Új privát üzeneted érkezett!

Én még nem írtam alá a játszóteres ívet, de holnap talizhatnánk, és akkor alá írnám.
Én is elkérhetném a receptet? :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok,
giga, ma voltatok sétálni?fóti úton a patika felé..... nem 100%-ék, de mintha ti lettetek volna..a képek alapján....de aztán lehet csak hasonlóság valakivel :oops:
ma csodás idő van (bár itt mindig fúj a szél). a skacok kilábaltak az orrfolyásból, hétvégén virágokat vettünk+tuját (az előző tulaj ültetett 5-öt, abból kettő kiszáradt-kicseréltük, azaz a párom, és képzeljétek a tuja azért száradt ki, mert annyi szemét és törmelék volt a gyökere alatt, no és egy hatalmas kő is), csak ámultunk mennyi minden került elő!!!!, én is kertészkedtem egy keveset, de még a nagyja hátra van.
ma voltunk a fenyő játszin, szedtünk orgonát, ilyesmi.
milyen receptről van szó?
következő tali mikor legyen?
mindenképp megyünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hogy milyen vagyok? kritikus, humoros, jó memóriájú:-). ha front közeleg: fejfájós:-(
szeretem a társaságot és hasonló gondolkozású, vidám embereket.
szeretnék barátságot kötni, ismerkedni, beszélgetni veletek, remélem bevesztek a csapatba;-)
a.
_annamari_
 
 


Ági! sajnos csak most olvastam, de ha holnap erre sétáltok, mi délután már sokszor 3-tól is lenn vagyunk, de itt az utcában szinte mindenki tud már az aláírásról, és több ív is van.
Annamari! Perecet sütöttem a gyerekeknek, ennek a receptje:
20 g élesztő, 4 ek. olaj, 1 ek cukor, 1 kk só, 1,5 dl tej, 30 dkg liszt (sima pizzatészta) 1 órát kelt, és 150 fokon sütöttem légkeverőn. Félsülésnél kanalaztam rá a sós lötyit (2 k só, 3 k liszt, és annyi víz, hogy follyon). Még mielőtt nagyon pirult volna kiszedtem, hogy puha maradjon a gyerekeknek.

Juli

Kép
b.j.
 
 

 
 

Ági!
Nem kell átjönnötök, szerintem holnapra már mindenki aláírja a házban a mi ívünket, és akkor átviszem majd séta közben felétek is.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Juli, ez most melyik ív is?? az, h a Babicz végén az üres részre legyen játszó???? Ha lesz tali, én is aláírom, ill tudok 2 anyukát az utcátokban a ferde szürke tetős vanília-bordó házban, meg akikkel sétálni szoktunk.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,
én is szeretném aláírni, csak még nem tom mikor és hol..írjátok meg, hogy kinél lesz, aztán valahogy összehozom, hogy aláírhassam.
mano20
Dunakeszi
 
 


Most mondta 2 anyuka is, h a Babicz végi üres telkek is el vannak már adva. Most akkor mi van???? Érdeklódtetek, és nektek azt mondták, h az nincs még eladva és üres????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Én is úgy tudom, hogy el van adva ez a 2 telek nálunk, és miután 50 M-t ér, nem hinném, hogy játszót építenének rá.
De nem én szervezem az aláírásgyüjtést, nem én voltam az önkormányzatnál intézni, így nem tudok konkrétumot, csak a jószándékot támogatom. Akik csinálják itt a Babiczban, azt mondták 150 aláírás egy játszó ára...
Nekem viszont, mint ma kiderült, arcüreggyulladásom van, így nem nagyon tudok kimenni, mert ha rámjön a köhögő-fuldokló roham, az nem nagyon használ a gyerkőcöknek... Ági! Bocs, hogy nem mentem mégsem. 3 napos antibiotikumot kaptam, úgyhogy pénteken már biztos el tudok jutni mindenfele, aki meg erre sétálna, a Babicz 13-ban megy a szervezés.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Annamari!
Mi voltunk bizony. :D

Juli!
Remélem hamar meggyógyulsz majd! Jobbulást.
Én is gondoltam rá, hogy átmegyek felétek, de aztán olyan csúnya felhők gyűltek össze, hogy még erre a kis távra sem mertem vállalkozni a két gyerkőccel. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz ezzel a játszóteres dologgal, mert szerintem a 150 aláírás pikk-pakk meg lenne.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Ha van értelme, akkor mi is csatlakozunk az aláirásgyűjtéshez, de eladott épitési telekre tuti, hogy nem csinálnak játszóteret, akárhány aláirásért sem.. Nekem a legutolsó infóm a játszótérről az, hogy tárgyalnak az államkincstárral, hogy hová lehet tenni. (A szomszédunk kérdezte az önkormányzattól.)
Egyébként itt az utcában is aláirnák páran, az tuti.

adaka
 
 


Valami össznépi tali alkalmával tudnánk szerintem többen is aláírni, illetve ha mindenki kapna 1 ívet, azt a további ismerősökkel ( mármint anyukákkal) mi is alárathatnánk. ikor legyen tali?????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok!

Én is aláírnám mindenképp! Ha van konkrétum, hogy hol és mikor lehet ezt megtenni, akkor odamegyünk. Majd benézek gyakrabban ide a fórumra.
Köszi a szervezést, akik kézbe vették a dolgokat!!!!
Mi is járunk a Fenyő lakópark játszójára, bicajjal. Aranyos kis játszó, szívesen vennék egy ilyet itt a mi lakóparkunkban is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Szerintem is az lenne a legjobb, ha egy fórumtalálkozó alkalmával sikerülne aláíni a játszóteres ívet. Megpróbálom útolérni a szervezőket, hogy több papírt is hozzunk, hátha van aki az utcájában, házában még mással aláíratná.
Adaka! Örülök, hogy találkoztunk!

Juli

Kép
b.j.
 
 


Lebeszéltem a szervezőkkel, nyomtatnak új íveket, úgyhogy indíthatjuk a fórumtalálkozó időpontjának lebeszélését. Lehetne mondjuk kedd, vagy szerda 4 óra? Kinek, mi a jobb? Akár is-is. Játszónak meg elsősorban a SweetPointtal szemben lévő parkos háromszögtelek lenne jó, az nincs kiosztva, és árnyékos.

Juli

Kép
b.j.
 
 


De akkor megint kiírtják a fákat :(
A nagy mező miért nem jó?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Más:
Nem értem, h miért nem ott gyűlnek az emberek, gyereke soha. Miért mindig a mi házunk előtti részt kell kinézni. És hogyan altatom a gyerekem majd nyáron, amikor 8után jönnek műanyag motorozni, heherészni stb??? Nap közben már így is csak a hálószobában vagy a nappali hátsó felében tudom, mert a szobájban nem lehet a motorzajtól és a sikongatástól :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Jó ötlete volt az egyik lakónak a sorompó. Végülis csak azoknak kell ide bejönnie, akik itt laknak.

(bocs, a kifakadásért, de ma nagyon berágtam)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


A legtöbb fának maradni kéne, árnyék is kell egy játszótérre, hogy ne kapjanak napszúrást a gyerekek. De még nincs lefixálva semmi. Nekem ez a két üres telek is tök jó lenne, de nem reménykedem. Utána kéne nézni a földhivatalnál, hogy biztosan el vannak-e adva.
Altatással nekem is sokszor van bajom a zajok miatt, de sajnos mivel ez egy lakópark, mások is laknak itt, akik valószínűleg nem is gondolnak rá, hogy zavarják a másikat, ha meg szól az ember, nem értik meg, mert nem a mi helyzetünkben vannak. Szóval zsákutca...

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok,
hangyaügyben tudtok segíteni? Hatékony módszer az "eltávolításra", ami mondjuk nem túl környezetszennyező? Erkélyünket ellepték, sok a virágláda, de azt hiszem tök mindegy, hogy van vagy nincs, mert a falon másznak fel.

Benianyu, örülök, hogy összefutottunk, remélem nem gond, hogy "letámadtalak". :)
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano,
Én is örülök, hogy összefutottunk, nem volt egyáltalán letámadás. Bocs, hogy kicsit kuka voltam az elején és nem voltam rögtön képben. Meg olyan nehéz két percet beszélgetni, annyira nagy a forgalom, hogy állandóan szemmel kell tartani a gyerekeket. De úgy láttam, hogy Andris és Dani jól elbandáznának együtt. :wink: :wink:
Mi holnap délelőtt is megyünk valószínűleg a Fenyő lakóparkban lévő játszótérre, nincs kedvetek csatlakozni?

Hangya ügyben nem tudok semmi okosat mondani! :( Drukk, hogy hamar megszabaduljatok tőlük.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Hangya ügy: DOMOTOX, Biokill én ezt a 2-t alkalmazom már évek óta nagy sikerrel. De ha a lakásba is bemennének, akkor létezik hangyavár, ami kicsi átlátszó dobozka tele granulátummal, ezt szépen elhordják és megeszik :twisted:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Benianyu, jól számolom Dani okt.15?
Bölcsisek vagyunk, így hétköznap csak akkor vannak itthon, ha betegek...Még fogalmam sincs hogy oldom meg a nyarat. Egy hét múlva kezdek egy új munkahelyen 3 hónapos felmondási idővel, amikor ugye nincs szabi....

Enn!Köszi. Együtt alkalmazod őket, vagy felváltva?
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano,
Igen, Dani okt. 15-én született. :)
Jaj, azt nem fogtam, hogy Andris bölcsis, csak azt hogy Noémivel együtt mennek remélhetőleg oviba ősztől. Akkor emiatt nem futottunk még össze sosem hétköznap.
Az új munkahely miatt nem lesz egyszerű a nyarad! Egyszerre van legalább a bölcsiben és az oviban zárás?
Mivel én itthon vagyok gyesen, Beni nem járhat oviba június közepétől. De ez lesz az utolsó ilyen nyarunk, legalább kihasználom. Jövőre már én is biztos dolgozni fogok. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!
Nekünk a szerdai nap 4 óra jobb lenne, mert kedden lehet, hogy megyünk fogdokibácsihoz.

Kép
Kép
giga1
 
 


Benianyu,

Noémi okt.13 :) Andris meg szept.13... :) A többi 13-hoz kapcsolódó dátumot nem sorolom fel :)
Az ovi egy héttel korábban zár, mint a bölcsi, de szerencsére egyszerre van szünet, aug.ban. Noémivel még tudunk mit kezdeni, mert ő sokkal egyszerűbb, de Andrissal még nem tudom mi lesz.
Ja, a lányon most volt harmadszor a görkori.... Azóta hanyagolja a bringázást, pedig azt is nagyon gyorsan megtanulta (két kerék).

Giga!
Létezik, hogy pénteken du. sétáltál a férjeddel meg a két gyerekkel? Nagyon úgy tűnt, hogy Ti vagytok. Csak gratulálni tudok, kétszer kellett Rádnéznem, hogy egyszer észrevegyelek, olyan vékony vagy.
Aláírás minket is érdekel, szerda jobbnak tűnik.
mano20
Dunakeszi
 
 


Manó!
Igen, lehetséges. :D Köszi a dícséretet a vékonyságomra, de én örülnék, ha 2-3 kilóval több lennék. Nagyon nehéz felszedni, és meg is tartani. Remélem szerdán talizunk akkor!
Nagyon ügyes Noémi, hogy így vágja ezeket (bringa, kori). Biztosan nagyon jó az egyensúlyérzéke!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, Manó! Ha át tudtok jönni a Babiczba akkor találkozhatnánk itt a két üres telken, Boti ott szokott homokozni. Ha nem, akkor szerda 4 fele ott leszünk a Závodszky Gézában. Írjátok meg, melyik jobb.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Juli!
Én át tudok menni holnap, ha az jó nektek. Mégsem megyek fogdokihoz. Szerintem délután majd csörgök, ha ott leszünk.

Kép
Kép
giga1
 
 


Most akkor hol lesz a találka???? és mikor???? Aláírunk??? Vigyek anyukákat????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Hát, én nem igérem magunkat a találkára, holnaptól minden nap mennem kell Vácra. (Holnapra vagyok kiirva, bár szerintem egy héttel később kellene, de az orvosok nem hiszik el...) Ha szombatig nem történik semmi, akkor befekvés. Jó kis hosszú hétvége...
Juli! Én is örülök, hogy találkoztunk!

Nem tudom már, ki kérdezte: nálunk a lakásba ia bejöttek a drága kis hangyák, én vetem hangyacsapdát, ez nem veszélyes, kiteszed, és szépen behordják a bolyba a szert és kiirtja az egészet. (nekem a Raid vált be)

adaka
 
 


Adaka!
Érdekes a vonalzód. Szerinte még 47 napod van. Akkor most hogy is van ez...? :D Szép nagy a pocakod már egyébként! :wink: :D

Szerintem akkor legyen mondjuk szerda 4 óra a tali, és lehetne mondjuk megint Alag I. és II. átjárónál. Ahol a betontömbök vannak.
Aki tud jöjjön! (És hozzon tollat is...) :wink: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!
Két kilót átadok :)

Köszi, apjuk megvette a hangyairtót mielőtt beszéltem volna vele, Raid lett, és úgy tűnik hatásos. Szerencsére egyelőre csak kint kellett írtani. Azért a 72 tő muskátli bevonzza őket :)

Randi. Lehet, hogy mégsem leszek ott, mert én megyek a kölkökért az oviba/bölcsibe és szerintem kb. akkortájt indulok. Bár az is lehet, hogy kirohanok hozzátok, aztán vissza és indulok. Csak akkor legyen valakinél aláírandó ív. Ötkor zár az ovi Pesten, addig oda kell érnem.

Szilvi!Azért az nem semmi, hogy mennyire eltelt az idő. Nemrég még csak annyira látszott a hasad, hogy nem volt egyértelmű, hogy babás vagy...Igaz, kabátban voltál. :) Sok sikert! A korházhoz is :(
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano, ti hol is laktok??? Nem a Konrádban a felálványozott 2.házban??? Ott van pl sok muskátil az erkélyen. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok! Ok. Holnap 4 óra. Remélem szép idő lesz.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Nem, a Faludi végén lakunk, de a muskátlikat csak mi látjuk, meg a ház szomszéd....ugyanis nem az utcafronton van az erkély...Egyébként nem merek az ablakba ládát tenni, mert simán lefújja a szél, pedig szeretném, ha ott is szép lenne.....
azt még nem tudom hol fognak ezek telelni.
mano20
Dunakeszi
 
 


Kapott már valaki bármilyen értesítőt az oviból????
mano20
Dunakeszi
 
 


Giga!
Igen, ez a vonalzó nem túl jó matekból... :)
Már nagyon szenvedek, Eszti is folyton az agyamra mászik, mostanában nagyon nehezen akar aludni.

Nem igérem magunkat, hulla vagyok, de még meglátjuk.

Mano! Mi nem kaptunk semmit, igaz, ma még nem néztem a postaládát, de mivel jövő héten meg mindenütt beiratások, jó lett volna már tudni az eredményt. Mondjuk, nem sok jót hallok egyik oviról sem, egyedül a Máv ovit dicsérik, de az meg alapitványi...

adaka
 
 


Sziasztok,
nem voltam gép előtt szerda du. óta...Sajnos a talira sem értem oda aláírni, mert kicsit messzebb volt bringával az Auchan, mint gondoltam.
A lényeg, megkaptuk az értesítőt, hogy mindkettőt felvették az oviba. Szó szerint sírtam...örömömben. Férjem ugyan nem értette, hogy miért, de hát ő pasi....
Utána vettem észre, hogy nem abba a tagoviba kerültünk, amit szerettünk volna...a másikról semmit nem tudok. A leírás alapján sajnos úgy tűnik, hogy van három nagyon jó tagovi (központit is beleértve) és van kettő amolyan nem tudom milyen...
Ha esetleg valaki hallott már az alagi oviról bármit, kérem jelezze.
Tudom, ne legyek telhetetlen....de főleg Noémi miatt kicsit aggódom.
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Mi sem értünk haza szerdán 4-re. Van még lehetőség aláírni valahol?


Mano,
Elhiszem, hogy nagyon örültél, hogy bekerült mindkét gyerkőc. Remélem, sikerül majd valamit kiderítened arról az tagoviról is. Drukk, hogy jó legyen és Noéminek is tetsszen. :wink:

Egyébként Benit is felvették a Fazekasba. Egy gonddal kevesebb. Az ovis beíratkozás holnap lesz nálunk. Remélem, ott sem lesz gond. :wink:


Adaka,
Ez a vonalzó tényleg kicsit elromlott. Még 2in1? :oops: :oops: Tud valaki valamit?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!
Tud nekem valaki abban segíteni, hogy melyik óvodához, ill. bölcsödéhez tartozunk. Egyáltalán van ilyen, hogy oda tartozunk? Fogalmam sincs, hogy hogyan működik ez a dolog. Szeretném a gyerkőcöket már most feliratni a várakozós listára, mert nekem 2 év múlva muszály lesz visszamennem dolgozni, és nem szeretnék akkor kapkodni, és súlyos tízezreket kifizetni.
Köszi a segítséget!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Adaka???

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga,
Bölcsi ügyben nem tudok segíteni, az oviba viszont nincs előre feliratkozás. Általában a szeptembert megelőző április/májusban van a beiratkozás. Alagliget a Posta utcai ovihoz tartozik, Mano tud részleteket, neki oda fognak járni a gyerkőcei. :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Hát sajnos nem így van. Eszterlánc ovihoz tartozunk, annak van öt tagovija és odakerülnek ahol hely van. így maradtunk le a posta utcáról.
mano20
Dunakeszi
 
 


Benianyu! Nagyon fitti voltál ma reggel.... :)
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano,
Láttál futni? Minden másnap reggel szoktam menni, negyed 7- fél 7 felé, akkor még alszanak a fiúk. :wink: :wink:
Kiderült már, hogy melyik tagoviban lesz helyetek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Igen, éppen befelé tartottál a lakóparkba. Én is gondolkodtam a reggeli futáson, de akkor kb. 4:40 körül kellene felkelnem, mert Andris öt magasságában már vinnyog, hogy "anya gyere vicca".
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok, újra itt...
Hát, máj. 5-én megszületett a kisfiunk, Andris. Minden rendben ment, csak előtte szombaton be kellett feküdnöm, mert Vácon ez a szabály. Majdnem bőgtem, nagyon rossz volt Eszter itthon hagyni, de ő nagyon jól viselte. Aztán hétfőn kaptam egy méhszájérlelő zselét, és attól indult be a szülés. Megpróbálok képet feltenni majd.

Ja, és képzeljétek, minket is felvettek az oviba!

adaka
 
 


Adaka!
Nagyon nagy gratula Andrishoz! Majd ha lesz egy kis időd szívesen fogadnánk a szüléstörténeted. És természetesen várjuk a képet a kissrácról!

Gratula az ovihoz! Ez nagy könnyebbség lesz neked gondolom. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Szilvi!

Gratulálok a kisfiadhoz!Tetszik a neve :)
Melyik tagoviba kerültetek?
Adél
mano20
Dunakeszi
 
 


Adaka

Nagy -nagy gratula a kisfiadhoz!

Kép
Kép
mese80
 
 


Adaka!
Kívánok én is jó egészséget és sok boldogságot a kisfiadhoz!

Juli

Kép
b.j.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: