Új privát üzeneted érkezett!

Zolika! Nagyon Boldog Szülinapot! :D
Kép
szilbee
 
 


:!: Lányok!
Ha már így az ovi felmerült, tudnátok nekem ajánlani Bölcsit, ami vagy a tűzltósághoz van közel vagy a Tallinban van. Én nem ismerek arrafelé bölcsiket.
Előre is köszi az infókat!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Már írtam a Szülészetek Korházak - Szolnoki Hetényi Géza Korház topikba is, de látom ez is szolnoki topik, hátha Ti is tudtok segíteni.

Bocsi a zavarásért. Csak lenne egy kérdésem. A szolnoki Hetényi Géza Korház és a Szolnoki Szülészet (egymás alatti két topik) az ugyanazt a korházat takarja Szolnokon? Ugye nem két szülészet van? Ugyanis én igaz, hogy nem vagyok szolnoki, de úgy tűnik keresem a helyem, mert lehet a saját orvosom Kecskeméten nem vállal már szülést, és ha ez igaz akkor sajna keresgélnem kell.

A szolnoki szülészet topikon elég rosszakat írtak. Igaz még 2002-2003-as infók voltak. Azóta sokat változott? Vagy tényleg két korház van?

Köszi a segítségeteket előre is. Manó
potykamanó
 
 

 
 

Szia!
Igen, csak egy szülészet van, csak a másik topik "kihalt"...
Sokat javult mostanra a helyzet. A frisebbik Hetényis topikot olvasd inkább, de szivesen vesszük, hogy ha ide is írsz hozzánk! :)
szilbee
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a sok jó kívánságot Zolika nevében
Nagyon aranyosak vagytok.

Szilbee!
Ha gondolod én tudok neked bölcsit ajánlani szerintem ha a tűzoltóság környékén keresgéltek akkor szerintem mindenképpen a Jósika utcai bölcsit válasszátok....Mi is oda jártunk még anno Zolikával mikor kicsi volt. Ott laktunk nem messze és én nagyon megvoltam elégedve azzal a bölcsivel,ha visszamegyek a volt munkahelyem dolgozni akkor valószínű,hogy Dius is oda fog járni februártól.
A másik bölcsi meg itt van tőlünk nem messze a Rózsa úti .bölcsi amit szintén sokan dicsérnek,meg most esett át egy óriási nagy átalakításon felújításon még most adták át a napokban.:wink:
Ezt onnan tudom ,hogy a szomszédom kislánya is oda jár és ők nagyon szeretik a bölcsit.

Potykamano!
A régi Hetényi még tényleg nagyon "gáz" volt ,de viszont most már szerintem nagyon jó az ellátás mind a szülészeten mind pedig a gyemekágyas osztályon!!!
Kérdezz nyugondtan tőlünk ha tudunk segítünk neked...ugye lányok??????

HEXE!!!!
Merre vagy??????????????????????

sziasztok
:P

KépKép
diÁcska
 
 


Szilbee, Diácska - köszönöm szépen.

És, arról tudtok mondani valamit ha pl. valakit császároznak akkor is bent lehet-e a férje? És normál szülésnél esetleg lehetnek bent ketten? (férj, barátnő)
És igaz, hogy olyanok szobák, hogy a baba egész nap ott lehet, csak este viszik el?

Manó
potykamanó
 
 


Diácska!
Köszi az infókat! :) Lenne még egy kérdésem! Mikor írattad be Diust?
Ja, és van Zolikáról szülinapos képetek? Én még ugyanis nem láttam őt képen. Ha lehet tegyél már fel léccci egyet-kettőt.

potykamanó
Én császáros voltam. A párom a műtőbe nem jöhetett be, de a műtő ajtajánál megnéhzette a fiát és után a el is mehetett vele, hogy megnézze hogy mérik le... meg egyebek.
Igaz az is hogy ott lehet egész nap veled, de a fáradt vagy vagy éppes fürödni/pisilni mész akkor be is adhatod a csecsemősnővéreknek megőrzésre.


Teszek fel megin táblit erre az új oldalra, hogy ne kelljen visszalapozni.
Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!!

Először is, Zolikának boldog szülinapot így utólag is!

Potykamanó! Császárnál sajnos nem lehet bent a férj (legalábbis egy évvel ezelőtt, nálam így volt) :(
Sima szülésnél az biztos, hogy a férj bent lehet, de hogy ketten is, azt nem tudom.
Úgy tudom, hogy a babát csak első estére viszik el, utána már ott maradhat veled éjszakára is.

Lányok! Lehet, hogy most egy ideig nem jelentkezem, mert szombaton költözünk, és hogy ott milyen internetünk lesz, azt nem tudjuk még (merthogy Szandán UPC az nincs)
De ha lesz új internet, akkor majd visszatérek :)

Addig is minden jót Nektek!
Puszi,
Judit & Marci


Kép
judit_79
 
 


Szilbee!!!
Még nem írattam be Diust a bölcsibe mert az apukája nem szeretné,ha még menne de ha megyünk akkor valószínű a Józsika útiba megyünk nekünk az anno nagyon bevált :wink:
Készültek képek persze mutizok is nektek....ha sikerül mert ma már próbáltam de nem jön össze.

Judit!!!
Köszönöm a jó kívánságokat neked is!!!

Most nem jött össze a kép feltöltés de igérem ,holnap próbálkozom újból.
sziasztok

KépKép
diÁcska
 
 


Szilbee, Judit - köszönöm. Titeket altattak? Vagy epidurálisan szültetek? Vészes volt a műtét után? Nekem még nem biztos, majd hó végén jön haza az orvosom, s csak akkor tudom vele a részleteket megbeszélni. El volt törve a farkcsontom még gyerekkoromban, és mivel befelé tört ugyebár, ezért a védőnőm szerint lehet hogy császározni fognak. De persze biztosat majd az orvos mond. hát nem szeretném ha a törött csontom miatt megsérülne a baba szülésnél vagy esetleg újra törjön. Kicsit félnék a császártól, :D bár nem mintha a rendes szüléstől nem, csak van aki azt mondja sokkal nehezebben gyógyulnak a császárosok és hogy utána sokkal rosszabb?!

Sziasztok. Manó
potykamanó
 
 


Sziasztok!

Zolikának utólag is boldog szülinapot kívánok! Bocsánat a késésért, de Milán is beteg lett, meg Gergő is itthon van és leszívnak, így sokszor csak olvasni tudok a gép előtt írni már nem marad időm, estére meg hulla vok. :oops:

Az oviban fogadóórán még nem voltam-voltunk. Gondoltuk megvárjuk, most mit szólnak ha nem csak délig lesz Gergő, mert ugye az csak nekik lenne jó.
Igen a Zengőbe jár.

Cleo! Ne biztass mert abba az oviba akartuk átíratni ha itt végképp nem megy.

Judit! Sok örömet az új helyen és gyors és könnyű költözködést kívánok nektek!

Potykamanó! Üdv a topicban! Kíváncsi vok valyon mit mond a dokid.

Üdv mindenkinek:Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


szia Zsú! Miért? Hallottál már hasonló esetet?
potykamanó
 
 


Szia Potykamanó! Nem hallottam csak itt a neten olvastam már egy-két szülés történetet és azok között volt ilyen és olyan is. Volt akinek ment simán és volt akinek újratört a csont, volt akinek újratörték, vlt aki császáros lett. Ez sztem mindig egyedi elbírálást igényel.

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


potykamanó
Epidurális volt. Részemről elég pocsék volt az első éjszakám, de nem elsősorban a sebem miatt, hanem a méhösszehúzódások végett. De hát ugye ez teljesen természetes. Fájt baromira, de legalább éreztem, hogy még van... Ezt nem viccnek szántam, csak úgy jött...., mert tesómnak már nem van, aztán nekem is meg volt rá az esélyem, de szerencsére még be tudunk vállalni egy második csemetét. :) :wink:
Sz'al másnap, mikor fel kellett kelnem (már alig vártam), nem ment egyszerűen. Nagyon szúrt, nagyon érzékeny volt a seb, de az volt a tervem, hogy délutánra már rendesen járok, hogy tudjak menni a fiamért. Tudod, császárosok babája első éjszaka csecsemős nővéreknél van... No meg azért is küzdöttem, hogy kikerüljek az örzőből, hogy egy szobában lehessek Leventével.
Azt nem tudom, hogy melyik a vészesebb... a normál vagy a császár, mivel nincs összehasonlítási alapom, de a lényeg, hogy a csemete mellett az ember bármilyen fájdalmat kibír... és bizony az a görcsölő fájdalom is enyhül, mikor hozzák a picúrt, hogy mellre tehesd... :lol:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Még van egy kis időm írni. Geromilo, köszi a jókívánságot!
Potykamanó!
Nekem is epidurális volt. Nem volt vészes a műtét, csak azt sajnáltam, hogy nem mutatták meg rögtön a babát, miután kiemelték, csak pár perc múlva hozták vissza bebugyolálva, egy puszira.
Utána nekem az volt kellemetlen, hogy rettentően fáztam, míg ki nem ment az érzéstelenítő. Én csak másnap reggel bírtam felkelni. Fáj a seb egy darabig, olyan volt, mintha nagyon erős izomláz lett volna a hasamban (fájt a nevetés meg a tüsszentés is :) ), de ez pár hét alatt teljesen elmúlt, és semmi gond nem volt utána.
Ahány ember, annyiféle szülés...
Mikorra várod egyébként?

Mit szóltok ahhoz, hogy nem lehet ott a választott orvos, csak ha külön fizetnek a kórháznak? Vagy ha épp ügyeletben van. Ezt januártól mindenhol be akarják vezetni. Szerintem ez nagyon igazságtalan.

Másik kérdés: hogyan tudok betenni aláírást?

Üdv,
Judit

Kép
judit_79
 
 


Sziasztok!
http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=247963
http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=247964 csak így tudom betenni a képeket nem tudom mi van most a gépemmel,de sehogy sem akar sikerülni :evil:

KépKép
diÁcska
 
 


diÁcska!
Nem tudom megnézni a képeket! :( Kéri a jelszavad.

potykamanó
Van egy Topik-táblink... (föntebb láthatod), ha gondolod téged is beleírlak! Csak add meg az adataid.
Egyébként hanyadik hétben vagy? Mikorra vagy pontosan kiírva? Lehet már tudni a pici nemét?
szilbee
 
 


Geromilo - jajj, sz az ujra törik a csont rosszul hangzik kicsit de biztos mindent ki lehet bírni.

Szilbee, Judit - Köszönöm, hogy leírtátok a császáros emlékeket. Nagyon várom már, hogy mehessek az orvoshoz, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond majd. 9 hetes vagyok. Júli. 02-re írták a várható időpontot. :lol:
potykamanó
 
 


Diácska!
Köszi a képeket! :D
szilbee
 
 


Szilbee - köszi az ajánlatot a táblában való részvételre. De nem baj hogy én kecskeméti vagyok és még egy kis idő mire kiderül hogy akkor hol is lesz a nagy esemény az életemben? Vagyis, hogy hol is fogok szülni. A szolnok azért is merült fel mert a kecskeméti topikban ajánlottak egy orvost aki itt rendel ugyan kecskeméten, de csak szolnokon végez szülést. Én persze nem bánom egyáltalán ha "befogadtok", szóval úgy látom ahhoz nem is kell sok adat, ugye csak a szülés várható ideje, ami: 2007.07.02. lakóhely: Kecskemét. Akkor köszi.


[/url]http://bd.lilypie.com/U-Itp1.png
potykamanó
 
 


potykamanó
 
 


Bocsi, lányok, csak próbálkoztam volna lilypies méricskét készíteni magamnak, de valamiért nem jön össze. Hogy kell azt megoldani hogy meg is jelenjen nekem. Persze könnyen lehet hogy a hiányos angoltudásommal valamit elbaltáztam menetközben. De ha nem túl bonyolult így leírni akkor légyszi segítsetek, hogyan kell?! Előre is köszi.

Manó
potykamanó
 
 


potykamanó!
Én is rákóczifalvi vagyok... meg rajtam kívül van még egy-két nem szolnoki anyuka! Holnap majd beírlak a tábliba! :) 8)

Egyébként a BBC kódot kell bemásolni az aláírás részbe, a profilodba.

Üdv! Szilbee!
szilbee
 
 


Szilbee - aranyos vagy, köszi. :D

Jó éjt mindenkinek!
potykamanó
 
 


Tábli:

Kép

Bocsi! Egy kicsit homályos lett..., majd köv. alkalommal feljavítom!
Ahoj!
szilbee
 
 


[b]Szilbee!
Nagyon szívesen .....csak így tudtam nekem megmutatni a képeket azóta sem tudom ide betenni,tudsz nekem tanácsot adni miért ?
Lekicsinyítettem a képeket és úgy sem megy.

KépKép
diÁcska
 
 


Diácska!
Azért nem sikerül, mert túl nagy a kép... bit képként van elmentve. Ha letömörítenéd JPEG-be, akkor fel tudnád tenni.
Max. fájl méret: 250KB. Max. képméret: 600x600px.
Neked most egy kép 9,200 KB...

Átalakítottam a képet! Megpróbálom feltenni!

Kép
Sikerült!! :D
szilbee
 
 


Felteszem a többit is...
Kép
Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!

De aranyosak ezek a képek! :D

Szilbee - a koromat elfelejtettem. 37 éves vagyok. Majd legközelebb ha egyébként is javítasz beírhatod. Köszi

Voltam a dokimnál. Nem vállal már szülést. :cry: De aranyos volt és segítőkész mint mindig. De most lehet gondolkodnom, hát választani kell mást.

Zsú - azt mondta a törött farkcsontomra, hogy terhesség alatt biztos nem okoz gondot, viszont a terhesség utolsó heteiben derülhet ki hogy szükséges -e a császár vagy sem, attól függhet hogy milyen nagy lesz a baba? Egy 3 kg-osnál még nem hiszi hogy gond lehet de egy 4 - 4,5 kg-nál már igen.

Manó
potykamanó
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok,ha nem gond!?Nagyon tetszik ez az oldal. Idén májusban született a kislányom Franciska és mikor van egy kis időm szivesen böngészem a babás oldalakat.Így találtam rátok,és nagyon megtetszett. Jó dolog tapasztalatokat cserélni másokkal. Például az ovis témában mivel már van egy nagy fiam aki 11 éves nekem is van tapasztalatom. Mi is a Zengőbe jártunk,és képzeljétek el az ovónéninek nem volt szinpatikus a fiam,és ezt nem tudta leplezni,úgyhogy éreztette a gyerekkel aki ezért nem szeretett járni. Mi másik csoportba kerültünk és ez bevállt. Mert egyébként szerintem nem rossz ovi a Zengő. :) Lányok csináltam én is olyan szülinapos mércét a kislányomnak hogy tudom feltenni ide? Még kezdő vagyok ebben,segítsetek. Előre is köszi. Hajni :oops:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Potykamanó, Hajni! Örülök, hogy ti is csatlakoztatok hozzánk.
Igaz úgy látszik, hogy már mindenki a karácsonyi ajándékokat vásárolja és azért ez a nagy pangás.

Diácska!Nagyon szépek a gyerekeid, látszik rajtuk hogy nagy az összhang közöttük.


Holnap jön a férjem munkahelyén a MIKULÁS már naaagyon várjuk. Nem tudom Antónia mit fog szólni hozzá.

Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem írtam már nektek semmit. Szégyellem is magam :oops: , de mostmár annyira lefoglal Nellike, hogy nem sok szabadidőm marad. Olvasni viszont szoktalak benneteket, de írni már nem nagyon marad időm.
Üdvözlet az újaknak.

Hát hol is kezdjem. Nagyon sokminden történt velünk. Nellike őrült tempóban fejlődik. :D :D :D Mászik ezerrel, mindenhol feláll, és bebújik mindenhova. Van alul két foga és mostmár felül is kibújt az egyik. Rájött, hogy lehet csikorgatni is a fogait és előszeretettel csinálja is. Nekem meg a hátamon futkos a hideg. Az éjszakáink még mindig nagyon jók. Igaz van olyan este, hogy felébred, de ennyi belefér.

Azért utólag szeretnék minden ünnepeltnek boldog név- és szülinapot kívánni. :) Megpróbálok mostmár egy kicsit sűrűbben jönni hozzátok.


Teszek fel egy pár képet is.
Kép
Kép
Kép

Pusz mindenkinek.


Kép
agica1119
 
 


Szia Hajni!
Örülünk, hogy csatlakozol! :)
Van egy topik-táblink! Ha gondolod, add meg az adataid és beírlak téged is!

Ágica!
Nellike nagyon nagyot nőt!! :shock: :lol: Édes az a két kis foagcska elöl (alul)! :lol:


Mongi!
Antónia mit szólt a télapóhoz?
szilbee
 
 


Szia Szilbee! Köszi ,hogy beírsz a táblikba. Adatok: Hajni (30) Szolnok,Botár I.u.2. Franciska 2006.05.25. (09:35) normál (41+1) 3570g 58cm. :)

Ágica! Nellike hatalmasat nőt,és rengeteget fejlődött mióta nem láttam. Olyan édesen áll ott az ágy mellett. Nagyon szép kislány. Alig várom ,hogy Franciska is itt tartson . Jó babázást. Szia. Hajni.

Mongi! Antónia mit szólt a Mikuláshoz?? :)

Sikerült felrakni a mércit! :D Ha képet is szeretnék mit kell tennem?Segítsetek.Sziasztok. Hajni


Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Tudom, hogy nem kimondottan az a térség, de Jászberényből vannak valkinek tapasztalatai? Én sajnos nem ismerek senkit ott. Nem vagyok helybeli.
baba24
 
 


Baba24!
Mégis milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi?
Én ugyan nem vagyok berényi, de oda jártam fősulira.
8)
szilbee
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jó volt szombaton a Miki buli.
Antónia nagy szemekkel nézte a Mikulást, igaz az ajándékot nem ö adta át /sajnos/, hanem a hazamenetelnél kapta meg az ajtóban.
Nagyon sok gyerek volt, olyan jót játszott, hogy alig birtunk elindulni. Jó volt látni, hogy az én visszahúzódó kislányom kezd kinyilni a többiek felé.

De jön majd hozzánk is a Miki Apa személyében, remélem nem bukik le. Tavaly is volt, de Antónia nagyon félt töle, igy az egész dolog kb. 5 percig tartott.

Ági! Nellike rengeteget nött, ügyes kislány.
Fogcsikorgatás nálunk is volt, a frász kerülgetett, hogy mikor töri le valamelyiket.

Szia Baba! Sajnos én nem ismerem a jászberényi viszonyokat, viszont irjál nekünk ha van kedved.

Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Jó reggelt lányok!

Valójában a szülészetre lennék kíváncsi, bármilyen hallott információkat is szívesen fogadok. :wink:
Mivel és semmit sem tudok. Bár egy- két negatív dolgot hallottam, de inkább szóbeszéd volt.
baba24
 
 


Szia Baba24!
Először is gratulálok a babához. Nagyon jó érzés kismamának lenni.A jászberényi viszonyokat nem ismerem, de azt biztos ,hogy tudod minden szülészetről bárhol is legyen az megoszlanak a vélemények. Vannak pozitív és negatív élmények.Azt tanácsolom neked ne törődj velük.Mindenki a saját bőrén tapasztalja meg így lesz ez nálad is. Hajni. :)



Kép[/img]
Vendég
 


Sziasztok!
Egy kicsit én is eltűntem mert bedöglött a gépem.....elnézést mindenkitől akinek nem köszöntem meg a jó kívánságait ..köszönjük szépen.

Minden kislurkónak boldog mikulást kívánok!!!!! Kép


Nálunk kicsit félősre sikerült a mikulásnap mert Dius félt a mikulástól,de egyébként nagyon jó volt...... :lol: :lol: :lol:
Kép
Elin!!!!
Ha olvasol létszi írj nekem e-mailt mert elveszett a címed a rossz gép miatt .........minden kitörlődött :cry: :cry:

sziasztok

KépKép
diÁcska
 
 


sziasztok.

én is jó rég nem írtam már

Potykamanó,Hajni,Baba.üdv közöttünk.remélem gyakran írtok majd :)

Baba.a férjem családja Jászfényszarusi,ugyhogy az egyik sógornőm szült már Berényben is (+Hatvanban).konkrétumokat én sem tudok,de hírből én is hallottam jót is rosszat is a jászberényi szülészetről.sógornőm az ikerbabáit ott veszítette el (26hetesen),de ezt most nem részletezem a pocakos anyukák miatt (sem).De ha jó dokit tudnál találni,akkor biztos kezekben lennél szerintem.
Hol laktok amúgy?

Ágica.Neked már tényleg nagylányod van :shock: .nagyon sokat nőtt és az a mosoly.édes.

nálunk is járt tegnap a télapó,volt is nagy öröm.nem is féltek tőle (mellesleg Apa öltözött be),Zsoltika+sziszi énekeltek,és verset is mondtak neki.és szerencsére nem ismerték meg.

megyek fürdetni.
pusz

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Mongi, Cleo - köszönöm a kedves fogadtatást!

Már majdnem teljesen túl vagyok a karácsonyi ajándékokon. Egy-két dolog hiányzik már csak. :lol:

Jövő hét közepén kell végre mennem UH-ra, már nagyon várom, mert kicsit rossz az érzés, hogy nem tudom mi történik odabent, :shock: de remélem minden nagyon nagy rendben zajlik! És akkor már végre a gombára is adhatnak valamit, mert azért kicsit foglalkoztat ez a dolog, hogy nehogy okozzon valami bajt. Volt valakinek ilyen gondja? Azt mondta az orvos candida jellegű gomba és hogy figyeljek oda hogy mit eszem. Mégis mi az amit ilyenkor nem szabad? És mi az amit szabad? Tudtok erről valamit?

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsánat hogy csak most. Remélem mindenki jól van!

Cleo! Jászberény, azonban nem tősgyökeres...

Emiatt a kérdések. :wink:
baba24
 
 


Baba!
Én imádom Berényt!! :P Gyönyörű kisváros! Olyan, mint egy kis ékszer. Nem is értem, hogy miért Szolnokot választották megyeszékhelynek. (Elnézést az esetleges Szolnok funoktól... :oops:) A másik változat ugyanis Jászberény volt.
8) :)
szilbee
 
 


Szilbee!

Igen. Nagyon szuper kis város szerintem is. Szeretem. Szép és csendes, ugyanakkor mindent meglel az ember amit szeretne...

Remélem én is egy jó kis orvost... :wink:
baba24
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítsetek légyszi! Megbízható, alapos és szakmailag jó orvost keresek Szolnokon. Ha van jó tapasztalatotok, írjátok meg a nevét légyszi.

Köszönöm,

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Szia Kriszta! :)
Nekem Mosonyi Attila volt a dokim. (Most már nagyon drágán praktizál!!!!)
Bátran bombázhattam kérdésekkel, ráadásul nagyon alapos is volt... gondolom a korelőzményem miatt. A terhességem egyébként teljesen panaszmentes volt!!
szilbee
 
 


:!: Baba!
Most jutott eszembe, hogy én ismerek egy berényi szülész-nőgyógyászt!!!!

dr. Zrupkó Ferenc
Egyébként 33 éves, de nagyon jófej, alapos doki! :)

Ezt írta magáról az iwiw-en:
"Állandó orvosi készenlétet adok minden szülni vágyónak
Non-stop doc "
szilbee
 
 


Dr. ... bocsika :oops:
szilbee
 
 


Szia Szilbee! (ugye ezt használod?, bocsi, de új vagyok itt)

Köszi a doki nevét! végre valami jó hír, mert elég rosszakat halottam a szolnoki orvosokról, meg a kórházról!

mégegyszer köszi!

Kriszta
kiss krisztina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: