Új privát üzeneted érkezett!

timi üdv itt is :)
Most már hárman vagyunk :)

Igen, most már nem sok van elvileg hátra, de már én is nagyon nehezen bírom!
Előszöris most már tényleg fáj mindenem, és ettől egyre nyűgösebb vagyok és egyre többször sírom el magam (nem a fájdalomtól, hanem mert gyengének érzem magam, és alkalmatlannak a szülésre, és az anyaságra, lelkiismeret furdalásom van )
Szóval már nagyon várom a nagy napot de ugyanennyire félek is tőle...és tényleg lelkiismeret furdalásom van, mert hát ugye már nagoyn akarom, hogy kijöjjön, kvázi sürgetem, de közbemeg emiatt egoistának tartom magam, hogy csak magamra tudok gondolni, ne szekáljam már szegénykémet, amikor őneki még odabent jó...szóval érzelmileg nem vagyok a helyzet magaslatán!

A császárhoz nem tudok hozzászólni, igazából még egy cikket se olvastam el róla, annyira nem akarom, és eddig nem is néz ki ugy hogy kéne...de azért lehet jobb lenne utána olvasni...nehogy mégis az legyen és akkor meg váratlanul érjen... :roll:

Én is a 12.kerületből költöztem ide két éve :) Mi a Délinél laktunk, az Alkotás utcával párhuzamos utcába...kicsi a világ :)

Köszönöm az infókat a tejcis teáról és bogyóról, felirtam magamnak és meg is veszem :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akíra!

Fel a fejjel :D !Szerintem ez normális ami lejátszódik benn(ünk)ed.A terhesség vége felé már mindenkinek tele a hócipője.Érzékenyebbek vagyunk.Egy hülye filmen is képes vagyok elbőgni magam,pedig nem is voltam ilyen.
Én is sokszor bele gondolok,hogy szegény vőlegényem miket élhet át mellettem.Pedig nagyon szeretem szegényt,és mégis egy csomószor nem tud hozzám szólni :? .
Nemsokára vége.
Ja és én is álltalában fáradt vagyok,pedig alszom eleget,még d.u. is szoktam általában.
Na hát tényleg kicsi a világ :).Jól kiköltöztünk a nyüzsiből.Demár megszoktam itt.Itt szerintem nincs az a sok idegbeteg ember (csak1-2).

Na pussz


Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát igen, érzékenység az van :)
Tényleg zsinórba napok óta csak sírok valamin...:)
Meg olyanokat álmodok...már amikor tudok aludni :D
Nekem azért van ami hiányzik a városi életből..na persze nem a sok idegbeteg, hanem inkább a közlekedést tartom hiányosnak, meg néha kifejezetten bosszantó ez a nagy csend, meg nyugi, hogy nincs hova menni meg kihez szólni...
Mert hát ugye én már augusztus óta itthon vagyok betegszabin és eléggé unom már a magányt...nem is tudom, net nélkül tuti megőrültem volna már...
Pesten azért el tudtam volna menni ide-oda, vagy beülni valahova ismerősökkel, igy azért elég nehéz...
De a szerelemért és a babócáért mindent!
Nincs igazam? :)

Dori, rakhatnál fel pár képet a fiadról, olyan kiváncsi vagyok már rá :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Szia Akíra!

Már augusztus óta?Az szép teljesítmény.Én január óta vagyok itthon de megőrülök.Képzeld nemrég hívott a párom hogy mi újság (amit minden nap persze megkérdez),én meg erre kifakadtam,hogy hát mégis mi ilenne.Szokás szerint nézem a tvt,vagy pihenek.
Szegény már biztos ki van tőlem.
A közlekedés tényleg szar.Főleg nekünk 1,5-2 km-re van a legközelebbi buszmegálló gyalogszerrel.Mondjuk van kocsi,dehát akkor is.
Egyébként hallottam hogy ez a szülés előtt akár 6 héttel is jelentkező baby blues nevű jelenség ,mármint a sírás+egyebek.
Utánna meg a szülés utáni depresszió.....
Hát nem valami vidám.De nemsokára jön a tavasz+a virágok+a napsütés+a nagy séták a babuval.Már alig várom.
Egyébként te tényleg nem is mászkálsz már sehova?
Én mennék de a leendő apuci+anyám nem enged sehova.Ugyanis a védőnő rámijesztett (mert aC TGn sok volt az összehúzódásom),hogy ne mászkáljak sehova.
Azóta még a boltba se mehetek le 1-2 dologért.A csúcs tegnap volt amikor anyám leszúrt,hogy a kádhoz miért nem viszem a telefont,mert mi van ha rosszul leszek?!
Megőrjítenek :D .
Mi tudod úgy lakunk anyuval,hogy van külön bejáratunk+konyhánk+fürdőnk,de 1 házban lakunk.Ez jó is így,mert ha szükség lesz rá kéznél lesz.Szerencsére ápolónő volt csecsemőosztályon,úgyhogy lesz némi segítség.
Na nem fárasztalak,csak tényleg jó hogy van kihez szólni.

Na pussz :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, ebből is látszik, hogy egy gyerekkel már nem olyan uncsi az élet... :)
Képzeljétek, én is XII. kerületi vagyok, a Zugligetből költöztünk ki. Én ott nőttem fel és mi is anyáékkal laktunk együtt egy darabig, de azért jó így külön egy önálló házikóban itt a Mézeshegyen. Én már nagyon utáltam a várost, de ez a "túlnyugi" is fárasztó néha, szerencsére a férjem itthon dolgozik, úgyhogy nem vagyok sokat egyedül.

Ne aggódjatok az "elegem van már ebből a terhességből"- érzés miatt! Szerintem is tök normális, hogy már látni akarjátok a picit és nem csak egy nagy hasat.
:lol:
Timinek: én a Schöpf- Méreiben szültem, ami szakmailag nagyon profi hely, a kényelem meg olyan, amilyen...
A katéter egy vékony cső, a végén meg egy zsák van, amibe megy a cucc, és néha, ha megtelt, kiüríti a nővér. Tényleg nem durva. Ha meg volt már több műtéted, szerintem a császár így egyáltalán nem lesz gáz. Mivel ezelőtt engem még sosem műtöttek, ezért volt szokatlan/kellemetlen néhány dolog. (Pl. a műtét utáni remegés kb. 1 órán keresztül. Azt hittem, kiesem az ágyból, úgy vacogtam az érzéstelenítő utóhatása miatt...)
A kisfiam 8 hónapos lesz febr. 28-án, Boldizsárnak hívják és egy tünemény. Tegnap előtt kihúzták a bölcsességfogamat és utána egész nap olyan kedves volt, mintha tudta volna, hogy most nem nyűgösködhet. Szinte ő szórakoztatott engem: nevetett rám, pedig én még mosolyogni is csak nehezen tudtam, "beszélgetett" stb.
Szívesen tennék fel képet, de olyan kis méret fér csak fel, hogy ekkora képem nincs. Vagy van valami megoldás erre?
Kitartás, lányok! Mindjárt itt vannak a babák!!!! :lol:
odod01
 
 


Dehogy fárasztasz, mondtam, én már bekattantam volna internet és babanetnélkül... :lol:

Nagyon rossz augusztus óta itthon lenni...
Komolyan, ez a tehetetlenség...

Egyébként azért néha elmászkálok, de sajnos az én ismerőseim barátaim most pont egyik se babázik, hogy ráérjen mint én, mindenki rohan, meg dolgozik, ahogy ez lenni szokott, és nekem lenne időm, csak másnak nem igen...
Szóval ezért az egyetlen mentsváram a net! Egyébként meg nem is igen örülnek nálam se ha elmászkálok, mert féltenek, hisz veszélyeztetett terhes vagyok, ugyhogy itthon a helyem nekem is a férjem és az aggódó rokonok szerint :D
Egyébként nálunk ugyanilyen a ház elosztás, csak én anyósomékkal élek így együtt, de szerencsére nálunk is minden külön van, ugyhogy nem igen zavarjuk egymást :)

Alig várom már én is a tavaszt meg a nagy sétákat...a babót meg főleg :D
Majd ha már megszülettek meg ki lehet már őket vinni, találkozhatnánk is igy hármasba, és legalább nem lennénk egyedül :)

A sírás, depresszió kijut előtte is utána is :D
De akkor legalább már itt lesz és együtt sírunk :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Dori!

Van egy program az irfanview az egy ilyen program amivel le tudod kicsinyíteni a képeket :)
A netről le lehet szedni ingyen és jó nagyon, én is evvel kicsinyítem le a dolgokat!
De ha gondolod adok egy e-mail címet és küldd el nekem, én lekicsinyítem és felteszem ide :D

Hát igen, jó lenne már ha itt lenne, agyon puszilgatnám már!
De egyenlőre csak a berendezett kiságyát meg kisruháit nézhetem üresen, és hát igen a hasamat, hogy jajj de édes lehet benne :D

Te is XII. kerületi vagy? Hát csúcs, hogy milyen kicsi tényleg a világ... :lol:
Jó neked, hogy otthon dolgozik a férjed, én sajnos "alig látom" !
Mert ugye hajnali 6kor megy el és álltalában 5-6 körül esik haza, de még ilyenkor is van itthon mindenféle munkája, ugyhogy nem is tudom mikor voltam vele együtt több mint 1órát egyhuzamba :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok lányok!

Hogy vagytok?Akíra a babu rendesen viselkedik?Tudsz aludni?
Ez csúcs,mármint a XII.ker :D .
Dori köszi az infókat,még mindíg nem fordultunk meg érzem a buksiját :( .Ja és megadom nektek az email címemet,oda tudtok képet küldeni baburól+magatokról ha gondoljátok.Tehát: t(alsókötőjel)f(alsókötőjel)timi@yahoo.com.Bocs de az alsó kötőjelet nem tudja kiírni ez a b..zi
A hármasban tali tök jó ötlet :D .Majd összehozzuk :D .
Az én párom is elmegy reggel fél8kor dolgozóba,munka után elmegy gyúrni,és este 8-negyed9kor esik haza.Nekem a legrosszabb.De megígérte, hogyha jön a babu,csak heti 2x-3x megy majd edzeni.Nekem is úgy hiányzik már a mozgás.Képzeljétek én minden nap gyalog jártam be dolgozni át az erdőn át hóban+fagyban+sötétben is.Én a KFKI-ban dolgozom(tam),az Csillebérc környéke.Kb. össz. napi 5km.Ja és futni is jártam.
Már alig várom hogy megint mozogjak.Bár lehet,hogy ababu mellet már nem lesz erőm :( .
Tuti azért híztam ennyit,mert leálltam a mozgással.Képzeljétek már 16kg-nál tartok.Mondjuk magas is vagyok (173cm).Már az orvos is lecseszett rendesen.
Na nem fárasztalak titeket :D .Annyit tudok írni :D .Érdekes beszélni már nem,úgyhogy azért ne ijedjetek meg!
Na pusz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Akíra!

Látttam hogy kérdezed a hálóinget a másik topikon.Szerintem menjél el a Budakeszis piacra ,vasárnap kb. 10től már nyitva van.Az eleje felé van egy idősebb nő,akinél én is vettem,3 db volt már nem is emlékszem de kb. 1500ft volt darabja.Nem valami szépek,de a célnak megfelel.Én xleset vettem,hát épp hogy jó lesz szerintem még rám a szülés végéig.Nézzél ki holnap!
Ja és van szopis melltartója is.Azt még nem vettem ,de fogok.
Na pussz

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok lányok!

Hát nem tudom mi van, de az én kis drágám egyre kevesebbet mozog...ma még nem is igazán éreztem...

Hát akkor a taliról még beszélünk, egyeztetünk :)
Már persze ha neked is jó Dóri!?

Hát igen, a férfi hiánya a háznál...de akkor látom nem vagyok egyedül :D
Dóri, te vagy a legszerencsésebb, hogy neked mindig ott van a férjed melletted :)
Timi, ne aggódj, én is sokat híztam, bár szerencsére nekem nem mond semmit a dokim, azt mondta amig ez nem okoz fehérje növekedést a vizeletbe és magas vérnyomást, addig semmi gond, ilyen alkat vagyok, és mivel nem mozoghatok, ez várható is volt nálam!
SZóval én már belenyugodtam a sok plusz kilóba, és remélem gyorsan lemegy majd :)

Dori te különben mennyire gyorsan szabadultál meg a felesleges kilóidtól?
És nem tudom kérdeztem-e már de a víz (mármint amit bevizesedik az ember) az mennyire gyorsan távozik a szervezetből? Mert ugye hallottam, hogy fokozottan izzad az ember szülés után, hogy leadja a sok felgyülemlett vizet, de az kb. ,mennyi idő? És az is minusz kilókba mérhető? Vagy az azért nem annyira sok?
Vagy hogy van ez?

Na akkor a hálóinget megnézem jövőhéten én is a piacon, majd kirángatom a kispapát :D
Köszi, hogy szóltál Timi :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hú, megint lemaradtam... Szóval: nekem is tetszik a tali-ötlet! Bár, azt hiszem, az első hónapokban örültök, hogy éltek, vagyis én nagyon fáradt voltam, minden szabad percet alvással töltöttem.
Én 17 kg-ot híztam, de 56-ról indultam, és alig látszott rajtam, úgyhogy mindenki 6-7 kilót saccolt, ha rám nézett. Rólam 4 hónap alatt minden lement. A szülés után 3 héttel már csak 60kg voltam. A vizesedésről: én úgy bedagadtam, hogy a cipőm sem ment rám, meg a gyűrűm sem, de ezt szépen kipisili az ember az első néhány hétben biztos.
Timi: én is éreztem a kis fejecskéjét a bordáim alatt. Gyakram annyira "odabújt", hogy alig kaptam levegőt... Mindig kértem, hogy forduljon meg (persze, én hülye nem tudtam, hogy nem azért nem fordul meg mert nincs kedve, hanem 2szarvú méhem van, és a fejecskéje beékelődött. Ez a császár után derült ki, mikor a doki "megtapizott" belül, a vágáson keresztül.) Küldök képet rólunk.
Meg letöltöm a kicsinyítő programot is.
pussz
odod01
 
 


Sziasztok!

Akíra: Neki már nagyon pici a hely.Lehet,hogy már behelyezkedett a szüléshez.

Vizesedés: Már egy gyűrűm sem jön rám,a jeggyűrűm sem:(.
A cipőt még fel tudom paszírozni,de nagyon nyom.
Vicces,hogy alig érem el a lábam,a kádban is elég nehéz megmosni :D ,hát még a zokni felhúzás.Már mérni sem merem magam.

Dori.: Köszi a képeket,nagyon cukik vagytok.Én is küldök 1-2t.
Az én babum nem tudom miért nem fordul meg,
szerintem biztos van valami oka.
Egyszer, még a terhességem előtt az egyik nőgyógyász azt mondta,hogy eléggé hátrahajló a méhem.Lehet,hogy az az oka.

Képzeljétek elkezdtem kipingálni a babaszobát.Vettem temperát,meg egy kifestő könyvet amibe nagyobb figurák vannak,és zsírpapírral vagy sütőpapírral átkopírozom a falra.A párom meg szívbajt kapott,hogy na majd lehet kifesteni az egész szobát újból :D .Már egy pillangót sikerült 1óra alatt összehozni,és nagyon tetszett neki.Még a nagyja hátra van.Legalább lekötöm magamat valamivel.
Ja és Akíra te is megadhatnád ha gondolod a email címed,és akkor tudunk küldeni fotót.

Na jók legyetek!Puszi
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok lányok!

Persze, az e-mail címem orsi26@citromail.hu

Tegnap borzasztó napom volt, már majdnem azt hittem, hogy szülni fogunk, mert elkezdődtek szabályos egy órás fájások és keményedések, és rosszul voltam, hányingerem volt, szóval rémes volt, de szerncsére estére abbamaradt...

De ma meg a másik fele...lementem a védőnőhöz, hogy megcsinálja a ctg-t és hát a lányo mpersze ma se hazuttolta meg önmagát, nem hagyta a ctg-t, ugyhogy este mennem kell be a magándokimhoz, hogy csinálja meg a külön rendelőjébe (ki tudja mennyi pénzért) és mostantól minden héten mehetek oda, mert a védőnő továbbá nem vállal... :evil:

Szóval jó napom van nagyon...de megfűztem apát, hogy vigyen el ma vásárolni, és veszünk ágyneműgarnitúrát a babónak, meg egy két apróságot, ugyhogy jobb kedvem lesz majd este :)

Csinálj majd fotót a babaszobáról, ha készen van, kiváncsi vagyok rá :)
Meg majd én is csinálok a babasarokról ha kész lesz, és felteszem :)

Valószínűleg a méhed miatt nem fordul meg a babó, de lehet, hogy ő is tudja, hogy neked császárral kéne szülnöd, csak a dokik nem gondoják így, és így ő besegít avval, hogy nem fordul meg :D És így tuti császár lesz :wink:

Hát a tali biztos csak nyáron lesz, mert tuti fáradtak leszünk az elején, de hát ha ugyis visszük sétálni a babókat, akkor jobb lesz ha nem egyedül leszünk :)

De majd egyeztetünk:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akíra: Én biztos összetojtam volna magam ha ez történik velem (fájások).
A ctgt miért csak a magánrendelőben csinálja az orvos?A kóházban is meg tudnák.Én is oda járok,és az eredményt meg megmutatom utánna a dokinak.
Holnap nekem is kell kérnem időpontot a hétre.

Babaszoba: csináltam egy kukacot is.Pár nap mulva lefotózom nektek.Addigra már remélem kész lesz.Holnaptól anyu is besegít a festésbe.

Tali szerintem is nyár környékére fog esni,de sebaj.

Na sziasztok

Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi: tök jó ötlet ez a babaszoba-kifestés!!! Köszi a képeket!
Orsi: neked is küldök majd, meg te is küldj! Tényleg izgi lehetett ez a fájásmizéria... Hogy-hogy nem lehetett megctg-zni Kírát? Nem mozog eleget? Vagy nem találta, hogy hol van? Ki a védőnőd? Nekem egy 50 körüli nő, Rózsikának hívják. Egész aranyos, de nem áll a topon, ami a törődést illeti... (Elfelejtett eljönni 2és fél hónapig.) Sebaj, sok újat úgysem tudtam meg tőle eddig...
Drukkolok nektek, mert egyre közelebb van a nagy nap! Aztán, ha tudtok, jelentkezzetek ám! Gyanítom, hogy néhány hét múlva már nem én leszek lemaradva a bejelentkezéssel. :lol:

Szép napokat!
odod01
 
 


Nah szóval...
Hát nem volt egyszerű a fájásos dolog az tuti, jól ráparáztam :lol:

A ctg nem egyszerű Kíra lányommal :D
Eddig voltunk két hete akkor 40 perc volt és épphogy sikerült valami értékelhető, aztán voltunk multhéten akkor a védőnő csinálta meg és az másfél óra volt, mire összejött a 10 perc és most pedig egy óra alatt nem sikerült csak 4 perc és most este hogy voltam a dokinál ctg-n most is 40 perc volt, de értékelhetetlen, ugyhogy végül a két leletet nézte meg a doki meg az aszisztens mondta, hogy ő hallotta a szívhangot és jó volt, és így végülis 3 lelet alapján elfogadta a doki :D

Hát az ugy van, hogy Kira nem egy mozgékony baba, sose volt az, bár néha beindul, de leginkább a nyugodt baba jelzőt tudnám használni rá...és hát ilyenkor se mozog, mert miért is tenné :D
De az még csak hagyján, mert ugy elbújik, hogy az esetek 99%ba a szívhangját se találjuk meg :D
Nem tudom hova bújik így de tuti a bújocska lesz a kedvenc játéka :D
Egyébként valószínűleg úgy fekszik, hogy alul a feje, a háta viszont az én hátam felé van, tehát előrefelé van a két keze keresztbe meg a két lába keresztbe, és a fenekét is teljesen előrenyomja, tehát valami extrém pozícióba van, nem is tudom, így hogy fog megszületni:D
Szóval ezért nehéz az ő szívhangját meghallgatni, mert minden létező testrészét maga elé pakolja... :lol:

A ctg igy most ingyenes helyett 3000.- lett...
De mindegy...nem a korházba csinálják, mert nekem ott is fizetnem kéne, minekután nem oda tartozom körzetileg, szóval végtére is mindegy, és itt legalább nem kell várakoznom, meg így este a férjemmel mehetek, ugyhogy ó ez így :)

A védőnőnk ugyanaz, Ondrik Jánosné, ő a Rózsika!

Hát én amint lesz valami jelentkezem, de ha nem láttok itt több mint két napig akkor tuti lebabáztam, mert egy egy nap van hogy nem jövök, mert el vagyok foglalva, de kettő már kizárt :lol:
Az meg tuti, hogy utána te leszel a legtöbbet itt, és mi leszünk akik csak lótifutiba benéznek ide :D

Holnap én is csinálok pár képet a babadolgokról, bár nálunk egyenlőre egy szoba a háló és a babaszoba, de babasarok azért van, és pár édes kis ruci is, ugyhogy azokat ugyis lefotózom, és majd akkor felteszem ide ismeg a másik topikba is :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


SZiasztok lányok :D !

Dori: Köszi a bókokat teljesen elpirultunk :D .
Akíra: Nem értem akkor sem ezt a ctgt.Én se a körzetembe járok (Szabolcs utca),és egy fityinget sem kérnek.Na mindegy.
Én fogok kapni ilyen otthoni ctgt készüléket (csak most nincs szabad gép),állítólag az orvosom találmánya.Napi 2x kell magamnak megmérni amit meg kell,és a készülék beküldi az adatokat a kórháznak.Ja és kitalálták,hogy ennek ellenére is menjek be heti 1x oda afenébe.Azt megpróbálom elsumákolni majd :D .

Jaj képzeljétek tegnap mi történt.Este 9körül éppen nézzük a tvt,amikor a kis Réka isssszonyú mozgolódásba kezd.Egyszer csak úgy keresztbe fodulva megáll....kellemes érzés volt mondhatom.Várt úgy 10 percet és utánna szerintem megfordult fejjel lefelé,mert azóta nem érzem a buksiját felül.
Hát így jártam.Úgy néz ki rendes szülés lesz.Nem tudom,hogy örüljek neki vagy ne.

Az én védőnőm szerencsére normális,és fel is szokott néha hívni hogy hogy vagyok.Már volt is kint nálunk.

Akíra: Ha megindulna a szülés, mi veled leszünk,és szorítunk neked!Ne izgulj! :D .Ha nem jelentkezel 2 napja,akkor elkezdünk izgulni :D .

Majd küldök képet a babaszobáról.

Puszz


Kép

Timi
tftimi
 
 


Jó reggelt lányok :)

Megkaptam a képeket, hát nagyon a babócák tüneményesek, ti meg nagyon csinosak vagytok :)
Timi miért is mondtad, hogy sokat szedtél fel? És hova? Mert hogy ez nem látszik! Olyan csinos vagy a képeken, hogy szerintem nincs min aggódni :)
Dóri, te meg mintha sose lettél volna terhes...alkati kérdés ez, tudom, de irigykedem ám nagyon :)

Lekicsinyítettem a képet amit mondtál.
Feltegyem ide? Vagy küldjem el abba a méretbe neked?

Hát Timi, akkor lehet mégis normál szülés? :D
Nagyo kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége, de majd drukkolok :)
Nincs már sok neked se :)

De minek naponta kétszer mérni meg még hetente egyszer be is járni :?:
Én azt se igazán értem, hogy minek kell hetente, de azért nem lázadok, mert mindenkinek kell, tehát nem csak nekem :D
Hát nem tudom hogy van ez, de nekem mindenért kéne szerintem a Schöfibe fizetnem, ott akkor is kell ha majd befekszem megszülni, mert nem a körzetim, tehát kell majd fizetnem napi díjat is meg valami regisztrációs díjat is...ez egy ilyen korház :)

Na megyek be pestre, aztán meg jövök haza, befejezem az ágyazást a babónál és csinálok néhány fényképet :)
Aztán majd elteszem :)

Legyen szép napotok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!


Akíra én ezt találtam a neten,nézd meg:

www.koziglap.hu/index.php?name=News&fil ... le&sid=567

Itt ki is másolok vm.-t: Nem kell fizetni vizitdíjat a népegészségügyi és járványügyi ellátásokért, a szűrővizsgálatokért, a terhesgondozásért, a gyermekágyas anyák gondozásáért, és a szülészeti ellátásért. Mentesülnek a díj fizetése alól a tartós gyógykezelésre szorulók, így a dialízis kezelésben, onkológiai ellátásban és a kúraszerű ellátásban részesülők.

Most lehet,hogy én értem rosszul,de szerintem nem kell fizetni.Úgy tudom,hogy a területi kórházválasztás dologgal kapcsolatban még nem jutottak dűlőre.De meg fogom kérdezni az orvost.

Na pussz

Timi
tftimi
 
 


Na szóval!

Akíra: Most kérdeztem a barátnőmet,direkt felhívtam,mert Ő 2 hete szült.Ő sem a területi kórházában szült,és egy fityinget nem kellett fizetnie a kórházban.A ctgért sem,meg semmiért.A körzetinél sem kell fizetnie vizitdíjat,mert hogy gyermekágyas kismama.AZt mondta,hogy ezt a kórház dolog megvitatást eleve április környékére áttették,úgyhogy ne izgulj!

Na pussz

Timi
tftimi
 
 


Hát nem tudom, akkor a Schöfi tényleg egyedi korház, mert tudom, hogy oda ki is van írva, hogy aki területileg nemoda tartozik (és ki van irva hogy mely kerületek és Pestmegyei városok tartoznak oda) azoknak 4000.- a regisztrációs díj és 1000.- a napi díj, szóval ez elég konkrétan ki van rakva több helyen is... :roll:
Valószínűleg ez egy spéci korház...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok lányok :D !

Mi a helyzet?
Eltűnt mindenki :shock: .
Mi voltunk ma CTGn,és renben van minden.
Ja és megint mintha a baba buksija lenne felül,úgyhogy lehet,hogy mégsem fordult meg :? .
Annyira pocsék idő van.Tök depressziós.

Dori:látom megtaláltál az iwiwen.Hogy sikerült?
Jó sok ismerősöd van.

Akíra:remélem egyben vagytok.

NA pusz



Kép

Timi
tftimi
 
 


Akíra:

Látom te is szenvedsz a szopipárnával.Én vasárnap vettem meg.Este behelyezkedtem,örültem hogy jajj de jó kényelmes,egészen addig amíg nem támadt kedvem esetleg megfordulni :shock: .
Össze-vissza zizegett,ráadásul büdi hongarocell szaga van,pedig 1napig szelőztettem-lógattam az erkélyen.Még másnap este adtam neki 1 esélyt,de fél óra mulva a földön landolt :D .
Úgyhogy azt hiszem,hogy alváshoz nem fogom használni.

Timi
tftimi
 
 


Ja, hát a szopipárna kész rémálom :D
Hangos, nagy, idétlen:D
Tévézéshez, meg majd szoptatáshoz jó lesz, de aludni csőd :lol:

Egyben vagyunk még...sajnos...jó lenne már osztódni... :lol:
Már komolyan reggel óta szugizom a gyereket, hogy gyere ki, légyszi gyere már ki :D

Jaja, engem is megtaláltál:) Ügyi vagy! E-mail cím alapján? :)
Vagy e-mailbe ott van a nevünk és az alapján :)

Timi te miért nem irsz soha a 2007-es topicba?
Nem szimpik ott a népek? Vagy miért? :roll:

Örülök, hogy jó lett a ctg, a te babód legalább hagyja :)
Hát majd az uh. megmondja, hogy hogy fekszik :)
Addig ne paráz :) Ki tudja mi lesz, csaszi vagy nem :)

Dori veletek mi ujság? Lefoglal a kölök mi? :)
De jó lenne ha már engem is lefoglalna...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra:

Én nem ismerek ott senkit az a baj (persze rajtad kívül).Kicsit muja vagyok :? .
De majd lehet,hogy oda osonok :) .
Kép

Timi
tftimi
 
 


Akíra:

Megtaláltalak az iwiwen :).
Kép

Timi
tftimi
 
 


Azt a ráérős mindeneteket!!! :lol:

Egyébként nem csak a baba a hibás, hogy ritkán jutok géphez, hanem apjuk is, aki számítógépen dolgozik (azért ül egész nap itthon), úgyhogy csak este vagy napközben 3-4 percre jutok ide.
Az iwiw-en az e-mailcímetekkel együtt jött nevek alapján találtalak meg titeket. Azért van olyan sok ismerősöm, mert több éve tag vagyok, és volt időm begyűjteni őket.

Látom, közel a szülési para... :shock:
Ne izguljatok, minden okés lesz, nagyon drukkolok nektek!

Ez a kórházi napidíjról és ellátásokról én azt tudom, hogy valóban ingyenes a kismamák ellátása, de csak abban a kórházban, ahová körzetileg tartozol!!! Timi: a barátnőd azért nem fizetett még semmit 2 hete, mert ezt most a napokban vezették be. Szóval szerintem ez van.
Hová tartoznátok körzetileg egyébként?

Mennem kell fürdetni! Talán holnap jelentkezem.
pussz
odod01
 
 


Dóri:

Én nem tom hova tartozom,de akkor ez a szívás kategória,már boccs,de pont beleestünk ebbe a hülyeségbe.

Na pussz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Na megint itt vagyok ráérő időmbe, mert sajnos a lányom még mindig nem akar kijönni, így én még mindig baromira ráérek :D

Szóval, timi, tényleg gyere nyugodtan oda beszélgetni, nagyon aranyosak a lányok :)
Én se régóta vagyok ott, és dojikát is én hívtam oda, mert őtmeg a Schöfis topikon találtam, és gondoltam jöhet ő is, és nagyon jól befogadták, láthatod :)
Szóval tényleg gyere, ha van időd :)

Szülési para...hát ja, félek is, meg nem is...szóval most már kezdek átesni a ló túloldalára, és azt mondom, hogy jöjjön csak ki, bármennyire is fog ez nekem fájni, mert már nem bírom ki, hogy ne lássam... :lol:
Agyon fogom csókolgatni és ölelgetni az én kis bébimet ha kint lesz már végre... :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok

Férjuram leszakadt a gépről, úgyhogy itt vagyok!
Hogy lehet ilyen "vonalzót" idemásolni, amin a baba életkora van ilyen helyes háttérrel? A babafalván megtaláltam a cuccot, csak idemásolni nem tudom. Ja, és kiderült, hogy a kép még mindig nagy ennek a hülye rendszernek, amit lekicsinyítettél, Orsi. Megprópálod még kisebbé tenni? 1000 köszi, mert nem vagyok egy nagy számteches, mint kiderült... :D

Hajrá, babák, kiugrani idejében a meleg kuckókból és elkezdeni végre ezt a klassz kinti létet!
pussz
odod01
 
 


odod:

Vonalzó:

1.Létre hozod a vonalzót
2.Elküldöd magadnak az emailedre,és téged az utolsó sora érdekel,ami kékkel van elvileg szedve,azt kell kijelölnöd másolásra: http://babafalva.hu/tickers/8fh.png
3.Az üzid végén a babaneten megnyomod 1X a kép gombot
4.Megjelenik,hogy (img)
5.AZ (img) mögé másolod az emailedről amit kijelöltél: http://babafalva.hu/tickers/8fh.png
6.és az utolsó teendő hogy megint rákatt a kép ikonra

7.magyarul így kell kinézzen az egész:

(képkatt)másol(képkatt):
(img)http://babafalva.hu/tickers/8fh.png(img)

Érti?
Utánna nézd meg előnézetben.Meg kell hogy jelenjen.
Próbáld töbször is ,mert nekem is van hogy nem veszi be elsőre!

Húúú,kicsit bonyolultan írtam le,de remélem sikerül :D .

Na pussz
[/img]http://babafalva.hu/tickers/8fh.png[img]

Timi
tftimi
 
 


.
Ez vicces,erre meg nekem nem sikerül felrakni a vonalzót :D
Na még 1X.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Még egy kérdés Dóri:

Neked mikor derült ki,mikor mondta az orvos konkrétan,hogy császár lesz?Mert megőrjít ez a bizonytalanság.Gondolom neked is azt mondták,hogy szülésig még bármikor megfordulhat.Érzem,hogy mése fordult meg.Szerintem csak megpróbálta,de valamiért nem ment neki a dolog.
De olyan rossz,mert nem tudja az ember lelkiekben mire készüljön fel.Szül vagy nem szül?

Pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok lányok :)

Dóri, elküldtem neked e-mailbe a mégkisebb képet, remélem már jó lesz, de ha nem, akkor szólj, és kicsinyítek rajta még :)

A vonalzót ha így rakod fel ahogy Timi írta akkor jó lesz, de akkor nem jelenik meg minden alkalommal, csak ha bemásolod, és mindig végig csinálod a procedúrát vele...
Ha viszon ugy akarod, hogy állandóan megjelenjen akkor van egy másik módszer is, ahogy én tettem fel...azt pedig ugy kell, hogy az oldal tetején ott van, hogy segédletek, és mellette egy legördíthető kis nyíl és azok között ott van hogy profil, na oda belépsz, és ott a vége felé megtalálod, hogy aláírás, és egy ilyesmi kis ablak mint amibe itt írsz...és akkor oda másolod be azt a bizonyos sort amit Timi már említett...
És akkor ott lesz, a lap alján, mint itt az elküld kis kocka, hogy mentés vagy valami hasonló...és akkor jó lesz!
Szóval nem tudom mennyire volt ez így érthető, ha nem akkor majd megpróbálom mégegyszer :D

Lányok, ha a babám ugy fekszik, hogy a háta az én hátam felé van, és elöl vannak a kezecskéi meg a lábiai, attól még meg fog tudni születni?
Mármint a legtöbb filmbe ugy látszik, hogy a baba a szülőágy felé néz mikor kijön, na most ha igy fekszik a kis Kirus akkor ő pont felfelé fog nézni...szóval nem tudom, hogy ez igy mennyire érthető vagy mennyire nem, csak aggódom, hogy így hogy szülöm meg... :roll: :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akira!

Na nekem is tudsz újat mondani :) (vonalzó).
Mire erre a megoldásra is rájöttem bele telt pár napba :D .
Szerintem a szülésnél nem lesz gond,csak az a lényeg,hogy fejjel lefelé legyen és ne legyen neki semmi útban (pl.köldökzsinór).
Látom már Te is izgulsz.Én is :? .

Nem baj renben lesz minden és majd nagyokat sétálunk :D .
Majd megmutatom nektek Makkosmáriát is.Itt van a házunktól 1kmre,ez egy nagy gyönyörű rét,kis esőházikóval meg egy templommal.


Na pussz

Timi
tftimi
 
 


Ugy várom már, hogy babázhassak, és hogy szép nyári napokon együtt babázhassunk :)
Én érzem, hogy jól elleszünk a három kis krampusszal :D
A nagy fiu és a két kislány :D
Csak a lányok össze ne vesszenek az egyetlen fiun :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


:D

Timi
tftimi
 
 


Meg az lenne a jó, ha már le tudnám cserélni itt a vonalzóimat és egy bébi lépkedhetne a nagy 1 évet jelző szám felé, és elötte nem egy 4d ultrahang kép lenne hanem egy csini pofi mosolyogna :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Az már jó lenne :D .
Annyira jó idő van,hogy teljesen kivirultam.
Ki is megyek az erkélyre olvasni+napozni.
Tényleg privin megadom a mobilszámomat,hogyha történés van írjál smst,és akkor megírom a többieknek is.
Kép

Timi
tftimi
 
 


Megkaptam, köszönöm, és én is elküldtem az enyémet, ugyhogy te is írhatsz ha van valami :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


O.K.Köszi

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Timi: nekem a doki már a 32. héten szólt, hogy ha nem fordul meg (akkor még keresztben volt), akkor csaszi lesz. Én persze nagyon tiltakoztam, de a következő ultrahangnál, 2 hét múlva még mindig úgy volt, aztán 2 hétre rá (miután sokat mondogattam neki, hogy forduljon meg) megfordult FENÉKKEL LEFELÉ... Milyen hülye egy szülő vagyok, azt nem mondtam, hogy a fejét fordítsa le... :lol: Szegénykém, honnan tudhatta volna. Meg nem is kényelmes. :shock:

Szóval a doki azt mondta, hogy ritkán fordulnak meg az utolsó hetekben, mert kicsi a helyük. Persze csomó lánytól hallottam, hogy az utolsó napokban fordult meg a babájuk, úgyhogy szinte végig reménykedtem, de semmi... Utóbb kiderült, miért. (Már írtam a "rendellenes" méhemről.) Szóval, szerintem készülj császárra, aztán lesz, ami lesz, lényeg, hogy a végeredmény egy csodás baba, és a legfontosabb mindkettőtök egészsége.

Már én is kíváncsian várom a híreket tőletek babaügyben, ne feledkezzetek meg hírt adni kellő részletességgel a szülésről. 8)
Aztán nyáron szeljük majd a Makkosi rétet. Mi már talán sétálva, ti meg babakocsisan. :D
pussz és szép 7végét nektek!

Kép
odod01
 
 


Lányok!

Köszi az okítást vonalzó-ügyben, amint látjátok, siker!!

Kép
odod01
 
 


Dóri, örülök, hogy sikerült a vonalzó, remélem hamarosan nekem is újjat kell gyártanom ami már a korát fogja jelezni :)
Alig várom!
A nyár szupi lesz, nem fogunk unatkozni :)
Holnap megyek dokihoz este, ugyhogy majd kedden mindenképpen megírom, hogy mi ujság, hogy van a kis drágám, mikorra mondja a doki és, hogy nem-e fordult keresztbe, amitől én most tartok! :shock:
Na jó hétvégét nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Odod: Köszi az infókat.Örülök,hogy sikerült a vonalzó.Ezek szerint azért nem voltunk nagyon bonyolultak :D .
Az UHn csak kiderül,hogy hogy is állunk.Csütörtökön megyünk.

Akíra: Holnap írjál,hogy mi volt!Drukkolunk.

Pusssz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok :)

Alig várom az estét, hogy menjünk a dokihoz, és ujra bekukkantsunk hozzá, bár az apja mondta, hogy most már ő is igazán kikukkanthatna hozzánk :D
De lényeg hogy nagyon várjuk már, csak a CTG-t nem várom annyira, az csupa nyűg, komolyan...
Na de mindegy, remélem hamar túlleszünk azon is, és akkor holnap reggel majd megírom, hogy mi is volt!
A babaszoba már készen áll ugyhogy jöhet bármikor :)

Nekem pár napja egyre többet csuklik a kis drága, ma már kétszer csuklott...miért ilyen gyakran? Csak nincs valami baja? :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Nálatok is ilyen jó idő van?
Reggel kimentem a postáért és közben majdnem hanyat estem.
Nekem is van,hogy naponta 2x3x-is csuklik.Mondani is szoktam neki,hogy ne lakmározzon ilyen mohón a magzatvízből,mert ez lesz a vége :D .
Már én is úgy várom a csütörtököt(Uh).
Remélem nem lesz ilyen idő,mert innen nem tom hogy jutunk akkor le,szánkóval?


Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Nálatok is ilyen jó idő van?
Reggel kimentem a postáért és közben majdnem hanyat estem.
Nekem is van,hogy naponta 2x3x-is csuklik.Mondani is szoktam neki,hogy ne lakmározzon ilyen mohón a magzatvízből,mert ez lesz a vége :D .
Már én is úgy várom a csütörtököt(Uh).
Remélem nem lesz ilyen idő,mert innen nem tom hogy jutunk akkor le,szánkóval?


Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát ekkora hassal szánkózni... :lol:
Kicsit veszélyes lenne :D
De szerencsére nem mondják, hogy ez folytatódik, azt mondják szerdától kifejezetten tavaszias idő jön megint...szóval szerintem no para, bejuttok könnyen a dokihoz :)
Hát igen, gyakorolnak a kiscsajok a kinti vilára, de hogy ilyen sűrűn...nekem eddig nem csinálta... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Halihó!

Hát, itt is kitört a tél!

Orsi: nem hiszem, hogy pont a végén fordult volna keresztbe a babóca! Szerintem, örül, hogy valahogy elfér, nemhogy forgolódjon. :D
A csuklás meg tök normális, Boldi annyit csuklott, hogy voltak napok, mikor végig "zötyögtünk" miatta. :D
Nálunk épp nagy nevelés folyik, vagyis szeretném rászoktatni, hogy aludjon a kiságyában napközben is, ne a babakocsiban, ahogy eddig. Sajna én rontottam el a dolgot, mert nyáron annyira rászoktattam a babakocsiban való alvásra, hogy kint lehessen a kertben, hogy mostanra csak úgy tud elaludni, ha abban tologatom. A baj csak az, hogy mindjárt kinövi a kocsit, már alig fér el benne hason (így szeret aludni). Szóval 3 napja a fektetési időben (de. 10, du. 2 körül) beteszem a kiságyába, ahol fél órát ordít, mire a fáradtságtól elalszik. Nekem a szívem szakad meg, de nem tudom, mi mást tehetnék... (A kocsira szoktatás csak félig az én bűnöm: a doktornő javasolta, hogy legyen sokat kint a levegőn, és ott altassam. Ez meg ugye csak a babakocsiban kivitelezhető...)
Szóval drukkoljatok, hogy hamar megszokja, mert nem bírjuk már sokáig hallgatni a panaszos sírását, és mindjárt megkönyörülünk rajta, és visszatesszük a kocsiba. :shock: (Amiben alig fér el...)

Meséljetek az UH-okról!!!
pussz
odod01
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: