Új privát üzeneted érkezett!

Andi Köszi a hiányolást, szerencsére semmi baj, csak mostmár egyre nehezebb Szabi mellett netezni, ha az ölemben van, persze bele akar nyúlni, nappal továbbra is nagyon keveset alszik, és azt a kb fél órát, amit magamra tudok napközben szánni, inkább a medencében töltöttem mostanában :oops:

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Andi!
Lehet hogy az irodában voltam vagy fotózni.Nem tudom mikor mentél haza.Nyugi nem fogok sokat dolgozni, jövőhéten tök egyedül leszek és az oktatóm is megy nyaralni, így hátha utol érem magam és még pihenni is tudok, meg persze lelépni ebéd után. :D
Mindenképp írok az uh-ról, meg szerintem még hamarabb is, úgyis fogsz te is írkálni.A picasa-t igyekszem megcsinálni, ha a géphez jutok itthon. :?
Nektek nagyon jó nyaralást, az idő miatt nem kell aggódni, ahogy hallgattam az előrejelzést.Érezzétek jól magatokat.Kerüljétek a tűző napot, a kullancsokat és persze Salmon Ellát.Én már találkoztam egyszer vele, hát nem kívánom senkinek... :P

Pusszantás.
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Utálok költözni!!!! :?
Anyukám vigyáz napközben Annára, mi meg pakolunk a férjemmel, meg intézzük a lakásban még a szerelni, meg javitanivalókat.
Úgyhogy egész nap szaladgálunk a Nagyerdő meg a Fészek lakópark között.
Holnap 8ra jön a költöztető, meg este 7re hoznak még fenyőszekrényt nekünk, azt meg ma vettük meg.
Szóval nem unatkozunk...
Vendég
 

 
 

Zsani!
Köszi. Igen a levegő elvileg kicsit lehűl, de fázni gondolom azért nem fogunk. :lol: Nekünk a kirándulóidő pont megfelelő lenne. Szalmonellát ne is emlitsd, remélem messze elkerül, egyetemben a kullancsokkal. :roll: :roll: :roll: :roll:
Igen mondta Cziku hogy mennek 10 napra Bulgáriába . Biztos jó lesz nekik. :wink: :wink:
Nem vagy fáradékonyabb így pocisan? Míg az első gyerekedet várod addig megteheted, hogy akkor pihensz le mikor akarsz. Második gyereknél ez már neccesebb.
Hajrá a vezetéssel, lassan kezedben lesz a jogsid. :wink: :wink:

Lilla!
Ha összeszorított foggal is, de bírd ki ezt a pár rohangálós napot. Szép lakásotok lesz és tök jó, hogy anyukád tud vigyázni Annára. Így azért gondolom mégiscsak jobban haladtok a pakolással.

Kép
Kép
bendor
 
 


Szép hétvégét Mindenkinek!
Vasárnapig már nem hiszem, hogy jövök.
Puszi Nektek!

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Nagyon jó pihenést nektek, érezzétek jól magatokat!:)

Lilla!
Én ha saját házról van szó, nem fogom bánni a költözést :wink: Ha tudsz utass képeket a lakásról!Pontosan milyen lakást vettetek?Mi is néztük régebben aFészekben, csak bunkó volt az eladó, de utólag jobb is :wink:

Zsebi!
Medencés félóra abszolút jgos :wink:

Éva!
De jó rólad is hallani!Szasza lassan 1 éves lesz! :o Mikor is mentek Monaco-ba?vagy már voltatok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Andi
Jó pihenést nektek, érezzétek nagyon jól magatokat!!!

Panka vannak újabb fotók a lakásról?Mikor is lesz kész, mikorra tervezitek a költözést? Sztem sincs annál jobb mint amikor saját házba költözik az ember és azt csinositgatja.

Tettem fel fotókat, próbáltam pótolni a hatalmas lemaradásomat (4 mappa is van: 9,10,11 hónap és Orosháza-Kecskemét)

Évi örülök, hogy jól vagytok. A kerttel pedig ne légy türelmetlen. Nagyon nagy kertetek van és ráadásul eléggé egyedül vagy rá, szóval nyugi. Jó lenne egy újabb tali - én telhetetlen - hátha akkor még többen össze tudnánk jönni. Bár nyáron mindenki máskor van nyaralni, szóval tudom ez elég nehéz dolog.

Lilla tényleg tehetnél fel fotókat a házról, nagyon kiváncsiak vagyunk!!!

Zsuzska én is megnéztem a fotókat, hát nagyon szépek voltatok. Pannika valami tündéri volt abban a ruhában, és Te is jól néztél ki. Tesódéknak nagyon sok boldogságot és várom a profi fotókat is, imádom nézegetni az esküvői fotókat.

Tegnap Zitáék átugrottak egy rövid időre Patriciával, a két csaj nagyon édes volt együtt, ezt csak részben adják vissza a fotók. Tök jól eljátszottak, kár hogy ritkán találkoznak, de hát Zita mindig olyan elfoglalt :-))))) (Zita meg ne sértődj ez poén akart lenni)

Voltunk a héten tanácsadáson, Anna 7300 gr és 70 cm. Megint hizott, nőtt, szóval minden ok velünk. A picurral ma megyek tg-re és remélem Hajnihoz is, majd megirom mi volt.

Puszi mindenkinek

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Andi!
Még egyszer jó pihenést.A fáradékonyság változó, így a hét végére álmosabb vagyok, meg nem is alszok valami jól a meleg miatt, de ma is csak 11-ig leszek és a jövő héten se viszem túlzásba. :lol: Szerintem délután alvás lesz a fő program.A vezetésről még annyit, hogy a múltkor mondta az oktatóm, hogy aug. 20 körül már megyek vizsgázni, még jó hogy egy parkolóban álltunk és nem a pirosnál, mert egy kicsit ledermedtem, de végül is már le kellene tenni, csak én még nem érzem 100%-nak magam.Persze addig még megyek egy párszor, csak úgy fogok izgulni...A rutinon is ott bénáztam, mert izgultam, hát itt nem kéne, mert forgalomba nem csak a bólyának mehetek neki. :oops: Na, mindegy, majd kiderül.
zsanna7
 
 


Zsanna
Nyugi, ez a vezetés már csak ilyen. Én is nagyon izgultam, tutira vettem, hogy megbukok, és még most is úgy gondolom, hogy a szerencsének köszönhetem hogy elsőre átmentem. Igazából a gyakorlat fog majd segiteni. Van autótok?Fogsz tudni majd vezetni napi szinten?Mert az számit majd igazán. Attól majd megjön az önbizalmad és nem fogsz úgy izgulni sem idővel.
Ami a fáradtságot illeti pedig már csak pár hét és tele leszel energiával. Legalábbis nálam mindkét terhességnél igy volt. Addig pedig tényleg használj ki minden időt a pihenésre. És tökéletesen igaza van Andinak: az első terhességnél még megteheted, a másodiknál már nem nagyon. Bár ez nyilván a korkülönbségtől is függ majd.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Lolita!

Köszi a bíztatást.Amúgy mindennel úgy vagyok, hogy amíg nem érzem biztosnak a tudásom, addig tartok tőle.Szerencsére van autónk és állítólag majd mindenhova én vezethetek... :? Ha hazamegyünk a szüleimhez Miskolcra, akkor is, úgyhogy fogok tudni gyakorolni.Tudom, hogy nem szabad kihagyni utána sokat.
A terhességemmel kapcsolatban eddig nem panaszkodom, lassan betöltjük a 3 hónapot és még rókakoma árnyéka sem volt nálunk, egyedül a puffadással volt bajom, de azt is sikerült megoldani, úgy hogy többször eszek kevesebbet.A fáradékonyság meg annyira nem zavar, ha aludni akarok alszok.A háziorvosom is azt mondta, ha pihenni akarok, bármikor kiír, úgyhogy no problemo.10 nap múlva uh, már az éltet, akkor láthatom megint a picurt, aki már nem is lesz olyan picur. :D
zsanna7
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Emilinek nagyon sok boldog névnapot kivánok!!!!

Andi elmentél és meghalt a babanet. Látod ?
:-))))

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Anita!
Köszi:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok Lányok!

Jelentem: megjöttünk.
Gyorsan visszaolvastalak Benneteket, tényleg nem vittétek túlzásba az irogatást. De sebaj. Majd jövök és besegítek. :lol:
Ugyanis felejthetelen és nagyon intenzív 2 és fél nap van mögöttünk, tele vagyunk élményekkel.
Kicsit később jövök részletesen, meg majd persze az elmaradhatatlan millió képpel. :lol: :lol: :lol:

Panka!
Emilinek mi is nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Hétvégénk történései:

Férjem által ismert család vendégházában szálltunk meg Egerben. Nagyon aranyosan fogadtak , behűtött üdítőkkel vártak bennünket és meghívtak estére medencézéssel egybekötött grillezésre magukhoz. Hát a grillezésre nem számítottunk, a medencézést sejtettük. :D
Pénteken az egri várat jártuk be, voltunk a Kazamatákban, Képgalériában, Vártörténeti Múzeumban. A várban Végvári vigasságok rendezvénysorozat volt a héten,különböző csoportok mutatkoztak be, korhú ruhákban vonultak , voltak zászlóforgatók stb. Várnézés után a Palacsintavár nevű étterembe vettük az irányt, nagyon fincsi palacsintákat ebédeltünk. Ezután felmentünk a Minaretbe.... na ez betette a kaput, nem igazán vagyunk edzettek, ez kiderült. Bencének is, nekem is iszonyatos izomlázunk van a mai napig is. A Dobó téren kirakodóvásár várja a felnőtteket, mini vidámpark pedig a kicsiket. Este medencézés , grillezés, és a kedves tulajdonosokkal traccsparti következett. Este 11 körül kerültünk ágyba.
Szombaton Noszvajba mentünk megnézni a De la Motte Kastélyt és annak angolparkját. Majd visszamentünk Egerbe . Pizzáztunk majd a Bazilikát megnéztük. Visszamentünk délután a szállásra, csendespihit tartottuk mert este 7-re ismét programunk volt a tulajdonosokkal. Ez volt a 2. merényletük ellenünk. :lol: Az egerszalóki 4 csillagos Shiraz Hotel Mesés Shiraz nevű éttermébe foglaltattak asztalt, oda hívtak meg bennünket. Mondanom sem kell exkluzív hely, gyönyörű minden szeglete. Marokkói ételt ettem, isteni finom volt. Vacsorázás után átmentünk a hotel Casablanca nevezetű bárjába, ahol zárásig , este 11-ig voltunk. Volt gyereksarok, Dorka nagyon élvezte, Bence a csocsót és billiárdot, Tibi és én a koktélokat. :lol: :lol: :lol: Volt élőzene, hastáncoslány, lehetett vizipipázni. Ki is próbáltuk, férjemnek bejött, nekem nem igazán. :? Nekem az Orgazmus nevezetű koktél :lol: :lol: vitte a pálmát. Kókuszlikőr, ír krémlikőr, amaretto, tejszín..... soha rosszabbat. :lol: :lol: :lol: :lol: Állítólag celebek által is felkapott hely a Shiraz, Fábry, Südi Iringó is megfordultak már itt. Gyerekek nagyon élvezték, záráskor sem akartak hazamenni. :lol: :lol: Persze gyors fürdés után bezuhantak az ágyba.
Vasárnap, azaz ma megnéztük a "Város a város alatt"-i egykori érseki pincerendszert, majd megkajáltunk a Mekiben. Visszamentünk utána a szállásra, összecuccoltunk,fájó búcsút vettünk drága vendéglátóinktól, majd elmentünk Kisnánára, a nánai várat megnézni. Ezután pedig hazajöttünk.
Csodás volt ez a pár nap, nagyon élveztük minden percét, fájó szívvel jötünk haza. Hál'Istennek a gyerekeink is abba a korba léptek már hogy nagyon jól bírták a strapát, nem nyafogtak (na jó, néha előfordult) , így megpróbáltuk a legtöbbet kihozni a kiruccanásunkból.
A sok-sok kép készítése persze elengedhetetlen volt . :lol: :lol: :lol:
Lassan felrakom egy részüket. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2009.07.19 23:56-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Köszi neked is:)
Hát tényleg tartalmas volt a 7végétek!Egerszalókon mi is voltunk, és még leszünk is:)Jó kis hely.Micsoda koktélokat ittál... 8)
Képeket várom:)
Én is tettem a blogba :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Feltettem a képeket, na nem mindet csak 203-at. :lol: :lol: :lol: De gondolom ennyi is bőven sok lesz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Megnéztem a blogot, Emilinek szépséges a frizurája. Micsoda göndör fürtjei vannak, tüneményes nagyon.
Látom nagy cica-fun a lányod. :lol: :lol: :lol: :lol: Mit kapott a kis drága a névnapjára?
Vége a nyaralásotoknak? Hát, gondolom szívesen maradtál volna még szabin. Nekünk még most kezdődik. 3 hétig pihi jön most nekünk. De gondolom a 3 hét letelte után elég nehéz lesz visszamennem nekem is. :( Na de erre még inkáb nem is gondolok. :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Ez tényleg jó tartalmas volt, biztos sok szépet láttatok és jó hogy Dorka is bírta a gyaloglást. :) Nekünk Murphy-törvényei hétvégénk volt.(Remélem jól írtam).Hűtőt kellett venni, mert már hetente kell leengedni, beszart a számítógép, úgy hogy semmit nem lehet vele kezdeni, az index is rossz a kocsiba, hol működik, hol nem...Most hirtelen ennyi jut eszembe. :? De mi is megyünk kirándulni 2 hét múlva az Ismerjük meg Kishazánkat program keretében Pécsre. :P
Majd írj még.

Pusszantás mindenkinek.
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Ami elromolhat az 1x el is romlik.... nálatok most halmozottan össze is jött. :( :( :( :cry: Bosszantó tud lenni, tudom, már mi is jártunk úgy, hogy több dolog is bekrepált egyszerre. :roll: Így gondolom a picasa albumodat sem tudtam megcsinálni. :? De ami késik nem múlik.
Pécs biztos szép lesz, bár én még sosem jártam ott :oops: :oops: , de csak szépeket és jókat hallok róla.
Igen, tényleg sok szépet láttunk Egerben és környékén , csupa pozitív élménnyel jöttünk haza. Gyerekek hazafelé úton nem aludtak a kocsiban, viszont este 7-kor Dorka totál kidőlt, aludt ma reggel fél 9-ig. Bence este 10kor aludt el, még most is alszik. :P :P :lol: :lol:
Ja, ami a vezetést illeti, tényleg a sok gyakorlás fog magabiztosabbá tenni. Az, hogy izgulsz és még nem vagy biztos mindig magadban az tök természetes, mindenki így kezdi. Ha mód van rá, majd a jogsid megszerzése után ne hagyj ki sok időt, egyből ülj a volán mögé, és hamar bele fogsz rázódni. Augusztus 20.-a környéke a vizsgád napja messze van még, ne parázz, addigra még biztosan sok km-t levezetsz az oktatód mellett. És fog az a vizsga sikerülni. Ha meg nem , hát bumm.... majd sikerül második nekifutásra. De biztos ügyi leszel elsőre is. :wink: :wink: :wink:

Kriszti!
Láttam Te is tettél fel képeket, szép helyeken voltatok Ti is.
Már várjuk mi is a soproni nyaralásunkat. Tudom telhetetlenek vagyunk :lol: :lol: :lol: , de most ez az egri hétvége nagyon felvillanyozott bennünket, és pörögnénk tovább. :lol: :lol:
Szerdán hány óra körül mehetünk??Persze ha közbe jön Nektek valami nyugodtan szólj, vagy ne adj'Isten lebetegednétek, de ne legyen semmilyen betegség. 8)

Lilla!
Átcuccoltatok? Várjuk a képeket az új lakásról.

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!

Köszi a bíztatást, most egy hét kimarad a vezetésből, mert megy nyaralni az oktatóm, de nem is baj egy kicsit pihenek legalább.Nem tudom mikor lesz megint gép, de hogy a picasa mikor lesz azt meg végképp nem tudom. :)
zsanna7
 
 


Hellosztok!!!!

Rég nem írtam, tudom.
De mentségemre szolgáljon, van egy jó hírem.
Szeptemberbe költözünk. :lol: :lol: :lol:
Találtunk házat. Ábel u. Csapókert. 2000.es ház. 114 nm. Van egy pár dolog amit csinálni kell benne de olyan házat ugysem találtunk volna amihez nem kell hozzá nyúlni. Kis aranyos házikó, 3 szoba nappali étkező konyha speis, 1 fürdő, 1 háztartási helység, ahol mi fürdőszobát fogunk csinálni. Szinteltolásos. Érdekes. Szép parkositott kert, játszótérrel, csúzda, faházikó, homokozó. Díszfák, stb.

Most keződik még a a neheze, szerződés stb. Pakolászás, aztán remélem minnél hamarabb el tudunk innen menni. Ők is épikeznek Sámsonba, ezért arra kell várni hogy legyen nekik is hova menni.

Pusszantó, még írok ma, hív a csajom!!!

Andi: Örülök hogy jó volt a kiruccanás, még nem sikerült visszaolvasnom, de a képeket megnéztem, szuper jók, jó sok szép helyen voltatok!
Vendég
 


Ja ezt elfelejtettem ami számomra nagyon fontos, 2 nagy terasz, egyik elöl a másik a ház oldalába, ahol senki nem lát. :lol: :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Váááó!

de jó hírre jöttem! Zita, nem is mondtad!
Nagy szerencsétek van, megérte ennyit várni!
Az átalakítást, igazítást senki sem ússza meg, még ha újat építessz akkor sem.
Nálunk is lenne még mit csinálni (pl.más csempe kéne a fürdőbe, a konyhaszekrényről ne is beszéljünk)
Lényeg, hogy mehettek végre onnan és sajátba, ennél jöbb nincs is!
Akkor szeptemberben nálad tali? :wink: :wink: :wink: :wink:
Vicc volt..

Andikám, tettem fel képeket, nagy nehezen sikerült, majd megmutatod hogy kell albumot bemásolni, ne kelljen egyenként felvarázsolni a Picasara.
Délelőtt várunk benneteket szeretettel!9-10 körül , ha nektek is jó!
Ha van eladnivaló rucid átnézném, ha nem gond.... :? :? Ok?

Emikét szeretettel öleljük névnapja alkalmából!!


Kép




Pusza , most nem jövök pár napig , mert sok dolgom van/lesz.



Kriszti!
Oké, 9-10 között, szerdán. Rucik.... huuuu sokat elvittek a lányok, de szétnézek még. :wink:
Én sem tudom, hogy lehet albumot felmásolni picasára, lehet -e egyáltalán. Én is egyesével másolgatom fel, illetve egyesével jelölgetem ki melyik képet töltse fel, ez elég sok idő valóban. El lehet vele szórakozni. :lol:

Zita!
Jajj, de jó híred van, örülök neki én is. Gratulálok!!!!
Szuper hogy végre találtatok mindkettőtök számára megfelelő házat. Látod, csak ki kellett várni a megfelelő időt türelmesen. :D A leirtak alapján tényleg jó "kis" házikó lehet, hozol majd képeket is?

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Írtam egy levelet a közösre.
pankaa
 
 


Andi!
Igen vége van.Igazából tőlünk nem kapott semmit, de a keresztanyjától egy IKEA-s forgószéket, ezzel nagyon szeret ott játszani:)
Megnéztem a képeidte, nagyon szuperek,mint mindig:)Látom jó volt a buli, nagyon jó a hangulata a képeknek:)

Zita!
Nahát, ez nagyon jó hír!Gratulálok, sok sikert az ügyintézéshez!:)
Majd tegyél képeket is;)

Kriszti!
Köszi a neked is a köszöntést!:)
pankaa
 
 


Kriszti!
Tutik a képeid nagyon. Gyerekeimnek is, férjemnek is nagyon tetszik, gondolhatod ezeket látva mi is nagyon vágyunk. :lol: :lol: :lol: Hisz mi is nagy gyerekek vagyunk, a vidámparkozás, élményfürdőzés, mindenféle móka jöhet. Nagyon klassz lehetett az óriáscsúszda is.Na meg a többi is. Jajjj de mennék már. :lol: :lol: :lol:

Panka!
Buli volt valóban nagyon az egri hétvége . Ezek az élmények (is) kellenek, hogy majd a dolgos hétköznapokat bírjuk szuflával. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Halihóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Ma mindenki eltűnt???????? :shock: :shock: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!

Én vagyok :D
Átköltöztünk hál istennek, az biztos többet nem megyek innen sehova :)
Majd teszek képeket, ha az összes dobozt elpakoltuk.
Ja Anna imádja az új szobáját. Olyan jókat alszik benne! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Én is vagyok :) Csak dolgozok :cry: Visszajöttek a többiek Hollandiából, meg Ella is volt most bent, most már lekopott a felesleges festék, úgyhogy kibékült a hajával, hozott be sütit kóstolónak. :) Meg Bettitől kérdeztem, hogy mi van Ágival, mondta, hogy ő beszélt vele és nem igazán bíztatják semmivel az anyukájával kapcsolatban.Valami a nyelési reflexével van és azt vizsgálják most, de bővebbet nem tudok.Elvileg jövő héten jön, remélem nem lesz semmi gáz velük.Te nem beszéltél vele?
Itt a vegytanon ennyi van.Én újabban nem tudok aludni éjszaka, de nappal se nagyon, inkább éberkómázok, mert azt nem lehet alvásnak nevezni, szóval emiatt délután már fáradt vagyok, de akkor se tudok aludni és a tejes cuccokat már sehogy nem bírom megemészteni.Velem ennyi.
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, most Szabi is elaludt, gyorsan kihasználom a lehetőséget.
Még kettesben vagyunk itthon, a nagyok ma este jönnek haza egy hét után. Apa pedig akkreditál (szegény). :( Tavaly még én vittem a minőségirányítást, hát, az utódommal nem nagyon van kisegítve....

Andi, Kriszti! Nagyon jó lehetett mindkettőtöknek a nyaralás, kirándulás. A fényképek nagyon jók! Andi! Örülök, hogy tetszett a palacsintavár! Állítólag jönnek Debrecenbe is!
Mi hétfőn indulunk, már nagggggyon várom!!!! Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, az idő is jó lesz.

Zita! Gratula a házhoz!!!! Majd kérünk fényképeket!

Lilla! Nektek is a költözéshez, szintén fényképek!!

Évi! Jó, hogy jelentkeztél, Szasza is micsoda nagyfiú már!

Panka! Sajnálattal olvastam, hogy mi történt... no comment :?

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Nem hívtam Ágit még, de fel fogom.
Pihizz Te kis éberkómás. :lol: Mikor is mégy UH-ra?Ja és hova jársz? A klinikára? Vagy a magánrendelőben az is van?

Kriszti!
Holnap 10 körül megyünk. Rucikat még mindig nem néztem meg, de remélem még ma összejön. :P

Zsebi!
Akrreditáció :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil:
Gyerekek most táborban voltak? Vagy az apukájukkal?
Ti most hova is mentek nyaralni? Már irtad régebben, de szita az agyam. :oops: Talán Ausztria? :shock: Jó időt én is remélem, szerdán indulunk. (jövő héten)
Palacsintavár tényleg klassz. Jönnek Db-be is? Az jó ötlet.

Évi!
Jók az újabb képeitek(is), édes Szasza nagyon.
Látom szépen növöget, és klassz kis járgánya van. :wink:
Látom fogytál sokat, mi a titkod??? Ügyi vagy mindenesetre. :wink:

Lilla!
De jó, hogy sikerült átcuccolni.
Majd tényleg jöhetnek a képek.

Zsuzsi!
Te merre jársz? :shock: Rég írtál.
Pihened a lagzi fáradalmait? :lol: :lol: :lol:


Edina? Márti? Cilamila? Krisztinaa?
Ti merre vagytok? :shock: :shock: :shock:

Ma beszereztük Bence iskolai felszerelésének nagy részét. Igaz tornacipő és iskolatáska még nincs. Na meg a könyvek, könyvborítók. :? De most nagyon boldog , nagyon tetszik neki a tolltartója. :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Tegnap délután volt bent Ági, azt mondta már megvan a ct eredmény, de nincs semmi, szóval semmilyen vizsgálattal nem mutattak ki semmit, de mégis megvan ez a probléma, hogy nem tud nyelni és ahogy félrenyelt tüdőgyulladása lett.Ennyit tudok.
Mi a jövőhét kedden megyünk uh-ra, már várom, de azért izgulok is egy kicsit.A magánrendelőjébe járok van ott minden a műtőn kívül meg 3-4d-n kívül, van uh, meg nst is, ha csak vizsgál az is kivetítőn megy, szóval én is látok mindent amit ő lát.De szülni a klinikán fogok, meg a műtét is ott volt anno.
zsanna7
 
 


Lányok!

Szeretnék egy kis segitséget kérni hozzátáplálással kapcsolatban!
ELvileg vasárnap elkezdem a dolgot.
A dokim irt fel Sinlacot, nem tudom, hogy ismertiek-e, ez ilyen szentjánoskenyérkivonatos valami. Szóval a doki szerint ezzel kezdjek, és adjak hozzá valami gyümölcsöt.
Szóval az a gondom, hogy mire ezt megszokja, az 2-3 hét, és csak utána tudom neki adni a főzeléket.
Meg nem igazán tudom, hogy működik ez a hozzátáplálás.
Valaki azt mondja, hogy szopi/tápszer után kell adni az új kaját, valaki meg azt, hogy először a gyümi ,és utána jön a tápszer.
Azt tudom, hogy először délelőtt kell adni, nehogy hasfájása legyen.
Légyszi adjatok már tanácsot, ti már túl vagytok ezeken a dolgokon! :roll: :)
Vendég
 


Lilla

Az elején valóban szopi után kell elkezdeni a hozzátáplálást, mivel még nem akarod leszokatni a szopiról. Valóban délelőtt jobb kezdeni, hogyha vmi problémát okoz, akkor az ne éjszaka jöjjön elő, pl hasfájás. Én nem ismerem ezt a sinlacot. Mi ez és mire jó?Miért kell neki előbb ezt adnod?
Én úgy kezdtem anno - és sztem sokan mások is - hogy reszelt alma vagy csak a leve, pár kanállal. Pár napig ment ez, aztán emeltem az adagot. Bár Anna ezt nem igazán szerette, szóval mi hamar - 1 hét múlva - elkezdtük a főzeléket. Előbb krumpli-sárgarépafőzelék volt. 1-2 napig pár kanállal, és miután semmi baja nem volt tőle egyre többet kapott. Aztán igazából felgyorsultak az események, kb hetente adtam neki új dolgokat. Akkor még csak zöldséget, gyümölcsöt. 7 hónapos korától pedig már kapott csirkehusit meg májat is. Már nem emlékszem mikortól kezdtünk el elhagyni egy szopit, de viszonylag hamar. Nagyjából ennyi jutott eszembe.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Lilla! A 2008 decemberi kismamik topicban sokat "vitatkoztunk " a hozzátápin, szerintem sokan sokféleképpen csinálják, mindenkinek ki kell alakítani ebben is a saját maga és a babája számára legkedvezőbbet. Na, eddig ez csak duma volt, azért leírom, hogy én hogy csináltam (nagyjából így csináltam mindhárom gyereknél).
Én a sinlacot nem ismerem, nem használtam, de sokan dícsérik, erről nem nagyon tudok mit mondani. Én a klasszikus almával kezdtem, először a levével, majd néhány nap múlva a reszelt almával. Egy kiskanállal kezdtük, és néhány kiskanálig folytattuk. Egyébként az alapvető, hogy egyszerre csak egy új dolgot adjál neki, és amikor azt megszokta, és látod, hogy nincs tőle hasfásás, esetleg allergia, jöhet a következő íz, akár az elsőhöz keverve. Most pl idénygyümölcs a barack, az az elsők között lehet. Ilyenkor még nem nagyon érdemes kész bébiételt venni, mert úgyis csak néány kiskanállal eszik meg belőle. Bár van a Fruttapura (Nestle)ill. a Bebivita (Müller), ezek kisebb kiszerelésű tiszta gyümölcsök. Szóval nálam az alma, barack után következett a sárgarépa, majd a krumpli. Itt már át is térünk a zöldségekre. Ezután a krumpli mindennek a sűrítője, ehhez jönnek a többi zöldségek. Mi idáig kb 5-5 és fél hónapos korra értünk el, ekkor délben már főzelék volt, és délután a tápi mellett gyümi. Az, hogy szopi vagy tápi előtt vagy után adod a szilárd kaját, attól is függ, hogy mi a célod elsődlegesen. Az étkezés minnél hamarabbi kiváltása, vagy csak szoktatás lassan a szilárd ételekhez. Előbbi esetben előbb a szilárd kaja, és ha még kér utána, lehet szopi vagy tápi, utóbbi esetben fordítva. Mivel én először azzal az étkezéssel kezdtem, ami már akkor is tápi volt, a többi még szopi, vagy legalábbis vegyes, én előbb adtam a szilárd kaját. Most egyelőre ennyi, ha még lesz kérdésed, kérdezz nyugodtan! Nem egyszerű dolog, arra azért készülj. (És az ember sokszor elvész a jobbnál jobb tanácsok ban is )

Andi! A gyerekek most az apukájuknál voltak, de Bogi már előtte volt egy hetet a Balcsin, Gergő majd augusztusban megy.
Mi Ausztriába megyünk a Wörthi tóhoz.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!!


Nem voltam pár napig mert nagy befőzésben voltam meg anyósom kertjében voltunk.

Andi:
Naggyooon jók a képek, eger csodaszép város szerintem ,és rengeteg látnivaló van.El is hiszem hogy nagyon jól éreztétek magatokat.
Holnap akkor várunk benneteket 10óra körül és hívj bátran ha elakadnál,de biztos nem lesz gond ügyes vagy te!
Persze jöhet más is ha van kedvetek és időtök lányok.


Kriszti:
A ti képeitek is szuperek.Tök jó helyeken jártatok.Isteni hely lehetett az élményfürdő is.Én is kedvet kaptam hozzá,majd egyszer mi is elmegyünk. :wink:

Lilla:
A Sinlacot én sem ismerem,nem is használtam sosem.
Én is úgy csináltam ahogy a lányok hogy először az almával kezdtem,majd a barack,répa,krumpli,később majd a sütőtök ,bár az még nincs.Balázsnál 5 hónaposan kezdtem,de Viki már eszi az alma,barack meg a répa levét met most érik jó kis lédús barack anyósomnál,itthon meg nyári alma é így azt kapja.

Ennyi voltam mert Vikie éhes.Pusszantó.

Kép

Kép
aliza
 
 


Zsebi:
Ha addig nem írnék,
Jó utat nektek és érezzétek jól magatokat!!!

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Köszönjük szépen a vendéglátást, nagyon szuperül éreztük magunkat, de gondolom ez látszott is. Bocsi a rendetlenségért , gyerkőceim tudnak alkotni. :oops: :roll: :roll:
Képeket mindjárt elkezdem feltöltögetni, csak mindig közbejön valami. De ami késik nem múlik. :lol:

Alíz!
Megyünk holnap, gyerekeim már vágynak.


Hát így jól eltelik a hetünk, ha minden nap máshoz megyünk. :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Lilla!
Lányok már mindent leirtak a hozzátáplálásról, újat én sem tudok hozzátenni.
Sinlacot nem ismerem, én gyerekeim olyat nem kaptak. Miért kell az? Én először a szilárd ételt adtam utána a tápszert. Bencémnél tök mindegy volt, hatalmas mennyiségeket megevett, a sorrend nem számított. Ha Dorkánál azt akartam, hogy szilárd étel is kerüljön a pocijába akkor azzal kellett kezdeni. Hát ennyi. :?

Zsani!
Mindjárt itt az UH, de jó..... ha nagy szerencséd van megtudod a nemét is. :wink: :wink:

Zsebi!
Balcsizásra most szuper idő van/volt. Remélem a jövő héten sem lesz hideg. Milyen programokat terveztek Ausztriában?

Kép
Kép
bendor
 
 


Jelentem a képek fel vannak másolva a közösbe. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Lilla
Mi is kaptunk ilyen "gyogyi" ami igazábol nem is gyogyszer hanem abban segít hogy ne alakulhasson ki allergia az új ételekkel szemben.
Nálunk azért volt rá szükség mert én minden sz@arra alergiás vagyok (tej, tojás, kakaó, apromagvas, keményítők...stb) és ugye nem tudni Szabcsi mit örökölt.
Tehát ez szerintem csak egy amolyan immun"erősítő" megelőző.
Hál istennek eddig Szabika "csak" tejérzékeny.
A hozzátáplálást mi is almával kezdtük csak a levével de másnap már a pürét is kapta mert nagyon izlett neki.Utána az almával kevertem a többit és ugy probálkoztunk vele majd az alma mindenből kimaradt fokozatosan.
Nálatok valaki étel allergiás a családba?

Zita
Gratula a házhoz!!!!Végre végre meg van az igazi kecó!
Közel anyukádhoz és kertes!Juppíííí
Nagyon örülök hogy végre révbe értek.

Zsebi
Kívánok nektek kellemes utat és nagyon jó szórakozást!

Andi
A képek nagyon jók ismét :-)
Fogytam de a mérleg szerint nem sokat inkább csak átcsoportosult...
A titkom pedig az hogy nincs megállásom soha :-) és iszogatom amikor nem felejtem el az alma ecetet.Fogyni nem nagyon lehet tőle de a lerakódást meggátolja és persze az immun erősítő hatása sem lényegtelen.

Lolita
Én is gondolkodtam a taliszervezésen de sajnos nálunk még kaotikus állapotok vannak.Fű és vetemény még a fasorba sincsen csak homok mindenhol....de nem adjuk fel!
Sajnos kicsit szélmalom harcot vívunk a gazzal de mi valóban füvesíteni szeretnénk nem gazosítani :-)
Szeptemberben füvesítünk de addig a járdát a kocsi beállót és a nagyobb fákat és bokrokat el kel raki ki kell alakítani és még egy kutat is kell furatnunk.Szóval mindig van mit csinálni.
Ami engem nagyon bánt hogy a homokba rengeteg szemét került az előző tulaj jóvoltábol és nem tudnám jó szívvel azt mondani hogy a gyerekek tudnak benne játszani.Rengeteg üvegszilánkot szedtünk már ki de találtunk már fél műanyag vödröt és több üres konzerves dobozt is.(Legalább tele lett volna :-)))
De ősszel tálán már tali képes lesz a ház és a kert is!

Ennyi voltam mert viszem Szaszát dokioz lehet bárányhimős vagy ismét allergiás valamire.Van rajta egy pár gyanus pötty a kis barátja pedig most volt himlős és kitudja lehet elkaptuk.....

Pusza mindenkinek

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Szerinted már ilyenkor lehet tudni, nem csak a 16. héten látható?Azt tudom a szakirodalomból, hogy elvileg már kialakult csak nem tudtam, hogy már akár látható is lehet.Minden esetre már nagyon várjuk, Peti is be van zsongva, mert ő nem volt velem a múltkor, de most várja hogy lássa. :D
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy Debrecenben hol van terhestorna?
zsanna7
 
 


Zsanna

Én még nem is gratuláltam neked a pocak lakóhoz!A nemét már egész hamar meg tudják "saccolni" ha megmutatja magát és ha rákérdezel mert egyébként ilyenkor még nem szivesen mondanak maguktol semmit.
Én ugy tudom hogy a nagyerdei gyogyfürdőben van vagyis volt uncsim régen oda járt!

Éva

Kép
awe
 
 


Sziasztok,

Zsanna én a csapóra jártam terhestornára még amikor Annával voltam terhes.

Aliz
Köszönjük a vendéglátást, jó volt látni benneteket, már olyan régen találkoztunk, az idejét sem tudom. Nagyon helyes a házatok, igy biztosan könnyebb a két gyerekkel, hogy ki tudod Balázskát engedni az udvarra. Sikerült elaludnia miután eljöttünk?

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Szaisztok!!!!


Andi,Anita:

Nagyon örültem hogy eljötettek ,nagyon jól éreztük magunkat,remélem ti is.
A gyerekek biztosan. :wink:

Anita:
Köszi,amint mondtam is most egyelőre még elég hogy kicsik a gyerekek aztán majd meglátjuk hogy bővítjük vagy nagyobba költözünk.Na igen a kert az nagy segítség :lol: ,bár még van rajta alakítani való,meg szeretnénk pagodát is meg kutat fúratni mert a fű most is kiégett mert nem locsoltunk csak néha.
De azért nagyon jó hogy van hova kiülni egy kicsit.
Anna babád egy tünemény,és ahogy locsizott a nagyokkal nagyon édes volt.
Ahogy elmentettek még evett egy sütit,de már majdnem elaludt a széken,utánna bementünk majd lefeküdt az ágyra mondtam neki aludjon amíg pakolom ajátékokat,nem telt bele 2 perc már aludt is .Még azóta is alszik.Viki is még most ébredezik azóta.

Andi:
A gattyát majd viszem ha találkozunk legközelebb. :lol:
Aranyosak voltak a gyerekek, szépen eljátszottak,remélem jól éreztétek magatokat.
Csúcs volt Bence az agyon ketchupozott pizzával,mi ha eszembe jut,mindig jót nevettek rajta.Aranyos volt. :D

Évi:
Ne aggódj majd csak alakul az a kert ,egyszerre sajnos nem megy minden ,ezt már én is tudom.
Jaj sajnálom Szaszát. :( Remélem nem lett himlős,majd írj hogy mit mondott a doki.
Nem is tudtam hogy ilyen sokmindenre vagy allergiás. :shock: Te szegény. :cry:
Nagyon édes a képeken Szasza.


na lépek.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Alízkám!
Millió köszönet a vendéglátádosért és az elénk varázsolt terülj terülj asztalkámért. Nagyon szép a házatok, szépen berendezkedtetek. Mit nem adnék én is egy ilyen szupi kertért. :oops: MI az hogy reméled jól éreztük -e magunkat? Naná, láthattad Dorka rohangált, Bence ökörködött stb. Még mindig nem térek napirendre Vikike nyugodtságát illetően. Nézelődik, eszik, alszik. Mondtam Tibinek is... csak nézett. :lol: :lol: :lol: Nálunk ez nem volt jellemző egyik gyereknél sem. Hordozóban ha 10 percet elvoltak már jó volt. :roll: :roll: :roll: :roll: Na de nem vagyunk egyformák.
Balázska annyira édes ahogy beszél, cuki ahogy mondja magára hogy ő BÉBÉ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na meg az a vagány fiús frizurája és a szép szemei. Szépséges. :wink:
Feltöltögettem a képeket a közösbe, megnézhetitek.
Na a gatya ottmaradt. Nem semmi. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Férjed még rosszra gondol, hogy idegen gatyát talál ha hazamegy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anita!
Örülök, hogy jöttetek, cuki volt Anna baba ahogy ment a nagyokhoz be a medencébe, nem zavarta ha a víz a szemébe ment. Kis halacska. :lol: :lol: :lol:

Zsani!
Igen, ha szerencséd van akkor megtidhatod a babád nemét 12 hetesen, úgy emlékszem Anita is akkor tudta meg hogy kisfiuk lesz. A tejes cuccokat nem bírod megemészteni... ez nem hangzik valami jól. :roll: :roll: :roll:

Évi!
Ilyen sok dologra vagy allergiás? :shock: Ezt én sem tudtam. Akkor tényleg óvatosan ell adnod Szaszának is mindent.
Doki ma mit mondott himlő, vagy allergiája van? Nem is tudom melyik a rosszabb. :? :? :?
Almaecetet hogy iszod? Milyen higításban? Vagy csak úgy töményen? Bár az nagyon borzasztó lenne, gondolom én. :twisted: :twisted: :twisted:
Kerthez türelem .... szépen lassan alakul az.
Monacoi utatok ennyire titkos? :shock: :shock: Nem irtad milyen úton módon mentek éppen oda. :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Zsebi!
Jó utat, szép nyaralást kívánok én is Nektek !!!!
Szabikának és Boginak jövő héten névnapja, de Te sem leszel én sem így kicsit előre szaladva, most:
Nagyon boldog névnapot kívánok az ünnepeltjeidnek!!!

Ma vagyunk 10 éves házasok a kedves férjemmel. Ma nem tudjuk megünnepelni, mert megyünk anyuékhoz, fiúk ugyanis horgászni szeretnének. Nem baj, majd találunk rá egy későbbi alkalmat. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az utazásra a jókívánságot, és a névnapi köszöntést is Szabinak és Boginak!

Andi! Boldog házassági évfordulót nektek!!!

zsebi_baba
 
 


Zsebi!
Köszönjük szépen.

Kép
Kép
bendor
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: