Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

CSilla!
Hogy hogy lóg a bőr rajtad, hisz állandóan mozgásban vagy. 50 v.h. kilóval nem is lóg. Akkor rajtam már fel is lehetne tekerni. Kép
Állítólag a tánc nagyon jó alakformáló. Nem?

Nyelvtanulás:
1000ft egy óra, hát nem is tudom. Felnőteknek is már 1500ft. A gyerekhez sok türelem, és sok applikáció is kell...
Tényleg hány éves kortól lehet vinni a gyerekeket? Mindtha 1 éves kórtól írtad volna. Ugye? A szülő bent lehet, v. bent kell lenni, v. nem?
Kiváncsi vagyok a beszámolódra.
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Az elmúlt napokban szerencsére nem betegség miatt nem irtam, talán kezd az én vesém is helyrejönni, a tenyésztés legalábbis ezt mutatja, de azért Zalánon van a hangsúly, ő meg amennyire én meg tudom állapítani jól van, ha rajtam múlna minden héten vinnénk pisimintáját, h. nézzék meg, de csak egy hónap múlva kell legközelebb, hát remélem nem lesz baj, mert ahogy irtam is nektek ezeken a piciken egyszerűen nem lehet észrevenni, ha betegek.
Múlt héten voltunk a 3 hós oltáson, vagyis csak visszavittem a zárót, de kiderült a gyereket kint tologatja anyósom, ugyhogy doktornő ugy döntött benyomja, ha más itt a gyerek, mondta, ha hazajövök borogassam .... de az oltás helyét nagyitóval sem találtuk, a gyerek sem vette észre amugy, h. beoltották. Petra, ti túlestetek már ezen az oltáson? Lányok, melyik a leghúzósabb, mármint melyiknél várható szövődmény leginkább, hány hósnál? Csilla, azt olvastam, h. te parázól a 15 hóstól, miért annyira gáz?

ANita2, nagyon szép Kornél, hatalmas, mekkora lett volna, ha kivárja bent az időt? Ugy látom, h. Dodi is nagyon szereti. Én ettől is tartanék, ha hamar bevállalnám a következőt, h. a nagyobbat mennyire viseli meg, bár ésszel, ügyesen ezt is biztos meg lehet oldani.Újságot akkor én is beszerzem, kíváncsi vagyok rátok.

Jolka, örülök, h. ilyen aktív vagy, mert ha nem is irok sűrűn, azért 1-2 naponta benézek és részemről felajánlom neked a topic legaktivabb tagja címet. Nagyon helyes kölök a te kis vigyorid is.

Csilla, ha még van hátra beadandó tudok ajánalni egy jó helyet a városban .... könyvtár. Zalán római katolikus lett, ez az én vallásom, a férjem unitárius (de ő egyáltalán nem gyakorolja, csak annak kerersztelték anno). Te már elég aktiv társadalmi életet élsz, emiatt irigyellek.

Petra, mától adom Zalánnak a Maltofer cseppet, kíváncsi vagyok milyen pofát fog hozzá vágni, még én sem kóstoltam, de mielőtt beadnám először (jó anya leszek) és megkóstolom. Állitólag a mi dokinénink ezt elég sűrűn nyomatja már ránézésre a bébiknek, végülis rosszat remélem nem teszünk vele. Képzeld már annyira várom, h. az én lustám forduljon már egyet, de még azt sem annyira szereti, ha hasra teszem, néhány kivételtől eltekintve. A fejét már szépen emelgeti, meg tényleg tarja rendesen, már nem bólogatójános, de úgy várom, h. végre megforduljon. Amugy gyönyörűen dumál, kb. 5 napja fedezhette fel a hangját és élvezi és egyre jobban belemelegszik a dumába, olyankor meg kell zabálni. Eddig sem volt rosszfiú, de a 3 hós oltásban lehet egy kis jóságszérum is van, mert hangja nincsmármint nyafizós) és megint sokat alszik napközben is ill. az éjszakai első bealvás 9-10 óra között mozog, ugyhogy megint visszatértem az éjféli fekvéshez, csak aztán nehogy jöjjön megint egy betegség, mert nekem akkor annyi. Amugy most is leirom, h. hogy alszik a gyerek, erre lehet két nap múlva megint jön egy újabb periódus. Ami még érdekes, h. pilla alatt alszik el, remélem megmarad ez a jó szokása. Az evésével kapcs-ban vannak kétségeim, mert bár szerintem elég jól visszajött a tej, de nem mindig érzem annyira megdurranva a cicit, mint régen és mégis ugy tűnik elég neki. Már csak reggelente szoktam Pamela Anderson lenni.

LÁnyok, két kérdésem lenne az egyik, h. milyen járókát vegyünk, esetleg mi az ami feltétlenül szerepeljen a tulajdonságai között és mi nem. Én egyelőre a fához húzok, a műanyag nem annyira nyerő, de meg tudtok győzni, ráadásul most a brendon kuponos akciójában 15 ezer az a Brevi, ami elég jó nagy és stabil is, itt a Géza utcán néztem u.az 26ezer. A másik kérdés, h. lassan betöltjük a 4 hót, ti elkezdenétek a hozzátáplálást vagy várjak még? Ha igen, mivel kezdtetek? AZ nlc-n beleolvatam a szept-i topicba és már általában kajáztatják a bébiket.
Szép napot mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Tényleg régen írtam, nem nagyon hagyott mostanában Bence. A betegség miatt egy kicsit felborult a napirendje, vagyis nagyon, mert amíg nem volt beteg, magától aludt el este, aztán szép lassan leszokott erről, mostmár cicin alszik el és becsempészem az ágyába. Most épp a kiságyában alszik, de nagyon ritka, hogy ez így sikerül, na majd ha teljesen meggyógyul… És persze az ünnepek alatt itthon volt anyukám és apukám is, és elég sokat pesztrálták Bencét, szóval kicsit elkényeztettük..
Elég lassan gyógyul Bence, de én is észrevettem, hogy már sűrűbb az orrváladék, és úgy hallottam, ez már a gyógyulás jele. Egyre jobban utálja Bence a porszívózást, vagyis attól is függ, épp milyen kedve van. Délután vigyorogva, reggel üvöltve, szegénykét úgy sajnálom.

Rita!
Sajnálom, hogy nem tudtok megegyezni a gyerek témában. A párod nem jár veled korizni? Õt nem nyűgözik le a gyerkőcök?

Zsuzsi!
Lemaradtam, akkor most élesbe próbálkoztok? Én még csak ott járok, hogy talán szeretnétek második gyereket! Sok sikert, szorítok! Én 6 hetesen voltam először, de csak mert rögtön táppénzre mentem, amúgy szerintem elég a 8-10 héten, ha csak nem akarsz előbb. Egyáltalán nincs elképzelésed az orvost illetően?

Simsi!
Üdvözöllek a babaneten! Szerintem nem baj, hogy 5 éves a fiad, azért jöhetsz nyugodtan!

Anita!
Nagyon édik így együtt a fiúk! Kornél alatt az gyapjútakaró?

Tünde!
Mi még nem kaptuk meg a 3 hónapos oltást. A héten kellett volna menni, de megvárjuk, míg teljesen meggyógyul Bence. Biztos nem árt a Maltofer csepp, gondolom, arra van, mint a felnőtteknek a Maltofer tabletta. Bence sem nagyon szeret hason lenni, bár néha ha fáj a hasa, így megnyugszik, de nem bírja sokáig, elfárad. Azért még elég kicsik ehhez. Bence is mondja a magáét, és hangosan kacag, főleg az apjának, annyira tündér. Bár most pár napja sokszor sehogy nem jó neki, se ölben, se cicin, se hintában, sehogy, ilyenkor persze nem tudom, mi a baja, de előbb utóbb azért kiderül.
Szerintem ne aggódj a tejcsi miatt, látnád rajta, ha éhes maradna. Amúgy ilyenkorra beáll a tej mennyisége, vagyis annyi termelődik, amennyi Zalánnak kell, és ezért nem érzed olyan soknak. Járóka ügyben nincs sok tapasztalatom. Egyik ismerősünknek volt hálós, és a gyereknek mindig ki volt dörzsölve tőle az orra. Én is fát vennék. Én 6 hónapos koráig nem kezdeném (vagyis nem fogom) a hozzátáplálást. Küldök neked egy cikket erről, már nem tudom, honnan szedtem le.
Petra

Kép
ppetra
 
 

 
 

Szia Tünde!
Kép

Köszi a kitüntetést. De koránsincs annyi szabadidőm, mint amennyi látszik. A lakás most tiszta káosz, de majd ha apa hazajön megcsinálom. A gép szinte mindig megy, így tartjuk a kapcsolatot apával és a nagyszülőkkel. A telefon is állandóan kéznél van, még szerencse, hogy céges és nem kerül semmibe sem. Kép

Nálunk egyik oltásnál sem volt gond. Állítólag a 3 hónapos a húzósabb, de ha már eddig nem volt semmi akkor nem is lesz.
Nem is lesz a ciccid most már annyira megdúzadva (beduranva), csak ritkán. Beált a rendes tejtermelés. Ha Zalán nem panaszkodik, biztos elég neki.
szerintem a hozzápótlással még ráérsz. Mi 5 hós kora után kezdtük adni neki az almalevet. az első hetekben 2-3 kanállal, majd egyre jobban emeltem az adagját(szopi előtt délben).
6hós kora után bébiételt kapott (kecskeméti, jobb az íze és olcsóbb is), pár kanállal evett csak. Még most is csak 1/2 üvegnél járunk. Tejcsizik még most is és persze a házi kosztot szereti. ezt már nem is kell neki pépesíteni, csak törni.
Majd te is kitapasztalod, hogy melyik jobb neki.

Én is adok neki Maltofert (ha el nem felejtem. Kép
Nem rossz az íze. Egy újnyi teához addok 4 cseppet és egyk.kanál vitacolant, és ezt szépen megiszuk az ebédhez.

Járóka: Nekünk fajárókánk van. Szerintem ez a legjobb. Most akciós is a kuponnal (25990ft), ilyen van nekünk is. Eredetileg mű.a. színes lapocskásat néztünk, de nem kaptunk sehol sem, már a mostani katalógusban nincs is(brendon). Hálós szerintem meg nagyon kicsi. Ráadásul befelé horpad, szerintem nem is tudna benne felállni. (állítólag azért horpad befelé, hogy a gyerkőc ne vágja be a fejét az oldalsó vázakba)A kapaszkodók meg olyan fent van, hogy a gyerek nem éri el. Sokan sálat kötnek rá, csak fent ne akadjon a kicsi...

Ugyan a fajárókába könnyen beveri a fejét, már jártunk így, de így fogja megtanulni, hogy vigyázzon. Most éppen az ágyról való helyes lemászást mutatom neki. Kép

Mi 3-4 hós korában vettük meg, de előtte sokáig a földön játszott. Csak akkor volt el járókában, ha mi is ott voltunk, ha átmentem a másik szobába, akkor egyből hisztizett. Ezért is került be a kompba 5 és1/2 hós korában, ezzel mindenhová jött velem, még zuhanyozni is. Kép
És ugy 3 hete újabb feljődési szakaszba léptünk, most már a járókába is el van, úgy hogy sokszor kimegyek a szobából, biztos sokat számít, hogy most már biztosan ül.

Ma pihenő napot tartottam. ( 55 m2 hamar rendbe lehet hozni.)Manó is segített benne, majdnem 3 órát aludt délután. Tehát végre kiolvastam egy könyvet (limonádé). Most testileg és lelkileg is fel vagyok töltődve, csak szellemileg vagyok a fiam szintjén. Kép

Most már befejezem, megyek mosogatni.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


sziasztok!
Én is itt vagyok, csak ebben a szép időben inkább a levegőn tartózkodunk, mint itt a gép előtt!
Szombaton Peti baba is lázas lett,dokit hívtam hozzá. ( egy kis vírus okozta)
Már jobban vagyunk, az orra sem váladékozik annyira, úgyhogy remélem lassan kimászunk belőle.
Alig várom h. ismét hétvége legyen, akkor tudunk menni anyukámékhoz, ahol Petya is imádja a falusi levegőt, na meg nekem is van kihez szólni napközben. Egy kicsit magányos vagyok itthon kettesebn a bébivel: bezsélek én neki is, de én nem volta ehhez szokva, mindig jöttem-mentem intézkedtem.Ehhez képest ez nagy változás!
Egyébkét mit szóltok a szuer időhöz? Már csak egy kis hóesés kellene.
Sziasztok! Megyek mert hiányolnak!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Nekünk volt egy hagyományos hálós járókánt bent és egy fa rácsos kint. A fát jobban szerette Kristóf, mert jobban meg tudott kapaszkodni benne. A hálósban sokszor elveszítette az egyensúlyát, ráadásul tényleg elég magasan vannak a kapaszkodók. Én is láttam a mostani Anyák Lapjához kupont, ha kell, odaadom szívesen.(jan-ban használható)
A hozzátáplálást mi is 4-5 hónaposak kezdtük, először a lereszelt alma levével, majd az almapürével. De ha vártok még vele, akkor sem lesz semmi...

Petra!
Az igazság az, hogy ebben a hónapban nem nagyon eröltettük meg magunkat baba ügyben, de a jövő hónaptól rákapcsolunk Képúgy számoltam, hogy ideálisabb lenne a következő hónapban, de egyre többet foglalkoztat a gondolat, egyre inkább készülök lelkileg Kép
Jaa és Kristóf azt mondta a hétvégén anyukáméknál: "nekem még nincs testvérem, de anya azt ígérte, hogy lesz majd"

Jolka!
Jöhetnél hozzánk is takarítani Kép (vicc volt)

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt-ott beleolvasgatok ám az üzikbe, de mindenre nem érkezek. Kép

Tanácsadás:
Na ezt is sikeresen túléltük.
Kornél bébi 5 kiló és 54 cm.
Dodi 18 kiló és 105 cm.
Mikor bementem Dodival, fel kellett fektetni az ágyra hassal. Elkezdett sírni, de akkor a doki még hallgatta. Gondoltam majd közben gyorsan beadja neki a szurit. Mert hogy sikerült megnyugtatni Dodit, hogy csak meghallgatja a doki. Na aztán elcseszte a doki, mert azt monda "mindjárt kapsz egy kis szurit és utána mehetsz az oviba". Na ennél rosszabbat nem is mondhatott volna. Egy mondatban két mumus, két taruma. Kép Persze sírt, de mikor már levettem az ágyról csendben volt, úgyhogy büszke voltam rá! Sokkal rosszabbra számítottam, azt hittem majd raplizik meg ordibál. Úgyhogy megnyugodott a lelkem.
Reggel alig tudtam Kornélt felébreszteni, hogy egyen kicsit, és megyünk. Sógorom vitt bennünket, nagyon rendes volt Tőle. Szóval evett kicsit Kornél bébi, aztán átöltöztettem, hogy szép ruhába menjünk. Ott persze jól lebüfizett engem és magát is (jelzem rajtam fekete blúz volt, én is tudom mit vegyek, min látszik a legjobban a büfi Kép ). Na itthon elkezdtem etetni, mert csak picit evett, de azt is kirázta belőle a doki, szóval evés közbe betojt, ahogy szokott, megint kifutott a kaka, szóval már harmadjára öltöztettem ma. És tegnap is kifutott a kaka. Lehet mégis meg kellene megint próbálni a Libero-t?! Annak azt hiszem gumis hátul a dereka. De lehet abban is utat tör magának a kaka. Nem tudom. Lehet egy kicsi kiszerelést majd veszek, és megpróbálom. Vélemények pelussal kapcsolatban? Nálatok is szokott ilyen kakakifutás történni?
Persze amúgy meg vagyok elégedve a Pampers-szel, mert mindig is ezt használtam, de mostanában sorozatos a kakakifutás (nálunk nem a tej fut ki, hanem a kaka Kép )
Mozgalmas egy délelőtt volt. Délig nem jutottam odáig, hogy megreggelizzek. Persze kelhettem volna reggel fél órával korábban is ,hogy megkajáljak, de ilyen éjszakázások után, örülök, ha akár 10 perccel is tovább alhatok a keleténél. Hajnalban az 5-ös etetésnél (de ez is minden nap máskorra esik – igény szerinti az etetés) nem nagyon volt hajlandó visszaaludni, mintha fájt volna a hasa. Lehet a borsóleves az oka. Van még ott egy adag, de már nem eszem meg, inkább kiadom a kutyának. Szóval alig akart visszaaludni, kijöttünk a nappaliba, hogy ne zavarjuk az apát és Dodit (jelzem, Dodi valamikor hajnal 3 után átjött hozzánk, még Kornél is a mi ágyunkba aludt Kép Ekkor tettem be a kiságyba. Ugyanis előző etetésnél a második cici evésnél már magam mellé fektettem, és úgy aludtunk el mindketten a sötétben.). Szóval elhúzódott a reggeli (hajnali) etetés, itt a nappaliban bekapcsoltam a TV-t. De hogy tudnak ebben a reggeli műsorban ilyen fittek lenni?! Egy álmos fejet sem láttam. Valahogy fél 7-kor még megnéztem a hírösszefoglalót és ekkor vittem be Kornélt a kiságyba, és én is visszadőltem. Miklósnak 3/4 7-kor szólt a telcsi ébresztője, de még punnyadt ő is tovább, 7 után pár perccel szóltam, hogy elmúlt 7. úgyhogy ő felkelt, öltözött, elkészítette magát, meg megreggelizett. Nem igazán szoktam már felkelni vele, csak elvétve, mert tényleg minden perc alvás kincs most. Na én visszaaludtam és talán fél 9 felé keltem. És csak kapkodásból álltam ki. Na mindegy. A lényeg, hogy túl vagyunk ezen is, majd 2 hónaposan kell vinni Kornélt oltásra. Már az új rend szerint kapja.
Dodinak meg borogatjuk a fenekét, meg két óránként mérem a lázát. Eddig minden oké. De lehet lefekvés előtt kap egy kis Panadolt, meg este kicsit hűsebb vízben fürdetem a megszokottnál. Talán akkor nem lesz baj. Õszintén, nem szeretnék még vele is éjszakázni.

Jolka!
Tetszett Dodinak, hogy az újságban vannak, vitte is este mutatni az apjának, hogy melyik kicsoda. Kép

Csilla!
Nem nyertünk még semmit, ez csak az első forduló. Azt hiszem lesz négy, és a májusi számba a szerkesztőség által kiválasztottak lesznek csak benne, és azokból kell majd az olvasóknak szavazás útján eldönteni, melyik a legjobb. Tehát ahhoz is szerencse kellene, hogy a szerkesztőség beválasszon, és utána még az olvasók is. De kétlem, hogy nyernénk, mert úgyis az nyer, akinek sok-sok ismerőse van. Na de nem is lényeg. A részvétel a fontos! Már ennek is örülök, hogy az újságba beválogattak, mert biztosan rengeteg fotót küldtek be. Egyébként meg azt hiszem egy 10 ezer forintos Brendon utalvány a nyeremény. De lehet valami kis csomival megdobna a részvételért. Már korábban is volt ilyen. Vagyis a Kismama újságba volt évekkel ezelőtt egy hasonló fotópályázat, ugyanezekkel a képekkel pályáztunk. Na nem nyertünk, de a részvételért kaptunk egy kis vegyes ajándékcsomagot. Kép
Sőt! Egyszer a szoptatás világnapjára is hirdettek meg fotópályázatot, oda is küldtem be. Nem voltunk az első három közt, de nem is számított, viszont Budapesten volt kiállítás a szoptatás világnapja alkalmából és ott ki volt állítva a képünk, mert benne voltunk az első 40-ben. Kép És utána kaptunk kis ajándékcsomagot. Kép De olyan boldogsággal tölt el az ilyesmi. Nem a nyereményért csinálom, hanem a részvételért. Kép

Tünde!
Na ha Kornél kivárja az idejét, tuti lett volna 4,5 kiló. Kép Tényleg szereti Dodi, nincs panaszom rá, eddig nem féltékeny. Lehet majd később ha elszedegeti a játékait más lesz a helyzet, de majd megoldjuk az is.

Petra!
Sajna nem gyapjútakaró, csak egy elcseszett (bocs a kif.) sima pléd. Ugyanis Dodinak volt egy gyönyörű plédje (akril volt ráírva). Na és én okos egyszer kimostam 90 fokon (utána néztem, hogy vagy 30 fokon kellett volna). Jó hülye vagyok, mi? Utólag nézem meg. És ez lett az eredménye, hogy úgy elcsesztem azt a gyönyörű plédet. Na de ez volt a tanulópénz. Így jártam. De annyira azért nem akadtam ki, vettem helyette Kornél bébinek egy újat (pontosabban a tesóm vette, és anyukám fizette Kép ). De azért használjuk a régit is. Így jártam.

Azt hiszem jól kifecsegtem magamat.
Pusszantás
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Hű, ti aztán pörögtök rendesen! :-)
Jolka, köszi a tippet, majd megkérdezem Apát, hátha tud megoldást.

Mi is voltunk újságban, még régen, kétszer is. (hű, 2002, de rég volt :-)) Egyszer írtam egy hozzászólást, és ahhoz küldtem képet, egyszer meg fotopályázaton. Itt nyertünk is ajándékot, ami nem érkezett meg. Felhívtam őket, ígéret, hogy majd küldik. Azóta is....Igaz, csak egy babzsák állatka volt, de akkor is. Egy kérdőívért cserébe ígért csuklócsörgőt sem kaptunk meg postán. (mindkettő a kismama magazin volt) De azt is el tudom képzelni, hogy útközben lenyúlták valahol. (posta, postaláda?) Sajnos. De a lényeg: annyira jó érzés volt viszontlátni a képünket az újságban.

Anita! Én nem veszem meg a lapot, de azért kíváncsi lennék a fotóra. Nem tudnád megmutatni valahol?

A nyelvtanfolyam engem is érdekelne, kíváncsi lennék, milyen módszerrel, mennyire eredményesen oktatnak.

simsi

KépKép
simsi
 
 


Anita2, tényleg szép hosszú lett a leveled, de ezt szeresssük (ugye többiek is). Ez igen, ennyi újságban szerepelni, de teljesen megértem az érzésidet, hiszen mindannyian büszkék vagyunk a családunkra, gyerekeinkre, te pedig már duplán az lehetsz.
Nem irigyellek amiatt, h. a két gyerekhez kell most igazítani a napokat, de mivel az eggyel azt vettem észre, h. a kezdeti kusza össze-visszaság szépen kiforrta magát, gondolom a kettővel is ugyanugy kialakultok előbb-utóbb. Néha én már azt hiszem, h. na az én gyerekem már nem tudja borogatni az életünket, mert ismerjük minden nyügjét .... aztán jön v.mi (ne adj'isten betegség, ez-az) és oda a fene nagy önbizalmam.

Köszönöm a hozzátáplálással és a járókával kapcsolatos véleményeket és beigazolódott a megérzésem, h. mégsem vagyok ufo amiatt, mert a fa járókát részesítem előnyben, sőt ahhoz húzok, volt olyan bolt (az egyik elég nagy nyh-i bababolt), ahol a tulaj azt mondta nem tart, de rendel, ha akarom, mert 95 %-ban a műanyagot keresik az anyukák és mondta a hülye indokokat, amiben nyilván volt igaza, de ha a gyerekmnek akarok kedvezni a fa sokkal jobbnak tűnik.
Néztem a Brendon nyolcszögletűjét kuponakcióban, 26 eft-ot még éppen kibírunk, ha megtetszik, 36-ért már nem vennénk meg. AMugy meg lassan vehetjük a következő ülést a kocsiba is. LÁnyok meddig tart a nagy beruházások korszaka? Vagy ennek már sosem lesz vége, csak amikor megyünk a gyerek diplomaosztójára? Nagy beruházás alatt értem az ötszámjegyü árakat, bár egy kis cipőcske ára is már ott mozog.

Petra, örülök, h. javultok, lehet ez az immunrendszer mélypontja nálatok is bejátszott a betegségbe. Zalán szerencsére gond nélkül nyelte be a Maltofert. Kezdem elbízni magam, h. a gyerekem mindent megeszik .... minden alatt értem a különféle cseppeket, meg itthon kapott még a betegség levezetésére egy kis antibiotikumot, ami cseresznyeizű volt, a Panadol is ment hang nélkül, szóval eddig semmit sem köpött még ki. Nem tudom nektek mit fog ajánlani a doki az oltás után, de nekem mondta, h. adjak be 3 ml panadolt és hál'istennek nem is lett gond. Amugy, olvasom a net-en, h. akik már az újat adatják végképp semmiféle 'utóhatással' nem számolnak. Bence is meg Zalán is majd tizenakárhány évesen az utolsók között lesznek, akik régi oltást kapnak, ki tudja még lehet ki is tüntetik őket, mint a régi rendszer utolsó katonáit. Na jól van nem fárasztok senkit tovább, de nehezen tudom emészteni, h. pár hét miatt lemaradtunk az új oltásról ... a babakötvény le van to.va, de ezt nem bántam volna, ha már újat kapunk.
Jó éjt.

KépKép
tuzal
 
 


Jolka, 55 m2-en kompozik a fiad? Mi lakásunk is hasonló paraméterekkel rendelkezik, de a sok küszöb miatt a komp szóba sem kerülhet.
Most olvastam rendesen még 1szer vissza, tehát nektek ez az Octopus járóka van?
SZerinted nem sok a 15 csepp Maltofer csepp, mi annyit szedünk? Zalán jó 7 kg körül van, a te nagyfiad meg mindössze 4 cseppet szed? Ha nem eszi meg a fiatalúr a bébiételt mit csinálsz vele, lehet tárolni v.meddig felbontás után?
Zsuzsi is az almát írta, akkor ez a tuti befutó igy elsőre, na de milyen alma legyen, v. ez már nagyon banális kérdés?

Simsi, üdv közöttünk, én mint látod még elég kezdő vagyok a gyereknevelő szakmában, de jó ha minél többen vagyunk, mert annál több tanácsot tudunk adni egymásnak (én inkább egyelőre a kapni oldalt képviselem). Ha 2002-es Kismamában voltatok, az nekem megvan, melyikben voltatok benne?

Ági, a te nagyfiadat is mindig meg szoktam csodálni, húúúú mikor leszünk mi akkorák?

Na mostmár tényleg lépek.

KépKép
tuzal
 
 


Jó reggel! Sőt! Duplán jó!

Ilyen éjszakám már ezer éve nem volt! Kornél bébi hagyott kicsit aludni. Este 21:20-kor evett, utána pedig 2:23-kor kelt (igaz, én csak 11-kor feküdtem le), és következőleg fél 8-kor kelt. Végre alhattam egy jót! Most megreggelizettt (volt sok-sok tejcsi, hagyott is belőle, csak úgy dagadt a cicim, már fájt is). Most betettem a helyére, de ahogy ismerem, nemsokára nyekereg. Nem szeret egyedül lenni a kiságyba. Vagy kihozom a bébi hordozóba, vagy fogdosom. Mikor milyen kedve van. Ma húslevest készülök főzni, úgyhogy egy kis szabadidő csak kellene, hogy el tudjam készíteni. A főtt húshoz pedig egy kis fűszeres krumplit készülnék csinálni.
Na megyek, mert már kiabál a drága!
Szép napot!
Majd még benézek.
Üdv, Anita2
Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Nekem meg most ájult be Manó, ugyan csak 1/2 órára, de addig is tudok nektek írni.
Jó neked Anita, hogy tudtál egy kicsit piheni.
NÁlunk elég nehezen indult az éjszakai alvás. Nagyon nyafis volt, sírdogált egy kicsit, biztos, hogy a foga fájt.
Na már fent is van, beszélget a másik szobába. Én a helyében egész nap aludnék.
Megyek is majd még benézzzek.
sziasztok
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Tünde!
Szerintem valami hazai almával kezdjetek, de azon belül mindegy, hogy milyen fajtával...amilyet megeszik Zalán. (lehet, vmilyen édesebb fajta..)
Majd még jövök..

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Megelőztél Kép, most olvastam el a levelet.

Tünde!
Szerintem is édes almát adj picurnak. Én ha savanyúnak találtam tettem bele egy kis cukrot, jó-jó tudom, ezt sokan ellenzik.
Bébiételt mindig 2 részletben adtam oda Márknak. A felét kitettem a tárnyéjára és megmelegítettem (első időben meglegvízbe állítottam, de most már mikrózok), a maradékot melegítés nélkül felcimkéztem a aznapi dátummal és hűtőbe tettem. A kecskemétit 48 óráig lehet hűtőben tárolni. Tehát következő nap más ízt adtam neki.

Manó nagyon szeret kompozni. Igaz nem nagy a lakás, de szerencés az elosztása így bőven van helye. (körforgalmas) A két szoba közt nincs küszöb, tehát köztük tudna menni ha akar. Egyedül a konyha a tabú, mert oda menekítettem a vírágaimat. Kép Hétvégén megyünk Mutiékhoz, na ott majd kiélheti magát. Anyuék a nappali majdnem akkora mint nekünk az egész lakás.

Dóri!
Mi is minden nap megyünk sétálni, de tél óta csak naponta 1x, bezzeg nyáron 2x több órára. Akkor még letudtam ülni és olvastam, ha nem volt kivel beszélni. Nekem is rossz itthon "egyedül", de szernecsére a barátnők is elég gyakran jönnek, anyu hetente 1-2x. Zolko általában jó, ha fürdésre hazaér. Most még szernecsés is vagyok mert vizsgaidőszak van, most nem kell tanítania, foci is akadozik, sokat sérül, hát igen ő is öregszik már. Kép Láttom szomorú sorsom, pár év és egy rahedli sportszárt fogok mosni, akóra ott lesz a Manóé is. Kép

A következőt találtam ki testedzésnek. Először kértem egy új biciklit születésnapomra, gyereküléssel bukósisakkal együtt. Tehát azt határoztam el, hogy tavasztól biciklizek minden nap. Csak Manó is díjazza majd az ötletet. Hátha lemennne pár kiló míg kicangázok a Sóstóig meg vissza. Kép LÁnykoromban Kép imádtam kerekezni.

Már megint túlzásba estem.

sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Jolka, mi is körforgalmas lakásban lakunk, de a miénk az bizonyos kockaház-design, amit ugy 30-40 éve építettek. Nálunk amugy hasonló nagy dilemma van, mint nálatok, a gyerekkel együtt lakunk a hálóban, ragaszkodom a nappalihoz, de ez igy hosszutávon nem megy, tehát mennénk, de hol keressünk lakást? Mivel én debreceni vagyok, nekem csak a belváros és környéke (körúton belüli övezet) ill. ezen belül is az állomás és a főiskola közötti 'térfél' jön be, mert a többi részét a városnak nem is ismerem. Sokan dícsérik a kórház környéki társasházakat, de az én látószögemből az totál kiesik. A szocpol miatt lassan nem árt döntenünk, mert a férjem 2 év múlva 35 és utána ugrott a 2,4 milla, mert ugye egy bambinot még be szeretnénk vállalni. Egyszer majdnem beleugrottunk egy épülő házban lévő lakásba, szerintem egész életünkben annak az árát nyögtük volna, de hál'istennek végül elvetettük és milyen jól tettük, mert nagyon sötét lett a lakás, tiszta északi fekvésű + sok fa előtte, szerintem még nyáron is villanyt kellett volna kapcsolni nappal is, el is döntöttem, csak olyan lakást veszünk, amibe már be tudok menni és ugy döntünk, a tervrajz szerinti lakásválasztást nem nekem találták ki. Petra, azért a ti házatokat nagyon irigylem, nagyon szép, hiába nem a Kossuth téren épült, de ha adnák a kulcsot a kezembe, biztos nem kezdeném el az imént leirt faksznimat emlegetni, h. belváros stb....
LÁnyok, köszi az almás tippet, szerintem akkor februárban kezdem az almázással, de majd aztán irjátok le a továbbiakat. Megvettem a Farkasháziék féle könyvet, de nem ájultam el tőle, többet reméltem, amikor belelapoztam elsőre.
Ja, Jolka merre szoktatok sétálni? Nehogy kiderüljön, h. egymás mellett tologatunk, ha gondolod küldök képet és nyugodtan szólits le, én sokszor egy másik kismamával vagyok, ha összejön, együtt jobb a tologatás.
Na mentem.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Szia Tünde!

Teljesen egyetértek veled a lakás ügyileg. Én is csak a belvárosban lávő házakban tudok godolkodni. Én Derecskei voltam. Igazi H.b megyei. ( itt ahogy mondják húrkás, ez már igaz is. Kép ). Anyunak is jobb, hogy itt lakunk, mert ha jön csak át kell sétálnia az állomásnál, és már itt is van.
Nekünk is a t-ipikus kocka lakásunk van, csak szerencse a miénk egy kicsit át van alakítva. A beépített szekrény és pár ajtó ki van dobva, ja és a fürdő is máshogy néz ki(nagyobb).
Mióta Petra házukat láttam, azóta újra lázban vagyok új ház nézésében.
Ti mikor szoktatok sétálni?
Mi mostanába 9-11 óra között szoktunk v.m. Minket könnyű megismerni Fekete dzseki Csíkos(bordó, fehér rózsaszín)sapek. zöldes, drapos mikadós babakocsi. Ja és állandóan magamba beszélek, dehohy is csak fülembe van a telefon és pont valakivel pletyizek. Kép
Remélem tallálkozunk majd. Minden nap felmegyünk a sétálóig, spár, dm a napi program.
Én is mindig nézzem az anyukákat, vajon kivel szoktam netezni?

Na megyek mert Manó már nem bírja apát.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Én korábban a Malomkertben laktam (kórház), sőt mami még mai napig ott lakik egy nagy 3 szobás lakásban. Hát, mai napig bele vagyok betegedve, hogy nem oda költöztünk. Inkább vettünk volna fel több hitelt, nem kellett volna a férjemre hallgatni.
Úgyhogy tudom ajánlani figyelmetekbe, szuper, tutira szeretnétek.
És voltam 2x a könyvtárban. gyönyörű és az érzés uaz, még mindig. Imádok odajárni, nyugodtság, tudomány, stb. ha beérek, mindig úgy érzem, hogy nem kell sietnem, nem kell idegeskednem, szóval a megtestesült nyugalom...Na, nó volt és kész.
Mi nem használtunk járókát, sem kompot.
Nekem is megvan Farkasháziék könyve, én jónak találom.
Hozzátáplálás csak 6. hónap után!!!Mivel van tejcsi bőven. Kép

Jolka!
Nem úgy kell elképzelni, hogy ha rám nézel, akkor lóg a bőröm. De ahogy az izmok megmozdulnak, márpedig a tánc erről szól, rögtön látszik, hogy nem olyan feszes, mint régen. És ráadásul a ruhám is éppen a hasam és a hátam hagyja kint. Na, de nem sírok, mert ennek is nagyon-nagyon örülök. Lehetne ettől sokkal rosszabb.
A tánc tényleg jó alakformáló, de mégsem aerobik (azért járok arra is), nem mindent mozgat át: fenék, vádli, hát, az oké, de a többit erősíteni kell.
Bicajozás gyerekkel? Én is tervezem. Lehet, hogy majd kapcsolódunk! Kép
Mit tanít a férjed a fősulin?

Petra!
Jól van Bence?
Képzeld ma találkoztam R. Kriszta anyukájával és két kisfia lesz. De jó!

Ági!
21-én talán megint megyünk fellépni hozzátok.
Rég írtál Balázsról, mizújs?

Jó éjt!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Mi is a Kórháznál lakunk, és tényleg jó környék. Könnyen megközelíthető a városközpont, van egy ABC, posta, gyógyszertár...

Az én bőröm is lógKép és van rajtam néhány plussz kiló (nem is kevés a versenysúlyomhoz képest), de mikor aerobikra jártam, olyan robosztus lett a combom meg a fenekem...úgyhogy hagytam is.. lehet ekkor rontottam el Kép

Többiek?

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Ma beszéltem a gyerekorvossal, mert Bence még mindig elég taknyos és már elfogyott a gyógyszere. Holnap reggel megyünk orr+torok váladék mintavételre, mert a doki szerint valami baktérium miatt nem javul Bence. Remélem, nem találnak semmi komolyat nála.
Tünde!
A lakás árát mi is nyögni fogjuk jópár évig, de így legalább olyan, amilyet mi szeretnénk. Sajnos manapság így megy, ha nincsenek gazdag szülők az ember mögött.
Ma lerakta a parkettát a férjem a Bence szobájában!

Én is nagyon messze vagyok a versenysúlyomtól, de amennyit eszek, nem is csoda.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Ja, még azt elfelejtettem, hogy van a Babázón http://www.babazo.hu/index.html egy Receptkereső, jónak látszik.
Petra

Kép
ppetra
 
 


A nyelvtanuláshoz van egy sztorim: Szóval, a gyerkőcök nagyon hamar megjegyeznek minden újat, ez igaz. (ezt látom a fiam számítógép kezelésénélm egyszer elég megmutatni neki, és már alkalmazza is)Van egy manó-német nevezetű foglalkoztató sz.gépes programunk, gyerekeknek. Van rajta egy képes szótár, ha rákattintunk a képre, mondja a német nevét a tárgynak. És közben mozognak is. Bencusomnak ez nagyon tetszett, nagyon sokszor végigkattintgatta a képeket. Na, gondoltam én, most már biztosan megjegyzett egy-két német szót. Megkérdeztem tőle: -Bencuska, tudod, hogy mondják németül azt, hogy alma? -Hát persze-feleli a gyerkőc. Én, a büszke anya, örülök előre. -Na, hogy? Mondd meg. Mire az okos gyermekem rávágja: -Németalma.
(puff, hidegzuhany. De azért röhögtem rajta. Egyetlen német szót sem jegyzett meg :-)))

Mi rengeteget bicikliztünk, miután biztosan ült, eleinte nagyon élvezte, aztán, ahogy nagyobb lett, kicsit uncsi lett neki, inkább mozgott volna. Mindig mentünk megnézni a szobrokat, (orosi út) meg sóstóra a játszótérre. Meg tavaly a tornapályára is. (Remélem, ez utóbbit nem verték szét a vandálok.)Ha volt cél, ami érdekelte, akkor ült hátul, nézelődött, és kétpercenként kérdezte, (mint a shrekben) Ott vagyunk már?

Szégyen, nem szégyen, még nem tud biciklizni, (kismotor, roller megy) úgyhogy valószínű, hogy tavasszal ismét használatba vesszük a gyerekülést. 6 éves korig írják, hogy jó.

Tuzal
Én már nem emlékszem, melyik újságben voltunk, úgy rémlik, talán a 2001szeptemberi az egyik, a másik meg talán a 2002 júl, aug? Az újságokat kölcsönadtam a barátnőmnek, így nem tudom megnézni. De az egyik kép megvan a gépemen, majd megkeresem, és megmutatom.

A költözéshez csak annyit fűznék hozzá, hogy ne félj az ismeretlentől, én annak ideján az északi krt környékéről költöztem örökösföldre, tök ismeretlen volt a vidék, meg minden idegen, de nagyon hamar megszoktam, és megszerettem, most már nem tudnám elképzelni, hogy másfelé lakjak.

Az album probléma sikeresen megoldódott, töröltem őket, de csak azért, mert most már működik a tár.hu, és nem akarok két képtárat, ide is feltölteni, meg oda is, szóval, ha érdekel benneteket, a profilomban ott van a link, van varrás, üvegfestés, falfestés, egyelőre még a régi képek, de több, mint ami a babaneten volt.

Zsuzsi
Kristóf jár már oviba? Már biztosan szép nagy fiú, akkora, mint Bencus volt, mikor legutóbb találkoztunk.
Akartam kérdezni, hogy a nadrágok bírták a strapát? Pontosabban a fenékrészük. Az enyémeken apró lyukak lettek a varrásnál, és nem tudom, hogy mi használtuk sokat, vagy az anyag hibája lenne.

Na, jó, befejezem, jó éjszakát nektek!
simsi

KépKép
simsi
 
 


Na, felraktam a profilomba a Kismamás képet. Az aláírt szöveg a következő volt: "Még a hajam is égnek áll!"

Ezemn a képen 11 hónapos volt Bence.

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!
Ismét túl vagyunk egy jónak mondható éjszakán.Most azonban mire bejelentkeztem Pety afelébredt, és most már hangot is ad éhségének!Úgyhogy most megyek! Ha tudok még visszanézek!
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Kép
dora1980
 
 


sziasztok!
Tényleg ilyen rég nem írtam vagy ilyen sokat írtatok?KépNem is találtam meg az utolsó bejegyzésemetKép
Mi jól vagyunk.Gyakoroljuk a bilizéstKépEddig utálta a gyerek,de most szívesen üldögél rajta fotóalbum nézegetés közbenKépCsak a súlya aggaszt kicsit(nagyon).Ugyanis keddi mérés szerint 10,25 kg.Pedig 2 hónapja már 10,8 volt.84 cm.Enni eszik rendesen,sőt szinte többet eszik mint a vele egyidősek.Mégis fogyott volna fél kg-ot.Ok. hogy meg sem áll egész nap,na de melyik gyerek nem ilyen?Azzal nyugtatom magam hogy biztos a mérleg volt rossz,mert két itthoni mérleg szerint is van 11 kg.(bár még az is elég kevéske).
Tegnap voltunk nyíregyen és láttam hogy van a bodában játszóház.Volt már valaki?Elménnénk balázzsal szívesen,de hogy nem ismerünk senkit úgy nem akarok.
A skálában "nagy" leárazások vannak.Fiú farmer 690 ft pl.(kisebbek és nagyobbak is vannak)Én vettem is kettőt gyorsan.Vannak lány ruhák is ,azok tán még olcsóbbak.Érdemes bekukkantani ha arra jár az ember.
Azt el is felejtettem hogy balázs nem alszik napközben már egy heteKépDélután 5-kor persze hulla fáradt már,de akkor nem hagyom elaludni.
Megyek is mert szétszed,majd próbálok lassan visszaolvasni.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Szia Dóra!

Úgy látszik váltjuk egymást, nálunk most aludt el Manó. Kép
Legalább addig aludhatna, míg megfűrdök...

Csilla!
2-3 hónap és indulhatunk is biciklizni. Kép
Zolko Informatikát tanít óraadóként(nappalis és levlezős), de főállásban a T.O-n van mint informatikus.

Petra!
Sajnálom a kis Bencét, remélem hamarosan meggyógyul. Hogy bírja szegényke?
Megnéztem a receptkeresőt, de nem az igazi, sajnos. Pár kaja van csak benne, amit magatól is megcsinálsz. Nálunk most a húsleves és a tejes rizskása leves a favorit jó sok zöldséggel.

Simsi!
Egyáltalán nem szégyen, hogy nem tud biciklizni Bence, ráér még.
Megnéztem a képeket, nagyon jók!
Akkor most dekoratőrként is dolgozol? Akkor a gyerekek örűlnek, hogy ilyen ügyes anyukájuk van?

Na most már tényleg megyek, mert nem lesz idő fürdésre, utána pedig séta.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Simsi!
Kristóf még mindig bölcsis, de már lassan ovit kell keresnünk.. sztem megpróbáljuk a Kereszt utcait, ahova Bence jár...
A nadrágok nagyon klasszak voltak, jól bírták a strapát, talán egynél fordult elő olyan hiba, amit írtál. Most a barátnőmék örökölték tőlünk, ők is imádják. A rövidgatyókat most nyáron is hordtuk (ugye már pelus nélkül) és olyan strapabítóak, hogy sztem még jövőre is fogjuk Kép
Még szoktál varrni?

Ági!
Az egyik kolleganőm sógornője csinálta a játszóházat, sok jót hallottam már róla, de nem próbáltuk még.Azt mondták, hogy a megye legnagyobb játszóháza. Kíváncsi lennék rá én is.
Itthon Kristóf sem alszik délutánonként már régóta, azt utálom, hogy iylenkor kora este, vagy késő délután már hullafáradt és nyűgös...

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap a dokinéninél, szerencsére minden rendben van Bencével. Nem piros a torka és a tüdeje is tiszta, de még mindig taknyol, ezért vett a doktornő kenetet és elvittük az ÁNTSZ-hez, mert szerinte baktérium okozhatja, hogy nem javul a taknyosság.
Képzeljétek! Azt mondta a doktornő, hogy hamarosan jönni fog a foga Bencének, mert már meg van dagadva az ínye. És tényleg, egyre többet rágja a kezét meg szopja az ujját ja és folyik a nyála, de az már régóta.
Tettem fel egy új képet Bencéről.
Ott volt az orvosnál egy másik három hónapos baba, hát ledöbbentem, amikor megtudtam, hogy egyidősek. Eddig nem gondoltam, hogy ilyen nagy a korához képest Bence. Olyan volt az a másik kisfiú, mint Bence egy hónaposan. Amikor öltöztettem fel, egyfolytában gőgicsélt meg panaszkodott, mindenki körégyűlt, hogy milyen édi, aztán beájult. Nagyon büszke voltam rá, mert amúgy az öltözködést általában utálja.
Az éjszakai alvás nálunk is tök jól alakul, 9 körül alszik el Bence, aztán háromkor felkel enni, és utána alszik reggelig hétig vagy fél nyolcig. El tudnám viselni, ha ez már így maradna. Csak most kicsit tovább vagyunk fenn, mert porszívózni is kell, de csak túl leszünk már rajta.

Tegnap voltam a Sóstói úton a turkálóban, olyan jó cuccok vannak, csak öt perc után a férjem rámtelefonált, hogy mostmár mehetnék (ő a kocsiban várt). Pedig kinéztem egy nagyon jó bundazsákot, mert Bence kinőtte az övét - most egy olyat hord, amibe az van írva, hogy 2 évesnek való, és 10 centivel hosszabb csak, mint ő - aztán addig vaciláltam, hogy megvegyem-e, hogy végül nem volt rá időm. De mindenféle ruha van, farmerok, pulcsik, stb. tök újak és márkásak.

Jolka!
A múltkor elfelejtettem válaszolni a sulival kapcsolatban. Egerbe járok informatikus könyvtáros szakra. Két szigorlat és az államvizsga van hátra, de végülis elhalasztottam, mert rájöttem, hogy nem fog menni a tanulás Bence mellett. Lehet, hogy a mostani félévben megpróbálkozom vele, mert szépen alakul a napirendünk, talán lesz időm tanulni.

Csilla!
De jó Krisztinának, biztos jó lehet ikreket várni, bár nehéz is. Van a spektrumon egy sorozat ikreket váró anyukákról, van olyan hasuk! A múltkor az egyik nőnek mind a két gyerek három kiló körüli súllyal született, az már nem semmi.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy jó hosszú levelet és elszállt! Tiszta ideg vagyok. Na mostmár csak röviden.
Voltunk orvosnál tegnap, a tüdeje tiszta, a torka nem piros, de valami van, ezért vett kenetet a doktornő a Bence orrából és torkából, amit elvittünk az ÁNTSZ-hez.
Azt mondta a doktornéni, hogy hamarosan jönni fog a foga Bencének, mert meg van dagadva az ínye, hát akkor ezért rágicsál mindent, ami a szájához kerül.
Ott volt egy másik három hónapos kisfiú, hát mostmár látom, milyen hatalmas Bence a korához képest. Olyan volt az a kisfiú, mint Bence egy hónaposan.
Annyira édes volt Bence, amikor kihoztam az orvostól és öltöztettem felfelé, végig gőgicsélt és panaszkodott, de nem sírt. Aztán egyszercsak beájult. Nagyon büszke voltam rá, mert körénk gyűltek az anyukák és tátották a szájukat, milyen édi Bence. Egyre többet dumálgat, rájött, hogy mindenféle hangon tud "beszélni" (magas, mély) és próbálgatja is. Olyan jól elszórakoztatja magát.

Jolka!
A sulival kapcsolatos kérdésedre elfelejtettem válaszolni. Egerbe, informatikus könyvtáros szakra járok. Két szigorlat és az államvizsga van hátra, de elhalasztottam, amikor láttam, hogy nem lesz időm tanulni Bence mellett. Te mit akarsz tanulni?

Tettem fel új képet Bencéről.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Úgy látom, előkerült az eredeti hozzászólásom is, bocs a duplázásért.

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Mai sétát lehet, hogy kihadjuk, mivel apósom most ment el. Itt volt babázni egy kicsit. Manó most aludt be, után már lassan menni fogunk Mutiék. Húrá, egy kis pihi!

Szia Petra!
Nekünk is így aludt Manó 3 hónaposan. De sajnos a 4 hós oltás után minden felborult. Hátha nálatok máshogy alakul majd.

Tényleg büszke lehetsz a kissrácra. Már a kezein is látszik, hogy egy igazi kislegény. HÁny húrka van a combján? Kép
Nekünk ezek már eltünedeztek, pedig olyan jó állt neki...
Mi is nagyok vagyunk a korunkhoz képest, én is mindig ámulok a tanácsadáson, hogy milyen kicsik a többiek. Pl. Manó 13 hós uncsitesója(kislány) 1 kg-val és 2cm kisebb. HÁt igen a fiuk ilyen nagyok.

Dokinéni mindig kihangsúlyozza többieknek, hogy ez a baba anyatejes, ezért ilyen jótáplált. Anno pedig fordírva volt, tápszeresek voltak a nagyobbak.

Suli tényleg nehéz dió. Remélem vizsgaidőszakra már tud nélkülözni pár órára. CSak az a baj, hogy apával egyszere járunk ugyan oda. De ahogy őt ismerem szívsen kihagy egy pár vizsgát. Kép
Szerencsére a nyári vizsgaidőszak még odébb van.

Ági!
Mikor kezdtéttek el a biliztetést? Milyet vetettek? A régi hagyományosat? Apa kiakarja hagyni a bilit, hogy majd a nagy wc-re ültetti, hiszem ha láttom. MÉg a pelust sem cseréli ki, olyan "finnyás". Kép

Simsi!
Nagyon tetszik A Nike (pipás) összeállítás. Te csináltad? Nagyon üyes vagy. Boltban nem találtam ilyen jó cuccot télre.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Tök egyszerű kis bilike!Még 1000 ft sem volt!Narancssárga és mókus formájú.De ez nem túl jó mert töri a combiját!Valami másikat akarok most venni ami puhább vagy más fajta a pereme.
Kb. 15 hónapos lehetett amikor vettük.Sose érdekelte eddig!Most kezdett el rajta üldögélni.
Nekünk is van wc. ülőke olyan fellépős de arra nem hajlandó ráülni.Felmászik de nem ül rajta!Az ráér majd ha már szobatiszta lesz!
Petra!
Bence baba gyönyörű szép és hatalmas!
Ezer éve nem voltam turiba de én is szoktam járni!Itt van is egy egész jó dehát minden jó cucc félre van téve a védőnőnek és egyéb kiváltságosoknak.
Megyek mert le kell mosni a festéket a hajamról lassan.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen írtam, csakhát, most már dolgozó nő vagyok, és egyre kevesebb időm van a számítógép előtt ülni. Túl vagyok az első teljes hetemen, nagyon fárasztó volt, de nagyon élvezem. Még egy kicsit kímélnek, de szerintem nem sokáig. Nagyon jól alakul minden, a reggelek is nagyon jók, most már nem kell ébreszteni a csajokat, maguktól kelnek, csak sajnos a kicsi is felkel, és gondolom ők nem fogják respektálni, hogy holnap hétvége van, és lehetne egy kicsit lustálkodni. A nagyok jól érzik magukat az oviban, bár az evést még nem szokták meg, általában nem ebédelnek, gondolom ez egyfajta tiltakozás is, meg az is baj, hogy itthon gyakorlatilag minenhez kechupot esznek, és az oviban pedig nincs. Lehet, hogy megkérdezem az óvónőket, hogy nem lehetne e bevinni kechupot, hátha akkor ennének. Bár nem akarom, hogy úgy gondolják, hogy nekünk semmi sem jó, mert így is eljönnek délben, a tízórait visszük, most meg még az ebédhez is vigyünk kechupot? Hát nem tudom, de azért lehet, hogy rákérdezek.

Nagyon szép-*ek a gyerkőceitek, végignézegettem a képeket. Kép

Remélem azért továbbra is lesz időm titeket olvasgatni, és időnként írni is. Majd iygekszem
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Jolka!
4 hurka van Bence combján, olyan édes!
Hova jártok suliba?

Ági!
Sajnos, minden turiban így megy, hogy kiválogatják az ismerősöknek, de itt ígyis nagyon jó holmik voltak. Jó lenne egy órára elszabadulni, és jobban körülnézni.

Melinda!
Örülök, hogy könnyen visszarázódtál a munkába! Hány évig voltál otthon?
Nem bosszantó ez az örökös ketchup evés? Nekem az öcsém ilyen, még a krumplis tésztára is tesz, mindig kérdezem, hogy miért nem csak ketchupot eszik.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Látszik ,hogy hétvége van, nincs senki. Pedig azt gondolná az ember, hogy ilyenkor jobban ráérünk , hát igen, én is csak most értem ide. Kép

Melinda!
Sokat gondoltam rátok, hogy vajon milyen a munka. Egész nap dolgozzol, vagy csak félnapban. Nálatok egyáltalán, hogy van a munkaidő? Ügyelet van?...
HÁzimunka, főzés... van idő rá, v. van aki segít?

Petra!
4 hurka , azt nevezzem, biztos nagyon cuki.
Debrecenbe járunk kiegészítő info szakra. Én már elvileg utolsó éves vagyok, csak már vizsgák vannak hátra, már órákra sem kell bemenni. A beadansókat is már csak le kell adni. "csak", a vizsgák elég húzósak. Kép
Petra, ha költöztök, visszitek a netet? Te a matávnál dolgoztál, ugye? Dolgozónak jár kedvezmény, v. ingyenes? Ugyan udvar mellett lesz még időd netezni? Olyan jó már neked, nyáron már lehet fűvet nyírni, virágot ültetni... Kép
Háziállat lesz, most pl. kutyára gondoltam Kép
Apa állandóan, azt mondja, ha egyszer kertes házunk lesz, jön a kutya is. Csak Manót most még nagyon féltem tőle. Nagyon hiányzik az udvar, egész életemben kertes házban laktam. Nehéz volt megszokni ezt a kis lyukat. Most anyuék vagyunk, de most nem lehet kint csinálni semmit sem.

Többiek, ti ,hogy vagytok? Milyen eddig a hétvége?

További jó hétvégét mindenkinek!

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Valaki kérdezte a Boda játszóházat. Mi voltunk, és a csajok nagyon élvezték, vettünk bérletet, mert egyébként 800 Ft/óra a bérlet pedig 6000 Ft-és 10 óra. Ez nekünk, ha mind a 3 gyereket visszük, már pedig miért ne vinnénk ez nem egészen 3 órányi játékot jelent. Egyébként ott lehet hagyni a gyereket, az egészen kicsit is, ha nincsenek sokan (1 év felett). Csak ha mentek bent olyen ruhát adjatok rájuk, ami nem meleg, mert iszonyatosan meleg van bent, és még ugrálnak is. Az enyémek pólóban voltak, és mégis tiszta víz lett a hajuk.
Munka: 8 órában dolgozom, ez alól nincs felmentés, viszont így, hogy 3 gyerekem van nem kell ügyelnem, bár én fogok vállalni 2-3 ügyeletet egy hónapban, mert az ügyelet más, mint a nappali munka. Főzni szeretek, úgyhogy szinte minden este főzök, a család is jobban szereti a meleg ételt, mint a hideget. A többi házimunkára nem sok időm van, szeretnék egy takarítónőt, csak az a baj, hogy kb 800-1000 ft-ért akarnak jönni, és én ennyit nem fogok nekik kifizetni, hiszen az én netto órabérem ettől sokkal kevesebb, úgyhogy egyelőre nincs, de ha valamelyikőtök tud megbízható takarítónőt szóljon.
Én is nagyon szeretnék már kertes házban lakni, de ahhoz el kellene adni a miénket, és most nagyon áll a lakáspiac. Egyszer csak sikerül eladnunk. Kép
Kechup: engem nem zavar, végülis semmi olyan nincs benne, amit ne ehetnének, úgyhogy tőlem annyit esznek, amennyi jólesik. Sokszor csak magába eszik, hagy egyék. Még mindig jobb, mintha kekszet, meg csokit ennének.
Oltás: nálunk nem volt gond az oltásokkal, szinte meg sem érezték, mondjuk én sem csináltam belőle nagy ügyet, mert semmiben sem változtattam a napirandjükön aznap sem, mikor az oltást kapták. Még lázcsillapítót sem adtam nekik, úgy döntöttem, csak akkor adok, mikor belázasodnak, hát ez nem történt meg. Most a 3 éves oltással volt egy kis gondunk, mert mindkettőnek nagyon fájt a lába tőle, alig akartak rálépni, de a doktornő azt mondta, hogy ez előfordulhat, és ki kell mozgatni, úgyhogy kaptak fájdalomcsillapítót, és nem volt gond tovább. Ez volt az első olyan oltás, amitől be is lázasodtak, és majdnem két napig lázasak voltak. Na mindegy túléltük. Kép
Szeretnék tőletek ötleteket kérni, hogy hova menjünk márciusban. Szeretnénk elmenni 1 hétre március 15-e hetében valahova pihenni, csak még azt nem tudjuk, hogy havá. Van valakinek valami jó ötlete? Várom a javaslatokat.
Köszi
Most megyek. Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Most találtam egy cikket járóka témában a Babázón, ha még nem döntöttél:

Járóka

Akár tud járni, akár pici babáról van is szó, nem tudjuk megkerülni a járóka kérdését. A járóka tulajdonképpen a baba nappali ketrece - nem az ágyában van ugyan, hanem a család többi tagjával, mégis biztonságos körülmények között. A járókán belül szabad tere van a babának, egyúttal jól látni, mit művel. A gyermek - fejlettségi fokának megfelelően - szabadon választhatja meg benne, hogy feláll-e, támaszkodva vagy szabadon jár-e, vagy éppen mászni akar.

Sok járókának az a hibája, hogy túlságosan könnyű és gyakran túl kicsi is. Élénk gyerekek hamar megtanulják, hogyan tudják a túl könnyű járókával a szobát körbeutazni. Túl szűk járókában nem tud a kisgyermek mászni, szinte kényszeríti a gyermeket arra, hogy időnap előtt felálljon és túl sokat álldogáljon.

Ha a szoba nagysága megengedi, vegyük meg a stabil, nagy változatot (legalább 120x120 cm). Még jobb, ha könnyen szétszedhető vagy éppen összehajtható. Ilyenkor ügyelni kell arra, hogy a falakat összetartó alkatrészekhez (csavarok stb.) a gyermek ne tudjon hozzáférni.

Ha a járókának nincsen saját alja, a padló hidege ellen jól megvéd a parafa, gyékény vagy fűzfafonadék alátét; habszivacs nem jó. A kosárfonadékra emlékeztető durva alj a legkedvezőbb a láb fejlődése szempontjából, az egyenetlen felszínen az összes lábizom dolgozik, az egész járóka odébbcsúszását is jól megakadályozza.

A járóka rácsa legyen 70 cm magas, a rács rúdjainak egymástól való távolsága 6,0 és 7,5 cm között, ezen a csecsemő feje biztosan nem fér át. Jó, ha a járókának saját alja van, erre még rakhatunk olyan aljzatot, amilyen tetszik.

Sok járókára játék van szerelve: a legtöbb gyerek nem használja. A zsinóron lógó tárgyak veszélyt jelentenek: ha hosszú a zsinór, megfojthatja magát a gyerek, vagy a végtagot leszorítva elzárhatja a vérkeringést.

Ha a járókát a szabadban állítjuk fel, az aljzatnak a rácsnál oldalirányban mindenfelé nagyobbnak kell lennie, nehogy föld, homok vagy egyéb szennyezés kerüljön be a járókába. A gyermek egészen biztosan megenné ezeket a dolgokat.

Mivel alapkövetelmény, hogy ne legyen könnyű, így itt a műanyag szóba nem jöhet - és mondjunk bátran határozott nemet azokra az úgynevezett könnyen szállítható, fél kézzel összecsukható, hálós változatokra is, amelyet oly nagy előszeretettel ajánlgat a rokonság. Hálóba kapaszkodva a gyerek nem tud lépegetni, a picinyke tér gyakorlatilag minden mozgásban meggátolja és még a kilátás sem olyan belőle, mint egy derekas, tisztességes rácsos változat esetében. Ráadásul kis ujjacskái, ruhácskáinak gombjai könnyedén beakadhatnak a háló lyukaiba, igen veszélyes helyzetbe sodorhatva őt.
A teljes cikk itt olvasható: http://www.babazo.hu/bebi/20060114akez.html?pIdx=1

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a cikket. Teljesen egyetértek vele. Ugy látszik csak jó járókát választottunk. Nekem is ezek voltak az érveim, mikor ezt vettük. És még csavarozni sem kell, olyan mint egy építőjáték. Kép
Ja és 3 magasági fokozatta van.
Raktam képet róla a profilba, nem sok minden látszik, de annyi igen, hogy Manó el fér benne.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok,

Ma is nagyon későn értünk haza Debiből, ugyhogy irni már nincs időm -hosszan, de mivel ma is otthon a szüleimmel a járóka volt az egyik központi téma, hát nagyon megörültem a cikknek. Petra, nagyon köszönöm!!!
Teljesen egybevág azzal, amit ti is mondtatok és nekem is ez a véleményem, azt hiszem ezzel el is dőlt, h. a 100*120-asat vesszük meg, ami összecsukható és természetesen fából van és sajnos Debiben lehet csak kapni, de majd anyukámék megveszik és áthozzák, ugyos lassan ideje az eteőszéket is áthozni, eddig ők tárolták. Nekünk esélyünk sincs, h. beférjen a kocsiba, mert Zalán babakocsiját mindig visszük és azzal ki is tehetjük a megtelt táblát.

Jolka, már a héten is akartam írni csak nem jött össze, h. mi délutáni sétálók vagyunk, szinte mindig 2 - fél 3 körül indulunk és 4 körül érünk haza, ennek részben az az oka, h. a férjem akkor ér haza és akkor nem nekem kell a babakocsit azon a hét lépcsőfokon felcihelődni, de ha jön a jó idő biztos megyünk mi is naponta kétszer is. Ugye nektek akkor Octopus járókátok van? Az most az akciós a Brendonban, vagyis nem tudom, h. egyáltalán van-e még, mert du. kiakartunk menni (Db-ben), de gondoltam odacsörgök, háááááát mintha nem is magyarul beszéltem volna, mire nagy nehezen megértette a csaj, h. nem a műanyag érdekel és próbálta kideríteni, mintha egy többezer m2-es áruházról lenne szó, h. van-e egyáltalán, na jobbnak láttam hagyni inkább. Lányok, tudom nem nagy dolog, de Bp-en sose volt ebből gond, ha vásároltam adtam a kártyát és mentek rá a pontok, de itt Db-ben még egyszer sem sikerült rátölteniük, volt, h. közel 1000 pontot (vagyis ft-ot) buktam miattuk. Hogy ott mekkora balf...ok dolgoznak. Na ezt most nagyon fontos volt leirnom igy éjfél előtt (biztos sokakat felizgattam a problémámmal), de jól esett.

Petra, Bence tényleg csodaszép nagyfiú. Zalán is fülsüketítően visongat egy ideje, csak nem mindig jön össze a hangképzés, de olyankor is aranyos, ahogy próbálkozik.

Na, mégsem lettem annyira rövid, megpróbálok feltenni egy új fotót Zalánról.
SZép hetet mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Most éppen dolgozom, de mivel van egyy kis időm írok nektek.
Nekem sosem volt járókám, úgy gondoltam, hogy a gyereknek az a legjobb, ha nagy tere van, így én mindig a földre tettem le őket. eleinte egy nagy takarót terítettem le, később pedig mikor már kúszni-mászni tudtak, akkor már semmit, mert úgysem tudtam volna rajta tartani őket. Így tudtam, hogy nem eshetnek le, és van helyük játszani. Később a 3.-nál féltem tőle, hogy a nagyok össze fogják taposni a kicsit, de nem így történt. Nagyon vigyáztak rá, így a kicsinek sem volt járókája. Szerintem a járókától sokkal jobb ötlet, az ajtóra szerelhető rács, amit az ajtó helyére kell betenni, beszorítható a tokba, és akkor be lehet zárni a szobájába, ugyanakkor nagy helye van. De ha már mindenképpen járóka, akkor szerintem is az a legjobb, ha minél nagyobb.
Tuzal!
Én nem tudom, hogy hogyan működik a Debreceni Brendon, de én egyszer mentem arra, akkor éppen csak azért mentünk be Debibe, hogy ott vegyünk valamit, és zárás előtt egy órával nem engedtek be, mert éppen valamilyen dolgozói értekezlet volt, és hiába próbáltam meggyőzni az ajtónál állót, közölte, hogy leghamarabb holnap. Kép többet nem megyek oda.
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Nem rossz a Melinda ötlete sem. Csak nekünk kicsi a lakás, nincs a gyerkőcnek külön szobája.
Ha ott vagyok mellette, akor nekünk is a járókán kívül van. Ha ki kell menni a szobából, kénytelen vagyok belerakni, különben most már el van benne.
Brendon:
Nekünk eddig nem volt gond a pontokkal, mindig sikerült kártyára rakni.Viszont a kiszolgálás elég rossz. Azt sem tudják mit árulnak, miből van méret. ráadásul sokkal drágább atöbbi bababoltnál.

Melinda!
www.kinderhotels.com oldalt ajánlom, nézd meg, vannak baba barát szállások, ahol vigyáznak a kicsikre míg a szülők pihiznek.

sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 



JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Sikerült feltenni Petiről egy képet a profilomba.Nem a legjobb minőségű, de a semmitől több.Telefonnal csináltam, igy nem vmi szuper, + ráadásul alszik is elég fura helyzetben lehetett csak fotózni, de most volt időm ezzel bíbelődni.Eyébként hogy bírjatok ezt a sötét időt? Én már nagyon unom, kimenni se sok kedvem van!
Majd még jövök ha tudok, mindenkinek szép napot!!

Kép
dora1980
 
 


Még szombaton akartam írni, de nem jött be az oldal, egyáltalán, nem tudom, mi volt vele.

Jolka
Köszi a dícséretet, én varrtam a nike együttest, és azért kezdtem neki, mert a lábam lejártam, de nem találtam egy normális cuccot a gyereknek télire. Akkor csak a vacak kínai volt, az a nylonos, meg a butikban rohadt drágán. Úgyhogy vettem anyagot, belehímeztettem a logót, megvarrtam, és nem bántam meg, mert nagyon szerettem. Sajnos, a dzsekit és a sapkát már kinőtte Bencus, de a nadrágot még hordja.

Zsuzsi!
Sajnos, most már egyáltalán nincs időm varrni, pedig ötletem lenne sok, meg anyaggal is tele a szekrény. Éppen csak megvarrtam a két szabadidőalsót Bencének, még mielőtt kinőné. Meg sokszor már energiám sincs nekiülni este, vagy hétvégén, örülök, ha pihenek egy kicsit.
Az egyik kinőtt, vékony anyagú szabadidőt én levágtam térd alatti bermudára, így még az idén is hordható lesz.

Az ovival kapcsolatban írnék neked egy magánt, ha nem baj, most nem jött be a profil oldalad, meg akartam nézni az e-mailt, remélem a régi címed még él.

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?

Szia Dóra!
Szép nagy Petike. Milyen komoly kis emberke. Kép
Nem is rossz minőségű a kép, ahhoz képest, hogy telefonnal csináltad, nagyon is jó.
Hát igen elég rossz idő van, legalább a nap süthetne egy kicsit. Ugyan ebbe a hidegbe is kimegyünk minden nap, addig a lakás is szelőzik.

Kiszoktad támasztani a kicsit? Pólyában van még?
Nálunk Manó egy kicsit elaludta a fejét. Ugyan apának is elég egyenes hátul, lehet, hogy csak genetika...

Tünde!
Sikerült megvenni a járókát? Igen nekünk az Octopus van. Igaz csak 90x90-es, de elég is ennyi ekkora lakásban.
Viszont ott van a Colorado, az 126x126-os és "csak" 26990Ft (ha jól emlékszem). Ennek a magasságát is lehet állítani ( 3 fokozat).
Nyáron még mi is csak délután jártunk sétálni. Ebben az időpontban biztos voltam, hogy nem fog kaját kérni, bezzeg délelőtt áll. cicin volt. Szerencsére most már beállt a kajázás.
Nálatok a kicsi hogy bírja a sötétben való kocsikázást? Hétvégén mi időben elindultunk anyuéktól ,de az utolsó 10 percben (kezdett sőtétedni)nagyon nyafis volt.

Többiek remélem hamarosan újra itt lesztek és feldobjátok a topicot. Hogy vannak a gyerekek?

Sziasztok Jolka
Vizsgázok! Kitartás már nem sok van hátra a vizsgaidőszakból. Kép

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Megint én.

Csilla!
Jártok még szerdánként a klubba? Az egyik anyukával mindig menénk de mire odaérnék a gyerkőcök beájulnak. hátha sikerülne már egyszer bejutni. Amúgy a főépületben v. hátul az udvarban van? Babakocsit be lehet vinni?
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Lecseréltem a képet a profilomban. Igaz, ez még ősszel készült, de a gépemen ez a legújabb, amit fel tudtam rakni. Õ az én Bence nagyfiam. A lányomról azért nem rakok fel képet, mert ő már nem szereti viszontlátni magát, és fényképezni se nagyon hagyja magát. Pedig nagyon fotogén hölgy. Úgyhogy, érjétek be Bencével, ő még örül neki, ha látja a képeit a neten.

Nem tudjátok, működik még a tescoban a kismamaklub? Vagy van valahol a városban? A barátnőm szeretné lassan elvinni valahová a 10 hónapos kisfiát, mert nagyon szeret gyerekek közt lenni.

KépKép
simsi
 
 


Szia Simsi!

Bence már kész fiatalember. Micsoda beállás. Kép
Kismama klub, vagyis baba-mama klub van a vasutas műv. házban, csilláék szoktak járni, ő talán tobbet tudna mondani róla. Ma is lesz 10-12, ha jól emlékszem, kedden pedig délután van, ja és zenebölcsi is van, de tényleg Csillát kellene megkérdezni.

Szép napot mindenkinek!

Sziasztok Jolka
Hol vagytok ????? Kép

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Jolka- mostanában már nem támasztom ki Petyát, mert ő is megkeresi azt a pózt ami neki kényelmes.Ha közvetlenül evés után teszem le, akkor még néha azért oldalt fektetem, én is nyugodtabb vagyok így.Már csak evéshez haszáljuk a pólyát, utána kikötöm és csak fekszik rajta.Ahogy hazajöttünk a kórházból a gyerekorvos tanácsára eltettük a pólyát, de kb. karácsonykor ismét elővettük, és a múlt hétig állandóan használtuk.Jót tett a hasfájásra is, és nekem is kényelmesebb volt felvenni, +tartani.És nem utolsó sorban melegítette is a gyerkőcöt.
Végre itt az igazi tél!Már alig várom, h. a hétvégére ismét vidéken lehessünk, hisz ott igazi az ilyen idő!! :-)
Sziasztok!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy litániát, erre nem elszállt??? Kép
Röviden:
Petra!
Nagyon édes Peti!! Kár, hogy több képet nem tudsz róla mutizni...

Simsi!
Nagyon megnőtt Bence!! Írj nyugodtan mélt: kristof01 kukac t-online pont hu
Játszóház: Bodában van egy új, nagy, 0 éves kortól várják a gyerekeket...

Röviden ennyi, majd még jövök..
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!


Voltnk a klubba. Kép Találkoztunk Csillával és Flórával! Be-be mi már ismerjük őket személyesen is. Kép
Nagyon aranyos Flóra és milyen értelmes, mindent megért. Kép

Tényleg nagyon jó hely. mindenkinek csak ajánlani tudom.

Dóra!
Hát tényleg itt a tél. Úgy láttom téged is nagyon húz haza a szíved. Megértem, én is alig várom, hogy otthon legyek, de most voltunk, ezen a hétvégén anyósomék megyunk, végül ez is vidék, akkor is más.
Pólya 2-3 hós korában már nálunk is csak alatta volt. Én is inkább a szoptatásnál használtam, na meg akor ha jöttek a vendégek. így legalább nem tudtak agyon kínozni a gyereket. Kép

Képzeljétek mostanában (a héten már 3 emberke) állandóan megállítanak ez meg az merre van. Lassan térképpel fogok járni. Ahhoz képest, hogy nem vagyok tősgyökeres nyíregyi a nagyobb intézet felé eltudom küldeni őket. Kép

Most hírtelen ennyi.

Legyetek jók!

Sziasztok Jolka

Csilla!
Apa nagyon örült, hogy végre eljutottam a klubba. Nagyon tetszett, hogy az a anyuka a kisfiuval oroszul (ugye oruszul beszélt?) beszélt. Hátha a mieinkre is ragadna valami. Kép De ugye a kisrác érti a magyart is?

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: