Új privát üzeneted érkezett!

Szia Viko!

Most hirtelen a fank jut eszembe mint suto nelkuli sutemeny, de majd meg szolok ha eszembe jut valami Kép
Hogy kerultel Indiaba? A ferjed odavalosi?
Mikorra varjatok a babat?

Udv
Moni
mon
 
 


Kedves Moni,
Férjem bengáli (Kalkutta). Én már ezer éve - na jó, legalább tíz Kép járok Indiába, tanulta ott, meg voltam kicsit turista is, de többnyire szociális munkásként tanítottam felnőttet-gyereket, mikor-mire volt szükség. A babóca Április 5-re lett jelezve az UH által, nőgyógyok szerint április 9. de szerintem előbb fog születni. Csak úgy megérzés... mint ahogy az is, hogy kislány lesz. Most éppen itthon vagyok, a Szent-Imrébe járok vizsgálatokra, amíg vissza nem megyek. Pont jövő héten megyek a 20. heti nagy UH-ra, várom nagyon, hátha megmutatja magát a csemete jó alaposan Kép
A fánkkal az a baj, hogy olajban sül... azt meg nem szeretjük túlzottan, no meg az egészségnek se kedvez nagyon, ráadásul nincs hozzá finom magyar baracklekvár Kép mert hogy barack sincs. Mangóval meg hát nem ugyanolyan mégse. De az ötleg egyébként jó, már sütöttem palacsintát meg lepcsánkát (Hajdúságban így hívják, Dunántúlon meg tócsninak) És finom volt mind a kettő.

Köszönöm a válaszodat Kép

vikó

indianyo
 
 


Sziasztok!!!!

Vikó/Indianyu!
Wellcome! Milyen jó egy új "arc" köztünk! Kép

A párommal imádjuk Indiát, (főleg az elefántok miatt?) és mi is egyszer ki szeretnénk menni. Főleg hogy egy jópár inidiai barátunk is van. Csak még várunk vagy 7-8 évet, amíg a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek. Kép
Amúgy innen (Anglia) sokkal olcsóbb Indiába repülni, mint otthonról. (szerintem)
Azért az elég rossz lehet, hogy a megszokott gyümölcsöket nem kapod meg. Alma sincs?
Süti receptekben sajnos nem tudok segíteni, ugyanis teljesen sütő antitalentum vagyok. Néha ha nagyon rámjön az ötperc, sütök kukit. (cookie) Amit még amcsiban tanultam. Angliában biscuit. De nem mindig sikerül és sütő is kell hozzá.
Bár egy barátnőm mesélt egy túrótortáról, amit nem kell sütni, csak mindent összeborítani és zselatinnal dermeszteni. De gondolom a zselatin sem valami szuper kaja egy csecsemőnek.
Na, mennem kell mert a kisfiam nagyon visítós kedvében van.
Majd jövök még. (remélem hamar!)
Hali!
Andi
andi68
 
 

 
 

Andi!

Nagyon köszönöm a keves üdvözlést, jól esik az ilyesmi a sok durvaság után, amit itthon is meg a gyűlölve imádott Indiámban tapasztalok :-) Mármint ami a kismamákat illeti, akiket Indiában emberszámba se vesznek, itthon meg dühösek rá, mert át kell adni neki a helyet, ha már éppen össze akar esni a ráckevei hév rászkódásától meg a tömegtől (persze nem adják Kép
Jaj, bocs, hogy ilyen negatívra sikerült ez, olvasgatom az archívumot a Babaneten és ettől mindenféle pocsék emlékek is előjönnek, sajnos. No meg éppen a kismamakori szörnyálmok időszakát élem, úgyhogy amikor éppen nem álmodom valami vérfolyós-üldözős-zuhanósat, akkor kótyagosan kóválygok az álmosságtól Kép
Na, ennyi elég is a nyavalygásból! Szóval a kuki az jó dolog, bárhogy is írjuk Kép
Túrót pedig csak aludttejből tudok előállítani Indiában, mert ott ez nem ismeretes, de ez nem nagy baj, mondjuk majd egy kisbabának nem lesz éppen ideális egy darabig, de később annál inkább!
Alma Indiában is van, sajnos csak egy féle(persze pont az, amit legkevésbé szeretek, a Starking nevű kásás-édes). Van mondjuk sokféle gyümölcs, de fogalmam sincs, hogy majd melyiket mikortól lehet a babának adni, mert nagy részük trópusi, Indiában meg fittyet hánynak arra, hogy mikortól mit lehet a babáknak adni, simán megetetik a csecsemőt a kenyérdarabokkal meg a csípős-fűszeres-zsíros izékkel is, mert ugye sír a baba, tehát biztos kér abból, amit mi eszük, nosza, adjunk neki is!

India egyébként nagyon izgalmas, ha nem akarsz feltétlenül nyomornegyedeket látogatni, hanem nagyvárosibb érdekességekre vágysz, akkor persze kisebb gyerekekkel is neki lehet vágni az útnak (mondjuk kisiskoláskorúakkal már elég sok mindent lehet ott is), de nem érdemes... mert pont az az izgalmas benne, ami félelmetes, meg furcsa, úgyhogy inkább mégse hagyjátok ki ezeket!

Az elefántokat én is imádom, férjem mindig nevet rajtam, amikor elérzékenyülök, ha meglátom a kedvencemet, amint a nagyvárosi forgalom kellős közepén komótosan ballag gazdájával a hátán, időnként megállva és ormányát nyújtva egy turistának.

No, hirtelen felindulásból ennyi egyelőre, még egyszer nagyon köszi a szíveslátást KépKépKép

Sok örömet az össze anyócának és csemetéknek!

Vikó

indianyo
 
 


Sziasztok,
mar tegnap megirtam egy levelet, mire a kisfiam egy gombnyomassal elintezte a veget (kikapcsolta a gepet)....ezert is jovok ritkan. Most alszik, nem tudom Ti tudtok e egy keteves mellet gepelni...sajnos nekem nem megy. Na mindegy, csak bosszato tud lenni a dolog.
Szia Viko,
en is udvozollek. Szerintem jo par suti van sutes nelkul, ami nekem az egyik legnagyobb kedvencem ugy altalaban a sutik kozott az a keksztekercs, es kokuszgolyo, ami lenyegeben ugyanaz, csak az egyikben van krem a masiknak meg kokusz van az oldalan. Szerintem arulnak mindenhol valamilyen haztartasi keksz szeruseget, valahogy le tudod daralni vagy osszetorni (sajnos nekem nincs itt daralom, de meg lehet oldani akar turmixxal is). A keksztekercshez azert nem art egy meyhuto, hogy fel tudd szeletelni, de a masikhoz az se kell. Ha vbeletlenul nem ismerned ezeket szetnezek neked receptert szivesen. Van meg agy masik hasonlo, annak majomkenyer a neve. Somloit is tudsz csinalni, ha babapiskotat lehet kapni, vagy barmilyen kesz piskotateszta szeruseget, en pudingot (vanilia, csoki), mazsolat, tejszinhabot esetleg olvasztott csokit szoktam ratenni es nagyon finom es egyszeru is. Ezenkivul jo par arab suti keszul suto nelkul...sajnos a nevet egyiknek se tudom, es azok nem is olyan egyszeruek.
Kozben szetneztem, ezen az oldalon van meg mas is, es talan ez a legjobb sutikhez amit eddig talaltam:http://www.webcuki.hu/edesseg.php
A keksztekercs amire gondoltam hasonlo a kokusztekercshez itt a misik pedig a kokuszgolyo es a somoi is hasonlo, de van jo par valtozat ezen az oldalon. A turos is ott van, de turo itt sincs, legalabbis nem olyan, mint az otthoni. Sok sikert!
Szia Andi,
hat allitolag lanyok nyugodtabbak. Nalunk mar volt egy jo par baleset, pedig mindig ott alltam mellette, amiot tortent, a jatszoteren nem is szeretem rajtahagyni a szemuveget epp ezert, mert rohan mint egy orult es allandoan elesik. Pedig neki +4-es kell, igazabol nem tudom mit lat es mit nem, de az biztos, hogy nem zavarja a dolog...sajnos, szerintem meg egy ev es megerti miert kellene hordani. En is hagytam mar el a szemuveget (mivel ledobja mikor leveszi), epp egy boltba voltam es mar masik emeletrol mentem vissza keresni, de meglett es senki nem lepett raKép, de o gondoskodik rola, hogy mar ne tartson sokaig, tegnap majdnem sikerult letornie a szarat...Lehet nektek azert is konyebb, mert neked is van szemuveged, igy latja toled, hogy hordod. Allitolag nekem is ezt kellene csinalni...hat nem tudom, lehet.

sziasztok!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


ENikő! Köszi szépen, ezeket én is ismerem, sőt, tudok Raffaello kókuszgolyót is gyártani tejporral, fincsi! A majomkenyér vicces név Kép A keksztekercs-szerűséget Olaszországban török szaláminak hívják Kép Aha, az arab édességek nagyon édesek, ismerek néhányat. Az indiaiak is, de ezek többnyire tejből vagy tejporból készülnek. Ettem már mondjuk perzsa
rózsafagylaltot is, no ha valakivel ki akartok szúrni, próbáljátok vele megetetni, az eredmény nem marad el! Kép

Nagyon aranyos a csemetéd Kép hogy javul a szeme?

Jó hétvégét, ill. jövő hetet!

Vikó

indianyo
 
 


Szia Viko,
masfelet szerintem nem nagyon lehet csinalni suto nelkul, na de ne is aggodj ezen en se sutok itt, mert egyszeruen nem sikerul, pedig gyerekkorom ota sutok otthon es ott mindig jo volt. Kivetel az jon ossze amikor keszen veszem meg a port...na de annak nem sok ertelme van, akkor mar keszen megveszem az egesz sutitKép. Itt egyszeruen masok az alapanyagok, vagy nem tudom mi lehet a baj (elesztos dolgok jok, de piskotat nem tudtam csinalni). Mondjuk itt van boven kinalat es szerintem olcsobb is a kesz sokszor, lehet ott is igy van.
A fiamnak nem javul a szeme, romlik sajnos, de nemsokara megyek vissza a dokihoz, az majd megmondja mit csinaljunk.

Andi,
a lanyod hany eves koratol szemuveges? Azota nem romlott/javult miota hordja? Irhatsz a szemuveges topicba is valaszt.

sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,
Most megint gyors leszek, nem is tudom miert nem mosogatok, egyseruen csak nincs kedvem pedig mar keso van. Irtok itt keksztekercsrol meg ilyenekrol, hat nem szep dolog, meg a kokuszgolyo, hat most nagyon megkivantam oket. Egyebkent epp tegnap "rendeltem meg" anyukamtol aki jon karacsonyra hogy hozzon haztartasi kekszet, hat jot rohogott, mert mikor kerdezte hogy megis milyen ajandekot hozzon en csak annyit mondtam hogy kekszet mert meghalok a keksztekercsert, sot az sem baj ha morzsara foszlik szet az uton. Rohogjetek ki de ahoz hasonlo kekszet itt meg nem talaltam, egyszeruen itt mindent tulbonyolitanak es egyszeru dolgokat nem lehet kapni. Eniko, te milyen kekszet hasznalsz hozza?

Viko,
en is gondolkoztam hogy mit tudnal csinalni sutes nelkul, ha turohoz hozzajutsz akkor esetleg turoharomszoget, valahol megvan a receptje, ha akarod megkeresem. Esetleg tiramisu? Mikrohullamu sutod van? Mert van egy jo piskotareceptem amit abban is meg lehet csinalni, az ember csak beledobal meggyet vagy barmilyen gyumolcsot es akkor a somloit is meg tudod csinalni.

En mar tenyleg a veget jarom, egyszeruen nem tudok aludni ejjel, pedig nem is nagy a hasam csak sulyos es iszonyu kenyelmetlen, ezenkivul a labgorcs meg mindign fennall es az allando pisiles kikeszit. Nem tudok pihenni. Most vagyok 34 hetes, meg egy honap es remelem megkonyorul rajtam ez a kolok.

Eniko,
GOndolok ratok az Omar szeme miatt, honnan latod hogy romlik? Olyan jokepu az a kissrac!!!!!!

Sziasztok,
es Viko, bocs hogy nem mutatkoztam be, a profilomban benne van egy par dolog de kerdezz, orulok hogy te is csatlakoztal, en is kivancsi lennek milyen az elet Indiaban!!

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Bocsi, én is a végemet járom, na nem a terhesség miatt, azt már befejeztem végleg, hanem mert nem aludtam tegnap du. óta, éjjel dolgoztam, ma meg szabad leszek és ilyenkor nem fekszem le egész nap, hogy éjszaka tudjak aludni.
SZóval bocsi, ha össze-vissza írok.

Enikő!
Kittinek is romlott egy dioptriát de 4 év alatt. Szerintem inkább arról van szó, hogy amikor kapta a szemüveget még csak 2 éves volt és nem tudott olyan pontos diagnózist csinálni a doki. Most meg már vagy 3 éve nem romlott.
Én még reménykedem hogy javulni fog.
Állítólag a + dioptriás még javulhat. Én is +8-ról kezdtem aztán megoperálták és most csak másfeles már évek óta. Azért nem mindegy.
(mégse látok szemüveg nélkül Kép )
Na, rohanok a suliba Kittiért!
Pusza!
Andi

UI.
Mandarin!
Kitartás!!!!!! Kép
andi68
 
 


Sziasztok,

Viko,
Sikerult valamit "sutnod"?

Andi,
Ugy veszem ki a soraidbol hogy nagyon jol beilleszkedtetek az ottani eletbe, ez nagy dolog. Nem volt furcsa egyszercsak egy uj otthonban felebredni? Vegleg kint maradtok?

En kitartok, probalkozom, de az elozo ejjel is nagyon pocsek volt, direkt lefekudtem 10-kor hogy majd jot alszom reggel hetig, na ja, ejjel 1-kor neztem az orara, addig nem aludtam, utana is beletelt egy kis ido mig vegre...Most pedig aludhatnek a Jimmyvel, de most sem tudok, nem vagyok almos. Szornyu. Ez az aludni nem hagyas nem egy kinzo modszer volt egyszer?????
mandarin
 
 


Hellóka!

Mandarin!
Szegény meegkínzott kismama! Kép
Amúgy én sem tudtam soha aludni terhesen, de amikor meglett a pici akkor sem. Pedig még olyan is volt, hogy hagyott volna a csemete, én mégis forgolódtam órákig az ágyban, és max. félóránként felébredtem. Szerintem már terhesen felkészül a szervezet arra, hogy ha meglesz a pici akkor úgysem lesz lehetőség végigaludni 10-12 órát, mint a régi szép időkben. Szóval szerintem ezért van, de ezt csak én találtam ki, semmi tudományos alapja nincsen. Kép
Én mondjuk mindig nagyon álmosnak éreztem magam, mégsem aludtam. Most meg éjszaka dolgozom, és teljesen felborult a bioritmusom! De azért nem gond mert napi 4-6 óra alvás, részletekben is elég nekem. Aztán egyszer csak alszom 10 órát egyfolytában, mondjuk az 5. nap után, amikor alig aludtam. Ekkor bepótolom a lemaradást. Kép
Szegény apukám sem tudott soha aludni, pedig ez inkább olyan női dolog. A férjem beszéd közben is elalszik az ágyban! Életben nem tapasztalta, hogy ha leteszi a fejét, ne aludjon el 3 percen belül.

A beilleszkedésről:
Nem is tudom. A barátok, rokonok nagyon hiányoznak. De még a kedves szomszédaim is, ahol laktunk 10 éve. A férjem meg sokszor depis, mert ugye most ő van itthon a gyerekekkel és nincs kihez szóljon amikr dolgozom, vagy alszom.
Nem tervezzük örökre az ittmaradást, otthon van anyukám, aki mostanában elég beteges. Nem hagynám magára végleg, mert senkije nincs rajtam kívül.
Még annak is örülök, ha kibírja még kb. 5 évig egyedül. Ennyit tervezünk maradni, hogy Peti is megtanuljon angolul. (akkor már 7 éves lesz!)
De ez a maximum verzió. Van egy minimum verzió is, akkor 2006-ban megyünk haza, ha vége a sulinak. Majd meglátjuk! Kép

Na, puszika mindenkinek, megyek alukálni! Kép
ÜDv.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi,
Szoval angol nyelvteruleten eltek?
koszi a valaszodat a Kulfoldi magyar anyukak topikba.idokozben talaltam a telefonkonyvben egy Kovacs nevu dokit, majd felhivom hogy kideruljon valami.
Azert itt is megismetlem a kerdest:ha tud valaki Bonnban vagy kornyeken elo magyarul(angolul, franciaul)beszelo szuleszt-nogyogyaszt ajanlani, kerem segitsen.
Koszi, Agi
kisagi
 
 


Szia Ildi,
eleg sok keksz van ami hasonlit a haztartasihoz, a legjobban az Animal Crackers persze van belole millio fele, a legolcsobbat keresd az olyan mint az otthoni. Itt sima muanyag zacsiban aruljak $1 korul van, nem a papirdobozos cukros amire gondolok. Minden elelmiszerboltban van altalaban es a 99 centesben is, szoval olcso helyen keresd. Ezen kivul van meg a Maria nevu, az olyan mint az Albert keksz otthon, szerintem az is jo sutihez. Nekem itt a pilota keksz hianyzik, persze az Oreo hasonlit, de nem ugyanaz...
Koszi a dicseretet Omarka neveben is. Ordog angyalarcban egyebkent, iszonyat rossz, de azt mondjak fiuk ilyenek. Azt nem tudom, hogy a latasa romlik e, elvileg nem, hanem azt latom, hogy kezd megint kancsal lenni az egyik szemere, ezt a doki is megjegyezte sajnos.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Viko,
Küldtem Neked recepteket e-mailen. India.... engem már régóta izgat ez a kúltúra és az ország a sokszínűségével, és volt egy barátom is Nagpurból (akivel sajnos már nem tartom a kapcsolatot), aki izgalmas dolgokat mesélt nemcsak az elefántokról hanem a tigrisekről is...
Ma este előkaptam a szakácskönyveimet és kizárólag Neked válogattam az édességek közül. Remélem, találsz közöttük kedved(tek)re valót, és sikerélményed lesz. Jó egészséget és nyugodt éjszakákat kívánok! (este már ne egyél sokat, főleg édességet ne akkor talán nem lesznek rémálmaid Kép
Még vannak receptek, ha érdekel, küldöm emailben.

Szia
Erika
oerika
 
 


Sziasztok,

Itt az ejjel kellos kozepe van, de ha mar a neten vagyok akkor gondoltam gyorsan bejelentkezem nektek.

Latom vannak uj tagok, meghozza micsoda egzotikus helyekrol! Udv nektek Agi es Viko!

En Londonban elek magyar szarmazasu ferjemmel es 2 honapos kislanyunkkal Antoniaval, aki egyenlore a legujabb baba ezen a topikon. De mar nem sokaig, mert Ildieknel is gyorsan kozeleg a nagy napKép - izgi,izgi!

Agi,
Sikerult azota nogyogyaszt talalnod?

Viko,
Bocs ha mar irtad, de hol fogsz szulni? Marmint Mo.-on-e vagy Indiaban?
En sajnos nem vagyok egy nagy konyhatunder, ugyhogy nem igazan tudok suti ugyben (sem) segiteniKép.

Regi lanyok,
Ti hogy vagytok?

Eniko,
Mondott mar a doki Omarka szemerol valami konkretat? Remelem hogy nem hiaba csinaltak meg a mutetet!! Kezdi mar szokni a szemuveget?

En tovabbra is elvezem az anyasagot. Tini (Antonia lanyunk) es en szepen osszehangolodtunk a szopira. Bar sajnos 5 hetesen kapott tapszert is a lassu sulygyarapodas miatt. Azota mar szepen hizik, es mostmar csak egyszer kap tapszert naponta (az esti bealtatasnal), a tobbi rendes szopi.

Rovidesen megkapja az elso turnus vedooltast, ami utan beinditjuk a baba-mama programokat is. Baby massage, baby group, es mivel nagyon szeret vizben lenni, valszeg keresunk valami babas uszasi lehetoseget is. A minap pedig rajottem hogy a helyi mozinak van egy olyan szolgaltatasa ahol szulok mehetnek az 1 ev alatti babaikkal eloadasokra egy heten egyszer delelott. A szolgaltatas Big Scream nev alatt futKép - nagyon talalo.
Ugyhogy, ha minden igaz, lassan nagyon elfoglaltak leszunk mi lanyokKép. Ki gondolta volna egy evvel ezelott...
Kivancsi vagyok hogy fogom birni a full on babas programokat.
Esetleg van-e valami mas otletetek amivel probalkozhatnank?

Puszi mindenkinek,
b x
murcimari
 
 


Sziasztok,
En is gyorsan bejelentkezem, de tenyelg gyorsan. Most lettem kesz a munkaval es meg meg kell ennem egy kilo jegkremeet ugyanis ma voltam vizsgalaton es es csak 33 cm-t mertek (ket hete 35-ot) pedig mar 36 hetes vagyok. A np nem aggodott mert szerinte csak amiatt mert kevesebbet mert befordult a baba, lattam is ultrahangon teljesen lent van a feje (csak ezt nezte meg uh-val). De azert mondta hogy csak tomjem magam ha akarom, es mivel en elegge aggodom a sulya miatt (Jimmy pici volt) ezert elkuldott holnap ultrahangra hogy megnezzek a meretet.
Na csak ennyit akartam, holnap meg jovok tobbet most meg anyost is kell szorakoztatnom, meg enni, aztan alvas.

Berni,
baba massage az nagyon jo lehet, talan amit meg te is nagyon elveznel az a group exercise lenne, nalunk a plazaban van ilyen, husz kismama babakocsival csortet, mint az elefantok, mindenfele gyakorlatokat csinalva.

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy elmaradtam. Még mindig vacakol a gépünk, nagyon kevés hely van az egyik meghajtón ezért lefagy állandóan, meg van hogy be sem indul. jaj, de elegem van belőle.

Köszi minenkinek a segítséget a londoni szállásunkkal kapcs. már sikerült találni egyet, és négyünknek 100 font lesz a 3 éjszaka reggelivel, ami szerintem nagyon baráti ár.

Majd jelentkezem néha, de most őrült városnéző programszervezésben vagyunk.

Berni,
Most ezekről a playgroup-okról meg programokról jutott eszembe, hogy szerinted nincs egy jó hely Londonban, ahol Petit ott tudnánk hagyni pár órára, mert ő nem igazán szeret várostnézni, a babakocsit is unja, szóval neki lenne a legjobb ha ott tudnám hagyni egy "childfriendly" helyen.
Valami játszóházra gondok, de mivel még nincs két éves, lehet hogy nem veszik be sehova.

Itt már megint zuhog, és dézsából is öntik....

Puszó!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi,
szerintem vegyetek egy nagyobb meghajtot vagy extrat az eddigihez, mert nekunk a heten bedoglott a gep. A ferjem mar regota akart venni egy nagyobb meghajtot ra, de en ugy gondoltam, hogy eleg.....hat egyszer csak nem indult be tobbet, de egyebkent nem vacakolt elotte, csak igy hirtelen. Nekunk mar csak 2 GB ures volt rajta, most van egy uj 160 GB es a regi 40, ezzel mar elleszunk egy darabig remelemKép. Mindenesetre ments mindnent ha tudsz, mert en nem tettem meg, bar sikerult megmenteni utolag, de nagyon sajnaltam volna, ha az osszes kepunk nyar ota elszall (a regi gepemmel igy jartam).
Ildi,
nekem is pici volt a fiam, ugyhogy 40. heten ezert is es mert nem mozgott valami jol lett meginditva a szules, akkor mar ugy voltak vele jobb lesz kint mint bentKép UH-on meg tudjak nagyjabol mondani mekkora, az biztos megnyugtat-vagy nem. Bar mar voltal is, mit mondtak? Lehet mar meg is van a baba nalatok...
Berni,
hat nem igazan mondott semmit a doki a heten, mivel nem nagyon tudtak megvizsgalni, nem hagyta...csak azt hogy hordania kell a szemuveget. Mot rendelek egy ujat, mert a regit mar en nem szeretem rarakni, olyan, mit egy felnott szemuveg kicsiben, egyaltalan nem biztonsagos, ahogy o ugral, sajnos nekunk mer volt egy par eses amikor a szemuveg karcolta fel az arcat annelkul semmi baja nem lett volna. Hat nem konnyu.
Az jo ha csak egyszer adsz mar neki tapszert, ha jol szopik biztos nem is lesz kesobb gondod, sajnos Omarka ugy altalaban nem akart enni semmibol, igy en fel is adtam hamar.
sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Szia Mindenki,

Mon,
Mar a multkor is akartam irni hogy regen nem irtal magatokrol. Hogy's mint?

Ildi,
Kuldtem emailt yahoo-rol, remelem megkaptad. Elmult a dec 4....remelem meg mindig 2-in-1! Bar inkabb meg kellene kerdezni teged elobb, hogy nehogy rosszat remeljek nekedKép...meglehet hogy te mar valtoztatni akarsz ezen a terhes allapotonKép.
Azota mar megvolt az UH - mi az eredmeny?
A vegen mar nekem is minden hettel kisebbedett a hasam, ahogy Tini feje csuszott lejjebb es lejjebb - ugyhogy amit a doki mond az nem hulyeseg. Ne aggodj!
Azert a jegkrem hizlalo-kura az jol hangzikKép!
Mar nagyon izgulok erted es varom a nagy hirt!!

A group exercise-on jot somolyogtamKép miutan elkepzeltem magam elott a latvanyt. Itt meg nem hallottam ilyenrol, de erosen erdeklodom helyi programok utan. Sz'tem most ugyis van idonk januarig amikoris sok uj program indul majd ujra.

Eniko,
Nem csodalom hogy Omarka nem hagyta megvizsgalni magat, mar biztos elege van a kicsinek a nyavajgatasbolKép. Ezert is remelem hogy nem lesz megegy mutetre szuksege.
Manapsag mar nem gyartanak olyan ful moge kanyarithatos szemuveget gyerekeknek? Vagy olyan van neki es azzal is besikeralnak a balesetek?

Andi,
Sajnos en meg nagyon kezdo anyuka vagyok ahhoz hogy ilyen jatszohaz-temaban tudnek neked tanacsot adni, de korbekerdezek ismerosok kozott.

A negyotoknek 100 font 3 ejszaka B&B-re tenyleg orulten jo ar!!!! Ehhez hasonlot meg soha nem is hallottam. Orulok hogy segithettem!

Udv mindenkinek,
b x
murcimari
 
 


Sziasztok Mindenki Kép

Msotanában n em írtam, bocsi, ágyba parancsoltak, mert a méhlepény nyomja a méhszájam, így szigorú fekvésre vagyunk ítélve... Viszont ez azt jelenti, hogy itthon szülünk, sajnos így apa nélkül Kép

Erika, köszönöm szépen a recepteket, azt hiszem, nem válaszoltama leveledre, ne haragudj, ez valahogy mostanában a baba miatt elmarad... mármint an nyira csak rá koncentrálok, gondolatban ugyan válaszolok mailekre, de aztán a megvalósítás elmarad... meg a sütésf-főzés is. De midnenképpen kipróbálom majd őket Kép Egyébként rájöttem, hogy a császármorzsához nem kell sütő!!! Kép A tejbegrízhez se, szóval nincs nagy gáz. ha meg egyszer sok pénzünk lesz, veszünk mikrót és máris egyszerűbb lesz az élet.

Andi68, olvasó üzemmódban voltam egy másik topikon, ahol az anyukádról és betegségéről írtál többbek közt, hogy van most anyukád? Emlékszem a cigarettáról való leszokásának történetére, nagyon drukkoltam neki, hogy a betegség leküzdése mellett ez is sikerüljön. Nekem egyetlen dolog állította meg a dohányzást: az, hgoy gyereket akartam. De kishíján belebetegedtem a leszokásba... azóta is dohányzom álmomban... Viszont lesz egy kisbabám, úgyhogy megérte Kép Mindenképpen megérte mondjuk Kép

A háztartási keksz helyett a Marie nevű sima kekszet ajánlom - olyan, mint az Albert, nem tökéletes, de a kókuszgolyó-keksztekercshez jó, én is próbáltam Kép

Sziasztok távolban élő mamócák! Én msot itthon nyomom Kép


Indianyó

indianyo
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, hogy elmaradok, de nálunk is zajlik az élet! Kép Az angliai topikban leírtam a londoni kiránulást tömören, ha valait érdekel.

Enikő!
Köszi a tanácsot a sz.gép ügben. Már ezer éve akarunk venni valami pendrive-ot, hogy lementsük a képeket. Persze még nem tettük meg. Ma is vagy 20x kiírta, hogy kevés a hely az E meghajtón. De már nem tudok semmit sem törölni. Kép
Remélem februárig még kihúzzuk, akkor talán tudunk venni valamit. Sajnos ezt nem lehet bővíteni P3-as. Már több helyen is ezt mondták. Nem a memória kicsi, hanem a proci (sebesége???) csak 500 valamennyi Mhz.
De én ehhez annyit értek, mint tyúk az ábécéhez.

Indianyu!

Akkor az otthon azt jelnti hogy Mo-n? Én nem is bánnám a helyedben. Bár a férjed bizti hiányzoni fog.

Anyukám nagyon jól van, hál Istennek! Kép Főleg mióta visszaszokott a cigire. Kép
Én már feladtam az egészet, nem fogok veszekedni emiatt. Kb. 1 hónapig bírta, de nagyon depis volt, szinte beszélni sem lehetett vele. A rák nem viselte őt meg, de a cigi elhagyása nagyon.
Sajnos már több mint 40 éve szívja, és nem is fog tudni leszokni a büdös életben sem.
Szerncsére viszont nagyon jól érzi magát, vidám és mindent tud csinálni amit műtét előtt.
Januárban hazamegyünk 9 napra és meglepi lesz neki, úgyhogy lesz nagy öröm! Kép
Most tényleg rohanok mert Petit már rég le kellett volna tennem. (hogyhogy ilyen jó???)

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,

Viko,
Remelem nem kell sokaig az agyat nyomnod. Apa nem tud "atugrani" Mo.-ra a szules varhato idejere? De gondolom igy sem keseregsz nagyon, hiszen a tobbi kozeli csaladtag a te reszedrol meg mind ott lesz korulotted. Fogd fel ugy hogy lesz joooooooo sok segitsegKép!

Andi,
Anyukad es a cigi: rontom-bontomKép. Nincs meg Mo.-on valami counselling-tipusu szolgalat ilyen es hasonlo esetekre? Nem olyan bumm-bele pszichologusra gondoltam, hanem valaki(k) szakember, aki atsegitene ot ezen a nehezebb idoszakon es esetleg segitene neki leszokni a cigirol is.

Lanyok,
Gyors helyzetjelentes Ildirol: vasarnapra van kiirva a kisleannyal, de mar 2cm-es a mehszaj, ugyhogy lehet hogy hamarabb lesz belole - izgi, izgiKép....de ugyanugy meglehet hogy a 42-dik het vegeig huzza. - ezek az o szavai, baj do veKép.
Ajaj, nem kerdeztem meg hogy leirhatom-e mindezt, de biztos nem fogja banni.

Na megyek az angliai topikra is, ha mar ilyen jol sikerult leulnom ma a laptop eleKép.
puszi, berni
murcimari
 
 


Sziasztok,
mar regen nem irtam, bocs azoknak akiknek nem valaszoltam. Talaltam magyar nogyogyaszt Bonnban, kepzeljetek, eleg volt felutni a telefonkonyvet.Mar meg is kaptam a kismamakonyvet, de Magyarorszagon szeretnek szulni,mert a szules utan meg annyi ideig sem leszunk Nemetorszagban, mialatt egyikunk utlevelebe felvetethetnenk a babakat.Ugy tunik, egyelore ikrekKép
Itt kezdodnek a gondok, mivel nincs tb.nk Magyarorszagon, evek ota kulfoldon elunk.En raadasul roman allampolgar vagyok, ugyhogy fogalmunk sincs mibe fog kerulni a szules es ami utana jon.Tud esetleg vki olyan forumot, oldalt javasolni ahol utananezhetnek a jogi formalitasoknak? Mar probalkoztam miniszteriumok, stb.honlapjan, de egyelore sehonnan sem derul ki,hogy a ferjemnek mint magyar allampolgarnak,mihez van joga, abban az esetben ha soha nem dolgozott meg Magyaro.n, illetve a szuletendo gyerekeknek, akik szinten magyar allampolgarok lesznek.
Latom nagyon el ez az oldal, gyors szulest kivanok mindazoknak akik elotte allnak es sok oromot a mar gyerekeseknek.Boldog Karacsonyt!
Agi
kisagi
 
 


Szia Agi,
Pont bekukkantottam es latom most irtal meg egy oraja sincs.
Eloszor is had gratulaljak a babakhoz!! Ugyesek voltatokKép!
En nem igazan ertek hozza, de mivel en sem dolgoztam soha Mo.-on, tudom, hogy ingyenes egeszsegugyi ellatasra azert jogosult vagyok. Nekem lett tb kartyam, de hogyan is? Bocs hogy nem vagyok tisztaban az alapveto dolgokkal es hulysegeket irok, de 18 evesen elhagytam az orszagot...szoval van egy olyan kerdesem hogy tb kartyat ugye nem feltetlenul munka alapjan kap az ember, nem?! Igy aztan a babak ez alapjan szinten jogosultak lesznek majd mindenre amint elintezitek nekik a szuletes utani papirmunkat. Nekem annak idejen ajanlottak a kovetkezo weboldalat: http://www.jogiforum.hu/
ahol allitolag ingyenes jogi tanacsadas van, csak be kell irni nekik es vagy visszairnak vagy felhivnak. Mondjuk az mar mas lapra tartozik hogy nekem annak idejen nem valaszoltakKép.
De proba szerencse!
Nektek is kellemes unnepeket!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok,

Dec. 20-an delutan 1 ora 53 perckor megszuletett kislanyunk Eva Marie, 3640 gram 53 cm. Egeszseges es ugyesen szopott mar kb 1 oras koraban, ami nagyon megkonnyitette a dolgokat.

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


haho,
Ildi, GRATULALOK!!!!

Berni, koszonom szepen az oldalt, mindent megprobalok.Az ikerpar meg nem biztos, egyelore csak 8 hetes vagyok, remenykedunk.

Udv, Agi
kisagi
 
 


Ildi,
Akkor itt is megegyszer had gratulaljak nektek a kis Evahoz! Gyonyoru neve van! Elvezzetek az unnepeket anyukadekkal, a testvereddel es az uj kis csaladotokkal!

Mindenkinek a forumon bekes boldog karacsonyt kivanok!
udv, berni x
murcimari
 
 


Sziasztok!!!

Én is szívből gratulálok, mint a pocakosoknak,mind a babásoknak!!!!! Legyetek nagyon szerencsések és boldogok!!!! Kép

Kellemes ünnepeket!

Andiék.

Kép

Ez a kis hóemberes "mese" nem valami romantikus, de azért egy jó kis vicc Karácsonyra. Kép
andi68
 
 


Sziasztok! Én is boldog mindenféléket kívánok mindnekinek!

Kisági!

Hivatalosan az ingyenes egészségügyi ellátás csak biztosítottaknak jár, amit a TB-kártyával kell igazolni. Eddig csak elkérték a TB-kártyát, és nem ellenőrizték le, hogy dolgoztál-e, fizettél-e TB-járukékot, de mostantól megszigorítják az ellenőrzést, mert a lakosság 40%-a fizet csak rendes járulékot. Külföldiek, ill. TB-kártyával nem rendelkezők idáig sem vehették igénybe az ingyenes orvosi ellátást -kivételt képez az életet mentő és sürgősségi ellátás - bár azt hiszem, ezt is kiszámlázták utólag.
Ez a dolog engem is érint, mert az elmúlt 2 évben - ami a szülési mindenfélék intézésénél az alap - nem volt meg a kötelező 6 hónap biztosításom, így most az utolsó 3 hónapban dolgozni fogok egy cégnél, hogy minden ellátást megkaphassak.

Azt hiszem, nem túl jó hír ez neked... Fordulj a TB Igazgatósághoz kérdéseiddel!
Illetve itt a Határon Túli MAgyarok Hivatalának honlapja http://www.htmh.hu/ , romániai állampolgárként ott kérj segítséget! (ez csak tipp, de sose lehet tudni)

Pusszancsok

Indianyó

ui. köszi az együttérzést! Nem bánom, hogy itthon szülök, de azért a házasságom első évét mindjárt külön tölteni a férjemtől... hát... nem irigylem magamat Kép Szegény férjecske meg kimarad az összes babavárás-szülés-első fürdetés szépségeiből Kép

indianyo
 
 


Sziasztok!!

En uj vagyok ebben a topicban. Ne.-ba elek, es jan. 22-re varjuk elsö kislanyunkat! Van valaki esetleg Fekete-erdö ( Offenburg ) környekeröl?
Mindenkinek B.U.E.K !!!!

Kép
Kép
reni76
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!
már nagyon rég nem jártam erre,illetve néha olvasó üzemmódban jelen voltam.
Gratulálok az újszülöttekhez/pocaklakókhóz!
Mi még itt tengetjük a napjainkat,sajnos a karácsony úgy eltelt,mint egy sima hétvége,a férjemnek már 26-án dolgoznia kellett. Kép
Rózácska azért nagyon élvezte,csak azt nem tudom megértetni vele,hogy csak egyszer jön egy évben a Jézuska.Szegénykém azóta is mindennap keresi az ajándékokat a fa alatt.
Ági én is román állampolgárként szültem Pesten,és mivel nem volt tb-m már másnap fizetni kellett a számlát.Hiába volt magyar állampolgár férjem,stb.Kép
A jó hírem az,hogy januártól változik a törvény Képés lehet igényelni családegyesítési célú vízumot,ha van kiskorú magyar állampolgár gyereked,ezzel meg már 'majdnem' devizabelföldi személy lehetsz,szabadon vállalhatsz munkát,stb.
További szép ünneplést és B.Ú.É.K!
nagytunde
 
 


Sziasztok!
Végre találok külföldi mamákat!
Mi Észtországban élünk, Tallinban.Három hónapja vagyunk itt és egy pár évig maradunk.Szonja lányom 1 éves,férjem dolgozik én meg babázok.
Buék mindenkinek!Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!
Végre találok külföldi mamákat!
Mi Észtországban élünk, Tallinnban.Három hónapja vagyunk itt és egy pár évig maradunk.Szonja lányom 1 éves,férjem dolgozik én meg babázok.
Buék mindenkinek!Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Boldog Uj Evet mindenkinek!

Tenyleg nagyon regen nem irtam....Tele voltam tennivaloval, fejlesztem a varosunk weblapjat (onkenteskent...), tanulgatok a gyogynovenyekrol, ilyesmi Kép
Amugy jol vagyunk, semmi valtozas.

Moni
mon
 
 


Sziasztok!
Van valaki köztetek, aki Spanyolországban él?
Réka
rekah
 
 


Sziasztok.Nincs senki Prágábol?
zozibaba
 
 


Várom mindenki jelentkezését.Én egy 26 éves anyuka vagyok 8 honapos kislánnyal.Februárba fogunk kiköltözni Prágába és társaságot keresek magamnak és lányomnak.Férjem dolgozni fog.Várom jelentkezéseteket.
zozibaba
 
 


Elfelejtettem bemutatkozni én Szilvi vagyok kislányomat Zoénak hivják.(Prága)
zozibaba
 
 


Szia Reka!

A chaten szokott lenni valaki Spanyolorszagbol ha jol emlekszem...

Szia Szilvi!

Sajnos nem tudok senkit aki Pragaban lenne, de hatha jon majd valaki Kép Mennyi idore mentek? A lanyom masodik neve is Zoe, szerintem nagyon szep nev.

Moni
mon
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Ausztriában-Bécsben- élô barátnômnek kérem a segítségeteket:

Kisbabát vár, mégpedig egyszerre két kisfiút, akik várhatóan július elején fognak megszületni.
Az a nagy problémája, hogy eddig még nem talált megfelelô kórházat, pedig már többet is megnézett.
Szeretne természetes úton szülni, akár alternatív megoldások is érdeklik, viszont mivel ikerterhességnél több komplikáció adódhat, fontos lenne számára a kórház megfelelô m?szeres felszereltsége is.

Örülnék, ha valaki tudna segíteni.
Elôre is köszi!!!
palevosz
 
 


PalevoszKép

Sajna korhazvalasztasban segiteni nem tudok, de mindenkepp olyan korhazat valasszon, ahol van PIC! Egyebkent ikerterhessegnel nem nagyon szoktak alternativ dolgokat tamogatni... amennyire en tudom. Normal szulesnel is alt. alap az EDA, hogyha barmi komplikacio van, akkor azonnal tudjanak csaszizni. Persze korhaza/orszaga valogatja, en csak sajat tapasztalatbol beszelek.

Gyöngyi

bgy
 
 


Hallo stuttgarti mamak!

Szivesen megismerkednek stuttgarti es környeki mamakkal, akikkel esetleg egy krabbelgruppe-t is nyithatnank.
En 35 eves vagyok, fiunk 7 honapos.

Jelentkezeseteket szeretettel varom!
Wuschel
wuschel
 
 


Sziasztok,

7 het mulva fogom Nemetorszagban megszulni kisbabamat. (Netes kapcsolatom csak 1 hete van.)Csaladom a Europai egeszsegbiztositasi kartyaval van biztositva. Kb. 1,5 honapot vesz igenybe mire a kicsinek is beszerezzuk.Otthon a TB azt mondta, hogy az alatt nem ervenyes a biztositas a kicsire.
Jart mar valaki hasonlo cipoben? Tudja valaki, hogy milyen szabalyok ervenyesek az ujszulottre? Tenyleg biztositas nelkul kell lennie a babamnak 1,5 honapig?

Barmi info erdekel. Nagyon koszi,

Zsofi
fules
 
 


Kedves Zsófi.

En itt élek Németországban, a kisfiamat is itt szültem.
Ti Magyarba kötöttétek még a biztositást, vagy már itt kint?
A kicsi ha itt (No.-ban) születik, automatikusasn az "Allami biztositóhoz kerül", és rögtön biztositva van.
Persze ha ti másik biztositót szeretnétek, annak sincs semmi akadálya, és amig nincs kész a kártya a kicsinek, az alatt is meg van biztositva a baba.

Maya
Vendég
 


Szia Maya

Koszonom a valaszt, de sajnos nalunk kicsit bonyibb a helyzet. Mi mindannyian otthon vagyunk biztositva (a rendes TB-nel) es a kicsi is ott lesz. Csak kb 2 honapot vesz igenybe amig megkapja a kartyat. A baj az, hogy ahany hivatal es ugyintezo annyi valasz van a kerdesunkre. De tovabb kuzdunk, meg van 1 honapunk Kép

A nemet kartya mennyi ido alatt keszul el? AOK azt mondta 2 het, de en masoktol 1 honapot hallottam.
Mennyi idos a kicsi?

Koszi,

Zsofi
fules
 
 


Palevosz
Bécsben nagyon jó szülészete van a SFK-nak...és ott van lehetőség a babák szakszerűellátására is...
Semmelweis Frauenklinik Wien
Bastiengasse 36 - 38
1180 Wien

Betsy
Vendég
 


Sziasztok..

Zsofi..

Mi a KEH-nél vagyunk biztositva, de a férjem által, mert Ö német, mi meg magyarok vagyunk.. szóval nálunk se ment olyan könnyen.
Adorjan dec. 1-én született, és 3 hétig kórházban volt, mert a szülésnél infekciót kapott. A kártyájára mi is többet vártunk a kelleténél, mert közben jöttek az ünnepek, és akkor itt nem dolgoztak..
Aztán január elején ismét kórházba került, de még akkor sem jött meg a kártyája.
De az ellátást ugyan úgy megkapta, mert az AOK megbiztositotta.
Aztán amikor megkaptuk a kártyát, akkor bemutattuk, és átirták az adatokat.
A lányoknak gyorsabban ment, nekik 2 hét se kellett, és már itt is volt a kártya..

Tudjátok, hogy mi lesz? Kisfiú vagy kislány?
Hol laktok itt No.-ban?
Üdv, Maya
Vendég
 


Kedves Mindenki!

Látom elég rég óta nem írt ide senki. Remélem azért néha benéztek.
Mi is Németországban élünk. Egész pontosan Untereisesheimben, ami Heilbronntól néhány km-re található. Van egy nyolc hónapos kislányom akit Cintiának hívnak. Párom itt dolgozik, ő egyébként német állampolgár, de egyik szülője magyar. Három hónapja vagyunk itt és sajnos még nem ismerünk senkit. Örülnénk neki ha lenne valaki közületek innen a környékről.

Sziasztok, Andi
jazmin2005
 
 


Hello Mindenki!

Keresem Enikőt, aki Olaszországban Prato-ban él. Ha jól láttam 2005 novemberében chat-elt itt. Segítsetek nekem, hogy megtaláljam. Nem tudom azóta itt járt-e de én nem találom. Kérem szépen ha tudtok róla, esetleg elérhetőségét tudja valaki ezen a főrumon kívül írja meg nekem a h.marcsi@t-online.hu-ra.

Köszönöm szépen előre is.
Sziasztok
Marcsi
h.marcsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: