Új privát üzeneted érkezett!

Szia Vikimano vagy Mari,hogy szólítsalak?Szerinted mi nem ismerjük egymást?Anyós pajtit biztos ismerem,majdnem mindenkit ismerek Vaskúton,itt lakoooooooook már pár éve.Anna cuki nő,mint egy felnőtt csak minibe,majd teszek fel képet,ha sikerül.Márciusban mehet csak oviba,mivel nincs még 3 éves és Vaskúton nincs minicsoport,csak tudnám-miért.Párszor elvitte Bajár A Czirfusz utcai családi napközibe vagy mi a neve,3-4-szer jól érezte magát,utána már nem akart menni,én meg nem erőltetem.Remélem a vaskútiba majd lesz kedve menni!Testvére?Nem hiszem.Az eleje nagyon-nagyon,(mármint a szülés után)rázós volt.Majd egyszer leírom.Nem akarok senkit elijeszteni,látom vannak boldog kismamik is közöttünk.Mi tornáta indulunk A nnával nemsokára,olyasmi asszonytorna,de jó és élveezzük,nekünk ez a lényeg.Szia,üdv a csemetéknek,Írj ha van kedved,meg mások is írhatnak.Nagyon jó levelet kapni,meg olvasni.
szelva
 
 


Sziasztok!

Üdv Szelva!
Gabi e-mail címem: venneedit@freemail.hu
várom a tel.számodat.

Betöltöttük szombaton a 31. hetet. Minden ok. A baba rendesen boxszol, de inkább a fenekét és a lábát dugja ki.
Ma hatalmas elhatározással neki álltam mézeskalácsot sütni. Nagyon jól sikerült, de iszonyatosan elfáradtam, fél 10- du 2-ig tartott "csak" be. Közben persze a kb. 2 hónapja nem látott védőnénim is megjelent. (pont jó időpontban) nyakig voltam a mézeskalács-tésztában.
Nálunk a férjem öltözött be (megkérték) Mikulásnak és ment a szomszéd kisfiúhoz. Nagyon jól szórakoztam, Ő (férjem) kevésbé. Ez volt az első ilyen "fellépése".
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Szelva!
Írj a Bajai Szülészet topicba!
Gabi.
gabriela
 
 

 
 

Szia Gabi.Nem igazán a szülészettel kapcsolatos bár ott kezdődtek a problémáim úgy gondolom.Szülés utáni depresszíó talán,pontos diagnózist senki sem aott róla.Nem akarom vele a kismamákat riogatni.Egyszer lehet,hogy erőt veszek magamon és leírom,bár lehet,hogy egy könybe jobban beleférne.2 évig tartott mire kínkeservesen kikecmeregtem belőle.Inkább kellemesebb dolgokról írok majd.Csetelni nem szoktál?Jó éjt mindenkinek.
szelva
 
 


Sziasztok!
Edit! Nálunk a volt férjem öltözött be mikulásnak, és jött el hozzánk. A nagyok is nagyon örültek. Pedig ők aztán már tényleg nem hisznek benne! Márk meg annyira a hatása alá került, hogy el sem tudom mondani! Jó dolog ez a Mikulás
Szelva! A Mari tökéletesen megfelel.
Anyós:
Biztosan ismered, a Damjanich utcában lakik és Tolnai Erzsébetnek hívják.
Az egyik melletünk lakó csaj is vaskúti, Péterné Gabi. A Délhúsnál dolgozik.
Ja és az asztalosunk is vaskúti.
Nos többek között ezért is jó ez a topic, legalább összeszedjük az ismerősöket.

Én szoktam chatelni, de a msn-en. Ott beszélgetni is lehet, és vebkamerát is feltelepíteni. Az ottani címem: mano0504@hotmail.com
Mennyibe kerül a családi napközi? Milyen? Én naponta megyek el előtte, amikor Márkot viszem a Damjanich utcai oviba. Olyankor Gabinak is integetek a Kálvária utcába!:-)
Ditke!
Mézeskalácsot sütöttél??Már régóta szeretnék, de nincs rendes receptem. A tied puha lesz? Ha igen, írd le légyszi!! Amúgy nagyon ügyes vagy!!!!
Te már megvásároltátok a karácsonyi ajándékokat? Én még sehol nem tartok!! A délelőttöm munkával telik, délután meg alig birom utolérni magam!! Pedig annyira szeretek ilyenkor nézelődni. Minden csupa karácsony!
Na megyek, mert még vasalok, aztán vihetem Viktort különórára.
Puszi nektek!
Mari
vikimano
 
 


Nagyon egyszerű a mézeskalács tészta, és nagyon finom puha lesz. Nagyon sok lesz belőle!!!!
A recept a következő:

80 dkg liszt
30 dkg porcukor
5 dkg margarin
5 dkg mézeskalács fűszerkeverék (én 1tasakkal teszek bele és az is bőven elég!!!)
2 teáskanál szódabikarbóna
4 egész tojás
4 evőkanál méz

Összegyúrni, fél órát pihenetetni.
2-3 mm vékonyra nyújtani (ne legyen vasatagabb, mert akkor nagyon ducik lesznek és elveszítik a formájukat)
1 tojással megkenni a tetejüket és előmelegített sütőben kb 5-6 perc alatt megsültnek. (én fél dióbelet is szoktam a tetejére tenni.)
Ha kihűlt díszítheted 1 tojásfehérjéből 15-20 dkb porcukorból éd 3-4 csepp ecetből keményre vert habbal. Ha kihűltek, egy jól záródó dobozba tedd, egyébként a levegőn megkeményedik.

Kép

Kép
ditke75
 
 


Szia Mari.Üdv. a gyerekeidnek és a télapónak.Hát kifogott rajtam a válaszod,névről nem ismerem fel anyósod,pedig én is a Damjanichba lakok.Milyen volt a Bochkor-Boros?A napközi ovi nekem szimpi,a Marcsi ovonéni is,de csak sajnos nekem Annának,nem jött be.Egy napra ebéddel,tízórai,uzsi,tae napközben:1200.ft.Hetente kétszer kibírtam volna.Amúgy óránként azt hiszem 200.ft.Amit írtál a csetről bocsi nem értem,mi a címe a lapnak?Leírod,hogy lépjek be?Milyen ott a társaság?Webkamerám nincs,de úgy gondolom,hogy nekem nélküle jobban megy,feltéve,ha nem ismerem az illetőt/ket.Csak délelöttönként dolgozol?jó éjt.Apropó:mézeskalács?Kipróbáltad?
szelva
 
 


Sziasztok!

Szelva a mézeskalácsot minden évben megsütöm és nagy sikere van, nagyon finom és puha.

Holnap leszünk 32. hetesek.
Tegnap voltunk doktorbácsinál (Mátrainál). Megint kismillióan voltak, mint kiderült hétfőn nem volt rendelése.
Januártól csak időpontra lehet menni (hála Istennek). Nem kell legalább kint fagyoskodni órákat a rendelés előtt, ha emberi időben szeretnél végezni. Én január 3.-ra kaptam időpontot 3/4 2-re.

A baba szépen fejlődik 1800 gramm-os, és nagyon virgonc, hatalmasakat boxol, főleg éjszaka, amikor az anyukája egy kicsit pihenne.

A kari ajándékokat majd vasárnap vesszük meg. Úgy tervezzük elmegyünk Kmétre, egy kicsit szétnézünk és bevásárolunk mindenkinek.

Sziasztok!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
A mézeskalács receptet köszi!!! Leírtam és a nagyfiam vállalta, hogy ő megsüti. Persze én állítom össze a tésztáját, aztán már ő szaggatja ki. Viktor már harmadik éve süti a sós túróst, neki az a kedvence. Még a szomszéd srác is átjön, és segít. Bezzeg otthon nem!:-(
Szóval ha jön a téli szünet, lesz itt sütés ezerrel!!
A Bochkor és a Palik itt húzott el a ház előtt. 5-re igérték, hogy jönnek a Shell kúthoz, de 9 órára értek ide. Még szerencse, hogy a házunk kertje a Szegedi útra néz, így aztán onnan integettünk nekik.
A msn, a www.msn.com címen találod meg. Ez egy program, amit ha letöltesz a gépre, telepítés után tudod használni. Nem teljesen olyan, mint a chat.hu, vagy a többi chat-es honlap, mert itt Te választod meg a partnereket. Na most aztán fogalmam sincs, világos voltam-e, de ha megadod a mail címed, akkor elküldöm neked a pontos címet.
Anyósom a 13 szám alatt lakik. Te?
Igen, délelőtt dolgozom, de sokszor hazahozom a munkát délutánra is, mert annyi van. Muszáj, kevesen vagyunk és a határidőket akkor is tartani kell.
Ditke!
Ennyien járnak a Mátraihoz? Nem is hittem volna. De jobb, ha időpontra mész, akkor legalább nem kell sokadiknak várazokni. A kis virgonc baba hagyhatná a mamáját pihenni, mert ha kibújik, akkor erre már alig lesz alkalma. De erről nem szívesen beszélek, nem akarlak elriasztani. Vigyázzatok magatokra, ha mentek Kecskemétre!! És számolj majd be, hogy mit tudtatok vásárolni.
Megyek, megmosom a fejemen lévő tollat, aztán még játszunk Márkkal és alvás. Hosszú volt a mai nap.
Puszi Nektek:
Mari
vikimano
 
 


<font color="ff0000">Szia lányok.Ditke én is a Mátrainál szültem,elötte meg ezer éve hozzá jártam,első betegei között voltam.Ennek nagyon örülök,hogy ráérzett a bejelentkezésre,már majdnem minden orvos így csinálja.Nem tudod zelefonon lehet időpontot kérni?
Mari én a 106.alatt lakok a Szőlőfüt vendéglővel srégen szenben.
Mézeskalács recept,jegyezve,valószínű kipróbálom.
Ditke,szerinted nem lehetne a zöldkeresztbe vagy az ambulancián kirakni ezt az internet címet?Talán lehet,hogy sokan nem ismerik?Valóban jobb lenne ha többen lennénk,bizti pörgősebb lenne.Jó hétvégét mindenkinek.Lehet,hogy azért benézek.Sziasztok.</font>
szelva
 
 


Én kirakhatom a net címet, de én Kalocsára járok tanácsadásra, mert itt lakunk.
A bajai kórházban akkor jártam, amikor a sógornőm szült. Ők Baján élnek. Ma voltunk éppen a keresztfiam 5. szülinapját ünnepelni.
Hát elég volt mára. Éjjel szinte semmit nem aludtam, már megint.Délelőtt nyakunkba vettük a várost, hogy a babaszobába szőnyeget vegyünk. (Persze sehol semmi) Délután Baja. Egy kicsit elfáradtam. Lehet, hogy megfürdök és megpróbálok aludni, hátha....
Sziasztok!
Jó hétvégét!

Kép

Kép
ditke75
 
 


Lányok! Mindenkinek van email címe? Mert létre lehetne hozni egy levelezőlistát is csak bajai kismamáknak. Én vállalom, hogy megcsinálom, ott pörgősebben tudnánk levelezni.
Ditke, szerintem az sem baj, ha kalocsai az illető, hiszen itt vagyunk a közelben.
Szoktál bemenni a melóhelyedre? Azért kérdem, mert elhagytam Korsós Hajni telcsiszámát!:-(
Ha találkozol vele, légyszi mondd meg neki, hívjon fel!!! ( Priki, elég ha ezt mondod neki )
Szilvi!
Tudom én is hol a Szőlőfürt. Ha megyünk arra, akkor megnézem hol laktok.
Mi a Szegedi út - Ipartelepi út kereszteződésénél, fent a dombon, az első új ház a zajvédő fal mögött. Piros a tetőnk és sárga a ház.
Ditke!
Elfelejtettem mondani, hogy én állandó alvási zavarokkal küzdöttem a terhesség végén. Bezzeg amikor meglett Márk, tudtam volna aludni akár 1 hetet is egyfolytában, de akkor meg nem lehetett.
szóval átérzem a problémádat, de kitartás, nincs már sok hátra.
Amúgy én dögrováson vagyok. Márk hazahozott egy kis vírust, pénteken mentünk az orvoshoz. ( a mi orvosunk Dr. Győri Sándor bátmonostori házi orvos) Azt mondta, hogy ez most járvány, tehát mi is elkaphatjuk. Hát szegény Mákos szombaton és vasárnap délelőtt óránként ment vécére. Aztán ahogy jött, el is múlott neki. Dávid is elkapta, rajta már vasárnap átment, én tegnap kezdtem. Jó kis fogyókúra, az tuti!
Vigyázzatok magatokra, és a babákra, gyerekekre.
Puszi!
Mari
U.i.: megcsinálom a bajai listát. a címet ide kiteszem. Ha úgy jó.
vikimano
 
 


Sziasztok!
Majd jelentkezem.Most sietnem kell,de olvaslak Benneteket.
Gabi.
gabriela
 
 


Szelva! Ird meg a email címed és felveszlek a lev.listára.
Gabi és Edit! Nektek küldtem meghívót. Arra kattintva megkapjátok a visszaigazolást a felvételről. Ha valami nem egyértelmű, akkor szóljatok.
Mari
vikimano
 
 


Szelva! Ird meg a email címed és felveszlek a lev.listára.
Gabi és Edit! Nektek küldtem meghívót. Arra kattintva megkapjátok a visszaigazolást a felvételről. Ha valami nem egyértelmű, akkor szóljatok.
Mari
vikimano
 
 


szelva
 
 


Sziasztok!
Végre géphez jutottam!Megvan a 4 D UH-nk,rendben van .Nem látott a doki semmi eltérést hál' Istennek!Egyébként Tankó nagyon rendes volt,le a kalappal.A video 8.000 Ft volt.Most vagyunk 20 hetesek.A "vastag" hasfalam miatt kissé homályos a felvétel!Legyetek jók,Gabi.
gabriela
 
 


szia Gabi.Véletlen benéztem ide is.Nem akarsz átjönni a prímlistára?Mari felvett téged is ugye?Mi már jártunk ott.Nézz át.Ha van msn-ed és gondolod vegyél fel én egész nap be vagyok kapcsolva írhatsz e-mail címem:
szelva@freemail.hu
különben a 4D szuper mi is voltunk,valahogy így 20 hét körül akkor már 110%-ra megmondták,hogy lány lesz a lelekem,nektek?lehet már tudni,vagy írtad csak elkerülte a figyelmem.jelentkezzetek te is Ditke.Sziasztok:
szelva
 
 


Gabi!
Ez nagyon jó hír!
Megkaptad a meghívót a listára? Ha igen, akkor katt rá és már fenn is vagy.
Mari
vikimano
 
 


Sziastok!
Megkaptam a meghívót,de mivel nincs saját Internetem,feleslegesnek tartom jelentkezni.Főleg így,hogy csak 2 hetenként ülök géphez!
Szelva!
Mivel 36 vagyok,genetikai vizsgálaton voltam Budapesten 12 hetesen.Rá 4 hétre már tudtuk,hogy fiú.Itt kromoszómavizsgálatot végeznek,úgyhogy szinte 100 %.A neve még vita tárgyát képezi,de majd megoldjuk.Andor,Márton,Zétény,Zalán?
Írjatok nekem ide,időnként jövök és körülnézek.Tud valaki valamit Nelkéről?Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek.

Nézzétek meg ezt az oldalt és durrantsátok ki a lufikat!
Edit

www.icq.com/img/friendship/static/card_16961_rs.swf

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok Lányok!
Örülök hogy van egy ilyen topik,én is bajai vagyok,17-én voltak egy évesek az ikreim.Ugyan nem itt szültem de szivesen dumcsiznék veletek,tényleg olyan kevés kismami van,pedig az utcán olyan sokat látokKép

Szilvi
pandamaci
 
 


Szia Szilvi!

Egyenlőre én üdvözöllek Téged!
A többiek szőrén-szálán eltűntek. Nem tudom mi van velük. Igaz én nem bajai vagyok, (hanem kalocsai) , de Baján fogok szülni.
Én (mi) most vagyunk 36. hetesek. Február 5-re várom első babámat, aki kislány lesz és már "hatalmas" 2800 grammos. Jövő héttől hetente CTG-re kell mennem a kórházba.

Szia!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Szia Szilvi!
Légy üdvözölve a topicban.Én nem tűntem el,csak visszamondtam az internet előfizetésem és ritkán jutok így a Nethez.Hol laktok Baján?Milyen neműek a gyerekeid?Valamit Rólatok?
Én 23.hét,kisfiú,május 10-re vagyok kiírva.36 vagyok és első baba.
Edit!
Nemsokára itt az idő!!!!!!!!!!!!Nem félsz még?Hogy bírod a terhesség vége felé?Egyébként Mari és Szelva az Msn-n leveleznek,állítólag az gyorabb.Nelkével, meg nem tudom,mi van?!Lehet kinn van!
Mindenkinek BÚÉK utólag is!
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!
Benéztem, hogy mi újság a topicban. És látom ám, hogy mindenkivel minden a legnagyobb rendben!! Hát Edit, lassan tényleg meglesz a babóca, remélem mi is megtudjuk majd, hogy mikor jött el a nagy nap.
Gabi! annyira sajnálom, hogy csak ilyen ritkán vagy gépközelben és internetközelben. Most látom csak, hogy május 10-re vagy kiírva. Én Márkkal május 5-re voltam! Isteni jó hónap és igazi bika lesz a kissrác!! Felkötheted a gatyeszt, mert a bikák aztán tudnak jó dolgokat cslekedni!!
Szia Szilvi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De jó, hogy megtaláltad ezt a topicot. Csatlakozom Gabihoz, írj magatokról, hogy hol laktok, stb.
Mindenkinek BÚÉK, de remélem azért megkaptátok az e-mail-t is.
Mi Szelvával elég sokat dumcsizunk a msn-en, persze, ha mindketten fenn vagyunk. Már találtunk közös ismerőst is.
Tényleg Nelke hogy el tűnt, remélem nincs vele semmi baj.
Gabi, azért jelentkezz fel a listára, mert a freemail-ben meg tudod nézni, hogy miket írogatunk. És amelyik levélre van kedved, arra válaszolhatsz is.
Na megyek, mert meg akarom nézni a nagyok ellenőrzőjét. Nem tudom, mire számíthatok:-)
Puszi mindenkinek:
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy Rátok török!
Szeretnék egy távmunkát a szíves figyelmetekbe ajánlani!
Köszi, hogy megnézitek!http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=118983&post=436153#POST4361 53
Buda Krisztina
mazsola_muzsika
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszi a kedves fogadtatástKép
Most csak egys pici időm van,eléggé követelőző csemetéim vannakKép
Szóval a Szent László utcában lakunk,egy Vivienem és egy Gergőm van.Nagyon édesek,Vivi már 10 és fél hósan elindult,Gergő még lustálkodik,igazi kis pasi.Bár úgy gondolom hogy nincsen elmaradva semmivel,hiszen 35 hétre születtek.
Nagyon sokat kell foglalkozni velük,segítségem az nincsen úgyhogy jól el vagyok havazva.

Szoktunk sétálni,jó volna egyszer összefutni valaholKép
Légyszi mondjatok magatokról pár szót,hogy jobban tudjak tájékozódni,nincs nagyon időm visszaolvasniKép
Igyekszem sűrűbben jönni.
Szilvi
pandamaci
 
 


Sziasztok!

Hát, ma voltunk először a kórházban CTG-n. A babával minden oké. Nagyon virgonc volt , a vizsgálat alatt végig izgett-mozgott. A vérnyomásom sajna kicsit magas (140/90). A Mátrai egy tünemény, még mindig az a véleményem.
Kissé fáradt vagyok, mert egész nap fent voltam.
Ma még vettünk a babaszobába szőnyeget és csillárt, így most már minden készen áll a baba fogadásásra. Kaptunk kölcsön egy mózeskosarat így most az lesz a feladat, hogy rendbe tegyem , hogy a kedves kispapának csak fel kelljen majd kapnia, ha hazafelé jövünk.
Bár már ott tartanánk, nagyon várom már, hogy tul legyünk rajta. Igazából az visel meg, hogy nem bírok éjjel aludni. Éjfélkor még fent vagyok, amikor már úgy érzem, hogy kialudtam magam és megnézem az órát éjjel 2 órát mutat. Szóval egyenlőre ennyi.
Puszi mindenkinek!
Ígérem jelentkezem!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Ditke!
Próbálj meg aludni akkor amikor csak rádjön! Ha éjszaka nem megy, akkor nappal. Sajnos a legtöbb kismamánál ez van. De utána, ha már meglesz a babó, ilyen gonddal nem fogsz küszködni.
Készíts elő mindent a babának is, bele a mózeskosárba, hogy apucinak ne kelljen keresgélni semmit, különben nagy meglepetésben lehet részed, amikor megy értetek a kórházba.
Te már teljesen készen állsz a babára? De jó Neked! Egy erősebb hidegfront is rá tud ám segíteni ilyenkor.
Egyik ismerősöm december 26ra volt kiírva és ma reggel szült meg. Azért ezt ne vedd elrettentésnek, csak írtam.
Én már Veled izgulok, hogy mi lesz, mikor, meg hogy. Milyen neveket választottatok?
Biztosan szép a szobája a picinek. Milyen szónyeget vettetek? Na most aztán bombáztalak a kérdésekkel.
Gabi!
Hol vagy? Tessék sűrűbben látogatni anyóspajtást, akkor legalább itt is nyoma van.

Szilvi!
Mi a Szegedi úton lakunk, a Mol kút után. Három fiam van, a legkisebb most 3 és fél éves.
gondolom, hogy el lehetsz havazva, nem egyszerű dolog egy kisbabát ellátni, pláne ikreket, segítség nélkül. Azért írj, ha van időd és számolj be magatokról.
Mari
vikimano
 
 


Szóval én azt hiszem készen állok (-unk) a baba fogadásásra. Minden ruhácska kimosva, kivasalva.
Persze összekészítettem a hazahozós szerkót a mózeskosárba, ugyanis tényleg hallottam már olyat, hogy a kedves kispapa teljesen más cuccost vitt be a babának.. Remélem, hogy nem fogom túl hordani a gyerkőcöt, az nagyon nem volna jó (persze nekem).
Mivel kislány lesz ezért az Adél mellett döntöttünk. A fiú név a Vilmos lett volna.
A babaszoba (szerintem) gyönyörű. Minden napsárga, és macikás. Micimackós függöny és hozzá illő drapéria (persze sárga). A pelenkázó fölött egy sárga hold alakú éjjeli lámpa van. A szőnyeget Baján vettük és a lámpát is. A szőnyeg sárga bohóc mintás. A lámpa (spot) egy méhecskét , egy lepkét és egy katicabogarat formáz. Nagyon aranyos.

Hétfőn megyünk megnézni a szülőszobát, majd kedden újabb CTG.
Mindenkinek jó hétvégét.
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy Rátok találtam!
Már nem mondhatom magam Baja környékinek,de a családom a környéken lakik.(Anyuék Érsekhalmán,húgom Baján,Nagymamám Sükösdön,és vannak még rokonok arrafelé.)
2000-ben Baján született a fiam.
A második fiam két hónapja,Cegléden.

Gabi!
Én is Kalocsán tanultam az eü-ben!Kollégista voltál?
Dolgoztam a Bajai Kórházban,a baleseti sebészeten.
Legtöbbször levelezel interneten?
Kevés az időm,úgyhogy 300 Ft-ért 100Mb-ot használhatok havonta a Vodafonnal.Neked nem lenne jó?
Akkor sűrűbben írhatnál.Kép

Mari!
Majd átnézek a kórházas topikba is,de írtad,hogy Karasz már nem vezet szülést.
Mióta és miért?
Nagyfiam Nála született.Nagy csalódás volt.Kép

Jujó!
Hasonló korúak a fiaink.Kép
Nálatok miben nyilvánul meg a féltékenység?

Szelva!
Évfolyamtársam volt Sipőcz Hajni,ismered?
Évek óta nem tudok Róla (sem)semmit.

Ditke!
Kalocsán nagyon pocsék a szülészet?

Ne haragudjatok,hogy csak ilyen kutyafuttában,de a két gyerkőc kevés időt engedélyez.
Gratulálok a gyerkőcökhöz és a pocaklakókhoz!
(De furcsa,hogy nem rég még az enyém is az volt!Kép )

Üdv!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Még mindig a pocakomban van a baba, aki úgy néz ki semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy ebben a vacak, hideg időben a világra jöjjön.
Tegnap voltunk ismét CTG-n és szülőszoba nézőben. Minden oké. Jövő héte ismét CTG, ha csak addig nem történik váratlanul v.mi.

A kalocsai kórházat úgy általánosságban nem minősítem. Igaz most felújították a szülészetet is, de hát attól még az orvosi ellátás a béka segge alatt van jóval.
Példaként csak annyi, hogy én úgy kezdtem a babavárást, hogy itt Kalocsán azt mondták, hogy a babám elhalt és menjek abortuszra, amire megkaptam a papírkámat. Ekkor mentem le Bajára a Mátraihoz, aki mindent rendben talált és már volt szívhang is. Szóval ennyi úgy hirtelen.
Hol vagytok??? Gabit nem kérdezem, de jó lenne róla is többet tudni. Mennyi idős már a baba?
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Újra itt vagyok.Most fejeztük be az ebédet Anyósomnál.Egyre többször gondolom,hogy legalább pár hónapra lehet,hogy visszaköttetem még a Netet.Persze attól függ,hogy mennyi a csatlakozási díj a TVNetworknél?!
Ditke!
Már várom,hogy megszülj!Jó lesz Neked,már nemsokára túl leszel rajta.Én még babonából semmit sem vásároltam.Áprilisig nem is fogok.Persze elég sok minden van,amit a családból kapok.
Ígérd meg,hogy leírod a szüléssel kapcsolatos tapasztalataidat a szülészeti topicban.Szülésznő kérdésben döntöttél már?
Kata!
Én 1987-ben végeztem Kalocsán.A Lőrinczné volt az osztályfőnököm.
Trauma?Rena néni?Van pár volt Traumás kolléganőm.Te meddig dolgoztál itt és hogy kerültél Ceglédre?
Sajnálom,hogy a Karasz nem vált be,pedig sokak szerint ő a csúcs itt Baján.
Szilvi!
Mi a Kálvária utcában lakunk,első babánkat várjuk.Pillanatnyilag táppénzen vagyok itthon.
Mari!
Ennél sűrűbben is járok ide,de nem mindig férek ide a gép elé.Gyuri és haverjai uralják a terepet.
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!

"Lőrincke"nekünk irodalmat tanított.Kép
A suliról elég jó emlékeim maradtak.
Koleszos is voltál?
A Vodánál 3000,nem 300 Ft egy hónapra a net.Kép
Traumán Rena néni a főnővér még mindig?Én jól kijöttem Vele,sokan voltak,akik nehéz természetűnek tartották.
Érettségi után egy évig dolgoztam ott,aztán Pestre költöztem,ott lakott a párom.
Két éve költöztünk ki vidékre és bejárunk dolgozni Pestre.
Karasz nagyon nem jött be,a kórházasban leírtam röviden,hogy miért.

Üdv.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Szülésznő kérdésben annyira jutottam, hogy megkérdeztem a Mátrait, mi a véleménye. Ő azt mondta, ha csak rokon v. barátnő az illető akit szeretnék szülésznőnek támogatja a választásomat, de szerinte mindenki nagyon egy szinten van szakmailag.
A CTG-n egy tündéri nő van (Sáriné) nagyon aranyos és alaposan elmesél mindent. Bármilyen kérdéssel fordulhatsz hozzá. Én már a nevetéstől néha sírok, de legalább ez idő alatt a baba is igen aktív. Egyre többször vannak jósló fájásaim (majd le szakad a derekam). Itt a babanet-en olvastam a málnalevél teáról, így én is beszereztem és szorgalmasan iszom (igaz csak 2. napja). Mások szerint segíti az utolsó pár hétben a méhtevékenységet. Bízom benne.
Szerdán megyek a köv CTG-re, remélem akkor már mondanak vmi biztatót. Addig marad az éjszakai pisilésekkel tarkított, igen csak kevés alvással töltött napok.
Sziasztok!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Edit!
Sajnálom,hogy nem tudsz aludni,meg stb.,de nem sokáig és már látod a végeredményt!Ami nem lesz semmi!Mindenesetre mindjárt itt a február!Egyébként a szülésznő kérdésben nem is a szakmai különbségeken van a hangsúly,hanem a bánásmódon,az illető stílusán,stb.Szerintem az nem mindegy.Ilyen szempontból én sem ismerem őket,de hát nekem ott a barátnőm.
CTG-re konkrétan hová kell menni?A szülőszobára?Ismerem a Sárinét,aranyos.Nem értem,miért sírsz a nevetéstől?Mire jó a málnalevél tea?Őssejtlevételen nem gondolkodtatok?Habár ha nem,már biztosan lekéstetek.Sok szerncsét a szüléshez!Hány heted van még?
Kata!
Két évig voltam koleszos a Hámán Katóban,rettenetes volt.A Voda Internet azért nem jó,mert Pannonos vagyok.Szerződésem is van.
A Traumán már nem a Rena néni van(nyugdíjba ment),hanem a Ruffné Rózsa.Főo.dr Vass Antal.
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!

Most találtam egy cikket a "Szülésre készülök" címmel a málnalevél teáról. Akit érdekel leírom:

A málnalevéltea (3 deci víz és 1 teáskanál szárított málnalevél) a szülés természetes előkészítésére használatos módszerek között annak ellenére az egyik legismertebb, hogy hatásmechanizmusát még nem tisztázta a tudomány.
Mégis széles körben alkalmazzák, hiszen a gyakorlott bábák tapasztalatai szerint erőteljesen fellazítja a kismedence izomzatát, és így megkönnyíti a tágulást. A málnalevéltea méregtelenítő és salaktalanító hatással is rendelkezik; az anyagcsere folyamatát a bélen keresztül serkenti, és salaktalanítással hozzájárul ahhoz, hogy a szervezet egészséges maradjon. Hatásának titka valószínűleg az, hogy az intenzívebb bélmozgások ingerlik a méhet, s ez fokozza a még izomtónusát. A várandósság 34. hetének végétől érdemes rendszeresen fogyasztani (napi két csésze tea elegendő).

Az előző hozzászólásomban lehet, hogy rosszul fogalmazam. Annyit nevetek CTG közben, hogy kicsordul a könnyem.
Egyébként tegnap töltöttük a 38. hetet.
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Edit!
Tényleg sokan dícsérik a málnalevél teát,és van egy homeós bogyó is,ami méhszájlazító,ha gondolod,előkeresem Neked a nevét és a dózist.
Hű,akkor már hamarosan babázol,szorítok!Kép

Gabi!
Mi is csak internetezésre használjuk a Vodás készüléket.
Nekem szép emlékeim maradtak a Hámán Katóról,szebbek,mint a suliról.Kép
Ruffnét ismerem,meglepődtem,hogy Ő lett a főnővér.De furcsa,hogy Rena Néni már nincs ott!
Azt tudod,hogy Bozárné-e a főnővér még az urológián?
Ne haragudj,hogy faggatlak,de úgy megörültem,hogy régi ismerősökről hallhatok!

Na,legkisebbem éhes.Kép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok megint. Látom mindenkinél minden rendben van. Edit!
Ne aggódj, nem foga benned maradni a baba. Ha itt az ideje, magától kibújik. Bár azt is elhiszem, hogy siettetnéd már azt a kibújást!
A Karasz Lacival a múlt héten beszéltem. Azért ( is) nem vállal szülést, mert kinevezték igazgató helyettesnek. Persze, ha ő az ügyeletes, akkor lehet nála szülni. Sokan járnak hozzá magánrendelésre.
Szülésznő: szerintem ne csak szakmailag válasszatok szülésznőt, hanem emberileg is!!! Azért a szülés alatt csak ő figyel mindenre és nem a doki, ő az, aki bátoríthat, segíthet, törölgetheti a homlokodat. Még a férj mellett is. Sőt ő az, aki a lábad között végig követi magát a baba kibújását. Nem az orvos. Az orvos néha odaszól valamit, vagy esetleg nézi a műszert, de a szülést a szülésznő vezeti le. Ezért is nagyon fontos, hogy ne egy goromba, hülye picsával kerüljetek szembe, aki egy életre elveszi a kedveteket magától a szüléstől.
Jaj, nem kioktató akartam lenni, de aki szült már, az tudja, milyen egy jó, kellemes hangulatú szülés.
Kata!
Üdvözöllek közöttünk! Ugye, hogy milyen jó ismerősökkel levelezni?:-)
Na szaladok, mert Márk felkelt. Szegényt elkapta egy ovis nyavalya. Szombaton vasárnap 39.5 volt a láza. Isten bizony ez a legrémesebb dolog, ami történhet egy gyerekkel. Mármint az, ha beteg. Szerencsére mára már kicsit jobban van, de szedi az antibiotikumot. Sajnos.
Gabi!
Azt hiszem nincs belépési díj a tvnetwork-nél. Csak jelezni kell nekik, hogy rá akarsz köttetni a netre. A modemért kell bérleti díjat fizetni, de azt is megveheted, ha akarod. Van network-ös ismerősöd, aki megcsinálja? Csak azért, mert ha kell szólok az ismerős srácnak, ő beköti.
Na mostmár tényleg megyek.
Puszi mindenkinek, sziasztok!!!
Mari
ui.: Edit!!!! Aztán ügyes legyél, ha itt az ideje!
ui.2. : Tényleg csoda szép lehet a babaszoba!! Én is szeretem a sárgát!!!!!
vikimano
 
 


Sziasztok!
Remélem,mindenki jól van!
Kata!
Igen,az Urológián még a Bozár Mari a főnővér.Jó csaj,én nagyon bírom.A Karasz tényleg orvosigazgató lett,de már előtte sem vállalt szülést.Rengerteg kismamája volt.Ezt sokáig nem lehet bírni.A Kórházban egyébként sok a változás.Az anyagi csőd,új műtőblokkunk van,a vezetésben jó néhány személyi változás,új vagyonőr szolgálat,megint van látogatási rend,stb.Kérdezz nyugodtan,ha érdekel valami.
Edit!
Szorítok Neked!Kitartást és könnyű szülést!Én 26,plusz 4 vagyok.
Mari!
Köszi az infot,mindjárt megnézem a honlapjukat,hogy milyen lehetőségeim vannak?!Gondolom,a szerelőjük csinálja.Vagy jelent az valamit,ha ismerős köti be?Ez a modem bérleti díj nagyon nem tetszik.A másik cégnél nem volt.Vagy lehet,hogy csak beleépítették az árba.?!
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Mari!
Láttad,hogy minden archív oldalunknak Te vagy az utolsó hozzászólója?
gabriela
 
 


Igen láttam, hogy mindnek én vagyok a vége. Pedig nem én írtam ilyen sokat. Csak valahogy így jött ki. Most rajtad a sor!!
Igazad van, Karasz már régóta nem vállal szülést. Nem csak azért, mert sok kismamája volt. De erről nem szívesen írok bővebbet. Viszont én is hallottam, hogy bevezetik a látogatási rendet. Kíváncsi vagyok ezt hogyan fogják betartani, hiszen sok osztályon van ambuláns rendelés is. Onnan hogyan szűrik ki, hogy ki a látogató és ki a várakozó beteg? Na mindegy, nekem legalábbis, mert én szerencsére minden szökőévben megyek látogatni a kórházba.
Gabi!
Hogy vagy?? Hogy bírod az egyre nehezülő pocidat?? Már csak 3 hónap van vissza!
Ditke!!
Mi van Veled?? Remélem nem maradunk le a nagy eseményről.

El nem felejtem: internetes előfizetés:
szóval az előfizetés 4500 forint,
a modem bérleti díje 2250 forint. Ha megveszed a modemet, akkor persze nincs bérleti díj, csak az előfizetés. Végülis mindegy, ki szereli be, az ismerős srác ( Jerkovics Laci ) rögtön elmegy, ha kell. Irj mél címemre, mert azt naponta megnézem.
Lányok!!!!!!!!!!
Nagyon keveset írtok!!!!
Ébresztő!!!
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Nem , még nem történt semmi. Szerdán voltunk CTG-n, ahol minden OK. Persze a legnagyobb havazás közepette a kisasszonynak sem fűlik kibújni a pocakomból. A köv. CTG ismét szerdán lesz, remélem akkor már nem engednek haza. (Azt a mondatot várom , hogy Edit innen sehova ma már baba lesz) Vagy csak álmodozom?
Jóslófájásaim azok vannak. V.melyik este 2 órán keresztül, 20 pecenként, de amilyen gyorsan jöttek, úgy el is múltak. Szóval ennyi ígérem jelentkezem, ha történik v.mi izgi.
Gabi!
Neked kitartást hidd el nagyon gyorsan eltelik ez a pocakos időszak, nem is gondolnád.
Puszika!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Mari!
Jó,hogy megint írtok,nem akartam magammal levelezni!Kép
Tényleg jó,hogy Rátok találtam,sokszor van honvágyam,így legalább hallhatok ismerős helyekről-dolgokról.Kép
Nem akarom Karaszt szapulni,már nincs értelme,de nagyot csalódtam benne.Kép

Gabi!
Alkalomadtán megmondanád Bozár Marinak,hogy Kosár Kata üdvözli?Még a balesetin dolgoztunk együtt,szerintem is nagyon jó csaj!Kép
Biztos nagyon sok minden megváltozott 1995 óta,tervezem,hogy egy hazautazás alaklmával kicsit beugrok nosztalgiázni.
Nem tudom,hogy ezt a látogatási rendet sikerül-e majd betartatni,nálunk a beleseti őrzőben mindig bejöhetnek a hozzátartozók.

Edit!
Ez már nagyon a finish,szorítok én is Neked!!!Kép

Üdv.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Hát egy időre most nem fogok jelentkezni. Holnap fekszem be a kórházba. Iszonyatosan vizesedem, és a vérnyomásom is magas. Szerintem , ha már jövök legközelebb, akkor már mint anyuka fogok jelentkezni.

Szorítsatok, hogy minden OK legyen.
Sziasztok!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Ditke!
Nem tudom, hogy itt vagy-e még, de remélem fogod olvasni: nagyon szorítunk Neked és a babának, hogy minden a legnagyobb rendben legyen és teljesen egészségesen már anyukaként jelentkezz!!
Sok sikert és könnyű szülést!!!!
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Tegnap kaptam ezt az sms-t:
"Vén Adél vagyok. Naplemente után jöttem a világra, csinos leány vagyok, apa büszke rám ma. Anya nagyon boldog, bár egy kicsit fáradt, ordítok egy picit, szopizok egy párat.
Magasságom: 50 cm, Súlyom: 3360 gr.
Puszi: Edit a Babanetről"

Szóval megszületett Edit kislánya. Én nagyon sok szeretettel köszöntöm és kívánok neki jó egészséget, szeretben, örömökben gazdag hosszú életet. A szülőkenk kitartást, türelmet és persze sok-sok boldog pillanatot!!!!!!!!!!!!!!
Mari
vikimano
 
 


Kedves Edit!


Nagyon sok szeretettel gratulálok,egészséget,boldogságot kívánok!!!KépKépKép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kedves Edit!


Nagyon sok szeretettel gratulálok,egészséget,boldogságot kívánok!!!KépKépKép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Újdonsült Anyuka!
Gratulálok és üdvözlöm Adélkát is!Remélem,jól vagytok,kíváncsi vagyok,milyen tapasztalatokat osztasz majd meg velünk?!!!!!!!!!!
Szia,Gabi.
gabriela
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: