Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam még elcsipem az 1000. hozzászólást :wink: :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi én lemaradtam.Elfelejtettem a barátnődet, de ha jóra gondolok, magas, és hosszú haja van. Otthonról járt be, amíg a baba a korán volt. Jó tippem van?
Jó hogy Danit még szoptatod, nekem elment a tejem. Már a koraoszt-on is egyezkedtem a nővérekkel, hogy ha nem szopizik, akkor is hagy etessem meg üvegből. Nehezen belementek. Lusta volt a fiam és elapadt a tejem. :cry:

Timi tesó! Párom a mg-ba mindent csinál, van 100hektár föld és nem unatkozik. Ebből sok a bérelt föld is és most akarják eladni. Van mit csinálni, mert mi is meg akarjuk venni. :?

Szuzy, Zita, elvesztetek?

Gabi, hogy bírod az utolsó időket? Nekem ez kimaradt, de ez sem gond. Legyetek egészségesek, az a lényeg.

Este még visszanézek, megyek vasalni.Elaludt a fiam, ki is használom.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Ildi!

Gratula az 1000. hozzászóláshoz! :lol:

Én is gyúrtam rá, de a fiaim kisajátították a gépet. :wink:
Már fél órája hallgattam: - némót akarok nézni, némót akarok nézni! Megadtam magam végül.

Egyébként Dani olyan mosolygós a képen, mint máskor szokott lenni a képeken, amit ide felraksz. :lol: Nem tudom, ki írta, de igaza van, a két gyerkőc szemei nagyon egyformák. :lol: :lol:


Hugicám!
Nem semmi, hogy ti földet vesztek! :shock: :lol: Én mindenhol azt hallom, hogy Mo-on döglődik a mezőgazdaság. Talán mégsem?
Mesélj!!! Érdekelne a dolog engem.
:?:
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 

 
 

Timi! Nem kell szó szerint venni a földről szóló dolgokat. Mi csak azért akarjuk megvenni a bérelt földet, mert olcsóbb, min ha más veszi meg. Ha másé amit mi bérlünk, miliókat kéne visszafizetnünk, ami nem megy. Amúgy szokott döglődni a mg., főleg, ha a támogatásokat 2évente fizetik ki. Voltak traktoros felvonulások és út lezárások ilyenek miatt.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Móni!

Ok, csak úgy meglepődtem azon, hogy 100 hektáron gazdálkodtok. A férjem szerint ez hatalmas terület(én semmit nem értek hozzá). Vannak traktorjaitok, meg minden?
Bocs, ha faggatlak, de tényleg kíváncsi vagyok. Ne légy már ilyen szűkszavú. Mondd el nekem.

Gabi!
Olvastam, hogy Krisztike milyen aranyosakat mondd. :lol: Adrikának pofont: :lol: :lol:

Jó éjt!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Jó reggelt!

Villámgyors-bejelentkezés.
Nálunk minden változatlan :cry: ráadásul apa is dolgozik, úgyhogy egyedül kell mindent megcsinálnom+Adrikával tanulni.
Ma már nem valószínű, hogy tudok jönni.

Mindenkinek kellemes vasárnapot!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Hát az én férjem is dolgozni fog éjszaka megint. Nem örülök neki egy csöppet sem. A plusz szolgálat oka a kórház megszüntetése elleni demonstráció.
Ha minden jól megy én is megyek.
Gabi! Tőletek jön valaki? Jó lenne ha minnél többen eljönnének, ne higgyék azt, hogy nekünk mindegy. Én ezért "kampányolok" az ismerőseim körében. Gondolom, hogy foganatja úgy sem lesz, de azért tudják meg, hogy nekünk ez egy csöppet sem tetszik! Még ha nagy ívben sz...nak is rá, hogy nekünk mi tetszik.

Ma Anyukám főz, így most de amíg Szilárd alszik volt időm kivasalni az ágyneműket, és még volt pár ruha is amit hét közben nem sikerült kivasalnom. Meg van időm egy kicsit írogatni is.
Szerencsére elég nyugis éjszakánk volt a holdfogyatkozás ellenére. Harmadik fogunk még mindig nincs. Ami fejlődés, hogy Szilárd tolja a baby-compot és lépked utánna. Néha majd hasra esik, nagyon kell figyelni.

Móni! Az apám is nagy mezőgazdász,de neki csak pár hektár van amin gazdálkodik, igaz ő munka mellett űzi. ( és már 63 éves)Van szőlője is két helyen is, így az ültetési, betakarítási időszakban mi is aktívan részt veszünk.

Aranyosak a gyerkőcök. Szilárd tegnap este azzal szórakozott, hogy cicizés közben harapdosott, de nem kicsit. Rászóltam, hogy nem szabad, erre ő hangos viháncolásban tört ki. Annyira tetszett neki, hogy vagy tíz percig ez ment.
Kis rafinált, huncut gyerkőc. Amikor tudja, hogy valamit nem szabad, rámnéz sunyin, rászólok, ő folytatja és kacag.

Na szép napot nektek
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Szuzy
ez a kórházi demonstráció eszembe sem volt :shock: :shock: Na gondolom délután nem is igen lehet majd megközelíteni a kórházat :shock: :shock: na akkor ha esetleg a mai napot választja a kicsi, akkor este jöjjön, gondolom addig lecsendesedik a helyzet :wink: :wink:
Én már belefáradtam ebbe az egészbe, megmondom őszintén. Először a kórház utána az iskolák......Bennem már olyan undor van ezek iránt a dolgok iránt :oops: Szörnyű, hogy ide jutunk.
Kórházat azt nagyon sajnálom, mert jó kis intézmény, és tényleg modern, a körülmények is nagyon jók... Egyébként én sem hiszem, hogy az ami már el van döntve lesz valamilyen szinten megváltoztatva.

A vasárnapot én is imádom, ilyenkor nekem sem kell főzni :lol: :lol: Bár szerintem én a tegnapi tökfőzelék maradékát eszem, a töltött káposzta illatától én olyan rosszul voltam az este. Az egész lakás "bűzölgött" nem győztem nyitni az ablakokat :D anyósom meg nem győzte zárni :lol: :lol:

Én úgy elfáradtam, pedig csak két helyiséget pakoltam teljesen össze, a mi szobánk felporszívózásához már nem volt energiám.
Négykézláb nem valami kényelmes :shock: :shock:
Még kéne vasalni is, ááá de nincs hozzá kedvem :oops:

Föld anyuéknak is van. Imádok menni, főleg szüretelni :wink: :wink: az a tiszta levegő, jajj, de szeretem :D :D Van anyuéknak málna is, az sem rossz, de akkor nagyon meleg van :roll: bár azért minden évben szoktunk menni. Krisztián is volt, hogy járókában volt jelen :lol: Viszont van jó nagy meggyfa ami alatt olyan jót aludt :wink: :wink:
Sajnos általában részünkről is csak ennyi segítség van. Nagy a távolság, és Tibi is sokszor dolgozik hétvégéken is :(
Esetleg még a kertben szoktunk segíteni :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Megcsináltam a Fornettit! Nagy sikere volt, nagyon fincsi. :lol: :lol:

Gyanús vagy nekem ezzel a takarítási lázzal. Állítólag a kismamák közvetlenül a szülés előtt takarítani szoktak. :wink: Tudod, a fészekrakó ösztön. :lol: :lol:

Egyébként olyan rossz idő volt éjjel, hogy meglepődtem reggel, hogy nem szültél meg az éjszaka folyamán.

Most ennyi voltam, csak meg akartam köszönni a receptet.

További szép vasárnapot!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Gabi, szurkolok, hogy demonstráció nélkül szülj, ha a pici is benne van. :lol: Délután kiszúrt velem a net, nem akarta behozni a topikot. Végre itt vagyok. :oops:

Timi! A föld nem csak földet jelent.Nekünk azért kell, mert 15éve csináljuk és nehéz abbahagyni. Ha abbahagyod, vissza kell fizetned sokat, ami állami támogatás. A mi földünkön olyan dolgok vannak elvetve, ami állatoknak kellenek, vagy pékséghez( búza=liszt, árpa, ...stb). Így érted? Mást nem tudok egyenlőre, hogy mire gondoltál. Írd meg. :D

Végre végeztem a papírokkal, kisütöttem egy fagy csirkemellet, és csináltam tojásos haluskát. A takarítás kimaradt.

Szuzy! Ez még semmi amit most csinál, lesz még huncutabb is. Nekem tegnap felszedte a folyosón a futószőnyeget és hisztizett ha elcsúszott. Tiszta bohóc. :lol:

Fogsz te még a polcokon felfelé pakolni, ha elindul. :lol:

Poén: előszedte a fiam a szintetizátort(karácsonyra kapta keriapjától), fél óra zene után nekikezdte dobálni. Mérgembe felraktam a szekrény tetejére, erre jött a hiszti. :( Átjött a nagybátyja(20méterre laknak) játszott vele is, utánna nyugi volt. :)

Tényleg: kert: rózsa: nem tudom ki kérdezte, hogy mennyire nehéz metszeni és társai, semennyire, apósom imádja csinálni, sőt rendbe is tartja. :)

Egyenlőre ennyi, este visszanézek.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Timi, megint majdnem egyszerre írtunk.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

A mostani éjszakánk már sokkal nyugisabb volt :lol: , a nappalról már ne is beszéljünk :wink: Visszakaptuk a virgonc, huncut kisfiunkat :lol:

Timi
Ma én is sütöttem fornettit :lol: Megkérdeztem apát, h kakaósat v. sajtosat szeretne. Azt mondta legyen mindkettő, igy egyből dupla adagot készitettem --> egy adag kakaós és egy adag sajtos :wink: Nagy sikere volt, délután átjöttek anyósomék is beteglátogatóba, épp akkorra sült ki a kakaós. Egyből kérte a receptet :wink:

Móni
Nem az a barátnőm akire gondolsz. Ő egy héttel tulhordta a babát és szülés után nem jött haza (mármint egyedül, baba nélkül) mert csak pár napot kellett "ráhuzniuk". Alacsonyabb termetü, félhosszu haju, elég vékony alkatu csaj.... Gordosnál szült...

Megyek mert a fiam engem akar :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Móni!
Jelentem a pakolást már egy pár hete elvégeztük, ugyanis minden lepakolt, a könyveket széttépte, stb..
A kedvenc helye azonban most is könyvespolc. Pedig tök üres. Mégis ott érzi jól magat. Megy fölmászik, s ott ül mint egy díszpinty.
A függöny mögé bújik, s onnan játszik kukucs-játékot.

És már vagy két hete tapsolni is tud. Olyan édes!

Voltam demonstrálni, sokan voltak. Jó lenne ha nem süket fülekre találna. Nem gondoltam, hogy ennyien lesznek. De azért lehettek volna többen is, hiszen azt hiszem 26 település tartozik Pásztóhoz.
Egyébként rendben, nyugisan zajlott, amíg ott voltunk nem volt rendbontás.

Gabi! Remélem közben nem volt semmi. Ez az izgalom Neked nem hiányzott.

Na jó éjt Nektek.
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Szuzy
mi nem voltunk. Esztike sem kívánkozott kifelé :roll:
A párom jó fáradt, és nem kívánkozott ő sem sehová, már alszik
Viszont volt lennt 8 óra előtt kakaós csigáért(ezt ettem volna :wink: )és mondja, hogy a városban nagy a mozgolódás, bár ő a kórház felé nem ment :wink:

Szilárd mellett sem lehet akkor unatkozni. :wink: :wink:
Ma az én kicsi fiam állandóan színezett volna, nem győztem neki valami járművet nyomtatni, most tele van velük a hűtő oldala :lol: :lol: Viszont a kakis pelust is csak ezért cserébe engedte kivenni :shock: :shock:
Most meg belemegyek, nehogy megrúgjon mert nem akarja, hogy tisztába tegyem :lol: :lol:

Timi
nem volt nekem semmi takarítási lázam :oops: muszály volt, ha én nem csinálom meg akkor senki :roll: ha itthon van a párom, akkor ő, de most ugye nem akartam őt sem terhelni ezzel. Viszont mivel négykézláb mászva takarítottam, és porszívóztam mind a két térdemen van szép piros folt :roll:
A vasalás az elmaradt, inkább megnéztem egy jó filmet délután :D ágyról fekve, hú de rég csináltam ilyent, mert általában vasalás közben tv-zek :wink: :wink:

Örülök, hogy mindenhol sikert aratott a Fornetti, valószínű ezt én is többször fogok csinálni, tényleg nincs vele sok gond :wink: :wink:

Na jó éjszakát mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!
Este óta semmi említésreméltó nem történt velem :wink:
viszont nem volt valami szuper éjszakánk :cry: Adrika este jól bezabált, éjjel meg végigdekorálta a lakást :? :?
Mivel én mostanában baromi háklis vagyok a szagokra, szegény apa takarított :shock:
Így reggel ő pihent, én vittem Adrikát :wink: nálunk igazi tavaszi idő van, úgyhogy jól is esett a séta :wink: :wink:

na majd írjatok :wink: :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Sajnálom Adrikát. :cry: Jobban van már? Gyomorrontás: :twisted: :cry:
Takarítás: jobb lett volna, ha nem a muszály, hanem a fészekrakó ösztön idézi elő.
:wink: Nekem a menses előtt szokott lenni takaríthatnékom (azért szoktam máskor is :lol: :lol: ), olyankor nem tudok szemethunyni semmi kosz-rendetlenség felett, mániákusan suvickolok. Aztán szerencsére elmúlik. :lol: :lol: :lol:

Fornetti: Apának nagyon-nagyon tetszett. Azt mondta, a reggeli kávéjához mindig legyen... :roll:
Őszintén megvallva, én kicsit tartottam tőle, hogy milyen lesz sütőpor-élesztő nélkül, de tartotta bennem a lelket, hogy Te már megcsináltad. :lol: :lol: :lol:

Cserekereskedelem: Van a fiadnak üzleti érzéke, kakist pelust ad és színezni való kap. :lol:

Valamit kérdeznék tőled!
Beni most ért el a feladatos könyvében a 8-as számhoz. Viszont rájött arra, hogy nem kell neki a hagyományos módszerrel kínlódni a 8-as írásánál, mert ugye egy nagyobb és egy kisebb karika egymáson is ugyanolyan. Szerinted hagyjam, nem lesz belőle gond a suliban? Gondolom, ott nem két karika a 8-as.
Egyébként olyan ügyes. Rájött a metamatika alapjaira magától. Összead-kivon. Nagyon tetszik neki a dolog.

Ildi!
Hogy vagytok?

Üdv a többieknek is, de most megyek ,mert még dédi nem reggelizett.

Jaj nálunk is olyan gyönyörűen süt a nap!!! :lol: :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Köszi kérdésed, javulgatunk :lol: Tegnap már lázmentes volt a fiu (nem mértem, de éreztem a buksiján) és sokkal jobb volt a kedve, ugy huncutkodott mint máskor :lol: Éjszaka nyugtalanul aludt, Lili is felébredt WC-re aztán mellettünk kötött ki (apa megint máshol aludt , Dani velem) igy kicsit kómás voltam mikor apa elment dolgozni, aztán ugy visszaaludtam, h 9-kor ébredtem a gyerekekkel :oops: Végülis nincs miért sietnünk, ugysem mehetünk sehova... :cry: Pedig olyan gyönyörü idő van!!! Imádok ilyenkor kint lenni :wink:

Gabi
Nem tudnátok Adrinál vmi "határt huzni" ??? Nálunk pl. nincs vacsora mivel délután is eszegetnek, fürdés után egy pohár kakaó v. gabonagolyó esetleg alma... Ha nagyon éhes a lány akkor kap egy kis szelet vajas kenyeret. Én direkt nem szoktattam őket a vacsorázáshoz mert amellett, h egészségtelen ilyen nem kivánt mellékhatásai lehetnek :?

Vasalnom kéne, de semmi kedvem... :?

Napsütéses szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Szuzy bocsi, nem tudtam hol tartasz a pakolós dolgokkal. Az én fiamnál csak 12hónapos kora után pakoltam, akkor kezdett lépegetni. :oops: Most nálunk az a helyzet, alsó polcon a pelusok vannak, szereti hurcolni és nem árt vele. Törékeny dolgok alig vannak a lakásban, ezt megusztuk. :D

Ildi! Dani akkor nemsokára kimegy a barihimlőből? Várod gondolom, utánna majd szaladgálhattok kint a jó időbe. :)
A fiam 5perce kezdte, hogy rááll a székére és úgy ül le. Valahogy nem jön össze amit akar, de nem adja fel. :lol:

Nemrég értünk haza a bőrgyógyról, szombaton is lesz rendelés, akkor megint controll. Semmi újat nem mondtak. :?

Timi, Zita, Gabi merre vagytok?

Később visszanézek.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni!
Vagyogatok én... :wink: Többször is bekukkantok, hogy mi újság itt a nógrádiak között, főleg a Gabi hőstettéről nem szeretnék lemaradni. :lol:

Olyan szép idő van, kinnt voltunk sétálni. :lol: :lol: Melegít a napocska, ez már tavasz. :lol:

Ildi!
Na ez igazán jó hír, hogy jobban van Danika. :lol: Az éjszakátok igazán hasonló a miénkhez. ÓÓ, én néha azt sem tudom reggel, hogy ki mellett alszom el és hol ébredtem :roll: :lol:

Gyorsan elmosogatok, aztán ismét megyek ki Dáviddal. Nem tudok betelni a napsütéssel.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


vagyogatok én is, bár vasalni kéne :roll: de előbb jó lenne ha elaludna Krissztián. ha mellé fekszem én előbb elalszok, azt meg most nem szeretnék, lenne mit csinálnom.

Szerencsére nálunk eyg jó ideje nincs éjszakai vándorlás :D Viszont este odacuccol közénk a kicsi és ott alszik el, de ha az apja ahelyére viszi utána már nem ébred fel, és nem jön :D

Ildi
Adrinak a tegnapi nap volt sok, és este eszembe sem jutott. Ugye a suliban válogat alig eszik főtt kaját, tegnap délre ill. 2 órakor ebédeltünk megevett 2 töltést, jó nem voltak nagyok, de az azért nehéz kaja. Estére meg kolozsvári szalonnát sütöttem amihez törölt egy csomó zsírt :shock: Ahogy Tibi hozta a kakaós csigát, mire észbe kaptam már meg is ette, pedig ma tízóraira szántam neki :shock: :shock:
Na, a kicsi vigyázz arra, hogy ne zabálja tele magát :shock: :shock: Mostanában ő is sokszor kakaótiszik csak este.

Timi
én is díjazom ezt az időt. Most kintre terigettem :wink: :wink: Krisztike is jött velem ő traktorozott :wink: :wink: A kert is száradthatna most már mert télen nem tudta Tibi felásni, és jó lenne ha rendbe tudná tenni amíg itthon lesz :roll: :roll:
A virágoskertbe sem lehet bemenni, nekünk az főleg vizes, pedig a szépen soroló virágaim között van egy csomó tyúkhúr ami iszonyatosan bántja a szememet :oops:

Móni
az én gyerekeim a konyhát imádták legjobban. Krisztián a fakanalakat, azokkal órákat el volt :wink: :wink: Néha dobolt is velük, de volt, hogy csak ki-be pakolászta :wink: :wink:
Nekem kicsinek a virágokat sem bántották, bezzeg most ősszel egy csomó virágot kiborított, pedig már nem is kicsi :cry:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi
Hááát a sült szalonna még egy felnőtt embernek is elég huzós vacsora!!! :shock: Nem mondom, mi is szeretjük, sőt Lili is szokott kapni, de csak reggelire v. ugye ha csurditásról van szó akkor nap közben. :wink:
Ha Esztike igy halad v. nőnapi ajándék lesz v.én kapom meg névnapomra :lol: :lol: :lol: Tényleg! Nemzetközi ünnep lenne a szülinapja :wink: :lol:

Na megyek mert ezek szétszórták az összes autót, de mostmár ágyazni kéne majd fürdeni és pakolni persze egyik sem akar :roll:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jó reggelt!

Gabi!
Nem jelentkeztél még ma reggel... Esemény van ???? Kép
A 8-as kérdésemre nem válaszoltál, ha jössz légyszi tedd meg.

Ma is szép napunk lesz!!! Süt a nap!

Azon gondolkodom, hogy meg kellene ejtenem a tavaszi nagytakarítást. Csak hát főznöm is kell, úgy meg kevés az idő. :wink:
Mondjuk úgysem végeznék egy nap... No majd meglátom még...

Képzeljétek Dávid olyan aranyos, tegnap beszélgetett az ovónénijével. Elmondta neki-bár szerintem nem értette az óvónéni-, hogy ő majd akkor jön oviba, ha 3 éves lesz. :lol:
Mondta az ovónéni, hogy most már, ha akar Dávid reggelente bemehet játszani a csoportjába. Hát tegnap még nem akart.. Kíváncsi leszek, hogy ma bemegyünk-e. :lol:
Nem akarom sürgetni, mert tényleg ráérünk a beszokással. Sajnos, nem vár munkahely sehol.... :cry:

Szép napot mindenkinek!
:lol: :lol:
Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Hát ma reggelre sincs semmi :cry: de mivel nem kell nst-re mennem, így lementem védőnőhöz szívhangot hallgattatni :wink: :wink:

Timi
bocsi :oops: :oops: Szóval szerintem nem kavarodik be a 8-as írásba. Gondolom egyenlőre két körből rajzolja, az meg csak jót tesz ha gyakorolja, minnél szebb körei legyenek. "Rendesen" meg majd megtanulják leírni :wink:
Nekem Adrika mai napig is van, hogy fordítva ír le betűket, és számokat. Azt mondták hagyjam ez miatt ne szóljak, met majd attól kavarodik jobban bele :shock: sok gyakorlással majd kialakul, és tényleg... :D

Krisztike is egyre többet emlegeti az ovit, bár mi csak ősszel akarunk kezdeni. Még be sincs íratva :oops: :shock: Majd most tavasszal, ha már a picival is tudunk mozogni. Ha akkor is szeretne annyira menni, akkor elkezdjük előbb :wink: :wink: bár addig ugye a pelust el kéne felejteni, ugyanis naponta kétszer utolsó pelust kér :roll: :roll: mindíg az utolsót :lol:

Ildi
na igen dupla nőnapi "ünnep" még lehet a kisasszonynak :lol: :lol: bár én még mindíg bízok benne, hogy jön magától.

Adrika olyan szomorúan mondta tegnap, hogy szombaton suliba kell menniük, viszont felcsillant a szeme, ahogy montam, hogy viszont a jövő héten 4 napot itthon lesz, és remélhetőleg addigra Esztikével is hazajövünk :D :D

Mindenkinek szép napot!!! Olyan jó volt kinnt lenni, csak az a baj, hogy már nagyon sokat menni nem tudok :?

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Lehet, hogy tényleg ma érkezik a gólya hozzátok? Te szoktál az eslő lenni, aki bejelentkezik.

Mókuska! Van valami híred Gabiról?

Tegnap gyönyörű időnk volt, így ahelyett, hogy itt irogattam volna, sokat voltunk kinn a levegőn. Illetve sokat mostam, főztem, takarítottam. Nálam ez mióta itthon vagyok nem hétvégi feladat, inkább hétfőn szoktam hozzá kezdeni.

Remélem ilyen szép idő marad délutánra is, ugyanis szeretnék bemenni picurkával a városba a délutáni alvás keretében. Eddig még soha nem indultunk el babakocsival, de úgy látom mostanában Szilárd jól elvan a kocsiban, az idő is csalogató, és én is úgy vágyom egy kis bóklászásra. Már unom a "röghözkötöttséget". Úgy tervezem hazafelé Apával jövünk. Közben bevásárolunk bébiital- és étel tekintetében. Remélem nem fog ordítani a kocsiban. Még azt nem tudom a hamit, hogy oldom meg, de azt hiszem mielőtt elindulnánk megetetem ha itt van az ideje, ha nincs.

Na szép napot Mindenkinek!

Gabi! Mókuska! Várom a híreket!
Szerintem most már lehet szorítani a kicsi Eszternek.

Kép
szuzy
 
 


Gabi!

Köszi a választ! :D
Örülök, hogy jelentkeztél.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Gabi,mi jobban izgulunk, hogy mikor szülsz, mint te. Azért értesítést kérünk, hogy tudjunk gratulálni. :lol:

Timi tesó, ne izgulj. Előbb-utóbb kibújik a kiscsajszi.

A napokban találtam egy ari női oldalt. (www.nőiportál.hu) . Vannak benne jó dolgok, frizura választó is van, hogy milyen állna jól, belépni még nem sikerült. :?

Szuzy, fogakkal hogy álltok, kibújt a következő? Ha tanácsolhatok, kaja ügyben valamit: úton megpróbálhatsz puha rágnivalót, (pl: pufi, kifli) hátha elrágcsálná. Azzal is leköti magát és nem is nagyon ártasz vele. Amúgy Boldog 9.hónapot Szilárdnak. Csak akkor próbáld meg, amit írtam ha úgy gondolod, te vagy az anyja. Nekem Levente élvezte a rágcsákat, el volt velük.

Legyen szép napotok,ilyenkor érdemes szülni, szép időben. :D

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Ildi! Elfelejtettem: tegnap nem voltál véletlen bőrgyógyon? Volt ott egy Lilike nevű kislány az anyukájával. Levi jól érezte magát velük. A barátnőd, aki bennt maradt még pár napot a babával, gondolom, hogy ki az. Időközben leesett(nagyot koppant).

Majd még visszanézek.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni
Szerencsére nem voltunk a bőrgyógyon :wink: Az én gyerekeim is folyton eszegetnek séta közben :lol: Daninál egy hátulütője van, vagyis lassan inkább volt: csupa morzsa és beszáradt kajamaradék volt a kocsija, ruhája :?

Szuzy
Én is mindig megszoptattam őket indulás előtt, biztos ami biztos :wink: A rágicsa tényleg hasznos tud lenni, csak ne felejts el innivalót is vinni magaddal :wink: Én születésük óta többnyire egyedül járok velük a városba bevásárolni, hozzá tudnak szokni :lol:

Bár.... A multkor olyan dühös lettem a postán. Délután mentünk csekkeket feladni, már határidőn tuli is volt mert elfelejtkeztünk róla :oops: Jó sokan voltak, Danit félretoltam a kocsival mert utban lettünk volna, Lilike volt vele, próbálta lekötni a figyelmét. Kb. 5-10 p-ig volt el, aztán kiabált nekem, megpróbált kijönni a kocsiból, persze le volt csatolva, de féltem, h fejjel fog kiesni esetleg oldalra feldönti a kocsit... Mindezek láttán sem volt SENKI a sorban, aki azt mondta volna, h menjek már előre, ne szenvedjen a gyerek. Éreztem, h megy fel a pumpa igy jobbnak láttam szépen hazajönni :x Inkább odaadtam apának és másnap feladta ő...

Szegény Daninak hasmenése van az antibiotikumtól :? Tegnap már kapott Normaflore-t, ma is adtam neki. Szegénynek ugy kimarta a fenekét+fütyijét, csupa vörös pedig annyira figyelek, h azonnal tiszta pelust kapjon+tusolni is szoktunk utána. Ami megijesztett, h a fütyije végén a bőr is beduzzadt :shock: (az altatás előtti pelenkázásnál vettem észre, reggel még tutira nem volt ilyen) Szerintetek mit csináljak??? Levigyem még ma a dokihoz v. várjak holnapig... Egyébként elvan, csak akkor szólt, h fáj mikor bakakált, gondolom csipte neki... Utána semmi baja sem volt.

Megyek mert ma már főznöm is kell. Csak egy gyors krumplilevesre gondoltam...

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi, csinálj a fütyire kammilát. Ha van otthon főzzél akár filteres teából is és vatával csepegtesél rá.Nálunk is volt ilyen, sőt dokinő tanácsolta.A fenekét meg bekenheted neomagnollal vagy canestennel.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Ildi
én is ugyanazt javaslom mint Móni.
Tudod mikor a fütyije be volt gyulladva Krisztiánnak nekünk is a kamilla volt jó, sőt még a bőrt is az indította el :wink: :wink: :wink:
Pont este néztem, mert ugyíe ő már magának húzza a bőrt :wink: , hogy csak egy nagyon picike részen van letapadva, a többi feljön rendesen. Úgy örülök, legalább úgy néz ki ezügyben nem lesz gond :wink:
Amúgy mi még Canesten cseppet kaptunk, de ugye akkor nekünk nagyon begyulladt a fütyije, meg gombás fertőzése is volt :? :?

Na már mi is nagyon várjuk a kiscsajszit. Krisztike ma elmondta neki bújjon ki :lol: az apja énekelt, és olyan zenét rakott amiben az van, hogy "valami most kezdődik el" :lol: :lol: szóval bizakodunk.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Köszi a tanácsokat! Olvastam már, h ez az állapot jobban megrémiti a szülőket mint amennyire fáj a gyereknek. Majd főzök kamillát :wink: Egyébként Bepanthen kenőccsel kenegetem, az jó szokott lenni mert sajna már máskor is kipirosodott a bőre.


Gabi
Guggolgatni nem szoktál? Nekem azt tanácsolta a védőnő. Asztalba kapaszkodva guggolgatni egy párat, naponta többször.. Na és a jó öreg praktikát nem próbáltátok apával? :wink:

Puszi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Gabi!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi. Tényleg, milyen volt a tegnap? Túlvagytok az ellenőrzésen?

Ildi. Ha máskor is volt kipirult bőre Daninak, írassál fel gyógyszertári popsikenőcsöt. Nekem van olyanom és jó is. Vagy még az allergiakenőcs is jó, az is gyógyszrtáriban.

Délután kijutottunk a levegőre egy kicsit, úgy lefárasztotta magát levi, hogy vetkőzés után el is aludt. Addig elkészült az ebéd is, krumplis tésztát csináltam. Éskipróbáltam még egy újdonságot, sajtos kukorica. Ilyet csinált már valaki, amúgy nem nagy szám.

Gabi, egyben vagy még? Eszembe jutott, a kórházban mit csinálnak szülesztés előtt. Elküldik a kismamát lépcsőzni. Valakinek ez is bevált már, de babafüggő.

Na mentünk aludni. Jó éjt és várjuk a fejleményeket.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Jó reggelt!

Na gyorsan bejelentkezem mielőtt viszem Adrikát. :wink: :wink:
Még mindíg egyben, de már csak az vigasztal, hogy akármikor is bújik ki a kis hölgy a jövő héten már akkor is itthon lesz :D :D hiába húzza az időt nekem :wink: :wink:
Tegnap délután pedig elég sokszor, és erősen keményedett a hasam, de ahogy lefekszek mint amit elvágtak :shock: :shock:
Na mindegy :cry: :cry: :cry:

Ildi
gugolni csak úgy nem szoktam, egyébként igen, mert a hasam már nem hajlik egy ideje :twisted: :twisted: és úgy veszek fel dologkat, persze néha azért ráfelejtek :roll:
Hát praktika az kimarad most is :oops: :oops: :oops: mire Tibi hazaér én már úgy alszok mint akit agyoncsaptak :D
Látod milyen rendes kiscsajszi, még azt is kivárja, hogy ti teljesen meggyógyuljatok :lol: :lol:

Móni
lépcsőzés, na ahhoz energiám nincs. Jövök-megyek én eleget :wink: :wink: Inkább séta, ahhoz amúgy is ma is szuper idő lesz :wink: :wink:

Szuzy
hogy sikerült a tegnapi séta? Szilárd elvolt végig a babakocsiban?

Zita
jól eltüntél :shock: ha tudsz gyere Te is "beszélgetni"

Timi
na Dávid megnézte tegnap az ovis csoporttársakat? Egyébként egy csoportban lesz majd Benivel? Vagy "korosztályos" csoportok vannak?

Na mentem, mindenkinek szép napot!!!

Gabi és Esztike :lol:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ennyire eltűntem, de teljesen el vagyok havazva. :( :cry:

Sikerült visszaolvasnom, köszi a hiányolást mindenkinek, olyan jólesett! :D

Gabi, nagyon szorítunk nektek!!!!!

Csinálom a kertet, meg tavaszi nagytakarítok. Hétvégén (péntektől hétfőig) itthon volt a férjem és nekifogtunk a gyerekszobának. Galériaágyat csinál a srácnak, régi álma, de akkora a felfordulás még mindig, hogy ihaj. A régi ágya alatt tároltuk a bedobozolt játékok egy részét, nyári ruhákat, persze most mindent újradobozolunk, válogatunk, mosunk, rendezünk. Férjem nem kapott több szabit, így itt maradt minden félig kipakolva- az ágy is csak félig van összeállítva... :? Már ötödik napja folyamatosan megy a mosógép, napi 4-5 adag cucc (mindent mosok, ami mosható), ott tartok, hogy "pihenésképp" vasalok. :evil: Mikor a bébi elalszik, akkor meg irány a levegő, és gereblyézem a tavalyi tarlót (hiába, ősszel jobb dolgom volt, de a munka megvárt), mihamarabb szántatni kéne, és kb 600 nm-t füvesíteni, vagy 10 fát elültetni, aztán veteményezni. Úgyvolt, hogy lesz segítségem, de mégsem ér rá senki... :roll:

Amint lehet jövök,írok, természetesen addig is igyekszem szemmel tartani a csapatot, különös tekintettel Gabira! :wink: :D

Szép tavaszt mindenkinek!!!! :D
zichy
 
 


Sziasztok!
Zita, végre előkerültél. :lol:
Gabi, hát, majdcsak előbújik a kishölgy, bár ha minden rendben és jól is érzi magát, akkor ne aggódj.

Timi,Ildi, Szuzy. Merre vagytok.
Timi, tegnap kimaradtam, elfelejtettem visszanézni. :cry:

Legyetek jók és várjuk a jelentkezéseket.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Így van Gabi, csak optimistán! :lol: Lehet, hogy nem szép tőlem, de titkon még mindig reménykedek abban, hogy Esztike 10.-én fog születni, mint Dávidom. :wink:
Természetesen, ha még ma megszületik és nem kell indítani, annak még jobban fogok örülni. :lol:

Dávidnak nagyon tetszik az ovi, legalábbis egyenlőre. Reggel és délután maradunk ott fél-fél órát. A csoporttársai is olyan kedvesek hozzá, odajönnek, beszélgetnek. Persze, az igazi az lesz, ha már nélkülem marad ott valamennyi ideig. :lol:

Zita!
Jó, hogy jelentkeztél! Azt hittem, hogy itt hagysz minket...., de örülök, hogy mégsem. :D

JÓ "SZÓRAKOZÁST" A MUNKÁKHOZ!!! :lol:

Át kell adnom a gépet. Szép napot! Élvezzétek a napsütést! :lol: :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Gabi!
Elfelejtettem: nálunk az óvódában korosztályos csoportok vannak.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Igen, jól sikerült tegnap a séta a városban. Mielőtt elindultunk megetettem, így jól bírta a friss levegőr Szilárd. Alvás az sajnos nem volt, mert az úton olyan forgalom volt, hogy nagy volt a hangzavar. S Szilárd csendben szokott elaludni. Itthon is teljes csönd van, meg ha a környéken sétálunk is. ( nagyon csöndes helyen, egy zsákutcában lakunk)

Zita! Most nem irigyellek, a földeken annyit lehet dolgozni, hogy bele lehet szakadni, s ráadásul még a takarításba is bele kezdtél.

Ma is gyönyörű idő van. Reggel eljutottunk ( Anyukámékkal) a piacra is. Aztán gyors főzés. Majf séta a picivel . Szabadidőben melegem volt!! Most játszik kicsit, majd ebéd, s újból megyünk a jó levegőre aludni. Ki kell használni, mert holnapra már esőt mondanak.

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek mert Lili mesét szeretne nézni...
Danival voltunk dokinéninél mert nagyon csunya lett a bőre reggelre :cry: Az antibiotikum volt a ludas, begombásodott tőle :( Szerencsére a torka rendbejött igy leállunk a gyógyszerről és csak Normaflore-t kell kapnia+kaptunk kenőcsöt (gyógyszertári kikeverős) Remélem jó lesz és holnapra javulni fog egy picit neki.

Móni
Épp az előbb beszéltem a barátnőmmel és emlitettem neki, h van egy lány a fórumon akivel egy napon szült (rosszul emlékeztem, ő is 25-én szült mint Te), erre egyből rákérdezett, h nem Móninak hivják? :lol: Emlékezett Rád, mondta, h egymás melletti szobában voltatok :lol:

Zita
Jó, h jöttél! Jó munkát :wink: Én két hét mulva akarok nagytakaritani, apa akkor lesz szabin :wink: :lol:

Megyek mert türelmetlen a kisasszony :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

na teljes a csapat :lol: :lol: :lol:

Zita
jól belehúztatok :wink: :wink: Én is veszegetem az ültetnivalókat, ma borsót szereztem be :wink: :wink:
Apa holnapra tervezi, hogy elégeti az őszi maradványokat. Ha ilyen jó idő lenne lehetne végre ásni is. Na, de szegénykémnek becsípődött a dereka, szóval nem tudom tud e valamit csinálni kinnt :cry: :cry:

Na durrogok egy kicsit :wink: :wink: Ma megkaptam a sógornőm férjétől, hogy azért nem szültem még meg, mert nem mozgok eleget :evil: szinte odavágta, hogy nem csinálok semmit. Neki tudtam volna menni. Persze nálunk csak úgy terem a kaja, a rend és minden egyéb. Könnyű neki ő jön hétvégén, v. néha hétközben megkajál, feltankol kajával, és elvannak. :evil: :evil: :evil:
Utána jön anyósom, hogy már megint levest főzök? (tegnap csak tasakos leves volt)Mondtam, hogy mégis , hogy gondolja holnap vonulok be a kórházba jó adagot főztem, hogy két nap tudjanak mit enni :roll: erre beszólt, hogy persze majd Tibi pont azt eszi, hát igen azt olyant főztem amit szeretnek(gulyáslevest). Lehet, hogy én vagyok ingerlékenyebb, de nagyon szarul esett. :cry:

Timi
tök jó, hogy Dávid így élvezi az ovit, Mikor próbálod már több időre ott hagyni?
Nem tudom holnap reggel lesz e időm még beköszönni, így, hogy le ne maradjak, nagyon boldog 3. születésnapot kívánok Dávidnak!!!
Kép

Szuzy
tényleg szupi idő van, Krisztián is olyan jót játszott kinnt, de nekem is olyan jól esett kinnt lenni.
Én úgy néztem, hogy felénk nem lesz eső, hanem a Dunántúlon, remélem eltalálják :D :D

Na, majd még később visszanézek :wink: :wink: kihasználom még a kis időt. Azt mondja apa ha hazajövök hivatásos anyukaként nem bűvölhetem a gépet :twisted: :twisted: Na rosszul gondolja, Lesz olyan még, hogy ő alszik én meg nem :wink: :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Először is köszi a köszöntést Dávidka nevében is. :lol:

Rosszmájú megjegyzések: :twisted: :twisted: Anyósod otthon van szabadságon, nem? Miért is nem foglalkozik akkor valami mással és nem a Te piszkálásoddal. :twisted: Küldd ki ásni!!!!

A mozgás és szülés között nincs közvetlen összefüggés. Ezt én már két példával is igazoltam. :wink: Amikor Dáviddal voltam pocakos falat bontottam, bútort hurcoltam, parkettáztam(szinte leért a hasam a padlóra :wink: ) stb... és mégis indítátassal született. Apa szokta mondani Dávidnak, ha a doktor bácsi nem sürgeti meg, akkor még mindig a pocakomba lenne.. :wink:
Jaj, annyira anyás. :oops:

Holnap vonulsz be a kórházba? Remélem, nem vagy nagyon szomorú. (egy kicsit bizti, ugye?)
Hiányozni fogsz a családodnak, de még nekünk is innen a topikból. :wink:
Szuper csajszi vagy! :lol: :lol: Drukkolunk nektek ezerrel és várjuk a híreket! Aztán várunk vissza képekkel, élménybeszámolóval. :lol:

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi
már dolgozik anyósom a múlt hét csütörtök óta.
Utólag mondja, hogy bizony ő holnap is és holnapután is későn jön haza, nem lesz ideje főzni :? :?
Úgy bírom, hogy ideges, és közben meggondolatlankodik :?

Holnap reggel vonulok, igen. Szomorú nem vagyok, mert tudom, hogy napokon belül végre a karomban tarthatom ezt a kismanót is :wink: :wink: Hát a másik kettő baromira fog hiányozni, de majd bejönnek minden nap. Ide be tudnak :wink: :wink:

Most már csak abban bízok, nagyon nem szívat meg a kisasszony :? ha indítani kell, elég lesz egy alkalom, nem duplázunk mint a tesóval :shock:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na most én ráérek, és sehol senki :?:

Ma Adrikáék voltak fogorvosnál, és mondja, hogy azt mondja fogorvos, hogy fogszabályzó kell neki. Hát én úgy kiakadtam. Tény, hogy görbe az első két foga, egyébként összesen még csak 8 maradandó foga van.
Én erről már annyit olvastam, és általában az a vélemény, hogy addig amíg ki nem jött az összes maradandó fog, addig nem ajánlják a fogszabályzót, mert ugye nől a csont is, és még ki tudja a többi fog milyen lesz :shock: na most feladták nekem a leckét, és ugye egyenlőre nem is tudok rákérdezni :evil: :evil: :evil:

Zita
Neked van ilyesmi korú gyerkőc mint Adrika, nálatok nincs ilyen probléma???Esetleg valami információ?

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Kívánok Neked gyors szülést, minnél kevesebb fájdalommal. Egy gyönyörű, egészséges kislányt. És mielőbbi hazatérést.
Szorítunk Nektek.
Puszi

A sógorod sz..rd le! Anyósod meg főzzön a fiának, meg a gyerkőcöknek . Mosson, főzzön, takarítson. Mire haza mentek minden rendbe legyen.!!!!!!!

Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Délelőtt mi is kihasználtuk a napocskát, Átmentünk a játszira(20méterre van) és elaludt a hintába. Onnan haza, felébredt, mentünk a 15hós oltásra. Azt a karjába kapta, ti is? :idea:
A súly-és egyéb mérésektől jobban féltek a gyerekek, mint a szúrástól. Ki is akadtak a szülők. :? Bevásároltunk után, majd megint kimentünk a napra, mihelyt hazaértünk. Most értünk be, sőt kiskutyákat is néztünk. Keresztapjáéknál van kiskutya, tetszett a fiamnak. A miénk, ami volt, reggel felakasztotta magát, addig tekergőzött, míg belef....! :cry:

Más:

Ildi: így, ahogy most írtad, hogy egy napon szültünk, óriásit koppant. Nem tudom, mesélte-e barátnőd, úgy volt őt is császározzák. Szerencsére megindult a szülés nála, így csak engem császároztak. Tényleg egy napon szültünk és egyszere jártunk át szoptatni a többiekkel. Voltak vagy 4-5-en.
Totál örült, hogy mehet haza mikor szóltak. És ott is olyan volt a csapat, hogy mindenki örült a másik örömének. :D

Gabi, hát gondolunk rád, kicsit fura lesz hogy szülni mész, de reméljük egészségesen jöttök haza nemsokára. Amúgy szerintem ne foglalkozz Adrika fogával, amíg az összes át nem cserélődik. Ha már mind csontfog, akkor érdemes esetleg fogszabályzót tenni, de csak ha csúnya. Őszintén, nekem is volt egy évig kivevős. Otthon használtam, de csak a szemfogamra, mert nagyon kiállt. Utánna helyrejött és nem kellett. :)

Csajok jó éjt, úgy látom kifáradt a fiatalúr. Megyünk pancsizni és aludni. Már nem bír magával, dől mindenhová, mint a részegember. :lol:

Jó éjt mindenkinek, Gabi, szurkolunk. :lol:

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Jó reggelt!

Na Esztike csak kivárta ezt a napot is :? Na, sebaj :D
Majd Ildi informál mi ujság velünk :wink: :wink:

Kriszitán tegnap óta Dumbót néz, nézi, hogy hozza majd a gólya a kistesót :lol: :lol:

Köszönöm a drukkokat :wink: :wink:

Amíg nem leszek ,mindenkinek jó egészséget, nyusis gyerekeket kívánok :wink: :wink:

Remélem minél előbb kibújik a kisasszony és jöhetünk haza.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Móni
Igen mesélte, h Te már a mütőben voltál mikor ugy volt, h neki is császár és Téged kitoltak majd meggondolták... :lol:
Mekkora már Levi? (suly, magasság) Oltásnál nem sirt? Dani is a karjába kapta a 15 hósat, majd a 18 hósat kapják a combjukba.

Timi
Jók lettek a vonalzóid :lol:

Most csak ennyi voltam, fél kézzel pötyögök mert Dani az ölemben vigasztalódik és cicit kér :lol:

Szép napot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


VISZLÁT GABI ÉS ESZTIKE! Kép

Kép

Kép
thimó
 
 


Ildi, én kicsinylem Levi súlyát, de azt mondják,jó. 77cm és 9120g.Szerintetek? :roll:

Az oltáson voltak kb6-an hasonló korúak, de a manók nem az miatt ordítottak. A dokinő megvizsgálta előtte őket, ezek szerint elég fájdalmasan. :cry: Majd szétszedte a gyerek száját, hogy megnézze a fogát, hát... :x

Amúgy elég jól viselte a oltást, mondtam a dokinak, hagy legyen ölbe, amíg megkapja, jobban bírunk vele. :lol: Úgy is volt, ráadást elvettük a figyelmét valami hülyeséggel. Éjszaka ahogy aludt az krimi, most is kidőlt, +hőemelkedése is van. :?
Erről ennyit.

Gabiről kérünk rendszeres beszámolót, izgulok érte.

Tesó, mikor tettél vonalzót? Szuperek. :D

Majd még visszanézek, vár rám 3 papír megírni.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: