Új privát üzeneted érkezett!

Nem sikerült....brühühüüüüüü!
andi68
 
 


Szia Andi!!! Akkor mindenki megjött.
a vonalzót próbálhatod a babafalván is.
Ez nem jár le a szülinapnál hanem megy tovább. és nefeledd hogy a csatolni kívánt fotót le kell kicsinyíteni 80x80 ra.
Tiszta bosszús vagyok!!! És elkeseredett is! Utána néztünk hogy megy az anyakönyvezés. Egyszerűen katasztrófa!!!!! Előszőr azt hittem hogy itt a követségen hozzák a magyar országimage formát. De szerencsére kedvenc unokatesóm (szia Szilvi :wink: ) olyan körökben mozog hogy kiderítette a probléma forrását. Otthon Mo.-n van semmittevés! Akkora elmaradásuk van hogy az egyszerűen felháborító. 70ezer ügy! Nem írtam el! Tényleg ennyi. És sokan még fizetést is kapnak OTT ahol ez felgyülemlett!!!!!!!! Na tehát ezért írják azt hogy az anyakönyvezésnek nincs pontos időpontja. Majd egyszer csak. Hát várunk! Jobbat ugyse tudunk :evil:
Na jól kipanaszkodtam magam.

timur
 
 


Sziasztok!

Andi! Nagyon felnezek rad, nem semmi, amit csinalsz, 60ora munka, plusz gyerekneveles es gondolom a hazimunkat sem csinalja meg nelkuled senki, eros csajszi vagy te :wink: ! en meg nem tudom, h mi lesz velem a kesobbiekben, h mennyire fogok akarni visszamenni dolgozni, ugyanis szeptembertol tanulni szeretnek, meg jo, h ha vissza is megyek, megmondhatom, h hany orat es mikor szeretnek dolgozni, csak en eleg csalad centrikus vagyok, paromrol nem is beszelve es sok kisbabas baratnom van, igy nem tudom, h mennyire unatkoznek!

timur! en is total kivagyok, a nagykovetsegrol kaptam egy mailt,h a pici utlevel intezes min. MIN. 3honap, fasza.............aaaaaaaaaaaaaaahhhhhh

Kép Kép
rima
 
 

 
 

Sziasztok!

Most talaltalak meg titeket :D :D Mi Kozep Angliaba lakunk(Doncaster) Van egy 14 honapos dragasagunk Lilyke. Csatlakoznek en is hozzatok, ha nem banjatok. Mi 4 eve vagyunk itt. Eloszot Londonba kezdtuk aztan 1evvel kesobb idekoltoztunk. Sajnos magyarokat nem ismerunk itt, maradtak az angolok :? :D
Ez a bolcsi tema engem is erdekel. Tenyleg nagyon draga, szoval en nem is probalkoztam a beadassal, pedig azert jo lenne ha tobbet lenne gyerekek kozott.

Andi
Nem kotik fizeteshez ezt? Ertem ezen azt,hogy ha tul magas a fizetesed akkor nem vagy jogosult ra "child tax credit"
Egyebken hogyan mukodik a procedura? Ha beadom ot nursery-be akkor ki kell kerni valami "form"-ot es be kell kuldeni nekik? Na ezt jol megasztmondtam :oops: :oops: Nem nagyon ertek en ezekhez a dolgokhoz azert kerdezem. Koszi elore is.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok,

Ugy nez ki, mi megsem kezdjuk most a nursery-t, hanem majd csak szeptembertol. De ez is csak abban az esetben, ha nem kerulne Antonia be elotte a kivalasztott pre-schoolba. Mi elvileg szeretnenk kihagyni a nursery-t ugy ahogy van, es rogton pre-schoollal kezdeni (ez mar inkabb hasonlit a magyar ovikhoz, ahol szervezett keszsegfejleszto foglalkozasok vannak a kicsik kepessegeinek megfeleloen). A pre-school elvileg 3 evtol van, de sok helyen mar 2.5 evesen beveszik a gyerekeket.

Andi, orulok h megkerultetek :) - hihetetlen amit muvelsz munkailag, 60 ora, nekem ez mar fizikailag keptelenseg lenne :shock: ! Irjal azert neha a gyerkokrol is, ovi/suli hogy megy, hogy erzik magukat a sracok? Lassan joparonknak aktualis lesz ez a tema. Nekem mar elore gyomoridegem is van.

Amirol irtal fentebb az ugye a childcare element of the working tax credit?

A tobbieknek segitsegkeppen - itt egy leiras ugy altalaban a tax credit-ekrol:
http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov ... edits.aspx

Ha a szovegben rakattintotok a kiemelt 'childcare element' szavakra, akkor egy uj ablakban megjelenik a reszletes leiras (peldaval egyutt).
A 'Do I qualify' kiemelt reszre kattintva pedig megjelenik egy online kerdoiv, amit kitoltve par perc alatt megtudhato hogy jogosult-e valaki a working tax credit-re vagy sem.

Szia sziszka, udv kozottunk :)! A pici kepbol itelve, nagyon tunci kislanynak tunik a Lily! Irj meg magatokrol. Mit csinaltok ti lanyok napkozben?

Kismamik hogy s mint?!
b
mrsnoname
 
 


Hali!

Szuper, hogy felélénkült a topik! :)

Azért az én munkám nem olyan nagyon megerőltető, nem kell megijedni! :) Pl. az ájszakás műszakban, max. 2-3 órát dolgozom, viszont 10 órát vagyok ott. Persze el is szunyókálok pár órára, de sajnos ha ez kiderül, akkor repülök és bármikor jöhetnek ellenőrizni. Tehát, a helyzet kulcsa hogy nem szabad mélyen aludni! :) Eddig még szerencsére nem volt ezzel gondom, csak félek tőle..... A legrosszabb az éjszakai műszakban, amikor el kell mennem itthonról. Olyankor mindig megfogadom, hogy ez az utolsó hónap és jövő hótól lemegyek 10 vagy 20 órára! :) De reggelre mindig meggondolom magam! :)

A másik, hogy a férjem rengeteg házimunkát átvállal, mivel ő kevesebbet dolgozik, mint én. Nagyon ügyes és megbízható! :)

Vissza a tax creditre.
Igen, keresetfüggő. Persze nem tudom ki mennyit keres, de elég sokat kell keresni ahhoz, hogy már ne járjon a 80%. A házaspár összjövedelme számít. Van egy ilyen kis füzet, amit ki kell tölteni és ott be kell írni az ovi OFSTED registered számát. Ezt az ovi tudja. Ennyi. Talán telefonon is el lehet intézni. Kell az NI szám, meg ez az OFSTED szám és tudni hogy heti (évi) hány órát fog járni a gyerekecske.

Berni!
Nálunk is van egy nagyon frankó pre-school és annyira szerettem volna ha Peti is járhatna oda! CSak éppen minden nap fél 3-kor bezár, és így nekem nem jó sajnos. :( Viszont a nursery-vel is meg vagyunk elégedve. 3 éves kortól ők is követik azt a Curriculum izébizét, (nem tom hogy fordítani) amit a gyerekeknek tudni kellene mielőtt suliba megy. Szóval vannak foglalkozások, rengeteg mindent készítenek, ma pl. pizzát sütöttek! (láttátok volna mekkora, mikroszkópikus sonkadarab volt rajta!!!! :):):))
Sok kézműves foglalkozás is van, és minden hónapban más témakörrel foglalkoznak. Most pl. a formákkal.

Kittike meg már 3. osztályba ját! (ja, csak éppen itt klass 7-nek hívják, ki tudja miért?) Most a Tudor korszakról tanulnak, és 2 hét múlva előadnak egy tudor korabeli szindarabot. Már megvan a ruha, egy charity shop-ban vettem. Kicsit le kellett vágni belőle, mert felnőtt méret, de derékban pont jó, valami anorexiás tudorkorabeli hölgyé lehetett! :) Nagyon csini Kitti benne, majd lefotózom.
Szóval jó a suli is! :)

Most viszont lépek, pihizni egy kicsit.

Sziasztok!!!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok, és egyúttal segítséget is szeretnék kérni.
Pénteken derült ki, hogy van valaki a pocakomban...egyelőre még sokkos állapotban vagyok, mert gyógyszert szedtem, és nem értem hogyan történhetett. De már kezdek magamhoz térni, és ez a baba meg fog születni, ha már ennyire jönni akart. :) Sajnos még az apjának sem mertem elmondani, mert nem jött most túl jól a baby, és tudom, hogy ő nagyon nem akarja majd őt. Senki más sem tudja.
Londonban élünk, Golders Green-ben, és Hampsteadben dolgozom nannyként...egy 10 hónapos kisfiúra vigyázom napi 10 órában. Elég nehezen viselem, iszonyatosan álmos vagyok, szerencse, hogy nincs (még) hányingerem, csak néha érzem, hogy émelygek.
Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatban, hogy hogyan működnek itt a dolgok. Nem vagyok bejelentve, kézhez kapom a pénzt, és nincs NI numberem sem. Ez kellene mindenképp? Egy korábbi beszélgetésünk alkalmával a gyerek anyja mondta, hogy nem kell a terhességhez/szüléshez NI number, automatikusan minden ingyen van. Hát nem tudom. Ha nem vagyok bejelentve, kaphatok egyáltalán? Ha igen, mennyit kell érte fizetni? Tudom, hogy itt 12hetes korban kell csak az első vizsgálatra menni. Ezt én tuti nem fogom kibírni, mert látnom kell azt a dobogó szívecskét 12 hét előtt, halkan beszélve arról, hogy ha vm baj van, nem lennék nyugodt, ha ilyen későn derülne ki, és kellene beavatkozni. Meg egyébként is...tudni szeretném hamarabb, h minden OK. 4D-s studiokban nézegettem 2D-s Uh-t 90ł-ért...hát ha lehet, nem fizetnék ennyit, csak ha muszáj. Nem tudjátok, hogy kórházban lehete private UH-t kérni mondjuk 8 hetesen, és ha igen, kb mennyibe kerül? Egyébként Hampsteadbe a Royal Free-be megyek, a barátaink kismama tagja, akikkel együtt lakunk, szintén oda megy, oda irányították. Másrészt tudom, hogy nagyon jó a maternity részlege, és közel is van, mellette dolgozom, kb 100m-re. A másik kérdésem a GP lenne. Ezt a lépést semmiképp nem lehet kihagyni? Úgy értem nem mehetek egyből a kórházba midwife-hoz, kihagyva a GP-t? Esetleg kórházon belül nincs GP? A barátnőnek raja keresztül kellett a Royal Free-be időpontot kérni, de kihagynám, ha lehet. Ha mégis mennem kell, akkor csak a legközelebbihez mehetek? Hampsteadben ahol dolgozom, találtam egyet, és oda szivesebben mennék, több esélyem is van eljutni meló mellett, mivel nekik még egy ideig nem akarom elmondani, így nem is tudok elkéretszkedni. Ha private 8hetes vizsgálatot szeretnék, hogyan kell intéznem?
Bocs a sok kérdésért, talán kicsit zavaros is, de még egyelőre össze vagyok zavarodva. Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Rima! Bocs, azt hiszem egyforma a vonalzónk, kiszúrtam, ahogy átfutottam az oldalt.

Minden jót nektek!
Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Szisztok!

Andi! en ugy tudom, h ha a te es a parod ossz keresete meghaladja az evi 60000fontot, nem vagy a tax creditre jogosult!

Sensimilla! Udv itt :) ! Dehogy baj, h egyforma a vonalzonk, en ugyis megszabadulok tole nemsokara :wink: !!! Nagy nagy gratula a babahoz! es ne izgulj, minden rendben lesz, azt viszont nem tudom, h mennyire vagy jogosult gyesre, ha nincs NI szamod :? , en a helyedben felkeresnek vmi citizen advice bureaut, ami teljesen ingyenes vagy jobcentert.. en voltam parszor a GPnel, meg a legelejen, mert ok inteztek a midwifot, stb...es azon se izgulj, h nincs UH, a baba jol van bent, hidd el, ha nem ugy lenne, annak lennenek jelei, pl az en esetemben vereztem, igy csinaltak UHt(szerencsere minden rendben), de en feleslegesnek tartom a havi UHt! es a 20.hettol meg mar erzed a babat, igy szerintem a 2UH teljesen eleg, nekem mar 5volt es mindegyik elott halalra izgultam magam... szoval csak nyugi, minden rendben lesz :) !
mikor szeretned megmondani a csaladnak, baba lesz?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Koszonom szepen a valaszokat.

Sensimilla udv!Hip-hip hurra, gratula a babahoz!!!!!!!!!
Szerintem ne legyel nagyon ketsegbe esve, ugy is minden megoldodik szepen lassan. Mondjuk szerintem a GP-hez be kell jelentkezni. Legalabbis nekem ugy volt, amikor megtudtam hogy terhes vagyok elmentem a GP-be ott mondtam hogy csinaltam egy pozitiv tesztet. Doki meg se vizsgalt, azt mondta menjek ki a recepciora ott a recepcios felveszi az adatokat. Na ott megkerdezte a no szerinte hany hetes vagyok :shock: na engem mar ez sokkolt, aztan elkerte a telefonszamomat es kozolte, hogy majd a midwife felhiv. Es igy jottem haza, teljesen kesz voltam. "Mi van ha nem is vagyok terhes, mi van ha mondjuk mehen kivuli stb.stb...." Aztan par het mulva mindwife hivott , kijott amikor mar 1o hetes terhes volt kb. vett vert,(de meg mindig senki nem nezte meg hogy valoban terhes vagyok-e) Es valoban az elso ultrahanging amig nem latod hogy tenyleg van ott egy pocaklako nem is tudod biztosan hogy van ott valaki(a rosszuleteket leszamitva) De visszagondolva jo volt ez igy. Aztan ugye jott a masodik ultrahang, es a midwife visit minden honapban.
Miert nem orulne a parod? Mondjuk a mh-en en is mar joval kesobb szoltam, hogy terhes vagyok. kb. 4 honapos lehettem amikor megmondtam, de nagyon jol fogadtak.
Miert akarod ennyire kihagyni a GP-t? (en mar nem is emlekszem, hogy kellett-e IN vagy sem? de szerintem kell, de szerintem jobb ha megkerdezed)
Hu megyek, mert felkelt az angyalkam :)

Remelem azert ertheto voltam, elegge siettem.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok!

Rima: Gyest azt valszín nem fogok kapni, de nem is várom el tőlük, mert helyettem ugye kell majd nekik aki vigyáz a gyerekre, amíg én nem vagyok...úgy terveztem, hogy majd egy barátnőmet fogom erre megkérni. Nem lenne fair, ha nekem is adnának, meg ugye a pótnannyt is fizetni kell. De nézegettem már, van minden féle benefit, valahogy majd csak lesz. Azt tudom, hogy itt Angliában senki nem kerül sem utcára, sem olyan helyzetbe, hogy ne legyen mit enni, így nem izgulok emiatt. :) A főnökeim is nagyon rendesek, szerintem visszamehetek majd a babyvel együtt tuti...3-6 hónapos kora körül már szeretnék is, attól függően, hogy milyen lesz a természete, mennyire szokik bele a napi rutinba. Az Aidan pl. nagyon jó baba, semmi gond nincs vele, napirend szerint "működik", remélem az enyém is ilyen lesz. :) Ő már másfél éves lesz, mire jön az enyém. :) Az NI tudom, hogy kell majd a benefitekhez...viszont nemtom, hogy kell-e a GP és kórház regisztrációhoz...ezért kellene tudnom. Szerintem majd bemegyek egy GP-hez és megkérdezem, úgyis kell időpontot kérni. Hmm...én azért örülnék nagyon a havi UH-nak...és ahogy ismerem magam, 8hét körül már el is fogok menni privátba, h megnyugodjak...meg majd 4D-re is, min. 2x. Remélem előbbit a kórházban lehet majd kérni, ha fizetek, és remélem nem kell 90-et, mint a 4D-s studiók 2D-s Uh-ja. Nem akarok 3 felé rohangálni ez miatt is, főleg, h dolgozom, és még egy ideig nem akarom nekik elmondani. :/ A családnak sem, majd csak minél ké

AZ ELŐZŐVEL KAPCSOLATBAN, LÉGYSZI ÍRJÁTOK MEG, HOGY MEHETEK-E HAMPSTEADBE GP-HEZ ATTÓL FÜGGETLENÜL, HOGY GOLDERS GREEN-BEN LAKOM? VAGY CSAK KÖRZET SZERINT MŰKÖDIK EZ?

Sziszka!
Örülök, hogy így örülsz a babymnek :D Egyelőre én még nem tértem magamhoz, nem nagyon tudom felfogni,és tartok az egésztől. :/ Hát örülnék, ha én is ilyen egyszerűen le tudnám rendezni a GP-t. Lehet, hogy a gyerekkel együtt kell majd elmennem séta közben, mert 8-6ig dolgozom, és ezen kívül sztem senki nem fogad. És engem idegesít, hogy ennyire elodázzák a dolgokat. Mi van,ha vm baj van? Otthon már 12 hét után veszélyes a műtét. :( Na mind1, erre nagyon nem akarok gondolni, mert MINDEN renben lesz!!! :) Az apja nagyon ódzkodik a gyerektémától, főleg, hogy a kapcsolatunk sem áll a legstabilabb lábakon, az elmúlt évben 2-3x hajszálon múlt, h nem mentünk szét. :( És ő volt az mindig, aki menni akart...most sincs az a mindent elsöprő, sajnos néha feljön, hogy ő már lépne. De hát sosem tette meg eddig, pedig engedtem volna már. 3éve vagyunk már együtt.Szal. kemény dió lesz ez, és nagyon félek, ki fog térni a hitéből. Ez mellé jön az, hogy ő az a komolytalan típus, semmi kötöttség az életben, szabadság és pörgés...reggae dj...rasta. (az utóbbi én is vagyok egyébként)Nem kell többet mondanom sztem.
Ja, a Gp-t csak időhiány miatt akartam kihagyni...de nem lehet, látom.

Na mostmár nagyon álmos vagyok, mára ennyi. :) Köszi mégegyszer a segítséget, előre is a továbbiakhoz.

Sensie&Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Sensimilla
Szerintem mehetsz mashova GP-be nem csak ahol laksz. En is mashova jarok, nem oda ahol lakok, gondolom ez Londonban is megoldhato. Ja egyebkent en is Hamstead-be dolgoztam (Caffe Nero-ba) amig Londonba laktunk. Tok jo kornyek en szerettem oda jarni dolgozni :D
Remelem jol fogja fogadni a parod amikor megtudja hogy terhes vagy. Azert egy tamogato partner ilyenkor eleg hasznos tud lenni. Akkor gondolom rajtunk kivul meg nem is tudja senki, hogy babas vagy? Mikor tervezed elmondani a parodnak?

Ja 4D ultrahangon en is voltam, de otthon. Interneten neztem, itt horibilis osszegekert csinaljak :shock:

Mrsnoname irta
Mit csinaltok ti lanyok napkozben?
Eleg jol elvagyunk, sokat setalunk, meg szomszedozunk. (ott is van 2 gyerek szoval Lilykem szeret ott lenni.) Jhettol meg megyunk mother&toddler club-ba. Tenyleg aki volt mar az tudna 1-2 szot irni rola, hogy milyen?????????
Meg babyaquara is megyunk jhettol. Most indult csak, de nagyon orulok neki mert en vizimado vagyok :D :D Parszor mar elmentunk a cicammal uszni,haaaat neki is nagyon tetszett. Anyja lanya :wink: 8)

No megyek, szep napot mindenkinek!!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Sziszka!
Hat epp most csekkoltam le a Hampsteadi gp-t es meg van adva a korzet, nem mehetek oda. Sebaj, keresgelek tovabb.
Most nagyon kutyaul erzem magam, folyton bognek. Ma 15 orat dolgozom, 8tol este 11ig, es egyszeruen nem birom, nagyon faradt vagyok....erre most meg is kert a no, hogy holnap is jojjek mar 6 orat babysittelni, keeeeesz! Es nem mondhatok nemet, mert vannak ledolgozando oraim, amit korabban kifizettek, es minel hamarabb tul akarok lenni rajtuk. :( De nem csak ez az oka a dolognak, nem is tudom megmondani, hogy mitol akarok bogni egesz nap....tudom, ez ezzel jar, de nem kellemes. Kicsit feszulok is belul, ki kene adni vknek. :( A parom rosszul fogja fogadni, nincs ketseg. Nem tudom mikor fogom el mondani, meg nem vagyok felkeszulve, midwifeot is latni akarok elotte, ami valszin 8.heten lesz. A Nerot ismerem, minden nap tobbszor elmegyek mellette. :( De en Starbucks fan vagyok :)...illetve mar nem, mert nem merem, igy sem birom nagyon a kavet, neha nagyon felnyomja a vernyomasomat a feladagos is, es zakatol a szivem, igy mostmar foleg nem. Pedig lehet segitene, akkor nem lennek ilyen kesz.
A mother and baby club olyan, hogy bvan egy terem, jo sok jatek, a gyerekek jatszanak, anyukak meg beszelgetnek. Es altalaban a gyerkocok kapnak kekszet, vizet vagy uccsit, anyukak meg kavet, teat.

Na mennem kell, lassan ebred a gyerek, Minden jot nektek!

Sensie es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil:
Írtam egy oldalt és eltünt az egész egy gombnyomásra!
megesz a méreg!
Azért is elmondom amit akarok!!!!

timur
 
 


Helló mindenki és helló újak!
Szensimilla HAJRÁ!!!! kitartás és mindent bele!!! Ha a párod nem ugy reagál a NAGY hírre ahogy szeretnéd akkor adj neki pár nepot hogy lenyugodjon és át tudja gondolni. Mi fiuk már csak ilyenek vagyunk. Mi 4D uh-t otthon csináltuk mert itt ténylkeg arany árában megy egy vizsgálat. Otthon meg 12ezerért DVD, video, fényképek, és mély tisztelet. :wink:
Na kicsit más téma. Nem babás de talán tanulságos. Velem esett meg az eset.
lejár a kocsi biztosítás és a jalanlagi biztosító küldte a levelet hogy ha nem csinálok semmit akkor ők automatán meghosszabítanak. Igen ám DE!!!! Valamiért megduplázták az összeget. Hát én gyorsan lekértem neten pár másik ajánlatot és már hívtam is a biztosítómat hogy lemondja a jelenlegit. Előadnám a beszélgetést persze magyar tolmácsolásban.
Én.-Helló lemondanám a biztosítást.
insuranc:-De miért?
-Mert nagyon drágák lettetek és nem értem hogy miért.
-Várjon egy pillanatot valami gond van van a rendszerrel.
Először nem értettem hogy most mi van. Aztán azt mondta hogy új ajánlata van, és a jelenlegi havi ár alá igért 3 fontal!!!! Itt gyorsan elfojtottam egy kacajt :lol: Persze lemondtam a szolgáltatást.
Még egy gyors tanulság.
ebay-en vettünk egy kiságyat tök szupi áron. Olyan hintázósat. Persze rosszat küldtek ki, egy hagyományos babaágyat. Reklamálás, fénykép, várakozás, aztán most jön egy email. Küldik a mit szeretnénk és megtarthatjuk a másikat is! Tádám! Néha nekem is lehet szerencsém.
Üdv mindenkinek és kitartás itt a hétvége!!!! :lol:

timur
 
 


Timur

Biztositas :evil: :evil: En ezt nem igazan ertem, amikor mi meghosszabitottuk a biztositast, alapbol vagy 10 fonttal kevesebb lett, mivel nem csinaltunk balesetet. Szoval miert is duplazodott meg a tied??????? Noooorrrmaaaaalisak??????
ebay :D :D Mi is onnan rendeltuk a kisagyunkat, de mi jot kaptunk(most ennek akkor nem tudom, hogy oruljek-e vagy sem??? :wink: )

Sensimilla
Hat nem csodalkozom, hogy faradt vagy, ennyi munka mellett. De ugye takaritanod nem kell? Mit csinaltok egesz nap? Az a gyerek teged sokkal jobban ismer, mint az anyukajat. Azert ez szomoru,nem? Nekem is ugyan ilyen tuneteim voltak a terhesseg elejen(allandoan bogni akartam+faradtsag) lesz ez majd jobb is :wink:

Itt mar megint esik az eso :evil: :evil:

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


sziasztok,
hello sensimilla - gratula a kis pocaklakohoz, es sajnalom h nem igerkezik konnyunek a varandosag! Szegenyke, jo nagy dilemmak elott allsz, de bizzunk benne h minden jora fordul. Ez alatt elsosorban a paroddal valo kapcsolatot ertem, hiszen ilyenkor tenyleg aranyat tud erni egy segito tars.
Sztem nem igazan lehet olyan kornyeken GP-hez bejelentkezni ahol nem vagy resident. Olyat mar hallottam, h elkoltozes utan valaki ott maradt az eredeti GP-nel. Esetleg nem tudod a munkaltatoid lakcimet felhasznalni? Ha tenyleg ilyen faradt vagy, ami a legjobb jele a korai terhessegnek, akkor nem tudom meddig fogod tudni titkolni elottuk az egeszet ugyis. Nem lenne jobb legalabb nekik elmondani, es akkor ok is megertobbek lennenek a munkaval kapcs?! Persze te latod legjobban most a helyzetedet. UH-kal kapcs, normalis esetben itt nem bevett szokas a gyakori UH, es az alap UH-kat is altalaban egyszeru 2D-s gepekkel vegzik (hacsak nincs hiper-szuperul felszerelve a korhaz). Az en tapasztalatom, h oket nem is erdeklik a parok extra UH vagy barmilyen mas vizsgalattal kapcsolatos igenyei, ha nincs ra kulonosebb orvosi indok. Barmi ilyesmit akarsz csinaltatni, azt neked kell intezni es allni.
Nalunk ket gyerko van, es mindket esetben volt 12 alatti UH-m. Az elso alkalommal csak megemlitettem a dokimnak az elso tali alkalmaval h olyan furin szurkal az egyik oldalamba. Mire rogton kaptam beutalot az Early Pregnancy Unit-ba. Itt addig UH-ztak amig ki nem zartak a mehen kivuli terhesseget. Igy aztan mar 6 hetesen lattam a lanyunk kis szivet dogogni.
Masodjara pedig mar direkt 'loditottam', h erzem a feloldalas enyhe szurasokat, igy a fiunknal is 'kicsinaltam' a korai UH-t. Esetleg eljatszhatod te is a fentieket...
mrsnoname
 
 


irok tovabb, csak nem akartam h a fentiek elszalljanak...

Andi - micsoda megnyugvas lehet h a gyerkok ilyen szepen beilleszkedtek az oviba/suliba. Ha a szindarab alatt lehet majd fotozni, varjuk Kittirol a kepeket ide!!
Hogy allnak a sracok a nyelvekkel? Errol mar egy ideje nem irtal. Zart ajtok mogott magyar (vagy keverve), mashol meg az angol dominal?

Tinire olyan buszke vagyok, korahoz es a helyzethez kepest nagyon szepen beszeli a magyart, ugyesen ragoz, kepzi a mondatokat! Aprilis/majusban megint megyunk Mo.-ra, akkor megint csak azt fogja hallani :) .

Sziszka, akkor ti sem unatkoztok lanyok - jol hangzik a programotok!
Mi is mostanaban kezdtuk el a csoportos programokat. Most mar konnyebb Viggot is vinni-hozni es jobban eluldogel a Tini foglalkozasain. Van egy amit nemtom ismer e itt valaki, diddi dance a neve es NAGGGGYON JOOO!

Timur - hogy s mint van az asszonykad es Ricsi nagyfiu? Ugyes voltal a biztositassal es az aggyal :D !

Rima - neked tenyleg mindjart itt a vege :D - kezd izgis lenni!
mrsnoname
 
 


mrsnoname
Neked mekkorak a gyerkocok?

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


No kozben visszaolvastam es latom, hogy 2 gyerkocod van., raadasul eleg kicsik. Te hogy birod? Van valami segitseged? Azert kerdezem, mert a parom nagyon szeretne meg egy gyerkocot mostansag, de en nem vagyok benne 100%-osan biztos. Marmint nagyon szeretnek en is megy egy babat,csak nem tudom mennyire fogom itt birni, segitseg nelkul.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


A biztosítás elintézve! A mostaninál 20 fontal olcsóbbat találtam. Egyébként volt tavaj balesetem de nem én voltam a hibás. Le is írtam a sztorit.
Asszonykám egyre nehezebben bírja. Ricsi is tiszta energia, én meg sokat tuloráztam mostanában ugyhogy sokminden szegényemre maradt. Ha nem lesz nagyon fáradt megint ráveszem hogy írjon pár sort.

timur
 
 


Sziasztok!

Hogy porog ez a topik :D , orom olvasni!

Berni! Bizony repul az ido es imadok terhes lenni, viszont mar megol a vagy, h a kezemben tarthasam az en kis torpemet :)! Tini nagyon ugyes lehet, es angolul is jol beszel? ti hogy beszeltek vele? nalunk kesz nyelvi kaosz lesz szegeny gyereknek.... mennyi idore mentek haza?

Timur! Ugyesek vagytok es szerencsesek is, mi mindenert egy vagyont fuzetunk, mar ami a babaholmikat illeti....

Sziszka! Te ugye nem dolgozol?

Sensimilla! en nagyon drukkolok, h a parod is ugy oruljon mint te, viszont a pasiknak tenyleg mas a reakciojuk, az en parom nagyon orult, de az egesz baba ugy az o alma volt, viszont ez nagyon ritka, foleg egy szabadsagat imado pasinal, viszont ahogy az ido mulik, ugy szoknak a helyzethez es mikor meglatjak a babat, oda vannak erte, probalj vele beszelni es szerintem, most inkabb a csaladdal beszelj, azert kell az a kis pihi, en a 34.hetig dolgoztam, de a 6.hetben megmondtam, h babam lesz es igy sokkal nyugodtabb voltam... en nagyon szoritok neked :)

Kép Kép
rima
 
 


Tenyleg Timur, milyen volt Ricsi fiad szuletesnapi bulija? Hogy unnepeltetek?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, annyira jófejek vagytok, hogy bátorítotok, és szurkoltok nekem (nekünk)! Remélem annyira nem lesz rémálom, mint amennyire most látom a dolgot.

Kezd már körvonalazódni a dolog, hogy hogyan fogom csinálni...márc 14-16-án egész hétvégén dolgozni fogok, mert a szülők elmennek Párizsba a hétvégére. És utána asszem hétfőn szabadnapos leszek, akkor fogok elmenni a GP-hez. Szerintetek mennyi idővel előtte kell időpontot kérnem? Lehet telefonon is? Igaz még nem is regisztráltam, addig ezt az NI numberes dolgot sem ártana megtudnom, hogy kell-e vagy sem.

Mrsnoname! Köszi szépen a tippet az Uh-val kapcsolatban. Eddig ez eszembe sem jutott, de akkor lódítok egy kicsit majd. :) Igazából a főnökeim sem vehetnek rajtam észre semmit, mert tul.képp egész nap nincsenek otthon, ha meg mégis, akkor sem nagyon látszik rajtam, hogy éppen majd' el alszom vagy valami. Ma reggel mintha éreztem volna egy kis halvány hányingert, remélem ez nem fog eldurvulni, mert akkor kéééész.

Még az előzővel kapcsolatban, mindenkitől kérdezném, hogy az elég indok szerintetek, ha mondjuk azt mondom, hogy véreztem már 2x? A szurkálást azért nem akarom alkalmazni, mert 8 hét körül tudok, és szeretnék elmenni UH-ra...akkor már a méhen kívüli para nem játszik, mert addigra valszín már bele is halnék, ha nem veszik észre. Úh maradnék a vérnél....ebben az esetben mit kell hazudnom, hogy elég durva legyen ahhoz, h elküldjenek azonnal UH-ra? Van esetleg különbség barna vagy piros, pöttyös vagy másmilyen között, h elég hatásos legyek? :)

Sziszka! Nem, nem kell takarítanom...van takarítónő is, aki 2x jön hetente...csak be kell dobnom a mosást, és vasalni a 2 felnőtt cuccait, ami egy hétre tényleg nem sok...a gyerekét nem kell. Valamint elpakolni a nappaliban, párnákat megigazítani a kanapén...ez kb 5 perc alatt megvan...letörölni a konyhapultot, mosogatógépet ki-be...szal egyáltalán nem vészes. Az igaz, h a gyerek sokkal többet van velem, de azért megvan a kötődés, mert mikor hazajönnek, elég nehezen marad már meg velem, sír utána, mikor elmennek, akkor is van egy fél perces nyüszi. De egyébként imád engem. :) Pontos napirendje van, mikor odaérek, eszik, 9.30-kor ágyba megy, 11-12 között felkel, eszik megint, játszunk egy kicsit, majd irány a séta...általában felmegyünk a hampstead high streeten, ahol mindig intézek vmt...pl tegnap előfizus telefont vettem, hehe, de tesztet is így intéztem, meg ilyenek...utána pedig park (hampstead heath), kacsákat etetünk, majd haza...megint eszik és játszunk, 3.30-kor alszik, kb 5kor felkel, játék, eszik, majd hazaérnek, és megyek haza. Előfordul, hogy késnek, ilyenkor vacsi után fürdés, és 7kor irány az ágy.Hát ezt csináljuk egy nap. Jövőhéttől elkezdünk mindenféle helyre járni, mint baby gym, music lesson, meg toddler group-ok, úh szinesedik a nap. :) Nyáron majd úszni is, de az ugye nálam már nem játszik, de nem is baj, mert anyuka szeretné ezt csinálni, én majd csak ott leszek.

Timur! Tökjó, hogy ide egy pasi is ír. "Jó" a biztosításos sztori. :P

Rima! Köszi szépen a drukkokat, tök ari vagy! :) Tudom, hogy amikor meglátja a babyt, teljesen odáig lesz érte, ilyen típus...és imádja is a gyerekeket, de addig hosszú még az út! De hát ez más story, magának nagyon nem akar még. Nem szép dolog, de megpróbálom majd valahogy kiszinezni a storyt, hogy csak "12 hét körül fogok rájönni"...azt mondom majd, h meg is jött mindig rendesen, csak sokkal gyengébben, meg minden, a gyógyszert is szedtem rendesen végig (abbahagytam igazából, mikor teszteltem, remélem még nem volt késő). És hogy csak elmentem a GP-hez, mert furán éreztem magam, iszonyatos fáradtság, émelygés stb...és kiderült. Ezt azért fogom így csinálni, mert tudom, hogy ha elmondanám hamarabb, akkor ő el szeretné vetetni, és ezen összevesznénk, és a végén én érezném szarul magam, hogy én nem akarom. Nem kellemes ez nekem sem, de sajnos nincs más választásom. A végén a sok idegeskedésből lenne a baj. A főnököknek sztem akkor fogom elmondani, amikor megjártam a GP-t, utána Uh-t...és ott is azt fogom mondani, h ott derült ki, mikor csak kivizsgálásra mentem a fura dolgok miatt. Ez sem szép, de ott meg attól tartok, h nem teljesen hinnének nekem, hogy ez tök véletlen jött, és én sem értem, hogy hogyan a gyógyszer miatt...és mérgesek lennének, h csak fél éve vagyok ott, és már terhes vagyok. Főleg, hogy tudja a nő, h a barátaink is babát várnak, és összekombinálnák, h ez miatt főleg direkt volt...ja és ezzel kapcsolatban a párom miatt is nagyon tartok, hogy megvádolna, h direkt csináltam. Na ennyi, megint bonyolódnak a dolgok. :?

Remélem mindenkinek reagáltam, szép napot nektek! Itt tökjó, süt a nap! :)

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensimilla!
Csak kerlek nyugodj meg, minden rendezodni fog, az egyik baratnom most szult, a pasija hallani sem akart a babarol, sot elotte mar volt 3abortusza is a csajnak, a srac konyorgott neki, h vetese el, csaj eldontotte, h akarja a babat es kesz, vele vagy nelkule, mikor a pocak elkezdett novogetni, baba rugdosni, a srac kezdett beletorodni, h apa lesz, es most hogy megszuletett oda van erte, annyit kell a sracrol tudni, h az az iszonyat partyzos es sajnos meg most is eljar, de legalabb a gyerek erdekli....
a verzesrol..en ketszer vereztem, az elso verzes barnas volt(6.hetben), a masodik elenk voros(12.het), mindketszer eszmeletlenul megvizsgaltak, kicsit fajt is, viszont nem tudom, h mennyire jo otlet az ilyenben hazudni, mert mig azt mondod, h faj a hasad, csinalnak egy UHt es kesz, de a verzes, mar en sem vereztem mikor mentem a dokihoz, de megis meg bennem felul talalt vmi veres izeket....
rosszullet....sajnos engem nem kerult el, kb. a 9.heten kezdodott es tartott a 16.hetig es napi tobbszori hanyas, lefogytam 5-6kgt, nagyon rossz volt, meg a buszon, metron is, sot a munkahelyemen....es en kb 5honapot dolgoztam ott, mikor kiderult, h babat varok...
GProl, eloszor regiszralj, nalam egy GP sem kerte az NIszamot, sot tegnap csereltem GPt es az sem, aztan telefonon, vagy ott helyben is kerhetsz idopontot...
kellemes hetveget

Kép Kép
rima
 
 


sziasztok,
szepen indul a tavasz szo se rola, orom kinezni az ablakon.

timur - tenyleg nem is kaptunk ajandekba szulinapos kepeket! Kitartas xenanak, mar o is nagyon a vegen jar! Hat igen, itt a tavasz, gondolom Ricsi tele van energiaval (meginkabb mint amugy is). Szules korul lesz valamifele-fajta segitseg otthonrol? Esetleg te ki tudsz venni nehany napot? Ricsit hogy oldjatok meg a szules alatt?

andi, most latom csak hogy nalatok is aktualis egy evfordulo - boldog szulinapot Kittinek :)!

rima - ezek szerint jol fel vagytok keszulve baba dolgokkal. Igy is, meg eppen ideileg is, nektek akar mar meg is erkezhet a pottom, nem igaz :wink: :D ?! Esetleg van mar valami elojel?
Tini angolul csak szavakat mondogat meg, de megert minden angolul adott utasitast. Mostanaban kicsit keveri a ket nyelvet (nagy dog, happy bacsi, meg hasonlok) - de altalaban kijavitjuk, mert arra probaljuk osztokelni h el tudja kuloniteni a ket nyelvet. En ugy veszem eszre, h teljesen tisztaban van vele h ki a magyar es ki az angol korulotte - nagyon erdekes figyelni ezt a folyamatot. Apr 22 es maj 21 kozott leszunk Mo.-on, mar nagyon varom. Van egy nagyon jo ovi a kozelunkben odahaza (voltakeppen az en regi ovim ujjaepitve :) ) - lehet h beadjuk oda heti par orara.
Az en tapasztalatom, h kovetkezetesnek kell lenni a nyelvekkel, ha azt akarja az ember h jol elsajatitsa a kicsi oket. Dolgozzatok ki egy tervet a paroddal, h ki mit hasznal majd vele.

sziszka - Antonia 29 honapos, Viggo pedig mindjart 7 hos, igy aztan 22 honap van kettejuk kozott. Az az igazsag, h en nem tartom olyan nagyon neheznek az egy kicsi-egy pici parost, meg igy sem, h nincs sok segitsegem hetkozben. Elnezem nehany baratunkat, akik sokan a csaladhoz kozel elve se kapnak tobb segitseget mint mi, igy aztan nem erzem ugy h panaszra lenne okom. Ugy erzem, szervezes kerdese az egesz. Persze sokat segit, h van nehany jobarat a kozelunkben, akikkel folyamatosan osszejarunk, plusz lassan beindulnak a szervezett gyerekprogramok is, jobb lesz az ido odakint...egyszoval nem unatkozok :). Igy meg hogy ketto van a haznal, kulonosen most h Viggo is kezd mar eleg mobilis es verbalis lenni, mindig olyan erzesed van h tele van a haz - madom a kis ricsajukat magam korul :D. Meg ugye annyi teendo van korulottuk, h villamgyorsan eltelik egy nap.
Estenkent es hetvegenkent pedig ott van ferjur, aki olyan szinten kiveszi a reszet a gyerekek es a haz koruli teendokbol, szinte mint egy masodik anyuka :D - ugyhogy tenyleg nincs okom panaszra.

sensie - ami a 'loditos' tervedet illeti, sztem minden GP/surgery mas. Amiert egyik helyen kuldenenek az EPAU-ba (Early Pregnancy Assessment Unit), arra a masik helyen ra se rantanak...szoval ez valtozo. En azert vetettem be a feloldalas szurkalo erzest masodjara is, mert ugy vettem eszre h a mehen kivuli gyanujara altalaban ugranak. Verzest viszont nem loditottam en sem. Az elso alkalommal volt barnazasom nekem is, de az (ugy tudom) magaban veve, meg nem eleg indok a kivizsgalasra. Sztem a verzes sem...sokan kihordanak terhesseget ugy, h kozben vereznek es nem vizsgaljak oket (tobbek kozott egy baratnommel is ez tortent). Meg aztan a verzesnek fizikai bizonyiteka is van, amit lehet meg is akarnak tekinteni :roll: ...
Ha tenyleg ezen az utvonalon akarsz vegigmenni, akkor en csak azt tudom mondani, h nekem elso alkalommal mi volt - feloldalas szurkalas + hebe-hoba barnazas (ez utobbi csak 4-6 het kozott). Ilyen szimptomak miatt kuldtek korai UH-ra. Masodjara viszont mar csak a feloldalas szurkalast emlitettem. Sztem olvass utana az ectopic pregnancy-nek egy kicsit mielott barmit is loditasz. En ugy tudom, h az emlitett szimptomak egyebkent 4 es 10 het kozott barmikor fellephetnek, az elsodleges szimptoma a feloldalas szurkalo erzes, es verzes nem is mindig tarsul ehhez. Ugyhogy 'csak' verzes miatt, nem biztos h tovabbkuldenek kivizsgalasra.
Bocsi, nagyon hulyen erzem magam, h ilyenekrol adok neked tanacsot, amikor minden teljesen OK-n megy veletek :oops: ...de vegulis te kerdeztel ra...

Huha, kesz regenyt fabrikaltam. Elnezest mindenkitol!
Tovabbi szep hetveget! b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!
Hát ez nem semmi, volt mit olvasnom, le vagyok maradva az üzenetekben. Üdv Sensimilla, Sziszka!
Köszönöm a kérdéseket, kicsit kezd nehézkessé válni a terhességem és ezért írok ilyen ritkán is. Bocsika, de bármi fontos történik, mindenképp írunk. Sajnos úgy néz ki ez a babánk is olyan hatalmas lesz, mint Ricsike volt. 32 hetesen voltam midwife-nál és akkor 34 cm-esnek mérték a babát, ami "még a felső határnál van". 12.-én megyünk ismét konzulenshez, aki jobban megnézi a dolgokat, és ő fog dönteni hogyan és miként lesz a szülés. Kicsit bennem van a félsz, igazán nem szeretnék császárt megint, de ha belegondolok, hogy bár Ricsi is hatalmas baba volt, de igazán egészséges és szép, akkor talán ez megnyugtat. Úgyhogy hatalmas a pocakom, nehezen alszom, és nehézkes ellátnom a háztartást, Ricsit és a hivatalos dolgainkat, de azért még megy. Segítség? hát édesanyám itt lesz március végén, április elején, de a szülés után már nem tud nagyon maradni sajnos. Ha még itt lesz szülésnél, akkor Ricsi kérdés megoldva a szülés idejére, de ha nem, akkor fogalmam sincs mit teszünk. Szerencsére Timur kap 16 napot a szülés idejére.Márciusunk nagyon sűrű lesz, a költözés, amiről beszéltünk már, is mindjárt itt van. Ennyit a panaszkodásról.
Andi! Tényleg nem meséltél már régóta a gyerekek hogy alakulnak az angollal, engem nagyon érdekel. Mi is bele fogunk futni a problémába ahogy látom. Bár Ricsivel járunk játszóházakba, ahol vesz fel szavakat, meg velünk is tanul itthon, de tartja a távolságot az angolul beszélőktől sajnos. A magyart viszont bonyolult mondatokkal, fantasztikusan használja. Nyugtass meg ez jobb lesz óvodásan! Utánanéztem a tax crediteknek, de az amit mondtál, hogy fizetik a 80%-át a gyermekfelügyeletnek, az a work tax credit és tényleg min 16 órát kell dolgozni mindkettőnek. Ez sajna nálunk a kicsi baba miatt nem megoldható egy darabig. Mindenképp otthon maradnék vele a szoptatás miatt is. Szerintem az egyik legfontosabb az egy kis babának. Aztán majd egy éves kora körül mi is elgondolkodunk hogyan legyünk tovább.
Szia Berni! Nagyon köszi az érdeklődést. Mindenképp ajánlom én is a szervezett programokat, nagyon jók. Biztosan szeretni fogják a gyerekek.
Rima! Nagyon kevés van már (mindíg megnézem a vonalzódat), én már nagyon szorítok érted, hogy minden tök jó legyen. Biztosan az is lesz! Láttad már a kórházat ahova mentek? Hogy tetszik?
Na jól van, most már sok leszek. Minden jót és vihar menteset! Tényleg! Nálatok volt földrengés? Nálunk bizony szépen lehetett érezni! Meg is ijedtem. :shock:
Szép hétvégét nektek!
Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Hú, micsoda fejlemények! Nem semmi!

Sensie!
Gratulálok neked én is!
Viszont őszintén nem irígyellek. Ne haragudj, lehet hogy túl öreg vagyok már az ilyesmihez, de szerintem elég nehéz helyzetben vagy. Nem itéllek el, semmiképp ne hidd azt, de szerintem mindenképp kellene valaki rajtunk kívül is, akivel minél előbb megosztod a gondjaidat! Persze mindenki más, lehet hogy te egyedül is meg tudod oldani. Én biztos nem tudnám.
Elég sok rizidós dolgot látok itt így hírtelen, bár sajnos nem is volt időm minden egyes levelet teljesen elolvasni, amiért elnézést kérek, de vannak dolgok amik cikisek szerintem.
Az első, hogy nem legálisan dolgozol, nem is tudom hogy fogsz NI számot kapni, de az fix hogy kell, anélkül egy külföldi itt nem tud semmit intézni. Ugyanis az angolokra más törvények vonatkoznak, nekik lehet hogy nem kell NI szám, de nekünk tuti kell. ( szerintem mindenki idejönne szülni, ha ingyen lenne akárkinek!!!! ) Talán a GP-t még el tudod intézni anélkül is, de szeritem semmi más segélyt ill. segítséget az államtól nem fogsz kapni NI szám nélkül. Beleértve az ingyenes szülést ill. kórházat, midwife-ot.
Nem lehetne elmenned fél állásban egy normális munkahelyre? Legalább 4 órában, hogy kaphass NI számot? Vagy esetleg a család bejelentene és nem dolgoztatna feketén? Egyből más lenne a helyzet. Tényleg nem ijesztgetni akarlak, csak tartok ettől a dologtól! Nagyon fontos szerintem az NI szám.

Most további aggályaimat nem is mondom, elég neked ez is elsőre! :)
Ne haragudj légyszives, nem akarlak mégjobban beparáztatni, mint eddig vagy, de fontosnak tartottam hogy leírjam amit gondolok.

Nagyon sok szerencsét kívánok!


Köszi előre is a szülinapi köszöntést, igen nemsokára 9 éves a kis Hercegnőm! :)

Üdv. nektek!
Andi
andi68
 
 


Hát ez igen! kicsit nem figyelek és már megint olvashatok új bejegyzéseket. És mégegyszer: Hát ez igen!
Közvetlenül asszonykám után akartam írni de Andi megelőzött. (nem gond ám! jó ha pörög a topik)
Sajnos egyet kell értenem Andival. Elég egy "jóakaró" és téged hazaküldenek és a munkaadóidat meg jól megbüntetik! Ugy hallottam keményen fellépnek a fekete munka ellen. De javítsatok ki ha nem így van.
Kicsit a szülinapról. Szép csendben eltelt. És ezel mindent el is mondtam. Volt torta, kis kirándulás, (képek a tudjátok hol) és volt sok szeretet, anya és apa. Hát ennyi. ime néhány fotó: Kép Kép

timur
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsok! Én is szeretnék egyébként NI számot mindenképp, csak a kezdet miatt aggódom, hogy elindíthatom-e így, h még nincs. Mert most tényleg semmi időm ezek után szaladgálni, örülök, ha majd a GP-hez eljutok, és utána a Royal Freebe. Tudom, hogy majd a benefitek miatt kell az NI szám, és én is szeretném, hogy legyen. A főnökeimmel egyébként beszéltem már erről korábban. Azt mondták ők is, hogy szeretnének majd bejelenteni, mert ők is biztonságban érzik így magukat. Egyelőre nem történt semmi, de ha majd szükségem lesz rá, akkor biztos vagyok benne, hogy azonnal intézkedni fognak, mert jófejek egyébként, és mindig segítenek bármiben. Eddig végülis én mondtam, h nem sürgős a dolog, és nekem addig nem is fontos, míg hátrányom nem származhat a dologból, értsd. komolyabb orvosi ellátás, vagy bármi amihez kell az NI szám. Most talán ez az a helyzet, de egyelőre nem szeretném ugye elmondani nekik, úh majd meglátom, hogy hogy veszem elsőre az akadályokat, és ha szükséges, akkor elmondom, és intézkedünk. Annó mikor erről beszéltünk, pl. megkérdeztem, h mi van ha esetleg terhes leszek, ahhoz kell-e majd ez a hivatalos hajcihő. Persze akkor még szó nem volt arról, h éles lenne a dolog, és úgy is gondoltam, h pár évig még úgysem kell ezzel foglalkozom, csak rákérdeztem, h ilyenkor mi van. És a nő azt mondta, h szerinte nem kell, tőle sem kérték soha. Na mind1, ez majd kiderül. Mindenesetre bajba biztosan nem kerülök, mert nekik sem céljuk az, hogy feketén dolgoztassanak, egyszerűen eddig még nem tartottuk annyira fontosnak, és ők igaz, már mondták, de el vannak havazva, sztem csak nem jut eszükbe. Szal nincs para, ha a doki esetleg sarokba szorítana, akkor azt mondom, au-pair vagyok...ennyi. És egyből nekiállunk.

Egyébként ha van kedvetek írni róla, szívesen olvasnék arról, h itt pontosan hogyan mennek a dolgok, a terhesgondozás, szülés, majd a benefitek. Mondjuk a vizsgálatok is érdekelnek, hogy itt van-e Afp, meg más fontos vizsgálatok, mint otthon, illetve mi az ami más van esetleg, mit érdemes privátban kérni, ami nincs NHS-ben. Olvastam vm fertőzésről, amire érmese kérni a private test-et, mert veszélyes, és bele is halhat a baba. Bele akarják venni nagyon az NHS-be, de egyelőre ez még nem történt meg. Ha esetleg otthon szülnék, az ugyanúgy NHS, vagy fizetnem kell érte. Eljátszottam a gondolattal, h vennénk egy birthing poolt, és otthon nyugiban. Egyelőre nem érzem magam elég bátornak hozzá, és elsőre nem is ajánláják, de még bármi lehet.

Rima! Tök izgi, te már bármikor.... Kiváncsi vagyok milyen lesz az élmény, és kislány vagy kisfiú lesz a picúr! Szurkolok nagyon, hajrá! Milyen szülést tervezel? Úgy értem, kórház vagy birth center, víz vagy sem, fájdalomcsillapítás stb. Ha még belefér, mesélhetnél erről! :)

Előre is köszi, minden jót nektek!!!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok,
xena - de jo h jottel, nem mintha nem hittunk volna ferjurnak is h jol vagy, de azert jo h bejelentkezel neha-neha, ahogy idod/energiad engedi.
Drukk h meglegyen a kicsi fiu amig meg anyukad itt lesz! Utana pedig majd kialakulnak a dolgok, azert abba a 16 napba amig timur is otthon lesz, sokminden belefer majd! Mire visszamegy dolgozni, meglasd mar szepen belerazodtok az uj felallasba es mar te is sokkal jobban leszel, meg ha csaszarra is kerul sor!
Mi sem hivtunk direkt senkit amikor Antonia megszuletett, egyedul akartunk maradni addig amig ferjur vissza nem ment dolgozni, es szuperjo volt igy egyutt tolteni az elso heteket. Masodjara is ugyanez lett volna, de sajnos kozbejott a GBS, es hirtelen kellett lepni segitseg-ugyben...ezert jott ki hozzank anyukam.
Igazad van, en sem paraznek a csaszin, ha tudnam h nagy baba van odabenn.
Nagyon aranyosak a szulinapi fotok - koszi szepen :D !
Ricsi h all hozza a kicsi hamaros erkezesehez?
Tinivel en is sok foglalkozasra jartam meg kettecsken anno. Azota h Viggo megszuletett, most ereztem igazan h ujbol el tudjuk kezdeni oket. Orom nezni, ahogy Antonia is ujra kivirul a tobbi gyerko kozott, meg ahogy a fiam is razza a kis sejhajat az olemben a tanc orakon :).

NI szammal kapcs, en nem igazan akartam eddig hozzaszolni, mert nagyon regen volt mar nalam ez napirendben, es nem ismerem az EU-s csatlakozas utani rendszert, de talan az Andi es Timur eszrevetelei utan le szeretnek irni en is par dolgot...

En nem emlekszek ra, h az Inland Revenue es mas munkaval kapcsolatos erdekkepviseleteken kivul valaha barki is kerte volna tolem az NI szamot. Egeszsegugyi ellatas soran pedig szinte tuti biztos h nem. Ha barmit is kertek, az inkabb az NHS szam volt, amit en eletemben legeloszor a GP-vel valo regisztralas soran/utan kaptam meg. Ez az amit egy ujszulott kisbaba is rogton megkap, de o meg a korhazban.
Sensie, sztem attol ne tarts h a GP ra fog kerdezni a munkadra, ez nem az o feladatuk es/vagy erdekuk h ilyesmivel foglalkozzanak.

Igaz, nem tudom h manapsag mennyire keresik es mennyire kemenyen lepnek fel a feketezok ellen...de sztem barmilyen-fajta gyerekvigyazo (nanny, au pair, mothers help, stb) munka, meg mindig azok koze tartozik, amit eleg nehez szamontartani es ellenorizni. Igy aztan, tenyleg ahogy sensie irta, eleg ha csak azt mondjak h mint au pair dolgozik a csaladnal es kesz.

Abban viszont tokeletesen egyetertek, h az NI szamra abszolut szukseged lesz ahhoz h jogosult legyel barmifajta allami segitsegre a jovoben. A masik ami miatt nem artana nogatni a csaladot azzal kapcs h legalissa tegyek a munkadat, mert mostmar gondolnod kell a maternity ido/penz-re is. Gondolom, amikor megirjatok majd a szerzodest, akkor erre mind ki kell terni kulon is. Es bizony en azt mondanam, h te mar most el vagy kesve az egesszel, hiszen mar varandos vagy, szerzodes pedig meg sehol :( . Sztem is vedd a faradtsagot es ulj le egy pillanatra, h atgondold rendesen mindezt es eldontsd h mi a prioritas most szamodra es a babad szamara. Az hogy titkold amig csak tudod a varandosagodat a vilag elott, vagy h megalapozz egy biztosabb jovot magad es a babad szamara.

Bocsika, egyaltalan nem akarlak kioktatni, nem ugy szantam a fentieket! Remelejuk, inkabb az jon le szamodra mindenki hozzaszolasabol, h mi itt vagyunk es leszunk is szamodra...igy virtualisan...tortenjen barmi is. A helyzeted viszont eleg bonyolult, ami sztem tobb fejtorest igenyel, mint amit mi tudunk neked itt nyujtani.

A teszt amirol irsz, az a GBS...de attol meg nagyon messze vagy (35-37 het korul), ezen ne agyalj most :) .

Szep napos hetfot mindenkinek!
mrsnoname
 
 


oooo, es meg Krisztinek akartam irni, mar olyan de olyan regen, h ne tartson am attol h nem fog tudni mit kezdeni egy fiucskaval a leanyzo utan....merthogy olyan de olyan nagyon lehet am egy ilyen pottom kislegenyt imadni, hogy az csak na :D :D !!!...ezt gondolom alatamasztja majd Andi, Xena, Timur, Agnes is :wink:
mrsnoname
 
 


...es tenyleg, Agnes, merre jarsz?! Hogy van a csalad?
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Xena! orulok, h ismet megkerultel es hogy jol vagytok :D ! voltatok korhaz latogatason? az en korhazam okes, mar amennyire egy korhaz okes lehet :? , de en meg vhogy nem gondolkodom a szulesen :lol: ! Milyen gyekran kell midwifehoz jarnod? azert remelem, h nagyon odafigyelnek rad :wink: !

Berni! ugy megneznem a gyerkoceidet, olyan csodaszepek lehetnek :) ! amugy megnyugtattal a nyelvekkel kapcsolatban, bar nalunk egy kicsit bonyolult lesz, mert egymas kozott angolul beszelunk, en a baratnoimmel tobbnyire szlovakul, parom meg olaszul, de az en anyanyelvem magyar, parome alban, es mi ehhez a ket nyelvhez nagyon ragaszkodunk, szoval majd a gyerek fog pislogni nagyokat, h vele miert beszelunk mashogy :lol: ! ugy irigyellek, h mesz haza, bar anyukam jon 29.en ket hetre, mar alig varom :)

Kép Kép
rima
 
 


Sensie! es tenyleg igaza van Bernienek az NI szammal kapcsolatban, tolem sem kertek meg soha, csak a munkaltatom, de korhaz, doki, midwife stb nem, es a GPt nem erdekli, h te hol dolgozol... es a feketemunkaval kapcsolatban azert a nannyseg nem olyan fekete munka, foleg ha azt mondod, h aupair vagy, es meg ha feketen is dolgoznal a munkaltatot sokkal jobban megszivatnak, mint teged, viszont abban is egyetertek Bernivel, h az NI szamot surgosen kerd, mert elege szorit az ido, es sokszor nem olyan gyors itt elintezni a dolgokat es a benefitekhez bizony ez nagyon kell! ami a GBS szurest illeti, nekem mar a terhesseg elejen eszrevettek, h sajna nalam is ez kozre fog jatszani, egy egyszeru kenetbol derult ki, es nem fuzettem erte, de bizony sok korhazban nem nezik... ami a terhesgondozast illeti, hat nem tudom, en havonta talalkoztam a midwifeal, most ket hetente, ami abbol all, h vernyomas meres, szivhanghallgatas, vizeletnezes es nagy nagy mosoly es mehetek is :) ! Szulesrol meg nem tudok semmit, csak azt, h nem kell semmiert fizetnem, kiveve a napi 100fontot a kulon szobaert.... es en normal uton szeretnek szulni, medence stb nelkul, meg EDA nelkul, de ezt igy nehez tervezni...
Benefitekkel kapcsolatban sajna nem tudok segiteni, mert en csak a munkaltatotol fogom a penzt kapni es semmi benefitre nincs jogom....

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, aranyosak vagytok! Lassan kezdek egy kicsit megnyugodni...na jó, csak egy picit!
Nem tudom, hogy ki merre lakik, és van-e vk Londonban, de itt az NI szám elég gyorsan megy, én akikről tudok, mindenkinek 2 hét alatt lebonyolódott. Ezek szt nem kell rohannom, örülök, hogy a szüléssel bezárólag nem fogja senki kérni, de egy-két hónap múlva elintézem...főleg ha már tudom, h minden ok a babyvel.
Maternity pay-t szerintem én nem fogok kapni. Illetve nem tudom, kérni nem fogom, az biztos, mert nem érezném jól magam tőle. Mivel nanny vagyok, valaki majd kell helyettem, aki vigyáz a kicsire, míg nem vagyok, és nem hiszem, h mindkettőnket szeretnének fizetni, főleg, hogy én nem vagyok ott. Lehet, hogy túl lelkiismeretes vagyok, de ez van...ha akarnak adni, úgyis fognak maguktól, függetlenül attól,h be vagyok jelentve vagy sem.

Rima! Egyre kevesebb....hajrá! :) És köszi a válaszokat.

Xena! Neked is kitartás, már nem sok van!

Minden jót nektek!

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Mrsnoname! Bocs, neked tegnap nem is írtam, pedig igazából a te hozzászólásod miatt nyugodtam meg kicsit! Köszi! :) A gyerkőcökről nem raksz fel képeket? :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Szia Sensie!
SMPre tenyleg nem vagy jogosult, de kaphatnal pl. maternity allowancet, legalabbis szerintem, de ehhez kell NI number es ez nem ugy megy, h holnap megkapom az NI numbert es akkor holnaputantol kapok az allamtol penzt, szoval mi csak ezert mondjk, h minel elobb intezd el, mert itt az ido nagy ur, sajnos hetek is szamitanak :( , az igaz h a legtobb esetben 2heten belul megkapod az NI-t, velem az tortent, h kuldtek papirt a szamommal az interviewt koveto 2heten belul es ebben irtak, h a kartyat csatoljak par heten belul, na ebbol 2honap lett, paromnak meg levelet sem kuldtek, csak vart es vart, aztan mar ugy volt, h tuti nem is kap semmit, mikor 5honapjara :shock: :shock: :shock: ra megerkezett a kartya!!!! a WRS formra(work permit), meg kereken 8honapot vartam, mivel azt mondtak, h elfogyott a nyomtatvanyuk, szoval ezek csak ilyn vegletek, h hiaba lakom Londonban sokszor megeshet, h teljesen egyszeru, normalis dolgokra honapokat kell varnod...

Kép Kép
rima
 
 


hat megint itt vagyok...mentsegemre legyen szolva, a ket lurko epp kilabaloban van egy enyhebb lefolyasu bakterialis szemgyuszibol, es nem szivesen viszem ki oket ebben a szelben, igy most tobb idom is akad a netre, plusz most eppen alszanak is :).

Rima - aranyos vagy, de bizony az en gyerkoim se szebbek vagy csunyabbak mint akarki mase itt a forumon. Fotokat meg a mult ev vegen pakoltam fel parat. Most sajnos megint ferjur gepen logok, mert az en laptopom bemondta az unalmast, igy egy ideig nem lesz modom uj fotokkal elorukkolni.
100 font maganszobara - eleg huzos. De latszik h ebben is mennyire kulonbozoek a korhazak, nalunk "csak" 35 font volt egy ejszaka. Nalunk viszont csaszarosoknak automatikusan jart a kulon szoba, es tudtommal fizetni sem kellett nekik. Na persze azert remelem neked nem lesz csaszi :wink:.

Sensie - aranyos vagy h ennyire a munkaadoid erdekeit tartod szem elott, ez igazan dicseretre melto! Tuti barmelyikonk szivesen elfogadna egy ilyen lelkiismeretes nannyt :).
Amugy sztem itt senki nem olyan szandekkal irt, h felzaklasson, persze tudom h ezt te is tudod :).
Na, de ezek utan remelem h a kovetkezo sorok se ezt a hatast valtjak majd ki beloled:

A munkaadoidat nem tudod a pacban hagyni, mert ok az allamtol vissza tudjak igenyelni amit neked kifizetnek SMP-re (statutory maternity pay). Sot, meg valszeg valamennyi extra % is megilleti oket, mint kompenzacio, ha nem keresel tobbet evente mint egy bizonyos osszeg (asszem ez valami negyvenakarhanyezer font korul van). Egyszoval, oket semmifele anyagi hatrany nem eri, sot! Legfeljebb majd az adminnal kell majd kicsit tobbet bajlodniuk, ennyi.

Ami viszont teged illet, te igy elestel az SMP-tol, es ha nem csal emlekezetem a Maternity Allowance-tol is, mert valamilyen szinten az is korabbi munkaviszonyhoz van kotve.

En tovabbra is csak arra tudlak kerni, h NEZZ UTANA mindennek rendesen, nehogy a vegen te huzd a rovidebbet!
Udv, b
mrsnoname
 
 


hhi-hi, szinte egyutt irtunk rimaval :).

ha sensie megfelelt volna a felteteleknek:

"Statutory Maternity PAY (SMP) is payable to an employee if they have worked for you for at least 26 weeks by the end of the 15th week before the expected week of childbirth.",

akkor bizony jart volna neki is az SMP :cry: .
Sensie, ezt nem egy ordongosseg kiszamolni...lehet h meg utolag is meg tudjatok irni a szerzodest.

Itt van par link neked a fentiekrol:
http://www.nannytax.co.uk/nannies/advice/maternity.html
http://www.payefornannies.co.uk/parents ... ty_pay.htm

Na most mar tenyleg futok felebreszteni a kolkoket...asszem elfutok veluk a kozeli kinai cash&carry-be. Szegenykek, jo kis program nekik :(. Bar Tini imadja nezni a nagy halakat/rakokat/meg miegymast az akvariumokban...
mrsnoname
 
 


ugy ertem, utolag, de termeszetesen visszamenoleg...hiszen olyan friss meg az egesz.
mrsnoname
 
 


Berni! Azert szerintem neked a te gyerkoceid a legszebbek :wink: ! es tudom jart volna Sensienek az SMP, ha a feltetelek meglennenek!
Te hol is laksz Londonban?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Rima, Berni (remélem nem baj ha a keresztneveden hívlak, a másik olyan személytelen és hoszú :P )
Köszi szépen az utóbbi hozzászólásokat, segítséget! Át fogom nézni a linkeket.
Hmm számoljunk csak...szal 26 hete kell már ott dolgoznom a terhesség 25. hetére. Hát ja...na majd meglátom mit tehetünk.
Éppen most találtam Gp-t végre, pedig már keresem egy-két napja. Elég közel van 3 is, most utána nézek a részleteknek, hogy melyik milyen, és választok.
Na megyek is...
Minden jót!
Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Rima!
Az előbb elfelejtettem kérdezni, hogy te hol fogsz szülni? És Nhs-ben vagy privát? Én a Royal Free-re sanszolok Hampsteadben...ott dolgozom konkrétan mellette, annyira közel, hogy ma az Ocado-s pasi a kórházba vitte majdnem a cuccot, mert azt dobta ki neki a kütyüje. Így ha menni kell, át tudok ugrani, és vissza is gyorsan. Meg gondolkodom azon is, hogy a főnökömet kérem meg birth partnernek, mert elég jóban vagyunk, és tökjófej....főleg ha esetleg egyedül kell majd szembenéznem mindennel. Na de ennyire nem akarok sem előre rohanni, sem a legrosszabbra gondolni. Szal ő is közel lenne akkor. Meg nagyon jókat is hallottam a kórház maternity részlegéről. De ezt már lehet írtam is.
Egyébként végig ugyanaz a midwife foglalkozik az emberrel, vagy aki épp ott van? Lehet választani is vagy a GP csak küld egyet? Mert pl. a barátnőmet csak felhívta egyszer a midwife, és kész. Nem tudom írtam-e már, de szegénynek most egy ideig mégsem lesz rá szüksége, mert most épp hazamentek 2 hétre, és elmentek magándokihoz UH-ra, mert itt még nem volt a 12 hetes UH-n. 10 hetes volt éppen, és sajnos azt mondta a doki, h 6,5 hetesen leállt a baba, és persze már szívhang sem volt. :( Annyira sajnálom szegényt, és persze jó lett volna együtt babázni, együtt is lakunk.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensie!
Azt jol teszed, ha utanna jarsz a dolgoknak, en nagyon szoritok neked :) ! esetleg meg elmehetnel a citizen advice bureauba, ok teljesen ingyenesek es hatha tudnak segiteni! en korhazban fogok szulni es szinte mindig mas midwifehoz megyek, szerintem biztos lehet valasztani, de nem hiszem, h ez akkora szokas lenne itt, legalabbis nem nagyon hallottam meg rola! es en eloszor 12 hetes terhes voltam, mikor talalkoztam vele....amugy en sokat gondolkoztam rajta, h hazamennek szulni, mert en nagyon nehezen bizom meg az orvosokban, stb...es otthon meg van egy tuti orvosom es en mindent hozza hasonlitok, de aztan a parom miatt nem mehetek csak ugy el es mst mar ugy vagyok vele, h ha masok szulnek itt, akkor nekem is jo lesz :) ! te akkor itt szeretnel szulni? parod hova valosi? egyutt eltek? bocsi a szemelyes kerdesekert, de en nagyon kivancsi tipus vagyok :lol:
nagyon sajnalom a baratnodet :( !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Sensie
Maternity Allowance-ot csak akkor tudsz kapni, hogy ha dolgoztal min. 1 evet bejelentve. Ezt azert tudom, mert en se voltam jogosult SMP-re.(csak 6 honapos szerezodeses voltam a mh-en ahol terhessegem alatt dolgoztam),de MA-t kaptam, mert tobb mint egy evet dolgoztam mar elotte mashol.
Egyebkent hogy vagy? Remelem hanyinger es tarsai elkerul :wink:

Mrsnoname
Koszonom valaszodat a 2 gyerekes kerdesemre. En is igy gondoltam, hogy csak szervezes kerdese az egesz.Gondolom addig nehez a dolog, amig fel nem veszunk egy rutint.

Rima
Te aztan mar tenyleg barmelyik percben szulhetsz. Gondolom mar alig varod, hogy a kezedbe foghasd a kis csodadat :D

Xena
Neked is mennek a drukkok, biztos nagyon nehez ellatni mindent nagy hassal. Ricsikenek igy utolag is boldog szulinapot kivanok. Jok a kepek, szep kis csalad vagytok :D :)
A foldrengest mi is ereztuk. Arra kelltem fel, hogy mozog az agy, a radiator meg majdnem leesett a falrol. En jol bevoltam sz@rva :roll: :roll: Ezek szerint akkor ti nem laktok tul messze tolunk. Merre van ez a Wellingborough?

Kepzeljetek jhet vasarnap megyunk haza, mar annyira varom. :D :D :D

Jo ejszakat mindenkinek!!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Gyorsan dobok par kepet Lilykemrol. :wink: Kép Kép

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


sziasztok,
Rima - ooo, hat ez csak termeszetes h nekem ok a legszebbek :D! Egy edesanyatol rosszabb ezen a teren mar csak egy nagyszulo lehet :lol: , mert nekik meg aztan az egesz foldkereksegen nincs a sajat unokaiktol okosabb es szebb :wink:. Mindig jokat rohogunk rajtuk a ferjemmel, persze nem rosszindulatuan, de hihetetlen h micsoda emberfeletti kepessegekkel fel tudjak ruhazni az unokakat :) . Nalunk meg ugye nem segit, h mindket oldalrol a mieink az elso es egyenlore az utolso szett unoka is.

Sensie - nagyon sajnalom en is ami a baratnoddel tortent :( ! Valszeg ez most neked sem igazan hianyzott, ha tudsz, probalj most nem ilyenekre gondolni!

Sziszka - nagyon edes, es foleg kivaltkepp vidam kislanynak tunik a Lily a kepek alapjan. De jo nektek h mindjart mentek haza! Mennyi idore? Van valami terv h mi mindent fogtok csinalni Lilyvel?
Sokan panaszkodtak nekem errol, de en peldaul nagyon kellemesen csalodtam most amikor legutobb voltunk odahaza, mert rengeteg gyerekprogramot talaltunk a szulovarosomon belul. Ezert is orulok neki h megyunk hamarosan megint. Akkor meg raadasul meg az ido is sokkal jobb lesz, mint legutobb volt.

Visszaterve meg a kis korkulonbsegre egy pillanatra, asszem nalunk meg csak most kezdodik a neheze. Viggo kb egy hete h felall magatol, huzza fel magat mindenre, es csuszik/maszik minden iranyba a padlon. Na ez csak azert ekkora csoda, mert meg csak kb 3 hete kezdett el egyaltalan magatol ulni, es ugye o meg csak tegnap lett 7 honapos :shock:. Egyszoval, az en teoriam az, h miutan par hete megtanult magatol ulni es kitarult elotte a vilag, most hirtelen MINDENT AKAR CSINALNI, es ezert halad ilyen oruletes tempoban! Anyukam azzal riogat, h o mar 9 honaposan eljart, es ez akar lehet oroklodo is - hat nemtom, annak azert lehet nem orulnek annyira :roll:.

Vegezetul kuldok nektek egy oltari konnyu es oltari finom csokitorta receptet:
http://www.royal-chocolate.hu/receptek.htm

udv, b
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

csak pár szó erejéig, mert hulla vagyok...

Sziszka!
Nagyon nagyon édes Lily! :)

Berni!
Próbálok nem koncentrálni erre. Igazából nem vonok párhuzamot köztünk, csak mégis idegesít ez, hogy 12 hétig nem tudok az égvilágon semmit. Tagja vagyok a 2008. okt és nov. topikoknak, és ott már mindenki méretekről és szívhangokról beszél...elég rossz! Az lesz a vége, hogy elmegyek magánba 95ł-ért. :? Csak most elég sz*rul állunk, mert sajna apának nincs melója pár hete, csak én keresek, és 1 vagy 2 hét múlva költözünk új lakásba, ahol 1300fontot kell egyből lerakni. Igaz kapunk itt vissza depositot, de az a fele sem, úh most minden filléremre szükség van, azt a nyanvadt 95-öt se tudom kiszorítani, pedig nem sok pénz. :?

Munkahelyi fejlemények...
A lakás miatt az agency fel fogja hívni őket, hogy megkérdezzék mennyit keresek, és megkértem Lidiát, hogy mondjon már többet kicsit, mert apa ugye most nem dolgozik, és nehogy ezen múljon, mert amúgy az én fizumból is bőven tudjuk fizetni a havi rentet, de ezen múljon már. Mondta, hogy persze, és ki is kalkulálta, hogy mennyi lenne az tax-el, meg bla bla...És mondta, hogy egyébként is be fognak majd jelenteni, mert nekik sem tetszik ez így, szeretnék rendesen fizetni a taxot, áprilisban októbertől visszamenőleg ki is fogják fizetni az összeset, úh gondolom majd a papírokat is így fogják intézni...Elkezdtem reménykedni.
Mivel kell egyébként igazolni ezt a dolgot, amit említettetek? Szerződéssel vagy tax-os papírral? Fogalmam sincs.

Na megyek is aludni, mert összeesek. Ma "csak" fél9ig melóztam, mindenesetre jobb mint a tegnapi 10. :?

Minden jót nektek!

Sensie és Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziszka! Micsoda kis boldog baba a Lily baba, ugy szeretem az ilyen kepeket :) ! Ti miota laktok kint? Hat kozeleg az idopont, de en nem erzek semmit, ujabb szokasom a napi 2-3ora seta, plusz takaritas, fozes es semmi sem hasznal :) !

Berni! Hat igen a nagyszulok :lol: , nalunk mar a gyerek most hihetetlen termeszet feletti kepesegekkel rendelkezik es nalunk anyukameknal a 7., paromeknal a 2.unoka es mar most agyon van kenyeztetve :) ! Fejed nelkul mentek haza, ugye?
Szeptembertol mesz vissza dolgozni?

Sensie! orulok, h igy rendezodnek lassan a dolgok :) ! Parod eddig mivel foglalkozott? hova koltoztok? csak ti ketten?

na puszi

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Rima
Azert vigyazz ne hajtsd szet magad, inkabb pihengessel utana mar nem nagyon fogsz tudni :D
Mi lassan 4 eve vagyunk mar itt. 1 evet voltunk Londonba, aztan jottunk ide. London nekem tul sok volt, ez meg itt tul csendes. En az a semmi nem jo fajta vagyok, mit tegyek? :D :D :D

Kép
]Kép
sziszka27
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: