Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre visszatértem, bár még nem fejeztem be az utolsó beadandóm. Tegnap viszont anyósom vigyázott Flórára és jól haladtam. Mi lenne velem a nagyik nélkül?!

Jolka!
Nagyon örültem a személyes találkozónak! Remélem, hogy máskor is eljöttök (szerdánként érdemes) és akkor a bicajozásnak is együtt vágunk neki.
A kisfiúhoz csak oroszul beszélnek, de szerintem vmicskét ért magyarul is. Az anyuka nem beszéli a magyart, csak érti.
Az jutott eszembe, mikor hazaértem, hogy vajon ti hol ismerkedtetek meg Zolkóval, mert D. és V.n. nincs közel egymáshoz? Együtt jártatok fősulira?

Dóri!
Milyen apró kis manód van! Jó, hogy tettél fel róla képet, mert őt még nem ismertük.
Pont ma mondtam Jolkának, hogy már nem is emlkészem, hogy milyen volt ilyen picurkának Flóra. Már 15 hónapos! Hogy szalad az idő!
Ja, mi kihazsnáltuk a pólyát, én imádtam. Egyszerű volt benne a gyerekkel bánni, mikor még rongybaba korszkát élte.

Zsuzsi!
Végül a ti bölcsitekbe menne Angyalka. Írd már meg kérlek, hogy be kell e jelentkezni (és akkor egy tel.számot is névvel) vagy csak besétálok és beiratom?! Tavasztól járatnám. Szerinted lesz hely?

Anita1! És a többiek is, akik még fognak szülni!
Képzeljétek! Megismerkedtem egy dúlával! Olyan aranyos és igazi dúla-kisúgárzása van. Érdekel benneteket a lapja?


Ági!
Nem jöttök véletlenül 21-én a bálba? A Műv. Házban lesz. Mert akkor veled is megismerkedhetnék, meg rátok bíznám a fényképezőt! (Még alig van fellépős kép, mindig kamerázunk és már olyan sok mindenkinek ígértem képeket is. )
Mi volt a Helen Doron-nal? Bejelentkeztetek?

Üdv: Csilla

Többiek egészségesek vagytok?

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!
Mindjárt megyek Kristófért és megkérdezem, de szerintem ha erre sétáltok, nyugodtan benézhettek.A vezetőnő Vágó Lászlóné Erzsike néni.
Engem érdekelne a dúla lapja, bár most még nem aktuális, sajnos egyéb gondjaim vannak...

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Csilla!

Csoporttársak voltunk. Kép
Mindig azt valottam, hogy házinyúlra nem lövünk. Kép Hát nem így sikerült.
Jolka
Megyek Manó lassan ébredezik.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 

 
 

Csilla!
Felirattalak benneteket, hogy ismerős legyen a nevetek Kép Mehettek bármikor!
Nyh, Honvéd u. 2.
A tel.szám: 42/ 461-389
Vezetőnő: Vágó Lászlóné Erzsike
Szakmai vezető: Ágoston Lászlóné Irénke

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megvolt az első átaludt éjszakánk! Vagyis csak Bencének, én nagyon sokszor felkeltem, hogy lélegzik-e, meg nem lázas-e, de szerencsére minden rendben volt. Ugyanis tegnap megkapta a három hónapos oltást, és mondta a doktornő, hogy lázas lehet, de szerencsére nem lett. Végülis este 9-től negyed nyolcig aludt! Olyan kipihenten ébredtem.

Dóri! Nagyon szép Petike!!

Csilla! Engem érdekelne a dúla, van honlapja?

Muszáj mennem, hív a főnököm :-))

Petra

Kép
ppetra
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Zsuzsi!
Nagyon köszönöm, hogy felirattál minket, kedves tőled. Ha délutánra eláll a szél, akkor elmegyünk és elintézem. Próbáltam kinyomozni a teljes neved, hoyg tudjak kire hivatkozni, de nincs benne a profilodban meg a lapodon sem. De nem baj, anélkül is menni fog.
Milyen gondjaid vannak? (Már ha publikus. Ugye nem vagy megint beteg?)

Petra!
Ügyesek vagytok! Ugye, milyen hihetetlen az első átaludt éjszaka? De miért ébredsz fel mindig? Érdekes, hogy én hozzád képest egyáltalán nem voltam / vagyok aggódós. Ha ő aludt, akkor én is, mikor ő kelt, én is.

Jolka!
Elfelejtettem tegnap írni, hogy képzeld hazafelé elaludt Angyalka. Még sosem csinált ilyet. Egészen apróként néha aludt a kocsiban, de szinte semmi ez ahhoz képest, hoyg más gyerekek hogy bebírnak ájulni a babakocsiban.
Neked elaludt?

A dúla neve: Szőllősi Csilla és www.szuleteshete.hu honlapon kereshettek rá. Telefonszáma is van, akinek kell, privátban küldöm.

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Szia Csilla!

Benne van a Zsuzsimanó neve a táblázatban, azért elküldtem neked e-mailben is.
Nem tudom, miért ébredek fel folyton, de a legkisebb zajra is ébren vagyok. Pl. reggel egy autót járattak a szomszéd előtt, arra is felkeltem. Régen pedig sokszor az ébresztőórára sem keltem fel. Reggelre nagyon tele lettek a cicijeim, lehet, azért is voltam nyugtalan.
Persze ma már nem aludta át Bence az éjszakát, valószínűleg csak az oltás miatt aludt olyan jól.

A doktornő szerint az akvárium sem használ Bencének, ezért ki kell vinni a szobából. Ez hamarosan megtörténik, egyelőre lefedtük, így nem párolog belőle a víz, de nekem így nagyon fáj a torkom reggelre, mert száraz a levegő. Ezért úgy döntöttem, hogy veszek egy párásító készüléket. Van valakinek valami tapasztalata ezekkel?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Nálunk nem volt idő alvásra 2 perc alatt haza értünk. De kaja után aludt mint a bunda, több mint 3 órát. Ellentétbe éjszaka. 3xkelt fel. Nagyon kómás voltam. Megfogadtam, hogy ma már nem fog érdekelni a házimunka este, ha Manó elaludt én is fekszem le. Állítom még vizsgaidőszakban sem voltam ennyire fáradt.

Tegnap sikerült paplant venni Márknak Billerbeck (nekünk is ilyen van). 6eFt elhozhattuk. Ma vettem rá flannel húzatot. A billerbeckes 5-6eFt között volt, na így már sok lett volna. Van takarója, de egy sem az igazi. Mendegyik gyerek takarója keskeny és hosszú. Főleg, hogy állandóan forgolódik, hamar kitakartja magát. Bróbáltam keresztbe takarni, de már ugy kicsi. A Brendonos drága takaró sz...r. Nagy, vékony, majd óvodás korában jó lesz.
Mivel a mi takarónk alatt negyon szeret lenni, hátha ez bejönne neki. Mindent kipróbálok, hogy végre éjszaka rendesen aludjon.
Jó neked Petra.

Sziasztok JolkA

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Petra!

Nekünk van párásító, de szerintem hangos egy kicsit alvás közben. (ugyan engem az óra ketyegése is zavar)Nappal nem zavaró. MÁrkát nem tudom már elraktam ,de kb 9eFt volt, spárba vettük. Nekünk nem jött be. Leázik a tapéta a falról Kép Biztos a vacak mű.a ablak is rásegít. Mi a radiátorra tettünk párásítót, kamillás vizet teszek bele. Állítólag nem szárad ki olyan hamar a nyálkahártya....vagy mi. Neten láttam annó nagyon dekoratív karámia párásítót is. Sajnos címet nem tudok.

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Petra! Zsuzsi!
Jaj, nagyon hülye vagyok, teljesen elfelejtettem a táblázatot. Kép
Köszi Petra!
Mindjárt indulok a bölcsibe, csak átküldöm az utolsó beadandóm a tanárnőnek. Végre ez is kész.

Petra!
Párásítót mi nem használunk, mert mi nem vagyunk erre a száradásos dologra érzékenyek, egyikőnk sem, persze Flóra lehet, hogy az lesz. Viszont a barátnőmék használtak,ahogy megszületett a baba, de nem sokáig, mert úgy jártak, mint Jolkáék. Így újra kellett tapétázniuk (levált+bepenészedett). Persze ehhez a műanyag ablakok is hozzájárulnak.
Nekünk is műanyag van, így meg sem merném próbálni, így is bepenészedik néha a sarok, ha túl hideg van odakint vagy sokat esik az eső.
Akkor semmi baja nem lett Bencének a szuritól? Csak jól aludt? Kép Lesz még jó éjszakád, ne aggódj!!

Jolka!
Mi egyelőre rendes pléddel takarjuk Flórát, azzal is alig, mert nagyon-nagyon meleg van nálunk. Tudod, mi hőközpontosok vagyunk és nincs szabályozó. Vettünk neki garnitúrát a Patyolatban, majd azt fogjuk használni, ha már nem lesz fűtés és még hideg lesz.
Amúgy nekünk is Billerbeck van és szeretjük is, de én csak akkor tervezem, hogy a bébinek is vezsek, ha már nem kiságyas lesz.

Ja! A dúla száma a bemutatkozójában is ott van.

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Nézzetek be, megéri!
http://www.gportal.hu/portal/pelus/
Pampers és libero betétes légáteresztős pelusok már 33 Ft-tól, ingyenes házhozszállitással. Popsitörlők- vékony 100 db-os 399 Ft, vastag 72 db-os 459Ft
remka
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Sikerült bejelentkezni a bölcsibe?
Gondom: Egy kis hüvelygombát sikerült beszereznem Kép....még jó, hogy ebben a hónapban nem hajtottunk rá a tesó projectre.... mindenesetre nagyon vigyázok magamra...
Köszi a dúlás honlapot, betettem a kedvencek közéKép

Jolka!
Nálunk is ugyanezek a gondok voltak paplan ügyben, míg nem vettünk egy felnőtt méretű véknyabb takarót.

Egyébként nálunk is inkább azzal van a gond, hogy túl párás a levegő,régebben sokszor bepenészednek a sarkok de vettünk párátlanítót.

Jóéjt mindenkinek:
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket párásító ügyben, végülis nem vettem meg, mert Egészségpénztár számlára akartam venni, és csak bizonyos helyeken vásárolhatok, ott pedig 30 ezer forintért volt. Ma éjszaka is fent voltunk vagy ötször, pedig tettem a radiátorra vizet párologni, de nekem is minden ébredéskor innom kellet, úgyhogy biztos Bencének is ez volt a baja.

Jolka!
Ha hangos a párásító, akkor meg végképp nem kell, éjszaka semmilyen zajt nem kultiválok.
Bencének tollpaplanja van, anyósom töltötte neki, de nagyon jó. Majdnem rászóltál az alvásra, tegnap fél 11-kor még nem aludt Bence, én már mindent megpróbáltam, mellettem is csak nyöszörgött, na akkor nyöszöröghetsz a saját ágyadban is, mondtam, és visszatettem. Egy kicsit még dumálgatott, de végül elaludt.

Csilla!
Nem lett Bencének semmi baja az oltástól szerencsére.

Zsuzsi!
Én a terhesség alatt szedtem össze hüvelygombát, vagyis akkor még nem volt biztos, hogy terhes vagyok. Ez január végén volt, és február 14-én állapította meg a doki, hogy hat hetes terhes vagyok. Írt fel Klion D hüvelytablettát, és nem lett semmi baj végül.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Nálunk is ügyelet volt éjszaka. Kép Az új takaró sem segített, már arra gondoltam, hogy az enyémet adom oda neki, azon legalább érzi az illatunkat/szagunkat. Meletünk szépen alszik, elterül mint a nagyalföld, de nem maradhat köztünk, így mindig visszarakom, de 15 perc múlva megint fent van. Hajnalban már mondtam Zolkonak vegye ki ő, hátha nem keresne és visszaaludna. Persze nem sokáig bírtam, amikor állandóan engem hívott. Érdekes, hogy 8-12 ig szépen alszik este, csak utána vannak az ébresztők. Remélem hamarosan változik majd.

Zsuzsi!
A párátlanító után nem penészedett a fal? Mert nekünk folyik a víz, enyhén penészedik (de mindig letörlöm a falat), mellette meg száraz a levegő. Érdekes nem? Minden tavasszal tapétázuk a kisszobát. Az idén már csak festettek, hátha jobban szellőzik majd.
Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Mindjárt irok, de annyira felháborított ez az eset, irtam már, h. én járok az nlc-re és az egyik szept-i kismama járta meg csúnyán, tanulságul szolgáljon az eset.Tudom rengeteg ilyen történik nap, mint nap, de kinyilik a bicska a zsebemben. Bemásolom.

Akár butaságom története is lehetett volna a topic címe. Este 6 körül csöngött a mobilom, egy hölgyemény jelentkezett be x néven a t-mobiltól, azzal hogy a számítógép engem sorsolt ki és nyertem 1.100.000 ft-ot, amit holnap délelőtt meg is kapok. Jelzem nektek, soha életemben nem adtam az ilyen nyereményjátékokra, soha nem küldözgettem kuponokat, nem lottózom, stb. Elvből nem foglalkoztam ilyesmikkel és meg is voltam győződve róla, hogy engem soha nem is tudnak átvágni ilyen hülyeséggel. Most is kételkedve fogadtam a dolgot, persze folytatta is azzal a hölgyemény, hogy ennek az az egy előfeltétele van "csak", hogy elmegyek a legközelebbi benzinkúthoz, ott veszek 2 db t-mobile feltöltőkártyát, egyenként 10000 Ft értékben, ő visszahív, bemondom neki a kártyák sorszámát amit ő regisztrál és enyém a lóvé. Ja! és mindezt 15 perc alatt kell lebonyolítanom!!!! Különben érvényét veszti a játék! Ekkor is hitetlenkedtem, de arra gondoltam, hogy soha életemben nem nyertem semmit (hogy is, ha még tombolázni sem szoktam), legfejlebb annyit vesztek a dolgon, hogy elköltök 20e ft-ot, ami amúgy nem hiányzik, de akkor legalább fél évig nem kell feltöltenem az egyenlegem. Van is itt egy benzinkút 10 percre, hát nekiiramodtam, szégyenlem leírni, de még rohantam is hogy ne fussak ki az időből és megvettem a feltöltőkártyákat. Hívott is a csaj, mondja hogy adjam meg a kártyák azonosítóját, kaparjam le a lekaparós részt és a számokat mondjam be neki. Na ekkor kellett volna rájönnöm, hogy itt az átverés, mert a sorszám alapján ugye a saját telefonjukra töltik fel az összeget. De nekem ez akkor nem esett le, én akkor arra gondoltam, hogy ha már olyan bolond voltam hogy eljöttem idáig, megvettem azt a k* kártyát, akkor jöjjön már össze az a nyeremény!!!! Szal én szépen bemondtam a számokat, erre ő, hogy akkor regisztrál és 3 perc múlva visszahív. Vissza is hívott azzal a szöveggel, hogy sajnos az egyik kártya nem érvényes, menjek vissza és próbáljam visszacseréltetni vagy vegyek egy újat. Na erre mondtam, hogy akkor ez tuti átverés, köszönöm, hogy így megjáratták velem. Még ekkor se esett le igazából, hogy miként is vágtak át, mert olyan "ügyesen" találták ki az egészet azzal a 15 perccel, hogy nem volt időm végiggondolni az egészet, ha már belementél akkor azon vagy, hogy jussál el addig a kútig, vedd meg, stb, stb ....
Hazafelé menet, mikor már ráértem sétálni és végiggondolni az egészet, akkor állt össze a kép.... Így utólag rengeteg jel figyelmezetetett rá, hogy átverésről van szó, de ez akkor nem esett le.
Utólag könnyű okosnak lenni! Baromira szégyenlem magam, hogy ez velem megtörtént! Azért írom le, hogy más nehogy megjárja. Szerencsére a párom nem röhögött ki, szerinte ez volt a tanulópénz...
Na jó, így utólag bevallom, hogy az nlc nyereményjátékán 2x is pályáztam már a bögrére, de persze nem jött össze

Ennyit az esetéről, azóta a topicon, amit indított más megdöbbentő eseteket is leirtak a sorstársai.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok,

Dora, nagyon jó a kép, de ami ennél is fontossabb látszik, h. nagyon szépen nő a kislegény. A pólyát én is szerettem, szoptatáshoz kifejezetten jó volt, bekötve meg csak addig volt benne, amig egyik helyről elvittem a másikig, h. ne essen ki.

Jolka, sajnos mi is penészedünk a hálóban, másfél éve belülről leszigeteteltettük a szobát és műanyagok lettek a nyilászáróink .... na ez túl soknak bizonyult, mert hiába hagyom nyitva az ablakot, amig sétálni vagyunk, nem elég, valószinű teljesen kizártuk a természetes szellőzésnek még a legkisebb esélyét is, ugyhogy a tavasszal valószinű, h. 5 éven belül a 3. festésen is túlesünk. Agyrém. A hálónk szigeteléssel, tapétával stb. együtt több, mint 100-ezerbe került alig egy éve, erre megint egy halom pénz és amit nem lehet pénzben kifejezni, h. rengeteg meló, mert mindenhol állni fog a por + azóta született egy bébink, akit addig el kell helyezni .... ugyhogy még ki kell dolgozni a stratégiát. Szóval épp azon kezdtetek el témázgatni, ami mostanság engem is leginkább foglalkoztat .... ja és bosszant.
Még a hét elején kérdezted, h. Zalán hogy viseli az esti kocsikázást, eddig még mire bepakoltuk a kocsiba anyukáméknál el is aludt, ugyhogy gond nélkül ment, felkelni pedig már itthon szokott, de lassan változni fog lehet nálunk is a helyzet, mert még 2 hete is egyértelműen végigaludta a sétákat ill. mire leértem vele a harmadikról már aludt, na mára már legalább 5-10 perc múlva alszik el, szerintem rájött, h. van mit nézni az utcán és az sokkal érdekesebb dolog, mint aludni. Amugy Márkot mikor kezdted el nem vizszintesen tenni a babakocsiba? Négy fokozat van a b.kocsinkon, de nem akarom túl korán dönteni, na meg a textilmózesbe még éppen bele tudom kanalazni a gyereket és az nekem nagy biztonságérzetet ad, h. védi a hidegtől, tehát minél később szeretném letenni. Hétfőn leszünk 4 hónaposak és elég sokat olvastam utána, meg kérdeztem meg olyan embereket, akikben bizok és azt mondták egyhangúan, h. kezdhetjük az almázást .... sőt kezdjük el. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá a fiatalúr.

Petra, örültem, amikor olvastam, h. Bence is átalussza az éjszakát, ha nem is mindig lesz igy, akkor is minden reményed meg lehet, h. be is álltok az éjszakai nagyalvásra. Nálunk is nagyrészt már este 9-től reggel 7-ig megy az egybealvás, utána meg még 9-ig alszik Zalán, sőt tovább is aludna, de olyankor már elkezdek motoszkálni körülötte, remélem nem kiabálom el, de ugy tűnik örökölte az apja jó alvókáját.

Csilla, a remélem pár hónap és mi is tudunk menni a babaklubba. Irigylem, akik már járnak. Majd, ha eljön az ideje pontosan megirjátok hol is van, az időpontot már tudom. Ugye ülni kell tudni ez a min. feltétel? Jól tudom?

Jó hétvégét mindenkinek és ajánlom, h. vegyétek el a szekrény mélyéről a legmelegebb tundrabugyit....jövő héten szükség lesz rá.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Jaj, gyűlöletes ez a hideg! Remélem, a jövő heti jóslat nem válik be. Bár mi még mindig csak hallgassunk, láttátok a Híradóban, mi van keleten? Szerencsétlen oroszok! Micsoda nyomorúság! Végtelenül sajnálom őket!

Zsuzsi!
Nagyon köszönöm, hogy felirattál bennünket, sikerült bejelentkezni. Nagyon kedvelnek ott téged, csak úgy emlegetnek, hogy Zsuzsika.
És te is odajártál? Úristen!
Aranyos volt az Erzsike néni, mindent megmutatott, találkoztam az Anita nevezetű gondozónővel, hozzá fog járni Flóra. Febr. 6-án megyünk 9-re megnézni, hogy mi megy ott egy délelőtt.
Remélem, hogy fogja szeretni és nem lesz lelkiismeretfurdalásom, amiért beadom és nem maradok tovább.
Más: Írj már vmit a párátlanítóról. Mennyibe kerül, márkája, hol lehet kapni és bevált e. Szerintem mi is fogunk venni, legalább egyet a Flóra szobájába. Mert sajnos a sarokpenészsedés a mi szobánkban is jellemző.
H.gombára én is terhesség alatt használtam, amit Petra és nekem is bevált. Neked mit írt a doki?

Petra!
Mennyi idő alatt van itt a mosódió?

Tünde!
Igen, az jó, ha tud ülni, mert akkor már elnézelődik és eljátszogat azzal, amit a kezébe adsz.
Voltak Jolkáék is, neki Márk inkább hason feküdt ill. kúszogatott és nézelődött. Cuki volt a mi nagy lurkóinkhoz képest.
Nagyon durva a lopásos eset. Ekkora genyóságot! Remélem, aki megtette százszorosan visszakapja, a rohadék!
Na, nem trágárkodok tovább!


Jolka!
Hétvégén szülőztök?


Ma fellépés, bízom benne, hogy jól sikerül, bár meghúztam a bal bokám, de nagyon. Tegnap még végigszenvedtem, de ma...?!


Jó hétvégét!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Olyan szépen esik a hó Kép
Mostanában nem tudok sokat írni. Kezd nagyon szépen beállni az új napirendünk. Reggelente már nem kel ébreszteni a nagyokat, maguktól jönnek ki, ennek az az előnye is megvan, hogy a kicsit nem ébresztik fel, így ő van, hogy 8 után ébred fel.
Végre Gerda is eszik az oviban. Vittem be kechupot, és valamelyik nap a kedvencét főzték, tarhonyát, és azóta nagyon szépen eszik. Ennek nagyon örülök Kép
Látom lassan kezd a picuroknak is beállni a napirendje, akkor már olyan jó, mikor nem kell felkelni éjszaka Kép
Tuzal!
Szerintem még várhattok a gyümivel, ha van elég tejcsi, ma már azt ajánlják, hogy 6 hónapig, ha lehet csak anyatejet kapjon a gyerek.
Csilla!
Működik a zenebölcsi? Milyen? Az az igazság, hogy szívesen elmennék egyszer-egyszer keddenként, de nem akarom, hogy a zenebölcsit zavarjuk, járni viszont nem tudunk, mert én nem tudok elmenni minden kedden.
Jolka!
Nem lehet, hogy máris odaszokott közétek? Elalszik, aztán megilyed, mert máshol ébred fel, mint ahol elaludt.
Zsuzsi!
Melyik oviba fogjátok iratni Kristófot?
Most már megyek, mindjárt jön haza a párom, és addig vmi kicsi rendet kellene csinálni
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Örülök, hogy sikerült beiratni FlórátKép(Kristóf Edina és Gina csoportjába jár, nagyon aranyosak, és pillanatok alatt megszerette őket ) Igen, én is ide jártam (csak akkor még állami volt ugye)no meg a húgom és az unokaöcséim is. Sőt, a legjobb barátnőmet a bölcsi óta ismerem, egy csoportba jártunk, egy oviba, aztán ált.isk-ban más osztályba, más gimibe, más fősulira, de a mai napig nagyon jó barátságban vagyunk, sőt ismerjük egymás rokonságát, olyan, mintha rokonok is lennénk. Szerencsére a férjeink egyidősek és jól összebarátkoztak, így nem esett csorba a barátságunkon, mikor férjhez mentünkKép
A párátlanító: a Corában vettük 1100-1200 Ft-ért, egy kis vödör (kb10 cm magas) benne egy szűrő, amiben valami kis golyócskák vannak, amik felveszik a szoba páráját és a vizet lecsepegtetik alulra. Aztán ki lehet önteni belőle. Mi december elején vettük a miénket és még jól bírja. Nem láttam még sajnos Nyh-án sehol, a Corába is csak ezért mentünk át, mert egy tv reklámben láttam ezt és azt mondták, hogy ők forgalmazzák. Este lefotózom és felteszem a képét.(egyébként a tisztítószereknél találhatók, az illatosítók között)

Petra!
Köszi a megnyugtatástKép az a baj, hogy a legtöbb ilyen készítmény vényköteles(amit persze meg lehet érteni, hiszen nem biztos, hogy mindenkinek jó lenne), de a gyógyszertárban volt egy fajta olyan, ami vény nélküli, és hál'istennek használt!! Igaz először megilyedtem, de mostmár jól vagyokKép

Melinda!
A kechupos történet nagyon jóKép nagyon aranyosak lehetnek a lányokKép és milyen jó, hogy az oviban megengedték, hogy bevidd...
Még nem tudjuk, hogy melyik bölcsi mellett döntünk, három van viszonylag közel hozzánk (a plázai, a Kereszt utcai és a Kert utcai)Az viszont sokat nyom a latba, hogy Kristóf kis barátját a Kert utcaiba viszik, ha minden igaz jövő hónaptól már, és egy másik játszótársa is oda megy szept-től.

Tünde!
A történet valóban felháborító!!Hogy lehet ilyen mocsokságot kitalálni??nem is találok kifejezéseket!!

Jolka!
Tegnap megvolt az osztályozó értekezletKép Hát, nagyon jó szívű voltam Kép A te munkatársnőd, Éva mondta, hogy nálatok is tegnap voltKép
A párátlanítóról írtam itt Csillának, nektek még a Cora útba is esne anyukádéktól hazafeléKép

Áginak nagyon sok boldog névnapot kívánunkKép

Többiek?

Szép napot mindenkinekKép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!!!!!
Reggel írtam egy csomót erre Balázs lerugta a billentyűzetet a kihúzókával együtt,ami persze ráesett a hosszabbítóra és lekapcsoltKép
Most nincs időm megint leírni mindent,így hát csak a lényeget írom!
Kaptunk végre lakástKépKépJó helyen van,44 nm-es,tök jó állapotban mert csak ki kell festeniKépFebruár közepén költözik ki a pasi aki most benne lakik.
Mi jól vagyunk,élvezzük a havatKépBalázs nem volt beteg szerencsére,de egy-két baleset történt veleKép
Mindenki babája nagyot nőttKép!!!!
Este talán benézek,pihenésképpen!
Zsuzsa!
köszönöm a köszöntést!Eddig a család totál elfelejtetteKép
Ági
csagi
 
 


Ági!

Nagyon boldog névnapot és gratulálok a lakáshoz! Remélem, fogjátok szeretni a pesti életet!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Köszi az infókat a babaklubról!

Elgondolkodtat, amit írtok a műanyag ablakokról, mert én meg úgy szeretném kicserélni a régit, ami alá pokrócot kell tenni ősztől, mert annyira húz a hideg. Szeretnék műa-ot, mert az rendesen zár. De úgy látszik, ez se mindig jó. A házunk pályázott is talán ablakcserére, azt mondták, jó, ha 2006-ra válasz t kapunk. Úgy terveztem, hogy ha nem jön össze, kicseréltetem saját költségre. Egy páran már megtették itt a házba. Ilyenkor persze ugrik az állami támogatás.

Takaró. Nálunk mindkét gyerek, miután kinőtték a babatakarót, rendes, felnőtt méretű nyáritakarót kaptak. A Bencusét a tescoban vettem, nem volt drága, és nagyon szeretjük. Egy jó ideig zsákban aludt, mostanában kérte, hogy inkább takaró legyen.

A hüvelygomba meg nagyon sokszor épp a korai terhességnél alakul ki, amiért megváltozik a szervezet hormontermelése, és ez kedvez a gombáknak. Engem is megkeserített annak idején :-(

e1sfh ifl gá,...élpiuhbqsderg
bence

Ezt pedig Bence írta nektek, mert ő is akart "nyomkodni" Egyébként nem hagyna írni, mindig belepiszkál valamit. Ezért (is) megy olyan nehezen az az e-mail. Bocs Zsu, igyekszem azért!

Ma egy jót szánkóztunk a bujtoson, kellemes hideg volt, gyerkőcöm nem is akart hazamenni. Korcsolyázni sajnos nem túl jó a tavon, mert havas, de egyébként is rücskös a jég.

KépKép
simsi
 
 


Tuzal, elárulod ennek a topicnak a címét?

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Tegnap este Bence is nehezen aludt el, általában ilyenkor már túl fáradt, és azért nem tud elaludni. Simogattam a hátát, így elaludt, de mikor megpróbáltam betenni az ágyba felkelt. Aztán szopizott egy kicsit, ébren beraktam és elaludt. Muszáj rászoktatni a gyerkőcöt, hogy egyedül el tudjon aludni. A kórházban Bence is rögtön felkelt, amint bementem a fürdőszobába, annyira megérezte, hogy nem vagyok mellette, de most már megszokta, hogy legalább éjszaka az ágyában alszik. Abban is lehet valami, amit Melinda írt, én is olvastam, hogy ha nem ott kel fel a gyerek ahol elaludt, megijed.

Tünde!
Nem semmi ez a történet, amit bemásoltál. Szörnyű, milyen emberek vannak. Engem is érdekelne a topic címe – nem találtam meg az nlc-n – jó tudni az ilyen trükkökről.

Bosszantó lehet a penész, én is sokaktól hallottam, hogy a műanyagablak miatt penészedik a fal. Nekünk olyan ablakunk van, amin van szellőztető funkció, akkor is szellőzik, ha nincs nyitva, de gondolom télen ezt sem lehet mindig használni, mert akkor meg kimegy a meleg.
Eddig egyszeri alkalom volt az éjszaka átalvása, de most már csak egyszer kel fel éjszaka Bence, ezt már ki lehet bírni, ma is ötig aludt lefekvéstől. Meg napközben is alszik 3-4-szer 1-2-3 órát, mikor hogy, lehet, hogy ezért is kel fel éjszaka. Zalán mennyit alszik napközben?

Csilla!
Visszamész dolgozni, vagy miért megy bölcsibe Flóra? Bocsi, lehet, hogy írtad, de nem emlékszem. Kb. egy hét alatt érkezett meg a mosódió. Azóta annyi új tapasztalatom van, hogy a pelenkákat nem igazán mossa ki szépen (pedig csak a feje alá teszem meg a száját törlöm vele), ezért minden második alkalommal rendes mosóporral mosom őket és utána kimosom mosódióval.
Hogy ment a fellépés, bírta a bokád?

Zsuzsi!
Örülök, hogy jobban vagy. Nehogy Simsinek legyen igaza, hogy a korai terhesség miatt alakult ki nálad is. Vagy kizárt?

Ági!
Én is nagyon boldog névnapot kívánok!
Gratulálok a lakáshoz, akkor mentek Pestre?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Tegnap este nálunk is gond volt az elalvással, általában ilyenkor már túl fáradt, és azért nem akar aludni, végülis simogattam a hátát, de mikor megpróbáltam betenni az ágyba felkelt. Aztán szopizott egy kicsit és ébren beraktam és elaludt. Muszáj rászoktatni a gyerkőcöt, hogy egyedül el tudjon aludni. A kórházban Bence is rögtön felkelt, amint bementem a fürdőszobába, annyira megérezte, hogy nem vagyok mellette, de most már megszokta, hogy legalább éjszaka az ágyában alszik. Abban is lehet valami, amit Melinda írt, én is olvastam, hogy ha nem ott kel fel a gyerek ahol elaludt, megijed.

Tünde!
Nem semmi ez a történet, amit bemásoltál. Szörnyű, milyen emberek vannak. Engem is érdekelne a topic címe – nem találtam meg az nlc-n – jó tudni az ilyen trükkökről.

Tényleg bosszantó ez a penész, én is sok helyről hallottam, hogy a műanyagablak miatt penészedik a fal. Nekünk olyan ablakunk van, amin van szellőztető funkció, akkor is szellőzik, ha nincs nyitva, de gondolom télen ezt sem lehet használni, mert akkor meg kimegy a meleg.
Eddig egyszeri alkalom volt az éjszaka átalvása, de egyszer kel fel éjszaka, ezt már ki lehet bírni, ma is ötig aludt lefekvéstől. Meg napközben is alszik 3-4-szer 1-2-3 órát, mikor hogy, lehet, hogy ezért is kel fel éjszaka. Zalán mennyit alszik napközben?

Csilla!
Visszamész dolgozni, vagy miért megy bölcsibe Flóra? Bocsi, lehet, hogy írtad, de nem emlékszem. Kb. egy hét alatt érkezett meg a mosódió. Azóta annyi új tapasztalatom van, hogy a pelenkákat nem igazán mossa ki szépen (pedig csak a feje alá teszem meg a száját törlöm vele), ezért minden második alkalommal rendes mosóporral mosom őket és utána kimosom mosódióval is, hogy ne maradjon benne a mosópor.
Hogy ment a fellépés, bírta a bokád?

Zsuzsi!
Örülök, hogy jobban vagy. Nehogy Simsinek legyen igaza, hogy a korai terhesség miatt alakult ki nálad is. Vagy kizárt?

Ági!
Én is nagyon boldog névnapot kívánok!
Gratulálok a lakáshoz, akkor mentek Pestre?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Bocsánat a duplázásért, megint megtréfált a topic.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Újra itthon. Most Zolkoék voltunk.

Tünde!
Mi is mióta itt lakunk 3.-ra fogunk festeni (5 éven belül), szerencsénk volt mert tavaly apu munkásai csinálták meg, így ingyenes volt.
Az idén Manóval hazamenekülünk míg felfordulás lesz. Így apa is "pihen " egy kicsit.
A perkettát is csiszoltatni és lakoztatni is akarjuk (még ez pénz kérdése), tehát jobb, hogy nem leszünk itthon.
Szerintem ráérsz a hozzátáplálással, ha még van tejcsi. Nekem is mondták, hogy ők anno 3 hónaposan adták az őszibarackot, igen ám de nem szoptattak. Én 5 hónaposan kezdtem neki adni az almalevet. De kellett 1 hó míg a napi adagja felment napi 5 kanálra. Te tudod.
A mi kocsinkat csak 3 pozícióba lehet állítani, de csak 6 hós kora körül kezdtem dönteni. Végül is attól miután volt egy kis tartása és nem csúszott bele a kocsiba.(Télen lehetetlen bekötni őket, sok a ruha, pléd alatta.)Én is addig használtam a mózest míg ki nem nőtte. Könnyebb volt lemeni vele a harmadikról, biztosabb volt vele közlekedni. Most már ugy közlekedünk a lépcsön, mintha egy zsák krumplit vinnék. Nagyon várom már a jó időt.

Simsi!
Mű.a ablak előnye, hogy könnyű tisztítani és jó hangszigetelő, de most már fa ablakot csináltatnék, mert ennek meg van a természetes szellőzése.

Ági!
Én is sok boldog névnapot kívánok!
Költöztök? A netet akor visszed? (lesz?)
Suli? Pesten fejezed be? Szülők mit szóltak hozzá, mármint a költözéshez? Balu biztos nagyon fog nekik hiányozni. Lesznek fent ismerősök?

Zsuzsi!
Tavaly még én is megcsináltam a féléves zárást, de azóta nem dolgozom. Kép
Most még nem is hiányzik. Ugyis olyan áldatlan állapot van nálunk.

Csilla!
Bokád, hogy van? Milyen volt a fellépés?

Melinada!
Örülök, hogy betudsz néha nézni hozzánk. Ja és, hogy a lányok megszokták a korai kellést.
Éjszaka muszály vagyok ki venni Manót. Mivel a panaszkodás pár perc alatt üvőltésbe megy át. Tehát csak éhes/szomjas lehet. Amikor kiveszem ő alszik tovább, és ha befejezi a káját vissza is teszem. Most már nem fekszem le vele, ülve etetem, remélem nem szokik oda.

Anita1-2, Dóra, hogy vagytok?

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Ismét itthon vagyunk, a hétvégét vidéken töltöttük a szülőknél.Ilyenkor kicsit rosszul esik ismét városivá lenni, hiszen imádjuk a fausi légkört.Remélem egyszer ismét "falusiak" lehetünk, de erre még várni kell.Csak 3 dolog hiányzik hozzá: pénz, pénz, pénz...
Megpróbálok feltenni újabb képet Petiről, remélem sikerül.
Jó kis hideg lett, nem???

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Ági!
Gratulálok a lakáshozKép

Simsi!
Várom a méltKép

Jolka!
Tudom, hogy nem tanítassz, csak gondoltam, hátha érdekel, hogy most volt nálatok is a félévzárásKép

Petra!
Jövő keddre kell megjönnie, már szedem a vitamint, de sztem ez a hónap még nem volt eredményes... az igazság az, hogy már majdnem minden gondalatom e körül forog, tervezgetekKép

Nagyon hideg van! Ha belegondolok, hogy holnap ilyen időben kell reggel gyalogolnom és buszoznom...brrrrrrrrrrr Kép

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Dóra!
Nagyon édes mosolygós gyerkőc ez a Peti!! Melyik faluban laknak a nagyszülők?

Én is teszek fel Kristófról új képet a profilba!
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Dóra!
Nagyon édes mosolygós gyerkőc ez a Peti!! Melyik faluban laknak a nagyszülők?

Én is teszek fel Kristófról új képet a profilba!
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsi!
Igyekszem, ígérem, nem váratlak soká.
Milyen nagyfiús Kristóf!

Dóra!
Nagyon cuki baba a kisfiad!

Jolka!
Én is pont ezekért az előnyökért vágyom műa. ablakra. Mert ezt a mostanit tisztítani...előbb szétszedni (csavarhúzó!) rémálom.

Én is előre didergek a holnap reggeltől. A kocsit nem is merem kivinni (dízel) félek, hogy tavaszig be sem indulna, ha kint állna ilyen időben a munkahely előtt:-)) Jó helyen van a meleg garázsban, mi meg elmegyünk busszal. Valamelyik évben szintén ilyen hidegben történt, hogy menet közben elfagyott (ledermedt?) a gázolaj benne. Persze, nem kúton tankoltonk :-))
Hétfő, kedd nagyon hideg, állítólag szerdára enyhül kicsit.
Ma még szánkózni is csak 10 percre mentünk ki.

Lehet kapni a dm-ben krémet, a hideg és szél ellen. Szoktátok használni? Én még most is bekenem a gyerkőcöm arcát ilyen vacak, rossz időben. Kisbabáknak, főleg, ha már ül a babakocsiban, még inkább ajánlott. Ez nem a reklám helye, de tényleg jó :-))

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Persze, hogy érdekkel amit írtál. Csak most örülök neki, hogy kimaradtam a balhékból, de azért kiváncsi vagyok. Mesi mindig szolgál friss pletyikkel, ugyan mostanában egy kicsit hanyagoltam. Hú nagyon nagy fiú már Kristóf, most már csak egy hugica kell neki. Kép Ugye?

Dóra!
Kis vigyori a Petike.
Mi is falun voltunk a hétvégén. Még szánkóztunk is szombaton, sajna ma már kimaadt a hideg miatt. Pedig én élveztem a legjobban. Én ültem hátul fogtam Manót, apa pedig húzott minket. Kép Manó szeinrem jövőre már jobban fogja élvezni. Ugyan most is tiltakozott, ha megállt alatta 1 percre is a szánkó, tehát apának mennie kellett tovább. Kép

Lányok!

Ti holnap mentek sétálni? Mi már ma is kihagytuk. A védőnő azt mondta, hogy minusz 5 fokig kint lehet a gyerek, de ezt ma már túl lépte a hírek szerint (kocsi minusz 12 mutatott).
Nem tudom, lehet, hogy teszünk egy tisztelet kört a tömb körül.

Legyetek jók!

Sziasztok Jolka

Akik munkába mennek holnap, azok csak óvatosan közlekedjenek!

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok.Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy otthon végezető,kötetlen idejü internetes munkát.Akár heti több ezer jövedelem.Nekem bejött.ÜDV:Mariann
mariann2
 
 


Sziasztok!

Húha, ez a -18 fok nagyon durva...

Jolka, köszönöm, hogy gondolsz rám, nagyon jól esikKép Igazság szerint, igyekszem olvasni benneteket, csak ugye a legtöbb témához még nem nagyon tudok hozzászólni, így csendesn szívom magamba a hasznos információkat!

Mi megkezdtük a 36.hetet...Egyre türelmetlenebbül várom, hogy megfoghassam a kisfiamatKép Nem is tudom, válaszoltam-e már rá azt hiszem Zsuzsinak, Botondnak fogják hívni a kisbabánkat!
Nagyon köszönöm a segítséget azzal kapcsolatban, hogy vigyek-e be a kórházba pelust és popsitörlőt...odakészítettem a pakkhoz, ami szép lassan készülődikKép

Megkezdtük a papás-szülés tanfolyamot, illetve a héten már be is fejezzük. Hasznos volt abból a szempontból, hogy megtudtam, elég baba-mama kórház az itteni. Megnéztük az alternatív szülőszobát, mert a többiben esemény voltKép, nagyon tetszett, hogy nem olyan zöld kórházas minden. Nem tudom, a többi is ilyen-e, de ez megnyugtatólag hatott rám.Kép A szülésznők sem ilyen zöld műtős köpenyben szaladgáltak, hanem ilyen szép kis sárga pulcsiban, ja és állítólag, ha jól vagyok, lehet egy picit sétálgatni vajúdás közben (én nem szeretnék végig feküdni)! Szóval még továbbra sem félek, hanem nagyon kíváncsian várom már a nagy napotKép

Eszembe jutott egy indiszkrét kérdés, ami foglalkoztat engem! Nagyon szívesen venném a tanácsokat, akár priviben is... Szóval szerintetek az orvossal meg kell beszélni vagy illő megkérdezni a hálapénz kérdését? Illetve, ha valakinek fogadott szülésznője van, tőle érdemes rákérdezni, vagy hagyjam a csudába az egészet, és adjuk oda egyszerűen, amit gondoltunk? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Remélem, nem haragszotok, hogy egyelőre csak magunkról írok, illetve, hogy ilyen kérdésekkel ostromollak benneteket... remélem, hamarosan már én is aktívan bekapcsolódhatok a babaneveléses csevegésekbeKép

Végignéztem minden fotót a kisebb és nagyobb babákról, gyermekekről! Egytől egyig gyöngyörűekKép A mi kis Botond pocakbabánk képe is látható a profilomban, ami dec. 19-én készült róla!

Minden jót kívánok mindenkinek! Aki csak teheti, maradjon pár napig a jó meleg lakásban (nem tudom egyelőre, hogy működik ebben az időben a séta-dolog)! Ami öröm az ürömben,hogy kifagynak a bacik ebben a száraz, hideg időben! Akinek meg muszáj kimozdulnia, vigyázzon nagyon magára!

Köszönöm a sok hasznos információt!

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!
Tényleg szörnyű hideg lett, éjszaka nálunk -18,5 fok volt! Itt fa ablak van, hát igen természetes a szellőzése, mintha nyitva lenne. Leengedtem a redőnyt, hogy az védjen legalább valamit, de annyira cibálta a szél, hogy inkább felhúztam. Tettem az ablakhoz egy plédet meg a szoptatós párnát, de így is jól lehűlt a szoba, reggel már csak 20 fok volt.
Nem irigyellek titeket, akiknek ki kell menni ebben a szörnyű időben!

Jolka!
A levegőztetésről azt olvastam, hogy -10 fokig nyugodtan lehet kint a gyerkőc persze szélvédett helyen, akár 1-2 órát is. Én ma már nem fogom kivinni Bencét, csak jól kiszellőztetem a szobát.

Dóri!
Nagyon jó ez a vigyorgós kép Petikéről!

Zsuzsi!
Akkor kedden minden kiderül! Jaj, olyan jó ez az izgulós-tervezgetős időszak, én nagyon élveztem. Milyen édesen vigyorog Kristóf!!

Anita1!
Megnéztem a pocis képeidet, nagyon szép nagy a pocakod!! Persze, hogy türelmetlen vagy, így a finisben. Nálunk mindenkin világoskék ruha volt, még a férjemen is. Mindegyik egyágyas szülőszoba olyan, mint az alternatív, csak nincs benne fürdőszoba, kötél stb. Nekem nem volt ott az orvosom a szüléskor, de a szülésznőt sem kérdeztem meg, mennyit kér, hanem annyit adtam, amennyit gondoltam. De szerintem nem illetlenség megkérdezni.

Tünde!
Még a hozzátáplálással kapcsolatban jutott eszembe, hogy Bence mostanában úgy néz amikor eszünk, hogy szinte már lelkiismeretfurdalásom van, hogy szegénynek nem adok. Biztos jó evőkéje lesz. Persze azért nem fogok neki hamarabb adni, de érdekes, hogy már milyen kiváncsi.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

Lányok, nekem valami azt súgja ma nem megyünk sétálni, pedig ilyen napsütésre vágyok mióta. Sőt ma reggel hallottam két hétre van utánpótlása a szibériai hidegnek. Hurrá!
Az nlc-n a topic címe Átverés, de azt hiszem több ilyen is van, az egyik frisset keressétek, akit érdekel., de a 2005. szept-i kismamák is épp elég átverést irtak le a csaj esetével kapcs-ban

Anita1, nagyon szépen látszik már a kisfiad pofija. Ugye ez a 4D-s felvétel? Hasonló dolgok foglalkoztattak engem is a babavárás ezen szakaszában. Én a hármasban szültem Zalánt és az is hasonlóan megnyugtató, mint a négyes szülőszoba, ami az alternatív. Nekem is sokat jelentett a környezet, valóban megnyugtató. A sétálással kapcs-ban annyit, ha a szülésznőddel jól együtt tudtok működni, akkor felesleges beszaladni az első fájással a kórházba, otthon sokkal kellemesebb sétálgatni, lefeküdni, v. azt csinálni, ami éppen jólesik .... mi már csak akkor mentünk be, amikor már amugy sincs kedved sétálni, eszembe sem jutott a kórházban a sétálgatás, olyan gyorsan pörögtek az események
Hálapénz. Én a rooming-in-be kerültem és ott nekem a lányok már tudták mondani, h. kb. mi a tarifa. Függ attól, h. természetesen, v. császármetszéssel szültél. Azt esetleg jó lenne megtudni, h. a te dokidnak mégis van-e saját tarifája. Én eddig egyetlen nőgyógyászról hallottam, h. előszerettel közli a kismamáival a tarifát, ráadásul ugy ,h. megmondja x ezer a min, a határ pedig a csillagos ég. No comment. az enyém elégedett volt, pedig én eredetileg a másfélszeresét terveztem. Mi a szülésznőnek a felét adtuk annak, amit a doki kapott. További gondtalan babavárást és egészséges babát kívánok nektek.

Jolka, ugye a mai sétára von-zó kérdést viccnek szántad? Képzeld tegnap megvettük az Octopus járókát, csak egyelőre Debiben maradt, mert nem fért be a kocsiba. Nem túl nagy, de arra gondoltam, h. ezt az előszobába, esetleg még a mi nem éppen nagy konyhánkba is be tudom húzni. Te csináltál már ilyet? A penészedés akkor tényleg a kockaházak egyik jellemzője, szerintem az a gond, h. a hálószoba teljesen védtelen, sok a külsö falrész, ráadásul nekünk ÉK-i fekvésü, de amennyire tudom a ház DNY-i oldalán is ugyanúgy penészednek a szomszédok. Ha épp nincs minusz 10-20 fok, amig mi vasárnaponként anyukámék vagyunk én mindig nyitva hagyom még télen is egész napra a szobaablakot, de hiába. Ha valaki tud jó ellenszert a penészre, azért szóljon.

Petra, az alvásunk ugy áll, ahogy kb. két hete írtam, az éjszakával nincs gond, hat és hét között kel fel először Zalán, de alszik is vissza és már én szoktam a motoszkálással ébreszteni, mert hétvégén nem baj, ha sokáig alszunk, de hétközben fél 9-nél tovább nem hagyom, de 10 kor már általában elalszik, ilyenkor 1 órát szokott aludni, majd 1 körül újra, kettőkor kel, akkor megyünk sétálni (ma nem megyünk!!!!!!!!), közben egy kis alvás, már nem alszik el mindig az első pillanatban, , aztán 6 körül szokott még elaludni, de az úgy háromnegyed óra szokott lenni, fürdés, evés és alvás. Elaludni átlag 9 kor szokott. Most pár hete beálltunk erre a napirendre, nekem tetszik, mert a köztes időben is jól lefogalalja magát, na azért reggel jól megtornáztatom, szerintem az is fárasztja, de ahogy látom kifárasztja ő magát nélkülem is. Állandóan jár keze-lába. A kajálások is ennek megfelelően ugy tűnik beálltak napi 5 alkalomra. Ma viszont itt a nagy dilemma, ránéztem a naptárra és reggel betöltöttük a négy hónapot. Ne nézzetek azért nagyon hülyének, de tényleg nagy bennem a kérdőjel a kajálással kapcs-ban. Nem egy anyuka mondta, h. épp betöltött 4 hónaposan kezdték a kajákat (napra pontosan), de ti meg szinte mindannyian azt irjátok, h. várjak még ... na ma nem kezdjük, ezt már eldöntöttem, lehet holnap sem, pedig már üvegreszelőnk is van .....

Azért, ha már ithon kell ülnünk örüljünk annak, h. legalább süt a nap, nem biztos, h. egy hét múlva is ilyen bizakodó leszek, ha még akkor sem tudunk kimenni, de egyelőre fő ő az optimizmus ... megyünk mi még sétálni a héten.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Petra, redőny ma éjszaka nálunk is fent volt, férjem csak 10-szer mondta el az este, h. szerinte jobb helye lenne fent, de nem adtam be könnyen a derekam, aztán éjfél környékén már meguntam a redőnyzajokat és felhúztam. Be kellett ismernem ezt a csatát elvesztettem a férjemmel és a széllel szemben. Zalán is már egy ideje guvvadó szemekkel nézi, ha eszünk, néha már megsajnáljuk. Tegnap is a vasárnapi ebédnél már szégyeltük magunkat, h. esszük a jobbnál-jobb falatokat ő meg csak nézi.
További szép napot mindenkinek.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Séta: Végülis megoldottam a séta kérdést, az erkélyünkön -5 fok van, nem fúj a szél és odasüt a nap, most ott alszik Bence. Persze nem hagyom kint sokáig, max. fél órát lesz kint. Én is kint voltam vele vagy öt percet, de nem bírtam tovább pedig olyan szépen süt a nap.

Tünde!
Hát ahogy leírtad, Bence is kb. annyit alszik napközben, mint Zalán, csak még éjszaka felkel egyszer vagy kétszer. Mikor ébren van, mivel foglalja el magát? Bence még nincs el egyedül, ott kell lenni mellette és csörgőzni meg hasonlók. A játszószőnyegen elvan egy órát, de csak ha mellette vagyok.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem vesztünk ám el! Csak mostanság ritkán gépezek, éppen bele-bele olvasgatok a fórumba, de írni már nem igen van energiám.
Egyre többet van fent Kornél, és igényli a foglalkozást. Sajna nem lehet csak úgy letenni. Lehet ez ellen valamit tenni? Mert elég fárasztó. Ha ébren van, evésen kívül mindig fogdosni kell, sőt járkálni vele, ez hajnalban a legfárasztóbb. Egyébként sír. Kép Azt meg nem akarom, hogy most fél órákat itt bőgjön. Az elmúlt hét éjszakailag is nehéz volt. Igaz hogy csak kétszer kelt fel éjszaka, de akkor minimum két órát fent volt. Kivoltam. Most mintha kicsit normalizálódna a helyzet, tehát nem hosszú időtartamra van ébren. De néha az evés is gond. Pontosabban van tejcsi, azzal nincs gond. Elkezd enni, és mikor végez az egyik cicivel, rakom a másikra, mert még kéri. És akkor mintha elkezdene fájni a hasa (gondolom az evéstől beindul a bélműködés), feszeng, cibálja a cicit. De kapkod, hogy neki kell, nyavajog közbe, után félrenyel, annyira kapkod, akkor meg azért bőg. Nem tudom ez lenne a csecsemőkori hasfájás?! De annyira meg nem visítóan bőg. Úgyhogy nem tudom. Szoktam evés közben is büfiztetni, hogy nem-e az a gond, hogy a gyomrába a buborék kóvályog. Úgyhogy ezen a téren kicsit tanácstalan vagyok. Na nem minden kajánál csinálja, inkább este felé. Ha már nagyon megunom ezt a cécót, hogy cibálja a cicit (mert azért nem kellemes), meg félrenyeli a tejcsit, meg szívás közben kiköpi, szóval felveszem kicsit, hogy próbáljon megnyugodni. Nektek nem volt hasonló probléma?
De ezen kívül jól vagyunk. Szerintem 6 kiló már biztosan van Kornél bébi. Jó kis puffancs, alig bírom. De túletetve sincs, mert 3-4 óránként eszik. Éjszaka előfordult már 5 is. Kép
Dominik is itthon van. Nem jár még oviba. A gondolatától rosszul van. Elkezd sírni, ha emlegetjük.
Egészségileg minden rendben. Most inkább ki sem mozdulunk ebben a szibériai hidegben.
Puszi Nektek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Raktam fotót Kornélról!

Hú csajok! Nincs véletlenül elfekvőben otthon két megmaradt Rossmann pontotok? Vagy nem jártok?
Köszi

Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Szia Anita,

Gratulálok Kornélhoz,valóban kis vasgyúró és nagyon szép a pofija.
Megnéztem a képet az Anyák lapjában, ha jó képre gondolok, akkor csak annyit, h. már napokkal korábban megvettem az újságot, amikor eszembe jutottál ... fellapoztam újra, h. akkor hol is a kép, szerintem megtaláltam, ha jóra gondolok épp a ti és a melletetek levő képet csodáltam meg, amikor először olvastam az újságot ... ilyen hasonlóság nincs. Vagy mégis?
Nekem van 6 rossmann pöttyöm, ami nem kell. Be van ragasztva, de simán ki tudod operálni, én is ezt tettem a múltkor, mert a szomszéd pontjaival gyűlt ki akkor nekem. Ha megírod a címed küldöm (tunde5@citromail.hu), csak azt nem tudom mikor jutok posta közelébe, de ha az idő enyhűlne, ugy szerda körül tervezek egy sétát.
Szerencsére hasfájásunk nem volt, nem tudok semmi okosat írni, de ahogy tudom a 3. hónap után szűnik majd a tekergés, csak addig bird ki.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Nem mentünk ma sétálni. Kép
Így apa vásárolt be ma. Jutúró helyet juhsajtot hozott. 90g 620 Ft nem semmi, azt hittem elájulok. Holnap juhtúrós (sajtos) pogit akarok csinálni. Fiúk nagyon szeretik. Most ehetik a drága pogit. Kép

Petra!
Én is gondoltam rá, hogy az erkélyre visszem ki Manót, de lusta voltam felhozni a harmadikra a babakocsit. Így lefekvés előtt jól kiszelőztettem a szobát. 2 hets korától, míg nem vittem ki, mindig nyitott ablak melett aludt. Felöltöztettem, mintha sétálni mennénk.

Tünde!
Mi most a bref penészölőjét használjuk. Eddig bevált, és nincs olyan erős szaga mint a többinek. Eddig mindig letöröltem előtte a falat, domestossal v. flóraszeptel, de most utoljára kihagytam. Szerencsére ígyis szépen eltünt. Akkor használom csak, mikor megyünk hétvégére a szülőkhöz, hogy mire hazajövünk kiszelőzzön a lakás. Előtte a háztartási boltból vettem valami Fehérdobozos , sárgás felíratú, talán szifi v. sisi volt a neve v.m hasonló. Ezis nagyon jó csak nagyon kellemetlen a szaga. Festés előtt ezzel kezeljük a falat. De hát nem tartós védelem.

Anita2!
Én is megnéztem a képeket! Szép pocakod van. Már nem is emlékszem az ennyém milyen volt 36. hetesen. De nagyon szerettem ,hiányzott is eleinte, de már itt van Manó.
Nagyon jól sikerült a 4d-s felvéttel, nagyon aranyos a kicsi, szinte látszik a vonásai.
Én féltem tőle, mert amit eddig láttam, nagyon torzak voltak, még azt hittem volna ilyen lesz majd a gyerek. De a ti képetek az ellenkezőjét bizonyítja, egyszerűen tökéletes, tényleg.

Anita2!
Jó hallani újra rólatok.
Én mikor Manó annyi idős volt mint Kornél, sokat olvastam neki, eleinte mesét, mondókát, énekeltem, ha kifogytam belőle, akkor a saját könyvemből olvastam fel neki. Más dolgom nem is volt, de neked ott van Dodi is.

Zsuzasi!
Eljutottál a munkahelyedre?

sziasztok megyünk fürödni

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Sokat gondoltam ma rátok, hogy hogyan oldjátok meg a sétát... én is ilyen erkélyes, ablak-kinyitós megoldást választottam volna szerintemKép

Petra: köszönöm a választ és pocidícséretet! Emlékszem, mikor te jártál itt a várandósságod alatt, hogy "irigykedtem", hogy én sosem fogok itt tartani! Aztán tessék: pár hét, és én is karjaimban tarthatom a kisfiamat!

Tünde: köszönöm neked is a segítséget! Úgy hallottam, hogy ált. a magánrendelés 10x-ese körül van a tarifa, vagyis úgy körül szoktak adni, ha a doki nem is várja el. Szülésznőnek én is a felét gondoltam!
Igen, 4D-s kép, Debrecenben voltunk "mozizni"!
Megnéztem Zalán képét is, milyen nagy fiú márKép Azért tényleg nem semmi lehet úgy ebédelni, hogy a pici ilyen kíváncsian néz benneteket közbenKép

Anita2: Nagyon szép Kornél baba! És milyen jó súlyban van... Tuti, nem volt elszámolva a szülés várható ideje? Mi azt hiszem, kb. egy-másfél héttel vagyunk előrébb, mint ahogy nektek Kornél született, de kizárt, hogy olyan nagy lenne Botond, mint, Kornél volt születésekorKép Másfél-két hete olyan 2600 g körül saccolta az UH-gép!

Jolka: Köszönöm neked is a pocakdícséretetKép Ez két hete készült, de szerintem már nem nagyon fog nőni! Én is most gondoltam bele, hogy azért hiányozni fog! Jól megvoltunk/vagyunk így együtt, bár alig várom, hogy végre köztünk legyen ez a tüneményes baba! És köszönöm a pofidícséretet is pociBoti nevében is, szerintünk is olyan kis helyesKép Kíváncsi vagyok, mennyire fog hasonlítani, ha megszületik...

Szép estét!

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Már totál álmos vagyok, de le sem fekszem, mert törpe mindjárt ébred, és akkor rosszabbul esik, ha 10 perc alvás után felvernek.

Tünde!
Írtam Rossmann pont ügyben!
Ja a fotók. A 98 oldalt van, a 2-es számmal vannak megjelölve (Nagy Miklós és Nagy Dominik Miklós) Kép

Anita1
Nem hiszem hogy el volt számolva ez a terhesség. Márc 27-én volt az utolsó mensim, abból tényleg a megadott időpont jön ki. Sőt. A dokim január 1-re írt ki, a szülés napján a sürgősségin meg a doki ott vitatkozott velem, hogy hogy volt ez számolva és átírta a kiskönyvemben január 3-ra. Úgyhogy nem hogy visszafelé számolta volna, még eltolta. Kép

Na megyek még tartalékra veszem magamat.
pusszantás!
Benézek holnap is. Bár vendégeket is várok, úgyhogy reggel hajmosás, hogy nézzek ki valahogy. Meg a háztartáson se ártana dobni valamit.
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Még valami!
Valamelyikőtök nem fizetett elő a Baba magazinra?
Decemberi akció volt, hogy adnak az előfizetés mellé egy Nivea hátizsákot, meg egy popsikrémet. A Brendonba lehet átvenni.
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Jó reggelt!

Na csak lefeküdtem tegnap este 11 után pár perccel. Éjfélkor kelt fel Kornél bébi, és 1:20-kor tudtam letenni (akkor már mélyen aludt az ölembe). Szóval én is álomra hajtottam a fejemet. Gondoltam majd 4 körül biztosan felkel. Erre reggel nézem a telcsit mikor Kornél felébredt és 6:30 volt. Jaj! Annyira örültam, hogy végre aludtam 5 órát egyben! Rám is fért!
A férjem ma BP-re megy, mert valami fejtágítás lesz. De sajna most egyedül kell mennie. Nagyon féltem! Azért BP nem itt van a szomszédban, és azért ez az időjárás?! Na meg a sok hülye autós. De majd csak kibírom estig.
Vendégekis jelentkeztek be mára, úgyhogy idnulok hajat mosni. Csak el akartam újságolni, hogy ma végre kicsit aludtunk. Még Dodi is alszik.
Szép napot!
Majd még jövök!
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Segítsen vki, nem bírok Petya koszmójával. Minden nap olajozom, + kefével próbálom ledörzsölni, de még mindig van rajta.A dokit emiatt nem akarom hívni, hisz a jövő hét eljén úgyis jön beoltani, majd akkor megnézetem.Bár avédőnő szerin akiütéseit(tejkiütés) is meg kellene mutatni dokinak, h. írjon fel rá vmit.Ennek ellenére hozzátette, hogy igazából ezt ki kell nőni.Na ezen igazodjon el az ember!Akkor most doki vagy kinövi??!Ez a védőnő amúg yse teljesen tiszta!Képzeljétek azt mondta h. jól fejlődik Peti, talán még túl tápláló is az anyatej!(Kérdem én, akkor vizet kapjon?? :-))
Pedig nem kövérPetya, hiszen most léptük át az 5 kilót. Szerintem ez normális fejlődésnek mondható. Nem gombóc artúrt akarunk nevelni, de azért sovány se legyen!!
NA mindegy én folytato az igény szerinti etetést, nekünk ez bevált!
Szép napot mindenkinek!
Kimentek ma sétálni?Én még nem tudom mit csináljak!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!!!

Rosszul írtam tegnap nem 90 hanem 900g volt a sajt, azért ez már luxus lett volna. Kép

Séta, szerintem mai s kihagyuk, de holnap már megyünk. Márknak negyon hiányzik, bene volt a napi programba.

Anita2
Ugyan írtad , de szerintem sűrőben büfiztesd a kicsit, vagy próbálj testhelyzetet váltani. Mi pl. ha fekve eszünk akkor a lábai felfelé vanak a combomnak támasztva, így a gázok is jobban távoznak.

Tünde, Petra!
Nekem is majd kinézte Manó a kaját a számból, én mindig megkóstoltattam vele. Csak egy kis nyalat, eleinte mindig fintorgott, de utána legalább nem érdekelte. Ja, megpróbáltam nem enni előtte. Felvátva ettünk , amíg én ettem valaki vigyázott rá. Délben ha elalszik csak akkor eszek, mire végzek felkell. Kép Azért nem mindig...

Dóra!
Mivel fürdeted Petikét? Én mindig fürdetés után kentem be, nem előtte. Nem is voltunk koszmósak szerencsére. Mi még máig a gyógyszertári mosakodót használjuk, semmi mást, szép is a bőre. Kisfésűje nincs, csak ha használod nagyon óvatosan, mert még nagyon érzékeny a feje.
Ahogy írtad mindent megteszel a kicsiért.
Tejkiütést szerintem tényleg jó,ha látja a dokinéni.

Csilla!
Szurin túl vagytok? Hogy bírta Flóra? Holnap klub?

Megyek mert Manó lassan kell. A délelőtti alvás egy kicsit elhúzodott a séta kimaradása miatt.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: