Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ildi,
Gondolom nem hagytal ki engem sem, igy jelentem hogy sajnos nekem valami miatt nem jott at az e-mailedKépKép. Tuti hogy nem te csinaltal semmit rosszul, mert ez mar a sokadik eltunt e-mailem a yahoo-n. Azt fogom csinalni hogy irok a te cimedre es valaszkent arra kuld mar el a te eredeti e-mailedet. Hatha az mukodni fog. Elnezest hogy bonyolitom, tudom hogy nagyon elfoglalt vagy, ugyhogy tenyleg nem surgos, es akkor irj majd amikor idod engedi.

Amugy megmentetted am az eletemet a tanacsoddal, mert en pont a napokban akartam bejelentkezni a fodraszhoz, hogy egy drasztikus rovidhajnyirast veghezvigyenKépKép! Koszi hogy szoltal idobenKép! Akkor marad ez is szules utanra.

Jimmy es az esti felriadasokKép - abbol amit leirtal, hulyeseg lenne arra kovetkeztetni hogy esetleg valami rossz elmeny, latvany TV-ben, mesefigura, stb, olyan szinten megfogta hogy remalmai vannak tole?! Irtal az ejszakai terror-rol. Arrol meg nem igazan hallottam. A mogott is valami ilyesmi teoria all?
Drukk hogy hamar megtalaljatok az okat az ebredeseknek es sikeruljon tenni ellenuk valamit mielott tulsagosan szokasava valnanak!

Eniko,
At tudom erezni amiket leirtal a gyerekek rosszmajuskodasarol, es tenyleg jo hogy Omar meg nem eleg nagy ahhoz hogy mindezt felfogja maga is. Nektek pedig azert drukk hogy ne kelljen tobb muteten atesnie!

Kati,
A te jovoltadbol tudtam vegre irni a masik topikba is - kosziKép! Te akkor jol beszeled a nemetet is, ugye?! Latom meg mindig nem jottek ossze ide a kepek, esetleg probalkozhatnal valami olyasmivel mint az Ildi. En nem banom a privat mail-eket.

Udv minden erre jaro mamanak!
berni
murcimari
 
 


Berni,

Akkor ezek szerint az én mélemet sem kaptad meg. Küldtem, mert te nagyon kérdezgeted mindig, hogy hol vannak már a képek Kép És, nem, még mindig nem sikerült. Én a nagy számítástechnikás... De van egy kifogásom, nekünk AppleMac van, 10 évig meg pc-n dolgoztam.

Akkor írj nekem is, és válaszolok.

Kati
kat_ica
 
 


Kati,
A masik topikban ment a valasz neked.
Udv,
b
murcimari
 
 

 
 

Sziasztok,

Most jottunk haza anyosomtol, azert csak most jovok.

Eniko,
Igen en is pontosan tudom hogy mit mondasz amikor a gonoszkodasrol beszelsz. Jimmynek van egy eper haemangiomaja az arcan, ami mar ugyan zsugorodik, de meg latszik. En nem feltetlenul rosszinudulatot tapasztalok hanem azt az allando kerdezoskodest gyerektol, felnottol. Engem mar annyira nem zavar, az elejen meg igen, de mar csak annyit mondok hogy nem faj neki es el fog mulni, kesz. Tudom ilyenkor a rosszindulatu gyerekeket le tudna az ember fejelni, szerintem talalj ki valami standard szoveget ami nem rosszindulatu de megiscsak helyreteszi a gyereket es odebball. Vagy mondj valami olyan pozitiv dolgot az Omarkarol ami eltereli a gondolatait a temarol es arra a bizonyos masik dologra fog koncentralni illetve emlekezni. En a Jimmynek is ezt fogom tanitani ha a kesobbiekben ezzel szembe kell neznie. Nem tudom ertelmesen irtam e le, ha nem akkor reszletezem a dolgot.

Berni,
Kuldom a kepeket megint. Ja, ha mar eleged van a terhessegbol probalkozz pisztacia fagyival, en a szules elotti este egy kilot megettem es lam...
Felriadas: nem hulyeseg amit mondtal, szerintem akarmi lehet, olyan dus a fantaziajuk ilyen korban hogy ki tudja mi ragadt meg bennne es hogyan. Szerencsere a tv egyaltalan nem erdekli, de a kutyak annal inkabb, es most tanulja/probaljuk neki tanitani hogy nem mindegy kedves, es persze neha egyik masik raijeszt az utcan. Az is lehet az oka.
A hajnyiras szerintem tuti jol fog esni szules utan, mikor uj elet kezdodik es nem is lesz idod annyit a hajaddal foglalkozni.

Kati,
A te cimedet nem talaltam a profilodban azert nem kuldtem kepet!

Olyan boldog vagyok mert talatam egy par kismama ruhat amik szules utan is jok lesznek, 80% off, Labor day sale!!!!!!

Legyetek jok es irjatok, aki meg ker kepet szoljon!

Ildi
mandarin
 
 


Szia Mandarin!

Nekem kuldhetsz kepet, ha gondolod. Meg mindig nem tudok kepet felrakni! Kép

Anna
joanna00@freemail.hu
joanna00
 
 


Sziasztok!
Ildi,
köszi a képeket,nagyon aranyosak vagytok,a férjemnek is mutattam,ö meg rögtön megkívánt egy kis tököst.Kép De várnia kell,mert amíg nincs munkaviszonyom nem szeretnék teherbe esni.
Berni,
én lassan 2 éve szültem,és azóta sem tudtam kialudni magam.Rózácska még mindig szopik és éjszaka is megébred,2-3 óránként.Úgyhogy most amíg még lehet,azt tanácsolom,hogy pihenj és felejtsd el a házimunkát!

Újabban modellkedésbe kezdtünk,majd beszámolok,hogy hogy haladunk.Egyelöre egy katalógusba kerül bele a Róza fotója.
Esetleg ha van valakinek tapasztalata,jól jönne,mert nekem halvány lillám nincs.
További szép napo(kat)!
Tünde
nagytunde
 
 


Szia Ildi,
epp most olvastam a felriadasokrol:
http://www.babycenter.com/refcap/toddler/toddlersleep/7563.html?scid=momstodd:20 050905:2362:15493:6204x
erdemes elolvasni a hozzaszolasokat is, hatha talalsz valami hasznosat.
Par gyerek csufolodott eddig, igazan nem sokan, de az a par sokkal melyebb nyomott hagyott bennem, mint az aki egy szot se szolt...sajnos ezzel o is igy lenne ha ertene. Legtobb csak kerdez, az nem gond annak adok egy kis magyarazatot. Egy kislany nagyon edes volt, mikor ranezett es mosolyogva megkerdezte tole, hogy szedul e. Szerencsere felnottek altalaban tudjak, hogy ez korrigalhato, es nem nagy dolog, bar egyszer epp a korhazban voltam, mikor egy no felvilagositott, hogy ezen tudnak am segiteni, es el kellene vigyem dokihoz, tudom en, hogy joszandekkal mondta, de kiakadtam, hogy olyan hulyenek nez, hogy nem vittem volna meg el dokihoz (raadasul epp a korhazban)...Egyszoval ertem amit irtal, nem hinnem, hogy Omarnak ezzel kesobb problemaja lenne, mert mar most sokkal jobb a szeme, de en el fogom neki magyarazni, hogy csunya dolog ilyeneken csufolodni (mert szerintem nem a gyerekekkel van a gond, hanem azokkal a szulokkel akik ilyenekre nem tanitjak meg oket).

Katica,
koszonom a kerdest neked is, mar egesz jol van, meg a fenyre erzekeny egy kicsit kint, de egyebkent mar tejlesen rendben van. Hat nem volt konnyu nezni ahogy szenved, de kesobb se lett volna konyabb gondolom.
Veletek mi ujsag?

Berni,
en minden hazimunkat magam csinaltam elotte es utanna is, na ez nem azt jeleni, hogy nem jott volna jol egy kis segitseg, csak nem volt mas valasztasom. Takaritono az jo otlet, mert o legalabb csak takaritani menne, igy nem szolna bele mas dolgokba amit onnalloan szeretnel csinalni. Ha van valaki aki szoptatssal kapcs. hasznos lehet azt azert erdemes magad kore venni az elejen. Sajnos az en es minden ismerosom tapasztalata, hogy nem jon az olyan termeszetesen. Mas miatt viszont ne aggodj, legalabbis nekem semmi massal nem volt gondom.
Sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Enikö,
köszi a cikket a felriadásról,engem nagyon érdekel minden ilyen téma,mivel még mindig nagyon fárasztóak az éjszakáink Kép
Rózácska hajnali 2-3 óra után szinte óránként felkel és szopik váltogatva a ciciket.Ö konkrétan nem felriad,hanem eleinte csak köhécsel,majd ha nem kapja a cicit,akkor sír.Mindig igény szerint szoptattam,lassan 2 éves,szerintem már végig kellene aludja az éjszakát.Nem akarom drasztikusan elválasztani,szeretném még szoptatni napi 3-4-szer,de fogalmam sincs,hogy hogyan.
Berni,
szerintem a legjobb,ha elsö perctöl megkérsz egy szakembert,aki megmutatja,hogy hogy kell szoptani.Nekem sajnos csak a harmadik nap volt szerencsém egy olyan csecsemös növérrel találkozni,aki segített. Hiába volt ott anyukám(3 gyereket szoptatott),szobatársak,stb.
Szorítok neked és minden kismamának Kép,
Sziasztok
Tünde
nagytunde
 
 


Szia Tunde,
nekem is sokszor felebred meg a gyerek este, de mivel kozvetlen mellettem van (es en minden szusszanasra felebredek), igy konnyu gyorsan megnyugtatni, szerencsere mar a tejrol leszokott estenkent ugy egy fel eve (cumisuvegbol, en nem szoptattam). Sokan tanacsoltak es olvastam is, hogy ha szomjas adjak neki vizet, ez nalam nem jott be, mert amint megerezte, hogy nem tej van az uvegben hatalmas hisztibe tort ki (akkor meg nem nagyon ivott semmi mast, ma mar ez nem lenne gond). Probalok visszaemlekezni, hogy szokott le a tejrol estenkent, mert tudom annyit foglalkoztam vele annak idejen, de mar nem is tudom hogy volt. Gondolom elobb utobb elmegy majd a tejed, es ez megoldja a problemadat (mivel amig van ugyis addig probalkozik mig adsz neki). Ertem, hogy nem akarod drasztikusan elvalasztani, de napi harom negy szopi egy ket eves gyereknek szerintem tul sok, marcsak mert sok taperteke nemigen van, viszont lelkileg egyre nehezebb lesz ahogy no (noverem negy evig szoptatott, es nem magatol hagyta a lanya abba). Nekem a fiam naponta egyszer vagy ketszer kap tejet uvegbol, az boven eleg neki, emellett vizet sokat iszik, zoldseglevet es gyumolcsturmixokat szokott meg inni. A tejet egyebkent a delutani es esti alvas elott kapja, egyreszt, hogy ne vegye el az etvagyat mas eteltol, mert nagyon rosszul eszik, masreszt ez segit neki elaludni. Te is tudod limitalni a szopit ha bizonyos helyzetekhez kotod.
Meg annyit a szoptatashoz, hogy szakemberbol csak az a jo akinek ez a szakterulete, mert nekem par csecsemos nover adott jotanacsokat, de ma mar tudom mekkora hallatlan hulyeseg volt, szerencsere volt szoptatasi tanacsado (csak mar tul keso volt mire talalkoztam vele) aki tudta mirol beszel.
Ha van kedved tegyel meg fel fotokat a kis modellrol, nagyon edes.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Irtam a Spanyol topicba de ott nincs nagy forgalom gondoltam megpróbálom itt is.
Párom szeretne ha kimennénk Spanyolba, ő az épitőiparban dolgozik és ott lehetőségetlát.
De itt vagyok én a visszatartó erő, mert féltem a gyerekeket a váltástól.A nagyobbik lányom második osztályos ,a kicsi most kezdte az ovit
elképzelni nem tudom hogy mi lenne velük nyelvtudás nélkül egy idegen intézményben(meg persze velünk is az angol nyelv nem tudom hogy elég -e).Létezik esetleg magyar nyelvü suli meg mellette tanulhatnák a spanyolt.Lehet hogy anyagilag jobban járnánk ,de persze nem minden áron ,nem szeretném ha a gyerekek ezt megszenvednék.
Lujzi
lujzi_78
 
 


Tünde,
Itt beszélgettünk ilyesmiről: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/1006.html?1124921062 Egyébként Lili is szopizik még, az elmúlt hónapokban csökkentettük le napi 3-ra (5-6-ról), és most (a reggeli és esti kivételével) napközben már csak egyszer kéri. Mindig délután, úgyhogy már ki is találtam, hogy ezt délutáni programok segítségével fogjuk kiküszöbölni Kép Õ egy hónap múlva lesz három.

Ildi,
Címem a profilomban (megint). Kiváncsian várom!

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kriszta (Hardik),

kicsit káosz van a költözes miatt,ritkán jutok el az internetig,de hetvegeken most már szorgosabb leszek.Ha tudok,segitek!!!a cimem:csillaseidl@gmx.de

üdv,CSilla
maxiani
 
 


Sziasztok,

Udvozlet LujzinakKép!
Ugy latszik egyre tobben vonzodnak Spanyolorszag fele. Tenyleg jo munkalehetosegek lehetnek ott ha nyelvtudas nelkul nekivagtok az utnak. Az egyik forumozo tarsunk (Andi - Andi68 neven fut) es csaladja is manapsag vagtak neki Anglianak ket pici gyerekkel. Amiota megerkeztek, meg sajnos nem hallottunk feloluk, de biztos fog hamarosan irni, es o is tud majd biztatni a koltozesreKép.

Ildi,
Szerintem nem mukodott a masodik e-mail elkuldese semKépKép. Azota kapcsolatba leptem a yahoo's helpline-nal es ugy tunik hogy tobb csatolasos e-mail atjon mint annak idejen. Ha lesz ra meg energiad es ihleted, akkor probalkozz mar meg megegyszer a kuldessel. Ne haragudj hogy ekkor "pain in the a**e" vagyok!!!!!!

Koszonom mindenkinek a tippeket es batoritast hazimunka es szopi ugyben! Idokozben elhataroztuk hogy megint lesz kulso segitseg a haz korul, mert az engem is fenemod megnyugtat ha rend van korulottem. Ennyi kenyeztetest megerdemlekKép!
Most hogy mar jobban belelatok a dolgokba jovok ra hogy hal'istennek jo idoben szulok, mert az elmult par evben a UK megint nagyon szoptatas-hivo lett. Ebbol kifolyolag mar a korhazban is segitenek, majd hazamenetel utan is rengeteg tanacsado szolgalat es kulon erre specializalodo babas-mamas csoportok allnak az ember rendelkezesere. Ez megnyugtato!
Ma is voltunk ferjurammal mamas-papas oran, ahol szinte az egesz delelott szopirol szolt. Ugyhogy ha ennyi fejtagitas utan, es ennyi segitseg mellett sem fog osszejonni, akkor .... a leveleitekbol itelve, legfeljebb nem lesznek kesobb elvalasztasi gondjaim ... ami sovany vigaszKép.

Jo hetveget mindenkinek!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok!
Murcimari,köszönöm válaszodKép
Azt nem tudom ,hogy Spanyolban pontosan milyenek a munkalehetőségek,itthon ingatlanokkal foglalkozunk ,mivel egyre jobban leállt a piac
okosabbnak látnánk külföldön befektetni.
Úgy gondoltuk hogy ki mennénk egy pár hónapra ,aztán meglátnánk hogyan tovább.
Egy lehetőségként fogom fel.Folyt köv,gyerkőcök visitanak:o
lujzi_78
 
 


Sziasztok,

Eniko,
De jo hogy megtalaltad ezt a cikket, nagyon koszi! Igen en is ilyesmi okokra gondoltam, talan a hazajovetelunk utan faradt volt, stresszesek voltak a napok neki. Egyebkent ugy tunik hogy mar elmult ez a problema, kb egy hete szepen alszik 12 orat, egy nyikk nelkul, ahogy regen is. Remelem most hogy ezt igy leirtam nem fog valtozni a helyzet (babona...)

Berni,
Pedig elkuldtem neked a kepeket meg egszer. Akkor kuldom megint. Nincs esetleg masik email cimed, vagy a ferjednek?
Szoptatas miatt ne aggodj! Szules utan megmutatjak hogy kell a babat "racsatlakozatni", es ha rogton nem akar, nem baj, akkor nem szabad bepanikolni, lehet hogy par napba telik majd, de az is lehet hogy rogton szopni akar. Jimmynek harom napba telt, utana meg allandoan bealudt meg tobb honapig mert nagyon besargult, es attol nagyon aluszekonyak a babak, szoval tobb faktor is kozrejatszhat, de legyel nagyon magabiztos.
En talan csak egy tanacsot tudok adni, a magam karan tanultam meg hogy nem szabad orakon at a mellen tartani oket mert nagyon hozzaszoknak es kesobb csak ugy tudnak elaludni. Az elsonel persze minden mama igy csinalja szerintem, de mar biztosan tudom hogy a masodiknal inkabb a fejem utan megyek majd, meg hat egy totyogoval az oldalamon nem is lehet orakig ucsorogni a fotelban, szoval szigoruan Baby whisperer modszert fogok alkalmazni. En arra a konyvre eskuszom, sokmindent csinaltam aszerint es szerintem magasan veri a lecet. Mo-n latogattam meg egy baratnomet aki eppen akkor szult es egy ket hetes kis babat szoptatott eppen VEGIG amig ott voltam, ami kb 2 es fel ora hosszusagu vizit volt. Tobbek kozott akkor is elhataroztam hogy en ezt nem igy fogom csinalni.
Irigyellek a haz koruli segitsegert! Jol fog jonni hogy csak a babaval meg magaddal foglalkozhass.
Es meg egy dologra tudlak biztatni remelem nem baj hogy mondom, de most amig meg van idod szules elott, probalj minel tobbet fozni egyszeru mindennnapi eteleket, es fagyaszd le oket. Pl levesek, husok, fozelekek, lasagna, stb. En ezt csinaltam es annyira halas voltam magamnak mikor az egyhetes Jimmy agya elol orakig nem tudtam eljonni mert azt neztem hogy lelegzik e (ilyen bolond kismamas hobortjaim voltak), szoval lehetetlenseg lett volna pepecselni a konyhaban. Neha meg a reggelit is font a haloszobaban ettem meg cicipumpalas kozben. Es nagy valoszinuseggel raadasul hatalmas farkasetvagyad lesz a szoptatas miatt.

Katica,
Kuldom a kepet neked is. Nem is tudtam hogy Lili meg szopizik. Szep munka!!

Jo ejszakat (reggelt) mindenkinek
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Ildi,
De jo hogy Jimmy mar nem riad fel ejszakankent!!
Es te hogy erzed magad?!? Hogy van a kis pocaklako?
Pont a napokban gondoltam egy regebbi hozzaszolasodra, mert manapsag nekem is olyan furcsa testhelyzetekben tudja dinnyecsket bekapni a hasam amikor braxtonjaim vannak, hogy ha valaki latna, azt hinne hogy egy kis szornyike van bentKép. Raadasul nekem ujabban hetente 1x vagy 2x mar periodikus hatfajassal is parosulnak a braxtonok. Amikor ez eloszor jelentkezett,...mondjuk elotte egesz nap a konyhat suroltam...., azt hittem hogy el is kezdtem vajudaniKép. Ez volt 2 hettel ezelott, es dinnyecske azota is bent rugkapalKép. Hat ilyen kis naiv vagyok en.
Epp a jovo heten keszultem fozicskelni. Sajnos fozeleket meg sose csinaltam, de levesekkel megprobalkozok, meg minden mas fagyaszthato dologgal.
A konyv amirol irtal az a Tracy Hogg-fele ugye? Nekem is megvan, meg Mo.-n vettem, lassan elkezdem olvasgatni - eddig meg ugye a terhessegrol es szulesrol szolo konyveket bujtam. Orulok hogy ajanlod!
Kuldok majd neked uzenetet egy masik e-mail cimrol. Ha az sem jon be, akkor tenyleg lelepek a yahoo-tol!
berni
murcimari
 
 


vajudani = vajudni (en mar nem tudom...)
murcimari
 
 


Ildi,

Lili újszülöttkorában másfél órákat szopizott, és ez bizony azért volt, mert leültem egy fotelba és fel nem keltem amíg nem végzettKép. Egy második babával ez már képtelenség lenne. És igazad lehet, több anyukát is ismerek, akiknek első babájuk maratonszopizó volt, a második meg alkalmankét néhány percet szopizott csak. Õk nem használtak semmiféle módszert, csak igy alakult.

Berni,
Nekem anno azt mondták a védőnők, hogy ami fájdalom egy percnél tovább tart, az nem fájás. Én mindig erre gondoltam, ha éjszaka nagy fájdalomban ébredtem. (A végefelé Lili akkorákat rúgkapált néha, hogy napokig fájt a helye Kép)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

Kati,
Jimmy is ilyen maratonszopizos volt, en meg mint a birka turtem, sot, nagyon is jol esett hogy olyan kozel voltunk egymashoz. Ugy bujt allandoan, most meg nem ul meg egy percig sem...

Berni,
Igen, Tracy Hogg, en a magyar verziot nem olvastam de az angol nagyon tetszett, a nyelvezete halali, olyan izes, nem is tudom hogy mondjam, valahogy elhiszed neki hogy o tenyleg egy baby whisperer es tud banni veluk, ert a nyelvukon, es elhiteti veled hogy te is meg tudod csinalni es nem olyan nagy ugy.
Fozelek illetve otlet ugyben menj a konyhamester.hu-ra, vagy ha akarod gyorsan lefirkantok neked egy par alapreceptet.

Most megyek gyorsan hajat mosni meg keszulni a hetre.

Ja, "jo" hirem is van: a jobb terdemen az er ujjnyi vastagsagu, es jonnek a visszerek is. En nem is tudom az ilyen megvastagodott ereket minek hivjak? Kicsit faj is de annal elkeseritobben nez ki.

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,
Oly hulye vagyok am, mert ma voltam mw-nal es teljesen elfelejtettem neki emliteni a hatfajos braxtonokatKép. Gondolom ez azert tortent meg mert nem tulajdonitok nekik nagy jelentoseget, meg ugye amint Kati is irta...

Ildi,
Megegyszer koszi a kepeket es a turelmedet - vegre atengedte oket a rendszer!! Olyan jo volt titeket is vegre latni, ennyi level utanKép!
Ne faraszd magad receptirassal, mar megyek is a konyhamesterreKép. Koszi a tippet!
Nekem, amint talan emlekszel, hajszaleres problemaim lettek, de inkabb kozmetikai mint akarmi mas. Visszer ellen mit lehet tenni? A jo hir, hogy lassan hul az ido, es lehet majd olyan ruhakat hordani amik eltakarjak. Bar nalatok ott SF-ben ez nem tudom mennyire ervenyes.

Tobbiek, ti hogy vagytok?
Udv mindenkinek, b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Jo regen nem jartam mar itt Kép Na szoval megvolt a magyarorszagi nyaralas, jol ereztuk magunkat. Viszont igy hogy Roman at mentunk, iszonyu hosszu volt az ut visszafele....az egyetlen pozitiv dolog a kaja volt, meg ilyen jot repulon nem ettem, hiaba no, az olasz konyha Kép
Miota hazajottunk rengeteg dolgom volt, tul sok volt a 4 het kihagyas, nem gyozom potolni a dolgokat Kép
Latom jottek uj emberkek is, udv nekik Kép Akivel meg nem talalkoztam: Mi az USA-ban, NH allam deli reszen elunk, van egy 9 eves fiunk Adorjan, es egy majdnem 5 eves lanyunk, Flora. Szamitastechnikaval foglalkozunk, ill. egyelore csak a ferjem, nekem meg nincs munkam de mar keresek Kép Hobbim a gyogynovenyek es minden ami a termeszetes es egeszseges eledmoddal kapcsolatos.
Ennyit rolam, bocs azoktol akik mar ismernek Kép

Bocsi nem gyozok visszaolvasni, remelem mindenki jol van, majd igyekszem ujra felvenni a ritmust es gyakrabban jonni Kép
Most megyek is, lassan hazajon a fiam a sulibol.

Moni
mon
 
 


Szia Moni,
Orulok hogy jol telt a nyaralas!
Nem is tudtam hogy a fiad mar ilyen nagy legenyKép! Mar nem is emlekszem mit irtal annak idejen, csatlakozott ferjurad is hozzatok Mo.-on? Na es a gyerekek hogy ereztek magukat?

Ildi,
Tippelek, abbol hogy Katinak sem ment el a yahoo's valaszom a fotokra, hogy akkor neked sem ment atKép. Kar, pedig nagyon dicsertem Jimmy-t es a huncut kis mosolyatKép.
Udv, berni
murcimari
 
 


Szia Berni,

igen vegul ugy lett hogy a ferjem is jott velunk az elejen, es o ket het utan visszajott. A gyerekek remekul ereztek magukat, jatszottak az unokatesokkal, standoltak, ilyesmi.

Tied lett az 1000. hozzaszolas Kép
mon
 
 


...igen, egy darabig tenyleg ugy latszott hogy lenyultam az 1000.-et, de a mai szamozas szerint mar joval tulhaladtunk az ezren?!?! A babanet egy ujabb rejtelyeKép.

Csak egy gyors helyzetjelentes, hogy engem meg kozben szultetne a szulesznoKép, mert allitolag mar nagyon lent van a baba feje, es szerinte mar csak napok kerdese.
Nekem viszont meg nincs szulhetnekem. Na de majd elvalik...
murcimari
 
 


Berni, mikorra is vagy kiirva? De azert nem inditjak meg ugye?
Nalunk nagyon meleg van....Persze hetek kerdese es visszasirom Kép
Tobbiekkel mi ujsag?
mon
 
 


Meg van egy bo hetem, elvileg okt 2-re vagyok kiirva. De a hozzaertok szerint hamarabb fog jonni.
Elvezzetek a jo meleg idot! Itt is kellemes venasszonyok nyara van.
Es igen, tobbiek hol es hogy vagytokKép?
murcimari
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok. Mostanában nem sok mindenről tudok beszámolni. Egy hét múlva kell beadnom az utolsó dolgozatot az egyetemre, és akkor letudtam az első évet. Viszont még bele sem kezdtem az írásba.

Berni, jó idő lehet Londonban! Én még 8 év után is meglepődöm, hogy itt milyen változékony az idő. Múlt héten például tiszta télies volt (picivel melegebb), utána meg huszonfokokKép

Kati
kat_ica
 
 


Kati,
Drukk neked erre a hetre!
Gondolom a tobbiek is el vannak foglalva. En magam leginkabb azzal hogy varom a jeleit a szules beindulasanak. Eddig semmi kulonos, kiveve egy kis nyakdugo eltavozast. Bar, azon tunodtem, hogy ugy megszoktam mar ezt a pocakot itt elol, hogy egeszen hianyozni is fogKép.
berni
murcimari
 
 


En kozben visszaolvasasnal vettem eszre hogy - ha jol ertelmeztem Tundet - Rozacskanak szept 21-en volt a masodik szulinapja?!
Igy utolag is KépBOLDOG SZULINAPOTKép! Remeljuk szep emlekezetesre sikeredett a nagy nap!
murcimari
 
 


Sziasztok!

Még nem teljes jogú topiktagként, de már bekacsintgatok hozzátok. Kép Jártam már itt, de csak kérdezgettem, nézelődtem... Nagyjából képben vagyok, hogy ki kicsoda, hol él, mekkorák a gyermekek. Én is bemutatkozom, mert ezt még nem tettem meg Kép.
Kriszta vagyok, jelenleg még bő egy hétig Mo-on élünk. A kismamaság előtt egy bankban dolgoztam vállalkozói hitelek referenseként. Férjem építészmérnök, ő két hete Németországban dolgozik egy tervezőirodában. Október 8-tól az egész család No-ban fog élni kb. egy-1,5 évig. Gyermekeink Ákos (5,5 éves) és Enikő (tíz hónapos). Röviden ennyi Kép.
Most nagy nálunk a készülődés és az izgalom, de azért többször be fogok nézni hozzátok.

Berni!
Nagyon drukkolok neked, hogy szép emlékű szülésed legyen! Minden jót, és kitartás!!!!

Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok,
Berni,
köszi szépen a jókívánságot és figyelmet!
Nagyon jól sikerült a szülinapozás,egyetlen baki csak az volt,hogy a bulit Rózácska átaludta,föl kellett ébresztenem,hog elfújja a gyertyákat.
Nagyon szorítok neked,hogy minden a legnagyobb rendben menjen!
Kriszta,neked jó pcuccolást,pakolást és jó utat.
Épp a tegnap néztem képeket Bajor országról,nekem nagyon tetszik.Remélem sikerül beilleszkednetek és a gyerekek is élvezni fogják külföldet.
Nálunk minden a régi,kivéve a honvágyat,mert az mostanában nagyon megerösödött bennünk.
Voltunk bölcsikeresöben,de annyira megdöbbentett a babakocsiban síró gyerekek látványa,hogy azóta eszembe sincs bölcsibe adni Rózácskát.
Minden jót nektek,sziasztok :Ç
Tünde
nagytunde
 
 


Sziasztok,

Most csak egy gyors GRATULA BERNIEKNEK!! Most olvastam hogy megszuletett a kicsi lanyuk a kiirt napon.
Berni, gratulalo mail ment, remelem ezuttal megkaptad!

Ildi
mandarin
 
 


Én is gratulálok Berniéknek!! Sok boldogságot, örömet, egészséget!!!!!

Puszi:
Kriszta

Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Berni,

oriasi gratula, sok boldogsagot az egesz csaladnak Kép
mon
 
 


Kedves lanyok,

NAGYON SZEPEN KOSZONJUK A JOKIVANSAGOKAT MINDANNYIOTOKNAK!

Itt egy par varva vart adat a mi kis jovevenyunkrol, amit szinten kozzetettem az angliai magyar topikban:

Kislanyunk, ANTONIA EVA, a kiirt napon, vasarnap delelott 10.30-kor jott a vilagra, korhazi bejegyzes szerint 7ora 25perc vajudas utan, 2.76kg-al. A szules problema-, de nem fajdalommentes volt (elfelejtettek nekem fajdalomcsillapitot adniKép - majd egyszer elmeselem).
Hetfo delutan ota vagyunk itthon harmacskan es ismerkedunkKép. Antonia az elso pillanattol fogva elbuvolt minket es a varazs azota is tartKép. Kepeket probaltam a masik topikba is rakni, de egyenlore nem engedi a babanet...kesobb probalkozom ujra.
Remelem ti jol vagytok!
Udv mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Bar nem ismerlek Titeket (kiveve Katicat, szia Kép Kép Kép )olvasva az utolso hozzaszolast nagyon nagy gratula Berninek!!!

Szia Tunde! Kép

Latom Te is spanyolban vagy, mi Orihuela-ban lakunk, nem messze Murcia-tol. Belekukkantottam a profilodba, bocsi. Kép
Van meg valaki itt a kozelben? Tudom, hogy van egy lany ket kisgyermekevel Torrevieja-ba, leveleztunk is aztan veletlenul kitoroltem a cimet es elvesztettem vele a kapcsolatot, azt sem tudom hogy hivjak de ha magara ismer: LEGYSZI IRJAL!

Lenne egy kerdesem hozzatok:

Szoval en csak magyarul, parom csak spanyolul beszel egy eves fiunkhoz es aztolvastam valahol, hogy kb. ket eves koraig nem jo valtogatni a nyelveket, pl.: en egyszer magyarul ,egyszer spanyolul mert belezavarodik.
Viszont amikor lemegyunk a jatszora es mas gyerekkel jatszik nem beszelhetek hozzajuk magyarul mert a masik gyerek nem ertene es a mamak is furcsan neznenek ram. Szoval az utcan spanyolul beszelek hozza, viszont neha belezavarodok mivel nem vagyok hozzaszokva es egy-egy mondatot magyarul mondok veletlenul.
Felek, hogy osszezavarom es ezert nem fog elkezdeni beszelni mert gatlasok lesznek benne, hogy most hogyan is szolaljon meg.
Ti hogyan csinaljatok?
Magunkrol annyit, hogy 3 eve elek kint, a parom spanyol, nem is tud magyarul egy szot sem (bocsi hazudok, karomkodni tud Kép )
Fiunkat Monserrate-nak hivjak, 13 honapos, jar, mondja, hogy mama, papa, sokmindent megert, tobbet magyarul Kép
2hete jat bolcsibe es eddig semmi negativ elmenyunk nem volt, persze reggel sir egy kicsit de amikor megyek erte vidaman jon ki,nem konnyes szemekkel.

Sziasztok

AnitaKép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok,

Bernirol mar nagyon varom a hireket, illetve szulestortenetet, remelem hamar jelentkezik.

Megint leult a topik egy kicsit, en szemely szerint azert nem jovok mert orulok ha letehetem a fenekem este tizkor mikor vegzek mindennel. Iszonyuan feszul a hasam, a labaim szornyen neznek ki, tele kisujjnyira megvastagodott erekkel. Ejjelente folyamatosan gorcsolnek, ezert nem alszom valami jol. Napkozben meg amikor nem a jatszoteren edzek a Jimmyvel akkor dolgozom, szoval nincs megallas. Na nem panaszkodom, nem unatkozom de azert este jo kikapcsolni az agyamat egy kicsit.

Remelem mindenki jol van, es az amerikai kisgyerekek keszulnek a Halloweenra nagy erokkel. Jimmy tigris vagy kiscica lesz. Habar en nem vagyok valami nagy rajongoja ennek az esemenynek tudom hogy o nagyon fogja elvezni a dolgot, ugyhogy mar varom, csak emiatt.

Anita,
Ugyanez a helyzet nalunk, vagyis hogy nem letezik hogy te csak egy nyelven beszelj vele mert vannak helyzetek mikor nem lehet, de en mar probalok atallni arra hogy csak es kizarolag magyarul beszeljek hozza, meg a jatszoteren es mas tarsasagban is. Ne erdekeljen hogy furcsan neznek rad, majd megszokjak. Nekem van egy sved baratnom akinek van egy ugyanannyi idos kisfia mint az enyem, ha egyutt vagyunk a legtermeszetesebb hogy o svedul en meg magyarul beszelek, egymashoz es egymas gyerekeihez meg angolul. Egyaltalan nem gond hogy nem ertjuk mit mond a masik a gyerekehez. Ugyanez az orvosnal, ha pl kerem hogy nyissa ki a szajat azt magyarul mondom, nem erdekel hogy a doki nem erti. Ez a ti kettotok nyelve es kesz. Meg kell szokni az biztos de egy ido utan termeszetes lesz. Attol viszont ne ijedj meg hogy osszezavarodik, mert az is termeszetes szerintem de nem marad orokke igy, le fognak tisztulni dolgok. A Jimmynek pl van egy baratja, Bob, es mikor tanitottam neki a zoldseg bab-ot mondani, lattam a szemen hogy nem nagyon erti hogy miert...Majd megerti egyszer, nem nagyon izgattam magam. Szerintem mi nem is tudjuk felfogni mennyi mindent szivnak magukba es milyen hihetetlen modon kepesek kigobozni es megoldani a dolgokat. Talan azt csinalhatod hogy ha nagyon muszaj spanyolul beszelned hozza hogy utana ismeteld meg magyarul.

Udv mindenkinek,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Sajnos a babanet nem enged kepeket feltolteni kozvetlenul a hozzaszolashoz, igy kenytelen voltam letrehozni egy albumot. Ime a link hozza:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7234

Ha nem mukodne, "Dinnyecske" nev alatt futKép.

Remelem hamarosan jobban lesz idom jonni, addig is mindenki vigyazzon magara es a csoppsegekre!
Udv, berni
murcimari
 
 


Sziasztok,

Ismet ezer ev utan, de itt vagyunk. Udv minden uj es regi kulfoldon elonek.

Gratulalunk Berninek a babahoz, es szoritunk Ildinek ahogy a nagy nap kozeledik.

Velunk sok mindent tortent az elmult honapokban. A legfontosabb, hogy atkoltoztunk Virginia allamba. Jelenleg Virginia Beach-en lakunk es nagyon elvezzuk az uj hazat es a jobb idot. Jordan IMADJA az uj ovodajat ami nekem hatalmas boldogsag. A cegem problema nelkul mukodik tovabb az uj helyrol es egyre elfoglaltabbak vagyunk. Egyenlore a tanitasrol le kell mondjak, mivel a koltozessel lekestem a szemeszter kezdest. De mar megneztem a kozelben levo egyetemeket, biztos lesz majd adjunct prof pozicio januartol. Majd meglatjuk.

Bruce meg mindig D.C.-ben dolgozik, remelem legalabb hetvegen konnyebb lesz hazajarjon. Ez a tavolsag/kuloneles azert rendesen frusztralo a hazassagban.

A nyelvrol:

Jordan most harom eves es harom honapos. Ketevesen gyonyoruen valtogatta a ket nyelvet attol fuggoen, hogy melyikunkre nezett (ferjem amerikai, nem beszel magyarul). Kb. harom honappal kesobb, egyik naprol a masikra atvaltott angolra. En csak magyarul beszeltem vele – masok elott is – de o angolul valaszolt. Most a nyaron kb. 5 hetet voltunk Magyaro.-on es remeltem, hogy ujra beszel majd magyarul is. Az otodik heten mar elegge el voltam keseredve mivel folytatodott a mi (szuleim, mindenki mas, en) magyarul, Jordan mindent ert, de angolul valaszol sema. Ket nappal (!) a visszajovetel elott, egyik pillanatrol a masikra atvaltott magyarra es mondatokban (persze akcentussal) beszelt!! Gondolhatjatok a szuleim es en is ugy meghatodtunk. Amiota visszajottunk gyonyoruen beszel magyarul is -- persze limitalt szokinccsel az angoljahoz kepest. Ami most erdekes, hogy ugy latom, rajott, hogy o tud valami kulonlegeset (a tobbi kisgyerekhez hasonlitva), es tudja, hogy mennyire orulok ha magyarul beszel hozzam. O most megint abban a korban van, hogy a kedvemben szeret jarni, es ezert szol sokszor (na nem mindig) hozzam magyarul. Ez az egesz eddigi tapasztalat csak megerositett abban, hogy CSAK magyarul beszeljek hozza mindenhol es mindenkor. Az is fontos lesz, hogy tartsuk a legalabb ketszer egy evben utazast Magyarorszagra. A kocsiban most ujra szivesen hallgat magyar mese es dal CD-ket.

Remelem ez segit Neked Anita.

Udv,

Judit
rfjudit
 
 


Sziasztok!

Berni, hat gyonyoru ez a kiscsaj, ilyenkor majdnem kedvet kapok a babazashoz Kép Kép Tetszik a tobbszinu kockas agynemuje isKép

Ildi, kitartas Kép

Anita,
csatlakozom az elottem szolokhoz, en is mindig magyarul szolok a gyerekekhez, akarhol is vagyunk. Ha zavaronak tunik, akkor max elismetlem a nezokozonsegnek angolul is, hogy mit mondtam.

Judit,
gratula Jordan nyelvtanulasahoz, meglett a kitartasod eredmenye Kép Jo nektek hogy melegebb tajekra koltoztetek, nekunk lassan rendbe kell hozni a hokotrot es el lehet pakolni a funyirot Kép
Persze elobb ledaraljuk vele a faleveleket.....

Udv
Moni
mon
 
 


Sziasztok!

Nalunk melypont van, Jimmy jol benathasodott, teljesen basszus hangja lett es tortyog, nem tud aludni, egesz ejjel nyaggatott minket mert athoztam az agyunkba es hat azt hitte hogy buli van, ugyhogy alig aludtunk. Ma egesz nap virgonckodik, nem is aludt, nem tudom hogy csinalja, de en mar teljesen kivagyok. Kicsit ugy erzem magam mintha lonem magam droggal, olyan felhomalyos allapot. Mar azt sem tudom hanyadik hetben vagyok, utana kell neznem, egyszeruen elvesztettem a fonalat. Mindenesetre megalmodtam hogy december 4-en fogok szulni. Hat kivancsi vagyok.

Judit,
Hat te is megkerultel, miert nem jottel elobb?
Jo hallani rolatok.

Mon,
Kitartok, remelem, koszi a biztatast!

Sziasztok
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Megegyszer koszonjuk mindenkinek a gratulaciokat es dicsero szavakat!

En is sok kitartast es kellemes utolso heteket/honapokat kivanok a kismamaknak!

Ildi - megkaptam a privit - koszi!, es hamarosan megy a valasz isKép.

Igeretemhez huen, leirom alabb diohejban Antonia szuleteset. Remelem sikerul vele meghoznom a kedvuket a szulesre a jelenlegi kismamiknak!

A szules igy utolag mar nem is tunik olyan borzasztonak, azok utan meg plane nem hogy a latogato midwife szepen el is magyarazta hogy milyen szerencses lany vagyok.
Vegulis szombat keso delutan (okt 1) elkezdett szivarogni a magzatviz, es par oraval kesobb a korhazban megallapitottak (benezesreKép- belso vizsgalat nelkul) hogy teljesen zart a mehszaj. Nagyon tetszett a mw profizmusa, hogy az elso az volt hogy elolvasta a szulestervemet es megbeszeltuk a leirtakat. Valamint, hogy nem csinalt belso vizsgalatot hogy ne noveljuk a fertozes veszelyet. Kertek hogy menjunk haza, egyunk, igyunk, pihenjunk, es varjuk hogy otthon nyugodt korulmenyek kozott szepen meginduljanak a fajasok. A fajasok vegul este 10.30-kor kezdtek el utemesebben jonni, de annyira ossze-vissza (hol 4, hol 8 percenkent orakon at), hogy a vegen hajnal 3 elott nem is mentunk vissza a korhazba. Megerkezven, atvett egy masik mw (az elozo esti akkorra mar vegzett), racsatoltak a monitorra hogy megallapitsak milyen suruseggel es intenzitassal jonnek a fajasok, hogy vajon szukseg van-e belso vizsgalatra. A vegen kozosen ugy dontottunk hogy vizsgaljanak meg, mivel mar ugysem megyek megint vissza haza, es legalabb tudjuk meg hogy mennyire vagyok kitagulva. A vegen sajnos nem a vart hirt kaptuk, mert a tagulast szinte csak milimeterekben lehetett merniKép. A mw meg is allapitotta hogy mivel elso baba, valszeg lassabb lesz a vajudas folyamata, de ha egyszer beindulnak rendesen a dolgok akkor mar gyorsan kint lesz a baba. A vegen neki lett igazaKép...
Addig is vajudtam rendesen egesz ejjel, kozben korbe-korbe setaltunk a folyoson, meg-megalltunk egy ket "kitraccsolasra". Az agyon szinte alig fekudtem, csak a legeslegvegen amikor mar 3-as/4-es hullamokban jottek a fajasok. Piheneskeppen a nagy vajudo labdat hasznaltam (nekem ez jott be a legjobban). Volt TENS gepem, de nagyon rovid idon belul rajottem hogy nekem az csak fokozza a fajdalmat es leszedettem magamrol. Igy fajdalom ellen maradt a semmi, addig amig el nem ertuk a reggel majd 10 orat, amikor mar az en nagy fajdalomturo kepessegem is atlepte azt a bizonyos hatart. Ez nem sokkal azelott volt hogy masodjara is megvizsgaltak belsoleg es megallapitottak hogy 5 cm vagyok. Ennek a hirnek amennyire nem orultem annyira halas is voltam, mert igy legalabb kaphattam epidural-t es vegre veget vethettunk annak az iszonyu fajdalomnak...gondoltam en...Ugyanis kb 5-10 perccel azutan hogy megvizsgaltak, hirtelen beindultak a tolofajasok es ugy kellett a ferjuramnak odaugratnia a mw-ot. Hirtelen negyen is ott termettek mellettem es elkezdtek rohamosan pakolaszni es intezkedni. En kis naiv pedig kozben folyamatosan kertem az epiduralist, amikoris a mw kijelentette hogy ez a baba rovidesen kint lesz, es az epiduralissal bizony elkestunk egy par oracskatKép.
En meg nem ertettem hogy ez hogyan lehetseges. Hosszu orakon keresztul 5 cm-re sikerult kitagulnom, majd hirtelen az utolso 10 percben tagultam meg 5 cm-t?!?! A mw akivel a vegen megszultem Antoniat 10.30h-kor - eppen akkor lepett szolgalatba - rendkivul profin adta az utasitasokat. Neki koszonhetem hogy nem repedtem be! Szegeny viszont nagyon kenyelmetlenul erezte magat es oda is jott bocsanatot kerni a vegen, amiert nem volt ideje atolvasni a szulestervemet (hiszen akkor lepett szolgalatba), es a szules kellos-kozepen kellett kerdezgetnie olyan dolgokrol hogy kerem-e az injekciot a placenta megszulesehez, meg hogy mi a dontes K vitamin ugyben, stb...mind olyan dolgok amelyek vilagosan le voltak irva a szulestervben. Nem baj!

Mindent osszevetve, most hogy tul vagyok az elso szulesemen, az elmenynek sikerult elfelejtetnie velem az osszes angol mw-okkal valo addigi ketelyemet. Tenyleg felettebb jol kepzettek es, ha komplikaciomentes a szules, felernek akarmelyik szuleszorvossal! Jol esett amikor a latogato mw magabiztosan kijelentette hogy a kovetkezot akkor itthon szuljukKép.

Hat ennyi az annyi.
Udv mindenkinek, berni
murcimari
 
 


Sziasztok,
jo reg nem voltam erre, de most vagyokKép. Megprobalok gyakrabban irni is.
Berni neked sok sok oromet kivanok a kicsihez, es gartulalok a sikeres szuleshez! Hat en se hallottam meg ilyet, hogy igy hirtelen 5 cmrol felora mulva mar szulsz....nem lehet hogy tevedtek az ot cm-nelKép bar nekem nincs tapasztalatom, mert 4 cm-ig jutottam masfel nap alatt....A lenyeg hogy sima uton meglett, es lenyegeben zokkenomentesen.
Irja ha barmi kerdesed van, szoptatas hogy megy?

Mindenki mast is udvozlok es remelem jol vagytok. Vegre teszek fel kepet is a fiamrol, a mutet elott es utan:
Kép
Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!!!!

Most hogy végre van már netem, alig pörgnek a topikok. MOndjuk meg tuodm érteni, hogy egy pár hetes béby mellett nem jut idő az írásra.

Berni újból gratulálok neked!
Nagyon jó volt olvasni a történetet. Az enyém is nagyon hasonló volt, de szerencsére én 5 ujjnyinál megkaptam az EDA-t és még 3 órát tartott a dolog. BÁr sokan ellenzik, nekem nagyon jó volt. Főleg az első szülésemhez képest, ahol nem kaptam semmit és 16 órán át tartott. De most már én is csak a jóra emlékezem! Kép

Enikő!
Fantasztikus jó lett a műtét után a kisfiad szeme. Nekem is volt kancsalsági műtétem és nekem is szinte tökéletes lett. (csak ha nagyon fáradt vagyok és tükörbe nézek! bemegy egy árnyalatnyit az egyik.)
Ha jól emlékszem nálatok más probléma is volt. Remélem minden jó írányban halad, és szemüveget sem kell majd neki hordani.
A lányom is szemüveges, talán a fiam megússza???

Üdv. mindenkinek!
Andi

Kép
andi68
 
 


Sziasztok,
Itt vagyok meg en is, csak sajnos ilyen ritkan kerulok gep ele manapsag...Andi ugyesen rajott az okara isKépKép.

Eniko,
osztom Andi velemenyet Omarka mutetjerol, tenyleg fantasztikus az eredmeny!! Azt ugye tudod hogy egy igazi szivtipro lesz a fiad ha megnoKép?!
Mi ujsag veletek manapsag? Van-e mar konkret terv a Mo-ra koltozessel kapcs? Vagy mar elvetettetek az otletet?

Andi,
egyem a kis szivet Kittinek abban az uniformisbanKépKép! Ilyen mosolyogva megy minden reggel iskolaba? Hogy ment neki a beilleszkedes? Tovabbra is jo a munkad? A fiuk hogy vannak?

Anita,
nagyon edes a pici fiad! Az en picuri lanyom meg csak most kezdett el gugyogni, igy en meg nagyon nem tudok szemelyes tapasztalattal hozzaszolni a nyelvhasznalas koruli dilemmadhoz, de igy elolvasvan, osztom a tobbiek tanacsat. En sem problemaznek azon hogy az anyanyelvemen szolok a gyermekemhez az azt a nyelvet nem erto kozegben. Viszont itt Londonban ez nem is lenne annyira kirivo es serto senki szamara, annyi nemzetiseg keveredik, hogy itt a jatszoteren inkabb az lenne a furcsa ha csak angol szot hallanalKép. Gondolom ahol ti eltek Spanyolorszagban, ott azert megiscsak a spanyol az "uralkodo" nyelv, ugyhogy valahol megertem a dilemmadat. Ennek ellenere amondo vagyok, hogy csakis a kisfiad erdekeit tartsd szem elott ebben az ugyben es akkor biztos hogy jo dontest fogsz hozni.

puszi mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


...most igy visszaolvasvan sajat irasomat, lehet hogy el is tuloztam 5 hetes lanyom kepessegeit es nem is gugyog hanem inkabb gogicselKép.
murcimari
 
 


Szia Andi,
sajnos ahogy az ido telik egyre gyakrabban latom, hogy megint bemozdul az egyik szeme, a szemuveget nem hajlando hordani, igy gondolom egyre roszabb lesz...de remelem majd idovel valahogy megerti, hogy hordania kell. Annyira nem banom, hogy szemuveges, az legyen a legnagyobb gond, es amugy is olyan jol all neki, csak hordana. Lanyod is nagyon aranyos benne (nem volt meg emiatt kisebb balesete? Nalunk mar ketszer jol megkarcolta az arcat amikor elesett).

Szia Berni,
hat mar most is nagyon hodit a lanyoknal, a legjobb az hogy o meg odavan a min. tinedzserkoru lanyokert, foleg ha hosszu a hajuk alig lehet elvonszolni ha meglat egyetKép, hat lesz meg ebbol majd eleg baja.
Meg mindig jovore akarunk menni, ugy ilyenkor mar otthon szeretnek lenni, na persze ez csak a terv, majd meglatjuk.
Ugy egyebkent nem sok erdekes van velunk. Neked hogy megy az anyasag? Szoptatas meg ilyenek? Visszamentel dolgozni vagy meddig maradsz otton?

Sziasztok

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Hellóka!

Berni!
Hát a gügyögés és a gőgicsélés között azért nincs olyan hatalmas "tartalmi" különbség! Kép Úgyhogy nem is túloztál olyan nagyon! Kép

Kitti tényleg imádja a sulit. Mosolyogva megy. MOst beteg volt, 3 napig nem ment. (Az égész család hányni kezdett és kb. 20 órán át tartott, majd nyomtalanul meggyógyultunk! Ki érti ezt?)
Õ betegen is akart menni.
A fiúk is jól vannak. A párom tanul ESOL-t heti 3x2 óra. Képzeld, a suliból kapott heti 45 fontot a Peti nursery-jére! Úgyhogy most már Peti is ovis. Igaz, még csak 2x volt. De egész jól bírta.
(nem eszik,alszik ott, mert az nem fér be a keretbe!)
A párom januártól fog dolgozni, akkor Peti már full time ovis lesz, ami szerintem nagyon jó lesz neki, mert (ad egy, Kitti is másfél éves kora óta jár valahova) már nagyon unja itthon a fejünket.
(ad kettő, itthon csak siránkozik egész nap, az oviban meg egy kisangyal.) Meg azért jól fog jönni a pénz is, mert most 60 órákat dolgozom minimum és ezt le szeretném redukálni 40-50-re.

Most kicsit el vagyok kenődve, mert 210 font lesz a vonatjegy Londonba. + szállás. Hát nem olcsó.
Úgy néz ki, hogy Dec. 5,6,7,8 körül megyünk.

Engem is érdekelne, hogyan alakulnak a dolgok a baby-vel?

Emikő!
Hát az tényleg rossz, hogy nem akarja hordani. Kitti első perctől szerette. Egyből 3.5 dioptriát kapott, szóval gondolom kellett neki a jó látáshoz, ezért is veszi fel. Õ nagyon nyugodt gyerek (mostanában azért néha nem....) eddig kb. 3x esett úgy el, hogy vérzett a térde vagy a könyöke.(6 év alatt!) A szemüveg soha nem okozott gondot. (egyet elvesztettünk, csak 25 ezer froncsi volt. Grrrrrrrrrr)

Puszi nektek!
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok Túlélők! Új vagyok, babanetesnek és kismamának is, de máris nagyon sok ötletet kaptam a régi írások olvasása közben. Én az esetek nagyrészében Indiában élek (nem olyan egzotikus ám, mint a mesékben és a turistabeszámolókban) és ott fog megszületni a kisbabám. Sajnos ott az általam kedvelt zöldségekből néhány nincs, gyümölcs meg szinte egyáltalán - mármint olyan jó magyaros gyümölcsök, így a kisbabám későbbi etetésénél lesz sok töprengenivalóm. Most gyorsan csak annyit szeretnék mondani Nektek, ha kisbabát vártok, a PAPAYA SZIGORÚAN TILOS!!! Ki tudja, esetleg nyaralni mentek meleg tájakra, vagy az itthoni szupermarketben vennétek, de nem tegyétek! a papayában ugyanis van egy pepin nevű enzim, ami oldja a fehérjét, s ezáltal abortív hatású. Persze az egzotikus befőttekben is van 8sok más fincsi e-vitaminnal együtt :-) úgyhogy azzal is vigyázzatok! Gyerekeknek és fogyokúrázóknak már szabad, hasfájósan is.
Ja, kérésem is van - lesz még sok! - nincs sütőnk (Indiában olajban sütnek mindent, brrrr) így marad a tűzhelyen lábasban-serpenyőben sütés, esetleg mikró... ha tudtok finom sütiket, amihez nem kell sütő, köszönöm előre is!
Ja, persze majd szülésügyben és babaápolással kapcsolatban lesznek kérdéseim, de még odébb van, nem akarok előre parázni.

Szép napot!

Indianyó

indianyo
 
 


Ja, Indianyó csak a számítógépes azonosítóm, a baráti nem ez :-) Szóval rendesen is aláírom a levelet:

Vikó

indianyo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: