tartozol, mert attól függ, hogy ki a gyermekorvos, és akkor megmondják, hogy mikor van rendelés.
A Medicenter száma 558 888. Mit csináltok majd ott? Mi voltunk ott a vérvételen, de sajnos nem volt jobb, mint az elõzõek. Igaz, hogy kedvesek voltak, de Lili ugyanúgy szenvedett, két ujját is megszúrták, kb. fél óráig voltunk bent, még én is véres lettem a végén. Mindez 1500 Ft-ért. Ehhez képest a mostani sokkal jobb volt.

Enikõ!
Nekem volt olyan idõszakom a szülés közben, amikor ordítottam, de csak kb. 2 perc. Fájdalomcsillapítót akartam, de akkor már nem adtak. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

a sportorvosinak mi a szama?
A Medicenterben meg akarom kerdezni csinalnak-e verbol allergia vizsgalatot.

Jazmin megint kohog es takonypoc. Hivtam ma a dokinenit, megint Rhinathiolt kap. Es azt mondta, hogy napi 3-nal tobbszor ne porszivozzuk az orrat, mert irritalja a nyalkahartyat.
Most szarazan kohog, nem ugy mint a multkor. De ugykohog szegeny, hogy nem tud aludni tole. Csak 20-25 percet aludt 2x nappal, de latszott, hogy nagyon faradt es nyuszizett. Csaba felvette kenguruba es a hasan aludt utana 2 orat du 4-6-ig. Persze Csaba is, meg en is.
Most este adtam fel kanal Panadolt, remelem gyorsan elmulik.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 

 
 

Sziasztok!

Vmelyik nap írtam egy jó hosszút és úgy ahogy volt elszállt. A laptopon írtam ráadásul, gubbasztva, pötyögve, hát olyan mérges lettem, csak most jöttem.

Már nem is tudom miket írtam.
Enikõ,
nem ismerem a termgyogyot, akit írtál, amúgy nem vagyok jobban tájékozott a témában. Állítólag a Kertész Ágnes jó szakember, õ doki is meg termgyogyó is. Vedres utcában van, Újszegeden.

Ildianyu,
nem irigyellek a pisigyûjtés miatt! remélem nekünk nem lesz gond!KépKépKép

Gabómamó,
kikászálódhatnátok már ebbõl a taknyosságból. Szegény Jázmin! Ez is az is...

Edelweiss,
én is csak ajánlani tudom, hogy menjetek szülés felkészítõ tanfolyamra, ha már ez a lehetõség adott. A szülõszobát kell felhívni, kérd Szabó Zsókát, õ bizti meg tudja mondani, mikor indítanak majd, ha eljön az idõ. Mi tavaly okt. környékén jártunk, (ugye Gabómamó?), dec. elején szültem. Ez azért is jó, mert már nem lesz ismeretlen semmi. Láthatod, hol lesz a szülés, milyen a gyerekágyas szoba, stb. De, ha van kérdésed szívesen csevegünk róla, igaz Lányok?
2 papás szoba van, de errõl a késõbbiekben beszéljetek az orvossal is. Szerintem, ha valaki nagyon ragaszkodik a leendõ apukához, nem fogja megtagadni a doki tõlük, a császár az más. Ott nem lehet benn.

Weöres Sándor kötet van fenn a neten is. Várjatok csak!
[url=http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/magyar/weores/bobita.hun" TARGET="_top]http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/magyar/weores/bobita.hun[/url]
Kattinsatok ide, és máris lehet verselni!Kép

Én elolvastam a topicot, amit Enikõ írtál. Bár a végén már majd lefordultam a székrõl, mert olyan sok hozzászólás volt, de átrágtam mind a 268-on. Hagy ne írjak semmit, jó? Hogy is írtad? "Elgondolkodtató..." Hát igen, csak azt hiszem nem arról az oldalról, amirõl te gondolod! Számomra legalábbis nem.
Ezzel kapcsolatos egy másik hozzáfûzésem, tök jó néhány anyukának, hogy a nemtudom hány hónapos, éves gyermeke mellett, ilyen hosszasan, részletesen és sokx bizony semmitmondóan tudnak internetezgetni. Irigylem õket!

No, lassan el kellne tenni magunkat holnapra.Sziasztok:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Jázminra nagyon rájár a rúd! Akkor ez most újabb nátha, vagy az elõzõ folytatása? Lili is taknyos még kicsit, nem merem elvinni holnap usziba.
A Sportorvosi száma: 425 911.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Cumikát újra tanítjuk aludni, mert mióta hazajöttünk Dunaújvárosból egyre rosszabb lett a helyzet.Kép Elmentünk venni egy macit ma, ami tud feküdni is, megcsináltuk a nagy hókuszpókuszt (Ildianyu, Cumika nagy égõ csillárnál is elaludt), aztán kimentem. 1,3,5 perc a következõnél már mire bementem lefeküdt és aludt.Kép

Volt vki usziban a hétvégén?

Enikõ,
szerintem nyugodtan viheted egy héttel késõbb Bogit. Vidd inkább tanácsadásra, nehogy ebben a taknyos idõben elkapjon valamit a többi gyerkõctõl a rendelõben. Mostmár oltás úgy sincs, nincs "tétje". A mi körzetünkben hetente csak 1x van tanácsadás (egészséges), gondolom máshol is.

Ildianyu,
kilestünk ám benneteket, mikor mentetek a gyógyszertárba!Kép
Lili rosszabbul lett? Holnap doki látogatás?

Kismamik, vigyázzatok Magatokra ebben a beteges idõben!

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci,

en ezert nem merek sehova menni Jazminnal. Pont ettol felek, hogy kizokken a napi megszokott ritmusbol.

Leskelodunk, leskelodunk? (ez a valosagso)

Ma mar nem kohogott Jazmin, remelem el is mult, de meg mindig takonypoc. Ha megtorlom az orrat pairzsepivel, mar nem sir.

Remelem ez a taknyossag nem az amirol mindig beszelnek.
Ugyanis a szivproblemas baboknal gyakoriak a felso leguti megbetegedesek. Bar ahogy latom, most mindenki takonypoc. Az az erdekes, hogy amikor pottom volt nem vltak ilyen problemak, pedig gondolom most ellenallob.

Nu megyek, gyorsan kimosom Jazo kabatjat, mert total megragta.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Akkor Cumika nagyon jól bírta a kezdeteket. Biztos a maci segített. Kép
Kipróbáltuk a porszívós orrszívót, tényleg szuper volt. Igaz, hogy Lilinek nem tetszett, de pillanatok alatt kiszedi a trutyit.
Mondta a férjem, hogy ott voltatok, és sírt Gabó. Szerencsére nem lett rosszabbul Lili, csak a szokásos pisigyûjtõ zacsiból táraztam még be néhányat, mert ma is 1 bánta. Árulja már el valaki, akinek sikerült, hogy hogy csinálta. El sem hiszem, hogy legutóbb elég volt egy zacskó. Ráteszitek a zacsira a pelenkát, vagy addig szabadon van?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ágci!
Ti mentek holnap dokihoz?

A Ti gyerkõceitek nem félnek a sötétben? Mostanában többször elõfordul, hogy besötétedik séta végére, és ahogy sötét lesz, Lili elkezd sírni. Elõször nem tudtam, mi baja, de csak ez lehet, mert ha napközben sétálunk, sosincs gond. Otthon egyébként nem fél a sötétben.

Na, most már megyek.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,
holnap nem, múlt héten voltunk. lehet, hogy azért vinyákolt Cumika is a sötétben?! A pékségnél éppen "dolgoztak" a pékek az ablakban és akkor megnyugodott, vigyorgott nagyokat!
Ágci
VAn új kép!Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Gabómamó: igazad van, a fõnök elment, de a munka itt maradt, azért nem jöttem eddig Kép
De most pótolok.
Szóval, voltam UH-n csütörtökön. Sikovanyec dokibá csinálta, nagyon szimpatikus, jóképû fiatalember Kép A méreteimet alább közlöm (remélem, nem untatok vele senkit nagyon), a dokim szerint rendben van. Szerintem egy kicsit kicsi a 20. héthez képest, ti mit mondanátok?
A szívét nem látta jól a doki (merthogy még nagyon kicsi) és egy hónap múlva újra kell mennem, hogy csak a szívét megnézzék. Ez is kicsit aggaszt. De remélem, ha bármi baj lett volna, mondták volna. Szombaton voltam a dokinõmnél, aki kézi vizsgálat után azt mondta, hogy szépen fejlõdik.
Kicsit köhörészek mostanában, azt mondta a doki, Paxirasolt szedhetek rá. Hát vettem, de elolvastam a tájékoztatót, és terheseknek nem ajánlják, sõt, az van rá írva, hogy értesítse azonnal orvosát, ha terhes lesz... Ezek után úgy döntöttem, inkább mézes tea. A körzetihez nem akarok menni, amíg nincs semmi komoly (nem vagyok lázas, vagy rosszul, csak ez a köhörészés) mert ott úgyis csak összeszednék még vagy háromféle bacit.
Most gondolkodom, hogy holnap elmenjek-e védõnõhöz (elvileg csak jövõ héten kell) mert szeretném megtudni, hogy mikor indul a szülésre felkészítõ tanfolyam. Lehet, hogy már régen megy. Eddig 6 kg-t híztam, amit kicsit sokallott a múltkor a védõnõ, (mondjuk én is) úgyhogy most fázok a méréstõl...
Ma reggel mentem vissza az I. rendelõbe a kontroll Holter EKG-t feltetetni, azaz egy 24 órás kütyü, és most megnézik, hogy a gyógyszerrel mennyire pörög a szivem. Még el kéne mennem pajzsmirigy-laborvizsgálatra is, de abban egyeztünk meg a kolleganõmmel, hogy egy idõben a cukorterheléses vérvétellel leveszi, tehát a héten valamikor. A 21. héten még nem korai a terheléses cukor? Remélem, azzal sem lesz gond.
Tehát, az UH adatok:
Magzatvíz menny.: normális
Placenta: mellsõfali
Szívmûködés: szabályos
Mozgás: jó
BPD: 44,1
Fronto: 52,8 (mi ez?)
Thorax: 41,7
Femur: 27,5
Gerinc: épnek látszik
Hasfal: zárt
Gyomor: telt
Hólyag: telt
Végtag: 4 db (phü..)
KZS: 3 ér, 8,3
Cerebellum: 18,8
Talp: 23 mm (Asszem, mire megszületik, 41-es lába lesz Kép )
Szabályos arc, agykoponya

Még benézek!
Andi 20+4
mityka
 
 


Szijasztok!

Orsi! BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Enikö! Oké, hátha valahol csak hozzájutunk.
A vajúdás és szülés alatt én sem szóltam egy szót sem, nem orditottam, végig csendben voltam, csak eccer szólaltam meg, akkor mondtam a férjemnek, hogy "huu, ba*meg, ez k*rvára fáj":-)))))

Nandin! Köszi a tippet.

Hajam. Hát köszi a vigasztalásokat, mostmár én is kezdek +barátkozni vele, de azé inkább növesztem.

Ildianyu! Ahogy irtad a pisis sztorit, én végig nevettemKép

Edelweiss!Én is úgy tom, hogy 2 papás szülöszoba van a Klinikán. Nekünk a szülésre felkészitö tanfolyamon aszonták, hogy aki papával akar szülni, az azzal fog, hiszen ha foglalt a 2 papás szoba, akkor miután vége az egyik szülésnek, gyorsan kitakaritanak, és mehet be a következö az apukával együtt. Nekem szerencsém volt anno 1 éve, mert egy árva lélek sem volt a szülöszobán aznap éjjel, igy még válogatni is lehetett volna, de én megelégedtem a legjobb ágyas szülöszobával szerényenKép
A felkészitö tanfolyamot ki ne hagyjátok!!!Ha én újra kismama leszek, akkor megint el fogok járni!
Mi a VasasSztP uccába jártunk, itt 8 foglalkozás volt, de már van az Ifjúsági Házban is, úgy hallottam, az 10 alkalom és 2 órás egy foglalkozás.

Gabomano! Milyen orvosi labor van a Petöfi sgt-on?
Szerintem azért nem mehet be az apuka a kórházba feküdni a gyerekkel, mert gondolom minden kórházban fekvö gyerek mellett ott van az anyukája, és a sok nö közé gondolom nem akarnak befektetni egy férfit, pláne, ha egy pár nö még szoptat is mellé, vagy le van vetközve hálóingre..Nem?

Hogy csatlakozzunk Jázminhoz, Hanga is +fázott. Folyik az orra, meg egy kis höemelkedés. Most ezért nem viszem dokihoz, veszek ma neki Cvitamin cseppet.

Andi! Szerintem tökéletes méretekkel rendelkezik a babád! Milyen édes kis talpacskája van!Kép

Csókolok mindenkit, Lara
lara
 
 


Ágci!

Cumi megint nagyon jó képüü! Kép

Lara
lara
 
 


sziasztok,

Andi,

amikor Jazminnal voltam a 20 hetes uh-n, akkor nekem is vissza kellett mennem a 1 honap mulva, mert nem latszott a szive. Kulonben honnan veszed, hogy pici a babod? Igy ertessz hozza v. van vmi tablazatod?
En a 24 betoltott het utan voltam cukor vizsgalaton.
A kohogesre a mezes teat idd inkabb. Torokfajasra en Neo-angont szedtem, a nodoki mondta azt lehet. Kulonben szinte minden gyogyszeren rajta van, hogy terhesseg es szoptatas alatt nem szedheto. Jazminnak szedtem a Pipolphent, amit sok kismama szed, es arra is ra van irva, hogy nem lehet.Torokfajasra en meg a fokhagymas mezet ettem.
Ha ez megnyugtat en mar kb 10 kg-ot hiztam es penteken leszek 25 hetes. Igaz Jazminnal 8 kilot csak.

Lara,

csak nehogy mi is igy jarjunk a pisivelKép Kép
Porszivozod Hangu orrat? Jazmin mar nem is sir, csak utalaja es eltekeri a fejet.
A Petofi sgt-n Medicenter van ahol egy csomo szakrendeles van (nem gyerek)+ labor

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Boldog szülinapot!

Andi!
Szerintem nem pici a babód, de elõkeresem majd Lili méreteit ebben a korban, és leírom Neked. Úgy tudom, a Fronto a mellkas körfogata.

Képzeljétek, megszült a barátnõm. Császár lett a vége, mert a baba nyaka köré tekeredett a köldökzsinór. És altatták. (Gabómamó! Boglárka Luca a neve) Nem ehet semmit ma, holnap csak ihat, holnapután meg max. 1 kefírt ehet. És csak a 3. napon mehet le a csecsemõosztályra, addig 3 óránként viszik neki a babót. Mivel ugye császáros anyukáknak általában nehezebben lövell be a tejük, szerintetek tud valamit tenni még pluszban, hogy jó sok tejecskéje legyen? (Mondjuk nem túl sok az a kajamennyiség, amit az elsõ 2-3 nap ehet.

Eldöntöttem, hogy Lili 1 éves szülinapján gipszbe belenyomom a kezét, meg a lábát. Már meg is vettem a gipszet. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Bocsi, Orsi!
Tiszta hülye vagyok!
Szóval boldog névnapot!

Lara!
Nevess csak! Kép Ha Nektek sikerül, kérek élménybeszámolót. Ha nem, akkor is, Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Megkésve, de azért mi is boldog névnapot kívánunk!!

Gabomamo!
Ne keseredj el, most hogy voltunk a dokinál rám is rámszólt, hogy jó lenne ha az elkövetkezõ idõkben nem híznék csak az éppen minimálist Kép Én jelenleg azt hiszem 7 kg-nál tartok, Lilivel meg összesen híztam 12-t!!! Úgy látszik a 2. babák hízékonyabbak Kép

Ildianyu!
Nem tudom miért mondják azt hogy a császáros mamáknak nehezebben indul be a teje, mert nekem már az elsõ alkalommal mikor kihozták folyt az elõtejem, de mivel már megetették nem szoptathattam meg Kép Késõbb meg a nagyon okosok azt mondták, hogy ezzel a mellbimbóval csak bimbóvédõvel szoptassam, szegénykém ezért nem evett legalább 1 napig mert nem bírt vele szopni Kép A tej patakban folyt Õ meg éhezett!! Ebbe a hibába még egyszer nem esek bele!!!!! Egyébként szerintem az anyuka által elfogyasztott kajamennyiség nem befolyásolja a tej mennyiségét, mert az úgyis termelõdik!!! Ez a fogyókúra-hatás!!! Mondjuk azért túlzásba nem kell vinni a nem evést, mert egy idõ után azért meglátszik a tejen is!!
Azt tény, hogy a kórházi kaja nem szoptatáspárti Kép Kép
Sok boldogságot kívánunk a barátnõdnek!!!!

Úgy látom mások is megszenvednek a pisigyûjtéssel Kép Nyugtasson meg mindenkit az a tudat, hogy 1,5 évesen már egész egyszerûen fog menni Kép

Na nem "szemétkedem" tovább, sziasztok!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok!

Gabómamó: a babaneten, a rendelõben olvastam, az egyik doki szerint ez pont 18 hetesnek felel meg. Persze, lehet, hogy a baba 18. hetére gondolt, és nem a terhesség 18. hetére. Akkor viszont minden rendben, csak szokás szerint túlparáztam. Kép Kösz a bíztatást. A fokhagymás méz jónak hangzik, hogy készül? Egészben teszed bele a fokhagymát, vagy darabokban? És csak a mézet kell kienni, vagy a fokhagymát is?

Lara, Ildianyu: Köszönöm a megnyugatást méret ügyben nektek is, aranyos ötlet a gipszbe öntés Kép

Én tegnap - kontrollként - egész nap megint EKG készülékkel jártam, + egész éjszaka, hát az valami s*@r volt. Ma reggel kellett visszavinnem. Eredmény: a gyógyszerrel együtt is túl gyors a szívem, így emelik a gyogyi adagot Kép November 7-én újra kontroll. Még jó, hogy a belgyógyász egybõl le akart állítani róla. De azért rendesek, hogy most ilyen alaposan kivizsgálnak, meg vagyok elégedve. A kardiológus dokinõ (Túri Piroska) nagyon rendes, és alapos.

Mindenkinek szép napot, és holnap jó pihenést!
mityka
 
 


Sziasztok!

Andi!
Lili méretei 18 hét 3 naposan:
BPD: 45 mm
Fronto: 54 mm
Thorax: 41 mm
Femur: 28 mm

A talpa nem tudom, mekkora volt. Kép

De ne aggódj, lehet, hogy nem is annnyi a babód kora, mint amennyit gondolsz, 2 hét csúszás belefér. Ha meg nem, majd bepótolja! REngeteg ideje van még. Kép

Nincs valakinek egy vendégjegye a vasárnapi Kismama babaruhabörzére?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Mindenki leírta hát én is leírom Réka vagy Zénó adatait!
19 hetes:
BPD: 45
FROC: 55
NUCH: 2,6
THR: 38-41
HUM: 30
FEM: 31

Úgy nézem átlagosak vagyunk!

Üdv: Éva
vevike
 


Szijasztok!

Gabomano! Porszivozom Hanga orrát, és közben úgy sir, mintha kést forgatnék benne:-))) Pedig kipróbáltam az orrszivást, nem fáj, nemtom mijé utálja ennyire.

Ildianyu! Gratula a barátnödnek, nagyon szép neveket választottak! Hol szült?
Én a barátnöd helyébe elkezdenék fejni minden szoptatás után. Ugye van mellszivója? Azzal fekve az ágyban is tud fejni.
Dejó 5let a gipsz! Hol lehet venni? énisakarooook
Ha Hangát is pisiltetni kell, akkor mindenképp leirom, hogy ment! Jövö7en kedden viszem tanácsadásra, majd ott kiderül, kell-e büvészkedni.

Figyejjmá lányok! Hogy kell azt a vigyorgó fejet csinálni??

Évi! Akkor úgy tünik rád is bimbóvédöt húztak. Elég b*nkók. Rám is. De engem sem szivatnak meg legközelebb!
A tej pedig a szoptatástól termelödik. Ha mindig kiüritik a mellet, akkor a kiürült tej helyébe újabb termelödik. Minél sürübben ürül, annál több lesz. Ugye Ágci?

Mityka! Hanga adatai: (pont betöltött 21 hetes)
BPD:51mm
Fronto:63mm
Thorax:48mm
Femur:38mm
Humerus:36mm
Cerebellum:20mm

FrontoKépfronto-occipitalisKép:homlok és a tarkó közti távolság.

SZijasztok, Laramama
lara
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Felhívtam a Fixiest, küldik a csomagot, csak most nagyon sok "megrendelés" érkezett be hozzájuk, ezért ilyen lassúak. Egyébként itt van a tel. számuk ha kell:23/530-900

Ildianyu!
Kérdezted hogy Bálint hányszor eszik egy nap. Az az igazság, hogy ezt csak a te kedvedért számoltam össze,erre a kérdésre a dokinõnek sem tudtam válaszolni mikor kérdezte. Szóval a szopások száma 6 és 8 között váltakozik.(De ritkán lépjük túl a 7-et!)
Azt nem értem hogy a barátnõdet miért kellett +császározni. Bálintnak is a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór! Sõt, azt kell hogy mondjam nagyon sok babának a nyakára van tekeredve mikor +születik (hüvelyi szüléskor). Ezt egy orvos barátnõm mondta, és eléggé +lepõdtem, mert korábban én is azt hittem, hogy ilyen esetben császározni kell. Pedig nem feltétlen.Egyébként kinél szült a barátnõd?
Én csak azt tudom neki tanácsolni, hogy fejjen sokat.Ha pedig olyan állapotban lesz,hogy el tudja látni a babát, akkor kérje maga mellé, hogy igény szerint tudja szoptatni, és ne tömjék meg tápszerrel! Vagy estleg kérje meg valamelyik csecsemõst, hogy ha sír a baba, akkor hozzák ki neki szopni, és ne õk etessék meg.Ha pedig besárgul a baba, akkor lehet kérni olyan inkubátort, amit az ágya mellé állíthat,és akkor is bármikor meg tudja szoptatni a picit ha éhes. De mindent kérni kell, maguktól semmit sem ajánlanak fel! Sok szerencsét a barátnõdnek! Majd számolj be a fejleményekrõl!

Fanita!
Mikor küldöd a talis képeket? Már olyan kíváncsi vagyok!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Azért kellett megcsászározni, mert nem csak a nyaka köré volt tekeredve, hanem teljesen bele volt gabalyodva, be sem tudott illeszkedni a szülõcsatornába, és amikor már teljesen ki volt tágulva, nem jöttek a tolófájások, megpróbáltak rásegíteni, de leesett a szívhangja a babónak. Arra sem volt idõ, hogy EDA-val csinálják a császárt, mert az 20 perc lett volna. Én azt hiszem, ez szükséges volt a baba érdekében. Más esetben biztos nincs gond, de szerintem ha leesik a szívhang, az már nem jó. Kép
Ja, és elvitték a babát Újszegedre, mert nagyon besárgult. Kép

Fanita!
Én is kíváncsi vagyok már a képekre!

Lara!
A Kreatív Hobby-ban vettem a gipszet, lehet kapni képkeretet is, amibe bele lehet önteni. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Vevike!
Kár, hogy az én Lilim még nincs 1,5 éves. Mondtam én neki, hogy pisiljen, meg mondogattam, hogy psss, meg még a csapot is megnyitottam, de semmi. Bár lehet, hogy 1,5 éves lesz, amire sikerül pisit gyûjteni. Kép Most egyébként szünetelünk, szegény nagyon rosszul van. Kép

Na, megyek fõzni Lilinek valami diétásat, mert még hasmenése is van. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

tegnap voltam nogyogyinal. sajna a mehnyak meg van rovidulve. A cernix 2100, ez nem tul jo, azt mondta de es du is 1-1 orat fekudjek, napi fel ora seta lehet. Azt elfelejtettem megkerdezni, hogy a tobbi tizenvalahany oraban mit csinaljak. Baci is van a vizeletemben, ma vittunk mintat az ANTSZ-be tenyesztesre. A doki irt fel antibiotikumot. 1 tasak az egesz, ma veszem be. Jo nagyagyu lehet, ha 1 porbol all, nem ? Komolyan kell vennem a pihenest, nehogy korhaz legyen belole, meg nincs felkeszulve ra a csalad.

En is ugy szulettem, hogy a nyakamra volt tekeredve a koldokzsinor. Anyukam azt mondta, ugy neztem ki mint az indigo.

Ildianyu,

oszinte reszvetem a baratnodnek, hogy a Gyerekkorhazba kerult a babo. En mar csak tudom. A lefejt tejet mindennap kuldje ki v. vigye ki babonak. En a 2. naptol kezdve kijartam mindennap es vittem a lefejt tejet. Adnak steril cumisuveget a gyerekkorhazban. Es tenyleg sajat babonak adjak oda, en az elso napokban 20 miliket vittem es egyaltalan nem neztek hulyenek, odaadtak. Naponta 4x lehet szoptatni es kerje a felvetelet a kismama szalloba. mert amugy nagyon faraszto. En 1 heteig rohangaltam amig csak 2x szoptattam naponta. Kirohantam busszal, szopi, hazarohantam, fejes, kicsi pihenes, rohanas vissza stb...
Bar lehet, hogy mire a baratnod hazamehet, addigra a babo is.

Ildianyu, mibe fogod kionteni a gipszet? Nekem is van itthon, macikat mar ontottem. Vagy vettel vmit kepkeretet a KK-ban?

Banita,

akkor en is bekuldom a vonalkodot. Te is nagycsonagos kodot kuldtel?

Lara,
szerintem mar Jazmin szereti az orrszivo porszivot. Kép Kép

Agci,

a foto a Burgerban keszult?

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Igen, nagycsomagos vonalkódokat küldtem be.

Ildianyu!
Sajnálom szegény barátnõdet, de biztos hamar rendbejön a baba. Nekem is így járt az egyik barátnõm, hogy 2. nap el kellett vinni a babáját a gyerekkórházba, mert nagyon besárgult. De szerencsére csak pár napot volt bent, de hát ilyenkor minden nap egy örökkévalóságnak tûnik. A barátnõmet mivel hüvelyi úton szült, és nem volt semmi problémája hazaengedték a kórházból. Õ is járt be szoptatni, meg vitte a lefejt tejet mint Gabómamó.

Hol van ez a Kreatív Hobbi bolt?

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Van valakinek olyan ismerõse akinek könnyûszerkezetes családi háza van? Kíváncsi lennék milyen véleménnyel vannak róla! Szétnéztem az interneten és olyan sok jót írtak róla, valamint az ára is kedvezõbb! Érdekelne a téma.

Egyébként hogy s mint mindenki?

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

Banita,

a Kreativ Hobby a Cserzy M. u. 8. alatt van. De figyelmeztetlek, ha 1x beteszed a labad, akkor oda fogsz mindig jarni es egy csomo penzt otthagysz! Kép Kép

Eva,

engem is erdekelt a konnyuszerkezetes haz, de en hallottam rola rosszat is. A Diofa u-ban epitenek 1-et Ujszegeden, vmelyik hirdetoujsagban irtak, hogy meg lehet nezni hogy all. Laraek lehet, jobban belemelyedtek, oket is erdekli.

Lara,

add at Hanganak: Boldog szulinapot !!!!
Hogy unnepeltetek? Majd ird le.
Ugyi a szulipapjan nem porszippantyuztad ki az orrat?

Ildianyu,

Lilcsi jobba van mar? Mitol ment a hasa? Megint 1 virus?

Agci es a tobbiek merre jartok?

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Lara!
Boldog születésnapot Hangucinak!!! Kép

Gabómamó!
Kép Vigyázz magatokra!
Köszi az infókat! Te nagyon tudod, milyen rossz lehet ez. Kép Azt mondták neki, hogy csak azok lehetnek bent végig, akik nem szegediek, de nappalra be tudnak tenni egy ágyat. Azért az is nagyon jó! Te nem tudtál bent lenni JÁzminnal?
Én is gondolkoztam már, hogy mibe öntsem. Lehet venni keretet 800 Ft-ért, de most megpróbálok valami olcsóbb megoldást kiötleni, ha sikerül.
Már arra is gondoltam, hogy valami négyszögletû tepsibe, vagy valamibe kiöntöm. Vagy az hülyeség?
Jazó még mindig taknyos?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Csak röviden:
mi jól vagyunk, minden rendben!Kép

Lara,
Hangának boldog szülinapot kívánunk! Hogy elment az idõ!
Kép

És természetesen neked is minden jót, hiszen azt hiszem vmekkora részed neked is volt, ebben a szülinapban!Kép

Gabómamó,
Jázmin hogy van?
Nem a fotót, nem a burgerben készült, Pesten az egyik bevásárlóközpont játszóházában. Megnéztük amit felvett Krisztián videóra, jókat mosolygott Cumika is rajta. Olyan aranyos volt!

Én a kéz nyomatot, karácsonyra a nagyszülõknek terveztem. A gipszen kívül lehet kapni, homokot is, ami egy speciális ragasztóval összeragad és olyan lesz, mintha kõbõl lenne. Meg süthetõ gyurmát is, ez sem nehéz, szvsz.
Még nem tudom melyikbõl csináljuk. Azért lesz jó, mert így Cumikától is kapnak vmit, ugyanakkor a pici is "belesegít" az ajándék készítésbe. Késõbb is szeretném, ha maga csinálná az ajándékokat, az olyan aranyos!Kép
No, át kell adnom a helyem:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

az osztalyra nem lehet befekudni. (pedig ugy tudom jogunk lenne hozza). Kulonvan egy epulet a kismama szallo. Aranylag kulturalt, 6db 2 agyas szoba, ebedet is adnak. En ejszakara hazajartam, mert csak szoptatni lehetett bejarni a babokhoz. Ami fel 9-9-ig, fel 12-12-ig, fel 3-3-ig es fel6-6ig tartott. Ami abbol allt, hogy 15 perc szopi utana potlas cumisbol. Nekem is azt mondtak, hogy csak videkiek lehetnek bent, en majd a tarsalgoban. Szerencsere mire en napi 4x szoptattam lett 1 csomo hely a szallon, igy kaptam szobat. Szerintem a babot hazaengedik, mire a baratnodet , nem ? Vgay nagyon besargult?

Ird meg , hogy mibe ontotted ki a kezet, ok? Nekem bóvan kepkeretem, de olyan pici fajta, hogy meg jazmin keze sem ferne bele szerintem. Pedig Jazmine eleg pici.

Agci,

Jazmin meg taknyos picit, de ma mar csk 1x szippantyiztam le az orrat.
A homok az jo otlet, de a gyurma szerintem nem jo erre a celra.

kepzeljetek ma Jazmin a furdokadban ult egyedul vagy 20 mp-ig. En ezt nem ertem. Lehet, hogy mar reg tud ulni, csak egy lusta rofi? Hatha a szulipapjan meglep Kép Kép

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


SZijasztok!

Gabomano! Jó nektek az orrszivó miatt!
Köszi a köszöntést! Igazából ma lesz a nagy ünneplés, mert ma ér rá a család. Van "Happy Birthday" felirat, meg vannak lufik, meg rendeltünk tortát, és majd délután jönnek a vendégek és akkor lesz majd a dinomdánom. Persze azért már tennap is kapott ajándékokat, de ma lesz az igazi. Ja és csinálok olyan kis szendvics-falatokat, mint Ildianyu! Elloptam az 5letetKép

Éva! Csak nem ilyen könnyüszerkezetes házat akartok épittetni??

Ildianyunak is köszönjük a köszöntést + a micimackótKép
Asszem ma elmegyünk ebbe a Kreativos boltba!

Ágci! Köszönjük szépen!Kép Kár, hogy az ajándékot eltépi a kisfiú, de azé nagyonjóKép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara,

hogy sikerult a szulipapi buli? Miket kapott Hangu? Sok vendegeket volt? Jol erezte magat Hanguci?

Ildianyu,

arra gondoltam, hogy dobozba raksz alufoliat vagy folpackot vagy zacskot es abba onteni a gipszmintat es az talan jo.
Ird meg hogy sikerult!!!

Jazminnak ma lett kesz a szeklet tenyesztese es kepzeljetek meg mindig van gomba a kakijaban. Ujra kezdjuk a keseru gyogyszer szedeset. Gondoljatok rank! Kép Kép

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


SZijasztok!

Ildianyu! Lilikének Boldog Szülinapot!!!!!!

Képzeljétek, Hanga elkezdett JÁRNI!!! Kép
Úgy döntött, hogy mindenképpen legyen emlékezetes az elsö szülinapja és ö mostmár a cipöt akarja koptatni. Fogta magát, és keresztül sétált a szobán hosszába, azóta már alig mászik, mindehova kétlábon megy, olyannyira, hogy az uccán sem akar beleülni soxor a kocsijába, hanem sétál. Ennek meg az a hátránya, hogy lépegetés közben leveleket, csikkeket és minden egyéb a járdán található dolgot gyüjt, ezért egy 10m-es útszakasz akár fél órába is telikKép

Gabomano! Nagyon jól sikerült a buli, bár a torta nem igazán érdekelte Hangát, pedig elé tettem egy szeletet, de inkább a vizet itta. Annyira azért nem bántam, hogy nem ette tele magát tejszinhabból!
A legnagyobb sikert a lufik aratták! Mindenki lufikat dobált, a gyerekek nagyon élvezték.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


SZiasztok!

Lilinek boldog szülinapot kívánunk mi is!
Kép

Lara,
gratulálok Hangának! De aranyos lehet!Kép

Orsival váltottunk e-mail, mondta, hogy üdvözöl mindenkit, jól vannak csak nagyon sok a dolga. Hibátlanul sikerült a kresz vizsgájaKép, úgyhogy most eü, aztán jön a vezetés.

Úgy látom hétvégén mindenki családozott!Kép Nem nagyon volt itt tolongás.
Mit szóltok jövõ héten egy talihoz nálunk? Fél 3 körül délután, márcsak a babák alvásából következtetve...

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Elõször is minden szülinaposnak BOLODOG SZÜLINAPOT kívánok és minden névnaposnak BOLDOG NÉVNAPOT!! Kép

A Bogi 7 hónaposan 8050 grammos és 67 cm hosszú. A dokinéni megcsinálta a súly és hosszgörbéjét, és tökéletes Kép Nagyon elégedett vagyok!!! Kép A születési súlyához és a korához hasonlítva egyszerûen tökéletesek a "görbéi"!!!

Nem fogjátok elhinni hol voltunk a 7végén!!! Németországban! Az Alpokban már esik a hó. Olyan gyönyörûek voltak a nagy hegycsúcsok!! Fehérek!! Imádom a havat, már alig várom, hogy itt is essen!!! Teljesen bele vagyok szerelmesedve a hóba! Munka ügyben voltunk pár napot Ausztriában meg Németországban. Voltunk Bécsban, Salzburgban,Linzben meg Münchenben. Nagyon szép volt a táj,érdemes volt, kicsit elmenni gyönyörködni, de még nem sikerült regenerálódnom. Én vezettem végig és eléggé kifárasztott! Bogi meg nagymamázott addig. Anyu nagyon boldog volt, hogy övé volt a lány pár napig! Kép

Kicsit kiábrándultam "nyugat"ból. Teljesen el van balkániasodva az is. Ellepték a különbözõ nációk az egészet és nem biztos, hogy ez az ország elõnyére vált! Sõt. Na mindegy Magyarország 100x szebb és még az autópályák is jobbak!!! Sõt, még a nyelvet is beszéljük Kép Kép Tiszta haszon....

Bogi nagyon jó kislány. Mostmár teljes biztonsággal ül, hasra-hátra fordul,gurul, mint Gabómamó Jázminja Kép. Na meg álldogál is,ha közben kapaszkodik!
Gondolkodom, hogy vegyek-e bébikompot neki, de mivel szõnyeg van a lakásban, nem biztos, hogy tudna száguldozni... Csak az elõszoba van kirakva járólappal. Ott meg nincs olyan meleg és felfázhat. Ugyi???
Nektek van bébikompotok??? Kihasználja a babócátok?

Na mentem, pihenek kicsit!
Sziasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

vegre itt vagyok. (leegett a modemunk, de mar jo.)
Nu irtam, hogy Jazmin meg mindig gombas szegeny. Pentek este adtuk a gyogyot. Ejszaka 1-kor kihanyta az egesz vacsit. Nem tom a gyogyszertol-e vvagy ledugta az ujjat v. valami kis virus. A babiorzon egybol meghallottam es rihantunk at. Agynemu csere, atoltoztetes es aludt tovabb, de nem sirt. Kb 1 ora mulva szolt, hogy ehes Kép es megetettem. Masnap nem volt semmi. Ma este kapta ujra a gyogyot, remelem nem lesz semmi.
Azt ugyi nem is irtam, hogy kb. 2 hete atalussza az ejszakat.

Lara,

ez a Hangu fantorpikus. Nagyon gratula neki. jazmin ulni sem nagyon akar.

Ildianyu,

boldog szulinapot Lilinek!!!!

Eniko,

Jo nagy babo ez a Bogi!
nekunk van babikompunk, de most vettem elo. Nem ultetem bele Jazmint, csak felall hozza jatszani, meg torlaszkent mukodik.

Ma egesz delelott fekudgettem, tiszta kaba voltam. Nagyon nyomi volt az ido. jazminnal setaltunk 1 rovidet, de vegig ordibalt, hazajottunk minden rendben volt. Lehet, hogy nem tetszett neki a szel?

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Cumika ugyan még nem jár, dee ma önállóan evett kanállal!Kép Rátettem a kajcsit, odatettem a tányérjába, onnan elvette és már burkolta is be, ami rajta volt. Ebédnél és vacsoránál is.KépKépKép

Enikõ,
ne haragudj, de nem igazán értelek. Anyukádnak szülted Bogit? Hát nincs az a bokros teendõ, ami miatt én akármennyi idõre itthon vagy akárhol ott hagynám a fiamat. Méûg nem. Majd eljön annakl is az ideje. De még nem! Ne csodálkozz, ha lemaradsz az elsõ lépésekrõl, szavakról, és nagyobb korára mindezt a fejedhez vágja. Tudod, nekem van ilyen barátnõm. Sohasem rendezõdött az édesanyjával a kapcsolata, még akkor sem igazán, amikor saját gyermeke lett, és nem a lány volt a hibás...

Gabómamó,
szvsz biztos a szél volt az ok. Miért nem tetted fel az esõvédõt? Mi úgy merntünk a Tescoba délután, elbogarászott alatta Cumika...Kép
Voltál anyagot venni?
No, most megyek:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok:

Ágci: Nekem van az a bokros teendõ ami miatt anyukámra bízom 2 napra a lányomat! Tudod, a megélhetésünkrõl lévén szó, el kellett utaznom. Nekem nincsen százezreket keresõ férjem, aki szponzorál engem is a gyereket is, fizeti a rezsit, a telefont az internetezést, a kaját..... Mert az a 18000 forintos gyes nem valami nagy összeg! Már megbocsáss, de eddig most elõször voltam 2 napig távol a gyerekemtõl. Már hogy maradnék le az elsõ lépésekrõl,szavakról? Nem maradok le semmirõl. És nem anyukámnak szültem a Bogit, nem is apukámnak és még magamnak sem. Mert õ nem a tulajdonom! Õ Isten ajándéka. Nem vagyok egy szentfazék (mert akkor nem lenne, egy házasságok kívül született gyermekem Kép), de én hiszek abban, hogy semmi sincs ok nélkül! Én a szívem alatt hordtam, világra hoztam, legjobb tudásom szerint felnevelem és igyekszem minél többet megadni neki, de nem a tulajdonom!!! Õ egy külön emberke, saját egyéniség és ezt tiszteletben tartom. Oké, hogy az én lányom, mert én szültem meg, de nem tulajdoni viszonylatban az enyém! Ami pedig a viszonyt illeti, nem hiszem, hogy az a mérvadó, hogy minden nap aminden egyes percében együtt legyünk. Ettõl még nem biztos, hogy csúcsszuper lesz a kapcsolatom a lányommal, sõt! Nem azon múlik. Inkább azon, hogy mennyire vagy megértõ vele, a késõbbiekben, hogy megérted-e a problémáit, hogy nem telepszel-e rá és "szívod a vérét" ha kamasz lesz, hogy egy hullámhosszon tudtok-e lenni, hogy nem szólsz bele olyan dolgokba, amik csak rá tartoznak.....

Tudod, Te és én nagyon különbözõen látjuk az anyaságot. Minden téren különbözik a vélemyényünk. De ez mind rendben van, hiszen nem vagyunk egyformák. Te és én 2 egymástól teljesen különbözõ ember vagyunk. És mégis van aki Téged szeret és van aki engem (nem a babanetre gondolok Kép hanem a való világra)! Te azt nem tartod normálisnak, ahogy én állok hozzá a dologhoz, én meg azt ahogy Te. De ez miért baj??? Ezért olyan szép és szines a világ, hogy különbözünk!!! És ezt el kell fogadni. Te nem hagynád édesanyádra a gyermekedet, még 1 órára sem. Én akár 2 napra is, mert maximálisan megbízok benne, és tudom, hogy anyunál Bogi a legjobb "kezekben" van. Viszont Ti nem éltek együtt anyukáddal, anyósodékkal. Mi együtt lakunk, és itthon volt a Bogi. Ha pl Bugacpusztán laknának, és nem lenne ennyire ismerõs a környezet és anyuval sem találkozna minden nap 200x, akkor biztosan én sem bíztam volna rá a Bogit! Hogy ez miért baj? És hogy ezt miért nem lehet megérteni? Dolgom volt, elintéztem, most itt vagyok! De végül is ha nem érted meg akkor nem érted meg, olyan nagyon nem érdekell, hogy ki mit gondol. Ha egy cipõbe járnál velem, Te is elutaztál volna. Ne magaddal hasonlíts össze légyszives! Semmi közöm sincs hozzád, és még csak véletlenül sem szeretnék olyan lenni, mint Te. És ezt nem negatív értelemben mondtam!! Te egy aranyos, minden lében kanál, mindenbe beleszóló nõ vagy, akinek mindig mindenrõl megvan a véleménye, és nagyon segítõkész vagy, amit én nagyon tisztelek benned, de soha nem voltunk és nem is leszünk egy frekvencián, az tuti! Kép De ez egyáltalán nem baj! Én nem akarok az a tipikus családanya lenni, aki egész nap mos, fõz, takarít, gyerekeket szül, és leéli az unalmas életét. Nekem szükségem van másra is. Kép Izgalmakra, arra, hogy ne legyek állandóan otthon, dolgoznom kell, utazni,nyüzsögni, mert ilyen a vérem! És még pénzt is keresek vele! (És nem szoktam napogra elmenni. Most elõször volt ilyen, és egy darabig nem is lesz, mert mindent sikerült elintézni!) De ettõl még nem vagyok rosszab, mint pl Te vagy bárki más!

Üdv
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Ágci! Mi megyünk!!!

Gabomano! Tennap olyan szél volt, hogy ki sem mertem menni az uccára. Nemcsodálom, hogy Jázminnak sem teccett!

Enikö!Mi kaptunk kölcsön bébikompot, de Hanga kb.4-szer volt benne. Szerintem tök felesleges, semmi értelme nincs, hiszen mig benne van a baba, addig nem tudja gyakorolni a mászást. Én kérdeztem anno a dokinkat, hogy mija véleménye, teljesen lebeszélt.

Ildianyuval mi one? Kiváncsi lennék, milyen volt Lili szülinapja!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara,

Ildianyuek Pesten vannak, voltak, asszem ma jonnek haza. A Babaruhaborzen is voltak. de jo nekik. 2 ev mulva talan en is el tudok menni, csak akkor mar lehet, hogy folosleges.

Ja persze hanyt szegeny Jazmin tegnap is. Tuti, hogy a gyogyotol van. Honap megyunk tanacsadasra, kivancsi vagyok, tudnak-e helyette mast adni. A ferjem talalt masik gyogyot, nu majd kiderul.
Meg jo, hogy van 3 halozsakunk. Tegnap este hanyt, atoltozes, agynemucsere, leraktam, ujra hanyt. Ugy aludt el, hogy simiztem a hatat.

Agci,

remelem mi is tudunk menni, de en vegig vizszintesben leszek. (maskor is ugy szoktam Kép )

A ti baboitok hogy veszeltek at az idoatallitast? Vasarnap is meg tegnap is este 7-ig tudtam huzni az idot, de reggel fel 7-kor kel. Remelem atall majd, hogy 7-1/2 8-ig alukaljon. Na jol van ne legyenek nagy igenyeim, ugyi Agci???

Nu csok mindenknek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Már megint vita kerekedik? Ejnye-bejnye!!
Szóval hétfõn voltam terheléses vérvételen és minden OK! Egyedüli gáz az, hogy a vizelet üledékben "60-80 fvs, laphámsejtek, baktériumok" vannak így holnap nekem is kell vizeletet gyûjtenem egy KÉMCSÕBE!!!! Szerintetek hogy lehet egy nõnek kémcsõbe pisilni? Kép Nem pohárba és utánna beleönteni, hanem egyenesen bele a középsõ vizeletsugárból!! Érdekes lesz Kép Remélem nem túl vészes a dolog!
Voltam a KreatívHobby boltba is. Azt hiszem nem kellett volna oda betennem a lábam Kép Még ugyan nem vettem semmit, de ami késik nem múlik! Errõl jut eszembe ti hogy álltok a saját készítésû karácsonyi ajándékokhoz? Mivel nem vagyunk bõ lére eresztve és gondolnunk kell az új jövevényre is, így úgy gondoltuk idén ilyen ajándékokkal lepjük meg a családot, bár egy kicsit félek tõle. Vannak ugyanis olyanok, akik nem biztos hogy értékelnék a munkáimat! Igaz, hogy azt se amit úgy veszünk Kép Vannak jó ötleteitek?
Ugyancsak karácsony! Tudtok mézeskalács receptet vagy valamilyen jó kis egyszerû, de mutatós sütit?

Most ennyi jutott az eszembe!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

Eva ,

es tudod meg a legjobb az egeszben, hogy ugyi meg kell elotte alaposan furodni. Legalabbis nekem nagyon "klassz" amikor teli holyaggal reggel folyik a viz, ahogy furdessz. A kadban kell pelepisilni a kemcsobe. Nem olyan nehez am. En mar tobbszor is csinaltam.

En megmondtam, hogy a Kreativ Hobby-ba nem szabad elmenni Kép Kép Nagyon elore lato vagy a karival kapcsolatban.
En nem tudok receptet, de majd anyosomat megkerdezem, o tud finomakat.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a köszöntés!!!

Csináltam tortát Lilinek, nagyon ízlett neki. Sokkal jobban érdekelte, mint az ajándékok. Nem is értette, hogy mi az a sok dolog, amit kap. Kellett egy kis idõ, amíg megnézte õket, mert végig a tortával volt elfoglalva.

Voltunk a Bababörzén is, rengetegen voltak. Fõleg ruha volt, pelenkák, kiságyak, pelenkázók, járókák stb. Játék szinte alig volt. Kép

Lara!
Gratulálunk Hangának! Kép Azért nem semmi! Csak úgy hirtelen elkezdett járni?

Gabómamó!
Szegény Jázmin! Nincs másik gyogyó ugyanerre, hogy ne hányjon szegény?
Lili viszonylag jól tûri az idõátállítást.

Enikõ!
Én is úgy tudom, hogy a bébikomp káros a babákra. Szerintem teljesen felesleges.

Ágci!
Nekünk is jó lenne a tali. Melyik nap?

Most megyek alukálni, mert "kicsit" fárasztó volt Lilivel a 3 órás vonatozás.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Utólag is boldog szülinapot Hangának és Lilinek!

Éva,
én tudok nagyon jó mézeskalács receptet. Elküldöm majd e-mailben.


Holnap viszem Bálintot a 2 hónapos védõoltásra. Kíváncsi vagyok hogy mennyit nõtt 1 hónap alatt!
Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Barnáné Gyollai Krisztina vagyok. Pénteken lesz 6 hete, hogy édesanya lettem. Még alig tudom elhinni, hogy a kisfiam, Gergõ elõbujt a pocakomból.A picurkám szeptember 20-án született a klinikán.Akkor 3090g volt. A védõnõnk szerint a picúr átlagon felüli módon növekszik, mert három hét alatt 1,25kg-ot hízott.Az orvos azt javasolta, hogy kevesebbet szoptassam. Szerintem pedig ezt nem lehet megcsinálni, mert ha éhes nagyon sír. Örülnék neki, ha megírnátok a véleményeteket!

Gabomamo

Nagyon örültem, amikor meglátogattál minket a klinikán. Bocs, hogy azóta még nem kerestelek, de nagyon el voltam havazva. Olvastam, hogy a bébyd ki akar bújni. Nagyon vigyázz magadra, pihenj sokat! Molnár most is az orvosod? Jázminnak is jobbulást kívánok.

Éva

Kerestem néhány mézeskalács receptet.Íme:

Kemény mézes sütemény
Hozzávalók:1kg liszt, 1/2kg porcukor,1 késhegynyi szódabikarbóna ( a lisztbe keverve ),6 egész tojás, 20dkg méz, reszelt citromhéj, õrölt fahéj és szekfûszeg.

A tésztát este összegyúrjuk, hûtõszekrénybe tesszük - különben ragad -, másnap kinyújtjuk és kiszaggatjuk. Kivajazott tepsibe tesszük, egész tojással megkenjük, és díszítjük magokkal, fûszerekkel, mazsolával, a tésztából gyúrt núdlikkal- ezeket is be kell kenni tojással. A sütéskor résen kell lenni. mert gyorsan megég. Akkor a legfinomabb, ha sütés után 2-3 hétig pihentetjük.

A puha mézeskalács receptjét holnap írom le.

Sziasztok!
Névtelen
 


Sziasztok,

Krisztina,

neztem en, ki ez az idegen anyuka es en meg meg is latogattam???? Aztan leesett. (a tobbiek kedveert irom, hogy nem amneziam van, hanem Krisztina a ferjem munkatarsanak a felesege, es kb. 2x talalkoztunk eddig)

Azert arrol meg szo sincs, hogy ki akar bujni a babo es remelem meg var egy csomo ideig.

A szopirol csak annyit, hogy szoptass nyugodtan, orulj, hogy annyit hizik Gergo. (en orulnek, Jazmin 3 honap alatt hizott ennyit az elejen, a mostanirol ne is beszeljunk.)

Azert tobbet is irhatnal Gergorol!!!
Regisztrald magad a (segedleteknel van) es rakj fel kepet Gergorol!

Nu megyek alukalni,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a pisin, nem is volt olyan nehéz Kép
Mindenkinek köszönöm a recepteket, elõre is Kép
Most ennyi, majd jövök késõbb is!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok!

Vevike: Nincs itt vita, csak eszmecserét folytatunk. Azt azért szabad, nem? Kép Milyen mézeskalács receptekre gondolsz? Amit karácsonykor lehet az asztalra tenni, vagy amibõl mézeskalács szivet,házikót..stb csinálhatsz és felfûzheted egy madzagra majd a karácsonyfára akaszthatod??

Gamómamó: Vettem Jázminnak egy gyönyörû bodyt. 80-ast biztos ami tuti! Majd olyan 11.25.-ke körül megyünk, és viszem. Remélem jó lesz rá, és tetszeni fog nektek! Vagyis remélem Jázminra már nem lesz jó, mert akkorát nõ, és akkor mejd elhordja Gombóc Kép Jázminnak meg néznék másikat Kép

BAnita: Hát arra én is kíváncsi vagyok, mekkorát nõtt Bálint. Szerintem nem sok a különbség közte és Bogi között! Kép

Kriszta: Én nem arról vagyok híres, hogy túl sokat tettem volna azért, hogy Bogi sokáig szopizzon (bár én úgy érzem eleget), de szerintem sem lehet Gergõvel megcsinálni, hogy ha sír az éhségtõl ne szoptasd meg! Szerintem minden baba más ütemben növekszik és lehet, hogy Gergõ most "nyomja neki nagyon" és késõbb lelassul a növésben!! Tedd csak mellre amikor a fõnök a kéri a cicit Kép és ne foglalkozz senkivel. A baba tudja mennyit akar szopni, mennyire van szüksége. Ha a pocak korog, enni kell és kész! Egyébként Bogi is ennyit nõtt amikor elkezdtem a pótlást adni neki. És igaza van Gabómamónak, örülj neki, hogy eszik-gyarapszik babó! Jön a tél kell a tartalék! Kép

Ildianyu: Milyen ízû tortát csináltál Lilinek? És rendesen tettél bele mindent? Pl tojásfehérje,liszt...amiket elvileg nem lenne szabad????? Azt elhiszem, hogy ízlett neki és jobban érdekellte, mint az ajándék. Keresztanyámék voltak babalátogatóba, és Bogit nem az ajándék kis plüss maci érdekelte, hanem a csomagoló papír.Kép Teljesen szétrágta! Kép

Akkor bébikomp felejtõs! Itt senki sem javasolja! A barátnõm vett a napokban a fiának (2 héttel fiatalabb Boginál) és Marcicsek nagyon élvezi a száguldozást benne! Barbi is szereti, mert amig a gyerek benne van, addig õ a meg tud fõzni, felporszívóz, takarít, tesz -vesz és nincs gondja a gyerekre. Azért kicsit gáz, hogy csak úgy beleteszi aztán mennyé', na de így Barbi is tud mást csinálni mellette. Hozzá teszem, hogy nappal alig alszik a gyereke, és ha nincs vele foglalkozva ordít! A kompban meg tök jól elvan....
Viszont nálunk mindig van valaki aki Bogizni tud, mert ugye anyuékkal lakunk, és ebbõl a szempontból ez tök jó! Csak gondoltam, hátha jobb lesz Boginak a kompban, hogy ösztönözze a járást....bár még kicsi hozzá.....na mindegy egyelõre komp kilõve!

Na puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Eniko ,

en ugy tom, a babikomp epphogy hatraltatja a jarast. biztos jo lesz a body.

Ma voltunk tanadason. Jazmin hizott 19 dekat 3 het alatt. Most 6490 g es 66 cm.
A gombara kaptunk vmi oldatot, ami edes. Majd holnap valtom ki+ a baranyhimlos es a agyhartyagyulladasos injekciot.

Nekunk vervetelre nem kell menni, csak szemeszetre + pisigyartas.

Ma tanadason volt egy babo, aki 8 honapos es 11 kg volt. Agci, Gabo, kis torpe hozza kepest, Jazmin eleg nevetseges volt mellette.

nu csok mimdenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Helló! Itt Krisztina!

Éva

A puha mézeskalács receptjét én így ismerem:
1/2 kg méz, 2 egész tojás + 2 tojássárgája, 6 dkg cukor, 1/2 kg liszt, 1 kiskanál szódabikarbóna, 2 teáskanálnyi fûszer( citromhéj, fahéj, szekfûszeg)

A meleg mézet ésa két tojást a fûszerekkel együtt habosra keverjük, a liszttel összekeverjük a cukrot és a szódabikarbónát és apránként adjuk hozzá a mézhez. A kb. 1/2 cm vastagra nyujtott tésztából kiszaggatott formákat ízlés szerint díszítjük, majd kivajazott, lisztezett tepsibe tesszük, kis lángon 30 percig sütjük. Ezt a tésztát nem kell pihentetni, azonnal süthetjük és fogyaszthatjuk.

A tegnapi recept szerinti kalácsból én karácsonyfadíszeket készítettem.

Kellemes sütögetést és jó étvágyat kívánok.

Gabomamo

A regiszrálással tegnap próbálkoztam, de nem sikerült. Valaki bitorolja az e-mail címemet, meg kellett volna egy jelszó. Valamint még nincs a gépemen levelezõ program, igy még nem tudok segítséget kérni. De a párom megígérte, hogy összedugja a fejét a férjeddel és lesz levelezõm. Képet is ekkor küldök.
Gergõci egy hurkás, kiabálós, világos barna hajú baba. Két héttel ezelõtt 4kg 35dkg volt. Holnap megyünk tanácsadásra, ott majd kiderül mekkora most. Mostmár tud nyitott szemmel szopizni, hasra fektetve emeli a fejét. Amikor a doktor néni megvizsgálta megpróbált ülésbõl fölállni. Éjszakánként egyszer kel föl szopizni. Napközben pedig edzi a torkát. Szinte egész nap sír, kivéve a séta idején. Az tetszik neki, ha a babakocsi ringatja a popsiát. Jó lenne tudni, hogy meddig lesz ennyire sírós. Eddig még csak a kocsizás vígasztalta meg. Az a baj, hogy semmire sincs idõm, mert szinte egész nap vele vagyok elfoglalva eredménytelenül. A férjem szerint nem szabad felvenni, mert elkapatom. Lehet, hogy igaza van?
Két héttel ezelõtt nagyon megijesztett, mert zöld színû lett a széklete. Bacira gyanakodtam, de a doki néni megnyugtatott, hogy a túlzott evéstõl van. Ezért kellene kevesebbet ennie.
Az estéink viszont nagyon klasszak. Gergõci nézelõdik a konyhában, mi meg teszünk-veszünk körülötte. Ilyenkor nagyon nyugodt és békés. Most ennyi jut róla eszembe.

Enikõ

Örülök, hogy egyetértünk. Jól esett a megerõsítés. Köszi! Nekem is adnom kell a kis haspóknak pótlást, mert elõfordul, hogy kevés neki a szopi. Most még táppal pótlunk, de amint lehet lecserélem zöldség és gyümölcsfélére.

Mára ennyi! Üdv! Krisztina
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: