Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta,
Ez nagyon jó ötlet. Megtudhatnám, hogy milyen idős gyerkőcöknek lesz? És ha már tuti a dolog, írnál ide megint, hogy hol-mikor-mennyiért stb vannak a foglalkozások?

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


sziasztok, most bukkantam a topicra..Ceglédnek csak a közvetlen vonzáskörzetére áll a topic, vagy én, mint monori is csatlakozhatok..?
10 hetes terhes vagyok egyébként..
nos?
Kép
ezerjó
 
 


Szia Ezerjó!

Én albertirsai vagyok, nekem már Monor is vonzáskörzetKépKépKép
Egyébként a 3. babámmal vagyok 23 hetes terhes, van már két gyönyörű lányom (ez nem elfogultság ámKép) és a falu, upsz, most már város szélén lakunk egy nagy kertes házban, szóval csak kocsival megközelíthető és elhagyható helyenKép
Hát ennyi röviden, most rohanok...

Momo


Momo
momo
 
 

 
 

szia, örülök, hogy végre valaki a közelben..mi is falu szélen lakunk, anyósékkal egy kétszintesben..korábban Pesten éltünk (én több mint két éve). nekem nem igazán jön be Monor, de ez van..Kép

gratulálok a gyerkőcökhöz!
én még csak 10,5 hetes vagyok..Kép
első gyerek. Kép
ezerjó
 
 


Sziasztok!
16 hetes kismama vagyok,a második gyerkőcöt várom.Két éve költöztem Pilisre.
Szívesen cserélnék tapasztalatot környékbeli Anyukákkal,amennyiben él még ez a topic.
Kép
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Él a topik, csak nagyon lusták vagyunkKép Na jó, azért néhány gyerkőc is hátráltat mindenkit a nagy csevegésbenKép
Rólam kettővel feljebb olvashatod a lényeget, de ha kérdezel, mást is ki lehet húzni belőlemKép
Az első gyerkőcöd mennyi idős? És kisfiú vagy kislány?
Hogy viseled az újabb terhességet? Más, mint az előző volt? Hol szeretnél szülni?

Ezerjó,
mi van veled, úgy eltűntél? Bocs, hogy nem írtam mostanában semmit, de hát nálunk is zajlik az életKép A nagyobbik lánykám pl. ma kapott egy új ágyikót, hogy a legkisebb se a szőnyegen aludjon majdKép, de annyira jó választás volt az ágy, hogy a gyerekem délután 3-kor közölte, hogy ő ma már csak aludni fogKépKépKép

Na most csak ennyire futotta, mert a két csaj nem hagy békén...

Momo


Momo
momo
 
 


Szia Momo!
Örülök,hogy írtál,nagy volt itt a csend egy ideje.
A "Friss kismamák"topicba is szoktam írni,ott olvastam,(vagy talán a "Téli babák"-nál)hogy Ezerjónak sajnos meghalt a babájaKépKépKép
Nem tudom mostanában ír-e valahova és hogy van,én is szeretnék tudni róla.Nagyon együttérzek vele.
Sajnos az első terhességem nekem is szomorú véget ért...

Nos,a kisfiam már 4 éves múlt és jelenleg még nagyon örül a tesónak.Remélem ez a későbbiekben is így lesz!
Ez a pocisság teljesen más,pl. a fránya hányinger csak nemrég múlt el,ezt a fiammal-Raullal-hírből sem ismertem.Vele nagyon aktív voltam,most a 25. hétig legalább feküdnöm kell(ene),mert volt a 11. héten egy kis vérzés.
Szóval most más minden,de gondolom ez így természetes.Ezért hát már nem is dolgozok egy ideje-de bevallom a vonaton zötyögés nem hiányzik.(a munkám igen)

Cegléden fogok szülni Habony dokinál-eddig elég normálisnak tűnik.Tudsz róla valamit?
Te hol fogsz szülni?
A Ceglédi szülészetről keveset tudok-Neked mi a véleményed róla?

Ha lesz időd írj a lányokról.Az is érdekel Te hogy viseled a terhességet.

Na,ideje aludnom.
Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szegény EzerjóKép Nekem sajna nem sok időm van más topikokat is olvasni, ezért nem tudtam róla.

Bevallom férfiasan, én már az első szülésem előtt (kb 20 hetes voltam) elmenekültem a ceglédi intézményből, egyébként én a Harmoshoz jártam, de azért ő se tetszett maradéktalanul (vagy csak nekem túl nagyok az igényeimKép). Én amit tudok a ceglédi kh-ról, az tényleg nem sok, de nekem fontos volt az alternatív és leginkább beavatkozások nélküli szülés lehetősége és ezt csak Pesten kaptam meg. Az István kh-ba jártam/-rok, a dokim is szuper (és nincs maszek rendelése, mindent a kh-ban intéz ingyen), csak a szülésért fizetek, amennyi nekem tetszikKép
Igaz, több macera a vonatozás, de nekem megéri.

Egyébként ebbe a topikba járt Heppi is, ő is a Habonynál szülte az első lányát a ceglédi kh.-ban, most ikreket vár, és megint hozzá jár velükKép
Talán néha erre is felbukkan és akkor majd őt kifaggathatodKép

Nekem szerencsére elég problémamentesek a terhességeim, bár ez nem az én nyugis természetemnek köszönhetőKép Igaz, tavaly a kisebbik lányommal a 34. hétre kinyílt a méhszájam, de végül csak vaklárma volt a riadalom, mert a végén meg alig akarta a kiírt időpontot tartani a csajKép
Nekem talán csak azért mások a terhességeim, mert közben már el kell látnom 1-2 gyerkőcöt, akik bizony nem engednek a másállapotra figyelni, ne adj isten nyafogniKép Az émelygést persze én se úsztam meg eddig egyikkel se, de legalább kicsit kompenzálta az utolsó 2-3 hónapos zabálásaimatKép

És ti honnan költöztetek Pilisre? És merrefelé dolgoztál?
Mi a párommal Cegléden dolgozunk a vasútállomás melleti gabonatárolóban, de lakhelyileg nagy vándormadarak voltunk Timi megszületéséig. A férjem alföldi én született pesti, megjártunk már egy rakás albérletet is, mire letelepedtünk. Nem mondom, hogy Irsa széle volt a legjobb választás, de a párom beleszeretett a házba, ami természetesen még nem volt (de még ma sincs teljesenKép) kész, így ő is hozzátehette a saját elképzeléseit.

Na most ennyi, mert ébredeznekKép

Momo


Momo
momo
 
 


Szia!

A vándormadár rám is találó:Kalocsán születtem-a férjed merre lakott?-aztán Baja és egypár kisebb állomás,majd Pest és végül Pilis.

A Péterfyben baleseti intenzíven vagyok ápolónő,elég pörgős munka,most furi az állandó itthonlét-persze a gyerek mellett én sem unatkozom.

Nekem eddig bejön a Habony,valószínűleg ismét
császár lesz.A gerincemet amúgy sem engedném szúrni és az alternatív szülőszoba sem mérvadó számomra.Az számít nekem,hogy normálisan bánjanak velem és a babával.Sajnos a fiammal nagyon pórul jártunk.Kép

Este írok még,most megyünk az ovis évzáróra.

Puszi.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Te érdeklődtél a Ceglédi kórházról? Írtam róla abban a topikban. Ugyanis én ott szültem. De olvasom, hogy a Habony dokihoz jársz? Ráadásul pont nála szültem, ő volt a fogadott orvosom is.

kris
kris
 
 


Szia Kris!
Én voltam,írtam a másik topikba.
Köszi a választ!
Gratulálok a babádhoz(aki nem is olyan pici baba már)Kép

Üdv.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Momo!
Nagyon rég beszéltünk már! Igaz, én egy időre eltűntem a babanetről. Heppi se járt erre, aztán így azt gondoltam kihalt a topik. De örömmel látom hogy nem így van.
Heppitől tudom, hogy ismét lányotok leszKép. Hogy viseled a várandósságot?

Ruszlána!
Én is a Habonyhoz járok, eddig csak egy rossz találkozásunk volt, nem örült hogy elmentem 4D-s ultrahangra, de azért nem vészes doki. Az elsőt én nem nála szültem így nem ismerem a végkifejletet. Én teljesen meg voltam elégedve a ceglédi szülészettel. A szülésznők kedvesek voltak velem, ha segítséget kértem segítettek, bíztattak. Szépen fel is van újítva.
Most csütörtökön lesz szülésfelkészítő tanfolyam, nem jössz? Vagy voltál már? Minden hónap utsó csütörtökén van. Ha tudsz, gyere el, mert akkor lehet szülőszobát látogatni is. Még az is lehet hogy találkozunk! Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, írhatsz a mailomra is, mert azt sűrűbben nézem, mint a topikokat.
Most rohanok, mert felébredt a csemetém.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Nagyon örülök Neked!Már írtam valamikor mailt,de lehet,hogy valamit elrontottam,mert nem érkezett válasz.
Több helyen olvastalak,többek között itt is és nagyon szimpatikus volt,amiket írtál.
Sajnos Pilisről nehezen jutok el Ceglédre mostanában,hogy zajlik nálunk az építkezés,itt a fiam is+az esküvőnkre is készülünk.
Pedig nagyon szeretnék járni szülésfelkészítőre,még nem voltam.
Megpróbálom Habonnyal megbeszélni,hogy egy ügyeletes napján szétnézhessek kicsit.

Neked megmondta már,hogy öcsit vagy hugit kap a lányod?
Szerdán megyek UH-ra,de szerintem még korai lesz nálam,hogy erről is nyilatkozzon.
Miért haragudott meg a 4D-s miatt?A Praxisban voltál?Hogy tetszett?
Örülök,hogy Te is jó véleménnyel vagy a szülészetről,eddig csupa jót hallottam.
Nekem az első szülés horror volt,nagyon szeretném,ha most másképp lenne.
Habony szerint ismét császárra készülhetek.

Te hogy viseled a pocisságot?

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kris,Momo!
Remélem Ti is jól vagytok!

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Valószínű elkallódott a mail, mert nem emlékszem hogy kaptam volna. Mindig válaszolok, lehet hogy nem azonnal, de igyekszem.Kép
Köszi a bókotKép.
Tyú, akkor te sem unatkozol gondolom.. Mikor lesz az esküvő? A miénk most volt márciusban, de örülök hogy végre túl vagyunk rajta.. anyósékkal nagyon összekaptunk akkor.. de ez egy másik téma.
Azért egyszer mindenképp érdemes egy ilyen szülésfelkészítőre ellógni. Mondom ezt én, aki szintén nem volt mégKép. A lányommal sem szólt a védőnő, hogy van ilyen, most sem, de szerencsére van itt a háztömbünkben több anyuka is, aki tájékoztatott erről, úgyhogy most megnézem milyen is egy ilyen "előadás". Meg szülőszobalátogatáson jó lesz kicsit nosztalgiázniKép. Benne volt a Szülőszoba c. műsorban is a város szülészete. Láttad azt a részt?
Én jövőhéten megyek UH-ra. Ezekszerint elkerüljük egymástKép. Igazából csak két hét múlva mennék, de tudod, júliusban szabin lesz egész hónapban, így megnéz előre. Most mehetek hamarabb vérvételre.. azthiszem jobb mielőbb túllenni rajta, úgyhogy holnap reggel el is viharzom oda is.
4D: nem tudom miért esett rosszul neki, gondolom azt hitte azért mentem mert őbenne nem bízom meg. Pedig nem, csak kíváncsi voltam milyen is az, mert Mendivel nem tudtunk elmenni. Nem a Praxisban voltunk, hanem a Megatoys-ban lévő 4D ultrahangrendelőben. De most a Praxisba megyünk. Azt hallottam elköltözött a Megatoysból a másik, ezért kerestem csak új helyet. Nagyon jó volt, tényleg teljesen más, mint a sima UH. Akkor döntöttem el hogy mi lesz a neve a babának. Ahogy néztem őt, annyira sugárzott belőle a kedvesség, hogy mindenképp olyan nevet akartam, amit ez kifejez, és mivel kisfiú lesz, így Kevinnek fogjuk hívniKép. Nem egy magyaros név, de a Szabóhoz tökéletes. Legalább nem lesz a 521455742. Szabó JánosKép.
Te most hanyadik hétben vagy? Mikorra vagy kiírva?
Én a 30-at taposom, elvileg szeptember 5-én érkezik a kissrác, de azt gondolom hamarabb lesz az. Én ezt a várandósságot sokkal nehezebben viselem, mint az elsőt. Lehet hogy a kis korkülönbség miatt, mert amúgy nincs semmi bajom. Leszámítva hogy hízok mint állatKép.
Mi volt a baj az első szülésednél? Jöhet priviben is ha nem akarod itt leírni. Ha jól érzékelem, akkor te szeretnéd ha most nem kellene császárral szülnöd. Így van?
Kár hogy nem tudsz holnap jönniKép, szivesen dumáltam volna veled.
De majd talán a jövő hónapban összejön. Az azutánit már nem garantálom, örülnék ha akkor már babástól itthon lennékKép.

szia,
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!
Küldök mailt,mindjárt megírom.Remélem megkapod!

Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szóval csak küldtem volna,de a gépem valamiért nem akarjaKép

Ma voltam UH-n és képzeld megin kisfiunk lesz!Kép
Nagyon örülök és csodálkozom egyben:annyira biztos voltam benne,hogy kislány!
Nos,ennyit a megérzéseimről!
Fiúnéven nem is gondolkodtam,de még van idő:ma vagyok 18+4,november 22.-e lesz a nagy nap elvileg.
Nagyon tetszik a Kevin,amikor Raul született a szobatársam kisfiát hívták így.
Akkor Neked már nincs olyan sok idő a pocisságból,legalábbis hozzám képest.
Eddig tök jól megúsztuk a hőséget,nem bánnám,ha ez továbbra is így lenne.Nem vagyunk nyaralósak,főleg amióta Pestről kiköltöztünk,nagyon élvezzük a saját házat,udvart.Nagyon várom,hogy az építkezésnek vége legyen,pedig még csak most kezdődik igazán!

Közben valamikor júl.végén,aug.elején össze is házasodunk.Kép
Nem lesz nagy felhajtás,majd talán jövőre az egyházin.Most csak szűk családi körben tarjuk.
Remélem azért megúszom nagy kiakadások nélkül,mert Anyósom engem is rendesen ki tud készíteni...Kép
De azt hiszem furi lenne,ha nem hívnánk megKép

A Praxisról nagyon sok jót hallottam,mikor mentek?
Ma kértem videófelvételt,de semmit nem játszik le a videónkKép
Még jó,hogy a Habony küldött a Páromnak egy képet a kukiról.
Kedden még megyek a rendelőjébe.Neked oda nem kell jönnöd?
Ügy látom szépen elkerüljük egymást.Kép

Ez a terhesség nekem is nehezebb,hiába a korom is közrejátszik...Kép
Én is szépen hízogatok,de eddig úgy tűnik nem döntöm meg a rekordomat:Raullal 32(!)kilót híztam!!!Mondjuk alapjáraton sovány vagyok,majdnem az egész le is ment.
Őt vidéken szültem,az orvosom meg akarta gyorsítani a dolgot,és akkor kezdődtek a gondok.Lényeg,hogy megakadt a baba és a doki valami engedélyre várt a császárhoz,egészen addig míg Raulnak nagyon lelassult a szíve.
Közben minden arra járó szó nélkül megvizsgált,de akkor ez zavart legkevésbé.
Most Habonyra bízom a döntést a császival kapcsolatban,ha azt látja jónak,elfogadom.Mindent megtennék,hogy a rémálom ne ismétlődjön meg.Kép

Majd írd meg légyszives milyen volt a szülésfelkészítő,legalább így tájékozodjak.Szinte biztos,hogy nem tudok eljutni egyre sem.
Sajnos a Páromon kívül senkire nem számíthatok gyerekvigyázás-ügyben.

Vigyázz magatokra.
Várom a válaszodat.

Szia

Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

ígérem elmesélem majd mi volt a tanfolyamon, meg válaszolok is, de ma muszáj pihennem kicsit, mert totál kész vagyok. Lehet hogy csak hétfőn lesz időm válaszolni, kérlek ne haragudj érte!!
Jó hétvégét!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

Köszi,Neked is jó hétvégét!Remélem ki tudod magad pihenni!Kép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Elfelejtettem írni,hogy láttam a Szülőszobá-ban a Ceglédről szóló részt.
Olvastam,hogy gondolkodtál azon,hogy Te is szívesen szerepelnél a műsorban.Megpróbálod?

Mégegyszer jó pihenést!
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

No, itt vagyok, de most is félig rohanok. Szeretnék kicsit pihenni, mert fülgyuszim van, és az éjszakáim szörnyűek, úgyhogy kicsit rövid leszekKép.
Gratulálok a fiúcskához. Legalább nem ér meglepetés pelusozásnálKép. Én kicsit tartok ettől egy lány után.. ráadásul én még egyszerre kettőt pelusozok majdKép de bánja a feneKép.
Praxisba 10-én megyünk délután. Már várom. HOlnap megyek a Habonyhoz UH-ra, előre hozta a 32 hetest, tudod a szabi miatt. Én voltam nála a múlt héten birizgán, most nem megyek valószínűleg csak augusztus 03-án. Feltéve hogy jó lesz az UH-n minden. Reménykedem..
32 kg? wow! Nem semmi, ennyiről még nem hallottam. Mekkora volt a fiad születésekor?
Biztos hogy most szebb élmény lesz a szülésed, már csak azért is, mert szerintem a második szülésnél az ember már tudja mire számíthat, és bátrabb kiharcolni magának dolgokat. Kár, hogy nem tudsz eljönni a felkészítőkre, mert nagyon megtérülne!! A következőn asszem pont a szülésről lesz szó, de nem vagyok tuti benne. Most az újszülöttgondozásról, és a szoptatásról volt szó, nem bántam meg hogy elmentem. Sok dologban szeretnének lépést tartani az új elvárásokkal, de a gyakorlatban még nem úgy megy ahogy kéne.. Vetített Marika néni -kórházi védőnő- egy filmet arról hogy Norvégiában milyen jól megy a szoptatás, és hogy ez nem túl rég van így, és mit kellene itthon is másképp csinálni ahhoz hogy sikeresebbek legyünk e téren. Megmutatták hogy kell felöltöztetni a bébit, meg hasonlókat, igazából ebben nem volt túl sok újdonságKép. Aztán felmentünk, megnéztük a szülőszobákat, jó volt nosztalgiázniKép. Nagyon szép a szülészet, és hangulatos. Mikor én szültem, még egy apás szoba volt -egyágyas- és egy kétágyas. Most három egyágyas van, mert ami eddig csak vajúdószoba volt, oda rakták át az egyik ágyat a kétágyasból. Tyú, ez csoda értelmes lett, de remélem értedKép. Van vajúdólabda, bordásfal, lehet többször zuhanyozni. Nem kötelező a borotválás és a beöntés, bár ezt ajánlani szokták mindenkinek. -én nem hagynám ki Kép-
Lehet sétálgatni vajúdás közben. Egy ember lehet veled szülésnél sárga ruciba öltözveKép. Lehet videózni, fényképezni, szülés után megszoptathatod a babát... stb.. szóval szinte mindent lehet. Persze ez elmélet, majd meglátjuk mi lesz a gyakorlatban..
Szülőszoba: Jelentkeztem is anno, de néhány mailváltás történt csak, már pár hónapja sehol semmi reakció. Szerintem én már nem leszek benneKép. Sebaj, nem is bánom, jó lesz nekünk az urammal kettesben isKép.
Most szaladok, ledőlök kicsit, amíg a kiscsaj fel nem ébred. Ráadásul a monitorom is fel akarja dobni a praclijait..

szia,
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Szia Betti!

FülgyulladásKép
Lázad is van?
Remélem hamar meggyógyulsz!

Ma Habonynál rengetegen voltak,gondolom szabi előtti roham,pedig már fél 3 után a váróban voltam.
Még szerencse,hogy ott van közel az a jó kis játszótér,addig a páromék elvoltak a gyerekkel.Legközelebb nekem is augusztus elején kell mennem a rendelőbe.
Utána rohantunk haza,mert ezerrel zajlik az építkezés,jelenleg még a bontásnál tartunk,de máris elegem van.
Este pedig úgy kiborított a fiam,mint már régen...
Na,tessék,jól kipanaszkodtam magam,ne haragudj,hogy így rádzúdítottam!Kép

Ha lesz időd majd írjál,hogy mi volt az UH-on!

Most tényleg nem hízok rohamosan,de nincs annyi időm magamra,mint Raullal volt.Ő 3750 grammal született.

Nagyon bíztató,amit a szülészetről írtál!Kép
Ha szeretnének lépést tartani az új elvárásokkal,az mindenképpen jót jelent!
Ahol a fiamat szültem még a próbálkozásnak a csírája sem volt meg!Kép

Nem tudom mennyire lesz lehetőségem a vajúdás közben kipróbálni a különböző alternatívákat.Habonytól legközelebb megkérdezem,hogy mennyire leszek"programcsászár".
Igyekszem megbízni benne és elfogadni azt,amit mond,javasol.
Remélem minden szerencsésen alakul és bízom benne,hogy annál rosszabb nem lehet,mint először volt.
Biztosan jót tenne,ha el tudnék menni egy sz.előkészítőre,de nem hiszem,hogy össze tudom hozni.Kép
Mindegy,köszönöm amit leírtál,sokat segített!!!
Azt nem tudod esetleg,hogy a tanfolyam feltétele-e annak,hogy valaki bejöhessen velem legalább egy darabig?Olyan sokat számítana!

Azt hiszem ideje ágyba dőlnöm.
Remélem a monitorod is megembereli magát és tudsz majd írni valamikor.
Mégegyszer jobbulást kívánok!

Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Azthiszem túlestem a fülgyulladásonKép. Lázam nem szokott lenni soha semmilyen betegségnél. Ilyen típus vagyok asszemKép. Most azt várom mi lesz a következő nyavalya amit elkapok.. lassan már minden második héten beteg vagyok, pedig nem szokásom..
Kicsit el vagyok veszve, jövőhéten megyünk nyaralni és egy rakat dolgot be kell még szereznem, ráadásul a férjem nem kapta meg időben a fizuját, úgyhogy kicsit pipa vagyok.. Sebaj, majdcsak túléljük valahogyKép.
Én is azt vártam hogy az UH-n is lesznek vagy százan, de egyeltalán nem volt vészes! Doki nem mondott semmit, de a leletből következtetve nincs semmi probléma. Kevin baba befordult hála az égnek, remélem már úgy is marad. De nem mondta hogy mekkora lesz, meg semmit szinte. Kicsit szomorú is voltamKép. Sebaj, majd szombaton mindent megkérdezek amit csak lehetKép.
Viszont azt nem értettem miért hívott be mégis a júliusi fogadónapjára.. mert a rendelőjében azt beszéltük meg, hogy ha rendben lesz a labor és az UH akkor csak augusztusban megyek. Igaz, nem lett ötcsillagos a laborom, de azért ennyire rossz sem. Szerintem talán az van a háttérben, hogy ő is gondolja hogy hamarabb szülök, és biztos ami biztos inkább megnéz akkor is, nehogy ezért legyen baj. Végülis ő az orvos, és ha ezt így látja jónak, akkor megvan rá az oka. Én meg kibírom, úgyis akkor szoktam menni hozzá, mármint 20-a körül.
Melyik játszón voltak a fiúk? ami a háztömb előtt van?
Elhiszem hogy kimerítő lehet az építkezés. Főleg kisgyerekkel, és várandósan. Ráadásul azért az esküvőt is szervezitek, igaz? Nyugodtan írj róla, nem veszem panaszkodásnakKép. Emberek vagyunk, mindenkinek vannak gondjaiKép.

Nekem is kellemes meglepetés volt Mendi születésekor, hogy mennyire más a felfogás itt a szülészeten, mint amit vártam. Az egyik barátnőm három évvel előttem szült, és teljesen más volt még akkor a tapasztalata. Azóta újították fel a szülészetet, és modernebb felfogásra váltottak. Nekem nagyon jó élményeim vannak a szülésről is, és az az öt nap sem volt olyan rossz amit bent kellett töltenemKép. Viszont mint elsőbabásnak kicsit nehezebb dolgom volt.. tudod a szoptatással, de most biztos másképp lesz majdKép.
Nem feltétlen kell részt vennetek szülésfelkészítőn ha valaki bennt akar lenni nálad. De szerintem csak vajúdás alatt lehet, ha császározni fognak. Úgy tudom műtét alatt nem engednek be senkitKép. De fényképeket csinálnak, ha kéritek.
Ha akarod, megkérdem neked legközelebb, ha tényleg nem tudsz eljönniKép.
Asszem ki kell cserélnem a monitortKép. Már csak ez hiányzikKépKép.
Igyekszem írogatni, de én is egyre fáradtabb vagyok, és valahogy a lányom is egyre "nehezebb eset". Eddig mindig hallgatott rám, most mintha ott se lennék. Viszont nagyon anyás lett megint. Védőnőm szerint érzi, hogy nemsokára már nem lesz "egyeduralma" felettem, és kihasználja az időt.
Te gondolkodtál már azon hogy viseli majd Raul a tesót?

Most megyek, mert felébredt az angyalkámKép. Sok pihenést és nyugit kívánok nekedKép!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Na, nekem is sikerül évente egyszer bekukkantanomKép

Betti,
ha ez vígasztal, a 2. terhességemet én sokkal rosszabbul tűrtem, mint az elsőt. Ráadásul tél volt, itt a falu szélén szinte elzárva a külvilágtól, segítségem nuku, a lányom meg elég gyorsan rádöbbent a konkurencia érkezéséreKép Talán ennek is betudható, hogy Zsebi már a 34. héttől erősen indulásra kész volt, de aztán szerencsére kivárta a normál időpontotKép
Viszont most a 3. babával sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, nem is volt eddig annyi gondom a terhességgel, mint tavalyKép
Én is úgy érzem, hogy előbb szülök majd a kiírt időnél, de ez nálam alkatilag is így van, no meg a csajok se kímélnek.
Fülgyulát és egyéb nyavalyákat tessék elkerülni!
Azért az nekem fura, hogy a dokid megorrolt a 4D miatt, nálam ebből nem volt sértődés. És hozzátenném, tavaly az "alapos" kórházi vizsgálatok egyike sem mutatta ki, hogy Zsebinek vesemedence tágulata van, de a 4D-n a 25 héten! felhívták rá a figyelmemetKép
Idén már egyszer voltam a Praxisban, szerintem nagyon kultúrált hely és az UH-s doki is szimpi volt. És szerencsére az alacsony Afp-m ellenére is megnyugtató volt a válasza a baba egészségét illetőenKép
Ceglédi kh: azért ezt jó hallani, hogy már igyekeznek lépést tartani a korralKép Csak azt sajnálom, hogy én addigra már megszülöm az összeset, mire nem kéne olyan messzire járnomKép
Ja és persze nagy gratula a minipasihoz így utólag isKép...mi már megint nem figyeltünk eléggé a legyártásnálKép

Ruszlána,
hát ti is halmozzátok az élvezeteketKép Igaz, mi minden terhesség alatt építkezünk, költözünk...brrrr. Timivel a pocimban házasodtam én is, költözés rá egy hónapra, ház vakolása, lakhatóvá tétele, Zsebivel terhesen tetőtér beépítés, most hozzáépítés...inkább nem is sorolom tovább.
Talán úgy 5-6 év múlva szülnöm kéne még egyet, hogy a gondtalan terhességről is legyenek fogalmaimKép
És ti mit kopácsoltok a házikón?
A gyerekvigyázás nálunk is csak a férjemmel oldható meg,így én se rohangászhatok csak úgyKép De nem te említetted, hogy találtál egy klassz pótnagyit? Ő merre van?
Nem semmit híztál Raullal. Én viszont nem mondhatom el magamról, hogy alapból vékony lennék, azt meg pláne nem, hogy szülés után gyorsan leadom, hiába szoptatok ezerrelKép
Tényleg, Habony doki miért mondta ennyire a császárt, megnézte a hegvastagságot, vagy valami más oka is van? Mert én ismerek nem egy anyukát, aki az első csaszi után simán szülte a következő babát. Nem kekeckedni akarok, csak én spec szeretem tudni a szakszerű magyarázatot is az orvos döntéséhezKép

Na most mennem kell, mert felébredtek.
Bocs, ha kicsit kusza voltamKép

Momo


Momo
momo
 
 


Szia Betti!

Örülök,hogy meggyógyultál!Kép
Én az elején voltam elég rendesen megfázva,azóta szerencsére semmi ilyen nyavalya.Naponta kétszer 100mg C vitamint szedek,ez Raullal is bevált annak idején,pedig vele télen voltam terhes és körülöttem mindenki tüsszögött.
Remélem most már benneteket is elkerülnek a betegségek!

NyaralásKépIrigy,irigy!!!
Hová mentek?
Akkor most van elég dolgod,én legalábbis ha utazunk már legalább előtte 1 héttel tűkön ülök és ki-be pakolászok a bőröndökbe.Kép
Na,ez idén elmarad,de amúgy is elég ritkán nyaralunk.
Kívánom,hogy érezzétek nagyon jól magatokat!


Habony tényleg nem valami szószátyár,mindent úgy kell kihúzni belőle.
Az is eszembe jutott amikor láttam mennyien vannak a rendelőjében,hogy nem gyűlt össze még a szükséges összeg a nyaralásáraKép
Jujj,de gonosz vagyok!
Miért gondolod,hogy hamarabb megszületik Kevin baba?

A fiúk első alkalommal azon a játszón voltak,ami a rendelői háztömb mögött van,aztán felfedezték,hogy kicsit hátrébb van egy teljesen új játszótér.Tényleg nagyon szuper!
Raul mindig kérdezi,hogy mikor megyek már a doktor bácsihoz...

Mostanában ő is sokkal anyásabb,pedig eddig sem nagyon engedett ki a látóköréből hosszú időre.
Az a legújabb,hogy időnként elviselhetetlenül viselkedik,hidd el nem túlzok,és ez nekem új.
Én is sokat gondolkodok majd azon milyen lesz kétgyermekesen,mostanra bevált napirendünk,szokásaink vannak,stb.Most újakat kell kialakítani.Igyekszem felkészülni,bár nem tudom lehet-e.
Szóval zajlik az életünk.

Építkezés haladgat.Nem is lenne semmi baj,de annyira megbízhatatlan emberek vannak errrefelé,hogy a hajam is feláll tőlükKép

Köszi az újabb infókat a szülészetről,tényleg nagyon sokat jelent,hogy legalább Tőled tudok tájékozódni,mert biztos,hogy nem tudok egyre sem elmenniKép


Úgy tűnik nekem a gépem kezd betegeskedniKép
Remélem nem gondolja komolyan!!!

Vigyázz magatokra!

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Momo!

Örülök,hogy írtál!
Gondolom nem sok időd van a gép előtt üldögélni.Mostanában nekem sem.

Nálunk bővítés van,de először is le kellett bontani a régi épületrészt.
Jelenleg az alap szárad,szóval nem maholnap lesz készKép
Az a legrosszabb,hogy a gázóra is ezen a lebontott részen volt,ezért a főzést rezsón próbálom megoldani.A zuhanyozás is érdekes:először vizet melegítek,majd öntjük egymásra.
Szóval már nagyon várom,hogy készen legyünk!!!
De úgy látom nem én vagyok az egyetlen,akinek muszáj építkezni,felújítani,stb.terhesség alatt...Kép

A pótnagyi nagyon-nagyon jó,hogy van,de nem sunnyaszthatom rá mindig Rault.Főleg mostanában,mikor amúgy is száz felé szaladnék sokszor,olyan anyás lett,mint baba korában.
Gondolom ez természetes,de néha picit fárasztó.
Nálatok is érezhető már a "változás szele"a levegőben?
Neked nem sikerült gyerekvigyázót találni?
Időnként tényleg jól jön.


Habony doktor valószínűsíti,hogy császár lesz.
Kérdezte,hogy pontosan hogyan zajlott az első szülés.Szóval meglátjuk,de inkább császár,mint sem.
Az elsőnél kudarcként éltem meg,hogy a szülés nem hüvelyi úton zajlott,altattak,a fiamat csak több óra múlva láthattam pár percreKép
De utólag örülök annak,és hálát adok Istennek azért,hogy nem történt Raulnak semmi baja-életben van,nem lett fogyatékos.Kép
Most úgy vagyok vele-lehet,hogy butaság-hogy nem fog már annyira bántani,ha ismét császár lesz.
Kicsit hülyén hangzik,tudom,de most ezt gondolom.

Na,megyek,ma nem sok mindent mozdítottam idehazaKép

Te hogy viseled ezt a hőséget?

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Nálatok azért húzósabb így gáz nélkül az építkezés, minket csak a zaj, a por, no meg a kupi az udvaron zavar egy kisséKép

Gyerekvigyázó: hmmm, hogy is mondjam, ha nagyon ráfeküdnék a dologra, találnék...800 ft/óráértKép De erre most tényleg nincs egy fillérünk se, a lányok szép szemeiért meg senki nem vállalja...talán mert olyan bűn rosszak?Kép
A változás szele nálunk talán azért nem feltűnő, mert mindíg is anyásak voltak, főleg a kisebbik, és mostanában még a tesópiszkálós visítás is tetőzik, szóval állandó a hangzavar.

A csaszit tényleg nem azért kérdeztem, mert piszkálni akarlak vele, csak kíváncsi voltam. Tényleg ne legyél szomorú, ha megint az lesz, az egészségetek sokkal fontosabbKép

A Gubodi parkban lévő játszó jön be annyira Raulnak? Mert én pár hete elvittem Timit, de ő még nem nagyon értékelte, mert a legtöbb játék túl nagy volt neki, igaz, ő még csak októberben lesz 3 éves. Ja, és Zsebivel meg végképp nem tudtam mit kezdeni ott, mert a maga 16 hónapos vagányságával hiába akart rögtön a nagycsúszdára menni, anya nem engedteKép

A hőséget még jól viselem...kinn a kertben a fák alatt, gyerekek a medencébenKép De Timivel is így voltam terhes, és augusztusban bizony már csúnyán vizesedett a lábam meg az ujjaim (nem bírtam reggel behajlítani őketKép)...no ezt nem várom annyira.

Megyek, mert ébresztő vanKép
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Szia Momo!

Te aztán korán kelsz!Gondolom aludnál még,ha lehetne.Csajok este mikor alszanak el?

Nem tudom,hogy Gubodi park-e,majd utánanézek.
A kis csúszdán kívül tényleg inkább nagyobbacskáknak való játékok vannak,most,hogy végiggondoltam.Esetleg még a rugós játékok.
Sajnos Pilisen nincs olyan játszótér,ahová ki lehetne menni.Ami a közelben van,az túlzás nélkül életveszélyes,az egyetlen csúszdájába a múltkor bele volt csinálva(elnézést,ezt csak csúnyábban tudtam volna mondani)és az tuti nem kutya voltKép
A másik játszó sem különb.
Talán ezért olyan nagy élmény Raulnak,ha orvoshoz megyek,alig lehet hazarángatniKép

Szitter:én is hallottam Pilisen horribilis órabéreket,de azt nem kértem.Ezért próbálkoztam addig,amíg megfelelőt nem találtam,vele is úgy beszéltem meg,hogy havonta kb.2-4 alkalom.
Talán jövő héten elmegy a "messzi"-Mamához pár napra nyaralni a gyerkőc.
De jó lesz neki-főtt étel minden nap+fürdésKép
Nekem muszáj itthon lennem,mert amikor párom dolgozik nem szeretnénk most itthagyni a házat.

Úgy tűnik ma a medence kimarad,de lehet,hogy du.jobban kisüt a napocska.

Na,megyek locsolgatom az alapot.Szerencsére nem kell főznöm.

Betti!
Bepakoltál már?Kép

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Momo!
Örülök hogy megkerültélKép.
Nekem is fura volt, hogy a 4D miatt kicsit morci volt velem.. Mendivel még a doki javasolta hogy menjek el mert nagyon szép élmény.. szóval nem gondoltam hogy ez baj.
Praxis: sajna most nem a Győrfi Mátyás lesz, pont azt a hétvégét jelöltem meg, mikor nem ér rá, pedig kíváncsi voltam rá, milyen. Sok jót hallottam róla, és a múlt havi Kismamában is benne volt.
Köszi a gratulátKép. Heppi mondta hogy majd üzleteljünkKép. Mi most is lányt szerettünk volna. De azért nem cserélném el a kissrácotKép.
Heppivel mikor beszéltél? Most hallottam hogy az egyik babájuk biztosan fiú lesz. Pedig félt hogy két lány lesz, mert azt álmodtaKép. Örülök hogy bejött amire vágytak. Ti meg majd negyedszerre jártok sikerrel, meglátodKép. Most meg legalább nem kell nagy váltásra számítanod két lány után, azért az sem lenne könnyű, nem?
Én is ismerek egy anyukát aki mindkettő csemetét Habonynál szülte, az elsőt császárral, a másodikat simán. Úgyhogy szerintem biztos jól fog dönteni majd. tényleg az számít hogy minden rendben legyen!
De irigyellek a kerti idillértKép.Én is akarok!!!

Kata!
ÉN sem értem miért kapok most el minden marhaságot, mert egyébként soha nem szoktam beteg lenni..
Abádszalókra megyünk. Minden évben ott nyaralunk, már ha tudunk menni..
Csak kár hogy megint nem fürödhetekKép. Tavaly nem voltunk, tavalyelőtt meg szintén pocis voltam, így már harmadik éve nem strandolokKépKép.
Igen, már készülnék én is, csak mindig közbejön valami.. a férjem nem kapott időben fizut, tegnap meg mikor indultunk volna a nagybevásárlásra, kiderült hogy lemerült az akkumuklátor az autóban.. Így szenvedtünk vele egy kicsit, utána meg már késő volt elindulni, így ez mára maradt.. az idő vészesen fogy pedig..

Habonnyal kapcsolatban én is gondoltam erre. Látod bennem is van effajta gonoszság..
Azért gondolom hogy hamarabb meglesz a baba mert nagy, fejlett, és én sem bírom már. Ráadásul már vannak fájásaim is, egyre sűrűbben. De azért szeretném kihúzni legalább a 36-ik hétig. Úgy gondolom hogy 28-a körül érkezik a cseppemKép.

Elviselhetetlen viselkedés nálunk is megvan kb. három hete.. rá sem ismerek a kiscsajraKép hihetetlen dolgai vannak, és én egyre nehezebben viselemKép. Remélem túlleszünk ezen a korszakon is.
Napirend biztos kialakul, majd egymáshoz szokik a két gyerek. Emiatt szerintem felesleges előre aggódni. Megoldódik valahogy biztosan!


Játszótér:
szerintem a fajátszóra gondoltok, az van megcsinálva még úniós szabvány szerint. Bár a Gubody parkos is az. Én nem szeretem mert marha nagy por van, és elég fellengzős emberkék járnak oda. Fajátszóra sem nagyon járunk, igaz, itt van előttünk egy játszótér, egy működő hintával, két homokozóval, és néhány leamortizálódott mérleghintával. Viszont a házból minden barátné idejár, hasonló korú bébikkel, így a társaság kárpótol a hiányosságokértKép.
Ezeken az uniós játszótereken valóban nem tud egy kisebb gyerek mit csinálni.. Mendi is egyedül a rugós bigyókra tudott felülni, de az sem volt valami nagy élmény..

Bepakolással még sehogyan sem állok. Összeírtam a listát és kész. Bevásárolni még a héten elmegyünk, csak kár hogy egy helyen nem lehet mindent megvenni, hipermarket ide-vaagy oda..
Szombaton Pest, az Uh miatt, úgyhogy nem tudom mikor lesz időm..
Lehet hogy netezni már nem is igen tudok, ha így lesz, akkor sorry ezért, majd bepótolom. MEg hozok képeket is, ha akarjátok!
Most lépek, mert a szomszédoknak köszönhetően ébredezik a lányom.. azért még reménykedem hogy visszaalszik, mert a mai tevékenysége nem túl bizalomgerjesztő.. remélem a folytatás kellemesebb lesz..

pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
irígy a nyaralásértKép Nekünk nem elég, hogy pénzünk sincs rá, de a férjemnek a nyár a munkaszezon, így aztán szerintem csak akkor nyaralunk majd egyszer, ha megengedhetjük magunknak, hogy kicsit tojjunk a cégéreKép Egyébként Abádszalókot én is szeretem, 5 éve még a párom kenderesi lakásában laktunk és onnan nyáron állandóan arra vetődtünkKép Valaki rokonhoz mentek, vagy van egy bevált kibérelhető helyetek?
Képek jöhetnekKép Ja és jó nyaralást szép idővelKép
Te nekem itt ne jósolgass negyediket, mert kiszaladok a világból...elég ez a két sivító banya és a hullámzó hasamKép
Ja-ja, a fajátszóra gondoltam, de nálunk is max a rugós állatkák jöttek be a csajoknakKép De már Miapánk csinált itthonra kéthintás állványt, vettünk csúszdát,van homokozó és pancsimedence is a nagyik anyagi segedelmével, szóval már nem is nagyon játszózunkKép
Heppivel már vagy 3 hete randiztam, azóta megfeledkezett a friss infóra éhes MomorólKép

Kata,
nem kelek mindíg ilyen korán, csak ha netezni akarok, vagy ha gyomorgörcsöm volt éjjel, mint most isKép Vagy valami nem egészen kósert ettem tegnap, vagy csak sokan vagyunk már a gyomrom helyénKép, mert ég is ezerrelKép
Bébicsősz: errefelé havi 2-4 alkalomért nem is vállaljákKép Viszont az órabér a két gyerek miatt annyi, mint amit említettem, és ez sajna nem is horribilis a pesti árakhoz képest...csak nekem sokKép
Pilisi játszótér: inkább nem is mondok semmitKép Nálunk is életveszélyes volt a csúszda rögzítése (pedig ránézésre elég klassz fajátszó ez is), de nekem volt pofám szólni egy ismerősön keresztül a Polgármesteri Hivatalba, hogy ugyan, nézzék már át időnként a felszerelt játékokat...és megtettékKép Azért a tisztaság itt sem tökéletesKép

Rohanok, mert a házimunka nem csinálja meg magátKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Betti!

Azt mondják,ami nehezen,döcögősen indul,az annál jobb lesz később-legyen ez igaz a nyaralásotokra!Kép
Örülnék egy képes beszámolónak!
Jövőre már csak összejön az a fürdés.
Az egyik topikban a terhesen tóban fürdésről volt szó mostanában,megoszlottak a vélemények,én minden esetre most én is biztos kihagynám. Mendi biztos nagyon fogja élvezni a pancsolást.

Érezzétek nagyon jól magatokat!
Írjál,amint tudsz.


Momo!

GyomorgörcsKépMi segít Rajtad olyankor?
Én ma lehajoltam a papucsomért és úgy is maradtam jó darabig-valami a gerincemnél mintha becsípődött volna.Még most is elég érdekesen járok.Pedig kezdtem azt hinni,hogy megúszom a derékfájást-Raullal egy ideig tompán fájdogált,nem volt túlzottan kellemes,de ez viszont nagyon durva.
Nem panaszkodom tovább,mert a kezdeti ijedelmeket leszámítva eddig egész jó minden,a szüléstől még nem kezdtem el igazán parázni,szóval szép az életKép

Pótnagyi ide vagy oda,senki sem pótolhatja azt,amikor a nagymama a közelben van és lehet is rá számítani.
Anyósom Pesten lakik és nyugdíjas,de elég ritkán kíváncsi ránk-azt kell mondjam szerencsére.
Ha Anyám közelebb lakna,akkor sem passzolnám le állandóan a gyereket-itt a tök jó szitter,nem is drága,de nem akarom túlzásba vinni-viszont nyugodtabb lennék.
Na,ezt jól megmondtam,azért remélem érthetőKép

Itt Pilisen olyan,mintha nem is lenne gyerek-se egy játszótér,se egy program a műv.házban,se gyereknap,ez nekem elég furi.
Kicsi faluból származom,de ott sem tapasztaltam ilyet.
Persze ettől függetlenül szeretek itt lakni,főleg ha már a házunk is elkészülne!

Na,megint jelezte a derekam,hogy a világon van,megpróbálom,talán fekve jobb.

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Momo mellé csatlakozik mégegy albertirsai anyuka Kép Most csak röviden írok: egy 3 éves fiatalember és egy 15 hetes pocaklakó anyukája vagyok, Bp-re járok melózni. Szülés Ceglédre tervezve, Bihari doktornővel.

Üdv,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!

Üdv, gratulálok a nagyfiúhoz és a pocaklakóhoz!Kép
Láttalak a "Friss kismamáknál",majd írj oda vagy ide ha lesz időd.

Szép napot!

Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata és persze mindenki!

Köszi a gratulációt, úgy néz ki, hogy pocaklakóm is fiú, úgyhogy teljes elnyomás alatt leszek a családban, mint egyke nőnemű Kép Elképzelem úgy 8-10 év múlva a nőnapot... mennyi virág Kép
Időm van irkálni, egész nap online vagyok Kép

Mica
mica
 
 


Szia Mica!

Nekünk is fiú lesz ismét,úgyhogy itt is teljes férfiuralom várható.Kép
A nagyfiú is Cegléden született?
Habony doktorral eddig meg vagyok elégedve.
Milyen a doktornőd?Magánrendelésre jársz?
Albertirsa mostanában sokkal jobban tetszik több szempontból,mint Pilis,de itt találtunk két éve megfelelő házat.
Éppen ma voltunk A.Irsán és megvettük az esküvőnkre a ruháinkat,nagyon elégedett vagyok az árakkal is.
Mesélj magadról,meddig fogsz dolgozni,mivel foglalkozol,hogy viseled a terhességet?

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Eljenek a fius csaladok Kép Bocsi, hogy ekezet nelkul irok, de itthon csak igy van beallitva a gepem, nem szoktam ekezeteket hasznalni amugy...
Nagyfiam meg Szolnokon szuletett, mert epp szules elott 1 honappal vettuk meg a hazat Airsan, es a szolnoki korhazat, dokikat jobban ismertem, nameg Anyosomek Szolnokon laknak, igy kezdetben (1 hetet) ott voltunk. Eloszor most is az volt, hogy esetleg ott szulok, de nem akartam ketteszedni a csaladot, hogy parom itt, mi meg a naggyal es a kicsivel Anyosomeknal Szolnokon...
Terhesrendelesre kezdtem el ide jarni, es tobben dicsertek a dokinot, ugyhogy nala ragadtam. Eddig meg nem beszeltem vele meg semmi konkretat, ki akartam varni a 16. hetet, ugyanis nekem ezelott volt egy vetelesem, es izgultam, hogy most is rendben legyen minden. Szoval szerintem majd lesz maganrendeles is, ha elvallal Kép
Dolgozni addig fogok, amig hagyjak, hogy ingazzak vonattal Bp-re, mert ott van a melom, ami amugy ulomunka, szoval nem megterhelo. A munkam a magyarorszagi domainek (pl. mint a babanet.hu) adminisztracioja.
Terhessegemmel eddig semmi gond nem volt, eddig ugyanolyan, mint az elso Kép Se hanyinger, se rosszullet, semmi negativum Kép Alvaskenyszerem volt kezdetben, nameg szepen fajdogalo cicik, de ez nem volt veszes Kép

Jajj, mar sokat irtam, ha mindent leirok most, akkor kesobb mirol irunk? Kép

Hmm, eskuvoi ruha? Milyet es hol vettetek? Pocakos fazonut gondolom..Kép)

Udv,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!

A fiamat én sem itt szültem,hanem Baján,ezért próbálok sokat érdeklődni a ceglédi szülészetről.Te jókat hallottál eddig?Amiket itt írtak a lányok azok nem rosszak...meglátjuk.
Jársz szülésfelkészítő tanfolyamra?

Nekem mindenképpen abba kellett hagynom a munkát,részben a kezdeti nehézségek,részben a munka jellege miatt(baleseti intenzíven vagyok ápolónő).
Ez jó,mert szeretek itthon lenni a fiammal és így az építkezést is szem előtt tudom tartani,és rossz is egyben,mivel csak két éve költöztünk ide és kissé "elszigeteltnek"érzem most magam.De azért elvagyok,minden esetre nincs olyan nap,hogy unatkoznék.Kép

A ruhát 4-es melletti(gondolom Fő-,vagy Pesti)utcában vettem,nem tudom mi a neve,de lottózó van majdnem mellette.
Zöldes színe van(nálam a fehér nem jöhetett szóba semmiképp)és mell alatt bővül,szóval nem túl hivalkodó,de nem is mindennapi.
A párom ehhez választott öltönyt,inget,nyakkendőt.

Fiad mit szól a tesóhoz?Ő már gondolom ovis,ugye?

Na én is hagyok máskorra is!

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

A ceglédi szülészetről annyit hallottam, amit a kismama.hu oldalon és itt összeszedtem, szóval olyan sokat nem, de egyre több pozitívum látszik. Majd meglátjuk személyesen is Kép Felkészítő tanfolyamra még nem járok/járunk, jövőhéten akarok mindenről informálódni a dokinőnél.

A fiammal egyenlőre csak annyit beszéltünk meg a tesóról, hogy majd lesz, egyenlőre anya pocijában van, és vigyázni kell rá, nem szabad rúgdosni Kép Aztán hosszú magyarázkodás, hogy neki miért nem lehet a pocijában baba KépKépKép
Óvatosan beszéltünk a dologról, mert elég türelmetlen a gyerkőc (bár úgy érzem, hogy ebben is sokat változott), és azonnal szeretné a kicsit Kép Na, mintha én már nem szeretném kézben fogni.. Kép Annyi segítséget kaptam a szomszédunkban lakó lánytól, hogy ő most szült 2 hete, és el tudtam magyarázni Gyuszikámnak, hogy az Adri pocakja is mekkora volt, mert benne volt a baba, és most meg már nincs pocija, de ott van a kezében a baba.. Kép
Amúgy még most bölcsis, ősszel kezdi az óvodát.

Tudom, hogy melyik boltról beszélsz, amikor korábban mondtad, hogy Airsán vettél ruhát, akkor egyből ez a bolt jutott eszembe Kép Szerintem csinosak lesztek, majd kérünk fényképet Kép

Üdv,
Mica

Ui: Momo hová tüntél? Jelentkezz Kép Szeretnélek megtalálni Airsán is Kép
mica
 
 


Szia Mica!

Na,ma is jól elmászkáltunk a párommal,csomó mindent elintéztünk.Igyekezni kell kihasználni a pár napot,amit a fiam Anyuéknál tölt.
Szombaton jön haza,már nagyon hiányzik.

Aranyos lehet a fiad,az enyém is elég türelmetlen,főleg mióta tudjuk,hogy nagy az esély az öcskösre.
A türelmetlenek táborához én is csatlakozok,éjjel is a Babáról álmodtam,tök jó volt:Kép

Nem is tudtam,hogy Airsán még bölcsi is van!

Sajnos egyenlőre a tárgyi feltételeim nem adottak,hogy képet tegyek fel.Kép
De remélem ez hamar változik és akkor nem úszol meg-Rólad egyébként lehet látni valahol képet?

Momo tényleg nagyon eltűnt,gondolom lefoglalják a csajok.Kép

Neked "sima"UH-n mondták meg,hogy fiad lesz?

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Úgy látszik, hogy most mindketten nagygyerek mentesen vagyunk, az én fiam is nagyszülőknél van, hol az egyiknél, hol a másiknál Kép Imád velük lenni Kép Most meg főleg, mert az apukája is vele van Anyukáméknál. Mondtam is nekik tegnap este, hogy ne aggódjanak, hiszen én se vagyok egyedül otthon, babóca jókat tornázik nekem a pocakban Kép

Igen, van bölcsi Airsán, sőt tán most bővítik is, mert kevés a hely. Nekem nagyon bejött, szuper hely, fiam imád ott lenni Kép

Huhh, képek Kép Van a babaneten fent egy album, azt hiszem, hogy ifj. Kerekes Gyula néven, és ott én is fent vagyok lurkóval Kép

Akkor mondtak meg, hogy fiam van (vagyis megerősítette a doki a megérzésemet, mert ilyen korán még nem szokták nézegetni a nagy hibalehetőség miatt), amikor 4D-s UH-n voltam, de nem a +D részen, hanem a doki sima UH vizsgálatnál mondta, hogy "nézzük csak a popsidat" Kép Kép

Üdv,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!

A képeket még nem néztem meg,de megpróbálom majd!

Jól értem,hogy már érzed a mocorgást?
Én is nagyon hamar éreztem,most pedig már néha arra gondolok,hogy novemberig lehet,hogy kirúgja a ház oldalát!Kép
Most még hamarabb gömbölyödök,mint Raullal,Te hogy vagy ezzel?

Úgy néz ki holnap,vagy legkésőbb hétfőn jön haza a gyerkőc.
Neked meddig tart a szabi?Kép

Olvastam valamelyik topikban,hogy egy kismama,aki szintén fiút vár másodszorra is,nem arra gondol,hogy mennyi virág lesz majd Nőnapon,hanem látja magát,amint süti a 32 db. rántotthúst egy vasárnapi ebédre...KépKépKép

A fiam nagyon nem szeret oviba járni,pedig tavaly március óta kínlódunk.

Na,megnézem a friss mamikat is.

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

A mocorgást nagyon hamar, a 12-13. héten éreztem, de csak akkor, ha feküdtem és rákoncentráltam Kép Azóta már párom kezét is csikizte párszor Kép Az elsőnél 15. héttől éreztem, sőt az apukája is Kép Az, hogy mi lesz később, bele se merek gondolni, nagyfiam annó a plüssnyuszit lerúgta a hasamról Kép
A gömbölyödés nekem is hamarabb megy most, már nem tudnám behúzni a pocakom Kép Mondjuk amúgy se vagyok egy manöken-alkat Kép

Ma este megyek a családhoz, szóval szabi vége, hétfőtől kezdődik a bölcsi Kép

A húsos jövő-elgondolás nagyon tetszett, itt nevettem rajta 10 percetKépKép

Jó hétvégét, indulok hazafelé, aztán a családhoz Kép

Üdv,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!
üdv itt, és gratula a pocilakó fiúcskáhozKép Nagyon örvendek, hogy ennyi fiú lesz a környéken, nekem ugyanis 3 lyányom vanKépKépKép
Azért szerencséd van a bölcsivel, hogy felvették a fiadat, engem tavaly is elutasítottak helyhiányra hivatkozva, amikor csak 2-3 hónapról lett volna szó, mert a kicsivel kinyílt a méhszájam és nem volt itthon egy árva segítségem seKép Én azóta egy kicsit haragszom, mert egy vállrándítással elintézték a dolgot, én meg rengeteg gyógyszert szedhettem és retteghettem, hogy ne legyen koraszülött a pici lányKép
Ja, és az ovikból hiába van több, ott sem jobb a helyzet, aki otthon van a többi gyerekkel, annak az ovis korú gyerekét simán elutasítják...legalábbis a környezetemben van ilyen példa, nem is egy. Remélem, legalább suliba járhat majd az én kis hátrányos helyzetű elsőszülöttemKép
Nektek hogy sikerült mindenhová felvetetni a gyerkőcöt???
Ti Irsa melyik részén laktok? Mi a vasúton túl, az Újtelep becenevű prérin, legalábbis amikor sétálok, így érzemKép
Én azért annyira nem vagyok eldobva az ittlakástól, pesti lévén megszoktam az ottani nyüzsgést, no meg ez a bölcsi-ovi kérdés is nagyon bosszant. Bébicsőszt is leginkább hiába keresek itt a környéken, így sokszor kezd betelni a pöttyös mamuszom a napi 24 órás és évi 365 napos szolgálattal (magyarázatképp: én a nagyszülőkkel se számolhatokKép).
Na ennyit a panaszról...
Most lelépek 3 hétre itthonról a két csajjal, de ha akarod, majd augusztusban találkozhatunk ámKép

Ruszlána,
hogy halad az építkezés? Van már gázotok? És mikor lesz az esküvő? Gondolom, rendesen lefáraszt a sok tennivalóKép
A fiús anyukákkal ellentétben én meg állandóan csinálhatom a legújabb fogyis recept szerinti kosztokatKép Nem baj, legalább én is sokáig fiatal maradokKép

Mennem kell, hívnak a csajokKép
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Momo!

Örülök,hogy hallok Rólad!
Gáz még nincs,de már lassan kezdek hozzászokni.Elég nehézkesen haladunk.
Nyaralni mentek?
Az esküvő aug.21.-én lesz.
A fogyis receptek sem rosszak!Kép

Mica!

Tegnap üldögéltem az udvaron a naoernyő alatt és bambán néztem ahogy a párom homokot lapátol és a vonatokat.
Erről eszembe jutott:előfordulhat,hogy már láttál,mert a vasúti töltés mellett van a házunk,bal oldalon Airsa felé,pár házzal a v.állomás után.
Elég könnyű felismerni most a bővítés miatt.

Na,mától én is újra kisgyermekes anyuka leszek,estére érkezik haza a fiam.Kép

Nagyon jó hétvégét!

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Momo:
Aaa, most lepsz le, amikor vegre elokerulsz, es kiderul, hogy esetleg par utcara vagyunk egymastol? Kép Mert enis a prerin, vagyis az ujtelepen lakom, 1. utca a vasuttol Kép
A bolcsivel nekem is csak mazlim volt, tavaly februarban bementem, hogy szeptembertol szeretnem, ha bolcsis lenne a fiam, hat mar akkor a 10. jelentkezo lettem... aprilis kozepen viszont megkeresett a mostani cegem, hogy lenne 4 oras melo gyes mellett, es hogy tudnek-e menni. Kerdeztem a bolcsit, hogy van-e veletlenul hely es eppen mazlim volt, mert elotte vettek ki egy kislanyt, mert sokat volt beteges. Oviba probaltuk volna a bolcsi mellettibe, de remenytelen eset, igy osztol a kozpontiba, tehat a Napsugar oviba fog menni. Azert jo az a hely, mert a baratnom az ovi mogott lakik 1 hazzal, igy ha vmi gond van, akkor o el tudja hozni, a gyerkoc is imadja otKép
Ha hazajottel nyaralasbol, akkor szoljKép Jo pihenest Kép

Kata:
Nah, hetfon szabin leszek, de kedden majd meglesem a hazatokat, meg esetleg teged Kép Keretik 3/4 4 utan kint tartozkodni Kép) Vagy reggel 7.50 utan 8.10ig Kép
Az en fiam mar pentek este ota boldogit engem, lementem a csalad ele Anyukamekhoz, es tegnap este jottunk vissza egyutt Kép Most epp 5 percenkent rohangaszik ki az udvarra, hogy megnezze a medencejeben melegedett-e mar a vizKép

Most hirtelen ennyi mindenkinek, mert a rohangaszas kozben arra is volt lelkiereje, hogy beszoljon nekem: Anya, ne gogozzal mar! (ford. dolgozzal)

Udv mindenkinek,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!

Hogy sikerült a tegnapi medencézés?
Nálunk nagyon jól,úgyhogy ma folyt.köv.ebéd után.

Végre már a falat csinálják,elég szépen halad,talán hétvégén a tető is rákerül.
Ha nem felejtem el,akkor holnap igyekszem kint lenni reggel vagy délután.Kép

Nagyon bosszant,hogy a freemail-es postámba nem jutok be-Te mennyire értesz ehhez?
Van ötleted,hová lehet ezzel a problémával fordulni?

Kellemes napot !

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Jajj, a medencezes szuper volt, 3x is pancsolt delutan Kép Ma delutan mar nem tudtam beleengedni, mert most ertunk haza. Pedig o mar probalkozott, hogy belemehessen Kép

Nah, holnap majd kukucskalok vonatbol Kép Integessek feher zsebkendovel? Kép

A freemail-el mi a gondod? Az oldal nem jon be, vagy bejelentkezni nem tudsz? Ha az oldal bejon, akkor az aljan van egy Iron nekunk link, ott jelezheted a gondodat nekik.

Kellemes estet!

Udv,
Mica
mica
 
 


Szia Mica!

Rault ki sem lehetett rángatni a medencéből,utána pedig bukfencezett párat a homokrakáson,mire figyelmeztettem,hogy talán ezt mégse,már késő volt...
Ezután gondolom el tudod képzelni,hogy is nézhet ki,Apja éppen most nézi meg a kádban,hogy a gyerek ott van-e a koszréteg alatt.Kép

Igen,holnap ne felejtsd a fehér zsepit!Kép
Lehet,hogy reggel és este is kint leszek,segítem a munkát a jelenlétemmel.

Freemail bejön,aztán tovább nem enged,mert szerinte "hiba történt a biztonságos csatorna támogatásakor".
Köszi a tanácsot,megpróbálom!

Remélem tudsz majd aludni ebben a hőségben.

Üdv.
Kata
Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Kép Remélem, hogy sikerült kiáztatni Rault a kádban Kép Nálunk is elég érdekes, kávézacc-szerű leülepedés szokott lenni a kádban az esti fürdetés után Kép

Ma reggel kicsit elbambultam a vonaton, csak néztem a házakat Pilisnél... milyen színű a tiétek? Vmi kéket láttam, ami újnak tűnik, attól merre van? Majd délután lógok az ablakban zsepivel Kép

Jajj, alvás, hát az most ment, párom reggel is ott kacarászott rajtam, mert este a gyerkőc fürdetése előtt zuhanyoztam egyet, majd lurkót is lecsutakoltam, és miután pizsibe bujtattam őt is meg magamat is, bebújtam az ágyba... végeredmény: alvás hegyek, így Gyuszika apukájával kakaózott, pár mesét még megnézett, és utána apa dugta ágyba. Nah, legalább kialudtam magam, mert végre nem ingáztam óránként a WCre, csak 2 óránként Kép Ezzel szórakoztattam a védőnőmet is, amikor mondta, hogy reggeli első vizelet kell a vizsgálathoz, hogy jójó, de melyik? A hajnali 2, 3, 4, 5, vagy 6 órás Kép

Milyen webböngészőt használsz? Cserélted mostanában, vagy lett valami átálítva benne? A biztonságos csatorna az sok helyen az un. SSL-t jelenti, meg kell nézni, hogy a böngésződ beállításainál ez be van e állítva.

Üdv,
Mica

Ui: vonat 15.10kor indul nyugatiból, elméletileg 15.56kor van Pilisen Kép
mica
 
 


Szia Mica!

Na,reggel jól elaludtam,csak 9-kor keltem fel.
Úgy látszik átragadt Tőled az álomkór!Kép

Attól az új háztól párral Airsa felé és közelebb a vasúti töltéshez,elől most már félig kész falak vannak.Biztos megismered és kint leszek,szürke rövid ruhában.
Zsepit ne felejtsd!Kép

Jelenleg megy a freemail,nem tudom a párom mit nyomkodott.
Elég pocsék a gépünk,legjobb lenne lecserélni,de tudod,most nincs kedvünk...Kép

Ez a reggeli első vizelet már engem is gondolkodóba ejtett.Kép
Ráadásul még rá is segítek,mert este még szoktam egy kis dinnyét enniKép

Mikorra várható a szülés?
A hasam átmérője már most felülmúlja a 7.hónaposokét,bele sem gondolok milyen leszek a 9.hónapban!

Jaaajjj,neee!!!Raul most szólt,hogy irány a medence.Azt hittem ma megússzuk.De homokbukfenc tuti nem lesz utána!!!(Gondolom énKép )

Üdv.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: