Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Táppénzügyileg leginkább arra lennék kíváncsi, hogy egyszerûen csak annyit kell mondani a nõgyógyásznak, hogy nem akarok dolgozni, mert fáraszt és erre kiirat a háziorvossal, vagy kell valami indikáció is? Mondjuk azt hiszem nálam elég lesz az, hogy már egyszer elvetéltem, de azért kíváncsi vagyok, mennyire megy ez könnyen vagy nehezen.

Lara! Gratulálok és mindent bele!!!! Kíváncsian várom a fejleményeket, remélem hamar összejön, mert jan-febr táján én is követni akarlak. (Én várok még a vizsgák miatt, meg nekem valószínüleg kell egy kis hormonális rásegítés). Hajrá Szabó néni!

Katus! Kitartás, már csak néhány hét a rosszulétbõ, állítólag legkésõbb a 14. hétre elmúlik.

Csók: Lola

Ui: azt mondja meg nekem valaki, hogy mér van ott az jelszó-s rubrika, ha nem kell oda beírni semmit? Lehet, hogy ez is az élet nagy rejtélyei közé tartozó kérdés?
Lola
 


Kedves Lola!

Ha táppénzre szeretnél menni, azt általában nagyon könnyen el lehet intézni, semmilyen különösebb indok nem kell hozzá, elég ha megmondod, hogy fáradtnak érzed magad, sokat idegeskedsz a munkahelyeden, megterhelõ számodra és elég stresszes a légkör és egybõl kiír. Pláne ha volt már egy vetélésed. Akkor meg rögtön kiír, mint veszélíeztetett terhes. A dokik nagy része egyébként fel is szokta ajánlani a táppénzes állományt. Ennyi jutalom kell a kismamának. Pihen, olvasgat, felkeesi régi ismerõseit, szépítgeti a lakásukat stb. Tehát akit anyagilag nem visel meg, az általában kiiratja magát. Persze, ha imádja a munkahelyét, és bírja a melót akkor semmi akadálya. Én kiiratom magamat, ha lesz baba, az biztos.

Katus!

Hogy a fénymásoló árt-e? Lehet hogy van benne valami. Én nem fénymásolnék a helyedben.

Puszi

Sziszi
Sziszi.
 


Sziasztok!

Lara! Nagyon örülök a jó híreknek, rám is ragadt a jókedved és az optimizmusod még így neten keresztül is! Mindent bele, és remélem elsõk között leszünk majd, akikkel a jó hírt közlöd!

Kata! Olyan keveset hallunk mostanában Rólad, remélem jól vagy! Az biztos, hogy ha otthon leszel, akkor sokkal nyugisabb és biztonságosabb lesz az életed, ami a picurnak is jobb lesz.

Katus! Én mint két leányzó anyukája bizton állíthatom, hogy az émelygések elõbb-utóbb elmúlnak. Viszont lesz majd más kellemetlenség helyette, amint nõ a pocid. Persze ezek azért nem olyan vészesek. Például nekem a második-harmadik harmadban állandóan égett a gyomrom. Erre mindenki csak azt tudta mondani, hogy "hajas babáim" fognak születni, ehhez képest mindkettõ egyéves koráig szinte teljesen kopasz volt. Szóval, amikor nem érzed jól magad, csak gondolj mindig a születendõ kisbabádra, aki rengeteg boldogságot fog Nekd adni. Például olyanokat, amit az én kislányom mondott tegnap, mikor megkérdeztem, hogy hogyan érzi magát, és õ azt válaszolta: "Anya, most hogy mellettem vagy már sokkal jobban". Kell ennél több egy anyának?
Kívánok mindenkinek ilyen tündéri gyerekeket!
Puszi: Andrea
Andrea
 

 
 

Lanyok!

Megkerdeztem masokat is, de nekem is az volt az alapvelemyem, hogy hulyeseg, hogy a fenymasolo rontgen sugarakat bocsat ki. Avagy tobbet mint a hattersugarzas. Ne feljetek ennyire a mai technikaktol. ugyanezt a monitorokra, meg a magneses terre is!
Ildi
Pethes Ildiko
 


A fénymásoló nem bocsát ki röntgen sugarakat hanem ozon gázt termel ha egyfolytába megy.
Ezért van az a jellegzetes szag. Olyan mint kvarcoláskor vagy szolizáskor.
Szellõztetni kell a helységben ahol a másoló van.

Kata
Bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

A gyomorégésre tudok egy javaslatott.
TUMS-nak hívják a gyógyszertárban kapható kalciumból van el kell szopogatni. Ez idõnként segít.
Népi babona, hogy haja van a babának.
Készül a szervezet a szülésre ezért minden izmot és izületet ellazít. A gyomorszáj izma is el van lazulva így az kinyilik vissza áramlik a gyomor sav azért érzõdik a gyomorégés.

Kata
Bigacsiga
 


Szia Katus!

Lehet, hogy van valami ebben a hányinger dologban, de nálam nem jött be, ha igaz. A 26. hétben vagyok, kislányunk lesz, és nem volt hányingerem. Az anyukámnak sem volt soha hányingere, egy húgom is van. Na, de ez én vagyok, majd kiderül. Akarod elõre tudni a nemét?? Én, mint látod, igen. Így még jobban el tudom képzelni ezt a kis boksz-bajnoknõt. :-)))
Zsuzsi
Zsuzsi
 


Sziasztok lányok, asszonyok!

Zsuzsi! Köszönöm amit leírtál, azóta megkérdeztem anyukámat, aki 3 fiút szült plusz engem, és õ is azt mondta, hogy csak a fiúkkal volt rosszul, egyedül velem nem! Kép De persze én úgy vagyok vele, hogy egyformán örülnék kislánynak és kisfiúnak is, csak egészséges legyen! Ezt rengetegszer hallja az ember, de amikor valaki tényleg babát vár, akkor döbben rá igazán, hogy tényleg mennyire igaz, hogy ez az elsõ és legfontosabb!
Igen, én is szeretném elõre tudni majd a nemét, de ha nem lehet majd látni akkor azt is elfogadom, és nem bánom ha meglepetés lesz a születésekor. Alig várom már, hogy érezzem a mozgását! Tudom, hogy már most is mozog, csak még olyan picurka, hogy nem érzékelhetõ. De már a negyedik hónap elején vagyok, mostantól ha igaz, gyorsabban fog növekedni, és mire elolvad a hó, szépen kigömbölyödöm én is Kép

Szia: Katus
Katus
 


Szia Lola!

A jelszós rublika azért van, hogy lehetõséged legyen "levédeni" a nevedet. Ha jelszót hozol létre a nevedhez, amit csak Te ismersz, akkor más nem írhat a Te nevedet használva. Senki nem teheti meg, hogy Lola néven ide beírjon és mondjuk a többieket sértegesse, mintha Te volnál az. Ha ugyan eszébe jutna bárkinek is ilyesmire vetemedni.
Ha Kata mondjuk jelszót alkalmazna, nekem sem engedte volna a gép mikor elõször írtam ide, hogy ugyanazt az azonosítót használjam.

Katus
Katus
 


Lola!

A rosszulléttel kapcsolatban köszönöm a bíztatást, igaz, hogy ennyi "áldozatot" szívesen kibírnék akár mind a 9 hónapon át is a kisbabámért cserébe, de ettõl függetlenül nem bánnám, ha jövõ hétre tényleg elmúlna, és a karácsonyi gyertyaillattól nem kellene a klotyóba menekülnöm. Kép

A táppénzzel kapcsolatban: nekem bármiféle nõgyógyász általi közremûködés nélkül magától ajánlotta fel a háziorvosom, hogy ameddig csak jónak látom, maradjak otthon, õ nagyon szívesen tart folyamatosan táppénzen. Erre csak simán a fáradtságot, aluszékonyságot is bõven elég indoknak tartotta (a hányingert mégcsak nem is említettem akkor még neki).
Szóval emiatt ne aggódj, a kismamákkal valahogyan minden ember szimpatizál, törõdni akarnak velünk, kímélni minket, és ez nagyon jólesõ érzés. Senki nem fogja azt mondani, mármilyen szigorú orvosod is legyen, hogy semmi bajod, nyomás dolgozni! ;)

Puszi: Katus
Katus
 


Szia Andrea!

Köszönöm szépen a bíztató szavakat, tudom hogy teljesen igazad van, és tényleg igyekszem hõsiesen viselni a kellemetlenségeket is! Nem panaszkodásképpen írtam a rosszullétekrõl, mert ez a boldog állapot tényleg elhomályosítja ezt az aprócska problémát is, és remélem én is ugyanolyan büszke lehetek majd a gyermekemre(-imre) mint amennyire Te vagy!
Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok Neked és egész családodnak!!
Katus
 


Sziasztok!

Egy napja késik a mensim. Szerintetek ma már ne is menjek szolizni? Megjegyzem a hõm 37-rõl leesett 36.5-re, és fájdogál a hasam is. Köszi!

Erika
Erika
 


Katus!
Erre tényleg nem lehet alapozni, ha valaki rosszul van-e az elsõ hónapokban az fiút jelent vagy lányt. Nekem semmi nem volt, fiút szerettem volna, örültem is hogy biztosan azért nincs még hányingerem sem. Aztán a sógornõm elmondta hogy õ is ugyanígy volt, és lánya lett. Anyu huga elmondta hogy õ is ugyanígy volt és neki is lánya lett. De különben én is olvastam arról hogy a lány baba termel valamilyen anyagot ami irritálja az anya gyomrát. Hát errõl ennyit!

Remélem jobban leszel hamarosan, és gondtalanul tudod élvezni az örömöket!!

Én a 25. héten vagyok most, és már nagyon fáj a derekam. Eddig a keresztcsontom fájt, de már olyan mintha görcsölne az egész derekam. Azt mondta a doki ez már csak rosszabb lesz, mert a legkisebb gerincproblémát is kihozza a terhesség, a súly miatt. Dehát eddig nem volt semmi gondom, ennyi kell, gondolom!

Jó hétvégét mindenkinek, pihenjetek Kismamák és Anyukák!
Anita
 


Sziasztok!
Anita! Együttérzésem. Én a 29. héten vagyok. Mostanáig teljesen jól voltam (kivéve az elején némi hányingert), Na de 4-5 napja...
Fáj a bordám, a lábam, talán a gyomrom, vagy nem is tudom, most mim van ott. Elkezdtem sirdogálni, fulladni,stb. Még 2 és fél hónap! De mostanáig szuper volt.
Katus! Én is örülök neked!!!
Sziasztok mindannyian!
Friderika
Bocs a panasznapért.
friderika
 


Sziasztok! Szia Katus!

Eloszor irok ide. Masodik gyermekemet varom, es neha beleolvasgatok a
babanetes levelezesekbe. Katus, irtad van egy auti batyad. Nekem egy auti
gyermekem van. Talan ezert erdekelne, hogy te mint testver, hogy elted meg a
batyad massagat, egyaltalan a szuleid kb 20 evvel ezelott mikent birkoztak
meg ezzel, hiszen meg ma is eleg kalvaria, amig az ember eljut oda, hogy mi
is a problema az o amugy ranezesre teljesen normalis gyermekevel. De 20
evvel ezelott gondolom teljes volt a tudatlansag ezzel kapcsolatban. A
masik, (ez most lehet, hogy nem tul kedves tolem), nem felsz, hogy nagyobb
eselyed van egy auti gyermekre? Mondtak ezzel kapcsolatban valamit az
orvosok? Nalam mindenki azt hajtogatja, hogy semmi koze a szulesi
komplikacioknak, vagy mas dolgoknak a gyerek allapotahoz, mert hogy ez
genetika, de a dokimnak csak a 24. heten jutott ezzel kapcsolatban eszebe,
hogy a masodikkal mi lesz? Persze szurni (mint mondjuk a Down kort) nem
tudjak, pedig ha jol tudom, gyakoribb. En persze bizom, hogy semmi gond nem
lesz, de biztos aggodva fogom gyermekem fejlodeset nezni az elso evekben. Ha
van ra idod, szivesen beszelgetnek veled akar itt, akar maganban.

fog (fogar@matavnet.hu)
Névtelen
 


Szia kedves Névtelen!

Nem is tudom, hogyan kezdjem. A bátyámat imádom, ugyanúgy szeretem, mint a többi, egészséges testvéremet. Ha lehetne egyetlenegy kívánságom egy jótündéről, az lenne, hogy Ő is egészséges lehessen. 2 év köztünk a korkülönbség, ő most 26 éves. Én mellette nőttem fel, és számomra nem volt furcsa soha, hogy Ő ilyen. Testvéreimmel természetesnek éreztük és érezzük, hogy őt óvjuk, védjük a számára érthetetlen, vagy nehezen feldolgozható eseményektől, a "külső világtól". És Ő boldog, hogy vagyunk, hogy vannak testvérei, tudja hogy szeretjük, és Ő is nagyon szeret minket, amit ki is tud mutatni. Ezért Neked is tiszta szívből azt mondhatom: gyermekednek jó lesz, nagyon jó, ha testvére születik, akivel együtt nevelkedhet tovább! A születendő testvérnek pedig minden esélye megvan arra, hogy teljesen egészséges legyen, én és többi testvérem vagyunk rá az élő példa! Kép

folyt.
Katus
 


Sziasztok!
Mostanában valóban kevesebbet jelentkezem, nagy a sürgés-forgás nálunk így karácsony tájékán, már hosszas listáim vannak, hogy mikor mit kell elintéznem és a munkahelyemen is kevesebbet vagyok, este meg otthon már sosincs erőm írni, még a gépet se kapcsolom be napokig.
Egyébként nagyon jól vagyunk, 27-én megyek AFP-re, előtte még újabb baciluisügyi vizeletvizsgálatra és már alig várom,hogy elteljen ez a pár nap és otthon lehessek, ha úgy van kedvem. :-))
Katus, én június 15-re vagyok kiírva, ez a 15. hetem, talán az ünnepek környékén megérzem a baus mozgását. Már nagyon várjuk!!!
Andrea, sokat gondolok rád, remélem, jól vagy és hamarosan jó hírekről számolsz be.
Mindenkinek kellemes hetet kívánok!
Kata
kata (kata)
 


Szia kedves Nevtelen!

Nem is tudom, hogyan kezdjem. A batyamat imadom, ugyanugy szeretem, mint a többi, egeszseges testveremet. Ha lehetne egyetlenegy kivansagom egy jotünderöl, az lenne, hogy Ö is egészséges lehessen. 2 ev köztünk a korkülönbseg, Ö most 26 éves. En mellette nöttem fel, es szamomra nem volt furcsa soha, hogy Ö ilyen. Testvereimmel termeszetesnek ereztük és erezzük, hogy Öt ovjuk, vedjük a szamara erthetetlen, vagy nehezen feldolgozható eseményektől, a "külsö vilagtol". Es Ö boldog, hogy vagyunk, hogy vannak testverei, tudja hogy szeretjük, és Ö is nagyon szeret minket, amit ki is tud mutatni. Ezert Neked is tiszta szivböl azt mondhatom: gyermekednek jo lesz, a leheto legjobb, ha testvére születik, akivel együtt nevelkedhet tovabb! A születendö testvérnek pedig minden eselye megvan arra, hogy teljesen egeszseges legyen, en es többi testverem vagyunk ra az elo peldak! Kép

folyt.
Katus
 


folyt.

A batyam egy egeszsegügyi otthonban van, mas autista es ertelmi serült gyermekek - gyermeklelkü felnöttek között, ahol szakemberek foglalkoznak velük, és mi rendszeresen, minden honapban latogatjuk, beszelünk vele telefonon hetente es evente negyszer-ötször hazahozzuk 2 hetre (nyaron, a szülinapján, karacsonykor, husvetkor). Kialakult egy rendszer, ami neki is jo es biztonsagot nyujto.

Hogy edesanyam hogyan dolgozta fel? Mivel hat gyermeket nevelt, azt hiszem, könnyen. Nem volt könnyü eletünk, ezert ideje sem maradt ragodni egy-egy problean, talan ennek köszönhetöen ma is kiegyensulyozott es erös pillere a csaladnak. Ugyanugy szeret mindannyiunkat, persze a batyamat a mai napig a kisgyermekeknek kijaro figyelemmel es gondoskodással veszi körül. Elfogadta, hogy igy történt, Ö igy született, es nem kerdezi miert? Mindannyian gyönyörüek és egeszsegesek vagyunk, a batyamat is beleertve! Csak Ö különleges.. Ö nem a diplomajaval fog Anyunak örömet okozni, hanem mondjuk a Szeretet himnuszaval, amit karacsonykor gyönyörüen elszaval.

folyt. (nem hajlando elkuldeni egyszerre a szoveget)
Katus
 


folyt.

Biztos vagyok benne, hogy a Te masodik kisbabad, akit most a szived alatt hordassz, egeszseges lesz és gyönyörü. Jol tettetek, hogy vallaltatok megegy gyermeket, es ha megtehetitek, ne is alljatok meg kettönél! A tudomany valoban meg mindig keveset tud erröl a betegsegröl. De en sok autistát ismerek a batyam környezeteböl - és mindegyiknek ismerem az egeszseges es okos testvereit is! Egyetlen autista testverparrol sem tudok. Csak azt tudom mondani, ne aggodj!


folyt.
Katus
 


folyt.

En egyaltalan nem felek attal, hogy az en gyermekem autistakent születhet, azt sem hiszem, hogy nagyobb eselyem van erre mint masnak. De ha igy lenne, akkor is erosebb lenne a gyermek iranti vagyam mint a felelmem. Ugy velem, ennyi eselyt mindenkeppen meg kell adnunk magunkak es szuletendo gyermekeiknek! Ha az orvos tudott volna barmilyen konkretumot mondani a kockazati tenyezökkel kapcsolatban (nem tudott) akkor is ugyanigy szerettem volna, hogy megfoganjon a babank es vallalnam a kockazatot. De a legvaloszinubb az, hogy nincsen semmifele kockazat.

Vigyazz magatokra, es legy nyugodt. Gyermekednek a lehetö legjobbat teszed azzal, hogy testverkevel ajandekozod meg, aki majd önzetlenül szereti, öleli, puszilja es feltetel nelkül elfogadja öt.

Katus
Katus
 


Sziasztok !

A héten kellen megjönnie. Egyenlőre 36.7 a hőmérsékletem. Nem volt nagy kiugrás sem. Megint kezd fájni a hasam, meg a derekam is, úgyhogy biztosan meg fog jönni.
Nem tudom, hogy miért nem sikerül nekünk? Pedig mindent rendben találtak nálunk, ráadásul mostanában nem is foglalkozom vele annyit.
Lehet, hogy kellen találni egy nagyon lekiismeretes orvost ?

Egyenlőre ennyit!

Üdv.: Kati
Király kati
 


Kedves Friderika!
Ezek a panaszok Neked még tartanak? Fulladás meg sírás? Nekem a megszokott keresztcsontom az már marad, el is fogadom. A derékgörcsöm viszont egy 15 perces oldaltfekvés után helyrejött, amit csak 5 órakor tudtam véghezvinni, amikor hazaértem. Már nagyon meg voltam ijedve hogy mi lehet velem, mert már elõre is átgörcsölt. Képzeld, amikor rúgott az én babám éreztem hogy jobb, akkor nem érzem a fájdalmat. Ebbõl következtettem, hogy rosszul fekhet a mocorgóm, ez lehet a baj. Elmúlt szerencsére, egy napig tartott.
Viszont mostanában sírós lettem megint, ez ami még érdekes, olyan érzékeny vagyok. Az elején voltam így, igaz 3 hónapig! Remélem a 3. harmadra visszatér a lelkierõm és nem veszek fel minden apróságot!
Te tudod már hogy ki lakozik a pocakodban?
Remélem azért vannak jobb idõszakaid és több ami jobb, én is attól ijedtem meg hogy mi lesz még velem az utolsó három hónapban, ha már most minden bajom van!

Üdvözlettel!
Anita
Anita
 


Sziasztok!

Már a ciklus 22. napján tartok és a hõmérsékletem még mindig 36,0 és 36,3 között van...
Miért nem akar felmenni??? Lehet, hogy nem volt még tüszõrepedés? És ha nem is lesz, akkor meg sem fog jönni?
Nekem még sosem volt olyan, hogy nem jött meg, mindig rendszeres volt...
Volt már valamelyikõtök hasonló helyzetben?
Annyira rossz, hogy vadul számolgatom a napokat és lelkesen mérem a hõmet, és tessék, már 22 napja meg sem mozdul...annyira rossz Kép
Mi lehet az oka?
SZiasztok, Lara
Lara
 


Lara, nyugi!!!! A szervezetednek azért még van mit feldolgoznia, ne izgulj, ne légy türelmetlen, hagyd az időt menni és mivel a múltkor is nagyon hamar összejött a baba, most is biztosan hamar sikerülni fog!!!! Türelem!!!!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!
Vegeztem a vizsgakkal, februar kozepeig nem kell Veszprembe mennem! Kép))
Gratulalok mindenkinek, es udvozlom az ujakat!
Lara! A masik topicban valaszoltam! Mi jol vagyunk a hanyingert leszamitva. Mar varom a jobb napokat. Igaz ma meg elviselheto.
Moni
Moni
 


Sziasztok! Szia Katus!

Koszi a valaszt. Bennem sem fordult meg, hogy ne legyen tobb gyermekem, igaz, amikor megfogant a masodik baba, meg nem tudtuk mi a problema az elsovel, de tudtuk, hogy baj van. 16 hetes voltam, amikor meglett a hivatalos diagnozis, es azt hiszem, ha felajanlottak volna, sem lettem volna hajlando genetikai vizsgalatra. Akiket en ismerek, azoknal sincs tobb auti a csaladban, sot a felmenok kozott sem.
Tetszett, hogy kulonlegesnek tartod a batyad, en is valahogy igy vagyok vele, a kisfiam harom eves, es en is inkabb a kulonlegesseget, es nem a fogyatekossagot latom benne. Es teny, ugyanannyi szeretetet kapok tole, mintha egy normal gyermek lenne, talan ez volt az elso, amit megtanultam, hogy a szakemberek mindenfele velemenye ellenere igenis kepes egy auti gyermek kotodni, es kifejezni a szeretetet.
Anyukadnak minden tiszteletem, hat gyermeket nevelni tenyleg nem semmi, es hiszem, hogy egy "beteg" gyermeknek talan az a legjobb, ha minel tobb testvere van, es a csalad minel kevesbe aldozza fel magat miatta. Azt is jo hallani, hogy a batyad elete megoldott, es biztosan nem marad egyedul ennyi teso mellett.

Valaki emlitette a fenymasolot, en ugy tudom, a festekgozok okozhatnak gondot. Ugyanigy bizonyos nyomtatoknal is.


Judit (fog)
Névtelen
 


Kedves Lara!
Mennyi idő telt el a vetélés óta? Csak azért kérdezem, mert nekem november elején volt, most várom a menstruációmat és ez a ciklus egyáltalán nem úgy zajlik, ahogy a többi szokott. Nekem is késett a hőmérséklet emelkedés, nem is volt teljesen szabályos, minden másnap leesik néhány tizedet. Szerintem ilyenkor a hormonszintnek több idő kell, mint egy egyszerű ciklus után. Úgyhogy türelem, én a helyedben egy hónapot azért várnék a babával, a következő ciklusod már biztosan olyan lesz, mint ahogyan a nagykönyvben meg van írva.
Szurkolok neked, és várom a beszámolót.
Puszi: Lola
Lola
 


Sziasztok!
Anita! Valamivel jobban vagyok. Lehet, hogy az a probléma, hogy túl sok a magzatvizem. Ma berendelt a doki kirtelen valami kontrollra. Totál meijedtem. Holnap okosabb leszek.
Többiek! Tud valaki Mazsoláról? Mazsola! Ha olvasod, válaszolj, hogy itt írjak neked. Friderika
friderika
 


Sziasztok!

Immár a 14. hétben vagyok, és mintha jobban érezném magam! Bár a festékszagu szobába még mindig nem merek bemenni, de mult hét vége ota nem volt komolyabb rosszullétem es egyszer sem hánytam! Csütörtökön megyek az orvosomhoz ultrahangra, hogy megallapitsuk pontosan, mikor kell az AFP vizsgalatot elvégezni.

Ma van elöször rajtam kismamanadrág, és nagyon jol érzem benne magam! Kép

Szia Judit! Így igaz, a kisfiad különleges és még csak ezután fog kiderülni igazán, hogy mennyire!! Kép Ha érzi, hogy szereted, szeretitek, csodákra lesz képes!

Lányok! Ma dolgozom utoljára ebben az évben, késöbb már nem leszek Internet közelben, ezért megragadom az alkalmat, és kivánok mindenkinek
BOLDOG KARÁCSONYT, VIDÁM SZILVESZTERI BULIZÁST ÉS SOK ÖRÖMET, GAZDAGSÁGOT, BŐSÉGET AZ ÚJ ESZTENDŐBEN!

Katus
Katus
 


Szia lányok!

A változatosság kedvéért, még ma sem (23.nap) ment feljebb a hõmérsékletem Kép
Asszem igaza van Katának, itt már csak a türelem segít.
Lola! A vetélés nekem nov.27.-én kezdõdött, vagyis 23 napja. Neked a vetélés után hány nappal jött meg? Sokat késett? és a hõmérsékleted hanyadik naptól ugrott fel?
Úgy tûnik, hogy a tüszõrepedés késése nem egyedi jelenség, szóval köszi Lola, hogy leirtad, hogy nálad is volt ilyen, igy egy kicsit most megnyugodtam.
Azt hiszem az az én bajom, hogy türelmetlen vagyok. Mostmár kezdem magam beleélni, hogy decemberben valószínû, már nem fog csoda történni, nem reménykedem túlzottan már. Talán januárban.
Én is a vetélésre gyanaxom, hogy az eddig szabályos ciklusokat az borította fel, most próbálja magát utolérni a szervezetem, és nem érti, hogy mi van...heh..meg én se Kép
NA mind1.

Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Lara, próbáltam végiggondolni, hogy nekem hogy történt ez a ciklusmizéria a műtét után. A dokim azt mondta, hogy a műtétet tekintsük úgy, mint az ahavi menszeszt. A műtét augusztus 1-jén volt. A következő menstruációm szeptember 8-án. A kettő között ha jól számolom 39-40 (!!!!) nap telt el! Utána a ciklusom már úgy tűnik helyre állt, Bogyóka a szeptember 22-i akciózásunkból fogant.
Drága Lara, hidd el, magadnak is és az új kisbabának is akkor teszel a legjobbat, ha megnyugszol és szép türelmesen kivárod azt az időt, amíg minden helyre áll. Ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy nálad is minden jól alakul!!!
Türelem!!!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!
Kata!
Köszönöm a biztatást, nagyon jól esik!
Azt is köszi, hogy leirtad, hogy nálad, hogy történt.
Valószínû, hogy akkor nálam is hosszabb lehet ez a mostani ciklus.
Mostmár én is kezdek megnyugodni, még szerencse, hogy jön a karácsony és nem csak ezen fogok agyalni.
Köszi mégeccer és aranyos vagy!
Ja és Kata, monddcsak, milyen érzés, hogy már a 15.hétben vagy? Látszódik már valami a pocakodon?
Hogy érzed magad? Nagyon irigyellek ám!
Szia, sziasztok, Lara
Lara
 


Lara, örülök, hogy segíthettem!!!!
Nagyon jól érzem magam és nagyon boldog vagyok, a 11. héttől nagyon felgyorsult az idő, addig rettegtem, azóta nagyjából töretlen a boldogságom és az optimizmusom. Most már nagyon figyeljük esténként a hasim mozgásait, a párom hallgatja, én a kezemmel próbálok minden rezdülést érzékelni. És tegnap éreztem egy vízhullámzáshoz hasonló apró, puha kis rezdüléssorozatot, olyat, amit eddig még soha. Biztos vagyok benne, hogy ez Bogyóka volt.
Lara, én is nagyon irigyeltem mindenkit, aki itt tartott, amikor én bajban voltam, ez teljesen normális emberi reakció. Nekem az idézet, amit már neked is elküldtem sokat segített!!! És hidd el, hamarosan nálad is eljön, amire úgy vársz!!! Most szépen, nyugodtan ünnepelj, olvass jókat, aludj sokat, élvezd a szép pillanatokat!!! Gyógytsd magadat!!!
Szeretettel: Kata
kata (kata)
 


Kata!
Köszi, mégeccer! Kép
Nagyon jó lehet, hogy már ilyeneket érzel, az ünnepekre már biztosan fogod a konkrét megmozdulásokat.
Az idézet az tényleg nagyon jó, én is abból szoktam erõt meríteni, de úgy érzem, hogy mostmár tényleg kezd visszatérni az életkedvem, fõleg, hogy ilyen jókat irsz te is, Móni is, Viráganya is és Lola is Kép
Sziasztok, Lara
Lara
 


Kata! Elkuldened nekem is az idezetet? Szeretek ilyeneket olvasni! Elore is koszi!
Biztos, hogy a babadat erezted! A Martinnal nekem is ilyen volt eloszor! Most is nagyon varom mar, de meg csak a 8.-9. heten tartok!
Lara! Turelem! Es pihenj sokat! Probald a szervezetedet regeneralni es felkesziteni.
Moni
Moni
Moni
 


Kedves Lara!
Sajnos a menstruációm még nem jött meg, már kezdtem is aggódni, de olvasom, hogy Katának is elég sokáig tartott, amíg a vetélés után újból megjött, így sikerült ismét türelemre inteni magam. Kicsit az is aggaszt, hogy elég gyakran érzem a petefészkeimet is, remélem ez csak annyit jelent, hogy mûködnek és semmi rosszat. Na mindegy, remélem lassan minden a helyére áll, és februárban újra "akciózhatunk". Addig is regenerá
lódok, meg minden olyan orvosi vizsgálatot elvégezetek, amit azelõtt nem. Képzeljétek, a szokásos õszi-téli fertõzések miatti (remélem) nyirokcsomóduzzanatok miatt az a rémképem támadt, hogy AIDS-es vagyok, így egy hétig, amig meg nem jött az eredmény halálfélelmem volt, meg találtam egy csomót a mellemben, amibõl szövettant is vettek, akkor meg a mellrákról voltak hasonló elképzeléseim, hiába mondta az orvos, hogy ilyen fiatalon még nemigen forul elõ. Persze nem is vagyok szerencsére mellrákos, de hipochonder azt hiszem az igen, kétoldali súlyos paranoiával szövõdött hipochonria. Na mit szóltok?
Puszi: Lola
Lola
 


Lara!

Tekintettel az összes eddigi írásaidra, nem tudom, hogy komolyan vegyelek-e vagy ne?!
Soha nem tudom, hogy most Lara, vagy Lola ír-e!!

(Lara, bocs!!)

Pojup
Pojup
 


Kedves Judit!

Ne aggódj a kisgyermeked miatt! Az autizmus különleges dolog, és hidd el, néhány dologban sokkal ügyesebbek, találékonyabbak, mint a többi gyerek. Ha tudok segíteni, és elfogadod, akkor elküldöm Neked e-mail-en a szakdolgozatomat (kb 150 oldal) melyet az autista gyerekek fejlesztésérõl írtam. Leginkább a médiás fejlesztésre van kihegyezve, de sok használható dolgot találhatsz benne. Csak arra kérlek, hogy ne terjeszd, mert le van védve bizonyos személyes okok miatt. De látom a riadalmadat, és szeretnék vele segíteni.
Úgyhogy e-mail címet kérek, mert szabin leszek, és már csak a héten dolgozom, és szeretném Veled megosztani mielõbb.

Örülök, ha segíthetnék, szia!

Niki
Niki
 


Sziasztok!

Sajnos napok óta nem tudok belépni a chat-be, ide meg nem mertem leírni, de képzeljétek 7 napja késik a mensim. Nem tudom mi van, nagyon fáj a hasam, mintha meg akarna jönni, a hõm meg le is van esve, napok óta 36.7, pedig elõtte 37.1-2 körül mozgott. Igaz akkor meg is voltam fázva. Estére pedig felmegy 37.3-ig is. A hõmérõ biztos jó, mert már szegény páromnak is hõmérõznie kell, hogy lássam van-e külömbség két mérés között. De neki mindig alacsonyabbat mérünk. Tesztet nem merek venni, mert a csalódást nem bírnám ki, inkább azt mondogatom magamnak, hogy csak késik, mert régebben is volt, hogy a gyógyszer abbahagyása után a 4. hónapban nem jött meg. Most is a 4. hónapban nem jön meg. Úgyhogy biztos megint csak késik, mint akkor. Hányingerem egyáltalán nincs, rosszul nem vagyok, tehát terhességi tüneteim nincsenek. Egyedül a mellem fáj nagyon, több percig is tart, míg elhelyezkedem és megtalálom a kényelmes pózt alváskor. De ez lehet azért is mert csak késik, és bármikor megjöhet. Nem? Most egyenlõre várok, hogy mi lesz. Mi a véleményetek?

Sziszi
Sziszi.
 


Sziszi,
Szerintem csinálj egy tesztet minél hamarabb, mert ha kiderül a jó hír, nagyon nagy örömöt fog okozni, ezenkívül akkor még tudatosabban kezdesz majd élni és mégjobban fogsz vigyázni magadra. Ez legalábbis nálam így volt, bár már az egész hónapban tudatosan terveztem a babát. Ha pedig negatív lenne, amit a tüneteid alapján nem hiszek, akkor viszont jobb tudni, mint továbbra is reménykedni valami hiábavalóban. Nekem amúgy ma késik 5-ik napja a menszeszem és tegnap a teszt pozitív lett. (Írtam róla tegnap és egyben bemutatkoztam A megint megjöttben.)Ugyanazt érzem, mint Te, de más tünetem (rosszullét, szag undor, sb nincs). Szeritem tesztelj, aztán írj.
Cili
Cili2
 


Szia Sziszi!
HIányoztál nekem a chat-en, nem tudtam mi van veled, azt hittem szabin vagy! Akkor gyere be más néven, mert szeretem ha ott vagy!!
Szerintem is csinálj egy tesztet, jobb ha megtudod mik a hírek! (De emlékezz: nekem a negyedik héten is negatív volt a teszt, szóval az sem 100%!)
Viszont a mellem nekem is ilyen volt és azt hittem meg fog jönni és attól! A mellbimbóm volt nagyon érzékeny és fájdalmas, mint még soha! Te érzel ilyesmit? (Ha nem, az sem jelent semmit!) Más tünetem nekem sem volt. A 7 nap az hét nap Sziszi!
Szóval nagyon szorítok most Neked, és nagyon szeretném megtudni még a héten, hogy mik a hírek Veled, mert aztán már csak januárban leszek és szeretném még elõtte tudni!!
Legalább rám legyél tekintettel, hagy tudjam meg mi a helyzet :-)ne kelljen izgulnom!

Üdv, Anita
Anita
 


Sziasztok!

Lola! Engem is csak ez int türelemre, ahogy téged, hogy ilyen esetben másnak is késik, teljesen felborult a ciklus, még ma is 36,3 a hõm, pedig már a 24.napon vagyok, de nem csodálkoznék, ha mondjuk egy hét múlva menne fel a hõm, amikor meg kéne jönni. Na mind1, azért kiváncsi vagyok, hogy alakul.

Pojup! Nem igazán értettem amit irtál...

Sziszi! Hogy birod ki??? Szerintem vegyél egy tesztet, készülj fel arra, hogy negativ lesz, és ha mégis negativ lesz, akkor sem lesz akkora csalódás, mert elõtte felkészültél. De ha pozitiv! Gondolj bele! Micsoda öröm lenne?!
Én biztos nem várnék tovább!

Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok, Lányok!

Rég jelentkeztem, betegek voltunk a kisfiammal, de szerencsére semmi komolyabb, bár gyógyszert kellett szednünk.

Képzeljétek, Olivérnek a Menpovax agyhártyagyulladás elleni oltástól 40 fokos láza lett, 3 napig, aztán meg torokgyulladást kapott, ami rám is átragadt.

Már lassan 18 hetes vagyok, tegnap voltam nõdokinál, és szerencsére minden rendben, az AFP-m is jó lett, a picúrom odabenn már 10,4 cm ülve.

Van viszont egy gondom. Ha nagyon kell pisilni, akkor csak nagyon-nagyon nehezen akar megindulni, és nagyon lassan. Kész kínszenvedés. Tapasztalt ilyet valaki közületek? Kóros ez?

Ha addig nem tudnék többet írni, akkor NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT, ÉS BABAVÁRÓS BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kata!

Bejelentkeztél már Raffaihoz? Én már igen, e-mailen. Nekem most február végi kezdést tudott ajánlani, de Hidas doktornál azonnal lehet kezdeni. Emilen is el lehet õket érni, én így jelentkeztem be!

Remélem, minden oké nálatok!

PUszi: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!
Kellemes karacsonyt es boldog uj evet kivanok mindenkinek!
Moni
Moni
 


Kedves Lara!
Kedden nem ment el a levelem, ami neked szolt! Azt irtam, hogy szivesen leszek leleki tamaszod, es par sorral feljebb megtalalod a mail cimemet, ahova nyugodtan irj, mert otthonrol ritkan szoktam netezni, mert eleg draga, de a leveleimet minden nap megnezem! Varom leveled, es amiben tudok segitek. Remelem ez az iras most elmegy!
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Én is ma vagyok utoljára az ünnepek elõtt, igaz, majd esténként otthonról még bekukkantok ide. Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok! Szeretettel: Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Én is ma vagyok utoljára, mindenkinek boldog karácsonyt kívánok sok szeretettel. Vigyázzatok magatokra! Jövõre találkozunk!

Puszi, Sziszi
Sziszi.
 


Kedves lányok!

Remélem marad még valaki aki tanácsod ad nekem. Kép
Leírom a tüneteimet amiket napok óta érzek. Reggeli rosszullétek, amik azonban nagyon hamar abbamaradnak. 1-2 órát szédelgek csak. Aztán jön egy kis hányinger és ezzel párosulva (!) a mérhetetlen éhség. Ma azonban már fura ízt érzek a számban és nem bírok enni Kép Nem merek a terhességre gondolni, mert egy hónapja is voltak tüneteim és mégis negatív volt 3 teszt Kép A hõmbõl nem tudok mit kihozni, mert nem tudom mindig ugyanakkor mérni és eléggé összevissza van, bár még nem volt 36,3 alatt. Lehet, hogy holnap mégis veszek egy tesztet.

Szerintetek?
Hajni
Hajni
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?