Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Végre vége a hétnek! Hogy viselte a műtétet a kisfiad, Éva? Melyik kórházban voltatok?
Szerintem a fűtés sok minden függvénye. Mi a tavalyi szezonban kb. 100 ezerből kijöttünk egy majdnem 90 nm-es téglaházban (tető nincs is szigetelve),beleértve, hogy néha mi is rásegítettünk kályhával a gázra, és 22-25 fokok voltak, minden helységet fűtöttünk. És ebben benne volt a mindennapi főzőcském is a négytagú családra (a tűzhely is vezetékes gáz). Sokat számít a szigetelés (falak,nyílászárók) és a fűtési rendszer minősége (azt mondják a konvektorok nem igazán családi házba valók).
Én nagyon elhűltem a kutasói árakon, bocsi, de szerintem is elég húzós.Nekünk egy ismerősünk nemrég egy több, mint 100 nm-es téglaházat adott el a főúton (itt a legdrágábbak), vízzel,villannyal, gáz a telken, tégla melléképülettel, kb 1000 nm-es gyümölcsfás telken 3 milláért. Egy másik, két és fél éve egy kb 800 nm-es, két parasztházas telket (egyik sem omladozott)adott 1,2 milláért (ha jól emlékszem).És szintén a főúton tudok egy 130 nm-es, nagyon jó állapotú, teljesen összkomfortos téglaházat 7,5 milláért.A környező falvakban az eladó házak nagy részét nem is hirdetik, ha már hirdetnek, nagyon el akarják adni...15 milla körül kezdődnek a szintes, tetőteres, több, mint 200 nm-es hodályok,öszkomforttal, legalább két fürdővel, garázzsal stb. 3 milláért a városban is lehet kapni rozzant házikót, ezeket lebontják, mert ugye a telek a lényeg..Mondjuk én csak mifelénk vagyok képben, mert az elmúlt pár évben többször is végignyálaztuk az ingatlankínálatot. De pl. Starján környékén tucatszám lehet kapni még ennél is jóval olcsóbb ingatlanokat, csak ugye az a rész egy kissé távolabb esik a fővárostól, de mivel megyeközpont, elég jól ki van épülve.Nem rosszból írtam ezeket,csak tényleg nagyon meglepődtem, nem erre számítottam...Viszont, visszagondolva a képekre: az a környék több pénzt is megér!Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Hát elviselte szegénykém valahogy, csak sajnos most családilag elkaptunk egy hasmenés vírust-na ezért is elegem van Pestből mostmár. Azért gondolom, nálatok nincs ekkora durva vírus-invázió Nógrádban, ugye???
Szóval köszönjük szépen az érdeklődést, azért javulunk!
Árak, fűtés, négyzetméter: fúúú. Zichy, a szezon mondjuk: szeptembertől-márciusig? Novembertől februárig?Kép Én olyan optimista tudok lenniKép. Nekünk nagyon nagy ház egyébként nem kellene, nem bírnánk anyagilag-de kéne pl. patak a közelbenKép, és mi nem akarnánk a faluszélre menni olyan mértékben, mint Virágék, meg még 100 dolgot tudnék írni.
Nagyon jó lenne megnézni mostmár konkrétan, hogy miről is van szó. Ha hétvégén jobban leszünk, talán vasárnap, mi is ellátogatunk Kutasó környékére! A Hollókői iskola nagyon-nagyon szimpatikus! Valami ilyen emberközeli dolgot képzelek én is a kis lurkóimnak!
Egyébként egyáltalán nem akarnánk puccos házat (meg miből is), csak annyi kéne, hogy száraz, jól szigetelet(vagy szigetelhető), ép és azért kedves külsejű legyen. Szóval lehet régi, lehet akár parasztház, bármi, csak egészséges legyen, és álljon a lábánKép!
rizike
 
 


Zichy, még csak most volt időm elolvasni amit a védőnő+költözések+ovik témában írtál, nagyon tanulságos!!! Nagyon jó, hogy figyelmeztettél ezekre, én hajlamos vagyok idealistán hozzáállni dolgokhoz, és tényleg a fenyőerdő illata meg a patak csobogása miatt beleszeretni egy helybe, anélkül hogy racionálisan átgondolnám, mi is a helyzet. Még szerencse, hogy itt a férjem...Kép
rizike
 
 

 
 

Az a baj az alacsony árakkal, h nem mindwegy, miért adják olcsón. 2001-ben, mikor vettük a miénket, voltak uennyiért (2M) sokkal-sokkal jobb állíapotú házak. Összkomfortos, 2 szoba-konyha-fürdő-előszoba-kamra Szécsénkében; aztán egy 3 szoba összkomfortos már nem tudom hol, Szécsénkével az volt abaj, h a ház főútvopnal mellett feküdt, ott zúgtak el a kamionok a ház előtt. Mi van, ha kiszalad a gyerek?? A másik háznál a falu mutatott vmi iszonyú lepukkant képet, ott ültek a munkanélküliek és a khm kisebbség asz árokparton a kocsma előtt. Kutasó meg egyszerűen szép Kép. Nem a világvége, nem lepukkant, nincs olyan ember, akitől félteni kellene a közbiztonságot, kirándulóvidéken van, stb. De ahogy írtam is, a kocsi létszükséglet.
(Éva, Kutasón van patak Kép). Jut eszembe, a környéken Kutasón és Bokorban a legolcsóbb a víz, emrt bokor határában van egy forrás (ÁNTSZ ellenőrzi rendszeresen) és a két falu onnan kapja a vizet. Feleannyit fizetnek/ünk, mint a környékbeli falvak.
Viszont Kutasón gyakice majdnem csak a faluszéle van, mert 5 utcából áll a falu Kép.

(Juteszembe Virág, a vályog nem jelenti, h rossz, sőt! Ha lehetne, én inkább költöznék vályogba, ha jó állapotú. Télern meleg, nyáron hűvös, nagyszerűen szigetel, és egészséges.)

Éva, kíváncsi leszek a véleméynedre Kutasóról. Bár igazából akkor csodaszép, amikor zöldek a dombok-erdők, de ilyenkor is szép Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Elegem van a girbegurba falakból. Kép Most sem tudok egy sarokpolcot feltenni, mert tuti nem derékszögű a fal. Kép
virág78
 
 


Virág, ez azt jelenti, hogy csak görbefalú házakat találtatok?Kép
Fú, Zsóka, ez a víz-hír nagyon feldobott! Viszont tényleg, egy főút melletti ház istencsapása! Tényleg nagyon oda kell figyelni. Mi majdnem megvettünk egy házat Őrbottyánban pár éve, aztán kihívtunk egy egy embert, akinek az a melója, hogy felméri, ténylegesen mennyit ér egy ház, mikor épült, stb., és 2 perc alatt megállapította, hogy egy hevenyészett, ócska, vizes, átalakított, fűthetetlen romhalmaz. Mondanom sem kell, én egész jónak találtam, mielőtt ez a szakember eljött volna. A gyerekszoba előtt diófa, gyümölcsös, kis tavacska...Csak épp lakhatatlan...
Sajnos, hasmenés nem javul, azért reménykedem, hogy holnap tudunk menni Kutasóra!

Mi újság veletek?
rizike
 
 


Virágom,
szerinted a mi mostani, pesti lakásunkban létezik derékszög? Frászt Kép. A sógorom meg a zuram ezen röhögött fél napig, mikor mérték a szobákat a galériához.

Rizike,
Smecta port próbáltátok? Pocsék íze van, de vmi szörpbe bele lehet keverni. Nagyon gyorsan és jól hat.
Anno egy építészmérnök barátunk megnézte a házat (miután megvettük Kép). Annyit mondott ő is, mint amit mi is láttunk, h hát rendbe kell hozni, de nem vettünk sz..t (bocs). Annyit mondott, ha rendbehozzuk, akkor pont árában lesz (vagyis hogy a felújítással nem kell többet költenünk rá, mint amennyibe egy ugyanolyan állapotú ház került volna).
Hm, de jó lenne, ha mi is ott lennénk Kutasón, mikor jöttök Kép. Olyan lelkesedésswel mutogatnám végig a falut Kép.
Lehet, h tavasszal leköltözünk egy kis időre. Kép (véglegesen csak jövőre, mikor a nagyfiam kezdi a sulit).

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Csak egy pár szó, mert sietek! Kép
Éva, gyógyuljatok meg gyorsan! A fűtési szezon szeptembertől májusig, igény szerint,tehát meleget nem szellőztetünk, ellenben ha bejön egy esős-hideg időszak szeptemberben, akkor beindítjuk a cirkót. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek hogy jártunk! Ma este, mikor jöttünk haza, a bejárati ájtótól nem messze "letámadott" minket egy kutyus.Olyan pici, mint egy labda, tündéri volt, a gyerkőcök rögtön leálltak vele játszani - én is. Kép Csak vagy öt perc elteltével ocsúdtunk föl, hogy mégis hol a gazdája... De hiába kerestük, mert nem volt! Azt hittük elkóborolt, így sétáltunk a környéken, figyeltük az embereket, de sajnos seninek nem hiányzott! Alig pár hetes, zsemleszínű, nagyon formás kis fiúkutyus, és nagyon úgy néz ki, hogy kitették. Már remegett a hidegtől, fölvettem, vagy fél órát hurcolásztam,hátha rábukkanok a gazdijára, de semmi... Ez olyan szörnyű! Hazahoztuk őt, de nálunk nem maradhat, nem tudnánk ellátni,ezért végigtelefonáltuk az ismerősöket, sajna senki nem tudta befogadni. Vacak egy helyzet, nem tudom mitévők legyünk. Kép
zichy
 
 


Környéken vmi állatvédők?

Zsóka
zsóka
 
 


Vannak, leg"közelebb" Tarjánban és Vácon, dehát nem a vasárnap este a legalkalmasabb a beszállításra, ráadásul ilyen vacak útviszonyok mellett, úgyhogy ez most nem jöhetett számításba.
Végigtelefonáltuk az összes rokont, állatorvos ismerőst, hátha valaki befogadja, de nem jött össze.Ráadásul ketten is elmesélték, hogy tőlünk két utcára pár napja kiraktak négy kiskutyát,leírás szerint olyanok, mint amilyet találtunk, egy zsemleszínűt elvitt egy bácsi, a többi a kukában végezte..
Alig, hogy hazaértünk, a kutyus elaludt, olyan kimerült volt. Mikor meg felébredt, sírt, dajkálni kellett, mint egy babát Kép. Nem lehetett egyedül hagyni, mert nyüszített, ettől megijedt a kislányom, sírt ő is, szóval tarthatatlan lett a helyzet. Megetettük a kis vakarcsot aztán jobb megodás híján levittem, hogy én is "kirakjam". Kép Azzal vígasztaltam magam, hogy legalább pihent, melegen volt, és evett, ha már többet nem is tudtam adni.Az éjszakai autózást a menhelyre nem tudtuk bevállalni.A ház előtt pont az egyik szomszédom beszélgetett egy ismerősével, odamentem hozzájuk, hátha láttak valakit aki keresi ezt a kutyust.Elmeséltem hogy találtuk és, hogy most nekem kell őt itt hagyni.Erre a szomszéd ismerőse azt mondta, ha már úgysincs otthona, ő hazaviszi, mert falun, kertes házban laknak, nincs kutyájuk és ez a pici amúgy is levette a lábáról. Kép Megmutatta a párjának, gyorsan elnevezték Zsöminek, és már vitték is! Úgyhogy happyvel végződött a történet, hála Istennek!Kép Most megyek, mert a tegnapi kutyázás miatt egy csomó munkával elmaradtam..
zichy
 
 


Azért minden jó, ha a vége jó Kép.

Más: a fiamat beirattuk a hollókői iskolába Kép. És beszéltem a hollókői óvodával is - remélem, az is jó lesz, mert ott még személyesen nem jártunk...

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ez a kutya-történet nagyon megható...
Nekünk is voltak hasonló kalandjaink, egyszer egy nejlonzacskóban ülő kutyát utaztattunk le egy menhelyre a húgommal, vagy 5 órás út volt, erdőn-mezőn keresztül. Meg sem moccant szegény, valami iszonyú sokkot kaphatott, egyszerűen nem volt hajlandó kijönni a zacskóból, nagyon sajnáltuk.

Sajnos, a hétvége a Smecta ellenére hasmenéssel telt, semmit nem tudtunk csinálni. Mostmár kilábaltunk belőle-nem válaszoltatok, Nógrádban is 1000 vírus van? Ott is üresek az ovik ilyenkor?
Zsóka, ti mikor mentek le? Egyeztethetnénk időpontot, és mi is akkor mennénk! Nem tudtam, hogy most lent voltatok! Egyben átruccannánk Hollókőre is, szégyen-gyalázat még nem voltam soha. És milyen a suli?
rizike
 
 


Rizike,
nem voltunk lent, telefonon intéztük Kép. Írtam volna, ha lementünk volna.
Lemegyünk majd vmikor, de nem tudom még mikor, az biztos, hogy febr-ban már nem. Az is lehet, h csak áprilisban...
Iskola: hát többet nem nagyon tudok írni, mint amit írtam. Nagyon pozitívan állnak hozzá mindenhez, remélem, minden jó lesz továbbra is Kép.

Az jó, hogy kiláblaltatok - a hasmars elég veszélyes tud lenni (kiszáradás).

Biztos szép nagy hó van "felénk" is Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok,
óvodakeresés közben megakadt a szemem a topikcímen.
Én is egy Nógrádból elszakadt, de a vidékért rajongó volt pásztói lakos vagyok.(Na és nem csak én, a férjem is) Sok-sok éve már Bp-en élünk, de a szüleinket látogatjuk.
Most csak átpörgettem a topicot, de ha időm lesz, elolvasom alaposabban. Vajon van babanetező pásztói kismama? Kíváncsi vagyok.
Kicsit késő van már, én azt mondom: jó éjt!
Palae
palae
 
 


Palae-sorstárs,
én is egy Pásztóról elszakadz, az ország másik felébe került nöszemély vagyok Kép És néha látogatom a szüleimet Kép
jamina
 
 


Sziasztok!
Nálunk rég nem látott óriási hó van, csak araszolva lehet közlekedni, de valahogy senki sem bánja, olyan szép minden. Kép
Járvány ezen a télen mifelénk nem volt, az én fiam csak egyszer volt beteg, torokgyulladás, de az a kimelegedés-hideg víz miatt.Más ovikban sem voltak nagy hiányzások, ahogy az ismerőseim mesélik. Gyógyuljatok meg Éva!
Zsóka! Tök jó, hogy ilyen segítőkészek a suliban! Gondolom mindenki ismer mindenkit alapon kellemes caládias légkör lehet. Kép
Nálunk holnap-holnapután lesz nyílt nap az oviban, mi is megyünk a leányzóval. Nem mintha nagyon ismerkednie kellene a kisasszonynak! KépLesznek játékos foglalkozások,egész délelőtt maradhatunk, én már nagyon várom ! Kép
zichy
 
 


Szia Palae, üdv a topikban Kép!

Zichy,
ez nagyon jól hangzik Kép. Nálunk (itt Pesten) nem volt ilyen nyílt nap, élveztem volna én is Kép (mondjuk szuper ovit fogtunk ki).
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Hétvégén (hacsak megint nem jön betegség), megyünk Kutasóra meg a környékére! Úgy örülök! Kár, hogy nem lesztek, Zsóka-hova érdemes bemenni kérdezősködni? Bolt,templom, korcsmaKép?
Zichy, köszi, meggyógyultunk!Kép
Klassz, hogy nincs tele vírussal a megye, mi azért lettünk extra érzékenyek erre, mert szegény kis manómat augusztusban letámadta egy hasmenésvírus (addig makkegészséges volt), és azóta szinte folyamatosan beteg...Kép Remélem ez a mandulaműtét segít mostmár. Nem is nyavalygok többé.

Évó
rizike
 
 


Szerintem kapjátok el az utcán lézengőket, hogy hol van a faluban eladó ház Kép. De ha senki sem lesz az utcán, akkor csengessetek be vhová, ahol füstöl a kémény. Szuilveszterkor sétáltam utoljára végig a falut, legalább öt házra volt kiírva, h eladó. És tudok olyanról, ami eladó, de nincs rá kiírva. A szomszédban, Cserhátszentivánon is nézzetek körül, szép kis falu az is, biztos, h ott is van eladó ház.
És biztos (láttam kiírva) hogy van Alsótoldon is (és gondolom Felsőtoldon is), de azok olyan tucatfalvak. Cserhátszentiván és Kutasó viszont szépek Kép.
Kutasó nem nagy falu, ha minden utcát végigjársz,sétálva, akkor is egy óra alatt bőven végeztek Kép.
Drukkdrukkdrukk! Kép (hasmars ellen is)

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Nagyon jól sikerült az első nyílt nap, tele vagyunk élményekkel! Én arra gondoltam, hogy afféle ovibemutató lesz a jövőbeli kis tagoknak és szüleiknek, de félreértettem, mert arra szolgált, hogy a szülők picit belekukkantsanak a csemetéik és ovónénijeik mindennapjaiba. A mi csoportunkból a szülők több, mint fele ott volt, ami munkanap délelőtt nem kis teljesítmény!
Volt kreatív foglalkozás (mint minden csütörtökön), kis csoportokban folyt, akinek épp kedve volt bekapcsolódhatott. A fiam maradt ki egyedül, mert a többszöri invitálás ellenére a hugijával való játékot választotta, mire rászánta magát mégis, már összepakoltak. KépKözben a többiek játszottak, sokan a szülőkkel. Utána sportos-megmozgatós játék következett, mivel a nagy sár miatt (elolvadt a hó Kép)nem lehetett udvarra menni, zenével, karikával, székkel tornáztak, nagyon ügyesek voltak a lurkók! Utána még egy szabad óra ebédig, amikor már én is bemelegedtem a játékba, mert a végén én maradtam az egyedüli szülő.. Kép Nagyon jó képességfejlesztő társasjátékokat hoztak elő a gyerekek és a nehezebbeket is olyan ügyesen megoldották, hogy öröm volt nézni! Megvallom nagyon élveztem! Kép Ebéd előtt két ünnepeltet köszöntöttek, egy kisfiúnak szülinapja volt, a fiamnak meg névnapja és mi is részt vehettünk az ünnepségen.Volt zenélő torta és közös éneklés. Ilyenkor a szülők szoktak bevinni tortát, nasit, üdítőt amiből ebéd után kínálnak a köszöntöttek. A lányomat csak erőszakkal lehetett hazavontatni, az volt a szerencsénk, hogy több gyerekért jöttek ebéd után, így nagy nehezen hajlandó volt távozni. Neki egyébként is nagy gondja, hogy miért nem maradhat ő is ott, mint a többiek, de még kell várnia.. Mindezek után izgatottan készülünk a következő napra. Kép
zichy
 
 


Sziasztok!
Zsóka, köszönöm az üdvözlést, de azt nem ígérem,hogy aktív tagja leszek a topiknak. A gyerekek nappal nem engednek a géphez, az alvásidőm csorbul, ha netezek.

Jamina,
"rádkerestem"! Látásból ismerjük egymást! Azazhogy én emlékszem Rád. Én is 74-es vagyok, csak reggelente különböző kapun mentünk be a suliba.

Zichy, tök jó, hogy ezt az ovis élményt leírtad. Nálunk is aktuális a téma, épp a környék ovijait látogatom sorba. Nagyon izgulok a beszoktatás miatt. Pedig hol van még szeptember.

Palae
palae
 
 


Palae, és én emlékezhetem Rád? Hol nézhetlek meg? Kép Osztálytársas volt Tóth Móni meg Kiss Maris pl?
jamina
 
 


Sziasztok!
Palae! Most nézem, hogy mikor írtál.. szoktál te egyáltalán aludni? Kép
A mai napunk is nagyon szuper volt,annyira meghatottak az ovó nénik! Szépen zajlott a délelőtti menetrend, mikor kaptam egy telefont és mindent otthagyva rohannom kellett a város másik végébe, azonnal - kocsi nélkül kb.3 km-t! Jelentettem az ovó néninek, hogy sajna van egy sürgős ügy , erre ő mondta, hogy menjek, a gyerekeim felől ne aggódjak (a kisebb is ott hancúrozott a többivel). Mire visszaértem, a lányom a többi lurkóval megebédelve, a nagyok ritmusát felvéve épp lefekvéshez készülődött. Kép Már sokszor tapasztaltam, hogy segítőkészek, rugalmasak az onónők, tényleg a gyerek érdeke az első,de a mai kedvességük ... na, mondom, meg vagyok hatva! Kép Ráadásul végképp meg lettem győzve, hogy a kicsivel nem lesz gond a beszoktatás,már most vígan cikázik a nagy épületben és ficánkol a gyerkőcök közt!(Rólam teljesen megfeledkezik!) Nálunk az a gond, hogy messze van még az ősz, mikor teljes jogú tag lehet. Kép
zichy
 
 


Jamina,
nem hiszem, hogy emlékszel rám. Az említettek az évfolyamtársaim voltak. Képek a párom gépén vannak, de majd teszek fel.
Zichy, szoptatni kelek éjjel. Na nem mindig. Mostanában betegek voltak a csajok, és sokat virrasztottam. Összekócolódtak nálam az éjjelek és nappalok. Rendet kéne rakni...
palae
 
 


Szia Nógrád!Kép

Már többször írtam, de az utóbbi napokban nem volt a top-on a Bnet...
Voltunk Kutasón meg Cserhátszentivánon, nagyon tetszettek, tényleg van hangulatuk-viszont az út naponta kétszer túl hosszú lenne. A férjem amúgy is sokat autózik nap közben, még plusz 2, 2 és 1/2 óra már elviselhetetlen lenne. Én meg megzakkannék estig egyedül a gyerekekkel... Közelebb kell körülnéznünk, láttunk az út mellett a hegyoldalakban falvakat, de nem tudunk róluk semmit. Ha minden jól megy, megyünk arrafelé körülnézni. Most itt szerencsétlenkedünk a 2. emeleti körfolyosón a kisfiammal, aki járni tanul, és elképzelem, milyen lenne ez egy tavaszi kertben...
rizike
 
 


Ó de sajnálom... Rizike, nem zakkannál meg, én is ott leszek Kép!
Mi hamarosan (ahogy tavaszodik) lemegyünk, lent leszünk egy-másfél hónbapig. Mindenkit szeretettel látunk! Kép

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka, tavasszal beállítunk hozzátok!Kép
Ti hogyan veszitek azt az akadályt egyébként, hogy az égvilágon senkit nem ismertek a faluban, vagy a környéken? Vagy vannak már ismerősök? Ez a hétvége kicsit máshogy sikerült, mint képzeltük, nem tudtunk útra kelni háznézőbe-és nagyon sokan nyavalyognak a fülembe, amit nagyon unok, hogy hogy akarok én 10 milla alatt jó házat venni. Amibe bele lehet költözni. Jó lenne ha találnánk végre egy házat, és nekem lenne igazam!
rizike
 
 


NAhát, hogyan nem vettem én észre ezt a hsz-t?

Rizike, lassan készülődhettek Kép. Nemsokára lemegyünk.
Ismerősök: hát a közvetlen szomszéd gyakorlatilag azonnal ismerős lett Kép. Aztán összeismerkedtünk a falugondnokkal, ő újította fel a házat végül. Amikor körbenézelődtünk (házvétel ügyben) szintén megismertünk pár embert. Aztán szokott lenni máj elsején (illetve máj 1-et együtt ünneplik az anyák napjával!) falubál vagy mi, afféle sátoros buli, kajával. Aug-ban szintén. Tavalyelőtt, amikor átadták az orvosi rendelőt, volt szintén sátoros buli, pörköltek (birka, vaddisznó, sertés /vagy marha, nemtom/), asszonykórus (édesek voltak nagyon, és gyönyörű népviseletben votlak), akkor is ott volt az egész falu.
A múltkor bementem a boltba, kérdezik, hogy jó meleg van-e már. Mondom igen. Mert "nézték, mit égetünk, olyan fekete volt a füst." (Kiégette a kéményseprő a kéményt.) Ezen jót nevettem, mondjuk biztos hogy megy a pletyka (hol nem?), másrészt viszont nagyon jó, h figyelnek a dolgokra, biztos észreveszik a betörőt is.
Biztos írtam már, de én még olyan helyet most Magyaro-on nem láttam, ahol nyitvahagyják a kaput/ajtót! Mármint nem zárják kulcsra napközben sem. Na itt ez így van.
Meg azt is vedd figyelembe, h ezt mi nem most vettük, hanem 2001ben, csak most lett pénz a felújításra.
Ja, szilveszter napján is volt vmi összeröfi, virsli, minden, de azon nem voltunk ott.
10 milla alatt tutira kaptok házat!
(Kutasó még mindig nem? Reménykedem, hátha emgtetszik nektek Kép!)
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Teljesen elmerültem egy másik topikban, nem is tudom, mikor jártam itt utoljára, bocs! Kép

Most, hogy itt a tavasz, rámjött a nagytakarítás, selejtezés, hamarosan kertezünk, ezzel múlatom az időt. Kép Jól vagytok? Mikor jöttök Kutasóra? Többiekről tudsz valamit? Látom, egy picit megállt a topik...
zichy
 
 


Szia,
nagytakarítás: nekem is kellene, de van helyette más Kép. Éjjel a kisfiam 87 hónapos) köhögött, órák hosszat, viszem nemsokára a dokihoz. Nagyon félek, h tüdőgyull. Mosatanában sok ilyen esetről hallottam, h a köhögésen kívül más tünet nem volt...
Kutasó: mihelyt tartósan jó idő lesz, megyünk. Remélem, ápr közepétől már jó idő lesz. Vagy még hamarabb Kép.
Nálatok az ovival mi a helyzet? Voltatok azóta? Vagy csak a nyílt napon? Ősszel kezdi az ovit a lurkó?

Vollard szerintem babázik, a többieket nem tudom, a nevüket sem láttam máshol... (Bár igazság szerint csak pár topikot nézek, a te nevedet is véletlenüól láttam emg).

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!

Remélem semmi komoly nem lesz a kisfiaddal, bár a köhögés sem valami kellemes! Kép

Oviban volt két nyílt nap, persze végig ott voltunk! A hónap végén beíratás, aztán őszig várnia kell a kisasszonynak.Persze a fiamék csoportjába minden nap bemegy, de ez sajna nem elég neki, mert egész napra még nem maradhat.. Kép

Mi is várjuk a jó időt, mennénk kirándulni meg már ültetni kellene, csak még nagy a sár.
zichy
 
 


Szia Zsóka!

Meggyógyultatok? Milyen volt a Húsvét?
zichy
 
 


Szia Zichy,
bocsi, h csak most írok, de pont akkor utaztunk el, amikor írtál. Kép
Ingázunk most Nógrád és Pest között, kb hetetne-10 naponta.
Nagypon jó Kutasón, nagyon élvezi az egész család. Jó léevegő, csönd, nyugalom. A nagyok a zurammal fát ültetnek, meg kint szaladgálnak ( a zuram nem szaladgál Kép), én sajna bent a kcisivel, mert ő (megint) beteg... Nagyon remélem, vége ennek a sok betegeskedésnek, mert már elegem van.
Sajna Kutasón netem nincs, ezért írok ilyen ritkán.
Ha netán vki arra jár, szívesen látjuk Kép. Könnyű minket emgtalálni abban a pici faluban Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!

Most én nem írtam, mert csak ritkán kukkantok be ide.
Örülök, hogy jól érzitek magatokat! Most aztán tényleg lehet élvezni a szép időt és a vidéket! Gyümölcsfákat telepítetek? Konyhanövények, virágoskert is lesz? Most elég változékony az idő felénk, sok eső is esett, de ilyenkor kell is a friss vetésnek.

Köszi a meghívást, nagyon kedves vagy! Kép Mi szoktunk sokat kirándulni, így nincs kizárva, hogy meglátogatunk benneteket! Kép
zichy
 
 


Lányok,
Zichy,
gyümölcsfák, díszfák, egyebek Kép. (körte, vadgesztenye, mályva, stb stb). Konyhakert csak icikepicike lesz, virágoskert pedig már van Kép.


Zichy,
máj 21-én traktormajális lesz Bokoron (-ban?) ami a szomszéd falu. Muzeális értékű traktorok (engem ugyan nem nagyon érdekelnek, de szavarma, némelyik táényleg gyönyörű volt!). Ha esetleg érdekel (vagy a zuradat), gyertek el, és találkozhatunk Kép.
Amúgy meg: dersu_uzala kukac freemail.hu. Írnék szívesen elérhetőséget!
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Biztos nagyon csinos portátok lesz! KépNálunk csak megyfák vannak, meg a ház előtt fenyők. Kép

A traktoros bulit nem ígérem biztosra, mert előtte és utána való napon is van egész napos programunk. Minket minden érdekel, úgyhogy tutira tetszene! Kép

Írj, ha van időd, bár mostanában nekem nehéz volt ide bejutni a babanetre, de remélhetőleg sikerült megjavítani! Kép Szia! Zita
zichy
 
 


HalihóKép
Olavassa még valaki ezt a topicot?????
Kicsit kihaltnak látszikKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok,
nemigen babanetezek már, de ha fellendülne a forgalma, ígérem, a topikba gyakran bekukkantanék! Kép

Gyakoraltilag húsvét óta itt lakunk, kezdünk belejönni Kép.
Ami meglepetés volt: a faluba az idén nyáron vewlünk együtt 3 pesti család költözött le, végleg,t ehát nem nyaralni, a 3 családban összesen 8 gyerek Kép.

Hopllókői iskola, óvoda: szuper. Az iskolában a szakköröket, amiket lehetett, betették délelőttre, h ne kelljen a kisiskolásoknak még a délutánt is bent tölteni. Naponta 5 órájuk van, de egyrészt az ötödik mindiog torna, másrészt a heti öt napból 3 napban van lyukas órájuk... Rendszeresen feljárnak a várba, a falumúzeumba.

Szóval egyszerűej szuper!
És belejöttem a vezetésbe is Kép.
üdv mindenkinek
ZSóka

És ha vki magánban akarna írni: dersu_uzala kukac freemail.hu

Zsóka
zsóka
 
 


Szisztok!
Én is Nógrádi vagyok, Dorogházi. Én most állok a babavárás előtt, és nagyon szeretném, ha most sikerülne a projekt. Pásztóra járok dokihoz. Ahogy olvasgattam már vannak köztetek babás anyukák, remélem és is az leszek már nemsokára.
Üdv mindenkinek

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Sziasztok, Szia Dinadin!

Tudsz már valamit a projektről? Mi most kezdtünk próbálkozni. Nincs nőgyógyászom, szeretnék Pásztóra járni. Tudsz nekem infót adni az orvosodról? Pl. milyen napokon rendel, be kell-e hozzá jelentkezni, stb.
Előre is köszönöm.

Ui.: Ha bárki tud valamit a pásztói dokiról, szívesen fogadom.
Sziasztok.
user
 
 


SZiasztokKép

UserKép
Én ugy tudom hogy dinadin már terhesKép
A babaprojekt állók ide című topicba írogat!!

Te honnan írsz?
Írsz magadról egy kicsit bővebben?!
Én Balassagyarmaton szültem én mindennel meg voltam elégedve, mint orvos és mint a
csecsemősökkel!!
Én a pásztói kórházat nem ismerem

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok.
Nagyon örülök, hogy dinadinnak összejött, majd kicsit beleolvasgatok abba topicba is.
Magamról annyit, hogy Bátonyterenyén lakom. 2004-ben már volt egy terhességem, de sajnos elhalt a pici. Akkor Salgótarjánba jártam magánrendelésre, és nagyon nagyot csalódtam az orvosomban. Tudom hogy nem lehetett volna megmenteni a terhességemet, de mikor vérzési panasszal kerestem fel a 8. héten, azt mondta biztos megszakadt egy hajszálér, és rutascorbint írt fel. Végül a 11. héten műtöttek meg, akkor az ultrahang kimutatta, hogy kb. 7 hetesen elhalt a magzatom. Nagyon nagy kínokat éltem át, de most már úgy érezzük a párommal, hogy itt az ideje újra próbálkozni.
Már most reménykedek, mert hányingerem van, és túl fáradékony lettem, valamint a hasam is néha "feszít". Igaz, még bennem van a félsz, hogy ismét így járhatok, de remélem szerencsém lesz.
Edinka te is írsz kicsit bővebben magadról?
User
user
 
 


Szia userKép

Én Balassagyarmat mellett lakom!!!(Õrhalom)
Kislányunk Viktória 2005 Április 21 én születettKép
A Balassagyarmati kórházban!!
Dr.Pap-nál, aki szerintem nagyon jó orvosKép
CSak ajánlani tudomKép
HA majd tervezük a kistesót, tuti megint hozzá fogok majd járni!!!
Férnél vagyok, és egy győnyőrű kiscsaj anyukája vagyokKép
23 éves vagyokKép
A többi a profilomba

Sajnálom a vetélésedet, én szerencsére nem éltem át egy ilyen szörnyűséget mert nekünk Viki az első probálkozásra össze jött!
Orvosból sajna vannak ilyenek akik csak legyintenekKép
De kívánom hogy minnél előbb pocakos légy ujból!!!
Ha jól veszem ki a szavaidból akkor lehet hogy terhes vagy???
Hú, akkor mennek a mega drukkokKép Kép
Tesztelsz?
Vagy még vársz egy kicsit!!!

HA kiváncsi vagy lányomra és rám akkor kattints
a nevemre, és megjelenik a profilom azon belül meg a saját albumomraKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka!

Végignéztem az albumot, könnyes szemmel, mosolyogva. Olyan édes a kislányotok!
Milyen jó, hogy a nagy pocidat is megörökítettétek!Kép

Az az igazság, hogy B.gyarmat elég messze van tőlünk, így vagy Pásztón, vagy Salgótarjánban kell orvost találnom. Ez nagyon nehéz dolog, mert kb.5 évig egy orvosom volt, de hozzá nem akarok visszamenni, márcsak azért sem, mert utólag kiderült, hogy nem is vállal szülést, csak gondozást.

Nagyon jó lenne, ha már sikerült volna összehozni a bébit. Most is annyira hányingerem van, hogy még az ebédtől is elment a kedvem. Az a baj, hogy még csak a 22. napon vagyok, nem merek tesztet csinálni, csak jövő csütörtökre várható a miki.

Nagyon sok boldogságot és örömet kívánok a kislányodhoz, és egyébként mikor szeretnétek mellé kistesót?

User
user
 
 


USERKép
Köszönöm a volt poci dicséretetKép
A poci még mindig megmaradt, igaz már nem akkora
de már nincs lajójaKép
A kistesóKép
Nagyon szeretnék Vikinek egy kisöcsikét, de mostanában nagyon eleven a kiscsaj így elgondolkozok rajta, hogy mikor is válallaljuk kistesót!!
De én,kb 2-3 év mulva szeretnémKép

És kibirod csütörtökig,hogy ne tesztelj????
De gondolj bele ez a hányinger lehet, hogy nem is attól van, hogy terhes lennél hanem lehet hogy mástólKép?
A cicid nem érzékeny??
Nekem első tünetem ez volt, utánna a hányinger!!!

De hidd el így ismeretlenül is nagyon örülnék ha már egy iciri-piciri baba lenne a pocidba!!!
Akkor csütörtökig mennek a drukkok!!!
Mensi előzökKép

ApropóKép
Te nem tudsz magadról képet fel tenni!!!?

most menenm kell
vigyázz magadra

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka!Kép

Bocs, hogy csak most írok.

Tegnap reggel csináltam egy tesztet, és mit várhattam volna? NegatívKép
De még a remény bennem él jövő hét végéig.

Már nincs hányingerem, és valószínű, hogy az ételektől volt amit összeettem. Szedem az elevitet, és mintha megkétszerezték volna az étvágyamat.
Muszály visszafognom magamKép

A cicim sem érzékeny, úgyhogy a nagy bizonyosság, hogy az első hónap próbálkozás után baba lesz a pociban kezd szétfoszlani, de fő az optimizmus.
Nektek mikor jött össze a kis Viktória?

Próbáltam képet feltenni a profilomba, de valami miatt mindig hibaüzenetet kaptam.Kép
Még próbálkozom.

Légy jó, Kinga.

Ui.: Az user nevet teljesen véletlenül kaptam. Eredetileg Bingi néven szerettem volna bejelntkezni, de mindig olyan üzit kaptam, hogy az user név már foglalt, próbáljak meg mást beírni. Erre beírtam, hogy user, és elfogadta. Ennyi a rövid történet.
user
 
 


Ennyit az angol tudásomról.
User annyit tesz, hogy használó.
Nem minősítem magam.Kép
user
 
 


Sikerült felraknom egy képet.
User
user
 
 


Sziasztok!

Látom feléledt a topicKép
A szülészetek, kórházakon belül a Salgótarjáni kórház cimü topicba szoktam rendszeresen irni, mostmár 3-an vagyunkKép Ha van kedvetek nézzetek be oda is. Én Salgótarjánban élek, két gyerkőcöm van. Liliána 2003.03.24-én, Dániel 2005.08.22-én született. Mindkettőt itt szültem (Horváth dokinál) és én nagyon elégedett voltam mindennel.

User
Ne add fel, nekem Lili kerek 1 évre sikeredett be, Dani elsőre...
Ha van kérdésed a kórházzal, dokikkal kapcs-ban irj és megpróbálok segiteniKép

Edinka
Tündéri a kislányodKép

Sziasztok
Mókuska Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: