Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anna!! A párom dolgozik még szombaton,így csak vasárnaptól "indul" a szabadsága. Vasárnap meglátogatjuk a szüleit:o Már régen voltunk náluk nagyon!!Kép Nekem szerencsém van anyósomékkal!!Kép Nagyon rendesek,soha nem szólnak bele a dolgainkba! Ritka az ilyen ,úgy hallottam. Megyünk hozzájuk és szedünk sok-sok incsi fincsi cseresznyét!!!KépKép Nagyon szereti az egész család,meg persze a cseresznyés pitét is!!! Remélem jól fog sikerülni a kerti bulitok,szép időtök lesz és nem esznek meg a szúnyogok!!Jó szórakozástKép! Judit
judit007
 
 


Szia Judit!
A párod szülei hol laknak? Ők a bicskeiek? Vagy ott a Te szüleid laknak? Tényleg szerencséd van az anyósoddal Kép. Igaziból én sem panaszkodhatom, pedig nekem kettő is kijutott. A nagy gyerekeim apukája sajnos 6 éve meghalt Kép, de most az ő anyukájával élünk egy házban és nagyon jól kijön az új párommal is, meg Lilit is nagyon szereti Kép. A mostani párom anyukája már nehezebb eset, de ő szerencsére messze lakik Kép. De ő is semmi ahhoz képest, amiket az "Anyós" topikban olvasok!!!
Te szoktál más topikokat is olvasni?
Bár én kimondottan szoptatási problémák miatt kerültem a Babanet-re, ma már szinte mindent olvasok. Na jó, az ikres topikot pl. nem Kép.
Párod mivel foglalkozik hogy hétvégén is dolgoznia kell Kép?
Szép hétvégét Nektek! Remélem nekünk is kedvezni fog az időjárás!
Anna
tinalila
 
 


Szia kedves levelezőtársam!!!!KépKépKép A férjem szülei laknak Bicskén. Nekem sajnos már csak édesapám él. Édesanyám 97-ben halt meg. Édesapám még mindíg a Magyar-Mártírok sarkán lakik.Sokat dolgozik és még a házon is sokmindent kell csinálnia ezért nem számíthatok rá,hogy a gyerkőcöket is istápolja. Egy darabig még laktunk együtt anyósommal,de szerencsére nagyon jól kijöttünk egymással!Kép Tényleg jó fej.Kép Az én ÉLETEM PÁRJA pékKép Kép Állandó éjszakás már több mint 8éve. Ráadásul minden 2.héten szombaton is dolgozik! Vasárnap kezdődik náluk a hét. Időnként nagyon nehéz,-van apuci,de mégsincs! Nappal alszik-aludna,ha hagynánk. Más topikokat is nézegetek,olvasgatok,de nemigen szóltam hozzá még semmihez. Van egy két igen meglepő hozzászólás !!! Néha teljesen ledöbbenek.Tudom nem vagyunk egyformák!! Na megyek babát fürdetni mert idő van. Jó pihenést,jó bulizást !!!KépKépKép Szia :Judit
judit007
 
 

 
 

Elfelejtettem: a cheten is szoktam lógni néha! És te?Kép
judit007
 
 


Szia Judit!
Hű, én mostanra tértem magamhoz a szombati buli után. Mondtam is a páromnak, hogy ilyen öreg korban (Kép) az ember már döntse el, hogy bulizik vagy babázik, de a kettő együtt nem nagyon megy Kép. De nagyon jól sikerült a buli, és az idő is elfogadható volt. Csak éjjel egykor kezdett el esni az eső Kép és mivel akkor még benne voltunk egy Activity party-ban, be kellett menekülnünk. Végül hajnali 3-kor feküdtem le. Lilike odáig elég jól viselte a dolgokat, csak egyszer kellett megszoptatnom este 7 és hajnali 3 között. Akkor viszont felébredt a nyüzsgésre, mivel nemcsak mi mentünk aludni a párommal, hanem 5 vendég is nálunk éjszakázott. Lényeg az, hogy Lili attól kezdve ébren volt, bár nem sírt, de folyamatosan "dumált". Így magam mellé vettem, hogy legalább a többieket hagyja aludni. Így viszont én nem aludtam szinte semmit, ami az amúgy is tetemes alváshiány mellé nem hiányzott. A vendégek csak tegnap du. mentek el, így akkor kezdtünk hozzá a romok eltakarításához Kép. Meg összepakoltunk a nagyoknak, akik ma elmentek a nagymamájukkal nyaralni. Épp most indult el velük a párom. (De ő csak elviszi őket, azután jön vissza.) Mi meg szegény Lilivel várjuk a doktor nénit az 5 hós oltásra. Ti túl vagytok már rajta?
Ezek szerint szoktatok néha erre felénk járni? (Apukádhoz?)
Az, hogy pék a párod, az azt is jelenti, hogy Nálatok mindig van otthon finom friss péksüti Kép? Mert azért irigyellek Kép. Bár a szülés után rajtam maradt 10 kg-ot nézve nem kellene nekem ilyesmit irigyelni Kép. De az állandó éjszakázás tényleg nagyon húzós lehet Kép.
De akkor most már szabin van a párod, ugye? Tényleg, lehet, hogy ezen a héten nem is vagy Internet közelében? Na, majd meglátom, hogy mikor válaszolsz Kép.
A chat-et én is kipróbáltam még babanetes korszakom elején, de soha nem sikerült különösebben érdekes beszélgetésekbe keverednem. Így azóta nem jártam arra. De lehet, hogy csak nem volt szerencsém. Te mikről szoktál beszélgetni?
Hű, ez nagyon bő lé lett!
Jó nyaralást!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok erzsébeti lányok!!!Kép
Nemrég tévedtem én is a babanetre, most juott eszembe, hogy benézzek ide is. Én nem vagyok tősgyökeres erzsébeti, sőt, 14 éves koromig még budapesti se voltam, Fonyódon laktam, a szüleim most is ott élnek. A nyaralás nálunk ezért megoldott Kép. 23 évesen ismertem meg a páromat, aki viszont már Erzsébeten is született, 24 voltam, amikor (Őrmezőről) ide költöztem. Egy családi házban lakunk, a Mártírokról nyíló egyik kis utcában. Az én fiam is a Stromfeldbe jár, most volt másodikos. Lehet, hogy már láttuk egymást?! A pici lányom 2 éves múlt, itthon vagyok vele. Nna, ennyit dióhéjban.
Sajnos nincs digitális kameránk Kép(de remélem, nemsokrára lesz szkennerünk), ezért a rokonok-barátok által készített képekből válogathatok csak, ahol a 2 gyerek ritkán szerepel együtt. Ez a kép Réka 7 órás(!) korában készült, Balázs 6 és fél éves. Képzeletben adjatok hozzá 29 hónapot!KépKép

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!
Üdv kicsi, de lelkes csapatunk körében Kép! Ahogy látod, jó ideje már csak ketten beszélgetünk Judittal.
Ezek szerint elég közel lakhatunk egymáshoz. A Te fiad milyen tagozatra jár? Előtte hova jártatok oviba? Hogy vagytok megelégedve a Stromfelddel? Szerintem nagyon tanítónő-függő. A fiamé, aki most volt elsős szuper Kép, a lányomét viszont nem kívánom senkinek Kép. Szerencsére ő jövőre már nem is ide fog járni, hanem álmai iskolájába. Egyébként ő eddig rajztagozatos volt, a fiam pedig normál osztályba jár.
Írj Magatokról, ha van kedved (rólam elég sok minden kiderül, ha visszaolvasol, de kérdezz is nyugodtan)!
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
Mi a Mártonffy utcai Kerekerdő oviba jártunk, Balázs nagyon szerette, féltünk is, hogy törést jelent majd neki a váltás. Szerencsére a sulit is szereti, egyébként ő sem jár tagozatos osztályba.A rajztagozatot nem neki találták ki(bár imád mindenféle manuális tevékenységet, fantáziája is van, de a "rajzold le ezt az almát"-típusú feladatok nem neki valók. Azt szoktuk mondani itthon, hogy igen "egyéniek" a rajzai Kép). A tesin gondolkoztunk, de aztán elvetettük, mert valószínűleg megőrültek volna vele. Balázs hiperaktív, bár szerencsére nem az igazán klasszikus eset, de ahhoz épp elég, hogy a magatartása 3-mas legyen. Szerintem ezzel együtt túlzás egy olyan 1-2. osztályos gyereknek 3-mast adni "magatartás-tantárgyból", aki órán dolgozik, mint a kisangyal, csak épp szünetben nem tűri, ha cukkolják, és VISSZAüt!Tanító néni sajnos sokszor ott hagyja őket az osztályban egyedül, és a gyerekektől kérdezi meg, hogy mi történt...Ezzel együtt nem akarom szidni, tartok tőle, hogy felsőben vissza fogjuk mi még ezt sírni! Egyébként körzet szerint a Tátrába tartoztunk volna, de oda nem akartuk vinni, így került a Stromfeldbe. A Nagy Lászlóról még nem sok jót hallottam. Nektek mi volt a problémátok? Írtad korábban (mert elolvastam ámKép), hogy a testvéredék a Balatonnál laknak. Pontosan hol?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Ezek szerint mégsem lakunk annyira közel egymáshoz (mi pár perc sétára lakunk a sulitól). Bár persze ez sem egy nagy távolság Kép, csak én eddig azt hittem, hogy szinte szomszédok vagyunk.
Állítólag az én fiam is hiperaktív egy kicsit, de ezzel soha nem voltunk szakembernél. Csak a bőrgyógyász mondta, aki atópiás ekcémával kezelte, hogy ez a bőrbetegség általában együtt jár a hiperaktivitással. Meg ahogy a rendelőben viselkedett, az is ezt mutatta Kép. Valóban, ha unatkozik, akkor nagyon idegesítően tud viselkedni, állandóan izeg-mozog, mindent fogdos, amit nem lenne szabad, stb.. Ez leginkább orvosi rendelőkben és hivatalokban szokott előfordulni Kép. Érdekes módon az iskolában nincs vele semmi baj, ott hihetetlenül jól viselkedik, a tanítónénik nagyon szeretik Kép. Egy gyerekrajz elemzéséből is kijött, hogy nagy közösségben (iskola) jól alkalmazkodik, kicsiben (család) viszont rosszul. Bár nekem itthon sincs vele bajom, én tudom a leginkább kezelni a családból, nagyon jó a kapcsolatunk Kép. Ti hordjátok valahova Balázst a hiperaktivitással kapcsolatban? Nálatok nem lett volna kimondottan előnyős a sporttagozat, hogy levezesse a felesleges energiáit? Nem értek hozzá, csak kérdezem.
Egyébként nem is tudtam, hogy körzeten kívülieket is felvesznek a nem tagozatos osztályba. A Tátrába miért nem akartátok adni? Nekem járnak oda távoli ismerőseim és ők szeretik.
A Nagy László egy hosszabb történet, majd legközelebb írok róla, jó Kép?
A bátyámék Keszthelyen laknak. Ő ott is nőtt fel, mert apai részről féltestvérem és az anyukájával a válás után odaköltöztek. 12 évvel idősebb nálam, neki már nagy gyerekei vannak, most érettségizett a lánya. De nagyon jó a kapcsolatunk.

Judit,
Jelentkezz, ha hazajöttetek Kép.

Anna
tinalila
 
 


Fogalmam sincs, hogy miért, de a topikok listájában nem jelent meg az előző hozzászólásom. Így írok még egyet, nehogy ne vegyétek észre, hogy jelentkeztem Kép.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok lányok! Örömmel látom "gyarapodott" az oldalunk!!Kép Sajna csak egy rövid bekukkantásra van időm. Jövünk,megyünk,élvezzük a jó időt. Igérem jövőhéten már itt leszekKép. Sziasztok, vigyázzatok magatokraKép Judit
judit007
 
 


Sziasztok lányok!
Mi most pénteken megyünk nyaralni, de csak kb. egy hétre, hogy kipihenjük a festés első felvonásának fáradalmait, és felkészüljünk a következő fordulóraKép.
Az atópiás ekcéma nálunk is megvan, hol jobb, hol rosszabb. Ti is Elocomot kaptok? Ha nem , vevő vagyok minden új ötletre, nálunk sajnos ez az egyetlen, ami segít, amikor eldurvul a helyzet.
A hiperaktivitással kapcsolatban nálunk fordított a helyzet, Balázs gyerektársaságban pörög fel legjobban. Na jó, ha unatkozik, egyedül is képes erre. Tavaly váltottunk pszichológust, az első kettő semmit nem ért. Most Dr László Zsuzsához járunk a Bajza u.-ba, ő kifejezetten ilyen gyerekekkel foglalkozik. Az első osztálynál nekünk összehasonlíthatatlanul jobb volt a második, szerintem most lett iskolaérett a fiamKép. Na jó, lehet, hogy ezek a foglalkozások is számítottak valamit. Abban egyébként szerencsénk van, hogy csak a magatartás jegyében mutatkozik meg ez a problémája, egyébként kitűnő volt, indult az iskolai helyesírási-, matek-, és szavalóversenyen, a helyesírásit meg is nyerte, és kerületi 4. lett. A klasszikus esetnek számító hiperaktív gyerekek többségének a tanulására is kihat ez a zavar. Tesi tagozatra azért nem akartuk adni, mert a párom is, én is pedagógusok vagyunk, mindketten dolgoztunk már elég sok hiperaktív gyerekkel, és jónéhány olyan esetet láttunk, hogy végül kitették őket a tagozatról. Ettől inkább megkíméltük Balázst.
Jól tudod, sima osztályba csak körzeteseket vesznek fel. Mi is azok lettünk, mivel bejelentkeztünk egy ismerőshöz, aki a suli mögött lakik, de csitt-csitt Kép! Nekem is vannak ismerőseim, akik nagyon meg vannak elégedve a Tátrával (ők kivétel nélkül problémamentes, jól alkalmazkodó lányok), de olyanok is, akik nem, és utóbbiaknak hasonló kaliberű gyerekeik vannak, mint az enyém. Ezenkívül, csúnya dolog ilyet mondani, de a Tátra körzetében elég sok lumpen család él, Balázst pedig mindig megtalálják a kötözködő, verekedős fiúk, szinte vonzza őket.
Anna, Judit, nálatok 3, illetve 4 év van a két nagyobbik gyerek között, ugye? (Sőt, Judit, láttam, hogy nálad a 2. és 3. gyerek között is.) Nem volt féltékeny a nagy a kicsire eleinte? Azért kérdezem, mert elképzelhető, hogy nálunk is lesz harmadik, (bár még csak tervezgetési stádiumban vagunk). Balázs nagyon szeretné, Rékában viszont nem vagyok biztos. (Balázs egyáltalán nem volt féltékeny, ő a mintatesó, de hát ő már 6,5 éves volt, mikor Réka megszületett.)
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Mi is pénteken megyünk el 10 napra, egy hétre Sopronba, utána 3 napra a bátyámékhoz Keszthelyre.

Judit,
Mire Te visszajössz, mi addigra megyünk el, de utána majd felvesszük a fonalat Kép. Addig várjuk az élménybeszámolókat a nyaralásról Kép.

Tünde,
Mi Kristófnál ekcémára az Alkcema nevű kenőcsöt használjuk akkor, amikor nagyon csúnya a bőre. Ha nem annyira csúnya, akkor egy kevert kenőcsöt. Mindkettőt fel tudja írni most már a gyerekorvos is, csak egyszer jártunk egy méreg drága bőrgyógyásznál. Ha pedig tünetmentes a gyerek - szerencsére most már hosszabb ideje az Kép -, akkor kenni kell egy Lipikar nevű testápolával és annak a mosakodójával kell fürdenie. Ezek is egy vagyonba kerülnek, de úgy tűnik, hogy egyelőre legalább használnak. Bár ebben biztosan a nyárnak is van szerepe.
Tényleg az én Tátrába járó ismerőseimnek is lányaik vannak Kép.
A Nagy Lászlóban mi Zsolnais osztályba jártunk, aminek az lett a következménye, hogy Heni még harmadikban sem tudott tökéletesen olvasni és csapnivaló volt a helyesírása. Ugyanakkor tele volt tömve a feje mindenféle - az életkorának szerintem nem megfelelő -. lexikális anyaggal. Iskolaotthonos volt, így 5 óra felé ért haza és mindig volt még leckéje vagy pótolnivalója, pedig az volt az igéret, hogy ilyen nem lesz. A gyerek sík ideg volt abban az időben. Pedig nem a képességeivel volt a gond, ez azóta be is bizonyosodott, hiszen felvették a Radnóti Gyakorlóiskolába, nyolcosztályos gimibe Kép. Végül azért hoztam át egy évre a Stromfeldbe, hogy legyen ideje felkészülni a gimnáziumi felvéltelire. Itt ugyanis már nem sok lexikális tanulnivalója volt, így volt idő különtanárhoz járni anyanyelvből, meg itthon is sokat gyakoroltam vele. (Erre a "nagylászlós" leterheltség mellet egyszerűen nem volt idő.)Végül is magán úton kellett megoldanunk azt, ami az iskola elemi kötelessége lett volna Kép. Neked, mint pedagógusnak mi erről a véleményed? Te egyébként mit tanítasz?
Nálunk a nagyok között csak 2 és negyed év van és akkoriban, amikor a fiam született semmi jelét nem tapasztaltam Heninél a féltékenységnek. Meglepő módon a mostani terhességemnél kaptam meg tőle többször is, hogy neki nem kell még egy testvér, már a Kristóf is sok Kép. Persze nálunk nem egyszerűek a körülmények, a nagyok apukája meghalt Kép, Heni az új páromat is nehezen fogadta el. De mióta Lili megszületett hál' istennek imádják egymást Kép.
Hova mentek nyaralni?
Anna
tinalila
 
 


Köszi az ekcémás tippeket,megnézem a gyógyszertárban. Annak a felírható készítménynek az összetevői megvannak neked?
A Nagylaciról szóról szóra ugyanazt hallottam én is, amit itt leírtál, szerintem nagyon jól döntöttél, hogy elhoztad Henit onnan. Gondolom, ő is tanult alumíniumgyártást meg az ember csontjait másodikban... A mostani (Stromfeldes) tanító nénivel mi volt a baj?
Egyébként épp most fordítottam egy angol iskolai követelményekről szóló ismertetőt (ui. törénelem-orosz-angol szakos vagyok, de mostanság leginkább angolt tanítok, és fordítással is foglalkozom). Megdöbbentő volt, hogy mennyire a készségek megalapozása a domináns a lexikális tudással szemben (végül is, benne van a nevében, megkereshető a lexikonban... Kép Aminek használatával az írni-olvasni megtanult gyerek már persze tisztában van, hiszen tananyag.). A másik érdekesség, hogy minden, amit csinálnak, az életből merített. Pl. a százalékszámítást úgy gyakorolják, hogy ÁFÁ-t számolnak. Ja! És megtanulnak fogalmazni, érvelni, meggyőzni a másikat-kulturált eszközökkel. Igaz, 2. osztály év végére csak a 2-es, 5-ös és a 10-es szorzótáblát kell tudniuk! Mindenesetre érdekes.
Azért kérdeztem a testvérféltékenységről, mert Réka időnként szabályosan féltékeny az öcsémék februárban született (alig fiatalabb, mint a te picikédKép) kislányára, sőt, olyanokat produkál, amit kistesónál szoktak a gyerekek: oázik, babusgatni kell, eleinte őt is meg kellett szoptatnom (elvileg március elején választottam el). Balázs viszont meg van veszve egy újabb testvérkéért, sőt, közölte, hogy szerinte 4 gyerek se túl sok egy családban, különben is, neki van zsebpénze, azt odaadja, hogy tudjunk a 4 gyereknek cipőt venni Kép!
Nyaralni a szüleimhez megyünk Fonyódra, másra nem futja, ott legalább a szállás-koszt ingyen vanKép. Ráadásul sokan leszünk, mert Apu szülinapja, öcsém és Anyu névnapja is most van, összejön az egész (szűkebb) család.
Gyerekkoromban nyaraltam én is egyszer Sopronban, a Faipari Egyetem kollégiumában laktunk, van egy hatalmas arborétuma, gyönyörű volt! Saját szervezésben mentek, vagy iroda útján?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde,
Előkapartam a gyógyszertári blokkot, ami alapján a doktornénink fel szokta írni, de nem tudok rajta kiigazodni. Kristóf kezelési lapján annyi van, hogy Ftorocort-Carbamid-Aquosus, de arányok nincsenek írva. És a blokk alapján nem is tudom kideríteni. Ezt csak akkor tudom megírni, ha legközelebb felénk jár a doktor néni (a nyaralás után).
Heni tanítónénijével "csak" annyi volt a baj, hogy nem szereti a gyerekeket. A pozitív motiválásról soha nem hallott, az osztályból nem tudott közösséget varázsolni, stb.. (Kedvenc példám, hogy 3 fekete pontért ad egyest és 20 piros pontért ötöst Kép vagy inkább Kép.)A 4 év alatt legalább az osztály egyharmadát elvitték tőle. Henivel együtt sok új gyerek kezdett, mert a bezárt Száva utcai suliból sokan jöttek. De az egyik új kislányt két hét után már tovább is vitték Kép. Én úgy gondoltam, hogy ezt az egy évet már kibírjuk. Én nem nagyon néztem utána a tanítónéniknek, mert mindenképpen a rajztagozatra akartam Henit adni. Azt gondoltam, hogy erre az egy évre majdnem mindegy, hogy milyen a tanítónéni. De lehet, hogy ha megismerem, akkor mégsem oda adom... Mindegy, túl vagyunk rajta.
Nagyon szimpatikus, amit az angol iskolai követelményekről írtál Kép. Alsóban én is valami ilyesmit tartanék ideálisnak. De hát ebben az országban ennek nincs kultúrája. Meg is látszik pl. a politikusainkon is. De nem csak rajtuk.
Rékánál biztos, hogy belejátszott a féltékenységbe, hogy pont akkoriban választottad el, amikor megszületett az unokahugi, nem? Idővel ez biztosan jobb lesz. Ez szerintem semmiképpen ne tántorítson el Benneteket a kistestvértől. Szerintem a pici úgyis megszeretteti magát, mégpedig minél nagyobbak a nagyok, annál egyszerűbben. A fiad egyébként nagyon aranyos ezzel a "nagycsaládpártisággal" Kép!
Mi nagyon szeretjük Sopront, már visszajáró vendégek vagyunk ott. De eddig mindig csak télen voltunk, most izgatottan várjuk, hogy milyen Sopron nyáron. Saját szervezésben megyünk.
De Fonyódon is biztosan nagyon klassz lesz. Összetartó a tágabb családotok?
Te most is dolgozol?
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
Hát, mit mondjak, kedves a tanító nénitek... Nálunk legalább csak 5 fekete pontért jár egyes, és 10-ért 5-ös, ez azért valamivel jobb arány. A fiad iskolaotthonos/napközis volt, vagy őt is hazavitted tanítás után? Én hazahordom Balázst, bár elsőben hagytam fél kettőig, hogy jobban megszokja az új közösséget. Mennyire találtátok nehéznek Kristóffal a sulit? A mi tanító nénink sajnos nagyon kapkodós, és egyáltalán nem következetes (viszont a fiam szeretiKép). Biztos nektek is volt 2 kis (A/5-ös) munkafüzetetek, amiben az írott kis- illetve nagybetűket gyárilag, szaggatott vonallal előrajzolták, hogy át lehessen írni, be lehessen gyakorolni a mozdulatot. Na, ez az, amit egyáltalán nem használtak! Persze az fontos volt, hogy megvegyük. Mindegy, jó lesz RékánakKép.A másik példa a matek pluszfeladatok. Az én fiam lelkesen oldogatta meg ezeket, mondván, hogy ezekért másnap piros pontot lehet kapni. Lehetett volna. Ha a tanító néni nem felejti el rendszeresen az egészet.Kép Balázs optimista alkat, még év végén is reménykedett, és írta a pluszpéldákat, de több anyuka is panaszkodott, hogy a gyereke nem hajlandó nekiülni ezeknek a nagy semmiért.
Amit Réka féltékenykedéséről írtál, elég logikusan hangzik, elgondolkoztam rajta. Azért akartam egyébként elválasztani már, mert szóba került a harmadik baba. Legutóbb kb.másfél-2 órával ezelőtt, az esti meseolvasás alatt próbálta kibontani a cicit, és nem igazán volt vevő a "te már okos nagylány vagy, nem kisbaba, meg elfogyott a tej, üres anya cicije" dumákra. Szerencsére el tudtam terelni a figyelmét. Te egyébként hol szültél? Mindhárom gyerek ugyanott született?
Az öcsémékkel rendszeresen (hetente 1-2 alkalom a minimum) összejárunk, és a napi telefonkapcsolat is megvan. A sógornőm olyan, mintha a húgom lenne, azt hiszem, nagyon szerencsés vagyok. Évek óta igyekszünk úgy időzíteni a nyaralást, hogy együtt tölthessünk legalább egy hetet. A férjemnek sajnos nincs testvére. Nagynénik-nagybácsik, unokatesók között is van jónéhány, akikkel összejárunk, én nagyon is igénylem ezt. Az öcsémmel gyerekkorunkban azt terveztük, hogy egy nagy olasz típusú házban fogunk lakni, ahol sok lakás van szülőknek, nagyszülőknek, egyéb rokonoknak... Nálatok mi a helyzet? Van testvéred?
Elvileg most GYES-en vagyok, de itthon vannak tanítványaim, főleg középiskolások és felnőttek. Terhesség alatt is végig tanítottam (a végén már fekve, mert a 7. hónapban kinyílt a méhszájam), a szülés napján is volt még tanítványom. Réka 1 hónapos volt, amikor fokozatosan újra elkezdtem, igyekeztem az alvásidőkhöz igazodni (Réka tündéri kisbaba volt). A suliba, ahol dolgoztam, nem akarok visszamenni, sokkal jobban élvezem azt, amit most csinálok, nem beszélve arról, hogy nem liheg egy főnök állandóan a nyakamban (és persze bármikor el tudok menni osztálykirándulásra, színházba, múzeumba a fiam osztályával, és nem kell hallgatnom a kollégák megjegyzéseit, amikor otthon maradok a beteg gyerekemmel). Te mit dolgozol, amikor épp nem kisbabás anyuka vagy? Főállású anya leszel a 3 gyerekkel, vagy visszamész majd a munkahelyedre?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!
Hát igen, a Ti tanítónéniteknél egy fokkal jobb az arány Kép. Kristóf tanítónénije viszont szuper! Mi például természetesen teleírtuk az említett A5-ös füzeteket. Nem is tudom, hogy hogy lehetett azt kihagyni. Mondjuk Kristóf ennek ellenére iszonyúan rondán ír Kép, mint ahogy általában sincs valami fényes kézügyessége. De minden más nagyon jól megy neki és ő is nagyon szereti a tanítónénit. Tényleg csupa pozitív élmény érte eddig az iskolában. Amit a matek plusszfeladatokról írtál, az nagyon szomorú, én biztos szóltam volna a tanítónéninek, hogy tartsa be az ígéretét. Én eléggé harcos vagyok ebből a szempontból, bár a Heni tanítójánál semmire nem mentem vele. Valahányszor beszéltem vele, mindig Henin csattant az ostor: az egész osztály előtt piszkálta, hogy minek "pattog" állandóan az ő anyukája. Mintha ő tehetne róla, hogy ilyen harcias vagyok. Na, ezzel persze el is érte, hogy ne kommunikáljak vele többet. Csak év végén írtam neki egy utolsó, az egész évet összegző levelet Kép, amit nem tett ki az ablakba...
Kristóf napközis volt, mert az első félévben még dolgoztam, utána meg a pici miatt kényelmesebb volt így. Egyébként az összes barátja napközis volt és a napközis tanítónéni is nagyon aranyos. Meg járt focizni, korizni és úszni is, úgyhogy minden szempontból egyszerűbb volt így. Szerencsére amikor hazaért csak át kellett futni a már kész leckéjét és már mehetett is játszani Kép.
Én Lilit a Nyírőben szültem, a két nagyot pedig az Uzsokiban. Ennek az az oka, hogy 12 éve ugyanaz az orvosom és mindig odamegyek, ahol ő van Kép. Egyébként én nagyon jól éreztem magam a Nyírőben, ez a szülés volt a legszebb élmény mindhárom közül. Az ember - és családközpontúságban én nagyon nagy változást tapasztaltam a 8-10 évvel ezelőtthöz képest Kép. (Persze azért még mindig lenne hova továbbfejlődni.)
Nekem három testvérem van, egy édes, akivel együtt nőttem fél és két fél, akikkel nem. A tágabb család (nagynénik, nagybácsik, unokatesók) nálunk is nagyon összetartó, de a szüleimmel és az édes testvéremmel nem túl jó a viszonyom Kép. De ennek részleteibe ezen a fórumon nem mennék bele. Minden esetre irigyellek Téged a családodért Kép.
Én hamarosan - ha Lili egyéves lesz - visszamegyek dolgozni, egyrészt mert én vagyok a családfenntartó, másrészt mert szeretem is a munkámat. Egy piackutató intézetet vezetek, a párom pedig tanár, szakmai tárgyakat tanít egy műszaki szakközépiskolában Kép. De a tempón három gyerek mellett már szeretnék lazítani, pl. az első évben csak fél állásban fogok dolgozni. Ez azért lehetséges, mert nem egyedül a vezetem a céget. Szívem szerint egyébként hosszabb ideig maradnék fél állásban, de hogy fog-e a működni, az még a jövő zenéje. Az a szabadság nagyon klassz lehet, amit most Te élvezel Kép. Korábban hol tanítottál?
Ha már nem "beszélnénk" addig, akkor jó nyaralást Nektek, utána pedig várlak ide vissza Kép. (Ugye jól emlékszem, hogy Ti is most mentek? Mi holnap indulunk.)
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
Hát, mit mondjak, Balázs is iszonyú rondán ír, de ez várható volt, az én kézírásomat sem egyszerű feladat kisilabizálni. Két vigasztaló tény azért van: 1. már feltalálták a számítógépet, 2. attól, hogy randán ír, orvos azért még lehetKép. A tanító néninek azért nem szóltam (sőt, a páromat is lebeszéltem), mert a gyerek szereti, és még van 2 évük együtt. Az én apukám bement az ofőmhöz, amikor 8.-os voltam. Nem köszöntem meg neki, utóbb ő is elismerte, hogy nem kellett volna. Persze nálatok más a helyzet, Heninek már nem árthatKép. Várja a Radnótit? Kristófot nem bántja, hogy nem fognak egy suliba járni?
Szerencsétek van, hogy Kristóf ilyen jól beilleszkedett az iskolai rutinba. A leckeírással mi iszonyúan megkínlódtunk elsőben. Írtam már, hogy szerintem most lett iskolaérett a fiam. Tavaly csak ült a füzete fölött, és ha nem álltam mellette, képes volt álmodozni a nyitott cuccok fölött akár fél óráig is. Ezt szó szerint értem, ui. igen gazdag a fantáziája, idén nyáron elkezdett írni egy könyvet is, amit mindig megmutat, ha elkészült egy újabb fejezet. Mi pedig megállj-t parancsolunk az arcizmainknak, és nem, nem, nem nevetünk, maximum mosolygunk, lehetőleg kedvesen és biztatóan Kép. Jövőre már lesz fogalmazás is, nem bánom, hogy magától készül rá egy kicsit. Szerencsére olvasni is szeret, decemberben kiolvasta a Harry Potter 5. részét, ami kb 800 oldal, de "mindenevő", most is 3 könyvet olvas egyszerre. A te gyerekeid "analfabétán" mentek iskolába, vagy megtanítottad őket előre olvasni? A mi osztályunkban ui. nem egy gyerek volt, aki folyóírással írta fel az 1. osztály év eleji "dolgozatra" a nevét (bár a feladatlap csak az óvodai jelét kérte). Balázst nem akartuk megtanítani, mivel sejtettük, hogy így sem lesz problémamentes gyerek, nehogy még unatkozzon is. Később azonban elgondolkoztunk azon, nem tettünk-e rosszat vele, mert az elején kifejezetten hátrányban volt ezekhez a gyerekekhez képest. Később persze behozta, de rengeteget foglalkoztam vele. (Szokta is mondogatni: anya, 5-öst kaptál szorgalomból!)
Szülések. Balázs a Barossban született, Réka Csepelen, ha lesz harmadik, ő a Dél-Pestiben fog, azt hiszem. A Baross nekem nagyon nem tetszett, futószalagon mentek a szülések, nem volt benne lélek. Az orvosom nem jött be a szülésemre, bár megígérte, hogy ott lesz. Igaz, nem fizettem előre... Lehet, hogy nincs jelentősége, de Balázs magzatvize mekóniumos volt, ami köztudottan oxigénhiányra utal, ami pedig lehet oka a hiperaktivitásnak. A csepeli kórház nagyon tetszett (bár az orvosom a szülésem előtt 3 héttel ment el másik kórházba), de azóta bezárták. Pedig szívem szerint újra ott szülnék. A mostani orvosom a Dél-Pestiben dolgozik, hát megyek oda, ha összejön.
Jó, ha valaki így szereti a munkáját, megértem, ha vissza akarsz menni. Azért nem irigyellek, nem lesz könnyű a 3 gyerek mellett eljárni munkába. Ha beteg vmelyikük, azt hogy tudod megoldani? Van segítséged?
Én a Hajósban tanítottam itt a kerületben, az Interspar mellett van. Lakótelepi iskola, annak minden nyűgével, gondjával, de ezt nem bántam. A problémás gyerekek még 10 vagy több év múlva is odajönnek az utcán, néha elég nehéz visszakeresni legalább a keresztnevüket...Ilyenkor jövök rá, hogy öregszemKép. Bár az néha fura, hogy az ő gyereke idősebb, mint az enyém!
Na, már megint írtam egy regényt, bocsi!Igen, mi is holnap indulunk, ezt meg majd elolvasod, ha hazaértetek. Hogy ne legyen annyira egyszerű, a férjemnek ma elveszett a személyije, bejelentette, holnap elkészítik az újat. A délutánt keresgéléssel töltöttük, meg Rékát kérdezgettük: hova tetted a fehér, kinyitható kártyátKép. Eredmény nélkül Kép. Nektek is jó nyaralást, mi megrendeltük a jó időt, remélem, Sopronba is jut belőleKép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Judit! Ha hazaértél, téged is várunk vissza a "klubba"Kép, bár mi még alig ismerjük egymást. Addig is nektek is hasonló jó nyaralást/időt kívánok, mint Annáéknak (meg persze magunknakKép))
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok! Sajnos nem úgy sikerült a nyaralásunk, ahogy terveztük. Már kedden haza kellett jönnünk, mert apósom meghalt. A párom tartja magát (szerintem túlságosan is), csak belül őrlődik. Balázsnak már megmondtuk, rettenetes volt! Épp mostanában kerültek egymáshoz nagyon közel a nagyapjával. Azt mondtuk neki, ő döntheti el, hogy el akar-e jönni a temetésre. Nagyon bizonytalan, az első reakciója az volt: "úgy érzem, tartozom annyival a Papának, hogy elmegyek", de még ugyanaznap délután közölte: "azt hiszem, én még túl kicsi vagyok ehhez". Nem akarom sem rá-, sem lebeszélni, bár szerintem talán könnyebb lenne, ha el tudná búcsúztatni.
Remélem, a ti nyaralásotok jól sikerült, és bocs, nem akartam nyavalyogni, csak nagyon padlón vagyunk.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Kedves Tünde,
Nagyon megdöbbentett, amit írtál, hiszen úgy ültem le a gép elé, hogy a vidám nyaralási élményeket cseréljük ma ki Kép Kép Kép.
Nagyon együttérzek Veletek. Írtam már korábban, hogy az én első férjem is meghalt Kép, így van sajnos tapasztalatom abban, hogy mit jelent egy ilyen tragédia. Pláne gyerekekkel. Bár az én gyerekeim akkor még nagyon kicsik voltak, Kristóf csak másfél éves. Balázs meglepően éretten gondolkozik a temetésről! Lezajlott már egyébként? Balázs hogy döntött a végén? Én sem tudom, hogy mi lenne a jobb. Az én gyerekeim természetesen nem voltak ott az édesapjuk temetésén, de ők még csak 1,5 és 4 évesek voltak akkor.
Megkérdezhetem, hogy hogy történt a tragédia? Hirtelen vagy beteg volt apósod? Budapesten élt? A párod még mindig tartja magát? Lehet, hogy jobb lenne, ha egy kicsit ki tudná engedni a fájdalmát.

A mi nyaralásunk szerencsére jól sikerült, majd írok róla később meg az előző leveledben feltett kérdésekre is válaszolok. De egyelőre írj - ha van kedved és erőd - arról, hogy hogy vagytok.
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Judit,
Veled mi van? Remélem, Nálatok minden rendben és jól sikerült a nyaralás Kép.
Várom, hogy jelentkezz!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok lányok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Végre újra itt a gép elöt! Kép Kedves Tündi!Bár nem ismerjük még egymást de lélekben veled vagyok,együttérzek veled. Sziiiiiiiia Anna! Kép Milyen volt a nyaralás? Az időre igazán nem panaszkodhattatok! Ragyogó napsütés,30fok Kép A mi nyaralásunk csak részben sikerült.Sokminden jött közbe,de azért nem volt rossz.Aug.1 hetében a gyerekek mennek a kerimamához,2.hetében a telekre,utánna meg a Párom is itthon lesz még egy hétig.Úgy cserélnék velükKép.
Ha belegondolok,már most hiányoznakKép. Tündi,Anna írjatok mi van veletek!! Üdvözlettel:Judit
judit007
 
 


Drbusborbáláról és Csucsukáról tudtok valamit? Régen nem jártak erreKép
judit007
 
 


Szia Judit,
Valóban nem panaszkodhattunk az időre, sőt! Mivel nem vízparton voltunk, pár fokkal kevesebbel is beértük volna Kép. Nagyon jól sikerült minden: hét napot töltöttünk Sopronban, abból háromszor átmentünk Ausztriába. Megnéztük Schönbrunn-t, a fraknói várat és egy napot egy nagyon klassz, bébibarát élményfürdőben töltöttünk.
A magyar oldalon Fertőrákost néztük meg, sopronban is meglátogattunk egy pár múzeumot és persze a soproni strandot is (ami egyébként felejthető volt).
Hazafelé egy hétvégét a Balatonnál töltöttünk a bátyáméknál, ami szintén nagyon klassz volt: szuper idő és víz. Még Lilike is megfürdött a tóban Kép.
Egyébként képzeld el, hogy pont a bátyáméknál végre hátról hasra fordult Lili és ezt azóta is szorgalmasan gyakorolja (éppen ma hathónapos). Csak az a baj, hogy közben mintha elfelejtette volna a hasról hátat, mert azt továbbra is nagyon ritkán csinálja. Leginkább egy idő után nyafogni kezd hason, hogy csináljak már valamit. De ha megfordítom, akkor egy percen belül újra hason van Kép. És Noel milyen új dolgokat tanult, amióta nem "beszéltünk"?
Még egy régi levelemben kérdeztem, hogy szoktatok-e erre "felénk" járni apukádhoz?
Írj Te is egy kicsit a nyaralásról! Írd meg, hogy mi sikerült és mi nem!
Az én gyerekeimnek is folytatódnak még a programok. Heni ezen a héten állatkerti táborban van, Kristóf pedig szombattól 10 napra elmegy a párommal egy evezős túrára.
Üdv: Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Most találtam ezt az oldalt és nagyon örülök neki. Én születésem óta Erzsébeten élek, a Határ úti lakótelepen lakunk. Három gyermekem van Ákos 10, Dorka 7, Botond 1 éves. Csepelre járunk suliba. Sajnos most mennem kell, (gyermekfürdetés és egyebek) de most már rendszeresen nézek majd erre.
Anikó
aanikó
 
 


Szia Anikó!
Üdvözlünk a klubban Kép. Ezek szerint elég hasonló korúak a gyerekeink. Az enyémek 11, 8 és fél évesek. Csak nálam a nemek sorrendje pont fordított: lány - fiú - lány Kép.
Írj még magatokról: hanyadikosak voltak a gyerekek, Csepelen hova járnak, elégedett vagy a sulijukkal? Te hova jártál iskolába?
Üdv: Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, jó látni, hogy mindenki megvan, sőt, még eggyel többen is lettünk! Üdv, Anikó!
Tegnap lezajlott a temetés, elég szörnyű volt, most nem részletezném. Balázs végül itthon maradt, azt hiszem, jobb volt így. A párom sajnos nem az az érzelmeit mások előtt kimutató típus, belül rágja magát, biztos, hogy sokáig nem lesz a régi. A szülei egyébként egy utcában laknak velünk, így legalább anyukájának tudunk segíteni, kéznél vagyunk, ha kell. Apósomat daganattal műtötték, de azt mondták neki, időben észrevették, meg fog gyógyulni. Kemoterápiát kapott, 3 hetente járt 5-5 kezelésre, de a harmadik alkalom előtt szóltak, most csak 2 hét szünet lesz, mert az orvos, eki kezeli SZABADSÁGRA MEGY!!! Tették ezt úgy, hogy tudták, hogy leesett a fehérvérsejt-száma. Pénteken, amikor elmentünk, még nem nézett ki rosszabbul, mint a többi kezelés után. Hétfőn ügyeletet kellett hívni hozzá keddig összesen 3-szor, de csak a 3. hívott mentőt hozzá. Még aznap, pár órával a kórházba szállítás után meghalt, fertőzést kapott.
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok! Anna, milyen volt a bababarát fürdő? Gratula Lilihez, ne aggódj, olvastam vhol, hogy ilyenkor minden baba az új tudományát gyakorolja, és látszólag elfelejti a régit. A sógornőm kislánya is most fordult át, úgy 10 napja.
Judit, hol lakik a gyerekek keresztmamája? Te miért nem mész velük? Együttérzek veled, nagyon tudnak hiányozni a lurkók!
Anikó, írj magatokról! Az én fiam 9 éves, a lányom lassan 2 és fél, a harmadik egyelőre még tervezés alatt.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok,

egy gyors bekukkantásra van most időm, én még nem igazán vagyok itt őshonosKép
Judit,
de kedves tőled, hogy hiányoltál!!!

Már nem is tudom, mit írtam magunkról anno.
Most lehet hogy ismétlem magamat:
Dani fiam 6 éves volt pár napja, Dorka lányom tegnap volt 5 hetes. A Vágóhíd-Wesselényi utca sarkán lévő lakótelepen lakunk.
Az én fiam is hiperaktív, mi is László Zsuzsához mentünk el, erről is annyi mindent tudnék itt kérdezni tőletek!
Egyébként a 2004.nyári kisbabás topik lelkes tagja vagyok, sőt, a Leggrafománabb Tagja...Kép
Hű, most hív a kötelesség.(Dorka-nevű)

Sziasztok, majd igyekszem jönni hozzátok
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Tünde,
Nagyon szörnyű, amit apósodról írtál Kép! Melyik kórházban történt mindez? Hova temettétek? A férjednek van testvére?
Válaszolok néhány kérdésre, amit még a szabi előtt kérdeztél:
Radnóti: Heni nagyon várja! Szerintem kicsit el is van szállva magától, nagyon örül, hogy felvették. (Mondjuk szerintem is nagy dolog, egyáltalán nem bíztunk benne.) Én biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lesz, és ő is hamar rá fog jönni, hogy fel kell kötnie az alsóneműt, ha bírni akartja a tempót. De eddig nekem úgy tűnik, hogy ebben a suliban a gyerekek terhelése mellett azért emberséges körülményeket is igyekeznek teremteni. Elsősorban a gyerekek belső motivációjára építenek és az ilyen környezet Heninek szárnyakat ad. Nekem egyelőre nagyon tetszik az iskola szellemisége Kép.
Kristóf nem bánja különösebben, hogy Heni elmegy. Az elmúlt tanévet leszámítva csak egyszer jártak egy helyre, szintén egy évig az oviban.
A gyerekeket mi sem tanítottuk meg előre olvasni. Írtam is, hogy a Nagy Lászlóval ez volt az egyik problémám. Hogy ott sem tanították meg Henit Kép. Ott egyébként elsőben az első napon aszerint ültették a gyerekeket, hogy tudnak-e olvasni Kép. Ezzel mindjárt sikerült frusztrálni az addig nagyon lelkes és jó képességű gyerekemet Kép.
Kristóf valamennyire (de messze nem tökéletesen) megtanult Henitől és magától. De az ő szuper tanítónénije mellett ez mindegy volt. Semmilyen hátrány nem érte azokat sem, akik nem tudtak és lekötötte azokat is, akik tudtak.
Munka: Valahol már írtam, hogy egy házban (de különbejáratú lakásban - ez azért fontos Kép) lakunk az anyósommal, az első férjem anyukájával. Ő nyugdíjas, így mindig számíthatok rá. Szerencsére a mostani párommal is nagyon jól kijön és Lilit is nagyon szereti Kép.
Már nagyon hosszúra nyúltam, így a bababarát fürdőről most nem írnék. Egyébként írtam róla a 2004. első babái topikban. Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hogyan lehet onnan ide átmásolni. (Amikor megpróbáltam, akkor elszállt az egész irományom, úgyhogy ezt a hosszút már másodszor fogalmazgatom Kép.) Megteszed, hogy elolvasod ott? És ha van kérdésed, szívesen válaszolok itt Kép.

Anitabori,
Így szereted a két nevet egyben? Gratulálok a kislányodhoz Kép! Amikor utoljára olvastam Tőled, azt hiszem még a pocakodban volt. Sima szülés volt?

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anitabori, nektek mi a tapasztalatotok László Zsuzsával kapcsolatban? Csoportos foglalkozásokra jártok vagy egyéni fejlesztőre? Szülőtréningre jártok/jártatok? Használ a fiadnak? Megy iskolába szeptemberben, vagy vártok még egy évet? És ha megy, hova? Dorka hol született? Ugyanott, ahol Dani? Huhh, bocs, jól elláttalak kérdésekkelKép!
Anna, sajnos a férjem egyke (ez az egész temetés körüli hercehurca még inkább megerősített abban a meggyőződésemben, hogy nagy kiszúrás egy gyerekkel, ha nincs testvére. Mi pl. idén nyáron már nem megyünk talán a szüleimhez semKép, hacsak a férjem anyukáját nem sikerül rábeszélnünk, hogy jöjjön velünk.)Apósom, a László kórházban halt meg, amivel szemben már eleve ellenérzéseink voltak, mert Balázst másfél évesen szintén oda vitték, és voltak rossz tapasztalataink.
A temetés itt volt Erzsébeten , bár a család Szabolcsból származik, de ők negyvenvalahány éve itt éltek.
Örülök, hogy sikerült ilyen sulit találnotok Heninek, remélhetőleg itt tényleg a gyerek áll a központban! Ez a Nagy Lászlós megkülönböztetés a gyerekek között minden, csak nem pedagógia!!! Így lehet egy gyerekben olyan személyiségzavarokat kialakítani, amikkel egész élete során nem lesz képes talán megbirkózni! Ismétlem magamat: nagyon jót tettetek Henivel, hogy kiemeltétek ebből a "gyerekgyárból". A Radnótiban is művészeti tagozatos lesz? Van egyébként valami elképzelése arról, hogy ilyen irányban szeretne majd továbblépni, tanulni, dolgozni felnőttként, stb?
Igazán szerencséd van anyósoddal/anyósaiddal. Nem féltékenyek egymásra? Klassz, hogy régi anyósod így elfogadta a második férjedet, értelmes nő lehet! Ha belegondolok a helyzetébe, hát nem lehetett könnyű neki! Nekem sajnos régebben voltak a párom anyukájával kisebb konfliktusaim (apósommal is, furdal is érte utólag a lelkiismeret), de főleg, mióta Réka is megszületett, ezek eléggé elcsitultak. Abban egyetértünk, hogy a külön bejárat azért nagy dologKép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok,

Anna,
A drbusborbala csak egy ifjúkori "álnév", a fiúk bolondítására volt hivatott. Mikor ide a Babanetre regisztráltam, ez jutott eszembeKép Boriként kezdtem aláírni, de aztán a topiktársaimmal felfedtük igazi énünket (Anita vagyok), és így összeolvadt a két név, már így írok alá.
Sima szülésem volt, Tolnay doktornál, itt a dél-pestiben. Már 4 ujjnyi voltam, amikor bementünk, és 3 órán belül megszületett a baba, 4050 gr-mal. Előtte két héttel azt mondta a szonográfus a kórházban, 2800 gr, kicsit pici a babámKép

Tünde,
Dani az Uzsokiban született, 3 éve váltottam orvost.
Én Danival csak egyszer voltam eddig László doktornőnél, magam pedig 2-3 alkalommal mentem el. A szülői tréninget nem végeztem el, bár sokszor elhatároztam.
Kicsit zavaros nekem ez a diagnózis, azt mondta fél óra Danizás után, súlyosan hiper a fiam. Ehhez képest az óvónők (szuperek, tapasztaltak) szerint ilyesmiről nincs szó, Keresztanyám pedagógus, szerinte sem...Persze, állítólag majd az iskolával kerülnek elő a gondok? Dani júliusi, tehát csak jövőre megy suliba, hála Istennek. Hova, még nem tudom! Vörösmarty, Nagy László kizárva, talán az Attila? Vagy esetleg a Hajós a sport miatt?

Melyikőtök is szült az Uzsokiban? Nem véletlenül Mészáros doktornőnél? Ő most a Nyírőben van, asszem.

Most elköszönök, mert megpróbálok pihenni, amíg alszik a kicsi.
Sziasztok
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Anitabori, neked milyenek a tapasztalataid a Dél Pestiről? Épp azt fontolgatjuk, hogy ott kellene szülni a harmadikat- már ha lesz. Egyelőre ui. még csak beszélgetünk róla...
László Zsuzsával kapcsolatban nekünk sem jött be minden, pl. tavaly közölte, hogy Balázs diszgráfiás, diszlexiás -ehhez képest idén helyesírási versenyt nyert a suliban, és 4. lett a kerületin a 100-ból 95 ponttal... Imád olvasni, nem riad vissza több száz oldalas könyvektől sem (a rekord a több mint 800 oldalas Harry Potter5). Viszont a fejlesztő pedagógusa szuper!!! Balázs fő baja az, hogy képtelen huzamosabb ideig koncentrálni a figyelmét egy dologra, elfárad, és ilyenkor hibázik. Ezen kívül a szem-kéz koordinációja nem túl jó, ezért ejt több hibát másolás során, míg esetleg a tollbamondása hibátlan. A szülő tréninget mi sem végeztük el, de azt hiszem, nem is fogjuk. Van egy olyan érzésem ezzel kapcsolatban, hogy csak a pénzre megy ki a játék... Arra egyébként valóban van esély, hogy az iskolában jobban jelentkeznek a problémák, mint az oviban, több a kötöttség, nagyobbak az elvárások, új közösségbe kerül, stb.
Iskolaválasztásotokkal kapcsolatban csak azért írok, mert évekig a Hajósban tanítottam, sőt, elvileg most is ott vagyok, amikor épp nem itthon próbálom nevelni a gyerekeimet. Az alsó tagozata szerintem nagyon jó, felsőben is sok a jó tanár. Ami az árnyoldala a sulinak, az az osztályok összetétele, szerintem. A sport tagozatosok viszont általában az évfolyam "elit" osztályai. Én semmiképpen nem vittem volna oda a fiamat, mert akkor még mindketten (a párom is) ott tanítottunk. Mindenesetre jó, ha nem annyira iskolát, hanem tanító nénit kerestek, lehetőleg olyat, akit a fiad is elfogad.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Anitabori,
Én szültem a két nagyot az Uzsokiban. És valóban a Mészáros doktornőnél. A kicsit pedig a Nyírőben szültem, szintén a doktornőnél. Te is Nála szülted a fiadat? Mert akkor elég kicsi a világ Kép. Miért váltottál? Ha gondolod, ezt írhatnád magánban is (cím a profilomban), mert nem nagyon szeretek másokat a tudtuk nélkül ilyen nyilvános fórumon "kibeszélni".

Tünde,
A Radnótiban nincs művészeti tagozat. Majd csak az utolsó két évben lesz szakosodás, de az is inkább tudományos tárgyak irányába, lévén az ELTE gyakorlóiskolája. Ha a művészeti képzést ott kevésnek tartanánk (bár szerint az sem lehet rossz) és Heninek kedve is lesz, akkor azzal foglalkozhat szabadidőben is. Persze nem az első években, biztos vagyok benne, hogy akkor a tanulásra kell nagyon ráfeküdnie, hogy felvegye az ottani tempót.
Örülök, hogy pedagógusként is egyetértesz azzal a döntésemmel, hogy Henit kivettem a Nagy Lászlóból. Csak tudod mit furcsállok? Hogy a 30 fős osztályban én voltam az egyetlen elégedetlen szülő. Néha már azt hittem, hogy én látom rosszul a dolgokat.
Anyósok: Hát igaziból csak az első férjem anyukájával van szerencsém. Bár vele is voltak konfliktusok, amíg a férjem élt. De nem túl súlyosak. Amikor a férjem meghalt és úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk (mert addig vidéken élt), akkor nagyon tudatosan készültünk arra, hogy toleráljuk egymást. És ez hál' istennek sikerült is Kép.
A jelenlegi párom anyukája már nehezebb eset. Biztos vagyok benne, hogy csak azért nem vagyok az "Anyós" topik törzstagja, mert 200 km-re lakik tőlünk. Meg azért, mert őt már 33 éves érett felnőttként "kaptam" és nagyon következetesen nem hagyom, hogy bármibe is beleszóljon. Pedig lenne rá igénye Kép. Ő egyébként valószínűleg féltékeny az anyósomra (az elsőre, igaziból csak őt hívom így, mert a párommal nem is vagyunk összeházasodva), de én ezzel nem tudok mit kezdeni. A párom tudta, hogy mit vállal, amikor hozzánk költözött, és ő így boldog (meg mi is a gyerekekkel természetesen).

Judit,
Ne tűnj el Kép Kép Kép!

Jó éjt mindenkinek!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, szia Anna!
Úgy látszik, anyósoknál is működik a "megszépítő messzeség"Kép. Érettebb fejjel (mennyivel szebb ez, mint a "30-on túl"Kép) valóban jobban tudja az ember tolerálni a másik hülyeségeit. Nálunk szerintem az volt a konfliktusok csökkenésének az elsődleges oka, hogy amikor megszülettek a gyerekek, látták, hogy sokat foglalkozom velük munka mellett is. Előtte megkaptam olyanokat, pl. amikor a barátnőmmel elmentünk kettesben valahová, hogy "biztos nem fiúzni járok"?! Ez azért elég durva volt, mivel aki csak kicsit is ismer, tudja, hogy nem vagyok az a típus. De ezen szerencsére már rég túl vagyunk.
Azok az ismerőseim, akiknek a Nagy Lászlóba jár a gyerekük, 2 csoportba oszthatók:
1. akik rájönnek, hogy ez egy gyerekgyár, és elhozzák onnan a gyereket (ők képezik az elenyésző kisebbséget);
2. akik sznob felsőbbrendűséggel hirdetik, hogy bizony, az ő gyerekük ollllyan okos, hogy elit iskolába jár...
Lehet, hogy ez így sarkított vélemény (és nem statisztikai mérésen alapulKép), de a te példád is ezt látszik igazolni. Másnak miért nem tűnt fel, hogy amit ott csinálnak, az nem jó a kölyköknek? Talán a többi szülő előtt szégyellték beismerni, hogy nehézségeik vannak? Nem lehetett könnyű így, szemben az árral vállalni a véleményedet.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde,
Most nézem, hogy Te sokszor milyen korán írsz! Ilyen koránkelő típus vagy? Önként vagy kényszer hatására? Kép

Tényleg, Te hány éves vagy? A nick-ed alapján azt hittem, hogy 28. De valahol már írtad, hogy több mint 10 éve tanítasz. Olyan korán pedig csak nem kezdted! Kép

Ez a "fiúzni járás" tényleg durva. Ilyenkor megnyugszom, hogy a párom anyukájával nincs is nagy baj. Ő csak szeret mindenbe beleszólni meg szeretné, ha most is ő lenne a kicsi fiacskája életének középpontja. De lehet, hogy egyszer mi is ilyenek leszünk! Kép

Tényleg elég vacak érzés volt a Nagy Lászlóban szülőnek lenni. De hál' istennek ez a korszak már lezárult. Kép

Azért szerintem jó lenne, ha le tudnátok menni a szüleidhez. Biztosan Rátok férne a kikapcsolódás. Anyósodnak is jót tenne, ha kimozdulna. Én legalábbis annak idején a férjem halála után csak társaságban bírtam meglenni. Egyrészt ez kissé elterelte a gondolataimat, másrészt emberek között muszáj volt viselkedni, így kevésbé hatalmasodott el rajtam a depresszió. Szerencsére nagyon sok barátomra számíthattam akkoriban.

Szia!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok lányok!!!! Újra ittvagyok! Hiányoztatok! Sajnos a számitogépünk úgy döntött elege van belőlünk. Végre megoldódott a gond és lám újra itt vagyok:-)! Mióta nem jártam erre sokminden történt velünk.Írtam régebben,hogy 5 hónaposan Noel mászni kezdett.Amilyen hévvel kezdte abba is hagyta 1héten belül.. Nem bánom mert egy kicsit korainak éreztem. Most volt 6 hónapos és kúszik,ül,feláll. Fülig ér a szája állandóan és mindíg csicseregKép
Most éppen evési válságot élünk át. Az egyébbként jóétvágyú kisfiam nem hajlandó enniKép. Nappal csak nagy nehézségek árán tudom egy kis főzelékkel,gyümölccsel megetetni. Igy éjszakánként 3-4 óránként etetem. Fárasztó,de muszályKép! Anyósoméknál voltunk "nyaralni". Éppen megért az egres,ribizli,zöldbab.Akadt még leszedésre váró borsó is. Jót nyaraltunk! De jó levegőn voltunk és a gyerekek nagyon élveztékKép! Zsanika nem akar gyakorolni pedig lassan kezdődik a tanévKép A Vukkot kellene kiolvasnia,de nem nagyon fülik hozzá a fogaKép. A mértékegységeket nem tanulták meg 2.osztályban ,de 3.ban már tudni illikKép Vár még ránk sok-sok gyakorlásKép! Szegény Martin már most készül az oviba!!! Június 1-től nem járhat szept.1-ig. Nagyon hiányzik neki,hiába próbálom minél többször gyerekek közé vinni.Valószínüleg maradunk még a János utcai oviban. Na mostaztán mindenfélét írtam ide nektekKépEz úgy kikivánkozott belőlem. Láttam hogy végre bővült az Erzsébeti csajok oldala:-) .Gyarapszunk-gyarapszunkKép.Aanikó:csak nem egy lakótelepen lakunk????? Mostmár megyek mert muszály öket már lefektetnemKép Sziasztok lányok,legyetek jók!!!!!!
judit007
 
 


Sziasztok
Anna,, valóban korán "kirúg az ágy", mindig ilyen voltam, de különösen a másoddiploma alatt szoktam hozzá. Balázs elég kicsi volt még akkor, napközben képtelenség volt elcsípni időt a család+munka+másodállás mellett, estére pedig fáradt voltam. Szerencsére nincs nagy alvásigényem, így hosszabbak a napjaimKép. Sajnos már 35 éves vénasszony vagyokKép, bár valóban nem érzem magam többnek 28-nálKép, és szerintem ez a lényeg. Te is túl vagy már a 3. X-en, ha jól tudom, ugye?
Az én anyósom is megpróbált beleszólni sok mindenbe, de szerencsére ez már a múlté. A te párod is egyke? Lehet, hogy ezért ragaszkodik hozzá foggal-körömmel az anyukája? Egyébként inkább a fiainkkal kapcsolatban áll fenn inkább az a veszély, hogy klasszikus anyósok leszünkKép, a lányos anyósok általában nem olyan veszélyesek (egy nőnek mindig nehezebb egy másik nőt elfogadnia). Még nem mertem megpendíteni a leutazást a szüleimhez, de muszáj lesz! Anyósom most sokat van nálunk, mi sem akarjuk egyedül hagyni, de ő nagyon otthonülő típus. Ráadásul apósomnak voltak galambjai is, amiken túl akarunk adni, csak nem tudom, mikor sikerül. Azokat pedig etetni kell. Bár talán a szomszéd néni ezt megteszi.
Judit, Balázs fiam is most volt másodikos, és ők is csak érintőlegesen vették a mértékegységeket (ráadásul szemléltetés nélkül, tisztán elméletbenKép). Persze nem ártasz neki, ha gyakorolsz vele, de inkább méricskéljetek tejet, vizet, tudomisénmit, meg mérjétek meg a könyvek oldalát, a baba ruhájának hosszát, stb. Így nem felejti el annyira, és jobban is rögzül, mintha leültök a jaj-de-nem-szeretem matekfüzet elé. Mi úgy gyakorlunk, hogy piacra menet kiszámolgatunk 1-2 dolgot, mennyibe fog kerülni(ha egy kiló liszt 80 Ft, mennyi lesz 3 kiló), mennyi lenne a visszajáró, ha 100, 200, 500, stb Ft-tal fizetnénk, stb. Egyébként amit nem tanítottak meg, az - elvileg - nem lehet követelmény a következő tanévben...Persze láttunk már ellenpéldát...Nálunk a Bambi a kötelező olvasmány, Balázs ma fogja elkezdeni, mert tegnap este olvasta ki a Nils Holgersont. Szerencsére az olvasás nála nem nyűg, minden nap olvas, főleg esténként, de napközben is előfordul, meg a húga is kiköveteli, hogy neki is olvasson. Ezzel együtt én is mesélek minden este mindkettőnek. Zsani hogy olvassa a Vukot? Hangosan, vagy magában? Ha végképp nincs kedve, nem próbáltátok még, hogy egy mondatot/bekezdést/oldalt ő olvas, egyet pedig te? Lehet, hogy csalásnak hangzik, de talán nem utálná annyira. Örülhetsz, hogy Martin ennyire szereti az ovitKép. Óvodaváltáson gondolkodtatok? Miért? Atyaég! Noel 6 hónaposan áll?!?! Hát nem irigyellek!!! Mi lesz itt még később?! Az evésével kapcsolatban az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy szívesebben szopizna még többet? Éjszaka mit adsz neki? (Nem tudom, szoptatsz-e még.)Réka lányom 7 hónapos koráig csak anyatejet kapott, utána csak nagyon lassan, fokozatosan kezdte enni a gyümölcsöt, főzeléket. Két éves elmúlt már, amikor elválasztottam (azt is csak azért, hogy regenerálódni tudjak a 3., lehetséges terhesség előtt, és egyáltalán teherbe tudjak esni). Beteg viszont még nem volt!!! Egyébként, ha olyan jókedvű, ahogy írtad, nem hiszem, hogy aggódnod kellene az étvágya miatt, te sem vagy mindig egyformán "evős" hangulatban.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Ahogy látod, én inkább bagoly típus vagyok Kép. Szeretek sokáig fent lenni és utálok korán kelni. Erre egyébként csak most, az iskolai szünetben van lehetőségem. Persze Lili már hajnalban felébreszt (meg éjszaka is Kép), de utána szerencsére visszaalszik, így én is.

A páromnak van egy 8 évvel idősebb nővére, ő ráadásul közel is lakik a szüleikhez. De neki már nagy (főiskolás) gyerekei vannak. (Korán szült, a párom pedig viszonylag későn, 37 évesen lett apa. Ezért a nagy korkülönbség az unokatesók között.) Így ő már semmiképpen nem annyira érdekes, mint mi a kisbabával. Meg ugye a fiú más, ahogy Te is írtad Kép.

Szorítok, hogy sikerüljön összehozni a nyaralást. A gyerekek - vagy legalább Balázs - Nélkületek nem szoktak elmenni a szüleidhez?

Judit,
Noel tényleg fantasztikus! Nagyon ügyes. Mi csak a minimumprogramot teljesítjük, egyelőre forgolódunk Kép. De Lili rendkívül kommunikatív, nagyon igényli is a társaságot, szerencsére általában a papájával és a testvéreivel is beéri, de kritikus esetekben természetesen engem követel Kép.

Ha Martin ennyire szereti az ovit, akkor szerintem nem lenne érdemes változtatnotok.

Megértem a lányodat, hogy nincs kedve gyakorolni, elvégre szünet van. Tényleg valamilyen játékos formát kellene találni. Az én Kristófom meglepő módon gyakran magától is előveszi a tanítónénitől kapott vakációfüzetet és dolgozik benne! Hihetetlen! Bár ma éppen elutaztak 9 napra egy evezős túrára a párommal. Már most nagyon hiányoznak! (De azért örülök, hogy jól érzik magukat.) Mi meg hárman lányok itthon próbáljuk meg eltölteni az időt Kép.

Henit most nem nyösztetem, elég lesz neki szeptembertől. Csak a kötelező olvasmányokat forgatja, bár egy részüket már korábban olvasta. Érdekességképpen a Radnótiban a következő kötelező olvasmányok lesznek (ötödikben): János, Vitéz, A Pál utcai fiúk, Május 35., Momó, Harry Potter I., Robin Hood. Nekem nagyon tetszik az összeállítás, látszik, hogy az elsődleges cél az olvasás megszerettetése, de azért egy-két komolyabb mű is "becsúszott". Heni egyébként csak a Május 35.-öt és a Momót nem olvasta még, de persze majd a többit is elolvassa újra.

Tünde,
Ez az utolsó bekezdés Neked is érdekes lehet. Szakami szempontból Kép.

Judit,
Szerintem sem kell aggódnod az étvágytalanság miatt. Mostanában olvastam más topikban, hogy "terített asztal mellett biztosan nem fog éhen halni a baba" Kép. Az azért furcsa, hogy éjszaka hajlandó enni. Ilyet én eddig csak szoptatott babáknál hallottam (meg személyesen is átéltem), szopi sztrájk idején. De úgy látszik, ez nem szoptatásfüggő. Nappal is kap tápszert is? Vagy csak éjszaka? Mert gondolom éjszaka azt adsz neki. De az is lehet, hogy mire legközelebb jössz, már el is múlik ez a probléma Kép.

Jó éjt mindenkinek!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anna, nálunk a férjem bagoly, én meg pacsirta vagyok, de néha azért találkozunkKép. Lili hányszor (és mikor) ébred éjjel? Van valami kialakult rendszere? Az 5 hónapos unokahúgom elég rapszodikus ilyen szempontból, van, hogy csak reggel 5-kor ébred, de előfordul, hogy 11-től másfél-2 óránként.
Balázs sajnos nélkülünk nem hajlandó sehol ott maradni, erőszakkal meg nem akarjuk ott hagyni, főleg most. (Látszólag nem foglalkozik a Papa halálával, de látjuk, hogy sokat gondolkozik magában. Tegnapelőtt azt kérdezte, hogy amikor ő 31 éves lesz, hány évesek leszünk mi, és élni fog-e még a megmaradt 3 nagyszülője...) Azért igyekszünk lemenni még legalább egy hétvégére, meg a szüleim is lehet, hogy feljönnek hozzánk pár napra.
Tegnap befejeződött a festésKép, már "csak" takarítani kellKép. Utána talán kicsit több időnk lesz (bár én tanítok minden nap), és tudunk szervezni legalább félnapos programokat a gyerekeknek.
Heni is Harry Potter-rajongó? Amint látom, ő is szeret olvasni. Ez a Radnótis lista szuper, biztos olyan ember állította össze, aki már közelről is látott gyereket!
Ellátogattam a 2004 első babái topikba, megnéztem, milyen is volt a bababarát fürdő. Nagyon szimpatikus a dolog, eddig én is csak a Kismamában olvastam ilyeneket.
Melyik gyereked sztrájkolt szopi ügyben? Volt valami kiváltó ok a háttérben (jött a foga, megfázott, ilyesmi)?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde,
Úgy tűnik ketten maradtunk Kép.
Az az igazság, hogy Henit noszogatni kellett - főleg az elején - hogy olvasson. Az iskolában sikeresen elvették tőle a kedvét Kép.
De most már szeret olvasni, csak egy kicsit "ciki" neki az általam ajánlott könyveket kézbe beszélni Kép. De azért kisebb-nagyobb erőszakkal azokra is rá tudom venni. És bár utólag be nem vallaná, hogy tetszettek neki, egyvégtében kiolvassa őket Kép. A mai tinikönyveket pedig egyenesen falja. Van valami "Fiúk kizárva" sorozat, az a kedvence.
Ő is szereti a Harry Pottert, de már nem akkora rajongó, mint eleinte. Ezt mondjuk meg is értem. Nekem az első kötet nagyon tetszett, a többi viszont szerintem eléggé egy kaptafára megy, csak egyre brutálisabb.

Balázs ennyire kötődik Hozzátok? Tényleg sehova sem megy nélkületek? Az én nagyjaim már 4-5 éves kortól szívesen mentek a nagyszülőkhöz. (A Balatonhoz meg még szívesebben mentek volna. Kép)

Nálunk Lili sztrájkolt, meg mindenféle egyéb faxnija is volt: négyhónapos koráig csak bimbóvédővel volt hajlandó szopni, egy időben csak a jobb mellemből és volt több olyan alkalom is, amikor napokig abból is alig Kép. Nem volt semmi kiváltó ok: fogunk még azóta sincs, betegek soha nem voltunk. De hál' istennek mindez már két hónapja a múlté. Egyszerűen ilyen faxnis a gyerek. A bal mellemet egyébként még ma sem kedveli igazán. Mindez a nagyoknál teljesen ismeretlen volt. Neked volt valamelyikkel hasonló tapasztalatod?

Judit, Anitabori, Anikó,
Ne tűnjetek el Kép!

Anna
tinalila
 
 


Tünde,
Az "Lili ébredése" kérdésre elfelejtettem válaszolni Kép. Teljesen hasonló a helyzet, mint az unokahúgodnál: nincs menetrend, változékony a dolog. De nálunk a két ébredés az átlag (8 körüli fekvés után éjfélkor és 3-4 között), de szerencsés esetben egy is lehet, rosszabb napokon viszont 3-4-5 is.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok csajok!!!!!!!!!!!! Újra az írás mezejére léphetek! Mindíg történik valami!!! Ma volt itt egy szerelőbácsi aki végre meggyógyította a gépünket Kép. Pár nappal ezetött azthittük sikerült megoldani a gondot,de tévedtünk Kép Mostmár nincs vírusunk és tudunk netezni isKépKépKép !!!Fantasztikus!! Kicsi Noel azóta is sztrájkol!! Kép Délelött még csak-csak eszeget,de délutánra jó ha egy kis tápszert bele tudok imádkozniKép.A gond csak az ,hogy inni sem igazán hajlandó,se teát se vizet.Félek hogy kiszárad.Érthető okokból a súlya sem gyarapszik.....Nem lesz ennek jó végeKép. Marad az éjszakai hami! Nincsenek itthon már a gyerekek és olyan kihalt a lakás! Nem kell naponta ötször felseperni,játékokat elpakolni.....!Komolyan mondom már most hiányoznak!!A párom is 12-zik egész hétenKép .Olyan szomorú vagyokKép Na megyek és kialszom magam hátha jobb hangulatom leszKép Sziasztok!!!!!!!!! Legyetek jókKép Üdvözlettel:Judit
judit007
 
 


Sziasztok!
Judit, ne keseredj el, lesz ez még rosszabb isKép! De komolyan, próbálj meg kimozdulni Noellel, vagy egyél meg egy tábla Milkát (nálam az segít, ha depis vagyokKép). Nem lehet, hogy azért sztrájkol a pici, mert a többiek nincsenek otthon? Úgy értem, ők nagyon érzékenyek lehetnek a változásokra, még ha nem is érzik ezt tudatosan. Ha kap tápszert, akármilyen keveset, nem valószínű, hogy kiszáradna. Az inkább akkor veszélyes, ha hány a baba, meg hasmenése van, és minden kijön belőle. Az ő teste még olyan pici, nincs szüksége akkora mennyiségű folyadékra, mint egy 4-5 évesnek. Ne aggódj túl sokat, árt a szépségednek Kép!!!(A nagymamám mindig ezt mondta.)
Anna! Úgy látszik, ezek a kicsik összebeszélnekKép! Bogi, az unokahúgom tényleg egészen hasonló dolgokat produkál, mint Lili. Szóval faxnis a kisasszony? Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, "mindössze" annyi igényük volt, hogy 1-1 szopi ne legyen kevesebb, mint 40-45 perc. A védőnő Balázsnál még megpróbált rábeszélni arra, hogy ne hagyjam, Rékánál már nem is próbálkozottKép. Szerintem abban, hogy egyik sem cumizott vagy szopta az ujját, talán ez is közrejátszott. A 2 mell közötti különbségről még az jut eszembe, nem lehet, hogy a bal melledben kevesebb a tej? Nekem az egyikben (meg nem mondom már, melyikben) jóval kevesebb termelődött, bár a kölkeimet ez nem zavarta.
Balázs tényleg nagyon kötődik hozzánk. Próbáltuk már többször Fonyódon hagyni, amikor nekünk haza kellett már jönnünk, de vagy sírva ébredt reggel, amikor mi indultunk haza, vagy belázasodottKép. Talán később más lesz, de én is nagyon hasonló gyerek voltam. (Igaz, engem egész kicsi koromtól rábíztak a nagyszülőkre akár 1-2 hétre is, de 9-10 éves koromban is előfordult, hogy 2 nap után értem kellett jönni az unokatesómékhoz.)
Szomorú, hogy az iskola ahelyett, hogy megszerettetné a könyveket a gyerekekkel, elveszi tőlük a kedvetKép! Milyen könveket ajánlottál neki? Volt valami érzékelhető "áttörés", amikor egyszer csak elkezdett olvasni? Balázs elsős kora óta szívesen olvas. Van egy sorozat, "Olvasni jó" címen fut, rövid kis könyvek elég nagy betűkkel szedve, humoros kis történetek. Ezután a Rosszcsont Peti sorozat következettt, ezeket mind tavaly nyáron falta. Kristóf nem ismeri ezeket? Ő hogy áll az olvasással? A Fiúk kizárva sorozatot is láttam már könyvesboltban. Szerencsére Balázs elfogadja, sőt, igényli is, hogy ajánljak neki könyveket, sok gyerekkori könyvemet elhoztunk már neki a szüleimtől. Viszont neki eszébe sem jutna, hogy magától gyakoroljon, pedig ő is kapott Vakációs munkafüzetet a suliban, de ez elé én ültetem leKép. Igaz, nyáron elkezdett történeteket írogatni, ezzel is gyakorol (bár mindig monumentálisra tervezi mindegyiket, aztán nincs türelme befejezni, és újat kezdKép).
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!! Kipihenten üdén és frissen ébredtem!!!!! 1 tábla csoki bántaKép Reggel voltunk a doktorbácsinál :Noel most 6820g .Hát nem túl sok.Viszont lett néhány kiütése,megmutattuk,BÁRÁNYHIMLŐ!!!! Szerintem nem,de soha sem lehet tudni.Remélem nekem lesz igazamKépés mégsem azKép.
judit007
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek már kétszer elszállt amit írtam Kép. De nem adom fel Kép!

Judit,
Éppen azt akartam kérdezni, hogy az orvosotok mit szól Noel sztrájkjához. Engem mindig megnyugtatott a doktornénink, hogy nem beteg a gyerek, tehát előbb-utóbb enni fog. Egyébként ha éjszaka eszik tápszert, akkor biztosan nem szárad ki. Csak persze fárasztó Kép.
Ez a bárányhimlő dolog rosszul hangzik. Ez az orvos véleménye? A nagyok voltak már? Egyébként ki az orvosotok? A miénk a Lancsár doktornő és nagyon szeretjük Kép. Ti is a Vas Gerebenbe jártok?
Na, ezt most elküldöm, azután folytatom, nehogy megint elszálljon Kép
Anna
tinalila
 
 


Tünde,
Most már valóban sokkal kevesebb a tej a bal mellemben, de ez nem ok, hanem okozat. Mivel abból lassan négy hónapja sokkal kevesebbet szopik Lili. Ha rajta múlna, azt már nem is "használnánk", csak a jobbot. De én még erőlködök egy kicsit Kép. Már különösebben nem aggódom ezen, többekkel beszéltem, akik végig egy mellből szoptattak. Legfeljebb mi is áttérünk erre.

Heninek Szabó Magdát, Janikovszky Évát, Fekete Istvánt, Fehér Klárát szoktam ajánlani. Ő igazán lelkesen csak egy éve olvas, azelőtt noszogatni kellett. (Amin nem is lehet csodálkozni, hiszen a képolvasásos alapok miatt nagyon lassan haladt. Kép) De egy év alatt több mint 30 könyvet olvasott el Kép. Talán az iskola minden igyekezete ellenére sikerült megmenteni az olvasásnak Kép. És úgy tűnik, hogy ebben a Radnóti is "partner" lesz.
Na, megint küldök egyet Kép.
Anna
tinalila
 
 


Bocs, hogy ennyi részletben írok, de nagyon felhúztam magam a két elszálláson!!!

Tünde,
Ezt az "Olvasni jó" sorozatot meg fogom nézni és kipróbálom Kristófnál. Neki még nem nagyon van türelme egész könyveknek nekikezdeni. Meg még nem is olvas annyira gyorsan. De az évvégi jutalomkönyvéből rendszeresen olvas mesét Lilinek Kép.

Nektek ki a gyerekorvosotok?

Jó éjt mindenkinek!

Anna
tinalila
 
 


Lányok!
Még valami eszembe jutott. Nem tudtok véletlenül egy mosógépszerelőt, aki értene a Siemens mosó-szárító gépemhez? A párom és egy szerelő már hetek óta kínlódik vele. Most mindketten elutaztak azzal, hogy a gép jó. Aztán mégsem jó Kép. A szennyes meg csak gyűlik Kép.

Na, ígérem, ma már nem írok több hozzászólást. Kép

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!! Mi eredetileg az Acherboni doktornőhöz tartozunk,de átjelentkeztünk az én régi gyerekorvosomhoz,Molnár Imréhez.A két nagyobbik lurkó volt már bárányhimlős. Sőt a Martin kétszer is!!!Remélem mostmár nem kapja el!!! Szia: Judit
judit007
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: