Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Itt a hinta!

Kép
Kép
bey78
 
 


Hello!

Bea: Én már biztos beleőrültem volna ebbe a herce-hurcába! Egyébként az eredménynek lesz vmi következménye? Tehát ha a pszichológus azt mondja, hogy nem mond igazat, akkor visszakerül hozzátok?
Nagyon jó ez a hinta! Zenél is esetleg?: ) Chicco babakocsit vettünk! Jó kicsire össze lehet csukni, és van hozzá mozeskosár és hordozó is! Azt hiszem az ágyat Csepelen fogjuk megvenni, már azt is kinéztem. Olyat fogunk venni, aminek a 2 vége zárt, nem szeretem a csupa rácsosat!

Judit
(hintáról megkérdezem a férjem, de nekem tetszik)

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem... :( Megpróbálom bepótolni a késedelmeket :)

Mamiblue: A 4D-s képeket a Schöpfbe csinálták, de a Jánosba is van. (www.mamakalauz.hu/babavizio) Interneten bejelentkezel, és addig vagy ott, amíg ne csinálnak róla min. 25 perces dvd-felvételt+kapsz hozzá képet is - én összesen 20 képet kaptam. Ma voltam sima 29. heti UH-n, és kértem képet, naná, hogy a 4D-n csinálták meg :lol: :lol: A hozzászólás végén közzéteszem :)

Jópofa dolog ez a hinta, de így a hitel előtt meg sem próbálom szóbahozni... :oops: :oops:

Szóval ma voltam a rendes UH-n, 1530 gr és kb. 38 cm. Úristen!!! :shock: :shock: Hatalmas lesz ez a lány! :)

Mutatsd az arcod! ... és a válasz :)
Kép

Laura - 29. hét
Kép

Megigérem, többet leszek! :)
sziasztok

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 

 
 

Sziasztok!
Sajnos nem zenél a hinta, de a férjem péntek esénként jobban ráér, és ő szívesen énekelnea hinta tövében a gyereknek. :P
Csak vicceltem, nem rémisztgetjük a babákat. :wink:
Aranyosak a fotók Jázmin ez csodálatos dolog, hogy már most láthatjuk, milyen lesz a Babánk. Nekünk is van ilyen videónk, és tényleg olyan volt a Lili mint a felvételen.
Judit: a hordozós -mózeskosaras nagyon jó, mi is jól ki tudtuk használni. El is tettük a Lányomnak, olyn jó állapotban van, és szép maradt, hogy nem adjuk el, szerintem 10-15 év múlva is megállja a helyét. Nekünk ABC volt, és a mostani is az, én szeretem. A chicco gondolom még jobb.
Barbara, Anikó, hol vagytok?
Bea
bey78
 
 


Jazmin: Jó nagy a bébid! Én rendes uh-ra csak a 31. héten megyek szerintem, de kiváncsi leszek ő mekkora!

Bea: Szerintem mi szivesen megvennénk a hintát! Ugyis meg akarom venni ezt az álomszép Cd-t is, majd beteszem neki cd-be és azt hallgatja! Bár férjemet még mindig nem kérdeztem meg, de ő ugyis rábólint! Remélem tényleg jó lesz ez a babakocsi. Szerencsére a kék szinű nem tetszett, így ez kislánynak is jó!:)

Ki merre megy nyaralni? Mi 1 hónap múlva balcsira, már úúúúúúúgy várom!
Jasmin: Te hol is fogsz szülni?

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Judit, ha megbeszéltétek a férjeddel a hintát, mi a Tebe soron lakunk, megnézhetnétek, és ha aktuális, el vihetitek bármikor. Most a macik hintáznak benne, bár 14kg-ig terhelhető, Lili már csak ritkán ül bele. :wink:
Én sem értem hogy bírjuk még idegileg ezt a nyomást ami ránk terhelődik... Bár tegnap elküldtem 9 év után az anyjába a Gyulát, soha nem szidtam az anyját de most már elég volt. Nem akarta beengedni a gyereket csak kapun kívül találkozhattunk, hozta a meghívót anyák napjára. Kicsit eldurrant az agyam, bár sajnálom hogy a gyerek előtt. :? Na mindegy, ez már kijárt neki.
Mi asszem Bogácsra megyünk egy hétvégére anyósomékkal majd nyáron.
Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Ismért itt. Nagyon ritkán jut időm írogatni, Bocsi.
A hinta engem is érdekelne ha megirád mennyi és mit tud. Vagy már lehet, hogy elkelt.
Én még nem vettem kocsit, az előzőt meg eladtam. Már nézem párat de úgy vagyok vele, hogy ráér. Az esernyőkocsim megvan. Bár az nem valami jó újszülöttnek. Sőt egyáltalán nem jó. Mást nagyon nem kell vennem. Max pár fiús ruhácskát, mert nekem csak lányos van többnyire.
Két három héten bellül megyek megint Uh-ra. Már várom nagyon. Annyira szeretném látni a kis kukist.

Szép napot!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Helló!
Anikó, azt hiszem Juditék megveszik a hintát, de egyébként 13-14000 ft adjuk el. 2 fokozaton hintáztat, egy lassabb és egy gyorsabb sebességgel. Dönthető a háttámlája tehát pici babák is használhatják, egészen 14kg-ig.Graco a márkája. Nekem nagyon szerette a lányom, ha ez el is kel, érdemes szerezned egyet, már csak a hasfájós időszak miatt is. :wink:
Hogy bírtátok ezt a meleget, így pocakkal? Még most este is meleg van az emeleten. :? Tegnap megszületett az unokatesóméknál a harmadik baba, Levente. Kb. 1 hónap múlva elutazunk hozzájuk meglátogatni, addíg nem zargatjuk őket. Biztos aranyos. :)
Sziasztok:Bea
bey78
 
 


Hello!

Bea: ok, az nincs is messze tőlünk, asszem! Mármint attól, ahol építkezünk, lehet még a héten elszaladok arra. Úgyis Barbarának is megigértem, hogy összefutunk! Csak annyi dolgom van... :cry: Jó lenne egy pici pihi! Bogács jó hely, én is nyaraltam már ott!

Bebi: Mi most voltunk uh-on! Annyira jó volt látni! Haránt fekszik sajnos, és 1150 gr-os most!

Kép

Üdv: Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Most már én is elég rég jártam erre.Pontosabban olvasgatni szoktam kutyafuttában, csak írni nincs már energiám.Ráébredtem arra, hogy már nincs is olyan sok időm vissza, így elkezdtem lelkesen takarítani, mosni...Ha Fanni éppen engedi.Anyák napja előtt volt pár nap, amikor tündérként viselkedett, elsőre mindent megcsinált, de mostanra újra rosszcsont csajszi lett.

Nyaralás???Idén azt hiszem, nálunk kimarad.Vagy talán csak szeptember környékén...Az az igazság, hogy nem is beszéltünk még róla.

Szép napot!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk, csak mostanában nagyon sok a dolgom. Na meg Kittivel nagyon sokat vagyunk kinn a levegőn.

Jázmin: Jó nagy a pocilakód! Mi lesz a neve a babának? Kislányt szerettetek volna? Hogy álsz a babaszobával?

Gabi: Neked sem sok van hátra a szűlésig. Addig is kitartást neked. Hogy bírod? Hol fogsz szűlni? Megoldható hogy a férjed itthon legyen a szűlésnél? Fanni anyósodnál lesz addig?

Anikó: És ti hogy vagytok? Bírod a sulit , gyerekek ill. háztartás? Gondolom most leálltatok a ház kereséssel.

Bea: Kítartást neked, remélem a volt férjed meg kapja a méltó büntetését! Lili lányod miket csinál mostanában?

Judit: Neked is nagyon aranyos a pocaklakód! Lányok jól vannak? Ha majd ráérsz és van kedved akkor szívesen látlak/ látunk téged/ titeket!

Most megyek mert reggelizünk lassan. Kitti ma két olást is kap, úgyhogy ma hosszú napunk lesz.

Szép napot mindenkinek! Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek jól vagyunk. Baba ugrál, sokat keményedik a hasam, kaptam magne B6-ot. Remélem elmúlik.

Barbi! két vizsgám van még máj 31 és júni 9. Amikre még nem is tanultam.
Ház keresés is megy közben de elhatároztam nem sürgetem. Nem akarok elmenni Csepelről. Így még nehezebb lesz.

Én majd csak vizsgák után állok neki babaruhákat válogatni. Jó készülődést Gabi! És pihenj amíg csak tudsz.

Hallottátok, hogy megszüntették a területi illetékességet a kismamamáknak. És lehet szabadon orvost választani is.

Judit! Nagyon szép a baba. Mi majd júni 4-én megyünk. Ami már biztos mert bejelentkeztem.

Köszi Bea az infót. Én is szeretnék majd venni valami hasonlót. Biztos találok majd.

Megyünk vasárnap a vásárba. Azt már nagyon várom. Veszek a kis pöcsösnek valami fiús rucikát.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Bebi: Milyen vásárba? A kismamabörzére gondolsz?

J.

mamiblue
 
 


Hello!

Bea: Nálatok van csatorna az utcában? Képzed végül mégiscsak vettünk egy kicsit komolyabb ágyat meg pelenkázót, remélem ki tudjuk majd használni!:)

Judit

mamiblue
 
 


Helló!
Nálunk van csatorna, miért nálatok nem lesz? Vagy csak később?
Szerintem is ki tudjátok használni, ha a rácsot levéve magatok mellé teszitek később, úgy is sokáig el van benne. Lili is mostanában annyira szeret itt aluni, hogy ha megunja a mesekönyvnézegetést, bevackolja magát a kiságyába, és jelzi, hogy akkor Ő mostmár aludna inkább. Sose gondoltam volna hogy egyszer ezt is elérjük. :?
Minden jót nektek:Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Hogy bírjátok a korán jött kánikulát? Én időnként nagyon tudok szenvedni.De az egészben az a legrosszabb, hogy Fanni menne ezerrel, én meg már nem tudok úgy rohanni utána, mint régen, pedig nem is híztam egetrengetően sokat.

Barbara:Ha minden jól megy, akkor a szent Imrében fogok szülni.Még mindig van tartozkodási címem a XI.kerben. A férjem most már többet van itthon, mivel a főnöke, tök rendesen, áttette állandó osztrák-németre.Így szinte minden hétvégén itthon van.De a szülésnél nem biztos, hogy itthon lesz, mivel annak a pontos idejét elég nehéz behatárolni.Ha szerencsénk lesz, akkor pont itthon lesz, és akkor vele lesz Fanni.Egyébként jelen állapot szerint az a legvalószínübb, hogy Fanni a harmadik nagyszüleinél lesz, azaz a szomszédunknál.Ez elég szomorú a tényleges nagyszülőkre nézve, de én abba nem nagyon szeretnék belemenni, hogy anyuék elvigyék magukkal, mert akkor ki tudja meddig nem látnám/mivel ha túlhordanám a kisöcsit, akkor nem hurcibálnánk oda-vissza a kisasszonyt/.Anyósomról pedig jobb nem is beszélni!!!A tegnapi nap után inkább biznám Fannit egy babysitterre, mint rá.De a legszomorúbb az, hogy a férjem is így gondolja.
Hetekig azzal van elfoglalva, hogy a lakókocsijukat hozza rendbe,egyszer nem vitték el Fannit, beugrani is max.fél órára jöttek be.Amikor én szerettem volna bemenni, akkor az volt a válasz, hogy nem tudja, hogy mikor lesznek otthon.Ezt én el is fogadtam,nekik is meg van a saját életük, de amikor közöltem, hogy hétvégére jönnek anyuék fel, akkor bezzeg rögtön mondta, hogy vasárnap ők elvinnék a kisasszonyt./Erről még apósom se tudott/.Szerinted mennyire húztam fel magam?Elég érzékeny vagyok a terhességem során, így sikerült elérnie, hogy azóta szinte beszélni se tudok senkivel sírás nélkül.
És ebben a légkörben kellene még legalább egy hónapot kihúznom!
Bocs, hogy kifakadtam, de így írásban valahogy könnyebben megy.
Ti jól vagytok?Antiék befejeztek már mindent?Kittike tud már futkosni a kertben?

Anikó:Úgy tűnik, már csak egy alapos nagytakarítás van hátra ill.kikapcsolódásképpen a heti ultrahang után még egy kis vásárlás /fiús cuccok/ és egy kis virágültetés.De jönnek a szüleim, így lesz egy kis segítségem is.És beindul az utolsó vizsgálatok sora.Ezt utálom a legjobban!Fanninál is ekkor sikerült összeszednem egy jó kis influenzát.
Neked kitartást a vizsgákhoz!!!A lányok várják már az öcsit?Fanni teljesen be van sózva.Közölte velem, hogy ő a kórházba is jön velünk, mert ez az ő tesója lesz. Azt hiszem, nagyon oda kell majd rá figyelnem, ha hazajövünk a kórházból, nehogy túlságosan agyonszeretgesse a picurt.

Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Hello!

Gabi: Mostmár tényleg csak 4 hét!:) Kitartás! Anyósommal én 2 mondatot nem beszélek, ha ott vagyunk. Régebben még normális volt...

Bea: Sajna nálunk még nincs! De remélem pár éven belül lesz! Ha ovis lesz mégjobban ki fog fáradni! Nálunk azóta alszanak 8-1/2 9 körül.

Megszületett a család legkisebb tagja!:) Vendel 4100 gr és 53 cm! Bárcsak már én járnék ott!

Szép estét!
Judit

mamiblue
 
 


Szép napot mindenkinek!

Nem tüntem el,csak mostanában nagyon nincs időm semmire.
Látom az idő nagyon megy a kismamáknál.
Gabi lassan szülni fog.
Felvagyok háborodva mert kinyitottam ma az iwiwet és láttam,hogy Beaának azon keresztül kellett üzennie a lányának.
Akkor még mindig az apjánál van Beus?Azt hittem vissza ment Beáékhoz!
Miért nem lehet azt a szegény kislányt hagyni normálisan élni?

Judit!
A baba gyönyörű!Már most látszik milyen helyes pofija lesz!
Nekünk is már csak egy fiú hiányozna és rendben lennénk.
Szerintem elkéne mennem genetikai vizsgálatra,hogy már egy éve nem jön össze megint semmi.De úgy félek!

Óvodáról még semmi hír.Pesten is beírattam,de oda biztos nem fogják bevenni!

Mindenkinek szép napot!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Sajnos, szomorú, de így tudtam csak üzenni neki, mert a telefonja kikapcsolva, és bármilyen üzenetet küldök, az olvasatlanul, vagy olvasva! kitörölve. Úgy, hogy a gyerek még haza se ért a suliból, az apja belép a freemailjébe, vagy az iwiw-jére és már nyoma sincs Anya üzenetének. Azt mondja a gyerek, hogy kihúzza belőle a jelszót, vagy kitalálja. Iwiw-nél meg gondolom ír egy elfelejtett jelszót, és e-mailen megküldik neki. Várok a vizsgálat eredményére, de amennyire 3 hónap alatt meg lett dumálva a lányom feje, nem hiszem hogy haza akarna jönni. Egyik nap is elszólta magát telefonon, azt mondta, hogy: -Anya én nem azért találtam ki...
Bea
bey78
 
 


Hello!

Gabi: Most látom, hogy még kicsit több van mint 4 hét...vagy talán mégsem! Én az utolsó 2 héttől félek legjobban...már előre! :(

Bea: Látom a helyzet változatlan!:( De azért még reménykedj benne, hogy minden jóra fordul!

Ildikó: :) Szóval mégsem tüntél el! Miért nem mész el először egy sima nőgyógyászhoz, hátha az is tudna segíteni!

Ki vagyok purcanva ettől az időtől!:(

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Az idő engem is rendesen megvisel.Állandóan képzelődök, hogy most indul be a szülés, pedig még 5 hét visszavan.Holnap megyek ultrahangra és dokihoz is.Remélem, minden rendben lesz.
A szomszédok már találgatnak, hogy mikor szülök.Általában 2-3 hetet adnak.
Magától a szüléstől nem félek, talán azért is, mert Fannival csak jó élményeim voltak, csak attól félek, hogy Fanni hogy viseli majd a távollétem.Jó lenne, ha a férjem pont itthon lenne.Az az igazság, akkor lennék a legnyugodtabb, ha a hátralévő időben mindig mellettem lenne, de ugyebár ez lehetetlen.

Bea:Piszok egy helyzet a tietek.Ilyenkor szégyelem magam, hogy én egy bunkó anyóssal traktállak titeket, amikor ez egy sokkal súllyosabb probléma.Nem tudom, hogy mit tudnék én tenni a te helyedben.

Jó éjszakát Mindenkinek!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok ezt a korai nyarat ami beköszöntött? Főleg a kismamákra gondolok. Én nállam nagyon eltőrt a cérna, nem gondoltam volna, hogy ennyire nem bírom. Kittikém 2 napig nem volt itthon, elvitte a keresztanyja hétvégére. Mondanom sem kell, hogy megsírattam amikor elvitte. Alig vártam, hogy elteljen a 2 nap és mehessek érte. Hát megnőtt a csőppöm, így tudomásul kell vennem, hogy ha menni akar akkor el kell engedni őt.

Gabi: Sokat gondolok rád a pocakod miatt. Gondolom egyre nehezebb. Most mi a becsűt súly az uh alapján? Az jó ,hogy a férjed most már a közelben van és a hétvégén is szabad. Amúgy vezetsz még ilyen nagy hassal? Mi jól vagyunk Kitti még nem megy egyedűl csak ha fogom az egyik kezét. Antiék megcsináltak nállunk 95 %-ban mindent, már csak a kapunk hiányzik, de az is kb 2 hét.
Befűvesítettünk, most lesz 3,5 hete. Vettünk kertibútort így a terszt is lehet használni. Kittinek homokozót vettünk, most éppen hintát vadászunk neki. Szóval apránként csinálgatjuk a dolgokat.
És ti, hogy álltok? Berendeztétek a másik szobát a babának? Vettetek másik babakocsit vagy az lesz ami Fannié? Ruhákkal, hogy állsz?

Ildi: Szeintem is menjél el egy sima nőgyógyászati vizsgálatra, aztán tőbbet fogsz látni! Én drukkolok nektek, remélem hamarosan sikerrel jártok.

Bea: Soká lesz meg az eredmény? Nem lehet valahogy Beus lelkére beszélned? Mivel zsarolja a volt férjed őt? Nagyon sok kítartást kívánok nektek! Lili érez valamit ebből az egészből?

Judit: Gratulálok a babához én is! Meddig van még ovoda? Nyáron mentek valahova nyaralni?

na mentem én is jó éjszakát mindenkinek! Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk a dokitól.Sok jóval nem kecsegtet.Max.2-3 hetet ad még nekünk, de csak folyamatos pihenés mellett.Ezt Fanni mellett nem lesz könnyű megvalósítanom.Még szerencse, hogy most jönnek anyuék 5 napra.A baba súlya kb.2,5 kg.Szóval, ha kihúznám, akkor nem lenne pici baba
De már nagyon bevackolta magát a szülőcsatornába.A doki közölte, ahogy érzem az első fájásokat, gyorsan vegyem az irányt a kórház fele.

Barbara:még vezetek, de már egyre ritkábban.Antiéknak nálunk tulajdonképpen már csak a villanyt kéne bekötni a garázsba, de ez már hónapok óta nem sikerül nekik.

Judit:az az igazság, hogy most sikerült a dokinak egy kicsit megijesztenie.Kicsit nagyon.Az elejétől úgy érzem, hogy koraszülött lesz a baba, de most, hogy kimondta ő is, irtó rossz.Szinte csak a jeleket figyelem magamon.Ebbe fogok begolyozni.

További szép napot Mindenkinek!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Gabi: Ha megfogadod a tanácsom... Lehet, hogy befordult a Manócskád, és biztos meg is fog születni épen, egészségesen, amikor Ő akar, de sokat segíthetsz azzal, ha nyugodt maradsz, és nem golyózol be. Így mindenkinek jobb lesz, hiszen ha menni kell, azt úgyis jelzi majd, de addíg próbálj nyugodt és optimista maradni. Legyél boldog, hiszen megadatott neked, hogy megszülessen a második babád is, s ha olyan szép lesz mint Fanni, nem panaszkodhatsz. :wink: Nekem a Lili már félidőben meg akart születni, mert kinyílt a méhszáj a sok idegeskedés miatt. Azt mondta az orvos, ha nem fekszem szigorúan végíg a 2. félidőt, nem biztos hogy megmaradhat. De muszály volt pozitív gondolatokkal folytatnom, és feküdni, ha néha sírtam is a tehetetlenségtől, de megérte. Mert bíztam benne, hogy nem lesz semmi baj, annyira akartam ezt a Gyereket. Másfél hónappal szülés előtt mondta a dokim, hogy fölkelhetek mostmár, és járkáljak néha, mert már ha meg is születne nem lenne semmi baja. És bár a nyugalmat és a pozitív hozzáállást továbbra is receptre írta, csak 1 nappal előbb született meg a Lili, mint kellett volna. és sokkal nagyobb volt már mint amekkorának becsülték, majdnem fél kilóval. Próbáld meg elképzelni, milyen jó lesz majd, ha már 4-en lesztek, használd ki ezt az 5 napot feltöltődésre, mert biztos nem könnyű egy 2 éves gyerek mellett kismamának lenni :!: , de ez az időszak is elmúlik egyszer. Bocsi, ha kicsit túl sok voltam, csak megpróbáltam belegondolni a helyzetedbe. Kitartás. Az élet szép, és Te egy új Életet hordasz a szíved alatt! :P
Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Bea:egyáltalán nem voltál sok.Tudod, amikor Fanninál elöjött a terhességi cukrom, mindenki sajnált, még a doki is állandóan azzal jött, hogy szegény kismama.A környezetem valahogy nem akarta tudomásul venni, hogy kismama létemre diétáznom kell, és mindig tömni akartak.Nem voltam egy édességmániás, az érintett rosszul, hogy nem ehettem mézet és annyi gyümölcsöt, amennyit én akartam.De elfogadtam, mert tudtam, hogy a babának így lesz jobb.A sajnálkozásokat pedig azzal hárítottam, hogy nekem csak pár hónapig kell ezzel együtt élnem, mások viszont egész életükben diétáznak, sajnálják azokat.
Most annyiban más a helyzet, hogy egy két éves kiscsajszival kell ebben a jó időben megértetnem, hogy most anya már nem mehet annyit, mert vigyázni kell a kisöcsire.Ilyenkor irtó rossz, hogy egyedül vagyok, de meglepő, hogy ez a kisasszony még jobban megérti a dolgokat, mint egyes felnőttek.
Na de nem sajnáltatom magam, végül is már 2,5 kg körül mocorog a manó, lassan a 36.hétbe lépek.Most pihenek pár napig,utána jöhet még néhány vizsgálat.

És Ti, hogy bírjátok a meleget?Jövő hétre már valahol csak 16 fokot mondanak.Normális ez?
Vigyázzatok magatokra!
Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Bocsi, ha nem nagyon vagyok de tanulok. Nem könnyű gyerekek meg egy terhesség mellett. Közbe házat is vadászunk de azt hiszem ez elég nehéz űgy. Vagy drága vagy trágya. Egyszer biztos meglesz álmaim háza.

Judit! A kismama vásárba voltam, csomó pénzt költöttem. Öcsinek is vettem pár cuccot.

Gabi! nyugi. Minden rendben lesz.

Bea! Szorítok nektek. Remélem rendbe jönnek a dolgok.

Ildi! Én azt mondom fordulj orvoshoz. Ne várj túl sokái előfordulhat, hogy a kezelések is eltartanak évekig.

Zsófi! Nézz már be ide is kicsit.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Ja! BArbi lemaradt!

Hogy vagy? Remélem lelkileg már minden okés. Belekezdtetek már a kistesó projektbe? Szurkolok nektek is. Én is ürülnék a kerti bútoroknak, ha lenne keretem. HIHI!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, olvasgatlak titeket folyamatosan, csak vizsgaidőszak kellős közepén vagyok és úgy csinálok :lol: :lol: mint aki tanul... :wink:
Lelkileg felkészültem a nyárra, hogy meleg lesz, meg majd pihenni kell, de ez ami most volt, egyszerűen brutális!! Mi lesz itt később? Voltak napok, amikor nagyon felkelni sem tudtam, annyira szédültem - csak pihegtem az elsötétített hálószobában. :oops:
Babaszoba még sehogy, hiába rágom Apjuk fülét, azt mondta, amíg nincs meg a hitel (és nem fizettük ki a jutalékokat meg minden hülyeséget) addig nem hajlandó semmibe beruházni! :cry: :cry: :cry:
Szülni valószínűleg a Schöpf-be fogok, egyszerűen nem bírom rábeszélni magam egy másik orvosra :(

Judit: nagyon szép a babád! Olyan helyes arca van... :) Próbálj pihenni, amikor csak tudsz!
Bea: Sok erőt és kitartást neked ebben a nehéz helyzetben!

Ahogy elnézem, ma kicsit hűvösebb napunk lesz! Bízom egy kis esőben is... :)
Szép napot nektek!
Jázmin

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Sziasztok!

Találtam nagyon jó dolgokat:ingyenes baba-mama tornát. Táncot,kiállítást..Játszóteret...stb.
Mindez Taksonyban..:)

18-a óta mienk a ház!!!!!!(és a banké)

persze még sok a tennivaló, de ez nagy szó volt!

A kerítést megcsinálta párom, kapukat is és a beállókat, bejáratok is készen vannak. hétvégén az öntözőrendszer jön és utánna a füvesítés!

Annyira várom.

puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Hello!

Gabi: Azért az orvos is tévedhet! Pihenj sokat és biztos kibírod még azt a 3 hetet, utánna meg már nem lesz koraszülött! :)

Bebi: Ti most akkor nézelődtök kertesház ügyileg? Hogy vagytok egyébként? Tőlem mindenki azt kérezgeti, hogy bírom ezt a meleget. Azt szoktam mondani hogy ugyanolyan rossz lenne ez a meleg, akkor is ha egyedül lennék! :) És ez igaz is! Nem baj, márcsak 2 hónap!!!!

Jasmin: Igaz, hogy itt most nicns olyan meleg, de ha süt a nap meg lehet dögleni, ha meg elmegy,akkor fázunk!:( Akkor inkább legyen meleg folyamatosan, persze ne 40 fok! :roll: Nekünk megvan már a kiságy és a babakocsi, velünk lakik majd a baba a mi szobánkban, így most még nem kell gyerekszobát csinálni szerencsére! De ha festeni is akartok, akkor jobb minél elöbb, hogy kiszelőzzön a szoba! Megértelek a szüléssel kapcsolatban! Mennyit kell majd fizetni, ha meg szabad kérdezni?

Sziszike: :D Szuper hely lehet ez a Taksony, nálunk itt Tökölön egy épkézláb játszótér nincs.:( Lehet, hogy majd mi is elnézünk arrafelé végülis, csak 1 híd választ el tőle, majd, bár mi tervezünk a kertbe csúszdát, hintát, homokozót!:) De várom már!!!

Kellemes délutánt!

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Pár napja szült a barátnőm a Dél-pestibe.Kedden elmentem meglátogatni.Hozzá teszem,hogy én ezt a kórházat eddig belülről még nem láttam!
Az első meglepetés ott ért,hogy a gyerekágy a nyolcadik emeleten van,de a kettő liftből egy sem működött.
Amíg tanakodtam a lányommal,hogy mi legyen,hogy jutunk fel jött egy kedves kis hölgy,hogy a "lépegetős"működik.Nem a legkellemesebb élmény az a lift,főleg ha terhesen kell ki-be ugrálni.
A gyerekágy fúlossan tele,barátnőmnek csak a patológián jutott hely.Ott viszont szerencséje volt mert egyedül volt a szobában és be lehetet menni látogatni.
Azt mondja naponta 16-17 szülés zajlik a kórház bezárások miatt.Az orvosok most mind ide viszik a betegeiket.
Élménynek nekem ennyi elég volt.Ezt a kórházat akkor lássam utoljára amikor a hátam közepét.

Judit!Marad a Dél-Pest neked? És Gabinak?

Megyek megiszom a reggeli kávémat!
Szép napot! Ildikó
morozildi
 
 


Hello!

Ildikó: Hát igen, sajnos ez van! Egyébként van még hátul is 3 nagy lift, mi avval szoktunk menni! Ha a mosdó környékére mentél volna, futva menekülsz! _Nem a legjobbkor szülünk sajnos, mikor éppen 10 000 szülésre jutó ágyat szüntettek meg! A szülészetek mindig a felső emeleten vannak, mert így jobban védettek a fertőzések ellen, nyilván az a szerencsés, ha nem minden beteg és látogató megy át akár a folyosón is! Én is sokat gondolkodtam, hogy átmegyek máshová, de elég sokat kéne keresgelnem, ha minden szempontból jót szeretnék találni. Ennek legalább megvan az az előnye, hogy közel van és a doki is közel van, csak ezért maradtam!
Dokija nem tudod ki volt? Egyébként kicsit elszomorít, hogy a 2-es nőire azért nem mentem mert kicsit futószalagszerűnek éreztem ott az ellátást, és erre itt is 16-17 szülés! Az rengeteg! :cry:
Kávét dobhatsz nekem is, megint bedöglött a kávéfőzőnk! :cry:
Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Judit!
Gyere bátran kávézni bármikor.
A dokiját nem tudom ki volt,de az enyém is szintén ott van,Dr.Pechtel Gyula.De valószínű én váltani fogok ha sikerül teherbe esnem.
A nagy hír,hogy Alexát bevették Pestre óvódába(ahová azt hittem esélyem sincs!)a Nap utcából meg elutasították.
A barátnőm kislánya szintén így járt,csak őt Pestre sem vették be sehová így bújom a paragrafusokat,hogy mivel lehet menni reklamálni.Szegény ki van borulva,hogy hova fogja rakni a kislányt szeptembertől.Nincs igaszság!
Alexáék bölcsijébe ma gyereknap van!Léptem!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy belekontárkodok a topicba :oops: , csak úgy néz ki, hogy Miklósra költöznénk, ha sikerül még év végéig és szeretnék egy kicsit tájékozódni:
Azt szeretném megtudni, hogy vannak-e viszonylag normális játszóterek, ha érdekeltek vagytok már ovi, suli témában melyikbe érdemes vinni a gyerkőcöket (a középső fiam csak 2008. szeptemberben lesz sulis, a pici meg ugyanakkor kezdené az ovit)

Terveink szerint a Lidl környékére költöznénk, de fogalmam sincs milyen környék és nagyon fontos lenne tudnom, hogy a távolsági busz onnan mennyi idő alatt ér be Csepelre, mondjuk a HÉV végállomáshoz, ill. jár-e ott olyan busz, ami alacsony padlós, hogy babakocsival is könnyű legyen közlekedni (sajnos nekem nincs kocsim, csak a páromnak)

Ha tudtok segíteni légyszi írjatok :!: :!: :!:

Nagyon köszönöm :P :!:
Judit
judy68
 
 


Sziasztok!

Judit! Üdv köztünk. Én ugyan segíteni nem tudok, mert csepeli vagyok de bármi másban szívesen állok rendelkezésre.
Új vagy régi házat vesztek. Az a környék nekem is tetszene. Ott lakik Zsófi aki éppen most nem nagyon írogat ide. Azért remélem hamarosan elő kerül ő is.

Judit! Szerintem a legtöbb kórház nagyon gáz. A János ahova én járok úgy néz ki mint egy elfekvő. De muszály valahova menni. Tudjátok már mi lesz a kicsi neve. Azt hiszem valahol volt már de lemaradtam. Én hétfőn du megyek 4 D-re. Vagy már lehet, hogy mondtam? No mindegy, nagyon várom már.

Ildi! Melyik oviba megy a kicsi? Ja kávézni én is mehetek? Bár nekem jó a kávéfőzőm. Azért jó lenne egy kávé melett cseverészni.

Ha megkezdődik a nyári szünet össze kéne hozni valami Baba-mama partyt!!! Mit szóltok????

Többiek??? Mit csináltok???

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Már másfél hetet sikerült kihúznom a javasolt 2-3-ból.Egyébként valószínüleg a Szent Imrében fogok szülni, hacsak nem jön rám az elkövetkező két-három napban, mert akkor még a II.sz.Női Klinikára kell mennem a koraszülés miatt.Ill.javasolta a doki, mert a babát mindenképpen átvinnék a Szent Imréből, így pedig én is vele lehetnék.
A kórházak közül én csak a Szent Imrét ismerem, de az tök jól néz ki, nemrég újították fel a szülészetet.2 ágyasak a szobák, a látogatok nem mehetnek be a szobákba.Szerintem szuper, és a dokik is rendesek.

Judit! Üdv köztünk.A mi környékünkről sok jót nem tudok elmondani, azon kivül, hogy nyugodt, csendes hely, jók a szomszédok.Mivel zömében családi házak vannak, játszótér az nincs.Azt vallják az okosok, hogy itt úgy is van a kertekben a gyerekeknek játékok.A legközelebbi jó játszótér kb.30-40perc sétára van.Az ovódai helyzet sem túl fényes, de erről nekem még csak hallomásaim vannak, mivel Fanni még itthon van velem, csak jövőre szerettem volna oviba adni, de közölték, hogy ne nagyon reménykedjek, mivel itthon leszek a kistesóval.

Szép napot Mindenkinek!

Kávézni ugyan nem kávézok, de egy capuccinoban benne lennék én is, igaz, én már csak a dokikkal fixálok le időpontokat előre.

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Mi sem tüntünk el, csak Kittivel folyton menni kell. Egy helyben már nem is nagyon tud űlni, mióta kézen fog tud menni azóta mint akinek a seggébe tettek valamit folyamatosan mennem kell vele. Én meg persze a dolgaimat nem nagyon tudom végezni, de hát ez most egy ilyen korszak nekik. Közben a szakdolgozatomat is át kelle írnom, mert keveselte a tanárom aki a konzulensem lett.

Gabi: Már nem sok van hátra, a nagy pocak lakó hamarosan kijőn. Gondolom Fanni is egyre türelmetlenebbűl várja az öcskőst. Antiék nállunk még a kapuval tartoznak, de épp most beszéltem vele a hétvégén állítólag most már napok kérdése. És ti, hogy áltok a babaszobával? Hogy fogtok aludni? Fanni lesz külön? Vagy mind a négyen egyűtt lesztek?

Anikó: Köszi mi is megvagyunk. Hogy sikerűlt a május 31-i vizsgád? Miből vizsgáztál? Nyaralni mentek valamerre?

Judit: Hát a Dél-Pestiről nekem sincs túl jó véleményem. Nekem a sok macska nem szimpatikus, folyton etetik ott és a bejárathoz szoknak. Na meg a szűlészet sem igazán jó. De én megértelek, hogy miért maradsz ott. Tényleg elérhetőbb mint mondjuk az I.női klinika.

Jázmin: Mit tanulsz,hogy vizsgaidőszak kellős közepén vagy? Kérdeztem már mik a befutó nevek a pocaklakónak?

Judy: Üdv közöttünk. Én a Lidl környékén játszóteret nem tudok. Maga a környék nem rossz, csak mondjuk Miklós széléhez tartozik. Ófalunak mondják. A Volánbusz az 20-25 perc alatt van benn a Szentrimre téren( suliba én is azzal szoktam menni). Viszont a HÉV állomás onnan messze lenne, helyi járattal kellene kimenned. Ovodával nem olyan jó a helyzet, sajnos én sem tudom majd mit csinálok a kislányommal. Viszont jó iskolák vannak, speciel az Ófalu részen van egy nagyon jó suli.

Sziszike: Hogy áltok a kipakolással? Babód jól van? Nekem a barátnőm a Rengő étteremben tart csütörtökönként baba-mama foglakozást( torna azt hiszem). Mennénk mi is Kittivel csak babakocsival nem tudunk menni a tömegközlekedési eszközökön, és ő még egyedűl nem megy.

Ildikó: Alexa, hogy gondol az óvodára? Szerinted befog tudni illyeszkedni? Mentek nyaralani valamerre?

Na megyek én is puszi mindenkinek! Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok :))
A BKF-en vagyok utolsó éves üzleti kommunikáció szakon. Államvizsga januárban várható, úgyhogy elmondható hogy Laura(Krisztián) nagyon odafigyelt arra, hogy akkor szülessen, amikor anyjának is "jó" :)
Most cselesen válaszoltam két kérdésre is, észrevettétek?? :)

A Schöpf-be 135 ezer a szülés (durván ennyit fizetne egy sima kórháznak az OEP) + 15ezer a babaellátás + a doki tiszteletdíja.

Később még benézek, megjöttek anyósomék!
:?

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 


Hello!

Barbara, Anikó, Ildikó, Bea, többiek: Én benne vagyok egy baba-mama taliban! hely kéne meg időpont. Mi juni 13-20 ig nyaralunk! Olyan hely kéne, ahol gyerköcök is jól ellenének...

Jazmin: Én úgy tudom, hogy egy szülésért kb. 80-85 e-ret fizet az OEP! Azért nem lesz olcsó nektek ez a szülés!:(

Kedden megyünk szülőszobalátogatásra. Nekem a szülészet nem tünt vészesnek, az jó, hogy minden szobában külön wc,zuhanyzó, bár nem tudom az ágycsökkentéssel mennyi lett az ágy a szobákban...vagy én is a patológián kötök ki!

Judit: Én annyit tudok, hogy oda terveznek építeni egy ovóda-iskolát az Oázis strand mögé! Mivel az iskola tuti nem elég, és sok-sok millát fizetnek Csepelnek, hogy felvegyék oda a miklósi gyerekeket suliba. Az a baj, hogy tényleg eszetlenül adják az építési engedélyeket! A bucka végén, ahol mi építkezünk, szinte minden üres telekre már ikerházakat meg sorházakat építenek, és még csatorna sincs!!!!Kicsit gondolkodhatnának, hogy ezt nem bírja el Miklós!

Ildikó: Jó, hogy lett helyetek a pesti oviban!:) Én sem viszem át őket Miklósra, maradnak Tökölön. Viszont a suliknak tényleg jó híre van! Azt hiszem csak akkor kötelesek felvenni, ha betöltötte az 5. évet...:(

Gabi: Koncentrálj arra, hogy még simán kibírtok 2 hetet!:)

Anikó: Nincs még nevünk, nekem most a Sebestyén tetszik nagyon, de apa nem nyilatkozik. Dobj majd egy képet a picurról. Lassan kibújnak, olyan jó.:D

Nem tudom emlékeztek-e Jucusra, akik abban az utcában laknak, ahol mi építkezünk. Megszületett a kisfia, Ő is a Dél-pestiben szült, kiváncsi vagyok mit ír majd a szülésről a kórházas topikban.

Jó éjt!

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Buli: időpont nekem mindegy. Én szívesen vállalom a helyet de Csepelen lakunk és panelba. Ha neketek jó akkor nekem ítt is jó. Ha valaki azonban tudna kerti bulit szervezni az azért sokkal jobb lenne. Kaja pia ügyben meg mindenki eszik iszik amit hoz.

A babuci jól van, és még mindig fiú. Nem nagyon akarta megmutatni magát, folyamatosan a keze és a lába mögé bújt. Azért dobok egy képet. Amúgy nagyon édes.

Puszika!
Kép

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Bebi: Nagyon jó a kép!:) Én most azért vagyok betojva, mert őkelme a seggén csücsül! Csajok ilyenkor már régen fejjel lefelé várták, hogy kibújhassanak! De csak megfordul 1-2 héten belül!

Annyira várom már a jövőhetet! Csajokat majd jól kifárasztja a víz, én meg majd nagyokat pihenek és olvasok! :lol:

mamiblue
 
 


Gabi: Ti hogy vagytok? még egyben remélem...Majd írj!

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a válaszokat!! :P Végül is a játszótér nem olyan nagyon fontos, talán lesz a kertünkben is (már ha egyáltalán sikerül oda költöznünk), bár jó lenne valahol talizni más anyukákkal, gyerkőcökkel és hát ugye a gyerkőc szempontjából mégiscsak a játszótér a legideálisabb) Egyébként új (most épülő) ház lenne, vagyis 3 lakásos sorház, kertrésszel.
A 20-25 perc Csepelre kibírható.

Ovi sem olyan lényeges, mert gondolkoztam és az lenne a legjobb, ha "egy kupacban" lennének a gyerekek, ne kelljen ezer felé szaladgálni értük. A nagylányom Csepelre jár suliba, kéttannyelvűbe, semmi pénzért nem váltanánk sulit, akkor viszont lehet, hogy a fiamat is oda iratom majd - már ha felveszik, ha már nem Csepelen fogunk lakni. Hallottam valami olyasmit, hogy megállapodás van Miklóssal ilyen téren, de nem tudok konkrétumokat, viszont van olyan is, hogy ha a tesó már odajár, akkor nagy valószínűséggel nem utasítják el a többi gyerkőcöt :)

Egyébként még nem is biztos, hogy Miklósra megyünk, nagyon nagy dilemma előtt állok, hogy váltsunk-e, így már Anyu sem nagyon tud segíteni pl. hazahozni vmelyik gyereket, ha nekem otthon kell lenni mondjuk a másikkal, mert beteg - a párom sokat megy vidékre és olyankor későn ér haza :(
A gond csak az, hogy ami Csepelen épül új ház, ikerház, 3-4 lakásos, eleve icipici, szinte semmi kertje van + min. 4-5 millióval drágább mint Miklóson és hát hitelt sem tudunk bevállalni a végtelenségig sajnos :cry:

Na, de majdcsak kialakul év végéig, hogy mi lesz (addig még el is kell, hogy menjen a mostani házunk)

Judit
judy68
 
 


Sziasztok!

Judit68! Merre felé laktok? Mi itt a majori lakótelepen és pont ugyanebben a cipőben járunk mit ti. Én is dilemmázok, hol akarok Miklósra menni hol meg nem. Néztünk már egy csomó házat csepelen, de túl kicsik és semmi kert. Én meg azt szeretném ha jó nagyokat játszhatnának kint. A másik meg a Miklósiakat legalább megtudnánk fizetni. Most éppen ott tartok, hogy szombaton megcsinálom az utólsó vizsgám (ha megcsinálom, szurkoljatok!!)és megint elindulunk nézelődni, célba vesszük miklóst.

Többiek??? Kicsi az aktivitás.
Gabi! Kitartás, egy rövid helyzetjelentést dobhatnál.
Zsófi! Te nagyon elvesztél. Nekem hiányzól, jelentkezz!!

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bocsi Judit68! Már tudom honnan vagy ismerős. Mindent tudok, leesett a tantusz. Szép házakat építettek mellétek. Mi is voltunk megnézni azokat. Csak éppen baromi kicsi. Főleg a kert. Ti áruljátok már a tieteket?

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


bebi írta:Bocsi Judit68! Már tudom honnan vagy ismerős. Mindent tudok, leesett a tantusz. Szép házakat építettek mellétek. Mi is voltunk megnézni azokat. Csak éppen baromi kicsi. Főleg a kert. Ti áruljátok már a tieteket?

Bebi!
Igen, pár házzal arrébb építettek egy 4 lakásos társasházat, épül mellette a másik is. Nappali+3 szobás szerintem. Az árát nem tudom, csak tippelni tudok, talán 27M lehet... Viszont kertje az szinte nincs is! Ráadásul akik elöl laknak ki sem engedhetik nyugodt szívvel a gyerkőcöt, mert elöl parkolnak a kocsik és bármikor jöhet valaki, nyílhat a kapu. Nekem egyébként nem nagyon tetszik kívűlről a ház!

Mi már áruljuk a miénket, inkább csak én tettem fel a neten sok helyre, de megkeresett egy ingatlanos, nála már fenn van, hétvégén jön egy másik és jövő héten mégegy. Jó lenne ha gyorsan elmenne!! Igazából csak akkor tudunk lépni, foglalózni az újat.
judy68
 
 


Tényleg, honnan tudod merre lakom? Ismerjük egymást?? :oops: :oops:

Most mennem kell, nem hagy békén Domi
judy68
 
 


Sziasztok!

Judit! Ne izgulj nem vagyok kukkoló vagy valami ilyesmi. A csepeliből ismerjük egymást, a lányaink együtt jártak rsg-re. Nézd csak meg a csíkokat. Nekem se esett le elsőre.

Üdv a többieknek is.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Mostanában nincs nagyon türelmem gép elé ülni, most is csak egy kis helyzetjelentésre ugrottam be.A két hetet sikerült kihúznom, még egybevagyunk.Túl vagyok az első NST, túl sok aktivitást nem mutatott a fiatalúr, akár anno Fanni se.Jövő héten még be kellene mennem ultrahangra, de már nem tervezek semmit előre, a doki továbbra is pihenést írt elő, amit most már én is és Fanni is egyre nehezebben viselünk.
Az időtől rendesen szenvedek, de gondolom, ezzel a kismamák többsége így van.
Egyre türelmetlenebb vagyok, már nagyon szeretném látni a kismanót.

Ha vmi van, azt mindenképpen megírom majd vhogy.Vigyázzatok Magatokra!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: