Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

MENTAKép
én megpróbáltam kiharcolni a TORCH vizsgálatot, de nem nagyon hajlott rá senki (T=toxoplazma, R=rubeola, ezen átestem, az bizti, C=citomegalovirus, H=herpeszvirus II-III), igy most tudatlanka vagyok ebben a tekintetben. Megkérdezhetem, hogy ki volt az a doki, aki egybõl beutalt ilyen vérvételre? Mert az enyém nem nagyon volt vevõ erre a dologra, de lehet, hogy csak erélytelen voltam, jobban kellett volna kardoskodnom. És köszi a dicséretet Aramis Kép nevében is!

ILDIANYUKép
Neked is köszi! Tudom én, hogy nem mehet minden mindig villámgyorsan, megpróbálok türelmes lenni, de Te akkor igazán tudhatod, milyen érzés minden hónapban szembesülni azzal, hogy már megint nem sikerültKép. De azért nem adjuk ám felKép!
Sajnálom, hogy szomorú családi események történnek Kép, beteg a nagypapád?

ÁGCIKép
nagyon eltüntetek, Cumi ennyire beteg? Mielõbbi gyógyulást! Szomszédok dorbézolnak még?

Cupp Mindenkinek!

Rita
knérita
 
 


Menta! Én saját magamat "utaltam be" még amikor dolgoztam. Sajnos azóta nincs erre lehetõségem, mert nincs a hátam mögött egy kórház. De elvileg ha elmész a körzeti orvosodhoz és megkéred, akkor el kell, hogy küldjön.

Nekem az elõzõ cicám volt ilyen, mint Aramis és azóta is ez tetszik a legjobban. Bár most egy bengálink van, láthatsz képet róla az Ismerjük meg egymást-ban Imhotep cica cím alatt.

Menta
menta
 
 


MENTAKép
igen, Imhotep-et már láttam, megcsodáltam, sõt, többször is visszamentem, mert olyan gyönyörû! Csuda egy macsek, jó lehet vele élni!
A vizsgálatra visszatérve: megkérdeztem a háziorvosomat, aki egyébként egy nagyon rendes és kézséges doki, de õ sajna nem utalhat be ilyen vizsgálatra, annak meg kell legyen állitólag az orvosi indoka. Én földrajzilag a kiskunhalasi kórházba tartozom, megkérdeztem az üzemorvost is (aki belgyógyász a kórházban), azt mondta, hogy itt ilyet biztos nem csinálnak. Tehát maradna a klinika Szegeden, de rá kéne valahogy beszélnem a dokit, hogy adjon beutalót. De hiába ecseteltem neki, hogy nekem évek óta van macskám és szeretném tudni még a baba elõtt, hogy átestem-e a fertõzésen, azt mondta, hogy ezt úgyis szûrik a várandósoknál. Csak azt nem értem, hogy miért nem támogatják azt, hogy valaki felelõsséggel gondolkodik a jövõjérõl, amit lehet, meg akar tenni azért, hogy a születendõ gyermeke egészséges legyen, fõleg úgy, hogy ez csak egy vérvétel. Mert ha tudom, hogy nem estem még át fertõzésen, akkor (bármilyen nehezemre esik is), de megpróbálom az esélyét minimálisra csökkenteni. Ettõl függetlenül ezt a fertõzést el lehet kapni bárhol, mert bár igaz, hogy ez az egysejtû csak macskákban szaporodik, de érintkezés útján terjed, tehát ha az ember megfog egy olyan dolgot, amin ez rajta van, és bekerül a szervezetbe, akkor macska ide vagy oda, akkor is fertõzõdik.
Lehet, hogy ha legközelebb megyek a dokimhoz, azért kierõszakolok egy vizsgálatot, még meglátom.

Üdv,

Rita
knérita
 
 

 
 

Sziasztok!
Drága kedves Iboly:
A lll-tõl teljesen más ügyben kértem tanácsot.Nem is tanácsot, hanem véleményt. Meg is írtad, köszönöm! Úgyhogy azt hagyjuk! Most nem kérdeztem a véleményed, ha jól emlékszem. Most a szegedi lányokhoz fordultam és azt érdeklõdtem meg, hogy mit adhatok még babónak a fent leírtakon kívül. Mivel nekik már idõsebb babáik vannak és nekik nagyobb a tapasztalatuk! Tudod nem baj, ha van véleményed, sõt, de azt emberi hangnemben is leírhatnád, mint pl ahogy azt Menta tette. És nem akarom a gyermekem egészségét tudatosan veszélyeztetni. Sehogy sem. Ha ez veszélyeztetés és ez miatt büntetés jár,és ha "az ilyeneket mint én" büntetni kéne, akkor minek nevezed, azt ha valaki üti veri vágja a gyermekét, nem ad neki enni, nincs otthon fûtés, nem járatja iskolába........és még sorolhatnám..... És hidd el ilyen baba-gyerek sokkal több van, mint gondolnád...sajnos!
Az én kislányom megkap mindent. Szeretem,imádom õt és már megbocsáss, de hogy jössz te ahhoz, hogy itélkezz felettünk. Ki vagy te? Az Isten? Mert csak Õ itélkezhet! Te nem vagy erre hivatott!

A törvény pedig jó ötlet! Hozasd meg! Csak azt nem tudom ,hogy fogják ellenõrinzni. Mert én elmondom oké, de aki nem? És ha valaki új ételt bevezet a gyermekének és arra a baba rosszul reagál, akkor az már tudatosan akarja beteggé tenni a gyerekét??? Holott csak kipróbálta, szereti-e a baba? Már megbocsáss, de ez nem fog menni! De azért hozasd meg a törvényt....hátha....

Te úgyis olyan belevaló, talpraesett, tökéletes nõ-családanya vagy, aki sosem hibázik és mindenkinél mindig mindent jobban tud. Aki a gyerekeinél mindent tökéletesen csinál. Túl tökéletesen talán. Kérdeznék valamit. Ha jól tudom, 3 gyermeked van, és az elsõ babádat nem tudtad szoptani? Ez igaz? Ha igen akkor azt mond meg nekem légy szives, hogy betegesebb õ a többi gyermekednél? Allergiás?Asztmás? Gyakrabban viszed orvoshoz? Vagy bármi.....??

A gyermekorvosuk Dr Milena Brinza a védõnõ pedig Jasna Mikovic.

És ha hiszed ha nem (nem tudom miért) de itt tényleg nem jellemzõ az allergia. Én megkérdeztem a gyerekorvost, és azt mondta, hogy neki nincs allergiás betege! Lehet, hogy az egészségügyi ellátás, hát hogy is mondjam balkániassága miatt van így. A nem egészen "steril" világ amelyikben élünk ellenállóbá tesz! Nem tudom! De ez az igazság!
És lehet kapni kisüveges bébiételt amelyik halból van és 4 hónapos kortól adható! És nem halászlevet adtam Boginak hanem a kifõtt halat a hallébõl. És semmi baja nem lett és nem is lesz!

Köszönöm hogy kérés nélkül beleavatkoztál abba, amihez semmi közöd. Sok sikert kívánok neked további munkádhoz!

És üdvözlet a férjednek!Kép

Enikõ ( tényleg ez az igazi nevem, bocs)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikõ,
te tényleg ennyire barom vagy, vagy csak teteted?????
Névtelen
 


Névtelen
Te tényleg ennyire rohadék vagy, hogy név nélkül már nem is mered vállalni magad, vagy csak tetteted???

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

ENIKÕKép és akit még érdekel,
találtam egy cikket a toxoplazmózisról, talán közérdeklõdésre is számot tarthat, igy idemásolom, ha nem haragszotok. Szvsz elég korrekt a cikk, nekem tetszett.

"Toxoplazmózis

Baba Patika 2001. április 1-i szám38. oldal
Írta: Dr. Fodor Kinga állatorvos

A toxoplazmózis az egész világon elterjedt, emberben és állatokban elõforduló fertõzõ betegség. Okozója a Toxoplasma gondii nevû egysejtû élõlény. A kórokozó mikroorganizmus csak a macskafélékben szaporodik, viszont meg tud telepedni bármelyik melegvérû élõlényben, az emberben is.
Az emberi fertõzõdés fõ forrását a macskaürülékkel szennyezett tárgyak és élelmiszerek jelentik.
Amikor a macska elfogyaszt egy fertõzött állatot (pl. egeret) vagy fertõzött nyers húst, a kórokozó szaporodni kezd és pár nap elteltével immáron megsokasodva tömegesen ürülni kezd a székletével. A külvilágra került „spórák” rendkívül nagy ellenálló képességük miatt sokáig fertõzõképesek maradnak és ezáltal szennyezik a környezetüket. Ha egy ilyen „spórával” szennyezett növényt egy állat vagy az ember elfogyaszt, akkor a kórokozó a szervezetébe kerülve, a test bármely sejtjében megtelepedhetve, a sejt pusztulását okozhatja. Ennek ellenére a fertõzõdés általában észrevétlen marad, mert a megjelenõ tünetek a betegségre nézve nem specifikusak (enyhe láz, kisfokú nyirokcsomó duzzanat), és az egészséges, erõs ellenálló képességû emberekben nem keletkeznek súlyosabb szervi elváltozások sem. Azonban az elsõ fertõzõdést követõen a szervezet „áthangolódik”, képes lesz arra, hogy egy késõbbi újrafertõzést követõen a kórokozót idõben felismerve meggátolja abban, hogy az a szervezetben ismét megtelepedjen.
A toxoplazmózis jelentõsége mégis azért nagy, mert ha a fertõzõdés pont egy terhes nõnél következik be, akkor a kórokozó a méhlepényen áthatolva a fejlõdõ magzatban súlyos károkat okozhat. A terhesség elsõ trimeszterében bekövetkezett fertõzõdés általában vetélést, a második-harmadik trimeszterben pedig néha koraszülést, halvaszületést, különféle súlyosságú és megnyilvánulású magzatkárosodást okozhat.
A toxoplazmás fertõzöttség a vérbõl kimutatható, erre várandós nõk esetében akkor lehet szükség, ha másállapot ideje alatt állatokkal (különösen, ha macskákkal) vannak körülvéve. A szûrõvizsgálat akkor is indokolt, ha a terhesség elõtt tipikus városi életet élt, azaz állatoktól távol töltötte gyerekkorát.
A méhen belüli fertõzõdés következményei csak évek múltán jelentkeznek (szellemi fejlõdésben való lemaradás, szemkárosodás, stb.). Azonban azt is tudnunk kell, hogy ezek csak akkor következhetnek be, ha a fertõzõdés éppen a terhesség alatt jön létre, azaz a szervezet a terhesség ideje alatt találkozik a kórokozóval. Mivel a macskák többsége életében legalább egyszer megfertõzõdik és környezetébe nagy számmal üriti a kórokozót, az emberek többsége már gyermekkorában találkozik a betegséget okozó mikroorganizmussal, így az élet további részében védetté válik a fertõzõdéssel szemben. Ennek ellenére nem árt az óvatosság, és a terhes nõk védelme érdekében tudnunk kell, mik jelentenek veszélyforrásokat.
Ragadozó állatok (macska) fertõzött hús nyers vagy félnyers fogyasztásával, a növényevõk pedig a „spórát” tartalmazó növények megevésével fertõzõdhetnek meg. Az emberek leggyakrabban macskaürülékkel szennyezett mosatlan zöldség vagy gyümölcs elfogyasztásával, ill. a higiéniai rendszabályok be nem tartása miatt fertõzõdnek.
Kerülni kell a nyers hõt fogyasztását, ill. macskákkal való föletetését. Kézzel végzett talajmunka, kertészkedés, gyermekek homokozóban való játszása után kezet kell mosni. Lehullott zöldség, gyümölcs csak nagyon alapos mosás után fogyasztható nyers állapotban. A kertben levõ macskaürülékeket távolítsuk el, a lakásban tartott macskák esetében a „macska-WC-t” naponta ürítsük, fertõtlenítsük.
Egyes országokban (USA, Franciaország), a várandós nõk toxoplazma szûrõvizsgálata ma már kötelezõ és az anyasági segély feltétele. Nálunk a vizsgálatot csak a kismama külön kérésére végzik."

Bocsi, ha Off voltam, de ebbõl a cikkbõl is látszik, hogy nem kell ahhoz feltétlenül macskát tartani, hogy valaki fertõzõdjön. Még talán annyit ehhez, hogy nekem kifejezett kérésemre sem végezték el, ill. kismamik esetében a rutin vérvételek alkalmával ezt most már automatikusan szûrik, tehát ennyiben talán kicsit tájékozatlan az állatorvos cikkíró.
Megigérem, hogy többet nem jövök elõ eme témávalKép, jó?

Cupp,

Rita
knérita
 
 


Enikõ! Megértem, hogy kiakadtál Iboly írásán, mert hát milyen is az ember: mindig rosszul esik neki, ha kritizálják. De tudnod kell, hogy Ibollyal értek egyet. Ami az õ kirohanását illeti, talán ha azt vesszük figyelembe, hogy ténylegesen mennyire veszélyezteted a babádat a hallal, tejjel, akkor még enyhének is mondható. Én úgy vagyok vele, hogy elmondom mi, hogy van, talán egy kicsit nyom a latba az is, hogy orvos vagyok (bár szerintem ebben a témában nagyobbat "nyom a latba" egy nemzetközileg elismert szoptatási vizsga, mint amilyen Ibolynak van), de aztán a mama döntése, hogy az ismeretek birtokában mit tesz és mit nem. Mindig nagyon elkeserít, amikor azt látom, hogy hiába mondtam el, de kénytelen vagyok elfogadni. Iboly nem mindig hagyja annyiban a dolgokat és ezt nagyon szeretem benne, mert pont ettõl halad elõre a világ. Egyszóval õszintén kívánom neked, hogy mindezek ellenére ne legyen semmi bajod a kislányodnak, de egyben el is szomorít, hogy nem teszel meg mindent érte. Ez van! Kép

Rita! Harcold ki azt a vizsgákatot! Én anno azt írtam a kérõlapra, hogy toxoplasmosis gyanúja, 6 hetes terhes. És az a vicces az egészben, hogy akkor még nem tudtam, hogy már tényleg terhes vagyok, csak blöfföltem. (Az elõzõ hozzászólásomban magamat szólítottam meg. He-he! Kép)
Menta
menta
 
 


Sziasztok!
Menta:
Én úgy érzem, hogy a lehetõ legjobbat adom a babámnak. Egy csepp lelkiismeret furdalásom sincs, mert én (és a környezetem) így látom jónak. Iboly szakmai tudásában pedig egyáltalán nem kételkedek.Én elhiszem, hogy õ egy jó szoptatási tanácsadó. De a hangvétele nem teljesen Európai, holott õ -azt hiszem- ott lakik!
A véleményed megEgyezik Ibolyéval, mégsem, bántó, sárba tiporó, meggyalázó módon mondtad el. Ennyi a különbség köztetek! És ez hatalmas!!!!

Rita:
Ez igaz. Mármint a fent leírtak a toxoplazmózisról.Én is sokat olvastam errõl. Én nem lennék képes egy fedél alatt élni szõrös és tollas állatokkal. Én szeretem a rendet és tisztaságot Kép, de akármennyire rendmániás valaki, ha állat van bent, nem lehet tisztán tartani a dolgokat. Szerintem!! Egyetlen egyszer élt velünk 2 kismacska, a barátomé volt, de inkább elköltöztem tõle, mert nem bírtam elviselni azt a bûzt ami áradt a wc-jükbõl, meg az egész lakásból .Pedig minden nap kitakarította és fertõtlenítette.Mondjuk nem én csináltam, mert nem szeretem a macsekokat,(és öklõdtem ha bementem a wcbe) hanem a Robi, de akkor is, büdi volt ,meg macskaszõr minden felé..... Én ettõl irtózom.
De biztosan azért, mert nem szoktam meg õket kicsi koromtól kezdve! De te tudod... Kép Kép Kép

Menta még egyszer:
Körtét szabad adni babónak?????? Arról meg le lettünk tiltva!!!!!! Meg a tökrõl is!!! Kép Pedig ha tudtam volna....

Ágci:
Jobbulást Cuminak. Mi a baja? Csak nem torokgyuszi??? Kép

Ildianyu:
Nektek is jobbulást. És kitartás ami nagypapádat illeti!

Na puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikõ! A körte és a tök is mehet.

Menta
menta
 
 


Igen, Enikõ, a kisfiam allergiás, asztmás és sokat volt beteg. Pedig nem adtam neki egyéves kora elõtt tehéntejet, sõt, egyéb allergizáló élelmiszert sem. Éppencsak tehéntejalapú tápszert. Nem kívánom neked, hogy éjszakákon át ülj Bogi ágya szélén, mert fullad.

A húgom az esküvõjén majdnem meghalt, olyan allergiás rohama volt. Nem fogadta meg az orvos tanácsát, hogy mit ne egyen és úgy bedagadt, hogy nem voltunk benne biztosak, hogy megéri a reggelt. Igen, õt is korán hozzátáplálták. Õ is kapott feles tejet.

Az eddigiek ismeretében nem feltételezem az orvosodról, hogy felismeri az allergiát. Már írtam neked, hogy mennyi formája lehet, egy vissza-visszatérõ középfülgyulladásról gondolnád például, hogy allergia okozhatja?

Tudod, miért hiszel az orvosnak és a védõnõnek? Mert azt mondják, amit hallani akarsz.

Enikõ, a szeretet egyik megnyilvánulása, ha megóvjuk a gyerekünket a veszélyektõl. A korai hozzátáplálás komoly veszélyforrás.

A törvény bevezetését az egészségügyi dolgozók megfelelõ képzésével és a szülõk tájékoztatásával fogom kezdeni. Akkor senki nem mondhatja azt a butaságot, hogy "csak kipróbáltam, szereti-e a baba." Miért nem próbálod ki, hogy az arzént szereti-e Bogi? Talán hallottál róla, hogy méreg? Az allergizáló élelmiszerekrõl is hallottál, mégis adod neki. Na ez a TUDATOS veszélyeztetés. (Egyébként, gondolod, hogy vérvétellel, vizelet- és székletvizsgálattal nem lehet kimutatni, mi okozta a bajt?)

A bébiételekrõl és a rajtuk lévõ címkékrõl tudnék mesélni! Fogalmad nincs, mit meg nem etetnének a gyerekeddel egy kis plusz profit érdekében!

Ami pedig a kéretlenül kinyílvánított véleményemet illeti, nos, Enikõ, üdvözöllek a világhálón! Ez egy nyilvános beszélgetõfórum, s az oldal alján az áll: Szólj hozzá!

Iboly
iboly
 
 


Szijasztok!

Mentának igaza van, hogy a tehéntej ecceri fogyasztása is okozhat allergiát. A rokonunk csak egyetlen eccer adott tehéntejet a babájának 6 hónapos korában, onnastól fogva tejallergiás lett a baba, ha bármilyen tejterméket kapott, elkezdett fulladni..nem kapott levegöt. 6 éves korára meg szénanátha allergiája is lett. Lehet, hogy ez is a tejallergia következménye? Lehet..

Ildianyu! Asszem mostmár én is megrendelem, pont tegnap nézegettem a Tescoban a Disneys könyveket, 2400Ft, igaz, hogy ezek nagyobb méretü könyvek, de nem a méret számit, mint tudjuk:-))))))

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara,
azert valamikor a meret is szamit Kép Kulonben mar a mult heten voltam a 2. genetikai uh-n. Tudod irtam is, hogy kicsit kisebb baboka.

Jazo is tiszta beteg. tegnap reggel ugy ebredt, hogy kohog nagyon. Elfutottunk orvoshoz, de a torka nem piri, laza sincs. Koptetot adok neki, amit ma felrenyelt, v. pont kohogott es kijott a gomba gyogyo, a sziv gyogyo meg persze a reggeli. Delelott aludt fel orat, amit mar regota nem produkalt, marmint, hogy de alszik. Most leraktam megint, de szegeny sokat kohog es nem nagyon akar aludni

Mimo,
en azt hittem mar nincs Venezia, bocsi. A Deli Aproban is szokott lenni. En ott vettem az en PP Milanomat, 15 ezerert.

Ja a kopteto amit vettunk: Rhinathiol es kepzeljetek felbontas utan 7 napig hasznalhato. JO, mi? 644 Ft. Ugy fogom kidobni, hogy nem is latszik, hogy hasznaltam belole.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Gabomano! Ja tényleg irtadKép akkor bocsKép
Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Iboly:
Nagyon sajnálom, hogy beteg a kisfiad, és én sem kívánom sem magamnak, sem másnak, hogy éjszaka a gyermeke ágya szélén üljön, mert a gyerek fullad! De biztos, hogy azért beteg, mert nem szoptattad? Én nem vagyok orvos (és nem is szeretnék az lenni) de úgy tudtam, hogy az asztmára való hajlam az örökletes. És, hogy a gyermeknél "kijön-e" az a környezettõl függ. (pl. szmog a nagyvárosokban, büdi füstöt kibocsájtó gyár a közelben, szõnyeg a lakásban.....stb) Nem véletlen, hogy városokban sokkal több az asztmás gyerek, mint várostól távolabb esõ faluban, vagy a jó levegõjû hegyvidéken! Az unokatesóm is asztmás, méghozzá nagyon asztmás, és több mint 2 éves koráig szopott! Szerintem a 2 nem feltétlenül függ öszze egymással. Olyan , mint a rák.Ha a családodban a felmenõid között volt/van rákos, akkor nagy az esély arra, hogy te is az leszel.Hajlam.... De lehet, hogy hülye a filozófia........ pedig olvastam valahol nem én találtam ki!

A gyermekorvosunkra visszatérve, lehet, hogy igazad van, hogy azt mondja amit hallani szeretnénk, de akkor elég sok kismama szeretné ezt hallani. Tudod, mostanság amióta babázok, fõleg kismamákkal "barátkozok". Együtt járunk a gyermekorvoshoz is néhányan. Mindenkinek ezeket mondja, mint nekem. Ezek szerint mindenki ezt akarja hallani..... Én arra gondoltam, hogy lehet beleunt,belefáradt már a doki a munkájába,meg az orvosi szakma nem megbecsülésébe..stb, kb 55 éves, én is hozzá jártam amióta az eszem tudom! És a 10.000 lakosra õ az egyedüli gyerekorvos!!! Senki más nincs rajta kívül. Lehet, hogy csak azért mondja, hogy "persze adhatsz nyugodtan tejet (mindent), sõt jobb, mint a tápszer"... ,hogy elõbb "letudjon" és már "kéri is a következõt"......

A butaság, hogy "csak kipróbáltam szereti-e a baba" nem butaság! Csak lehet -sõt biztos-, hogy rosszul fogalmaztam Kép A hozzátáplálást lassan, óvatosan kell csinálni. Egy héten csak 1 féle új táplálékot adhatsz a babának. Hogy megtudd allergiás-e rá a baba. Legelõször csak egy két falat, egy két korty amivel kínálod a babát, aztán sasolod, hogy fáj-e esetleg a pocakja tõle, vagy kipöttyösödik-e...stb Szóval, hogy bevezesd elõtte ki kell próbálni "szereti-e, jó-e neki, nem lesz-e tõle allergiás"....stb Erre gondoltam, nem az arzénra Kép
És igen hallottam az allergizáló élelmiszerekrõl is. Minden az, ha jól megnézzük. A szomszéd néni pl a káposztaféléket sem tudja megenni, mert megdagad a torka. A tej, a liszt, a tojás.... akkor mi is marad???? Ha azt vesszük semmi.
Egy nagyon kedves barátnõm írta ezt a minap:

" ... vegyük csak sorra! Pl. ne vegyünk
levegõt,mert tudjuk milyen gázos, de tanuljuk megszûrni a
levegõt és azon élni, mert tudjuk, hogy milyen ártalmas a
tej, a szója, a vaj, a zöldségek, a hús, a stb.stb. :-)))
Hát errõl ennyit.... "


Én úgy vagyok vele, hogy kipróbálom és ha nem megy nem erõltetem. Ha nem most próbálkozunk akkor késõbb fogunk.Ha nem most lesz allergiás akkor késõbb. Így legalább tudom, hogy mire érzékeny és azt el fogom a továbbiakban kerülni! (Hál Istennek semmire)
Én nem szoktam bébiételeket adni Boginak.Eddig kb 2x adtam. Az nem sok. Minden nap frisset,finomat fõzök külön neki! Olyan helyrõl vásárolunk, amelyrõl tudjuk, hogy nincsenek vegyszerekkel kezelve a gyümik,zöldségek, nem hormonkezeltek-szteroidosak-gyorsnövesztõsek a csirkék....stb. Van jó néhány dolog amit anyu termeszt a kertben, sose permetez!!! Ennél jobbat, senki nem ad a babájának, már ami a táplálékot illeti (most nem az anyatejrõl beszéltem). És én azzal is tisztában vagyok, hogy az anyatej a legjobb a babának, de aki nem tud szoptatni, vagy a baba nem akar szopni, attól még nem rossz anya!!! És nem tudatosan veszélyezteti a gyermekét! Tudom, nem konkrétan errõl beszéltél, de szerintem így van! Én nem tartom magam rossz anyának-nem mondtad, hogy az vagyok!-Szerintem az érezheti magát ESETLEG rossz anyának, aki úgy érzi, hogy nem tett meg mindent a gyermeke érdekében és ez miatt lelkiismeretfurdalása van. Mert ha eszi magát, különbözõ dolgokon, akkor biztos, hogy tényleg nem csinálta legjobb tudása szerint! És max ez az ami valakit arra ébreszthet, hogy rossz anya! De ez sem törvényszerû.
Én úgy érzem nincs okom megbánni dologkat! Az elején ettem magam miatta, de mára túl tettem magam rajta és bõven nem érzek lelkismeretfurdalást!Mert tudom, hogy nem az én hibám!

Még valami! Nagyon sok oldalról meg lehet közelíteni a gyermekvállalást, nevelést,táplálást....stb... Én nem arról az oldalról közelítem, mint Te. Ennyi köztünk a különbség. És kikérem magamnak azt a feltételezést, hogy szándékosa,tudatosan egészségkárosító táplálékokat adok a babámnak. Ez NEM igaz! Csak én úgy csinálom, mint a régiek. A régi jól bevált.... Te pedig tudományosan közelíted meg a dologkat! Ennyi!

Én kívánom neked, hogy a kisfiad gyógyuljon meg, és ne legyen soha többet beteg és legyen egy mosolygós, boldog kisember! Kép
És a többi gyermeked is ugyanígy ( 3 van?)!! És neked is minden jót kívánok elsõsorban egészséget másodsorban azt, hogy sikerüljön megvalósítani az elképzelésed a fent leírt törvénnyel kapcsolatban. Hogy mikorra, valósulhat meg, az talány, az egészségügyi dologzók mérhetetlen leterheltsége, pénzhiány...stb miatt. De tényleg szívbõl kívánom, hogy a törvény megszülessen, és büntit kapjanak azok az anyák-apák akik megérdemlik (bántják a gyereket, nem megfelelõ körülmények között nevelik õket...st) Csak az a baj, hogy túl sok anya-apa nem megfelelõ, nem civilizált módon viszonyul a gyerekéhez, és nagyon sok hely kellene a börtönökbe is amilyen esetekrõl hallani lehet mostanság. Elõször inkább erre kellene koncentrálni és megvédeni ezt a hihetetlenül sok "ilyen cipõben" járó babát és gyermeket!

Üdv
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bocsi, hogy hosszú lettem Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Már úgy hiányoztatok, de annyi dolgom volt! Megérkeztünk a nyaralásból, egy picit náthásan, tüsszögve, de mindent összevetve nagyon szuper volt! A babausziba olyannyira beleszerettünk, hogy jövõ vasárnap irány a sportuszoda, remélem összefutok majd valamelyikõtökkel Kép!
Edelweiss! Tényleg a látásjavító mûtét miatt merült fel a császár? Én is szeretnék elmenni egy ilyenre, ne kelljen folyton a kontaktlencsét viselni, de szeretnék harmadik babát is, a császármetszéstõl meg nem lennék valami boldog.
Enikõ! Írtam neked levelet még a Kolpingból! Nem kaptad meg?
B.Anita! Várlak pénteken! Ha tudsz délelõtt gyere, mert ötre jön az építész a lelendõ házunk terveivel.
Ági! Csak a jövõ héttõl lesz babaúszás, felhívtam az oktatót. Jobbulást Cuminak!
A tegnapi nap híre: tombolán nyertem egy szobakerékpárt (ez volt a fõdíj)!! Mit szóltok Kép Kép Kép?
Gabómamó! Mekkora már a pocakod? A Brendonban tényleg egész jó kismamaruhák vannak, én is kinéztem egyet, egy kis rövid farmerruhácska. Na majd ha a következõ bébi nyári lesz Kép!
Lara! Hogy álltok a lakóparkkal? Belevágtok, vagy várok vele amíg biztossá válik apárod munkája? Nkünk már van építészünk, ráadásul Feng Shui tanácsadó is az illetõ, úgyhogy remélem valami szuper házat tervez nekünk Kép.
Pussz!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Hûha! Látom jó kis vita kerekedett ki szopi témában. Ha valaki hát én tipikus mérleg vagyok, így még véletlenül sem szeretnék megbántani senkit Kép, de most muszáj nekem is hozzászólnom. Iboly! Téged nagyon kedvellek, régebben többet írtunk egymásnak (Jázminmama vagyok Kép ), de elraktam az összes leveled amit a szoptatásról, hozzátáplálásról írtál, és persze a fotók is megvannak amiket küldtél! Szerintem nagyon összeszedetten, érthetõen, korrekten írsz errõl a témáról, kívánom többen végezzetek hasonló feladatot és segítsetek mind több anyukának és babának! Nagy szükség van rátok!
Enikõ! Téged is régrõl ismerlek, nagyon szeretlek Kép, de bevallom én sem értek egyet a te hozzátáplálási módszereddel. Remélem nem bántódsz meg a soraimon. Úgy vélem valóban sok olyan eledelt adsz Bogi babának, amit bár szeret, de nem feltétlen neki való. Értem én, hogy nálatok úgy tûnik senki sem allergiás, mindenki teljesen jól van. Igazából nem is értek a dolog orvosi oldalához, ezért irányítottalak Ibolyhoz annak idején. Azt viszont tudom, hogy semmibe nem tart 6 hónapos korig inkább hipoallergén tápszert adni a babának (ha már a szopi valami miatt nem megy), majd utána szép lassan almát, sütõtököt stb. adagolni a csöppségnek. Szerintem ezzel rosszat nem tehetsz neki. Aztán 1 éves kora után bõven ráér még bocitejet, halat, epret, hasonlókat enni. Elõtte az egész élet! Ne haragudj Ibolyra a kirohanása miatt, valószínû elfogyott nála a cérna. Nagyon akart segíteni neked és úgy érezte (joggal), hogy bár elolvasod, elfogadod, de mégis semmibe veszed a tanácsait, akár le se írta volna.
Még egy pici: Jázmin ugye 11 hónaposan hagyta abba a szopást, 6 hónapig anyatejet kapott, de elõfordult, hogy pocakproblémák miatt adtam neki kamilla, vagy édeskömény teát. Szerintem semmit sem ért. Most Tomit szoptatom vígan, fel nem merül a tea vagy bármi más adása. Én nagyon élvezem ezt, egyrészt az együttlét miatt, másrészt mert tudom milyen macerás a változatos kaja készítés naponta 5-6 alkalommal. Tehát szoptatni, szoptatni, szoptatni amíg csak lehet! Hat hónapos korig a baba szervezetének kiváló, 3-4 éves korig pedig a lelkének. Nameg az enyémnek is Kép!

Puszi!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Orsi!
De jó, hogy újra itt vagytok! KépMajd egyszer részletesen is beszámolsz a Kolpingról? Mondjuk valamelyik talin.

Most már Lili is beállt a sorba. Kép Õ is beteg lett. Nagyon csúnyán köhög, folyik az orra stb. Kapott õ is egy rakat gyógyszert. Kép

Gabómamó!
Jázminnak is jobbulást! Szegény, minden baj utoléri.
Mi is "elhasználtunk" már 2 üveg Rhinathiolt. Az egyiken meg is látszott, hogy használtuk, hiányzott belõle egy ujjnyi. Csak tudnám, miért ekkora kiszerelésben árulják. Végül is, valamibõl nekik is meg kell élni.

Enikõ!
Szerintem se vedd sértésnek, amit Iboly írt, egyszerûen csak segíteni akart.
Tudom, nekem semmi jogom nincs semmit mondani, mert már 3 hónapos korában répát adtam Lilinek, viszont ezt a mai eszemmel nem tenném. Addig is olvastam sokmindent, de csak azután kezdtem el olvasni a Babanetet, és már sajnálom, hogy ezt nem tettem meg hamarabb. Viszont tejet még biztos nem fogok adni Lilinek min. 1 évig, a tejtermékeket is egy éves kora után. Ezzel nem bántani akarlak, csak leírtam, hogy ha már én ilyen buta voltam, hogy hamar elkezdtem Lili hozzátáplálását, most már megpróbálok mindent elkövetni, hogy ne súlyosbítsam a helyzetet.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

szegeny Lili. Milyen gyogyokat kapott? Jazminnak is folyik mar az orra. Kohogni ugy kohog, mint 1 kutya, mindig attol feleg, hogy hanyni fog. A gomba gyogyot abbahagytam, 10 napig kapta.A Rinathiolt kapja napi 2x. Szerintem a torka is piros lehet v. a foga jon, mert allandoan a szajaban a keze, es dugja le es oklendezik. Ra is csaptam 1 kicsit tegnap, de mint a hulye gyerek nez ram, mint aki nem tudja miert kapta es ugyanugy dugja le. Meg is mondtam neki, hogy hatrakotom. Kekszet rakok a kezebe azzal el van 1 darabig. Az orrat Pesztonkaval szivjuk, de nagyon nem tetszik neki.
A maradek Rhinathiolt majd en megiszogatom Kép

Orsi,
milyen volt 2 baboval a nyaralas?
Nagyon jol alltok mar hazugyileg. ! Kép
A jovo karacsonyt remelem mar mi sem itt toltjuk. Kép

Ja tegap este, miutan elaludt Jazmin, 1 ora mulva felebredt es nagyon sirt es kohogott. Panadolt adtam, de o utali es a cumira kebegetve birtam belenyomni. Persze ragadt minden. Feltem az ejszakatol, de jobb volt, mint vartam.

nu irjatok,
kesobb meg benezek,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, nem vesztem el. Cumika már jobban van, valszeg 3 napos láza volt, most tiszta pötty az egész babulek, remélem holnapra elmúlik(elvileg el kellene).

Azért nem írtam, mert most nagy varrásprojektben voltam, és ezt készítettem Cumika ágyába.
Kép
Hát egy kicsit amatõr még, de lesz majd jobb is!Kép

Nekünk a múltkor a gyógyszertárban a Sinupret köhögés csillapító cseppeket ajánlotta a gyógyszerész néni, és nagyon bejött. Bele kell cseppenteni gyümibe, mert nincs nagyon jó íze, de lenyelhetõ. ÉS 6 hónapig eláll felbontás után. Mindenkinek ajánlom, piciknek is adható és felnõttek is szedhetik.
No, megyek, mert kivettünk egy videokazettát és meg akarom nézni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci,

ez iszonyu jol nez ki. Tiszta irigy vagyok, hogy te ilyen jol tucc varni. Miert titkoltad eddig?
En elbujhatok jazmin kabatjaval.

Akkor tenyleg jobb a sinupret. Bar ezt a Rhinathiolt be lehet magaban adni, mert cseresznye es malna izu.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Lili ezeket kapta:
- valami gyógyszertári lötyi, amire semmi nincs írva, szerintem köptetõ, abból kell 3szor 1 mokkáskanál
- Tavegyl: ebbõl 2szer 1 ml
- Calcimusk: ez injekció, ebbõl kell 2szer megitatni 2 ml-t. Kérdezte, hogy pezsgõtablettában kérem a kálciumot, vagy így, és ezt választottam, mert ez kevesebb, és könnyebb beadni.
Lili is nagyon köhög, ma már hányt is. Kép
Remélem, Jázmin is jobban lesz.
Porszívós orrszívótok van? Nekünk csak sima, és nagyon szenvedek vele. Szerintetek milyet érdemes venni? Vagy teljesen mindegy?

Lili is felkelt 2 órával a lefekvés után, kiszívtam az orrát, de kb. fél óráig csak ordított, nem tudtam megnyugtatni sem, a cicit is csak kevés ideig bírta. Megpróbáltam magunk közé venni, de ott sem akart aludni. Egy idõ múlva viszont abbahagyta a sírást, és láthatóan a szobájába akart menni. Átvittem, letettem az ágyba, és egy hang nélkül elaludt. A fene se érti.

Ágci!
Nagyon-nagyon ügyi vagy!!! Én azt hittem, Te csak most kezdtél el varrogatni, de hát úgy látom, ez nem így van.
Ez gyönyörû! Kép
Mennyi ideig tartott megcsinálni?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!!!
Orsi:
Dehogy haragszom Kép Sem rád, sem pedig Ibolyra. Én is nagyon szeretlek téged! Kép Nagyon sokat köszönhetek neked, amikor átsegítettél a mélyponotkon a várandósság végén amikor a klinikán voltam! És a terhesség alatt is mindig mindent elmondhattam neked, és én ezért nagyon hálás vagyok neked!
És azt is tudom, hogy a szoptatás-az anyatej- a leges legjobb táplálék a babának! Én ezt tudom, de ha valaki nem tud tovább szoptatni attól még nem dõl össze a világ.És attól még nem lesz rossz anya! Én sem tudtam tovább szoptatni. Adtam a hipoallergén tápszert, de egy idõ után nem fogadta el! Akkor váltottunk egy másik tápszerre. Most visszatértünk az elsõ tápszerre.Mostmár azt se nagyon fogadja el. Csak ha még "kómás" reggel meg este!
Akkor mit adjak neki enni egész nap?

Én is adtam Boginak édesköményteát a hasfájásra. Hellyel-közzel segített! És ha nem kapott teát, volt olyan nap, hogy nem pisilt! Úgyhogy muszáj volt inni adni neki!
A szoptatás meghittségérõl annyit, hogy igazad van. Tényleg meghitt dolog a szoptatás. De én akkor is odabújtam-bújok Bogihoz, ha nem szopott-szopik. Minden nap többször meghitten egymáshoz bújunk Kép Ez mitõl kevesebb, mintha szopna? És nekem egyáltalán nem esik nehezemre naponta többször is a kajakészítés, mert imádok fõzni és a konyhában sürgölõdni!

Itt az a szokás, hogy a nem szopós babáknál, hamar megkezdik a hozzátáplálást! Ezért kezdük el adni a husilevest, sárgarépát, krumplit, barackot,almát...stb De nem egyszerre kapott mindent, hanem szépen lassan egyenként vezettünk be a táplálékokat. Itt ez normális és én itt élek Kép Ehhez alkalmazkodom Kép Ez vesz körül!

A múltkor amikor Ibolyhoz irányitottál, a kérdés teljesen más volt! Akkor azt kérdeztem, hogy létezik-e olyan , hogy valakinek nem elég "zsíros" a teje??? Nem a hozzátáplálásról kérdeztem! Hanem az anyatej minõségérõl! Nem mindegy! Akkor válaszolt is Iboly (elég érdekesenKép)
Most mindössze annyit kérdeztem, hogy szerintetek "szegedi anyukák, babák, kismamák" miket adhatok még babónak, így 7. hónaposan. Erre így reagált, ahogy! Nem a mondanivalójával volt problémám, hanem ahogy mondta. Ha kicsit más hangnemben mondaná, az ember még esetleg meg is fogadná, de ez egyszerûen bántó,sértõ,megalázó,lealacsonyító és nem emberi hangnem! Miért kell valakit hülyének, baromnak Kép titulálni azért, mert másképp gondolkodik, mint õ maga??? Vagy másképp gondolja jónak,hasznosnak a dolgokat?????
Engem nem zavar, hogy ti más véleményen vagytok! De nektek is el kellene fogadni, tolerálni az enyémet!

Még valami! Nekem a szoptatás piszkosul megterhelõ volt. Iszonyatosan fájt a derekam, a hátam, nem találtam egyetlen egy olyan pozíciót sem, amikor nem fájt semmim!!! Pedig próbáltuk ülve,fekve, állva Kép is de nem volt kényelmes egyik sem. Hozzá kell tennem, hogy kicsi korom óta gerincferdülésem van, mert volt egy balesetem Kép és minden nap a kínzó hátfájás miatt szenvedek. Ez felfokozódott a várandósság a szülés és a gyermekágyas idõszak alatt! Nem bírtam megmozdulni Kép iszonyatos volt. Ráadásul Bogi órákon át a cicimen lógott, mert nem jött úgy a tej, ahogy neki kellett volna.....de tök mindegy, mert ennek már vége!
Valahol azt olvastam (asszem a kismamában), hogy egy anya mindig tudja, érzi mi a jó a babájának!Én úgy érzem, amit nyújtok neki, az jó! Ennyi! Kép

Gratula a szobabringához Kép Ügyi vagy! Kép

Ildianyu:
Sajnálom, hogy Lilivel kapcsolatban lelkiismeretfurdalásod van! Ne legyen! Fõleg egy kis répa miatt ne.....Kép
Viszont úgy tûnik, hogy ezeket a megfázásokat nem tõlünk kaptátok el, mert Boginak azóta sincs semmi baja! Kép Csak akkor 2 napig láz, aztán semmi!!! Hál Istennek Kép A c vitamint adom neki, meg a doktornéni kiírt valami bogyót a fogacskáira.Kálciumos-fluoridos (vagy mi) tabletta, amit naponta 1x kell adnom neki! Ettõl majd állítólag erõsek,szépek lesznek, és nem lesznek annyira barázdásak a fogai! Ha a doki mondja..... Kép Jó sok gyogyót adsz Lilinek! Hogyan tudod beadni neki?Én mindig megszenvedem, mire sikerül Bogival lenyeletni a vitamint...savanyú még akkor is, ha gyümölcsbe keverem Kép
Ildikó, hogy van a nagyapád?

Gabómamó:
Milyen hosszú Jazo? (body ügyben Kép) Nektek is jobbulást!Neked milyen taktikával sikerül a bogyókat beadnod???

Ágci:
Mi az a 3 napos láz? Olyan boginál a 2, csak 3 napig? Kép És mitõl pöttyös? Nem lehet, hogy himlõs???
Nagyon ügyi vagy! Tényleg szupi a mûved! Kép Mikor lesz kész a táblázat??? Kép

Na pusszancs!
Enikõ
ps. mindenkinek jobbulást!!!!!!!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Jázminmama-Orsi, hogy felejthetnélek el? Puszilom Jázmint és a kis Tomit is. Az LLL vezetõképzésre az ajánlatom még áll. Már vannak szegedi jelentkezõk, együtt még kellemesebb volna az egész.

Ildianyu, örülök, hogy úgy gondolod, vársz a tejtermékek bevezetésével Lili egyéves koráig. Sokan azt javasolják (még az LLL is), hogy amennyiben nincs a családban allergia, akkor a tejtermékeket el lehet kezdeni 9-10 hónaposan. Én ezzel nem értek egyet, szerintem jobb várni velük,hiszen mégiscsak fajidegen fehérjét tartalmaznak és sok táplálkozási szakember van még ezen a véleményen. Azt gondolom, semmirõl sem marad le a kislányod, ha vártok pár hónapot.

Épp a napokban beszélgettünk valakivel (egy szuper védõnõvel) errõl. A körzetében általános, hogy az egy évnél fiatalabb babáknak adnak a mamák Petite Danone-t, krémtúrót és hiába figyelmezteti õket, hiába hívja fel a figyelmüket a lehetséges asztma veszélyére. No, az egyik ilyen kisgyerek nemrég asztmás lett és azóta a mamája nem csak sopánkodik, hanem õ figyelmezteti az anyukákat a játszótéren erre a veszélyre és a tejtermékek korai bevezetésének legnagyobb ellensége lett.

Enikõ, hopp, a szomszéd néni allergiás a káposztára? Mégiscsak van allergiás megbetegedés arrafelé?
Most egyébként többször is rátapintottál a lényegre. Igen, fokozatosan kell bevezetni a szilárd táplálékokat. Ez a fokozatosság azt is jelenti, hogy mindent a maga idejében! Tehát 6 hónapos kor elõtt semmit és ez nem csak az anyatejes babákra vonatkozik, hanem a tápszeresekre is. Sõt, rájuk még fokozottabban veszélyes a korai hozzátáplálás, mert a tápszer nem tartalmazza azokat az enzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik az egyéb táplálékok emésztését. Hiszed vagy sem, a babák emésztõrendszere nem érett 6 hónapos kor elõtt az anyatejen kívül más táplálék feldolgozására. Ha pedig nincs anyatej, akkor bõven elég a tápszerrel leterhelni az éretlen emésztõrendszert.

Nagyon jól leírtad, hogy hogyan kell apránként adni egy héten keresztül ugyanazt az ételt és figyelni, hogyan reagál rá a baba. De még ez a módszer sem 100 százalékos, mert késõbb elõjöhet az allergia, különösen, ha a szervezet túl korán került kapcsolatba az adott allergizálû táplálékkal. Már írtam neked, hogy az allergia több arcát is mutathatja (hasmenés, szorulás, kólika, nyûgösség, fülfájás, szemviszketés, nátha, kiütés, köhögés, asztma, stb.) és azt is, hogy évek múlva is jelentkezhet.
Persze, lassan már semmit sem ehetünk, de ez leginkább annak köszönhetõ, hogy minden tele van adalékanyagokakl, mesterséges színezékkel, keményítõvel, lágyítóval, semmi sem az eredeti formájában kerül elénk. Meg a környezetszennyezés. Igen, igazad van, hogy nem bolti bébiételt veszel Boginak, az a legjobb, ha magad fõzöl neki a megbízható forrásból (anyukád kertjébõl) származó zöldségekbõl. De nem mindegy mit és mikor! Miért baj, hogy még nem ehet ezt-azt? Olyan hamar eltelik ez az elsõ év, hogy észre sem veszed. Aztán lassan már szinte mindent ehet. De ha most elrontod a dolgot és allergiás lesz valamire, akkor egy életen át nyögheti.

Az asztmára és egyáltalán az allergiára való hajlam valóban örökletes, ezért van az, hogy a szoptatott babáknál is elõjöhet, különösen akkor, ha a felmenõi között van allergiás beteg. Ha mindkét szülõje az, akkor 49% esélye van rá. DE! A 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatás és a lehetséges allergizáló táplálékok minél késõbbi bevezetése nagyban CSÖKKENTI az allergia kialakulásának esélyét. Ezt nagyon sok kutatási eredmény ismeretében szögezhetem le. A tehéntej és a tejtermékek korai bevezetése a legnagyobb rizikó, pl. a gyermekkori inzulinfüggõ diabetes mellitus (cukorbetegség)és az asztma kialakulásáért felelõs.

Enikõ, az allergia nem hit kérdése. Adja isten, hogy Boginak semmi baja ne legyen! De ha lesz, akkor fogod a fejed a falba verni? Akkor fogod elhinni, hogy ez lehetséges? Vagy csak szomorkodsz egy darabig, aztán úgy gondolod, hogy ez bármitõl lehet, biztos nem is a tej a bûnös?

Az orvos viselkedésére, hiányos tudására a fáradtság, leterheltség nem mentség. Képzeld el, mennyivel több munkája lesz, ha a buta tanácsai következtében megbetegszenek a gyerekek.
Mi a Ligában heten vagyunk az egész országra, sõt, emailben külföldrõl is fordulnak hozzánk, mégsem hagyjuk rá fásultan a mamákra, ha valamit rosszul csinálnak.

Enikõ, köszönöm a jókívánságaidat, én is minden jót kívánok nektek Bogival. Én ebben a témában itt most mindent elmondtam, ami fontos lehet, lelked rajta, hogyan csinálod tovább.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

jo sok mindent kapott Lili. Antibiotikumot miert kapott? Piros a torka? Viusra nem jo az antibiotikum.
Nu nekunk van szajjal szivos, elektromos es porszivos orrszivonk. Nem mi vettunk ennyit, mindet orokoltuk. Telen a szajjal szivost hasznaltuk. Az nagyon jo volt. Most az elektromost hasznalnam, de a hangjatol mar nagyon sir Jazo. Megprobaltam a szajjal szivost is, ugyanugy ordit szegeny. Nem is birtam kiszivni rendesen most este, mert egyedul voltam. (a ferjem persze dolgozott). A porszivost meg ne probaltam, azt tul drasztikusnak tartom. Bar ugy is sir mindegyiktol es lehet, hogy az a leghatasosabb.

Most bszeltem 1 gyogyszeresz baratnemmal,aki azt mondta, hogy a koptetot nem jo beadni este, mert akkor utana kohog nagyon, meg szakadozik fel. En buta este adtam be, szegeny Jazo azert kohogott, mint a kutya.
Azt mondta reggel meg delutan adjam be, este pedig kohoges csillapitot. De azt is mondta kohogescsillapitot csak akkor ha sokat kohog. Vehulis Jazminci nem kohog surun.

Eniko,

Jazmin nem hosszu Kép , de 66 cm. 74 es 80-as bodyt hord.

Jazmin 5 eves unokatesojanak olyan asztmas rohama volt, hogy egesz ejszaka fulladt.

Orsi,

te nem pont szobabringat akartal? Biztos a ferjed intezte el! Kép Kép

Agci,

Ildianyunak igaza van. Te bizti nem most kezdted a varrast, csak beadtad nekunk! Kép Kép Higgyuk azt, hogy kezdo vagy es egybol ilyen lassz dolgokat csinalsz Kép Kép Hat ez nem fair Kép Kép

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Ha mást nem is, 26 év alatt annyit azért megtanultam, hogy tökéletes, megfellebbezhetetlen igazság nincs. Mindenki más szögbõl nézi az eseményeket, egy vitában elõfordul, hogy mindenkinek igaza van, csak az számít honnan nézzük.
Enikõ! Tudom, hogy nem foglak meggyõzni téged semmirõl, de egyszerûen nem bírom ki, muszáj elmondanom még a következõket, aztán igyekszem majd befogni a számat Kép:
Sokat írtál már nekem a nálatok uralkodó kaotikus orvosi ellátásról, így felmerült bennem a gyanú, mi van ha azért nincs arrafelé sok allergiás megbetegedés, mert nem szûrik????? A szomszéd gyerkõc esetleg kicsit göthösebb, köhögösebb, netán van egy kis ekcémája, esetleg már elmúlt a tinikor és még mindig csúnya pattanásos az arca stb. de nem gond, mert az "csak úgy van, nem betegség"...
Tudom, amikor a múltkor Ibolyhoz irányítottalak, más volt a téma, emlékszem rá pontosan. Iboly akkor nagyon jó elmondta a véleményét, nem volt benne semmi furcsa, hiszen a valóságot írta le, helytálló tényekkel. Én úgy gondolom azért nem fogadod el amit õ mondott (hogy mégiscsak jó volt az a tejecske), mert néha kényelmesebb egy másik véleményt elfogadni, mint szembenézni azzal, hogy valamit esetleg nem jól csináltunk. Pláne ha egyetértõ tábor is áll a hátunk mögött.
Úgy gondolom, ebben a szopikérdésben nagy szerepet játszhatott három dolog, az egyik a gerincproblémád, a másik a sok-sok "ha nem megy a szoptatás, nem erõltessük" szomszédnéni-tanács, és még valami, az hogy untad a szoptatást. A pörgõs életviteledhez nem passzolt az órákon át tartó szopi. Ezt te írtad, ugye? Hát így valóban nehéz kitartani.
Ha ez nem így lett volna, akkor bár kemény munka árán, de lett volna elegendõ tejed, nem lett volna gond a pisivel sem, hiszen zsírosság ide vagy oda, azért megfelelõ folyadékbevitel lett volna. Nem?
Valóban, tényleg azt kérdezed, hogy így 7 hónaposan mit adhatsz Boginak, de ez azért nagyon fura, mert te ennyi idõs korára már annyi mindent adtál neki, mint a többiek egy év alatt se a saját babójuknak. Igazából újat nem nagyon tudunk mondani. Írtad, hogy a tápszert egy idõ után nem fogadta el Bogi, ez azért lehetett, mert annyi minden mást adtál neki, hogy inkább a többi kaja mellett döntött.
Mikor anyukám szült engem akkor is mindenki a gyors elválasztást és a tápszerek szuper mivoltát, a feles ill. harmados tejet istenítette. De attól, hogy ezt mindenki vallotta, még nem volt jó ötlet (lehet nálatok sem az, bár mindenki egy emberként kiáll pl. a tehéntej mellett). Ez most, húsz évvel késõbb az allergia-vizsgálatok, a nagyobb odafigyelés korában, jönnek rá, hogy tényleg valami gond lehetett korábban. Fene tudja, én inkább az Egészségügyi Világszervezetnek hiszek inkább, mint a szomszédnak.
Én egy szóval sem mondtam olyat, hogy ha valaki nem szoptat, az rossz anya (így akkor a saját anyám is az lenne, pedig nem). Viszont mindent meg kell tenni a szoptatás érdekében, nem szabad könnyen feladni, ez igenis az anyák felelõssége. Pláne úgy, hogy most már nem nehéz pontos információkhoz, igazán hasznos, segítõ tanácsokhoz jutni, egyszerûen be kell tartani õket. Biztos ismered Ági esetét, neki sem volt egyszerû Cumival (szoptanít stb.), de sikerült és lám-lám, vígan szoptat most is. Lara babája sem akart már cicibõl szopizni, õ mégis szorgalmasan fejte a tejet és adta Hangának. És még sorolhatnám.
Ahogy fentebb is írta valaki, szíved joga azzal táplálni a babát amivel akarod, de egyszerûen nem értem miért nem hagyod, hogy segítsünk????? Kikéred a véleményünket, leírja mindenki a legjobb tudása szerint, mert JÓT AKARUNK NEKTEK, te meg rögtön szembeszállsz vele és homlokegyenest az ellenkezõjét teszed majd ideológiát gyártasz hozzá. Szeretlek téged, de nem értelek.
Hát ennyi! Ismét nem bántás volt a célom, összeveszni pláne nem akarok veled! Így utószóként azért kívánom, hogy a következõ bébivel, pár év tapasztalattal a hátad mögött fogadd el majd az LLL tagok tanácsait.
Pussz!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Biztos, hogy a megfázást nem Tõletek kaptuk el. Kép
A férjem mostanában elég sokat járt orvosi rendelõben, és valószínûleg onnan hozott haza valamit. Kép De ki tudja, az is lehet, hogy az utcán.
2 nap után sikerült kitapasztalnom, hogy adjam be a gyógyszereket. VAn amelyikkel nincs gond, egyedül az injekciótól rázza ki a hideg. Mivel kell szednie Maltofert és Polyvitaplexet (bár már régen adtam neki), ezért ezekkel keverem össze, és mivel az utóbbinak nagyon édes az íze, ezért elveszi a keserû injekciótól.

Gabómamó!
Csak nem találtatok valami jó lakást? Kép
Nem kapott antibiotikumot Lili. Melyikre gondolsz? Igaz, felírt egyet a dokinéni, de azt mondta, csak akkor váltsam ki, ha rosszabb lesz, vagy belázasodik. Elolvastam a gyogyók papírjait, de egyik sem antibiotikum.
Nekünk is azt mondta a dokinéni, hogy du. adjam az utolsó köptetõt.
Jázmin azért jobban van már?

Képzeljétek, Lili áttért a napi egyszeri alvásra. Ebéd után leteszem, és alszik 2 órát. Végülis eddig sem aludt többet, csak több részletben.

Na, pont most ébredt fel.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szijasztok!

Orsi! Dejó, hogy nyertél szobakerékpárt! Te hiszel a Feng Shuiban? A házzal úgy állunk, hogy megterveztünk egy szuper házat, egyenlöre még csak mi itthon, aztán majd most el kéne vinni, hogy mennyiért csinálnák meg. Igazából még ráérünk szerzödést kötni az épittetövel, mert úgyis csak tavasszal kezdenének hozzá a házépitéshez, mivel csak jó idöben lehet alapozni.

Gabomano! Ti is el akartok költözni??? Nem is mondtad! Hova?

Ágci! Úuur isten, deszép a takaró! Nagyon ügyes vagy! Mennyi idö alatt készült el?

Ildi! Igazából nehéz lenne rájönni, hogy mitöl betexenek meg a gyerekek. Elég, ha leviszed a boltba, aztán ott köhög valaki egyet és máris elkapta a fél bolt.

Ja és kitaláltam valamit a babatej beadására! A tápszerport eccerüen belekeverem Hanga délutáni gyümölcsébe. Vagyis ezzel a porral süritem a gyümit. Na? Milyen 5let?
2 öszibarackhoz teszek 5 kanál port. Nagyon finom lesz a gyümi töle, meg szokta enni az egészet. Igaz ez csak 150ml babatejnek felel meg és 500ml-t kéne a doki szerint meginnia Hangának, de azért ez is több a semminél.

Megvan az elsö baba-szavunk! Ha Hanga szeretné hogy valamit odaadjunk neki, akkor rámutat a tárgyra és mondja, hogy "ada". Igaz még nem túl magyaros, de legalább már szavakkal is próbálja kifejezni magát.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Ildianyu, en azt hittem a Tavegyl az antibiotikum, de tenyleg nem az. A lakast meg nem is nagyon nezegetjuk, csak en almodozom....
Jazmin jobban van. 3 napja 2x 1-1,5 orat alszik. Nemtom mitol van, a betegseg v. az idojaras? de jo igy. Ma en is tudtam aludni du-an 1 oracskat.

Lara,
fel liter tejet kellene innia Hanganak? Olyan soknak tunik, bar Jazo is kb annyit eszik. Es mi van azokkal akik nem szeretik a tapot, majd kesobb a tejet? A noverem gyerekei egyik sem issza a tejet, igaz a noverem sem.
Ugyes Hangu nagyon a szulipapjan mar dumalni fog.
Hol vettetek telket?

Ma eleg zimankos volt az ido. Jazminra teli dzsekit adtam.
De nem is baj, hogy jonnek a fagyok, ettol legalabb kipurdelnak a virusok.

Orsi, Eva,

nektek elmultak 1 evesek a baboitok. Milyen vizsgalatra kell majd menni az 1 eves baboknak? Ugy tudom szemeszeti vizsgalat lesz es azonkivul meg mi?

Nu,csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Köszi a gratulációt a rácsvédõhöz. Amúgy tényleg amatõrködöm még. De majd 1x!Kép 3 este készült el+ a tervezés. Esténként úgy 2-3 órát foglalkoztam vele.

Tényleg 3 napos lázunk volt, mára semmi pötty, visszatért a kicsi teljes jókedve! Mondjuk már tegnap is az volt, csak még kissé pöttyösen!Kép

Lányok, nektek mennyit esznek a babáitok? Hányszor, meg mekkora adagokat?

Lara,
pont ezt akartam javasolni neked. Különben még mindig jobb mintha semmi. Ha fõzeléket adsz Hanguak, azt is habarhatod, vízzel, táppal, liszttel. Szóval ugyanúgy mint a tejet használhatod. Persz lehetm, hogy meg kell szoknia az ízt.
Még annyi jutott eszembe 8csak ezt nem tudom írtam-e már), hogy Inci tuti felírja neked receptre akármilyen tápot majd a baba klubban, és még annyi, hogy pl. nálunk a dokinéninél mindig vanak minták, szóval te is megkérdezheted,m hgoy esetleg nincs-e neki, hogy kipróbáljatok mást is.
Sziasztok.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Agci,

az is erdekel mennyit eszik Jazmin? Jo keveset. Kép
este 7 korul 150-200 ml tap

ejszaka kb 150 ml tap

reggel 7-8 korul kb 150 ml tap (kakaoval v. maci kaveval)
reggel csak akkor eszik, ha ejfel es 2 kozott evett, ha kesobb kb 5 korul, akkor a reggeli eves kimarad

uzsi 10 korul Sinlac pep gyumivel v. gyumi kexel, kb 50-100 ml

ebed kb 1 ora ha jo napunk van fozelek, ha nem akkor gyumi kexel 50-100 ml

uzsi 4 korul gyumi kexel 50-100 ml

uzsiknal meg szoktam vajas sonkas kenyeret adni, de az nem sok.

Ha en eszek vmi kis finomsagot (sutike fele), akkor rogton adnom kell.

A nappali etkezes van hogy csak 2-3 kanal kaja.

Kulonben en azt vettem eszre, de ez lehet, hogy csak veletlen, hogy este minel kevesebbet eszik, annal tovabb alszik Jazmin.
Ez mar egesz pici koraban is igy volt.

A hazban egy neni azt mondta, kerekedik Jazmin. En is ugy latom kezd dagi koma lenni. De persze csak a feje. Olyan kis horcsogos.

Nekunk a dokineni azt mondta, hogy most oktobertol 2 csepp Vigantolt adjak jazminnak, miutan a kutacsat megnezte.

Jovo heten megyek vercukor nezesre, de szerencsere nem kell cukros gejt innom, mert a multkor magas lett a terheleses cukrom. Meg van 1 hetem, hogy jol becsokizzak meg besutizzek, mert utana lehet, hogy megint dieta.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma mérésen, nem sokat hízott Lili. Most 7880 gramm, és 68 centi. Azt hittem, van már vagy 8 kiló és 70 cm. Most két hónap alatt nõtt két centit. Nem mintha izgatna, szerintem rosszul mérték, mert szemmel láthatóan nõ.
Fõztem valamelyik nap meggyszószt, és elkezdtem gondolkodni, vajon Lili megkaphatja-e belõle a meggyet? Mert ugye van benne tejföl. Vagy ha pl. fõzök valamit, amiben van tej, akkor a benne lévõ darabos kajákat adhatom? VAjon "belefõ" a tej? Szerintetek?

Orsi!
El is felejtettem gratulálni a szobabiciklihez. Szóval gratulálok!

Lara!
Lili szerintem nem iszik meg fél liternyi tejet. Tápból megiszik napi 200-250-et, de szerintem az a napi 3 szopi nincs meg még plusz ennyi.
Nagyon ügyi Hanga! Megy már?
Lili is "beszél" már: baba, lámpa (ez nem mindig sikerül, de volt, hogy tisztán mondta), apa, vauvau (de ezt már nem csak a kutyára mondja, hanem minden állatra, pl. liba, maci stb.)

Gabómamó!
Mi most kaptunk beutalókat, de csak szemészetre kell menni, meg vizeletvizsgálatra. Ez izgi, csináltátok már? Meg nekünk pluszba vérvételre, kontrollra.
ildianyu
 
 


Ágci!

Lili reggel eszik 200-250 tápot, elõtte szopi, utána kenyér.
Délben fõzelék, ha bébiétel, akkor 1,5-2 üveg. Elõtte szopi.
Du. gyümölcs, keksz. Este vajas kenyér, sonki. Lefekvés elõtt szopi. Kenyérbõl képes 2,5 karéjjal megenni (héj nélkül).

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Már megint nagyon régen jelentkeztem, pedig minden nap elolvasom az aznapi hozzászólásokat! Lusta disznó vagyok írniKép
Gabomamo!
Nekünk vizeletvizsgálatra, szemészetre és vérvételre is kellett vinni LilitKép A vizeletet vinni kell, ugyhogy szerezze be vizeletgyûjtõ tasakot (nem találtam meg a mieinket, így nem tudok adni) és jó próbálkozástKép nekünk kb. az 5.-re sikerült Kép Hát nem egy egyszerû eset az biztosKép A szemészet nem vészes csak sokat kellett várni, a vérvétel pedig nekem szerintem sokkal rosszabb volt mint LilinekKép Õ is sírt és én is majdnem! Ja és nekünk a Sportorvosiba kellett menni!

Én is varrtam egy kabátot Lilinek:o Tiszta büszke vagyok magamraKép Majd meglátjátok!!
Mi is kezdünk már meggyógyulni! Mit mondjak nem valami gyorsan megy!
Na mennem kell, mert szólít Lili - "kezemet, mehtünk"!!!!!

Sziasztok! Éva
vevike
 
 


Sziasztok!!!!

Iboly:
Nevetni fogsz, de a szegedi szomszédnénink allergiás a káposztára, õ az aki vigyázni szokott Bogira, ha dolgom van vagy bulizni megyek (nagyritkán) Kép Itt tényleg nem ismerek senkit.....
Lara:
Gratula az elsõ szavatokhoz! Nagyon ügyi ez a Hanga baba! Kép

Ildianyu:
Ha fõzöl meggyszószt, azt úgy is csak a végén habarod be, nem? Vegyél ki egy kis edénybe a még behabaratlan szószból, és azt add Lilinek. A többit (a tiéteket) meg behabarod és kész! Így nem fogsz idgeskedni! Kép

Orsi: Majd írok mailt amibe leírom még a gondolataimat a fenti témával kapcsolatban csak legyen egy kis idõm!!! Nagyon sok a munka (Hál Istennek) egész nap jövök-megyek, számolok gépelek....fárasztó!!! Úgyhogy ha lesz idõm leírom, jó? Kép

Ágci:
Ha kómás Bogi,akkor reggel kb 6-kor eszik 210 tápszert.
Olyan 9 körül 2 almát Plazmakekszel(ez az amit írtam, hogy szójalisztbõl van!!) vagy 1 babánt!
Délben húslevest répával,gyökérrel,csirkemellel.
Délután 2 körül fõzelék.
Koraeste gyümölcs Plazmával.
Este fürdés után olyan 7-8 körül megint tápszer 210 ml. De csak ha jó kedve van, ha nincs akkor tejci, mert nem mindig hajlandó meginni a tápszert, viszont kell neki adni valami ilyesmit (tejszerût) a kálcium meg egyéb vitamin, ásványi anyag forrás miatt!!!!!!! Ezért adok tejet, mert nem hajlandó meginni a tápszert. Napközben egyáltalán nem fogadja el! Szerintetek tej helyett akkor mit adjak??? Tejpépeket sem eszi!!! 3 félét próbáltunk almásat,banánosat és vaniliásat!
És még valami. Van egy csomó lefagyasztott anyatej a fagyasztóban. Azt sem issza meg, sehogy. Próbáltam fõzelékbe rakni úgy sem kell neki! Javaslatok??? Kép

A pisimintavétellel szerencsénk volt. A vizeletgyûjtõ tasakot sikerült megtöltenünk (3x-ra, mert elõször összekakilta magát és belement egy kis kaki Kép másodszor meg lyukas volt a tasak Kép), harmadszorra meg
úgy, hogy a Bogi mindig akkor pisil amikor kibontom a pelust, úgyhogy gyorsan odatartottam a zacsit és már készen is voltunk!!! Kép Kép Igaz jó sok kifolyt, minden csupa pisi lett, de hát nem baj!!!
Hogy ti milyen ügyesek vagytok mindnyájan! Mindenki tud varrni, csak én nem? Ez tarthatatlan! Kép

Szombat éjszaka Bogi elkezdett köhögni.Hétfõn elvittem a dokihoz, azt mondta, hogy a tüdeje tiszta, viszont a hangszálán van a lerakódás.Meghûlt, ahogy a hideg levegõn sétáltak szombat délután a tesómmal. És a száján vette a levegõt. Nem kaptunk gyógyszert, csak kamillás fõzettel kell inhalálnia! Kép Olyan kis mély lett a hangja Kép! Jól áll neki! Kép

Ja és megvolt vasárnap a kersztelõ! Babó végig beszélte Kép A lelkésznõ nem jutott szóhoz.Az egész gyülekezet Bogin mosolygott Kép Be nem állt a szája.És ha a lelkésznõ kicsit feljebb vitte a hangját, hogy túlkiabálja Bogit, akkor babó rákontrázott! Kép Kép Kép Tanulság: egészen pici korban kell megkeresztelni a gyereket Kép

Na megyek
puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Ildianyu,

neked semmi sem jo? Kép szerintem eleg jo sulyu Lili.
Annyira nem izgi ez a pisi gyujtes.
Lili a 3 kilos kenyer nagy szeletebol tud enni 2,5 szeletet?

Eva,

ilyen zacsit hol lehet beszerezni? Tobb meretben is van?
Venabol vettek vert? Neked kellett lefogni?
Az a baj en a vert nem nagyon birom nezni, amikor szurjak. (Rendszeres verado vagyok egyebkent, mar kituntetesem is van)
Jazminnak a jovo heten is csinalnak venasat, mert nezik a szivgyogyo szintjet. Remelem a ferjem el tud jonni.
Te is azt a kabatot varrtad meg?

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Gabómamó:
Bocs, hogy beleszólok, de a vizeletgyûjtõ zacsit gyógyszertárban lehet kapni (kb 40 forint), de vagyél mindjárt legalább 3-at,hátha nem sikerül elsõre, és ne kelljen rohangálnod újért a patikába! Kép
Egy méretben van. Vizeletgyûjtõ zacskó babáknak a böcsületes neve Kép

És ha nem bírod nézni ahogy megszúrják, kérj meg egy nõvérkét, hogy fogja le õ a gyereket, mert te sajnálod... Én is így szoktam, ha oltást kap Bogi. Én kivonulok, nem birom nézni ahogy szúrják Kép
A vénás dolgot nem tudom, ál Istennek azt még nem csinálták babóval!!!

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Gabomamo!
Enikõ már leírta a zacsit én is csak azt tudom javasolni, hogy többet vegyél mert elég nehéz felragasztani!
A vért vénából vették, nekem kellett lefogni, mert szegénynek az is elég, nemhogy még látja azt is, hogy anya kimegyKép Én nem szoktam odanézni csak "szorítom magamhoz, mint állat" Kép Egyébként nagyon rendesek voltak velünk Kép
Igen én is azt a kabátot varrtam meg csak én bebéleltem egy kicsit és bársonyból készült! Én is vettem Burdás szabásmintát - nadrág és zsebes pulcsi! Legszívesebben én is azt vettem volna meg amit te, így ugye majd kölcsön adod a tiédet???

Mi is készülünk már tanácsadásra Lilivel csak amíg teljesen meg nem gyógyul nem akarom a pici babák közé vinni. Hát kiváncsi vagyok hány kiló, mert az itthoni mérleg szerint már negyed éve nem hízott semmitKép Majd mindentudó digitális mérleg megmondjaKép Igaz az is, hogy magaságra meg mintha húznánkKép

Na sziasztok!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

Eniko, Eva koszi.
Kivancsi vagyok, hogy fogjuk ezt a vizeletvetelt vegig kinlodni.
Szemeszet is a sportorvosiban van?

Eva,
jazmin kabatja is belelt. Persze, hogy kolcsonadom, de majd te is a tiedet.

Most voltunk dokinal vissza akrtam vinni Jazmint, mert meg mindig kohog es folyik az orra. Annyian voltak es mindenki hapcizott meg kohogott, ugy gondoltam ha maradunk, csak rosszabb lesz a helyzet. Felhivtam a dokit, majd delutan megyunk vissza.

nu csok mindenkiek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szijasztok!

Megvan az elsö magyar szava Hangának: anyaKép
Úgy tud ám kiabálni utánam, hogy anyanyanyanya, hogy csak na!Kép

Van a babatej beadására egy másik 5letem! Vettünk a Corába rizspépet, amit tejjel vagy tápszerrel kell elkésziteni. Na én ezt a rizspépet babatejjel csinálom meg. Kb. 150-200ml babatej szükséges a vacsora elkészitéséhez.
Ha ehhez a mennyiséghez hozzáadom az uzsonnára a gyümölcsbe belekevert 150ml-t, akkor az már 300-350ml babatejet jelent. Lassan már meg is lesz a fél literKép

Én nem is gondoltam, hogy 1évesen mindenféle vizsgálatra kell vinni a gyerekeket. Hanga hogy fog üvölteni, tejóég! Meg még vérvétel is?

Gabomano! Én is sokallom a fél litert, de ennyit mondott a doki.
De gyanitom, hogyha valaki nem kap egy csepp tejet vagy tápszert sem, akkor sem lesz semmi baja.
Nem vettünk telket!

Ágci!A múltkor a dokinak mondtam, hogy milyen jó lenne, ha hozzá lehetne valahol jutni mintákhoz, erre csak bólogatott, hogy milyen igazam van. Ebbõl gondolom, hogy neki nincs. De nekem nagyon gyanús, hogy nem az iizével van baja Hangának, hanem az a baja, hogy nem viz, mivel csak a vizet issza meg, még a gyümölcslé sem kell neki.
Én nem merem megkérni az Incit, hogy irjon fel..Kép hiszen én csak eccer vagy kéccer találkoztam eddig vele. A szülésre felkészitö tanfolyamot nekünk a Vera tartotta.
Hanga kajája:
Reggeli:fél szelet májas kenyér+1szelet sonka+egy csomó trappista sajt kocka+1petit danone
Ebéd:egy 220g-os bébiétel + reszelek bele sajtot+egy teáskanál oliva olaj+egy kocka csirkemell
Uzsi:2gyümölcs(öszibarack v.körte)150g babatejporral
Vacsi:egy nagy adagnak megfelelö tejpép a fentebb irtak szerint.
Miért kérded? Cumi sokat vagy keveset eszik? Nem tudom elképzelni, hogy keveset enne!Kép

Ildianyu! Hangát a múltkor a tanácsadáson 72cm-nek mérték, de én itthon vagy 10-szer megmértem és mindig 74-75cm-nek mérem. Csak azért irom, mert eléggé elmérik a gyerekeket a dokinál. Nagyjából leméri, hogy be tudjon irni egy adatot a könyvbe.
Inkább mérd te otthon, az a biztos.
A vauvau teccik:-)) Tök jó lehet, hogy meglát egy cicát és vauvau:-))))))))))))
Hanga még nem megy kapaszkodás nélkül, most annyit csinált tegnap, hogy ült a szoba közepén és eccer csak felállt magától kapaszkodás nélkül. A férjemmel csak néztünk, hogy mit csinálKép
És Lili?
2,5karéj kenyeret megeszik? jóóóóisten! És mit teszel rá? Mert Hanga legújabban csak kizárólag a májaskenyeret hajlandó megenni. Ha vajat vagy sajtot teszek rá, akkor kiköpi. Sõt ha nem trappista sajtot adok neki, hanem másfajta sajtot, akkor azt is kiköpi.

Na megyek, mert felébredt.

Te jóisten, mennyit irtam:-)))

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Mit mondott a doki?
A szemészet is a sportorvosiban van.

Lara!
Nagyon édes lehet Hanguci, ahogy kiabál.
Lilinek még csak vajas kenyeret adok, néha sonkát rá. A májassal még nem próbáltam, sajtot meg még egyáltalán nem kap. Lassan azt is megpróbálom.
Lili is felállt már néhányszor, meg vasárnap lépett egyet, de én úgy vettem észre, hogy nagyon lusta. Ha csak egyet kellene lépnie, hogy elérjen valamit, akkor is inkább négykézlábra ereszkedik, és mászik.

Ágci!
Mi van Veletek? Csak nem megint ügyködsz valami szépen?

Lesz pénteken baba-mama klub?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

Lara, ugyi modszereket talaltal ki.
Jazmin is nagyon fog uvolteni. Szegeny olyan surun lat orvost es nagyon utali oket, ugy uvolt, hogy a konnye potyog.

na delutan voltunk dokinal, azt mondta a legutak rendben, a torka nem piri, Rhinatiolt ugyi nem lehet szedni tovabb, azt mondta ne adjakneki semmit, de napi 2x szippantyuzzam az orrat. Ha nem javul, 1 het mulva vigyem vissza.
Kulonben ugy orditott, hogy alig hallottam mint mond a doki. Amikor felvette a doki, nagyon rugdosta. Mindta is hogy van benne ero. Nekem mondja? neha jol fejbe rugja Gombocot. Le is merte a doki, nem hizott semmit 3 het alatt, bar orditott kozben. En nem hiszem, hogy nem hizott en dagibbnak latom a fejet.

Penteken lesz baba-mama a vasasban, mi bizti nem megyunk, mert csomo ugyinteznivalom van.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Kettõ napja visszatértünk hõn szeretett Makónkra. Azóta olvaslak is Benneteket, és fel nem foghatom, hogy bírtok ennyit csicseregni! Mire a végére értem, annyira elfáradtam, hogy egy mondatot sem bírtam kipötyögni magamból.

Ne haragudjatok, hogy most sem "reagálok" semmire, csak annyit szeretnék írni, hogy készen vannak a talis képek, holnap beszkenneltetem valahol. Tök jók lettek! Évának elõre is ezer bocsánat, de valószínûleg olyan hirtelen elszeleltetek, hogy nem sikerült megörökíteni Benneteket...

Csók mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Ágci:
Mikor lesz már készen az a táblázat?? Én nem vagyok türelmetlen, csak nemsokára jönnek a szülinaposok, és így nem tudok virtuális Boldog Szülinapot küldeni a kis ünnepelteknek, mert nem tudom ki mikor született! Kép Megígérted...! Kép Kép

Lara:
Jó a rizspépes mixed! És így megeszi??? Mit is mondtál milyen májast kensz Hangának? Mármint tipusa? Ez itt a reklám helye!Kép

Gabomamaó:
Arra vigyázz a pisigyûjtõ felragasztásánál, hogy nehogy popsikenõcsös legyen ott ahova majd felragasztod Kép, mert akkor nem ragad fel a zacsi! Kép És itasd! Sok-sok folyadékot igyon babó, hogy ne kelljen sokat várni a pisire, mert minél rövidebb idõn belül megtöltitek, annál kissebb az esélye, hogy elcsúszik a zacsi! Kép Ügyesek legyetek! Kép

Ildianyu:
Meggyógyultatok? Nem is írtad,hogy vagytok! Bogi már alig köhécsel. Jót tett a kamillás inhalálás! Ez a hirtelen jött hideg, nem tesz túl jót senkinek! A doki szerint sálat kell a szája elé tenni,hogy ne hûljön meg a torka. De melyik az a kicsi baba, aki elviseli a sálat??????? Kép

Orsi:
Mi az a szoptanit? És hogy vagytok? Írjál!!!!!! Kép

Aniták hol vagytok.FAnita nem telt még le az 1 hét???? KépÉs a többiek???Miért nem jelentkeztek? Tessék írni!


Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Na elkerültük egymást Anitával Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Majd' egy hétig nem volt gépünk,mert javították.Hát mit mondjak nem gyõztem olvasni...!
Már nincs erõm többet írni, majd legközelebb!

Fanita!
Nagyon kíváncsi vagyok a képekre! berenda@freemail.hu címemre küldjed majd légyszi' a képeket, mert ezt szoktam inkább használni.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Már nem is tudom, mikor írtam utoljára, bár idõrõl-idõre azért olvasgattalak benneteket. Sem erõm, sem idõm nem volt rá, elnézést. De ma kaptam Ágcitól egy e-mailt, és elõjött a lelkiismeretfurdalás. Köszi, Ági! Kép
Na, szóval, amik történtek velem az utóbbi 1-2 hónapban:
Az elsõ terhesgondozáson Bácskai úr (direkt nem írom, hogy doktor, mert az én szememben nem az, igaz, nem is úr...) úgy kiakasztott, hogy egész nap sírógörcsöm volt. Hogy miért zavart haza a terhesgondozásról, miután a rendelõben szétdobálta a leleteimet, amit persze azután nekem kellett összeszedni? Hát, nem tudom. Sok problémája volt velem, de valószínûleg az a legnagyobb, hogy nem hétfõ délelõtt mentem (mivel dolgoztam) hanem kedd du. a rendelésére. Bár ne tettem volna. Belekötött abba, hogy miért szedem a Betaloc-ot. Amikor elõször mentem nõgyogyihoz, hogy állapítsák meg a terhességemet, közöltem, hogy ezt a gyógyszert szedem, immár 3 éve, mert túl gyorsan ver a szivem. Jó, mondták ezt nyugodtan lehet, sõt, valószínûleg kell is, mert terhességben az ember szíve nem szokott lassulni. Ezt elmondtam volna neki is, de sajnos nem kérdezett, vagy nem várta meg, míg megszólalok. Elzavart, hogy menjek el kivizsgáltatni magam: belgyógyász, kardiológus, stb. Jó. Mindent a gyerekért. EKG, belgyógyász: azt mondja, ne szedjem a gyógyszert, de azért elküld szív UH-ra, hogy mi a baja a szívemnek. (Nem lesz az olyan gyors, hagyja csak abba.) Andika abbahagyja. Egy hét múlva kaptam idõpontot a szív UH-ra. Minden tökéletesen rendben. Karidológiai szakvizsgálat. A dokinõ nagyon rendes volt, egy 24 órás EKG-készüléket rendelt el, hogy meg tudja állapítani, szükségem van-e a gyógyszerre. Akkor már ugye több mint egy hete nem szedtem. Hát ez látszott is. Alapon 120-140, kisebb erõltetésre 170-es pulzusom volt. Semmi ritmuszavar, vagy egyéb kóros dolog, csak gyors. Azt mondta a karidológus, hogy azonnal szedjem tovább a gyógyszert. A szívem tökéletesen egészséges, csak hát vannak ilyen emberek, akiknek gyorsabban ver. Ami hosszú távon azért megerõltetõ a szívnek, ezért kell a gyogyi. Szóval azóta is szedem, és tökéletesen jól vagyok. A bunkónál (B.I.) azóta már voltam többször is, szerintem meg se ismert, nem hiszem, hogy belegondolt volna, hogy mennyire beletaposott a lelkembe. Az asszisztensnõje pedig nagyon passzol hozzá, csak úgy süt belõle a gyûlölet. Na, mindegy, azóta letudtam nála a kötelezõ 4 alkalmat, felé se nézek többet. A dokinõm azt mondta, hogy elég az õ pecsétje, de a védõnõk szerint csak a hivatalos terhesgondozó, azaz a B.I. pecsétje számít bele, ha gyed-et akarok. Hát, ezen is túl vagyok.
A munkahelyemen kicsit sûrûsödnek az események. Decemberben egy 50 fõs kongresszust szervezünk (ketten a fõnökömmel) 6 országból érkezõ orvosoknak, Visegrádon. A fõnököm jövõ héttõl 3 hétre külföldre távozik, úgyhogy van pánikhangulat. Amúgy egyébként jól vagyok, járok terhestornára Újszegedre. Nagyon tetszik, kicsit túl kímélõ, de lehet, sõt biztos, hogy most ez a jó. Nem is esne jól a kemény menet.
A munkahelyemen véglegesítettek, ami nagyon jól esett, és mindenképpen, minél elõbb várnak vissza. Szeretnék még legalább az év végéig dolgozni, ha lehet, akár január végéig is. Anyagilag nagyon nem mindegy. Most, hogy véglegesítettek, beadhatjuk a kölcsönkérelmet, ami nem tudom, mikorra rendezõdik, de legalább 1-2 hónap. Ha egyáltalán megkapjuk.
Jövõ héten megyek 20. heti UH-ra, már alig várom. Minden nap egyre erõsödik bennem a rettegés, hogy valami baja lesz a babának, próbálom magam nyugtatgatni, hogy teljesen egészséges lesz. A legújabb heppem, hogy szellemi fogyatékos lesz, vagy valami olyasmi, ami az UH-n nem látszik. Nem vagyok normális. De sajnos nagyon nehezen tudom leállítani magam. Ez van.
Az utóbbi egy héten azt vettem észre, hogy ha nagyon sietek, akkor elkezd a hasam nyillallni. Vagy ha sokat ülök és hirtelen felállok. Ez normális? Gondolom a szalagok nyúlnak, nõnek, de azért aggaszt. Úgyhogy visszaveszek a tempóból. Ja, még azt is mondta a kardiológus, hogy szedjek magnéziumot, az jót tesz a szívemnek. Úgyhogy szedem a Magne B6-ot, napi 2x2-t.
Na, ennyit egyelõre. Jó hosszú lettem, bocsánat. A jövõben megpróbálok hozzátok többször benézni, és írni is. Fõleg a jövõ héttõl, amikor nem lesz fõnök Kép
Andi 19+0
mityka
 
 


Sziasztok!
Andi! Ez a doki nem normális! És még rajta kívül mennyi ilyen van???? Hol rendel? Csak, hogy még véletlenül se hozzá menjünk! Szemét..... Az a baj, hogy az én dokim is ilyen volt néha. Pedig a nõ! Fõleg ha rossz napját fogtam ki, szédületesen a lelkembe gázolt a hülye modorával=modortalanságával! Én is rengeteget bõgtem miatta! De nem szabad hülyék miatt idegeskedni! Én mostmár rájöttem, hogy nem szabad eltûrni, hogy úgy beszéljen veled, mint szódás a lovával! Én elküldöm melegebb éghajlantra gond nélkül... Szabad orvosválasztás van!!!!

A babuleknek meg nem lesz semmi baja! Már miért lenne? Biztos vagyok benne, hogy olyan egészséges lesz, mint a makk! Kép Ezt tutira veheted, ha én mondom! Kép Kép
A nyilalás teljesen normális.Nem kell aggódni, csak tényleg kicsit vissza kell venni a tempóból. Az a helyzet, hogy 2. trimeszter az olyan, hogy iszonyatosan erõsnek érzed magad, tele vagy energiával és ilyenkor az ember hajlamos megfeledkezni arról, hogy lakik a testében még valaki Kép Ez nem baj!Csak sokat pihizzél! a munkahelyeden is meg otthon is ha teheted! ne most kezdjél neki az õszi nagytakarításnak, bútortologatásnak... Kép Hagyd másra! Engedd, hogy kényeztessenek a tenyerükön hordozzanak a munkatársaid is mega férjed is! Mostmár langzamban kell nyomni! Kép

Nagyon örülök, hogy felvettek állandóra! Kép Gratula!

Andi,fel a fejjel nem lesz semmi gond! Kép

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Megy valaki holnap a baba-mama klubba vagy mindenki beteg?

Fanita! Várjuk a képeket, olyan kiváncsi vagyok!

Enikö! Cimeres tyúkmájkrémet kenek rá. A rizspépet igy megeszi, de pont tegnap számoltuk ki, hogy igy 650Ft körülre jön ki 7adag babatejes rizspép, tehát jobban megéri inkább tejpépet venni, mert az 500Ft körül van.

Mityka!Az aggódás a babáért teljesen normális, a dokik meg az asszisztensek majdnem mindenhol ilyen bunkók, ha nem fizecc nekikKép Én is amikor legelöször voltam UH-n úgy beszéltek velem, mintha egy éces cigányasszony lennék. A dokinak pedig akihez jártam terhesgondozásra totál fekete volt a körme a kosztól, és majdnem kiesett a kapa a szájából. Persze nem engedtem eccer sem, hogy megvizsgáljon, még szerencse, hogy volt fogadott dokim, szóval ö csak kérdezett párat és aláirta a kiskönyvet és már húztam is el onnan.

Szijasztok, Lara
lara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: