Új privát üzeneted érkezett!

Mi a Kecelhegyen lakunk, de a Gál Károlyhoz járunk. Gyerekként ő volt az orvosom és a Zsófinak is őt választottam. Amikor született, akkor még Donnerban laktunk, de tavaly ősszel költöztünk.
Jó dolog is az ágyban szopizás, Zsófival éjjel szoktunk még régen úgy lenni, hogy elaludt a hasamon büfizés közben, s közben én is. Csak arra ébredtem, hogy kegyetlenül elzsibbadtam.
Megyünk a bababörzére, de gyerek nélkül, mert abba a tömegbe nem igazán szeretem elvinni. Kép
kiszsufi
 
 


Voltunk tanácsadáson, Dorka 5950 g. el sem akartam hinni. Megyünk mi is a börzére, ruhákat kell venni neki, mert már egy csomót kinőtt :D Na, a pelenkáról meg ne is beszéljünk :D Mi már a hármasnál járunk, mert a kettes már nagyon szorította a hurkás combijait. Ráadásul volt még egy egész nagy csomaggal, jó, hogy van ismerősünk a patikában, és sikerült neki becserélnie nagyobbra. Dorka most alszik, pedig nem nagyon szokott már napközben, megyek vasalok egy kicsit végre :D

Kép
roberta80
 
 


Noncsira a múlt héten adtuk az első 62-es rugikat. A sapkába már 68as kell, vagy 3as. (kis nagyfejűű!) A bodyk közül még az 56os a jó, de a jövő héttől azt hiszem jöhetnek abból is a 62-esek. Pelus még a 2es kell, de már van egy csomag 3as, mert már ránk is szűűk a kicsi.

Dorka szép súlyban van. Noémit nem tudom, mert ugye nincs mérlegünk és a védőnő szabin. De szerintem olyan 5300 lehet. vagy több.
l.judy
 
 

 
 

Barnabás kis cingár 5000g tegnap voltunk dokinál. (igaz ő sokkal kisebb súllyal is született mint a lányok :) Nekünk is vannak már 62-es dolgaink, a pelus 2es. Megkapta a szurit, igy csinált :cry:
Olyan jó éjszakánk volt egy olyan szörnyű tegnap után, már kétségbe estem hogy nem lakik jól, aludni se aludt csak 3 órát napközben, de azt is több alkalomra, fejni sem tudtam csak nagyon kicsit (de ezek szerint kiette mind). Kivettem már a fagyóból is tejet, hogy odaadom, de olyan fura szaga volt (ezt irták mások is, de az ize olyan műanyagos volt, lehet hogy a zacskótól??? Nem mertem odaadni.De akkor feleslegesen fagyasztom, és veszem neki a drága zacskót... :? )
Jövő hét nekem is jó biztos, majd egyeztetünk.
Reni, mi is Kecelen lakunk ám!!!Az öregek otthonával majdnem szemben.

Kép
bernini
 
 


Kép pár napos kép

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Szép nagy babáitok vannak! Az én lányom két hónaposan 4370 gramm volt, de ő 2650-nel született. Most már nagy, közel 11 kg.
Jó, hogy annyi tejetek van, én nem tudtam sokáig szoptatni, egy hónaposan már pótlást kapott, utána csak reggel meg este ment a szopi. Hiába próbálkoztam a fejéssel, kétóra szenvedés után is alig jött össze 10 ml. Akkor nagyon a lelkemre vettem, de nem hiszem, hogy a Zsófi megsínylette volna. Szerencsére nem volt beteges, egy kis köhögés volt 3 hónaposan, lázas először 11 hónaposan volt.

Bernini: akkor nem messze lakunk egymástól, mert mi meg a Kecelhegyi utcában. A bolt felé sokat szoktunk sétálni, sokszor látok kisbabás anyukákat, lehet, hogy már találkoztunk is.

Na megyek teregetni, meg peluscsere, mert a Zsófi magyarázza, hogy kaka.
További szép napot nektek!

Kép
kiszsufi
 
 


Roberta-mit csinál Dorka nappal ha nem alszik? Nem szokott nyűgös lenni? Barnabás 1-2 óra fentlét után ásitozásba kezd és ha nem kerül babakocsiba és ki (nem feltétlenül kell vele sétálni, van hogy elég amint kiteszem a teraszra, bumm alszik is), akkor nagyon bepörög.

Kép
bernini
 
 


sziasztok. végeztünk a felujítás nagyobb részével. majd mindjárt vissza olvasok. elléggé elvagyok fáradva, és még éjjszaka se aludtam, mert a Gabcsi rosszul volt.

Kép
Kép
zslebi
 
 


vissza olvastam.
mi kedden voltunk tanácsadáson, és 115cm magas és 21 kg a nagylányom. viszont én több mint 2 kg fogytam, kicsitt sok volt a stressz meg a meló, és még a Gabcsi szemét is majdnem kiverte egy agresziv ovistársa a mult héten, így még korházba is kellett rohangálni vele. még mindig biciklizek bár már nem szabadna, de gyalog sokkal rosszabb. ha rosszul lépek a jobb lábam teljesen begörcsöl, és még feküdni se igen birok már. a vérnyomásom még mindig alacsony. már -4kg fogytam összesen kb.
sajna én is megfáztam de már jobban vagyok.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Ha nem alszik Dorka, akkor egy darabig nézelődik, ha megunja, akkor reklamál, le kell kötni. Szerencsés vagy, hogy Barnabás hamar elalszik a babakocsiban. Dorka érzi, ha nincs tologatva a kis segge, és sír. Nem is nagyon tudom a teraszon altatni, csak akkor, ha sétálunk.MA kivételesen 3 órát aludt a kocsiban, úgy, hogy két kört mentem vele az udvaron. Becsaptam :D , de tanulnom is kell :(

Kép
roberta80
 
 


Húha, azért érdekes, hogy mennyire más a babák alvásigénye. Barnabás sem mindig alszik el hamar, sokszor küzd ellene :lol: Ma pl nagyon ramaty alvó és sirós volt.
Dorka és Noémi (a 2 kortárs :) ) hányszor eszik egy nap? Barnabás beállt a 6-8-ra, de az utóbbi napokban mintha megint kicsi lenne, össze vissza eszik, persze mert én adok neki, amikor már másra nem tudom fogni a sirását minthogy éhes,akár 2 óra múlva is. Éjjel is felkelt éjfélkor és kettőkor is, a következő meg 4.45 (háromszor nagyon ritkán eszik éjjel)
Annyira nyáladzik már, ez a fogzás előjele, előre félek, persze az első fogacska még valszeg pár hónap.
Zslebi, nagyon vigyázz magadra, ne stresszelj és pihend ki a sok munkát, most már csak pihi legyen! És egyél-igyál rendesen :wink: A kilók meg majd jönnek, én is elég soká kezdtem magamra szedni, mondjuk én a sok hányás miatt :oops:

Kép
bernini
 
 


Berni, azért is folyik Barnabás nyála, mert felfedezte a nyelvét és játszik vele, legalábbis, ezt olvastam valahol. Dorka is olyan, mint egy kérődző bocika, de remélem, hogy nem a foga akar még jönni :D Dorka 5-7-szer eszik egy nap. Sokáig kibírja, ha sétálunk :D

Kép
roberta80
 
 


Noémi kb 2 hete már csak 6szor eszik. Előtte 7szer. ÉÉÉÉSS! Már a második napja aludta át az éjszakát. Kicsit náthás volt a héten, nyűgösebb ezért aznap 8szor evett, de ez kivétel. Nálunk meg olyan probléma van, hogy sír szopi közben, mintha nem ízlene neki a tej. Tegnap szinte egész nap nem akart szopizni, de éhes volt az újját szopta, a cici nem kellett neki. Tuti van tejem, jól be is durrant, le is kellett fejnem. Eléggé kiborultam, de már levelezek egy szopitanácsadóval. Ma már minden ok. Na most megyek mert sír,

gyors kérdés!! A gépészed bababörzére be tudunk menni babakocsival???
l.judy
 
 


Gratulálok az éjszakához! Szerencsés :D de fejned fel kell kelni?
A bababörzére sansztalan a kocsi, olyan tömeg volt ősszel legalábbis

Kép
bernini
 
 


És arra lennék kiváncsi, hogy már eddig is csak 1x kelt enni éjjel és azt most elhagyta, vagy hogy volt?

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

A nyálfolyáshoz annyit tennék hozzá, hogy én is így jártam, 3 hónapos volt a Zsófi, amikor el kezdett folyni a nyála. Nem olyan hatalmas mennyiségben, hogy állandóan partedli kelljen, de azért folyt. Azt hittem én is, hogy a foga miatt van, de egészen 10 hónapos koráig vártunk a fogakkal, akkor jöttek ki az elsők. A nyálfolyás meg közben abbamaradt. Pedig én is azt hittem, hogy a foga jön. Fehéredett is az ínye, de nem volt semmi ott.

Judy: bemenni belehet babakocsival, de nem fogsz odaférni semmihez jóformán, meg nem is igazán lehet úgy haladni. Én még régebben kenguruban vittem el magammal a Zsófit, de most már itthon hagyom. Főleg, hogy hajnalban belázasodott.[color=indigo]
[/color]
kiszsufi
 
 


Sziasztok!

Máté pont 5 hónapos volt, amikor kibújt az első két foga (teljesen egyszerre), és már előtte nagyon nyáladzott. És utána is. Mindig előkét raktam elé, mert mindig csurom egy nyál lett volna a kis ruhája. Mondogattam is, hogy ennyi nyála nincs is egy embernek, amennyi Mátéból kifolyik :lol: .

L.Judy!
Nem akarsz a babódnak vonalzót csinálni? Csak azért kérdezem, mert akkor én is tudnám, hogy mennyi idős, na és persze, hogy mi a neve/ neme! csak felvetettem! :wink:
Egyébként nagyon irigyellek, hogyha így is marad, hogy a babád átalussza az éjszakát. Az én Törpém még mindig min. 2-3-szor felkel éjjel. Már én sem bánnám, ha nyugi lenne! :wink:
Egyébkénr Máté eddigi élete folyamán összesen egy hetig aludta át az éjszakákat, aztán volt, hogy csak egyszer ébredt hajnalban, aztán azóta hol többször, hol kevesebbszer ébred.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


....no jó! hogy kell vonalzót ekecselni???????
l.judy
 
 


látom ezt itt nem lehet, holnap csinálok egyet, mert ahogy nézem regisztrálni kell. ma fáradt vagyok. Amúgy Noémi ma 7 hetes és 3 napos ahogy Dorka. Egymás után születtek!

Köszi a tippeket, elvisszük Noncsit anyóshoz, vigyázzon rá, bár annyira ennek nem örülök most hagynánk ott először...

Berni először úgy volt, hogy este 8 után felkelt 11-1 körül enni, majd 3-4 körül és 6-7 kor is. Gyakorlatilag 3 óránként evett.
Majd később az esti utolsó evés után általában eltelt 6-7 óra a következőig, tehát olyan 3 felé kelt csak fel. azután 6-7kor ismét. szerdán este 19:50kor evett utoljára, reggel4:50 körül kelt. (9óra)
Tegnap este 20:26 kor evett és a mai első szopi6:20 volt.TEHÁT 10 ÓRA TELT EL! Csak ámultam bámultam én is. Ma csak 5ször evett. utoljára fél8kor.

NEm nagyon fejek.(Sajnos sokszor lusta vagyok). Az éjszakát szerencsére én is végigaludtam! Ma reggel mondjuk fejtem, de csak az elejét, mert nagyon tele volt a cicim, majd utána a végét.Barnabás pontosan melyik nap született????? Te mennyiket fejsz? A Medela-s zacsinak volt ma. íze?? Csak mert először én is abban fagyasztottam. Most a védőnénim hozott egy vsomó bébiételes üveget. Én még nem vettem elő egyetlenegy adagot sem. Noncsi még cumisüveget sem látott szerencsére...
l.judy
 
 


Móni, jól eltűntél :) Szerintem én is úgy járok, mint te Mátéval, ma pl 4szer keltünk éjjel :cry: nem sokat aludtam.
Noémi meg jól beosztja amit kap. Kiváncsi lennék mennyit eszik 1-1 alkalommal, de nincs mérlegetek Judit, ugye? Mi is visszavittük tegnap mert lejárt és nem idegesitem magam vele többet :P
Barnabás 02.07. Nem mindig fejek, csak ha ő elvan evés után, van hogy 10et, van hogy 40et (kb napi 80 szokott lenni), de most már nem teszem el. A medelásnak volt fura ize, igen. Ha gondolod vegyél ki egyet próbának. Még mi is kihagytuk a cumisüveget. És kiderült mitől nem evett Noémi valamelyik nap, mit mondott a tanácsadó? A vonalzó meg nem nagy ügy, meg kell adni mikor született, kiválasztani a mintát és kész, bemásolni a kódot a profilodba.
Megyünk ma Balcsira, tegnap megevttünk mindent hogy oda se kelljen cipelni mindent.

Kép
bernini
 
 


Én sima visszazárható zacskóban fagyasztom a tejet. Vagyis úgy, ahogy már írtam egyszer. A hűtőnk fagyasztó részében nem szoktunk semmit tenni, ezért mostantól ott csak a tejcsi van. Kifertőtlenítettem egy jégkockatartót, abban lefagyasztom a tejcsit, a zacsikat is kifertőtlenítettem, ha megfagyott a tej a kockákat átrakom a zacsiba,és be egy fagyis dobozba. Rá szoktam írni, hogy mikor fejtem, és hány ml. Nem volt még zacskóíze, Dorka megette :D nem volt vele gond. A védőnőm mondta, hogy nem érdemes a ''tejeszacskót'' venni, mert ez is ugyanolyan jó. Ha nem mondta volna, biztos én is veszek olyan zacsit, de így ez van. Sajna Dorka már ismeri a cumisüveget, de rá voltunk kényszerülve :(

Kép
roberta80
 
 


Nem tűntem el eddig sem, gyakran benézek, elolvasok mindent, volt hogy akartam is írni, de aztán elmaradt.
A többi "nagyobb" babás kismama azonban tényleg jól eltűnt. Ti meg még kicsik vagytok :wink: . Visszaidézem az akkori (mármint Mátét annyi idősen, mint most ti vagytok), hogy tudjak veletek is kommunikálni. Szeretek ide "járni", kár lenne, ha nem látogatnék ide. Igyekszem tanácsokat is adni, ha nem gondoltok tolakodónak, vagy szívesen leítom, hogy velünk hogy is voltak az események annó.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Minden baba más. Én pl. az elsőnél kis üvegekebe fejtemle és fagyasztottam le, persze először jól kimostam és fertötlenitettem, azaz 5 percig forrásban lévő vízben tartottam öket. Volt hogy még éjszaka is fejnem kellett, mert elkezdett magától folyni a tejem. Én késöbb használtam fel a már lefejt fagyasztott tejet pl. bébiétel készítéséhez. A lényeg 3-4 honapnál tovább ne tartsátok a fagyasztóban. Én bízok abban, most is lesz annyi tejem mint elöször akkor nem lesz gond.
Most már kicsit többett pihenek, mert érzem, hogy kell, és megprobálok nem biciklizni, pedig azzal gyorsabb.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Csináltam vonalzót. Valaki mondja már meg, hogy hol lehet a saját profilt megtekinteni???? Szeretném beletenni. Mert már kezdek dühös lenni! :twisted: :twisted: :twisted:
l.judy
 
 


Na sikerült. Most kipróbálom látszik e!??
l.judy
 
 


...nah most???????

Kép
Kép
l.judy
 
 


a segédleteknél van, Judit.Mármint a profil. Voltatok a börzén?Mit vetettek?Mi vettünk pár jó rucit, csak nagyon sokan voltak.

Kép
roberta80
 
 


huuuuuuuu ez kemény menet volt. De asszem most már jó. Vettünk néhány rucit. Nem sok mindent. Ja sokan voltak. Most megyek vasalni! Jók legyetek!!!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Csináltam új vonalzót, nekem úúúúgy tetszik, csak sajna olyan nagy :(

Kép
roberta80
 
 


sziasztok . tegnap délutánra elkezdett nagyon fájni a jobb mellem. még ma is fáj, beágyazni se tudam. kishöemelkedésem van ma csak. milyen kenőcsöt lehet rá venni? ha valaki tud segítsen.
se orvos se védönő nemtudott, az egyik nem ér rá a másik passzolta a kérdést. a mobilomhoz meg nincs meg a töltőm, amiben benne van a másik doki száma.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Zslebi, passz, sajnos. Az attól függ mi okozza a fájdalmat. Látott nőgyógyász és nem tudott rá mit mondani, vagy telefonban kérdezted?
Hát, tegnap éjjel kiboritott a picinyem, és ma sem aludt rendesen, van már hogy homályosan látok :-( A tejjel is úgy vagyunk, hogy van hogy elég 1 cici, de legtöbbször nem- fejem ha tudom utána, de mire oda jutok, eltelik akár 1 óra is, akkorra meg már termelődött újra. Ma éjjel meg egyedül leszünk, remélem megkegyelmez Barnabás :)
Csajok! Mikor lesz a találka? A jó idő megvan hozzá. Csak legyen hozzá jó napunk is :D
Judit, végre vonalzó!
Móni, honnan tudtad hogy Máténak kell adjál pótlást? És a doki mondta meg hogy alkalmanként mennyit? Reggel-este szoptattad utána csak, ha jól emlékszem? Ahhoz képest viszont jól kihúzod a szoptatást :wink:

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Ma kettős front van. Noémi teljesen nyűgős volt. Nem sírt, hanem visított, és kékült a fejecskéje. Elég ramaty állapotban voltam már mire apa hazajött. ..és a fejem is fájt. Most alszik.
Berni NOncsi még kicsit taknyos... HOlnap leviszem tanácsadásra, aztán meglátjuk mit mond dokinéni. Meg kíváncsi is vagyok, hoogy hány gramm. 2 hete volt mérve utoljára. De talizhatunk a héten...

zslebi! hááát a cicidre csak tippelni tudok. Menj el dokihoz szerintem, ha a hőemelkedésed nem múlik. Ha jól látom a 30. héten vagy, ilyenkor már lehet benne tejci. Talán begyulladt? nincsenek rajta pios foltok? de ezek csak találgatások. a Garmastan krémmel biztos nem ártasz...

Kép
Kép
l.judy
 
 


Berni!
Hát az úgy volt a pótlással, hogy kb. 1 hónapos volt a Máté, amikor is nagyon sokat sírdogált :cry: . Elvittük gyerekorvoshoz, mert nem tudtuk eldönteni, hogy azért sír-e, mert éhes, vagy azért, mert fáj a pocakja (a lábait is húzogatta a hasához). A doki azt mondta, hogy kölcsönözzünk egy mérleget, és mérjük minden evés előtt és után. Nem akart egyből tápot írni neki. Mi úgy is tettünk, és bizony nagyon keveseket szopizott csak (a 30-40 már soknak számított). Aztán egy csúnya mellgyulladásnál modtam azt, hogy én már nem bírom mellre tenni, annyira fájt :cry: :oops: . És ment a férjem az ügyeletre tápszert íratni. Az első pillanattól kezdve megette, de minden kaját szopival kezdtünk. Csak utána kapta a tápot. A tápszeres dobozra írt adagokat csináltam meg neki, de nem ette meg mindet. Volt, hogy 50-60 ml-t evett. Kb. fele-fele lehetett a tejci és a táp. Persze később nőtt az adag. És végre elkezdett hízni is :lol: !
Miután hazajöttünk a kórházból, a következő 1 hónapban (amíg csak szopizott), nemhogy hízott volna, hanem mindig egy kicsit fogyott :cry: . Lehet, hogy alapból volt kevés a tejem, de az is lehet, hogy nagyon nehezen tudta kiszívni, és mindig elfáradt, minden szopizás közben elaludt, és hiába piszkáltam, nem ébredt fel.
A következőnél, megpróbálok többet megtenni a kizárólagos szoptatásért (mint tapasztaltabb anyuka). Szerintem az sem tett túl jót nekem, hogy az anyóstól állandóan azt hallottam, hogy ez a gyerek éhes, és úgysem lesz elég a tejed. Ez nagyon bántott. A következőnél nem hagyom magam! :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Ez a mérleg dolog sem biztos,nekünk a végén már képtelenség volt megmérni evés előtt, annyira mozgott-sirt, hogy a mérleg 5,03-tól 5,25-ig mutatott értékeket, azt átlagolta, és ahhoz néztem a végén a súlyt, de tök torz eredmény jöhet ki. Ezért visszavittük, mikor lejárt. Most meg bizom benne hogy jóllakik, hol egy ciciből, hol kell a mind a kettő. Éjszaka nagyon jó baba volt, tudta hogy anya egyedül van és viselkedni kell. Még vigyorgott is egyik evés után, pedig csak nappal szokott, sajna még nem sikerült lefotóznom.
Ez a beszéd! Menni fog a kistesónál, hiszen még mindig van tejed :wink:

Kép
bernini
 
 


Ja, úgy néz ki koszmónk van :( Legalábbis szerintem (vizesen látszik, hogy elöl repedezett a bőre) , a védőnőtől telefonban kértem segitséget, ezért nem vinném orvoshoz, ő is csak azt tudja mondani, hogy kenjük be olajjal és aztán fürdésnél jobban mossuk meg.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!



gerbomoncsi: hajrá! anyóssal és ilyenekkel nem törödni, tényleg nagyon sokat számit mit mondanak Neked.

Berni, nekünk is egyszer úgy tűnt az van, beolajoztam paraffinolajjal fürdés előtt egy órával kb. majd fürcsikor megmostam a patikai fürdetőkrémmel (jó sokkal) másnap, kicsit zsíros volt a haja, de semmi nyoma nem volt koszmónak. Anyu azt mondta, és utana is olvastam, ha nem múlik el, olaj, rá egy sapi egész éjszakára. és sűrűn kefélni!!!!


A mai sztorink: Pár hete Noncsi sír (vagyis inkább visít) szopi közben, és látszólag éhes de keveset eszik.. No 2hete mondtam a dokinéninek, nevettek, de úgy nem foglalkoztak vele. Utánaolvastunk egy csomó mindennek, néha jobb volt, néha újra üvöltött. Megkerestem egy szopis tanácsadót is.de semmi konkrét válasz. Már-már kezdtem teljesen kilenni idegileg, tegnap is bőgtem este, mert nem bírtam a visítást. (esténként nyűgösebb volt) szopik között nem volt baj. De keveset evett. Na ma újra nyakamba vettem a falut és legurultunk a dokinénihez. A párom közben újra utánanézett, és több helyen megtalálta, hogy a középfülgyulladásnak pont ezek is lehetnek a tünetei: a baba nem lázas, látszólag jól van, szopi alatt sír, mert minden egyes nyelés fájdalmas neki.

Már az elején gyanús volt, hogy az eddigi hatalmas gyarapodásához képest 250g-mot hízott két hét alatt. Ami igen kevés. Nem látott semmit a dokinéni megnézte a torkát, inkább azt mondta, levegős a hasa, keveset büfizik. Megmutatta hogy kell, úgy büfiztetni, hoogy kijöjjön belőle a levegő. Gondoltam ok-ok, de nem a hasától van ez. Ennyi tapasztalatom már van. RÁKÉRDEZTEM: NEM LEHET HOGY A FÜLE???????????????? ...hát ő nem hiszi, de megnézi! és lássatok csodát szegénykének be van gyulladva a jobb füle!!! ezért nem evett rendesen, mert fáj neki a nyelés. No meg taknyos is. Kapott fülcseppet, meg szájsprayt. Annyira sajnálom szegényt...

Valaki ismeri a Tantum Verde spray-t?? hogy használtátok ilyen kisbabánál??? Hígítottátok? ezt a nagy ijedségben elfelejtettem megkérdezni...

Szóval ez van, úgyhogy a héten nem megyünk sehova. Jövő héten viszont randizhatunk.

Most megyek és kifejem az egyik mellemet teljesen. Ugyanis ha úgy szopik, hogy a fájós füle van alul, még kevésbé eszik. Most kicsit hagyom, hogy csak az egyikből egyen. ((én meg azon is parázok nem apad e el a tejem. Ugyhogy a héten ezerrel fogok fejni. (Legalábbis ez a terv.)))

Kép
Kép
l.judy
 
 


Szegény Noémi :cry: ! Nagyon sajnálom, szörnyű, ha az embernek fáj a füle, pláne, ilyen picurka babának! Őrületesek ezek a dokik, még jó, hogy az ember fia/lánya utána tud nézni dolgoknak, és rá is kérdez! Maguktól nem jutna eszükbe?
Tiszta szívből kívánom, hogy hamar gyógyuljon meg Noémi :wink: ! Azon ne aggódj, hogy teljesen el fog apadni a tejed, mert nem fog! Persze fejjél minél többször, és szerintem azért szopiztatni is megpróbálhatod időnként a babót, hátha ha már kicsit jobban lesz, el fogja fogadni! Kitartás!

Berni!
Máténak is egyszer koszmós volt a feje. Nekünk az olaj már kevésnek bizonyult. A doki írt fel valami pakolást a fejére. Este rá kellett kenni, éjjel sapit rá, és reggel le kellett mosni kefe segítségével. Még jó, hogy a Máté keresztanyja (akinek 2 hóval idősebb a fia) már túlesett egy ilyen procedúrán, mert én nem mertem volna annyira dörzsölni, ahogy ő. Féltettem a kis kutacsát, de csak így jött le (egy ismétlés után). Minden este bő olajozás hajmosás előtt, és többet nem volt hozzá szerencsénk :wink: .

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Én is jobbulást kivánok Noéminek, szegényke, nem tudta megmondani mi fáj :( Nem gondoltatok dokicserére, Judit? Eddig nem sok segitségetekre volt a tietek, ha a popsinál és most is internetről gyógyitjátok meg ti a babátokat. Kaposvárra bejárni macerásabb, de remélhetőleg ritkán kell és akkor találhattok egy szakszerűbbet is, a mienk pl eddig nagyon szimpi, igaz, a szaktudását még nem teszteltük le :wink:

Kép
bernini
 
 


Szegény Noncsi, jobbulást neki. Még jó, hogy ti rájöttetek, hogy mi lehet a baj. Dorkának meg megy a hasa 3 napja. Még nem lázasodott be, de ha befog vinnem kell a dokihoz. Annyira rossz, mert fáj a hasija, és csak sír. Olyan nyálkás izé jön csak belőle. Bocsánat, hogy itt ecsetelem a dolgokat. Emiatt a randi most nekünk sem jó, meghát az idő sem a legjobb, nagyon fúj a szél. Berni, nektek ki a gyerekorvosotok? Nekünk az idősebb Pavlovics, nagyon rendes. Minden tanácsadáson alaposan megvizsgálja Dorkát.

Kép
roberta80
 
 


Nekünk meg a fiatalbbik Pavlovics :lol:

Kép
bernini
 
 


Szegény babók! A hasmenés mit jelent? Mennyiszer kakil? Tegnap Barnabás is sokat produkált :)
Jövő hétre remélem mindenki ok lesz.
Én megyek ma pedikűröshöz, kicsit benőtt az egyik körmöm, meg amúgyis rámfér.
Judit! Amúgy mondta a doki mitől van a fülgyulladás? A pneumococcus a legtöbbször az oka (ennek is meg még sok más betegségnek)egy oltásos tájékoztató szerint. Mi szerintem beadatjuk ellene a szurikat.

Kép
bernini
 
 


Berni nem mondta. De nem hiszem, hogy a pneumococcus lenne, ez egy igen ritka baci. De mivel nekünk volt náthánk, ezt mi megkapjuk (mármint az oltást) olcsón, 4ezer valamennyiért darabját. Azt hiszem beadatjuk, kedden kellene, ha elmúlik a fülgyulladása. (Akkor kapja a kötelezőt is)

Csajok szörnyű volt, reggel is keservesen üvöltött Noémi szopi alatt. Kiszívtam az orrát és kapott fülcseppet. Majd velem aludt tovább a nagyágyban. 11kor felkeltem, és nem tudom, tudjátok e (a Suttogóból tanultam) de meg lehet szoptatni a babákat alvás közben. Na hát ez történt. Ilyenkor szépen egyenletesen eszik, nem igazán nyel levegőt, így a büfi is elmaradt (bár ez nem követendő példa)

Roberta Dorka nem taknyos??? Csak mert ezt is a párom olvasta, hogy ha visszafolyik a trutyi a gyomorba akkor is nyálkás lesz a kaki.
Amúgy mit értesz hasmenés alatt?? én is ezen gondolkodtam sokszor, hogy hogy fogom megállapítani, mert amúgy is tiszta híg a cucc!!! :D:D:D

Most megyek, azt ha baba felkel melegítek neki kis sót a fülére.

Kép
Kép
l.judy
 
 


És hogyan eteted alvás közben???? Én ezzel kinlódtam hajnalban... Evett kb 5percet, majd elaludt, akárhogy próbálkoztam, nem vette be a cicit, igy visszatettem aludni. Persze 1.5 óra múlva fent volt, és akkor is eljátszotta ezt. Na akkor tisztába tettem, arra felébredt :wink:
A hasmenés engem is érdekel, tényleg, ennél higabb nem lehet :lol:

Kép
bernini
 
 


Lehet egyszerre 2 szurit is beadni?

Kép
bernini
 
 


Egy-két szuri van, ami egymással nem adható be. De sok igen. Mi valószínű kedden kapjuk a kötelezőt meg a pneumococcust. Ha meggyógyulunk.

...hát ja a szopiba belejátszik az, hogy Noéminek nagyon erős szopóreflexe van, így őt nem nehéz álmában megetetni. (A hüvelykujját is szopizza álmában.) Azt mondják a fiúk lustábbak. Ha Noncsi bealszik én a tarkóját szoktam simizni.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Hát, a hasmenésünk: nem sárga, mint az anyatejes, hanem barnás-zöldes, és a szaga is más, nagyon szúrós, savanyú. Dorka már jó ideje csak egyszer kakilt egy nap, így a napi 4-5 fosi már aggaszt :D ma pl. a háta közepe is olyan volt. Én is olvastam, hogy lehet attól, hogy náthás a baba, figyeltem is, de nem folyik az orra. Mi is kedden kapunk oltást, kettőt. A pneumococcusban még nem vagyunk biztosak, hogy kell. Védőnő szerint egy csomó alfaja van, ami betegségeket okoz ,az oltás meg nem véd mindegyik ellen. Én a tenyerét szoktam csiklandozni DOrkának, ha bealszik :)

Kép
roberta80
 
 


sziasztok!

Nem jelentkeztem 1 ideje, de az elmúlt napok kicsit megviselték az idegeimet....az uh szerint 18+1 napos, a menstr. szerint 19 hetes kismama.
Kedden kaptuk kézhez az AFP eredményünket, melyben a velőcsőzáródási rendellenesség kockázata 1:83 és az AFP értéke 2,34.
Ezért a kezelőorvosunk (Szemerei) a pécsi genetikai központba küldött minket, ahol csak 2008. május 13.-ára kaptunk időpontot.
Tudomásom szerint ezt a genetikai vizsgálatot a 22. hétig végzik, de május 13.-án 21+4 naposak lennénk az uh szerint, de a menstr. szerint már 22+4 naposak.
A 18 hetes uh-on a kezeleőorvos nem vett észre semmi elváltozásra utaló jelet...koponya, gerinc,szív normális anatómiát mutatott.

Egyszerűen tanácstalanok vagyunk, mert nevetségesnek tartjuk az 1 hónapos várakozási időt ilyen esteben....

Ma este megyünk Szigetvárra 4d-re, abban bízunk, hogy talán ott ha gond van látnak v.mit.

De valószínű, ha a mai doki is tanácsolja, hogy kellenek további vizsgálatok nem várunk....keresünk akár magánúton is 1 genetikai központot!

Van v.kinek v.mi ötlete?????

Üdv: Timi
timcse
 
 


Timcse, Debrecenben is csinálnak genetikai vizsgálatot. Tudom, hogy egy kicsit messze van, de szerintem ilyenkor a távolság nem akadály.Ne izgulj, reméljük nem lesz semmi baj. Szerintem kérdezd meg a dokit, hogy oda nem tudna-e adni beutalót, mondd neki, hogy Pécsen sokat kellene várni.

Elvittem ma Dorkát a dokihoz, azt mondta, nincs semmi baj. Nagyon sokat hízott. Azért megy a hasa, mert sokat eszik. 40 dkg. hízás egy héten kicsit sok :D Tanácsolta, hogy próbáljam meg rövidebb ideig szoptatni. Dehát akkor éhes marad... :cry: Ajajj, az is baj, ha nem eszik, az is, ha igen...csak tudjon az ember eligazodni.

Kép
roberta80
 
 


Timi!!!!

Pont egy barátnőm egy hónapja volt ugyanebben a cipőben!

Pécsen van egy genetikus, aki magánúton is(mondjuk egy vagyonért) vállal!!! A barátnőmék még aznapra kaptak időpontot. 4D-vel is nézi, tehát szerintem a Szigetvárit mondjátok le, és irány ide!!!! A látvány u.a. és ráadásul a hibákat is frankón megnézi. Amúgy náluk semmit sem talált, a 2,34 az még nem olyan vészes! Ne izgulj!

Írj, ha vagy, addig megpróbálom az elérhetőségeket megtudni!!!!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Timcse, ha gondolod, még telefonszámot is tudok szerezni, mármint Debrecenit.Az egyik barátnőm is ott volt.

Kép
roberta80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: