Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tündi!

Úgy érzem a párna biztonságot ad neki, na meg ha felébred azt nézegetni. Újabban egyszerre mindkét kezét próbálja a szájába gyömöszölni, de ha nem sikerül, megelégszik az egyikkel is. :D

Tegnap utánoztam a cuppogását és nagyokat nevetett rajtam. :D

Nincs hőemelkedés csak 2 napig volt.

Most a horkolása aggaszt kicsit, de majd szólok a dokinknak.

Ábel pelust szereti dörzsölni mindenhová, azzal játszik a legszívesebben.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsu!hogyan telnek a napjaitok?
nálam Gergő mostmár jobban elvan.a hordozóban sokáig megmarad kb, mindig addig marad amíg fölrakom az ebédet főzni.
ja és 4 fél5 köröl ébred reggel.szuper volt ez az óraátállítás....dél körül le kell feküdnöm aludni,mert éjjel is elég sűrűn fennt van.
nem vetted észre hogy Ábel többet enne?mert Gergő éhesebb mostanában.
mennem kell Gergő már kiborult a kiságyban.

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Elég gyorsan telnek a napok :D

mai napunk: este elaludt fél 8 kor, majd éjfélkor ébredt. Evett, peluscsere. Közben pisilt (apucit telibe) na meg magát is lepisilte és át kellett öltöztetni. Iszonyatosan mérges lett, nem értette mi van. Amilyen gyorsan csak tudtuk rendbetettük, vissza az ágyába, alvás. 3 kor ujabb szopi majd 6-kor ismét. Utánna már nem aludt vissza, hancuroztak apával mielőtt munkába ment. Igény szerint szopizott, aludt a cicimhez bújva és játszottunk, beszélgettünk, énekeltem neki na meg ma egész nap köpködött. Délután sikerült becsempésznem az ágyába és ott aludt 2 órát, addig kicsit rendbetettem a lakást, na meg reggeli-ebédeztem. Ha szopi közben alszik el akkor csak kicsit szundít, hogy megmozdulok felébred.

Este apáé, igaz most fürdés után levágott egy hatalmas hisztit. Nem tudom mi baja, de a végén egy pillanatra rányitottam az ablakot, h magához térjen, kizökkentsem a hisztiből. Féltettem, h megfullad, annyira üvöltött. Valahogy sikerül lenyugodnia, evett és most horpaszt....


Tudomásom szerint a fiainknak most már napi 1-1,2 l az igényük.

Ábel 2-3x van fennt éjjel, de normális esetben 10 perc szopi, peluscsere és már alszik is.

Nagyon jó a társam, sokat magáravállal így tudok pihenni. Most is Ő őrzi a fiunk álmát.

Gergő köpköd??? szégyen, de Ábel igen.

VIgyázzatok a hidegben!!!

Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Szia Zsu!

Nálad Ábel nem unatkozik?Gergő már megunta az összes játékát pedig vab több plüss játéka,a szőnyegen nem szeret,pedig azért vettem,hátha leköti magát.nem szeret egyedül,csak anyával.Gergő nem köpköd,csak a nyálából szokott buborékot fújni.
Nálatok a kakiban van fehér darabok?még mindig nem jön a kaki nem igazán vált be a cukros kamilla tea.nagyon kétségbe vagyok esve,szinte csak szélcsővel jön ki a kaki.félek hogy hozzászokott és azért nem tud kakilni.jövő héten jön meg az eredemény a kakiról.remélem nincs semmi baj.
a játékról még annyi,hogy nagyon szereti ha belefúrom az arcomat a pocijába meg a popsijába,jó nagyokat tud rajta kacarászni.Ábel hangosan szokott nevetni?
jó párod van...
nekem mindent egyedül kell megoldani,ezt nem rosszallásból mondom.olyan vagyok aki a saját dolgát egymaga szereti intézni.a baba is ilyen.még nem fürdette meg egyedül majd ha nagyobb lesz.
csak a játszás apa dolga.ez így mindenkinek jó,igaz néha feltornyosulnak a dolgok de megoldom.
ma megyünk a brendonba,veszünk neki sapit,nagyon hideg van...
fel lehet rakni a fisher price oldalra a babád képét.vagy már fel is raktad???lehet nyerni.

megyek mert Gergő szétsírja az ágyat.

mostanában kevesebbet írok,mert nincs annyi időm meg nincs semmi érdekes csaka szürke hétköznapok.

ti is vigyázzatok ebben a jó időben!!!!!!!
:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!

Az az igazság, h Ábelt nem érdeklik a játékok egyenlőre. Kevés játékunk is van. Tegnap vettem neki egy sima karika hűthető rágókát amit könnyen meg tud fogni. APa megmutatta neki mire való, azóta rágcsálja ha eszébe jut. Legkedvesebb játéka a pelus, az ágynemű na meg a mi és a saját keze. Mindent töm a szájába, de a játékok nem érdeklik. Nagyon jól elnevetgél köztünk a franciaágyon, beszélünk hozzá, dögönyözzük, Ő meg kurjongat.

Buborék fújás nálunk is volt, de most a köpködés a "sláger"..

Vannak fehér darabok a kakiban, de nálunk nincs gond vele. Naponta 1-2szer kakil, ha észreveszem, h nyomja, akkor felveszem, úgy könnyebben kijön. Tudod a gravitáció... :)

Szomorú, h ilyen problémáitok vannak! Ábel "menyasszonya" :D is hasonló bajokkal küzd. Igazából nem tudok segíteni, mert nálunk nincs ilyen gond. Megszűntek a korábbi sírós kakilások is, megy minden rendesen.

Ábel nevetgél, nagyon szereti ha az álla alatt csiklandozzuk, igaz akkor próbálja bekapni az orrunkat :)

Büszke vagyok a páromra igazi TÁRS mindenben. Amit lehet közösen csinálunk. Ha itthon van Én szoptatok, Ő böfiztet...fürdetés is az övé, én csak mosdatom.

Gergő még belefér a kiskádba??? Ábel már alig... imád pancsolni, de a fürdőjáték nem érdekli.

Köszi, h szóltál a képfeltevés ügyében. Még kb.10 napja olvastam a kismama ujságban, de akkor nem működött még az oldal. Próbálgattam, de nem ment. Tegnap Én is tettem fel képet. Láttam Gergőt :D


Te ismered azt a boltot ahol be lehet váltani a kupont???

Mit adsz rá, ha kimentek??


Van testvéred?

Vigyázz Magatokra!

Pussz



Tegnap reggeli kép: Ábel flnéz apucira... :D

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!

úgy látszik ketten maradtunk...Kármen jelenkezz!!!!!!!!!!!!!!
nagyon édi Ábel,már látszik hogy sokkal értelmesebb a tekintete,Gergő is kék szemű,hasonlít a szemük meg még a szemöldök vonaluk is hasonlít.bár ilyenkor a babák
hasonlítanak egymásra.
Gergő is kinőtte a kádját,már 2 hete hogy vettünk neki egy nagyobbat.Gergő nem pancsol,csak elterül a kádban és néz engem.szted mennyire baj ha néha beleér a fülébe a víz?azt hallottam,hogy vigyázni kell a vízzel ne menjen bele.
A kupont a mélygarázsnál lévő bejáratánál rögtön van bal kéz felől egy játékbolt ott lehet beváltani sztem.más játékbolt nincs a plázában.remélem nyerünk!!!!!!!!!!!!!!!!!
ilyen "jó" időben bundazsákot adom rá plusz egy szörme sapkát.persze a tipegöre még adok egy pulcsit.ja és takaró.te?
van ismerősöd aki kaki problémával küzd?ő mit csinál,hogy könnyebben kijöjjön?ne tudd meg milyen rossz ez.már sír szegény ha tele van és mint a petárda úgy jön ki ha a szélcsövet használom.
van testvérem,öcsém most 14 éves.14 év a korkülönbség...
képzeld ma egyedül aludt el a kiságyában, igaz cumival a szájában.te használsz néha cumit?
még írtad régebben hogy jön a foga.érzed már hogy nő ki?
mi történt Ábelnek a homlokán?csak nem beütötte?
nálatok a haj mennyire gyorsan nő?nálunk inkább csak dúsul,lassan nő.

jó éjt! :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!

Nagyon gyorsan nőnek a srácok, és egyre okosabbak!

Ábelnek is megy víz a fülébe, de gondosan megtörlöm. Szerintem elkerülhetetlen, hiszen hajat is kell mosni na meg a fülkagylóját sem árt :D

Babuci pancsol főleg a lábával csapkod de a karjaival is. Ha épp sírás van a fürcsi megnyugtatja. Én a frotír kapucnis törölközőjébe rakok egy nagy textilpelus szerű un. kifogót azzal törlöm meg fürdés után, a frotíír csak melegíti.

Te milyen gyakran szellőztetsz? Hány fokban alszotok éjjel?? és nappal???

Nyeremény: nem értem kristálytisztán a dolgot , de remélem nem az lesz, h szavazatokat kell gyűjteni és aki többet gyűjt az nyer.

levegőzés: tipegő, vastagabb rugi, overáll, sapi, kesztyű, takaró. Ábel utál öltözni így kínszenvedés elindulni. Ugye nekem is fel kell öltöznöm... jó lenne kinnt altatni, de az erkélyünk kicsi kinnt meg egyedül nem merem hagyni a kertbe, én meg lefagyok, ha ott ácsorgok. Séta meg elég unalmas, a mellékutakon előfordulnak kóbor kutyák, na meg pocsék az út a főbb utcákban meg jár a busz és az autók. Így a mi utcánkban sétálunk fel s alá....
próbálok keresni helybeli anyukát, h sétáltassunk együtt mert akkor lehet beszélgetni és nem olyan unalmas, de eddig nem találtam. Mindenki elfoglat, fóliáznak....


Gergő mennyire ficánkol a pelenkázón? Ábel majd leugrott róla ma is. :D

Igen van egy kislány aki 5 nappal idősebb a fiainknál, Ők is használtak szélcsövet. Most nem tudom pontosan mi van, mert 1 hete nem beszéltünk. De ha gondolod megpróbállak összehozni Titeket, bár Áginak elég kevés ideje van.

Még nem érzem a fogacskát, de majd a dokit megkérdezem. Rág mindent és köpköd.

Folt: születése óta ott van, épp ma tudtam meg, h un. tűzfolt, de állítólag elmúlik. Mindig elfelejtem megkérdezni a dokink.

Haj: növöget dúsulgat,... imádom! olyan kis pihepuha :D

Boldog hetet!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ma megjött az ismételt AFP-m, a normál érték felsö határa lett, vagyis majd 18 hetesen levéve fele annyi lett mint a multkor!!!
Azért most már akkor is örülök ha eddig hittem hogy biztos nincs is baj, meg hogy a héten lesz a genetikai UH is tuti nyugodtabb leszek!

Nálunk sosem volt több 20 foknál, irtó huzatos volt a lakás, most a házat sem fütöm jobban. Ujszülöttre adok eleinte sapkát késöbb megszokja és anélkül is elég.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen! annyira örülök hogy jól vagytok!!!!Gratulálok a jó eredményedhez!
képzeljétek, tegnap délelőtt Gergő ordított vagy 2 órán át egyfolytában,elvittem dokihoz, hogy nincs-e baja.megvizsgálta semmi baja,nagyokat nevetgélt a doktornőre.nagyon beégtem!
képzeld Zsu,Gergő magától elalszik a kiságyban a cumival a szájában!képest több órát is így aludni.nagyon nyugodt lett azóta mióta elfogadja a cumit!annyira örülök neki.már nincs rajtam az a feszültség mint azelőtt amiért nem aludt csak 20percet.légyszi megkérdezed az ismerősödet mit csinál kaki ügyben?
a védőnő ma volt nálunk és javasolta az agyhártya gyull.elleni szurit.Kármen múltkor kérdeztem erről téged,a tiéd 17ezres volt, a Zsuzsi amit mondott az is az ellen van mint a drágább,a tb azt támogatja a védőnő szerint.ennek az oltó anyagnak a neve:neisvac-c, ami valóban 2500.- akkor most véd a 2500-as is vagy csak a 17ezres????
Zsu !megkérdeztem a dokinőt a nyáladzásról és azt mondta hogy nem tudja még lenyelni a nyálát,ez nem azt jelenti hogy jön a foga.Gergő is nagyon nyáladzik azért kérdeztem meg.
nálunk nappal 18fok körül van.mindig be van takarva egy jó vastag takaróval.este 22-re felfűtünk a fürdetés miatt.
még azt tudtam meg hogyha sok a fehér darab a kakiban akkor az azt jelenti ,hogy sokat evett és a már nem képes teljesen megemészteni a tejet.
Gergő képzeljétek magától játszik a felette levő játékokkal a játszószőnyegen.birom mikor magyaráz nekik!

megyek mert uram szólított!

vigyázzatok magatokra!!!!
:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! nem, te nem az agyhártya elleni szurit kérdezted tölem, hanem a pneumocc. ellenit, ami okozhat agyhártyagyull. is. Ez nem véd a mening. okozta virusos agyhártyagyull. ellen, az sokkal olcsobb, irtam már részletesen, ne keverjétek a 2 fajtát! A védönö is meg tudja mondani, elöbbi a Prevenar a másik a Neis-Vac nem helyettesiti egymást a 2 féle oltás!! Az utobbi csak a mening. virus ellen véd, nem tud védeni a pneumocc. okozta virusfertözés ellen!
Igy már érted? Ne védönöt, gyerekorvost kérdezd meg esetleg.
Aranyos lehet ahogy Gergö gögicsél!!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


szia Kármen!
a védőnőt a pneuról kérdeztem és azt mondta hogy a 2500.-as is ugyanarra jó...szóval nem ért hozzá.mondtam neki hogy jössz ki mórára,mondta hogy nem hozzá fogsz tartozni hanem egy másik védőnőhöz.
majd inkább a gyerekorvostól kérdezem meg,bár ő a Gergőnek a székrekedésére kamillateát javasolt, ami más gyerekorvos szerint még nem adható mert leszedi a bélbolyhait...

vigyázz magatokra!

pocid már látszik ugye?milyen nagy most a babód???

Kép
papp tünde
 
 


Van gyereknek is Pneumo ami nem a Prevenar nevet viseli, hanem a Pneumovax (valoban csak 2500ft), de ez nem adhato ilyen kisgyereknek!!, 4 év alatt semmiképpen, de az orvosunk szerint még akkor sem. De tudok rola 4 éves már kapta. Gergö még nagyon kicsi, neki csak a Prevenar mehet, pont ilyen piciknek lett kifejlesztve, de szvsz. amig nem jár közösségbe nem kapja el a pneumocc. igy nem oltatnám még most, mert 2 éves kor felett elég 1 szuri, kisebbnek 2-3 kell. Én csak a mening. elleni Neis-Vac-ot venném meg a helyedben, de nem akarok okoskodni. Én igy tettem Orsival és késöbb mikor bölcsis volt kapta a másik fajtát.

Pocak még nem nagy, sokan nem is veszik észre. Baba 19 hetes lesz pénteken, méretet nem tudok, nem mérték 1 hónapja. Majd holnap megyek 2 UH is.

Bélflorát tartalmaz, nem drága és nagyon jo a Normafloor, ezt itatnám vele. Vizben, tejben elkevered, izetlen.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Örülök, h jól vagy. Engem az érdekelne, hogyan fogadta Orsi a hírt, h testvére lesz, hogy mondtátok el neki?

Tündi!

Nem égtél be!!!! butaság. Szerintem másokkal is előfordul és a dokik hozzászoktak az ilyesmihez. Én is már többször akartam orvoshoz vinni, de Apuci nagyon bölcs és eddig mindig igaza lett. Én kikértem a kedvesvédőnénim véleményét, mert innen nem egyszerű bejutni a dokihoz. Eddig szerencsére mi csak tanácsadáson voltunk.

Ábelnek nem kell a cumi..max. játszik vele-eldobja :D Nagy ritkán sikerül beimádkozni a szájába ha üvölthetnékje van, de csak akkor marad bennt, ha fogom :)

Milyen cumitok van? Örülök, h nyugisabbak vagytok!!!

kaki: pár napja nálunk alig vannak benne pöttyök....nyúlós, sűrűbb lett...(bocs, de nem tudom másképp) remélem ez normális.

Nálunk nagy újság van :!: Képzeljétek Ábel elkezdett tolatni.... rendszeresen a kövön szedem össze, szerencsére működik a padlófűtés...kép mellékelve
Ma meg séta közben fordul a kocsiban, még jó, h be van kötve. érdekli mi van körülötte. Az ágyon is háton felemeli a lábait és fordul az oldalára.... napról-napra változik :)

duma: Ábel nagyon sokat és hangosan dumál. dededeeee, neneneneee, és még sok érthetetlent. Az elmúlt este-éjjel 21órától hajnal 4-ig 6 (HATSZOR) kelt fel és evett. Arra ébredtünk egyszer, h koppanások vannak. Letolatott az ágya végébe és a lábával dobolt a ágy végén, közbe dumált. Előszőr még nevettünk apával, de többedszerre már kevésbé. Csuda édes, de jó lett volna aludni is. Most épp eleludt, miután 3 szor töltötte meg a pelust.

Irok privit a barátnőm elérhetőségével!

Megyek, vasalok.

Puszi

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép
Sziasztok Mindenki!
Hajbel Heni vagyok, most regeltem a társalgóba, örülök, hogy vannak Mórahalmiak.
Itt egy kép a gyerekekről.[/url]
heno
 
 


Szia Heno!

Szeretettel köszöntünk!

Nagyon szépek a gyermekeid, mesélj magatokról!

Szép estét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Mindenkinek!
Sziia Heni!
örülök hogy itt vagy !!!!kérdezném tőled hogy a bölcsi hol van mórán?és milyen idős kortól lehet beadni a babákat????nagyon büszke lehetsz a szép nagy családodra!csodaszépek így hárman!

Zsu!
nagyon örülök hogy Ábel ilyen kis fürge lett!Gergő még nagyon lusti hozzá képest!a babakocsiban is meg tud fordulni???biztos égnek áll a hajad...jövő 7en szuri,már készülök idegileg rá...
a cumit Gergő se fogadta el,csak pár napja.előtte viszont ette egyfolytában akezét,azért próbáltam meg a cumit. nuk cumit vettünk neki,de aventes is van azt nem szereti,de lehet később majd jólesz.de viszont mintha kevesebbet enne,mivelhogy most többet alszik.szoktál a pampers oldalára menni?sztem az egyik legjobb babásoldal.sok új és érdekes dolog van.ha még nem ismered akkor nézd meg.
Gergő is 5-6x képes felkelteni,de nagyon félek mert félálomban leejtsem vagy vmi más hülyeséget ne csináljak...
még nem kaptam privit.előre is köszönöm...

szép napot mindenkinek. :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Szia Zsu! megkaptam a privit,válaszoltam rá.nem tudom át ment-e mert az elküldöttekben nem látom hogy átment volna.majd firkálj vissza.mi van a levéllel

Kép
papp tünde
 
 


Tündi!

Privi megjött 2 példányban :D , válaszoltam is.

később irok, most éhes Kiskölök :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Heni! Szia, üdv itt!

Zsuzsi! A bölcsi az ovi mellett van.
Orsi nem nagyon emlegeti a testvért, nem meséli másoknak sem, de tudja hogy a hasamban van, mert nem ütheti meg véletlen sem, vigyáznia kell ránk, és hogy emiatt nem emelhetem fel.

Genetikai UH minden rendben láttak, képzeld Zsuzsi a dokid nem fogadott el semmit! Hát igy csak szóban köszöntem meg hogy segitett rajtunk és 3 héttel hamarabb megcsinálta mint lett volna.

Mi betegek vagyunk, mindenki köhög és taknyos. Orsi ment ugyan bölcsibe, annyira nem rossz még a helyzet, majd 7végén itthon kuráljuk.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Tündi!

nem a kocsiban nem, hiszen be van kötve, de amennyire tud fordul. Mindig az érdekli ami nincs a látószögében. Most épp amikor írok egy kis tükörben nézegeti magát a játszóba és fintorog, desztikulál, próbálja megfogni a tükörképét :D

Nekünk szerdán lesz szuri, de az a napunk dili lesz, már reggel 8-tól programunk van, oltás csak 13-kor és még utánna is van elintéznivaló. Remélem bírja majd Ábel.

Cumi: nekünk nem jön be, pedig próbálgatom. Lehet egy másik fajta jó lenne, de nincs kedvem kisérletezni. eszi a kezét és kész. Igazából az inyét is dörzsöli vele.

pampers: szoktam olvasgatni, nagyon hasznosnak tarom és még a gabimami.hu oldalt is.


Kármen:
JOBBULÁST!!!!!!!!!!!!!!!!!
Örülök, h minden rendben van. Tudjátok a nemét-nevét az új jövevénynek??
A dokimról csak jót mondhatok, nekem is voltak vele kellemes tapasztalataim az anyagiak terén is.

Rólunk:
Ma reggel a fiatalÚr 1,5 órát bőgött... semmi sem volt jó. Végül hagytam az ágyában, mert a kezemben is bömbizett. Bealdut, majd 30 perc alvás után vigyorogva ébredt, szopizott most meg játszik..... nem értem, de ez van.

tegnap sétáltunk egy nagyot, ma is mennénk, de nagyon erős a szél .

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!Szia Tünde.Kérdezted a bölcsit hogy merre van, Táncsics utca de ha indulsz tőletek befelé a városba a második utca jobb kéz felől,utána pedig balra lesz egy kis utca.Ott már meglátod a hintákat.Vagy még egyszerűbb ha a munkaügyi központ hátamögött mondom.Közel van hozzátok.Van családi napközi is Huncutka a neve,szerintem a neten is fennt van Mórahalom honlapján az intézményeknél.Ott óránként kell fizetni,oda már csecsemőket is hordanak. :D Jó hogy van ez a topik tetszik.Majd még írok csak időhiányban szenvedek.Üdv mindenkinek
heno
 
 


mai kép

Kép

pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi Heni!(bocsi hogy nem Heno,én így szoktam meg)akkor a bölcsi és az ovi egyben van???hogy van a kislányod?eszik,alszik még?nincs vele semi gond.voltál már vérvételen?

Zsu!
Nagyon okos már Ábel és nagyon édi a képen!
azt tervezzzük a párommal hogy felvisszük Gergőt 2napra pestre,jövő hónapban.a nagyapa még nem látta.azért is kell vinnünk mert Gergő az aki tovább viszi a nevét és nagyon büszke rá.
holnap veszünk járókát a brendonban,már nagyon jó lesz mert a hordozóból már megtanult kicsúszni,nagyon veszélyes.

Karmen!
jobbulást mindannyiatoknak!

rohanok,mert Gergő már unatkozik.
:wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! A bölcsi ugy tudom az ovi mellett van, de nem egyben.
Én Orsit amikor már ki tudott csuszni a hordozobol, mindig bekötöttem, igy nyugodtan otthagyhattam bárhol. Söt, abban vittem magammal amikor fürödtem, mert nagyon szeretett velem lenni. Utazással szerintem nem lesz gond, mi 5 hósan nyaralni vittük Sopronba és Bécsbe. Ha kellett megálltunk és megszoptattam majd mehettünk tovább.

Zsuzsi, Heni! Nagyon aranyosak a gyerekek! Képek jöhetnek sürün!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Kármen!köszi a tippet,bár nálunk a hordozó az autós ülés is így nagyon utálja ha be van kötve.
a bölcsit pedig megkeresem.

Orsi mit szól ahhoz hogy kiköltöztök?

Kép
papp tünde
 
 


Tünde! Orsi is az autosülést kapta meg fönt mindig, már kicsi korában is mert nagyon bukos volt, szopi után meg fejnem kellett, igy ha jot akartam a hordozoba kellett tennem. De öt sosem zavarta ha bekötöm, most meg már követeli is hogy csatoljuk be a kocsiban (nem mintha valaha ilyet el tudnék felejteni), de ha mi nem kapcsoljuk be magunkat elöl, akkor ordit érte:)
Orsi nem emlegeti a költözést, csak tudja apa épiti a házat és nemsokára megyünk ki, meg saját szobája lesz. De sosem beszél rola.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok.Tünde a kislány sajna picit beteg pénteken vittük apukájával az orvoshoz,mert köhög valahol megfázott.Egyébként alszik még mindig rendesen éjszaka.Egyenlőség utca az ovi,rosszul írtam múltkor.De remélem azért megtalálod.Itt az Arabelláról egy kép nektek.Sziasztok Kép [/img]
heno
 
 


Sziasztok!

Heni!
Nagyon szép Arabella! Mekkorák a gyermekeid??

Kármen!
Köszi a gratulációt! JÖnnek még képek, ma csinálunk pár képet. Amint lehet felteszek belőle.

Tündi!
Köszi Neked is! Számunkra a legszebb, legokosabb.....a kisfiunk. Nagyon nyugott baba, erről az elmúlt napokban is bizonyságot tesz. Ha tele a pocak, tiszta a pelus akkor elvan nyugiban és ha elálmosodik elalszik. Most épp a szőnyegén alszik, a macija árnyékában. :D Próbáljuk úgy szoktatni, h egy kicsit játszon el egyedül. Esténként fürdés előtt és után nagyokat hancurozunk hármasban, és utánna békésen alszik. Most már 7-9 órákat alszik egyhuzamban éjszaka, igaz elmásik az ágyában és keresni kell merre van :D
Irtam pü-t. is.

Szép vasárnapot, sziasztok

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

nincs sok időm csak képeket rakok fel amik pár napja készültek!

holnap írok mindenkinek!

vigyázzatok egymásra! :wink: :wink: :wink: Kép Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Tündi!

Nagyon szép Gergő, igazi bababirodalma van!

Jó egészséget!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tényleg csodásak ezek a babák!

Orsi tegnap egész de. hányt, du. már elmult. Én meg irtóra köhögök. Orsi meg taknyos egy kicsit, kapja a gyógynövény cseppet, amit szokott.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!Jók a képek nagyon.Tünde ti milyen pelust használtok,mert nem tudom kinézni?A baldahinunk az egyforma,csak mi bölcsőben alszunk.Zsuzsa nemsokára írok magunkról megígérem.Szép napot mindenkinek :P :wink:
heno
 
 


sziasztok!

Zsu!
már 4hónaposak a fiaink!tényleg gyorsan telik az idő.bárcsak az első hónap telt volna el így.Ábelt már érdeklik a játékok?
Gergő megint többet eszik,mint a múlthét elején.nem tudom mitől van,hogy ez változik...

Kármen!
jobbulást nektek,mostmár csak kifelé mentek a betegségekből...
kérdewzném,hogy Gergő ha a karomban van és kicsit ülőhelyzetben akkor emelgeti a kis fejét és a törzsét mintha már teljesen akarna ülni,szted hogyan tornáztassam,vagy inkább ne erőltessem nála ezt a dolgot?

Heni!
a baldahin még a 15éves Öcsémé volt,sztem nem pont ugyanez...
a pelus pedig huggies.nagyon kis szuper gumis a hasrészénél,de viszont a hátánál durva volt az a gumibetét és lecseréltük inkább másik pelusra.szóval nekem nem jött be!

ordít a gyermek,megyek! :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tegnap kicsit nehezebb napunk volt, így nem tudtam irni. Ábel pénteken kakilt, tegnap pedig csak egy kis hassimi után egy meggyszemnyi mennyiséget. Felhívtam a kedvesvédőnéninket, Ő kamilla teát és hőmérős rásegítést javasolt. Csináltam egy kis teát ( forróvízzel leöntöttem egy filtert, 10mp-ig hagytam) majd kivettem, lehűtve megkínálta Apa Ábelt . Hát ne tudjátok meg milyen arcot vágyott! :) Kb. ez volt az arcocskáján: "na ne már! Apucika ne szórakozz velem..." Nagy nehezen beletraktáltunk egy keveset. Eszik rendesen, durrog, nem látom, h fájna neki, de a pelus csak pisis...... A lázmérős dolgot megpróbáltam, de sírt és abbahagytam. Holnap megyünk szurira. Ha van ötletetek, akkor segítsetek légyszi!!!!!!!!!! Eddig sosem volt ilyen, nem értem mi történhetett.

Tündi!
Igen játszik és tekeredik állandóan :) ha a hátán van. Hason meg tolat, hason is próbál fordulni, mindig az érdekli ami a feje felett van. A pelenkázás nehézkes, ha itt va apa, akkor Ő szórakoztatja.

Játékokkal elvan, de nincs sok játék, hiszen úgy sem értékelné.

Tegnap épp olvastam a mailjeimet, Ábel a játszóban és egy pillanat alatt a nappali közepén volt és vigyorgott... Lehet, h be kéne zárnom a járókát, de félek, h visszaveti a mozgásfejlődését.

Voltunk kinnt, de iszonyatos szél volt. Ti használtok valamilyen védőkrémet, testápolót a babáknak???

BOLDOG 4. HÓNAPOS SZÜLINAPOT A FIAINKNAK!!!!!!!!!

Nem sikerül a kép feltevés :-( Pedig csináltunk sokat a 7 végén.


Bocsi a panaszáradatért, most ez jött .

Sziasztok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


vasárnapi kép:


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok! Heni!milyen volt a szülésed és hol szültél?
nagyon bájos a lányod!remélem már jól van,holnap ti is jöttök oltásra ha jól emlékszem.

Zsu!
ha lehet a kamillát ne nagyon használjátok,mert még nem jó neki.6hónapos kortól szabad csak.a bélbolyhait learatja...de ezt már írtam vmikor.mi a laveolac szirupot használjuk széklet lazításra.nem szokik rá mert nincs benne semmi káros.egy kis édeskömény teába szoktam neki beadni,jó édes lesz tőle a tea.a lázmérő ha higanyos akkor én nem használnám.tudod erre van a szélcső,de ezt is csak akkor használom mondjuk ha már sír...
ennyit tudok segíteni...remélem hasznos volt

na megyek főzni.

Kép
papp tünde
 
 


Tündi!

Köszi!

Holnap megyünk a dokihoz, majd akkor vele megbeszélem.

Sikerült beszélni az ékszerbolttal, ha úgy alakul, akkor holnap átmegyünk és körülnézünk.

Jó főzést!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!Igen jól emléxel megyünk mi is oltásra,bár még mindig megvan fázva a kismanó.Szülés?Reggel 6-kor arra ébredtem hogy görcsöl a hasam,5-8 perces fájásaim voltak szinte végig és du.15.55-kor született meg a kiscsaj.Egyedül mentem sajnos szűlni mert a párom épp Franciaországban volt a munkája miatt.A Szabó Dávid volt a dokim tudod a terhestanácsadáson találkoztál vele.Itt a bölcső amiben szundizunk! Kép
heno
 
 


Tünde! Én ugy tudom nem szabad semmit sem eröltetni, ha magátol elég erös akkor szabad csinálnia, ne tornáztasd ezért. De védönöt is kérdezd meg, én mindenesetre ezért nem tenném, más ha lemaradt a fejlödésben és spec. gyakorlat kellene

Huggies nekünk nagyon bevált de mi csak maxi méretben probáltuk.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Zsu!
remélem már van eredmény a kakival!!!
az ékszerboltba tegnap elmentem és kértem számot,már látom hogy elintézted.remélem talátok megfelelőt.mi is néztük anno ,katalógusból.csodaszépek vannak.

Heni!
nagyon szép a bölcső,nem is láttam még ilyen szépet.mindenhol babaágyak vannak.
biztos rossz volt egyedül szülni.A Dávidot ismerem, egyszer levette a rákszűrésre a kenetet.előtte is nála szültél?
jó hosszan hagytak szenvedni.kaptál vmi érzéstelenítőt?nekem az a négy óra -ami intenzív fájások voltak-nagyon fájt.
a harmadik gyerek után már nem vágnak gondolom...húú az is nagyon fáj meg a varrás is.
akkor ma talizunk.lehet hogy nem kaptok szurit ha beteg.
Karmen!
Ok,nem tortnáztatom.mekkora most a babád???

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Kicsit hosszadalmas napunk volt, de sikerült mindent elintézni. Voltunk Ida dr.nőnél Ábellel, 4 hónaposan 6860g 63cm. Hízott 800g-t, nőtt 3cm 1 hónap alatt. Megdicsértek minket, egészséges. Kaki picike volt, de normális a pocakja, fél glicerines kúpot javasolt . Azt mondta, ha csak pici kaki van az nem baj, ha sok pisi is társul, na meg egyre többet mozog és alalkul az emésztése. Megkaptuk a szurikat, fél perc kiabálás, aztán vigyor, duma... :) "számonkérte" miért szurták meg, hiszen Ő jófiú :D
Nagyon ügyes, emiatt is dicséretet kaptunk. Képzeljétek tegnap este gondolt egyet és átfordult hasról a hátára! :D Természetesen megtapsoltuk. Igaz Ő előbb tolatott, mint fordult, de sebaj :) Szóval minden a legnagyobb rendben, anyuci megnyugodott.

Tündi!
voltunk Mórahalmon, könnyedén megtaláltuk a boltot. 25-én lesz kész.

Szép estét

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok! Tegnap megkaptuk a 2hónapos szurit,utána úgy aludt mint a bunda 11-től reggel 7-ig. Lehet minket írigyelni az alvás miatt:P :P :P [/url]
heno
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok pár sort. Ábel az éjjel belázasodott. A kakigondjaink miatt nehéz volt a lázmérés, mert ahogy mérni kezdtük, jött a kaki. Kijött minden a kúp is. Viszont telerakta a pelust, remélem most már rendben lesz. Nagy nehezen sikerült egy kúpot adnom, most már tapintásra láztalan. Ha felébred megmérem.

Ti hogyan felezitek el a kúpot?????????????

Tündi!
Voltatok már oltáson? Hogy vagytok??

Heno
Gratula a kisbabádnak! Nálunk eddig a "csúcs" este 20:00-reggel 6.00 alvás, de Én szenvedek a "tejbőség" miatt, na meg megszoktam, h felébred és nem alszom rendesen.

Kármen!

Orsi hogy van? Pocaklakó???????

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!
én is csak gyorsan írok.tegnap meg ma is elég nyűgös Gergő
a szuri miatt.7400gram,65cm.a fej és a mellkas 41cm,annyi mint múltkor.ez normális?
ma hőemelkedése volt.kapott kúpot.miért akarod felezni?
megkaptátok a halasztást?
örülök hogy el tudtátok intézni az ékszer boltot!
ma voltunk bölcsibe.Gergő jövő szept-től bölcsis lesz.majdnem sírtam mikor beírták a nevét az elő jegyzési naplóba.sajnos máshogy nem tudjuk megoldani....sajnos.

megyek is

pusz mnkinek! :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Ábel új nacija és "karkötője"

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


heno
 
 


Sziasztok!

Lement Ábel láza, jókedvű, játszanak Apával.

Tündi!
Megoldottuk az illetékdolgot.

Megértelek, hogy fáj bölcsibe adnod, de ha nincs más megoldás, akkor ezt kell tenned. Nagyon szép Gergő, gondolom a doki is elégedett.
Mezőgazdasági gép alkatrész boltotok van??????

Szép estét

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


ja a súlya miatt fél kúpot mondott a védőnő, de az egész levitte a lázát, így megnyugodtam.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szia Zsu!

Örülök hogy sikerült az illeték!

Igen olyan boltunk van!

jó éjt Nektek! :wink: :wink: :wink:

Kép
papp tünde
 
 


Látom szépen gyarapodnak ezek a csöppségek, nekem furcsa ilyen sulyokat olvasni, Orsi mindig nagyon le volt maradva:)

Zsuzsi! Remélem elmult már a lázatok! Csini a kislegény!
Orsi is jol van már, csak valami virus lehetett, fél napos szerencsére. Én köhögök még mindig. Kistesó már elkezdett rugdosni, ugy döntött innentöl nem fog kimélni:)

Tündi! Én bölcsiellenes voltam, de muszáj volt Orsit is beiratni. De nagyon örülök most már, mert imádja, azóta nem log folyton rajtam, sokkal önállobb lett, sokat tanult ott is. Nem is viszem át Mórára bölcsibe, marad jövö szept. Szegeden, mert itt minden nap olyan foglalkozások vannak mintha ovis lenne, ami bölcsiben irto ritka. Festenek, gyurmáznak, ragasztanak, pecsételnek, báboznak, mondokáznak, táncolnak, stb. Nagyon sokat fejlödött ott is, bár amikor 2 évesen beirattam tudott kivülröl közel 50 éneket, mondokát meg számolt már 15ig. De akkor is el kell ismerni a bölcsiben is tudott fejlödni még.
Kistesót is beiratom 2 évesen az tuti. Nekem volt nehéz az elsö nap otthagyni, Orsi nem sirt pedig. Szerencsére semmivel nem volt gond, altatással sem, pedig mindenki ijesztegett hogy mivel még a wc-re sem engedett ki, folyton jött velem mindenhova hogy mennyire megviseli majd hogy elszakadunk. De sokat beszéltünk rola elötte, igy várta nagyon és nem rossz emlék lett belöle.
Aludni sem volt soha odaadva (még vigyázni sem) másnak, nagyiknak sem, mégis elaludt gond nélkül a bölcsiben. Remélem Nektek is ilyen könnyen fog menni!

Kisteso növöget, méretet nem tudom, mert mindig elfelejtem mekkorát mérnek, BPD 1 hete volt negyven valamennyi.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: