Új privát üzeneted érkezett!

Én gesztenyepürét ettem savanyú uborkával. Szerintetek akkor mi lesz?

Nem hánytam egyszer sem, de karácsony óta iszonyatosan sok csokit eszem. A hasamon meg még több a háj, mint a gyerek...

Kép
tokajkincse
 
 


Na itten vannak az adataink:
BPD: 39.5mm
Thorax: 38*36mm
Femur: 27mm
A fejünk kicsi a combunk hosszú! KépKépKép Jó nagy pasi lesz belőle, az tuti! Kép
Azért ti sem vagytok semmik ezekkel a súly/"magasság" adatokkal!!! De a súlybecslésnek nem nagyon szabad hinni. Az egyik ismerősömnek azt mondták, legalább 4 és fél kg-s lesz a baba: 3.80 kg-val született a kisfia. A barátnőmnek is nagy a babuja. 33 hetesen 2.2 kg-t becsültek. azt nem tudom, pontosan hogyan számolják, de elég nagy hibaszázalékkal dolgoznak.
A vaspezsgő az az ananászos? Az nem finom!!! Kép
Apa hogy áll a szekrénnyel?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Orsi! Egy babu lakozik odabent???? KépKépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 

 
 

Mi megyünk haza, pá-pá mindenkinek! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Hát eddig egy volt!
Igaz mindenki ikreket várt tőlünk, mert anyukám iker. de csak egy baba van. Párom kicsit csalódott volt, de én annyira nem bánom!
Bár néztem, hogy az AFP-vel az ikerterhességet is nézik... A 16. héten már csak kellene látni az uh-n hányan is laknak odabent. Sőt!!!!!!! Már az elején is!

Kép
tokajkincse
 
 


Szerintem manapság már nem nézik el az ikreket. Anyuék szomszédjában ikerlányok vannak, 22 évesek. Na, náluk a születésük pillanatáig nem tudta senki, hogy ketten vannak. Ráadásul apjuk "vicces kedvű" ember, csak azt lehet neki elhinni, amit kérdez. Aztán amikor mondta, hogy megszülettek az ikrek, senki nem akarta neki elhinni, mert egyrészt ugye ikrekként korábban jöttek, másrészt meg szó sem volt róla, hogy ikrek. De tényleg azok! Kép
Valamelyik oldalon láttam ikrek UH képeit (lehet, hogy itt?). Már pár hetesen látszott, hogy nem egy, hanem két kis pont van. Úgyhogy nyugi. szerintem nem ikrek, Orsi, csak fura a babád ízlése. Kép
Igen, az ananászos pezsgőtablettáról van szó. Azt is utálom. Anyukámnak heppje volt míg otthon laktam, hogy egy lánynak kell a vas. Kép
Kriszti! A hétvégi program a festés. A szekrény majd jövő héten készül. Meg akkor jön a kiságy is.

KépKép
pedina
 
 


Edina!

Akkor jó hétvégét nektek!!! KépKépKép

Orsi!

Télleg fura izlése van a babunak! Kép Vagy még nem tudja, hofy fiú legyen, vagy lány. KépKépKépKép Na jó, ez csak vicc volt.
Viszont mi a Lili-találkozóra már így nem mehetünk, ha Zsombink vanKép. Vagy mehetünk?

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Ezért jót röhögnék, ha a 3 Liliből egy se lenne Lili Kép. Készül a babaszobánk, apu redkívül ügyes, lassan a festés kész, holnapra - úgy néz ki, csak a bordűrragasztás és az ajtófestés marad. Sanyi hétfőre is szabit vett ki, de úgy néz ki, hogy meló nem is marad Kép. Jöhet velem tanácsadásra (úgyse volt még) meg a dokibácsihoz - oda meg amúgy is jönne. Kép

KépKép
pedina
 
 


Majd add kölcsön vagy egy-két napra a férjedet, hogy betanítsa az enyémet a szerelésbe. Fúrni már profin tud, de a kiságyszerelés még eddig nem tartozott a repertoárjába! KépKép

Megmutattuk a videót a nagszülőknek. Apukám nem látott semmit a gyerek gerincén kívül. De azt legalább igen Kép. Anya teljesen odáig volt. Apósom odáig volt, meg vissza, anyósom nemkülönben. KépKép A pöcijét jól meg kellett mutatni Kép
Kb. 2 hét múlva megyek tanácsadásra. Van egy csomó kérdésem a dokihoz. Majd felírom őket. Bár ahogy magamat ismerem, el fogom felejteni elvinni a papírt... Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nyugi, én a genetikai UH-n csak a kulcscsontját meg a geinccét láttam a gyereknek, de ennek objektív akadályai voltak, lévén nem tudok "kanyarban nézni" KépÉs már találgatták, hogy kire hasonlít? KépEgy ismerősünk mondta az egy napos gyerekéről, hogy azt csinálja, amihez ebben a korban a legjoban értenek: hasonlít. Kép Mindig arra, aki nézi. KépÉn azon szoktam jókat mosolyogni, hogy mindig azt mondták a munkahelyemen, hogy anyura hasonlítok . Aztán az esküvői képeket nézegetve közölték, hogy kiköpött apám vagyok. És miután 2 barátnőmre egy egy unokatestvéremre (határeset) rámutatva is azt a választ kapták, hogy nem, nem ő a testvérem, és megmutattam, hogy ki is az: "és hogy hasonlít". Kép
Én csak annak szurkolok, hogy egészséges legyen a baba, tojok rá, kire hasonlít, de szeretném, ha nem a férjem fogait örökölné hanem az enyémet. Na nem külalakilag, funkcionálisan. Terhesség alatt sem lett egy lyukas fogam se. És nektek? Engem mindig azzal riaszgattak, hogy oké, hogy most nincs, de majd ha terhes leszek minden fogam tönkremegy....Az uramnak meg szinte mind tömve van.
Tanácsadásra a saját dokidhoz jársz? Mert ha nem, nem érdeklik a kérdéseid.
Holnap tanácsadásra (utolsó) meg a dokimhoz is megyünk. Nekem is lesz egy-két kérdésem hozzá. Kedden meg jön hozzánk a védőnő. Beszélgetni. Még az a szerencse, hogy szimpatikus.

KépKép
pedina
 
 


Akkor tanácsadás után megyek a saját dokimhoz. Csak a papírt ne felejtsem el vinni!!! Kép
Még nem találgatják, kire hasonlít. De ezt már nekünk is mondták: a kisbaba eszik, alszik és hasonlít. KépKépKép
Holnap, vagy kedden akarok fogászatra menni. majd ott megmondják, mizu. Egyébként édesanyámtól örököltem a rossz fogaimat, és a hátrahajlott méhemet. Jó kis örökség, mi? KépKépKép Eddig nem érzem, hogy tovább romlottak volna a fogaim. Iszok néha kalciumot, meg az elevitben biztos van valamennyi d-vitamin is. Hátha segít. Sok Ca-ot nem merek, nehogy nagyon csontos legyen Zsombi.
Én csak azt szeretném, ha a gyerekeink olyan szépek lennének, mint én (Kép), és olyan okosok, mint az apjuk! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Na, megvan a tapéta is. Már csak az ajtófestés ban hátra,meg némi takarítás, ablakpucolás, függönyvasalás, de nagyjából kész. Nagyon édes lett...

KépKép
pedina
 
 


Jó gyorsan sikerült megcsinálni! Majd fotózd le és tedd be, hogy mi is lássuk.

O.

Kép
tokajkincse
 
 


Igen, igen, fotókat kérünk!!! Kép

K
Ui. adod az urad? Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok. Ha nem baj, akkor csatlakozom én is hozzátok itt.

Edit

KépKép
editmaci
 
 


Edit, hol vetted a kismama nacidat és a felsőt? Ja, és mennyi volt?

Bár még beleférek a nadrágjaimba, de nincsen kedvem végigjárni az összes üzletet...

Kép
tokajkincse
 
 


Szia Orsi!

A Bató ház oldalában van egy butik, ahol molett és kismama ruhákat árulnak, ott vettem.Azt hiszem a Lipták optika van mellette. A nadrág 6600 ft. volt. Nagyon kényelmes.Bársony és a teljes derékrésze pamut, ami elég jól nyúlik, úgyhogy szerintem sokáig lehet majd hordani.A felső 4300 ft. volt. Ja, és ezekből levonta mág az 5 % áfát. Voltak még egyébként farmerek, olyan nadrág ami felsővel együtt volt, az kb.10.000 ft.Egyébként nagyjából ennyibe kerülnek mindenhol-sajnos!!!

Edit

KépKép
editmaci
 
 


Tudom melyik az, köszi! Megpróbálok még turikban szétnézni hátha van. Ha nincsen, akkor kénytelen leszek megvenni ilyen nagyon drágán.

Végülis nekem nem kell olyan sok, mert nem járok dolgozni. Csak 1-2 normálisabb cucc kell, amiben orvoshoz járok, meg ki az utcára. Itthon úgyis melegítőkben vagyok. Azok meg nyúlnak szerencsére!

Nyáron meg szerintem a bikini lesz a legjobb!

O.

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok! Szia Edit!
Nos a dolgok jelen állása szerint így néz ki a szoba:
Én a Corában vettem gatyát, de teljesen hasonló árban. Ez is olyan, mint az esküvő...Mindenki igyekszik lehúzni, úgyis megveszed. Amúgy az a szoptatós melltartó, ami a Corában 2400 Ft volt, az a Tescoban (ma véletlenül jártunk arra, mert amúgy utálom) 1400 Ft... Nekem szerebcsém volt, a hetedik hónapig zsinte alig híztam, meg a csípőgatyák rámjöttek, utána meg a telet csak kihúzom egy gatyóval...A pluóverek meg simán jók rám. Nyáron biztos húzósabb a helyzet felsők terén minimum...Ingek pl. rám is szűkek, aszűk felsők meg nagyon cexik, felcsúsznak a hasamonKépKép

KépKép
pedina
 
 


Be kellett tömörítenem, így elég életlen és fakó lett. Közelről ilyen a tapéta: Kép. Bár ezt is tömörítenem kellett Kép

KépKép
pedina
 
 


Nekem nagyon tetszik! Bár már mi is itt tartanánk!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!
Nagyon szép lett a szoba!
A Tescoban én is vettem abból a melltartóból. Szerintem megéri. Jó, nem egy szépség, de azt hiszem nem is ez a funkciója. Tiszta pamut, úgyhogy biztos kényelmes is.

Edit

KépKép
editmaci
 
 


Csajok, nézzetek szét ezeken az oldalakon:

www.manobolt.hu
www.babaholmiolcson.hu
www.bababorze.hu
www.babacenter.hu
www.babastore.hu


Sajnos kezdem magamon észrevenni ugyanazt, mint az eski előtt. Kezdek túl nagy feneket keríteni a dolognak. A végén meg úgyis elmegyek a Tégelbe és megveszek mindent....

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!

Orsi, ezzel én is pont így vagyok. Éppen szombaton viszont nagyon kellemetlen szituba kerültem amiatt, hogy csak egy nadrágom van, az is farmer. Csütörtök este szóltak nekünk anyósomék, hogy szombaton pótszilveszetri bálba/buliba megyünk. Pénteken dolgoztam, szombaton délelőtt bejártuk Tiszaúj összes létező és nem létező butikját, hogy legyen egy elegánsabb valamim, amiben el tudok menni. Persze olyan nem volt, aminek elég hosszú lett volna a szára, még a bokámig sem ért az az 1 nadrág, ami még tetszett is. Több nem is volt. Szóval, a farmerben maradtunk Zolival. Aztán persze anyósoméknak ez nem nagyon tetszett. Én meg nem mondtam, hogy nekem meg az nem tetszett, hogy csüt. este szóltak. Persze, amikor már az x. nadrágját/szoknyáját akarta rámadni, hogy biztosan jó lesz, akkor mondtam neki, hogy egy kicsit későn szóltak. A farmerben mentem el, persze mindenki öltöny/kosztüm/kisestélyi. Gondolhatod, milyen jól éreztem magam... Kép De most vettem anyagot, abból varratok egy nacit, és nem érdekel, veszek magamnak felsőt is, és szoknyát is. Anya adott pénzt, azt mondta erre költsük. Anyósom is adott erre pénzt. Be fogok vásárolni! Kép

Edit! Jó kevesen voltunk vasárnap! KépKépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!
Kriszti!
Hát nem lehetett valami kellemes dolog a szombati.Tegnap tényleg kevesen voltunk, úgyhogy örülök, hogy legalább mi elmentünk .

Én is szeretnék még egy elegánsabb inget, a szoknyán még gondolkodom. Viszont az egész ruhatáramat sem akarom lecserélni, mert az már tényleg nagy beruházás lenne, és ez azért nem egy véges állapot, hogy az embernek ekkora ruhákat kell hordani. Remélem!!!
A turin már én is gondolkodtam , mert ott is jókat lehet kifogni, de én nem vagyok ebben valami jó.Az anyósom például olyan frankó dolgokat talál ugyanott ahol én semmit!

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Legközelebb menj anyósoddal, hátha talál neked is valami jót! Kép
Én sem akarom lecserélni persze az egész ruhatárat. De az sem baj, ha van elég ruha, mert azért szeretném még többször használni őket. Megbeszéltük Zolival, hogy mikor neki a doktoravatója lesz, már a pociban lesz Zsombi kistestvére. Vagyis 2 éven belül. Remélem összejön! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kriszti, hát igen... Ciki... De ez van! Sőt, szerintem te már hetek alatt is változol elég sokat.
A szoknya még korai, nem?
Mi lesz amúgy a vezetékneve Zsombinak? Sz. vagy SZ.-Zs. ?

Edit, melyik turiba jártok?

Mindenki szerint lányom lesz, mert nem nő a hasam! Pedig nő az, csak az a -6 kiló... De olyan jó étvágyam van pár napja, hogy behozom a lemaradást, ha így folytatom!

Kép
tokajkincse
 
 


Szabó Zsombor Péter lesz hivatalosan.
Ja, lányok megkérdeztem a jegyző ismerősömet erről a 30 napos ház-i akvi kivonatról. Azt mondta, hogy most változtak az anyakönyvi törvények, pontosan nem tudja, de mindenképpen utánanéz. Szóval, ha megtudok valamit, jelentkezem. Persze addig is, de arról majd tájékoztatlak mindenképpen titeket.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Képzeljétek most volt itt a védőnő. Minden bejelentés nélkül!!!Nem sok időt töltött el itt, kérdezgetet ezt-azt, aztán ment is.
Most épp a táppénzes papírral szerencsétlenkedünk.Nekem ugye még otthon Tiszakesziben van körzeti orvosom, ő is vett fel táppénzre.Eddig azt hittem egyszerű lesz táppénzen lenni.DE! A múltkor a tanácsadáson azt mondták, hogy kérjem ki a papíromat, innentől kezdve intézik ők a táppénzt.Anyukám el is ment a körzetihez, hogy mindezt elmondja neki;csakhogy ő nem adta ki a papíromat, mert szerinte terhesgondozáson nem vehetnek táppénzre, csak körzeti orvos.A védőnő meg azt mondta, csak akkor menjek el itt Miskolcon körzetihez ha a táppénzt elintéztem a gondozáson....Idegrángást kapok!

KépKép
editmaci
 
 


Az Arany János úton volt egy nagyon jó turi, de az most bezárt sajnos;de ugyanott a sarkon van egy új, ami elég jó. Ott kb.a Gastrofollal szemben.

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Engem is a háziorvosom tart táppénzen, aki nem is miskolci (lusta voltam másikat keresni, meg 10 éve most mentem hozzá másodszor kb.). A tanácsadáson megkérdezik, hogy a házidoki tart-e táppénzen, vagy ők? Ezt sose értettem, de azt hittem azért kérdezik, mert tudják, hogy kórházban dolgoztam, és biztos azt hiszik, hogy ott, és az üzemorvos írt ki. De akkor ezek szerint mégse... Na, holnap úgyis jön a védőnéni, majd megkérdezem tőle, hogy hogy is van ez. De táppénzre tudomásom szerint (eü. finanszírozáson dolgoztam) háziorvos, meg speckó szakorvosok vehetnek, de ebben pl. a szülész-nőgyógyász nincs benne.
Hozzám jöhetne a védőnő 9 órakor...Kép

KépKép
pedina
 
 


Ezt a táppénz dolgot én is úgy tudtam, hogy a házidoki ír ki a nőgyogyi javaslatára. Viszont, amikor decemberben itthon kellett maradnom, akkor a fogadott dokim azt mondta, hogy ő nem vehet fel táppénzre, mert akkor az veszélyeztetett terhességnek számít, és nem jöhettem volna vissza dolgozni januárban, meg egyáltalán. Érdekes. Mindenhol más és más a szokás. Viszont a védőnő azt mondta, hogy a körzeti nőgyogyi felvehet táppénzre az elején, hányás miatt. Szóval abszolut kavar az egész nekem. Azt tudom, hogy febr. végétől szabin leszek 25-30 napig, aztán betegszabi, aztán táppénz, majd szülési szabi, stb. De lehet, hogy már korábban elmegyek innen, ha a főnök ilyenkedves lesz továbbra is.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


A Semmelw. a tanácsadó orvos is tarthat táppénzen. De ugye engem is Tokajban a háziorvos tart. De elméletileg ott kellene táppénzen tartani, ahol állandóan tartózkodol... Én sem értem. Nekem nem szóltak, hogy ők akarnak, de amikor még a tokaji védőnőnél voltam ő akadékoskodott, hogy a Semm.kellne és nem az itteni orvosnak... Könyörgöm, nem teljesen mindegy????????
Ha a melóhely nem baszogat vele, akkor ők se tegyék már. Amúgy pedig nekem minden hónapban kellene vinni a nőgyógyásztól a papírt, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és csak így tarthat a háziorvos táppénzen. Szóval ilyen alapon a nőgyógyász is tarthatna, mivel ő adja ki a papírt.

Most volt itt anyukám. A dokim üzent az ismerős orvossal, hogy amíg nem lesz, addig Dudáshoz kell járnom... Már kezd elegem lenni! Mert ha nem oda megyek, akkor anyukám fúj rám, hogy akkor minek kellett ismerős orvos. Viszont nem érti meg, hogy nekem mindenképpen a Hardonyihoz kell visszamennem, mert már elő vagyok jegyezve az AFP-re. És a leletem is oda megy majd, amit most vettek le. Utána már csak 1x kell mennem szerintem és már itt is a dokim. Akkor minek menjek 1 alkalom miatt új orvoshoz?
Olyan jó, hogy anyámat sem a gyerek érdekli,meg az, hogy én hogy vagyok, hanem az, hogy akkor minek kellett ismerőt bevonni, miért nem csináltam magam...

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Kép
tokajkincse
 
 


Képzeljétek, most vettem észre, hogy a melegítő alsóm kifordítva van rajtam. De ebben az a legszebb, hogy így volt rajtam amikor itt volt a védőnő. Ez volt az első látogatása, biztos meg lesz a véleménye rólam!!!
Orsi!
Kitartás!!!

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Szerintem nem csodálkozott, ha már olyan korán ment bejelentés nélkül! Kép

Orsi! Szerintem ne menj el a helyettesítő dokihoz. Tényleg fölösleges, pláne ha csak 1 alkalomról van szó. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Na, befejeztük a tanácsadást, nem kell többet menni, már az igazolást is megkaptam. Azért a végére sikerült kifogni: a 2 liter tea hatására megugrott a vérnyomásom, ezért sürgős vizelet, annak eredményét meg kellett várni, meg újra mérni. A kutyát nem érdekli, hogy mitől lett magas a vérnyomásom, rárepültek, meg utána a dokim is. Kép Amúgy minden o.k. velünk, méhszáj zárva, gyerek szíve szabályosan ver, de ez az UH annyira szar volt (képileg), hogy a doki azt mondta, hogy ő nem bocsátkozna feltételezésekbe a nemét illetően, pénteken úgyis megyek NST-re, majd akkor 3D-vel megnézi...
Csajok, találkoztam a munkaügyissel, és kérdezte, hogy igényeltem-e én a magzati adókedevezményt meg a magzati családi pótlékot?! Ti tudtatok róla, hogy van ilyen? Állítólag a fogantatás 91. napjától jár mindkettő. Az adókedvezmény csak 2005-re (ebben talán csak Kriszti van benne)de a családi pótlék az 2006-ra is. Szerintem kérdezzetek rá a munkaügyön, mert az a havi -állítólag - 3-4 ezer Ft is pénz. Úgyhogy a gyerek péntekig még Lilibálint marad, de lassan kezdem azt hinni, hogy csak akkor tudjuk meg, ha kibújik...Kép. Az apukáját jobban izgatja a dolog, mert szerinte tök ciki, hogy minden cucc, amit vettünk neki sárga, fehér meg zöld. Amúgy én szívfájdalom nélkül ráaádnám a kislányra a kéket, egyedül fiúra nem adnék rózsaszínt...Kép

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

A magzati adókedvezményről tudtam, azt nekem a decemberi fizetésemmel utalták is. de csak abban az egy hónapban tudtam kihasználni, idén természetesen nincs már. A magzati családi pótlékról még nem hallottam, de felhívom a munkaügyet, és megkérdezem. Na nehogy már itt megrövidítsenek! Kép Amúgy is ki voltam akadva a 13. havi fizetésem összegétől. Pusztán 49%-ot vontak le. KépKép
Erre a kukira, ami nekünk van még én sem vennék mérget, de nagyon bizakodó vagyok... Azért a Lili Zsuzsanna itt van a tarsolyban, biztos, ami biztos alapon. Kép Egy kisfiúra én sem adnék rószaszínt, de talán a piros, bordó nem olyan rossz nekik sem. A lányra minden további nélkül adnék én is kéket, zöldet. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Jó reggelt lányok! Mindjárt jön a védőnéni, de legalább bejelentkezett. Kép Egyébként minek jön? Megnézi, hogy hová teszi a gólya a csöppet? Kép

KépKép
pedina
 
 


Nya, megkérdeztem. Nálunk nem tudnak ilyenről, hogy magzati családi pótlék, de aki 2005-ben, betöltötte a 91. napot, annak 2006-ban a baba születéséig jár az adókedvezmény!

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


De jó, hogy mindenki mindent máshogy tud Kép. Várjatok, én papírt is kaptam, megnézem, az talán egyszerű lesz.
Ez jó, mindkét papír a családi kedvezményről szól. Na, most szar, hogy nincs scannerünk. Az a neve, hogy családi kedvezmény adóelőlegnél, amit 2005. október 2-án, vagy korábban fogant magzatnál lehet érvényesíteni. Akkor a munkaügyis félrebeszélt egy kicsit, tuti, hogy a magzati családi pótlék kifejezést használta. KépNa, apánk úgyis dolgozott a TB-ben meg az Adóhivatalban is, majd utánakérdez a régi kollégáknál, hogy mik is vannak, aztán majd megosztom veletek. Amúgy amit írtál Kriszti, az van a nyomtatvány hátulján is, úgyhogy ez tuti...Kép Azt tudom, hogy 2006-tól nincs semmi extra, mindent beleépítettek a családi pótlékba, de aki már 2005 októberében terhes volt, arra még vonatkoznak némi engedmények a baba születéséig.
Itt volt a védőnéni, majd egy órát, de tök rendes volt. Mondta, hogy még vagy 3 hét múlva jön. Megmérte a vérnyomásomat is, most okés volt.

KépKép
pedina
 
 


Nagyon furi tényleg, hogy mindenhol mindent máshogy tudnak, vagy értelmeznek. Kép Én azt kicsit felháborítónak tartom, hogy már nincs adókedvezmény, hanem a családi pótlékot növelték meg. Vagyis nem annak segítenek, akik dolgoznak, hanem annak a bizonyos etnikumnak. Bocsi, de most kicsit felbosszantottam magam ezen. Kép
Na de más: A babó tegnap bukfencezett, vagy már írtam? KépKépKép Kicsit el vagyok tájolódva, meg éhes is vagyok. Kép Szóval: Akkorát moccant Zsombi, hogy azt hittem kiugrik a köldökömön keresztül.Kép Még látni is lehetett... Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Egyre jobban fogod érezni, hogy "dolgozik" bent. KépLilibálint egy fél órája a lábával próbál utat nyitni az oldalamon. Máskor vagy 5 perc csikizés után abbahagyja (mármint én csikizem az ő lábacskáját), de most állhatatos. Már látszik a pocidon, ha mozog?! Akkor jó nagy gyerek.
Persze, igazad van a családi pótlékkal. Az uram dolgozott a TB-ben, ott járta egy mondás, amit az egyik "ügyfél" mondott: a hülye magyar a kezével a keresi a pénzt, ő meg a f**ával. És az sajnos így van. Míg mi gondolkodunk azon, hogy hová és mikor jöjjön a gyerek, addig ők már 5-ön túl vannak...És lehet, hogy segélyestül több pénzt kapnak havonta/fő, mint mi gyeddel meg családi pótlékkal, meg apu fizetésével. Kép

KépKép
pedina
 
 


Még csak most ugrott akkorát, hogy látni lehetett. Nem olyan nagy még szerintem. Kép Csak nagyon meg akarta magát mutatni. Szoktam neki mondani, hogy gyerünk, mutasd mit tudsz, de akkor persze semmi. Mindeg a legváratlanabb pillanatban. amikor még Zoli sincs a közelben, hogy érezhetné, vagy láthatná. Kis csibész! KépKép

Azért akarunk mi 3 gyereket, hogy a magyar is szaporodjon!!! KépKépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Legmerészebb álmainkban kettő...KépLeszek vagy 33 mire a másodikat tervezzük, de nem is a korom miatt. Mi ketten vagyunk, Sanyi egyke. Az elképzeléseimben mindig 2 gyerek volt. A múltkor mondtam is Sanyinak, hogy Lilibálint tesót szeretne, leült és leizzadt szegény Kép. Ne nem azért mert elzárkózik előle, hanem mert férfi: azt mondta, hogy az első legyen már meg, meg nőjön meg egy picit, majd utána beszélünk a következőről. Kép Aludtunk egyet délután, hazajött az apa, arra keltem, hogy a bébi rugdos. Tutira megérzi. KépNálunk apának mindig produkálja magát. Majd egy kicsit később Zsombi is fogja.

KépKép
pedina
 
 


Kriszti!
Tegnap kaptam a védőnőtől egy bevásárlólistát, hogy mi kell a babának (már vagy az ezrediket). Na most ez a Tégel régi szórólapja, és van rajta egy tiszaújvárosi cím is, ha gondolod nézd meg, hogy működik-e még: Tisza u. 4. (A Hotel Kárpátiánál). Itt Babacenter néven fut..

KépKép
pedina
 
 


Ezt nem hiszem el, most sem küldte el a hozzászólásomat!!! KépKépKép

Edina, köszi a címet, utánanézek.
Ma letudtam a fogászatot, minden ok, csk sokat kellett várni. Ez Zsombor úrnak nem tetszett, 3-szor is mondta, menjünk innen haza! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nálunk ma nyugi van. Tegnap pörgés volt ezerrel, gondolom, ma kipiheni magát. Kép Barátnőm mondta, hogy NST előtt narancslevet kell inni, mert akkor jobban mocorog a baba. Valószínűleg igaza van, mert tegnap megettem vagy fél kiló narancsot és leöblítettem fél liter narancslével - most jutott eszembe. Kép Akkor ez működik. KépMOst jött haza apa, rábírom egy kis sétára, mert kezdek gyagya lenni a bezártságtól, csak nincs kedvem naponta lemászni a negyedikről meg vissza. Ez az átka a négyemeletes háznak...Mi lesz velem, ha megszülök? A védőnő azt mondta, hogy 6 hétig nem visszük ki a gyereket, de ez baromság. Egy ismerősöm akéthetes picivel vásárolni volt a Tescoban, jó ez a másik véglet, de a 6 hetet akkor is sokallom. Februártól április közepéig nem menjünk ki a lakásból?!

KépKép
pedina
 
 


Szerintem butaság a 6 hét. Jó, oké 1-2 hét, de szerintem a gyereknek sem jó az!
Sógornőm is csak 5 percekre vitte ki a gyerekt nyáron, nehogy baja legyen! És szeretném, ha minél többet lenne majd kint. Szomszédunk Tokajban az okt. nov. babával órákat volt kint! És semmi baja! Szerintem úgyis látod a babádon, hogy lehet-e vagy sem.

Kép
tokajkincse
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?