Új privát üzeneted érkezett!



Na sziasztok csajok!!!!

HIÁNYOZTATOK!!!

Most csak gyorsan, mert felugrottunk dvd-ért anyuékhoz és férjem éhen hal már. Lakás szép: nagyszoba és kisszoba okés, a többit majd jövőre folytatjuk.

Emese náthás, még nagyon kicsit köhög, de csütörtök óta nem volt böliben, holnap azért már viszem. Beírattam oviba, a Kodályba, zene csoportba.

Hát ez a vesekő.... ma felhívtam az uh-t, május 20-ig nincs időpont (!), mondtam, ennyi erővel be is krepálhatok!!! Valószínű a nagy munkától és valami füstölttől görcsölt be. Most már nem hátul fáj, hanem elől, nagyon lent. Érzékeny. Időnként szúrdogál.
Talán túl élem.

Meló ügyben ebben a két hétben nem nagyon értem rá foglalkozni, most neki álltam újra. Voltam a munkaügyiben és egy munkaerő közvetítőnél. Eddig még semmi.

Remélem a kismamáink jól vannak, és örülök nagyon, hogy ennyi új látogatónk és tagunk van. Majd igyekszem jobban megismerni titeket.

Puszi nektek csajok, ígérem, most már sűrűbben jövök, mondjuk csütörtökön.

Ja, rízs és sült virsli volt nálunk, holnap krumpli fözi lesz valami feltéttel.

Puszi

Emeseanyu/Szilvia

emeseanyu
 
 

 
 

Jó estét mindenkinek!

Rita, köszi kérdésedet: Soma jár bölcsibe, mostanában szeret nagyon, reggel is vidáman ment.
Ő is taknyos kicsit, meg köhög, de azért viszem. Remélem nem lesz lázas. Meg most adtam neki sokáig a Stodal szirupot (v.mi homeopátiás...), úgyhogy lehet, hogy ez használt!

Kriszti! Nem ismerem a tesztet! Csak az érzékenysége miatt kérdeztem, de akkor azt gondolom nem tudod!
Mindenesetre nagyon szurkolok Nektek én is! Ugyan írtad, hogy ritkábban szokott elsőre sikerülni, de az olyan jó lenne, ha ti KIVÉTELEK lennétek! Mert akkor a többi lombikosnak is lehet ez egy nagy kapaszkodó!

Szióóóóóó Szilvi!
Hát reméljük is, hogy jössz gyakrabban. A melókereséshez további sok (több) sikert! A Kodály ovira én is kíváncsi leszek majd, a tapasztalatodra, mert val.szeg én is oda viszem majd jövő szept-ben a Somát.
És tuti, hogy felveszik, mert olyanokat hallok, hogy ha nem a saját körzeted ovija, akkor nem biztos! Ott hány csoport van amúgy?

Én ma tarhonyát csináltam a hétvégi pörkölt maradékhoz. Holnap káposztás tésztát!

lola77
 
 


Sziasztok!

Délelőtt nem volt netem, nem tudtam nektek írni.
Lehet hogy hat a tea (PMS), mert tegnap előtt, meg tegnap nagyon görcsölt a hasim, hogy meg fog jönni, ma meg már szinte semmi. Pedig behordtunk aházikóba 10 tábla gipszkartont Kép. Most nem tudom mi van. Remélem együtt izgulunk Kikivel Kép

Képzeljétek már van hálószobánk a házikóba Kép. Úgy örültem neki. Majdnem azösszes kartont meg szigetelést felratuk ma. És nem is olyan kicsi mint gondoltam. Holnap talán lesznek képek, ha érdekel valakit Lolán kívül. Szóljatok ha nem, mert akkor elküldöm neki.

Szilvi, én is örülök, hogy hallottunk rólad. Jó hogy kicsit jobban vagy. Nekem a május 20-ról az ablak jut eszembe Kép. Végre túl vagytok a felújításon. Nem semmi lehetett. Nem is tudom én hogy viselném Kép.

Én holnap bablevest főzök. A mama csinált hétvégén főtt sonkát, annak a levéből. Már ha tényleg nem kell menni a mamához. Azt mondta, holnap már megpróbál egyedül lent lenni a boltba délelőtt is. Majd kiderül Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!
Hát sajnos nem sikerűlt.Hajnalban megcsináltam a tesztet ami negatív lett,és egy óra múlva meg is jött.Remélem a következő majd összejön három hónap múlva.
Minden jót kívánok mindenkinek
Sziasztok!
Kiki
vizikiki
 
 


Szia Kiki,
Úgy sajnálom, hogy nem sikerült. :-(
Direkt miattad kapcsoltam be a gépet, mert valami szerverjavitás lesz ma, és szerettem volna tudni az eredményt.
De azért ugye itt maradsz közöttünk?
Úgy köszöntél el, mintha már nem jönnél többet.
Szerettem volna még kérdezni tőled néhány dolgot a lombikkal kapcsolatban, de lehet, hogy most nem szivesen beszélsz róla.
remka
 
 


Sziasztok!

Kiki sajnálom. Úgy izgultam érted pedig Kép. A kövinél azért már nagyobb az esély, nem?

Különben nekem is megjött ma. Úgy görcsöl a pici poci, hogy fél órákat folyatom rá a forró vizet. Nem tudom mi van velem Kép. Ráadásul nekiláttam főzőcskézni, és úgy bevágtam a fejem a szekrénybe, hogy meg kellett kapaszkodnom, nehogy elessek. Most ott vigyorog a szép kis dudli Kép. Nagyon elegem van a mai napból.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sajnálom Kiki, hogy nem sikerült, úgy látszik beleesel a nagy átlagba (előszörre nem sikerül).

Neked is nagyon rossz lehet Hajni, hogy mindig ennyire szenvedsz mensikor. Abbamaradhatna már egy évre. Kép

Mi voltunk ma babaklubban, nagyon élvezte, én is sok ismerőssel taliztam.
Sajnos a kis kukiján és a golyóin piros kiütések vannak. Felhívom a dokinőt megnézi-e vagy ajánl-e rá vmit.

Tettem fel albumba képeket itt a babaneten. Cirmi család. Akinek van kedve megnézheti, milyenek vagyunk, voltunk...

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike, azt mondják az öregek, ha szülök, akkor nem fog többet ennyire görcsölni. Úgy szeretném kipróbálni Kép. Bár az egy évvel is megelégednék Kép. Megyek megnézem az albumot Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Nagyon cukorfalatok vagytok Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Helló!

Hát Kiki én is csatlakozom a sajnálkozók táborához. Gondolom, hogy most milyen nehéz nektek! De írtad, hogy a 3-4. még próbálkoztok, úgyhogy éltessen az új remény!
Azért tényleg gyere még közénk, várunk!
Olyan lombikos topik is biztos van, sok tapasztalatot tudsz gyűjteni és azt mi is szívesen olvassuk!

Hajni!
Igen, engem mindenképp érdekelnek a képek! És miért gondoltad, hogy kisebb lesz? Ált. úgy van, hogy pont akkor tűnik nagyobbnak, amíg nincs fal, nem?
Bár azért, ha majd bennt lesznek a bútorok, akkor derül ki, hogy jól terveztetek-e! Kép

Cirmike!
Lehet, hogy megint én vagyok a béna, de nekem azt írja ki, hogy az albumod üres! Kép
Segítsetek, hogy mit csináltam rosszul?

lola77
 
 


Na, oké! Lehet, hogy megint a babanet szarakodott. De most este megtudtalak nézni!

Nagyon hasonlít rád a Roli, Szandra! (Te meg anyukádra!)
A dédi meg nagyon fiatalos, így már értem, hogy tud mindig vigyázni Rolira! Kép

Az én nagymamimnak már nincs türelme az ilyen aprótalpúakhoz (mondjuk mikor mi voltunk kicsik, hozzánk se volt...), főleg ilyen aktívakhoz, mint Soma.

Jó éjszakát mindenkinek!

lola77
 
 


Már másodszor kellett újra regisztrálnom magam, egy kicsit bosszantó, hogy ennyire nem stabil ez a babanetes szerver.

Lola,
Nem volt nálam korona, de pár lépésre volt a pénzváltó. Milyen érdekes, ugye? Kép
Még jó, hogy volt nálam ft, mert általában kártyával vásárolok. Ha nem tudtam volna helyszinen kifizetni, akkor 2000 korona lett volna.
Már többször akartam kérdezni, de mindig elfelejtettem, Soma mennyi idős korától jár bölcsibe? Hogy viselik az ilyen kis gyerkőcök a bölcsit? Igaz, hogy egy darabig minket még nem értint a téma, de kiváncsi lennék rá.

Cirmike,
Nekem is azt irta ki délután, hogy, hogy üres az album, de most már sikerült megnéznem. Nagyon aranyos Roli a képeken, főleg az első kép tetszik, azon olyan édes pofit vág. Kép
remka
 
 


Sziasztok!

Lola, én is úgy gondoltam, hogy nagyobbnak tűnik falak nélkül, de be kell látnom nem igaz Kép. Most ahelyett hogy menne össze a ház, nő mint a bolondgomba. Sajnos képek még nincsenek, mert tegnap csak kiugrottunk, nem is gondoltuk induláskor,hogy kinézünk oda is.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hú, Hajni most elszomorítottál! Kép Pedig vártam...
Na majd legközelebb. Tessék mindig magatokkal vinni azt a gépet, hátha a háznál köttök ki! Kép
Engem tényleg tök érdekel. De csak így, hogy más háza, ha a sajátom lenne, már biztos kihullott volna az összes hajam az idegtől. Kép


Remka!
A bölcsiről!
Soma 20 hónaposan kezdte (tavaly aug. végén) és 2 hétig sírt nagyon, talán a második hét közepe fele egyre kevesebbet, majd a 10. nap reggelén mintha elvágták volna. Talán akkora "értette" meg, hogy nem hagyom ott örökre.
Sokat tanult ott a többiektől (3-an voltak ekkorák, ők voltak akkor a kicsik), a nagyobbaktól. Pl. ő ott tanult meg igazán játszani, tisztán enni, bizonyos kifejezéseket. Pl. bocsánat, köszönöm. (Na ezeket biztos megtanulta volna tőlem is, csak talán később, nem 22 hónaposan) Ja és november közepén nagyon ügyesen mondta a Télapós mondókákat, majd a karácsonyiakat is.
Épp ma pedig felsorolt kb. 6 bölcsistársa jelét. Mondta, hogy kié a kifli, házikó, labda, cseresznye, dominó, alma. Ezt mondjuk nem tudom leellenőrizni... Kép
És még csak 2 hónap múlva lesz 2,5 éves.
Hátrány az talán a szobatisztaság. Múltkor szoltam, hogy már itthon mindig pisil a bilibe, Wc-be, ha ráültetem, néha már kakilt is, de nem szól... A válasz erre az volt, hogy ott 17 gyerek van. Ez érthető, nem tudnak rá odafigyelni! Azért néha ráültetik, persze! Szóval ha itthon lennék vele, lehet hogy már szobatiszta lenne, de ezt ki tudja...
Ja, volt egy időszak febr. környékén, mikor 2-3 hétig nem akart menni. Nem tudom miért, talán azért mert akkor volt a 4 napos ünnep, előtte is volt beteg, sokat volt itthon. Azt mondták a g.nénik, hogy mostmár ahogy okosodik, rájön, hogy csak jobb otthon!

Cirmike! Még mindig "rossz" a Roli, vagy csak rossz napjai voltak? (Autótok egyben van még? :o)

Szilvi!
Mondtad, hogy ma jössz! Csináltattatok Ti is fényképet a böliben? Nekem azt mondták anyák napis lesz, erre egy motoron ül, kék tengeres háttérrel! És persze abból csináltak 2 példányt, amelyiken nem néz a kamerába. Nem tetszenek és otthagytam 5 képért 2040 Ft-ot!

Rita! Mi van veletek?
Az anyus összeveszéshez akartam írni, hogy én is gyakran összekapok anyummal, pedig nem együtt lakunk. Képesek vagyunk 5 perc alatt veszekedni, miután odamentünk 1 hét után! Ált. úgy 1 héten 2-3-szor megyünk, ebből 1-szer vigyáznak is rá! (pár órát csak!)
Nem tudnék már velük lakni 2 napig, az tuti, úgyhogy teljesen megértelek! Ti meg már néhány éve gyűritek egymást! Tényleg jobb külön, ugyeeeeeeeeee Hajniiiiii? Kép
Szóval kitartást!

Befogom a csipogóm, mert sok lett!

lola77
 
 


Sziasztok!

8-kor indulok a boltba, úgyhogy van egy kis időm még Kép.

Lola, ne izgulj egyszer csak lesznek képek. Érdekes, én a sajátomat is szeretem nézni, szerintem nincs annyi idegeskedés az építkezéssel kapcsolatban, mint az elején gondoltam. Lehet hogy azért, mert nem húzzuk fel magunkat mindenen.
Tényleg jó lenne már külön, én is nagyon várom. Sokkal ingerültebb vagyok, mióta itthon lakunk, többet veszekszünk a párommal is. Bár én inkább azt mondom, hogy csiszolódunk Kép.
Tegnap apu pl azért nevetett ki minket, mert képsek voltunk azon összeveszni, ki milyen hőmérsékletű vízben akar kezet mosni Kép.

Ja nem is mondtam tegnap mennyit dolgoztunk. Behordtunk 17 db dorogi rácsot, meg 16 db gipszkartont. Nem semmi módon elfáradtam. Ráadásul a sok eső miatt be sem lehetett állni az udvarba, úgyhogy az utcáról kellett egyesével becipelni Kép. Szóval elvoltunk.

Nem sokat írtál magadról, de én örülök, hogy nem két sort írsz Kép. Szerintem csipogj nyugodtan KépKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lola,
Jó volt olvasni a bölcsis történeteket, nyugodtan mesélj máskor is, mert érdekes volt, és egyáltalán nem irtál túl sokat.
Én Martint biztos nem fogom bölcsibe adni, mert a kicsivel mindenképp itthon kell majd lennem. Volt aki azt mondta, hogy miért nem adom majd Martint bölcsibe, és akkor több időm lenne a kicsire, de szerintem ez hülyeség. Miért ne lehetne itthon velünk, ha van rá lehetőség? Legalább a tesóval is jobban összeszoknak majd.
A kicsivel viszont valószinűleg 2 évig leszek csak itthon, aztán vissza szeretnék majd menni dolgozni. Azt tervezzük, hogy felmegyünk majd Pestre, vagy legalábbis közelebb Pesthez, mert a férjem ott dolgozik, és minden nap este 8-ra ér csak haza.Kép
Gondolom én is jobb állást tudnék majd találni Pesten, mint itt a környéken. Már most is gondolkodtunk a költözésen, de anyukám elég közel lakik hozzánk, és sokat segit nekünk, és erre szükségem is lesz egy kicsi és egy pici mellett.

Cirmike,
mikor mész a 18 hetes uh-ra? Olyan kiváncsi vagyom már...

Na megyek főzni, mert lassan el kell indulnom a reptérre a sógornőmért. 3 hétig lesz itt nálunk. Legalább lesz egy kis nyugi, mert lesz aki foglalkozik Martinnal. Kép
remka
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a mamától Kép. De fél 3 körül mehetek vissza kertvárosba, mert a párom a telken száll ki. Ha láttok egy hülye Opeles nőt, aki épp veri szét az autót akkor az én vagyok. Ugyanis mostanában nem akar viselkedni, ráadásul tegnap elfelejtettünk tankolni, és már igen a pirosban mocorog a mutató Kép.

Remka, egyetértek veled, hogy nem adod be, ha már úgyis otthon vagy. Ráér majd az oviba menni Kép. Különben is egy csomó pénzbe is kerülne, mert ha otthon vagy akkor fizetős minden bölcsi.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni,
Én biztos nem foglak látni.
De ha a gép úgyis nálad lesz, kérj meg valakit, hogy csináljon egy-két képet, amint éppen vered szét az autót. Kép
Miért, amúgy ingyenes a bölcsi, ha dolgoznak a szülők???
Tényleg, egyébként mennyibe kerül?
remka
 
 


Én úgy tudom, ha dolgozol akkor a kajáért kell fizetni. Ha nem akkor valami óradíj van. Nem annyira tudom, de a sógornőm bölcsis néni, és ő mondott valami ilyesmit. Sajna engem még nem annyira érint ez a téma,úgyhogy a kapott infókat elég hamar törlöm Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja, tényleg a fényképező. Már most elrakom, mielőtt elfelejtem Kép. De jó, hogy szóltál Kép. Nem baj ha nem látod, legalább a topikból valaki nem rajtam fog röhögni egy hétig KépKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok,
Megjött a vér eredményem afp és Mom ok. A vérképem semmit nem változott a múltkorihoz képest. Pedig már 3 hete eszem lassan a vasat...
Jövő hét kedden megyek a 18 hetes uh-ra, már nagyon várom, igaz csak hagyományos fajta lesz és sajnos végül úgy néz ki, hogy apa mégsem tud jönni. Ha nem mutatja magát bejelentkezek a fizetős 4D-re.

Én Rolit szívesen beadám a bölibe, de tényleg fizetős ha gyeden vagyok és most ez nekünk igen luxus lenne. Tudom, hogy ő is nagyon sokat fejlődne ott. Oviba viszont fog menni rögtön, amint engedik ide V.szőlősre ahol lakunk, hallottam van akit bevettek 2,5 évesen is és pelenkázták is. Jövő héten megyek beszélni velük.
Imádja a babaklubbot ahova nemrég kezdtünk járni...
Tök szupi anyák napi képek sikerültek! Kár hogy Somáét elbénázták...Kép
Már rendeltem is belőlük a nagymamák és dédmamák számára. 390 Ft/db volt.

Vasárnap nagy buli lesz nálunk! Párom 33 éves lesz és jön az egész család délutánra, Roli nagyon fogja élvezni de én biztos lefáradok.Kép

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike, el is hiszem hogy elfáradsz. Nem semmi egy ilyen bulit végigtalpalni Kép.
Nem mondott semmit a doki a vasadra? Furi hogy nem változott.
Szerintem nagyon jó lett a kép, annyra édes rajta a pici fiad Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hú, Cirmike ez tényleg tök jó. Most már végképp nem értem, hogy a miénk miért nem anyák napis? Tök ideg vagyok, mert én is ilyesmire gondoltam! Pedig a mienket is a Fókusz fotósok csinálták! Hát holnap megkérdezem a g.néniktől!
Szurkolunk a Uh-hoz, miért nem csinálják 4 D-sen, elromlott a program? Kép

Remka!
Ő az a sógornőd, akik lombikoltak? Külföldről jön, honnan?
Amúgy mit dolgozik a párod, hogy este ér haza? E.gom közelebb van Pesthez, mint Tb? Reggel mikor megy el?
Az anyukádhoz való közelség tényleg sokat számít,emiatt gondolom még egy kicsit maradtok! Jól teszitek, a nagyvárosban jól be lennél zárva a 2 kicsivel, így meg azért néha ha Martint elviszi, már az segítség!

A bölcsi amúgy 230 Ft/nap, ez a kaja, így 1 hónap kb 4-5 ezer, de mindig hiányzunk, úgyhogy az lejön belőle. De tényleg fizetős, ha otthon vagy a kicsivel, sőt a helyhiány miatt legtöbb helyen be sem veszik, hiába fizetnél!

lola77
 
 


Hajni!
Ne izgulj a kocsi miatt, menjél lejtős úton és tedd üresbe! Kép

lola77
 
 


Lola, kedves vagy, csak tudod mi a dob közepén építkezünk Kép. Azért majd kipróbálom, meg lehet hogy nem akkora gázzal kéne közlekednem és akkor is spórolnék egy kicsit Kép. Ja, meg a szivatót sem fogom rajta felejteni. A végén még benzint sem használok míg kiérek Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szabadalmaztasd a Hajni-erővel meghajtott járművet ám! Kép

Nem sokat írtatok. Gondoltam, ha lesz mit olvasnom, s mire reagálnom akkor nem vasalok. Pedig már a déli alvásnál is azt terveztem, de eltoltam estére.
Ti lettetek volna a kibúvó, dehát így kénytelen vagyok nekiállni! Kép
Itt les rám a vasalóállvány, a vasaló meg a 2 kupac ruha!
Megyek....
azért visszakukkantok közbe, 50 cm-re vagyok ám a klaviatúrától!

lola77
 
 


Lola, ha visszanézel, nézz át a babát szeretnékes tipikba, raktam fel képeket oda. Nem küldöm el neked emilben, ugye nem baj?

Ja, közben anyu kivitt, meg jöttek is értünk, úgyhogy holnap reggel lehet minket látni. Vagyis csak engem, mert a párom a kocsiban fog ülni Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Na én mentem aludni. Azért nézd meg a képeket Kép. Holnap majd begyűjtöm a dics-dics-t Kép.
Jó éjszakát nektek, vagyis jó vasalást Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Tegnap este elmentünk Győrbe a barátnőmékhez és megint átmentünk a szlovákokhoz kajálni egy jót, (8.000 Ft-ért 4ünknek főétel, desszert, kávé, fiúk 2 rövidital 2 sör, mi csajok üdítő) hosszúra sikeredett, fél 3-ra értünk haza.
András fél 7-kor kelt ment dolgozni és én se tudtam visszaaludni, pedig Roli a keresztanyjánál (sógornőm) volt.

Elkezdek készülni a holnapra...jó lenne ha ki lehetne tenni a kerti garnitúrát, jobban elférnénk, bár az étkezőnk is 6-ról 10 fősre bővíthető, de 15-en leszünk. (5 gyerek, de nagyok már 8-17 évesek)

Lola, én csak ingeket, blúzokat (az most nincs is) szövet ill. vászon nadrágokat vasalok, semmi mást, tudom szokás kérdése, de sztem a legutálatosabb dolog a vasalás, főleg a deszka elővétel, víz töltögetés a vasalóba, ruhák kisimítása a deszkán... fúj!!!
Ha gondolod próbáld ki!

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike,
Nekem is állandóan vashiányom van, pedig szedem az Elevitet is és a vasat is. De már kezdek hozzászokni, Martinnal is ugyanez volt, sőt még szoptatás alatt is kellett szednem.
Jó bulizást holnap!

Lola,
A férjem nővére jött tegnap Bulgáriából hozzánk, a lombikos sógornőm pedig a bátyám menyasszonya. Hétfőn lesz a beültetés, 9 petesejtet sikerült megtermékenyiteni, hármat fognak beültetni. Úgy szeretném, ha összejönne nekik. Szegények Martinon élik ki szülői ösztönüket, ami persze nem baj, de jobb lenne már nekik is lenne egy (vagy két) saját lurkó.
A férjem programpzóként dolgozik, és azért Pesten, mert mivel nem beszéli a magyar nyelvet, semmi esélye nme volt, hogy itt találjon állást a közelben. A munkaidő 9-től fél 6-ig tart, napi 4 órát utazik. Esztergom szerintem közelebb van, mint Tatabánya, csak onnan talán jobb a közlekedés az autópálya miatt, mint innen.
A Te férjednek hogy van a munkaideje a Suzukiban? Váltott műszakban dolgozik? Ő hogy birja az állandó ingázást?
remka
 
 


Hajni!
Megnéztem a képeket, igen így képzeltem a gipszkarton falakat, mostmár jobban értem! És amik ott fönn lógnak, ilyen mindenféle vezeték, azt valami takaróval kell láthatatlanná tenni majd?
Nagyon jó, szerintem! Így már tényleg alakul a ház belső formája!

Cirmike!
Ez tényleg tök olcsó étterem lehetett, itthon duplája lett volna!
Jó vendégjárást holnapra, azért csak lightosan háziasszonykodj, biztos segítenek anyukádék!

Remka!
Ja, már értem, hát tényleg nem piskóta nektek sem, korán elmegy reggel és este ér haza.
Ha nem beszél magyarul, akkor a pesti munkahelyén hogy oldja meg?

Férjem is napi 3 órát utazik, ha reggeles 6.00-14.50-ig (a busz hajnal 04.00-kor jön) és hazaér majd 17-re! Ha du-os, 14.50-01.20-ig (de már jön a busza 12.45-kor) és hazaér hajnal 2.45-re! Szóval du-osban napi 10 órát dolgoznak ráadásul!
Mondtam már neki, hogy jöjjön át Tb-ra v.mi multihoz. De ő itt a Suzukiban csop.vez., ha viszont átjönne, sokkal kevesebb bérért (100 alatt) csak gyártósori munkásként kezdhetné. És itt sokkal bizonytalanabb cégek vannak. Sorra szünnek meg. Az autóipar meg biztosabb, mint a számítástechnika. Tudod a szám.techn. sokkal gyorsabban fejlődik, egyik évben még ezer szám gyártják az x alkatrészt, 2 év múlva meg már a kutyának sem kell, vonulnak a távolkeletre!
Amúgy idén lesz 10 éve, hogy ingázik. sz.tem elég jól bírja. Én már biztos földobtam volna a talpam. Viszont amióta megvan Soma, nagyon nehéz. Én term. szeretném, ha több részét venné ki a feladatokból (nem nagy dolgokat kérek tőle), ő pedig rohadt fáradt, semmire nincs energiája (a számítógépen kívül! Kép), szóval vannak súrlódások, sajna.

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola, a plafonra is gipszkarton jön, és azok fogják eltakarni a vezetékeket. Ezeket különben is csak úgy lehetne eltűntetni, hogy bevéssük a falba Kép.

Képzeljétek, pont ma jöttem rá, hogy már alig van hátra munka. Vagyis nagy munka Kép. Ha minden jól megy és időben jön a pénz, akkor másfél hónap mulva már járólapozunk Kép. Olyan boldog lettem a gondolattól is Kép.

Na megyek vacsizni. Még jövök Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet az, hogy néha egy-egy mozdulatnál olyan érzésem van, mintha a pocakomba belülről kést szúrnának? Csak egy rövid pillanatig tart ez az érzés, de nagyon rossz. Martinnál nem volt ilyen. Általában akkor, ha felülök, vagy ha féig fekvő helyzetben oldalra fordulok. Nem túl gyakran van ilyen, de azért aggódok egy kicsit, hogy mitől lehet.

Lola,
Hát akkor a Ti helyzetetek sem sokkal jobb. Amúgy melyik műszakot szereted jobban? Gondolom a délelőttöst, nem?
Nálunk ugyanaz a helyzet,mint nálatok. A férjem is sokszor hazajön este, és leül a gép elé (pedig egész nap előtte ül a munkahelyén Kép ) Ha meg rászólok, hogy segitsen, még én érzem rosszul magam, hogy szegény egész nap dolgozott, én meg még csesztetem őt. Pedig én is egész nap talpon voltam. Csak azt nem tudom, hogy mi lesz majd két gyerkőccel, hogy fogom fürdetni őket egyedül. Este 8-ig azért nem akarok várni majd a fürdetéssel.
A pesti cég, ahol dolgozik egy indiai cég, ezért mindenki angolul beszél, egyáltalán nem volt szüksége a magyar nyelvre. Ez volt a szerencsénk, különben még lehet, hogy most sem lenne állása. Korábban itthonról dolgozott távmunkában, az nagyon jó volt, sokat tudott segiteni nekem. De sajnos állandóan késve fizettek, ezért megbizhatóbb helyet kellett keresnünk.
Igazad van abban, hogy nem lenne érdemes a férjednek feladni a biztos állást egy bizonytalanért, főleg ha kevesebbet is fizet. Talán egy újonnan induló cégnél lenne esélye, hogy jó helyet és jó fizetést kapjon, és hát azért a Suzuki nem rossz referencia neki.
remka
 
 


Sziasztok csajok!

Van itt most valaki?

Pusszantás

emeseanyu
 
 


Helló csajok!

Emeseanyu, sajnálom, hogy nem taliztunk. Játszótereztünk, 6 után értünk haza.

Hajni! Ez tényleg tök jó érzés lehet, akkor már lehet visszafele számolni a heteket!
Nemsokára takaríthatsz! Kép
De az ilyen takarítást én tök bírom, gondolom Te is örömmel fogsz majd!

Remka! Persze a de-s szakot!
És várjuk tényleg a Tb-n induló autós cégeket, de sajna már 2-t elveszített a város (Toyota+v.mi másik japán)! Most egy autóüveg gyár kezdett, de sajna kevés ember kell, minden automatizált, talán 150 főt hallottam, hogy felvesznek!
Hát igen, az esti fürdetések tényleg nehéz lesz nektek, merthogy Martint sem hagyhatod egyedül a kádban, amíg a picit ellátod!
Próbáld meg talán úgy, hogy a picit is a nagy kádban fürdeted, benne a kis káddal! De hogy egyszerre hogy öltözteted őket fel, arra már nincs tanácsom!

Cirmike!
Igen, szoktam én is szelektálni a vasalás között, korábban még hetente 2-3-szor vasaltam, mostmár csak 1-szer, kb 1/2 órát. Valamikor kimaradnak a férjem munkáspólói... De nekünk vannak bodyjaink, meg melegító alsó, pólók, amik iszonyat gyűröttek, ha nem vasalom ki. A jobb minőségűek ált. nem gyűrödnek, azokat én sem szoktam!

lola77
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok.

Szilvi, azért kicsit többet is írhattál volna. Mostanában nagyon ritkán látunk.

Lola, iszonyatosan várom már a takarítást Kép. Talán még soha nem fordult ilyen elő velem Kép.

Képzeljétek, most volt kint két kőműves, és nagyon megdícsért minket Kép. Olyan büszke voltam. Még azt is megjegyezte, hogy milyen szép rend van Kép.

Ma végre befejeztünk a szigetelést, meg falraktuk a szigetelés védőt is. Ezzel sem kell már foglalkozni Kép.
Meg képzeljétek hogy jártunk. Leraktuk próbaképpen a hálóba a hungarocelt, gondoltuk rárakuk a dorogi rácsot is. Mivel engem össze-vissza dobált a szélben a vas, a szomszéd megsajnált, és segített bevinni. Vagyis segített volna, de nem fért be az ajtón Kép. Na jó, akkor ezt hagyjuk, inkább hordunk le cserepet. Megcsináltuk a cisgát, erre kiderült, hogy az a fránya cserép nem fér bele a vödörbe Kép. Szóval azt sem tudtuk Kép. És még csak most jön a péntek 13 Kép.

Na jó, megyek vacsizni.

Ui: nem is mondtam nektek keddtől megint dolgozom a Apeh-ban. Még semmit nem tudok, holnap délután beszélem meg a feltételeket.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni!

És örülsz, hogy megint dolgozhatsz állambácsinak? Kép
Az a szigetelésvédő milyen anyagból van?
Nem is tudtam, hogy lesz mostanában péntek 13?

Remka!
Gondolkodtam a hasszúráson! Nekem az a legelején volt, meg a 30. hét után! De nekem alulról a hüvelyem felől felfelé volt a késszúrás-érzés.

A legelején gondolom, ahogy tágult-alakult a méh. Utána pedig akkor jött elő, ha gyorsan mentem. Szóval szerintem le kellene lassítani a tempót. Nálam az segített.
Megijedtem én is, el is mentem a dokimhoz, azthittem kinyílt a méhszáj, de szerencsére nem volt semmi!
Vagy még az lehet (mivel csak némely mozdulatnál), hogy a baba tiltakozik, nem jó neki a mozdulat és nem "fér el", vagy kényelmetlen!
Nem mész mostanában a dokidhoz? Ha soká kéne menned, azért sz.tem kérj időpontot mostanára, hogy megnyugodj.

lola77
 
 


Próba

lola77
 
 


Helló!

Eltűnt a hozzászólásunk Cirmike! Meg a Te képed is!
Fúúúúúúúúúúúúúú!

Tegnap is írtam, nem tudtam elküldeni persze!

Mostmár melóba is tudok netezni néha. Most pl. egyedül vagyok az irodámban. Főnök sincs.

Most nem is jut eszembe, hogy mit írtam tegnap!

lola77
 
 


Na sziasztok csajok!

Most végre feljutottunk anyuékhoz, így tudok írni.

Hétfőn voltam intravénás vesefeltöltésen (frankó volt!!), ahol pontosan kiderült, hogy a jobb oldalon alul van egy gyufafej nagyságú kő. Fel kellett vele mennem a fődokihoz, aki mondta, hogy jövő hét szerdán (4.-én) be kell mennem kő szétzúzásra. Hál isten reggel 8-ra megyek és délután már haza is mehetek. A gyerek miatt kértem így. Annak majd két hét múlva lesz eredménye, hogy sikerült e szétzúzni. Ha nem, akkor valami más lesz, ha igen, akkor homok formában fogom kipisilni, az nem fog annyira fájni.

Egy hete hál isten nem fáj, bár néha érzem, hogy ott van. Nem baj, legalább túl leszek rajta.

Ma mamánál voltam takarítani, utána otthon takarítottam ki, úgyhogy enyhén fáradt vagyok.
Holnap megyek VÉGRE fodrászhoz, egy kis kényeztetésre.

Emese volt egész héten böliben, hál isten, el van, bár amikor az Ági néni, a szigorú néni van ott, kevésbbé lelkesen megy be. Mi is csináltattunk fotókat, nekünk elég jól sikerültek, bár tényleg tök fura a kék tengerpartos háttér előtt a talpig kinyalt kislányom. Én ott voltam a fotózáson, már ott tök fura volt nekem az egész. Mért nem szóltak akkor, hogy fürdőruhába vigyük őket??? Kép
A sárberki ovis képeket is láttam, azok is rendes anyák napisak voltak, anyus és mamás formában. Katasztrófa ez a böli...

Nemsoká megtudjuk, az ovi felvételi eredményét, bár én majdnem biztosra veszem a sikert.

Ha kisgyerkőc van otthon, akkor tényleg nem szívesen veszik be a bölibe a nagyobbat. Ha igen, szolgálati díjat kell fizetni, ami nagyon húzós, napi 1100 forint. Úgyhogy több mint 20 ezerre jön ki egy hónapra. Annyit nem ér... az meg hülyeség, ha csak pár napig jár egy hónapban, a többit nem, mert akkor nem fog rendszert megszokni. Úgyhogy inkább tartsátok otthon. Végül is a legegészségesebb egy kisgyermek fejlődéséhez, ha 3 éves koráig otthon van az anyukájával, még akkor is, ha a böliben önállóságot és társaságot kapna. Én nem bántam meg, hogy 3 évig otthon volt velem, sőt.... Sok élményről lemaradtam volna. Így is sokszor sajnálom azokat a perceket, amikor nem lehetek ott.

Ma sült kolbász volt, krumpli, meg savanyú. Holnap és holnapután rízs lesz, fasírt és kompót.

Vasárnap ANYÁK NAPJA!!!! Olyan jó érzés......

Munka ügyben még semmi. Lett volna egy időszakos munka, 2-3 hónapos, nagyon szar pénzért. 5 ezerrel lett volna több, mint a munkanélküli. KÁOSZ!!!

Puszi csajok, a kismamák vigyázzanak magukra, a gyerkőcösök a gyerkőcre, aki egyik kategóriába sem tartozik (HAJNI), az a házra, férjére és most már igazán bebabásodhatna....

PUSZI, kellemes hétvégét, vasárnap jövök!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Én is írtam nektek, de az is eltűnt. Már én sem tudom mit írtam.

Írok a máról, hátha előkerül a régi Kép.

Jövő hét valamikortól csoportvezető leszek, ugyanennyi pénzért, és máshol. Nem baj, legalább kipróbálhatom főnöki énemet Kép. Azt mondták 2 hónap.

Szilvi, képzeld, a csaj a munkaközvetítőnél kérdezte hogy ismerlek e. Először nem tudtam kiről beszél Kép. Végül sikerült a gyerekről beazonosítani téged Kép.

Olyan hulla fáradt vagyok. Nem is jut semmi az eszembe.
Tegnap befejeztük a cseréphordást, ma meg már a csatornának ástuk az árkot. Remélem hétvégén több időm lesz írni, és kicsit összeszedettebb leszek. Ki vagyok akadva magamtól ma. Azt sem tudom hol vagyok Kép.

Ja Szilvi, a házikóra nagyon vigyázunk, a baba még odébb van. Ilyen fáradtam még akciózni sincs kedvünk. Iszonyat ez az izomláz Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hát végre, nekem napokig fel sem jött a társalgó...

Felteszem megint a pocakos képem, ami 18 hetes.
A keddi uh-n ok volt minden. Valsz.kislány lesz, tehát Réka.

Kép

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Lola,
Neked írtam még, hogy S.Z. nemcsak sulis oszt.társam volt (padtársam is), hanem az oviban is egy csoportban voltam vele. Ezek szerint veled is. De lehet, hogy csak néha volt összevonva?!
Én már 3 évet másokkal jártam mikor a nagycsoportot (4.év)új csapattal kellett kezdenem (veletek?), nagyon nem szoktam meg, mindig egyedül játszottam vagy a dadussal. Nem is maradt meg bennem senkinek az arca és csoportképem sincs arról az évről. V.Erika is velünk járt, ő később oszt.társam lett...

Hátha neked feldereng vmi...
Üdvözlöm Zolit, ha találkozol vele megint.
Cirmi

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

végre bejött ez a hagy ne mondjam mi.egyik nap netünk nincs amikor meg van akkor ide nem tudok belépni.
nálunk nagy a káosz,apukám már itthon van(aki nem tudja gerincsérvvel műtötték)a mama meg hszerdán megy a korházba,epe+ugy néz ki talán veseműtétre is.de ez majd csak csöütörtökön fog kiderülni.

gyerekek náthásak Atinak kötőhártyája van,most voltunk a dokinál.este alig birta nyitva tartani a szemét,egyfolytában kamilláztam neki,szegény ugy hagyta,olyan hálás volt.biztos nagyon jol esett neki.
gyerkőcökkel minden rendben?

Cirmike gratulálok a majdnem kislányodhoz,csak nem fog már megkukacosodni.nagyon jok a képeitek,a 3hónaposon hasonlit rád Roli a legjobban.amúgy merre laktok szőlősön?szoktam kijárni hétvégén mazsorettre.

na jol van most megyek a Hannáér az oviba
sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Rita, látom zajlik nálatok az élet...
Szegény Ati, csak Hanna el ne kapja!

Most sikerült felraknom képeket a házról is végre, mert ez a babanet... A Samu abc-től lakunk két háznyira... Homok utcából nyílik a mi kis utcánk a Kertalja.(még csak kavicsos utca)

Nálunk áll a bál anyukámmal szemben, mert mi sose segítünk nekik a balatoni háznál... András minden másra ráér, a szüleinek mindig segít, stb... Pedig őtőlük kapjuk a legtöbb anyagi támogatást, igazán nyújthatnánk vmit cserébe...
Szóval szarul kezdődik az anyáknapi hangulat!
Ráadásul ma este jönnek hozzánk mert együtt megyünk koncertre Bp-re. Tök drágák voltak a jegyek: Művészetek Palotája Koncertterem, Emlékkoncert egy régi dalszövegíró évfordulójára, kb. 30 mai híresség lép fel. Nincs is kedvem hozzá, mindenki tök duzzogni fog.
Na, bocsi mindezért...

Szép hétvégét mindenkinek, jó programok lesznek, mi is szerettünk volna menni a gyerkőccel erre-arra, de lehet muszáj lesz a Balaton legalábbis szombaton, vasárnap meg anyósék, apukám anyukája, névnap is lesz a családban. Szóval nem vmi nyugisnak ígérkezik a hétvége.

Cirmike
19. hetet kezdem...

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok csajok!

Most csak röviden.

Hajni: először engem vettek fel a csop. vezetői melóra, délelőtti munkára (nem tudom, téged melyik szakba), de én visszautasítottam. Szerintem (de nem mondd vissza), embertelen, mennyire lehúzzák az embert. Kb. 10 ezerrel lett volna több a pénz, mint a munkanélküli. És tök sok a meló, a stressz. Szóval ezért nem vállaltam. Pedig a meló nagyon tetszett volna. Olyan kizsákmányolás szaga van. Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy akkor mennyit fizetnek szegény egyetemistáknak, akik rögzíteni fognak.

Amúgy semmi zújság. Most megyek Mesiért a bölibe. Most végeztem a fodrásszal. Tök jó érzés, hogy végre emberibb lett a külsőm. Előtte meg is főztem már. Mondta a fodrász, hogy kifejezetten vicces hatása van a fehér olajfesték foltoknak a hajamban. Amennyitől lehetett, megszabadított.

Ma jön Dávid. Elvileg egy napra jött volna, de itt akar aludni. Holnap kiviszem őket a 2-kor kezdődő gyerek koncerte (neoton) a csónitóra, aztán hazaviszem.

Cirmike: nagyon gratula neked. Olyan szép a pocid. Emlékszem, hogy Rolinál milyen nagy volt a vége fele. Örülök, hogy kiscsaj lesz. Most legalább meglesz a nemek aránya. Vigyázz magadra!!! És ne duzzogjatok. Nem akarlak hergelni, de azért anyudéknak is igazuk van és anyák napján próbáljátok félre tenni a dolgokat. A koncertet meg élvezzétek!!!

Puszi a többieknek is, most rohanok a kiscsajért, ahogy ismerem egy-két órát még hintáznunk kell.

Pusszantás és kellemes hétvégét!

Vasárnap jövök.

Szilvia

UI: a beteg gyerkőcöknek jobbulást.

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Végre egy kis idő Kép.

Szilvi, ugyan az a munka, csak ugye én már nem kapok munkanélkülit, így minden megteszi. Szerintem nem lesz annyire idegörlő feladat, nálunk is nyugi van. Különben hasonlóan kapnak a diákok is.

Cirmike, szerintem is nyugodj meg, ne rontsátok el ilyenek miatt a hétvégéteket. Én ismerem ezeket a dolgokat, ha ez bíztat nálunk is hasonló a helyzet, csak én még itthon is lakom Kép. Egy kicsit segítetek aztán megint egy időre nyugi van. Azért az ő oldalukról is próbáld meg nézni a dolgokat.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


De jó, hogy ennyien írtatok! Pedig már olyan csalódottam ültem ide, hogy biztos megint szarakodott a szerver, úgyhogy senki sem ír!

Editről még semmi hír, pedig lassan már 2. hete befeküdt. Azért elég jól bírják a lurkók, reméljük minden oké lesz.

Rita!
A kötőhártya szar ügy, Soma nekem is olyan kis bágyadt olyankor. De 2 nap alatt lezavartuk. Gondolom vírus, nem?

Cirmike! Igen, mi több évig jártunk a Zolival, de akkor rád azért inkább csak a suliból emlékszem. Én a bölcsit jártam többször az évveszteség miatt. Szerintem nem túl jó az utolsó ovis évet megismételni. Vagy nálad nem ez volt? Igen, a V. Erika meg most tanár a Herman régi alsós részében működő alapítványiban, úgy láttam! Még voltak az ovis csoportban olyanok is, akik d-sek lettek! Milyen kicsi a világ!
Cirmike, nem tudjátok úgy megoldani a segítséget, hogy Ti lementek 1 nappal előbb, a férjed meg úgyis mindig úton van, utánatok menne. Amúgy nálunk is szokott ebből durci lenni, ha anyuék valamit kérnek, hogy segítsen a Zotyó! Bár ők tudják, hogy alig van itthon, alig alszik, így csak ritkán szakítják el a családjától, tőlünk.

Hajni!
Szerintem ne szomorkodj a kevés pénzes meló is meló, főleg ha csak 2 hónap, azt ki lehet bírni és sz.tem nem csak stresszel jár, van jó oldala is. (emberek megismerése, kimozdulás otthonról, esetleges kapcsolatok teremtése amiből a majdani jó állás lehet, kihívás...)
Tudom mennyi most a munkanélküli, de hidd el, hogy a legtöbb helyen egy szakban (multik, bármilyen iroda) alig adnak 1-2 ezerrel többet, mint a minimálbér (57.000)! Ahol a jó pénz van, azt úgysem hirdetik meg, betöltik protekcióval!Kép
(
Annak idején, pályakezdőként én is elég keves bért kaptam, de megismerkedtem egy csomó olyan emberrel, akik utána különböző dolgokban tudtak segíteni (lakás), majd az egyik áthívott a saját cégéhez, jobb bérért.
Szóval szerintem el kell kezdeni...

Szilvi!
Bocs, nem vitatkozni akarok, de azzal nem értek egyet, hogy a gyereknek a legegészségesebb a fejlődése szempontjából, ha 3 éves koráig otthon van anyával. Miért pont addig? Azért mert addig kap az államtól pénzt?
Ezt gyereke (meg szülői hozzáállás) válogatja. Engem (és még sokakat az én korosztályomból) 1 éves korom előtt beadtak bölcsibe, és pszichológus legyen a talpán aki visszavonatkoztata erre bármit is az életemből. Igenis jót tesz a közösségbe kerülés a gyereknek, olyan értelemben, amit Te otthon, kettesben nem tudsz megadni neki! Pl. szociális fejlődés, társadalmi (IGEN!) beilleszkedés, énkép formálódása. Persze mindez 3 éves kor után is kialakul, nem vitatom. De - ha el tudod engedni a gyermekedet - semmi veszélye, kockázata nincs, ha 3 éves kora előtt közösségbe járatod!
Na elég a litániából, de ez kikívánkozott belőlem. Tudom, hogy lesz aki egyetért velem, lesz aki nem.
Amúgy én is jobban örülnék, ha akár iskolás korig is támogatná az állam az anyák részmunkaidőben való foglalkoztatását. Mert az tényleg kegyetlen, hogy reggel 6-tól du. 4-ig az oviban kell lennie és marad 2 órád a gyerekeddel, és akkor még nem főztél, nem láttad el a háztartást! Kép

lola77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?