Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Evetke!
Köszi az aggódást!Kép Igazán jól esik, hogy gondolnak rám!Hát ma kellett bemennem a Baross utcai kórházba infúzióra, de látta rajtam a főorvos asszony hogy mennyire ellene vagyok ennek a kezelésnek és hétfőig elhalasztottuk a dolgot. Hétfőn megyek agyi MR vizsgálatra. Ennek elvégzése után kerül sor az infúzióra. Úgy magyarázta hogy az idegszálak hüvelyekben vannak és ezek a hüvelyek vannak begyulladva erre kell az infúzió mert abban ilyen szteroid lökéseket adnak és ezzel regenerálják az idegeket.
Hát ennyi eddig, majd hétfőn okosabb leszek! Ettől függetlenűl jövő héten megyek egy másik orvoshoz is, hogy Ő is vizsgáljon meg elvégre nem egy nátháról van szó. Tényleg jó lenne találkozni és beszélgetni. Végülis mindegy hogy Te jössz vagy én megyek. Azt tudom hogy szívesen látlak. Szinte amikor jó idő van délelőtt mindig lent vagyunk az udvaron. A telcsiszámom: 06-70-331-0954. Bármikorra megdumcsizhatjuk!Kép
Más is jöhet!!!Kép
Nagyon köszönöm a dícséretet a fiam nevében is!Kép
Megnézem a Ti képeiteket is.
Na pusszancs és legyetek jók:

Kati
kfk
 
 


Szia Kati!Látod elalvás előtt is rád gondolok/ha ha ha/Kiváncsi voltam jártál e erre és lám igen.Ami a helyzetedet illeti okosabbak nem lettünk,hétfőn kezdjük előről,viszont a kezeléssel mit birnak elérni?-valamilyen szinten vázolják a jövöt?Mert tuti hogy még min 50 évig leveleznünk kell egymással!!!Az a fontos hogy TE NE ADD FEL LELKILEG,AGYILAG!-és még mindig nyitott a dolog más orvosok felé.Istenem milyen nehéz gondolatok ezek,nem is ismerlek de tök közelinek érezlek,biztos mert ugy igazán nincs a közelben barátnőm.Jesszus miket irok remélem nem nézel teljesen idiótának.A számodat leirtam foglak keresni de bátran hivj te is a de. nekem is mindig szabadok.Na jó kicsit főzikélek de 11-12.30 ig sétálgatunk,bolyongunk a Gergővel hogy jobban essen az ebéd és az alvás.Az jutott az eszembe hogy a két fiu talán még tudna is már játszani egymással.A hétvégén leutazunk a vidéki "rokonyokhoz"nagyi,nagyapa nagynénik,nagybácsik minden lesz már alig várom,péntekig vagyok aztán hétfőn jövök legközelebb,de minek szaladunk előre még csak szerda van,na jó mindjárt csüt.El is bucsuzom holnapig ,mindenkit üdvözlök puszi Kati sziasztok evetke
evetke
 
 


Sziasztok! Evetke!
Még meg sem dícsértem a képeiteket. Nagyon aranyosak a gyerkőcök!!!!!!KépKép Egész ügyes kis játszótér. A húgodéknál van? A kutyus majdnem egyforma magas a lányzóval!Kép Dog? Nekem annyira tetszenek azok a kutyusok! Nekem csak egy spánielem van. Ő már 8 éve lent él Anyuékkal mert én egyedül már nem igazán tudtam vállalni. De nagyon szeretem. Hála az égnek Bence sem fél az állatoktól.
Hát szinte én is minden nap főzőcskézek, de mostanában valami gyors kajákat dobok csak össze hogy le tudjunk még menni az udvarra mert délután mire felébred már majdnem sötét van.
A gyerkőcök biztosan nagyon jól el lesznek egymással.
Jó hétvégétek lesz akkor. Hova mentek? Majd számolj be!!Kép
Legyetek nagyon jók és vigyázzatok magatokra!!
Puszi: Kati
kfk
 
 

 
 

Szia Kati!Köszi a dicséretet ami a fotokat illeti.A játszóter saját tulajdon!-a hintát az egyik vidéki nagybácsi gyártotta ,minden más játék viszont megöröklött dolog a "gazdag" rokonyéktól mert ők már kinőtték,elég huzós beruházás lett volna mindez.A kutyust meg kenelbe lehet zárni hogy ne zavarjon,de imádja a gyerkőcöket.Mondjuk a fotók csalókák kicsit lelakottabb a részleg,mi a füvesitéssel próbálkoztunk de reménytelenül.Na pusszantás mert mennem kell a kukacért oviba evetke
evetke
 
 


Szia mindenkinek!Bár mostanában csak ketten tartjuk a frontot internetes barátnémmal!Csak elköszönni ugrottam be ,mert csomagolnom kell amig Gergő alszik.Legyetek jók mindenkinek kellemes hétvégét kivánok,vasárnap estétől megint "gyötörlek"titeket.Kati te külön vigyázz magadra puszi Evetke
evetke
 
 


Sziasztok mindenkinek!Hová lettetek lányok?Azt hittem levelezés hegyek várnak és napok óta semmi?Remélem nincs baj?!Hát holnap benézek sziasztok legyetek jók evetke
evetke
 
 


Sziasztok, szia Evetke!Kép
Tényleg nagy csend van csak én vettem el a kedvet mindenkitől??? Nyugtassatok meg hogy nem.
Evetke: Milyen volt a hétvége? Rokonok? Hol voltatok?
Velem csak annyi van hogy holnap fekszem be egy gerincvízvételre a BM Kórházba. Remélem hétvégére már hazaengednek, de tényleg nem akarlak ezzel untatni, mert lehet hogy ezért maradtunk csak kettenKépKép
Szerintem vasárnap már jelentkezem. Na szia és jó légy:
Kati
kfk
 
 


Kati, dehogyis! Csak azért írok most, nehogy ezt gondold! Én is sokat gondolok rád és szurkolok neked, és mindig várom a fejleményeket. Olvastalak is benneteket, sőt, a veszprémi topicot is mindig megnéztem, hogy tudjam, mik a fejlemények. Írni egyrészt azért nem írtam, mert nem volt sok időm, másrészt mert a végén már annyira egymásnak írogattatok, hogy nehezen tudtam volna beleszólni. (Persze ez azért volt, mert mi meg nem írtunk semmit.) Névnapi köszöntést köszi, lezajlott, Gellért kapott kukásautót, amire régóta vágyott. Az oviváltás úgy tűnik, bejött, hál'Isten azóta is minden rendben van, bár a betegeskedő idők még csak most jönnek. Már 3 hónapja itt lakunk, és végre sikerült berendezni a gyerekszobát, így Gellértnek már nem kell a nappaliban aludnia. Janka sajnos nagyon sokszor felébred éjjelente, ezért csak az első kört tudja a bátyjával aludni, rövidesen átjön hozzám. Ettől nagyon álmos és fáradt vagyok egész nap, ráadásul valamiért nem tudok nappal aludni akkor sem, ha lenne lehetőség rá. A múltkor szó esett kutyákról. Hát kisfiam fóbiásan fél tőlük, pedig én nagy állatbarát vagyok, ezért elszomorít a dolog. Nem is tudom, mi válthatta ki ezt.
Én is szívesen találkoznék veletek, főleg majd télen, amikor olyan nehéz programot találni, mert nem lehet biciklizni meg játszózni vacsoráig.
Na ennyit mára, ahhoz képest, hogy milyen régen írtam, ez meg most rém hosszú lett. Puszi nektek, Klárus.
klara
 
 


Na végre én is kezdtem kutatni a lemorzsolódások okát de akkor nincs gond és ez a lényeg.Miattad aggódtam Kati azt hittem valami történt és ezért nem irsz,nem kedvtelenitettél el szerintem senkit sem,hiszen azért vannak ezek az oldalak hogy segistünk egymásnak ha tudunk.Az más kérdés hogy az ember együttérez a másikkal ha megkedveli.Drága Klárusom te meg aztán ezer éve nem irtál azért lett a levelezés "egyoldalú".A kutyus dolog nálunk is visitásos félelem,érdekes hogy a sába mellett meg ugy közlekedik Gergő mint ha ott sem lenne.A téli találkozást pedig megszervezhetjük,előbb utóbb csak lesz rá mód hogy összejöjjünk,látod Katiig nem birok eljutni pedig ő negyed óra séta tőlünk.A hétvégénk nagyon jól sikerült,volt disznóvágás meg minden ami ezzel jár jó fáradtan jöttünk haza,de olyan ritkán járunk haza hogy ez mindent megér.na megyek megpróbáom utolérni magam legyetek jók és irjatok Sziasztok evetke Ui:hová tünt Borcsa?
evetke
 
 


Sziasztok!Kép
Klári annyira örülök, hogy jelentkeztél már tényleg komoly lelkiismereti kérdést csináltam abból hogy miattam vanKép Tudom hogy arra van ez a topic hogy az emer örömét is és bánatát is megossza veletek, de nekem mostanság csak bánatom van!Kép
Nagyon szupi hogy így bevált ez az ovicsere és hidd el továbbra sem lesz gond.
Szép lassan a lakásban is elrendeződnek a dolgok.
Nem lehet hogy Janka még nem szokta meg a lakást?
Lehet hogy azért köt ki mindig melletted.
Majd megbeszéljük a talit. Hozzánk bármikor feljöhettek.
Evetke: Annyira örültem, hogy felhívtál!!!!!!!KépKép Igen az első lépést nagyon nehéz megtenni, de aztán minden megy a maga útján. Úgyhogy már egy személyes találkát is összehozunk. Persze senkit nem hagyunk ki!!!Kép
Disznóvágás?? Az nagyon tuti dolog!
Borcsa hova tüntél???? Te voltál a legstabilabb ember most meg felénk se nézel?Kép Ugye minden rendben?
Na pusszancs csajok:

Kati
kfk
 
 


Sziasztok lányok!Hát kellett bátorság a tegnapi telefonhoz,de mivel azt hittem már a kórházban vagy akartam kis bátorságot önteni beléd Kati!Mindegy jól sült ,el remélem adsz hirt magadról,és ne félj biztos minden rendben lesz!-jut eszembe ki vigyáz a Bencére az apukán kivül van segitséged?Klárus láttam irsz a Zugloi barátnő topikba sikerült megismerkedned valakivel?A nappali alvással én is igy vagyok mint te nem birok egy percet sem pihenni pedig sokszor olyan fáradt birok lenni reggelente,pedig mi mostanában nyugodtan alszunk,pár hónapja hinni se mertem ezt.Gergő elég nehezen kezdte az éjszakát átaludni,de kivártuk.Valószinüleg tényleng az uj hely kavarta meg a pici lányodat,de ha nem áll be az alvása nagyon jó kis hom.pátriás bogyók vannak erre, szivesen leirom nekünk mi jött be ha nem szünik meg a probláma,igaz kérdés te mennyire bizol bennük és alkatilag bejön e Jankánál.A találkozást megszervezzük, valahogy hozzánk is jöhettek nyugodtan,majd lelevelezzük a dolgot idővel.Hát ennyi puszi mindannyiótoknak evetke
,
g
evetke
 
 


Sziasztok lányok!Hová tüntetek?Remélem nincs baj csak nincs időtök irni.Kati ha majd haza értél pár sort irhatnál.Na ennyi legyetek jók puszi evetke
evetke
 
 


Sziasztok!Kép
Ma megjöttem a kórházból és a gerincvízvétel eredménye NEGATÍV lett!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egy lezajlott látóideggyulladást állapítottak meg. Az értékeim annyira határértékek hogy sem megerősíteni sem kizárni nem tudják a sclerosis multiplexet sajnos de feleslegesen nem rémísztgetnek és negatívnak kell tekinteni. Nagyon boldog vagyok!!!!!!!!!!
Bencére a dédimama, és a nagymamája vigyázott az apukáján kívül. Ügyesen megoldották a dolgot úgyhogy ez miatt nem kellett aggódnom.
Evetke ne haragudj hogy nem hívtalak, de SMS-t nem tudtam küldeni mert amiről hívtál az rejtett szám volt, vezetékesen meg egyszer hívtalak de nem vettétek fel. Többször meg nem próbálgattam ne haragudj!!!!!! Telefonálni fogok, ígérem!Kép
Ti hogy vagytok? Hogy telt ez a pár nap?
Már csak ketten leszünk????? Azt hittem, hogy mire kijövök rengeteg levélet fogok olvasni de sajna nem így lett. Hol lehetnek a többiek?
Na legyetek nagyon jók és sok puszi nektek:
Kati
kfk
 
 


Ide is egy nagy nagy hurrááát!!! KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok! Azért nem írtam, mert nem volt levél az elmúlt naponba, és nem találtam a topicot. Egyet írtam, az meg elszállt. Na talán most. Kati, ez nagyszerű hír!!! Akkor most nincs semmi teendőd? Nem kell több vizsgálat? Látóideggyulladás mitől jöhet létre? Reméljük, most már megnyugod6sz.
Evetke, az alvás terén némi javulást hozott a Viburcol nevű homeopátiás kúp (nem félóránként ébred, csak 3,4x), de érdekel az is, hogy neked milyen ötleted van! Nem igazán a költözés az ok, előtte is rosszul aludt éjjelente, Gellért is csak kb egy éve alszik jól. Apjuk is rosszul aludt világéletében, én kb 20 éves koromig.
"Zuglói barátnővel" főleg ovikról cseréltem eszmét. Amúgy nekem elég sok barátnőm van, de többnyire elég messze laknak. Jó lenne valaki, akivel lehet a játszón legeltetni meg esetleg tornázni (még nem adtam fel teljesen).
Borcsának ne küldjünk emailt?
Pussz nektek is, talit meg érlelgessük. Klárus
klara
 
 


Sziasztok lányok!Öröm szemeimnek irásotokat látni a monitoromon.Kati mégegyszer 3x-os hurrá!-bocsi a rövid telefonért csak pont munkailag kerestek és nem tudtam nem felvenni.De a lényeg a kapcsolat felvétel kezdetét vette a többi majd kiforrja magát.Olyan jó hir hogy nincs baj és a hangod is röpködött,ez a fontos és a további pozitiv hozzáállás,majd mi itt a lányokkal küldjük feléd a pozitiv energiát.HAHAHA.Jól éreztem, sikerült összeszednünk családilag ezt a nátha félét.Nikiék tegnap az ovival a Medveparkba voltak ,jól felöltöztettem ugyan de szegény éjjel már alig tudott aludni az orr dugulástól.Vagy kibirom hozni belőle vagy hónapok óta először jöhet a dr.néni.Az utóbbinak kevésbé örülnék.Utálok fázni ti hogy vagytok vele?Klárusom nekünk bogyók jöttek be alvásilag.Három hónapos kúra volt/pulsatilla,stramonium/A kúpról is hallottam de mi azt nem próbáltuk.Én most nem járok tornázni ne gondoljátok hogy ilyen hamar feladom csak egyszerűen nem bir összejönni,ha mégis beleférne az időbe akkor tuti hogy menstruálok vagy fáj a fejem.Most a drága férjurammal kezdtünk kicsit jobban odafigyelni az evési szokásainkra.Átálltunk rozskenyérre,a vacsika ilyen lightes müzlis joghurt,tegnap már elcsábultunk és egy kiflit elfeleztünk kiegészitésképpen.Olyan jókat röhögünk egymáson.Az az igazság ő leszokott a dohányzásról és nem eszik ugyan többet, jó sokat mozog is,de valahogy pár kiló plusz rárakódott és bosszantja hogy kicsit nehézkesebb ezáltal a közérzete.Na igy vagyok ezzel én is,most picit teszünk ellene kiváncsi vagyok mikor unjuk meg.Végül is nem olyan nagy dolog kicsit egészségesebben főzni,és nem 10 körül vacsorázni.Majd meglátjuk mire jutunk, legfeljebb marad a Biro Ica kazetta itthon az is valami.Hu jó sokat irtam bocsi érte holnap is jövök puszi nektek evetke
UI:Borcsát itt ott látom néha felbukkanni,lehet hogy csak nem ér rá,én nem hiszem hogy miattunk mellőzné a topikot.Még adjunk neki egy kis időt aztán zaklassuk közösen.HEHEHE.
És más nem lakik körülöttünk?Nyugodtan belefolyhatnátok a levelezéseinkbe.
Sziasztok mindenkinek
evetke
 
 


Sziasztok!
Eleget teszek Evetke felszólításának, én is itt lakom a XV.kerületben, a Mézeskalács téren! Röviden magamról: még babás vagyok, a 28. hetet taposom (szilveszterre vagyok kiírva) és ő lesz az első lurkónk. Sajnos a nemét még nem tudjuk, mert elég szégyenlős a kicsike, de talán a holnapi ultrahangon végre megmutatja magát! Drukkoljatok!
Üdv Tigri
tigribigri
 
 


Szia Tigribigri!Köszike a csatlakozást,először is gratulálok a születendő kisbabádhoz.Reméljuk holnapra már arrol tudósitasz minket kukis,vagy puncis.-De a lényeg hogy egészséges legyen,mi az első babánál ugy voltunk mindegy csak gond ne legyen. A férjem viszont meggyőződéssel állitotta hogy kislányt csinált,és igaza lett.Ugyanezt eljátszottuk Gergőnél és ott is bejött.A Mézeskalácsteret csak hallomásból ismerem,van ott egy piac !?Na ennyi remélem máskor is idelátogatsz addig is vigyázz magadra és a babucidra!Én a Gergővel annó jan.1-re voltam kiirva de csak 10.én kivánkozott a világra,lehet hogy te is otthon koccintassz még ,vagy kitudja,lehet ő lesz a karácsonyi ajándék.Hol szülsz?
Nektek is kellemes napot csajok,elbujtatok a hidegben???
puszi evetke
evetke
 
 


Szia Evetke!
A Mézesen nincs piac, kicsit lentebb a Kolozsvár utcaira gondolhatsz azt hiszem, innen az olyan 1,5 villanyos megállónyira van. 5 db 10 emeletes panelből és pár 4 emeletes házból áll a tér, bölcsivel, ovival és katasztrófális állapotú játszóterekkel Kép
Egyébként nekünk is teljesen mindegy, hogy fiú v. lány az utód, már az is csoda, hogy megfogant! 3 évet vártunk rá, szóval gondolhatod, hogy nekünk milyen nagy öröm ő. Bár Apa inkább a kislányok felé húz...
István kórházban fogok szülni és bízom benne, hogy nem az ünnepek alatt! De majd a Babó eldönti, mint a te Gergőd is Kép
tigribigri
 
 


Sziasztok!Kép

Kiváncsi: Itt is köszi hogy szorítottál nekem!Kép
Továbbra is érdekel hogy hova tüntél, ugye nincsen baj?

Klára: Hát megnyugodtam nagyon!!!Kép Nem tudom sajna mitől lehet, 3-4 hónap mire teljesen felszívódik. Még a délpesti kórházba kell felkeresnem egy orvost aki direkt ilyen sclerosisos betegekkel foglalkozik és az Ő véleményét is ki kell kérnem. Majd a napokban fel fogom hívni és időpontot fogok kérni.
Szerintem is adjunk még egy kis időt Borcsának aztán kezdjünk el érdeklődni utána. Nem tudom miért nem jelentkezik, pedig Ő volt az egyik legstabilabb ember itt a topicban.

Evetke: Remélem Niki jobban van!!! Jobbulást neki!!! Hol van a medvepark? Veresen? Doki volt?
Nem baj hogy nem tudtunk sokáig beszélgetni, majd személyesen. Lényeg az hogy elindult a dolog!Kép) Nekem is el kellene kezdeni tornára járni. Én továbbra is maradok a műv. házas alakformálónál.
Úgy fázom én is mint a vadászkutya!Kép Nekünk saját kazánunk van és mára ígérték a próbafűtést de még semmi. Jéghidegek a radiátorok. A mosott ruhák is már két napja száradnak.

Tigribigri: Üdv itt közöttünk!!!Kép Már kezdett kihalni a topic, de remélem újból feléled!Kép
Gratula a picihez!!!!Kép Szégyenlős a drágám, de annál nagyobb meglepetés lesz majd születésekor.
Úgy látszik ez jellemző a férfiakra. Nekünk is mindegy volt hogy kislány vagy kisfiú csak egészséges legyen. Mégis Apa inkább kislányt szeretett volna, amit ugyan nem ismer be!Kép) Állítja hogy elsőszülöttnek fiú kell!Kép
Na befejezem mert egy kissé elfáradtam, legyetek nagyon jók és vigyázzatok magatokra!

Kati
kfk
 
 


Éljen, Tigribigri! Végre mi is drukkolhatunk egy pocakosnak! Én ismerem a Mézeskalács teret, anno laktak ott osztálytársaim, jó hely volt. Végül is nagyon közel van hozzád a szuper játszó a villamosvégállomásnál. Te régóta laksz a kerületben? Nálunk az első babánál szintén mindegy volt, ő kisfiú lett, de a 2-nál nagyon örültünk, hogy ő meg kislány. (Persze még egy fiúnak is örültünk volna, mert akkor még jobban tudnának majd együtt vonatozni.Evetke, nekem még Bíró Icám sincs, sőt, videónk sincs. Lehet, hogy át kéne mennem hozzád? (Ez csak vicc.) Már a Csokonaiba is elmennék, mikor is van az, Kati?
Kati, nagyon jó, hogy megnyugodtál, úgy aggódtunk érted. Reméljük, a gyulladás is lemegy a szemedről. Már jobban látsz?
Nálunk van fűtés, bekapcsoltuk, nem is fázunk, mert az előző lakásunk olyan hideg volt, hogy ahhoz képest minden meleg.
Pussz. K.
klara
 
 


Hurrá itt járt mindenki!Imádlak titeket!
Tigribigri:igen már rájöttem hogy azzal a Kolozsvári térrel keveredtem meg mindegy nem vagy olyan messze igy sem tőlünk.Külön öröm akkor a babuci érkezése ha nehezen fogant meg.Vigyázz magatokra ebben a hüvös időben,-érdekes minden férfi a lánybabák felé húz!?egyik sem fél a nőuralomtól!Én nem vagyok képben kórházilag,az István merre van?-fogadott orvosod van?-és a nevekkel hogy álltok ha nem titok?
Kati:Lassan kifelé tartunt a náthából /remélem/Gábor birta a legnehezebben,nem igazán tesz jót a de.rohanás kissé begyógyszerezve,de ez van dolgozni kell itt nincs szabadság sajnos.Gergő már lassan magának szivja az orrát a porszivóval,ugy látszik megérezte jobb ugy neki.Niki hát ő még alakulgat de itt a hétvége majd ki kammillázom belőle a kórságot.A medvepark Veresen volt és nagyon sok élménnyel tért haza!Kati a délpestit ne hanyagold addig üsd a vasat mig forro,minnél előbb legyél túl ezen a pár hetes rémálmodon.Pihenj sokat!!
Klárus:Tornázzunk együtt,szivesen látlak akár egy kávé erejéig is ha errefelé jársz.-és ez nem vicc!!- csajok ajánlottak nekem a Csokonaiban valamit ami babával együtt müvelhetö /torna?/nem vagyok képben ti tudtok valamit erről?
Azt hiszem ma elkezdünk füteni tovább nem kinlódunk,itt a hétvége szeretném kellemes hőmérsékletben eltölteni.Klárus ti vallásos család vagytok?-olyan szép dolgokat irtál más topikban egészen megfogott.

Na puszi mindannyiótoknak legyen kellemes a hétvégétek ha hamarabb nem is hétfőn nem kiméllek titeket! sziasztok evetke
evetke
 
 


Szia Mindenki, köszi a kedves fogadtatást! Hát megjöttünk az ultrahangról és Apának fülig ér a szája! Ugyanis 80%-ban kislányt jósolt a doki bácsi! Persze tényleg mindegy a neme, mert akár közhelyként hangzik, akár nem, az egészség a legfontosabb!
Mivel én is elég picurka vagyok a baba sem volt nagy, de meglepetésünkre beérte a korát és pont megfelelő minden! Olyan jó érzés, hogy minden rendben van! Kép Egyenlőre még keresztbe fekszik, érdekes, hogy pontosan tudtam, hogy hogyan. Egyébként Alexa lesz a neve, ha meg mégis fiucska, akkor Levente.
A szuper játszótér tényleg itt van egy köpésre, csak napközben a Kolozsvár úti sulisok foglalják el. A férjem jókat mosolyog rajtam, hogy ezen miért bosszankodok, még egy darabig úgysem visszük oda a csemetét. Kép
Klára! Hát elég régóta lakunk a kerületben, 7 éves voltam amikor ide költöztünk, majd a férjemmel 4 évig Gazdagréten laktunk munkahelyi szállón. Viszont a szívem visszahúzott és kimondottan itt kerestünk eladó lakást tavaly ősszel. Így most Anyukámék az egyik panelban, mi a másikban lakunk, ami elég közel s távol is van Kép
Mégegyszer üdv nektek!
tigribigri
 
 


Jaj lemaradt Evetkének az István kórházas dolog:
ez a kórház a IX. kerületben van a Nagyvárad téren (jó messze) és a dokim tartozik oda. (Aki eddig nagyon jó választás volt). Egyébként nagyon klassz dolgokat hallok és olvasok az István szülészetéről, remélem tényleg beválik. Tavaly a Rákos úti SZTK-ból kifolyólag kerültem a Szabolcs utcai Klinikára (ott is műtöttek), de oda már nem vágytam vissza. Újpesti Szülőotthonról nem volt kellő infóm.
tigribigri
 
 


Sziasztok!Kép
De jó, hogy ilyen élet van itt!!!KépMost már Borcsának is be kellene néznie!Kép
Most még csak pihengetek, de jövő héttől beindul a gépezet. Alakformálóra is menni kéne ide a művelődési házba. Csütörtökön megyek Eros Ramazotti koncentre. Pénteken meg elkezdjük az uszit megint Bencével. Novemberben agykontrollra is akarok menni. Ismétlőre mert már régen elvégeztem és most rámférne egy kis frissítés.

Klári: A Csokonai Műv. Házban van hétfőn 18.30-19.30-ig és pénteken 19-20 óráig. A 8 alkalomra szóló bérlet ára 3200,- Ft.
Még nem nagyon javult a szemem. Az orvos szerint 3-4 hónap amíg teljesen felszívódik ez a gyulladás, úgyhogy még van időm.Kép

Evetke: Javulást minden kis betegnek!!!!!! Használjátok ki a hétvégét a gyógyulásra. Mit dolgozol egyébként ha nem titok?Kép
Nem jár nektek a "Városházi napló"? Abban minden közösségi ház programja le van írva ami Palotán van. Nem ír olyan tornáról amit babával együtt lehet csinálni.
Természetesen még frissiben akarok elmenni ahhoz a dokihoz. A doktornő is ezt ajánlotta a kórházban. Ezekre a leletekre maximálisan lehet hagyatkozni.

Tigribigri: Gratula ehhez a 80%-os kislányhoz!!!Kép
Én is laktam Gazdagréten 1993-1995-ig. Te hol laktál pontosan?
Nekem a volt kolléganőm szült a Szabolcs utcában de nagyon meg volt elégedve. Azt hiszem egy női nőgyógyász volt az orvosa.
Milyen negatív élményeid voltak ott?

Na befejezem mert szerintem sokat dumáltam, legyetek jók!
Puszi: Kati
kfk
 
 


Szia Kati! Mi Gazdagréten 1998-2002-ig laktunk a Belügyminisztérium szállóján, a lakótelep legtetején, a buszmegállóknál lévő magányos, 10 emeletes garzonházban. Szerettem ott lakni, de azért itt jobb, pláne, hogy ez saját, igaz még 24 év a törlesztőrészlet Kép
Az esküvőnket 99-ben tartottuk, de itt a XV.kerben! Kép

Hát a Szabolcs utca elég kényes és hosszú történet. A dokimmal semmi problémám nem volt, csak maga a hely elég fájó számomra. Tavaly derült ki egy nőgyógyászati betegségem, aminek endometriózis a neve. Tömören annyit jelent, hogy a méhnyálkahártya nem kifelé, hanem a másik irányba vándorol menstruáció alkalmával. Különféle szigetek keletkeznek a belső szerveken, és ugyanúgy viselkednek mensikor, mint az egyébként normális helyen lévő méhnyálkahártya pl.véreznek. Na nekem ki kellett operálni tavaly az egyik petefészkemet egy ilyen bevérzés okozta ciszta miatt. Aztán 6 hónapon át hormoninjekciókat (hasfalba) kaptam, aminek a mellékhatása a klimax volt! Gondold el egy 24 éves nő amint klimaxol... Mindezek mellett tudtuk, hogy nem tudok teherbe esni már évek óta, ráadásul már csökkent is az esély egy petefészekkel. Közölték, hogy lombik lesz a dologból. A Szabolcs utca viszont szervezeten kívüli mesterséges megtermékenyítést nem csinál csak belülit, így a Budai Meddőségi Központba kerültünk. Csakhogy az égiek úgy döntöttek megérdemeljük a babát és spontán terhes lettem idén!!! Igaz minden természetgyógyászos dolgot kipróbáltunk elötte (termékenységi kapszulák, termálkristályos ülőfürdők, füvek stb.)
Remélem nem baj, hogy ilyen részletesen írtam le a történetet, de így kerek az egész. Ezek után kerestem a tökéletes dokit, tökéletes kórházi háttérrel. Pár hónap és kiderül jól döntöttem e, hogy az Istvánt választottam. A Szabolcs utcában egyébként sok jó orvos van, ismerem a női nőgyógyászokat is.
tigribigri
 
 


Sziasztok!KépSzia Tigribigri!Kép
Majdnem Anyósom is oda költözött a BM-es szállóra. Ő is Belügyes dolgozó és majdnem ott kapott lakást, de aztán Soroksárra került az újonnan épített szolgálati lakásba.
Én a lakótelep elején laktam, nem a lakótelep részen hanem az azzal szemben lévő honvédségi lakásban. A volt laktanyával szemben.
Én is itt a kerületben mentem férjhez, csak én 2000-ben a második férjemhez.
Nagyon szomorú a történeted!!!!KépKép Nem csodállom hogy nem fűznek jó emlékek ahhoz a kórházhoz. A lényeg azonban hogy mégis beköltözött a kis pocaklakó!!!!!!!!KépKép
Egyáltalán nem baj, hogy így leírtad a történetedet!!!Kép
Na sziasztok, puszi: Kati
kfk
 
 


Kati! A soroksári szállók nagyon klasszak, láttam róluk képeket és a szállódíj is olcsóbb picivel. Anyósod helyileg a BM-ben hol dolgozik?

Én meg örülök, hogy "meghallgattad" a történetet, szerencsére tényleg happy end Kép

Szió! Tigri
tigribigri
 
 


Sziasztok! Szia Tigribigri!
Igen nagyon szépek azok a lakások, de azok is csak 5 évre szólnak, úgyhogy most úgy néz ki hogy Gazdagréten lesz szolgálati lakása. Ha sikerül elintézni. Ő a Lurdy Házban az okmányirodában dolgozik. Bent volt a Visegrádi utcában de kikérte magát ide.
Nálatok ki dolgozik a BM-ben?
Evetke hol vagy????? Napok óta nem jelentkeztél, csak nincs valami gond?

Sziasztok!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok! Tornákról: babás torna itt, Zuglóban, a cserepesházban tutira van, Evetke, neked az nagyon messzi? A Csokonais időpontok számomra reménytelenek így újragondolva is, nem hagyhatom szegény férjemre az esti fürdetést, vacsorát, altatást, meg hát szoptatni is csak én tudok. (Ez kevéssé praktikus, de mit lehet tenni :-))
Igen, Evetke, mi próbálunk vallásos család lenni, járunk templomba, és nagyon kedves, hogy elolvastad szösszeneteimet abban a bizonyos topikban. Igazából nem akartam túlzottan belefolyni, mert így, ebben a formában elég nehéz. Nagyon örülök, ha valami mégis átjött abból, amit mondani akartam.
Tigri, hát ez valóban nem lehetett könnyű, tisztára csoda, hogy megpocakosodtál, nem? Én az Istvánról hallottam jót is, rosszat is, amint a Szabolcsban is szültek ismerőseim. Ezek a kórházi élmények annyira szubjektívek, ugyanarról a helyről teljesen különböző benyomást lehet szerezni. Viszont az István legalább tutira szoptatásbarát. Nagyon praktikus, ha a szomszéd házban lakik anyukád, ügyesek vagytok. A tízemeletesekben laktok?
Minálunk tornyosodik a nemalvás, pl szombaton Janka nappal sem aludt szinte semmit. A Viburcol sem segít igazán, nagyon álmos vagyok, gondolom, ő is. De most épp elszunnyadt.
Na elég ennyi, mert a végén nem győzitek elolvasni. Pusszancs mindenkinek, a betegek is gyógyulgassanak! Klárus
klara
 
 


Sziasztok lányok!
Vagyok én csak a hétvége ugy tele volt tennivalóval, hogy egy percre sem volt a gép bekapcsolva,ezért sajnos mellőznöm kellett ezen szórakozásomat.Viszont nagyon örülök hogy tényleng ilyen szépen beindult a topikunk,már csak az alapitó /Borcsa/hiányzik és persze mindenki más aki kedvet kap hozzánk,ezt se felejtsük el.
Tigribigri:Örülök mindennek ami veled történt és történik,ti tényleng megérdemlitek a picibabát,nem hiába nem adtátok fel.Nagyon sok örömed teljen majd az anyaságban,ez egy olyan érzés ami hihetetlen érzéssel tölt el szerintem mindannyiunkat.Kórházilag én csak itt a kerületben vagyok képben nekem bejött,és ha te is elégedett vagy a hozzáállásukkal akkor hiba nem lehet ami a választásodat illeti.Majd meglátjuk mi lesz ha kibújik de a férfiak jó megérzők.Hogy telnek a mindennapok?Terhestorna?-Plusz kilók stb.?Dolgozol vagy már gondolom pihensz inkább.Ezek a lakásmegoldási lehetőségek hihetetlen terhet rónak az emberre,mi is hasonló előtt állunk csak mi épitkezni szeretnénk jővő tavasszal,sajna mint egyetlen lehetőség a jelzálog lesz a megoldás,de lassan kinőjük a házat és ez igy lesz egészséges.
Kati:örülök hogy lassan minden rendbejön veled kapcsolatban ,vissza nyered régi fitt formádat Igy helyes!!
Klárus:Nem tudom hol az a hely amiről irtál,most mennem kell majd folyt jöv
Bocsika Sziasztok
evetke
 
 


Helló mindenkinek!

Kati! Pedig már azt hittem ismerem az anyósodat, de nem. Én is BM-es vagyok (Mogyoródi út), meg szegről-végről a férjem is, ő tűzoltó. Egyébként csak csendben jegyzem meg, hogy ha gáz van, alapos indoklás mellett egy évet tuti, hogy tud hosszabbítatni a lakásosztályon.

Klára! Tényleg csoda a baba, de biztos megérdemeltük! Remélem azért nem fogjuk nagyon elkényeztetni Kép A kórházas dolog tényleg teljesen szubjekív, mert én még olyanról nem hallottam, ami megfelelt volna minden embernek. De talán így a jó, hogy nem vagyunk egyformák!
Igen az egyik 10 emeletesben lakunk. Szerintem is jó, hogy anyuék itt vannak a szomszédban, mert legalább tud majd segíteni jövőre!

Evetke! Hogy kell azt csinálni, hogy a gép ne legyen bekapcsolva?! Kép Vagy jövőre megtudom? Kép
Az előzmények miatt veszélyeztetett terhesnek tekint a dokim, és már hónapok óta itthon vagyok. Szerencsére, mert ha még dolgoznom is kellene biztos, hogy nem lenne ilyen nyugodt terhességem. Elég stresszes melóm van sajna, most külön öröm pihenni! Eddig 9 kg híztam, most 52 vagyok Kép A héten meglátogatom a kórházat, mert kezdődik a szüléselőkészítő tanfolyam, lehet, hogy megnézem milyen a torna, de annyira még nem lettem lelkes tőle. Igazából örülnék neki ha majd utána is maradna valamicske rajtam, mert nem tudok hízni. Persze mikor ilyeneket beszélek mindenki csak csodálkozik, de hát mit lehet tenni ha ilyen kis pici, "nyeszlett" vagyok Kép
Hát az építkezéshez sok sikert előre is! Nekünk is minden vágyunk egy kertes ház, remélem egyszer valóra válik. Majd a lottó ötössel... Kép

Sziasztok
tigribigri
 
 


Sziasztok mindenkinek!
Bocsika a du. rohanásért csak jöttek is,meg a Gergő is ébredezett és félig lógva fejeztem be az utolsó mondatokat.Igazából pár pill.van most is pedig annyi mesélnivalóm van,azt hiszem ma este benézek a chatra 10-után esetleg nem jönne valaki közületek!!??Ha nem találkozunk akkor is nyugodtan tudok irni nektek miután a kis családom aludni tér.Vigyázzatok magatokra puszi mindenkinek evetke
Ui:tényleng hátha összefutunk megpróbálhatnánk.
evetke
 
 


Sziasztok!Kép
Mit szóltok milyen szép idő van? Még az embernek a közérzete is jobb állítom!Kép
Péntekenként megint eljárunk usziba. A gyerkőcnek is kell egy kis mozgás és szerintem ellenállóbb is volt a betegségekkel szemben. 3 hónapos kora óta járunk vele.
Evetke: Én olyan 4-7 között szoktam chatelni. Mostanában minden nap arra járok. Tegnap este annyian voltak fenn, hogy alíg bírtam követni az eseményeket!Kép Neked az az időpont nem jó? Korai?

Klára: Ne hagyd magára Apát!!!KépKép

Tigribigri: Tényleg nagyon jó, hogy a szomszéd házban lakik Anyukád. Majd meglátod milyen jó lesz! Nekem sajna Balatonon laknak a szüleim, úgyhogy rájuk nem nagyon támaszkodhatom. Az Anyósomék meg még fiatalok, ígyhát dolgoznak és örülnek ha a hétvégéjük szabad.Jó, nem azt mondom hogy nem vigyáznak Bencére ha arról van szó de csak a legvégső esetben kérjük meg rá őket, s ahova csak lehet visszük magunkkal.
Te a 9 kg hízással vagy 52 kg????? Adjak pár kg-ot?Kép) Rajtam van bőven úgyhogy ha kell csak szólj!Kép)
Na mára ennyit belőlem!
Vigyázzatok magatokra!
Puszi: Kati
kfk
 
 


sziasztok mindenkinek!Na ha az égiek nem szólnak bele most talán picit tudok irogatni.Tegnap jól rákészültem az estére,aztán miután feljöttem a netre 10 percen belül lefagyott a gépem.Gáborom most du.gyógyitotta meg.A chetet illetőleg az esti órákban is csak beugrok beszélgetni tényleng nehezen lehet ha sokan vagyunk fenn,ha csak nem célirányosan kerestek valakit.Az az igazság nálunk 13-15-ig van nyugi, Gergő akkor alszik mondjuk ha nincs olyan hangulata hogy a fejemen akar ugrálni bármikor gép elé tudok ülni.Este viszont ilyenkor már alszik a kis családom,igy szabadon garázdálkodhatok.Valahogy nem tudom mostanában utolérni magam és titeket sem akarlak hanyagolni.
Kati:Pont most dobtak be egy Városházi naplót tényleng benne van a program,talán azért kerülte el eddig a figyelmemet mert célzatosan nem kerestem semmit.Kár hogy a bababörzéről lemaradtam szivesen bámészkodtam volna.Ti mentek a nagyra most BNW-területére?-én idáig mindig voltam de most lemaradtam jegyileg,majd legközelebb.A múltkori melós-kérdésedre válaszolván bedolgozást művelek csak kicsit bonyolult formában.Hol van munka ,hol nincs egy ismerősöm segitségével sikerült a dolog ugyhogy hálás lehetek érte bármeddig tart is,-remélem sokáig!DE ma volt egy vendégem megint csak munkalehetőség ez kicsit körülményesebb,de látok fantáziát a dologban.Most emésztem a dolgokat,aztán magamon kipróbálom és aztán döntök.Gondolom sejtitek ez picit marketing stb.én az ilyentől mindig huzodoztam de ez most más,az egészség pedig mindent megér.Eszembe jutottál Katalinom mert a te"bajodra"is annyi jó dolgot hallottam.Ti mennyire hisztek az ilyenekben?-engem lehet azért fogott meg mert a hom.pát. sem áll távol tőlem.Na ez majd még kiforrja magát bennem és akkor beszámolok.Mi újsi veled?-elkezdtétek az uszást,nehogy túleröltetsd magad.Remélem minden okés!Nálunk hol stagnál a köhögés hol katasztrófális,ma ugy döntöttem kérek egy időpontot /csüt.reggel/tök jó,annak kivánom a legjobbakat aki ezt a baromságot kitalálta.Gergő is dinka mostanság ő ugy döntött az éjszakákat szekitja meg egy egy üvöltéssel.Utoljára akkor csinálta ezt amikor jött a foga.26 hónapos korra irnak 20 fogat,mi 21 hó.vagyunk és 16 van.-jönnének a rágófogai???!Mert nyugisan fekszik semmi vergődés,rendesen eszik,már nem taknyos.-utálom ha tehetetlen vagyok.
Tigribigri:Tényleng szerencsés vagy hogy anyukádra bármikor számithatsz,nekem nincs ekkora mázlim.Nem mintha nem lakna közel hozzánk,csak a kapcsolat nem olyan ,azonkivül van egy 9éves öcsikém megvan vele a maga baja.Én már 14 éves koromtól megtanultam gondoskodni magamról,az élet hozta igy de mindenért kárpótolt a csodálatos férjemmel,és a két gyönyörü gyermekemmel.Többet nem is kivánhatok.Veled mi van,pocaklakó virgonckodik?Egyébként majd megtudod milyen az ha a gépet nem tudod bekapcsolni ha megszületik a kismanó,kevés lesz a nap 24 órája,aztán belejössz mindenbe,édes bosszuság ez de mindennél többet ér.Nagyon örülök hogy sikerülhetett neked is.
Klárus:A gondolataidról picit/tudod,az a topik/nekem sokminden fontos volt az életemben,Mindkét gyermekem meg van keresztelve,templomi esküvőnk is volt...de nem vagyok álszent.Ettől még vannak hullámaim amikor jólesik és elmegyek ide a nagytemplomba,egy vasárnapi misére,valahogy olyankor ugy érzem szükségem van rá,és megnyugtat.Remélem ettől nem leszek kevésbé szimpatikus nektek,csak akartam hogy megértsd miért jöhettek át a gondolataid.Irsz majd a cserepesházról??
vannak jobb éjszakáitok.
Na még egy picit magamról,képzeljétek eljutottam végre fodrászhoz rendesen megujultam.Lehet hogy néha jobban kellene figyelnünk magunkra is,-most a kozmetikus köv.valahogy a jövőhétre beiktatok egy kis gyantás kinzást,attól hogy nincs bikini nem kell beerősödi télire/bár az is melegit/HAHAHA
Most aztán olvashattok bocsi a szófosásért,de összegyűltek a dolgok és jó volt leirni.
puszi mindannyiótoknak
sziasztok evetke
evetke
 
 


Sziasztok! Evetke, a cserepesház az IKEA közelében van, és asszem kedd reggelenként van babamama torna, de alakformáló is van, és egyéb finomságok, csak egyedül nem merek menni, nagy nyúl vagyok.
Fodrászhoz én is erősen készülök, folyton azon tipródom, hogy vágassam vagy növesszem, aztán egy ponton elegem lesz. A kozmetikus iszonyú drága buli, én inkább itthon nyúzom magam.
Az én anyukám sem lakik messze tőlünk (a Pázmány P. utcában), de ha találkozunk, folyton marjuk egymást, nekem semmi nem jó, amit csinál, soha nincs köszönet a segítségében. Most épp mosolyszünetet tart. Legutóbb pl benti szandálban hozta el az oviból Gellértet, zuhogó esőben, és még ő volt megsértve, hogy miért nem mondtam el részletesen, hol a cipője (nem benn a szekrényben volt, hanem a többiekével együtt egy polcon). Ilyeneket csinál zsinórban, mindig felbosszant. (Na, most jól kipanaszkodtam magamat.)
A számítógép nálunk sem volt hétvégén bekapcsolva, és chatelni sincs időm abszolút, ide hozzátok viszont szívesen jövök. Nekünk csak modemünk van egyébként, a chat igen drága lenne, főleg napközben.
Mi minden vasárnap járunk templomba, a Bosnyákra vagy a Pestújhelyibe. Utóbbiban most egy gimnáziumi barátom lett a káplán, nagyon örülök, hogy ilyen közel van, nagyon jól prédikál, és tök jó fej is. Éppen a vallásos alapállás miatt én a természetgyógyász dolgokat erős gyanakvással figyelem, bár nem írtad pontosan, mi is ez a marketing téma, de ilyesmire tippelek. Azért ne gondoljatok nagyon bigottnak, lehet velem normális, 7köznapi dolgokról is beszélgetni...
Pusszancs mindenkinek, Kíváncsi vagyok, Borcsa jelentkezik-e a másik topikban. Klárus
klara
 
 


Sziasztok!

Elég nyomott a hangulatom. Kicsit kivagyok amikor csecsemőgyilkosságokról hallok híreket... Mindig az jut eszembe, hogy a meddőségi központban leülni nem lehetet, mert annyian voltunk Kép

Tegnap meg Anyu hozta ránk a frászt, amikor zokogva hívott, hogy elbocsátották a munkahelyéről létszámleépítés miatt. Ja és mindezt a folyóson közölte vele a főnöke. Ma meg közölték, hogy mégse, bocsika. Hallotatok már ilyet?!

Egyébként azért izgalommal várom ám, hogy mint nagymama, hogy fog viselkedni. Mert már most úgy veszem észre, hogy nehezen tudja elfogadni az új dolgokat. Gondolok itt például a cumiztatásra. Mert egyenlőre még úgy gondolom nem cumizunk, csak ha muszáj.
Kép Vagy pl. mindent megteszek annak érdekében, hogy ne legyen tápszer (persze majd ez is eldől). Ő ilyenkor kicsit furán néz, de bízom benne, hogy nem lesz sok vita.

Kicsim nagyon hiperaktív, szinte egész nap rugdosott. Imádom minden mozdulatát! Ma voltunk az első szüléselőkészítőn, szerintem klassz ez az István kórház. Bízom benne, hogy élesben is ilyen rugalmasak lesznek, mint ahogy most elmondták. Lehet, hogy furán hangzik, de egyáltalán nem félek a szüléstől. Ha tudnám, hogy itt az ideje, mert a baba már akkora, hogy megszülethet, szinte azonnal mennék a kórházba.
Valszeg erősen rajtam van a fészekrakási ösztön is, mert nagyon lelkesen "készül" ám a gyerekszoba. Azért az jó érzés, hogy neki legalább lesz ilyen is, mert a szüleinek nem volt...Remélem sikerül majd őt úgy nevelni, hogy értékelje is.

Na lelövöm magam, puszi nektek! Tigri Kép
tigribigri
 
 


Szia Tigri! Édes ez a cumis vigyori pofa! Nálunk amúgy fiam cumizott, lányom nem, ő bal hüvelykujján nyammog, ha aludni szeretne. Míg meg nem találta, csak és kizárólag a hasamon fekve tudott szunyókálni, éjjel is így fekszegettünk. Irtó pihentető volt...
Ne is mondd, engem is megrázott ez a hír a rádióban! Akárki akármit mond, egyszerűen nem tudom elképzelni azt a lelkiállapotot, ami ilyesmihez vezet szülés után. Annyira sokan szeretnének örökbefogadni... Jaj, ne is beszéljünk erről.
Ügyes vagy, hogy nem félsz a szüléstől, maradjon is így! Biztos jó kezekben leszel az Istvánban! És én is nagyon irigyellek ezért az 52 kilóért, bár minden hasonlóan vékony barátnőm panaszkodik épp azért, hogy nem tud hízni, hiába is eszik. Szerintem akkor is sokkal jobb (lenne) sovinak lenni, mint daginak. Én csak 7 kg-t híztam az első terhesség alatt (persze nem 43-ról indultam, hanem 15-tel többről), de azt azóta sem fogytam le! Nem tudom, hogy a szoptatás miatt, vagy hogyan, mindenesetre eléggé utálom. Férjem egyébként rendkívül vékony szintén, 186 cm-hez nem éri el a 70 kg-t...
Szegény anyukád, jól megijedhetett. De ha még enm volt biztos, hogy leépítik, minek riogatták?
Kati, neked jó bulizást a koncerten! (Mintha holnap lenne.)
Pusszancs, most legyen elég ennyi belőlem. Klár
klara
 
 


sziasztok lányok!
Ma én is nyomott vagyok,olyan fejfájással ébredtem hogy szinte hányingerem volt/picit van is/-sajna nekem a kettő eggyütt jár.Aztán fél nyolckor a dokinál kezdtünk,tök feleslegesen mert a Nikinek hála istennek már nincs baja,de az időpont adott volt legalább pár dolgot átbeszéltünk vele 10-re jöttek ADSL-szerelni ugyhogy mint a villám kellene ezentul dolgoznia az internetnek,de nagy turóst mert nem tudták felismertetni vele a hálózati kábelt,Ugyhogy az addigi múlóban lévő fejgörcsöm viszatért,mag aztán Niki az előbb ide jött hogy valami van a "fogán"-hát egy akkora kitüremkedés van az inyén hogy csak na,ugyhogy du.irány fogászat.Na hát ezért nem tudom én soha utolérni magam.Éppen megtudtam főzni ,most alszanak a gyerekek ugyhogy mint" meggyugvás szigete"idejöttem hozzátok.
Kati merre jársz??
Klárus igaz hogy messze van a baba tornás de mivel kifejezetten ilyet keresünk a hugommal ,és ö kocsival közlekedik elvileg megoldható.Légyszi részletezd a dolgot ha tudod.Idő,pénz....A marketinges dologra jól ráéreztél,de még erősen gondolkodom,mert elég húzós árilag,egyébként meg én ilyen nyüzsgős emberke vagyok azért találtak meg.Hát te sem vagy egy ilyen anyukával erőlébb,de miért ilyen ,mi hozza ki belőle?Ilyenkor mondom én azt jobb is ha maga old meg mindent az ember csak azok a dolgok nem köszönnek vissza./saját tapasztalat/
Kedves kismamánk!-Ne foglalkozz azzal ki mit mond hidd el mindenre ráfogsz érezni magadtól.Nekem sem cumizott egyik gyerekem sem,de nem rajtunk múlott.-mi is vettünk cuclit amikor sirt próbáltuk vele nyugtatni,de mindkettő elutasitotta.Azt hiszem a Gergőnek volt egy pár hetes átfutása mert 1 hónaposan vele kórházban voltam,és ott a szájába nyomták hogy ne sirjon.A szopizás meg megint csak ne legyen már most görcsös téma mond meg drága anyósodnak az sem rajtad fog múlni szerintem.Én Nikit 1 hónapos koráig tudtam szoptatni DE soha nem lakott jól,ma már tudom ezt.Akkor irattam tápszert nem érdekelt ki mit mond és utána átaludta 1 hónapos korától az éjszakát és soha semmi gond nem volt egészségileg hála istennek,és ne is legyen.Persze biztos az anyatejnél nincs jobb,de hagy ne járjon érte főbelövés ha mégsem müködik.Gergőt 2 hétig birtam szoptatni pedig mindent szedtem amit ajánlottak,okulván az első terhességből mégsem lettem okosabb tőle.Hát erről ennyit,pedig miket mondtak nekem is .-jó sokat bőgtem , aztán szartam mindenki fejére,és lám növögetünk,okosodunk gond nélkül.De ha bármiben tudunk segiteni bátran kérdezz,szivesen tesszük szerintem mindannyiunk nevében mondhatom.A szülés pedig csodálatos dolog minden fájdalmával együtt,én a végén paráztam picit.-de flottul ment minden.Gergőt már apásan szültük.-és életreszóló élmény volt ez mindkettőnknek.Ti hogy szültök?
Na ennyi mert ébrednek a gyerekek puszi mindannyiótoknak
evetke
Kati jó bulizást a mai koncerthez!Majd mesélj!
evetke
 
 


Sziasztok!Kép
Tegnap volt a nagy koncert!!!Kép Nagyon szupi volt és borzasztóan jól éreztem magam!!!!KépKép
Állójegyünk volt ugyhogy lent voltunk az arénában mindössze 10 m-re a szinpadtól. Úgy viselkedtem mint leánykoromban egy koncerten!Kép Este 10-kor lett vége utána még elmentünk egy zenés klubba kicsit beszélgetni meg leöblíteni a koncert porát!Kép)
Most meg usziba megyünk Bencével meg egy barátnőmmel. Jónak tűnik innen bentről az idő, süt a nap. A kedvem is nagyon jó!Kép
Holnap meg Balcsira megyünk Anyuékhoz!!!Kép

Evetke: Mikor lesz a nagy bababörze? Már 3-szor legalább elindultunk, de soha nem értünk oda. Egyszer már tényleg meg kellene nézni. Azt mondják jó korán kell menni mert akkor van választék. Az egész már itt bukik nálunk mert 8-9 között kel a gyerek és mire összekészülődnénk addigra már nem érdemes kimenni. Tényleg sokkal olcsóbb?
Én is elmentem a múltkor kozmetikushoz egy kis nyúzásra (gyanta). Nem volt olcsó mulatság!Kép De ennyit megérdemlünk nem?
Evetke próbáld ki az a szert és ha jó a véleményed róla akkor lássuk. Én hiszek benne, bár mostanság elég sok átverés van úgyhogy kicsit tartózkodóbb vagyok de ha meg tudnak győzni akkor nem zárkózom el előle. Tudod én is foglalkozom fehérneműkkel, de mindig olyanoknak adom el, hogy egy fillért nincs pofám rátenni. Tehát nekem teljes anyagi csőd. Elmegyek érte, visszaviszem és kicserélem ha nem jó és még árában is adom. Nem vagyok jó kereskedő!Kép

Tigribigri: Sajnos vannak ilyen emberek!Kép Nekem is kinyílik a bicska a zsebemben ha ilyet hallok. Egyes emberek tényleg mindenre képesek és mindent megtesznek azért hogy babájuk legyen, mások meg minden elkövetnek hogy ne legyen.

Ne hari majd folytatom de most el kell mennem mert elvisznek kocsival minket az usziba.
Majd még jövök!!!!
kfk
 
 


Kati, a nagy börze
26-án lesz. Mi sokszor voltunk, de jórészt mindig megbántuk. Iszonyú tömeg van, és drágán adják a dolgokat többnyire. Babkocsit sem kaptunk ott, amikor kerestünk. Egyszer sikerült vennem jó dolgokat, de tulképp egy használt babakellékboltban ugyanannyi esély van rá, hogy kifogjam őket, és nincs tülekedés. Igazán korán menni nálunk is reménytelen, gyerekkel meg férjjel menni őrület, parkolóhely alig van, az is fizetős. Pelenkákat is árulnak, de nem igazán olcsó, a belépőjegy meg a parkolás elviszi a hasznot. Ha meg busszal zötyögök, nem tudok venni semmit, mert nem bírom el (főleg a pelusokat). Azért lehet, hogy kimegyek, de csak egyedül, és nem is korán. Szerintem azoknak érdemes, akik első babát várnak, és tényleg mindent meg szeretnének venni. Ha szerencséjük van ki lehet fogni jókat.
Koncert jó lehetett. Tök jó, hogy tudtál kicsit kikapcsolódni. Bizony, fiatal koromban én is sokat jártam, képzeljétek, R-GO rajongó voltam. Viszont a színpadhoz közel állást megszívtam, szerintem sokat romlott a hallásom emiatt.
Evetke, a cserepesházról: babamama torna kedd 11-11.45, 2500/hó, egy alkalom 700 Ft; kondicionáló torna kedd, csüt 8.30-9.30 vagy 19-20, 3300/hó, 700/alkalom. Cím: Vezér út 28b.
Tigri, én nagyobb sikerrel szoptattam, mint Evetke (szoptatok), ha majd gondod lesz netán, ez ügyben (is) szívesen segítek. Más: nincs szükséged véletlenül szülés utánra való nagy nedvszívó betétre vagy újszülött fürdető szivacsra? Előbbi megmaradt, utóbbit nem használtuk. Olvastam az Istvános-topicban, hogy voltál szülésfelkészítőn. Tetszett?
Hát ennyit mára, nem akarok túl hosszú lenni. Puszi mindenkinek. Klár
klara
 
 


Sziasztok lányok!
Hát valamivel jobban telik a mai napom,de nem nyavajgok nektek.
Kati:komolyan irigyellek,tök jó lehetett kicsit ellazulni,kitörni önmagadból,kell is ilyen néha.Mi Gáborommal egy du.mozit nem birunk összehozni,de rajta vagyunk.Meg családi szervezés alatt áll az Operaház fantomja,talán jövőre kapunk rá jegyet addigra meg valahogy találok valakit a családból aki vigyáz a kölkökre.Szóval egy a lényeg picit magunkra is kell néha áldozni,ettől még nem dől össze a világ,és jobb is az ember közérzete,kicsit feltöltődik.Gergő születése előtt mivel Niki már bátran aludt a hugoméknál mi is csaptunk görbe estéket /ritkán/ voltunk egyszer a heti hetes felvételén is,egész jó volt.Zeneileg én kicsit "vidéki"vagyok,szivesebben mulatozom,hallgatok Szandit...azért ne irjatok le teljesen.De anno voltam Falco és Bad Boys koncerten .Jesszus mikor volt már.
Milyen volt az uszi?Bence elszokott fáradni?-érezd jól magad a Balcsin és sétáljatok nagyokat ha ilyen szép idő van.
Klárus:Ezt a babatornás dolgot a hétvégén megbeszélem a hugommal és visszajelzek.Kipróbálod velünk ha mennénk?-és te Kati?-jut eszembe gyerekileg nincs korhoz kötve mert hogy a fiuk 21 hónaposak?
Tigribigri merre jársz?
Képzeljétek irtam egy topikba aminek valami keresem ezt a személyt a cime.Szóval ide irányitottam a Borcsánkat hátha oda téved.A bababörze,hát vegyes érzelmeim vannak.Tényleng nem olcsóbb semmivel na jó egy picivel,ha éppen szerencséd van.Én árulni voltam kinn,mivel befejeztük kis családunk gyarapitását ugy gondoltam a megmaradt cuccokat nem őrizgetem.Rengeteget elajándékoztam,és amit folyamatosan növünk ki azt picit vissza forgatom,egész jól árultam mindkétszer de velem nem szállt el a ló,talán ezért.Egyébként tényleng érdekesen működnek kinn az emberek,sokszor nekem is megállt az eszem.Tényleng nem tudtok a közelbe jo turit?-a hugom ujpesten az Árpád uton talált egy tök jót,eszem megáll miket vesz maguknak fillérekért.Persze kg-ra mérik és nem egyenként van beárazva.Azzal se lenne baj,de olyankor kicsit drágállom már.Na vigyázzatok magatokra,biztos bekukk.a hétvégén mert tegnap bekötötték az ADSL-t és olyan a gépem mint a villám,és talán nem is fog a rendszer kétpercenként ledobálni.
Kellemes hétvégét addig is puszi
evetke
evetke
 
 


Evetke, okvetlenül mennék én is! pussz K.
klara
 
 


Halihó!
Itt vagyok-ragyogok Kép

Klára! Anyummal kapcsolatban csak annyit, hogy szégyen-gyalázat, hogy ilyet megtehetnek, hogy játszanak az ember idegeivel! Sajna jópár létszámleépítést én is láttam a melóhelyen és állítom, hogy próbáltak ésszerű elveket követni (pl.nyugdíj előttiek nyugdíjba) és feleslegesen senkit sem paráztattak. Na mindegy.Kép

Nagyon köszi, hogy gondoltál rám betét és szivacs ügyből kifolyólag, mert bevallom még egyiket sem vettem!
A szüléselőkészítő nagyon klassz volt. Remélem tényleg ennyire rugalmasak lesznek "gyakorlatban" is! Csupa szupi dolog hangzott el: szoptatás maximális támogatása, nincs beöntés és borotválás, sok először szülőnél is sikerül a gátvédelem és még csomó pozitív dolog. Ami nagyon aranyos, hogy először Apuka fürdethet ha van kedve. Úgy gondolom, hogy a további hetekben is elmegyünk, mert még a szülőszobát is látni akarjuk és jó témák is lesznek (légzés, fájdalomcsillapítás,babaápolás stb).

Evetke! Igen apás szülés lesz, ez egy percig nem volt kérdés. Kép Nagyon készül már a lelkem, bár egy kicsit megrettent ettől az első fürcsitől Kép
Amúgy meg nehogy kevesebbnek érezd magad a tápszer dolog miatt! Ugyanolyan jó anya vagy akkor is ha így táplálsz! Sok barátnőm tápszerezik és okos, fejlett gyerekeik vannak. Egyáltalán nem értem sok helyen miért indult ilyen harc a tápszeres és az anyatejes mamák között! A Kismama újságban valaki olyan jól leírta: ez nem verseny! Én is tápszeren nőttem fel és lám vígan elvagyok. Szóval: MINDEN ANYA JÓT AKAR A GYEREKÉNEK! Van akinek sikerül van akinek nem. Én is úgy indulok neki, hogy szopi-szopi és szopi, de ha nem megy nem fogom főbelőni magam!Kép
Nagyon köszönöm előre is mindenkitől a felajánlott segítséget és igérem ha kell (ne kelljen Kép ) igénybe is veszem! Lehet, hogy meg is fogtok unni!

Kati! Hú nagyon klassz lehetet az Eros koncert! Kép

Börzével kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes kimennem?
Rengeteg babaruhát kaptam kölcsön szóval különösen ruha miatt nem mennék. Babakocsit nagyon olcsón (igaz kínai, de kit érdekel Kép )
sikerült vennünk. Már csak "apróságok" hiányoznak, amiket szerintem még bárhol beszerezhetek. Igazából utálom a tömeget. Viszont kiváncsi is vagyok, hogy milyen ez a börze dolog. Nem tom', még gondolkodom.

Na befejezem mára, üdv mindenkinek!
Tigri
tigribigri
 
 


Evetke! Elfelejtettem megkérdezni, hogy mi volt a fogászaton?
tigribigri
 
 


Sziasztok! Tigri, fentebb már megírtam a véleményem a börzéről, továbbra is azt mondom, hogy nem érdemes kimenni, persze ha ANNYIRA érdekel, hogy milyen, akkor menj, de csak ha bírod az óriási tömeget, lökdösődést, stb. Egyébként nekem ezeken az említetteken kívül is vannak megmaradt apróságok, főleg sosem használtak, amiket ajánlottak megvenni, így bimbóvédő, tejgyűjtő kagyló (ezt használtam is), cumik, cumisüvegek, mittudomén. Írd meg, mi kell, hátha van, úgyis utálom rakosgatni ezt a sok mindenfélét. Van pólyánk is, mi furcsamód azt eleinte használtuk, főleg, miután a fiam 3 hetesen kiesett a mózesből és betört a feje! De mondom, lehet, hogy én is kinézek ezzel együtt, csak drágállom tulképp, meg sok idő is. Gyerekeket és férjet bizti nem viszek. Nekünk igazából bicikliülés kéne, de azt biztos nem visznek most, tél előtt, csak a kövezkezőre. Tényleg, mellszívód van? Azt érdemes börzén venni, mindig szokott lenni. Avent Isist ajánlom.
Evetke, fogalmam sincs, van-e korhatár a babáknál, mondjuk 21 hónapost már nehéz egy helyben tartani. Van még egy hely Zuglóban, ahol vannak tornák, a Hermina úton a Thökölynél, de babás nincs, viszont mamáknak vagy 3féle. Ez érdekel esetleg? Ja, Evetke, már régóta akartam kérdezni, lévén, hogy mintha azonos évben születtünk volna, hogy te nem jártál a Dózsába? Vagy akkor nem itt laktál?
Kati, úszás milyen volt? Mondjuk ebben a náthás időben vigyázni kell vele, nem? Képzeld, olvastam egy cikket a SM-ről, elég ijesztő volt. Csak az a szerencse, hogy legalább agyi leépüléssel nem jár, csak fizikaival ("csak?"). Azért reméljük, az a kispesti vagy milyen specialista is megnyugtat. Mikor is mégy hozzá? Most biztos Balcsin vagytok, szuper! Nagyon praktikusak lehetnek a Balcsin lakó nagyszülők. Hol is élnek pontosan? Anyósomék nyáron Akarattyáznak, ti sem lehettek onnét messze.
Na elköszönök, írjatok ti is!
Klárus
klara
 
 


Klára!
Így utólag belátom elég hülyén kérdeztem a börze dolgot, mert természetesen láttam a kimerítő írásodat előtte! Kép Kép Kép
Igazából magamat akartam meggyőzni, hogy nem feltétlenül fontos oda kimennem.
Hát "apróságok" amik még nincsenek (azokon kívül, amit már beszéltünk):

-baba körömolló - amin még nagyon gondolkodom, mert sokan mondják, hogy hülyeség venni, jó a "felnőtt" is
-hajkefe és fésű
-cumi és cumisüveg
-cumisüvegtartó
Nagyon gondolkodom egy mikrózható sterilizálón is, de kicsit drágállom: kb. 8-9 ezer Ft az Avent-féle és nem látom, hogy miben különbözik mondjuk egy üvegtáltól. Ti használtatok valami ilyesmit?
Barátnőm rá akar beszélni egy cumisüveg-melegítőre is, de ezt tuti nem veszek mostanában.
Sikerült akciósan vennem egy Avent mellszívót, pont olyat, amit említettél, annak nagyon örülök! Ilyet, pl. hogy bimbóvédő stb. még nem akarok venni, olyan megfontolásból, amit te is írtál, hogy lehet nem is fogom használni.
Persze, aztán ha beszabadulok egy bababoltfélébe sok mindent össze tudnék vásárolni, de hát próbálok ésszerűen gondolkodni, főleg az anyagiak miatt is. Csak nagyon csábítóak ezek a kis kütyük és cuccok, a babaruhákat egyenesen imádom!

Én szeretném az első időkben pólyázni a Sajtkukacot Kép, mert a keresztlányomat is sokkal könnyebb volt úgy tartani, amikor odaadták. Ráadásul Anyu megőrizte a hugom és az én pólyám, elég klassz állapotban van, szóval több generációt ki fog szolgálni. Szerintem nem rossz dolog. Az angolpólyát sokan emlegetik, de azt nem ismerem.

Reméljük szép idő volt a Balcsin is!
Sziasztok! Tigri
Kép
tigribigri
 
 


Sziasztok lányok!
Egyszerüen beájulok ettől az uj rendszertől,hihetetlen mit tud a gép ezzel az Adsl-kapcsolattal.Le is mondtam a vodafont 54 percet vártam a kapcsolásra,most mondjátok hogy nem vagyok türelmes.
Klárus:a torna dolog sinen van,de még egyeztetünk.Te gondolom oda tudsz jönni majd.-csak gond lesz ha a két fiú már nem alkalmas az eggyütt müködésre.Nem tudnád megkérdezni javasolják e nekünk,mondjuk a jövöhét kedden?-és az azutáni héten akár meg is próbálhatnánk.Legfeljebb keresünk tovább ha ez nem nekünk való.Nem jártam a Dózsába,én a Bolyaiban kezdtem 8. után és akkor 14 évesen kerültem Pestre,egyébként vidéki lány vagyok.
Azt hiszem más irányu tornász érdeklődésemet egyenlőre jegelem ,nincs időm és nem is érdekel jól megvagyok a magam 55 kg-val.Azért nem esek át a ló túloldalára de nem fogok görcsösen ragaszkodni a minusz 5 kg.hoz.Azt beszéltük a férjemmel jövöre ugyis lefogyunk ha más nem az idegtől ha sikerül elkezdenünk épitkezni.
Tigribigri:tetszik ahogy a dolgokat látod,és szerintem is felesleges mindent össze vásárolni.Tudom az első gyereknél más,mi is igy gondolkodtunk az elején,aztán határt szabott a pénztárcánk.-és nem is volt gond.Rengeteg örökölt ruhát kaptam és kapok a gyerekekre,imádom őket,nagy segitség olykor.Az angolpolyát én használtam mert kaptam ajándékba kettőt, sajnálom hogy nincs meg szivesen átadtam volna nekem nem sokat volt benne a gyerek.Utáltam!-folyton olyan érzésem volt hogy a megkötő nyomja a kis testüket,ráadásul nekem mind a két manó csak hason volt hajlandó aludni.A sógornőm imádta tőle kaptam,szóval megoszlanak a vélemények,csak azért hogy olyan is legyen felesleges,főleg ha tényleng pólyába lesz a pici.Látod ez sokkal okosabb dolog,ügyes volt aki kitalálta.
Egyébként ez az etetéses dolog,nekem nem sokáig okozott fejfájást,de egyetértek veled elég nevetségesek a "vérre menő"viták ezzel kapcsolatban,voltam tanuja onnét tudom.
A börzével kapcsolatban, szerintem érdekességnek jó,de tényleng ne akarj az elején a tömegbe menni annyit nem ér a dolog.Valószinű én is kinézek de csak mert vagy a barátnőm vagy a hugom kivisz kocsival,világvégére semmi pénzért nem buszoznék.
A fogászat ki maradt mert ecseteltem és elmúlt,szerintem előző nap pisztáciát evett és a héjával felsérthette.Jövöhéten kedden ugyis mennünk kell addig meg ecsetelgetem de már nem gyulladt,csak a fertőtlenités miatt csinálom.
na csajok húzok aludni holnap reggel megyek a hugomnak segiteni,ma előre elrendeztem mindent meg főztem kitudja hogy érek haza időben.Majd du.jövök felétek.Puszi Evetke
Ui.Kati milyen az idő odalenn,hogy telik egy ilyen hétvége?_kerti munka,olvasás?
evetke
 
 


Tigri! Ha nem tűnik nagyon okoskodásnak, leírom, miket gondolok azokról, amiket még be szeretnél szerezni. Baba körömollót nagyon ajánlom, olyat, amit körömcsipeszkével együtt árulnak (DM-ben biztos van, talán Disney-s), ez tompa, de még így is sikerült belevágnom Gellért körmébe a legelején többször is, ráadásul a felnőtt ollót állandóan fertőtleníteni kéne. Hajkefe, fésű: fiammal szinte sosem használtuk, lányomnak sem létszükséglet, pedig egész nagy haja van. Szerintem ráérsz venni, ha kiderül, mennyi hajjal születik. Cumi, cumisüveg: na ebből van nálunk bőven elfekvő készlet, mert sokaktól kaptunk ajándékba, és szinte egyáltalán nem használtuk! Illetve fiam cumizott (de többet kaptunk, mint ahányat használt), lányom nem, utóbbi cumisüveggel még csak nem is találkozott. Igazán igény szerinti szopinál teljesen elhagyható, de akkor gyakorlatilag egy percre sem lehet másrahagyni. Ha nem így akarod (megérteném), akkor szívesen átpasszolom ezeket is, illetve a mellszívóhoz is elvileg tartozik cumisüveg. Neked nincs hozzá? Cumisüvegtartó: az minek? Babkocsira? Én nem vennék. Sterilizáló: nem is üveg, hanem műanyag tál a jó, pl. 100ft-os boltban kapható jó nagy ún. kelesztőtál. Ilyenben sterilizáltam a mellszívót anno. (Azért használtam, mert az elsőnél adtunk tejcsit egy kis korának.) Profi sterilizáló eléggé felesleges luxus. Cumisüvegmelegítő csak tápos babáknak kellhet, ha netán odafajulna a dolog, ráérsz akkor venni. Bimbóvédőt első szülésemnél a szülésznő nyomatta, hogy vegyek, hát abszolút nem kellett, de van, aki használja.
Angolpólya: a Margitban (2. szülésemnél) olyanban voltak a babák, szerintem aranyos, de azért nem vennék. Kényelmesebb talán, mint a hagyományos, viszont nem is olyan stabilan tartható.
Na elég belőlem ennyi, bocs a többiektől, csak azért írtam ilyen részletesen, mert első szülésem előtt iszonyú jó lett volna, ha valami hús-vér ember mond pár szót ezekről, nem vettünk volna hülyeségeket. Még egyszer, ha bármit átvennél, iszonyúan örülnék, mert annyi helyünk nincs, hogy itt álljanak, és várjanak, hátha lesz még gyerekünk. (De ha lesz, remélem, az is igény szerint fog szopizni...) Na pusszancs, tényleg megyek. Klárus
klara
 
 


Tigri!
Honnét lehet ezeket a jópofa figurákat beszerezni?
Nagyon kezdő számitógépezőnek számitok, ugyhogy egyszerüen magyarázz hogy megértsem ha csinálni kell valamit.
köszike
evetke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: