Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mindenki!

Lili köszöni a jó kívánságokat!
Egy napig tartott a "jólét".Éjszaka megint fent voltunk háromszor.Kezdem megszokniKép
Ma egyébként elég ordítós napunk van.Kis túlzással csak a kezemben jó a csajszinak.
A termálfürdő szép,tiszta ahogy kell.Csak nagyon sokan voltak.Szerintem már kinőtte magát.Most építenek mellé egy szállodát.Szolnokon meg mi van?Semmi.Pedig nekünk is van hozzá vizünk.
Lilinél idősebb babások:Ti mikortól kezdtetek darabosabb ételt adni?
Üdv Orsi
takiorsi
 
 


Tisztelt édesanyák!
Szakdolgozatot írok a szoptatás és Rooming-en rendszerről. Kérem aki válaszolna nekem 25 kérdésre írjon a címemre legyen szíves.
Előre is köszönöm a segítséget!
Tünde
Ápolónõ
 
 


Sziasztok!
Zsú! Köszi a tippet, majd megpróbálok kihagyni az étkezésekből. Én is próbáltam szopi előtt, de sokszor akkor sem nagyon evett. Olvastam már olyan babáról is akinek a kaját rápakolták a szájára és várták ,hogy csak bepotyog valami.
Egyébként van , amikor szépen eszik, reggelire egy fél üveggel igaz csümölcsből, és néha ennyi az egesz napi adag.
Orsi! Van gyerekmedence is?
Igaz az én lányom idősebb a tiédnél, de darabos kajával nem nagyon próbálkoztam. Érettebb banánt meg körtét néha szoktunk neki adni, hogy abból rágcsáljon kb. 9 hónapos korától. Csak nagyon figyelni kell. hogy nagy darab ne kerüljön a szájába.
Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 

 
 

Sziasztok!
Az agyhártyagyulladás elleni oltással kapcsolatban: annak idején mi is beadatuk Hannának 11 hónapos korában Bernád Évánál.A+C elleni védőoltás volt és nem kellett emlékeztető oltás, mert közel 1 éves volt Hanna. Ráadásul 15 évig ad védettséget. Állítólag!!!Ez 2001- ben volt, épp amikor dúlt az agyhártyagyulladásos járvány / ha emlékeztek rá/.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok Kép
Szirén Kép
Le a kalappal előtted az ikrek miatt. Egypetéjűek?
Orsi Kép
Jó lehetett fürdőzni egyet, kikapcsolódás megvolt. Amióta itthon vagyok hihetetlen, hogy átértékelődött minden, - már az is felhőtlen öröm néha, ha eljutok a Szanda Buciba zsömiért.
Elin Kép
Olvasol még szülés előtt minket? Én is Balogh dokihoz jártam, rendi volt velem. Lesz segítséged az első hetekben?
Szazsanna Kép
Imádom Egert, közel is van, sokat járunk át. Egy jó barátnőm is egri, igaz ő is otthagyta a várost, na mi miatt, - a férje miatt. Ducza Bettyvel egyszer beszélgettem, ajánlották nekem is, csak amikorra szerettük volna megfogadni, pont szabira ment külföldre. Szimpatikus kis nő.
Kisevet Kép
Hogy álltok a babaprojekttel?
Paplanka Kép
Nálunk is várni kellett a babára, magas volt a prolaktin szintem, gyógyszert kellett rá szednem. Volt egy vetélésem is Kép de a jó oldalát nézzük, akkor nem lenne most velünk a kisfiam Kép. Sógornődék kihez járnak dokihoz? Érdemes lenne Bpestre kerekedniük.. Itt Szolnokon nem igazán jártasak a témában..
Geromilo Kép
Ha végzel nálad szüljük a soron következő bébiket Kép.

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok Csajok!

Kicsi el vagyok veszve, Szabikám nem akar kikeveredni az arcüreggyulladásból, már az 5-dik arcüregöblítésen vagyunk túl Baranya Erzsinél.

A nagyfiamnak (első osztályos) 2 nap nyílt nap volt az iskolában, úgyhogy mi szülők megnézhettük hogy dolgoznak a gyerekek órákon, miket csinálnak. Nekem nagyon tetszett, aranyosak, okosak voltak, s a tanítónénik is ügyesen bánnak velük. El is felejtettem már, hogy milyen nagy munka megtanulni írni és olvasni....

Szóval most rohangálás közepette vagyok napok óta, mivel 2 hete magam vagyok a gyerekekkel (férjem gyakorlaton van), úgyhogy van tennivaló. Pénteken NST, vérvétel, hétfő: tanácsadás stb. Pénteken találkozom a Dúcza Bettyvel, remélem szimpatikus lesz.

Az agyhártyagyulladás elleni védőoltást mi is beadattuk mind a 2 fiúnak, s nekik sem volt semmi véle mellékhatása. Szerintem ha van rá lehetőség, jó dolog.

Vanda! A barátnőd is Szolnokra került Egerből? Lehet hogy ismerem....

Egyenlőre ennyit.

Jók legyetek:

Szazsanna

Egyenlőre ennyit.

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Vanda: Persze, hogy olvaslak benneteket! Még a héten, aztán már nem lesz szerintem netem, lemondom. De még lehet, meggondolom magam -Dr. úr, olyan határozatlan vagyok! Vagy nem?- De hétvégén nem írt jóformán senki, gondolom mindenki a kis családjával beszélget! Így a jó.
Szülés után lesz egy kis segítségem az unokanővérem személyében (ő nem szolnoki), meg a szomszédasszonyom személyében, de ők is elköltöznek innen májusban.

Szazsa: Tegnap valami katasztrófa volt az NST! 10-kor indultam a 2 buszhoz, 1/2 3-ra értem haza. Majd elszédültem az éhségtől. Ha kell mennem pénteken (Balogh Artúrt holnap hívom, hogy is legyen?), akkor is csak 1 körül megyek.
De ma is 9-11-ig voltam a t.adáson, ott is annyian voltak.
Borzasztó lehet az az arcüreg öblítés!! Nem szakad meg a szíved? Vagy utána jobban van a csöppség?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Remek éjszakánk volt, kialudtuk magunkat. Zozókámnak jön a fogacskája és ahol kezd kibújni, ott lilul az ínye. Ez természetes? Volt így másnak is?
Kitartást Elin, hamarosan meglesz a baba. A netet gondold meg, hogy visszamondod- e!
Szazsa! A szandai suliba jár a fiad?
Vanda!Sógornőmék indulnak Pestre. A Budai Meddőségi Kp- ba, talán. Kicsit szégyellős lett a témát illetően mostanában. Sorra esnek teherbe rokonok, barátok, ismerősök, úgyhogy bántja a dolog.
Üdv. mindenkinek:

A.
paplanka
 
 


Sziasztok!
Vanda! Az ikrek kétpetéjűek.Teljesen külön vannak: külön méhlepénnyel, külön burokban.Így teljesen egymástól függetlenül tudnak fejlődni. Szinte mm-re pontosan egyforma nagyok, ha eltérés volt közöttük, az sem haladta meg az egy mm-t.Számomra ez olyan érdekes. Szép nagyok, két héttel nagyobbak a koruknál. Épp ma voltam ultrahangon.
Lányok! Kicsit összeszorul a gyomrom,a mikor az alvással kapcsolatos tapasztalataitokat olvasom. Én már el is felejtettem, hogy annak idején hányszor nem aludtunk Hanna "miatt".Vele már régóta nincsenek ilyen problémák, így teljesen nyugisak az éjszakák. Ami teljesen természetes.Hú, bele se merek gondolni, hogy mi lesz majd a két kisfiúnkkal éjszakánként.Már most próbálom magam felkészíteni."A legrosszabbakra."

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!
Orsi! Próbálkozhatsz már szerintem darabosabb kajcsikkal. Elősször én csak egy-két kanálnyit adtam. Másnap már csak villával összetört kajcsit kapott. Szívesebben fogadtaKép De az elfogyasztottmennyiség nem akar nőni. Talán egy kicsit. De állítólag a szopis babáknál előfordulhat, h kevesebb szilárdat esznek. Amíg a dokink is azt mondja elég ennyi, ne tömjem addig hagyom.

Vanda! Köszönöm a bizalmat, de még az sem biztos hogy felvettek.

Szazsanna! A legénykének minél előbbi jobbulást kívánok! Küldök neki egy kis energiát: +++++++++Kép

Elin! Ne mondd vissza a netet! Legalább velünk is tarthanád a kapcsolatotKép Ha mégis kellene segítség csak tudnánk vmit tenni.

Anita! Nem tudom természetes-e, Milánnak csak 2-3* akkora mint alapállapotban. De mivel a fogcskának át kell törnie az ínen, így gondolom vérzéssel is járna, lehet h vérbőbb az íne a manónak és azért ilyen neki. Talán a többiek okosabbak nállam.

Szirén! Nem tart ez az éccakázás olyan sokáigKép Bár két csöppségnél biztosan nehezebb lesz. Próbálj még most minél többet pihizniKép

Üdv mindenkinek!
Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Szazsanna Kép
Szabi arcüreggyulladása rémes lehet. Hogy viseli?...szegénykém..
Idejárt a fősulira a barátnőm, ott ismerkedtünk meg, diploma után pedig Bp., majd vissza Egerbe, most meg egész messze a nyugati határnál élnek. Lehet, hogy ismeritek egymást Kép 76-osak vagyunk Kép
Elin Kép
Kár, hogy már csak a héten leszel. Olyan sok mindent a netről tudtam meg a babával kapcsolatban. Nem gondolod meg magad?
Szirén Kép
Tök jó, hogy ennyire egyformán fejlődnek Kép Háát az éjjelekhez kitartást kívánok, de miért gondolkozol ilyeneken, elég lesz akkor ha benne vagy.
Paplanka Kép
Sógonődék jó kezekben lesznek ott, hamarosan sikerrel járnak. Engem is mindig frusztrált annak idején, hogy körülöttem mindenki terhes lett, de ebben az érzékeny állapotban ilyenkor amúgy is szinte csak a kismamákat vettem észre, ezért nézett ki a dolog úgy, hogy a környezetemben mindenki babát vár, mert csak őket vettem észre.
Lányok Kép
Petinek két napig nem volt egyáltalán széklete, harmadik nap volt egy pici nagyon kemény dió nagyságú. Most egy órája iszonyatosan felsírt, még sosem hallottam ilyennek, -gyorsan kicsomagoltam és szenvedett szegénykém Kép. Már épp lázmérőzni szerettem volna. Olyan rossz volt neki, segíteni is alig tudtam.. Lehet a zeller ilyen makacs? Mert azt kapott most új dolgot. A paradicsomlé is új kajcsija, de az ha jól tudom, hashajtó hatású..
Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem győzöm olvasni a leveleket.
Diácska! Mi újság van felétek? A pici lányt megviselte-e az oltás?
Én ma irattam fel és az egyéves kötelező vizsgálaton kapjuk meg.
Szazsa!A sógornőm is Baranya doktornőhöz hordja a fiait /3 és 5 évesek/. Rengetegszer szoktak menni és nekik is mindig átmossa az arcüregüket. Hát nem tudom... A férjemnek van inhalátora azt szokták a gyerekek használni.Nagyon sajnálom,hogy még mindig beteg a kisfiad.
Elin! Tényleg hamarosan megszületik a baba nagyon jó lesz. Én a 38. héten szültem.
Lehet, hogy jó lenne az internet még, persze te tudod.
Anita!Belilulhat a kisfiad inye, de ez inkább az örlőknél gyakoribb.Nálunk még ilyen nem volt. Biztos fáj is, ha megengedi az ujjaddal dörzsöld meg. A dentinox is jó és lehet kapni a Korona patikában homeopatiás golyókat, amiket kis vizben kell feloldani és bekenni vele az inyt. Nekem is van, de még nem próbáltam.
Jó éjszakát, szép álmokat!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok Lányok!

Öröm Titeket olvasni!Fél óráig tart mire végig érek.Közben vadul jegyzetelek,kinek mit fogok válaszolniKép
Kezdjük!
Vanda!Furcsa ez a névKépDe nem fedem fel a neved.Jó?Petikének jobbulást.Nem tudom mitől lehetett ez a csúnya szorulás.Lili is kapott már zellert annál én nem tapasztaltam ilyet.A paradicsomról nem tudok nyilatkozni.A zsömléról jut eszembe.Van amikor este 8kor szaladunk el kenyérért.Még jó,hogy itt ez a helyes kis pékségKép
Mongi!Igen,van gyermekmedence.Szép kis kerekecske.A darabos kajcsis válaszodat köszönöm.
Persze csak módjával,villával összetörve gondoltam én is.
Szazsa!Az arcüreggyuszi tényleg szörnyű lehet.kitartás!
Elin!Én is inkább rábeszélnélek a netre.Nekem Lili születése után egy biztos kapaszkodó volt az életemben.Nagyon sok kérdésre választ kaptam.És kezdetben szerintem nagyon sok kérdése van az embernek.Meg hát itt vagyunk mi is.SEGÍTÜNK.
Anita!Zolikának boldog névapot!
Szirén!Õrületes ez a két babaKépCsak úgy összejöttek?Nekem is mindig azt mondták,hogy két héttel nagyobb a baba.Meg is ijedtem,hogy fogom megszülni.Erre lett egy 3100gr-os 51cm-es édes kis picúrunkKép
Zsú!Köszönöm a tippeket a kajával kapcsolatban.
MegfogadomKépA mennyiséggel nincs gond.Bármit adhatok elfogadja Lili.Csak én is úgy gondoltam már ideje picit tovább lépni a pempősből.
Remélem nem hagytam ki senkit.
Jó éjt mindenkinek!
takiorsi
 
 


Sziasztok!
Nem vagyok egy pár napig és szinte követni sem tudlak már benneteket!De ez így nagyon jó!A nagy fiam és a férjem is Zoltán nekik rohangáltam ajándékokért 2 napig.
Mongi!
A szurit átvészeltük,Diánál nem lett semmi különösebb hál' istennek.
A darabos kajákról már én is akartalak titekeket kérdezni.Az én pici lányom még mindig nem fogadja el,csak ha levan turmixolva.Egyedül a banán amit megeszik összetörve.A másik dolog az étvágya szinte alig van már olyan amit szívesen megeszik.Nagyon nagy harc van nálunk is ebédnél,a reggeli és az uzsi viszont megy.Persze mert az általában joghurt és gyümi.
Szirén!
Rákérdeztem a doktornőnél,hogy ennek a szurinak van e emlékeztetője és azt mondta hogy igen.
Nem tudom akkor mennyi fajtája létezik ennek a vakcinának.Az ikreidhez gratulálok,viszont majd az éjszakázást nem irigylem tőled.
Elin!
Gondolkodtál a szülésznőn?
Milyenek az NST-id? Remélem minden rendben van!
Az internetet gondold még át,szerintem.
Szazsanna!
Sok mindenről hallottam de "arcüregöblítésről" még nem.Hát az valami iszonyú lehet,neked is meg a picurnak is.Hát nem irigyellek.
Ma meg rohanok a suliba,mert nyílt tanítási napok vannak,és hát Zolika elvárja hogy nézzem meg mit produkál.
Szép napot nektek!

KépKép
diÁcska
 
 


Szisztok!
Tényleg egy fél nap kell mire végigolvasom az üzeneteket.
Diácska! Boldog névnapot a Zoliknak.
Takiorsi!Zolika köszöni a köszöntőt.
Többiek!Zolika ínye még mindig lila, de már nem annyira. Dörzsölgetem Dentinoxaszal, de a homeopátiásat is ki fogom próbálni, mert már nagyon szenved. Nekem is azt mondták, hogy óriási lesz a baba, tutira 4 kg fölött, erre 39. héten 3500 g lett.Úgyhogy Szirén nem biztos, hogy nagyok lesznek. Az éjszakáról annyit, hogy egy éve már biztos nem aludtam át az éjszakát. (terhesen pisilni jártam, most Zolika ébreszt)
Üdv mindenkinek:
A.
paplanka
 
 


Paplanka!
Aranyos vagy, hogy "vígasztalni" próbálsz, de a lányom is 4000 g-mal és 57 cm-rel született. A doki azt mondta, hogy ez genetikai hajlam.Mondjuk ikrek esetében egyáltalán nem hátrány, ha kicsit nagyobbacskák, olyan hatalmasok úgyse lesznek! Csak azt nem tudom, hogy "hova" fog még nőni a pocakom, mert már most is hatalmas.És még legalább 3 hónapom van szülésig.Na, majd meglátjuk! Minden úgy lesz, ahogy lennie kell!!!

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?
Pár napja van itton net, de nagyon jó ez az oldal. Én is szolnoki vagyok fiam Zsolti 3,5 éves a kicsilány Sziszi pedig 1,5 éves.A Kőrösi út felé lakunk.Most ennyi elég is lesz rövid bemutinak.Pusza mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szia Cleo, légy üdvözölve!!
Sziszi az Szilvia? És a pü az milyen foglalkozás?

Szazsa! Lehet, hogy téged láttalak ma az Nst-n? 3 gyerekes anyuka, a szülésznőnek bemutatkozás, stb....?
Nekem ma nagyon negatív tapasztalatom volt ott a másik szülésznővel! Éppen hogy csak azt nem mondta, hogy fogadjam meg, mert különben baj lehet! Nagyon rámenős volt, én meg mondtam neki, hogy mostanában rengeteg pozitív dolgot hallottam a szolnoki szülészetről azoktól is, akik egyedül mennek be, úgyhogy nem fogadok meg senkit. Mesélte (Júlia, vagy Judit, nem tudtam elolvasni a nevét), hogy volt 2 kismamája, akiknél ő vette észre, hogy valami nem stimmel, és bizony mind a 2-t meg kellett császározni. Na? Tehát ha nincs lé, ott döglök meg? Undorító volt. Mindegy, "zsebre tettem", hogy ilyen is van, remélem a kisebbik hányaduk ilyen.
Viszont Svéd Attiláról nagyon sok jót hallottam, most már kifejezetten szeretném, ha ő lenne az ügyi, mikor ott leszek! Azt is hallottam, hogy vissza fog menni hamarosan Szegedre.
Szirén, azt mikor tudják megmondani, kb. mekkora lesz a baba? Mert az én hasamat mindenki lekicsizi. A doki azt mondta, én sem vagyok 150 cm (174), másképpen látszik, de nyugodjak meg elég súlyos lesz. Én 4500gr-mal születtem. Mondjuk ekkorát nem szeretnék....
Dia, köszi a kérdést, minden okés az Nst-vel! Láttam egy olyan papírt is, ami 1 nappal a szülés előtt készült 1 kismamánál, nagyon "tetszett" a méhösszehúzódások vonala! Az enyém még nagyon kúszik az alapvonalon! :-)
Jár valamelyikőtök Viczián dr-nőhöz? Ismeritek? Mert nekünk ő lesz a körzetes. Én, ha gyerek lennék, félnék tőle, de amúgy azt mondják, aranyos, meg szeretik a babák.
Úgy néz ki, még egy ideig meghagyom a netet, aztán majd meglátom, sokmindentől függ. Amúgy, ha a netet le is mondom, e-mailezni még tudok, mert a Pannonnál van ez a lehetőség is. Úgyhogy jó lenne, ha tudnám a címeteket! Az enyémet, a publikusat beírtam a Profilomba!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Cleo!

Üdv a csapatban!Gratulálok a gyerkőcökhöz.
Elin,nagyon jót nevettem(Ha gyerek lennék félnék tőle),egyébként nem ismerem a dokinőt.
Hahó többiek hol vagytok?ma is szép időnk volt.
Úgyhogy délután Lili ment a teraszra aludni,én meg átrendeztem a nappalitKépNo meg végre megcsináltam a gyermekem fotóalbumát.Nehogy számon kérje idő előttKép
Elin!Az EMILemet megtalálod a profilomban.Írj bátran.
Üdv mindenkinek!
takiorsi
 
 


Szisztok Lányok!
Örömmel látom, hogy bövül a csapat.
Holnap a Club Ibizában ezoterikus nap lesz 10 órától, sok előadással, és vásárral egybekötve.
Sajnos előadásra beülni nem lesz lehetőségem, de kiváncsi vagyok, hogy miket lehet majd venni, könyv stb..Nézzétek meg ti is, ha van kedvetek.
Most csak ennyi.
Sziasztok.

Kép
Kép
mongi
 
 


Elin!
A dokim mindig méri a babák fej, mellkas, combcsont... méreteit és mindig nagyobb értékeket mér, mint a koruknak megfelelő érték. Voltunk egy másik dokinál 3D-s uh-n és ő is ugyanazt mondta, hogy 2 héttel nagyobbak a koruknál. Sőt a számítógép is azt írta ki ugyanitt.Nyilván egy átlaghoz viszonyítanak.Mikor Hannát vártuk, akkor is azt mondták már a kezdetektől , hogy nagy baba lesz.Szintén a mért adatokból következtettek erre. És igaza lett a dokinak.
A pocak nagyságával kapcsolatban:van akinek a pocakjában jobban el tud bújni, férni a baba.Sajnos nekem elég keskeny a csípőm, így csak előre bír nőni a pocakom. Egyenlőre.Lesz ez még másképp is szerintem!Így most hátulról, sőt még szemből sem lehet észrevenni, hogy kismama vagyok. Na, de oldalról!!!Egy szó, mint száz: szerintem a pocak alkati kérdés.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!
Egész éjszaka esett, alig aludtam.
Szirénnek igazi van, alkati kérdés a pocak. Nekem elég széles a csípőm, úgyhogy volt helye a babának, nagyon sokáig nem is látszódott rajtam.
A mi gyerekdokink dr. Tancsik Andrea, egy fiatal doktornő. Nagyon kedves és nem is rémísztő.
Cleo, légy üdvözölve!Zsú elveszett?
Üdv. mindenkinek:
A.
paplanka
 
 


Sziasztok!
Na nagy nehezen csak ideérek a géphez igy az esti órákban.
Paplanka!
Minden elismerésem a tiéd, hogy ilyen korán kezded a napot és irsz is nekünk.Hogy van Zolika inye?
A pocak tényleg alkati dolog, nekem sem volt valami hatalmas, de aludni már azért nehéz volt vele a vége felé.
Elin! Az e-mail cimemet a profilomba beirtam, irjál majd nyugodtan ha lesz kedved.Egyébként én, amikor kicsi voltam Viczián doktornőhöz tartoztam, de sajnos nincs róla semmi emlékem.
Ha meg nagyon szeretnél Svéd dokinál szülni gondolj rá sokat, hogy pont ő lesz ott az ügyiben. Én hiszek ezekben a dolgokban, hogy működnek, ha valamit nagyon szeretnénk azt elérhetjük.
Szülésznőt nem fogadtam, de nagy szerencsém volt vele is. Egyébként mindenki nagyon rendes volt a szülőszobán. A csecsemősökről meg annyit, ha nem megy a szopi az elején nyúzni kell őket, de akkor segitenek. Én 3 napig mindig kerestem valakit a szopihoz, mert nehezen ment, de utána a pici is már ügyesebb volt.
Diácska!
A kajálás nálunk is müvészet, igaz már irtam. Szóval az én kislányom is irtóra válogatós. Van ,amikor ül a székében és dobol a lábával ,hogy enni akar és amit adok neki az nem kell. Utána a kedvencet elfogadja. A darabosabb kajat meg szépen kibiggyeszti a szája szélére. Hát most ez van. Tejtermékeket még nem nagyon adok neki mert a férjem allergiás és igy jobban kell vigyázni, de azért lassan majd szeretném velük megismertetni.
Sziasztok, további jó hétvégét mindenkinek.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok Csajok!

Én is elvesztem egy pár napig. Sajnos felgyorsultak újra az események, mivel az arcüreggyulladása Szabikának átcsapott középfüllgyulladásba szerda éjszaka, úgyhogy csüt. reggel rohantam a kórházba a dokinőhöz. Úgyhogy újra 6-8x fülmelegítés naponta,stb.
Lányok! Egyébként az arcüregöblítés egyáltalán nem fájdalmas, először inhalálni kell, utána bioptron és infralámpázni az arcot, utána pedig leszívják a váladékot az orrból, ez ugyanolyan mint otthon az orrszívó-porszívó. Már akinek van ilyen. Szerintem sok mindenkinek. Szóval nem fájdalmas. Először amikor hallottam róla én is megijedtem.
Sokan azt mondják, hogy most olyan erős vírustörzsek vannak, hogy a gyógyszerek nagyon nehezen tudják legyőzni, sok időnek kell eltelnie. Továbbra is várakozó állásponton vagyunk, és kezelgetem tovább ezt a kis lurkót. Gondoljatok ránk.

Elin! Biztos hogy találkoztunk pénteken az NST-n. kb. fél 12 felé voltam ott és tényleg akkor találkoztam a szülésznővel. Szóval ismerjük is egymást. Akkorát nevettem amikor írtad. Szülésznőn én sem gondolkodtam csak a 2. szülésem után. Mivel nem volt valami kellemes élményem velünk..... Ugyhogy csak ezért.
Viczián nekünk is a körzetes orvosunk volt, míg a Mátyáson laktunk, s amikor átköltöztünk, sem váltottunk orvost. Annyit mondhatok, hogy lehet hogy eleinte furcsa, de én jól meg vagyok vele, és a gyerekek is. Szereti a gyerekeket. Néha mondjuk harapófogóval kell kihúzni belőle dolgokat, de szerintem a legtöbb orvos ilyen. Ha akarsz még tudni valamit kérdezz!

Paplanka! A kisfiam nem Szandára jár, a Kodályba, nekünk ez a körzetes.
Vanda! Lehet, hogy tényleg ismerem a barátnődet, én is 76-os vagyok. Szóval minden lehetséges.

Lányok! Van egy kérdésem. Akinek volt már szülésznője, mikor adta oda a "zsettát"? Egyébként tudjátok, hogy mennyit szoktak adni?!!! Nekem fogalmam sincs.

Jók legyetek.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Paplanka!
Köszönöm a fiúk nevében is a köszöntőt.
Utólag is Sok Boldog Névnapot Zozókának!
Cleo!
Üdvözöllek én is a kis csapatban,hasonló korúak a gyerkőceink szerintem majd lesz miről dumcsizni.
Elin!
Ne foglalkozz azzal hogy mit mondanak a pocid nagyságáról.Ha doki megnyugtatott,hogy minden oké akkor más véleményére ne adjál.
Nekem is állandóan a nagyságot forszírozták.De én csak 160cm vagyok és nagyon nagynak látszott a pocim.Hízni nem sokat hiztam 9-10kg,de az egy alacsony nőnél nagyon sok,csak egy óriási pocak voltam.Egyébként a fiam 3300gr,a lányom 3350gr-mal született.Tehát nem mérvadó a nagyság szerintem.
Szazsa!
Nagyon sajnálom a picurod,jobbulást kívánok neki minél előbb!!!
Aszülésznővel kapcsolatos kérdésedre én akkor adta oda amikor már a szobán voltunk fent.
Még akkor sem akarta elfogadni,majd ha megyünk haza azt mondta.De ezt egyéne válogatja,mi egyébként 15000ft adtunk neki meg kis csomagot.
Hát nem tudom mennyi most 1 évvel később a tarifa,de szerintem még ma is jó ez az összeg.
Mongi!
Majd irjál hogy milyen volt a kiállítás!
Egyedül mész vagy a gyerkőccel?
Szép napot nektek!

KépKép
diÁcska
 
 


Szisztok lányok!

Köszi az üdvözlést mindenkinek, tényleg nagyon arik vagytok.

Diácska, mikor születtek pontosan a kicsik nálad?
Elin, igen Szilvia a kiscsaj, de nekünk csak Sziszike, a pü-vel pedig a pénzügyest prób.rövidíteni- egy vagyonvédelmi cégnél voltam pénzügyes+TB+munkaügy.
Nekem is Sziszivel elég kicsi hasam volt mégis 3900g és 54cm lett.Zsoltival pedig óriási pocak és alig volt nagyobb (4000 g és 55cm)
A második szülésnél nálam is Svéd volt az ügyeletes de nekem szimpi volt- bár csak 1 vízsgálat erejéig találkoztam vele, mert jött a dokim.
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de mindkettő gyereknél nagyon kedveset fogtam ki, főleg Sziszinél őt v.milyen Györgyi segítette a világra-szó szerint mert ő vízsgált végig, vezette le a szülést és bár bennt volt a férjem de mégis sokat volt velünk (amennyit 1,5óra alatt lehetett) Mi a pénzt azután adtuk oda, hogy a kicsit már elvitték és engem toltak volna a gyerekágyas osztályra.
További kellemes hétvégét mindenkinek.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Szazsa, akkor ha legközelebb látlak, majd rádköszönök! "Gyanús" voltál már akkor is, csak nem akartam semmibe belevauvau, meg rám is várt a b.nőm odakint. Legközelebb szerdán megyek, utána pénteken megint nst+UH.
Ma is voltam d.e. nst-n, fent a szülőszobánál, ahol a medence is van. Hú, még ha visszagondolok is kiver a víz! Ez volt az 1. és legközelebbi talim ezzel a helyiséggel. Pont mikor kukucskáltam be, jött 1 szülésznő, és még meg is mutogatott mindent, mert nem volt éppen senki. Babirka meg úgy pattogott bennem, mint a gumilabda.
Fülgyulladásom nekem is sok volt kicsi koromban, fel is szúrták, de én csak halványan arra emlékszem, hogy t.kön rúgtam az orvost. :-)
Akkor nem foglalkozom a pocakommal! Bízom benne, hogy formás kis babám lesz! De szerintem akármekkora is lesz, ő lesz a legformásabb!
Ma is találkoztam egy anyukával, aki 2 gyereket már Svédnél szült és most a 3.-t is nála fogja! De abban egyetéertettünk, hogy rengeteget van ügyiben, nagy az esélyem, hogy kifogjam!
Amúgy én meg azt vettem észre, minnél jobban szeretnék valamit, annál kevésbé jön össze. Úgyhogy nem remélek semmit. Se Svéd Attilát, se Balogh Artúrt ;-).

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin, mikorra vagy kiírva?
Mellesleg Balogh A. a kedvenc dokim. :-))))
Emődit már nem komáltam annyira -köszönhetek neki 2hét kórházat, meg jó sok izgalmat.Emberileg nincs semmi baj vele, csak még szakmailag nem 100-as.
Lépek is mert szegény Apa most érk.haza munkából.
sziasztok.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztiok!
Vasárnap ellenére milyen nagy ma itt a forgalom.
Az idő igaz javult, de még nem az igazi, majd elvitt ma a szél.
Diácska!
Antónia is jött velem az ezoterikus napra és még Anyukám kisért el. Igazából Anya az ,aki jobban benne van ezekben a dolgokban. Kb. fél órát voltunk bent tényleg csak szétnézni mentem, de nagyon jó volt. Félhomály volt bent/club Ibisa-disco/ illet is az ezotéria hangulatához. A kislányom csak pislogott, hogy hová került. Voltak könyvek, füstölök ,gyapjú dolgok, aloe vera termékek/ amik szerintem nagyon jók/ mágneseskarkötők, volt iriszdiagnosztika, tenyérjóslás, szóval sok minden.
Vettem egy Bionet balzsamot, amit sok mindenre lehet használni többek közt: csipésekre terhességi csikok elhalványitására, ekcémára,fejfájásra. Na majd kiderül, hogy hogy válik be.
Pici Dia hogy van?
Sziasztok

Kép
Kép
mongi
 
 


Szia Mongi!
Pont itt ültem mikor bejött az üzid,ezért írok is neked gyorsan.
Köszi a kérdésed Dius ma elég nyűgös volt.Nagyon nem szereti ha fúj a szél,nem tudom miért viseli meg ennyire.Ma nem mentünk sétálni sem és szerintem hiányzik neki.
Szerettem volna én is megnézni a kiállítást,de nem volt időm elmenni mert főzőcskéztem.
A Bionet balzsamról már hallottam és csak jót eddig.A terhességi csíkokra viszont még nem hallottam hogy jó lenne.De bizzunk,hogy neked jó lesz.

Cleo!
Nekem egy 9 éves nagy fiam van meg 1 éves kislányom.
Elin!
Majd ha szülésre kerül a sor próbáld ki a kádat,nekem nagyon jó volt.Teljesen ellazított 2 fájás között!
Hellóka

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönöm a jókívánságokat ennek a beteges lurkónak, remélem most már jobban lesz.

Elin!! Jövő pénteken megyek legközelebb NST-re, de lehet hogy nagyon korán fél hét felé, mert a szülésznő (tudod akinek akkor bemutatkoztam) akkor adja le az éjszakai műszakot. Ha el tudom intézni, akkor megyek, ha nem akkor csak 11 fele. Egyébként miért írtad, hogy az első talid tól a szülőszobával kiver a víz. Ijesztő volt számodra? Egyébként pontosan mikorra vagy kiírva?

Más. Ha a szülésznő tarifája ennyi amennnyi, akkor az orvosnak mennyit szoktak adni? Úgy látszik teljesen nem vagyok képben, annak ellenére, hogy már 2 gyerkőcöt szültem.

Na jók legyetek.
Várjátok a jó időt.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Nem semmik vagytok, hogy hétvégén ennyit írtok!
Szazsa! Én amikor szültem, mielőtt áttoltak a szülőszobáról a férjem adott a 2 szülésznőnek,(mivel nem volt fogadott, nem szült senki más és a két ügyeletes - de lehet, hogy az egyik nővér volt - ott sertepeltélt végig körülöttem)szóval 5 - 5 ezer forintot. Sőt aki ellátta Zolikát nővér, annak is adott. (Megjegyzem ez volt a legjobb befektetés, mivel később is szívesen jött nekem segíteni, sőt kérés nélkül ellátta a köldökét stb. )A dokinak mivel ő sem a fogadott volt (Elin! Svéd volt!)20 ezret adtam a varratszedésen.
Zolika foga még nem bújt ki, de már ömlik a nyála, dagad az ínye, mendent a szájába töm és szétcincál. Olyan édes, mikor hason van, tolja fel a fenekét és húzza maga alá a lábát. A fejével meg a kezével nem tud mit kezdeni, de így is előrenyomja magát pár centivel.
Üdv. mindenkinek:
A.
paplanka
 
 


Sziasztok!
Úgy látom mindenki bevackolt ebben a rossz idöben.
Diácska! A kád biztos nagyon jó volt. Előre megbeszéltétek? Mire én bementem a szülőszobába, már be volt készitve a labda. Hát nem sok idöt töltöttem el rajta, alig vártam, hogy felvehessem a vizszintes testhelyzetet.
Nekünk ma van nyügös napunk, szerintem unatkozik, hogy csak kettesben vagyunk.
Üdv mindenkinek

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Mongi!
Nálunk sem jobb a helyzet,Diusnak ma semmi nem jó.Állandóan jön,hogy vegyem fel.Már hajnal 4kor oda kellett vennem az ágyba mellém mert annyira sírt.Nagyon régen nem csinált ilyent.
A kádat megbeszéltük előre a szülésznőmmel nagyon jó dolog,szerintem aki teheti próbálja majd ki.A labdát én nem használtam,mert később adódtak problémák és jobbnak látta a dokim,hogyha azt kihagyom.
Dius is unatkozik ha egyedül vagyunk,nagyon apás lesz szerintem.Na meg az apja is "szerelmes"
a lányába.De ez biztos így van nálatok is.
Üdv nektek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!

Hol lehet Szolnokon asso márkájú cipőt, szandit venni? Lehet egyáltalán?

Rattan cuccokat hol lehet kapni? amit tudok: saroküzletház, illetve a Pelikán aljában van egy bolt..., máshol?

Köszi előre is

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!
Rattan fotelt a szomszédom kb. 2 hete a Praktikerben vett, akciósan. Nem tudom volt-e más is, és csak akkor árulták-e, de nézd meg!
Dia: A kádat szívesen kipróbálnám, majd meglátom, ha odakerül a sor, mit kívánok. Artúrtól kérdeztem amúgy, üzemel-e, azt modta igen, csak nagyon ritkán használják. Hát még mindig inkább ez, mint a mászókötélem csimpaszkodás...
Zene az viszont jó lenne.
Szazsa: gyógyul a középfülgyuszi? Gondolom ez a szél még nagyon jól jött hozzá!
Március 26-ra vagyok amúgy kiírva. Szerdán megint fent lesz az nst a 7.em.-en, úgyhogy szokom a légkört. Hátha nem szaladok el, ha odakerülök. Igen, ijesztő volt.
Amúgy vasárnap óta, mióta itt ez a tornádó, bennem is szinte folyamatosan szörfözik Babirka. Lehet, hogy a napokban többen szülnek?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Rattan fotelt a szomszédom kb. 2 hete a Praktikerben vett, akciósan. Nem tudom volt-e más is, és csak akkor árulták-e, de nézd meg!
Dia: A kádat szívesen kipróbálnám, majd meglátom, ha odakerül a sor, mit kívánok. Artúrtól kérdeztem amúgy, üzemel-e, azt modta igen, csak nagyon ritkán használják. Hát még mindig inkább ez, mint a mászókötélem csimpaszkodás...
Zene az viszont jó lenne.
Szazsa: gyógyul a középfülgyuszi? Gondolom ez a szél még nagyon jól jött hozzá!
Március 26-ra vagyok amúgy kiírva. Szerdán megint fent lesz az nst a 7.em.-en, úgyhogy szokom a légkört. Hátha nem szaladok el, ha odakerülök. Igen, ijesztő volt.
Amúgy vasárnap óta, mióta itt ez a tornádó, bennem is szinte folyamatosan szörfözik Babirka. Lehet, hogy a napokban többen szülnek?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin! Jó dátum én is akkor születtem, igaz 27évvel ezelött :-)
Én a lánnyal végig a labdán ültem, szerintem annak köszönhető, hogy 1,5óra alatt kibújt a pociból,pedig burokrepesztéskor még azt mondta a doki, hogy még a fej sem illeszkedett be és fennt van még nagyon a baba- és van még sok időnk.Ehhez képest...
Az tényleg nagyon jó, hogy zene szól halkan.

Lányok, nekem oviról lenne kérdésem.Szept.kezdi Zsoltika.Kinek melyikbe jár/t a csemetéje, miket hallottatok az ovikról?Nekem eddig a Szapáry a legszimpibb-sok jót mesélnek róla +közel van a mamáékhoz.
sziasztok.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Kriszti, most láttam a Cora katalógusban, hogy márc.16-tól lesznek akcióban rattan bútorok is.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok Lányok!

Elin! Nekünk az elmúlt egy nap sajnálatosan nagyon mozgalmas volt. Hétfőn este újra dokinál voltunk, s Szabika középfülgyulladása nemhogy javult volna, hanem rosszabodott. Annyira, hogy mind a 2 füle teljesen begyulladt..... s az lett a vége, hogy felszúrták. Szóval egész este bőgtem.... 6-7 hete egyfolytában betegeskedik, pedig tényleg mindent megcsináltunk amit az orvosok mondtak. Az ember mindig magának tesz szemrehányást, hogy valamit nem jól csinált. Szóval most elég depis hangulatban vagyok.

Egyébként én pénteken megyek NST-re, ha te később szülsz, nekem meg egy kicsit hamarabb jön, akkor még lehet hogy szobatársak leszünk. Én április 10-re vagyok kiírva.
A szülőszoba egyébként tényleg kicsit ijesztő, főleg először, de hidd el, hogy akkor nem ezzel fogsz foglalkozni. Tényleg bemegy veled valaki?!! Sokat tudna segíteni.

Cleo27! Nem tudom merre laktok, mi amikor a Mátyáson laktunk a Liget úti óviba járt a nagyobbik kisfiam és imádta. Én nagyon meg voltam vele elégedve. A Jósika útiról is jókat mondanak. A belvárosi ovikról nem sokat tudok.

Jók legyetek.
Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!
Cleo27! Szapáry oviról jókat hallani tényleg. Sógornőm ott dolgozik és tavaly rengeteg játékot kaptak egy banktól és az udvart is fejlesztették. Viszont, ha nem az a körzetesetek, akkor nem lesz egyszerű bekerülni. Képzeljétek Zozókámnak szétnyílt az ínye és egy kis reszelő elő is bújt (foghegy).Úgyhogy nem sokat alszunk, se éjjel, se nappal.
üDV neketek

A.
paplanka
 
 


Sziasztok!

Elin, Szirén! Köszönöm! Praktikerben voltam, fogast szeretnék, az nincs! :-( A corát még megnézem....

Ezek szerint nincs asso Szolnokon..., én sem emlékszem, hogy lenne!

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Szazsa! Jobbulást végre Szabinak!

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!
Na, túl vagyok a mai nst-n is! Minden o.k, pedig amilyen mocskos-rossz éjszakám volt, azt hittem, majd megint kimutat 1-2-sok fájást. De nem :-) Hajnal 2-kor arra ébredtem, hogy szédülök, melegem van, nehezen veszem a levegőt, kivert a hideg veríték. Aztán sóhajtoztam, a hasamba vettem jó mély lélegzeteket és kb. 1 óra múlva jobban lettem. Aztán meg fáztam, de az már valahogy jó is volt. Babirka meg majd kiugrott belőlem, nem fért a bőrömbe. Aztán arra gondoltam, hogy lehet, hogy hanyatt feküdtem és elnyomhatott valami nagyeret?
Most nem a szülőszobánál voltam, hanem 1 kórteremben. Dr.Artúr megint arra a Mónika nevű szülésznőre bízott, akire a múltkor. Nagyon aranyos ő is. Pénteken meg 9-10 között kell mennem.
Kérdeztem ezt a Mónit, hogy volt-e sok szülés ebben a szeles-havas 2 napban, azt mondta, egy sem. Na, szép! Biztosan megvárják a jóidőt a babák!
Lányok! Mivel és hogyan csinálják a magzatvíz-vizsgálatot a 40. héten túl?
Szazsa! Úgy sajnálom szegény Szabit! Antibiotikumot kap, vagy mit? Miért nem reagál a gyógyszerre ugyan? Azt elhiszem, hogy aggódsz, de szemrehányást ne tegyél magadnak! Mondom ezt én.... a nagy "tapasztalt".
Jó lenne, ha 1 szobában lennénk, biztosan sokat tudnál segíteni! Amúgy egyedül megyek be.
Cleo: 1.5 óra az nem semmi! 1. baba volt? Én született pesszimista vagyok, így legalább csak pozitív csalódás lehet, ha gyorsabban megszülök annál, mint amire számítok.
Artúrról annyit, hogy attól, hogy nem fogadhattam meg és mostanában a kórházba megyek hozzá és nem fizetek, nagyon rendes!!! Nem engedte el a kezemet, elvárja, hogy mindig megmutizzam neki a papírjaimat. Úgyhogy ha megszültem, és már tudok sokat sétálni a Babirkával, úgy gondolom, majd meglepem 1 ajándékcsomaggal a magánrendelése előtt.
Megint litániát írtam, bocsi...
Szép ünnepet mindenkinek jó pihit, a betegeknek gyógyulást!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szirén!

Milyen babakocsit akarsz venni? Mellettit vagy mögötit? Márka?

Van most egy lány, aki kb 5-ször használt kocsiját hírdeti....
Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Krisztina!
De aranyos vagy, hogy gondoltál rám. Teljesen tanácstalan vagyok még, de érdekelne a dolog.Ha lehet, valamilyen fiús szín legyen! Te milyet használtál, mik a tapasztalataid?
Ha nem tartod tolakodásnak, szívesen olvasnék a lányaid megszületésének körülményeiről és az azt követő kórházas élményeidről.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Szirén!

Magánrendelésre jársz a dokidhoz? Mert nem messze lakunk onnan, szóval akár össze is futhatunk! Kép

Babakocsi: Én nem szerettem volna mögöttit, de sokan szeretik. Nekünk Bergon egymás melletti van, bár már sajna pár hónapja nem használjuk! Kép Pont mostanában mondtam anyunak, hogy de jó volt, míg kicsik voltak a lányok, 1 év alatt, húúú mennyit sétáltunk! Szerettem ezt a kocsit! Nálam még az is szempont volt, hogy fordítható legyen a kar! Sok helyre (rossman, dm, ficánka) befértem vele! Kép
De, ha elmondod az igényeidet, akkor tudok tanácsot adni, annyi jó kocsi van már.... Tök vicces ezt én mondom, akinek az volt az első, mikor mondta a dokim, 7 hetesen, hogy ikrek, hogy ne már, olyan béna az ikerkocsi! Kép

Én Mosonyinál szültem! A legjobb! Kép Kép Kép
Szóval szerencsére nem fektetett be, nem volt semmi problémám..., kivéve, hogy a végén mindig sírva keltettem a férjem, hogy segítsen megfordulni vagy felkelni, szinte már le se akartam emiatt feküdni!
Császárra készültünk, az is lett..., ó nem hiszem, hogy másokat annyira érdekelne, szóval akár van a profilomba egy mail cím, írjál és írok! Kép

Arra rácáfolok, akik azt mondják, hogy x hetesen befordul a baba! Nekem szülés előtti nap UH-on egyik fej-, másik farvégű volt! Aztán aki "A" baba lett, még a műtőasztalon is ficánkolt és ő is fejvégű lett! Kép

Az bizti, hogy fogadnék szülésznőt, nem is gondoltam volna! Ahogy az ügyeletes borotvál, felteszi a katétert, keresi a vénát..., lemásztam az asztalról!

Pont 1 hetet voltunk kórházban, szombattól szombatig! Hmmm, azért jó volt különlegesnek lenni! Kép
1 ágyasban voltam. Csecsemősök között voltak nagyon aranyasok, segítőkészek, akik mindig rámtették őket egyszerre! Jaj, hüpp-hüpp és ez már két éve volt, hogy repül az idő!

Nem tudom, hogy Hannát meddig szoptattad, de, ha nagy szopikra készülsz, sokan dícsérik a szoptatós párnát, egyszerre szopihoz!

Írjál mailt, ha gondolod, oké?

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok.
Köszi az infót mindenkinek az ovikról.
Sajna nem vagyunk körzetesek a Szapáryhoz, de az tuti hogy nem fogom a hozzánk leközelebb eső oviba adni. A Kőrösi út felé lakunk és a Lomb utcai a "mi" ovink ahová a roma-telep apraja-nagyja hordja a csemetéjét.Az ovónők nagyon arik,szomszédunk az egyik és, hogy az ő szavait idézzem -ő sem adná be ide a gyermekét- számszerűsítve: 24-ből 23roma gyerkőc. De reménykedek, hogy felveszik, ha minden kötél szakad van ismink (igaz nem közvetlenül), és ha az se jön be keresünk másik ovit.
Szazsa, jobbulást nektek.
Meglátod, most már gyorsan helyrejön.És véletlenül se hibáztasd magatokat...
Nekünk is volt Zsoltival ilyen nehéz korszakunk (2hetente beteg volt egy vírus után) és bár most sem mondhatom, hogy ritkán beteg, de sokat erősödött.Amúgy is tudod: rossz után csak jó jöhet... :-)
Elin! Sziszi 2.baba valószínű azért lett meg 1,5óra alatt.De volt ennek is ára: 7 hét fekvés (ebből 2hét kórház fenyegető koraszülés miatt)mert kinyílt a méhszáj hamar.De szerencsére túl is hordtam.De Zsoltinál sem panaszkodhatok, mert ő is 6-7óra alatt lett meg és azt mondják az okosok, hogy ez elsőnél nem sok.Bár őt sajna tolófájások nélkül kellett megszülni és Balogh-nak is segíteni kellett, mert a végére teljesen leálltak a tolofájások.Ha már itt tartunk magzatvíz-vízsgálat (amnioszkópia) nekem is volt.Zsolival 2*, Sziszivel 1*. Amint betöltöd a 40.hetet már küldenek is.A lényege végül is annyi, hogy a magzatvízet nézik, hogy tiszta-e.(Egy pici lámpával hüvelyen keresztül megvilágítják a burkot és doktorbácsi bekukucskál)kb 1perc az egész+pár másodpercig szívhangot hallgatnak.Ha tiszta-mész haza, ha nem maradsz bennt szülésig(de szerintem ez nem gyakori).Nekem egyáltalán nem volt fájdalmas- bár lehet azért mert nyitva volt a méhszáj.Azt látod nem tudom, hogy zárt méhszájnál csinálják-e egyáltalán.Neked nyílt már?
Ezzel kérdéssel be is fejezem, mert nagyon késő van.Sziasztok.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Krisztina!
Írtam e-mailt neked.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!

Köszi ELIN, Cleo27 a biztatást. Ma voltunk Szabikával kontrollon, javulgat, de ezt is már félve írom le. Egyébként 3 antibiotikum kúrát kapott, s ne kérdezzétek miért nem hatott. Ilyet én sem láttam még, de azt mondják, hogy mostanában ez elég gyakori, mivel nagyon erős vírustörzsek vannak, s hatástalanok a gyógyszerek. Jó nem!!??

Elin! Pénteken én is megyek NST-re, de lehet, hogy csak 11 felé. Lehet hogy összefutunk, ha látsz szólj rám, mert én múlt pénteken elég kelekótya voltam, s nem emlékszem rád, csak arra, hogy a másik ágyon is feküdt egy kismama. Magzatvízvizsgálatot nekem is csináltak az első gyerkőcnél 2x, s a második után be is indult a szülés. Szabinál nem kellett, mert ő 2 nappal hamarabb jött. Most nem tudom mi lesz.

Cleo27! Az ovival kapcsolatban, Kőrösi út felé egyáltalán nem vagyok ismerős, úgyhogy arra felé nem is tudok tanácsot adni. De szerintem menj el egy pár oviba, amelyik szimpatikus, meglátod, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya.

Egyenlőre ennyit.
Jók legyetek.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: