Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Andi, nekem is mindig huzodik az oldalam. Neha nekem is meg kell allnom az uccan vagy lassitanom a tempon. Sot nekem mar a szemeremcsontom is fajdogal.
Az elso babommal nekem sem voltak tul jo elmenyeim a terhesgondozasrol, bar azert velem nem voltak ilyen bunkok. Csak egyszeruen nem volt szimpi a doki, de nem sok vizet zavart. A vedonom az nagyon bena volt. Ezert most masodszorra az alternativ tanacsadot valsztottam, ami szupi, orvossal nem is kell tala kozni, tok laza az egesz, es akkor megyek amikor akarok.
Masodszorra te is ezt valszd.
Tudom nehez elfogadni annak aki aggodos fajta, de ne aggodj. Ugy kell neki allni, hogy egeszseges lesz es kesz. Ha idegeskedsz a babonak artassz. Nekem lenne okom idegeskedni babo miatt, de nem teszem, mert ugyis rendben lesz minden.

Lara,
vegulis a vanilias Milumil HA-t is adhatsz Hangunak, azt regebben is adtad es tappal kevered ki. Vagy te is erre gondoltal.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Lara!
Tényleg nagyon ügyi módszereket találtál ki. Kép
Mi megyünk baba-mama klubba.

Enikõ!
Lili már szinte teljesen meggyógyult. Kép
Én úgy tudtam, az nem jó, ha sálat kötünk a gyerek szája elé.

Andi!
Hát nem semmi ez a Bácskai. Eddig nem sok jót hallottam róla. Kép
Szerintem tényleg vegyél vissza a tempóból. Lehet, hogy nem az a baj, de saját példámból kiindulva, jobb félni, mint megijedni.
És ne aggódj, nem lesz baja a babónak. Miért lenne? Kép

Fanita!
Kíváncsi vagyok én is a képekre.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Ami kimaradt a táblázatból:
Bálint is aug.27-én született akárcsak Benedek.
Beni a 2-es kórházban született.

Ildianyu!
Mi volt a gondod a terhességed alatt? Miért írtad azt Andinak, hogy jobb félni mint megijedni?

Sziasztok, nézem a Fábryt: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 

 
 

sziasztok,
a táblázat jó csúnya lett, de lesz ez még jobb is. Nem akartam elküldeni, csak rossz gombot nyomtam meg, úgyhogy nyugi, nem vagyok ennyire béna, csak bénáztam. Mosat mennem kell mert Cumi szíííjjel szedi a lakást.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Ildianyu:
Én is úgy tudtam eddig,hogy nem kell sál, de múlt héten a gyerekdoki mondta, hogy a meghûlés ellen, sálat kell tenni a szája elé. Én is csodálkoztam, mert ha már most körbesálazom, akkor mi lesz még télen??? Most még nincs is olyan hideg!! És így nem szokja meg a hideget! Nem értem! Kép
Úgy döntöttem többet nem fogom hozzá vinni Bogit, mert szakmailag nem valami agyonképzett! Kép

Képzeljétek voltunk tegnep egy ismerõsünknél, õ is doki!!! Apukám javított nála valamit és mi elkisértük babóval meg anyuval! Most olyan 70 éves kb. és õ volt 30 évig a fõorvos a kórházban a gyermekosztályon. Dr Fehér Ilonának hívják! Szóval nagyon nagy tudású orvos, még mindig rendel privátban! Azt mondta, hogy nyugodtan lehet babónak halat adni, csak ne legyen szálka benne. A halban rengteg foszfor van ami nagyon szükséges a baba fiatal szervezetének! És szerinte mindent adhatunk neki kivéve: tojás fehérje, szárazbab(szélgörcsök miatt) és káposzta (fulladásveszély miatt)! Ezt a az 3!!!! dolgot mondta, hogy TILOS! És rákérdeztem az allergiára. Az volt a válasza, hogy az allergia ennek a századnak a betegsége. Az elõzõ századokban más volt (pl tüdõvész egyebek)! Minden századnak megvan a maga nyavalyája! Ez ellen nem sokat lehet tenni! Mondtam neki, hogy internetrõl (is) szoktam informálódni, ahol nagyon sok dolgot nem javasolnak (pl tej, tejtermékek, paradicsom...stb...stb)az allergia miatt! Erre azt mondta, hogy ezekrõl a dolgokról a modern tudomány alkotott véleményt és én válasszam az arany középutat! Õ mindenkinek azt javasolja! A régi és az új ötvözetét! Kép És azt is mondta, hogy ha gyerek allergiás-érzékeny valamire, azt úgy is észrevesszük rajta, és akkor nem kell neki adni! Ilyen egyszerû!!!
Ja és szerinte sem kell sál a gyerek szája elé (most még), mert akkor nem lesz ellenálló!
Szóval lányok ahány ember annyi féle vélemény. És most legyél okos és döntsd el kire hallgatsz! Én a szivemre fogok hallgatni, mint ahogy eddig is tettem! Remélem beválik!
Na, csak ezt szerettem volna megosztani veletek!
Ahány könyvet kinyitsz, ahány oldalt megnézel a neten, ahány orvossal beszélsz, mindenhol tök más és más a vélemény! Ez elég gáz! Nem? Õrlõdik az ember a kétségekben!Inkább nem foglalkozom a témával! Struccpolitika, ez mindig beválik (ideg óráig) Kép Na mindegy!

Ja. És bújik Bogi felsõ 2 fogacskája! Kép Nem nagyon volt alvás az elmúlt 2 napban. Eléggé megviseli szegényt! Már nagyon fehéredik Kép Kitartás Boogi-woogie Kép Kép Kép
Sziasztok!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Gyorsan eldicsekszem: Tomi 3 hónapos most és kereken 7 kiló! Mit szólsz Gabómamaó Kép?
Enikõ! Ígérem a napokban válaszolok a leveleidre!
Lara! Én a telekvásárlásra gondoltam mikor írtam, mert az újszegedivel is úgy volt, hogy mire mentünk már alig volt eladó telek. Az építkezések itt is tavasszal kezdõdnek majd. Vagy már nem a lakóparkban gondolkodtok? Ma jött volna a tervezõ, de ellopták az autóját Kép, így áttetük jövõ hét keddre. Pedig olyan kíváncsi lettem volna a leendõ házunkra! Ha majd kész az alaprajz, bescannelem és elküldöm. Oké?
Gabómamó! Voltatok már vizsgálaton? Nekünk szemészetre, vérvételre, hasi UH-ra kellett mennünk 1 évesen. Nálunk a pisigyüjtõ tasak nem vált be, egyszerûen nem tudtunk ezzel a módszerrel értékelhetõ mennyiséget összegyûjteni. Én a "pohárral lesben állok" módszert választottam. A vérvétel a MEDICENTER-ben esett meg, de azt mondta a doki, hogy elég ha csak az ujjacskájából vesznek vért, a neki kellõ értékek abból is kimutathatók. Mekkora már a pocid? Olyan régen láttalak!
B. Anita! Itthagytátok a fotókat! Ha felétek járunk autóval majd beugrunk vele! Ahogy elmentettek Jázmin fogott egy párnát és egy takarót, lefeküdt és aludt Tomival együtt 4 óráig!
Ági! Csudaszép az a falvédõ! Nagyon ügyes vagy! Én is szeretnék ilyet! Varrni ugyan nem tudok, de anyukám biztos megcsinálná, neki úgyis ez a szakmája. Volt valami könyved amibõl a mintákat vetted? Tomi baba kimaradt a táblázatból Kép! Õ 2002.06.27.-én született a Kilinkán.
Szia F.Anita! Úgy sajnálom, hogy nem találkoztunk a múltkori talin! Nagyon nehezen jön ez össze nekünk Kép!
Andi! A magnéziumot szedd nyugodtan, az mindig jól jön. Én is ettem dobozszámra! A babó miatt ne idegeskedj, biztos minden rendben vele! Természetes az aggodalom ilyenkor, hozzám az UH vizsgálatok elõtt nem is lehetett szólni, annyira ideges voltam, hogy valami csúnyaság derül ki. Aztán a jó eredménybirtokában szinte repültem a boldogságtól. A második babával már nem féltem ennyire. Nekem is volt sokszor nyilallás a pocimban mindkét babával, olyankor (ha tehettem), gyorsan lefeküdtem és addig simogattam a hasam amíg elmúlt. Pihenj sokat, vigyázz a kicsire!
Jön valaki vasárnap babaúszásra? Mi lehet, hogy elmegyünk, de nem mondom biztosra, mert olyankor mindig közbejön valami. Tominak vettem a Kolpingban egy aranyos kis úszópelust. Kék-sárga színû, olyan kis öregemberes Kép Kép, de nagyon cuki benne!
Képzeljétek levágattam és befestettem a hajam. Anita már látta! Kicsit furcsa még de szerintem szép színe van.
Na megyek Tomit tisztába tenni, tesztelem az új Pampers pelust Kép!
Pussz!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Orsi:
Milyen színû az új frizurád? Teljesen rövid??? Olyan kíváncsi vagyok rád!
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Orsi,

jol van na! De Jazmin mar meg 3,2szerezte a sulyat es meg nincs is 1 eves! Olyan kis gonosz vagy, megajj csak talakozzunk, majd jol kikapsz, Jazmin meg leszkanderozza Tomit. Mar gyakorol is az apjaval. Kép Kép

Az uszopelust tobbszor is lehet hasznalni???

En is kivancsi vagyok az uj fejedre Kép Kép Szerintem voros lett a hajad. Fekete az egy kicsit sotet lenne. (Nekem mar volt turo szoke hajam) Barnat sem hiszem, bar az jol allna.

Agci,

nem olyan rossz a tablazat. Csak jo lenne vmi kis hangulatos rajta. Pl. madarkak, viragok,stb. Kép Kép

Banita,

a Fixies-tol megkaptad mar az ajandekot? Melyiket kerted?

Ma megkaptam a Kismamatol a Micimackos csorgoszeru jatekot. Azert rendeltem meg a Kismamat, hogy megkapjam ezt a klassz ajandekot. Nagyon jopofi, az aljan tapadokorong van, es pl. szekrenyre lehet ragaszgatni, Jazmin meg pofozi.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Sajnos még nem kaptam meg a Fixiestõl az ajándékot, jövõ héten telefonálni fogok nekik, hogy mi a fene van már.Egyébként az utazócsomagot választottam amihez 4 vonalkódot kellett beküldeni.

Lara!
Merre fogtok építkezni? Vettetek már telket?

Orsi!
Beni is és Bálint is kidõltek amint hazaértünk. Fél 5-ig aludtak.Láttam Benin már olyan dél körül hogy nagyon "kész van".
Én is észrevettem, hogy nálatok maradtak a fényképek.Ha nem jártok mostanában errefelé, akkor majd én kiszaladok valamikor kocsival érte. Nem sürgõs.
Ma beszéltünk az új Pampers pelenkáról, és pont ma hozott a postás egy mintadarabot. Mi is elkezdjük gyûjteni az új emblémákat.
Szerintem nagyon jó (modern) lett a hajad, lehet hogy neked egy kicsit szokatlan még! (Gabómamónak mondom, hogy szõke maradt, de vannak benne vöröses melírcsíkok.) Egy icipicit az én érdemem is, hogy Orsinak ilyen szuper lett az "új feje" (hogy Gabómamót idézzem), mert én ajánlottam neki a fodrászomat!

Mindenki!
Érdekel valakit egy mágnesfékes HAMMER márkájú szobabicikli?

Sziasztok!Megyek,mert perecet sütök: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Úgy szégyellem magam, én beizzítottalak Benneteket az ígért képekkel, de azok még sehol... Hát igen, így jár az, aki hadilábon áll scannerrel rendelkezõ barátokkal, családtagokkal és üzletfelekkel. Floppira rá tudták volna tenni a könyvtárban, viszont az én gépemen kimúlt a meghajtó... (nyilván Márton fiam kis asszisztálásával).

Még a 7végén próbálok vmit intézni, ha nem megy, hétfõn lepasszolom vmelyikõtöknek, jó?

Most már tuti, hogy scannert kérek karácsonyra...

Ágci!
Te tényleg nagyon ügyes vagy, de még ennél is jobban csodálom azt, hogyan tudsz ezekre a dolgokra idõt és energiát keríteni?
A táblázathoz: Marci 2001 július 27-én született a Klinikán.

Orsi!
Gratula a szobabicajhoz! És (látatlanban) az új frizurádhoz is, a régi végül is láttam az egyik talin készült képeken...
Az úszópelusról jut eszembe, én is vettem Marcinak egypárat nyáron, de csak 1-2-t használtunk el. Ha gondoljátok, a maradékot szívesen elviszem a köv. talira (Huggies, 9-12 kg)

Gabómamó!
Már alig várom, h. lássam Jázmint, mint az Universum legújabb reménységét.. Csak vigyázz ezekkel a pofozós játékokkal!

Lara!
Nagyon büszke lehetsz Hangára az "anyá"-ért!
Az én kisfiam csak mostanában biggyesztette hozzá a már relatíve bõ szókincséhez - nagy kegyesen - a "nu" szót(=anyu)..

Enikõ!
Szerintem sem kell sál...
Írtad, hogy jössz-mész, számolsz, gépelsz. meg h. hál'Istennek, sok a munka. Te már dolgozol??? Én ezt nem tudtam! És mit csinálsz?

Én is szeretnék dolgozni...

Még el kell mesélnem, hogy ma megint történt egy kis baleset. A fürdõben a vízmelegítõ (gázos) tök alacsonyan van, már rég megállapítottuk, hogy Marcinak mennyire kézre esik. Ráadásul az õrláng ablakocskája nem üvegezett. A férjem már idõben letesztelte és még ha tövig is nyomta bele a mutatóujját sem érte el a lángot.
No, Marcikám erre ma rácáfolt. Míg mostam a fogam, õ villámgyorsan beledugta az egész kezét! Azt hittem, elájulok. Az eredmény egy helyes kis hólyag a jobb mutatóujján. Egyszerûen nem bírom követni a kis banditát!

No, ennyit mára. Mindjárt leesek a székrõl.

Puszi mindenkeinek!

Anita

Ps: Norcsi, merre jársz?
fanita
 
 


Anita!

Az ördögbe is, megelõztél egy perccel!
No, megállj csak!

Másik Anita
fanita
 
 


Sziasztok!

Banita!
Azért írtam Andinak, mert én rosszul jártam. A 20. héten voltam orvosnál, akkor semmi gond nem volt, utána elutaztunk 2 hónapra. Nem nagyon kíméltem magam, minden percet ki akartam élvezni, és kicsit túlpörögtem. A 30. héten jöttünk vissza, és akkor választhattam, hogy otthon szigorú fekvés, vagy kórház. Az otthont választottam, de nagyon rossz volt. Csak pisilni kelhettem fel. Kép És ez ment 7 hétig, utána már nem bírtam, úgy voltam vele, ezek után már legalább nem lesz koraszülött. Aztán 1 hét múlva meg is született Lili. Kép

Orsi!
Gratula Tomi súlyához! Nem semmi! Most már Jázminnak kell õt utolérnie Kép, de ha így folytatja, 1 hónap múlva Lilit is lehagyja.
Mi lehet, hogy megyünk babaúszásra, attól függ, milyen állapotban lesz Lili. Megint folyik az orra. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Gabómamó!

Elképzeltelek szõke hajjal! Kép

Fanita!

Ha Szegeden lennétek, én szívesen beszkennelném. Kép
Szegény Marcicsek! Nagyon sírt?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

FAnita:
Bogi kb 1 hónapos kora óta dolgozom. Muszáj, mert családi vállalkozásunk van Kép Nem sok mindent csinálok.Csak idõigényes! Árút viszek több városba,beviszem a gépbe a könyvelést,fordítok..ilyesmi. Nem egy megerõltetõ munka, mert vezetni imádok, fordítani imádok, könyvelni utálok, de van egy tök egyszerû programunk és azon csinálom. Anyu nem akart belefolyni, apunak meg kellett a segítség. Ha fel vett volna valakit sokkal drágább lenne. Tudod mennyibe kerül egy tolmács 1 órára??? Így olcsóbb, egyszerûbb és nem unom magam halálra! Mindig jövök-megyek! Kép Imádom! Csak maradjon ilyen jó a forgalom! Kép Anyu vigyáz a babóra amíg én úton vagyok! A többit meg itthon csinálom és akkor közbe Bogizok. Azt hiszem megõrülnék, ha ez nem lenne. Én nem bírok itthon, egyhelyben ülni!
Marcicsek praclijának jobbulást!
Yummie-yummie???? Kép Még mindig negatív? Kép

Orsi:
Nagyon szép lehetsz az új frizzel, igaz, eddig is szép voltál!!! Akkor is nagyon kíváncsi vagyok rád!!! Nem semmi ez a Tomibaba, mindjárt lehagyja Bogit! Kép Pedig Bogi se egy kis darab!!!

Képzeljétek Bogi tegnap fekvésbõl felült tök egyedül. Igaz szurkoltunk neki 3-an, és kb 5. nekifutásra jött össze, és jól meg is izzadt, de végül összejött és ez a lényeg. Azóta állandóan eldõl, hogy felülhessen Kép Ma még nem sikerült neki Kép De hát még korán van!!
Ja, és szoktam ilyen jó ütemes dalokat énekelni neki a Forrai könyvbõl, és természetesen tapsolok hozzá. Erre 3 napja leutánzott és azóta is õ is tapsol. Na nem szabályosan, hanem olyan baba módjára, de olyan édes! Kép

Mit fõztök holnap?
Pussz
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


c:\hópihe
Képfürdõruci
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Az úszópelus amit vettem, rendes fürdõruha anyagból van! Itt látható fent a kép róla. Textil, csak olyan pelenka formája van, tépõzáras, megkötõs, mosható. Tudom, hogy van olyan amit csomagban árulnak és eldobható, de én azt drágállottam.
Gabómamó! Ha harc, legyen harc Kép Kép!
Anita elmondta valóban színesedett egy kicsit a hajam, szõke és vörös csíkokat varázsoltak bele fóliával és rövid lett. Mondjuk nem baj, mert épp elkezdett hullani Kép(ez az átka a terhesség végének).
F.Anita! Puszi a babó ujjára! Én is kérem a képeket!
Nincs valakinek egy eladó baba-tornáztatója (valami ilyesmi a neve)? Tudjátok, az a félköríves állvány a játékokkal. Ha van felesleges, akkor nekem jól jönne!
Pussz!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Szijasztok!

Gabomano! Eszembe jutott, Pelikán patika a neve!
Mi az, hogy alternativ tanácsadó?? Ilyenröl nem is hallottam. Ez azt jelenti, hogy nem a körzetileg meghatározott helyre kell menni (nekem a VasasSZP uccába kellett járnom), hanem ezt is lehet választani? Dehát a körzetileg hozzád tartozó védönöd a körzetileg hozzád tartozó tanácsadóban van, akkor ezek szerint a védönöd is más lesz, az is az alternativból való lesz?
Ezért kell fizetni, hogy ide jársz? Hol van ez?

Ildianyu, Ágci! olyan béna vagyok, nem olvastam a babanetet, csak ma(szombaton), igy aszittem, hogy a nátha miatt senki nem megy a klubbaKép
Igy lemaradtunkKép Most úgy haraxom magamra!

Orsi! Hogy Tomi 7kg? Öörület! Mostmár megmondthatnád, hogy mivel eteted te is, mert Banita is gyanús!Kép
Ha kész lesz a házatok(tervrajza), feltétlenül küldd el, olyan kiváncsi vagyok! Dehát ti terveztétek az alaprajzot nem? Vagy csak elmondtátok, hogy körül-belül mi legyen benne? Lakóparkban gondolkodunk még mindig, de nem az újszegediben, hanem a béketelepiben. Az újszegedi az nekünk kicsit drágaKép Mert ott egy összegben le kéne tenni a telek árát, ami amúgy sem olcsó, itt a béketelepinél nem kell kifizetni még a telket sem, csak megkötjük a szerzödést, a bank kezességet vállal és már épitik is a házat.
Nálatok melyik hónapban indul az alapozás kb.? Vagy ezt még nem mondták?

Orsi hajvágásáról jut eszembe, hogy én is levágattam a haja, de nekem annyira rosszul áll a rövid haj, hogy leirhatatlanKép Nem a fodrász munkájával nem vagyok megelégedve, mert ö pont olyan hajat vágott nekem, mint amilyenre gondoltam, dehát nem tudhattam, hogy nem fog jól állni..Úgyhogy most növesztem a hajam, de ettöl függetlenül nem bántam meg, mert ezt is ki kellett próbálni.

Enikö! Annak a bölcsödés dalos könyvnek leirnád a cimét és a szerzöjét, meg hogy hol is vetted? Mert elfelejtettem, arra emléxem, hogy a belvárosban vetted, talán valami müvészboltban..

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok

Lara: Forrai Katalin: Ének a bölcsõdében. És a könyvet tesómtól kaptam kölcsön. Õ ebbõl is tanított! Azt hiszem az egyetemi könyvesboltban vette a Dugó téren. De a Centrummal szemben a sarki könyvesboltban is bizti van! Remélem Kép

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

eleg ronda voltam szoke hajjal, gondolhatod. Dehat muszaj volt kiprobalnom!

Orsi,

en meg ilyen uszopelusrol nem is hallottam. Mindig tanul az ember. Hol vetted? Nagyon teccik!!

Lara,

az alternativ tanado, a Vasasszp-ben van es Inci, meg Vera csinaljak, akik a baba-mama klubot tartik. Barmikor be lehet hozzajuk menni, orvos nem is lat, nagyon kedvesek. 2ezer Ft-ba kerul az egesz es a vegen kell fizetni, de aki nem tud, arra is van megoldas. En Incihez jarok es meg vagyok vele elegedve. Mindig ugy fel tud dobni, olyan optimista. Agci ajanlotta, mert en a korzeti vedonommel nagyon nem vagyok megelegedve. Amikor megszletett Jazmin akkor eljott, amikor meg korhazban volt es tok negativ dolgokat mondott es bunko volt, pedig volt nekem eleg bajom, berohangalni szoptatni Jazot, naponta 2x rohanni haza fejni, stb....

Igazad lehet. Orsi meg Banita biztos sportrobit iszik. Nagyon 1 huron pendulnek. Tenyleg gyanusak Kép

Banita,

irj, ha van vmi fejlemeny Fixies ugyben. Neked megvan a tel szamuk? Ird meg legyszi! En is az utazo csomagot szeretnem.

Eniko,

jo ugyi mar ez a Bogi!

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Voltunk babauszin a Molnár Anna-félén. Nagyon jó volt, baromi sokan voltak, de egyfolytában mondta a feladatokat és így könnyû volt. S bár elõször voltunk a pindurival már a víz alatt is volt Kép Kép! Ugyanazt csináltuk mint a többi baba. Azonban jövõ héten inkább a szombati Debreceniné vezette okításra megyünk, mert az olcsóbb. Ott négyünknek 1000 Ft lesz kereken, itt viszont 1800-at fizettünk. A telefonban mikor éldelõdtem az Annától én úgy értettem, hogy nem gond ha két babóval megyünk, az ár ugyanaz lesz, még kedvezményt is ad (900 Ft). Ezzel szemben most annyit fizetünk mintha mi a férjemmel négyen lennénk. Szerintem így ez kicsit igazságtalanság Kép. Nem? Na mindegy, biztos jó lesz a szombati is!
Pussz! Majd még írok!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Lili napközben nem akar szopizni. Kép Vagy az a baja, hogy nem nagyon jön, vagy nem érdekli. De reggel meg este meg kell neki. Ha mondom, hogy cici, elkezd hangosan nevetni. Kép
Mostanában rákaptunk a sütõtökre. Imádja. Elõször sülve adtam neki, aztán csináltam belõle almával együtt innivalót, ma meg megfõztem krumplival. Ha még nem próbáltátok ki, szerintem érdemes!

Orsi!
Nagyon jó lehet ez az úszópelus. Akkor végülis olyan, mint egy úszónaci, csak pelenka formában?
Sajnos nekünk nincs babatornáztatónk, így nem tudok segíteni. Kép

Lara!
Hiányoltunk is a baba-mama klubon. Viszont ezen már nagy babák vannak, kb. 2 évesek. Szegény Lilit el is páholták párszor. Kép

Enikõ!
Nagyon ügyi Bogi!
Holnap megyek én is könyvet venni. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Könyvet azt hiszem nem fogtok:
az egyetemi könyvesbolt helyén egy utazási iroda áll, a napokban voltam benn a centrummal szemben, ott pedig mondta a hölgy, hogy mostanában nincs ilyen könyv!Kép
Hát ez nem vmi jó hír, de ez van. Úgyhogy ne rohanjatok!
Mosat mennem kell, mert a párom szeretne ideülni, ha tudok holnap írok.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lara, bejött a banán turmix?
Ágci
Névtelen
 


Sziasztok!

Mennyibe kerül a vasárnapi babaúszás? Nem egészen kristálytiszta számomra! Babánként 900 Ft?

Orsi!
A Debreczeniné-féle babaúszás is jó lesz hidd el! Egy idõ után már úgyis tudod mit kell csinálni a babával.
A Waldorf-témára legközelebb még visszatérünk, engem is nagyon érdekel!

Gabómamó!
Én is kíváncsi vagyok rá milyen voltál szõke hajjal!
Elõkerítem a Fixies telefonszámát, és ha meglesz megírom!
Egyébként több mint 1 hónapja rendeltem egy IKEA katalógust, és az sem akar megérkezni (kétszer is elküldtem a rendelést).

Képzeljétek Bálint már milyen ügyes! Este 8-kor lefekszik, és 1- fél 2 körül ébred elõször. Jól kitolódott már a 11 órai szopi! Amúgy napközben is elõfordul, hogy bealszik 4 és fél-5 óra hosszát. Nagyon szeret levegõn lenni. Napközben sokszor alszik kint a teraszon babakocsiban. Van hogy berakom a kocsiba, és már alszik is.
Beni ma olyan aranyos volt! Odament Bálinthoz, elkezdte simogatni, becézgetni. Azt mondta: kis nyuszikám, kis vaddiszóm stb. Hogy ezt a vaddisznót honnan szedte nem tudom, de olyan jót nevettem rajta (persze csak magamban, nem akatam kinevetni szegényt!).

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Szijasztok!

Enikö! Köszi, mielöbb megnézem! Hol és mit tanitott a tesód?
Bár most olvasom Ágcit, hogy nem lehet kapni a könyvet...Kép

Gabomano! Ez nagyon jó! És azt hogy oldjátok meg, hogy a baba születése után havonta lásson titeket a Vera vagy az Inci? Mert a hivatalos védönö kb. havonta ugye felkeresi az anyukát és a babát az otthonában. Akkor ez itt úgy müxik, hogy te viszed el majd a babucit havonta a Verához vagy az Incihez?
És a pecsétet a kiskönyvbe a választott orvosod adja?

Ildianyu! A következö klubbot nem bénázom el ennyire!

Ágci! Dejó, hogy kérded a turmixot, el is felejtettem. Akkor ma kipróbáljuk!

Banita! Bálint hányszor szopizik egy nap?
A vaddisznó teccikKép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk ma tanácsadáson, hát mit mondjak! Lili az elmúlt 3 hónap alatt nem hízott semmit, de nõt 5 cm-t Kép Jelenleg 9450 grammos és 80 cm. Lili se tartozik a kövér babák közé az biztos :o ! Megpróbáltam ma kismamanadrágot venni, de még mindig azt gondolom jobban járok, ha varrok magamnak egyet! Ildianyu kérlek írd meg melyik nap délelõtt mehetnénk el hozzátok a szabásmintáért!

Na megyek fürdetni Lilit, lehet hogy késõbb még benézek!

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok!
No, végre elkészült a táblicsku, lehet ötleteket mondani, hogyan változtassunk rajta.

<pre>
Anyuka Gyerkõc/ök neve Születési idõ Születési hely Kép
Ágci Gábor (Cumi) 2001. 12. 04. Nõi Klinika Szeged
Anita Benedek 1999. 08. 27. 2-es Kórház Szeged
Bálint 2002. 08. 27. Nõi Klinika Szeged
Anita Márton 2001. 07. 27. Nõi Klinika Szeged
Edelweiss 2003. ?
Enikõ Boglárka Lilla 2002. 03. 25. Nõi Klinika Szeged
Gabómamó Jázmin Hajnal 2002. 11. 03. Nõi Klinika Szeged 2003. ?
Ildianyu Lili 2001. 10. 28. Nõi Klinika Szeged
Lara Hanga 2001. 10. 24. Nõi Klinika Szeged
Mityka 2003. ?
Orsi Jázmin 2001. 02. 03. Nõi Klinika Szeged
Tamás 2002. 06. 27. Nõi Klinika Szeged
Norcsi Eszter 2002. 02.? 2-es Kórház Szeged
Vevike Lili 2001. 03. 20. Nõi Klinika Szeged </pre>

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci,

Jazmin Hajnal mar megszuletett 2001-ben.Kép Kép Ha most szulnem , akkor csak 3 honap lenne Jazmin es Gomboc kozott. Kép Javitsd ki legyszi!

Lara,
ugy tom, csak a terhesseg alatt van ez az alternativ, utana a sajat vedonyanya jo. Megjegyzem most is jar, pedig nem kellene. Kulonben, jo ha 3x kijott eddig Jazminhoz. Most , hogy terhes vagyok mar 2x kijott, pedig gondolhatod ujat nem tud mondani.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok:
Lara:
Tesóm gyógypedagógus, Down kóros, autista és szülési sérült gyerekeket tanít egy speciális általános iskolában Pesten. Nekik ebbõl a könyvbõl (is) tanított versikéket,mondókákat, mivel pl a Walesi bárdok, lehet kicsit nehezen ment volna nekik Kép sajnos Kép Én mindig ebbõl olvasgatok Boginak,énekelek ..stb és elmondhatom, hogy imádja!!!!

Ágci:
Nagyon szép lett a táblázat! És könnyen átlátható. Nekem tetszik így ahogy van Kép

Orsi:
Hol van már az a levél? Örülök, hogy Tomi élvezte az úszást, Bogi fél a víztõl kicsit...olvastanm valahol, hogy akkor lehet babaúszásra vinni a gyermeket, ha egy kis vizetsz folyatsz az arcára és nem ilyed meg! Lehet, hogy hülyeség, mint annyi sokminden más amit írnak, de Bogi megilyed ha sok víz éri az arcát Kép

Majd rákérdezek nõvéremtõl könyv ügyben. Hátha Pesten még van valahol. Õ úgyis az össze szabad idejét könyvesboltban meg könyvtárban tölti Kép Jó?

Na megyek!
Jó éjt
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


elflejtettem irni, hogy azert nagyon szep a tablicsku, de akkor sem fogok 3 havonta szulni!!! Kép

g.
gabomamo
 


uj kepet raktam fel jazminrol!

g.
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Nagyon jó a kép Jázminról! Kép

Ágci!
Nagyon jó a táblázat!

Banita!
Nagyon ügyi ez a Bálint fiú! Egyébként van hasonlóság a két fiú között? Beni ilyen volt, amikor picike volt? Most tudatosult bennem, hogy a Klinikán szültél másodjára. Volt nagy különbség a két hely között?

Vevike!
Írtam emilt.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ágci nagyon jó lett a táblázat, de nálunk hiányzik egy 2003. ? Mi is már 3 és 1/2-en vagyunk! Majd még jövök ugyanis nekem is kell pisit gyûjtenem Lilitõl Kép Azt hiszem felfázott és csak így lehet kideríteni!û

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok, Lányok!

Kicsit eltûntem, nagyon sok melóm volt Kép. Nálunk a helyzet változatlan, Párom még mindig szurikat kap (utálja is eléggé), nov. 4-én megy kontrollra. Roppant kiváncsi leszek, javult-e és mennyit ettõl a 18 db injekciótól. Ettõl függetlenül azért próbálkozunk, majd kiderül, milyen eredménnyel.

GABÓMAMÓKép
Jázmin nagyon aranyos a képen! És milyen szép! A múltkor sikerült elintézned a pénzügyeket Halason?

ÁGCIKép
vettem tegnap E-vitamint a gyógyszertárban, ez 100 mg-os. Te láttál ettõl kisebb dózisút? Mert ebbõl heti 1-2x 1-3 kapszulát ir a tájékoztatója. Szegény Párom, ezt is beszedetem veleKép Mindent a célKép érdekében...
A táblicskuhoz annyit, hogy Edelweiss 2003. márc. 21-re van kiirva. Úgy rohan az idõ, olyan, mintha most lett volna, hogy bejelentette a "Ma megint megjött"-ben, hogy zebrás lett a tesztje. És már túl van az elsõ harmadon is...

No, mennem kell... meló állt a házhoz...

Pusza Mindenkinek!

Rita
knérita
 
 


Sziasztok!
Ágci:
Bocsi a zaklatásért SOS-be szükségem lenne a jártasságodra. A nagynénim nagyon sz*rul van. Hallott egy természetgyógyászról, aki Szegeden dolgozik. Egy hölgyrõl van szó Bagi a vezetékneve. Te sokkal többet böngészel a neten, meg jártasabb vagy ilyen dolgokban. Tudnál segíteni, hogy hol lehet elérni a doktornõt? Telszám, teljes név, cím, email...bármi????
Elõre is köszi
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Gabomano!Azt értem, ha valaki azért választja az alt.tanácsadót, mert nem szimpi a körzeti védönöje. De mit ér az alt.tanácsadóval, ha szülés után úgyis a nem szimpi körzeti védönö jár hozzá?

Enikö! Ok, kérdezd meg a tesód, hátha Pesten lehet kapni!

Ágci! A tábla szuper, csak kéne egy számláló, hogy lássuk, hogy melyik baba pontosan mennyi idös! Na jó, csak viczeltem:-))))))))))

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara: Tesóm azt mondta, hogy elvileg ez a könyv egy tankönyv, méghozzá a a tanítóképzõkben és óvóképzõkben kötelezõ tananyag.Õ is így ismerte meg és beleszeretett, mert tényleg nagyon szupi!!! Állítólag õsrégi a könyv és van egy sokkal jobb változata. Amit Ágci is említett az Ének az óvodában. Az jobb, mert ugyanezek a dalok,versek,mondókák abban is benne vannak + még csomó másik is. A bölcsis könyv olyan 3 éves korig, míg az ovis a gyerek 6 éves koráig "jó". Szóval érdemesebb megvenni az Ének az Óvodában c könyvet, mert abban sokkal több minden van és tovább is használható. Tesóm szerint azt sokkal több helyen is árulják!!! Kép De megnézi a bölcsiset is Bp-en!!!

Üdv
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hol van mindenki???????

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Lara!
Forrai Katalin könyveket a www.antikvarium.hu -n is lehet rendelni. De én pl. ma bementem a könyvtárba, és ott is találtam néhányat. Én most a Jár a baba, jár-t hoztam el, ebben a mondókák és az énekek mellé odaírják, mit lehet a kicsivel éneklés közben játszani.
nadin
nadin
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a nõgyogyinál, de ez a "kis pocak" nem akarta megint megmutatni, hogy fiú-e vagy lány Kép Majd legközelebb megint "megkukucskáljuk" Kép Amúgy szépen fejlõdik, nincs semmi baj Kép

Lara!
Nem tudom miért panaszkodsz a rövid hajad miatt, szerintem tök jó lett!! Igaz, hogy csak futólag láttam, de nekem tetszik Kép

Tényleg nagyon nincs itt senki mostanában!!!!!

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok!

Na, sikerült pisit gyújtenem. Érdekes, amikor 2 hónapos korában gyûjtöttem, elég volt egy zacskó. Igaz, hogy a fele mellé ment akkor, de volt a zacsiban is. Bezzeg most. Kép
Reggel kezdtem. Elsõ próbálkozás, ébredés után zacsi, rá a pelus. Utána szopi, táp, ezek után megnéztem, van-e benne valami. Nem volt. Gondoltam, leveszem róla a pelust, és tartom a kezembe, közben fogom a zacsit, hogy ne menjen mellé. Ez anno bejött. Most bezzeg nem akart a kezemben maradni. Letettem a pelenkázóra, jûtszöttunk. Egy idõ után, látom, jön a pisi, de az összes mellé. Egy zacsinak annyi. Kép
Ezek után újabb zacsi, pelus rá, kenyerezés. Utána megnéztem, hát tiszta kaki volt, persze a zacsi is. Második zacsinak annyi. Kép
Most már biztosra akartam menni, lesz, ami lesz, addig tartom, amíg nem pisil. Persze nem sikerült, egy idõ után csak ráadtam a pelust. Amikor megnéztem, volt pisi, csak éppen a zacsi ragaszása lejött, és benne egy csepp pisi sem. Ekkor már a 3. zacsit dobtam ki, felhívtam a férjem, hogy hazafelé hozzon még, mert én csak hármat vettem. Meghozta, na akkor már mindent csináltam, csak fogjam, viszont jött a séta, a férjemmel ment, siettek, rá kellett adnom a pelust. Viszont elõtte jól megigazgattam a zacsit, beállítottam, hogy tényleg odamenjen. Mondtam a férjemnek, hogy az egyetemen majd pelenkázza már ki, aztán ha van valami, tegye üvegben. És volt!!! Kép Így aztán du. 5re meg is lett a pisi.
Lili tiszta hülyének nézett egész nap, nem értette, miért fogom állandóan, miért csinálom egész nap, hogy pssss.
Remélem, másnak könnyebben fog menni.

Csináltam tesztet. Kép

Vevike!
Lehet, hogy lány lesz, emrt szégyenlõs? Kép

Rita!
Azért nov. 4ig is nagyon drukkolunk!

Többiek, hol vagytok?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

szerdan voltunk kardiologusnal Jazminnal. A dokineni azt mondta, jovo ev elejen kellene megmuteni Jazmint. Vagyis inkabb szules utan majusban. Mondtam az nem jo, mert akkor meg szoptatok es akkor hogy fekszek be. Jazminnal. Persze apuka nem fekhet be, csak tudnam miert? Mondtam leghamarabb osz, azt mondta a doki, majd meglatjuk. Azert szeretne minel hamarabb, mert hatha jobban fejlode, mert eleg pottom.

Ma gasztroenterologusnal voltunk, de le sem irom. Olyan, mintha el sem mentunk volna. Fel 11-re volt idopont, fel 1-kor jutottunk be. Jazmin mar orditott a fardsagtol.

Rita,

igen sikerult elintezni Halason a dolgokat.
Az E vitamin az mire jo??

Ildianyu,

ez szornyu! En majd olyan napon csinalom, amikor vizhajtot kap Jazmin, hatha sikerul.

Eva,

mit szeretnel kisfiut v. kislanyt? Nem baj az, ha nem tudod a nemet.

En tegnap voltam a munkahelyemen, szolni, hogy kicsit tovabb maradok, mert lesz uj baboca. Marmint a fonoknek, mert amugy mar tudtak.
A munkatarsaim szerint a pocak formam alapjan lany lesz. Pedig en most egyre jobban fiunak ereztem eddig. Tenyleg a pocim olyan mint multkor.
Nu ugyis mar csak 16 het van es megtudom.

Lara,

1000x jobban all a rovid haj!!! (szerintem)

Eniko,

nekem meg az anyukam gyogypedagogus, bi-bi-bi !!!

Hat ez a Mityka Andi nem nagyon irt a heten, ahhoz kepest, hogy nem volt fonok.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Csajok!

Pusz mindenkinek, bocs hogy lemaradtam de problémás a netnekem.
Mimndenki nagyon ügyes és szép de már nem tudok írni mert a lányom fürdik és most szólt az apukája hogy már eldõl és alszik a vízben mehetek szoptatni!

Mindenki jó és egészséges legyen!!!!!!!!!


Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Végre én is elõkerültem. Kicsit nagyon zûrös volt az elmúlt néhány hét, és egy csöppet nagyon magam alatt vagyok most. Azért remélem gyakrabban tudok majd jönni ezután.

Ágci
A táblicsku tényleg nagyon szupi lett. Kép
Ügyi vagy!!! Kép

Én is a Bácskaihoz járok a terhesgondozóba, de szerintem nem sok vizet zavar. Mondjuk attól egy kicsit kiakadtam, amikor lehúzta a laboros papíromról a vércukorszint mérést, mert mondjuk a fél családom cukros (az Anyukám és mindkét testvére), de hát semmi sem tökéletes.

Gabomamo, Vevike
Mikor jön a babácska? És hol szültök? A Klinikán milyenek a körülmények? Arra, hogy a papa bent legyen mekkora az esély? Vagy csak 1 papás szülõszoba van?

Rita
Annyira drukkolok, hogy azoknak a szuriknak meglegyen az "eredménye" egy kis rugkapálósban. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok
Gabomamó:
Meg tudnád mondani,van-e hétfõn délután is Blazsó (tancsadás) vagy csak szerdán??? A 7 hónapos méricskére mennénk de szerda ünnep, ugyibár.....
És még dolgozik anyukád????? Kép

Utánanéztetek a Forrai könyvnek???

Tegnap találtam egy tök jó topikot.Ajánlom figyelmetekbe! A www.noklapja.hu a fórumon a babázzunk rovatban, asszem az a cime, hogy bûn az ha nem szoptatsz....??? Érdekes írások vannak benne. Mindenkinek ajánlom figyelmébe!!! KépElgondolkodtató.....

Meg van egy tök jó röhögõs topic is amin nagyokat lehet kacagni. Én majd lefordultam a székrõl olvasás közben Kép a puki a téma Kép. Nagyon jó!!! Már akinek van humora....akinek nincs, az ne olvasson bele.... Kép

Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Orsi
Tényleg a szemmûtét miatt merült fel a császár lehetõsége. Ennek a mûtétnek ugyanis az a lényege, hogy a szaruhártyából elpárologtatnak annyit, amennyivel korrigálni tudják a látást, viszont a szaruhártya ettõl vékonyabb lesz és ez a veszélyes. Ezt kell megnézni, hogy bírja-e majd a nyomást és az erölködést. De ezt úgyis le kell nyomoznom, majd elmondom mit mondtak az orvosok, jó?

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

Norcsi,

jo sokat irtal Kép , de ez is vmi.

Edelweiss,

nem szabad magad alatt lenni, nem tesz jot babucinak.
Szerintem azert legkozelebb szolj a vercukorszint miatt. Mond, hogy a csaladodban tobb cukros is van. Babonak nem tesz jot, ha magasabb a cukorja anyunak.

En februar 7-re vagyok kiirva, de ez nem bizti. Uh alapjan szamoltak ki, mert csak 1x volt menzeszem es allitolag akkor is terhes voltam mar. Eva pedig februar 15, ha jol tom.

A klinikan ha jol tom 1 papas szuloszoba van. De lehet, hogy 2. En nem abban szultem, de papas volt. (lehet, hogy azert, mert a ferjem orvos.) A dokim azt mondta, kollega mindenhol vegig ott lehet, ehhez kepest epphogy beesett a ferjem a szulesre.
A korulmenyek? Nem szep a szuloszoba vagyis engem nagyon nem erdekelt. Feltetlenul jarjal szulesre felkeszito tanfolyamra. 5 alkalombol all es a szuloszobat is bemutatjak. En szulesznot is akarok fogadni.
Emlekszem amikor voltam a szuloszoban, olyan picinek tuntek a 3 kilos babok. Erre Jazmin olyan pici lett, hogy csak na.
Na jol van nem nosztalgiazom tovabb.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Hát teljesen kiakadtam. Miután tegnap leírtam, hogy mit szenvedtünk, megnéztem én is, mennyit pisit sikerült gyûjteni. Gondoltam, jó sokat, mert a férjem nagyon büszke volt magára. Erre volt vagy 10 csepp. Gondoltam, azért elviszem, de mondták, hogy kb. 4szer ennyi kell. Szóval folytatjuk a szenvedést.
Voltunk ma vérvételen, meg szemészeten. Eddig ez a vérvétel volt a "legjobb". Igaz, hogy Lili nagyon sírt, de az ujjából vették a vért, és nem tartott sokáig. Most más volt, mint múltkor. A szemészeten meg megnézték, kapott pupillatágító cseppet, várni kellett 20 percet, aztán megint megnézték, de azt mondták semmi gond. Egyébként semmit nem mondtak volna, én kérdeztem rá, hogy mégis milyen cseppet akarnak neki adni. De túléltük.

Gabómamó!
Nem lehet rábeszélni az orvost, hogy mégis a férjed feküdjön be Jázminnal?
Nem is tudom, mit nosztalgiázol! Mindjárt újra ott leszel a szülõszobán. Kép Bár Gombóc biztos gombóc lesz.

Edelweiss!
De jó, hogy végre írtál Te is. Úgy eltûntek a kismamik. Kép
Azért babucival minden rendben, ugye?
Én úgy tudom, 2 papás szoba van a Klinikán, az egyik a szuper ágyas, a másik meg sima ágyas. Legalábbis a barátnõm ezt mondta, nemrég volt felkészítõn. Én csak egyet láttam. Kép

Na, most már lefekszem.

Ildianyu
ildianyu
 
 


A férjem nézte a Forrai bölcsödés könyvét Pesten, az nem volt, viszont óvodás volt, azt meg nem vett, mert hogy én bölcsiset kértem. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

akkor kb. ? ml vizelet kell ? Az jo, hogy ujjbol vesznek vert. Szerdan Jazminnak a kezfejebol vettek. Ugy sirt szegeny, en is sirtam. De ott volt a ferjem es o volt Jazminnal. Lili szemere nem mondtak semmit? Tudod a kancsisagra? Nem voltak sokan?

Meg tudnad adni annak a Petofi sgt-i orvosi labornak a szamat, amit Orsi ajanlott?

Anyukam azt mondta o befekszik Jazminnal. Ugyis lehetne, hogy nappal a ferjem bent lenne, anyu meg ejszaka. Igazabol en szeretnek vele lenni. El nem tudom kepzelni, hogy Jazminmajd nyugodtan fog fekudni.

Konyv ugyben: szerintem nagyon jo a
Weores Sandor : Ha a vilag rigo lenne
Hoc, hoc katona ,
Cini, cini, muzsika.

Nu csok mindenkinek,
ganomamo
gabomamo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: