Új privát üzeneted érkezett!

Zsu!
Gyula nagyon jó hely, nekem az az etalon! :wink: És csak 30 km-re van anyáéktól!:)Sajnos mi nem köv. 7végén megyünk, így nem tudunk találkozni:(Biztos fog nektek is tetszeni.Voltatok már ott?
Képek nagyon szépek, hasonlítatok egymásra a tesóddal:)Gyönyörű volt aruhája, és a menyecske is nagyon tetszik, nem a hagyományos piros:)
Jó kikapcsolódást nektek, rátok is fér:)
Nem vagy nagyképű, ha valaki tud, az tud...
8)
Szabim már véget ért igen, 2 hete dolgozok.Ház készen van.Knyhabúror kell még bele.

Lányok!
Van vkinek indukciós főzőlapja?Érdekel a véleménye.
pankaa
 
 


Gyors bekukk, facér vagyok, bár ha jól sejtem nem sokáig :?

Zsuzsi, mi is megyünk jövő héten Gyulára (L.-ék céges üdülője), jó lenne összefutni!

Panka, te otthon vagy ott, miket lehet csinálni a fürdőzésen kívül.
Nem sok időre megyünk 3-4 nap, de ha elmordul az idő ne csak ténferegjünk.
Balcsi, áááááááááááááááá, nem bírnám az tuti...


Andi, Puchbergbe( Semmering-re megy a Salamandra vonat) nem mentek?
Hiába is tagadnád szerintem te FOGYTÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nem létezik, hogy csak a smink:........ :wink: :wink: :wink: :wink:

Itt vannak, puszi



Na igen,Andi!
Ezt én is észre vettem, hogy vékonyabb lett az arcod, vhogy megváltozott, sok képen látni, biztos nem a smink! :wink:

Kriszti, és Zsuzsi!
Ott a gyulai vár, bár nem egy nagy pukkantás.Ott a tó, szabadtéri színház, de gondolom ez is kilőve, főleg rossz időben.Szokott lenni mindenféle kirakodó vásár, meg rendezvény a vár előtti réten, most 15.-én lesz megint,mi arra megyünk.De a gyula.hu-n biztos fenn vannak a programok.A belvárosi sétáló utca nagyon szép, van sok szökőkút, 7végén egy pantomimes pasas, biciklizik, és egy csontváz a társa, irtóra tetszik nekem :lol: Emili is szerette amig egy kisfiú meg nem ijedt tőle.Azóta félénkebb, de múltkor már odament, és dobott be neki pénzt, és kapott érte cukorkát :D
A Kézműves cukrászdát nem szabad kihagyni!!!!!Figyelem:plussz kilók fenyegetik a betérő vendégeket! 8) :lol: A bon-bonjaik is nagyon fincsik, főleg a süveges,Tokaji aszúval töltött 8)
Kajálda:ajánlom az egyik gyrosost, aminek a pontos nevét nem tudom, de ha végigmentek a sétálón, át a kis hídon a folyón, és jobbra mentek a nagy szőkőkút felé, akkor lesz egy kerszteződés, ahol körforgalom van.Ott már lehet látni a másik oldalon a kígyózó sort(télen-nyáron, éjjel-nappal).Na ott egyetek gyrost a saját pitájukban, amit ők sütnek!Nagyon finom, és van gorfi is, meg fagyi, stb.Van a Kisködmön étterem szintén a sétálón, az egy régi hangulatú magyar étterem, ott is nagyon fini kaják vannak.Van mozi a városba, de gondolom ez is esélytelen gyerekkel.
Más programot sajnos nem tudok, ki is csak ezekért járunk át. :roll: De mondom, nézzetek szét a neten.
Van még a városban ez a kis vonatos kocsikázás.sajnélom, hogy mi nem most megyünk, egy minitali jó lett volna, ha már Deebrecenben nem is...Meg akkor átjöhettetek volna hozzánk is :wink: Sebaj, majd legközelebb.

Pestre nem jön vki??? :wink:
pankaa
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsi!
Székely Péter 1-hez tartozok körzetileg.
Gyula nagyon jó hely én szívesen élnék is ott.Amit nem szabad kihagyni a vár és a 100 éves cukrászda.Ott is a pisztáciafagyi isteni, mert igazi gyümiből van minden.
zsanna7
 
 


Sziasztok!Megkezdödött a bölcsi 1 hónap után és vége a szabinak.Ill lett volna ha pénteken nem esek le a buszrol és nem zuzodott volna meg a bokám.Pokoli fájdalom és csunyaság. :oops: Patrik azt hittem sirni fog de bement a csoportba 1 hang nélkül.Végre 100%-an szobatiszta már 4 hónapja.

További szép hetet nektek Sziasztok. :P
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!!!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a köszöntéseket!!!! Aranyosak vagytok!!!
Megint nem voltam egy ideje, 3 napig vendégeink voltak, uncsimék Kolozsvárrol nálunk voltak, megleptek születésnapomra. :lol:
Nagyon jól telt, sütöttem egy Isteni csokitortát, még az is evett belőle aki nem szereti az édességet, anyira jól sikerült.
Képzeljétek, Patrícia elindult egyedül egy pár napja, kezdte 2-3 lépéssel, minden nap egyre többet, és ma már a fél szobát végigsétálta egyedül. És nagyon kis stabil, nyilván még nem az igazi de nagyon ügyes, és ha már nem megy neki akkor egyből seggre huppan, még egyszersem ütötte be magát, szerencsére, remélem nem is lesz nagyobb baj. Anyira ügyes, anyi mindent tud már, bármit kérdezünk, a maga nyelvén válaszol, elmutogatja, mindent utánoz. Sajnos néha még hányikál, aminek nem örülök, de remélem ez csak ilyen semmiség és kinövi.
Gyönyörüen alszik, nappal már csak egyet, 1-fél kettő körül, 2-3 órát.

Zsuzsi, Kriszti! Nagyon örvendewk hogy mentek egy kicsit kikapcsolódni, Zsuzsi, nektek nagyon juót fog tenni. Nagyon szépek a képek, a ruhák, minden, Pannika gyönyörü.

Andi! Mikor te nem írsz, itt minden lefagy! Csúcs egy nőci vagy, a debrecenieknek az anyukája! igaza van Zsuzsinak! Nagyon klassz helyeken jártok, igazi szép nyaralás és nagyon tartalmas! Nem unatkoztok az biztos, minden percét kihasználjátok, és ez nagyon jó! A képeket hol lehet megnézni mert én sehol nem találom!!!!! :roll: :oops: :oops:

Zsani: ténleg nagyon eltelt az idő, hamarosan már a macikád a végefelé jár! Nekem az első 3 hónap telt nagyon lassan, utánna már repült az idő és én is csak úgy csodálkozom hogy már egy éves lesz , hogy eltelt az idő, még nemrég csak feküdt és nézelődött most már járkál. A védőnőd milyen?

Kriszti! Búvárkodás?! :lol: :lol: Klassz lehet, én is kipróbálnám! Nehogy feltegyed a firkámat!!!! :lol: :lol: :lol: :evil: :evil: :? :? Borzasztó! Majd inkább lefotózom kivülről és felteszem, belülrőál meg majd ha kiköltöztek. Vannak belső fotóink de nem valami jók ugyhogy inkább nem teszem fel, majd ha üres lesz a ház.

Olgi! Ez borzasztó! Sajnálom hogy ilyen rossz perióduson kell keresztül mennetek! De fel a fejjel, mostmár csak jó jöhet, az élet biztosan kárpótol benneteket. Kicsik? Anyukád hogy viseli?

Panka! Hogy álltok a házzal? Indukciós tűzhelyem nem volt, de én nem szeretnék olyat. Egyik ismerősünknek olyan van, kb. 1 éve vették és be dopta a taccsot. Nem műkődik jól és nem minden edényt lehet rajta használni, és lassan melegszik fel. Legalábbis ezt mondták nekem, aztán lehet másnak jobb a véleménye. Én maradok a kombinált tűzhelynél, nekem nagyon bevált. Gorenje van nekünk, vagyis most az albiba , nem, de máskülönben az volt és imádtam. Most beépitett tűzhelyet szeretnék én is, de kombináltat, felül gázosat. Bútoraink nagyrészét az Ikeába vesszük meg, jövőhéten ugy néz ki felmegyünk megnézni a kínálatot. csempét, kádat, mosdót, wc-t Gulyásnál néztünk ki. Olyan gyönyörü lesz!!!!!!! Teljes lázba égek, alig várom meglegyen már.

Puszika mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok!

Pintyus!
Tényleg az első három hónap lassabb lehet, legalább is amíg el nem kezd nőni a hasam, de most már nem igazán tudnám tagadni, eléggé elkezdett látszani. :) Védőnőm még nincs, nem tudom ki lesz, mert még a körzet szerinti dokimmal se találkoztam, mert szabin van a helyettesítőnél meg vagy 40-en álltak sorba pénteken.Úgyhogy kaptam időpontot a saját körzet szerintimhez jövőhét keddre, akkor leszek 14 és fél hetes, gondolom az se késő még.Állítólag először hozzá kell menni és majd ő mondja meg, hogy melyik védőnőhöz tartozok, aztán kell a védőnőt felkeresni.Igazából kicsit magas nekem ez az egész, oké, hogy a gyes meg a tb miatt kell odamenni, de hogy először várjak a dokimra, aztán fussak még vagy 6 kört mire elérem a védőnőt, aztán vissza a saját dokimhoz az eredményekkel.Szóval azt nem értem ha az én dokimnak a magánrendelőjébe járok, de ő dolgozik a klinikán is, akkor miért nem elég nekem néha a klinikán csináltatni az uh-t.Legalább is a 18.heti ott lesz emiatt, ezt már mondta az én dokim, de akkor minek még az Otit járni, vagy csak az ottani orvosok adhatnak kiskönyvet.Hát szóval, nem szeretem ha valamit ennyire túlbonyolítanak :evil: DE ez van, csak én nem tudtam hogy ez így működik, én azt hittem úgy ahogy Móricka elképzeli. :lol: Na, mindegy most jól kipanaszkodtam magam, megyek eszek valamit, akkor lenyugszok.

Puszi mindenkinek. :D
zsanna7
 
 


Zita!
Nagyon ügyes Patrícia, nem is csoda, hiszen mindjárt itt a szülinapja!!:)
Tortád is biztos fini volt.
Melyik nap jöttök fel?Én is járom most az IKEA-t, szerdán is megyek:)Esetleg összefuthatnánk.
Eleinte én is élveztem a nézelődést, meg még most is élvezem, de már nem égek annyira, elég fárasztó dolog, főleg ebben amelegben boltról boltra járkálni, 7végén Emilivel... :?
A ház már készen van, nemsokára kulcsot is kapunk:)
Esetleg meg tudnád kérdezni, hogy milyen márkájú az ismerősödék főzőlapja?És mennyibe került anno?
Köszi.
pankaa
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltünésért, de a gyerkőcök elvesznek minden időmet!
Petra 4 honapos lesz, csak szopcsizik, tesok imádják.
Már voltunk a Balcsin, jol éreztük magunkat!

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
encike 2
 
 


Encike!
Nagyon szépek a gyerkőcök:)

Andi!
Csúcsszuperek a képek, tényleg jó ez az osztrák park, sok a zöld növény is benne, nem egy beton dzsungel!Persze én semmire nem ülnék fel, a gyomrom nem bírná :oops: :lol:
De nagyon szuepr, ötletes játékok vannak!:)

Zita!
Ti képeiteket is megnéztem, nagyon tetszik az "egyenruha"(zöld felső, fari naci) :lol:
Patrici mit kap szülinapra?
pankaa
 
 


Sziasztok!!

Encike, nahát de nagyok vagytok már!!!
Édesek a lányok, pusszantó nekik!
Panka, mi is gondolkoztunk az indukcióson, de semmivel sem tud többet plusz spéci edény kell hozzá .
Mégsem megyünk Gyulára, szeptember végéig le van foglalva a szállás! Na mostmár fúrja az oldalamat a kiváncsiság!
Milyen hamar kész lett a ház! Bár gondolom nektek nem telt ilyen könnyen, rossz amikor csak vársz és vársz és nem rajtad múlik...

Zita, hát az a kis tündér ciriptücsök tényleg egy csúcs nőcike!! Gratulálok a járáshoz, már nálunk is nagyon stabilan ácsorgott és lám nem is vesztegeti az idejét!


Zsanna, körzeti nőgyógyinál muszáj lejelentkezni, a védőnő, táppénz ( már ha leszel), szülési szabi (ezt csak a körzeti írhatja ki) miatt. Pecsétet rendezi a magán is, de pl. a cukorterhelésért, uh-ért minek fizetni, ha mehet TB.-re is.
Engem meg se vizsgált a körzetim ( bele is haltam volna, annyira undorodtam tőle) 1x sem, csak laborvizsg., súly stb.
"Hogy vagyunk? Jól.", kész, ismerte a magándokimat.


Enyi voltam, nézek képeket!

Puszaság



Sziasztok!

Szia olimami!
Igen tudom sajnos így működik, meg beutalót is csak ő adhat.Szerintem engem se fog megvizsgálni, amúgy is ott mindig olyan sokan vannak.
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Tegnap este érkeztünk haza, szuper volt a nyaralás, a Wörthi tó továbbra is a szívem csücske marad. :) Az időjárás nagyon jó volt, végig nyári meleg volt, egy-két nap kicsit túl nagy kánikula is volt. Sokat fürödtünk, 26 fokos volt a tó vize és kristálytiszta, és sokat túráztunk is, három nagy túrára mentünk el, ebből 2 2000-es csúcs volt. Az egyik helyen felvonóval kellett fölmenni, ettől kicsit féltem Szabival, de hordozókendővel megoldottuk. A túrákra pedig hátihordozóval vittük, nagyon szeret benne ülni. A szállásunk is nagyon jó volt, bár ezt már ismertem, korábban már kétszer voltunk ott. Na, ott aztán nincs internet, fönt van a hegy tetején egy tanya (bár a magyar kifejezés nem ugyanazt jelenti, mint a német Bauerhof). Állatokkal, traktorokkal, saját termesztésű zöldségekkel, Heidi néni főzött ránk isteni finomságokat (és nem került többe, mint tavaly az önellátás!) Majd teszek föl képeket is, meg biztos eszembe jutnak majd még részletek is, most csak ennyi voltam, mert tele a nappali a cuccainkkal.

Szabi nevében köszi a köszöntéseket, én is kívánok Szaszának utólag is boldog névnapot és Pintyusnak boldog szülinapot!!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!!!

Panka! Megkérdeztem a tűzhelyet, most a választ várom tőlük. Nem tudom melyik nap megyünk az Ikeába, nálunk az ilyesmit sose lehet tudni csak utolsó pillanatban. :roll:
Mig nem kapjuk meg mi is a kulcsot addig nem nagyon tudunk mit csinálni, így marad a nézelődés egyelőre, aztán meg ezerrel bele húzunk, így is ki tudja mikor lesz beköltözhető. És ti mikor költöztök? Konyhabútor ügy hogy áll? Hol veszitek és milyet?
Teljesen véletlenül öltöztünk egyenruhába, én csak a képeken vettem észre. :D :D
Szülinapra? Hát, én egy hintalovat, vagyis hintacsigát szeretnék neki, de nem találtunk sehol még. Épitő tornyot kap, és még nézelődünk. Névnapjára kap egy névreszólo takarót. Anyutól egy babakocsit amit tolhat majd, mert Gulyásnál a játszósarokba volt egy és nagyon szerette. Jól jönnének az ötletek! :wink:

Encike: Nagyon szépek és édesek a gyerekek.

Andi: Ezek a képek nagyon jók! Micsoda full extrás park, mi is elmentünk mellette a tavly mikor Ausztriába voltunk, és mondtuk is hogy ide majd el kell hozzuk Patríciát ha nagyobb lesz. De nem tudom hogy mernék mindezekre felülni, kicsit félnék, de még mindig bátrabb vagyok mint Sanyi, ő biztos nem merészkedne fel.
A szállásotok is nagyon jónak nézett ki. Több kép nincsen????? Mondtad skypon hogy rengeteget csináltál, szivesen nézem őket.
Mi már sz6erintem nem megyünk sehova, kell a felújitásra. :roll: de megéri!

Kriszti: Édes vagy!!!!!!! :P :P :P Igen, minden nap fejlődött és lassan lassan egyre merészebb volt, mostmár elég sokat járkál egyedül a lakásba egyik dologtól a másikhoz, le hajol valamiért felveszi, megy tovább. És a füvön is merészkedik, de a járdán még nem. mondjuk nem is bánom, nehogy elessen.
Sajnálom hogy nem mentek Gyulára, esetleg máshova???

Zsanna: Én is csak a megjelenésért és a vérvétel, vizeletért jártam a körzetihez, bár nagyon rendes dokinő volt. De nekem is magándokim volt és ismerte is a körzetis, ezért mindig csak a kötelező vizsgálatot csinálta, szívhang meg ilyenek, de sose vizsgált meg. Ugyanaz mint Krisztinél, megkérdezte jól vagyunk-e és kész.
Csak az elején tünik nehéznek meg komlikáltnak, de ha már egyszer ott voltál bele jössz és mindent megértesz, én is így voltam vele, azt hittem sose fogom tudni hogy mikor merre.

Pusszantó
Vendég
 


Sziasztok!!!

Húúú...le vagyok maradva ugy látom nagyon sok mindenről, de az a nyár már csak ilyen.Nagyon telik az idő, és hamarosan itt lesznek az 1 éveseink, olyan hihetetlen.
Mi is nyaraltunk az elmúlt időben ugyh nem is voltam nagyon gép közelben. Voltunk 1 hetet Balatonon majd folyamatában egy másik hetet Miskolcon a nagyszülőknél. Kamilla nagyon szerette a vizet, nem ilyedt meg a mennyiségtől nagyon édes volt. Mondjuk olyan sokat nem fürdőztünk mert pár napig olyan nagy szél volt, hogy a parton elviselhetetlen volt sokáig. Sajnos olyan sok fénykép igy nem is készült mert sokat bosszankodtunk emiatt.
Voltunk azért hajókiránduláson, ott több élménnyel gazdagodtunk.
Aztán nagy ujdonságnak számít nálunk, hogy Kamilla mostmár a járókában is felállt, eddig is tudott már térdepelni, meg rajtunk felállni (alacsonyabb területen), de mostmár a magas járókában is segítség nélkül és utána szépen lecsücsül.
Anyuméknál egész nap ezt játszotta igy nagyon kimeritette magát egész napra. Sokat gagyog: ANA (anya), NEM, ANA NEM, ADA (adide), DE... szófoszlányokat.
Szóval egész nap pörög mint a duracell nyuszi, igy nem sok időm marad semmire.
Képeket és bővebb leirást a nyaralásról találtok a honlapján és az iwiwemen is.
Jajj tegnap voltunk tanácsadáson Kamilla 8100g és 70 cm.

Először is szeretnék visszamenőleg MINDEN ÜNNEPELTNEK KICSINEK ÉS NAGYNAK NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT ÉS SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNNI!!!!

Pintyus!
Nagyon ügyes már Patrici hogy egyedül elindult , Gratula!!!
Olyan édes amikor modellt áll, hogy nem nyűgös mikor azt a sok ruhát próbálod rá, ugy tud pózolni igazi csaj! :wink:
Gratula a házhoz is, örülök hogy megtaláltátok a hozzátok illőt!

Andi!
Fantasztikusak a képeid, neked aztán fényképésznek kellene/kellett volna menned, olyan jó képeket csinálsz és mindent megörökítesz, csúcs vagy!
Utólag is boldog házassági évfordulót Nektek! :wink:

Zsuzska!
Sajnálom a férjedet, szemét egy világ van, és az apósék hozzáállásához no comment, borzasztó h ilyen szülők vannak!
Remélem mihamarabb rendeződnek a dolgaitok és valóra válik a nagycsaládos álmod!! igazán szívből kívánom!!!
Az esküvőn nagyon csinik voltatok! :wink:

Évi!
Neked is Gratula Szabika állásához nagyon ügyes legény! :wink:

Panka!
Nektek is volt ugy látom sok intézni valóa lakással kapcsolatban, de az eredmény majd minden nehézségért kárpótolni fog!
Hihetetlen h az óvónő is olvassa a blogod!
Nekünk is tervbe volt véve a pesti ut, pl ma is ment a párom pestre üzleti ügyben, de ilyenkor elhúzódik áltban egész napra,
igy nem akartunk annyit zavarni titeket ha taliztunk is volna.
Utólag is boldog házassági évfordulót! :wink:
Húú a balatoni dugó nem semmi, nagyon durva pestről több óra alatt lejutni, katasztrófális köszönhető a magyar utaknak is!

Andi, Aliz, Anita, Kriszti!
Nagyon édesek voltak a gyerekek a Minitalikon! Nagyon nagyot nőttek már! :wink:

Anita!
Nagyon szép pocid van már kialakulóban! Anna hogy viszonyul a kistesóhoz? érti már h miről van szó vagy csak sejti!?
Gondolom nem lehet egyszerű h Anna is még olyan kicsi,le a kalappal, de hogy birod erővel? van segitséged?


Most ennyi voltam egyenlőre lányok megyek takaritani kihasználom ezt a fél órát mig Kami alszik.
Pussz

Kép
dinaedo
 
 



Sziasztok!
megvagyunk mi is.

Pintyus: Anyukámat nagyon lekötik a babák, szerencsére nincs ideje unatkozni. Majd ha vissza megy nehéz lesz belépnie az üres lakásba :?
Patricia nagyon ügyi, hamar kezdett el járni. Mi látod nem ebbe a kategóriába tartozunk :wink:
Utólag , de annál nagyobb szeretettel kívánok Neked nagyon Boldog Szülinapot!!

Kriszti: Holnapra nagyon Boldog Névnapot kívánok Neked!!!
Kérdezted, hogy beszél-e Tüci - be nem áll a szája, mindent mond, nehéz szavakat is egész pontosan, pl. bicikli, paradicsom, széttört, meg ilyenek, de minden mást is beszél, nagyon könnyű vele, és mi a legfontosabb: SZÓTFOGADÓ!!! Azonnal megcsinálja, amit kérek, nem csinálja, ha nem szabad, ha meg nincs kedve valamihez - nem, mindent meglehet vele beszélni, kaját például, mit kér, vagy ruhát ( csaj, kérem...) , van, amit nem akar felvenni :lol: Hihetetlen nekem, hogy abból az aprócska 2,5 kg babából már kész hölgyike lett 8)

Zsuzsi: A férjem kárszakértő volt, most vállalkozni fog valószínű :roll:



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Hello Lányok!

Épp most szállt el egy hosszú levelem, írtó mérges vagyok.
Pedig írtam Mindenkinek külön-külön. :roll: :twisted:

Na akkor most röviden újra.ű
Hazaértünk szerencsésen, a mosőgép 2. adag ruhát mossa, de még így sem lehet bemenni a fürdőszobába annyi szennyesruhánk van.
Mai napunk nem pont úgy alakult ahogy terveztük, de sebaj. Tegnap estétől ma míg eljöttünk akkor is esett az eső Sopronban. Így a Károly kilátóba sem mentünk fel, ugysem láttuk volna a panorámát, tiszta pára volt minden. Nagycenken meg akartunk állni megnézni a Széchenyi kastélyt de éppen szakadt az eső, így ki sem szálltunk a kocsiból, nem akartunk sz@rrá ázni. Az M1 Outletbe be akartunk menni, de zárva volt. Bementünk a Decathlonba, ott meg a pénztárnál a kártyaleolvasó sem a férjem sem az én bankkártyámat nem fogadta el. :twisted: :evil: El kellett menni pénzt kivenni és készpénzzel fizetni. Morcik voltunk nagyon. Az M3-ason egy kisebb dugóba keveredtünk egy baleset miatt. Este 7-re értünk haza. Mondjuk kb. így is terveztük, hogy addigra jó lenne már hazaérni, ugyhogy ez össze is jött.
Tegnapi napunk sem volt 100 %-os. Eélmentünk Eisenstadtba megnézni az Esterházy Kastélyt. De belül csak úgy lehetett ,megnézni ha a benne levő Haydn kiállitásra is jegyet veszünk és azt végignézzük. Haydn zene szólt az udvaron is, férjem hátán felállt a szőr tőle, meg a gyerekek sem voltak vevők kiállitás nézésére, így kihagytuk.
Sétáltunk akatsély parkjában és a kisváros sétálóutcáján. Isteni finom fagylaltkelyhet ettünk. Utána bevásárlóközpontot keresztünk, akkor tűnt fel, hogyamit mi keresünk az itt nincs, ugyanis 4 évvel ezelőtt nem is itt vásárolgattunk. Így a nagy shoppingolás elmaradt. Bence kapott két pólót, Dorka egy szoknyát, vettünk egy kis csokit ennyi. Ráadásul mintha le akarna szaladni az ég alja annyira besötétedett, azt hittük felhőszakadás lesz, így nem is akartunk tovább keresgélni. Persze a nagy felhőkből lb 10 perces kis nyári eső lett, semmi több. :roll:

Képeknek még csak egy része lett tegnap feltöltve, a szálláson ugyanis elkezdett akadozni tegnap este a net, és nem tudtam többet, de majd ma este pótolom.
:wink:
Köszi lányok, arik vagytok, de nem hiszem hogy fogytam volna. Ha tényleg a smink teszi akkor magamra kenek napi 1-2 kg festéket, az tuti. :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi!
SZépek a profi képek, szép a hugod mindkét ruhája és a tied is ezeken jobban látszik, az is nagyon szép lett. Lányod mint egy kis tündérke, de ezt edig is tudtuk.

Kriszti!
Sajnálom, hiogy nem jött össze a gyulai kis nyaralásotok. :(

Anita!
Jobban van már mamád? Remélem igen.

Zsani!
MIlyen volt Pécs? Nem is mesélsz róla, ejnye-bejnye.
AZ a Székely Péter a körzeti dokid akinek szemüvege van és vörös haja? Mert ha igen akkor nekem is ő volt. Hallottam már rá mindenféle véleményt, de mivel nekem igazán a hogy van ?... köszönöm jól....-on kívül túl sok közöm nem volt hozzá, így jól elvoltam vele.

Panka!
Sajnálom, hogy a balcsis strandolásotok nem sikerült valami fényesre. Tényleg bosszantó lehetett lejutni is a Balcsira is, meg onnan haza.

Zita!
Köszi, hogy hiányolod a képeimet, pakolom-pakolom hamarosan mindet. Illetve ez már csak az ötöde, már válogatva van. :lol:
Szépek a Ti kéepitek is, Sanyival teljesen összhangban vagytok ha véletlenül öltöztetek egymáshoz. :lol:

Edina!
Jók a Ti balcsis képeitek is, megnéztem.
Szépen növöget Kamilla is, grat hozzá.
Köszi, következő életemben biztos fotós leszek és nem laborban fogok dolgozni. :lol: :lol:

Encike!
Tényleg ritkán jössz .
SZépek a gyerekeitek nagyon.
Gondolom élveztél a balatoni nyaralást.

Cilamila!
Jobbulást Neked.
Patrik pedig már ügyi nagyfiú, ha sírás nélkül ment újra bölcsibe.

Zsebi!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok, várjuk a képeidet!!!

Lépek képeket töltögetni.
Pusssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Jelentem a képek feltöltve. Igaz még pár utolsó napi Decathlonos hiányzik, de azok még nincsenek felmásolva a gépre sem.

Zsuzsi!
Azt hiszem Te irtad, majd biztos jövök részletesebb élménybeszámolóval.
A képek alatti feliratok szerintem elegek, nem akarok itt oldalakon át sztorizgatni. :lol:
Az biztos: Bátran merem ajánlani mindenkinek a lutzmannsburgi élményfürdőt. Nagyon kellemes minden medencében a hőfok, pár fokkal magasabb mint a debreceni medencékben. Itt megtalálható a 10 cm-es bébimedencétől a felnőtteknek való csúszdáig minden. Kriszti tett fel a babás részről több képet, én ezért mér nem is tettem. De ott tényleg, a járókától, pelenkázóig minden volt. Nagyon bababarát hely szerintem. És annyira szerintem nem is drága. Nekünk egy egész napos családi belépő 54 euro volt. (10-től este 6-ig) Debreceni élményfürdőben 50 % -os kupon felhasználásával 2 és fél órára fizettünk majdnem 4 ezret, ami ugye teljes áron 8 lett volna. :roll: És Db-ben a gyerekmedencébe felnőttek nem is mehetnek, csak a baywatch csajok vigyáznak a kicsikre. (Ha éppen nem bambulnak, de még úgy is meg kell kérni őket , kapják el a csúszdáról lecsúszó gyereket, ne nyeljen sok vizet... szörnyűűűű) Itt szülők is bemehettek minden medencébe, sőt gyerekcsúszdán is láttam csúszni pár szülőt. :lol: Ja és egész nap a sárga napozószékekben egy törölközőben volt a fényképezőnk, a kutya sem nyúlt hozzá. Na bezzeg itt..... nem merném ott hagyni, az tuti. Kint is inkább a magyaroktól féltettem. :lol:
A szabadidőpark is nagy élmény volt számunkra, itt is a kicsiktől a felnőttekig mindenki talált magának megfelelő kipróbálnivalót. :lol: Szép volt, tiszta volt, rendezett volt.
Mint ahogy egész Ausztria az.
Elgondolkodtam, miért van az hogy kint nem láttunk graffitiket, nem láttunk felgyújtott kukákat (igaz kukákat sem,mégsem volt szemét sehol), szétvert buszmegállókat, hajléktalanokat.... sorolhatnám még. Biztos van persze lepukkantabb rész kint is, de valahogy elkerültük őket, pedig pár kis falun keresztül mentünk. Amint visszaértünk a határon , közeledtünk Sopronhoz egyből feltűnt a sok eldobált szemét az utakon.
Erre mondják joggal azt, hogy Ausztria nyugat, mi pedig kelet vagyunk. :cry: Sajnos.

Jujj. de késő van lépek aludni én is.
Pusssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Sajnálom, hogy a nyaralás vége nem sikerült valami jól, de így is egy csomó helyen voltatok.A körzeti dokim nem tudom hogy néz ki, mert szabin volt eddig majd jövőhét kedden megyek hozzá.Pécsről meg egyetlen dolog miatt nem meséltem még semmit, mert csak pénteken indulunk és vasárnap jövünk. :D
Majd visszanézek még nap közben is, most megyek vezetni ebben a szép időben. :roll:
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a névnapi köszöntést.

Kriszti
Nagyon sok boldog névnapot kívánunk!

Hiányoltad a keresztelős képeket nos az az igazság hogy azt nem is fogok feltenni mert csak felhuzom magam anyosom fotózásán.Elég sz@rok lettek... :cry:
Lánykád nagyon ari lehet ahogy dumál :lol: hogy ezek a gyerekek milyen gyorsan fejlődnek?Hihetttetleeen!

Zita
Gratula Patrickó elindulásához!Gondolom a te szemed is a pályán van amikor beindul :lol: .Én csak lesek amikor elkezdi szedni a kis pacskert hogy most hol is fog kikötni :shock: ?
Mikor költöztök?Gondolom várod már nagyon!
Patrickonak hány foga van?A képeken olyan cuki.Látom volt a piacon vett egy kis uborkát!Tündéri ahogy pakol.A combikája még mindig levesz a lábamrol.

Panka
Ti is a kulcsot várjátok?Tök jó ez a része a költözésnek amikor tervezed hogy mit-hova és mi kell még.Vagyis én szeretem tervezni a dolgokat csak amikor jön a fogdmeg-emeljed-rakd oda rész az már annyira nem buli :lol:
Emili mennyire "érti" meg hogy új szobája lesz?Vagy neki mindegy csak anya és apa is ott legyen?

Olgi
Tücsi nagyon ügyes hogy a nem egyszerű szavakat is mondja!Én azon nem csodálkozom hogy szófogadó hisz Zozi is egy anygyal!Jaj de szeretném ha Szabcsi is ilyen jó fej lenne...na de nem panaszkodom mert Ő is aranyos de lassan kezd akaratossá válni.Remélem nem fogja tulzásba vinni.

Zsu
Valoban ezer éve nem láttuk egymást :lol: de sort keríthetünk rá!
Szoktunk bemenni a városba ( na ezt most ugy írtam mintha a világ végén laknánk ) ha gondolod összefuthatunk!
Rendes fiu még mindig Szabi de mint Olginak is írtam kezd egy kicsit akaratos lenni... de probálom vele megbeszélni a dolgokat.Nem tudom mit ért meg belőlle mit nem de a lényeg hogy nem ordít semmiért.Lehet hogy csak a hangsúlyon van a lényeg amivel elmagyarázom neki a dolgokat?Nem tudom de eddig bevált :lol: .

Anita
Tök jol látszik már a pocid!Remélem jol birod ezt a meleget!
Anna miket produkál?Igazi kis gyönyörűség!Szabinak is van haja (bár ugye mi vágjuk mert fiu) de Annának a fürtje páratlanok.
Jol láttam az egyik képen hogy neki már 4 foga van?

Edina
A te lánykád is nagyon ügyes ahogy probál beszélni!Az is jó hogy nem fél a víztől!Sikerült egyedi ajándékot csináltatni-hímeztetni?

Zsebi
Szabikának én is kívánok utolad de annál nagyobb szeretettel sok boldog névnapot!
Bizti szép helyeken jártatok!Várom a képeket!Hmmm kristálytiszta 26 fokos víz plussz kánikula....szerintem nagyon jó ez a párosítás!
Azt elhiszem hogy Szabika élvezi a túrázást :lol: jó kilátás jó levegő és még el sem fárad a kis lába.Így én is túráznék szivesen :lol: .

Lilla
Veletek miujság?Berendezkedtetek már mindennel?Anna hogy van?

Alíz
Gyermekeid gomba módjára nőnek!Viki zabálni való kismanó!A matrózos-mosolygós kép nagyon tetszik.Ugy látom Balázs imádja hugit és óvó báttyóként öleli :lol: Tünemények!!!
Jó lenne veletek is találkozni....lehet egyszer meglepünk titeket (persze előtte megbeszéljük és ugy lepünk meg :lol: ) ha nem zavarunk!

Lehet ugrik a nyaralásunk! :cry: :cry: :cry:
Annyira mondja mindenki ezt az uj vírust és báttyámék is mondják hogy kint németbe elég sokan elkapják/elkapták mert a nyaralásból hazatérők hozzák magukkal.Mi pedig elég nagy körre mennénk.Most nem tudjuk mit csináljunk.Lehet veszünk egy hátra arcot és megyünk a gyilkos tóhoz!
Nagyon le vagyok kettyenve emiatt de még az oltó anyaggal is csak szept-re készülnek el.Szerintetek emiatt halasszuk el jövőre vagy vágjunk bele?Én már nem tudom mi lenne helyes és felelőség teljes... a család elég felelőtlennek tart ha el merünk indulni Szabikával.

Most ennyi voltam.

Pusza mindenkinek

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Nagyon boldog névnapot kívánunk Neked!!!!!!

Zsani!
Most vezethsz? Szép idő van hozzá. :roll:
Ja... vagyis még nem is voltatok Pécsen, kicsit el vagyok tájolva. ÉS az is eszembe jutott, hogy irtad még nem találkoztál a körzeti dokiddal, csak kedden fogsz, így nyilván nem is tudhatod előre, hogy néz ki. :lol: :lol: :lol: :lol: Látszik hogy fáradt voltam tegnap este mikor ezeket kérdeztem Tőled. :lol: :lol:

Évi!
Hát sajnálom, hogy lehet mégsem mentek.
Nem tudom , de ha azt veszed figyelembe, hogy jön a virágkarnevál, Debrecenben is megfordul mindenféle nemzetségű ember egyébként is (ha megfordulsz az egyetemen, klinikán akkor ott mindig vannak évszaktól függően, hisz itt tanulnak) De ez a sok külföldi megfordul a bevásárlóközpontokban, utcákon is stb. Egyébként is veszélynek vagyunk mindannyian kitéve, max akkor nem ha ki sem mozdulunk a házból, lakásból. De még úgy is ránk hapcizhat a postás, a koszos pénzt jár kézről-kézre.... :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a köszöntéseket, édesek vagytok!

Évim, akaratos Szabi????? Aha, gondolom nem csak egyszer hanem kétszre mutatja mit szeretne. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ejnye, ejnye azt a kis hisztérikát csókicálom ezerrel.
Nyaralás, hmm.
Mindegy az hova mentek, itthon uú. megvan a kockázat...
Tesómék szomszédja egy arab egyetemista, 4 hónapi volt otthon New Yorkban, nemrég jött haza. Ha ez nem kockázati tényező, akkor semmi....
Nekünk is mondták, hogy Bécs világváros , ne menjünk, erre tessék itthon karnyújtásnyira a veszély(?).

Keresztelős képek :shock: :cry: , sajnálom, egy örök emléktől fosztott meg. :cry: :cry:
Sebaj a szívedben örökké élni fog a drága fiad képe!

Megyek képeket nézni, miket műveltek Andiék!

Holnap jövök, ma leadjuk a kölciket, L.-lel randink van.

Puszi mindenkinek!



Andi! Hasonló élményekkel tértünk haza Ausztriából! Amikor az első autópálya melletti benzinkút WC-jébe bementünk, sajnos meg kellett jegyeznünk, igen, hazatértünk.... :? Miért lehet ezt úgy is csinálni, hogy minden tiszta, van WC papír, stb.... illetve miért nem lehet itt is úgy csinálni?????? Mi a strandon hagytuk éjszakára is a gumicsónakot kikötve a stég alá, másnap ugyanott találtuk...
És volt még egy élményünk, ami szintén elgondolkoztatott: a Kanzelbahn nevű felvonón mentünk föl, éppen kiszáltunk, hallom, hogy a férjem valamit leejtett, valami csörög. Odanéztem, hát a karikagyűrűje volt... hármat még pattant, aztán beesett a résekkel rakott padló alá. Hirtelen nem is tudtuk, mit csináljunk, majd szóltam a két segítő embernek, hogy beejtettünk oda egy gyűrűt. Azonnal hoztak egy nagy csavarhúzót, kicsavartak egy csavart, de a másik be volt már rohadva, azt nem tudták kicsavarni. Azt hittem, most jön az, hogy sajnáljuk... de nem, hoztak egy feszítővasat, és simán felfeszítették azt a deszkát. Persze a férjem vitt nekik egy-egy üveg sört, de meg is lepődtek rajta.

Évi! Sajnos a keresztelős képekkel mi is hasonlóan jártunk, anyósomnál volt a fényképező, apósomnál a DVD kamera, egyik sem sikerült.... szerencsére volt egy fényképész nő is, aki a templomban mindíg szokott fényképezni, tőle megkaptuk a fényképeket (ráadásul ongyen).

Nyaralás: hát, nem tudom... mondjuk én sem örültem, amikor a sógornőm gyerekei júniusban megérkeztek New Yorkból, de szerintem ezért nem kellene elhalasztanotok az utat.
Boginak pedig az aerobicos társai most jöttek haza a világjátékokról Taiwanból, ahol több sportoló elkapta az új influenzát, én is mondtam neki, hogy nem puszilkózzon a lányokkal.. mást úgysem tehetünk!

Az én Szabim is borzasztóan akaratos! Most hozzá is szokott, hogy egy hétig mindenki együtt volt, mindíg történt valami, mindíg foglalkozott vele valaki, úgyhogy most kicsit nehéz itthon, de majd csak visszaszokunk. Szerencsére az alvása nem változott, este 9-kor bármi történik, ő alszik, és átalussza az éjszakát. Viszont egy kis bélpoklos lett....
:) gyakorlatilag nem lehet előtte enni, hiába kapta meg előtte a saját kajáját, a miénkből is kellene neki. Úgyhogy kapott kint a reggelonkből zsömlét, pici házi lekvárba nyomkodva, a hüttében (hegyi fogadó) almás rétes belsejét, a strandon perecet, és ami már végképp elveim ellen volt, a Burger Kingben 1 db sült krumplit, de muszáj volt, különben végigordította volna a kajálást... :?

zsebi_baba
 
 


Kriszti!

Nagyon sok boldog névnapot Neked!

Évi!


Tényleg nagyon ügyes Szabika! Hogy eltelt az idő! Tavaly ilyenkor még a pocidban volt, most meg lassan szaladgál. :) :roll:
Köszi szépen, jól vagyunk!
Anna baba egy tündér, azt hiszem, most kezdem el igazán élvezni az anyaságot. Eddig inkább egy robotnak éreztem magam. :oops: :(
Viszont most már egyre okosabb, és aranyosabb!
Múlt héten átfordult hátról hasra, meg egyszer hasról hátra is.
Napközben már nem sokat alszik, viszont éjszaka 9-11 órát alszik.
Szóval nem panaszkodom..
Vendég
 


Kriszti!

NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!
Kelllemes randizást! Gondolom jó lesz egy kicsit kettesben lenni!
Készül a párod vmi meglepetéssel? :wink:

Zsebi!
Nyaralásotok fantasztikus lehetett, Szabi is nagyon jol viselte akkor az utazást, ugy látszik belőle is igazi sportember lesz!
Hihetetlen milyen más az osztrák morál, itthon biztosan nem adták volna vissza a gyűrűt, főleg nem ilyen gyorsasággal és készségesen!
Nagyon édes lehetett ahogy megkivánta amit ti ettetek! Akkor ezek szerint már darabosat is tud enni? Hány foga van?
Azért kérdezem ennyire, mert nekem Kami a 2 fogával sem tud normálisan darabosat enni, ha leharap egy nagy darabot, akkor azt félrenyeli (pl a babakeksznél is) többször már nem is probálkoztunk mert nagyon idegtépő!

Évi!
Szabika is nagyon édes lehet és hogy nem fogad szót?! na ezt én is nehezen hiszem el, hiszen mikor egyszer láttam evés közben szótlanul, maszatolás nélkül enni nem hittem a szememnek...ha Kami ilyen lenne, nem kellene annyit mosnom :P
Sajnálom, h nem sikerültek a képeitek, de ahogy Zsebi is mondja nem volt külsős fotós ott, esetleg tőle meg lehetne szerezni a képeket!
Hamarosan 1 éves lesz a nagyfiu olyan izgi!
Mivel készülsz? tudod már mi lesz az ajándék?
Sikerült felvennem a kapcsolatot, de még nem találtam meg a megfelelő badyt amire szerettem volna, de ami késik nem múlik, amugy nagyon köszi az ötletet!
Nyaralás szempontjábol én nem mernék most külföldre menni, de mindenki maga tudja, igaz itthon is ki vagyunk téve a veszélynek, de talán jobb félni mint megijedni.

Lilla!
Legalább akkor mostmár te is kipihenheted magad, ha már ilyen nagy a lánykád és hagy aludni. Mennyi idősek is vagytok? (mert eltűnt a vonalzód) Fotokat nem teszel fel? hiszen kiváncsiak vagyunk rátok is!

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!!!

Azta!!! Feléledt a topik! Tegnap óta rengeteget írtatok!!! Örvendek! És Éva is megjelent!! :lol: :lol:

Panka! Küldtem neked emailt a tűzhelyel kapcsolatba!

Olgi! Köszönöm szépen! Örvendek hogy anyukádnak most nincsen sok ideje gondolkozni a történteken, a gyerekek lefoglalják, így lehet egy kicsit könyebb neki. Az biztos hogy nagyon rossz lesz mikor vissza kell menjen, próbáljátok ott tartani egy ideig. Vissza mentek ti is vele mikor megy?
Tünci miket produkál mostanában? Nagyon ügyes hogy így beszélget és ilyen szófogadó! Ezt én nem mondhatnám a saját lányomról, most kezd kibújni belőle a kisördög. Kezdődik a hisztis akaratos korszak.

Andi! Hát az utolsó 2 nap a többihez viszonyitva nem volt túl fényes, de a lényeg hogy teli élményel telt az a hét és fel vaghytok frissülve. Eszteházy kastély és Haydn múzeummal kapcsolatba nem veszitettek túl sokat. Vagyis az kastély nagyon nagyoön szép, azt érdemes megnézni, de a Haydn múzeum nagyon unalmas, vannak képeink tavalyról, ha érdekel. Mi is csak kb. 5 percig voltunk bent, átfutottunk rajta. Mi nem vagyunk anyira múzeumosok, a Salzburg múzeumba is egy vagyon volt a belépő és anyira unalmas valamit sosem láttam még, röhögtük is hogy ki fizettünk anyi pénzt hogy pisiljünk egyet. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem is úgy tünt mintha fogytál volna, de ha nem is a lényeg hogy jólo nézel ki, biztos a boldogság sugáőrzik belőled, és a smink nagyon jól áőoll neked, nem kell 2 kg, :shock: :D elég egy pici ceruza is és máris teljesen más az arcod. De ezt már mondtuk egy páran neked!
Ezt amit leírtál a 2 ország külömbségéről mi is tapasztaltuk és szerintem mindenki, mégse történik nálunk semmi változás, pedig a nagy emberek akik a parlamentbe csücsülnek egyfolytába utaznak és mégsem tesznek semmit ez ellen. Itt egyszerüen nem is tudod jól érezni magad mikor körülnézel de kénytelen vagy együtt élni vele, mert sajnos nem rajtunk a kisembereken múlik minden. Nyílván a tisztaság és a játszóterek rendbetartása mi rajtunk múlik főleg, de sajnos mikor egy két szülő csak úgy eldobja a koszos pelenkát a pad mellé, meg a csikket meg az üveget így nem lesz soha tisztaság. :evil: :evil: :evil: Hiányzik a kultúra!

Éva! Végre többször adsz magadról életjelet! Igen, figyelem a csajomat amikor be indul, de szerencsére nagyon figyelmes és óvatos ilyen téren! Ha úgy érzi már nem megy tovább akkor szépen fenékre csüccsen vagy ha épp hasra esik akkor a kezeit előre rakja így nem üti be magát cvsak mutatja hogy a kezére esett. olyan édes!!! Fogunk még egy sincsen :roll: :roll: szóltam volna!!! Nincs foga de már jár!!Érdekes! :lol: :lol: Igen, dolgoztatom a lányomat, nem lehet elég korán kezdeni, piacra küldöm, cipeltetem vele, takaritani is oda teszem. :lol: :lol: :lol: Olyan nagy erőben van, hogy csak úgy lestem mikor azt az 1 kg uborkát felemelte és arább pakolta, elötte meg egy 90 dkg. patiszont emelt meg. Ha kap egy ronygit akkor letörli maga elött az6 asztalt, ezt anyósom tanitotta neki, és keveri a lábosba a kaját fakanállal, ezt is anyósomtól tudja. A tegnap együtt porszívóztunk mert nem volt hajlandó sehol meglenni így kénytelen voltam befogni, ne mondjam hogy menyi időbe telt egy szobát kipórszivózni. :roll: :roll: :shock: :shock: :lol: :lol: Jó lenne talizni már veletek olyan régen láttalak benneteket.
Költözés?! Hát nem tudom, aug. végén költöznek ki és aztán neki látunk a felújitásnak, majd eldöl hogy mikorra végzünk.

Sajnálom a nyaralásos témát! Én nem tudom mit mondjak, ezt szerintem mindenki maga döntheti el, hogy bele mer e vágni, és hogy érzi. De a Gyilkos-tó se egy rossz hely, tudod! :wink: :wink: :wink: Jajj én is elmennék!!!Anyira vágyom erdély hazámba hogy el se hiszed, főleg Patríciával. az a tiszta levegő, szép környezet, kedves emberek. ÁÁÁÁ, na egyszer mi is eljutunk Székelyföldre.

Kriszti: Nagyon sok boldog névnapot!!!!!!!!!!!!! Húúúha romatikáztok?????!!! :lol: :lol: És mi a terv?? Gyerkőcök kinél lesznek?Tán csak nem anyósnál?!
8)

Zsebi! Örvendek hogy ti is ilyen jól nyaraltatok, ez a gyűrüs történet ténleg elgondolkoztató, szerencsétek volt nagyon!
Patrícivel is ugyanez van kaja téren, hiába evett akkor is kell a nagyok kajájából! Mindegy mi az!
Szabika akaratos???? kis drága! Mibe nyilvánul meg?

Nálunk is minden nap csak úgy repül és azt hiszem mi is most léptünk be a hisztis akaratos korszakba. Tegnap takaritottam és egyszerüen nem bírtam vele, amit én elpakoltam azt ő kipakolta, nyílván résen kellett lennem egyfolytába mert a fiokokat huzigálja, meg a szekrény ajtókat. Kapott is egy kis da-da-t a kis kezére mert a konnektorból rántja ki a kábelt és próbálaja vissza tenni, hát ne mondjam menyire felhúzott a dolog. Eleinte szépen elmondtam neki hogy nem szabad- kb. 100x aztán hangsúlyoztam, megmutattam neki hogy nem éps őt nem érdekelte semmi, csak csinálta. Kapott egy gyenge da-da-t. Úgy megsértősött hogy el kezdett hisztizni és mutatta még egy órán keresztüól a kezét hogy én rácsaptam. :lol: Ar anyos volt de azt se lehet hogy mindig azt csinálja amit akar.
A másik, észre vette hogy esik az eső, erkély ajtó nyitva mert anyira meleg volt, és kiment most először, eddig mindig szófogadóan megállt az ajtóba, de tegnap nem érdekelte és már lépett is ki a rácsokon, a szívbaj jött rám. De úgy tünik nem érdekli hogy nem szabad, és ha valami nem úgy van ahogy ő elképzeltő akkor nagy üvöltésbe tőr ki.

Tegnap nálunk voltak Anitáék, csajoök nagyon édesen eljátszottak, utánozták egymást, olyan cukik voltak. patrícia egyfolytába puszilta Annát, szegénykém kénytelen volt tűrni! :lol: :lol: Imádja Annát, meglátja és kiabál hogy BABA!!!!! :lol: :lol:

Na látom nagyon sok lettem, folytatom a munkámat!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap megvettük az első kismamagatyámat és egy bandázst, de ma már hasznát is vettem a bandázsnak, mert a hosszú nadrágjaimat már nem tudom begombolni.De tényleg tök jó, kényelmes, ápol és eltakar. :D

Andi!
Szerencsére amikor mentünk vezetni, akkor már nme esett az eső.Azt mondta az oktatóm, hogy jövőhéten még vezetünk, meg talán a 20.-ai héten, utána vizsga. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .Állítólag a mai egész jó volt bár én nem éreztem annak.
zsanna7
 
 


Zsebi!

Neked hányszor alszik Szabika napközben? Én próbálom most alakitgatni az alvásokat Annánál...
Vendég
 


Sziasztok!

A lakásunk romokban áll, hatalmas a felfordulás, annyira hogy szinte sirhatnékom van ha belegondolok mikor lesz itt újra rend. Ma ugyanis kipakoltuk teljesen a gyerekek szobáját, holnap már jön a burkoló aljzatkiegyenlitőzni. A gyerekszobából minden be lett ömlesztve illetve pakolva a többi helységbe , szinte mozdulni sem lehet sehol. Így én ma este megyek haza anyuékhoz a gyerekekkel, hisz egy szabad ágy sincs, még azt sem tudom férjem hol fog aludni. :lol: :lol:
Na de vasárnapra mindennek kész kell lennie, mert hétfőtől indul a taposómalom mindenkinek. :roll: :twisted:

Öröm olvasni, hogy minden kis apróságunk egyre több dolgot tud, egyre ügyesebb, napról napra sokat fejlődnek. Hát bizony, így telik az idő.
Nyugi, Zita, foga is lesz előbb -utóbb a lányodnak. :wink:

Bocsi, most lépnem kell, pakolunk mint ma egész nap.
Pusssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Nem semmi helyzet van nálatok! De gyorsan túl lesztek rajta és lesz egy gyönyörü szép új gyerekszobájuk a gyerekeknek!
Folytatjátok a nyaralást anyudéknál!:)
Nem aggódom én a foga miatt, fog nélkül csak nem marad!!!

Puszika, és jó pakolászást.
Vendég
 


Lilla! Nagy nehezen 2X kb fél órát. Ez nagyon kevés, legalábbis nekem :) . A nyaralás alatt azért többet aludt, gondolom a sok élmény is elfárasztotta, és amikor mozgott alatta a kocsi, elaludt. Így viszont éjszaka alszik 10-11 órát.

Edina! A darabos kaját véletlenül kezdtük el. Itthon általában én főzök, a nyaralásra viszont bébiételt vásároltam. Vettem pár 8 hónapos kortól valót is, amiről ott derült ki, hogy darabos. :? Szerencsére nem okozott neki gondot. Úgyhogy mostmár barátkozunk a darabos kajával és a kézzel evéssel, tegnap vett neki a párom bébikekszet, aranyos volt, csak forgatta, nem tudta, mit kell vele csinálni. De aztán rájött! :) Egyébként a két felső egyes foga akkor nőtt ki, amikor mentünk, a felső kettesek pedig most nőnek, tehát már majdnem 6 fogú! :)

Zita! Gergő 1 éves volt, amikor az első foga kinőtt!

Andi! Nem irigyellek most, tudod, mi februárban voltunk felújításban.
Nekem most megy tegnap óta a 7. adag ruha mosása! :?

zsebi_baba
 
 


Zita!
Nekem fel sem tűnt h Patricinak még nincs foga! Hiszen már régóta eszik darabos kaját, akkor hogyan tudja megrágni és kisebb darabban lenyelni? nem fordult még elő vele, h véletlenül félre nyelte volna?
Milyen kis eleven, hihetetlen h már ennyire tudja mit nem szabad és akkor is csinálja, látom nekem is fel kell készülni ezekre a dolgokra, mert azt hittem ezek a dolgok 1 éves koruk előtt meg sem fordulnak a gyerekek fejében :roll: de tévedtem.
Jajj meg akartam már azt is kérdezni, hogy Patrici olyan édes a kis kalapjaiban és nem akarja sosem leszedni a fejéről? mert én ráadom Kamira de percek vagy pillanatok mulva se a sapkát sem a kalapot nem tűri magán! :? aztán nem tudom mit csináljak igy vele?!

Zsebi!
Nos akkor ez a fogzás is ennyire különböző minden gyereknél, ahhoz képest akkor Szabikának nagyon sok foga van ha Gergőnek csak 1 éves korában volt, furcsa.
Akkor szerencse, hogy Szabika ilyen jól fogadta a darabos kaját és nem nyelte félre szerencsétek van. És a babakekszet sem mikor elolvadt és letört belőle egy darab az szétolvadt a szájában vagy mi lett vele, vagy elő sem fordult még ilyen?

Andi!
Együttérzek veled, gondolom(tudom) milyen egy panelt felújjítani, ugy h benne is kéne lakni, borzasztó főleg már ha annyi cucc összegyűlt h mozdulni sem lehet tőle. Mi anno ugy csináltuk, h a 3 szoba küzül az egyiket ujjitottuk a másikba pakoltunk mindent és a harmadikba aludtunk a földön :P :lol: de a végeredmény majd kárpótolni fog téged és a gyerekeket is! :wink:

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Ma reggel megjelent a markoló a házunk előtt, talán ma történik valami... 3 hónapja kezdték a csatornázást, akik voltak a talin, látták, hogy néz ki az utcánk. Már 2 brigád hagyta itt, mert nem kaptak fizetést. :?

Edina! Szerencsére nem nyelt félre semmit, a kekszet sem. De a darabos bébikaják olyan puhára vannak főzve, szinte alig kell rágni.

Tettem föl pár képet, igaz, töredéke annak, amit csináltunk, de nem tudom, hogy kell többet egyszerre, 5-ösével meg elég lassú.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát igen... engem is csak az vigasztal, hogy nemsokára lesz egy felújított gyerekszobánk. Sulikezdésre már mindenképp meg kellett csinálni. :wink:

Zsebi!
Nálunk most a felfordulás miatt még a mosás is akadozva megy. Nincs hova teregetni, mert szinte egy morzsányi üres hely sincs. 3 adag ruha lett kimosva, 4.-et a gépbe bepakoltam a férjemnek, hogy mossa ki ha megszáradtak az előzőek. De szombaton mindenképp hazamegyek innen anyuéktól, aztán folytatom a mosást, meg csinálom amit éppen már tudok. Bár a laminált csak szombaton lesz letéve ugyhogy túl sokat nem biztos hogy tudok ügyködni. De hátha mégis. Vasárnap mire a gyerekek is hazajönnek rend kell hogy legyen.
Jók nagyon a képeid, rakhatsz még fel, ha van hozzá energiád, szívesen nézem és szerintem a többiek is.
Én a picasát letöltöttem és nekem nem csak 5-ösével engedi töltögetni hanem annyit töltök egyszerre amennyit akarok. Úgy azért tényleg gyorsabb. De lehet le sem kell tölteni hozzá. Mikor ötösével töltögetnéd, akkor jobb oldalon van egy másik lehetőségis ha ráklikkelsz akkor engednie kell úgy is ahogy én is töltögetem. Sajnos jobban nem tudom elmagyarázni, mert itt anyuéknál a picasa feltöltést engedő program nincs telepítve igy most meg sem tudom nézni mit is kell pontosan.

Olgi!
Az most nagyon jó anyukádnak hogy unokázhat, legalább tényleg elterelik a gyerekek a gondolatait apukádról. Meddig lesz nálatok anyud?

Anita!
Édesek Anna lánykád új képei, látom ruha és kalap/sapi bemutatót tartottatok. Minden jól áll ennek a kis csöppségnek, bármit adhatsz rá. Olyan cuki mikor nevet és a kis szeméből csak egy csík látszik.

Edina!
Az én lányom is öklendezett eleinte a darabos ételektől, de aztán 1-2 nap múlva mindig újra próbálkoztunk és előbb-utóbb megszokta. De addig a darabosakat is még apróbbra jól összetörtem neki villával és azzal megbírkózott, meg tudta enni .
Babapiskótával én is jártam úgy hogy olyan sokat tömött a szájába hogy ki kellett szedegetnem, ezt csináltuk kb. 1 hónapig. Aztán valahogy rájött magától is, hogy ha kisebbet harap le akkor azt meg is tudja rágni és le tudja nyelni.

Kriszti!
A romantikázásotok miből állt? Na jó, csak a publikus részletekre vagyunk kiváncsiak. :lol: :P :P :P :P :P :P

Lilla!
Az új lakásról kapunk valamikor képeket?

Zsani!
És Te mikor jössz képekkel?
Igaz én ismerlek, de a többiek még nem.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi!
Mindenképp jövök képekkel is, de még mindig nem jutottam odáig, hogy letöltsük otthon a picasát. :oops: De jövőhéten szerintem sor kerül rá.Tudom, hogy csak te ismersz igazán, de majd igyekszem pótolni.De mindenre válaszolok, meg ha tudok írok ide is.Holnap indulunk Pécsre, úgyhogy a hétvége is ilyen zsufi lesz.Ti mikor jöttök dolgozni?Még a jövőhét szabad ugye?
zsanna7
 
 



Sziasztok!

Andi: augusztus 22ig lesz, aztán visszamegy. Csak 6 hónap múlva kezdhet valamit a dolgokkal, mert minden apu nevén volt. Amíg eladja mindent, nem olyan egyszerű a dolog sajnos, pláne nagyon jó helyen és szép lakása van, nem szertné potom pénzért bárkinek eladni, érthető, egész életükben ezért harcoltak.

Csajok: lehet még fokozni a rossz dolgokat, amik történnek velünk??? :( Tegnap leparkoltam a malomköz utcában közel a domb utcához. Mindig ott raktuk le az autót, de most már van egy tábla is még a kanyr előtt. Nem láttam. Kijöttem a fogdokitól - autó sehol :shock: Egy nénike mondja: Most szállították el... Két gyerekkel a kezünkben maradva bussza küldtem haza őket anyuval. Aztán meg röpke 27 500 ft-ért vissza is kaptunk a járgányt... :( Senkit nem érdekelte, hogy a férjem munka nélküli , én gyesen, targédia a családban.

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Zsani!
Gondolom a vegytanon még mindig nyári pangás van, nem?
Sajna a jövő héten már megyünk dolgozni, Bence vissza oviba, Dorka bölcsibe. Mindezt másfél hétig. (20.-áig). Aztán iskola és ovikezdésig még egy hetet itthon maradok a gyerekekkel.
Biztos szép lesz Pécs, csinálj sok képet. Már hétvégére is jó időt jósolnak, ugyhogy szerintem fázni sem fogtok.
Oké, előbb-utóbb csak meglesz az a picasás album. :P :P

Zsuzsi!
Gondolom most vagytok Gyulán. Remélem nem rondít a nyaralásotokba ez a változó időjárás és tudjátok élvezni a kikapcsolódást.
Majd Téged is várunk vissza élménybeszámolóval és sok képpel.

Alíz!
Nem tudom mostanában milyen gyakran olvasod a babanetet, tudom holnap lesz csak a napja, de:
Balázskának előre is nagyon boldog születésnapot kívánunk!!! Isten éltesse sokáig a kis 3 évesedet.
Aztán meg szép nyaralást, jó pihenést Nektek 9.-étől.

Kép
Kép
bendor
 
 


Olgi!
Jajj már megint miket írsz.
Szörnyű. Haon-on én is olvastam, hogy egyre gyakrabban szállítgatják el a kocsikat, sajnos nem szabad rutinból parkolni, nayon szét kell nézni. :roll: Azt hiszem a Tanító utcáról meg ráadásul úgy viszik el a kocsikat, hogy megállni tilos tábla sincs kirakva. Csak mivel az útra húztak még egy réteg burkolatot igy magasabb lett nyilván mint a fal melletti rész és mivel szintkülönbség keletkezett az alacsonyabban levő részt kinevezték járdának. (bár a járda fogalom nem hiszem hogy ez lenne a Kresz szerint) Járdán parkolás miatt pedig szépen elszállíttatták a kocsikat és röpke 27500-ért adták vissza. Felháborító az egész. De szerintem a Ti esetetek is. Semmi méltányosság? Ha már nagyon büntetni akartak miért nem egy 5 ezres csekket tettek a szélvédőre, nem? Az is nagyon bosszantó, de mégiscsak kevesebb és a kocsi után sem kell járni. Sajna pénzről szól ma már minden. :roll: Mocskos banda. Pfúj.... (Bocs, Zsani, nem a rendőr férjedre értettem :lol: :lol: ). De mondjuk ezt szerintem a közlekedésfelügyelet csinálja, nem?

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szia Olgi!
Tényleg nagyon kell figyelni hol állsz meg, mert most már szó nélkül elviszik és szinte utaznak rá, nekik ez a boldogság...Most hogy vezetni tanulok látom, hogy sok helyen újdonságok vannak, az oktatóm külön szól mindig, ugyebár ő egész nap az utat járja Debrecenbe, szerintem kívülről tudja melyik nap hova kerül ki tábla.A másik amire figyelni kell, hogy sok helyen felújítanak mostanában és ott mindenhol 30-as tábla van, legalább is egyik nap igen másik nap nem és persze nem mindig észrevehető, plusz egy csomó helyen a fák lomjától nem is lehet látni a táblát, pl. a Dózsa Gy. utcával szembeni posta előtt, megállni tilos van, de még közelről se lehet látni.Persze a 30-as korlátozást se tartják be sokan vagy mert nem akarják vagy mert nem veszik észre, és az a szívás, hogy nem is tudsz róla, hogy lefüleltek, csak megy a csekk aztán fizethet az ember.Egyik ismerősöm most kapott egy szép 45ezres csekket.Szóval nagyon szemetek az biztos, de a haonon gyakran írják, hogy hova kerül új tábla.

Andi!
Nem vettem magamra a rendőrös megjegyzés, a férjemnek is ez a véleménye ne izgulj, csak őket meg csesztetik, hogy ellenőrizzenek, stb.Sajna a fejétől bűzlik a hal. :? Ez van.A vegytanon még pangás van persze, már egyre többen sejtik vagy tudják, hogy terhes vagyok, de már nem baj, letelt a 3 hónap.Képzeld még Ella se tőlem tudta, hanem Julikától, ami érdekes, mert akkor még tényleg csak egy pár ember tudta, de valakinek csak eljárt a szája, na mindegy, ez nem meglepő.Voltunk egy páran Ági anyukájának a temetésén, mert végül, úgy döntöttek, hogy mehetünk ha szeretnénk, egy páran mennek az esküvőre is vagyis a szertartásra szombaton.Viktor is kórházba volt egy pár napig, mert valami kiütések jöttek ki rajta, aztán kiderült, hogy allergia, kapott gyógyszert, amire szintén allergiás lett így már elkezdett dagadni az arca is, gondolhatod...
Más nem történt a vegytanon, jövőhéten már jön Évi talán Julika is, Ágota most ment szabira, kb. ennyi. :D
zsanna7
 
 


Zsani!
Mikor én terhes lettem Dorkával azt is tényleg csak pár ember tudta és valaki szépen meg is mondta a főnöknek, így ő nem tőlem tudta meg. Mikor mentem hozzá, hogy tudom, hogy tudja és sajnálom, hogy nem tőlem, persze nem mondta meg hogy kitől tudja illetve Tibire fogta hogy az ő szája járt el, pedig ő biztos nem mondta. Van sejtésem hogy kitől tudta meg, abból kiindulva hogy a Te pocisságodat is kevesen tudták, de van olyan aki az én terhességemet is tudta és most a tiedet is, a hír meg szépen terjedt mindkét alkalommal. Na mindegy, kár ezen rágódni.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi!
Annyira nem is foglalkozok vele.Persze érdekelne hogy ki volt a te esetedben...Sejtésem nekem is van.Ezért volt az első a főnök, akinek mondtam.
Megyek pakolni, mert mindjárt indulunk Pécsre, már várom és szerencsére jó idő lesz egész hétvégén.Hétfőn találkozunk, de vasárnap este úgyis írok még szerintem.

Puszi mindenkinek és jó hétvégét. :D
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Szép és tartalmas hétvégét Nektek!!!

Alíz!
Balázskának nagyon-nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk és sokszor pusziljuk!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Aliz!!

Isten éltesse nagyon sokáig a 3 éves nagyfiudat!!!!!!!!
Vendég
 


http://www.haon.hu/hirek/Hajdu-Bihar/ci ... 6-06281540

Na ekkora idiótaságot...... taposson bele az ember a fékbe és jöjjenek hátulról bele? Rosszabb esetben fejelje is le a szélvédőt? Áhhhh.. a Kresz és a jogszabályhozók külön utakon járnak. Naná, hogy itt is csak pénzbeszedésről van szó.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki nyaral/t, pihen.
Mi is mennénk még valamerre, van üdülési csekkünk, és el kellene költeni még az idén.

egy kérdés: ami Tesco oldalában a sarkon volt bababizományi, hova költözöt vagy megszünt? Segitsetek már ebben.
Vagy hol lehet használtan jo babakocsit kapni?

Köszike
encike 2
 
 


Sziasztok!

Évi!
Szasza babádnak nagyon boldog 1. születésnapot és még nagyon-nagyon sokat kívánunk neki. Puszi a kis buksijára.

Encike!
Sajnos nem tudok segíteni, nem tudom hova költöztek. :(
Iwiwen láttam tegnap szülinapos voltál Te is, utólag is Boldog szülinapot Neked!!!

Szép hétvégét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Szasza babának nagyon boldog első szülinapot kívánunk!!!!!!

Kép
zsuzska81
 
 


Évi!

Drága Szaszának NAGYON NAGYON BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kamival a kedvenc zeneszámát küldjük (remélem megtudod nyitni)
Alma együttes - Ma van a szülinapom...
http://www.youtube.com/watch?v=hi3pbtrqy70

Kép
dinaedo
 
 


Kicsi Szaszánkat a JÓ ISten éltesse nagyon sokáig egészségben, Boldogságban, Szeretetben, Biztonságban!!!!!!
Vendég
 


Nagyon nagyon sok boldog születésnapot kivánok a kis egyéves Szaszának!!!!!Isten éltesse még nagyon nagyon sokáig egészségben, boldogság és nőjön nagyra!!!!

Évi majd tegyél fel lszi fotókat és várjuk a részletes beszámolót a szülinapi buliról!!!

Boldog névnapot igy utólag is Kriszti neked és a férjednek is.

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: