Új privát üzeneted érkezett!

Jók ezek a gyerekek! Még véletlenül sem mutatják az teljes arcukat.Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babócák, mindketten nagyon jó húsban vannak!
Jó lenne már őket élőben is látni, remélem, a héten összejön a találka.

Azt nézem, hogy már régóta csak mi hárman írunk a topicba, mindenki jól eltűnt. Persze van,a ki igazoltan van távol, a messzi No-ban. Kíváncsi lennék, hogy megy nekik a beilleszkedés, főleg a gyerkőcöknek.

Annyira jó idő van, el sem hiszem. Délután megyünk babanézőbe, unokaöcsém kislányához. 1,5 hónapos, még csak fényképen láttam. Állítólag nagyon jó baba, eszik és alszik egész nap.

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Szia Móni!

Pénteken talizunk újra!KépGyere ha tudsz.
Köszönjük a dícséretet a babák nevében.Kép
Bocsi nem vagyok teljesen képbe.Te voltál a nyáron a babatalin?Gergőre én is kíváncsi vagyok.Tehetnél fel képet róla.Hoppá! Emlékszem nem megy!KépNa akkor majd élőben!Kép

Szia
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 

 
 

Szilvi

Aktuális képet tudok feltenni, már tettem is fel korábban, csak a régieket nem tudom módosítani, mert túl nagy formátumban vannak.

Ez a múlt héten készült.

MóniKép

Kép
Kép
bogumil
 
 


SzilviKép

Aktuális képet tudok feltenni, már tettem is fel korábban, csak a régieket nem tudom módosítani, (írásvédett) és túl nagy formátumban vannak.

Ez a múlt héten készült.

MóniKép

Kép
Kép
bogumil
 
 


Na,most meg 2x ment el. Azt írta a rendszer, hogy nem ment el, próbáljam újra. Jól átvágtak!Kép

Mindegy, most duplán látjátok Gergőt. Állandóan a macskát macerálja, az a baj, hogy gyakran durva vele. Már jópárszor megkarmolta.Kép

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is,túl a 2hós oltásonKép...
Meg is mázsálták a kincsemet,a dokinéninél már 4510 gr voltKép!Hogy fejlődünk,mi?Kép
Most persze van üvöltés,ha nem a kezemben van,be is borogattam a lábát...De inkább álmos lehet,mert elég rosszul aludt ma,illetve csak déltől,mert délelőtt a városban voltunk,kendőben,ott persze durmoltKép...
Bulcsú meg verekedett a bölcsiben,mert el akarták venni a sapijátKép...persze csupa karmolás az arca,jól néz ki...az apja meg sem fogja ismerni....

Szilvi

Hát édi a kispasi így kibontogatva is!KépSzép termetes is!Vannak ám hurkák!És nem is olyan kicsiKép!
Képzeld,most,hogy voltunk az otláson,találkoztam az egyik csajszival,aki két nappal később szült,meg egy szobában is voltunk az elején és neki már 5 kilós a bébije és olyan kis pufók!Kép
Az enyém mellette csontkollekcióKép.De azt mondták,formásKép...
Na,babazsákra kíváncsi vagyok ám!Akkor a következő pénteki talin majd megkukkolomKép!
Alvás szupi,éjjel nálunk sem volt gondKép...Szokásos menetrend volt...
Jó a pelenkázótok!Én nem találtam pont a mienkre való szívacsot,így megint lelóg egy kicsit..Kép
Móni egyébként nem volt a talin...)
Hűűű,mindjárt megnézem a képeket nosztalgiából!Kép

Móni

Gyere ám pénteken!KépCsak azt nem tudom,hogy tolunk majd 3 babakocsit egymás mellett?Kép
Édes Gergő!!!!Mekkora nagyfiú már ő is!Nem csodálom,hogy jöhet a tesóKép...elmúlt a babakorszak...Kép
A cicus is gyönyörű!!!
Milyen volt a babóca?Kép

Na pá,holnap apázunk!!!

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc

Jó mulatást szerdára!!!KépRemélem Villő jól viselte az estét és az éjszakát.Szegény pici manó.
Bulcsú:Legalább nem elveszett a gyerek, nem lehet csak úgy elvenni a dolgait!KépNem viselte meg nagyon a verekedés?Kép
Villő: naná! Villő nagyon formás baba.!
Pelenkázó: annó még az Atiék pelenkázója volt (ill. csak a teteje).Bevontuk öntapadós matricával, és a mi kisszekrényünkre lett "ráhekkelve".A szivacsot anyós megvarrta, hogy ne lelógjon, hanem inkább a fejrészt takarja.Így a gyerek sem fogja a fejecskéjét bevágni.Kép
Bkocsi tolás:ezen én is morfondíroztam....Kép

Móni:
Gergő ábrázatából ítélve igen csak huncut fiúcsak lehet!Kép
Milyen volt a kiscsajszi?Jól telt a délutánotok?

Én ma megszabadultam a "téli bundámtól"(kozmetikus).Nem volt semmi!Kép Még szülés előtt voltam a kozmetikus keze alatt.
Most már egészen női formám kezd lenni.A múlt héten voltam fodrásznál.

Na pusza
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Nem sikerült jönnöm sokáig. Itthon is keveset voltunk és vendégek is jöttek. Lilla sokat sirdogál napközben, talán a foga miatt. Az egész ökle a szájában van állandóan.

Szilvi

ÚÚúúúúúúúúúgy irigyellek a fodrász és kozmetikus miatt.

Anyapoc

Jó apázást!!!

Móni

Gergő már igazi nagyfiu.


Villő és Márk is csodaszép baba.
/Valaki árulja már el nekem hogyan tudom a képeket lekicsinyíteni/

Ha nem bánjátok megpróbálnánk mi is csatlakozni a pénteki sétához, ha sikerül.

Jó éjt mindenkinek!!
Sziasztok!

A nagyon álmos Andi.

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

AnyapocKép Hogy formás? Hát ez nem is kérdés! És szépen gyarapodik.
BulcsúKép Tényleg jó, hogy megvédi magát, ha kell, erővel is. Inkább ez, mint hogy bebújik a sarokba, és hagyja, hogy azt csináljanak vele, amit csak akarnak. Õ hogy mesélte el a sztorit?
Jó apázást nektek mára!

SzilviKép
Gergő tényleg olyan, mint amilyennek az ábrázata mutatja. Úgy is hívjuk, hogy Csibészke. Nincs egy perc nyugta sem, állandóan azon töri a fejét, mit is lehetne rosszalkodni. Aztán ha megszidom, annyira aranyosan szégyelli magát, hogy nagyon-nagyon nehéz komolynak maradnom.Kép)
Majd meglátod!
Nekem is meg kellene már látogatnom a fodrászt és a kozmetikust is, fodrászt fel is hívom, talán a jövő héten mehetek is.

AndiKép
Jó, hogy jelentkeztél, épp tegnap tettem szóvá, hogy nagyon eltűnt mindenki. Gyertek Ti is sétálni, akkor megbeszélünk valami szélesebb útszakaszt, hogy kényelmesen tudjunk kocsit tolni és még beszélgetni is.
Milyen képzézegető programotok van? Nekünk Nero PhotoSnap Viewer, ezen van egy olyan ablak, hogy szerkesztés, ezen belül van lehetőség mindenféle változtatásra, többek között átméretezésre is. Én úgy csinálom, hogy a kicsinyíteni kívánt képet átmentem egy másik mappába, és a másolatot kicsinyítem, hogy azért maradjon egy jó minőségű (nagyobb formátumú) változat is.

Babázás jó volt, annyira csöpp a kis Viki, olyan, mintha a Gergő nem is lett volna ennyire kicsi, olyan hamar megnőtt! Nagyon édes kiscsaj, hosszú fekete haja van, töpszli orrocskája, ennivaló. Sztem most van nála a növekedési ugrás, anyuka mondta, hogy egész nap cicin lóg, pedig egyébként nagyon "rendes" bébi, egész nap alszik, 3-4 óránként kel fel enni. Mondtam, hogy még pár nap, és ismét rendeződnek a dolgok. 7 hetes egyébként.

sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Lányok
Nem tudok menni a taliraKép
"Randizok"a dokival 4-kor.
Most csak ennyi mert 1 kezes vagyok

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Anyapoc, Szilvi

Ma kaptunk 92 db-os liberót, de Lillának már kicsi.3000 ft-ért eladnám. Érdekel benneteket esetleg? 3-6 kg.

PUszi

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünkKép.
Apázás jó volt,de fárasztó....Kép
Ráadásul hazafelé menetben elromlott a kocsi,elment az 1-es és a 2-es sebesség rólaKép,még jó,hogy tesóm vezetettKép.Így viszont a szerelőnél landolt,így a randi nekünk is ugrottKépKép...Most a babakocsit felhoztam a 3.-ra,de hogyan fogom majd a jövés-menést megoldani,nem tudom...Na de sebaj,úgyis van még pár felesleges kilómKép!
Villőt megviselte az oltás sajnos,aznap este vagy 3 órát bömbizett.Be volt ugyan borogatva a lába,de az sem tetszett neki,kapott kúpot is...
Aztán olyan 9-10 körül kezdett megéhezni,azért üvöltött,akkor megetettem,aztán már semmi baja nem voltKép...csak fél 11 volt,mire elaludt...
Szóval ez az az oltás,ami nem viseli meg a kicsiketKépKép!

Szilvi

Hát sajnálom a randitKép....A kórházba mész vissza???
Most én is azt játszom,amit Te...babakocsi fel,aztán le...KépMég ugyan nem cipeltem,mert tesóm hozta fel,de majd elmesélem,milyen volt az első túra..Kép...Bár én összecsukva hozom-viszem,asszem,úgy könnyebb lesz!
Szóval az a pelenkázó szupi!KépNekem nagyon tetszik és ötletesen megoldottátok!

Kozmetikus:én ugyan itthon kozmetikázom magam szőr-ügyileg,ebből is adódik,hogy másfél!!! vádlimat sikerült legyalulnomKépKép!A többi még maradt...jól nézek ki...Kép
Mizújs otthon?Kép

Móni

Verekedés:hát a végére már a fél csoportot felsorolta,hogy kivel verekedett,de anyuéknak elmesélte rendesen...Anyum mondta nekem is,mert észre sem vettem az arcán a karmolásokatKép...De azt mondta,hogy ő is elintézte a másik kisfiút..Kép
Hát,hogy Villő szépen gyarapodik...KépInkább átlagos!Ahhoz képest,hogy 1 hónap alatt alig 700 grammot hízott,Bulcsú másfél kilókat csinált!KépNa de ő fiú...KépÍgy a kiscsajt már csak ropinak hívomKép!
BabázásKép...ja,olyan hihetetlen,hogy voltak picik is ezek a nagyfiúk!Jó annak a maminak,hogy ilyen jó babája vanKép...valószínüleg tényleg növekedési ugrása lehet,ha ennyire cicizikKép.
CsibészkeKép...hát huncut,az bizti!!!Én sem tudok sokszor komoly maradni,amikor szidni kéneKép...Olyan édik tudnak lenni,hogy aztán nem lehet rájuk haragudni!Bár most, a dackorsazk küszöbén már más a helyzet,mert nem ilyen kis édes néha..Kép

Andi

SziaKép
Jaj,gyere talizni,csak akkor tegyük el későbbre!Jövő héten már lesz kocsim,lesz Apánk,könnyebben mozgok!Nem baj???Kép
Ha nem tudsz kicsinyíteni,akkor dobj meg engem mélben képekkel,aztán majd én feldobom ide őket!Már úgyis nagyon kíváncsi vagyok Lillára!!!
Ja,és én vevő lennék a Liberódra!Most akartam úgyis arra váltani,mert a Pampers-t már nem komálom...

Na megyek,mert Apa cuccait ki kéne pakolno,tegnap szállítottuk haza..Kép
Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Nekem sem jó a holnap mégsemKép Akkor jövő héten talizunk és viszem a liberót is. Van benne ajándék nyuszis póló isKép
Köszi a lehetőséget a képekkel élek is vele

Most rohanok, mert Bence végzett a fürdéssel.

Puszi
Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Délelőtt vásárlás volt anyósékkal.Délután Herenden voltam a MÁrkkal, és egy jót aludtam, amíg a gyerket Marika néni elvitte sétálni.De jó voltKépKépKép.4-re hazajöttünk mert vendégek jöttek.Rendesek voltak, mert már 5-kor elmentek.Márkot egy kicsit felborította a dolog, mert ált. 3-tól 6-ig aludni szokott most ez nem így alakult.Ez kihatott az esténkre.KépIgen kis nyügi volt.

Anyapoc
Megkaptuk az oltás időpontját!KépKépAzért kicsit félek tőle, hiába úgy fogom fel, ahogy javasoltad.(Okt.8.)
Azt mondod, most felesleges beadatnom az agyhártyagyuszi ellen az oltást?
Babakocsi:Még jó, hogy nem fog sokáig tartani nektek ez a cipelés.Kép
Úgy néz ki nálunk is megoldódik a bkocsi téma.KépBár nem az igazi.Beszéletem a házmesterrel, és lekrítünk egy részt a pincében, pont a lépcső alatt.Így csak egy ajtót kell rá csinálnia apósomnak.Igaz egy kicsit büdi van ottlent, mint egy pincében.De veszek majd légfrissítőt, és egércspdátKép, és mindig le lesz takarva a kocsi.Jah, dobogón lesz, ha egyszer véletlenül dugulás lenne akkor ne álljon a kocsi a trutyiban.De remélem nem lesz.Kép
Te meddig fogod használni azt a puha mózest (ugye az van neked a kocsiban).Láttam hsználtan 5e ft-ért.Csak nem tudom ki tudom-e még használni.

Szegény kicsi Villő! Milyen lesz ha megviseli?KépMivel borogattad a lábát? Sima hideg vizes ronggyal?

Itthon: lassan annyit fürdetek egyedül aminnyit te!Kép

Nem a kórházba megyek, sajnos magánrendelésre hívott vissza.De nem baj, apával megbeszéltük, hogy így is megkapja amit terveztünk.

Bambika
Fodrász, kozmetikus:ilyenkor jó ha az embernek van egy jó anyósa, egy (több)barátnője.KépAz sem árt, ha a fodrászod az unkatesódKépHázhoz jön befesteni a hajam.Kép
Mi még csak a 2-5kg pelusokat szeretjük.Ebből nem folyik ki egyedül éjszaka a pisi.KépDe azért köszi!
A képek kicsinyítésére az IrfanView programot használom.

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Először is két kép a huncut LillárólKép:
Kép

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Andi

Akkor majd jövő hétenKép,pelust meg akkor adjuk-vesszükKép.
Képek édesek,nem semmi sérója van a kiscsajnak!KépÉs a súlya sem lehet rossz!KépKépKép!

Szilvi

Jó kis menet lehetett tegnapKép!
Oltás:nyugizzálKép!de azért normális ám,hogy parázol!Aztán észre sem veszed,sitty-sutty,már meg is kapta...
Ha úgy látod,hogy nyügizni kezd,akkor adj neki egy fél germicid C-t.Sőt,adhastz neki azonnal,amint kijöttetek,bár ezt nem midenhol szeretik...Sima hidegvízzel borogattam,de nem nagyon tetszett neki,de sebajKép.Pár óra alatt elmúlik ám az egész!KépCsak addig bírd kiKép.Aztán lehet,hogy nálatok nem is lesz semmi gond,mert elvileg ennél az oltásnál nem szokott...
Na,tök jó,hogy megoldódik a babakocsi probléma!!!!Még mindig jobb így,mint mindig cipelgetni.Nekem nem vészes,mert összecsukva cipelem.Igaz,így sem könnyebb,de a vállamra tudom venni a karnál fogva és így azért lényegesen egyszerűbb cipelni..Igaz,addig a gyermek fent üvölt,visszhangzik a lépcsőház,de kit érdekel..Kép
Igen,ez olyan mózes,én szt addig fogom használni,amíg a nagyon kemény hidegek be nem jönnek.Mert ha beleteszem ebbe,van rajta overall,alatta jól felöltöztetve és még be is takarom,azért az elég sokáig véd és ráadásul zárt,így jobban véd a szelek ellen is.Aztán ha jönnek a mínuszok,akkor jöhet a bundazsák...
Tavasszal is fogom még használni,amíg hidegebbek vannak.
FürdetésKép..na,csak gyakoroljKépKép...Mi van,Apa csak látogatóba megy haza???KépKépNe hagyd ám!
Doki:gondoltam,hogy magánra hív,bizti engem is odafog a Gáspár...de sebaj,azért adunk neki,hadd örüljönKépKép!
Csajom megint csak 14 dekát hízott a hétenKép!Ripi-ropi,de olyan élénk és érdeklődő,hogy a baba-mama klubban meg is csodálkozták!Kép

Na megyek,mert még össze kell kapnom kicsit a lakástKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc köszi a kicsinyítést!
Igen, jó súlyban van Lilla. Kb. 6kg. Elmúlt a hasfájás, most itt a fogzás. Nagyon szenved, de eszik 1-2 óránként. Kicsi gombóc.KépKép

Szilvi

Minden rendben volt a dokinál?
OLtás. A Bencénél majdnem én is sírtam mikor a két hósat kaptaKép Azóta megedződtem. A három hósnál ott a rendelőben az aszisztensnéni rögtön adott neki kúpot. Nem is volt gond vele. Ez a Lillánál elmaradt Õ nagyon nyűgös és lázas lett délutánra.
Barátnőre is irigykedhetekKépKép Az enyém 8 éve kiköltözött amerikábaKép A többiek is távol élnekKép
Marad a csináld magad mozgalom. Azért nem panaszkodhatok, mert egyszer sikerült egy gyors vágásra eljutnom fodrászhoz. Azt azért már nem tudtam én megcsinálni.

Móni, többiek ????????

Puszi
Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Hát, elég zűrösen telnek napjaink, amit írtam, hogy összejön egy vállalkozás, apukám makacssága miatt meghiusúlni látszik. Már kész idegroncs vagyok, párom is, meg mindenki. Apu is örlődik, hogy ő segíteni szeretne, de nem most és nem ebben. Mondtam, hogy 20 év múlva már késő lesz. Most gondolkodóban van, hétfőig kért haladékot.

Gergő is belázasodott tegnap estére, nem tudom miért, de nagyon-nagyon kész volt. Remegett, meg zihált nagyon, kb. 38,5 fok volt a láza, nem tudtuk rendesen megmérni. A tünetek alapján több is lehetett. Fél éjfél volt, mire elaludt. Mellettem persze. Kivételes esetnek számítottuk, így engedélyezett lett az anyuval alvás. Én is nyugodtam voltam így. Reggel sem volt jobban, most tömjük bele a Panadolt, aztán ha délutánra sem javul, visszük az ügyeletre. Lázon kívül semmi baja, nem náthás, nem köhög. A foga az jön, de attól még soha nem volt baja.

AnyapocKép Láttalak ám tegnap délután! 5 körül mentünk be Vp-be, akkor jártál a mentőállomás előtt a gyerkőcökkel.
Villőt azért nem mondanám ropinak, meg ha ilyen élénk és jókedvű, akkor genetikailag nem fog gömbölyűbb lenni, anyukájára ütött biztosanKép.
Oltásoknál mi szerencsések voltunk, Gergőt egyik sem viselte meg, engem annál inkábbKépKép.

SzilviKép Doki megdicsért, és minden rendben? Nekem személy szerint nagyon nem szimpatikus a dokid, régen is hozzá jártál? Vagy csak most, hogy vele szültél?
Oltástól sztem ne félj, anyukákat általában jobban megviseli, mint a babókat. Persze gyereke válogatja. Úgy kell nekiindulni, hogy semmi baj nem lesz, én mindenesetre beadtam az oltások után a Germicid C-t, biztos-ami biztos alapon.


AndiKép Nagyon szép kislány Lilla! Lassan fonhatod a haját.
Barátnő: hát igen, ha nincs, akkor bizony űrt okoz. Nekem sok barátnőm van, de ők inkább olyanok, mint a fiúknál a haverság. Nem találkozunk gyakran, kb. havonta 1x, akkor viszont jól kibeszéljük magunkat. Õk mind kisgyerekesek, így van téma bőven, meg persze azért másról is esik szó. Már régóta ismerjük egymást, ezért nosztalgiázni is szoktunk.

Kézpeljétek, ma este kimenőt adtam magamnak - remélem Gergő is jól lesz addigra, mert ha nem, akkor ugrott a program - régi barátnőim hívtak szülinapozni. Õk még házasságon és gyereken kívüliek, tehát frissítő lesz a találkozás. Nagyon jó anyukának lenni, de néha azért jól esik olyan emberek közé menni, ahol nem a gyereknevelés a fő téma. Már régóta egyeztetünk, de valahogy eddig nem jött össze a találka. Most már nagyon várom. Kedvesem bevisz, és majd ha szólok, akkor jön értem. Gáláns nagyon. anyósom fog itt aludni, hogy vigyázzon a Gergőre, míg férjecske engem fuvaroz.

Remélem, a mi találkánk is összejön a jövő héten, azt is várom már.

Puszi: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Ma mi is mamáztunk,szokásos hétvégi programKép,persze most egy jódarabig utoljára...KépKép
Villő nem volt formában sem éjzska,sem ma napközben,nagyon tele volt levegővel,talán a tegnapi zöldborsó adagomtól..KépDe azért most jól elvan a bébitornázóvalKép!
Bulcsú viszont édi volt, anyuval fánkot sütöttek és persze ő is szaggatott egészen picike fánkocskákat!Kép..nagyon élvezte..Kép
Én megnéztem a Don Juan de Marco-t...háááááát,nagyon jó voltKépKép!

Andi

Szívesen,máskor is!Ha van képed,amit szívesen megosztanál velünk,akkor csak dobj eg vele,én meg felpakolászomKép!
FogzásKép...nálunk nem volt vele gond szerencsére,egyiket sem érezte meg látványosan Bulcsú.De anyum mesélte,nekem 4 hónaposan jött a fogam.Egyik éjjel folyamatosan üvöltöttem,de annyira,hogy nem tudtak megnyugtatni.Aztán reggelre kint volt a két fogam...Szegények,nem is gondolták,hogy ez a bajomKépKép.

Móni

Gergővel mi a helyzet???Szegénykém,bizti nagyon rosszul érezte magát..Kép
Így fel lehet ismerni minket?KépLegalább integethettél volna!Bár bizti hülyén néztem volna,hogy ki az..Kép
Sajnálom a vállalkozástKép,de biztosan kiokoskodtok vmit!Kép
Jujj,de jó neked!Mehetsz kikpacsolódni!KépÉpp a minap gondolkodtam azon,milyen volt,amikor megismerkedtünk a férjemmel...jöttünk-mentünk egy csomót,tök izgi volt..na ez sem uncsi,csak hát azért néha hiányzikKépKép....
Azért én sem voltam ám mindig ilyen vékonykaKép...Voltam én hurkás isKép!De azért kétségbe nem esek,az biztos,hogy Villő vékonyka...Illetve nem vékony,csak nem pufi.Mert hurkái azért neki is vannak,igaz szolídanKép!
Oltás:Bulcsút is csak az első viselte meg,na meg a 3 éves,de azt is ügyesen vetteKép.

Szilvi???

dokinál mi volt???

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!Kép

Na, itt vagyok!
Péntek:Horror!KépHideg front volt.Hidd el ANYAPOC nem néztem a tvtKép,de délelőtt 10 órakor már világos volt a számomra, hogy megint front van.

Doki: minden ok!6000ft volt az az 5 perc amíg bent voltam nála.Este voltunk a kórházban is, és vittünk a szülésznőnek egy kis csomit.Képzeljétek!Hétfőn "csak" 10 szülés volt.Náluk a melegfront számít, így mikor kiderült, hogy frontos a Márk rögtön kérdezte, hogy milyen front jönKépSikrült megnyugtatnom,hogy nem lesz nagyüzem.KépKép

A szombatunk már jobban alakult, de egész nap jöttünk-mentünk, így estére már elfáradtam.Nem volt már erőm jelentkezni.De olvastalak benneteketKép

Ma is vendégek voltak este, megnézték a fürdetést.Kép

Móni:mi van Gergővel?Jobban érzi magát?
Szorítok, hogy Apud jó irányban gondolkozzon.Kép
Doki:ahhoz a dokihoz mentem most vissza, akinél szültem.Meg voltam vele végig elégedve.
Terhesgndozásra máshoz jártam.Tudom vele sokan nem elégedettek, de nekem soha nem volt vele gondom, így nem cserélem le.Kép
Hogy sikerült a születésnap a barátnőkkel?
Mi szombaton mentünk kettecsként vásárolni az Ajkai Teszibe utána cukiba.Addig Herenden volt a picur. Jó volt ez a kis kiruccanás, de nem gondoltam volna, hogy ennyi idő után már így fog hiányozni.Kép

Anyapoc
Apa mikor fog érkezni?Irigyellek nagyon.Bár most nekünk is jó dolgunk van, mert már két napja Apa itthon van velünk.Ma pl elment másfél órára a Márkkal sétálni, hogy tudjak aludni.(igaz fél órát beszéltünk meg)Ma 5-kor keltünk hasfájásra.Kép
Pénteken annyira elfárdt az egész napos sírásban, hogy csak fél4-kor kelt fel enni előszőr.Arra ébredtem, hogy tök el vagyok ázva, a gyerek meg durmol.KépDe nem keltettem fel.Apának is jól jött az a kis pihi, mert éjfélre ért haza.

Andi
nagyon édes a kis Lilla.Bencéről is kérünk fényképet!!!!

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Dobok fel egy fürcsis képetKép

Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Nekünk baromi jót tett az óraátállításKépKép...Villő még nem nagyon érti,hogy azért,mert világosodik,még lehet aludni...Kép
Ráadásul két napig nagyon görcsölt szegényem...mégis az én kajámtól???Kép
Ma hajnalban is volt kis műsor,már nagyon várom,hogy Apa megérkezzen és néha ilyenkor tehermentesítsen...
Ráadásul ma éjjel Bulcsú is felkelt,mert bepisilt..Édi volt,jött át és szólt,hogy mi az ábra.Gyors átöltözés,ágyneműhúzás,aztán beirányítottam mellém.Aztán már szopi,aztán Bulcsú nem aludt,csak forgolódott,ráadásul vmi barom ott járatta a kocsi motorját az ablakunk alatt...MIndez éjjel fél 3-kor..Kép!

Szilvi

Nagyon jó a kép!!!KépMeg Apa szőrös kezeKép!
Már várom én is,hogy ő fürdesse,hogy rendes képket lehessen róla készíteni...Kép
Akkor nem is adtatok többet a dokinak,csak amennyit kért?Mert én most ezen filózok...
Elhiszem,elhiszem,hogy vannak frontokKépKép!Arról én is hallottam,hogy minap sok szülés volt!KépNekem eddig szerencsém volt,mindig majdnem végig egyedül voltam...én nem vagyok frontosKép!
Apára még két napot kell várni..Kedden éjjel érkezik...Képjaaaaaaaaaaaaaaj,már nagyon itt az ideje...
Hát már nagyon várom én is,hogy átaludja az éjszakákat Villő...de asszem ilyen szerencsém nem lesz mostanában..Kép

Na megyek,úgysincs semmi dolgomKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kép

anyapoc
 
 


Már egyszer írtam, csak sajnos elszálltKép

Anyapoc
nem irigyellek az éjszaka miatt.
Doki: amit megbeszéltünk, azt odaadtuk a dokinak.Nem ettől lett gazdagKép A szülésznőnek sztem jobb volt az ajándéka.De lehet, hogy neki nem tetszett annyiraKépKépKép

Már csak másfelet kell aludnotok, és itthon lesz Apa.KépHurráááááá.Gondolom az egész család nagyon várja már haza, nem csak TE.

Nálunk is újra van reggel kelés hajnalbanKép, de ma Apa ment be a MÁrkhoz, hogy tudjak még aludni.Kép

Ennél sokkal többet írtam, de most nem érek ráKép

Na pá!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szép napotKép...ha már nekem nincs...Kép
Villő ma eddig alig aludt..KépSehogy nem jó neki,felébred fél óra után és 5 percenként kell visszatenni a cumit a szájába,akkor is csak sír..KépA hasa is fájhat,mert eléggé huzogatja a lábait,de már kimerültem.Most elringattam,letettem a ringatóba,kiköpte a cumit,de alszik...meddig..:?Kép

Na de ezeket a képeket már régóta fel akartam tenniKép:

Kép
Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


ja,eddig...

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Gergő már jól vanKép, nem tudom, mi volt vele, hogy péntek este-éjjel és szombat reggel ilyen lázas volt, azóta semmi.
Hát, buli az nagyon-nagyon jól sikerült, annyira ráfért már ez a fajta kikapcsolódás. Már nagyon vártam, jó sokan voltunk, egész este-éjjel beszélgettünk, borozgattam, sőt fél 2-kor még a Buolvardba is elmentünk táncolni. Fél 4-kor feküdtem le. Meg is lett az eredménye, tegnap alig álltam a lábamon. A kialvatlanság a borozás utáni gyomorral nem volt egy leányálom. Szerencsére itt volt az anyósom, így apával tehermentesítettek, ők foglalkoztak a Gergővel. Én meg "lábadoztam". Nagyon el vagyok ettől már szokva, pár pohár bor, és kész. KépKépKép
Majd lesznek fent képek a neten, rakok majd ide is, mutatóba.

SzilviKép
Gyönyörű MárkKépKépKép
Apukám úgy néz ki, hogy véglegesen eldöntötte, most ebben nem kíván segíteni. Kiderült számunkra, hogy hangoztatja, hogy mindene a mienk lesz, az hogy mikor nem tudjuk, de a segítséget kemény feltételekhez szabja. Mintha még gyerekek lennénk, és a kért zsebpénzzel az utolsó fillérig el kellene számolni, sőt nagyrészt azt is megszabná, hogy mire költhetjük. Így köszönjük, de nem kell. Persze nem is ad...KépKépKép Pedig lenne miből...
Elhatároztuk párommal, hogy ezek után leszűkülünk a fontos kérdésekben és döntésekben a mi kis háromtagú családunkra, kihozunk magunkból, amit lehet, nem engedjük, hogy bármilyen módon beleszóljanak az életünkbe. Vegyék észre végre, hogy felnőtt emberek vagyunk, mi is el tudjuk dönteni, hogy mi a jó nekünk. Egyébként most másodszor kértük a segítségét, olyan dologban, amiben másnak nem is kellene (van a nevemen egy lakás, de haszonélvezeti joguk van rajta, így ebbeb sem tudok semerre lépni, el akartuk adni, újat venni úgy, hogy a szocpolt is felvesszük), de persze nálunk nem könnyű a helyzet. Akkor is nemet mondott. Harmadszor nem kérek.
Na, ez van, most tele vagyok csalódással és mindenféle negatív érzelemmel...

AnyapocKép
Hű, micsoda képek!!!Kép Szegény Villő, azért remélhetőleg éjjel csak fog aludni valamit, ha már napközben kihagyja. Gondolom most neked is a legnagyobb kívánságod, hogy aludhass jó pár órát egyhuzambanKép.
Ó, már csak 1 nap, és apa hazajön, mennyivel könnyebb lesz az élet!
Bulcsú rosszat álmodott, vagy csak egyszerűen túl sokat ivott lefekvés előtt?

Puszi: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

(most látom , a levél amit említettem, elmentKépKépKép)

Móni
sz@r ügy.Jók az ilyen ajándékok.
Ezt már mi is hallottuk; most nem tudok adni, mert másra kell, de majd úgy is minden a tiétek lesz.
Az a baj, hogy nekünk is most jönne jól, hogy tudjunk lépni.KépA másik meg, hogy arra várjak, hogy valaki meghaljon???Kép Már nem is rágódom ezen.
Tegnap este mi is haveroknál voltunk, meglepi vacsi is volt. Olyan furi, hogy időben haza kellett jönni.KépNem a megszokott hajnali 3 óra tájban.De nem baj.Ez sem fog örökké tartaniKép.Na meg a Márkiboy-al sem volt semmi gond esteKép.3/4 9-kor már aludt, mi meg fél 10-kor.Csak 1/2 3-kor kelt először enni.Nagyon örültem ennek a hosszú alvásnak.Kép
Tegnap vendégeink is voltak.Volt nálunk egy 10 hós kissrác.Nagyon édike.Le is fénykpeztük őket együtt a Márkimárkkal.
Apa tökre örült, mikor látta, mekkora egy10 hós gyerek,mit tud,milyen jó lesz így már a nyaralás.Kép

Anyapoc
kitartás Apa mindjárt itthon lesz!!Már indul is a visszaszámlálás 10, 9, 8,........Kép
Csak nem a tesód pesztrálja Villőt? Jók a képek!Kép
Ha így ki vagy merülve, remélem Anyudéknál héderezel Tobrukban!

Hali
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Villő ma fél 6-kor úgy döntött,hogy riadót fúj....KépTöbb,mint fél órán át beszélgetett magában a kiságyban,aztán persze megúnta és ki is vettem.Fél 7-kor végleges napfelkelteKép...Amióta volt az óraátállítás,nem bírok vele.AMint egy kis fény szűrődik be, a szemei felpattannak és le sem veszi őket az ablakról!!!Kép

Hűűű,izgi,lehet,Apa hamarabb hazaér,nem éjjel,hanem már délután!Kép

Móni

Hát ezek tényleg nem túl szívderítő dolgok.Szerencsére nálunk ilyen nincs,mindkét szülőpár mident megtesz,hogy jobb legyen a gyermekeinek.Ki így,ki úgy segít...
Én el sem tudom képzelni,hogy ha a gyerekem előrébb jutásáról lenne szó,ne segítsek.Na nem akarok majd semmit a fenekük alá rakni,de ha vmit elkezdenek,akkor segítek...
Meg is értem,hogy már nem kértek az ilyen segítségből..Kép
Bulcsú:nem tudom,mit álmodott,annyit mondott,hogy elfelejtette,hogy pisilni kellKép...De biztos vmi olyat álmodott,mert egyébként nem is ivott többet,mint máskor és nem is szokott amőgy iylet tenni.Ez a második eset volt...
Képekre nagyon kíváncsi vagyok márKép!Azért nem lehetett tényleg rossz a buli...pár pohár bor...mi is az?Kép

Szilvi

Szuper,hogy Márk ilyen jót aludt!!!!KépVillőt elég korán leraktam,így felkelt 11-kor enni..KépAztán meg ugye 3 óránként,ahogy szokott...
Egyébként este kiváncsiságból lemértem,mennyit eszik és 180 grammot evett két ciciből,nagyját az elsőből...KépKép
Szóval Ti is buliztatok?KépKépApa és a nyaralásKép!Na igen,fél éves kortól már kész álom az egész!KépEzt garantálomKép!Már én is nagyon várom!
Nem vagyok anyuéknál,mert nincs kocsim,hétvégén így is ők fuvaroztak mindkét napKép...
Ja, a képeken nem mi vagyunk,csak annyira megtetszettek,hogy muszáj volt veletek megosztanomKép!

Na megyek...
Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
most már otthon segédkezik Apa?Remélem igen.Kép
Ma én is Apára hagytam 1 órára a Márkimárkot, ugyanis.......Fogadjunk nem találod ki hol voltam.KépHát masszőrnélKépAzt mondta Apa jól el voltak itthon.

EvésKépmár megint aggódom.Én is méregettem Márkot.Már tegnap is mondtam Apának, hogy lelhet, keveset eszik a gyermek.Hozzátok képest meg biztos.Mi még csak 90-100 körül járunk,vagy még kevesebb.Bár szemmel láthatóan, jól érzi magát, nem sír többet mint eddig.De most a Ti adagotok megint kétségeket ébresztett bennem.
Ma megpróbáltam önszorgalomból 2 óránként etetni.Sztem annyira nem tetszett neki,de azért elviselte.De nem tudom, hogy igazábol ha ő el van a 3 óránkénti evéssel és ezekkel az adagokkal, akkor én eröltessem-e neki?
Megpróbálom feltenni a gyarapodását:<!--attachment: Heti_s_lygyarapod_s-287107.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*14.3**Heti+s%falygyarapod%e1s%2exls --><center><pre>
Kép
Heti súlygyarapodás.xls (14.3 k)</pre></center><!--/attachment-->
Nem tudom a mérleg egyáltalaán jó-e?De mosr megint kezdek stresszelni.
Ma este a jobb cicimet el sem fogadta.Vajon miért?Csak visított, szabályosan!

Viszont volt jó is maKépDélelőtt letettük egy kis nyügi után az ágyába aludni.Hason aludt el egyedül, és legalább 2 órát aludt.Naaaaaaa?Meg is lepődtünk ApávalKép

Kíváncsi vagyok szopi ügyben mit mondasz.
Na pá!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SzilviKép

Igen,Apa már itthon volt tegnap,felmentünk érte tesómmal és a porontyokkal Győrbe,úgy hogy volt egy kis kiruccanás isKép!
Persze azért bele kell tanulnia még mindenbe újra,visszaszokni a normál hétköznapokhoz,így azért többnyire én csináltam mindent tegnap..Kép
Na de ma már ő ment boltba BulcsúvalKép!

Szopi:szt nekünk megvolt a növekedési ugrás,ezért eszik most ennyit Villő.Ugyanis az utóbbi pár napban össze-vissza evett,éjjel többször is felkelt és érezhetően több is a tejem megint.Amikor ez beállt,akkor mértem a nagy mennyiségeket.De azért volt,hogy csak 60-at evett,aztán rá 2 órára megint enni kért...
Ma reggel 140-et mértem,de már nem sokáig,mert viszem vissza a mérleget nemsokáraKép!
Egészen eddig nekem is így evett,mint MÁrk.És egy dolog fontos,hogy ha hízik hetente(tök mindegy,mennyit!!!),akkor nincs gond...Ahogy elnéztem a hízásokat nálatok,minden a legnagyobb rendben!!!!Na,majd megcsinálom én is,aztán megnézheted,hogy ennek ellenére nálunk15 dekánál nem nagyon volt több a heti hízásKép!
Mérleg:én ma reggel dobtam ki majdnem.Ugyanis ahányszor újra mértem,mindig mást mutatott.Van rajta a HOLD funkció.Na,azzal szórakoztam,mert amint újra akartam márni,máris mást mutatott evés előtt...Szóval ennyit a mérlegekről...NO PARA!!!!KépMinden rendben van.
Viszont nagyon ügyesen csinálod,ha úgy érzed,kevés a tej,akkor gyakrabban mellre rakod.De ha ő igazából nem kér és nyugodt,akkor szt felesleges...Ha kevesebb lesz,mint ami neki elég,úgyis kérni fogja!!!KépÉhen nem fog halni,az tuti!Ha eddig ment a szopi,már gond nem lehet,bízz a kicsi fiadban!KépKép
Nálunk ma reggel volt visítás,fájt a hasija,tele volt kakával a pelus,így nem akart enni...Azért nagy nehezen(peluscsere stb...) sikerült rávennem és alvás közben azért szép mennyiséget evettKép!

Alvás:hát nagyon ügyi Márk!!!Ügyesek vagytok a kisággyalKépKépKépLassan nekünk is át kéne szokni teljesn a kiságyba,de még egyenlőre hanyagolom a dolgot,mert egyenlőre 2 napja a levegőn is hisztizik,alig akar elaludni a ringatóban.Illetve elalszik,aztán fél óra múlva felkel és üvölt,persze könnyek nélkül.aztán 5 percenként felsír...Képde azért küzdünkKép,és úgy tűnik,kezd beletörődni a helyzetbeKép!

Nálunk az éjszakai alvás volt szuper:7-kor fürdettünk,fél 8-kor kaja,utána irány az ágy(egy kis sírás után bealudt a kezemben szokás sztKép) és negyed 4-kor kelt fel először!!!!KépKépPersze én is tejben úsztam,meg fájt is a cicim,így mindekettőből megetettem,hogy nehogy még jobban bedurranjanak a következő etetésre és jól is tettem,mert ugyan felkelt 7-kor a kisasszony,de csak 8 körül evett,addig nem volt hajlandó...

Szopi mégvalami:szt a 80-100 még bőven jó.Hányszor eszik Márk 1 nap?Mi kb 6-szor eszünk.4,5 kg-mos súllyal számoltam neki,így kéne napi 6 szopival kb 120 grammot enni(amit eddig ugye ő sem tettKép).DE!!!Lehet ugye eltérés.Egyszer tbbet eszik,egyszer kevesebbet és vannak babák,akik kevesebb tejcivel is jól gyarapodnak.Tehát ez sem szentírás,csak egy iránymutatás.

Megnyugodtál?KépKépKépKép

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


igen egy picit,de azért most figyelekKépKépKépKöszönöm szépen.Igazából az is elbizonytalanít, hogy ti már nem is tudom, hágyadik növekedési ugrásnál jártok.Mi meg még sehol.
Gond az lehet még most is.Nekem majdnem az összes ismerősöm 3 hónap után nem tudott szoptatniKép.
Azt hiszem 6-8 között eszik, attól függ, hogy milyen az éjszaka.Kép

Na örülök, hogy végre itt az Apa!
És Villő baba is nagyon ügyi.Ha nem fogadná el napközben az ágyát MÁrk akkor nálunk is a bkocsi lenneKépDe azért annyi szerencsénk van, hogy az óra állítást nem vette észre.Bár nálunk nagyon sötét bórdó-barna a függöny.Még jó, hgoy lecseréletem a régit.Kép

Márkimárk most is az ágyában húzza a lóbőrt.Most nem vettem ki a félórás alvás után, hanem ott simiztem és susogtam neki.KépGondoltam hátha bejön.Úgy néz ki alszik tovább.

Megjött a babazsák!KépNem tudtam átvenni mert a postás nem tudott visszaadni.Majd 11 körül visszajön.
Elég drága a postai költség!7500 ft lett a vége!Kép

Hali
Szilvi

Mindenki!
Mikor talizunk? Péntek?Jó lenne összehozni egy talit!Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Anyapoc
Ment mailKép

Miért kell kiskanalat vinni az oltásra???

Az egyik előző kérdésre nem válaszoltálKép
Azt mondod, most felesleges beadatni az agyhártyagyuszi ellen az óltást???Gondolom unod már a témátKépKépKép

Remélem Apának sikrül hamar beilleszkedni a családi életbe!Kép
Én is szeretnék negyed4-ig aludniiiiii!Kép
A kocsi mikor készül el?

hali
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi

Jövök nemsokára,cxsak nem hagy a családomKép!

Pusza

anyapoc
 
 


Na,itten vagyok,csak parkettákat néztünk egész délután...

Akkor kezdem az agyhártya gyulladással:
Nekem azt mondta a dokinéni,hogy általában rossz szociális körülmények között élőknél fordul elő.Õ nem oltaná be a gyerekét,és az unokáját sem oltotta beKép,vagyis 1 éves kor előtt.Ilyenkor 3 oltás kell(ezt már talán írtam),1 év után csak 1.de azt mondta,ha esetleg járvány lenne,vagyis halljuk tv-ben,itt ott,hogy felütötte több helyen a fejét,akkor még mindig be lehet oltani.
Amúgy is meg kéne várni,hogy minden oltást megkapjon,akkor meg már meg tudjuk várni az 1 évet is.Én csak azért dilemmáztam,mert Bulcsú nehogy hazahozza vhonnan,igaz ő be van oltva,őt is 1 éves kora után oltattuk.De erre is azt mondta a dokinéni,hogy nem igazán rizikótényező.Ami az, az a rossz szoc. helyzet.Szóval mi még nem oltatunk.KépNálatok pláne kisebb az esély,hogy bhonnan összeszedjétek,de ha úgy vagy nyugodt,akkor oltasd be!Kép(bocsika,emlékszem a kérdésre,de vhogy kimaradt..és nem uncsiKépKép)
Oltás:nekünk nem kellett még kanalat vinni...neked ezt írták?Nekünk nem írták....Én úgy emlékszem, a 3 hósra kell vinni,akkor kapják először a Sabin cseppeket teában...itt mi nem kaptunk mást,csak a szuritKép.
Növekedés-szopi:nekünk ez volt a másdik növ.ugrás...vagy Te többről tudszKép???Volt 6 hetesen,meg most...igaz,lehet,hogy lesz még 3 hósan,mert ezt korainak tartottam,de nem lehet tudni...De ne aggódj,nincs gond nálatok sem!Villő most már folyamatosan nagyokat eszik,viszont ritkábban,legalább is ma...aztán lehet,hogy visszatérünk az eredeti rendszerhezKép.Ma evett hajnalban,reggel 8-kor,aztán délben,aztán fél 4kor és most este.Viszont ha csak ennyiszer eszik,nyilván többet is kell neki,hogy meglegyen a napi adagja...Szóval vagy kevésszer sokat,vagy sokszor kevesetKép.
A 3. hónap után pontosan azért hagyják abba a szopit,vagyis azért nem sikerül,mert akkor van a növekedési ugrás,sokan nem is tudják,vagy nincs türelmük kivárni,hogy a poronty megcsinálja magának a tejcit...Legalábbis nekem ez logikus.Bulcsúval 1 hetet szenvedtem,mire visszaállt a rend és nem volt minden kajánál üvöltés,másfél-2 óránként.Ha nem tartok ki(pedig volt,hogy én is sírtam),nem tudom,miért van ez,akkor ő is tápis lett volna.Sokszor egyszerűbb a dokinak is felírni a tápszert,ha ilyen bajok vannak.Mit látnak?a gyerek sír,mert éhes,nem elég a tej...Szóval a 3 hós dolog lényege ennyi,de Te már fel vagy rá készülve!!!
Kiszámoltam,hogy Márknak ,átlag 6-7 szopival számolva pontosan 100gramm körül kell ennie,ha olyan 4,6 kg most...Szóval ne parázz!!!!
Babazsákra kiváncsi vagyok nagyon!Azért a postaköltség nem semmiKépKép!
Kocsi kész,ma telefonált a szerelő és szerencsére nem is volt nagy bajaKép..ezért is tudtunk parkettát nézniKép!


Na megyek,mert éhen hal a család,ha nem vacsizunk!
Remélem,tudtam segíteniKépKép!

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


J,atali!!!
Nekem jó a péntek!

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!

Mi ez az oltás? Én elfelejtettemKép.Igen csak rutintalan vagyok még.Kép

Nem is kell kiskanál, csak úgy "húzták át" mintha aláhúzták volna.KépBénák.

Növekedés ugrás:nem tudom, hgoy fel vagyok-e készülveKépTegnap ugye, visított mikor előszőr a jobb cicimet kapta (nem is fogadta el végül,csak másodszorra), ma már Apát is be kellett vetni, hogy egyáltalán rájöjjön cici van a szájában és ehet.Pedig nem is vártuk meg a 3 órát.Hogy ezt miért csinálja?Már kezdek félni, az esti evésektől. De igyekszem összeszedni magam.Kép
Te hogyan nyugtatod meg?Én felvettem, de mihelyst cici volt a szájánál, visított.

Sikrült parkettát venni, vagy csak néztetek?Hová akarjátok letenni?Nem is mondtad, hogy lakást akartok felújítani.KépNem lesz semmi két pici mellett.Vagy másé lesz?

A péntekkel van egy kis gond.KépHa lehetne előbb kellene talizni, különben megint nem jó.4-kor jön a biztosítós,ma is volt itt egy.A Márkimárknak akarunk vlamit kötni.Vagy lehetne szombat, az most úgyis munkanap.De holnap is ráérek 15-től 18-óráig.Nagyon sajánlom a pénteket.Remélem azért valamelyik nap Nektek is jó lesz.Kép

Halika
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Szopi gondokhoz nincs is mit hozzáfűzni, mert Anyapoc mindent leírt. Mi nem is mérünk, csak havonta egyszerKép. Érdekes hogy Lilla is az esti szopinál csinálja ua. mint Márk. Egy kis tejcit szoktam a szájába spriccelni, de nem mindig használ. Apa felemeli és bohóckodik vele egy kicsit és újra próbálkozunk. Néha 2-3-szor is próbálkozunk mire végre eszik.

Anyapoc

Végre apa megérkezett, csudajó dolgod leszKépKép
Jók a képek irigylésre méltó az anyuci dolga.
A talit beszéljétek meg én majd alkalmaszkodom hozzátok.
Persze ha sikerül aludnom valamennyit. Kezdek kikészülni. Lilla olyan jó baba csak egyszer ébred éjjel. DE Bence legalább négyszer, tegnap éjjel óránként fent volt és nem tudom miért.
Bár gyanakszom arra, hogy fél. Ma amíg főztem ki sem mozdult a konyhából és kiderült, hogy valami nagy majomtól fél. Azt mondta, hogy a mami mondta neki, hogy a nagy majom a függöny mögött van és nem szabad odamenni. OKé, hogy nem bodog attól, hogy kiszedi a virágföldet, de nem kellene ijesztgetnieKépKépKép

Móni

Sikerült a bulit kipihenni??? Gergő már teljesen meggyógyult?

Szilvi még annyit, hogy az agyhártyagyulladás elleni oltást a mi doktornénink is csak egy éves kor után ajánlja.

Megyek még le kell vágnom Bence körmeit.Az előbb már próbáltam, de még túl éberen alszik. A ti gyerekeitek hagyják a körömvágást??

Bocsi ha hosszú voltam.
Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Bambika
jó, hogy jelentkeztél!KépHáááát nem irigyellek, nem semmi ez a két kicsi gyerkőcKépKépKépIlyenkor kezdek elgondolkozni, hogy kell nekem két gyerek?KépNa ez csak vicc.2 v3 gyereket tervezünk.

Szopi: egyszerűen nem értem, miért ellenkezik.Eddig nem szokott arénázni, most már reggel is megnehezíti a dolgokat.Talán nem tetszik neki, hogy fekve kell szopizni???De ülve valahogy úgy ki van tekeredve, nem hiszem, hogy úgy kényelmes neki.És nem is tudja olyan jól bekapni a cicit.Terjet én is szoktam a szájába spriccelni, de nem sok haszna van.Annyira ordít, hogy észre sem veszi.

A másik problémám a pelusok már megint.KépTe szoktad éjszaka pelusozni Lillát? Mi eddig az oldalfekvést alkalmaztuk, de tegnap próbáltam hanyatt lefektetni, hátha tényleg az a gond, hogy oldalt kifolyik.Természetesen Márknak nem tetszett.Rögtön felébresztette magát a hadonászásával.Most nem igen tudom mit csináljak.Éjszaka félig a hátán félig az oldalán feküdt, de így is reggelre pisis lett.Már nagyon unom, hogy minden nap új hálózsákot kell befognom.

Köröm vágás: ilyenkor hagyom, hgoy az ölembe aludjon, és utána teszem le.Már próbáltam, úgy is hogy az ágyában van, de akkor nem férek jól hozzá.Egyébként ráférne heti 2x is a vágás.Kép

A jővő7en ha minden igaz kétszer is Herenden leszünk hétköznap.Szerda és csütörtök.


Szia
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

AndiKép

De jó,hogy jelentkeztél!Kép
Igen,szuper,hogy Apa itthon van,bár néha majdnem olyan,mintha még egy gyerekem lenneKép!
BenceKép...hűűű,az ilyen ijesztgésért én is harapni tudnék!!!!Én erre mindig tudatosan figyelek,hogy ne keltsek benne olyanokkal félelmet,aminek nincs értelme.
Nem beszéltél erről a mamával?
Lilla ügyi,ha csak egyszer kel,nálunk most is 2-szer volt kelés...sajna még nem hozták összhangba egymást a gyerkőcök!Kép
Körökvágás:nálunk Bulcsú engedi kiskorától kezdve,csak néha húzódozik,amikor a lábán vágom,hogy ne fájjon,pedig nem fáj neki.Csak ott érdekesen nőttek a körmei,főleg a nagylábujján,mert ugye hasonlavó...Villőnek még csak egyszer,vagy kétsze vágtam,de neki is ébrenKép....
Ne viccelj itt,hogy hosszút írtál!!!Írjál!!!!KépKép

Szilvi

Ha Villő túlhergeli magát,én sem tudom neki a cicit odaadni...KépÕ is csak üvölt és lökdösi ki a szájából...Minden esetre csak tarts ki,mert ennek nem az az oka,hogy kevés a tej!!!KépEz nem lehet az ún, szopási sztrájk???Az a baj,nem sokat tudok róla,rá kéne keresni,hogy mit írnak erről.De érdemes pedig próbálkozni többféle szopihelyzettel,hátha az a baj tényleg...
Vagy azt próbáld meg,hogy egy kis kanál forralt vizet adsz neki előtte.Én ugye ebben adom be neki a gyógyszert és ilyenkor mindig elcsendesedik,mert végre vmit le tudott nyelniKép!Lehet,hogy bejön...

Oltás:ez a csecsemőinfluenza elleni oltás lesz..KépMajd belejössz és köpöd-vágod nemsokára az összeset!Kép

Tali:sajna a szombat nem jó,mert Apumnak ünnepeljük a szülinapját.De péntek délelőtt is jó!

Pelus:próbáljátok ki a liberót.Én most azt vettem,annak gumírozott a hátulja és tömörebbnek tűnik az egész pelus.Ha gondolod,viszek pár darabot és ki tudod próbálni,hogy érdemes-e váltani.Nekem jobban tetszik,mint a pampers és eddig egyszer sem folyt ki belőle a kaka sem,pedig a másikból sokszor kifolyt...

Parketta:még nem vettük meg,mert anno kinéztünk egyet a Dr. Padlóban és az mostanra elfogyott és legalább másfél hónap,mire újra gyártják(német).de most Zsolti felhívta a tapolcaiakat,ott van még,csak ők meg most költöznek másik üzletbe és hétfőn mehetünk érte!!!!
Egyébként már csak a nagyszobát újítjuk,mert ez maradt ki.A többi elkészült a nyáron nagyjából.Nem a legszebb,de lakni lehet benneKép.Itt tapétázunk,parkettázunk,aztán új ülőgarnítúra lesz,és elkezdjük a szekrényeket lecserélni,meg egyebek..KépMajd eljöttök és megkukkoljátok,ha van kedvetekKép!
Ja,Bulcsút elpateroljuk nagyszülőkhöz addig,így csak Villő lesz,aki ismét jókat alszik a levegőnKépKép!
Jut eszembe, a mai éjjel már nem volt olyan hiper-szuper,mint tegnapKép...kétszer is kelt,aztán persze megint jó korán riadót fújt,ma lesz a napja,hogy felteszem a sötétítőtKépKép!

Na megyek,mert megyünk nézelődni,vásárolni...

Pusza,Anyapoc

Ui:MÓni?????

anyapoc
 
 


Szia Szilvi!

Pelusból az új liberót használjuk és nem pelenkázok éjszaka. Eddig nem volt gond Lillánál, de Bence reggelre mindig csupa pisi. A pempersből Lillánál is kifolyt oldalt a pisi.

Most sietek főzni, később jövök. Szia Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Lányok

pelusból én is most a liberót használom.Ebből van új is meg régi is? Rajta van a csomagoláson, hogy melyik?

Péntek délelőtt szupi. Andi neked is?Hozzátok a fiúkat is.Vagy Anyapoc te tényleg lepasszolod Apának?KépKépKép

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Andi

úgy látszik a fiúk nem tudnak pisilni.Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, minden nap olvastam a "termést", de valahogy ki vagyok merülve, ezért nem bírtam írni.

SzilviKép
Tényleg ne add fel a szopizást könnyen, meg kell mindent próbálni, más testhelyzetet, stb. Én minden este lefejtem egy kis tejet, azzal adtam be a vitamint, utána nem volt gond a szopizással. Meghoztam a kóstolóval a kedvét a többihez is.
Agyhártyagyulladás elleni oltást a Gergő is 1 éves korában kapta meg, a mi dokinénink sem javasolta előbb. Õ is azt mondta, ha hallunk járványról, akkor is lehet lépni, de szerencsére csak 1-2 eset van egy évben, a tényleg rossz körülmények között élőknél.

AndiKép
Bulit kipihentem, de azért mostanában nem kívánkozok újba. Több napot felemészt a regenerálódás.
Gergőnek én a körmét mindig éber állapotában vágtam, a lábkörmeivel kínlódok, azt csinálja, mint Bulcsú, mintha félne attól, hogy fájni fog. A kezén simán hagyja.

AnyapocKép
Még egy gyerek...Kép Gergő ma éjjel olyan csoda jól aludt, hogy csak na. Este 9-től reggel fél 8-ig. Általában 1x felébred az éjszaka, 2 körül, aztán alszik 6-ig, átjön hozzánk, így marad 7-ig. Szóval most nagyon-nagyon ügyi volt, kipihentem magam rendesen. Meg is ijedtem azért reggel, hogy már ennyi idő van, és még semmi jelét nem adta, hogy kezdené a napot.

Talival akkor mi a helyzet? Nekünk a du. 4 óra körüli időpont lenne jó, addigra alszik, uzsonnázik, tehát minden ideális a csavargáshoz.

Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Anyapoc
nem hiszem, hogy szopisztrájk, mert napközben elfogadja harcok nélkül, igaz ritkán napközben is kell néha harcolni vele.
Próbáltam a szopisztrájkra keresni, de nem találtam hiteles leírást.Biztos béna vagyokKép

A péntek délelőtt jó.KépMikor?
Andi, Móni, nektek a péntek délelőtt milyen:?
Ha csak neken jó a péntek delelőtt akkor talizzatok máskor nyugodtan.KépMajd legközelebb én is ott leszek.

Andi
én is tejjel adom be a vitamonokat, szetem ezzel még jobban felhergelem, mert ugye még le kell fektetni, el kell helyezkedni, megy az idő, ő meg egyre idegesebb!
Ügyes gyerek Gergő is.KépIlyenek a szülők.Ha felkel akkor az a baj, ha nem kel akkor az a baj.Kép

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Jó a péntek délelőtt, mert utána megyünk tótvázsonyba mint kiderült ma délelött. Ez jó kacifántos mondat lett, de remélem érthető. 9-10 jó lenne nekünk. Nektek? Hol?

Anyapoc

Még egy gyerekKépKép
Nekem a dokinéni mondta, hogy úgy látja nem kettő ,hanem 3 gyerekem van. Apa hozta a formáját akkor isKépKép
Mamival még nem beszéltem, de hamarosan fogok.
Drága kicsi fiam mialatt a konyhában voltam kertészkedett kicsit /apja fia Kép /. Kpakolta a muskátliból a földet természetesen a hajára és a ruhájára. Nem tudtam sírjak vagy nevessekKépKép

Szilvi

Liberóból van az új DRYTECH úgy vettem észre ez jobb, mint a többi.

Móni

Neked nem jó a délelőtt??????
Örülök, hogy valaki kipiheni magát legalábbKépKép

Sziasztok

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Nekünk a délelőtt nem jó sajnosKép, mert jön az anyósom meg a sógornőm két lánya. Õszi szünet van ugyebár, jönnek Gergőzni.

SzilviKép
Elfelejtettem kérdezni, hogy hol voltál masszírozáson, és milyen fajtán. A sárga irigység mardosott, mikor olvastam róla. Én is szeretnék már egy masszírozást, mert a hátam az már nagyon kész van, meg minden másom is. Az ára is érdekelne.

AndiKép
Tótvázsonyban a szüleid laknak? Sógornőm is oda valósi.

AnyapocKép
A jó sötétítő aranyat ér, mi is tapasztaljuk. Óraátállítás után főleg, első nap a Gergő is 6-kor kelt, de aztán átállt hamar. Sötét rozsdaszín a függöny nála, pont annyira sötétít, amennyire kell. Persze nem ad annyi sötétséget, mint a redőny, de jó.
A lakásotok biztos megsértődik, hogy csak amolyan "lakni lehet benne" titulust kapott, a fényképeid alapján azért ennél többet érdemel.

Pusz: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Helló LányokKép!

Megjöttünk a csavargásból,kisebbik ágyban,nagyobbiknak még van fél órája,aztán sipirc aludni..velem együttKépKép!
Sötétítőt nem tettem fel(nem volt már rá idő),viszont vettem egy szupi télikabátot és egy farmert isKép!

Szilvi

Nekem is új Liberom van(vagyis a gyereknekKép),jobb,mint a régi szt.Viszont énfiam tudott pisilniKép,nem pisilt ki soha,neki legfeljebb a kaka ment ki hátul....Vagy csak már régen volt?Kép
Ha nem sztrájkol MÁrkibébi,akkor meg azáldóját,tessék ugyan odacsapni az asztalra,hogy ilyen jó dolga sose leszKépKépKép!Az ilyen dolgokat nem szokták sokáig csinálni a babák,türelemKép!
Ja,ezen a héten is 14 dekát híztunk,szóval mi vagyunk a tankönyviekKép!
Szilvi,neked kell még segítség,hogy legyere?

Andi

Szupi,hogy tudsz jönni!!!!Kép
KertészkedésKép!Érdekes,BUlcsú soha nem volt virágföld-mániás...kiváncsi vagyok,Villő milyen leszKép...És sírtál,vagy nevettél?Kép

Móni

Nem ér kimerültnek lenniKépKép!
Nem ér ám mindenfél kialvásokról beszélni!!!!KépItt a szegény, alig-alvó kismamák irigykednekKép!(most tessék minket nagggyon sajnálniKép)
Sötétítés:redőnyt nem is szívesen raknék,mert abban elveszti az ember az időérzékét...Nem?De egy jó sötétítő tényleg aranyat ér)ne,ha felraktam volna...Kép)Kép!
Lakás:ezt csak azért írtam,mert ugye nem akarunk végleg maradni és csak úgy újítjuk fel,hogy tényleg lakható legyen.Ez alatt azt értem,hogy nem hiper-szuper cuccokat használunk hozzá(ez alól kivétel a parketta,mert az tényleg jó leszKép),mert ezeket úgysem vihetjük el...Amit elvihetünk,az persze a legjobból leszKép.Persze azért így sem mindegy,miylen lesz,de nem az az álomotthon,ahol szeretném leélni az életemetKépKép!
De mindezt csak csendben írtam,nehogy tényleg megsértődjön az a lakás(ez aranyos volt tőled..Kép)!
Kár,hogy nem tudsz most jönni,de jövő héten is csinálhatunk talit ám!!!Az a baj,hogy a délután nekem sem jó,mert anyum csak akkor tud bejönni vigyázni a Pockokra,hogy elmenjünk még vásárolni...

Szóval akkor tali fél 10-kor?A kérdés,hogy hol?Szilvinek kell-e segítség?Mert ha nem,akkor akár bent a városban is talizhatnánk!Nos?Kép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
Nem kell segítség köszönöm, de még a 3-ról cipelem le a kocsitKép.El kellene kapni a földszinti szomszédot, de nem tudom mikor.Neki vannak ott lomjai, ahova a lekerített részt csinálnánk.Beszélni kell még velük, hogy nem gond-e ha arrébb szórjuk a raklapokat és még a kitudja miket.Esetelg ő maga is arrébb rakhatnáKép

Az óránál fél 10 ok.Kép

Anyapoc
jól mutathatsz a liberódban.Képet kérünkKép

Móni
A Jutasi u.65/c alatt van egy szoli, és egy masszőr.Már vagy két éve járok hozzá.Még a terhességem idején vettem bérletet ami 5200 ft és 4+1 alkalmas. 1 órás, csak hátmasszázs.De lehet egész testet is kérni.Egyébként lazító masszázs.

Jó éjszakát

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: