Új privát üzeneted érkezett!

hát nem tudom...most próbálok itt a neten utánanézni ennek :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na ez jó ötlet. Hátha kapsz választ erre.
Nita még nem jött remélem nincs baj. Mekorra egy bunkó az ő anyósa is.

Kép
csucsu05
 
 


hát én már biztos nekimentem volna :?
tényleg!nitának volt kaparása nem?na majd öt is meginterjuvolom :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

 
 

Sajnos volt mert műszeres befejezés lett a vége az előző terhességének.
Én is neki mentem volna az biztos.

Kép
csucsu05
 
 


de nem emlitette,hogy öt is tágitották volna!
kéne vasalnom,de leragadtam most a gép elött infó szerzés miatt!nem hagy nyugodni ez az egész

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: el is hiszem, hogy nem hagy nyugodni. Kicsit fura is.
Nekemis kéne vasalnom. De teganp nagyon punnyadt voltam ma meg még nem kezdtem el. csak főzők most aztán pedig lehet a kicsit elviszem a játszóra. Kéne nekia levegő de félek esni fog az eső. most várok.

Kép
csucsu05
 
 


hát elég borongós az idö!
hát nem hagy nyugodni!elég furi ez az egész!még jó hogy a tegnapi adagot kivasalta,igy nincs annyi,de ezért mára is jut egy halom :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nincs ötleted hol nkereshetnék a kérdésre választ?már csomó helyen megnéztem,de nem találok semmit :x

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na találtam valami,mondluk az az abortuszra vonatkozik

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


sziasztok csajok,megjöttem! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Abortusz

A terhesség természetes vagy mesterséges úton és körülmények között történő megszakasztása.

Az előbbit spontán vetélésnek, az utóbbit művi vetélésnek, vagy abortusznak is nevezik.

Jelentősége: veszélyességében van - mert a később kívánt magzatok életkilátásait jelentősen ronthatja. Az abortuszon átesett nők 32 % - ban meddőség következik be. Fiatalok esetében ez a szám csaknem 50 .

Lényeges, hogy a terhesség 12. hetéig (különösen indokolt esetben a terhesség 16 . - extrém esetben - a 20. hetéig) a nem kívánt fogamzást megszakítsák. A megtermékenyült petesejt nem ágyazódott be olyan mélyen a méh falába - így onnan még viszonylag könnyen eltávolítható. Az orvosi beavatkozás műtétnek számít.

A méhszáj tágítása mesterséges módon altatásban - vagy a méhnyakba vezetett, nedvességre duzzadó eszközzel - történik.

A tágítás során a nyakcsatorna megsérülhet - fokozott a felfertőzés veszélye, mert a nyakcsatorna így nem zár tökéletesen - ezért egy következő terhességnél idő előtt kitágulhat, kinyílhat - még mielőtt a baba teljesen kifejlődött volna - és korábban jöhet a világra. Életesélyei rosszabbak lehetnek, mint egészségesen fejlett társaié. A koraszülött babák gyengébbek, érzékenyebbek, fogékonyabbak a fertőzésekre .

A méh falát is érhetik különböző sérülések, gyulladások. A "Veszteség élményét" mindenkor fel kell (kellene) tudni dolgozni - hiszen a beavatkozás - egy életen át végigkíséri az érintett fiatal leányt, nőt , asszonyt. Megelőzni kellene, mert a következmény sok-sok veszéllyel jár. Okosan szeretve, a veszélyek elkerülhetők. A felelősség közös.

A műtét díja (nem ingyenes : 1993 jan.01-óta) 10.000 Ft - indokolt esetben fizetéskedvezmény adható. A CSVSZ-nél (Családvédelmi Szolgálatnál) dolgozó védőnőt kell - a nem kívánt terhességgel felkeresni - aki részletes tájékoztatást ad a nehéz helyzetben lévő nőknek, pároknak.

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


érdekes amit írtál!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szia nita!hogy vagy?mizu felétek?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nita téged sem tágitottak ugyi?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


mostmár jobban vagyok de egész éjjel forgolódtam,mostmár tuti költözünk és sajnos nem maradunk itt htelken.de vissza fogunk jönni htelekre,csak gyüjtünk új házra!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bocsi csak közben pakoltam. na Nóri csak találtál valamit űgyi vagy.

Nita: mi ujság??

Kép
csucsu05
 
 


hova mentek nita? :o

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nita: na mi volt este? Zolival miben maradtatok?

Kép
csucsu05
 
 


Akartam vinni a szabinát játszótérre. erre esik az eső. na szép kis időnk van:(

Kép
csucsu05
 
 


soroksárra költözünk abba az önkormányzati lakásba,szépen fizetjük a hátralevő törlesztést asztán eladjuk azt a lakást és itt halásztelken veszünk házat.
Legalábbis ez a terv :!:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na mégis csak van ilyen... :o

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


A méhszáj tágítása: Kiterjedten alkalmazzák a nedvességre táguló tengeri algát, a laminária-pálcát. Este felhelyezik, reggel a méhszáj jelentősen tágult lesz. Nagy hátránya a módszernek, hogy 10-12 órán át megnyitják a méhüreget a mindig fertőzőnek tekintendő hüvely előtt. Ezért a laminária alkalmazása fokozza a méhűri fertőzés, így a megszakítást követő meddőség kockázatát.
A méhszáj tágítására bizonyos prosztaglandinok is az orvos segítségére vannak. Ezek zselé formájában történő felhelyezés után felpuhítják a méhszájat, veszélytelenebbé teszik a nyakcsatorna tágítását.

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


milyen önkormányzati lakásba?milyen törlesztöt fizettek?le vagyok maradva azt hiszem :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nita: de ti fizethetittek tovább a törlesztőt? Amit az előző tulaj fizetett az beleszámit a tiétekbe? Kivánom, hogy siekrüljön.
Bárnem értelek. Elhiszem hogy hiányoznánk de ezt lehet pótolni. Miért akarsz vissza jönni Halásztelekre? én a helyedben még az eélyt sem adnám meg, hogy össze fussak ezzel az álnok döggel.
Zoli mit szól az egészhez?

Kép
csucsu05
 
 


anyuék feletti lakókat kidobják onan és mi mennénk oda.de az még az önkormányzaté,tehát van havi törlesztőrészlet.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: Ezt értem de én is laktam önkormányzati lakásba. Ha azt valaki fizeti akkor az nem szál át rátok. Na meg évek mire kirakják a régi lakót. ha ők nem fizettél akkor is. nem akarlak elkeseriteni.
na meg van olyan, hogy főbérleti dij., Nem azt fizetik?
Szerintem egyszerűbb ha a Zoli megkérdezi a BKV-t a laksá miatt. Ott rögtön ha megkapja az ővé. Kérdezzetek rá.

Kép
csucsu05
 
 


na megyek vasalni,közben majd idekukk 8)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Oké Nóri. Nekem is kéne vasalnom. :( Példát kéne vegyek rólad:)
Azért majd kukucskálj :)

Kép
csucsu05
 
 


kukuccs :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Kukucs:) Oda ne égesd a ruhákat:)

Kép
csucsu05
 
 


azt már nem :lol: még el sem kezdtem,csak a vasalódeszkát vettem elö :lol:
etettem atikát,vissza is aludt :lol:
na most állok neki :roll:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nóri már vasalsz ugye? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


igen igen :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


jólvan nóri...jókislány vagy :oops: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én meg akkor rossz kislány mert még el se kezdtem a vasalást:)

Kép
csucsu05
 
 


:lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


csucsu te is jókislány vagy!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


na megyek csajok,holnap jövök! :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Oké reggel várunk:)

Kép
csucsu05
 
 


pusza nóri!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


jó reggelt csajok!
hogy vagytok? :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Napsugaras Jó reggelt :)
Én jól vagyok pláne ha süt a nap még a kedvem is jobb ebben a raktárban:)
veled mizu Nóri?

Kép
csucsu05
 
 


akkor jó :lol:
fájdogálok,de már jobb :wink:
épp a holnapi túrán töröm a fejem!nögyógyihoz kell visszamennem,meg fodorhoz szurira,a gyereket meg gyógytornászhoz :P

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Akkor a holnapi napod zsúfolt lesz. Minek viszed gyógytornászhoz az Atikát?

Megzabáloma lányom: fekszik a nagy ágyban betakarózva nyakig és nézi a mesét közben pedig tejet iszik. Ja mert most a franciaágyunk kint van a nagyszobában. A köcsög vevőink kipakoltatták a hálónkat mert oda akarnak pakolni. erre most kitalálták a mosókonyhába pakolnak inkább. Mindeg yezt a kis időt már kibírjuk.

Kép
csucsu05
 
 


hát tudod,kötött enyhén csípővel született,és kellett járni gyógytornászhoz,és még most is kell vinni havonta egyszer,bár már teljesen helyrejött!nem is bánom azért hogy odafigyelnek rendesen!ö is élvezi a gyógytornát,igy nem bánom hogy havonta egyszer el kell vinni :lol:

cuki lehet szabina :lol:

ezt a kis idöt már tényleg kibírjátok :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


vagyis enyhén kötött :lol: :lol: :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Akkor ártani nem árt a gyógytornász sőt.... Tök jó ha mégélvezi is. De gondolom te is tornásztatot néha nem? Tiszta Norbi lesz az Atiból:)
Fitness Ati:)
Örülök, hogy nincs semmi az atikával és a kis torna nem árt.
ma is mész szurira:( Kicsit javult vagy azért észrevehetően javult a vállad?

Kép
csucsu05
 
 


én is igy gondolom.ártani nem ártunk vele,igy hát nyugodt szívvel viszem :lol: persze én is tornásztatom itthon a fitness atit :lol:
ja 2re megyek szurira :?
nem jobb sokkal,de valamit használ.szép lenne,ha 8ezret csak ugy kidobtam volna az ablakon,és nem használna semmit :o :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Azért durva 8000,-Ft. Hát minden drága az biztos.
Nagy Ati dolgozik hétvégén?
Mikor mentek pihizni? Néztetek már hova mennétek?

Kép
csucsu05
 
 


durva hát :?
szombaton nem,de vasárnaptól csinálja a maszekot,kivett szabit a jövö hétre hogy be tudja fejezni,igy lehet hogy már csütörtökön végez vele,és akkor vagy csütörtök este,vagy péntek reggel le tudunk menni a balcsira húsvét hétföig :lol: :lol: :lol:

nézegetjük a helyeket,igazából még ötlet sincs hogy merre menjük!de majd csak kitaláljuk :lol:

na megyek hajat mosni,mindjárt jövök 8)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: