Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak röviden írok, mert megyünk a védõnénihez méreckedni. Több mint egy hónapja nem mértünk súlyt és már nagyon kíváncsi vagyok.

TÁgi: az Ormosban még nem jártam, de én is sok jót hallottam róla.KépNagyon fontos az egészség, többek között azért is, mert még 2 gyerkõcöt kell felnevelned.KépKép
A császártól én nagyon féltem, de szerencsére nekem nem kellett.

Gergõ felvett mostanában egy hülye szokást. Állandóan sikít és üvölt (nem sír) ha valami nem úgy történik, ahogyan õ elképzelte, nincs valami jó ötletetek hogyan nevelhetném le róla? Lassan szétmegy a dobhártyám....Kép

Norcsi: Szurkolunk, hogy Bánk most ne essen vissza. KépKép
Nálunk most egészségileg minden rendben, sokat rág, de úgy látom nem jön a többi fogacska.
A kapcsolgatás úgy történik, hogy felemelem és üti-vágja a kapcsolót, meg úgy általában mindent. A sláger viszont most a rugózás, fogom a hónaalján és õ föl-le rugózik, amíg mind a kettõnk szíve majd kiugrik.

Szép napot ebben a gyönyörû napsütésben.

Este jövünk.

Puszi: Golyó
golyó
 


Sziasztok!

Szomorúan látom, hogy senki sem írt. Írjatok!!!!!

Helyzetjelentés: súly 8560 gr, hossz 72 cm
Mi most ekkorák vagyunk.

Pusssssz: Golyó
golyó
 


Sziasztok!

A változatosság kedvéért megint nem volt ma netünk, tegnap meg a Csabi napközbenre elvitte a winshestert.

Voltunk a baba-mama klubban, ha már ott voltunk, megmértük a fiatalembert. Milyen érdekes, 10,93 kg. A múlt héten 10,77 volt. Akkor lettünk leb*szva, hogy csak 17 dkg -ot hízott egy hónap alatt. Pedig akkor délben voltunk, reggeli pelusban, most meg mérés elõtt pelusoztam át. Szerintem valamit nagyon elszámoltak a múltkor.

Norcs: Tényleg szurkolok, hogy Bánk már gyógyultnak legyen minõsítve!!!! Hát az a hanyatlökdösõs anyós se semmi!! Miért kell kéthetente rábízni valakire? Mikor és mennyi idõre? Ha gondolod, megbeszélhetjük, vigyázok én Bánkra szívesenKép

TÁgi! Tényleg nagyon jó az Ormos, én is sok jót hallottam róla! A Csabi természetgyógyásza (akit amúgy nem szeretek, mert a Csabit ugye sokáig diétáztatta), de úgy tudom, ha neadj Isten gond van, nagyon jó eredményeket ért el.
Nekeda második autómatikus császár volt? Melyik kórházban? Szerinted nekem is az lesz? Annyira szertnék rendesen szülni. Mi erre az esély? Más volt a második császár mint az elsõ? Milyenek voltak az elsõ hónapok két gyerekkel?(bocsi, de most újra felmerült a tesó-kérdés, és ezek izgatnak pillanatnyilag)

Golyó! Hûû de nagy baba valaki!!!! Ne is mond, a szomszéd Olivér csinálja ezt a sikítozást, én tiszta ideg vagyok tõle, az anyukája megszokta már, de én idegbajt kapok tõle, mindig én szólok rá. Ja, és ha a Petivel egész nap együtt vannak, Peti este visítós leszKép Meg tudok õrülni olyankorKép
Nem tudom mi a megldás, de az Olivér anyukája nem vesz róla tudomást, de attól még visít...

Sajnos menem kell, mert Peti ma csak fél órát aludt, csoda hogy még bírjaKép Azt kísérletezem, hogy ha nappal keveset alszik, talán nem marad fenn éjféligKép Ma kiderülKép

Puszi, jó éjszakát mindenkinekKép

Kata
LadányiKata (ladán
 

 
 

Ja, meggyógyult az ujjam!!!!!!!!!!!

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Golyó, súlyhoz gratula! Szép nagyok vagytok! Köszi a drukkolást, meg Kata neked is, holnap kiderül. Bár ma már kétszer szívtam is az orrát, mert annyira taknyos volt, egyenlõre még nem az a durva, színes, vaskos izé jön belõle.

Kata. Ujjhoz is gratula!Kép
Azt nem én írtam, én egy percre sem bízom anyósra, mindig ott vagyok én is ha náluk vagyunk!(Én abban a topicban csak olvasgatok, bár még régen sokat írtam, de mióta anyósom netezik úgy döntöttem hogy akkor inkább oda többet nem írok.) De aranyos vagy hogy felajánlottad a vigyázást!KépAz ilyen nõket nem is nevezném nagyanyának akik így viselkednek egy kicsivel.

Visítozás nálunk csak akkor van ha a lányok is visítanak, el lehet képzelni hogy mi van ilyenkor, mikor mindhárom rákezdi!Kép Na ezért is kell majd a ház! Ott aztán ha nem is kedvükre, de azért jobban ordítozhatnak!

Ma egész délelõtt lent sétáltunk, nagyon szép idõ volt. Bánk a kocsijában aludt, én napoztam, nagyon jó volt. Naná hogy ebéd után esze ágában sem volt elaludni, egy fél órácskát aludt úgy 1/2 5-tõl 5-ig. Most már fürdött, evett, már csak a lefekvés van hátra. Remélem a mostani éjszaka nyugisabb lesz mint az elõzõek voltak, mert megint sokat fenn volt (a taknyosság miatt), sõt egy csomót tüsszögött is. Aztán átmászott az én helyemre, ezáltal én odébb szorultam, az apja meg mégodébb, így vigyázz fekvésben aludtunk mi ketten, õ meg terpeszkedett az én helyemen, és jól aludt. Kezdem egyre jobban gyanítani hogy lehet hogy valamilyen vízér futhat az õ ágyrésze alatt, és azért nem alszik nyugodtan mind a mai napig.

Most megyek, nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek, remélem hogy hamarosan a régóta hiányzók is erre járnak majd! Sasha, veletek mizujs?
Állítólag szombatra 17-22 fok is lehet!Kép

Pusssssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Akkor "oda" nem te írtál : néven??????

Akkor ki????

Szegény Bánk, ez a takony-kór.....amikor átlátszó nyál-szerû, az mit jelent??

Ezt a vizér - dolgot hogy lehet kideríteni?? Házilag készített inga (nyaklánc, gyûrû) kimutatja? Hogyan? Én is hasonlót gyanítok, most kértem meg a Csabit, Norcsi téged olvasva, hogy a kiságyat és a komódot cseréljük meg. Nyáron meg majd a kiságyat és a szekrényt (akkor lesz az ablak alatt a kiságy, csak most télre nem akarom. Mert az egyik falon így van: kiságy, komód, szekrény, másik oldal végig polcrendszer.

Már kísérletezem a "miért fekszik le éjfélkor tárgykörben". A mai kísérlet: 1/2 9-kor kellt, (igaz, 7-kor Apa felzörögte, úgy 3/4 8-kor visszaaltattam, így kellt 1/2 9-kor ) aztán 1/2 11-1/23-ig naagy séta, beleiktatva egy kis grillcsirkézõs ebéd (felsõ + alsó comb Peti javára)rögtön elaludt kaja után lenn 1-kor. Egy kukásautó (sajnos vagy sem) felébresztette már a piacon 1/2 2 -3/4 2 körül. (tehát fél - háromnegyed órát aludt) . Aztán baba-mama klubb, vége 4-kor, akkor már lefeküdt a szõnyegre, meg fületdörzsölt, eljöttünk, europark. Ott uzsizott fél ötkor, aztán jött apa, megint nyûglõdött, na, mondom, hazafelé a kocsiban (Apa kocsival jött) elaszik. De az ölembe vettem, és szórakoztattam, nem aludt el. Itthon "túllendült " és játszott. 8-kor 2 dl tejci, majd 3/4 9 "altatós süti" annak nevezzük, tudom, nem kéne a gyereket este édességgel tömni, de hátha jobban alszik a kalóriabombától, me hát egy kis likõr is van benne. (most fujogtok rám, mi??). Na, aztán 9 - kor ELALUDT!!!!!!!!!!!

Remélem ez újra rendszer leszKép Csak hát ha azzal jár, hogy naponta fél órát alszik................Kép mi lesz a lakással meg úgy általában???? Igaz, ha még így is 8-ig 1/2 9-ig aludna........azt élvezném hosszú távonKép Jó lenne ha még az éjszakát is végigaludná...csak ne kellne fel 3-4-szer pár percre (szerencsére csak pár percre)

Na megyek hamar aluszniKép

Tudjátok, ha 10-kor lefekszik az ember (ha tud) kipiheni magát még ha 6-kor is kellKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Na ja. Álmodik a nyomor....
Az igaz, hogy 9-kor lefeküdt, de valami csörömpölt 1/2 12-kor a konyhában, arra felébredtKép Aztán szinte negyedóránként, majd fél - egyóránként egészen 4-igKép Akkor magunkközé vettem, és aludt 8-ig. Igaz, én nem mert pörgött - forgott mint a ringlispin....
Nem rudom, hogy mi volt, ilyet azért rég nem csinált, hogy ennyiszer fennlegyen. Lehet, hogy ugyanúgy mint a súlyban, abban is tévedett a doktornéni, hogy nem jön a foga??? Mert ha jön, jogosak a fel-felsírásokKép Norcsi! Erre jó a vibrucol kúp? Mit jelent, hogy elõször felerõsíti a tüneteket??? Ugyebár az lázcsillapító kúp is, akkor be fog lázasodni? Na meg a nyugtalanság miatt adom, nyugtalanabb lesz???? Meddig? Mennyi ideig lehet adni? Nektek mi volt a hatása?? A chamomilla 30 nekünk nem tûnik hatásosnakKép

Úgyhogy nyûgös és álmos vagyok. Ja a pocim is fáj. Az a fura, hogy úgy fáj, mint amikor szülni mentünk...Kép tablettát szedek, tehát mensis fájdalmaim se szoktak lenni (akkor se, amikor nem szedtem), ezért nem értem mi ez, ja, és csak hétfõn fog megjönni, az se lehetKép

Megyek reggeliztetni. Puszi:

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Golyó! gratula Gergõ méreteihez.
Nekünk sikítós korszakunk nem volt, csak hisztizõs. Hát ez se volt leányálom. Bencénél sok mindent próbáltam, nem figyeltem rá, szépen kértam, mérgesen kértem, megráztam, leöntöttem egy pohár vízzel, de hiába, õ nyert. Végül egyszer annyira felidegesített, hogy mérgemben ruhástul betettem a kádba és letusoltam. Na ez hatott, onnantól csak annyit kellett mondanom, hogy akarod, hogy letusoljalak, vagy lehiggadsz egyedül is? Csak sajna egyszer a Tesco-ban is rájött az öt perc. Na most mit tegyek, mert tusolás az itt nem lehetséges? Próbáltam csitítani, de egyre jobban csinálta (tuti, hogy tudta, itt nincs zuhany!), kínomban teljes nyugalommal elkezdtem neki mondani, hogy hangosabban kiabáljon. Meglepõdött, de fojtatta csak halkabban. Én megint mondtam neki, hogy hangosabban, még nem halja mindenki. A végén én nyertem, mert abbahagyta.
Hát Gergõnél is a tusolás vált be.
A Te Gergõd játszásiból kiabál, vagy hisztibõl?

Kata! Én is nagyon szerettem volna a második babát simán szülni. A doki megigérte, hogy megpróbáljuk.De mivel a Bencét azért kellett 19 órai vajudás után császárral kisegíteni, mert gyengült a szívhangja és tágítás ellenére ceruzányit tágultam és nem fért be a szülõcsatornába. Szóval elõre sejthetõ volt, hogy nem fog menni a dolog, már azért sem mert álltalában a második baba nagyobb szokott lenni. Ráadásul Gergõ az utolsó két hétben farfekvéses lett. Felajánlotta a doki, hogy külsõleg megfordítja, de túl kockázatos, nem biztos, hogy sikerûl és az én esetemben nem éri meg a kockázatot, mert ha minden sikerûl, akkor sem biztos, hogy megtudom rendesen szülni.
Nekem nehezebb volt a második után a gyógyulás. A sebem begennyesedett és mindn nap nyomták ki belõle (neked nem kell mondanom, hogy ez mit jelent). Attol féltek, hogy újra fel kell nyitni, de hála nem kellett!A kórházból is saját felelõsségemre jöttem ki, mert már nagyon hiányzott a Bence. A doki rendes volt, mert minden reggel a kórházban randiztunk és megnézte a sebet, ellátta, átkötözte.
Az elsõ császár után nem törvényszerû, hogy a második is az lesz, de ha már két császár volt, akkor a harmadik tutira az lesz. A belsõ varratok miatt, mert elõfordulhat, hogy a tolófájásoknál szétreped. Császárral ( ha minden ok) 4 szer lehet szülni.
Az elsõ hónapok jól mentek, mert Gergõ evett-aludt. Csak az volt a probléma, hogy Bence nehezen értette meg hogy csöndben legyen, ha a pici alszik. A szoptatás volt még mókás, mert Bencének mindíg akkor kellett valami. Álltalában inni kért,így már elõre odakészítettem neki a teát. ( a dokinéni szerint ilyenkor neki is beindultak az ingerek)Ha mást talált ki (ugyan nem sûrûn), akkor úgy teljesítettem, hogy Gergõt a szopizós párnával együtt megfogtam és mentünk. A pici cicizett és én fél kézzel odaadtam amit Bence kért.
Szerintem csak hozzáállás kérdése, hogy mennyire tekintjük nehéznek a második baba érkezését. Innentõl kezdve szinte teljesen mindegy, hogy mekkora a korkülömbség köztük.
Neked menni fog, mert nam vagy egy problémázós ember és szerintem birkatürelmû vagy.

Norcsi! Voltatok ma a fülészeten? Jól van Bánk?

Most már eleget írtam, visszafogom magam.
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Voltunk, és 10-re már itthon is voltunk. Javulgat csak nagyon lassan, úgyhogy egy hét múlva újabb kontroll. Mondjuk addig még számtalan dolog lehet. Pénteken homeos dokinéni, remélem megtalálja az alkati szerét, és akkor már az a jövõ heti kontrollig hatni is fog. Ha meg rosszabbodás lenne (ne adja Isten) akkor meg már majd a homeopata fülészhez fogom vinni. Egyenlõre most még azon problémázom hogy az oltást mikor adassam be neki, szerintem felhívom majd a dokinõt délután.

tÁgi! Ez a zuhanyzás nem rossz, eddig mi még nem jutottunk, de a pohár víz az volt. Viszont a hangosabban ordíts felszólítás nem vált be, legalábbis Julcsinál, mert õ tényleg hangosabban ordított, gondolhatod hogy néztek rám a zsúfolt bevásárlóközpontban!

Kata. Szerintem egyáltalán nem biztos hogy az illetõ aki oda írt neked az ismer téged. Én legalábbis semmi erre utalót nem vettem ki a szavaiból. Egy biztos, nem én voltam!
Hát amíg híg, és átlátszó a váladék addig jó, ha sûrû, színes lesz, na az már gond szokott lenni.
Vízér-téma. Lehet kapni ilyenfajta boltokban olyan "varázsvesszõt" amivel ki lehet mérni a vízereket, én is akarok majd venni. MÁr csak ilyen boltot kéne találni a közelben!
Éjszakai nyûglõdésért részvétem, nálunk már sajnos minden éjszaka ilyen, fõleg 2-4 között.Kép
Viburcolt adhatsz neki, persze, szerintem ez nem hiszem hogy nagyon felerõsítené a tüneteket, mivel ez NEM lázcsillapító, arra speciel nem jó, viszont nyugtató, fájdalomcsillapító hatású. Egyéb homeos szereknél lehetséges az (nem törvényszerû), hogy az addigi tünetek erõsödnek tõle, pl. a hányás ellen bevett szertõl egy ideig esetleg még jobban hány, ilyesmit jelent ez.
A Viburcolt bármeddig lehet adni, nincs idõhöz, legfeljebb pénztárcához kötve (az ára miatt ugye). Én már rég adtam neki, de nekünk akkor használt. A Chamomilla is olykor használ, máskor viszont nem. Változó...

Na befejezem, lányok hagylak benneteket is szóhoz jutni!Kép

Megyek, mert most végre alszik, aztán nemsokára meg már mehetünk a lányokért!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Hát az elmúlt napok maga volt a kinszenvedés! Szegény Gabit úgy sajnáltam, bár még mindig nem tudom mi a baja. 2 napja ordit mint akit nyúznak és órákat van fenn! Néha alszik 3 órát, de max 2x 1 nap ami egy 1 hónaposál baromira kevés. Tegnap elõtt este 8-tól hajnal 2-ig volt fennt. A fáradtságtól bealudt a CICIn kb 10-30 percekre és folytatta az orditást, meg a nyöszörgést.
Ma éjjel (éjjel? délutántól) meg este 5-tõl hajnal 4-ig ment a müsor. Anyósommal tegnap is meg ma is úgy ahogy tartottuk a frontot, mondjuk anyósom már éjfélkor elment mert úgy nézett ki elaludt, de csak 40 percre. Egyszerüen nem tudtuk kitalálni mije fáj. A pocakja, a penész, vagy mi? Aztán ma reggel 9-kor felhivta anyós a dokit aki már nem volt bent, de holnap kijön megnézi a gyereket.
Láza sincs!
Ma volt a védõnõ akit hétfõre vártam. A szájpenész elmúlt...

Felébredt
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Sajnos nálunk is olt ilyen, hogy nem aludt napközben, de ennyire durva tényleg nem volt. A védõnõ nem mondott semmit????? Nem értem, hogy a doki után miért ne tudtak volna utánnaszólni, nekem a múltkor azt mondták, 9-ig lehet bejelenteni a kihívásokat.......nem értem.

Hát, Sashát olvasva felrémlik a tavaly ilyenkor, nálunk is állandóan hasonló ment , elõre féltem az estéktõlKép
Most éjjel is elég gáz volt, (pedig 9-kor lefeküdt) de 1/2 12-kor felriadt, mert valami eldõlt a konyhábanKép aztán onnantól óránként ébredt , és akkor is az óránként úgy nézett ki: fél egykor ébredt, két korty, visszaalvás, öt perc múlva megint nyüsz, majd megint, megint, 20 perc szünet, elõrõl.........Kép 3 körül magam mellé vettem. Aludt is 8-igKép Úgy látszik, kezdjük megszokni egymást, már nem "ringlispinezett." Ma is 1/4 2-kor elaludt, de drága süket alsó szomszéd néni 2-kor elkezdte üvöltetni a délutáni mûsort (tisztán hallottam a reklámokat, meg a hülye telefonos játékokat) Pont elõtte 5 perccel feküdtem le kivételesen a franciaágyra (mert mindig a nappaliban szokott a játszószivacson aludni délután, én meg kényelmetlenül a kanapén), na fel is ébredt a nénire, és nagyon sírt. na mondom, de legalább csak 3/4 órát aludt, hamarabb lefexik. De bemegyek, látom ám, nagy piros nyuszi szemek, nyûgös mint a fene. Magam mellé vettem, aludtunk 1/4 5-ig!!!!!!!!!!!!!!! (bár én nem annyira, mert "nagyon" lekötött a lenti tv mûsor. 4 körül talán kikapcsolhatta, mert elaludtam én is. NA, és olyan cuki, mert addig gurul, amíg vagy szembe velem kerül, és akkor átöleli a nyakamat, vagy bevackolja magát a hasam elé háttalKép annyira édes!!!
Na ja, és köszönhetõen a maraton alvásnak, még fenn vanKép

Puszi, megyek, mert mindjárt kiszúrja, hogy számítógépezek, és kizökkentem az alfa-állapotábólKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Na, éjfélkor aludt elKép de már fél nyolckor felkeltKép Ez nekem kevésbé jó, de olyan szempontból meg jó, hogy akkor dél körül talán elalszik. Feltettem már a husilevest (televan szárnnyal), megfõztem a spenótot (fellelkelsülve, hogy tegnap másfél üveg kiskecskés spenótot megevett), fõ a krumpli, meg sül a sütõtök. Majd fõtt krumplival, meg fõt husival kapja a spenótotKép ha megeszi persze..

Na megyek, mert rendes gyerek volt, hogy 1/2 9-tõl végigböjtölte a fõzést, most már illik foglalkozni vele.

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kapott kóstolót a spenótból, minden kanál után mondta, hogy hmmm hmmmKép

Egykor kéne ennie, de egy fél tál (nagyjából 150-180 gr krumpli-husi-spenótot azért megevett, na meg elõtte a kóstoló.....Kép


puszi:
Kata
LadányiKata (ladán
 


Felraktam a csekészkolbász-evõs képet Peti profiljába. Ha van kedvetek, nézzétek meg!

Kata

amúgy hová tûntetek???
LadányiKata (ladán
 


most meg pogit sütökKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, hát van akinek sok ideje van!Kép Én nem tartozom ezek közé!Kép

Na ma végülis mégsem kaptuk meg ma az oltást. Azt mondta a dokinénink,hogy õ egy nyuszi, nem meri még most beoltani, várjunk egy hetet inkább.Elmagyarázta hogy ha egészséges kisgyerek kapja, akkor semmiféle kockázata sincs az agyhártyagyulladás elleni oltásnak, a gond akkor van ha nem teljesen egészséges gyereket oltanak be vele.(Na ennek ellentmond amit a fülész mondott a múltkor, de ezt fedje homály....) Azt is mondta, hogy mivel ez a kórokozó akkor tenyészik leginkább ha tartósan 0 fok körüli a hõmérséklet, így most a melegedõ idõben nem áll fenn a megfertõzõdés veszélye. Meg örülne neki ha addig a homeopata bogyót is kapnánk, hogy erõsödjön.(Holnap megyünk ugye a homeopata gyerekdokihoz...) Aztán rákérdeztem hogy és mi van a Julcsival, aki két éve megkapta ezt az oltást amit a Bánk is fog, mert akkor még nem volt három éves ezért a kombinált oltást nem kaphatta amit Anna kapott, amelyik az A és a C típusú verzióval szemben is védené. Konklúzió: õ csak a C típusúval védett. Erre mondta a dokinéni hogy szerinte felesleges lenne csak amiatt újraoltani a másik fajtával hogy az A típusúra is megkapja a védettséget, mert az nagyon ritka, a leggyakoribb a C típusú, azellen meg védve van.
Aztán szóbakerült a B típusú agyhártyagyulladás is (képben vagytok még?) amelyikben a tegnapelõtt diagnosztizált pécsi kisfiú, meg a múlt héten az a kislány betegedett meg. Ezellen a típus ellen nincs védõoltás seholsem a világon, viszont a dokinõ szerint ez aztán tényleg nagyon ritka, a trópusi országokban, Afrika egyes részein stb. lehet megkapni, így gõze sincs hogy kaphatta meg ezt két gyerek is ilyen rövid idõn belül. Nagyjából ennyi, a lényeg hogy várunk még egy hetet...
Mondtam neki hogy most már legalább egy hónapja minden este hõemelkedése van a pocoknak, 37,5 körüli, erre mondta hogy nyugodjak meg, ez lesz is még egy jó darabig, ahogy elnézi hogy hány foga van még mindig beindulva... MÁr nyolc foga van, de iszonyúan szenvedünk a még ki nem bújt sok megduzzadt másik fogacskákkal!!!

Szép hosszú kisregény lett! Gyönyörû idõ volt ma, remélem ilyen marad hétvégéig!

Hol vagytok kedves többiek?

Cupppp: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kata!

Milyen sok idõd vanKép Pogit én is kérek ám! Ma eltoltam délelõtt felétek a gyerkõcöt, de nem volt merszem felcsöngenti. Olyan 11 körül volt.
Megkaptam a mailt a képpelKépKépKép

Tági!
Köszi a mélt! De a 24 éves régi mérleg amin még anyám mért elõkerültKép

Norcsi!
Örülök, hogy úgy ahogy jobban vagytok, de azok a fránya fogacskák jól meginozzákKép A B C .... még ilyetKép

Lányok 2 napja iszonyat mit müvel a GAbi. Szusszanásnyi idõm alig volt. Az elsõ éjjel még azt hittem a penész bántja. Akkor délután 5-00-ig ment a müsor. Igen éjfélig! 10 percekre aludt be a fáradtságtól. Aztána második éjjel még mindig azt hittem a penész eszi és szinte egfolytában cicin lógott (mármint elõzõ este), de azért tegnap már megembereltem magam miután kijött a védõnõ és közölte, hogy hát a szájpenész teljesen elmúlt... na mondom akkor csak a pocija lehet a sok zabától. Na meg kaki sincs annyi amenyni eddig, pedig láthatóan erölködik. (elsõ este ivben feszült azért nem jöttem rá hogy pocak problémája van a pocoknak) Szóval miután elment a védõnõ betartottam a 3 óránkénti menetrendet fél órás engedménnyelKép Este lett is kaki, de hogy a tornáztatás vagy az egész napos lektoherb iszogatás segitett azt nem tudom. Gabi este 8-tól éjféig egyhuzamban aludt!!!Kép Az 4 óra! hihetetlen. Aztán magam mellé vettem és arra ébredtem, hogy fél 3-kor nyüszörög mellettem. Gondolom bealudtunk mindketten a szopibaKép Megetettem, pelenkázás... üres pelusKép Evett még egy kicsit és fél 5-ig sirt. Úgy ringattam el a kedvenc zenélõ bigyójára cumi segitségével. Ismét 4 órát aludt!Kép Viszont délelõtt megint alig aludt, de már javult a helyzet, mert másfél órát alukált azért. Fogtam és levittem, persze elõtte még evett kicsit, ki tudja nem e szomjas alapon. Eltologattam fél délig az majdnem másfél órát jelentett. Utána csak 1-kor kapott enni, de büfizni azt nem akart. 1 icipicit büfögött, pedig itt volt mindkét nagyija és amig dumáltak addig büfiztették (kb 45 perc) de egyszerüen nem akart! Azóta alszik. Már 3 órája. Most 4-kor ha felkel kap enni, remélem tett valamit a pelusba, mert tegnap este óta csak a széllel jött kicsi kaksi volt benneKép Most kb 1 órája nyög álmában...
Jaaa mikor anyukám lerakta az ágyába nem aludt! Nézegette a fejvédõt!!!KépKépKép Remélem haladunk!
Olyan kiváncsi vagyok mennyiket eszik, de hiába van a mérleg, mert a babatartó része elveszettKép Még keresésben vanKép Ezért ma lefejtem a maradékokat most kb 225-nél tartok és iszonyúan kiváncsi vagyok, hogy bevágja-eKép Most ha felkel megkapja, most úgysincs görögdinnye cicimKép A 4 óra alvás után mint a beton olyanok voltak a cicijeim, de az az érdekes, hogy ha alszom akkor jobban termelõdik, mintha ébren vagyok! pedig elvileg ugyanúgy kéne nem?

Na ennyi elég volt a locsifecsibõl!Kép
pzszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Babócák tessék aludni és hagyni az anyukákat is pihenni! KépKépKépKépKépKépKépKépKépEzt akár az én gyerkõcömnek is üzenem, mert este 9-kor lefekszik ugyan, de óránként felsír. Nem tudom mi lehet az oka, mert szerintem fogacska nem érkezik.

Mostanában a sétáink sem nyugalmasak, ugyanis ki akar jönni a kocsiból és sír is rendesen, amíg fel nem veszem. Persze, akik szembe jönnek az utcán, mind sajnálják a Gergõt, hogy szegény biztosan éhes és én vagyok a zord anya, aki hagyja, hogy éhezzen.

A sikítás, ordítozás még mindig van és hisztibõl csinálja. A hidegvizes zuhanyozáshoz vagy locsoláshoz még kicsinek tartom, de biztos, hogy alkalmazom, ha szükség lesz rá. Hiába beszélek vele szépen, nyugodtan nem igazán érti mit szeretnék, rászólók hangosabban, hogy "Gergõ fejezd be", de ez sem használ. Most várom, hogy egy kicsit nagyobb legyen és okosodjon. Egy 6 hónapos gyerek mennyire érti, hogy mit magyarázok neki?

Tudom Sasha, hogy nem vígasztal, de nekünk is voltak ilyen "nem alvós" éjjeleink és nálunk mindig a pocak volt a hibás. Ha ott vannak a nagyik, próbálj akkor aludni. KépKépKép

Norcsi: félek ettõl az agyhártyagyulladás dologtól. Mi még nem kaptunk oltást és úgy beszéltük meg a védõnõvel, akiben megbízom, hogy várunk 11 hónapos koráig, amikor is megveszem és 1 éves korában majd beoltatjuk. Azon gondolkoztam, ha most beoltatnánk akkor is csak 3 hónap múlva lenne védett és akkor már 9-10 hónapos lesz. Tudom, hogy nem gyerekjáték, de a média nagyon felfújja ezt a dolgot, nem?

Mindenkinek nyugalmas estét és aludjatok ha tudtok!

Puszi: Golyó
golyó
 


Sziasztok!

Golyó! a mi dokinénink ( nem a körzeti, hanem a kórházas) azt mondta annó, amikor én is dilemmáztam az oltást illetõen, hogy nem muszály beoltani a gyerekeket. Egy "normális" anyuka még a legapróbb náthát is észreveszi és idõben orvoshoz viszi a gyerkõcöt. Az agyhártya gyulladásnak is vannak jelei és ha a gyerek idõben megkapja a megfelelõ orvosi ellátást, akkor nem lesz semmi baj.
Norcsi is írta, hogy a három agyhártyagyulladás ellen csak kettõnek van ellenszere. Ha beoltják a gyereket még mindíg ott a félsz, hogy elne kapja a harmadik fajtát.
A kullancs elleni oltásra is azt mondta nekünk a dokinéni, hogy szintén nincs minden álltaluk terjesztett betegség ellen védõoltás. Így lehet, hogy az oltás ellenére elkap egy másfajta fertõzést, ami ellen nincs védõoltás. Illetve a kullancsot is tutira észreveszed, legkésõbb a fürdetésnél. nekünk nyáron mindkét gyerkõcben volt kullancs. Házilag kiszedtük mindkettõt (szigoruan csak csipesszel!), de utánna orvosnak megmutattuk. Ha oltás ellenére találsz a gyerkõcben kullancsot, akkor is rögtön orvoshoz fordúlsz, nem? Illetve most nyáron a korházban tudtuk meg hogy a régi hiedelemmel ellentétben nem tragédia, ha beszakad a feje.(azóta több helyen is utánnaérdeklõdtem és olvastam is, hogy így van) A szervezet kilöki (Gergõnek beszakadt és tényleg kilökte a szervezete). Szintén a fertõzés jeleit kell figyelni és idõben orvoshoz vinni a picurit.
Nekünk sajna még a kötelezõ oltások közûl sem kaphadjuk meg mindet, mert a Bencének 18 hónaposan volt egy komplikált lázgörcse (a mentõ gyorsaságán múlott, hogy nem halt meg!).
Így nekünk jobban kell kerülni a lázzal járható védõoltásokat.
Félre ne értsd, nem lebeszélni akarlak, csak hátha addig is amíg nem oltathatod be, egy kicsit megnyugszol.
Persze a kötelezõ oltások tényleg kellenek,én csak ezekre az adható oltásokra gondoltam.

Kata! meik pogit sütötted meg? A krumplist kipróbáltad már?

Norcsi! Bánk mindíg talál neked programot. Szegényke biztos már õ is szeretne túllenni a fogzáson!

Tegnap este Gergõ belázasodott (38.8), kapott kúpot, szépen le is ment neki. Ma csak hõemelkedése volt idáig, viszont elkezdett köhögni. Délután megyünk a rendelésre.

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Akkor most panaszkodással kezdem. Pontosabban iszonyú mérges vagyok, mert itt a jóidõ, játszótereztünk Bánkkal (Kós Károly tér, na többet sem sûrûn megyünk oda), nagyon tetszett is neki, mígnem a homokozó szélébe beütötte a száját egy esés alkalmával (rönkök vannak körben). Ömlött a vér, szabályszerûen, nem láttam honnan, õ a két kezével persze még a sírás közben maszatolta is, kb. 10 zsepi volt nálam, azt mind el is használtuk, és ami kiakasztott, hogy volt nagyon sok anyuka csemetéstül a játszótéren, egyetlenegy nem jött oda hogy nem segíthet-e, vagy ilyesmi, csak néztek minket mint valami idegenforgalmi látványosságot!Kép( Ilyenkor hülyét tudok kapni, én hasonló esetben sosem szoktam így viselkedni!!!! Szóval mázlim volt mert épp az utolsó zsepinél maradt abba úgyahogy a vérzés, szegénykém úgy nézett ki a végére mint valami hentes mészáros. Persze amit hurcolok popsitörlõt a táskában az már régesrégen tök száraz, semmire sem mentem vele, a kúton ott a csap, de naná hogy el van zárva, és ilyenkor ne kapjak agyvérzést!!! Szóval szegény embert még az ág is húzza...
Jól fel is dagadt a felsõ ajka szegénynek, remélem legalább olyan hamar fog majd gyógyulni mint a luk amikor fel szokták szúrni a fülecskéjét, az ugyanis másnapra már mindig össze is forrt. Most alszik, azért tudok itt írni.

Golyó.Szerintem a 6 hónapos már sokkal több dolgot megért mint amit mi gondolnánk. A babakocsiból való kikéreckedésben meg ne engedj neki, mert neked sokkal nehezebb lesz késõbb, és nagyon a fejedre fog nõni (ld. nálam Julcsi). Nem három hónap múlva ad védettséget ez az oltás, hanem kb. 10-14 nap múlva (ezt a 3 hónapot hol hallottad?) Mire egy éves lesz a kisfiad, na addigra lesz pont vége ennek a betegség-hullámnak, mert általában a dokinõ szerint novembertõl márc.-áprilisig van a leggyakoribb elõfordulása.

tÁgi. Igazad van hogy a gondos szülõ mindent hamarabb észrevesz, viszont: ennél a fajta betegségnél akár pár órás késedelem is végzetes lehet. És ha valami miatt rögtön nem jutsz el orvoshoz, vagy az ügyelet csak órák múlva jön ki (nekünk volt ilyen), vagy a háziorvos nem ismeri fel idõben a még korai tüneteket amikor még könnyebben gyógyítható a kis páciens (márpedig erre nagy esély van annál a dokinál akitõl eljöttünk ha egy egyszerû tüdõgyuszit vagy arcüreggyulladást sem ismert fel), szóval ilyen esetekben már késõ hogy eszedbejut hogy tehettél volna ellene. A B típusú, ami ellen nincs védõoltás tényleg nagyon ritka, most véletlen hogy az utóbbi idõben éppen ez bukkant fel a leggyakrabban. Tegnap este volt valamelyik adón hogy egy kis 10 hónapos kislány már túl van a betegségen, de nagy mázlija van hogy az anyja rögtön orvoshoz vitte (annyi volt az össz. tünete hogy belázasodott és aluszékonyabb volt, ezek azért nem olyan komoly tünetek amik arra engednének következtetni hogy ilyen nagy baj van) és hogy az az orvos felismerte hogy ez ennek a betegségnek a korai jele. Mert sajnos (ott is elmondták) az orvosok többsége SEM ismeri fel a korai jeleket, hát még a szülõ aki laikus hogy ismerné fel azokat?! Persze, a média felfújja a dolgot, de azért valamiféle realitás alapja van a dolognak.

Ági ez a lázgörcs hogy volt nálatok?
Mielõbbi gyógyulást Gergõnek!

Puszi mindenkinek, bocs a hosszú levélért, ígérem hogy most megvárom amíg írtok és csak utána jelentkezem újra!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi én már itt is vagyok úgyhogy írhatsz újra. Kicsi Bánknak mielõbbi gyógyulást. KépKépKép Sok-sok gyógypuszit adjál a kis szájára.
Ez a közönyösség ledöbbentett, amirõl írtál, nem gondoltam volna, hogy már az anyukák a játszón is ilyenek. Rám számíthattál volna, de mi még nem járunk játszóra.

TÁgi: ez a lázgörcs engem is érdekelne, mitõl volt ez Gergõnek? És mitõl vagytok most lázasok, mit mondott a doki?Gyógyuljatok meg minnél elõbb! KépKépKépKép

Kata, Sasha: Hogy aludtatok az éjjel?

Most a változatosság kedvéért én leszek beteg. Reggel óta fáj a torkom, szopogatom a Stepsils-t, aminek csak az íze finom, de nem nagyon hat. Beszedtem egy csomó vitamint, ittam forró teát és Coldrexet és most bízom, hogy nem jön ki a betegség. Ráadásul ma meg is jött, úgyhogy totál kész vagyok.

Jó hétvégét és ha szép az idõ menjetek a jó levegõre.

Pusssssz: Golyó
golyó
 


Sziasztok

Csak kicsit vagyok, mert most meg én vagyok dögrováson. Tegnap délután már elég furán voltam, de a java csak ezután jöttKép Lefeküdtem 9-kor, de vert a víz, rázott a hideg, szorított a torkom. ég jó, hogy valami sugallatra bekészítettem a lavórt. Szükség volt rá.... már bocs, de még az orromon is jött a hányás. Aztán hasmenés, tisztára mint a víz egész éjjel, hányással tarkítva. A végén már allig jött valami hányás, de azért jöttKép Ez ment hajnali 4-igKép
Azóta nem hánytam, de wc-n 2x voltam, nem volt sok, de ugyanúgy híg. Na, most délután 2-re 38,8 lett a lázam. Bevettem egy algopirynt, 2 tizedet vitte le. Jött anyós 4-kor, hozott amidozophent, le is ment most 37,4-reKép Kicsit émelygek. Meg nagyon gyenge vagyok, de ez lehet, hogy csak a nem evéstõl, (keksz, tea), meg az éjszakai nem alvástól van...Itt tartok pillanatnyilag. Nem tudom, ha visszajön a láz, mikor jön vissza? A hányás hogy egész nap nem volt újra lehet?? Már csak azon félek, Peti el ne kapjaKép Vagy már elkapta volna? Mert ez elég gyors lefolyásúnak tûnik szerintem. Ja, Csabi rendes volt, itthon maradt, és egész nap õ Petizett. Csak holnap megy suliba délelõtt. Remélem, nem rosszabbodokKép

Szegény Bánk! Na, nálunk a bébi-taxis baleset volt ilyen mészárszék. De azok az anyukák! Hogy a fene vigye el õket!

TÁgi! Gergõvel mi van? Mit mondtak?

Bocsi, de elég elesett vagyok, úgyhogy megyek. Remélem, holnap már jöhetek a régi mivoltomban. Légysz szorítsatok, hogy Peti el ne kapja!!!

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Golyó, Kata!

Ne betegeskedjetek már, gyógypuszik mennek!!!Kép

Golyó az osciloccinum pont ilyen esetekre jó, megelõzésként is, illetve még a betegség elején is jó, és akkor is ha már kifejlõdött a nyavalya, csak akkor már több kell belõle. Húzós az ára, de ez homeopata szer és nagyon jó. Én megelõzésként szoktam minden gyereknek adni, és ha sikerül akkor magunknak is.

Kata, ez bizony az a hányós-fosós vírus, általában három napig tart, ez volt nekem úgy egy hónapja,isszonyú rossz volt, de a gyerekek nem kapták el! Pont emiatt drukkolok hogy így legyen nálatok is, mármint hogy ne kapja el a családod többi tagja.

Na akkor folytatom, mert nem ért ám ezzel véget a mai nap!Kép
(Rémregény jön, gyenge idegzetûek, kéretik ugorni...)
Felébredt az alvásból ami alatt az elõzõeket írtam, megjöttek a lányok (Anyukám hozta el õket az oviból), és akkor egyszercsak megint elkezdett dõlni a vér a szájából (megpiszkálhatta, gondolom zavarta szegényt, mert eléggé fel volt duzzadva).No ez jópár percig tartott, a legnehezebb volt a kezét távoltartani a szájától, maszatolta, sírt (gondolom a vér íze miatt is, meg láthatta hogy én is ijedt vagyok). Szóval végre elállt a vérzés, erre kb. 10 perc múlva ismét valahogy hozzápiszkált, ismétlés az elõbbiektõl... És csak az én kezemben akart lenni, egy vizes pelussal törölgettem ami kifolyt, a javát azért csak lenyelhette szegénykém. Na ekkor már sürgetett az idõ, én meg a férjemet mobilon keresztül, hogy lehet hogy a homeopata elõtt még az ügyeletre is be kéne ugranunk.Na valahogy felöltöztettem, én is felöltöztem, közben állandóan vigyázni a kezére nehogy piszkálja a sebet, a szája kívül is véres volt, már nem mertem törölni sem nehogy még jobban felsértsük, amikor elmentünk az SZTK-ba. Úúúúúúgy ám, nem ám olyan egyszerû, hogy csak úgy bemegyünk a sebészetre, ááááá. Elõbb beutaló a gyerekorvostól. Oda beestem, két óra volt, közli a kartonozó nõ, anyuka már két óra, nem kéne jönni, mire én már enyhén felhúzott állapotban mondtam neki hogy ne viccelõdjön, nézzen a gyerekre és szerezzen egy beutalót rögvest. Erre immel-ámmal beküldött. Ketten várakoztak, én meg kopogtam és már bent is voltam. Kicsit tartottam tõle hogy egy heves vitám lesz az éppen rendelõ dokival, de nagyon kedves és aranyos volt, idõsebb, de tényleg kedves nõ.(Nelly a Ti dokitok milyen? Nem õ lehetett az?) Gyorsan megnézte, és mikor bekukkantott a szájába, akkor esett le a kõ a szívérõl, tényleg látszott hogy megkönnyebbül, mert arra számított hogy súlyosabb a helyzet. Mondta hogy a napokban volt egy kisgyerek az úgy ráesett valamire, hogy a foga teljesen visszament az ínybe, szegény az már nagyon durva lehetett. Ahogy nézte a Bánk foga nem sérült, azt mondta hogy a felsõ szájpadlás, ott a két fog között, meg az íny sérült, és hogy elõször az SZTK-s sebészettel próbálkozzunk, utána ha szükséges, akkor menjünk el a Heim Pálba. Na felmentem, hát ha ötvenen nem voltak, akkor egy sem. Mind öregember, öregasszony akik aztán tényleg ráértek volna délelõtt menni, de nem, ott ültek, és vészesen nézegettek mikor az ajtóhoz startoltam. Mivel nem volt kiírva hogy sürgõs esetben soron kívül be lehet menni, meggondoltam a dolgot, és úgy döntöttem hogy hagyom a fenébe az egészet, úgyis gyerekdokihoz megyünk (homeopata), ha õ azt mondja, akkor legfeljebb elmegyünk majd utána a Heim Pálba. Szóval homeopata dokihoz el, rögtön belevágtam a közepébe, hogy az elõzményeken kívül nekünk van ám még ez a bajunk is. Kaptunk is egy elsõsegély-szert, és jó is volt egy darabig minden, egészen addig amíg szintén megpiszkálhatta (ez óhatatlan ha egyszer állandóan a keze a szájában) mert elkezdett vérezni. Már nem olyan szinten mint itthon, de a doki is láthatta legalább hogy mirõl van szó. Kis szünet, majd újra, de szerencsére ott volt a macskája, azzal egy kis ideig megint elvolt. Addig el is állt, újabb két elsõsegély-szer! A lényeg, úgy néz ki hogy megvan a megfelelõ alkati szere is. Ja, és az agyhártyagyulladás elleni oltást is lebeszéltük, hogy ha megkapja majd jövõ héten (remélhetõleg) akkor kaptunk egy bogyót amit közvetlenül utána kell beadni neki, és ez az oltás esetleges mellékhatásaitól is megóv minket. Ami nagyon jó, mert elõfordul ha nem is sûrûn, hogy magától az oltóanyagtól kapja meg az illetõ a betegséget, ha gyengébb formában is.
Na ennyi, azóta (kopp-kopp) nem vérzett, és teljesen normálisan eszeget is, meg iszik is, szopizni is fog mindjárt remélem!
Ja, a homeopata mondta hogy azért vérzett így, mert a nyelvfékkel nagyon rokon valami sérült meg fent a felsõ ajaknál, jól meg is duzzadt, van már valamilyen vérhólyag is ott, így remélhetõ hogy az már megfogja a további vérzést.

Na "csak" ennyi volt a mai nap, viszont utána hazahoztunk, Anyukám volt a pesztra, mi meg elugrottunk a Metróba (oda ugye gyerekkel nem lehet menni) mert akciósak voltak többek között szánkók is. Van kisebb is, mi egy háromszemélyeset vettünk, meg karfát hozzá, nagyon klassz, úgy néz ki hogy tényleg rá fog férni mindhárom! Ha valamelyikõtök szánkót akar venni, érdemes oda menni, mert olcsóbb jóval mint máshol.

Na most már tényleg elbúcsúztam, köszi a drukkolást, meg a puszikat is, és örülök hogy Ti nem vagytok olyanok mint ott azok a "kiváló" anyukák voltak a téren!

Jó éjszakát, és nagyon jó hétvégét kívánok!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, én meggyógyultam!! (kopp-kopp)
Viszont. Csabinak reggel hasmenése volt, de elment suliba. Azt mondja ott is volt. Hazajött délben, akkor már hiába ment WC-re nem "termelt" semmit. (már bocsi, de ilyen dolgokat jobban nem lehet körülirni). Nem evett semit, csak háztartási kekszet. Nyûgös is volt, megmértem a lázát 37,6. Gyorsan adtam neki amidozofent, de nem ment le csak 37,5-re. Igaz, nekem is így volt tegnap, hogy az alá csak 2-3 óra múlva ment. 1/2 1-kor lefeküdt, majd kiváncsi vagyok, hogy lesz, ha felkelt. De mivel ez elég gyors lefolyásúnak tûnik, reménykedem, hogy nem lesz komolyabb baja. Petinek tegnap reggel nagyon híg meg zöld volt a kakija (mondjuk, spenótot evett), tegnap mivel Csabi volt a pesztra, ismételten megetette spenóttal. Na, ma reggel megint termelt egy folyósat, ugyan volt benne 2 db "csomó". Szintén zöldet. (szintén spenót). De azóta se semmi. Gondolom, ha hasmenése van, az nem napi egyszer?? Most Õ is alszik, elõbb fogtam a homlokát, teljesen hûvösKép Reggel 1/2 9-kor reggelizett nem túl sokat, de nem akartam erõltetni, vajaskenyeret, meg cserkészkolbászt vékony karikákra vágva. Semmi baja nem lett. Most délben láttam, már nagyon álmos, gondoltam megetetem. Sonkástésztát (nestlé) melegítettem reszeltsajttal. Evett két kanállal, de amint leért már ki is öklendezte. Na, most rámjött az ideg. Csak nem beteg õ is? Vagy csak egyszerûen nem esett jól neki? Mert (de javítsatok ki, ha csak önámítás) a betegséges hányás az már csak nem így van, hogy leér a kaja, és egy perc múlva már vissza is jön? Szegény utánna még egyet öklendezett, de semmi nem jött. De nem töb, meg nem folyékonyabb, uyanaz ami bement...

Van valami ötletetek?

Puszi: KAta
LadányiKata (ladán
 


Na, felébredt a Csabi, most már 37,9 a lázaKép
Peti is felébredt, nem lázas, de nagyon nyûgös, és semmit nem hajlandó enniKép Most talán egy babapiskótát nekiállt rágni...........
Ki fogok akadni....

Kata
LadányiKata (ladán
 


Még mindig nem eszik, de amikor kínálgattam ropival (nem evett, csak ránézett) elkezdett öklendezni, meg picit hányt (azért picit, mert nem evett semmit). Késõbb (most egy negyed órája csak ránézett a mi kajánkra, megint öklendezni kezdettKép és csak egy picuri jött (ugyan mibõl)......


SOS!!!!! KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE!!!!!

kATA
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata!

Olvastam tegnap hogy milyen beteg vagy/voltál és nagyon szurkoltam, hogy jobban legyél, bár nem irtamKép Most azért szurkolok, hogy a család többi tagja ne legyen beteg, vagy holnapra már legyenek is túl rajta, ha már minden kötél szakad.

Norcsi!

Hááát nem semmik azok a bambuló anyukák. Kiváncsi vagyok mit szólnának, ha az õ gyerekükbõl ömlene a vér és a többiek csak néznék õket.Kép Bár mondjuk senkinek sem kivánom... Az azért jó, hogy "komolyabb" baja nem történtKép

Hát mi megint 2 napja szenvedünk a pocakfájással. Ráadásul éjjel 2,5 óránként kelt és mivel ott volt mellettem csak elõkaptam a cicit és evett. Én meg mindig bealudtam a szopikba... jó mi?Kép Nem a gyerek alszik bele, hanem az anyja. A büfiztetés ezzel egyenes arányban maradt el egész éjjel!!!! Mindig mikor felébredtem gondoltam magamban, hogy úú szegény, na majd mostani kajcsi után büfizünk, mert amig éhes addig üvöltene mint a sakál, de hát ugyi elmaradt. Ma egész nap fájt a hasa de nagyon. 2x is sétáltunk, mert a levegõn érdekes módon "nem fáj a hasa" vagy én nem is tudom. A második séta már a gyógyszertárba menet volt. Vettem Gripe Water-t és szélcsövet. Hazaérvén aludt még a kocsiban. Aztán kajcsizott, de kajálás közben vonaglott meg nyögött a gyerek meg vörösödött a feje annyira nyomottKép Na jó akkor lesz ami lesz alapon, ha hozzászokik, ha nem segitettem neki a szélcsõvel. 2 pelenkát telekakált, de még a szõnyeg is kakás lett. Csak úgy ropogott a feneke mintha egy háború kellõs közepén lettem volna. Gabika meg csak feküdt a két kis keze a feje mellett a végén meg teljesen elernyedt a kis szentem. Evett még és most alszik!Kép Annyira látszik hogy most jól van. Ja azért kapott Gripe Watert is! Egy kicsit. Lehet az is segitett még! Most õ is nyugodt meg én is!KépKépKép

Na megyek kicsit ledõlök mégKép
puszi és gyógyulgassatok!
sasha

Kép
sasha
 
 


Még valami.

Amúgy viszonylag jó kedve volt, láza hála Istennek nincs, (szorítsatok, ne is legyen), megivott még 7 körül 100 ml tápot. (már ez is eredmény) és 1/2 8-kor elaludt! Na ennek most iszonyúan örülnék, ha nem félnék, hogy betegKép
Volt itt amúgy a szomszéd gyerekorvos csaj, meghallgata, megnyomkodta a hasát, megnézte a torkát, azt mondta, semmi egyébb gond, igyon sokat. De itt bohóckodott a Peti, úgyhogy azt mondta, ez azért nem úgy néz ki mint aki nagyon beteg.
Szóval megintcsak a hányástól rettegek, szorítsatok, hogy hányásmentes éjszakánk legyen!!!!!!! Bár ha az esti tápot nem rakta ki........
De amúgy nem is tudom, beteg-e igazán. Mert más tünet, mint hogy nem eszik, meg öklendezik a kajára, nincs. Gondolom, ilyen enyhe módon kapta el ezt a vírust? De akkor elvileg holnapra Õ is jobban kell hogy legyen, nem??
Csabi most hõmérõzött 37,5.

Léciléci szorítsatok, hogy a fiúk holnap reggelre jól legyenek!!! Mert én már teljesen jól vagyok dél óta. Elõtte kicist "õszilégy"-szerûen éreztem magam, de már semmi bajom.

Sasha! A szélcsõ tényleg jó úgy hallottam, meg agripe water is nagyon bevállt nekünk. Az espumisan (ha jól írom,) és társaitól csak jobban fájt a poci. De ez gyerekfüggõ teljesenKép

Megyek fürödni, meg aludni, ki tudja mi lesz mégKép


Puszi:
Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Norcsi!A játszótéri anyukákról én is tudnék mesélni!( az ovis anyuka, akirõl írtam neked, szintén oda jár a gyerekével!) Bánk tényleg nem hagy unatkozni. Akkor sikerûlt a szánkó vásárlás? Meik méret volt jó, a 115 cm?

Kata! cefetül nézhet ki a pici családod, veled együtt. Csak Peti el ne kapja! Jobbúlást mindenkinek!!!!!!!!!!!

Golyó! Nem Gerinek volt lázgörcse, Beninek. Sajna a mai napig nem tudjuk, hogy mi okozta a lázgörcsöt. 22 hónapos volt(elõzõleg rosszúl írtam, nem 18)a Gergõvel akkor voltam 7 hónapos terhes.Egyik éjszaka belázasodott, adtunk neki kúpot és szépen lement a láza. Másnap délelõtt nem volt láza, jól volt, játszott, de azért kihívtam a dokinénit. Nem volt bent, helyettesítette õt a Bódi. Szóval vártuk a Bódit, amikor egy kicsit elbágydt a Beni. Azt hittem, hogy álmos (11 óra volt és õ délben szokott aludni).Megmértem a lázát, nem volt. Lefeküdtem vele és néztük a tv-t, hogy ne aludjon el, amíg a Bódi megjön. Egyszer csak felém fordult és kiakadt a szeme. Szerencsére Tomi itthon volt, sikítottam neki. Õ beszaladt, felkapta és egy kicsit megrázta, de ekkor már nem volt magánál. Beszaladt vele a fürdõbe és berakta a kádba, elkezdte tusolni, de addigra már elkezdett rángatózni a gyerek. A Tomi benyúlt a szájába, hogy a nyelvét elõre húzza, de úgy rázárt a picur szája a tomi ujjára, hogy fakanállal kellett szétfeszíteni. Na a Bódi ekkor jött. Közölte, hogy õ még ilyet soha nem látott, és hívtunk mentõt? Mondtuk, hogy a szomszédom már hívta.( Õ tévedésbõl elõször a gyerek rendelõt hívta és közben onnan is megérkezett futva egy doktornõ)A Bódi azt mondta, hogy adjuk a telefont, mert ide gyermek rohammentõ kell. Hívta õket. Addig a másik doktornõ belõtt a Bence fenekébe egy orvosságot, de nem használt. Hála addigra a mentõ is megjött. A doktornõ mondta a Tominak, hogy azonnal menjünk le és ne várjuk meg a mentõsöket, míg felérnek. A mentõben már rögtön lélegeztetni kellett. Nem tudom, hogy mit csináltak a picikémmel, mert nem engedtek be a mentõbe. Csak azt tudom, hogy több mint 50 percet állt a mentõ a ház elõtt, hogy az orvosok szállítható állapotba tudják hozni a Benit. Szirénázva loholtunk a László korház gyermek intenzív osztályára. Bevitték egy szobába, lélegeztetõ gépre tették. Az orvos kikérdezett minket, hogy megtudja mitöl jött ez elõ. Mindent megkérdezett, a szülést, mien betegségei voltak, mikor esett el utoljára, mien betegségek voltak a családban stb.
Szóval három napig volt lélegeztetõ gépen és több mint egy hétig az intenzív osztályon és még két napot a belgyógyászaton. Ez alatt egyszer volt 39. feletti láza, de szerencsére nem görcsölt be.Minden létezõ vizsgálatot elvégeztek rajta, még olyat is amihez átkellet szállítani mentõvel másik korházba, de nem találtak semmit. A neurológus orvos akihez azóta járunk azt mondta, hogy van ilyen. Van olyan betege, aki belázasodik és utánna görcsöl be, van olyan is (mint Bence)hogy elõbb begörcsöl és utánna lázasodik be. Mindenki egyöntetü véleménye az volt, hogy normál esetben nem ilyen komoly egy lázgörcs. Az intenzív osztályos orvos megmondta, hogy perceken múlott a Beni élete. Szerencse, hogy idõben érkezett a mentõ.
Szóval azóta Bencénél a lázcsillapítást már 37.5-nél el kell kezdeni. Felírták azt a fenékbe lõhetõ gyógyszert (annak ellenére, hogy nekünk nem használt) és vész esetére mindíg magunknál kell hordani. Hát én ezért félek attól, hogy Beni ovodába jár, mert az ovónéni a sok gyerek között nem biztos, hogy idõben észreveszi, ha lázcsillapító kúpot kell már adni.
Állítólag kisiskolás korra kinövi. De senki nem tudta megmondani, hogy lessz-e még lázgörcse. Eddig hála nem volt több, remélem nem is lesz!!!!!!!!!!!!

Utólag megtudtam, hogy a játszótéri "okos" anyukáknak rengeteg "jóindulatú" verziója volt. Én csak egy töredékét hallottam vissza, de az is elég volt (hagytam kiszáradni a Benit, megvertem stb. okokat találtak ki) Jó indulatuak, mi??? És fõleg igen sokat tudnak a témában. Na azóta mi nem járunk a játszótérre.

TÁgi
tÁgi
 
 


Ja, a Gergõnek nagyon ronda a torka. Kap Augmentin Duo-t és Rhinatiol szirupot. Tegnap éjjel nagyon makacs láza volt, még a kúppal és a hûtõfürdõvel sem ment le. Ma már nem volt láza, de nagyon köhög.
Szóval mi is beálltunk a betegek sorába.

TÁgi
tÁgi
 
 


Na itt vagyok!

Hát ennyi rossz dologgal tudtok csak "feldobni"? Azt hittem hogy ide jöhetek egy kicsit jó és szép dolgokat olvasni, erre tessék...

Kata. Hát ez a hányás úgy látszik hogy nagyon kerülget benneteket. Tegnap Te, most meg Peti... Én drukkolok hogy hamar kilábaljatok belõle, és hogy a Petinél ez most ne valamilyen betegség elõjele vagy része legyen! Tessék meggyógyulni a szülõknek is!

Sasha. Én ugye minden éjjel többször is szoptattam/szoptatom Bánkot, fekve, és sohasem büfiztettem éjjel. Napközben sem egy idõ után, ugyanis kiderült hogy teljesen felesleges, nagyon-nagyon ritkán sikerült egy aprócska büfit kikönyörögni belõle, így a végén már hagytam. Nekünk az Espumisan cseppek váltak be a Gripe waterrel szemben, de ez tényleg gyerektõl függ. A szélcsövet én is használtam, kezdetben gyakrabban, aztán már visszaszorítottam, nehogy tényleg hozzászokjon. Nálunk ugyanis a 7-8 naponkénti egy kaki nem volt ritkaságszám. Ilyen fajta gyerek, Julcsi is ilyen volt, az anyatej minden kis részét hasznosították, és nõttek is szépen mindketten... Azóta fordult a dolog, most meg a napi 2-3 kaki az átlag nála.

tÁgi. Melyik játszótérre jártatok ahol az említett anyukák voltak? Az is a Kós Károly tér volt? Hát hallod ezt a történetet még végigolvasni is szörnyû volt, nemhogy végigélni. Azt csodálom hogy nem szültél meg elõbb egy ilyen hatalmas sokk hatására! Az nagyon nagy szerencse hogy azóta minden rendben van nála! Nálunk is volt a családban, és ami az érdekes, hogy ott magas láznál jött elõ, ehhez képest amikor utánaolvastam ott azt írták hogy általában éppenhogy nem magas láz váltja ki. És hogy ez a késõbbi epilepszia elõjele is lehet! Nálatok ilyen még véletlenül se legyen teljes szívembõl azt kívánom!!! Igen, a helyedben én sem lennék nyugodt az ovi miatt, hiszen a 37,5 fokot azt általában az ember a kezével nem is nagyon érzi, pláne ha nem nézegetik állandóan a hõjét. Emiatt egyébként szóltál nekik, hogy esetleg jobban figyeljenek rá? Gergõnek elõre is boldog névnapot kívánunk Kép, és gyógyuljon meg minél gyorsabban!

Na megyek aludni,mert reggel korán kelünk, megyünk anyósékhoz (sajnálni!!!) a fiúk meg az építkezésre. A szükséges teraszosításból az elsõ teraszt csinálják, illetve a támfalát!

Puszi, jó éjt, és betegségmentes, jó hétvégét mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziaasztok!

Hûû Ági, ez tényleg szörnyû... én nem is tudom, mit csináltam volna. Tiszta mázlitok volt, hogy Tomi is otthon volt, a doki is akkor jött, és mondta a rohammentõt. Hát, jó hogy olvastam, ha neadjisten ilyen lenne, legalább tudom, hogy olyan is van, hogy rohammentõ és azt kell hívni....Isten adja, ne kelljen!!! Tényleg csoda, hogy nem szültél meg.

Na nálunk a helyzet: Csabi már jól van, most volt wc-n, és rendeset ...Kép kis öröm is örömKép Láza sincsen, most mérte.
Peti 1/2 8- 1/2 8-ig aludt, 1/2 1-kor és 1/2 6-kor evett tápot elõször 120-at aztán 180-at. Nem hányta ki!!!! Most jó kedve van, de a kaja úgy néz ki még nem igazán kel. De már eszembe jutott, biztosan unja a tökfõzeléket, és azért sem eszik... Lehet, hogy összeszedjük magunkat, és veszünk valamitKép

Szeeegény Norcsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sajnállak, jóóó???Kép

De gondolj arra, hogy lesz egy szép kertes házatok nemsokára.. úgy, de úgy irigyelek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Hát, továbbra is fintorog minden kajára, csak a rice-rucát eszi. elaludt 1/2 12-kor, láza úgy érzem nincs, vettünk a IPP új jóéjt-papiját ami valami tejbegríz-féle üvegesben, megpróbálom, hátha megeszi. De az intersparban csak megmutattam neki egy sima kiflit, mert mutogatott a kosárba, és fintorgott. De a rice-rucát megette....

a csabi is döglõdik még, semmi tünete nincs, csak olyant, mit akit agyonvertek......Kép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Aludt fél kettõig, jóindulattal egy fél üveg bébiételt megevett meg egy csomó rice-rucát. Inni is iszik rendesen, láza sincs továbbra seKép Most már szerintem nem is lesz. Délután meg jön anyu, hoz almás pitét. Na, kiváncsi vagyok ,mert elvileg imádja. Ete ha más nem , táponya lesz, az tegnap is bejöttKép

Puszi, további szorítást kérekKép

Ildivel találkoztunk nagyon futólag, mert Peti aludt az apja vállán, én meg mint a málhás szamár...Nagy vidáman mentek valahová hármasban, Krisztát lepasszoltákKép

Puszi: Kata
lUSTAVAGYOKKITÖLTENI
 


Hát almás pitét azt nem evett, de ezt a babakekszes-tejbegríz jóéjt papit egy fél üveggel megevett.
Vettünk avent varázsitatót, egész ügyesen használja. Most kakilt ma elõször, legutóbb tegnap reggel, és megint hígat. Igaz, most nem zöldet, hanem aranysárgát, de ebben is volt két csomó (olyan, mint a fõtt krumpli) de amúgy átáztatta a pelust, teljesen híg volt... ez is baj? Ha napjában egyszer van ilyen? Tudom adjak neki fõtt krmplit, de nem eszi megKép Azt mondja a szomszéd gyerekorvos, hogy a felnõtt smecta 1/3-át keverjem valamibe (jó vicc, alig eszik, de majd talán a tápba). Szerintetek keverjem, vagy várjak még? Három napja van ez, ez a 3. "vizes " kakijaKép

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok! Már meg sem merem írni hogy a mai napunk hogy telt!Kép( Szóval az éjjel már sejtettem hogy nem lesz ennek jó vége, mert még a szokottnál is nyugtalanabbul és nyûgösebben aludt. Illetve ha aludt volna... Aztán mire bealvadt, akkor kellett volna kelni hajnalban ,hogy induljon az anyós-menet. Mondtam a férjemnek hogy én a picivel nem megyek, menjenek csak a lányokkal, õket szegényeket már felverte addigra. Mivel reggel hõemelkedése volt Bánknak, plusz néhányszor a füléhez is kapkodott (ezért eldöntöttem hogy nem várom meg a holnapot irány az ügyeletes fülészet. Na hol volt ez helyileg? Tõlünk jó messze, a Rózsadombon, a Budai GYermekkórház. Apámat kellett megvárnom, akinek meg lerobbant a tragacsa, meg amúgyis meglehetõsen megbízhatatlan, szóval volt vagy két óra mire odaértünk. Kiderült hogy nem volt alaptalan a félelmem, mert bizony megint a füle, méghozzá mindkettõ, de még éppen a szúrás elõtti fázisban vagyunk, újabb ab. Hát ennyi, azt adom már neki, és most már kedden irány a homeopata fülész, most már rajtunk csak az segíthet. Ez a doki is mondta hogy ha ennyi baj van a fülével akkor egy orrmandulamûtét lenne a megoldás, viszont azt is hozzátette, hogy jó lenne kihúzni másfél éves koráig, mert ha elõtte veszik ki akkor nagyobb a valószínûsége annak hogy visszanõ. Kösz! Szóval ez van velünk, egyébként sem a kedélyállapotán, sem az étvágyán nem venni észre hogy gond van, éppúgy ahogy azon sem hogy állandóan a fülét babrálná és közben fájlalná. A fene érti hogy van ez nála!

Kata, én drukkolok továbbra is nektek! Én a Julcsinak a Smectát csak nagyon brutális hasmenésnél adtam, az napi nagyon sok kakit jelent. Szerintem az sem jó, ha mondjuk székrekedése lesz tõle...

Sziasztok, most már tényleg elbúcsúzom, jó éjt!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Hát még ki az aki nem beteg? Egymást fertõzzük a net-en keresztûl?

A lázgörcsös sztorival senkit nem akartam megijeszteni, de kérdeztétek és jó volt ezt is kiírni magamból. Tiszta libabõr voltam, míg írtam.

Norcsi! Mikorra tervezitek a beköltözést? Nekünk is laknak ismerõseink Érden. Merre fogtok lakni?
Köszi a névnapi gratulációt, de mi májusban tartjuk a névnapját, mert õ Gergely .(annyit gondolkodtam ezen, hogy kár annyi napra tenni egy-egy névnapot, mert már senki sem tudja követni, hogy az ismerõse mikor tartja.)

Kata! sovány vigasz, de legalább apa most itthon lesz veletek egy kicsit.

Mielõbbi gyógyulást kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!!

Gerinek már tegnap este és éjjel csak hõemelkedése volt és ma is. Remélem ma már nem kell virrasztanom, mert péntek éjjel 04-ig fent voltam, amíg letornáztam a lázát. Úgy tûnik Beni nem kapta el tõle.

Sok-sok gyógypuszi mindenkinek!!!
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Ági, de jó hogy Geri gyógyul, örülök neki!! Neem, Apa csak pénteken maradt, amikor elõtte éjjel végighánytam az éjszakát, és jártányi erõm se maradt másnapra. De még jó, hogy maradt, mert 38,8 -al nem tudom, mit kezdtem volna a Csöppel...Kép

Hát, Norcsi, ez rossz hír...a fene ezt a fül-dolgot, ha egyszer elkezdõdik..szorítok, hogy most már minden rendben legyen!!


Volt azóta még két "kakis" pelus, de nem volt sok abszolút, (tehát még a popsiját se kellett volna megtörölni)de teljesen beszívta a pelus, és szintén aranysárga volt. Megmutattam a pelust a szomszéd gyerekorvosnak, azt mondta, hogy napi 6 db "vizeskakis" pelus a hasmenés, a kevesebb csak híg kaka. Hát, holnap du. 5-ig biztos lesz még 3 ilyenKép próbáltam "rábeszélni" hogy de hát ebben allig van, de azt mondta a kakás pelus kakás pelus.....Kép
Szóval, az esti gyümilébe beletettem azért egy 1/3-ad smectát, meg is itta az egészet. Kiváncsi vagyok, a következõ kakáig nem adok neki, azt mondta a dokicsaj (az egyszerûség kedvéért: Ildi) napi 3 x 1/3-ot adhatok, de már az elsõ is használni szokott.
Szerintetek vigyem el a rendelésre?????? Csak attól félek, még összeszed valamitKép Meg a doki is a smectát adná nem? Mert hát más baja nincs..... (diétázni meg diétázik magától).... Mi tévõ legyek????

Gyógyuljunk már meg mindnyájan !!!!!
Tényleg fertõz a net vagy mi a feneKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


HeheKép Sziasztok!

Hát nem sok jó hirrel szolgáltatok az biztos!

Kata!
Pedig hogy drukkoltam, hogy meggyógyuljatok végre. A teve rugja meg!

Norcsi!
Szegény füle! Remélem a homeo gyogyi segiteni fog a Bánknak, mert ha a fülhöz egyszer hozzányúlnak akkor annak soha sem lesz vége!

Ági!
Az a lázgörcs nem lehetett semmi! Csodálom a lélekjelenléteteket!

Ma egész délután 4-ig fájt a Gabi hasa! Utána aludt és mikor felébredt este fél 8-kor nem volt semmi baja viszont nagyon éhes volt. Büfizett rendesen vagy 4-et, utána fürdés, majd Gripe Water és szopikaKép és alvás. Felébredt másfél óra múlva, de teljesen jól volt, csak éhes. Most egész este úgy szopizott ahogyan kell vonaglás nélkül egészen mostanáig. Azért hagytam ennyi ideig szopizni, mert azt mondják a nagyokosok, hogy 6 hetes or körül van egy nagy fejlõdési ugrás amikor is megnõ a baba tejci igénye, és tényleg evett is rendesen. Na most kb 25 perce megint elkezdett hisztizni, pedig cicit is cseréltem, mert a másik már kiürült. Közben meg a párom lement az ügyeletre, mert tompa fájdalmat érzett a mellkasában és verte a viz. Minden levegõvétel fájt és a nagyobbak mégjobban. Hát a vérnyomása baromi magas volt! 160/120!!!!!! Na még csak egy fiatalkori szivinfarktus hiányzott volna a listáról mi??? 3 órát szenvedett a fájdalommal mire odáig fokozódott, hogy szólt nekem, hogy hivjak fel valamilyen orvost, hogy mi a teendõ... szééép!
Szóval Gabikának adtam megint azt a vizet és bedugtam a babakocsiba, most alszik. Remélem 3-ig fel sem ébred! Én is megyek aludni, mert hiába aludtam 12-ig (megszakitásokkal hehe) de mint a mosott rongy ébredtem! Ráadásul vagy 3 napja elaludtam a nyakizmomat ami lefut egészen a lapockáig vagy meddig és baromira fáj, de a fájás még hagyján lenne, de kényelmesen aludni sem tudok és szerintem azért nem alszom rendesen! Ma már jobb kicsit úgyhogy letesztelem milyen kényelmesKép

na puszi és GYÓGYULJON MÁR MEG MINDENKI!!!!!!!!
sasha

Kép
sasha
 
 


Kedves Agi,

bocsi, hogy ismeretlenul beleszolok itt a csevejbe, de olvastam a lazgorcsos tortenetedet.A baratnom kisfia volt nagyon lazgorcsre hajlamos, o 8 honaposan eloszor, es utana meg otszor 3 ev alatt, bar ennyire egyik sem volt sulyos,mint ami veletek volt.Csak azt akartam irni, hogy a kisfiu most hat es fel eves, es mar kb. ket eve nem volt egyaltalan lazgorcse, tehat valoban kinovik ugy 4-5 eves korukra, szerencsere.Na most nem tudom, hogy megijesztettelek, vagy megnyugtattalak....O is nagyon felt az ovitol pont emiatt, de aztan beszelt a vezeto ovonovel, elmagyarazta neki, hogy ez mennyire veszelyes lehet, es hogy jobban oda kell figyelni a Danikara ilyen teren, nem is volt semmi baj, szerencsere. Amint egy picit is melegebb volt , azonnal mindig adtak neki egy kupot, es hivtak az anyukajat, szoval odafigyeltek, rendesek voltak.

Mnden jot nektek,

szia

Aniko
Aniko
 


Sziasztok!

Hát hogy egy pozitívumot sem olvastam én sem ez már régen rossz... Való igaz, hogy mindannyian döglõdünk itt halomra!Kép

Ági, akkor jó ha már gyógyulgattok, az már fél siker. Érdparkvárosban fogunk lakni, a Somogyvári utcában. Jövõ nyár végére akarnánk beköltözni az Anna sulija miatt hogy ott kezdje, de azért biztos ami ziher beiratom egyszerre két iskolába, ott is meg itt is egybe.
Mindenesetre már elég rémtörténetet hallottam az érdi meg környékén levõ építkezésekre betörõ maffiáról, ahol aztán mindent ellopnak. Képzeld, hozzánk már tegnap bejött egy szemét cigány, pedig még nincs is semmi, mindössze a fiúk a három kocsival álltak meg bent, a kerítést becsukták, és egy pillanatra mentek le valamilyen szerszámért amíg a kocsikat felügyelet nélkül hagyták.Jönnek vissza, hát egy cigány a kapun belül már kotorászott az egyik kocsiban,a társa az utcán várta egy szakadt ladában. Sajnos nem verték ki a sz@rt belõle, csak motozás után elkergették, hát én nem lettem volna ilyen kedves! A szemét!

Kata. Na azóta hogy álltok pelusilag? A Smectától olyan szürke lesz a kakijuk. Julcsi is nagyon szerette (szerintem rém rossz íze van.) Hát ez az, hogy emiatt utálok én is betegrendelésre járni, ha mindenképpen menni kéne inkább kihívom.

Sasha, na akkor Te sem unatkozol szegény. Elõször Gabi, aztán a párod! És mit csináltak, adtak valami vérnyomáscsökkentõt neki? Ilyen megijedések már nálunk is voltak párszor, annyira rossz érzéssel tudja az ilyen "élmény" az embert eltölteni! Picikéd azóta hogy van? Nyakizom-elalvás miatt is nagy Kép, nekem is volt ilyen, tudom milyen rossz!

Lányok, a többiek merre járnak? Azt láttam hogy Tikk már inkább a másik topicban fordul elõ,hiába nemsokára elköltöznek!Kép Golyó és Ildi hol vannak?

Megyek, holnap du.-ra jelentkeztünk be a homeopata fülészhez, remélem tényleg sikeresen kikezeli már a picimet ebbõl a fül-bajból. Este Julcsi folytatta a tegnapi õrült napunk történéseit egy jókora hányással, de szerintem csak anyósnál rontotta el a gyomrát, mert reggelre már kutya baja sem volt, ment is oviba, ott sem volt szerencsére semmi.

Jó éjszakát, ne felejtsétek el az eget kémlelni hajnalban!
[url=http://origo.hu/tudomany/vilagur/20021117azevszazad.html" TARGET="_top]http://origo.hu/tudomany/vilagur/20021117azevszazad.html[/url]

Pusssssz: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi, és ha eltalálja a földet egy nagyobb, csak nem szóltak? (elég félelmetesen hangzik, hogy "az évszázad meteorraja készül")
Na, helyzet: reggel 8-kor kakilt egy olyat, hogy még a pizsije is sárga voltKép
Kihívtam a dokinénit, megmutattam a pelust.
Peti nagyon elemében volt, azt monta, nem igazán néz ki nagyon betegnekKép Felírt egy "hasfogó" gyógytápszert, azt mondta, éjjel, ha félálomban issza a tápot, akkor már ezt igya. A HIPP rizsnyákos répaléjét is felírta, van két öüveggel. Meg a smectát mondta. Azt mondta, ha nem eszik, se aggódjak, látja sokat iszik, meg is nézte, tuti nincs kiszáradva azt mondta.
De. Reggel már megevett egy egész krémtúrót (na jó fénykorában másfél volt az adag, de ez már valami), miután elment a dokinéni, megevwett egy fél üveg sárgarépa-sajtot (piciknek valótKép ), de már nagyon álmos volt, úgyhogy le is vittem, ott 1/4 2-kor elaludtKép Aludt 1/2 3-igKép Hálisten nem sokat, remény a korai lefekvésreKép Aztán, a CSODA!! megevett 1/2 5-kor egy majdnem egész üveg nestlé tejszínes-répás pulykát (nesze neked hasfogós diéta, eredetileg rizses-banános-almát akartam, de ezt kérte). Megette, és nem hányta ki!!!!!!!!! Azóta sem kakilt!!!!!!!!!!
Úgyhogy a gyógytápszer egyenlõre polcra, éjjel, és most ste is simát kap, úgy döntöttem. Ha ma este még lenne kaka folyós, akkor meg a hipp gyógylét, vagy egy kis smectás gyümilét.

No kéretik szorítás a kakimentes estéért és éjért!!!!!!

ja még valami! Nagyon nagyon aranyos volt a dokinéni. Õ pelusozta át, és bekente rendesen, nagyon cuki voltKép amikor elment, kért puszit Petitõl. Sajnos nem adottKép Nagyon kedves volt, nagyon örültem nekiKép
Megbeszéltük az oltást is, azt mondta, beadja, ha meggyógyult, és 5 évig védKép Azt mondta, úgyis ovis lesz, jó ha be van oltva.

No, pussz, megyek fürdetni, mert álmosKép Kép Kép

Jók legyetek!!!

Kata
LadányiKata (ladán
 


Még két szó (bár szerintem már a fületeken jövök ki)

Nem volt kaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (kopp kopp)

Mondjuk, a 1/2 5-ös egész üveg kajcsi után már nem erõltettem a kaját (örülök, hogy bennmaradt), ivott még vagy 100 ml tápot, és 9-kor szunya!!! Heuréka!!!

Még egy picur szorítás a további javulásértKép

Kata

Betegeskedõk, kéretik szépen gyógyulni, mert ez az örökös nyafogás itt a topicban (velem az élen) már vidám dolgokról akarok írni és hallaniKép

Képzeljétek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anyu munkahelyére jön a mikulás 6-án (pest megyei Illetékhivatal) úúúúgy izgulok!!!!!!

Aztán miután anyunak is lelkendeztem egy sort a telefonba, közölte, állj, a mikulás a Petihez jönKép Mondom: dee hát én vagyok a gyereked......... azt mondja. Jó, de biztos, hogy az egész Illetékhivatal elõtt akarod a mikulástól hallani, hogy miket csináltál az elmúlt évben????????????
Óh, én hülye, poénkodok vele, ez meg képes (mert képes, elég morbid humora van, ) megcsinálni. Na, már nem várom a mikulást, hanem félek tõle, hogy ugye nem éget be?????????

Na, jó egy rövid történet anyuról, hogy lássátok, milyen a humora:

Nagynapám szókimondó, nagyhangú hirtelenharagú (mindemellett imádnivaló) ember volt. Anyu friss menyecskeként ott voltak a hétvégén. Drága édesanyám a szõrös kulcstartót (tudjátok, 20-30 éve volt divat olyan hosszú rókafarok (de vagy 20-30 cm)belevarta a papa pizsomagatyájába a (bocs) kukijához belülre. Papa ott ugrált, azt hitte hogy valami állat van a gatyájában (falusi háznál ugye megesik) kirohant az udvarra, és ott vetkõzött nekiKép

Van még jó néhány családom többi tagjáról is, de ezt majd máskor.

Puszi: KAta (nem direkt nagy ám az A a Kata-ban, csak mindig rajtafelejtõdik az ujjam)
LadányiKata (ladán
 


Nem láttam a csillagokat...........Kép

Viszont Peti kétszer is nagyon sírva ébredt, csak úgy vert a kis sziveKép Úgyhogy velünk aludt. Ezért hulla vagyokKép

Lehet összefüggés a meteorok és a felriadás között???

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Hali!

Vidám dolgot szeretnétek hallani?Kép
Na jó! Gabi rendesen aludt éjszaka és a reggel 6 órai kajálás után álmában kakilt végre magától!!!Kép Öröm a köbön, mivel éjjel nem volt hiszti csak evés-alvás.
Voltam az egészséges rendelésen és a Gabi 5560g!!!!! Öt és fél kilógramm! Beszarás! 3540-el született 3400-el jöttünk ki a kórházból. 6 hét alatt 2 kg-ot hizott. A dokinéni meg kérdezte, hogy miért csodálkozom hogy fáj a hasa ha ennyit eszik?Kép Na ja. Mondta, hogy jó kis husika. Olyan hurkái vannak már a combiján, meg a kis csuklójánálKép hamm-hamm! Kis óriásbébim!
Volt még egy jó csomo baba a rendelõben akik kb 1 idõsek a GAbival és mindegyik 3 kg körül van! Beszarás! Jó hogy kisebb súllyal születtek, de egyik se produkál 2 kg-ot 6 hét alatt. Volt ott egy 7 hetes ikerpár. 2 kg alatt születtek, de még most sincsenek 3 kilósak. Sõt! Kisebbek voltak mint amikor a Gabi megszületett! 50-es rugit hordanak! Mondtam hogy 50-es rugit még nem is láttam, mondta a csaj, hogy úgy kell vadászni rájukKép
Na jó jöjjön egy kis rossz is...
Csabim kapott vérnyomáscsökkentõ gyógyszert amig ki nem deritik a vizsgálatokkal, hogy mi a baja. Minden reggel felet kell bevennie, de hott koki tõle. Levert, fáradt meg ilyenekKép Úgyhogy az alap hangulat megvan azért itthon.
Ja igen. Tegnap óta burgonyán élek. Ki akarom deriteni mi a fenétõl fája a picikém pocija. Mert az egy dolog, hogy sokat eszik, de eddig ki tudta kakilni magát de most nem és tuti azért fáj. Szóval most pár napig burgonya és kamilla a menü és utána kezdem a husit, meg a többit enni és majd kiderül remélem mit nem bir a gyomra...Kép Mondtam dokinéninek, azt mondta oké, de pár napnál tovább ne tartsam a burgonya "diétát" mert kell a tejbe az anyag.

na puszika
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Anikó! Köszönök, hogy írtál nekem. Egyáltalán nem ijesztettél meg. Sajna nekünk is az eset után minden elképzelhetõ variációt elmondtak az orvosok. Az ovoda dologtól azért még tartok, bár állítólag mindkét ovónéninek is volt lázgörcsös a gyerkõce. Mégegyszer köszi, hogy írtál!

Sasha! Hát Gabó igen jó étvággyal rendelkezik. Kis óriás bébi.

Norcsi! Az építkezések körüli lopásokk sajna nem csak érden léteznek. A párom barátja riasztókat szerel be (baráti áron és a fiú nagyon megbízható. ez volt a reklám helye!) és õ mondott egy két történetet. Azt mondta, hogy régen a riasztó az utolsó beruházások egyike volt, ma már ha áll a ház szinte ezzel kezdik. Volt már nem egy helyen, ahol már késõn jöttek rá a riasztó fontosságára, addigra az épülõ házból elloptak minden mozdíthatót. Van eszük a tolvajoknak, mert álltalában mindenki újat vesz mindenbõl. Õk meg ellopják a radiátorokat, bojlert, cirkófûtést,(az se számít nekik, hogy netán már be van szerelve, leszerelik) csempét (persze ami még nincs felrakva), beltéri ajtókat, szóval mindent. A szomszédok nem tudom, hogy ijenkor merre néznek. Nekem feltünne, hogy idáig befelé vitték a radiátorokat, most meg kifelé viszik és az északa közepén biztos, hogy nem garanciális cserére.

Kata! Anyukád nem semmi! Csabira is ráférne egy-két anyukád féle poén tõled. Sõtt a nem mindíg kedves rokonokra is. (ugye érted?)
Szorítok, hogy Peti is kilábaljon a begsibõl.

Gergõ is úgy tûnik, hogy a gyógyulás mezejére lépett. Láztalan, de még köhög.

Tegnap voltam a cégnél és elintéztem, hogy a lejárt GYED helyett megkapjam a GYES-t. Hát nem vagyok valami boldog, mert a 28.000 Ft GYED helyett most 18.000 Ft GYES-t fogok kapni. Komolyan foglalkozok vele, hogy visszamegyek dolgozni. Közalkalmazott vagyok, remélem én is kaptam rendesen fizuemelést.

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Ma olyan sokáig olvasgattam, amit eddig írtatok, hogy nincs idõm válaszolni. Beteg voltam és netezni sem volt erõm bocsi, de holnaptól itt vagyok.

Addig is puszilok mindenkit.KépKépKépKépKép

Golyó
golyó
 


Sziasztok!

Csak picit vagyok, mert Csabi most engedett ide, eddig elnézte (azaz nem nézte mert eddig anarhiázott kivételesen, nem hódítózott) hogy én gályázom egyedül. Na mindegyKép
Peti ma rendesen evett, és egy szééép nagyot krémeset (amilyet szokott) kakkantott délután!!!!!!!!Kép
Mondjuk, 2 körül volt egy pici taccs, de nem csodálom, mert megint hülye vagyok, és nem hallgatok a megérzéseimreKép Ebéd utáni itókájába a cupp gyümilét tettem, és amikor megkóstoltam, hûû mondom de gely, még gondolkodtam is hogy kiöntöm. Na, odaadtam. Nem kellett volnaKép De nem volt sok, csak a lé jött vissza. Ugye ez már nem betegség?

Golyó!!!!!! Hát neked mi bajod volt????? Ez szörnyû, hogy mindenki betegKép Most meg az anyósom van dögrováson, úgyhogy ugrott a hétvégi névnapozás (Erzsébet), mert szinte tuti, hogy Após is elkapja. Nálunk is 2-3 nap és kapta el a következõ.

TÁgi! Örülök, hogy ti is gyógyultok. Akikre gondolsz, azok kivételesen hülyének tartják Anyut, és nem értik a humorát (nem nehéz, mert nincs humorérzékük). Mindegy, én imádom, fõleg azért, mert gyerek tud lenni. Szerintem Peti is imádni fogja. Már pár hetes korában, amikor altatta Anyu, nem gügyügügyüzött neki, hanem mindenféle története mesélt neki, hogy én dõltem a röhögéstõl a kisszoba elõtt. De Peti már most imádja AnyutKép

Sasha! Nálunk is ez volt, szép gyarapodás, és pocifájásKép Gripe water meg a mecsek tea segített. Kitartás, tényleg elmúlik legkésõbb 3 hónaposanKép Szerintem a kajával azért vigyázz, mert ha nem eszel rendesen, tejci se lesz. Én már hallottam olyat, hogy a laktoherbtõl fájt egyes babók pocijaKép De nagy gratula a hízáshoz!!!

Norcsi!!!! Mi történt, hogy nem írsz? Hogy vagytok?

Tikk meg már nem is ír ide.........másfelé kacsingatKép

Megyek aludni, mert szerintem ma is társaságunk lesz az ágybanKép Olyan édes!!! felém fordul, átöleli a nyakamat, és úgy alszik.Kép persze annyira bemelegszünk a végén, hoy azért nem alszunkKép

Puszpuszpusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata! Ugye mien jó a gyerkõcökkel aludni? Hát, mi odáig jutottunk, hogy négyen már nem fértünk el egy ágyon. Próbáltam visszaszoktatni õket az ágyacskájukba, de nem sok sikerrel jértam. Most a szobájukban alszanak, de én is velük alszok a földön, kettõjük között és amíg elalszanak fogom mindkettõnek a kezét. Ez az utóbbi nagyon fárasztó, mert olyan mint ha kifeszítettek volna. De nem lehet csalni, hogy mikor elalszanak kisurranok! Rögtön észreveszik. Így most már hetek óta a földre kényszerûltem. Remélem elõbb-utóbb végig alusszák az éjszakát és elalvás után mehetek a helyemre. Még hány hónap, év????

Többiek hol vagytok?

TÁgi
tÁgi
 
 


TÁgi!

hmm hmm.... akkor ne nagyon szoktassam rá? Én azt hittem, ekkora korra elmúlik. És ha egymás kezét fognák? Az nem megy? Csak tudod, õ elég vadóc volt eddig (fenntebb pár hónapja panaszkodtam) és mos annyira jó, hogy odabújik, meg ha háttal van, bekucorodik a hasamhoz, és tapogat hátra, keresi a kezemet, ha megvan, maga elé húzza, hogy öleljem átKép Kép
Egész tûrhetõ éjünk volt, 2-kor pici tea, 5-kor táponya, és 8-kor kellt. Most dõlt kiKép Lehet, hogy nem hagyom sokáig aludni, (persze úgyse verem fel) mert akkor este dorbézol (mint tegnap) 10-ig. De délután vele aludtam 2-tõl 1/2 5-ig. OOOlyan jóó volt!!! Ma is aludnék, de vargabélest igértem a fiúknak. Azaz nem igértem, de minkettõ szereti, meglepi lesz. Tényleg az, mert nem csináltam még sosemKép

Pusssz: KAta

Képzeljétek, este megyek fodrászhoz, mondtam az Erzsinek, rábízom, azt csinál, amit akarKép na kiváncsi leszek, igaz ennél rosszabb már nem lehetKép

Sõõõt még az is lehet, hogy kozmetikushoz is elmegyek a héten. Nem tudtok egy jót itt a környéken???
LadányiKata (ladán
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: