Új privát üzeneted érkezett!

mazsi

Igen úgy van ahogy írtad alá kell írni egy nyilatkozatot milyen pótlást kérsz a babának. És hogy biztos azt kapja a baba amit a mama kért a baba ágyára is rá van ragasztava mit kaphat!
borsika33
 
 


nana-most látom,h.mi a szitú...8) GRATULA a picihez!És Isten hozott a kismamák között! :wink:

lina-és most mi erről a véleményed :rol: :?:







Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én ezt az oldalt ajánlom melegen minden kismamának,nagyon hasznos és hétről hétre le van vezetve,nézzétek meg :wink:

http://www.informed.hu/eletmod/terhesse ... _site=1597






Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

 
 

Sziasztok!

Vizitdíjat a kismamáknak NEM kell fizetni!!!!!!!! Csak ott is be kell jelentkezni, mármint a betegkapun (így nevezték, mikor tegnap ott voltam) És igen, most már az UH-ért is kell beutaló.

Köszi a kismamaboltos tippeket!

Kép

Kép
falevel2
 
 


Timci,
hát ha újra szülök újra a tápszert fogom bejelölni. Egy különbséggel. Ha lehet, viszek tápszert, olyat, amit Lili most kap, mivel tejallergiás lett, ugye nagyobb az esélye, hogy a tesója is az esetleg, és szeretném, ha már kezdetektől nem hipoallergént, hanem a még gyengébbet kapná. Persze ha erre mód van.
Amíg terhes voltam biztos voltam benne, hogy tápszerre soha nem lesz szükségünk, aztán az első naptól kezdve volt, és közben rájöttem, hogy nem is olyan rossz dolog (én mondjuk egy percet nem szopiztam és itt vagyok :D ), és egyfajta szabadságot ad. Én ugye Lajosmizsén lakom, nyugodtan bemehettem Kecskemétre, mert tápszert bárhol tudtam Lilinek adni, azért ez a szopival nem feltétlen van így. 10 hónapos koráig azért szopott is Lili!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Holnap Torkos Csütörtök lesz. Rengeteg étterem 50%osan kínálja ételeit http://www.menjunkenni.hu/
Kecskeméten is. Nézzétek meg a listát!!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a szemétséghez, hogy fizetni kell a választott orvosért ill. ha nem az illetékes kórházban szülünk? Júl.1-től így lesz. Én pl. júl elejére vagyok kiírva és szerintem itt is sokakat érint ez. Mi jön még?
És a terhesgondozás során végig kell várni a vizitdíjas sort? De miért? A kiskönyv és a beutaló nem elég bizonyítéknak, hogy az ember lánya terhes? Nagyon gáz ez az egész, ahogy van.

Borsika!
Meg tudnád mondani milyen eljárásnak vetik alá a leadott, közös női tejet mielőtt a babák megkapják? Mert Timcihez hasonlóan nekem is vannak aggodalmaim és mikor a kislányomat szültem, hát, volt 1-2 anyuka, akinek a tejét nem szívesen adnám a gyerekemnek. Tényleg nem tudom mi a jobb pótlásnak, ha már elkerülhetetlen.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Sziasztok!

Megint gyerekdoki:
Valaki ismeri-e Dr. Szűcs Máriát? Pü-be írjatok róla.
Előre is köszönöm.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Falevél, akkor már az UH-ra is ott kell bejelentkezni, meg mielőtt elmennénk a védőnőkhöz a beutalóért????

Tegnap meglátogattam a védőnőmet, nagyon kedves, szimpatikus. Segítőkész, és bármikor hívhatom, ha kérdésem van. :D :D
Csak a rossz, hogy mindenhez beutaló kell majd, és ezt a kórházban adják. Sőt, most már nem csak a kmétieknek! Ezért számítsunk rá, hogy mindig nagyon sokan lesznek... :(

Máshol nem tudok én sem kismamaruha boltot, csak amit már leírtatok.

Szép napot mindenkinek!
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Én is tegnap voltam, kész katasztrófa. Kell beutaló, vagy a szülészetre vesznek fel előbb és ott is végigállod a sorod, h beutalót kapj, az a dott vizsgálatra. Tényleg ügyfélkapunak v minek hívják. Leülsz, beviszik az adataid, elkérik a beutalót, és meg is kérdezik, h miért/kihez jöttél. Lecsengeted a lóvét ( akinek van terhes kiskönyve, az azt felmutatja, és nem kell). És utána mehetsz a kiszemelt helyre.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn,
nem is írtad a másik topicba a nagy hírt????????? Vagy csak én voltam figyelmetlen? A Talán-os vonalzóból hirtelen Cukorborsó lett!!!! :D :D :D

Timci,
A reggeli 6:50-es üzenetedben kinek gratulálsz? Ezerrel olvasom vissza az oldalakat, de nem találom :shock:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mert nem akarom elkiabálni. :oops:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


manofalvi: igen, most már az UH-ra is kell beutaló. A beutalókat a terhesgondozóban lehet kérni (Izsáki úti kórház, ahol a védőnők vannak) és ezután mehetsz sorbaállni a betegkapuhoz, majd irány a vizsgálat.

A kismamáknak nem kell vizitdíjat fizetni, a betegkapunál csak regisztrálnak.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

Ma hallottam Rólatok! Tegnap töltöttem be a 12. hetet. Ma voltam vizsgálaton, minden rendben a Picivel! :D :D :D

Ha megengeditek, csatlakoznék Hozzátok!

:D
pálfinoémi
 
 



szia Noémi!

üdvözöllek a fórumon! :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Ennn, Falevél! Köszönöm, aranyosak vagytok!

Linácska irányított ide, 8 évig osztálytársak voltunk, meg persze barátnők is.

Ja! A dokim Szabó Gábor.

És szeptember 4-re vagyok kiírva.

Ha jól látom, Falevél Te is szeptember környékén szülsz?

Lakik valaki a Széchenyivárosban?

Hogy kell ezt a vonalzót feltölteni? :-))))))))) Bocs, hogy béna vagyok. :oops:
pálfinoémi
 
 


lehet, hogy sikerült feltöltenem?
Kipróbálom. :)

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Szia Noémi!!!
Ezek szerint jó ötletet adtam? :D

Remélem hamarosan én is hivatalosan írok ide, de majd csak márciustól próbálkozunk a tesóval, akkor tuti lesz két év a gyerekek között.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linácska- hát nana-nak,oda is van irva :)


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike,
szerintem nana nem vár babát... vagy te hol láttad?
balim
 
 


Sziasztok!

Köszi Falevél, akkor annyival korábban megyek ma az UH-ra. Remélem, azért dél körül nem lesznek sokan... :D

Üdv itt Noémi! Jó pocakosodást. Én is szeptemberben szülök. Látom, felsorakoztunk így az elejére... :lol: :lol:

Szép napot Mindenkinek!
Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


pálfinoémi: igen jól látod, én is szeptember elején szülök. :D
de nem a széchényivárosban, hanem az árpádvárosban lakom.

örülök, hogy gyarapszik a pocakos-csapat... :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


balim-nézd meg a nana vonalzóját :) Ott irja,h.állapotos.



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


basztikuli....tényleg igazad van... :oops: összetévesztettem ennn-el :lol: akkor neked nagy GRATULA ennn,végre kismama vagy :)


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Már régen jártam a babaneten!
Orvosválasztás előtt állok.
Valószínű a Szabó Gáborhoz szeretnék menni. Írnátok Róla infókat? Vagy a Terebessy Károlyt ha ismeri valaki?

Noémi - látom Te is Hozzá jársz!
angel
 
 


Az én dokim is a Szabó Gábor, de azt hiszem noémi írta még, h z ővé is. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Elég ha ránézel a vonalzómra. ő hozta össze nekünk :D Sokat küzdöttünk érte. Nagyon megfontolt, fokozatosan oldja meg a problémákat, és nem belecsap a lecsóba egyből. Megnyugtató az egész személyisége. Én évek óta hozzá járok. Ő műtött 4 éve. Ja, és én Dunaksezin lakom, és akkor is őt választom, hozzá járok. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Timcike, semmi gond, emberek vagyunk :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


angel: én Terebessy Károlyhoz járok. Még nem ismerem annyira, mert eddig máshoz jártam, de eddig minden OK vele. Szimpatikus, kedves és szerintem alapos. Holnap megyek hozzá, ha érdekel megírom, hogy mi volt.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Én személyesen nem ismerem Szabó Gábort, de több ismerősöm is jár hozzá és mindenki meg van elégedve.

rozmaring
Kép

Kép
rozmaring
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat!
Geli a rosszulléteim egyik napról a másikra elmúltak.:)Épp így volt ez Lillával is.Egyébként ez a terhességem(még eddig)semmivel semmiben sem különbözik a másiktól.

Kismamaruha:Az első terhességem idején mi is az Alföldben vásároltunk:Nem volt olcsó,és igazából a rukák sem tetszettek nagyon,de nem találtam máshol és muszály volt vennem egy- két cuccot.

Fizetés:Kismamáknak tényleg nem kell vizitdíjat fizetni,de úgy látszik,hogy megtalálják a módját,hogy más formában,de behajtsák rajtunk.Eddig sem volt olcsó egy szülés.Ezután meg már főleg nem lesz .

Noémi:Üdv köztünk.Én szept.11-re vagyok kiírva.Úgy látom lesz majd akkor babadömping.:)

Angel üdv. köztünk.Én sajnos egyiket sem ismerem.

KépKép
KépKép
sbea
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat!
Geli a rosszulléteim egyik napról a másikra elmúltak.:)Épp így volt ez Lillával is.Egyébként ez a terhességem(még eddig)semmivel semmiben sem különbözik a másiktól.

Kismamaruha:Az első terhességem idején mi is az Alföldben vásároltunk:Nem volt olcsó,és igazából a rukák sem tetszettek nagyon,de nem találtam máshol és muszály volt vennem egy- két cuccot.

Fizetés:Kismamáknak tényleg nem kell vizitdíjat fizetni,de úgy látszik,hogy megtalálják a módját,hogy más formában,de behajtsák rajtunk.Eddig sem volt olcsó egy szülés.Ezután meg már főleg nem lesz .

Noémi:Üdv köztünk.Én szept.11-re vagyok kiírva.Úgy látom lesz majd akkor babadömping.:)

Angel üdv. köztünk.Én sajnos egyiket sem ismerem.

KépKép
KépKép
sbea
 
 


Bocsi kétszer küldtem el. :oops:

Ja amit elfelejtettem.Pótlás:A közös tejcsi nekem sem szimpi,Lillának sem adtam annak idején.Inkább tápszer.Ha azt jelölöd be,hogy kizárólag saját tejcsit kaphat a baba,akkor azt kap,és éjszaka sem adnak mást,hanem leviszik,hogy tudd megszoptatni.(lillát is lehozták nekem)És minnél többet van cicin a baba,annál hamarabb indul be a tejed.Egyébként,ha a saját tejeden kívül nem kap mást az első 1-2 napban,akkor sem fog éhen halni.Annyi előtej azért van a ciciben,amennyi neki kell.Kérdezzetek és kérjetek.Nekem sokat segítettek a nővérek és a védőnő.Nagyon aranyosak voltak.

KépKép
KépKép
sbea
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek az eddigi infókat! És ha van még Valaki aki tud róluk valamit várom továbbra is.

Falevél - igen, érdekel, majd írd meg hogy ment. Terebessy dr milyen idős lehet? Azt hallottam hogy Ő volt a Szabadszállási szülőotthon vezetője ha jók az információim.

Örülök, hogy ennyi kismami van itt a kecskeméti topikban! Mindenkinek szívből gratulálok!
angel
 
 


Sziasztok,


Hála az égnek zajlik ám az élet, látom a karácsonyi ünnepeket sokan nagy szeretetben töltöttétek. :)

Mazsi, Noémi,

Üdv a topikban és kellemes babavárást. Mazsi, neked kellemes hátralévő heteket.

Angel,

üdv itt a topikban.

KISMAMA BOLT

Alföld és piac, de tavaly elég jókat láttam az Auchanban is.

VÁLASZTOTT DOKI:

Kíváncsi leszek, hogy fog működni. A kismamában azt írták, hogy ezzel akarják eltörölni a hálapénzt, de szerintem nem fogják, hanem duplán fogunk fizetni. Ráadásul nem is keveset, a természetesnél 25-30-at emlegetnek, a császárnál 50 fölött. Szép?!


Enn,

GRATULÁLOK!!!! :D :D :D
NAGYON SZORÍTOK, HOGY MINDEN RENDBEN LEGYEN!!!

Manófalvi,

írok pü-t.

Sziasztok,

geli08
 
 


Kérdés: a 12.heti uh-t már nem a hüvelyivel csinálják, ugye??????!!!
Most beszéltem 2 csajjal, akik eddig már vetéltek a hüvelyi bolygatás miatt (is). És ők már nem is engedig azt,csak a külsőt.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


enn,
pedig a 12. heti is hüvelyi... Esetleg beszélj az orvossal.
balim
 
 


Sziasztok!

Most vettem észre ezt a topikot. :)

Timcike,
Ez nagyon aranyos volt!!! :) :) :) Már elgondolkoztam.... :)

Enn,
Ne félj! Szabó Gábor olyan finoman fogja csinálni, hogy észre sem veszed.:) (és gyors lesz) pedig nálunk volt az elején egy kis aggódalom, mert először méhenkivülinek indult Boti.

Na nem is rontom itt tovább a levegőt, bocsánat hogy írtam, de Timcikén olyan jót nevettem. :D

Én tavaly nagyon örültem volna egy ilyen topiknak, mert akkor a másik Kecskeméti babaváró topikban nagyon kevesen vártunk csak babát.

Örömteljes babavárást Mindenkinek!

Látom Bea ide többet írsz :wink: :)

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Lina,
te pedig nagyon gyanúúús vagy! :D (gondolod ezt a topikot is olvassa Apa? :) )

KépKép
KépKép
nana09
 
 


Nana,

Én meg kerestem ám a vonalzót a másik topikban ezerrel. :D :D :D


Enn,

a 12 hetes is hüvelyi, de szerintem is beszéld meg a dokival, nem tudom ő megcsinálja-e neked a kórházban, mert gondolom a magánrendelős géphez nem kell komment vagy esetleg menj el vhová magánra, Nemes, Malom, én Bérczi Ildihez jártam.

Na, tényleg elhúzok aludni.

geli08
 
 


Most amin voltam azt a kórházban a Tankóval csinálta. Azaz a figura csinálta, és közebn konzultáltak, de azon a 3-4d-s gépen. Meg is lepődtem, amikor átkapcsolt 2Dből 3ba. Vagy 20percet vizsgált. Nekem is méhenkívül látták, ezért volt a vizsgálat. Azt mondta, h a 12hetest is így fogják, azon a gépen 2en. Ennek mondjuk örülök. Az egyébként milyen külön szoba?? Fizetős lenne?? Csak lestem, h nem a megszokott függöny mögött nyomulós futószalagos szobába kellett mennem. :shock: :roll:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn,
én anno a 12. heti UH-n még a kórházban voltam, de kiakadtam a sortól, várakozástól..., akkor mondta a dokim, hogy mehetek a Bérczi Ildi magánrendelésére, ott ugyan fizetek, de nincs sor, és azt ugyanúgy elfogadják a kötelező UH-nak. Nekem 14 hetesen nézték először hasfalon keresztül, hogy apának megmutassuk, de azért elég nehéz volt még úgy.

Nana,
semmi gyanús nincs ebben :D Igaz szeretnénk kistesót, de majd csak a jövő hónaptól. :D Meglepi amúgy megvolt, elviszem a kis családom apa névnapján nyaralni egyet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Most voltam reggel a Malomban Terebessy doktornál. Hihetetlenül kedves és aranyos volt. Megnézte a kiskönyvemet, kikérdezett mindenről, majd megvizsgált. Aztán megkérdezte, hogy a kórházi UH-ból látam-e valamit, és mikor mondtam, hogy a nővérkén kívűl semmit, akkor átmentünk az UH szobába és láthattam a picikémet!!!!!!! Úgy ficánkolt, hogy még a doki is elmosolyodott. :D
És még fotót is adott. :D

Ja, és ezért nem kért plussz pénzt, tehát a terhesgondozásért fizettem 6000.- ot (ill.5400-at, mert van EP kártyám, és akkor 10% kedvezményt adnak). Az UH-ért nem kellett fizetnem. :D

Szóval maximálisan meg vagyok elégedve a dokival. A kórházi UH-n lévő latin szavakat is elmagyarázta.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Kép a kisbabám 12 hetesen

Kép

Kép
falevel2
 
 


Egyébként nekem a kórházban hüvelyi UH-t csináltak, úgy tudom, hogy a 12 hetes UH hüvelyi.
Viszont ma a doki hasi UH-t csinált, s amint látjátok a képen, minden szépen látszik.

A vetélés szerintem nem lehet a hüvelyi UH-tól, mert akkor pl. a szextől is elvetélnél.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Ja, és Terebessy Károly kb.45-50 éves lehet.

Kép

Kép
falevel2
 
 


falevel gratulálok a csöppségedhez. Jó a sztárfotó!!!!! :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Falevél!
Gratula a kisbabához! Nagyon szépen látszik a képen. Tegnap voltam a kórházban, és tényleg nem mutattak semmit, és még mindig hüvelyi UH-t csináltak... :( A 2,5 órás procedúráról ne is beszéljünk! De kivártam a sorom, a kis babóért mindent! :D
Remélem, a doki nekem is megmutatja majd, amikor megyek hozzá. Illetve megkérem, hogy nézzük meg! :D
Falevél, ha már a doki elmondta, mi látható a kórházi uh papíron, segítenél, hátha én is ki tudok addig hámozni belőle valamit, amig a dokihoz jutok.
NT
NB
plexus chorioldeus (vagy mi????)

Amit a vérvételen megtudtam, hogy szerinte minden eredmény jó, és hogy ne aggódjak! :D
Csak nem tudom, mi micsoda???

Esetleg valaki tud olyan oldalt, ahol ezek normál értékei és magyarázatai találhatóak?

Geli08
a hálapénzzel kapcsolatban egyetértek veled. Szerintem sem szűnik meg...
Írtam pü-t, de azt hiszem véletlenül 2-szer ment el. Bocs! :?

Szép napot mindenkinek!

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


manofalvi:
NT: tarkóredő, asszem a 3,5 alatti érték a jó (ezt nézik a Down kór miatt)
NB: valami agyi dolog, ezt nem jegyeztem meg

plexus chorioodeus norm.: az agykamrák rendben vannak (4 van)

Négy intact végtag: mind a négy végtag megvan

adneolumok vetületében kóros resistentia nem látható: a petefészekben minden OK

Kép

Kép
falevel2
 
 


De ha nem mondtak semmit és nem küldtek további vizsgálatokra, akkor rendben van minden.
Kérd meg a dokidat, hogy magyarázza el.

manofalvi: hogyhogy már megvan a vérvétel eredménye? azt nem 10 nap után adják oda?

Kép

Kép
falevel2
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: