Új privát üzeneted érkezett!

Linda,
Nagyon gratulálok Nektek!

Tünde, Lányok,
Megjöttünk a nyaralásból, ami szuper volt (Hévízen voltunk), de sajna a vége nem volt az igazi. Félpanzión voltunk és csütörtök estétől elkezdett menni a hasam, de rendesen. Széntablettáztam, akkor hétvégén jobb lett, de most újra. Most szigorú három napos diétal lesz és ha nem javul orvos lesz... Attól féltem, hogy ha esetleg szalmonella vagy valami vírus, árthat a babának, de a védőnővel beszéltem és azt mondja, hogy igazából nekem árt (legyengülök stb). Most vagyok a 14. héten. Dolgozni azért tudok járni, nem annyira vészes és legalább elfoglalom magam és a légkondi is jobb. Hasam még nem látszik, csak ruha nélkül, de aki ismer azért észreveszi. Viszont egy kolléganőm mondta, hogy milyen csinos melltartóm van - a cicim rendesen nőtt... Még nem mondtam meg bent, de mielőbb meg kellene, mert szept. elején kellene mennem külföldre tréningre és nem lehet uccsó pillanatban szólni.
Aug. 9-től megyünk még Horvátországba, de ezek után nem tudom mit merek majd enni idegen helyen...
Vigyázzatok magatokra, írjatok!
üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!

Köszönöm a gratulációt :-)
Rémes lehetett a hasmenés, főleg ebben a tikkasztó időben. Igyál jó sokat! A munkahelyen tényleg jobb ha mielőbb elmondod a babát.
Vigyázz magatokra, puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok,

Tünde, Veletek mizújs? Hogy vagytok??
Sok volt a melóm, nem volt időm írni. Még nem jelentettem be a mh-emen. Most pénteken elmegyünk egy hétre Horvátországba és utána ha visszajövök bejelentem.
Pocim már növöget, csüti kezdem a 17. hetet. Egy pár napja fájdogál legalul a hasam néha. Ez normális szerintetek? Nem tudom, hogy mi fájhat, lehet, hogy csak a belek, mert szerintem a méhem már feljebb van, nem?
Csüti megyek AFP-re, terheléses vércukorra és este dokihoz. Nem hiszem, hogy UH-on is megnéz, mert lesz majd a 18. heti kötelező. Bár szívesen megnézném, mert a hülye hasmenés miatt aggódok, hogy minden rendben-e, meg kíváncsiak lennénk, hogy kislány v. kisfiú...
Viszont tök jól vagyok már, néha ég csak a gyomrom. Óriási megkönnyebbülés, mert már nagyon rossz volt az állandó gyomorfájás.
Intézzük majd ősztől az otthoni internetet. Nektek hogy van? Mennyibe kerül? Most azt hallottuk kábelen érdemes...

Írjatok!!! Mindenről!
üdv
Adél
adél
 
 

 
 

sziasztok lányok!
Linda, gratulálok a Pocaklakódhoz!
Adél, hajrá a cukoriváshoz és remélem jó lesz az AFP-d is.
Én már próbálom hívogatni a gyerekklinikát hogy vene már eredmény de nem nagyon sikerül Kép a doki sosincs a szobájában és nem tudom hogy másvalakitól merjek -e infót kérni. Úgy elbizonytalanodtam. Nem vagyok a régi. Szomorú vagyok. Szeretném ha már letelne az a fél év és újra lehetne próbálkozni. Talán felhívom az Optimális Családtervező Szolgálatot, őnáluk is van genetikai tanácsadás (Czeizel is ott dolgozik)annak akinél az előzmények miatt ez indokolt, és ők majd kikérik a leleteket a klinikáról, remélem. Csak azokat sem merem felhívni olyan nyúl vagyok, mi van velem.

Kondérnál a hathetes kontollon minden jó volt, szuper doki szerintem , egyszóval sem beszéltünk pénzről, a borítékot a legvégén adtam neki és kedvesen megköszönte.

Puszilok mindenkit
Moncsi B.gyarmatról
Moncsi
 


Drága Moncsi!!

De jó hallani felőled! Annyit gondoltam rád, mi lehet veled, hogy vagy? Jó, hogy írtál. Szerintem bátan hívd fel a dokit meg akit kell! Bár én is így vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy nem merem.
Nagyon szorítok, hogy helyre jöjjetek és mielőbb gratulálhassunk neked!!
Egyébként vissza mentél dolgozni? Vigyázz magatokra, sok-sok puszi:
Linda

Adél!

Nem tudom a hasfájás mi lehet, talán a méhszalagok nyúlnak, de legjobb ha rákérdezel a dokitól. Nekem is volt ilyen Danival, de nekem hátrahajló méhem van és állítólag amiatt.
Látom nem megy könnyen a munkahelyen való gyónás :-) Még nem vették észre? A hasmenés már jó ideje tart nem? Legalábbis a múltkor is írtad. Szerintem a háziorvost is megkérdezhetnéd, vagy a védőnőt ha nem éred el a dokit. Jobb tudni, hogy mi van. Nekem nem volt ilyen, sőt végig szorulásom volt...
Más: nekünk a vnet-től van netünk havi 15 óra és 5 ezer ft, de most ajánlották fel a kábeles megoldást havi 10 ezerért és az korlátlan idejű netezést ad.
Vigyázz magadra, kérdezd meg a dokit, hogy mi van a hasfájással, hívdd fel!! Puszi:
Linda
bellana
 
 


Halihó, szia Linda!
Jelentem felhívtam az Optimális Családtervezési Kp-ot és kaptam időpontot már aug. 12-re!! Ennek most örülök mert így ez is egy kis előrelépés a baba felé vezető úton. Milyen fontos dolog lett ez az életemben. A klinikát meg anyukám hívogatja, átvállalta a feladatot mert én nem bírom hallani a lélegeztetőgépek pittyegését Kép
Majd adok hírt hogy mi volt.

Amúgy igen, visszajöttem dolgozni amikor letelt a hat hét a szülés után (mert csak ennyi jár minimum, vagy a halálesettől számítva 15 nap) De jobb is mert így az élet minél előbb visszatérhet a normális kerékvágásba, bár olyan már nyilván nem lesz mint volt. De segít a munka hogy a jelenre és a jövőre koncentráljak és akkor máris jobb. Nem lehet magába roskadni az embernek mert az félelmetes következményekkel járhat és nagyon nehéz kikecmeregni belőle. A lejtőn a zuhanás gyors de a visszakapaszkodás nagyon keserves. Úgyhogy megpróbálok nem lezuhanni és kész Kép

Most már jobb lesz mert remélem, jó hírekkel szolgálhatok!

Nyaraltunk is Hajdúszoboszlón, és tervezünk még sok kisebb hétvégi utazást minden hónapban, élvezzük az életet és a pozitív dolgokat. És így gyorsabban is telik az idő Kép
Puszi: Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

Moncsi, örülök nagyon, hogy sikerült időpontot kapnod és kívánom, hogy mielőbb rendeződjön az életetek!KépMélyen megrázott ami történt Veletek,de csodálom a lelkierődet és kitartásodat!
És remélem, hogy mihamarabb gratulálhatok!Kép

Puszi: Katica
Katica
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos a múltkori bejelentkezésem óta szomorú változás állt be az életünkbe. A kis 8 hetes babám meggondolta magát...Tegnap voltam dokinál és az ultrahangon kiderült, hogy már nem él...Össze volt menve-lapulva alig látszott valami a petezsákban. Bőgve jöttem haza. Most hétvégére volt összekürtölve a család, hogy bejelentsük a nagy hírt. Végülis bejelentettük... Ma reggel kellett befeküdnöm a kórházba. 11-kor műtöttek, fél öt körül indultunk haza. Most már itthon vagyok a kiskönyvem még a táskámban van. Nyomorultul érzem magam és még jó pár embernek el kell mondanom mi történt. Úgy látszik tényleg megvalósulnak néha az álmok, leginkább a rémálmok.
Tudom, hogy ez Moncsi esetéhez képest semmi, de engem mégis nagyon megvisel és a páromat is. Viszont MONCSI annyira csodálom a kitartásod és optimizmusod, hogy összefogom szedni magam, ígérem! Csak túl friss még ez az egész, hiszen ma történt. Vigyázzatok magatokra, puszi mindenkinek:

Linda
bellana
 
 


Drága Linda
jövök megírni hogy mi volt és ezt kell látnom... úgy sajnálom. itt vagyok a munkahelyemen és törölgetem a szememből a könnyeket. nagyon sajnálom, igazán Kép Kép Kép. tudod a fogantatás pillanatától számít az élet és egyáltalán nem kisebb ez a tragédia mint a miénk, szerintem!! elszorul a torkom.ez a picike meggondolta magát és visszament a Jóistenhez. semmi sincs hiába, de ez most úgysem vigasztal... Imádkozom értetek, tartsátok a lelket egymásban.
És ne feledd nem vagy egyedül mi itt vagyunk neked, és bármikor meghallgatunk, százszor is, később is. És nagyon sok sorstársunk van én nem is gondoltam volna, sajnos, de mégis szerencsére, hogy nem vagyunk egyedül és egymás történeteiből hatalmas erőt lehet meríteni.Én is onnét veszem, egyedül megkattannék!
Óriási ölelést küldök Kép
Moncsi
Moncsi
 


Azért mégis leírom hogy velünk mi volt tegnap.
Megkaptuk a leleteket és csupa szörnyüség volt benne, ki sem merem mondani hogy mire gondoltam mikor olvastam, de sejthetitek Kép.
a Csaliterv-nél nagyon kedvesek, majdnem 2 órát voltunk ott, mindent kikérdeztek, rubeolaszürést is csináltak, családfát rajzoltak és a genetikus (mivel nem volt egyértelmű bizonyítéka örökletes genetikai betegségnek) még tovább fog vizsgálódni hogy az ismétlődési kockázatot meghatározhassa. Szerintem nem fog semmi konkrétat találni! Amúgy a 6 hónapos "pihenésre" nagyon csóválta a fejét és azt mondta legalább 9-12 hónapot próbáljunk meg várni, bár tudja hogy nehéz de azért ez mégiscsak egy császáros szülés volt és a WHO ilyenkor ideálisan 15 hónap terhességmentességet ajánl!! Ez nagyon hehéz lesz, majd meglátjuk mennyit bírunk ki.
Moncsi
 


Drága Moncsi!

Nagyon-nagyon-nagyon jól esett, hogy együttérzel velem és nem kisebbíted a veszteségemet. Bár még szerintem is ami veletek történt az iszonyú és ahhoz képest mi még jól jártunk. Mégis elég depi lettem. Olyan mintha valami filmet néznék és nem is velem történnének a dolgok. Nekünk három hónapot mondtak, ill. három normális menszeszt kell kivárni.
Érdekes, hogy azt írtad, hogy meggondolta magát a kicsi és visszament...Én is így gondolom. Sőt én még olyanokkal is nyugtatom magam, hogy lehet, hogy ez a test nem volt jó valami miatt, de legközelebb majd jó lesz és visszajön a kis lélek.
Azt hiszem a gyerekek választják a szüleiket. Lehet, hogy sok butaságot összehordtam most. Bocsánat.
Nekem a Dani előtt 2 évvel már volt egy méhen kívülim és akkor 3 hetet voltam kórházba megfigyelésen, mert nem találták. Akkor is arra gondoltam, legközelebb visszajön. Aztán nagy nehezen összejött Danika és gyönyörű, okos és itt van. Sokat segít. Drága Moncsi szívből kívánom, hogy nektek is ilyen csodás babátok legyen mihamarabb.
Írj mi van veletek és milyen dolgokat mondtak a családtervezőben, tudnak e valami okosat mondani?
Mégegyszer nagyon köszönöm a leveled, puszi:
Linda
bellana
 
 


Lindám!
Dehogyis hordtál össze butaságokat! Ugyanez volt nálunk is, mintha nem is velem történne, hiszen ilyen mindig csak MÁSOKKAL történik, biztos csak álmodok és majd felébredek, olyan mintha filmet néznék stb.
És az is igaz hogy a gyerekek választják a szüleiket. Mi vagyunk az ő szüleik és nem fordítva. Nem birtokolhatjuk őket, csak kölcsön kapjuk őket, védelmezni, tanítgatni, de aztán elmennek, ki előbb, ki később... és el kell őket engednünk.

De legalább nem kell olyan sokat várnotok Kép hogy újra próbálkozhassatok. És majd biztosan jönni fog!

Az "Elvesztettem..." c topikban leírtam részletesen is hogy mit mondtak a tanácsadóban. És a www.nlc.hu "babázzunk" fórumán, az Optimális Családtervezés topikban szintén. http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?id=18&forumid=13591
(Olyan sok helyen vagyok Kép ).

Jó hely! Tudom ajánlani! Még egy doboz Elevitet is adtak amit a tervezett fogamzás előtt 1 hónappal kell elkezdeni szedni. Rettentő kedvesek és segítőkészek, személyre szabottan, tisztelettel és nem futószalagon foglalkoznak a családtervezőkkel. az okosságokra még várnunk kell, a genetikus még nem tudott semmit mondani. a vizsgálatok eredményei elég hamar meglesznek és szeptemberben megyünk vissza.

puszillak
Moncsi
Moncsi
 


Linda
most megint megnéztem Danikádat és olyan aranyos, biztos sokat segít a lelkednek, puszilgasd meg sokszor!! igazi kis huncut legényke.
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Továbbra is köszönöm, hogy ilyen kedves és vigasztaló vagy :-) Nagyon jól esik. Ma felhívtam a nőgyogyit, de még nincs kész a szövettan és jövőhéten szabin lesz a doki...Na majd 2 hét múlva. Bár azt mondta ne fűzzek nagy reményeket ahhoz, hogy bármi is kiderül.
Ma voltam a házi orvosnál is és "bejelentettem" mi történt. Lassan a végére érek és mindenkinek elmondtam mi történt. Legközelebb -ha lesz- majd nem terjesztem ennyire. Dani tényleg sokat segít és tényleg egy kis betyár és rengeteg puszit kap.
Olvastam a nők lapja topicon, hogy mi volt, de nem értem hogy ha nem genetikai oka volt annak ami történt veletek akkor mi? És ki lehet kerülni? Írtad a rubeolát meg a toxoplazmát, de szerintem a cytomegalovírusra is odakell figyelni, lehet, hogy nálam az volt a gond. Állítólag azt is ki lehet szürni a vérből, de ez nem rutin vizsgálat.
Amúgy milyen a melóhelyed, mit dolgozol? Van email címed?

Sok-sok puszi:

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Azért nem jelentkeztem eddig, mert már nem dolgozom és otthon nincs net.
Visszaolvastam mindent és nagyon örülök a jó híreknek, hogy Katica és Adél is jól van.
Linda! Borzasztó lehetett átélni amit írtál, most csak annyit tudok írni Neked, hogy tényleg vígasztaljon Danika, de biztos sikerülni fog egy másik baba, ha eljön az ideje!
Moncsi! Neked is ugyanezt kívánom, mi is jártunk anno a Családtervezőbe. Lehet, hogy nem fognek konkrét problémát mondani, hogy mi lehetett a baj, de még egyszer biztos nem fog előfordulni!

Én már azért nem dolgozhatok, mert kezdett nyílni a méhszáj és feküdnöm kell. Úgy látszik a terhesség nem könnyű senkinek és bármi előfordulhat.

Adél!
Nekem éjszakánként görcsösen feszül a hasam és ilyenkor nagyon megijedek, a doki azt mondta, hogy a méhszalagok nyúlnak és a baba nyomja a belső szerveket. Azért ha nagyon fáj a hasad beszéld meg a dokival, én magnéziumot is szedek.

Szeretném, ha lenne otthon net, addig is néha a munkahelyemről írok, mindenkinek sok boldogságot és sikert a babákhoz!

Tünde
tünde
 


Szia Tünde!

Jó, hogy meg vagy és jelentkeztél! Nagyon vigyázz magadra és tényleg pihenj otthon!!!!!!!!!!
Az a lényeg, hogy megtegyük amit meglehet, a többi felett meg nincs hatalmunk úgysem. Sajnos. Mennyi időtök van még vissza a nagy találkozásig? Írj ha tudsz és pihizz sokat, szia!!

Moncsi!
Ellátogattam az " Elvesztettem..." c. topikba és teljesen kikészültem, szörnyen elszégyeltem magam amiért még én jajgatok, holott másoknak miket kell átélniük!!! Remélem jól vagy, várom a jelentkezésed, puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Tünde, Adél,
pihenjetek sokat és beszélgessetek a babáitokkal! meg szedjétek a magnéziumot Kép) nekem is fájt a sok méhösszehúzódás és egyszer be is görcsölta hasam hogy egy napig feküdtem utána. de a magnézium segített. a dokinak mondogassátok szüntelen!

Linda
egyáltalán nincs miért szégyenkezned, szerintem nincs sorrend fájdaslom és fájdakűlom között. és tudod mit? addig jó amíg azt gondoljuk, hogy a másé nagyobb, hogy azt már aztán tényleg nem bírnánk ki. pedig kibírnánk... de addig is legalább ez ad erőt, hogy igenis ő is észnél maradt és nem adja fel és akkor én sem. puszi!
Moncsi
mfunk@freemail.hu
Moncsi
 


Sziasztok Lányok,

Hát jövök, aztán milyen hír fogad...
Nagyon sajnálom Linda, ami történt, de én magam is úgy voltam az elején, hogyha a 12 hét előtt meggondolja magát, az a természetes kiválasztódás része... Persze ez tudom, nem nyugtató, minket is megrázott volna, de kitartás!!

Moncsi,
Örülünk, hogy írsz megint. Nem lesz könnyű a várakozás az tuti, de szerintem az még fontosabb és nehezebb lesz, hogy optimistán tudj állni a következő baba elé és talán ebben segít az idő is.

Megjöttünk a nyaralásból, szuper volt. Most rengeteg a melóm, de gyorsan írok. Ja, mielőtt elmentünk megmondtam a Hírt a mh-emen és szerencsére egész pozitívan fogadták. Egyik főnököm azért azt mondta, hogy ugye fél évnél tovább nem akarok otthon maradni?... Egyébként 18. héten vagyok és alig látszik a pocim, a legtöbb ruhámat is még simán hordom.

Nyaralás előtt voltam viziten a dokimnál. Mikor vizsgált, a férjecském benyögte, hogy nézzük meg UH-on is a bébit, megnyugtató lenne nyaralás előtt látni. Minden rendben talált és azt mondta, valószínűleg kisfiú. Úgy támolyogtam ki a rendelőből, annyira meglepődtem (nem mintha nem lenne mindegy!!). Valahogy azt gondoltam, hogy nekem bizti kislányom lesz és ehhez ideológiát is gyártottam (pattanások, kezdeti rosszullétek, stb)... Annyira nyilvánvaló volt a képen, hogy csak na, ha nem mondja még én is észreveszem. Nagyon édi volt, ahogy ott úszkált. Nektek mikor mondták meg a nemét? Szerintetek mennyire biztos ilyenkor?

Most pénteken megyek a 18. heti UH-ra, az AFP eredményt nem tudom pontosan, telefonon csak annyit mondtak, hogy minden rendben és a felső határ felé van... hát remélem tényleg minden rendben. (A 16. hét első napján vették le.)

Tünde,
Én is csak bentről internetezek, el kellene majd kezdeni a szervezkedést ez ügyben. Még gépünk sincs otthon...

Na most rohanok, de majd még jelentkezek, ha lesz időm. Vigyázzatok magatokra!

Ja, tudtok jó kismama boltot, ahol nem 20 ezer Ft egy gatya? Bementem életem első kismamaboltjába és rosszul lettem az áraktól...
üdv
Adél
adél
 
 


Szia Adél!
Szuper, hogy minden rendben! Mosolyogtam amikor írtad mennyire meglepődtél azon, hogy egy fiúcska lakik odabennt! :-) Mi is így voltunk vele, mi is valahogy lányra számítottunk. Persze azóta nincs az a lány akiért elcserélném! Egyébként mindegy milye van, csak mindene meglegyen, jól legyen, egészséges legyen! És nekem sem volt nagy pocim akkor, na de aztán egy pillanat alatt akkora lettem mint egy ház. Na, Dani 4400g.-os súlyához kellett is. Az ideológiákról meg annyit, hogy nekünk ezt a gyomorégésemhez gyártották: miszerint sok-sok haja lesz a bébinek. Mondanom sem kell, haja az éppen csak valami volt mutatóban:-) Jó, hogy túl vagy a vallomáson a munkahely felé. Gondolom most megkönnyebbültél. De nem csak félévet maradsz otthon a kicsivel ugye? Mit dolgozol?
AFP: szerintem nincs ok az aggodaloma, főleg ha a határértéken belül van. Úgy tudom nem egy megbízható vizsgálat és talán már nagyon máshol a világon nem is használják.
Kismama bolt: Na igen, nem olcsóak. Mi a legtöbb cuccot itt a váci nagy piacon szereztük be. Azon ami a hónap harmadik vasárnapján van.
Vigyázz magatokra!!!
Linda

Moncsi!

Most már túl vagyok azon, hogy 1000-szer elmondtam mi történt. Legközelebb már csak keveseknek mondom el. Majd írok a címedre ha nem baj? Továbbra is csodállak, vigyázz magadra, puszi:
Linda
bellana
 
 


Linda,
Á dehogy, legalább 2-3 évet szeretnék otthon lenni, sőt gyártani a kistesókat... A fél évvel csak a főnököm hozzáállását szerettem volna hangsúlyozni.
A piac ötletet köszi, meg fogjuk nézni!
puszi
Adél
adél
 
 


Sziasztok!!

Remélem jól vagytok? MONCSI megkaptad a levelem?
Azt hiszem a nagy szomorkodásban még nem is írtam, hogy Dani babánk már 1 hete jár!! Nagyon édi. Kitárja a kis karjait és úgy imbolyog mint 1 alvajáró. És nagyon büszke magára, hogy milyen ügyi! A babakocsiban már alig marad meg. Egész nap menne -ha bírná.

Puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Linda
szia, írtam!
jó rohangászást Danika után Kép)) huncut lurkó, de jó lehet! nagy felfedezés ez most neki, az egész világot beszaladná ha tehetné!

A többiek eltüntek?? Kép
Úgy nem volt kedvem ma dolgozni, a nyár odakint az utolsókat rúgja én meg itt elpocsékolom ezeket a szép napokat a jégverem légkondis irodában. Ma este szilvát szedünk ám! Ahhoz sincs kedvem. Anyukámék a váci piac állandó szereplői kedden és szombaton, tessék menni uborkát, krumplit, óriásszilvát, csemegeszőlőt, rétesalmát venni, csupa bio gyümölcs, garantáltan nem volt permetezve mert mi aztán rá se szagoltunk, komolyan csodálom mekkora fürtök lógnak azon az elhanyagolt szőlőtöveken!!!
Szóval tessék menni és vásárolni!
Puszi
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

MONCSI remélem megkaptad az e-mailt? Kétszer is elküldtem.
Remélem lányok mindenki jól van? Kedves eltűntek jelentkezzetek!!!
Tettem fel ide a fotóalbumra új képeket Daniról, ha van kedvetek nézzétek meg! Katt: http://babanet.hu/album/main.php?album=848
Puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok.
Nemrég kötlöztünk Vácra, és egy itteni orvos elérhetősége után kutatok.
Kardos doktor, Vácott rendel, de a Máv-ban vezeti le a szüléseket.
Ismeri valaki?
Köszi
Tökmag
Névtelen
 


szia Linda
csinos két pasid van, gratulálok!!
az emilt megyek és megnézem
puszi
Moncsi
Moncsi
 


Szia Tökmag! : Én nem ismerem Kardos doktort, nem Vácon szültem, de ha MÁV-os doki nem lehet rossz.
Mennyi idős az albérlő a pocidban?

Moncsi! Válasz megy.
Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Bellana!
Még nincs pocaklakóm..de már hamarosan itt lesz az ideje. Csak szeretnék előtte elmenni hozzá, hogy minden rendben van-e. Aztán ....
: )

Tökmag
Névtelen
 


Szia Tökmag!

Hova költöztetek? Írj magadról ha van kedved.
Szia!
Linda
bellana
 
 


Sziasztok..
Ha már így bepofátlankodtam...
26 éves vagyok, egy éve vagyok férjnél, és a börtön közelében vettünk lakást.
Olvasgattam vissza, remélem hamarosan bővül a társaság, és jönnek majd a csemeték...
Tökmag
Névtelen
 


Szia Tökmag!

Jó, hogy jöttél. Láthattad sajna többen eltűntek, remélhetőleg nem azért mert baj van.
Én 28 éves vagyok és van egy tünemény 14 hónapos csibész fiam. Mi a Földváry térnél lakunk, de sokat sétálunk a Duna parton is. Mikorra tervezitek a babát? Honnan költöztetek Vácra?
Mi is csak 3 éve jöttünk ide Pestről. Én nem mennék vissza, utáltam.
Szia:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!
Én sem tüntem ám el csak kicsit szüneteltem.Eléggé lekötött Timike most már 3 és fél hónapos.Utolsó adataink 5,70kg és 60cm.Holnap megyünk mázsálódni.
Azért követtem ám a társalgást és így képben maradtam.
Szia Tökmag!
Sok szeretettel köszöntelek köztünk.
A Kardos dokiról annyit tudok valamikor ő volt a váci szülészeten a főorvos.Rosszat nem hallotam róla.Engem egyszer vizsgált így 5 perc után nem tudok róla semmit sem mondani.
Mostanában a menő dokik a Kondér és a Ferenczi.
Sziasztok:
Márti
Névtelen
 


Szia Márti!

Jó, hogy megkerültél :-)
Remélem az emailt megkaptad?
KATICÁ-ról tudtok valamit???
bellana
 
 


Szia Linda!
Örülök hogy örülsz.Igen megkaptam.
Majd lehet hogy telefonon felhívlak.
Szia:Márti
Névtelen
 


Szia Tökmag!

Most néztem csak rendesen hogy a Kardos doki elérhetőségét kutattad.Nos úgy tudom az Attila utcában van a rendelője a Félix dokival együtt.
Az Attila utca a DOM előtt lévő kis mellék utca.
Ha a mozitól jössz az iskola mellett ahol a busz is bekanyarodik a DOM felé, balra az első vagy második.

Sziasztok lányok!
Hol vagytok nagyon eltüntetek.Voltatok a búcsúban?Hatalmas csalódás volt.Lebabakocsiztunk Deákvárról aztán a nagy semmi.Varázsát vesztette az egész.

Sziasztok:
Márti
Névtelen
 


Sziasztok.
Márti köszönöm az elérhetőséget, így könnyebben megtalálom. Csütörtökön elmegyek egy vizsgálatra, hogy minden ok-e, aztán...
: )

Tökmag
Névtelen
 


Szia Tökmag!
Majd szorítok hogy minden rendben legyen.Csak aztán ne túl görcsösen akard majd a kis pocaklakót.Most egyszerre 2 barátnőm is a várakozás állásában van de még nekik sem jött össze.Persze tudom könnyű tanácsot adni én is így voltam vele.Minden hónapban azt lestem ne jöjjön már meg aztán 1 évig kellett Timikére várni.A párom azt mondta az lehet a Tiéd amiről letudsz mondani.Vizsgálatra kihez mész a Kardoshoz?

Linda,Moncsi!
Veletek mi van?Nagy a hallgatás.

Sziasztok:
Márti
Névtelen
 


Sziasztok!

MÁRTI! Levél ment. Nem tűntem el, de sajna megsűrűsödtek a dolgok ugye. A búcsú nekem sem volt valami szimpi, főleg azért mert este baromi hangosak voltak és Dani alig bírt elaludni.
Puszi:
Linda
bellana
 
 


szia Tökmag
ha babót szeretnétek, ne várd hogy a nőgyógyász bármit fog vizsgálni a rákszűrésen és a rutin hüvelytisztasági vizsgálaton kívül... Ha tényleg érdekel, hogy minden rendben van-e az egészségeddel és hogy a babával is minden a legnagyobb rendben legyen, akkor menj el előtte a családtervező központba, ott csinálnak rubeolaszürést hogy védett vagy-e, ha nem akkor beoltanak, csinálnak spermavizsgálatot, csak hogy ne 9 hónapos sikertelen próbálkozás, petevezeték átjárhatósági vizsgálat, hormonszedés és egyéb izé után csodálkozzon el az ember ha majd csak akkor derül ki hogy a fiúnál van valami defektus...
javasolnak mindkét félnek labor vérvizsgálatot az általános egészségi állapot, vas, koleszterin, stb felmérésére, megmondják hogy mit kell figyelni a három hónapos felkészülés alatt (hőgörbe, váladék) ebből kiszámítják mikor lehet a legsikeresebben próbálkoznotok. adnak javaslatot is a tornára, kávé-cigi-alkohol stoppra MINDKETTŐTÖKNÉL, egészséges étkezésre, ha szükséges akkor fogyásra vagy hízásra, FOLSAV! és vitaminszedésre (nagyon fontos, hogy már ELŐTTE 1-3 hónappal kell szedni, már 8 hetes terhesen szinte fölösleges is, addigra a magzat készen van, az esetleges fejlődési rendellenességekkel együtt, sajnos). kiszűrik a családban előforduló betegségeket, kockázatokat. Menj el fogorvoshoz is hogy ne terhesen kelljen majd...

Remélem nem hangzott túl száraznak és élményrombolónak, és remélem hogy tudok ezzel segíteni. Én is az első terhességem előtt voltam egy SOTE nagyhíres dokinál és biza semmit se tanácsolt csak azt hogy "tessék próbálkozni!" És bár az első babámmal történt szomorú dolgokat egy ilyen alapos felkészülés sem tudta volna megakadályozni, de azért most a második előtt szépen végigcsináljuk ezt az optimális családtervezést.

Csajok, én egész jól vagyok! Elmúlt a 3 hetes depim. (Lekopogtam) Hétvégén megyünk Egerbe a barátainkkal és a három+fél hónapos Benedekükkel és majd babázhatok, remélem nem jön vissza a depim. A barátnőm olyan aranyos, és a Bencsi is, bár eddig vagy aludt, vagy bömbölt, amikor láttam.

Bárcsak jó idő lenne akkor mehetnénk motorral. Errefelé a hírekkel szemben még egy csepp eső sem esett. Bezzeg majd hétvégén, amikor az ember motorozhatna!!

A többiek itthagytak és elmentek az ebédlőbe, megyek én is utánuk.

puszi minden leendő és jelenlegi anyucinak
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok...
Moncsi elég elrettentő amit írsz...
Persze nem jutottam el Kardoshoz, majd holnap, már szabit is vettem ki, és így mindenfélét el tudok legalább intézni.
Cigi+ KV veszély egyikünknél sincs, és hormonokat sem szedek...szóval azért remélem, nem lesz gond.
A sógornőm a váci kórházban laboros, úgyhogy rendszeres vérvizsgálatnak vagyunk alávetve, ez is ok. De köszi hogy szólsz, hogy a vitaminokat időben el kell kezdeni szedni.

Lányok használjátok ki ezt a jó időt, főleg aki babázik otthon, olyan szépen süt a nap!
Üdv.
Tökmag
Névtelen
 


szia Tökmag,
bocsánat bocsánat
nem akartam elrettentő lenni....

csak tudom hogy a nődokik nem foglalkoznak általános egészségi állapottal, vitaminokkal, családi háttérrel, genetikai előzményekkel, hőmérőzéssel... csak akkor csinálnak bármiféle vizsgálatot vagy adnak bármiféle javaslatot ha már hónapok óta nem jött össze.

persze babák ezrei születnek mindenféle fejtörés nélkül, szépen, gömbölyűen, egészségesen.

csak kizárólag abban az esetben ha tényleg nagyon érdekel az ésszerű családtervezés, a készülődésedből úgy tűnik, hogy igen, csakis azért írtam le hogy ILYEN VAN INTÉZMÉNYES FORMÁBAN IS, a budapesti Bolgárkerék utcában, ahol nem fog lezajlani az alábbi beszélgetés:
"-Csókolom, mi babát szeretnénk.
-Mióta nem jön össze?
-Hát még el sem kezdtük, éppen ezért...
-Hát akkor ne ide tessék jönni hanem az ágyba."

Hanem, ott örülnek annak aki felelősséggel előre tervez, az egészséges embereknél is van egy minimális kockázat amit így még jobban le lehet csökkenteni.

Majd írd le mi volt a nődokinál, mert érdekel, tényleg. Én is majd mindig tudósítok hogy mi volt a családtervezőben. Kép
mikortól tervezitek hogy jöhet a babó?

Többi lányok hová tűntetek? A hétvégénk a barátainkkal Egerben nagyon jól sikerült, és szuperül éreztem magam, Bencsi babával is jól megvoltunk. Nem volt semmi rossz érzésem a kisbabával kapcsolatban, semmi lelki fájdalom, irigység, szomorúság... talán csak nem meggyógyultam?? Ugye, ugye! Most már valahogy olyan szabadnak érzem magamat.

puszi
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Nagyon örülök,hogy sikerült magad egy kicsit összeszedni.Múltkor írtad,hogy anyukádék a váci piacon árulnak.Van állandó helyük?Esetleg ha a megadott napon arra járok megnézném a kínálatukat.

Linda!

Megkaptad az utolsó szomorú mailemet,vagy ez is eltünt a ködben mint az aznap feladott többi?

Lányok!

Holnap megyünk az első dupla oltásra!BRRR...
Előre bevagyok tőle tojva,rettentően tudom sajnálni a lányt amikor beadják neki és nem érti ez miért is van.Már egy hete kerestem az oltási könyvünket,erre most telefonált a védőnőm,hogy ne keressem a mérésnél ott felejtettem.Én meg megvoltam róla győződve,hogy itthon még nézegettem.

Szuper ez a jó idő még érdemes kihasználni nagy sétákra.
Begyüjtöttük az első náthát is.Rengeteg macerával jár!Vettem porszívóra szerelhető ketyerét,de látnotok kellene Timikét.Ahogy meghallja a porszívó hangját vége.Megy a bömbi és akkor még finoman fejeztem ki magam.Tulajdonképpen annyira erős hangja van,hogy mire végzek cseng a fülem a sírástól.
Sziasztok,puszi mindenkinek:
Márti
Névtelen
 


szia Márti
szegény bömbike, én is üvöltenék ha az orrocskámba azt a csúnya csövet beledugdosnák, és ő már a hangot összekötötte a rossz élménnyel, milyen okos kis nyuszkóka. majd csak vigyázz mert hamarosan lábra kap és nem tudod majd öt elkapni a kínzáshoz Kép
az oltáskor is sír? a barátnőm azt mondta hogy a kisfia észre sem vette csak nézelődött közben. mondjuk olyan kis hurkás, lehet amiatt nem érezte Kép?
Van fényképalbumotok, vagy felteszel ide egy képet róla?

Márti, anyciék már nem nagyon mennek a piacra mert kifújt az uborkaszezon, a mi gyümijeinket csak "ráadásnak" vitték.

szép csodás idő van de mit ér ha én meg itt kuksolok az irodában reggeltől hatig? bicajjal jöttem, képzeljétek! hátha segít egy kis kiló-olvasztásban... de most már húzok is haza. 18:05. szép hosszú nap volt ez is.
puszi
Moncsi
 


Sziasztok!

MONCSI! Megkaptam a mailt, válaszolok rá hamarosan. Örülök, hogy jobban vagy és jó, hogy újra "élsz"! Szuper vagy!

MÁRTI!

Mi is holnap kapnánk dupla oltást, de Dani totál náthás ezért elhalasztjuk és különben is csak a jövőhéten tölti a 15-ik hónapot. Én már most kész vagyok a szuritól. Az én kis szerelmem nagyon szívtépően tud ám sÍrni :-(
Én nem használok porszívos orrszívót, semmi elektromos izét, hanem a gyógyszertárban kapható kis gumiballonos kis kézi orrszívót használjuk. Ez semmi hangot nem ad, kíméletes, de alapos. Gondolom már a porszívó hangjától frászt kapnak a babák. Remélem Timike viszonylag jól tűri majd a szurit, gondolok rátok, puszi!!

Tökmag, mi újság? Nekem is kéne egy helybeli doki aki nem drága max. 5 ezer egy vizit, van ultrahang a rendelőjében és emberséges. Van ilyen??
bellana
 
 


Szia Moncsi!
Nincs fényképalbumunk sajnos képet meg majd megpróbálok feltenni csak lekell kicsinyíteni,mert nem digitális a masinánk és skennelve van egyelőre nekünk is a gépen.
Sajnos nálunk az oltásnál is megy a bömbi nem is akár milye.Nagyon jó torka van a lánynak.

Egyébként szerencsésen túl vagyunk a dupla szúráson meg a szabin cseppen tűrhetően jól viselte csak kicsit sírt.A dokinéni meg is dícsérte.Haza felé annál többet.

Linda!
Nekünk is van kézi izé de nekem az nekem nem vált be.
Egyébként neked tudom ajánlani az én nődokimat.Dr Ferenczi Gyula 3-3500 Ft egy vizit attól függ mit csinál van ultrahangja is és emberséges.Ha érdekel megadom a telcsiszámát ,mert bekell jelentkezni hozzá .Jobb is így mert akkor abban az időben be is hív.Küldök majd mailt mert szerintem nem kaptad meg amit említettem.
Puszi,sziasztok:
Márti
Névtelen
 


Szia Márti!

Tegnap előtt küldtem mailt, nem ért oda?
Jó, hogy túl vagytok a szurin. Mi jövőhéten megyünk, mert Dani tök náthás. A dokidat emlegette már más is. Sajnálom "lecserélni" az én dokimat, mert már 1 éve járok hozzá és elégedett vagyok vele, de írtó drága. Mármint anyagilag :-)
tegnap voltam nála felülvizsgálaton./ami persze alul történt :-)/ Tudjátok a műtét uáni kontrollon. Rögtön azt kérdezte, hogy vagyok lelkileg stb. Biztatot, hogy minden rendben lesz.
Azt mondta novemberben,decemberben kezdhetjük az újabb próbálkozást. Rendes nagyon,bánom,de nem a mi pénztárcánkhoz van méretezve. 7500.-ft egy vizit! Még jó, hogy nem sűrűn jártam hozzá, de 9 hónap alatt az csinos kis összeg lenne. Jaj a fenébe is, pedig még CTG-je is van. Na ez van, talán ha nyerünk a lottón.

Márti, most már tényleg összefuthatnánk. A lakás, hogy áll, sikerül végre eladni?

Moncsi, hol vagy? Katica????
Adél, Tünde mi van veletek????
Tökmag, jelentkezz, mi volt a dokinál?

Puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Linda, 14-én írtam mailt Neked, nem kaptad meg? Küldjem mégegyszer? Daninak jobbulást!Kép
Jól vagyunk, most már nem aggódom annyira, csak nagyon ritkán tudom bekapcsolni a gépet, mert estére "kőkemény" a pocakom,így marad a pihenés.

Puszi mindenkinek: Katica
Katica
 


Sziasztok Lányok!
Köszi az érdeklődést. Örülök, hogy mindenki jól van.

Tökmag!
Át tudom érezni a babára várakozás nehézségeit... Az ember ha elhatározza, hogy szeretne, rögtön szeretne. Nekünk is majdnem egy év volt. Mindkettőnket megvizsgáltak, minden rendben volt. Maradt a petevezeték átjárhatósági vizsgálat UH-on és abban a hónapban egyből összejött. Szóval, ha volt valaha lázzal járó alhasi gyulladásod és több mint fél éve nem jött össze a baba, mindenképpen csináltassad meg ezt: 15 perc, ki lehet bírni. Ja, és mindkettő átjárható volt, de szerintem besűrűsödhetett ott vagy ilyesemi.

Mi istenien vagyunk, de semmi időm nem volt írni, mert sok volt a munkám.
22 hetesek vagyunk, istenien érzem magam, bébike sokat mocorog, annyira jó érzés. Néha van gyomorégés este, meg pár napja estére kő kemény a hasam (néha alig tudok felegyenesedni), ezért magnéziumot szedek.
Voltunk 4D-s UH-on és tényleg nagy élmény volt. Valahogy az ember el tudja képzelni, hogy, hogy él a kicsi ott bent. Kitaláltuk bébi nevét, most Dominak hívjuk (Domonkos).

Én Margit korházas dokit tudok javasolni, akinél magánrendelés 4000 Ft, ha kismama vagy (egyébként 5000 Ft). Van UH-ja is és az plusz 2000 Ft, ha megnéz. Ha érdekel valakit, kifejtem szívesen, hogy én miért szeretem és mik az elérhetőségei.

Kérdeznék én is tőletek.
A Kismama újságban nem láttam bébiúszást a környékünkön, de biztos van Vácon. Tudtok erről valamit?
A másik, hogy elkezdtük nézni a babakocsikat és az egy dolog, hogy az árától elájul az ember, de nem is tudom milyet érdemes venni. A dokim azt mondja, hogy minél jobb rugózása legyen, erre figyeljünk legjobban. Először nekem a kicsi bolygókerekes tetszett, de rájöttem, hogy vidékre nem biztos, hogy ez a praktikus (és asszem ezeknek nem túl jó a rugózása). Esetleg tudnátok nekem tanácsokat adni ez ügyben?

üdv
Adél
adél
 
 


Sziasztok!

A babaszobából Márti irányitott ide át hozzátok, sejtésem sem volt róla, hogy létezik Váciakat tömörítő fórum is. Bár az én lánykáim már nem bébik, azért még ideférek gondolom. A nagyobbik lassan 9 éves lesz, a kicsim pedig most töltötte a kettőt. És tartósan itt lakom velük Vácon.
Majd visszaolvaslak benneteket estefelé...
Addig is üdv mindenkinek
Sonia
Sonia
 


Szia Adél!
Már olyan rég nem jelentkeztél,hogy magamban megkérdeztem ki is vagy?
Örülök a jelentkezésednek annak is ,hogy jól érzed magad.Nagyon aranyos a Domi név.
Babakocsi ügyben a nagy kerekeset ajánlom.Nem akad el az ember lánya minden göröngyben.Nekem is nagy kerekes van még a lengyel piaci göröngyöt is jól viseli egyaránt a csemetével.
Az enyém Roan típusú 3 funkciós.Levehető mózeskosaras ami jelenleg még mély kocsiként funkcionál,de már nem sokáig a lány rohamosan nől.Utána rálehet tenni egy ülő részt ami dönthető.Alul kosaras,esővédős téliesíthető.Olyam is van amihez még +táska is tartozik ehhez nem volt,de kaptam hozzá.

Szia Moncsi!
Mit gondolsz mi derült ma ki?
Ismerem az egyik kollégádat a Hajdú Tamást.Az ő lánya és az én fiam osztálytársak voltak.Kicsi a világ mi?A feleségével beszélgettem egyébként.

Szia Linda !
Ugye megkaptad a mailemet???

Sziasztok:Márti
Márti
 


Szia Sonia!
Üdvözöllek!Látom sikerült ide találni nagyon örülök Neked és szerintem a Lányok is.Mialatt én gyártottam a kis válaszomat közben Te már meg is írtad a leveled.
Szia:Márti
Márti
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: