Új privát üzeneted érkezett!

KAdri!
Hát forduljon! Nagyon szépek lehettek kabátban!

Moni!
Fantasztikus vagy!!! Vigyazz magatokra! Sok öröm, és kevés izgulás!

Zsófi / Csucsuka!
A zsófik nagyon jó fejek! Kép

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

En is udvozlok minden ujat es minden uj babasat!
A vitaminokrol es a magneziumrol: A vitaminok kozul talan a folsav a legfontosabb (a multikban mindben van), ez az ami nemely fejlodesi rendellenesseget csokkent. A magnezium pedig gorcsoldo, izomlazito jellegu, azaz valoban a bekemenyedeseket, korai fajasokat csokkenti-akadalyozza, tipikusan hasznaljak a koran beindulo szules leallitasara. Az en dokim mondjuk automate adta, aztan meg egy szal joslo fajasom sem volt a burokrepedesekig (mindket terhessegemnel), azota ugy hiszem, mivel en az atlagnal becsuletesebben beszedtem, lehet, hogy sok is volt, aztan meg nyomathattak az oxytocint...
Vercukor temat sok helyen kitargyaltuk, ne aggodjatok, es akit a SOTE I-re kuldtek, legalabb orulhet, mert ott nem fiolanyi vert vesznek le hozza.
Sziasztok:
ILdi
Pethes Ildiko
 


Sziasztok !

Én is köszöntök minden új babavárót.
Rég nem írtam ide én sem. Nálunk egyenlõre még mindig semmi. Talán ebben a hónapban sikerül.
Viszont lett a Benõnk mellé egy újabb kistkutya a neve Bandi, a fajtája pedig Beagle.
4 hónapos, és fantasztikusan jó fej.
Legalább így el vagyok foglalva, és nem minden percemt köti le a terhesség gondolata.
Kata hogy vagy ? Remélem minden rendben.
Többiek, hogy vagytok ?

Üdv.: Kati
Király kati
 

 
 

Sziasztok, Lányok-Fiúk!

Hû, tényleg jó sok hozzászólás érkezett mostanság, alig gyõztem olvasni!

Zsófi, örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, és nagyon boldog babavárást kívánok neked!

Shajni, szívbõl gratulálok a babához!

Soma! Örülök, hogy minden rendben! A terheléses vércukor miatt ne aggódj, állítólag mindenkinek megcsinálják, én már 12 hetesen átestem rajta.

Szia, Kata!

Ja, akkor neked más a problémád, mint nekem. De megnyugtató, hogy tudod, kikezelik rendesen. Én még aggódom a saját bacijaim miatt, bár tünetem nincs, de nagyon félek, hogy úgy járok, mint egyik ismerõsöm, akinél a méhszáj elfertõzõdött, és a 20. héten elfolyt a magzatvíz, meg kellett szülnie a babát, akinek a megmentésére ilyen parányi korban még nem volt lehetõség. Azóta állandóan attól rettegek, hogy velem is megeshet ilyen, fõleg, amióta a kenetvizsgálat baktériumot mutatott ki nálam. Próbálok azért megnyugodni, de jövõ héten, ha megyek dokihoz, jól ki fogom faggatni, hogy mennyire reálisak a félelmeim.

Kedves Király Kati!

Sikerülni fog, ne izgulj! Lehet, hogy ez lesz a legszebb karácsonyod vagy szilvesztered? Kívánom, hogy úgy legyen!

Mindenkinek örömteli karácsonyvárást és adventolást kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Örülök én is minden új csatlakozónak és gratulálok nekik.
Az elevitben nincs folsav és nem is kaptam külön. Ti milyen formában szeditek?

Sziasztok:RÁGI
RÁGI
 


Szia, RÁGI!

Én Tardyferonban kapom. Ez vas, c vitamin és folsav keveréke.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Már nagyon régen olvaslak benneteket, de még soha nem írtam. Most kérdéseim lennének, és ha tudtok légyszi válaszoljatok rájuk.
Mikor éreztétek az elsõ terhességi tüneteket, és mik voltak azok, mikor érdemes megcsinálni a tesztet? Van olyan valaki, akinek gyógyszeres, injekciós kezelésben részesült, és produkálta a terhességi tüneteket, de mégse volt terhes.
Elõre is köszi a válaszokat.
Minden kismamának nagyon gratulálok, meg persze irigy is vagyok egy kicsit, mert már én is várom ezt az állapotot.

Éva
Vica
 


Sziasztok!

Mostanság én is ritkán szólok hozzá, mivel most iszonyú sok a munkám, alig jutok ide :-(((
SZámításaim szerint most lehetek a középidõben, de persze azért tudom, hogy benne van a pakliban, hogy nem biztos, hogy megint elsõre összejön a dolog. Szerdán doki, már elõre izgulok..:-)
Tök jó olvasni, hogy mindenkivel rendben van minden!
Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Kata: próbálok én is másra gondolni, meg pozitiv gondolatokat gondolni, de ez sajnos nem megy mindig. Gyakran rámtör a bánat, amikor már nem is számítok rá. Na mindegy, most igyekszem más paranoiákat találni magamnak. Itt vannak például a fenyegető vizsgák. HA ez így megy tovább, meg fogok bukni.
Rági: az elevitben van folsav 800mg, csak a lista alján van. Én még ferrofolgammát is kaptam, ha ez mond valakinek valamit. Azt hiszem vas+folsav. Bár a vas kár belém, mert nemigen szívódik fel, csak ha intravénásan kapom.
Zsófi: kösz a mélt.
Babagyártók: hajrá!!!!!!!!!
Babavárók: vigyázzatok magatokra.

Puszi: Lola
Lola
 


Anita vagyok, csak nem fogadja el az azonosítómat!

Kedves Lányok! Ide még nem írtam, de nagyon régóta olvasom a hozzászólásokat!
Abban bízom, hogy valaki hallott már olyasmirõl, amit most mondott nekem az orvosom. A 24. héten ultrahangnál azt mondta, hogy nagynak találja a Babám gyomrát. Nyugtatott, hogy lehet attól hogy nem ürített éppen vizeletet, és ne ijedjek meg. Dehát hogyne aggasztana! Viszont nem hívott vissza hamarabb, csak négy hét múlvára.
Hallottatok már ilyesmirõl?
Elõre is köszönöm ha valaki megosztja velem tapasztalatait!

Jó hírt is mondott, még ezt is elmondom, hogy legénykét lát a pocakomban, aminek nagyon örülök mert nagyon vágytam rá hogy fiú legyen! Nagyon élénk az én Kisfiam, nem lehet hogy gond legyen vele!!!

Anita
Névtelen
 


Sziasztok!
Én tegnap direkt megnéztem, az Elevit dobozát.
És 0,8 mg folsav van benne.
Szijasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, mindent rendben talált, de csütörtök reggelre én is be vagyok rendelve cukrozni, mert tényleg túl sokat híztam, pedig a kedvenc KitKat csokimmal már egy jó ideje csak a boltban szemezek. Mi lesz velem? Jövö héten végre hazamegyek, Nagyi sütijei, ünnepek, soroljam még??? Hát száz kilósra gömbölyödjek márciusig? Annyira aggódok, tényleg nem eszek állandóan, no zsír, no csoki, sok gyümölcs, a mérleg meg csak megy felfelé. Na, ennyit a nyafogásról, de ha van valami ötletetek, nagyon örülnék neki. (mozgok is, séta+ torna, amikor csak belefér a napi programba)
Anita! Ilyenröl még nem hallottam, viszont sok hasonlókról már igen, majdnem 100%-ban kinövik a babák, tán jobb lenne ilyenekkel nem idegesíteni a kismamákat, mert az tényleg árt! A baba szervei nem egy tempóban nönek, van úgy, hogy csak 1-2 éves korára egyenlítödik ki a növés. Egyik barátnöm babája 10 hónapos, neki a veséjével u.ez a sztori, semmi baja, véletlen vették észre, tökéletesen müködik és a dokik megnyugtatták, hogy ne aggódjon, sokkal több babánál elöfordul, mint amennyiröl valaha is kiderül.
Soma, hogy élted túl a cukros bácsikat?
Mindenkinek puszi innen az esös Finnországból! Kép
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Én már régen írtam, de azért olvaslak titeket. Viszont most volna egy kérdésem, hátha valaki már átélt hasonlót. Most a 30. héten járok, a második babámat várom, de kb. 4-5 napja állandóan fáj a hasam alja és a bal oldalam vesetájékon, nem görcsöl, tehát a méhem nem keményedik csak fáj mintha szurkálnák és néha alig birok lábra állni a fájdalomtól. Van valami ötletetek, hogy mi ez és mitől lehet?

Sziasztok

Ancsa
Anyanyanya
 


Sziasztok lányok!

KAdri!
Egy-két hete én is írtam a hízás miatt. A 26. hétben vagyunk, és már 12 kilót híztam. Az a rémes, hogy nem is érzem és nem is látszik. + nem is eszem õrült módra. A védõ nõ pedig piszkál. Szerintem ne emészd magad. Nem férhet bele mindenki az átlagba.
Különben mindketten jól vagyunk.
Kislány babát várunk!!!

Ancsa!
Nem lehet, hogy valami ideget nyom a baba? Azért szerintem keresd meg az orvosodat.
zsuzsi
Zsuzsi
 


Én is megtaláltam a folsavat, valahogy elkerülte a figyelmemet.

Kedves Éva!

Ahogy már a megint megjöttben írtam, nekem az elsõ tünet az volt hogy a mellbimbóm teljesen elõreogrott, szinte eltünzt és helyette egy nagy golyó lett. A párom teljesen kiakadt rajta. Utánna hányingerem volt mellfeszülésem.

Sok puszi: RÁGI
RÁGI
 


Szia Ancsa!

Nekem is nyomott a fiam. A májamat spécizte ki magának Kép De ha sikerült kicsit megpöckölni, hogy odébb menjen, akkor nyert ügyem volt. Szerencsére eléggé megértõ gyerekem van Kép

Hajni
Hajni
 


Sziasztok kismamák!

Mónika vagyok, a 20. hétben. Régebben jártam a babaneten (föl is kerültem a listára), de csak most jutott újra idõm rá.
Lenne egy kérdésem: elõfordult már veletek, hogy ha napokig nem volt székletetek, akkor szinte görcsölt a hasatok vagy a béltraktusotok? Elõször megijedtem, hogy valami baj van, de 3 napja minden rendben volt, és miután tudtam produkálni, elmúltak a tüneteim.

Mi a véleményetek?

Mónika
adgj
 


Kedves Krisztina!

Rég nem hallottam felõled, remélem azért olvasod méd ami a szülés elõtt van-t, mert hozzád szeretném intézni a kérdésemet. Én a Tétényi kórházról szeretnék többet megtudni, a szülészetrõl. Kinél szültél, milyenek az orvosok, ajánlod-e. Faludy doktorról, vagy Balogh doktorról mit tudsz? Ismered õket? Terhesgondozásra hova kell most járni, mert hogy ott már nincs nõgyógyászat? A Fehérvári útra az SZTK-ba? Az olyan lepusztult, nem? Vannak ott egyáltalán korszerû gépek? Várom válaszodat, köszönettel:

Erika
Névtelen
 


Sziasztok mindannyian!!!

Elõször járok ezen az oldalon, és végigolvastam a fórumot az utolsó betûig.
Ha hamarabb tudtam volna róla, hogy van egy hely, ahol minden ilyesmit meg lehet beszélni Veletek, akkor már biztosan régóta írtam volna én is nap mint nap. Kép
De fõ, hogy most rátok találtam, és a saját történetemmel szeretnék csatlakozni hozzátok, ami remélem bíztatásul szolgál Nikinek is és a többieknek, akik eddig még nem jártak sikerrel ebben a csodálatos feladatban.
folyt köv...
Kata
 


Folyt:

Próbáltam egy részben elküldeni az elég hosszúra sikerült irományomat, de nem engedte a gép, ezért szedem részletekre.

Magamról: 24 és fél éves vagyok, és immár 12 hetes a pici babánk a pocakomban. Határtalanul boldog vagyok! Ezt biztosan el tudjátok képzelni Kép De számomra sem volt egyszerû az út, ami ide vezetett - és ha tudtam volna Rólatok, és errõl a fórumról, bõven lett volna mit megosztani Veletek. De nem találtam ide, így önmagamban kellett feldolgozni, átvészelni azt a 8 hónapot, amíg sikerült teherbe esnem. A környezetemmel nem beszélhettem meg, hogy babát szeretnénk és nem sikerül, mert nem akartam kitenni magam annak a kellemetlenségnek, hogy naponta megkérdezzék: "Nna, van már valami?" még ha természetesen jószándékkal teszik is fel ezt a kérdést - amire nekem hosszú, éveknek tûnõ hónapokon át nemleges választ kellett volna adnom.
Így inkább nem beszéltem róla, a szüleimnek is meglepetésnek szántam, és reménykedtem, hogy talán a következõ hónapban!

folyt köv.
Kata
 


Folyt.

A menstruációs ciklusom teljesen rendszertelen volt. A tabletta szedését 1999. augusztusában hagytam abba, utána jónéhány hónapig még védekeztünk másképp, és 2000. januárjában döntöttük el, hogy mostmár jöhet a baba! Kép Persze én is már februárban rosszullétet éreztem, csináltam tesztet szinte hetente. A menstruációm teljesen össze-vissza jött meg, elõfordult, hogy 3 hónap (!) késéssel a normális ciklushoz képest, de nem a baba miatt... sajnos, hanem mert a több évig tartó tablettaszedéstõl (5 év) felborult a ciklusom, ami azelõtt sem volt valami rendszeres. Ígyhát csak számoltam a napokat, és mikor már több hetet, 1-2 hónapot késett, a tesztek negatívok voltak, orvoshoz mentem. Folyt köv.
Kata
 


Folyt.

Megbeszéltük, hogy hõmérõzzek, várjuk meg, hogy magától megjöjjön, aztán hõmérõzzek tovább. Hát így ment ez egész nyáron. A hõmérõzést feladtam, mert mivel a dokinõ nem magyarázta el rendesen, hogyan is kell csinálni szabályosan, a hõmérsékletem össze-vissza ingadozott (teljesen szabálytalanul mértem, mindig a reggeli órákban, mikor eszembe jutott, és nem közvetlen ébredés után, mozgás nélkül - ma már persze tudom, hogyan kellett volna).
Elkezdtem szedni a magzatvédõ vitamint is, már fél év eltelt a januári döntésünk óta, és én minden reggel azzal a gondolattal ébredtem, hogy talán már a hasamban van pici gyermekünk.. de ezeket a gondolataimat a férjemen kívül nem akartam megosztani senkivel, csak majd az örömhírt, ha már biztos! Kép

folyt köv.
Kata
 


Folyt.

Aztán anyagi gondok jöttek, és kicsit félretettem az állandó gondolataimat amelyek a teherbe esés körül forogtak. A párommal való együttléteket sem szorgalmaztam olyan nagy gyakorisággal, csak a maga természetességében, amikor jólesett, és nem a babaösszehozatal okáért. De azért persze mindvégig gondoltam a babára, csak épp úgy voltam vele, hogy nem is baj, ha egy picit tolódik ez a dolog… annyi gondom volt épp a pénzhiány miatt. De persze tudom, hogy ez nem lehet akadály, hiszen nekem is 5 testvérem van, és szegénységben, de boldogságban nõttünk fel, és mindig is nagy családot szerettem volna! Szerencsére a párom is ugyanígy gondolkodik. Kép

folyt köv.
Kata
 


Folyt.
Nyár vége felé a ciklusom megint a szokásos, rendellenes hosszúságúra nyúlt, és felvetõdött bennem a kérdés: Mi van, ha nincs is peteérésem? Vagy mi van, ha egy ilyen hosszú, 3 hónapos menstruációs ciklusban csak egyetlenegy peteérésem van, és netán az sem tökéletes?
Mivel már több, mint fél év eltelt, kezdtem a reménykedésen kívül konkrét lépéseket is megtenni, mert rájöttem, hogy komolyan kell venni ezt a problémát. Azt tudtam, hogy makkegészséges vagyok, dehát mégsem normálisak az ilyen hosszú ciklusok. Míg nem akartam babát, örültem neki, hogy ritkán menstruáltam, de ezzel kapcsolatban most az õsz eleje felé már kezdtem aggódni.

folyt köv.
Kata
 


Gratulalok minden uj kismamanak, es csatlakozom en is az undorodok tarsasagahoz. Nekm MagneB6-ot javasolt a vedoneni, eddig bevalt, mar nincs olyan nagyon hanyingerem. Egyebkent mar hivatalosan is kismama vagyok, hetfon kaptam meg a kiskonyvemet. Most ennyire futja az idombol! Kellemes babavarast mindenkinek!
Ja es az UH-n 2001.08.05. -ot mondtak a valaoszinu szuletesi idonek, en 08.02.-t szamoltam, a dokinenim meg nem mondott semmit.
Moni
Moni
 


Folyt.
Elmentem hát egy nagyon jó orvoshoz, és elmondtam neki mindent tövirõl-hegyire. Azt mondta, csinálunk egy hormonvizsgálatot, elküldött vér- és vizeletmintát adni a laborba. A laborban azt mondták, a vérvizsgálat eredménye 2 hét múlva lesz meg, a vizeletért másnap mehetek. Mentem is, és az állt rajta: HCG pozitív!!
Hatalmasat dobbant a szívem, majd kiugrott!! KépKép
Elkaptam egy nõvért a folyosón, és megkérdeztem: ez mit jelent? "Azt jelenti, hogy állapotos" Kép Kép
Madarat lehetett volna fogatni velem! Legelõször a szemészet elõtt üldögélõ fekete kendõs öreg nénikének újságoltam el a nagy örömhírt Kép Kép Kép

folyt köv. Kép
Kata
 


Folyt.

Megvártam a nõgyógyászt, aki boldogan nézett rám a lelet szemrevételezését követõen: "Hát mit is akarunk mi itt rendbehozni? Kép" "Úgy látom, itt minden a legnagyobb rendben van Kép" Rögtön csináltunk is egy ultrahangot, amelyen kiderült, hogy már 7-8 hetes a pici!!!! (Elõtte 3 héttel és 5 héttel elõtte is csináltam egy-egy terhességi tesztet, amelyek negatívak lettek! Ne nagyon bízzatok a tesztekben!)
10 hetesen mentem újabb ultrahangra, immár a kiválasztott szülészorvosomhoz, akkor már a pici szívdobogását is láttam a monitoron! Kép Kép Kép
Kata
 


Folyt.

A pizitív vizelet eredmény elõtt kb. 2 héttel kezdve, tehát 4-5 hetesen éreztem elõször hányingert és szokatlan aluszékonyságot, de mivel akkor festettük a házat, azt gondoltam, a festékszagot nem bírom, azért vagyok rosszul, a fáradtságot pedig az õszi idõnek, korai sötétedésnek tulajdonítottam. Persze mindennek meglett a magyarázata, mikor kiderült, hogy úton van a pici babánk! A párom elõször nem akarta elhinni, aztán mikor felfogta, hogy tényleg igaz, gyermeket várok! akkor azt mondta: látod, én megmondtam, én tudtam elõre, gondoltam, hogy ezért van hányingered! Kép Kép
Hát nem édes?

folyt köv.
Kata
 


Folyt.
A nadrágaimba már nem férek bele, lazább ruhákat kell hordanom. Mivel a harmadik hónap végefelé vagyok, így a vetélés és egyéb rendellenességek kockázata is alaposan lecsökkent. Persze néha nagyon aggódom, hogy minden rendben legyen mindvégig, de általában nyugodt és magabiztos vagyok abban a tekintetben, hogy semmi baj nem lehet! Sajnálom kicsit, hogy az elsõ 2 hónapból "kimaradtam" Kép Kép furcsa érzés, hiszen elõtte hónapokig 3 napos teszteket vettem én is folyton, hogy minél elõbb megtudjam, mi a helyzet velem.

folyt köv. (még mindig! Kép)
Kata
 


folyt.

Tehát most itt van a pocakomban a kicsikénk, és nagyon de nagyon boldogok vagyunk a szerelmemmel! Nem tudom még, hogyan fogunk minden szükséges dolgot elõteremteni a számára, valószínûleg használt bababútort, pelenkázót, kiságyat és babakocsit próbálunk majd olcsón találni, ugyanígy lesz a kis babaruhákkal is. Nagyon szeretném, ha lenne tejem majd bõven, és mindent el fogok követni, hogy minél tovább szoptathassam a kicsit majd anyatejjel, mert tudom, hogy az a legegészségesebb, legjobb számára, és nem is kerül semmibe. Tele vagyok tervekkel, lelkesedéssel, és persze aggodalommal, és nagyon várom a jövõ nyarat, ami tudom, hogy hipp-hopp itt lesz, és izgulok nagyon, hogy meg fogok-e felelni, jó anya leszek-e, és meg tudok-e adni mindent a gyermekünknek.

folyt köv.
Kata
 


folyt.

Hát ez az én történetem, bocsássatok meg a hosszúsága miatt, azt hiszem most sikerült bepótolnom azt, hogy eddig nélkülöznöm kellett ezt a csodás csapatot, amelynek TI vagytok a tagjai, és úgy de úúúgy örülök, hogy rátok találtam, és olvashattam és osztozhattam a saját gondolataitokon, amelyekhez hasonlókkal eddig egyedül voltam.
Remélem amit leírtam, mind felefér a "Szülés elõtt" témakörbe! ;)
És remélem, nem vívtam ki rögtön így elsõ alkalommal az ellenérzéseteket azzal, hogy ennyi helyet elfoglaltam önkényesen, önzõ módon a saját történetem leítására, mégegyszer elnézést kérek ezért!

És Ti, akik még csak próbálkoztok, higyjétek el, mindannyiótoknak sikerülni fog, és lehet hogy úgy, és akkor, mikor épp nem is sejtenétek! Soha ne csüggedjetek! Mindent bele!! Sokszor puszilok mindenkit!!!

Kata
Kata
 


Kedves Kata!

Engem nagyon meghatott a történeted, és dehogy untattál, legalább is engem nem. Nagyon örülök a boldogságodhoz, és sok sikert kívánok a pici babátokhoz, és sok-sok örömet. Hidd el, nagyon jó érzés hallani, hogy vannak még ilyen boldog emberkék, én szívbõl gratulálok, és várom a fejleményeket.

Sziszi
Sziszi.
 


Anita vagyok!

Kedves Adri!

Köszönöm a biztató sorokat, ez megnyugtatólag hat, ha nem vagyok egyedül a problémámmal, ha valaki tud ilyesmirõl. Remélem tényleg rendben lesz minden, majd kérek egy idõpontot idõközben, ne kelljen januárig várnom.

Kata!
Engem is meghatottak a soraid, mostanában amúgy is olyan érzékeny vagyok ebben a témában, mindig elkezdi szorongatni a torkom a sírás! Nagyon örülök hogy sikerült álmaitoknak valóra válni, és a pocakodban tudhatod a Kisbabád!
Én elõrébb járok már, és biztosíthatlak hogy gyorsan fognak menni a hónapok majd meglátod, és nagyon kellemes élményekben lesz részed!

Üdvözlettel: Anita
Névtelen
 


Kedves Kata!

Fantasztikus amiket leirtál, teljesen át tudtam érezni az örömödet, ennyi idõ után csodálatos lehetett megtudni a hirt!
A te eseted asszem sokunknak reményt ad, hogy nincs lehetetlen.
Én is nagyon gratulálok neked, és irj továbbra is, hogy mi a hir veletek!

Szia, Lara
Lara
 


Kedves Kata!

Én is szeretnék csatlakozni a többiekhez, és gratulálni neked. Nekem is sikerült egy kis reményt adnod. Mi is január óta próbálkozunk, de még nem történt meg a csoda, bár megint nagyon reménykedek, hogy hátha most összejött. Már hétfõ óta hányingerem van, és mellfeszülést is érzek, és még nem jelentkeztek a nálam megszokott menstruációs fájdalmak, pedig már ideje lett volna. Csak jövõ hét kedden kell megjönnie, ami remélem már nem fog bekövetkezni. Nagyon remélem, hogy nem csak a nagyon akarás produkáltatja velem ezeket a tüneteket, hanem valódi oka is van.

Sziasztok, Éva
Eva
 


Sziasztok!
Kata, nagyon szép a történeted és örülök, hogy ránk találtál. Lenne egy nagy kérésem. Mivel engem is Katának hívnak és elég régóta ezen a néven "futok" itt a Babaneten, ki tudnál találni magadnak egy másik nevet? Nagyon megköszönném!!!

Egyébként pedig mindenkit üdvözlök, kicsit fáradtan, alig várom már, hogy január legyen és ne kellejen többet jönnöm dolgozni...

Szeretetettel: Kata
Kata
 


Kata!
Januártól már nem is dolgozol?
Miért döntöttél úgy, hogy táppénzre mész?
És otthon van internet hozzáférésed? Mert nagyon hiányozna, ha januártól nem irnál nekünk!
SZija, Lara
Lara
 


Sziasztok!

Kata-az új: gralulálok, s örülök, hogy itt vagy közöttünk. Azt hiszem jól jártál azzal, hogy lemaradtál az elsõ hónapokról. Én a magam részérõl, mivel egy vetélés után vagyok, lemondanék örömmel az elsõ pár hónap rettegésérõl, s egyszercsak úgy ébredni, hogy, hogy a harmadik hónap vége felé járok.

Kata-a régi: hogy van ez a táppénz? Azt hiszem, majd ha eljutok végre odáig, én is szívesen tölteném otthon a terhesség második felét, de nem tudom, mire lehet ilyenkor hivatkozni, meg hogyan lehet elintézni.

Sziasztok:Lola
Lola
 


Sziaszok!!!

Nagyon jólesik, hogy mindannyian ilyen kedvesen reagáltatok, nagyon hálás vagyok nektek érte! Kép

Ezentúl Katus néven leszek jelen, hogy ne történjen keveredés a Ti megszokott Katátok és az én nevem között.

Kedves Éva! Nagyon drukkolok neked, jól ismerem az érzést!
Mikor én is minden hónapban izgatottan vártam, hogy megjön-e, még nem is sejtettem, hogy mikor tényleg babát várok majd, 8 hétig észre sem fogom venni... A hányingert pedig én csak a hatodik héten kezdtem el érezni, és még akkor sem hittem, hogy a baba miatt van! Mivel a menzeszem mindig késett, egy éven át, így ahhoz nem tudtam viszonyítani. De azóta is (harmadik hónap végén vagyok) nagyon kitartóan érzem a hányingert minden nap, sõt, esténként nagyon-nagyon rosszul vagyok. A háztartást teljesen elhanyagoltam, folyton csak aludnék és emiatt lelkifurdallásom is van egy kicsit.

Puszi mindenkinek:

Katus
Katus
 


Szia Katus!

Szinte sírtam a történeteden, pedig nekem még magyarázatom sem lenne a dologra (nem vagyok terhes Kép ) Nagyon örülök, hogy idetaláltál. Kép

Hajni
Hajni
 


Sziasztok Lányok!

Katus kedves, akkor Te is júniusra vagy kiírva? Nagyon jó volt olvasgatni a folytatásokatKép
Moni! az augusztus nagyon szuper gyerekeket hoz (nem akarok célozgatni Kép)

Táppénz ügyben: a nõdokinak kell írni egy papirost a háziorvos számára, hogy pihenésre van szükséged. Ez alapján vesz fel a háziorvos betegállományba... Persze, ha van valami gond - de ne legyen! - esetleg olyan a munkahelyed, hogy nem biztonságos egy kismama számára a dolog egyszerûsödik (vagy bonyolódik az utobbi esetben, az üzemorvos is belép a körbe). Remélem érthetõen írtam, ha nem, kéretik rákérdezniKép (szegény anyósom is tud segíteni ilyen ügyben).

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Szia Zsófi!

Igen, júniusra vagyok kiírva, de igazából nem tudom pontosan, hogy mikorra várjam a kisbabánkat, mivel a menzeszemhez nem lehet viszonyítani a számítást. Így ezt a következõ vizsgálat fogja eldönteni, ami jövõ hét szerdán lesz. Az AFP szûrés miatt is fontos, hogy pontosan megtudjuk, hány hetes a pici. Az orvos szerint 12-13 hétben vagyok most. De van egy autista bátyám, aki azt jósolta (amikor még nem is voltam terhes!) hogy 2001. júliusában gyermekem fog születni, és fiú lesz! Teljesen meg voltam döbbenve, mert nem beszéltem neki arról, hogy babát szeretnénk, és próbálkozunk már régóta.


Puszi: Katus
Katus
 


A gyógyszertárban kapható terhességi tesztekben én tényleg 99%-ig megbíztam, úgy, ahogyan rájuk van írva a biztonsági arány.
Október végén volt az esküvõnk a párommal. Elõtte két héttel csináltam egy tesztet, és aznap, az esküvõnk napjának reggelén is csináltam egy terhességi tesztet, mert úgy éreztem, pozitív lesz!! Valóban éreztem, és szerettem volna, ha éppen a házasságkötésünk napján oszthatom meg võlegényemmel a boldog örömhírt! De mindkettõ negatív eredményt mutatott. Így az esküvõ estéjén nyugodt szívvel ittam a finom pezsgõbõl és borból is.
Aztán az esküvõ után két héttel mentem el orvoshoz és kiderült, hogy már 2 hónapos terhes vagyok Kép Persze hogy nagyon nagy boldogság volt, de ennyit a tesztekrõl Kép
A terhesgondozóban pedig kinevettek a védõnõk, azt mondták, hogy a kolléganõjüknek 3 hónapos gyönyörû kislánya van, de egyetlen pozitív tesztje sem volt a terhessége alatt. Kép
Mi errõl a véleményetek? Lehet, hogy van, akinél valami miatt "hatástalan", és van akinél tutibiztos? Vajon ez tõlünk, nõktõl is függ?

Katus
Katus
 


Anita vagyok, de nem veszi be az azonosítóm!

Szia Katus!
Ezen a teszten én is csodálkoztam, mert nekem is negatív lett, miközben négyhetes terhes voltam. Az orvoshoz is úgy mentem, hogy doktor úr nem vagyok terhes, de már a második menstruációmnak is meg kellett volna jönnie. Gondoltam a gyógyszer abbahagyása miatt borult fel a ciklusom. És azt mondta hathetes terhes vagyok. Tehát én is meglepõdtem, hogy ennyire megbízhatatlanok a tesztek?

Félelmetes, hogy az autista bátyádnak milyen megérzései vannak, hiheteten ez a betegség, igaz?

El tudom képzelni mekkora boldogság lett volna, ha az esküvõtök napján tudjátok meg az örömhírt, hisz így is alakulhatott volna. Egy teszten múlt, mi?
Különben én aznap csináltam meg, amikor a Párom nõvére megszült, és meg is beszéltük a Párommal hogy érdekes lett volna hogy pont aznap tudjuk meg hogy nekünk is babánk lesz, amikor a Nõvére megszült. Dehát a tesz negatív volt, közben meg... :-))

Anita
Névtelen
 


Sziasztok!
Katus, köszönöm a névváltoztatást!!!
Lola, a táppénzrõl én annyit tudok, amit már Zsófi is leírt, a nõgyógyász javaslatára a háziorvos vesz betegállományba és a táppénz idején a fizetésed 70%-át kapod meg.
Én azért iratom ki magam, mert nem nagy élmény itt ülni a munkahelyemen, akkor is útra kelni reggel, amikor éppen émelygek. És annyi mindenre nincs idõm, amire szereteném, szóval mi úgy döntöttünk, hogy megengedjük magunkna ezt a "luxust".
Lara, szerencsére othon is van netünk, úgyhogy fogok jönni gyakran, remélem, gyakrabban, mint most!
Sziasztok, mindenkit üdvözlök!
Kata
Kata
 


Szija lányok!

Nagy boldogságban vagyok éppen, mivel tegnap voltam nõgyógyásznál, aki megvizsgált, és mondta, hogy minden hiper-szuper, minden ott van, ahol kell lennie, minden akkora amekkorának kell lennie és minden egészséges. És hogy nem lesz semmi gond.
Már a méhre, méhszájra, petefészkekre gondolok!

Aztán rákérdeztem, hogy a múlt hónapban történt vetélés után ki kellett volna-e hagynunk idõt a próbálkozások között. Azt mondta, hogy mivel nem volt szükség mûtéti befejezésre és minden kiürült magától, a vérzést tekinthetem menstruációnak és jól tettük, hogy nem vártunk. Ilyen esetben nem kell várni semmit. Mondta hogy legyek nyugodt és mindent bele, minél hamarabb Kép
Nameg azt is mondta, hogy annyira fiatal volt a terhesség (6-7 hetes), hogy ezt mégcsak terhességnek se tekintsem, a lombikbébi programoknál az ilyet csak kémiai terhességnek szokás hivni, mert igazán egy kis kezdemény volt még ott és annyi történt a szervezetben, hogy elindultak a kémiai folyamatok, megjelent egy kis HCG, de semmi több. És hogy vérzés lett a vége azt meg ne is nevezzem vetélésnek, mert ezt mégcsak annak sem lehetne hivni.

Aztán kérdeztem, hogy vajon mi lehetett az oka. Erre azt mondta, hogy felejtsem el az egészet, ne is foglalkozzak vele. A vetélések okaira soha nem derül fény. Ennek annyi oka lehet, hogy felesleges találgatni, nagyon sok összetevõs. Mondta, hogy a feleségének is volt ilyen kéccer és mégis van két egészséges gyermekük.

Kérdeztem azt is, hogy ez a "vetélés" kihatással lesz-e a következõ terhességre. Azt válaszolta, hogy semmi kihatással nem lesz, semmi összefüggés a kettõ között és emiatt nem nõ a vetélés kockázata. Azt mondta, hogy ne foglalkozzak már ezzel ennyit, hanem tekintsem úgy, hogy késett két hetet a menstruációm. Többet nem érdemes ezzel foglalkozni, hiszen semmit nem jelent és semmire semmilyen hatással nem lesz.

Hát ennyi lányok. Igazából ezeket azért irtam le, mert ha valakivel esetleg hasonló történt mint velem, az nyugodjon meg, és a következõ hónapban megint kezdhetnek ezerrel próbálkozni, mintha semmi nem történt volna. Mert tényleg nem történt semmi, csak két hetet késett...

Sziasztok, Lara
Lara
 


Sziasztok !

Kata, hogy vagy? Látom minden rendben alakul.
Jó, hogy kiíratod magadat. Otthon sokkal nyugodtabb leszel.

Nálam még semmi, ahogy ezt elõzõekben is írtam.
A hõmérsékletem, már 2 napja 36.6, de nem volt olyan nagy kiugrás.
Na majd meglátjuk.

Üdv.Mindenkinek : Kati

Ui.: Zsolt nekem is elküldenéd!
E-mail cím:kiralyk@axels.hu

Köszi: Kati
Király Kati
 


Sziasztok!

Lara! Nagyon örülök a jó híreknek, és nagyon jól tetted, hogy elmentél a nõgyógyászhoz, így mostmár tényleg nyugodt lehetsz, hogy helyesen döntöttél! Mindent bele! Kép

Anita! A bátyókám tényleg zseniális, de az orvosok nagyon júniust mondanak, annak is a közepét, ráadásul most olvastam, hogy ha gyakoriak a rosszullétek a kismamánál, akkor valószínûbb, hogy lány lesz a baba - én pedig nagyon rosszul szoktam lenni! De ha ilyen részleteibe menõen nem is válik be pontosan a jóslata, én akkor is nagyon elégedett vagyok az eddigiekkel! Kép Anita, te hanyadik hétben vagy most?

Üdv: Katus
Katus
 


Szia Kata!
Szívesen tettem, igazán!(A névváltoztatást) Te hányadik hétben vagy a picivel? Nagyon émelyegsz? Az én rosszulléteimnek van egy furcsasága: egyáltalán nem reggel jelentkeznek, hanem esténként! Reggel is öklendezem egy picit, de ha egy pár falatot eszem, minden rendben utána. De esténként nagyon kivagyok. Képtelen vagyok elmosogatni, vacsorát készíteni, mindentõl felfordul a gyomrom. Szerencsére a férjem nagyon türelmes és megértõ, de azért már várom azt a bizonyos második trimesztert, mikor állítólag a kismamák kicsattanó formában vannak és remekül érzik magukat. Kép Persze a boldogság elhomályosítja a rosszullétek kellemetlenségét, és a nap nagy részében nincsen semmi bajom, hacsak festékszagot nem érzek.

Puszmák: Katus
Katus
 


Nálunk otthon az egyik szoba, amit õsszel festettünk, már 1 hónapja be van zárva, és nem vagyok hajlandó oda betenni a lábam, mert azonnal felfordul a gyomrom. Ráadásul nálunk nincs gázfûtés, fával fûtünk cserépkályhába, és a hamu, füst és velejáró dolgok szagától is kivagyok, úgyhogy tényleg nem vagyok egy egyszerû eset! Nem bírom a mosószerek, tisztítószerek, illatosítók, füstölõk, illatgyertyák, mosogatószer, férfidezodor szagát sem. A párom arcszeszét, amiért eddig bomlottam, nem tudom elviselni, megkértem, hogy menjen és mossa le az arcát!

Enni viszont bármennyit tudok, csak zsíros ételeket nem.
Ti milyen szagokra váltatok érzékennyé?

Apropó, most hallottam, hogy ne használjam a fénymásológépet, mert röntgensugarakat bocsát ki, és az káros lehet a picire. Tudok errõl valamit? Nekem a munkám mindennapi része lenne a fénymásolás, de szívesen lemondok róla, ha tényleg igaz ez az állítás!

Üdv: Katus
Katus
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?