Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is itt! :)

Rima, tiéd volt az ezredik hsz! Gratulálok! :) (csak véletlenül vettem észre)

Mi is megvagyunk, kis depi nyaralás után.

Petinek levágtam a haját, kicsit furi! :)

Ovi kérdés!
Én is nagyon ovi párti vagyok!
Xena, Timúr!
Ha meg tudjátok oldani, szerintem szánjátok rá magatokat, hogy legalább 2x egy héten elmenjen Ricsi is egy kis közösségbe! Nagyon fog tetszeni neki, ha nem is azonnal! Itt olyan jó ovik vannak! Nem szabad azt a gyereket mindig a mama szoknyája (papa nadrágja?) mellett tartani! :):):)
Persze ti tudjátok, de szerinem nagyon jót tesz nekik az ovi.
A legjobb a pre-school.
Én voltam önkéntes az egyik pre-schoolban és nagyon tetszett amit csináltak a gyerekek. Minden percben volt valami érdekes foglalkozás Persze semmi sem kötelező, de a gyerekek mégis csinálták örömmel.
3 különböző szoba volt, és mindháromban más foglalkozás. Minden szobában egy órát töltöttek, aztán ki az udvarra játszani! (esőben is! :)) Végük ebéd és haza.
Csak azt sajnáltam, hogy az én kisfiam nem járhatott oda, mert ennek ebéd után vége van, és én viszont szinte minden nap du-ig dologzom, van hogy csak 5 után tudok érte menni. Pedig milyen jó lett volna.
A nursery-ben, ahova már 2 éve jár, is vannak foglalkozások, de nem ilyen szervezett, meg igazából nem is tudom hogy megy, mert ott nem maradhattam ott egyszer sem. :(

Na, nem osztom tovább az észt! :)
(mint korelnök, vén szatyor! :))

Pusszantás! Jók legyetek!
Andi
andi68
 
 


UI.
Rima, te mit dolgozol, ha szabad érdeklődni?
andi68
 
 


Sziasztok,
Bocsi az eltunesert, nagyban keszulunk Mo-ra. Csutortokon repulok a ket gyerkovel, ferjur jon majd utanunk. 5 hetig oda leszunk, mar nagyon varom.
Rima, nem vagy vashianyos veletlenul? Ez igy kozeptajekan a varandosagnak eleg gyakori. En Tinivel voltam kisse vashianyos, es akkor a masodik felben folyamatosan ittam a folyekony vasat (folyekony formaban nem okoz szekrekedest), tudom ajanlani a Floradix-ot. Remelem megegy ilyen ajulasod nem lesz tobbe! Mit mondott a midwife minderre?!
A maternity leave/pay-nek hivatalos forrasbol a neten is utana tudsz nezni. Ez peldaul egy ilyen weboldal:
http://www.direct.gov.uk/en/Employment/ ... G_10029290
Az ismerosodnek sz'tem igaza van, ugy remlik mintha az en maternity csomagomban is meg lett volna ez emlitve hogy vissza kell fizetni a penzt ha nem allok vissza munkaba :( . De tutira a munkaltatod fogja tudni megmondani hogy naluk milyen szabalyok vannak ervenyben.
Xena, szoritok hogy minden OK legyen az utolso trimeszterben is, es semmi, annak idejen Ricsivel fellepo problema, ne vesse most fel a fejet! Most hogy tulvagyunk mi is az elso 4 honapon, ugy erzem a nehezen talan atestunk. Igazan huzos az elso par honap volt csak, de sz'tem az sem lett volna problemas, ha nincs az a kezdeti siros idoszakunk Viggoval. Akkor azt hiszem egyedul is siman kepes lettem volna a ket gyerko ellatasara az elso pillanattol fogva. Velemenyem szerint a siker titka, hogy a nagyobbikkal mar legyen egy jol kialakult rutin, amibe kezdettol fogva probalni kell beleilleszteni a kicsit, hogy minel hamarabb egy hullamhosszra keruljon a ket gyermek.
Magyar baba klubb - ez nagyon jol hangzik am :D !! Ilyen meg nalunk sincs itt a kozvetlen kornyeken. A masik amit esetleg tudok meg ajanlani, miutan en is jopar kornyekbeli babas ismerost szedtem igy ossze, az a http://www.netmums.com/h/f/HOME/home/ . Itt korzetekre le van bontva az egesz orszag, annak erdekeben hogy minel tobb programot tudjanak ajanlani es helybeli anyukakat osszehozni elerheto tavolsagon belul. Egy probat meger :wink: .
Amugy nalunk is epp most van napirenden a nursery tema. Egyetertek Andival, en is olyan tanacsot kaptam hogy a pre-school sokkal jobb a gyerekeknek mint a nursery. Epp most volt egy par ilyen jellegu beszelgetesem hozzaerto, szakmabeli emberekkel, es mindenki egyontetuen azt ajanlotta, hogy hacsak nagyon nem muszaly, akkor inkabb felejtsem el a nursery-t....Sajat hiedelmunk ellenere, 3 ev alatt ritka az a gyerek aki elvezne ezt a fajta intezmenyt! Eppen olvasok is ezzel kapcsolatban egy ajanlott konyvet: Steve Biddulph a szerzo, Raising Babies a cime. Rima, ha lesz idod, feltetlenul olvasd el, mert segiteni fog annak a gondolatnak az eloszlatasaban, hogy egy ido utan nem lennel eleg a kicsinek :wink:. Ugyanennek a szerzonek van meg a Raising Boys cimu konyve is, ami igazan hasznos olvasmany minden fius szulonek :) . Mindket konyv megjelent magyarul is odahaza, ha tartanatok esetleg az angolul valo olvasastol.
En az elmult honapokat nursery latogatassal toltottem, es azon felul hogy aggasztoan keves utotte meg az altalunk elkepzelt nivot, raadasul kozbejottek meg a fent leirt beszelgetesek, es a konyv elolvasasa is, ami igy osszessegeben teljes mertekben meggyozott minket arrol, hogy szamunkra nem jo otlet a lanyunkat tobb mint heti 1 napra beadni egy ilyen intezmenybe, annak ellenere hogy o nem is egy kulonosebben felenk kislany. Ha tehetjuk, mi biztosan szeretnenk varni a gyerkok 3 eves koraig azzal hogy full time jarjanak gyerekkozossegbe.
Taram, ha van ra modod, tenyleg jelentkezz mar akarcsak egy sor erejeig is, hogy tudjuk hogy minden rendben van veletek!
En legkozelebb mar Mo-rol fogok csak irni, addig is vigyazzatok magatokra es a pocaklakokra es picurokra!
Puszi, b
mrsnoname
 
 

 
 

Sziasztok!

gyorsan beugrok, mert karácsonyi takarítást tartok, és a konyha csak akkor jöhet szóba, ha Veronikám alszik. és most alszik :)

Andival teljesen egyetértek. Én pont hétfőn foglaltam le egy 5 percre lévő oviban egy helyet Veronikának. március közepén fog kezdeni. elvileg a Kistesó május közepén jön, addigra meg is szokja :) a féjrem is magyar, ezért jó, mert tanulni fogja az angolt, játszanak vele, foglalkoznak vele szakemberek. társaságban lesz (akkor kb. 18-19 hónapos lesz). imádja a társaságot!
mi Children Centerbe járunk, 3 éves korától fél napra ingyen be lehet adni. na, az nagyon jó! most is járunk, de most ottmaradok vele. imádja! nekem meg van másfél óra pihim :)
szóval teljesen ovipárti vagyok!

a Kistesót pénteken "látta" egy védőnő, minden rendben van. mostmár érzem, hogy rúgdos néha. tök fura. biztosan érdekes lesz, hogy egy imádott gyerek helyett két imádott gyermekem lesz :) anyukám mindig mondja, hogy ugyanannyira szeret bennünket. de szerintem csak másként bánik velük az ember, nem?
kétgyerekesek, hogy vagytok ezzel?

vasárnap megyünk haza, Magyarországra!!! és január 26-ig otthon leszünk! :D azért néha bekukkantok!

legyetek jók! puszi!

Kép
Kép
taram
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


hello-bello,
de csenden vagytok...unnepek elotti hajtas?! Vagy a nagytobbseg Mo.-on van?
En mar onnan irok. Nagyon jol erezzuk magunkat, csak eddig egy kicsit komor volt az ido. Most meg sut a nap hetagra, de hirtelen nagyon hideg lett es havazni is fog.
Huzos volt az ideut ket pici gyerkovel, de a vegen nagyon buszke voltam rajuk, mert peldasan viselkedtek a repulon mindketten...fokent a korulottunk ulok legnagyobb megelegedesere :wink: (sztem titkon mindenki bepanikolt, amikor megjelentem a gepen egyedul a ket kicsivel).
Taram, orulok hogy jol vagytok, ti es babacska. Hogy repul az ido, lassan te is atlepsz a masodik felidobe :) .
En is pont igy voltam vele mint te szules elott, hogy el sem tudtam kepzelni milyen lesz ketteskevel. Annyira osszenottunk a lanyommal az alatt az elso 22 honap alatt. Valahol talan mar feltekeny is voltam, de nem is tudom kire, talan sajat magamra :roll: , hogy hirtelen elvonodik majd a teljes figyelmem Antoniarol. De mint minden az eletben, idovel ez is kiforrotta magat, es szepen belesimult a kicsi az eletunkbe. Ma mar egyaltalan nem erzem ugy hogy maskent szeretnem vagy bannek a ket lurkoval. A mi esetunkben ket nagyon kulonbozo karakterrol van szo. Plusz, miutan masodjara fiunk lett, ez meg hozott magaval sok-sok ujonnan felfedezett erzest, no meg egy halom tanulnivalot is :lol: .
Akarhogy is legyen, nagyon izgalmas idoszak elott alltok mindharman, es nagyon-nagyon elvezni fogod! Megfizethetetlen erzes a nap vegen vegignezni a csemeteken es apjukon es konstatalni, hogy akkor ez az en kis csaladom, igy egyutt vagyunk teljesek.
Veronika full time oviba fog jarni, vagy csak par napra? Azert nagy lepes lesz nalatok is az ovi, hiszen a Child Centre, ahol anya is ott van biztos pontkent a sarokban, azert nem ugyanaz mint egyedul ottmaradni egy ilyen helyen ilyen picurkent. A gyerekbetegsegektol nem tartotok? Marminthogy nem V, hanem a kicsi miatt?
Nalunk, ha lesz hely a kivalasztott helyen, februartol megy majd Tini, de csak egy napra. Akkor a kicsi is mar 6 honapos lesz, nagyobb, elmeletileg erosebb is, talan jobban tud majd vedekezni a betegsegek ellen.
Kepzeljetek epp most varjuk rajta a baranyhimlo jeleit, mivel Tini elkapta egy oltott kis baratjatol :shock: . Szerencsere nala nagyon gyenge lefolyasu volt...de Viggoert azert kicsit aggodom mar elore, hiszen olyan picike meg.
Hat nalunk ennyi van...lehet pottyosen fognak telni az unnepek :( . Meg jo hogy kivaltottuk a nemzetkozi egeszsegugyi kartyajat, mert ha itt orvosra kerul a sor, akkor legalabb fedezve vagyunk. Nalunk sajnos egyik gyerkonek sincs magyar allampolgarsaga, ezert is nem reagaltam a multkor az ezzel kapcsolatos kerdesre. De sztem hamarosan en is beinditom a gepezetet eziranyba, mert idehaza lennenek elonyei szamukra. Ha irtok barmi tanacsot ezzel kapcs, azt en is szivesen veszem.
Addig is udv mindenkinek. En mar nagyon varom a bejelentes(eke)t babanem ugyben :wink: . puszi, b
mrsnoname
 
 


sziasztok,

Bocsi, h igy eltuntem, de sok a munka, hiaba karacsony... es mikor szabadom is van hajszolom a karacsonyi ajandekokat, en 24.en reggel megyek haza es 27.en este jovok vissza, de nagyon orulok, h legalabb ezt a par napot otthon tolthetem :D !

Berni! en teljesen egyetertek veled az ovis temaban es nem szivesen adnam be a picit minden nap, max.2szer a heten, a pre school egeszen mas tema, azzal en is jobban megbaratkoztam :) , de ezen meg raerek toprengeni.... Kerestem az ajanlott konyvet, de csak raising a childot talaltam, na azert meg kutatok :) !
Nagyon sajnalom, h igy pottyosodtok, remelhetoleg a picin egy ketto atmegy...

Taram! Szerintem se aggodj, mindkettot imadni fogod es egy par het, honap mulva azt sem fogod tudni elkepzelni, h valaha egy kislanyod volt, es Veronikanak is jo lesz, h lesz egy elo babaja :wink: !

Andi! En a Harrodsban dolgozom! Ti nem keszultok haza karacsonyozni?

Xena! Hogy vagytok? Kiderult a baba neme?

Mindenkinek nagyon kellemes karacsonyt :) !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok topiktarsak,
Rima, igazan jo hogy hazajutsz az unnepek alatt. Vigyazz magadra es a pocira az uton, es jo repulest nektek :)!
Hat neked igazan helyben van akkor minden ajandek az unnepekhez, ha a Harrodsban dolgozol :wink: .
Remelem a tobbiek is jol vannak, valoszinu lazas keszulodesek kozepette. Nem tudom ti hogy vagytok vele, en mindig is nagyon imadtam a karacsonyi hangulatot, de most hogy kicsinyeink vannak, meginkabb jo belevetni magunkat a keszulodesbe, hogy minel szebbe varazsoljuk a picuroknak az unnepet.
Nohat kedves lanyok es fiuk, akkor en ezuton szeretnek mindenkinek nagyon kellemes unnepeket , es egy egeszsegben,oromokben, sikerekben gazdag uj esztendot kivanni!
Szeretettel, berni
mrsnoname
 
 


es mielott az ev veget erne, hu maradok szavamhoz is...par kep az en picurkaimrol.
Kép Kép
mrsnoname
 
 


...es kisfiunk
Kép Kép
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyt mindenkinek!

Berni, gyönyörűek a gyerekek! Viggo ezekkel a szemekkel hamarosan bűvöli a csajokat, hihetetlen! Antonia meg igazi kis hölgy már!

Puszi mindenkinek, kismamák különösen vigyázzanak magukra!

Ágnes

Ui.: Taram, szerintem se aggódj ezen a kit-hogy-fogok-szeretni kérdésen, megszületik a kisember és onnantól olyan mintha mindig is veletek lett volna! Nálunk a harmadik picur is úgy simult bele a családba, hogy már az a furcsa hogy egyszer rég csak egy gyerekünk volt--még régebben meg még egy se :wink:

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Minenkinek nagyon Kellemes Kerácsonyt kívánok! Remélem jól teltek az ünnepek!

Berni!
Nagyon szépek a gyerkőcök! Gratulálok hozzájuk! :)

Mi jól vagyunk, rengeteget ettünk és jól éreztük magunkat. :wink:

Puszika,
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Azért írok ide,mert szeretném ha hasznos infokkal,tanácsokkal szolgálnátok.
Én egy 24 éves anyuka vagyok.Másfél éves a kisfiam.A férjemmel erősen gondolkozunk azon hogy kimenjünk külföldre,konkrétan angliába dolgozni.Gyerekestül.Nos ez a pici bökkenő,hogy nem tudom mit tudnánk kezdeni családostul.Az érdekel,hogy van e esélyem gyerekfelügyeletet vállalni úgy hogy a sajátomat is viszem.Vagy milyen más lehetőségek vannak a fiam elhelyezésére?
Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni,vagy ha ismertek valakit,aki beszélgetne velem a témáról,az is jó lenne.
Köszike szépen!

szép napot!
Mónika
moncsivagyok
 
 


sziasztok!
Andi, Agnes, orulok hogy ti is jol vagytok! Gyertek surubben is lanyok :) ! Koszi szepen a bokokat. Nagyon jo lenne am latni mar a ti csemeteiteket is :wink: !!!
Mi tovabbra is szuperul erezzuk magunkat idehaza, joooo frissito hideg van...kar hogy errefele nem lattunk meg havat. Sorra latogatjuk a rokonokat, baratokat, elmenyfurdozunk, korizunk es sokat jarunk jatszohazba. Kar hogy mar csak egy szuk ket het maradt hatra.
Monika, szia! Remelhetoleg az unnepek utan tobben latogatnak majd be es ok biztos tudnak majd segiteni jotanaccsal/otletekkel. En csak annyit tudok mondani, hogy ahhoz hogy gyerekekre vigyazz mint mondjuk child minder, kell hogy engedelyed legyen. Ha viszont nanny-kent dolgozol, oda tudtommal meg mindig nem kell semmifele engedely. Es nanny-kent is megoldhato hogy veled legyen a pici fiatok...ez altalaban a munkat ado csaladtol fugg. Nekunk vannak ismeroseink akiknek a nanny-vel ott van az iskolaskoru kislanya is minden delutan suli utan.
A child minder-seg sajnos mar ettol bonyolultabb teszta, de nezz utana a neten.
De megyek is, mert csak gyorsan beugrottam, hogy boldog uj evet kivanjak nektek!
Jo "bulizast" mindenkinek! pusssz, berni
mrsnoname
 
 


Buék!
Reméljük mindenkinek jól teltrek az ünnepek.
Mi körbelátogattuk az egész családot. Jól el is fáradtunk. De nem baj mert mindenhol volt fini magyaros karácsonyi hami! mmmmmmm fincsi!
Ha esetleg valakit érdekel akkor örömmel közlöm hogy a pocaklakó KISHERCEG!!!!! Férfi uralom lesz!!!!!!

Kép

timur
 
 


BUEK!
timur es xena,
Nekem teljesen kimaradt hogy ti is jottok Mo.-ra.
Hatalmas gratula az ujabb tronorokoshoz, igazi kis jatszotarsa lesz igy Ricsinek :D !!
Lanyok, fiuk - ha jottok meg jovo het vege elott errefele, irjatok mar par magyar konyv cimet amit ismertek, hasznaltok, szerettek. Nem csak mesekonyvekre gondolok. Talaltam egy nagyon aranyosat "Anya, tanits engem" cimen fut...ilyesmi is nagyon erdekel.
Most latom csak hogy miket irogattam itt osze nehany napja...hiszen a childminder szot egybe kell irni...sokk, horror :shock: :lol: :lol: .
puszi mindenkinek! b
mrsnoname
 
 


Minden kedves fórumozó számára kívánok egy nagyon boldog új évet, amely valóra vált sok-sok álmot, beteljesít minden vágyat! Jó egészséget és boldogságot a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt!

2008.-ban is bővül a www.pszichologia.multiply.com oldal.
Pszichológiai tanácsadásért továbbra is a pszichotanacs@freemail.hu címen várom leveleiket. Bővebb információ: www.pszichologia.mlap.hu oldalon.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


Helló mindeki!
Végre ujra anglia. Hát nem egyszerű kocsival az út. Van mesélni való bőven!!!!!! :)
Gyors kérdés!: - otthon felejtettük a gyerek D vitaminját. Elmentünk a gyógyszertárba hogy vegyünk. Nem lehet kapni!!!!! Mi???? Itt nem adnak a gyereknek D vitamint? Miért? Tudja valaki? Ha netán mégis létezik akkor meg tudja mondani valaki hogy mit kell pontosan keresni? Köszi szépen.
Hamarosan egy hosszabb esszében elmeséljük a karácsonyi turnénkat. Nagyon tanulságos volt.
Üdv mindenkinek.

timur
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog új évet!

Fentebb olvasható a fórumozókhoz intézett kérdésem,ami továbbra is fenn áll.Aki tud kérem lásson el infóval vagy tanácsokkal.
Timur. ez a dvitamin dolog engem is felcsigázott.Az egészségügyhöz kapcsolódva kérdezném,hogy odakint már állampolgárok vagytok vagy csak kint tartozkódtok,és mi a helyzett a biztosítással.Ha a gyerkőc beteg ti fizetitek,vagy a biztosító.Összegezve ezen a téren mi a helyzet odaát?
előre is köszi mindenkitől a hozzászólást!
moncsivagyok
 
 


Sziasztok,
Timur, hihetetlen h nekivagtatok autoval az utnak...gondolom nem eloszor csinaltatok mar, de nagyon bator volt igy is, kicsi gyerekkel, varandosan. Kivancsian varom a tanulsagos utleirast.
A D vitamin szedese sztem itt nem bevett szokas, de talaltam egy cikket a neten (itt a link): http://www.telegraph.co.uk/health/main. ... sun114.xml
amiben azt irjak h: "The Department of Health offers free drops containing vitamin D to children up to the age of four"....ennek valszeg a GP-nel tudsz utana erdeklodni. De talan a legjobb megoldas ha magatok utan kuldetitek otthonrol a D vitamint, nemtom...
Monika, mi brit allampolgarok vagyunk, de tudtommal mint EU-s allampolgar, magyarkent sem kell fizetni az egeszsegugyi ellatasert. Legalis munkaviszony megkezdesevel pedig ti is hozza fogtok jarulni az egeszsegugyi alaphoz. De remelem hamarosan jon majd valaki es megerositi a fent leirt elso mondatomat
:wink:.
Kellemes evkezdest mindenkinek! b
mrsnoname
 
 


Amugy hasonlo kerdesek gyors megvalaszolasara en ajanlom a magyarok londonban, illetve londoni magyarok weboldalainak forumjait.
mrsnoname
 
 


Helló Berni! (hihetetlen rossz névmemoriám van és remélem jól emlékszem.)
Úgy Látom hogy ha a reklámozókat nem számolom akkor csak ketten vagyunk a gáton. Ill. hárman és egy felen mert asszonykám is itt van mellettem.
Na férre a tréfát. :D Ha valki kocsival akar hazamenni akkor jól fel kell készülnie! Először is kelll egy kocsi! De jobb ha kényelmes és nem kicsi. 3 ajtós kicsi valamit nem javaslok. Mi ugy csináltuk hogy reggel indultunk innen. Délben voltunk a csalagútnál, ott ugye ki lehett szállni pisi meg séta, utána vonatozás, ahol megint lehet járkálni, vagy aludni. Én aludni akartam de mire elhelyezkedtem átértünk franciába. Onnan nyomtam este 6-ig. Németo. eljén megálltunk kicsi séta meg hami meg ami kell, 1.5 óra volt összesen. Kicsit megfuttattuk a gyereket hogy fáradjon. Meg volt játszótér is. Ezután már csak tankolni álltunk meg, meg egyszer volt egy gyors pipi. Azért csinálltuk így, mert nappal volt a több megálló és a látványos rész ami kicsit lekötötte a gyereket. Este a német autópályán ugysincs semmi látnivaló. Szóval a hatórai megálló után még anya és Ricsi megnéztek egy DVD-t hogy teljen az idő. Véletlen volt velünk egy laptop. Aztán alvás reggelig. Mármint a gyereknek. és reggel európai idő szerint 7 órakor dokkoltunk anyóséknál.
Visszafele délután 4 kor indultunk mert igy az ut nagy része ismét éjszakára esett. Reggel 6 kor voltunk a csatornánál. Ha nem lenne a reggeli csúcsforgalom és útépítés az M25-ös és M1-esen akkor nagyon hamar othhon lettünk volna de ígysem volt rossz a de.11 óra.
Azért választottuk ezt a menetrendet mert mint írtam így a gyerek az út nagyrészát átalussza. Ébren elég macera lenne 20 órára lekötni. Egyébként nagyon büszke vagyik a Kishercegre mert egy nyekkenés nélkül végigülte az utat oda-vissza.
Anya nagy pocakkal nehezebben bírta. A visszaut nekem volt fárasztóbb, de kibírtam. Váltósoförrel biztos egyszerűbb. Hát ennyi lenne röviden az út tapasztalata.
Hé többiek merre vagytok?????????????
Ui: a D vitamin érkezik futárral! Biztos ami biztos 8)

timur
 
 


Sziasztok!

Jelen!

Végre sikerül Veronikának annyit aludnia (kopp-kopp-kopp), hogy én is beugorhatok egy gyors híradásra.

Képzeljétek, voltunk itthon 4D-s UH-n, és kisfiunk lesz :lol: nagyon örülök neki, mert ki akartam próbálni ezt is... Bár kicsit félek a kihívásoktól, mert én mindig is könnyebben megértettem magam a lánygyerekekkel, de meglátjuk. Mégiscsak az én fiam lesz :D

Xéna, gratulálok a fiúhoz! Legalább a két srác jól meglesznek együtt :) Hogy viseled a terhességet? Mikorra is jön?

Rima, te még mindig nem tudod, hogy milyen nemű lesz, ugye? Meg ha jól veszem ki a szavaidból, nem is akarod tudni.
Az elején én sem akartam, csak annyira hadilábon állunk a fiúnevekkel, hogy nem akartam a szülés után elkezdeni gondolkodni a néven, mert lehet, hogy 6 hét kevés... Mondjuk már vannak ötelteink, de majd ha tuti lesz a gyerek neme (értsd megszületik), akkor megmondom :oops:
Vásároltok már? Készülődtök a babára? Jártok valamilyen szüléselőkészítőre? Neveket találtatok már?

Timur, nem semmi, hogy kocsival mentetek haza... Így egyszerűbb volt, mint repülővel? Kellett a kocsi otthon? Vagy miért? Nem tudom, bennünket mi tudna rávenni egy ekkora útra. Mondjuk én könnyen vagyok, mert anyukám autóját kérjük el mindig, így tudunk itthon közlekedni.

26-án megyünk vissza, Angliába. Már nagyon várjuk! Nagyon hiányzik a férjem, a gyerekemnek meg az apja :)
Tényleg szép volt itthon a tél! Az elején jó hideg meg hó, amit imádok (mindkettőt), most meg 15 fok van, és süt a nap! Veronika imádta is a havat! És persze ment ő is a nagyszülőkkel havat lapátolni. Bejártuk az egész Dél-Magyarországot! Szerencsére a férjem szülei és anyukám közel laknak egymáshoz - a Duna két partján, így azt az utat gyorsan meg lehet járni. Aztán mentünk még rokonsághoz is, ami kicsit messzebb van, de ennyi még belefér. Rosszabb lenne az ország két végén lakni.

A szülés miatt csak karácsonykor jövünk legközelebb, úgyhogy most ez a 7 hetes nyaralás/telelés nagyon jól jön.

Mónika, szerintem is valami ilyen angliai munkáról szóló fórumot kéne nézned. Gyerekügyben annyit tudok, hogy nekem egy barátnőm akart a tizenvalahány hónapos kislányával nanny-s munkát találni, és fel is vették volna bentlakással. Szóval a munkaadótól függ, de tuti találsz ilyen munkát. A férjed viszont nem tudom, hogy lakhat-e veletek. Nem tudom sajnos azt sem, hogy hol vannak ilyen honlapok. Talán google-ön találsz valamit.

Jah, az oviról még annyit. Veronika heti kétszer fog járni, és csak iskolaidőban, 9-től 3-ig. Kíváncsi leszek, hogy fog tetszeni neki. Március elején kezdjük el... Majd mesélek. Ettől függetlenül szeretnék továbbra is járni vele a Children Centre-be, mert oda 3 éves korától majd ingyen mehet oviba délelőttönként. :) És már szeptemberben feliratkoztunk várólistára.

Uh, jó sokat beszéltem :) De mert jó régen voltam!

Jaj, Berni, annyit akartam még írni az Uniós EÜ kártyával kapcsoaltban, hogy kellett-e használnod végül? Mert nekünk sajnos igen, és egyetlen orvos vagy asszisztens sem tudta, hogy akkor most mi is a teendő vele, melyik számot hova kell írni, stb. Szóval mindenhol ment a hálapénz, meg vásároltuk a nem TB támogatott gyógyszereket... Jó sok pénzt kapott most tőlünk az állam.
Javaslom Nektek (ezt az OEP mondta), hogy váltsunk ki vmi E106-os nyomtatványt Angliában, és az olyan, mintha otthon, Magyarországon is fizetnénk TB-t, úgy látnak el. És akkor nincs gond. Ennek majd utána fogok nézni.

Üdv mindenkinek, majd jövő héten már otthonról (Angliából) jelentkezünk! Addig is minden jót, kellemes hetet!
Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Egy gyors kép Veronikáról és a hóról.

Kép hólapátolás

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy végre hallottunk felőled is Taram, már nagyon eltűntél. Szóval az autó azért kellett, mert ki akartuk hozni a sok babacuccot, amit otthon tároltunk és felesleges lett volna megint beruházni erre. Meg az is igaz, hogy így könnyebb volt mozogni otthon. Nincs kitől kölcsönkérni autót. Amúgy a hónak Ricsi is nagyon örült és megszerette a szánkózást. Jókat ettünk, mi is sokat láttogattunk, jártunk-keltünk, szóval jó volt. Mi is úgy voltunk vele, most egy darabig a baba születése miatt nem lesz hazaút, úgyhogy kiélveztük a 3 hetet.
A baba nagyon jól van a pocakomban, mi is voltunk 4D-s UH-n, erről két képet küldök is nektek. Az arca látszódik rajta és az egyiken mosolyog! Nekem nagyon tetszik. Szóval nő rendesen, én már alig férek el a pocakomtól, "bálna"-effektus elkezdődött.
:D Gondolom Rima te is hasonlóan vagy már ezzel. De a 3. trimeszter már és nagyon várjuk a babát! Babacuccokkal is jól állunk már, csak néhány apróság hiányzik, amire van még idő.
Rima!! Nagyon rég nem hallottunk felőled, tessék mesélni, mi újság? Remélem, minden rendben és egyben, egészségesen!
Andi! Téged sem látni régóta! Hiányoztok ám. Mondjuk könnyen beszélek, amikor én nem érek rá, Timur mindíg mesél vmit. DE akkor is hiányoztok.
Ja! Mi is megtaláltuk az itteni child centert, sőt mindenféle rendezvényeket, babaklubbokat, úgyhogy már nem unatkozunk Ricsikével sem, sőt egy nagyon jó bölcsit is. És nálunk is van a child centernek egy ingyenes ovija, úgyhogy minden tuti! Majd kiderül még merre indulunk.
Szóval írjatok és puszi mindenkinek!
Xena Kép

xena
 
 


Sziasztok!

Xéna, Timur, nagyon édesek a képek, és gratula a (második) helyes kissráchoz (is)!

Uh, most csak ennyi, mert Veronika nem akar elaludni, és üvölt ezerrel! bocsi, majd jövök!

Üdv!

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Na, üdv ismét "itthonról", Angliából.
Nagynehezen hazaértünk. Jó elnézőek voltak a reptéren, mert 25,5 kg volt a csomagunk plusz a babakocsi (8 kiló), ez volt a poggyász, amit feladtunk a gépre :) A kézipoggyász egy gurulósbőrőrönd dugig plusz egy kézitáska... :) Vittem egy üveg kaukázusi kefírt és vizet a gyereknek, és mindent bevihettünk a gépre :) Szóval hálás vagyok a reptereseknek, tényleg. Nem tudom, mit tudtam volna otthon hagyni.

Élvezzük az itthonlétet!

Megyünk UH-ra ma du. 4-re. Itt is rákérdezünk a gyerek nemére, hogy tuti-e, nehogy rossz névvel készüljünk.

Hogy vagytok? Rima, hogy alakul a terhesség? Bírod még a munkát? Meddig dolgozol még?
Ibigirl, Te merre vagy?
Többiek?

Minden jót!

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h igy eltuntem, mindig olvastalak, csak mar nem volt idom irni, viszont annak nagyon orulok, h mindenki ilyen jol van, gyerkocok novogetnek es az ido is nagyon repul :) !
en jobban erzem mgam mint valaha, sot neha ugy erzem, h egyre aktivabb vagyok, szombaton volt az utolso munkanapom, amit egy kicsit sajnalok, de ez van... anyukamtol kaptunk egy gyonyoru 4kombi babakocsit, megvettuk a kisagyat(meg nincs osszeszrelve), megvettuk az osszes babarucit, eleg jol allunk, babaugyileg :) !

Xena, Taram! Megvannak mar a nevek? es Taram, nem ugy van, h ha 2even aluli gyerekkel utazol, akkor a babakocsi teljesen ingyenes?

Hol van Ibi?

Kép Kép
rima
 
 


Helló mindenki!
Hát nem dől a szöveg mostanában. Nekünk még mindig nincs nevünk :( de mire kell biztos megállapodunk valamelyik esélyes befutón. Elvoltunk szülés előtti utolsó nagy kirándulásunkon. Ha halakat akartok nézni akkor a sea life centerekt tudom ajánlani. De az összes között a Birminghami a legjobb szinvonalú. Egyszer érdemes elautózni odáig. A képek láthatók a szokott helyen. Cím az utolsó sorban. :wink:
Taram: A babakocsi tényleg ingyenes a repülőn. Elviheted a gépig és mikor kiszállsz odaviszik. Azért erről érdemes tájékozódni mert reptere és társasága válogatja.
Ricsi fiam 2 éves!!!! Boldog szülinapot!
Írjatok lécccccci

timur
 
 


Sziasztok!

Hat eloszor RICSI herceg nagyon nagyon boldog szuletesnapot kivanok :) !
Orulok, h meg mindig ilyen aktivan utazgattok, mindjart megis nezem a kepeket :) ! Mi a hetvegen Parizsban voltunk, nagyon jo volt, csak egyetlen gyermekunk nem szeret repulni :roll: !
Holnap UH, tiszta ideg vagyok :lol: !
Tenyleg hova tunt mindenki?

Kép Kép
rima
 
 


T. Zoli!

Ricsinek boldog születésnapot kívánunk!!!!

B. Szilvia
szvke92
 
 


Sziasztok!

Én most egy hónapja jöttm ki a férjemhez angliába (burybe)egy 4 hónapos babával!
Csatlakozhatok hozzátok?

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!
Remélem jól van mindenki. Nagyon szépen köszönjük a szülinapi jókívánságokat, nagyon jól estek. Ricsinek is.
Szia Anikó! nagyon örülünk, hogy te is itt vagy. Hogy alakulnak a dolgaitok itt Angliában? Baba hogy bírja az új helyet? Gondolom nem lehet könnyű, így először. Mesélj!
Többiek hol vannak? Sajnálom, hogy ilyen keveset hallok felőletek. CSajok terhesség? Én már nehezen kezdem viselni ezt a hatalmas pocakot, de már egyre izgatotabbak vagyunk. Jövő héten megyünk meglátogatni a kórházat, nagyon kíváncsi vagyok a magyar után mire számíthatok itt Northamtonban. Közben a nyakunkba vettünk egy költözést is 1 hónap múlva... azt hiszem jó az időzítésünk, nem? na mindegy, majd csak túl leszünk ezen is.
Rima! Még felengedtek ennyi idősen a repülőre? Vagy ez társaság válogatja? Azért én már nem mernék repcsire ülni, bátor vagy.
Rohanok az esti programjaink jönnek Ricsivel. Írjatok!
Szép napot!!
Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Hál istennek nagyon jól viseli és így az apuval is egtudott ismerkedni!Sajnos most haza kell menni vasárnap mert még hiányzik egy védőoltás és azt be kell adni!Itt még nincs taj számunk NI szám -mak hívják itt azt hiszem!Nem is tudom hogyan működnek itt a dolgok?Tudna nekem valaki segíteni hogy itt belehetne adni a gyereknek a védőoltásokat ha még nincs taj számunk?És egy másik fontos kérdésem lenne magyar gyerkőcöt itt megkeresztelnek mi annak a feltétele?
A jó hír viszont az hogy megkapjuk a szurit és már jövünk is vissza!
A repülő utat jól viselte mikor kifele jöttünk remélem most sem lesz különösebb probléma!
ti milyen repülőtársasággal szoktatok utazni?
Bocsi a sok kérdésért de még új vagyok! :lol: [/img][/quote]
Martin baba most 4 hónapos és 14 napos

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!

Anikó, üdv körünkben. Azt hiszem, ahhoz, hogy egy surgery-ben (háziorvosok) regisztrálj, kell a számod, és nekünk kellett (volna) felmutatni a címünkre szóló számlát (utility bill, ez még nekünk nem volt, mert előtte két nappal költöztünk oda) - ezzel igazolod, hogy ott laksz, és jogosult vagy abba a surgery-be járni. a lakhelyedhez leközelebbit az nhs honlapján meg tudod találni. NI számot már nem is tudom, hogy hogyan lehet "szerezni", de tuti nem kell hozzá munkaviszony. ebben lehet, hogy a többiek tudnak segíteni... talán a jobcenter-ben kell jelentkezni, de lehet, hogy nem.
a védőoltást a surgery-ben adják be, egy erre szakosodott nővér (nem orvos!). szerintem ha nem vagy regisztrálva a surgery-ben, akkor nem hiszem, hogy ilyet kaphatsz.
a keresztelésről nem tudok semmit. mi otthon kereszteltünk. de ha elmentek a választott felekezeti templomba, akkor tuti megmondja a pap/lelkész, hogy mit vár el ő. úgy vettem észre, hogy elég kevés katolikus templom van. anglikánból van a legtöbb :) a többit nem tudom.
Bury eléggé észak-anglia már, ugye? nem tudom, hogy onnan melyik társasággal érdemes menni. hozzánk gatwick van legközelebb (fél óra), így mi easyjettel megyünk mindig :) még közvetlen vonatjárat is van. szal ezt szerintem Neked kell kinyomozni.

A babakocsival kapcsolatban akartam mondani, hogy azt tudom, hogy ingyen van, ha a gyereket abban viszem be a kapuig, de nálunk az volt, hogy én csomagként adtam fel, és így elvileg bele kellett volna férnie a 20 kilóba... ami persze nem volt meg. ezért örültem, hogy ilyen elnézőek a reptéren :D bár lehet, hogy nem mertek volna kötözködni egy terhes kisgyerekes anyukával, aki ráadásul egyedül utazik 25+ kilós cuccokkal :)

Xéna, Timur: boldog szülinapot Ricsinek! Xéna, gratula, hogy így bevállaljátok a költözést! mondjuk jobb előtte, mint utána! nekünk 3 hetes gyerekkel kellett költözni, mert a főbérlő eladta a lakást, amit béreltünk. bár így sem hiszem, hogy egyszerű lesz nektek. lesz segítség? sok cuccotok van? Ricsi tud/akar már segíteni?
maradtok a városban, vagy messzebb mentek? és mi lesz Ricsi szép halas szobájával?

Neveink már alakulnak, de persze még van időnk :) Veronika nevével jól jártunk, mert eléggé nemzetközi a neve. valami hasonlót szeretnénk a kissrácnak is...

Xéna, lassan én is érzem, hogy kezd a terhesség terhes lenni... pedig még nem vagyok a 30. héten túl, amikor már tényleg nehéz. Veronika nagyon segítőkész, pakol, meg jön-megy egyedül. nem cipelteti magát. szóval szerencsém van vele. Xéna, Te hogy boldogulsz?
Xéna, írd majd meg, hogy milyen volt a kórház! nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, mert nekem nagyon jók a tapasztalataim. Én Guildfordban szültem, és nagyon elégedett voltam.

Jó ködös napunk van ma, legalábbis itt. Remélem du. megint kisüt a nap!
Addig is kellemes hetet! Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!

Aniko! Welcome :D ! orulok, h novoget a mi kis csoportunk letszama! Mivel en meg eleg kezdo vagyok babaugyileg, igy nem nagyon tudok segiteni vedooltasokban, kereszteloben, stb... en az NI kartyat a jobcenter plusban szereztem, ezt is ugy h eloszor bementem egy normalis jobcenterbe, ahol adtak egy tel szamot, azt felhivtam, megegyeztunk egy idopontban, de nekem eleg sok papirt kellett vinnem, level a munkaadotol, stb... de ez London itt meg minden mas es te nem is dolgozol igy szerintem rad teljesen mas dolgok vonatkoznak, surgeryt is ugy talaltam, h bementem egy orvosi rendelobe, kitoltottem egy papirt es azota hozzajuk jarok.... en tobbnyire Skyjal repulok

Xena! orulok, h jol vagy es ezek szerint a pocak is novoget :D ! mi a British airwaysel repultunk es ok a 36.hetig felengednek problema nelkul, mondjuk a 28.hettol orvosi papir kell, ami nekem nem volt, de csak mindenki mosolygot, meg aranyosan eloreengedtek, viszont a pocakom nem olyan oriasi, igy lelehet tagadni par hetet :wink: ! a napi tobb mint 10ora setat azert megereztem hetfore, de nagyon jol esett :) ! Mi is egy honapja koltoztunk es most kitalatuk, h veszunk sajat lakast vagy hazat, igy ismet fogunk, remelhetoleg utoljara :) ! Ricsivel mi van? Bizti nagyon szomoru lesz a szoba miatt! Kistesora mar keszititek?

Taram! Hogy vagytok? milyen neveken gondolkoztok? Leirnad nekem az itteni szulesedet legyszi, mert egyre jobban parazok :) !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok,
Olyan szita agyam van, h ilyen alkalmakkor amikor sokaig nem tudok jonni a forumra, a legkozelebbi bejelentkezeskor meg mar nem jut eszembe a jelszavam :oops:...meg jo h most par probalkozas utan eltalaltam es nem kellett megint nevet valtoztatni.
Nalunk nagy a joves-menes, csalad, baratok, elotte torokgyuszim volt, szoval nem unatkozunk.

Udv kozottunk Aniko - mutass majd kepeket a kislegenyrol. Nalunk egy 2 eves leanyzo es egy 6 hos fiucska van. Ez most komoly, h a vedooltasok miatt haza kell ugralnotok :shock: ?! En sajnos nem igazan tudok segiteni a kerdeseidben, de talan van ennek valami egyszerubb modja is, nem?!
Itt Angliaban nem gond ha idobeni csuszas van az oltasok kozott. A lenyeg h mar egy vagy esetleg ket kor oltas meglegyen, a kovetkezo nem baj ha csuszik allitolag akar honapokat is. Lehet akkor ti is tudnatok varni meg.
A masik amire en is csak utanaolvasasok utan jottem ra, h itt peldaul alapbol tobb oltast beadnak ingyenesen mint odahaza.
Keresztelohoz ami biztos kell, az a szuletesi anyakonyvi kivonat (valszeg angolul), de lehet h forditas nelkul is elfogadjak a magyart. Azt tudom h forditott esetben, odahaza nem kertek hiteles forditast az angolrol.

Huha tobbi lanyok, mar mindenki nagyon a finishben van a pocaklakokkal...hamarosan megint babaeso lesz itt :D. Kitartas mindenkinek, mar tenyleg nem sok van hatra!

Krisztina, koszi az infot az E106-rol, en is utana nezek majd. Bar idokozben lehet h megiscsak belevagunk a magyar allampolgarsag megkeresebe, es akkor legalabb a gyerkoknek ingyenes lesz odahaza az orvosi ellatas.
A babakocsit nem ingyenesen kell h szallitsak a repulotarsasagok? Nekunk legalabbis eddig mindig igy volt... nektek miert szamitott bele az alap sulyba?

Rima, te hova repulsz a sky-al (ez a skyeurope?), valahova a hataron tulra?
A koltozesert irigyelek mindenkit, persze nem nagy hassal es/vagy ujszulottel...de en alapvetoen imadok koltozni, ha tehetnem minden 5 evben uj hazba mennek. Ujabban mi is elkezdtunk foglalkozni a temaval, de persze minden attol fugg h milyen osszeggel ternek vissza a hazelado ugynokok.
De tenyleg, mi lesz igy Ricsi gyonyoru szobajaval?! Gondolom a bekoltozessel indulhat ujbol az alkotas is :).

Udv mindenkinek, berni
mrsnoname
 
 


Sziasztok!!
Hú, ezt szeretem, amikor nem is tudja az ember kinek írjon.. :D
Anikó! A legjobb tanácsom az, hogy mindenképp menjél be a legközelebbi surgery vagy health center-be és kérdezd meg hogy milyen papírok kellenek a regisztráláshoz. Mi már a harmadik helyen a harmadik orvosnál vagyunk, de mindenki teljesen mást kért. Egyiknél nagyon rendik voltak, a másiknál csak azért nem mertek kidobni, mert jól tudtam angolul, viszont az összes többi magyart visszaküldték. Nem lehet tudni ott épp mit kérnek. Valamikor egy csomó papírt, valamikor semmit. Menj be kérj regisztrációs lapot meg kérdezd meg mi kell még hozzá. Persze, ha a mellettetek lévő nem tetszik nyugodtan menj be egy másikba, mert még azt sem tudják ki hova tartozik. De ha egyszer beregisztráltatok, akkor védőoltásra is jogosultak vagytok, nagyon jól írták a többiek, beregisztrálás után kérj egy időpontot a health visitor-hoz (védőnő) és vele megbeszélsz mindent az oltásokról, meg babáról. A keresztelőről semmit nem tudok, azt passzolom. Ja és mi a
Ryanairrel szoktunk utazni, vagy néha a British Airways-Malévvel, az nagyon jó, csak ki kell fogni az olcsó jegyet. Persze nekünk ez van közel, ahogy a többieknek más.
Rima! mi lett az UH-on? Arról nem szóltál semmit? Minden rendben? Nem is mesélted, hogy költöztetek? Tényleg új lakást akartok venni? Az igen! Hát nem kis munka azt elrendezni most így lassan szülés környékén.
Én legjobban a folyamatos átjelentgetéseket nem szertem. Összeszámoltam több, mint 10 szolgáltatónál, cégnél egyébnél kell szólnunk a címváltozás miatt. Szerencsére márc. közepén érkezik anyukám 2 hétre és segít a költözéssel, sajna szülénél már nem nagyon lesz itt :(. Úgyhogy ebben lesz segítség. Igen Taram a városban maradunk, Wellingboroughban, csak közelebb leszünk mindenhez(ovi, belváros, bolt). Ráadásul a házat lecseréljül lakásra, de vadi új az egész és ugyanannyiba kerül. Most már bizony sok cuccunk van, rengeteg, lesz mit pakolászni. De nem akartunk úgy járni, mint ti Taram, mert azt hiszem itt is el akarja adni a tulaj a házat és ezt nem várjuk meg. A Ricsi szobáját meg még jobban sajna, vissza kell festenünk és úgy visszaadni. Az újban ezt nem tehetjük meg
:cry: De hát most mit tehetünk... Cserébe kap egy új, szép szobát. Legjobban attól félünk, hogy nem lesz ideje megszokni az újat még mielőtt tesó jön. Ő nem az a hirtelenkedő, neki mindenhez idő kell megszokni, megszeretni. De majd csak alakul... Készítjük kistesóra, de azért ezt egy 2 éves gyerekkel nehéz megértetni. Mármint érti, hogy mit mondok, meg mi lesz, de fogalma sincs, hogy ez mennyi problémával, nyűggel, gondoskodással, megosztással fog járni. Ezt nem lehet előre elmondani neki. Én mindenképp megpróbálom a legtöbb szeretet adni mindkettőnek, a többibe meg belejövünk, igaz?
Na jól van most már teleírom az egész oldalt! Vigyázzatok magatokra és olyan szép napot, mint ma volt
Xena
Ui.: Van egy 6 hónapos eladó indesit mosógépünk!! Esetleg nincs szüksége valakinek rá?

xena
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot és majd nyakamba veszem az utat és kiderítek mindent a gond csak az hogy nem tudok angolul egy szemernyit sem és a férjem sem :cry:
Na de van Laptop és van rajta fordító progi azzal szoktunk érvényesülni,na meg a másik bökkenő hogy még nem ismerem a várost eltalálok az ASDÁig meg a Mill Gate-ig!És ezzel kifújt a város ismeretem!Mi a Ryanairrel és Jet2-vel szoktunk közlekedni!

A párom nagyon itt tervezi a jövőjét én még nem vagyok benne biztos a gyerek miatt sem az óvoda sem az iskola rendszerről nem tudok semmit!Na meg a férjem is még csak fél éve van kint tehát eltudjátok képzelni hogy milyen szobában lakunk egy éakásban 3 -an mindenkinek külön szoba két lengyel meg mi közös konyha és wc használattal!Tehát még kéne egy normális lakás is ahol csak egymagunk lehetnénk!

Ezeket a képeket hogy a gyerkőcök milyen idősek azt hogy teszitek fel??????Nagyon jók!Képet nem tudok feltölteni egyenlőre mert csak nagy felbontásúak vannak és azt nem engedi feltölteni!

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek a marciusi topikban, ahova en is tartozok megkezdodott a babaeso :) !

Berni! En Pozsonyba repulok a Skyeuroppal, ersekujvari vagyok :) !Hova szeretnetek koltozni? Mi ugy gondoljuk, h majd ha a baba par honapos lesz belevagunk, most semmi kedvem nincs menni, persze ha jonne vmi ellenallhatatlan haziko vagy lakas, akkor belevagunk azonnal, csak mi sok mindenen nem tudunk megegyezni, en lakast o hazat akar, en 2szoba+nappalit, o min 3szoba+nappalit, stb...egy ami tuti, h Islingtonban....

Xena! Koszi a kerdest, az UHn minden rendben volt, es remelhetoleg mostmar rendesen hozhatom vilagra az en kis torpemet :) ! Miert dontottetek lakas mellett? Ricsi nem fogja hianyolni a kertet? Ez a lakas mar bevan rendezve? Sok butorotok van? Csak mert mi mindig butorozott lakast probaltunk keresni, igy nekunk nincs olyan sok mindenunk :) ! en is utalom az allando telefonalgatast, rohangalast a cimmegvaltoztatas miatt, a multkor mar bogve uvoltottem az internet szolgaltatonkkal, mert vmi total hulyesegert kijott a szamla, h fuzesek nekik 300fontot, mivel, h felbontottuk a szerzodest, ami nem is igaz, tovabbra is veluk vagyunk, na erre a parom kezebe vette a dolgok iranyitasat es azota minden rendben van....

Aniko! Minden rendben lesz, szerintem hozzafogtok szokni az itteni elethez! en nem tudom elkepzelni, h itt maradok eletem vegeig, csak mert nekem nagyon hianyzik a jo ido, ill a jo kis meleg tenger, es a parom tengerpart mellett nott fel, igy mi tuti majd egyszer elkoltozunk :) ! Van vmi ismerosod itt?

Taram! Meg toled akartam kerdezni! Hogy inteztetek el Veronika utlevelet, mennyi ideig tartott? es most veronika milen allampolgar? Nekunk eleg surgos lenne az utlevel....
koszi

Kép Kép
rima
 
 


Szia Anikó!
Most csak beugrottam bedobni a címeket. Rákerestem és ezeket adta ki a körzeti rendelőkre:
Ribblesdale House Medical Centre‎
Ribblesdale House, Market St, Bury, Lancashire, BL9 0BU, United Kingdom
0161 764 2334‎
Kategória: Clinics - NHS
B
Minden Medical Centre‎ - további információk »
2 Barlow St, Bury, Lancashire, BL9 0QP, United Kingdom
0161 764 2651‎
Kategória: Clinics - NHS
C
Peel Health Centre‎ - további információk »
Angouleme Wy, Bury, Lancashire, BL9 0BT, United Kingdom
0161 763 7100‎
Kategória: Clinics - NHS
D
Woodbank Surgery‎ - további információk »
2 Hunstanton Dr, Bury, Lancashire, BL8 1EG, United Kingdom
0161 705 1630‎
Kategória: Clinics - NHS
E
James Williams‎ - további információk »
15 Knowsley Street, Bury, Bury, BL9, United Kingdom
0161 762 0814‎
Kategória: Clinics - NHS
F
Jo Russ‎ - további információk »
15 Knowsley Street, Bury, Bury, BL9, United Kingdom
0161 762 0814‎
Kategória: Clinics - NHS
G
Mile Lane Dental Surgery‎ - további információk »
80 Mile Ln, Bury, BL8 2JR, United Kingdom
0161 761 7550‎
Kategória: Clinics - NHS
H
Mile Lane Health Centre‎ - további információk »
80 Mile Ln, Bury, BL8 2JR, United Kingdom
0161 761 4521‎
Kategória: Clinics - NHS
I
Family Planning Clinic‎ - további információk »
Sunny Bank Rd, Bury, Lancashire, BL9 8EB, United Kingdom
0161 766 3044‎
Kategória: Clinics - NHS
J
Tottington Health Centre‎ - további információk »
16 Market St, Tottington, Bury, Lancashire, BL8 4AD, United Kingdom
01204 885113‎
Kategória: Clinics - NHS
Nézd meg melyik van hozzátok legközelebb, vagy melyik jó. Remélem segítettem egy kicsit. Mi is amúgy ilyen szobában indiaiakkal közösen laktunk az első 3 hónapban. Azt nem szerettük ,de jóra fordult minden. Remélem, nektek is így lesz.
Szia, Xena

xena
 
 


Uhhhhh Xéna nagyon köszi azt hiszem hozzánk a market st-es lesz legközelebb azon szoktunk menni a boltba!

Rima,vannak kint ismerősök hálistennek ők hozták ki a férjemet dolgozni de sehol nincs gyerek sajna!Illetve egy helyen van de azokkal nem nagyon tartja a kapcsolatot a párom mert bár egyhelyen dolgoznak de más területen így nem nagyon taliznak egész nap!De majd megpróbálunk velük jobban összejönni mert ott van egy 2 éves gyerkőc és most születik a másik nemsokára!

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastalak benneteket,de nem tudok én ezen az ovi kérdésen kiigazodni! :(
Én Martinnal szertnék azért legalább másfél éves koráig itthon lenni vele,innentől hova tudom beíratni picurt és mennyibe kerül?Ja és mennyi időre tudom ott hagyni hogy tudnék -e mellette munkát vállalni?
Bocsi a sok kérdésért,de egyenlőre csak ti tudtok nekem segíteni és ezt nagyon köszönöm!Nem él itt valaki a közelben?

Anikó

AnikóKép
xanikoxx
 
 


Aniko,
remelem gyorsan megoldodik minden hivatalos inteznivalotok! Tenyleg nem lehet konnyu nyelvtudas nelkul. Gondolom mindenhova szemelyesen is el kell menni, hisz nagyon nehez lehet meg a telefonalas. De vigasztaljon, hogy igy tanulod leggyorsabban a nyelvet!

Ovikkal kapcs, egy masfel evessel alapvetoen 3 fo opcio van: nursery (bolcsi), childminder (gyermekvigyazo), es nanny (vagy ami olcsobb, az esetleg az au pair es tarsaik). Sajnos a harom kozul egyik sem olcso megoldas, talan meg a childminder a legkifizethetobb, ha professzionalis segitsegre van szukseged. A nursery es nanny altalaban siman elviszik az edesanya heti/havi keresetet.
Amikor Martin olyan 2.5-3 eves lesz, akkor mar tobb lehetoseg lesz arra hogy allando kozossegbe menjen, es mindez olcsobb, 3 ev felett akar ingyenes is lesz. Addig sokan inkabb csak olyan helyekre jarnak a kicsivel ahol a szuloi jelenlet is szukseges, tehat nem hagyhatod ott magaban.

De biztos a tobbiek is tudnak valami okosat tanacsolni ebben a temaban.
mrsnoname
 
 


Ha még nem mondtam eddig akkor Szia Anikó.
A gyerek elhelyezés nálunk is elég gázos kérdés. Egyenlőre nem éri meg beadni oviba. :( pedig van a közelünkben egy két szuper jó ovi. de sajna 500font felett lenne havonta ha minden nap bevinnénk full time-ba. de beugóban sem olcsó mert csak egy délelőtt is 20 font körül van. :cry: én meg sajna nem keresek egyedül annyit hogy az ovit is ki tudjam nyögni. VISZONT!!!!!! Van itt nálunk (szerintem máshol is kell lennie) egy ingyenes gyerek foglalkoztató központ. SURE START a neve. hetente több nap is több helyen a városban tartanak babaklubbokat. Igaz csak másfél órások és a szülőnek is ott kell lenni de legalább más gyerekek között vagyunk. Nálunk nagy gond volt az egyedüllét. Vannak szülő foglalkozások is (pl.: angol free tanfolyam) és amig ott tanul az ember vigyáznak a gyerekre. persze ezt ki kell fogni, mert hamar betelik a létszám.
Andi még mindig spanyolban? Ugye nem rabolták el mint szegény Madeleint! :lol:

timur
 
 


Sziasztok!

Anikó, tényleg nagyon necces nyelvtudás nélkül... főleg, hogy sok szolgáltatót csak telefonon lehet elérni. amikor kijöttünk, akkor mi megpróbáltunk személyesen intézkedni, de nagyon bután néztek ránk ... csak telefonszámok vannak. viszont vígasztaló, hogy megértőek, és sokszor hajlandók elismételni a mondatot :)
az ovival kapcsolatban csatlakozom az előttem szólokhoz. Veronikát most betesszük heti két napra 9-től 3-ig egy bölcsibe, hogy legyen kicsit nélkülem is, ez majdnem havi 400 font lesz... amíg megengedhetjük magunknak, addig ok, de ez elég drága. és legtöbb helyen ennyi az ár az ovis kor alatt. van nálunk Children Centre, ahol vannak foglalkozások, és 3 éves kortól délelőttre ingyen beveszik. ide tavaly szeptemberben (akkor volt 1 éves) vették fel a várólistára, és vszínű lesz helye 3 évesen. sokat kell bejárni, hogy lássák az ember arcát :) vhol olvastam, hogy az ovi lehet fél nap ingyenes azokban az óvodákban, akik csatlakoztak az állami rendszerhez - de ennek utána kell majd nézni, mert nem igazán értem még. lehet, hogy kell hozzá bizonyos óraszámot is dolgoznia a szülőknek, hogy a gyereket bevegyék.

Xéna, nem irigyellek Bennetket a költözés miatt. én is egy óriási listát írtam anno, hogy kiket kell felhívni a címváltozás miatt. és még a postánál is befizettünk három hónapos levéltovábbküldésre (ezt a postán lehet kérni vmennyi pénz ellenében), hogy lássuk, kit felejtettünk ki :) tényleg, milyen lakásba költöztök? van valami közös kert azért? eddig volt kertetek?
sajnálom, hogy nem lehet festeni az új helyen. mi sem festünk/festhetünk. megpróbálok a lakberendezéssel (ágytakaró, függöny, díszpárna, stb.) a legtöbbet kihozni a szobákból.

Anikó, még az jutott eszembe, hogy biztosan találsz majd olyan hirdetőújságokat, amelyekben vannak toddler group-ok. ezek is nagyon jók, nálunk általában 1 font a beugró egy másfél órás együttlétre. sok az anyuka, meg a játék, meg a gyerek, lehet ismerkedni, stb. megéri szerintem.
ilyen újság nálunk a surgery-ben van, amikor a baby clinic-et tartják (ahol a health visitor vagy a védőnő megnézi a gyereket, meg meg lehet mérni).

uh, jó sokat írtam, bocsi :oops:
kellemes hétvégét!
üdv!

Kép
Kép
taram
 
 


sziasztok!

Aniko! az allami ovi 3eves kor felett ingyenes kell hogy legyen, 3eves kor alatt tobbnyire a babat magan bolcsikbe ill ovikban tudod elhelyezni, ami egy vagyon, pl Londonban kb 200font/het, persze vannak vmivel olcsobbak ill dragabbak, viszont ha dolgozol az allam allja az ovodai koltseg 80%, mivel nekik jobb, ha az anya visszamegy dolgozni :), persze ezt kervenyezni kell ! Amugy a parom legjobb haverjanak 1eves a torpeje es ok 1800fontot fizetnek egy honapra az ovira(mondjuk alom az az ovi)+a nanny, szoval nem olcso, de ha otthon tudsz maradni Martinnal, akkor csak tedd :) !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!!!

Üdv. régiek és újak, jaj de jó hogy növekszik a létszám!!! :)

Itt vagyok én is, bocsi ha elvesztem, de nagyon sokat melózom és semmire sincs időm mostanában. :( Már május óta elvállaltam egy másodállást heti 30 órában (a fő 30 mellé) és arról volt szó, hogy csak egy két hónap lesz, így jól jött egy kis kereset kiegészítés, de még mindig tart, és nem tudom abbahagyni!!!! Pedig már kezdek nagyon nagyon kifáradni, max. 2-3 éjszakát alszom itthon hetente, alig látom a férjemet, és néha ha felébredek éjszaka, nem tudom hogy hol vagyok! :( Na, szóval ennyit a panaszkodásból, de az igazság az, hogy végül is ha az érem másik oldalát nézzük, "simán" bírom, sőt még szabadnapom is van min. 1 hetente, (ma is!) a pénz meg nagyon jól jön, sokat járkálunk azon a kemény egy szabinapomon ide-oda, meg voltunk ugye Spanyolban is novemberben, évente 2x megyünk haza, idén is megyünk majd jó sokat nyaralni, szóval itt megéri dolgozni!!

Na, amiért végül is írok, az az ovi-bölcsi dolog.
Mert gondolom mindenhol picit mások az árak, de a törvények ugyanazok és szerintem jók! Az ovi ugyanis csak azoknak olyan k. drága aki nem dolgozik, mert itt aki dolgozik az nagyon sok kedvezményben részesül. (már aki nem dolgozik az is, de azokat nem ismerem!) Szóval akármennyibe kerül az ovi, (mindegy mekkora a gyerek!!!!) a 80%-át vissza lehet igényelni child tax credit formában. Ez hatalmas segítség. Peti ovija is 500 font fölött lenne havonta, de mivel mindketten dolgozunk min. heti 16 órát, visszakapjuk a 80%-ot, és így már megéri dolgozni!
Ami rossz benne, hogy egész évre előre ki kell számolni, hogy kb. mennyit fogtok költeni az ovira. (bölcsi = ovi) Akkor azt elosztják 52 héttel és megkapjátok havonta a 80%-ot. Na, ha rosszul számoltatok, és főleg akkor ciki ha többet írtok be, akkor év végén közölni fogják veletek, hogy többet adtak mint amire jogosultak vagytok és vissza kell fizetni, szóval inkább érdemes kevesebbet beírni. Pl. egy 3 hetes nyaralást, amikor nem megy a gyerek oviba, kihagyni, meg ilyenek.
Nálunk az iskolában is van napközi, (kids club) és ott is óránkét kell fizetni, annak is visszakapom a 80%-át. Mivel a sulinak negyed 4-kor vége van, én meg sokszor csak 5-re érek haza.
Szóval fel a fejjel! :)

Most ezzel remélem nem bántok meg senkit, mert ugye aki otthon akar maradni a babájával, persze hogy tegye meg, én sajnos nem engedhettem meg magamnak még Kittivel sem amikor otthon voltunk ő már 18 hónaposan "full time" bölcsis volt, és megszokta, sőt nagyon is szerette. Peti ugyanez. Nekem meg, hogy őszinte legyek, (és miért is ne?) elég volt a 18 hónap otthonmaradás mindkét gyekekkel, én nem vagyok az a földön ülős, és játszós anyuka, így meg viszont nagyon tudom élvezni a gyerekeim társaságát, amikor végre hétvégén együtt vagyunk egész nap, meg persze esténként is.

Na, puszi mindenkinek, megpróbálok majd feltenni egy két új képet. meg bemásolni új aláírást Petinek.

Valaki kérdezte hogy kell csinálni a képeket a gyerekekkel, csak annyit írnnék hogy kattints rá az egyik ilyenre (vonalzó?) és ott a lylipie.com oldalon szépen meg tudod csinálni, majd a Profil-ba az aláírásba bemásolni a code-ot amit adnak.

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Próba kép. Készült: 2007 nov.
Kép
andi68
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?