Új privát üzeneted érkezett!

Edina!
Nektek is köszönjük szépen a köszöntést!!!!! :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Köszi Bendor!! Akkor hova lehet vinni ekkora gyereket gyerkek közé???
Krisztinaa!!!!!!
babakocsit megnéztem,nekem nem nyerő szerkezetileg elöl hátul kis kerekes verzio,ezek nem strapabiroak. Meg nem télre valoak a kerekei.És én aztán fogtam sok kocsit a kezembe,rengeteget.
Igy értek is hozzá. :lol:



Kata&Milán


oszman777
 
 


Krisztinaa!
Nem tudom mekkora kerekei vannak ennek a Giordani babakocsinak, a képek alapján nem igazán tudom eldönteni. De ha kicsik valóban akkor én sem emellett döntenék. Nekünk volt kiskerekű babakocsink is, de a rossz döcögős úton döcögött vele a gyerek is, szörnyű volt és a kerekei sem bírták sokáig. Mi ezután nagyobb kerekű kocsit vettünk az bevált. Illetve az meg dögnehéz volt, nagydarab a liftünkben alig fértünk el vele. :roll: Szóval nem könnyű megtalálni a legjobbat. De ez legalább a gyereknek tuti volt. :wink:

Oszman Kata!
Hát ez jó kérdés, hogy hova lehet 1 éves gyereket vinni.
Játszóházba (Hangyaboly a Domb utcán, bár szerintem inkább nagyobbaknak való, de érdemes megnézni
http://www.hangyabolyjatszohaz.hu ), baba-mama torna (talán az A1-ben is van a Malomparknál)
Esetleg:
http://www.aranyalmaalapitvany.hu/zenebolcsi.htm
http://www.szuleteshete.hu/programok/20 ... oglalkozas (ez a Csapó u. 19.-ben van)

Kép
Kép
bendor
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Köszi a tippeket,nagyon nehéz megtalálni a megfelelőt.
A kicsi kerék azért szimpi mert könnyü,és kicsire össze lehet hajtogatni azaz esernyőre.Nekem is a negykerék volt a tuti,de azok nagyon nagyok és nehezek.Mi sokat járunk kocsival és pakolgatni,tárolni talán könnyebb.
Oszman mire gondoltál hogy nem télre valók?Aszfalton nem mindegy?Hóban meg úgysem megyek sehová,max az udvarra levegőzni.Nagyon kis ügyetlen nő vagyok,így gyalog egyedül sem indulok el hóban,nemhogy babával :)

Nagyon nehéz,volt egy elkézelésünk és teljesen összedőlt,mikor elmentünk a bababoltba és megmutogatták a kocsikat.
Volt olyan ami nagykerekü és le lehet venni a kerekét összecsukáskor,de télen mikor sáros vagy havas,nem tudom elképzelni hogy szedegessem egyedül lefelé.

Egyébként jól vagyunk,hétfőtől fekszem be a kórházba,megfigyelésre kb 4 hétre.Anna szépen növekszik,és nagyon erős már most is akkorákat rúg....!!!!

Köszönöm az eddigi segítségeket.

Kép

Kép
krisztinaa
 
 


Sziasztok!

Kriszti, tuti, hogy be kell feküdni? Most nincs a doki, ugye? Ki fog felügyelni? Átad Óvárinak?
Húúú, babakocsi téma. :evil: :evil: :shock:
A 20.-nál járok 5 év alatt. :oops: :oops: :oops:
Végül megállapítottam, hogy vagy szépet tudok venni vagy praktikusat. :?
Ne vegye magára senki, ha esetleg ilyen van neki, de szerintem ezek a hatalmas batárok (symbaba, bergon) borzasztóak.
Neked téli babád lesz,ha jól emlékszem. Szerintem a mózeskosaras (merevfalú) résszel tudod igazán megvédeni a hideg ellen pl. Perego, Bébé Confort, Quinny.
Néztem a Giordanit, nem olcsó, ha már rászánsz ennyi pénzt válassz inkább minőséget .
Sajnos megtanultam, hogy ezek az új márkák semmirevalóak, csak a baj van velük.
Persze kérdés, hogy szóba jöhet-e a használt kocsi. Az ember hajlamos az elsőnek úgy vásárolni, hogy majd jó lesz a többinek. Lehet én vagyok nagyon szeszélyes, de 2-3-4 év elteltével lehet, hogy már nem is tetszik, van újabb, szebb, pláne , ha másnemű a második baba... :oops:

Fontos szempont a kerék is, kis kerekűvel tényleg nehéz hóban ( már ha van) közlekedni, a gyereknek is és anyukának is levegőzni kell. Ez a kiteszem az erkélyre, csak végszükség esetén jó, ki kell mozdulni minden nap, mert hamar bekattanhat az ember.

Nekünk a legjobban bevált kocsink a Perego volt (Primo Nido volt, most Culla néven fut). Ennek jó magasan van a sportrésze is (80 cm-en koncetrálódik a szmog), a mózese jó tágas ( a Navettánál szélesebb). Rákattintható a hordozó is, ráadásul csinos is (ha már nők vagyunk )
Én elég magas vagyok (175 cm) a tolókar is kényelmes volt ( a legtöbb kocsihoz hajolnom kellett). Nem tudom milyen magas vagy, de érdemes olyan kocsit nézni, aminek egybe van a tolókarja. Sokkal könnyebb tolni, irányítani,mint a fogantyúsakat.
Szóval az első időkben szerintem fontos a kényelmes nagykocsi, később egy sport (fektethető!) a kirándulásokhoz.

Nellyvel a Mutsyt használtuk, de az nagyon ritkán kapható, mózest lehetelen szerezni (eddig az a csúcs járgányom).

Most ennyi jutott eszembe, visszaolvasok kicsit , amíg van időm!

Szép napot mindenkinek!



Sziasztok,

Először szeretnék Dorkának nagyon nagyon sok boldog szülinapot kivánni igy utólag is. Fotókat még nem volt időm nézni, de majd igyekszem pótolni.

Krisztinaa
Nektek most milyen kocsitok van?Látom a vonalzókon hogy Petra még elég kicsi és még valszeg akkor is kell majd neki kocsi, ha Anna megszületik. Külön kocsijuk lesz?Nálunk is hasonló - kb 1,5 hónappal nagyobb - lesz a korkülönbség a két gyerek között. Én még nem jutottam dűlőre mit is csináljak, de az tuti hogy másik nagy kocsit nem veszünk. Max egy ikerkocsin vagy hasnlón gondolkozok, de talán tudunk kölcsönkérni az elejére amig még nagyon fog kelleni, hogy egyedül is le tudjak menni velük sétálni. A mostani peg peregonkat én nagyon szeretem. Használtan vettük a sportrészét, a mózest pedig leértékelve - mivel kifutó modell volt - a brendon outletjében. Maximálisan meg vagyok vele elégedve, bár más kocsink még nem volt, de amiket eddig toltam - barátnők kocsijai - azok nekem nem tetszettek igazán. Nem néztem meg a kocsit amit irtál, de egyetértek Krisztivel - Olimami - hogyha már annyi pénzért vesztek akkor tényleg vegyetek vmi jobb márkát.

Felkelt Anna, mennem kell.

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Meghalt Apu :cry: megyünk hozzá.
sziasztok

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olgi!!!!
Isten nyugtassa apukádat. Őszinte részvétünk!!! Nagyon sajnálom.
[/b]
Vendég
 


Találtam egy érdekes videót. :D
Mikor először meghallgattam hülyeségnek tünt, de töbszöri alkalom után már édesnek találtam.

http://picibaba.hu/kisgyerekkel/mondoka ... -szulesdal
Vendég
 


Olgi Drága! Fogadd őszinte részvétemet... :cry: :cry: :cry:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Olgi!
Ez nagyon szomorú, :cry: :cry: :cry: , fogadd őszinte részvétemet.

Zita!
Folyamatosan nézem a feltett képeiteket, cuki Patrici minden képen. Szép a farmja és a labdája is. :wink:

Én is tettem fel ma újabb képeket.
http://picasaweb.google.hu/andidocsa/Gy ... 009Julius#
Lánykám ma jött velem a munkahelyre, onnan elmentünk a Botanikus kertbe mókuslesre (de nem láttunk most :( ) majd anyós munkahelyre kavicsokért, amiket anyuékhoz hazavittünk, náluk pedig medencéztünk is (28 fokos volt ma a víz).
Fiúk kitalálták, hogy építsünk kerti tavat anyuék udvarára, illetve kertjébe, ehhez kellett a sok kavics és kő. Azok egy részét fuvaroztuk ma. :wink: Így a drága Bencémet is megölelgethettem, hisz ő egész héten anyuéknál van. :wink:
Ez röviden a mai napunk története. :D

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Olgikám, fogadd őszinte részvétemet! Nyugodjon békében, ezután fentről vigyáz rátok!

Kata, az iwiw-n keresd meg a Pöttöm kuckót, nagyon szuper hangszeres zenebölcsi, mi oda jártunk. Sajnos Nelly folyamatos betegsége miatt elmaradoztunk, de szeptembertől újra járni fogunk.
Zsófi, a vezetője kedves csaj, szívesen ad neked bővebb felvilágosítást!
Én Asztalos Krisztina Ivett (Nagy Lászlóné) néven vagyok, az ismerőseim között megtalálod.
És be is jelölhetsz, ha van kedved :wink:

K.



Lányik, a gmailen ki az a Peters és a GBrigitta a "rajongók" között?
Ez nyilvános oldal?



Olgi
Fogadd őszinte részvétem, mélyen együttérzek veled. Nagyon sajnálom és kivánok Neked és az egész családodnak erőt feldolgozni ezt a tragédiát!

Krisztinaa
Irtam privit!!!!

Kriszti
Ezt már én is kérdezni akartam. Nekem a privát picassán is van vmi Krisztián a rajongók között, őt sem tudom kicsoda . . .

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Olgi!
Részvétem!Nagyon sajnálom! :cry:

Zita!
P.Bát Emike nagyon szereti:)Meghallgattam én is a dalt, tényleg fura egy kicsit. :roll: De a Bea most kismama? :roll:

Andi!
Megnéztem a képeket.Milyen nagy megint Dorka haja, most tűnt fel:)
Marad a hossza, vagy vágatod még neki?Hajrágás megszűnt?

Picasa:én is csodálkoztam rajta, hogy a nem nyilvános albumjaimat vki a kedvencei közé tette! :shock: :shock: :shock: Ez hogy lehet?Hiszen a képeket így nem láthatja :roll: Ráadásul vmi izraeli pasas volt :twisted: .Remélem nem vmi pedo töri fel az oldalakat!!! :x :roll: Vagy csak az album nevére keresett rá, és így is betett a kedvencei közé?

Rólunk:most anyáéknál vagyunk 3 hétig 8) Tomi csak 2 hétig, neki utána meló.
Kedden megvettük a burkolatokat.Anya még hétfő este feljött vigyázni Emilire, így mi kedden egész nap oda voltunk.De ne tudjűtok meg mi meló volt 1 nap alatt egy egész háznak a burkolatait megvenni!!!Poklok pokla!!!Egyik Baumaxba be, másik Obiból ki, Bauhaus, Prkatiker, Brico store, stb.Ráadásul ez pesten belül nem is kis táv!Volt ahová többször is visszamentünk, de a csúcs az volt, amikor este 6kor elnézetk egy cikkszámot, így pestről áétmentünk budára fölöslegsen, és kiderült, hogy ki kell mennünk az adott járólapért Budaörsre!!!!40 fokban a kocsiban, át a belvároson!!! :x :x Este 10re értünk haza!Másnap reggel meg kimenni a házhoz, és mindent elmondani, megbeszélni az építtetővel, milyen fuga szín, mit hová, hogyan, berajzolni, stb.
Tljesen ki voltunk, a fejem majd szétesett, párszor össze is vitatkoztunk Tomival, mert ugye az ízlésünk nem egyezett :wink: :lol:
Sajnos csak 3 hét múlva fogom meglátni a végeredményt, de elképzelve szép lesz :wink:
A konyhai csempét nem vettük csak meg, mert nem kaptam olyat ami tetszene, vagy drága volt.Na meg nem is tudom még, hogy milyen lesz a konyhabútor, uh. majd csak később lesz megvéve-fölrakva.Hátha addig lesz akciós vhol. :wink:
Ma megyünk még csaptelepeket venni, meg csempét nézni, itt vidéken kicsit talán olcsóbbak. :wink:
Emike nagyon jól elvan a nagyszülőkkel, apa csinált neki homokozót is a kertbe.
Na és a kiscicák...kiképzésen vannak, Emike agyon nyúzza őket :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Picasán a GBrigitta az én ismerősöm, az én képeim miatt jelölt be.
De már irtam neki, hogy azóta külön picasán vannak a képeink, ugyhogy nem tudom a közös oldalról hogy lehetne őt törölni. Majd szólok neki újra hogy vegyen le a listájáról. Egyébként csak a nyilvános képeket látja, akinek nem nyilvános az albuma azokat nem.
Viszont a Peters nevű fickó az andidocsás picasánkat is betette a kedvencei közé, vagy hova a csudába, azt 1-2 hete én is felfedeztem. :roll: Nemtom ki az,nem ismerősöm. :evil: És törölni sem tudtam. :roll: :roll: :roll: Már gondolkodtam, hogy megváltoztatom az URL-cimemet, hátha úgy eltűnik. :P .

Panka!
Gondolom hogy nem jó szaladgálnotok ebben a hőségben a város egyik feléből a másikba, egyik boltból ki a másikba be, de a cél szentesíti az eszközt. Szép házikótok lesz, olyan amilyet megálmodtatok. Ugyhogy megéri a fáradságot a sok utánajárás. Kitartás!!!!!
Valóban sokat nőtt Dorkám haja, most szombaton csak a frufruját szándékozunk megigazíttatni (utoljára én vágtam, ami látszik is már nagyon a szemébe lógott)a hosszát meghagynánk.
A hajtépés ugyanúgy megvan, elalvás előtt továbbra is addig tekergeti a haját míg ki nem tépi. Ha 5 szálat veszek el tőle akkor is képes a 6.-at is kitépni. :evil: :roll: Napközben nem csinálja, csak ha fáradt és álmos, akkor kezdi el tekergetni a haját. Ami a hajszál kihúzásával is jár. :roll: :roll: :roll: Szörnyen idegesítő tud lenni, főleg hogy az ujja közé tekeri és be is kapja. Brrrr......

Kép
Kép
bendor
 
 


Olgi! Őszinte részvétem!!

zsebi_baba
 
 


Hali!!

Olimami köszi a babakocsi infót.
A Perego nekem is nagyon bejön,csak az ára :(
Azért néztem a Giordanit,mert az hasonlónak tünik és 50 ezerrel olcsóbb.
A kerekek miatt nem aggódom,nem vagyok az a rallizós tipus,még egyedül sem megyek olyan helyen ,nemhogy babakocsival :D Télen tényleg csak a szellőzés kedvéért kell.

Már a kórházban vagyok,csak eltávot kaptam hétvégére.Átadott Vad Szilviának,bár még nem taliztam vele.Egyébként a dokik nagy része haza akarna zavarni,csak Jakab ráírta a kórlapra hogy maradnom kell.
Csupa nagy pocakos kismami,teljesen vékonynak érzem magam :D
A higénia borzalom,a zuhanyzás és a nagywc rémálom.

Majd írok még

puszi

Kép

Kép
krisztinaa
 
 


Sziasztok!

Anyuéknál vagyunk. A fiúk megcsinálták a kerti tavat, már tettünk bele növényeket is, persze még kellenek. Remélhetőleg a holnapi pecázás alkalmával Bence fog bele pár szép kishalat is.

Ma nagyon jó idő volt, igaz itt most kezd borongóssá válni . A tó körüli munkálatok miatt nem medencéztünk, de már ma nem is hiszem hogy fogunk. :cry: Sebaj, talán majd holnap.


Krisztinaa!
Lehet hogy vacak a higiénia a klinikán, de ott vagy jó kezekben ha gond adódna. Persze biztos nem lesz semmi, csakhát az előzmények ismeretében jó az elővigyázatosság. A dokid úgy látszik nem kockáztat, mennyi időre fektetett most be????? :wink:


Szép hétvégét Mindenkinek!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Hali!!

Fogalmam sincs mennyi idő lesz,minden doki haza akar küldeni,mert az eredményeim nagyon jók.Jakab elment szabira,beírta a kórlapra hogy maradnom kell.Úgyhogy fogalmam sincs meddig.
De így elviselhető hogy itthon lehetek hétvégén.

Kép

Kép
krisztinaa
 
 


Sziasztok,

Krisztinaa meddig lesz a dokid szabin?Mert gondolom ha ő azt irta a kórlapodra, hogy maradnod kell, akkor azt amig nem jön vissza senki nem fogja felülbirálni . . .
Nem irigyellek a kórház miatt, nekem a 4 nap is szörnyű volt a szülés után, de talán igy a legjobb, a biztonságotok ennél sokkal többet is megér. És ha Anna baba majd megszületik hidd el visszagondolva még ez az emlék sem lesz olyan borzasztó. Utólag már csak arra fogsz emlékezni hogy bent feküdtél egy darabig, de mit számit, hisz Annáért bármit :-)

Db-be sehol sem lehet ezt a Giordani márkát kapni?Mert valóban elég necces úgy megvenni egy babakocsit, hogy csak fotón látod, én tuti nem merném. Esetleg nem tudtok felmenni Pestre vagy Szegedre és ott megnézni?Ha pl Pestre mennétek és mégsem tetszik akkor lehet másból is nagyobb választék lenne. Vagy nem néztétek a brendon outlet honlapját?Mert ott olcsóbban lehet megvenni kifutó termékeket, persze ez csak akkor ok, ha nem zavar hogy nem a legújabb modellt veszitek meg. Mert engem pl nem zavart.

Andi remélem holnap tudtok majd medencézni, hisz már olyan régen próbálkoztok. Mi ma akartunk délután kimenni a strandra, de persze addigra elbújt a nap, úgy meg nem az igazi. De Anna legalább otthon medencézett :)

Jó éjt

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Hello

Jelentem, teljesen meggyógyultunk!!!! Néha még ki jön egy kis sleim, de már a végét futja. Borzasztó volt napokon keresztül nézni hogy szinte minden kaja kijön belőle a sleim miatt. Anyit hányt hogy borzasztó. :shock:
Minden nap 2x mostam a ruháit.

Minden nap anyunál vagyunk a kertbe, medencézik Patrícia is, mi csak szeretnénk...... :cry: :cry: :cry: :cry:

Tegnapelött szallonát sütöttünk anyosnál, anyunál aludtunk hogy ne kelljen olyan korán hazajönni. Én megfürdettem és elaltattam Patrícit , aztán visza mentem. Nem mintha olyan jó kis buli lett volna, de na.... :wink: :wink:

Tegnap a Forumba shoppngoltunk kicsit, mert nagyon sok jó lerazás van most. :lol: :lol:

Valamelyik nap Zsuzsival is találkoztam, szépen elbeszélgettünk. :lol: Nagyon örvendtem.

A házzal kapcsolatban még semmi, sajnos. :cry:

Most is megyünk anyuhoz, úgyhogy el is köszönök.

Puszika
Vendég
 


Hali!!

Lolita,Pestig nem akarunk menni,de most Miskolcon találtam egy nagy babaáruházat és ott van Giordani,lehet elmegy a férjem és megnézi.
A doki 4 hétig lesz szabin,pont addig míg nekem a necces időszakom van,mostmár belenyugodtam,valahogy csak túléljük :D Annáért mindent...

puszi

Kép

Kép
krisztinaa
 
 


Zita!
Örülök hogy meggyógyult Patríci, és hogy tud pancsizni:)
Emi is nagy pancsizós, egész nap emlgegeti, de csak du.-onkánt lehet betenni, mert reggel még hűvös van hozzá.

Ma du. viszont átmegyünk Gyulára, nekünk most ez a nyaralás. 8)

Szép napot Mindenkinek!:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Panka, alakul a pecó? Milyen csempéket vettetek? Stílus , szín?
Emike katicás szobát kap?
Sikerült a szocpol ?
KIcsit irigyellek, amilyen fárasztó, olyan klassz dolog a családi fészek megtervezése, kivitelezése. :lol:
A szép új házikó mindenért kárpótol majd!
Jó a gyulai fürdő, bár még csak egyszer voltunk.

Kriszti, sajnos a terhespatológia egy rémálom, iszonyú emberekkel....
Engem is be akart fektetni, de sikerült kibulizni, hogyy minden nap megyek inkább, ha kell 2x.
Mikor megszületett Nelly betettek egy 4 ágyas borzalom kórterembe, alig tudtam felállni az ágyról, bőgtem, mint az állat. Hívtuk adokit, fél óra múlva már a fürdős 2 ágyasban voltam ( nem kellett fizetni érte)..
No, de a kicsi Annáért mindent, ilyen az anyaság. A gyerekek mindig kicsivel többet kérnek, mint mit az ember adni tud, de mindig kiderül, hogy mire vagyunk értük képesek.
A Perego tényleg nem olcsó, bár én használtban gondolkoztam. :lol:

Zita, örülök, hogy Patrici meggyógyult, a hányás nagyon szörnű tud lenni. Tipegéssel hogy álltok?
Nelly tegnap tett 2 lépést (a szemem sakából figyeltem, rá sem mertem nézni), majd esett egy hatalmasat, de már nem sírt miatta.

Andikám, tudtatok végre fürdeni?
Mi Nánáson voltunk a fürdőben, Olivér halacska lett. :lol:
Nelly először sírt, de rájött, hogy milyen jó a lábmosó és abban bulizott, meg a zuhany alatt.

Apropó medence! Zsebi, Andi nektek mi van a vízben, hogy nem opálosodik stb.?
Vettünk mi is egy kisebb családit, de 2-3 nap múlva már nem az igazi a víz..
Algásodásgátlót kelle beletenni? Meddig használtok egy adag vizet? Hova öntitek?
2-3 naponta egy köbm vizet borogatni, nem olyan jó buli, bár a locsolás ezzel letudva, de ha vegyszeres lesz, akkor meg nem lehet vele öntözn.

Zsu, mikor lesz/volt az lánybúcsú, esküvő? Hogy van a bőröd?


Lassan pakolászunk, mert holnap indulunk (kicsit leégtem tegnap), de már mindannyian nagyon várjuk!

Szép hetet mindenkinek!



Sziasztok!

Jó hétvégénk volt, bár én lebetegedtem :cry: . A torkom fáj, most meg már köhögök is. Szombaton elég sz.rul voltam, bár lázam nem volt, mindenem fájt, tegnapra már "csak " a torkom. Remélem, hogy Szabi nem kapja el!

Kriszti! A mi medencénkben nem kell cserélni a vizet, még télen sem kell leengedni, csak a szivattyú szintjéig (kb egy harmad). Szép is lenne 30 köbméter vizet cserélgetni! De bizony vegyszerezni kell! 3 alapvegyszer van, először is legfontosabb a pH beállítása, mert a többi vegyszer csak adott pH-n fejti ki a hatását, klórozni kell, és néha algásodásgátlót is kell belerakni. Vízforgató van hozzá? Egyébként nekük ez a 3. medencénk, és minél nagyobb, annál könnyebb tisztántartani!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zita! örülök én is, hogy összefutottunk. Patríci tündéri!!!!

Andi! Láttam a képeket, végre tudtatok medencézni. És milyen szuper lett a kerti tó! Ezt teljesen egyedül csináltátok? nagyon profi! :wink:

Kriszti! Jó nyaralást Nektek!!! Lánybúcsú 2 hete volt, az esküvő meg most szombaton lesz. A bőröm is rendbejött nagyjából, persze jól lehámlott. :?

Már hosszú listám van a heti tennivalókról, ki ne felejtsek vmit.... :oops: Pedig nem is az én esküvőm. :lol: Pannika megkapta a 18 hós oltást a múlt héten, és be is lázasodott, meg fájt a lába, ez volt az első oltás, amitől láza lett. De azóta már kutya baja! :lol: 10,66 kg és 81 cm, és továbbra is úgy üvölt, ha már meglátja a dokinénit, mintha ölnénk.... :( Most amúgy tök jól hízott, csak tudnám, mitől, mert az evése kész cirkusz még mindig. :roll:

Kép
zsuzska81
 
 


Zsebi! Gyógyulj meg!!!! Megfáztál, vagy mi történt?

Kép
zsuzska81
 
 


Zsuzska! Szerintem túl sokat fagyiztam. :?

zsebi_baba
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsebi!
Gyógyulj meg mihamarabb!!!! Én is érzem kicsit a túl sok jégkrémezést a torkomban. De nem vészes, így inkább már vigyázok.
Majd találj ki a zöld nadrágra egy árat és valamikor leszaladok a pénzzel, jó??? Végül nem vettünk be belőle, mert észrevettem, hogy a derekában levő gumin lehet szűkebbre gombolni. Mikor elhoztam tőled a legbővebben volt a gumi, persze hogy úgy leesett a csajomról. :lol:
Jók a Szabi baba pancsizós képei, megnéztem. Édes kisfiú nagyon. :wink:


Kriszti!
Jajj, de jó Nektek, már csomagolsz.
Jó nyaralást kívánok én is Nektek!!!!
Ha hazajöttök várjuk az élménybeszámolót és a képeket.
Soprontól 170 km-re van aStyrassic park, oda nem készültök?
http://dinopark.kristall.hu/ A parktól 5 percre élményfürdő is van. :wink:
Mi jövő hétvégégn megyünk Egerbe, a soprni nyaralásunk meg még kicsit messzebb van. :cry:
Isten őrizz hogy le kelljen engedni a sok vizet a medencéből, az szép is lenne. A rendszeres keringtetés fontos, mert ha csak áll a víz, nem mozog akkor valóban beopálosodik. (Nekünk a keringtető szivattyú időkapcsolóval van összekötve és ha nem medencézünk akkor is 2 óránként 15 percre bekapcsol.
Ha beopálosodott a vizetek, akkor sincs minden veszve, lehet bele venni pelyhesítő folyadékot. Ettől a víz szépen kitisztul, a szennyeződések pelyhek formájába összeállnak a medence alján és az már könnyebben eltávolítható (pl. búvárszivattyú segítségével). Mi hétvégén ezzel szórakoztunk, ugyanis a sok esővíz, bogarak megtették hatásukat. :roll: :roll:
De tavaly pl. egész nyáron nem opálosodott be egyszer sem.
Rendszeresen teszünk bele klórt, algaölőt, ezek hipermarketekben is beszerezhetők. Mi télre viszont leengedjük a vizet. (Anyuék locsolásra szokták használni, ha a mi bőrünknek nem árt, akkor a fűnek sem... gondolom én )

Zsuzsi!
Köszi szépen a kerti tó dícséretét. Igen, egyedül csináltuk.
Férjem bújta az utóbbi 2 hétben a netet, mit hogyan kell csinálni, mit hogyan érdemes. Ugyhogy nekiálltak szombaton és meg is csinálták. Persze anyós munkahelyéről kevés macskakövet hoztunk , mert 2 sort szerettünk volna körbe rakni a tó szélére. Ezért is nagyobb a képeken még a fólia, nincs szépen levágva, majd akkor fogjuk ha a 2. sor macskakő is meglesz. :wink: Növényeket még akarunk bele venni, meg kanálispartról szedünk még nádat. :wink: Bence fogott bele vasárnap 8 db halat, ugyhogy alakul a tó. Majd még vízbe való szolár lámpát is szeretnénk, na meg jó lenne szökőkút. Férjem kis vizesést is akart, de ahhoz is szivattyú kellene, ami ugye árammal működik, anyuékat meg már nem akarjuk tovább terhelni, a medence miatt így is elég sokat fizetnek. :roll:
Igen, medencéztünk, 28 fokos a víz benne, szóval pont kellemes. Dorka is nagyon élvezte, már nem is kell fogni, elpancsol egyedül is. Igaz nem hagynám soha magára a vízben (sem), mindig figyel rá valaki, ott van és ugrik ha kell. AZ ördög nem alszik, jobb félni mint megijedni. Kerti tó miatt szintén jobban figyelünk, mert az 90 cm mély. Dorka meg 95 cm. :P
Szuper lesz biztos az esküvő, drukkolok, hogy az idő is jó legyen és minden a terv szerint alakuljon. :wink: Majd várjuk ám a Te élménybeszámolódat is!!!
Hátha a bőröd is rendbejön hétvégére.
Milyen lett a ruha? Amilyet megámodtál?????
Na, valamit nagyon tud Pannika, ha nem is eszik és mégis produkálja a hízást. :lol: :lol: :lol: :lol: Nekem fordítva kellene.... eszek és nem hízom, vagy esetleg fogynék is. Na az tuti lenne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként mióta megint ilyen dögmeleg van, Dorkám is csak éppen hogy eszeget. :roll:

Alíz!
Gyerkőceid új képei is tündériek. Mert ugye jól átom, hogy újak is vannak? Vagy csak nekem azok??? De szerintem nem, nemrég tehetted fel. :wink:

Zita!
Cuki Patrícia is, de ezt skypen is írtam. Megőrjít a szebbnél szebb kis rucijaiban. Kis primadonna. :lol: :lol:

Krisztinaa!
Kitartás Neked!!!!!!
Minden okés lesz és hamar eltelik az a pár hét amit "fogságban" kell töltened. Annáért mindent. :wink: :wink: :wink:

Tegnap anyuéknál maradt Bence is és Dorka is, így férjemmel kettecskén vagyunk itthon. Ki tudja meddig, Dorka bármelyik pillanatban beadhatja az unalmast és akkor menni kell érte. Bár imás ott lenni, de most nem igazán akart maradni. Múlt héten nagyon tetszett neki, hogy 3 nap is bevittem a munkahelyre, ott is játszottak vele, Botanikus kertbe mentünk, szökőkutakat néztünk stb. Persze azért ez sem megy a végtelenségig, mégiscsak munkahelyről van szó. :lol: :lol:
Most próbálom azokat a dolgokat elintézni amit Dorka mellett nehézkes, na meg férjemmel is több időnk van egymásra. :lol: :P :P :lol: :lol: :oops: :oops: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Még új fórumozó vagyok és új kismami. :)
Tudnátok abban segíteni, hogy hol találok Debrecenben olyan turit, ahol kismama ruhák is vannak?Már néhány üzletben jártunk, de azokat elég drágának találtam.
Előre is köszi. :)
zsanna7
 
 


Szia Zsanna7!

Üdv köztünk. Mennyi idős kismama vagy?Debreceni?
Kifejezetten olyan turit nem tudok, de érdemes megnézni a H&M vagy a C&A, Zara üzleteket a fórumban vagy a stop shopban, mert az akciósak már egész jó árban vannak. Vagy tudok egy varrodát sámsonban ahol nagyon jó árban varrnak kismamacuccokat, most én is ott varrattam 2 halászgatyót is.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Szia Lolita!

Köszi az infót, mindenképp megnézem.Még csak a 3. hónapban vagyok,pontosan 10. hét, sokminden még nem látszik, csak már egyre több ruhám szűk derékban.Most sikerült két olyan rövidgatyát vennem, aminek gumis a dereka, így az jó lesz szerintem a nyár végéig. :wink:
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Szia Zsanna! Üdv. köztünk. Hány hetes kismami vagy?
A Pásti u. van egy turi ott szoktak lenni kismamai rucik, épp egy hete láttam kiírva hogy kismami ruhák érkeztek, nem tudom vannak e még. De érdemes megkérdezni. Máős helyet én sem tudok, de szerencsére mostanában olyan a divat hogy nem is muszály kifejezetten kismama rucikat venni, mondjuk nadrágba igen.

Anita! Hogy vagytok?? Pocakfotot nem teszel fel nekünk, én láttam mondjuk, de a többiek is biztosan kiváncsiak lennének rá. És nagyon le vagy maradva a kép feltöltéssel, pedig mi nagyon kiváncsiak vagyunk ám! :lol: :lol: :lol:

Andi: Mint már írtam skypon is, nagyon kreativak és ügyesek vagytok, férjed ügyesen utánna nézett a dolgoknak, nagyon klassz lett a kerti tavacska. És az a lényeg hogy közös munka volt.
Használjátok ki ezt a kis időt a gyerekek nélkül, foglalkozzatoki egymással, ritkán van rá alkalom. Ilyenkoör gondolom a háztartásban is próbálod utolérni magad.
Dorka nagyon kis csini és édes minden képen, anyira nagylány már. Tegnap jutott eszembe hogy mikor en megismertem másfél éves volt csak.

Kriszti: Jó pihenést nektek, érezzétek nagyon jól magatokat és legyen jó időtök. Kiváncsian várjuk a képeket és a beszámolót is.

Zsebi: Jobbulást neked, remélem hamar elmúlik a torokfájás, és Szabika se kapja el. Légyszike mondjál egy árat a két kis rucira ami Andinál van. :wink:

Zsuzsi: Hogya haladsz a tennivalókkal??? Nagy az izgalom már? Tesódnak milyen a menyasszonyi ruhája? Én nagyon szeretek menyasszonyokat nézni, majd tegyél fel fotókat.

Mi jól vagyunk, örülünk ennek kis friss levegőnek, már egy kicsit elég volt ebből a nagy hőségből.
Itt vagyunk anyunál, most főzöm a patrícia ebédjét, mig ő kint biciklizik.
Ma megyünk 6ra házat nézni, drukkoljatok! :roll: :roll:

Tudtátok hogy vasárnap megint lesz baba-expo? Megy valaki?

Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit már jobban vagyok, torkom már csak picit fáj, de köhögés még van, és már a fejem is fáj tőle. :(
Andi! Én is vigyázok a jégkrémmel, mert elég érzékeny a torkom, de most, hogy a gyerekek is itthon vannak, kicsit túlzásba vittem. De én pl. soha nem iszom hűtött italt vagy jégkockásat, mert rögtön megérzem!

Zita!

örülünk ennek kis friss levegőnek
hol van friss levegő? Mert nálunk olyan fülledt az idő, igaz, fekete felhők jönnek-mennek, de dög meleg van. Pedig én sem bánnám már, ha egy kicsit felfrissülne. Na, nekünk semmi se jó! :wink:
Árat írok priviben:wink:

Zsanna! Üdv köztünk! Szerintem a nyári ruhákat még simán meg tudod oldani nem kismamaruhákkal is, a mostani divat kedvez a kismamiknak, főleg a felsők tekintetében. Tavaly én is olyan mell alatt elvágott felsőket vettem, amik nem kismamafelsők, de olyan fazonúak. Na, ezt jól megmagyaráztam! :? Én nagyon szerettem a kismamabandázst is, mert így a normál nadrágokat is tudtam hordani. Igaz, ez majd inkább őszre-télre szól, mert most nagyon meleg lenne.

Kriszti! Jó pihenést!

Lányok! Nem tudna valaki kölcsönadni egy etetőszéket augusztus 13-16-ig? Vendégek jönnek ikerpárral, nekik kellene.

zsebi_baba
 
 


Zsebi!
Gyógyulj hamar!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pankaa 2009.07.20 13:56-kor.
pankaa
 
 


Sziasztok!

Pintyus!Köszi neked is az infót.A Pásti utcait már ajánlották, csak még nem jutottam el odáig, de biztos megnézem.

Zsebibaba!
Neked is köszi.A nyári ruháimmal nincs is baj, azok többnyire pamutból készültek, így engednek valamennyit, inkább nadrág téren vagyok bajban, de szerencsére a mostani divat tényleg jó, mert találtam olyan halásznadrágot aminek gumis a dereka, úgyhogy probléma megoldva, legalábbis még pár hónapig. :D Felsőkből nekem is sok olyan van ami mell alatt megkötős vagy gumis.És jobbulást neked, nekem is épp torokgyuszim van, de már nagyjából kilábaltam belőle. :)

Pankaa!
Neked is köszi.A börze hol szokott lenni?
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Zsanna!
Üdv köztünk.
Gratula a pocaklakódhoz!
A Hódos Imre Sportcsarnokban szokott lenni a babaexpo, gondolom most is ott lesz, de persze ez nem tuti. :D Sosem lehet tudni.
Gyere és mesélj Magatokról bővebben. :wink:

Zsebi!
Én sem szoktam hideg üdítőket inni, mert egyből érzi az én torokom is, és a jégkrémezéssel, fagyizással is vigyáznom kell. :roll:
Várom az árat a gatyóra!

Zita!
Mennek a drukkok, reméljük tényleg találtok már egy tuti házikót.
Nemrég telefonált a drága lányom, anyahiánya van, vágyik haza. Ugyhogy munka után megyünk érte.Persze még indulás előtt odacsörgök, hogy tényleg menjünk-e. Ennyit a ma esti mozizásunkról, ugyanis az volt tervbe véve. Vagy ha nem adnának jó filmet, megnéztem volna Jackson búcsúztatását a CNN-en. Szóval két lehetőség közül a 3. jön össze. :lol:

Panka!
Gyulai standon még sosem voltunk, de már több ismerős is járt ott és mindenkinek tetszett, lehet egyszer elmegyünk mi is.
Igen, a drága fiam törpeharcsákat is fogott. Kicsik még kb. 6-8 cm-esek. Na de majd megnőnek.
Emili tényleg szépen növöget, nem sok a lányaink közt a különbség sem magasságra, sem súlyra. :wink:
Hurrá, megvan a hitel, az nagyon jó!!!! Hát igen, beálltok az adósok sorába, de ugye valamit valamiért. Jajj, ez a sok papír, mindig kitalálnak valamit, tiszta bolondokháza van mindenhol. :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!
Ja igen, elfelejtettem válaszolni:
Igen, van még cumisüvegünk. :cry: Mondom Dorkának, hogy az ovis nagylányoknak már nincs , neki sem kellene már, biztos nincs a többi bölcsiből oviba készülő gyereknek sem a csoportjukban. Erre azt mondja: De van, még cumijuk is.
Egyik munkatársam lánya Dorkával egyidős, lehet ovistársak is lesznek ha egy csoportba kerülnek. Az a kislány is cumisüvegezik és cumizik is.
Bencénél egy hétvége alatt megoldóott ez a probléma. Bent felejtettük a bölcsiben a cumisüveget, mondtuk neki, hogy hétfőig várni kell , akkor tudjuk elhozni. Pesze a férjem visszament érte, ha gáz lenne kéznél legyen. Hétfőn pedig azt mondtuk neki hogy elvitte a kukás autó. És nem is sírt utána, belenyugodott.
Dorkánál már más a helyzet, ő hisztisebb. De mentségére legyen moondva , egyre gyakrabban iszik pohárból és egyre többször vizet. Ennek nagyon örülök.
Na de az esti cumiüvegból tejivás még mindig elengedhetetlen szeánsz nálunk. :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Szia bendor!
Köszi neked is az infot, még nem tudom ki tudunk-e menni az expora, de mindenesetre jó tudni, hogy van. :D
zsanna7
 
 


Andi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pankaa 2009.07.20 13:54-kor.
pankaa
 
 


Sziasztok!

Andi, Panka! A nagyoknál cumisüveg problémára nem emlékszem, de Bogi nagy cumis volt, arról kellett leszoktatni, amikor ovis lett. Nálunk megmondták, hogy nem szívesen látják az oviban, amivel egyébként egyet is értek. Ekkor Boginak már csak az alváshoz kellett a cumi, de szépen meg tudtuk neki magyarázni, hogy az oviban nem lehet, és látta, hogy más gyereknél sincs(ezért jó, ha egységesen nem engedik be). Ezt elfogadta, és onnan már csak egy lépés volt, hogy este itthon sem kérte.

Én még mindíg betegeskedem, reggel úgy köhögtem, mint egy rossz bagós :? . Eddig homeopátiáztam, de úgy látszik, most nem nagyon jött be, úgyhogy ma ittam egy ACC-t. Elég hülye dolog így a nyár közepén betegnek lenni, főleg, hogy télen egyszer sem voltam. :?

zsebi_baba
 
 


Sziasztok,

Tudom, el vagyok maradva nagyon a fotókkal, ne haragudjatok. Múlt héten itt volt a vásárhelyi barátnőm a kisfiával - aki Annával egyidős - de sajnos nagyon rosszul sült el, amig itt voltak meghalt az apukája :-( Pénteken megyünk a temetésére.

Ráadásul én is meg vagyok fázva, Anna a múlt héten volt, anyukám sincs jól már majd egy hete, neki meg a szeme gyulladt be. Zsebi együttérzek veled nagyon. Folyik az orrom, pár napja a fejem is majd szétment, de anyukám főzött rá friss csalánból teát és az nagyon jót tett, neked is ajánlom, ha fáj még a fejed. MInden nap min 1órát vagyunk a barlangban, érzem hogy jó, de azért lassan gyógyulunk sztem egymást visszük vissza a betegségbe Annával.

Andi
Csak átfutottam a fotókat, de óriási gratula a kis tóhoz, nagyon szép lett, ügyesek vagytok. Nektek olyan anyukádnál mint vmi kis nyaraló, nem?

2 hete voltunk 3 napot a barátnőmék Orosházán, ott két gyerek van, Anna nagyon jól érezte magát, átmentünk Kecskemétre, ott is van 2 gyerkőc, mondanom sem kell,milyen boldog volt ezen a 3 napon. Fürdőztünk is, bár nem kintibe, mert persze nem volt olyan szép idő, de igy is élvezték a gyerekek.
Készültek fotók, majd igyekszem feltenni mielőtt Anna még leérettségizik.

Még nem néztem meg mindenki fotóit, de Aliz a tieteket láttam, nagyon sokat nőtt Vikike, és olyan szép kislány!!

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Zsebi, Anita!
Jobblást nektek!Tényleg hülye dolog a nyári nátha :evil: De sajnos elég gyakori :( Mi is benne voltunk, Tominak időnként most is fáj a torka, bár doki szerint vmi vírus lehet, negatív lett a torok leoltása is.Így most Tantum Verdével gargarizál.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Tegnap este kénytelenek voltunk elmenni anyuékhoz, csak nem akart tovább maradni Dorka nélkülem. Így munka után mentünk és kicsit tudtunk pancsolni is.
Hazajöttünk én a CNN elől el sem mozdultam, persze jól ki is sírtam magam. :cry: :oops:

Ja tegnap vittünk még növényeket a kis tavunkba, és két kagylót is vett a férjem amik a törmelékeket, halak kakiját megeszik, vagyis tisztítják a vizet. :wink: Egyébként meg leülepedett az a kis zavarosság ami akkor keletkezett mikor a növényeket és halakat tettük bele, szép áttetsző a víz.

Anita!
Köszi Neked is a tavacska dícséretet, melóztak vele a fiúk rendesen, de megérte, mert mindenki szívesen nézegeti a halakat benne. :lol: De mint írtam is, tényleg nincs még kész a széle, és ott még elég ronda a kilógó fólia. De ha meglesz a 2. sor macskakő is akkor megcsináljuk normálisan.
Egyébként tényleg olyan nekünk anyuéknál mintha a saját nyaralónkba járnánk hétvégenként. :lol: :lol: :lol:
Most azt találták ki a fiúk, pénteken éjszakai horgászásra akarnak menni, hátha nagyobb lesz a kapás. :lol: A kis halak jók a tóba, de valami nagy zsákmányra is vágynak a pecásaink. :lol:
Jobbulást Nektek.
Barátnőd apukája beteg volt? Vagy hirtelen infarktus, vagy valami más? Mindenesetre szörnyű. :cry:

Zsebi!
Neked is jobbulást!
Esténként gargarizálj pálinkával, nekem azt ajánlották mikor a torkom fájt. Mikor ezt tettem a férjem morgott ugyan, hogy jó lenne ha a finom páleszt nem köpném ki hanem meg is innám.Dehát így is majd szétégette a torkomat. :roll:

Panka!
Oké, ha mennénk valamikor Gyulára szólok előtte mindenképp. :wink:
Ti se betegeskedjetek. Jobbulást férjednek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Alíz!Zita!
Örülök, hogy el tudtatok ma jönni, és kicsit babázhattunk és dumcsizhattunk.
A képeket feltöltöttem a közös picasára. :wink: Dorka is nagyon örült a gyerekeiteknek, kérdeztem melyik gyerekkel volt a legjobb játszania, és diplomatikusan felsorolta Vikikét is, Balázskát is és Patríciát is. :D Vagyis senki nem maradt ki. :D

Akikkel ma nem találkoztunk azokkal is remélhetőleg hamarosan kerítünk rá alkalmat. :wink: :wink: :wink: :wink:

Puszi Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi! Köszönjük szépen a fogadtatást! Nagyon jól éreztük magunkat, Patrícia kedvére játszott mindennel, kicsit kupit csinált, le rámolta a polcot. :lol: :lol: A süti Isteni volt, hamarosan én is megcsinálom. Dorka nagyon ügyes nagylány már, gyönyörüen beszél.

Aliz: Nagyon örvendek hogy találkozhattunk, Vikike tündéri édes jó baba. Remélem Balázs nem haragudott meg nagyon Patrícire hogy csimpaszkodott rá. :lol: Édesek voltak. Te most is nagyon jól nézel ki! Mint mindig. :D

Mi jól vagyunk. Leszámitva a ház keresését, de erről inkább nem is írok, mert már nekem is sz idegeimre megy nem hogy nektek. Én már teljesen ki vagyok tőle, nem is tudom ha létezik egyáltalán olyan ház ami Sanyinak megfelelne. Mert most ebbe a helyzetbe vagyunk hogy nekem tetszik és neki valami miatt nem. Na mindegy, majd csak lesz valahogy.

Én teljesen elvagyok havazva a forditasokkal, most honlapot forditok határidőre, ugyhogy megyek is. Puszika
Vendég
 


Sziasztok!

Láttam kiplakátolva hogy tényleg lesz babaexpo most vasárnap, csak sajna nem tudunk menni, pedig kíváncsi lettem volna hogy milyen.Hát ez van. :? Milyen gyakran szokott egyébként lenni?Kb.félévente vagy évente?
zsanna7
 
 


Sziasztok!

Zita!
Fel a fejjel, biztos csak találtok már olyan házat is ami mindkettőtöknek fog tetszeni.Addig is kitartás az albérletben. Ha el vagy havazva a melóval akkor jó munkát Neked.

Zsanna!
Épp írni akartam én is Neked, hogy vasárnap lesz a babaexpo 9-16 óra között. Ma gyalog mentem a munkahelyre, így volt alkalmam megnézni a plakátokat az utcán, így a babaexpot is.
Szerintem évente 1-2 expo szokott lenni, tavasszal van az első, és ezek szerint ez a 2.
Így van lányok? Én összesen 2x voltam, nem vagyok nagyon jártas az expozásban.

Zsuzsi!
Holnap lesz hugod nagy napja. Biztos szép és megható lesz a szertartás a lagzi pedig jó hangulatú, táncos, evős-ivós mulatság. Majd várjuk a beszámolót ha kipihentétek az eseményeket.

Ma délután ismét anyuékhoz jöttünk, a fiúk már el is mentek éjszakai horgászatra. Mi csajok maradtunk csak itthon.
Pusz és szép hétvégét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Bendor!
Köszi a segítséget.Végül is úgy vagyok vele, hogy tényleg annyi olyan oldal van most már a neten, ahol ugyanúgy meg tudok venni dolgokat jó áron mint az expon, hogy nem ér nagy veszteség ha nem jutok el oda.Szerencsére ti is itt a fórumon, meg sok ismerősöm aki szintén babát vár és már előrébb járnak mint mi, sokat segítenek.Meg hát majd felfedezgetem az üzleteket meg a netes helyeket. :D Két hét múlva megyünk a 12 hetes UH-ra, most kicsit amiatt kezdtem el izgulni, hogy megvan-e mindene, két keze, két lába stb. :lol: Majd akkor fog kiderülni nagyjából hogy minden rendben van-e.De bízom benne, csak néha elkap a bébipara. :)

Jó éjt mindenkinek.
zsanna7
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: