Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lola!

Örülök hogy úgy döntöttél hogy köztünk maradsz.
Leírnád nekem milyen jellegüek voltak a hasfájásaid? Nekem is fájdogál. Az elsõ öt héten ritkán de erõsen belenyilallt, mostanában hoszabb tompa alhasi fájásaim vannak. Neked is ilyenek voltak? Megkérdeztem az orvosomat de eggyáltalán nem izgatta fel magát ezeken a fájásokon.
Figyelmeztetett viszont arra hogy ne éljem magam bele a terhességbe mert eggyelõre még nem lehet tudni hogy van e a képzõdményben magzat és ha nincs akkor jön a vetélés. Pontosan ezeket a szavakat használta. Errõl még eggyáltalán nem hallottam hogy lehet hogy nincs benne magzat. Akkor kérdem én mi van benne? Lehet hogy azért mondta hogy ha elveszítem ne gondoljak úgy rá mint egy leendõ picire hanem mint egy valamire ami a hasamban volt. Nem tudom. Mindenesetre azt mondta nem lát még semmit az ultrahangon.

Kedves Kata!

Örülök hogy minden rendben.

Lányok!

Mindenkinek boldog mikulást kívánok!!!!!!!!!

Sok puszi:RÁGI
RÁGI
 


Kedves RÁGI!
Hogy milyenek voltak a hasfájásaim? Nem igazán tudom megmondani, talán mint a menstruációs fájdalom, csak nem olyan erõsen. Ha lefeküdtem, vagy feltettem a lábamat, akkor elmúlt. Az orvosom szerint normális jelenség, a vérellátás zavara, szóval, hogy nem kap elegendõ vért a méh. A végére egészen megszoktam, mivel nem voltam mindig abban a helyzetben, hogy lefeküdjek (mondjuk a munkahelyemen nem igen sziesztázhattam-nekik nem mondam el a dolgot).
Az UH-ról annyit, hogy nekem is csak a petezsák látszott még, az nem hogy van-e benne valami. Az UH orvos is csak annyit mondott, hogy nem több mint egy szerelmes gondolat. Az orvosom is mondta, hogy ne éljem bele magam túlságosan, még semmi sem biztos ilyenkor. (Persze nem vettem komolyan, úgy gondoltam velem ilyen nem történhet, mivel a családban nem divat a vetélés.) A héthetes kontrollra már nem kellett elmennem, amikor többet tudtam volna... Nem is tudom mi lenne jó, ha legközelebb nem mennék orvoshoz, csak a 8. hét után? De a méhen kívüli terhesség következményeitõl meg félek.

Kata!
Én is örülök, hogy minden rendben. Te vagy a reménységem, hogy vetélés után is van élet...
Vigyázz magatokra.

Puszi mindenkinek: Lola

UI: ti hogy csináltatok magatokan azonosítót, az enyémet nem fogadja el a gép.
Névtelen
 


Sziasztok,

Nekem is fájdogált a hasam az elsõ harmadban,mindenki azt mondta,hogy ez így normális.

Hédi
Hédi
 

 
 

Lola!

Az azonosítód írd be, jelszó nem kell!


Niki
Niki
 


Sziasztok!

Nektek sikerül a Babanet szülési kalkulátorát használni? Nekem ne megy.

Sziszi
Sziszi.
 


Én tudtam használni, (Bár még nincs szükségem rá, de álmodozni lehet, nem?:-) )
Csak az utolsó mensi idõpontját kell beírni, a többit megadja a gép.

Ujka
ujka
 


Sziasztok!!!
A hasfájás szerintem nem a vetélés jele, ne izguljatok!!! Nyúlnak az izmok, a vérellátásos-mizériában is van valami, szóval ha valakinek fáj a hasa az elsõ hetekben legyen nyugodt, ez a folyamat része!!!!

Lola, örülök, hogy itt vagy és kitartás, hidd el, nektek is sikerülni fog hamarosan és nem lesz semmi baj!!!!

Ma du. megyek kontrollra! Krisztina, AFP-ügyben szorítok!!!
Kata
Kata
 


Szia, Kata!

Köszi! Ma reggel vették le a vért az AFP-hez, de két hét az eredmény. Én is drukkolok neked a kontrollra!

Puszi: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziszi!

Itt a munkahelyemen nekem sem mûködik a szülés kalkulátor, otthon viszont igen. Valószinûleg azért, mert itt régebbi verziójú Internet Explorer van (4.0). Gabinak (szerk) megírtam a problémát, azt írta nehéz kideríteni, hogy mi a hiba, mert máshol mûködik.
Kati
cskati (cskati)
 


Lányok! Szerintetek közvetlenül a tervezett terhesség elõtt / alatt lehet fogászati kezeléseket végeztetni? Esetleg volt közületek valaki ebben az idõszakban fogászaton?
Köszi, mindenkit szeretettel üdvözlök: Viráganya
Viráganya
 


Kedves Lola!

Köszi a gyors válaszokat.
Az ultrahang szerintem is fontos, mert a méhen kívüli terhesség nagyon veszélyes. Ha jobban belegondolunk maga az ultrahang valóban nem lehet vaszélyes a babára, hiszen nincs benne semmi ami káros lenne. Szerintem az orvost és a mamát is megnyugtatja. Én biztos vagyok benne hogy az orvosi vizsgálattól ( feltéve ha az az orvos nem egy kontár, nálunk az egyetemen is vol aki éppen átment, akkor valószínû hogy az orvosin is akad egy pár ) nem lehet a babát elveszíteni, annak más okai vannak.

Kata Krisztina! Szorítok.

Sziasztok: Rági

Kedves Viráganya!

Milyen fogászati kezelésre gondolsz?
Nekem tömték már úgy fogamat hogy nem kértem érzéstelenítõt. Szerintem ha minden féle gyógyszer nélkül avatkoznak be, akkor minden további nélkül. Az érzéstelenítõk hatásáról nem tudok sajnos semmit.
RÁGI
 


Sziasztok!
Megjöttem a kontrollról, sajna a vizeletleletem megint elég gáz lett, vannak mindenféle bacik, úgyhogy most 1 hétig gyógyszert kell szednem, hogy megállítsuk a fertõzést. Sajna ha így marad (de erre a doki szerint van sok remény, hogy ne legyen így)a bacik a babát is megfertõzhteik. Próválok nem nagyon félni és bízni a szervezetmben, na és a doki tapasztalatában.
Képzeljétek, a múltkor meséltem neki a Babanetrõl és el is jött megnézni bennünket. Szegényke, tökre kiakadt a hálapénzes témától, amit én egyébként nem olvastam, most meg nem találok sehol. Nem tudjátok, hova lett?
Üdv, doktor úr, ha újra erre jár, remélem, hozzá is fog szólni remek kis társaságunk beszélgetéséhez!!!
Mindenkinek szép estét. Jó neked, Krisztina, hogy két hét múlva már tudod is az AFP-t. Nekem még három hét, amíg leveszik, aztán legalább kettõ, míg eredmény lesz. Jó lenne már túl lenni rajta. :-))
Viráganya, milyen fogászati kezelésre gondolsz????
Kata
 


Sziasztok,

Nekem is sikerült összeszednem egy jó kis húgyúti fertõzést,bár nem tudom hogyan,mindig "nyakig" beöltözöm.A körzeti orvosom szerint, erre a terhesek nagyon fogékonyak.

Én a terhesség elõtt és alatt is jártam fogorvoshoz,szóltam neki,hogy mi az ábra és õ már tudta is milyen érzéstelenítõt használjon.
Pár hónappal ezelõtt olvastam azt hiszem a Kismamában - de ez nem biztos -,hogy a fogászati érzéstelenítés nem hat a magzatra.
A szülés kalkulátor elõször nekem se mûködött,a hiba az én készülékemben volt,valami "flash" nevezetû program nem volt ok.

Hédi

Hédi
Hédi
 


KRISZTA!
aZÉRT TÚL NAGY JELENTÕSÉGET NE TULAJDONÍTS AZ afp-NEK, CSAK ha egészen pontosan (napra) tudod a baba korát. Mikor én genetikai vizsgálaton voltam (saját kérésû) , többen voltak rossz AFP miatt, de szerencsére mindegyikük lelete negatív lett.
KATA!
Már eddig is volt gond a fertõzéssel? Milyen gyógyszert kapsz? Mennyi idõnként mész vizeletvizsgálatra?
VIRÁGANYA!
Nekem is végeztek egy fogmûtétet, ráadásul még csak négy hetes terhes voltam , de a mûtétet nem lehetett halogatni. Állítólag at egyik típusú érzéstelenítõ nem káros.

Nem tudjátok mit jelent a sok magzatvíza,
Ma voltam 28 hetes UH-on és kicsit sok a magzatvizem.
Friderika
friderika
 


Kedves RÁGI!
Az UH-gal kapcsolatban: nem gondoltam egy percig sem, hogy a vetélésem amiatt volt, tudom, hogy semmi mellékhatása sincs (az orvostudomány jelenlegi állása szerint). Csak azért mondtam, hogy vacilálok, mert így, hogy láttam az UH-n a babát, sokkal nehezebb volt megemészteni a dolgot, mintha csak úgy tudtam volna hogy késett a menstruációm.
Tényleg, van közöttetek olyan, akinek fájdalmas a peteérése? Mert nekem most nagyon fáj, és aggódok. Pénteken voltam orvosnál és mindent rendben talált. Amúgy is szokott fájni ilyenkor a hasam, amióta az eszemet tudom, de most jobban fáj. Persze lehet, hogy most áll vissza a szervezetem a régi kerékvágásba. Gondoltam, megkérdezlek benneteket, mert a hasfájásról is itt derült ki, hogy bár egyetlen terhességrõl szóló könyv nem ír róla, mégis általános tünet.

A fogorvosi kezelésrõl én is úgy tudom, hogy nem ártalmas, persze a röntgent leszámítva.
Sziasztok: Lola
Lola
 


Sziasztok!
En mindeddig azt sem tudtam mi a jelentosege az AFP-nek. Pedig mar ott a Martin, de akkor nem mondta a doki, hogy mi az, vagy lehet, hogy mondta, de nem tulajdonitott neki nagy jelentoseget.
Kata! A fertozes miatt ne aggodj. Nekem is volt egyszer amikor a Martint vartam, de a kezelestol siman elmult.
A fogaszati kezeles biztos nem art a babanak, mert kulonben nem kudenek el a kismamakat.
Holnap megyek az UH-ra. Szoritsatok, mert attol felek, hogy ikrek, vagy semmi nem lesz bent!
Moni
Moni
 


Szija lányok!

Pár napig nem tudtam hozzászólni, mert folyamatosan reggeltõl estig megbeszéléseken voltam :-(((((((

RÁGI! A hasfájás mijatt szerintem sem kell aggódni, nekem is volt, olyan furi érzés volt, elõtte sosem éreztem olyat, nem is fájt, csak úgy érezni lehetett ott valamit...

Azt viszont nem értem, amikor irta Lola és RÁGI, hogy a petezsákban lehet, hogy nincs semmi...hát akkor hogy van ott petezsák, ha lehet, hogy nincs benne semmi??? a petezsákból idõközben felszívódhat az embrió? és ott marad üresen? Merthát ha már ott egy petezsák, csak volt benne valami...

Kata! Szorítok, hogy mihamarabb túljuss a fertõzésen, biztos nem lesz semmi gond!

Lola! A múltkor nem irtad le, hogy neked a vetélés (úgy utálom ezt a szót!)után volt -e mûtéti befejezés, vagy minden simán kiürült magától...
Mert azt nem értem, ha nem volt mûtéti befejezés, akkor minek kell várnod 3 hónapig a következõ próbálkozásig?

Móni! UH után azonnal irj, hogy mi volt, szorítok, hogy minden rendben legyen!

Nekem, ha minden igaz, a jövõ héten lesz peteérés, úgyhogy bele kell adnunk anyait-apait :-))))))

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Friderika!
Nekem az egész terhesség alatt sok volt a magzatvizem, ezért elvégeztek egy úgynevezett TORCH vizsgálatot, és beutaltak egy vitzsgálatra egy hiper-szuper ulrtahang készülékre. Egyik vizsgálat sem mutatott semmi okot arra, hogy sok volt a magzatvíz.Anyukámnak is sok volt velem. De jelezhet pl. fertõzést, ezért kellettek a vizsgálatok.
Üdv: Judó
Judó
 


Kedves Lola!

Nekem a második terhességem elõtt, mikor abbahagytam a tablettát, onnantól kezdett fájdalmas lenni a peteérés. Többször is zargattam vele a dokit, mert én akkor még nem is hallottam arról, hogy van ilyen. Még ultrahangot is kértem, de csak azt mutatta ki, hogy szép nagy, érett petém van. A hasam feszített, szúrkált, fájdogált, nagyon utáltam. Valaki a Babanetrõl írta, hogy neki annyira fájt egyszer a peteérés, hogy orvoshoz kellett fordulnia vele. Valahol az archívumban július-augusztusi hozzászólások között megtalálod (én aug. 31 körül és július vége felé írtam ilyenekrõl).

Kedves Friderika!

Köszi a tanácsot, de azért remélem, minden rendben lesz az AFP-vel!

Kedves Kata!

Ne félj, nem lesz semmi baj! Állítólag attól is lehet ilyen bakteriális fertõzést kapni, ha rossz irányban töröljük ki a popsinkat, mert elölrõl hátrafelé kell, és fordítva soha, mert a végbélrõl könnyen átvihetõk úgy a baktériumok a hüvelybe, húgyvezetékbe. Milyen fajta baktériumot találtak? Nekem a hüvelykenet vizsgálatkor talátak e-colit, de a vizelettenyésztésem negatív lett, és nem is kaptam semmi kezelést rá, ezért nagyon aggódom, hogy még ott van bennem a baci, és megfertõzheti a babát. Milyen gyógyszert kaptál?

Kedves Móni!

Ne aggódj az ultrahang miatt, biztosan minden rendben lesz, és nagyon klassz élményként könyvelheted majd el. Ne mulassz el fényképet is kérni, ha van rá lehetõség!

Kedves Lara!

Akkor drukkolunk neked jövõ héten!

Kedves RÁGI!

Köszönöm a drukkolást!

Puszi mindenkinek!

Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Niki!

A télapópicúros képet emilen kaptam egy barátnõmtõl. De van egy csomó Anne Geddes képem a gépemen.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Krisztina!

Köszi, nekem is vannak, egy képernyõkímélõ keretében. Kisbabák lepkeszárnnyal, dongónak öltöztetve, meg hasonló nagyon aranyos képek. Imádom õket!


Lara, Móni, Kata: szorítok értetek!

Niki
Niki
 


Kedves Lara!
Nem kellett mûtétileg befejezni a vetélést nálam. (persze lehet, hogy csak azért, mert egyszerûen nem mentem el addig, amíg el nem múlt a vérzés, kb 6-7 napig tartott, ezért úgy gondoltam, hogy nem vészes, meg egyébként sem akartam, hogy pusztán rutinból kapargassak)Nem tudom, hogy végül nekem lett-e igazam, majd kiderül.
A fájdalmas peteéréssel kapcsolatban meg azért nem akarok dokihoz menni, mert eddig ahányszor elmentem, mindig petefészelgyulladást diagnosztizált, antibiotikumos kúrával. Már kezdtem becsavarodni, amikor véletlenül nem volt ott és egy másik orvos azt mondta, hogy ez normális. Persze most, hogy megint van peteérésem ismét elkeztem begolyózni, mert nagyon félek, hogy valami történik, amiért nem lehet majd gyerekem. Ma délélött is volt egy ezzel kapcsolatos sírógörcsikém.

Kata!
Tényleg, te hogyan élted át a várakozás hónapjait, mielött újra belekezdtetek a gyerekpojektbe? Én néha úgy érzem, hogy jó lenne hibernáltatnom magam addig, ha nem akarom kényszerzubbonyban végezni.

Lara!
Van olyan, hogy a megtermékenyülés után történik valami gubanc, és nem fejlõdik baba a petezsákban. Ilyenkor egy ideig folyik a terhesség (mivel a petezsák termeli a hormonokat amíg a placenta nem fejlõdik ki), majd megszakad.
Állitólag nem ritka eset.

Sziasztok: Lola
Lola
 


Szija Lola!
Köszi a felvilágosítást! :-))))
A vetélés nálam is pont akkor történt mint nálad, 6-7.hét körül, és nekem is úgy történt, ahogy veled.
Már csak azt nem értem, hogy neked miért mondta a doki, hogy ki kell hagynod az újabb próbálkozásig 3 hónapot? Mert ha valakinél mûtétileg fejezik be ezt a folyamatot, annál megértem, hogy várni kell, mig regenerálódik a méh, de a mi esetünkben, 6-7 nap alatt kiürült, aminek ki kellett...
Akkor miért várni 3 hónapot? vagy a te esetedben a petefészekgyulladás miatt kell?
Köszi, és bocs a zaklatásért :-(
szija, Lara
Lara
 


Kedves Lola!

Teljesen megértelek. Igazad van, biztosan nehezebb úgy hogy már láttad a babát.
A peteérésem nekem is fájt, sõt az unokatestvéremnek azért írtak fel fogamzásgátlót mert annyira fájt neki hogy alig bírta ki.
Én sem bírnék a helyedben három hónapot bírni. Mi a terhességem elõtt csak két hónapja próbálkoztunk de az is egy örökkévalóságnak tûnt. Azt hiszem legalább két évet öregedtem ez alatt.

Kedves Lara!

Az orvos nekem is valami ilyesmit mondott mint Lolának a petezsákról. Én is nagyon meglepõdtem rajta. érdekes hogy nem minden doki mondja ezt, csak valami olyasmit hogy elmehet a magzat. Õk már magzat szót használnak.

Eggyetértek Krisztinával a popsi törlés ügyben. Azt viszont nem értem hogy mikor mondák meg hogy fertõzésed van? Úgy értem kérnek pisit vagy leveszik a kenetet és egy hónap múlva amikor legközelebb mész elmondják hogy fertõzésed van? Vagy telefonálnak?

Sziasztok: Rági
RÁGI
 


Sziasztok!

Láttátok a szülésrõl a képeket a próba területen? Fantasztikus, nézzétek meg!
névtelen
 


Judó!
Nagyon köszönöm a felvilágosítást a "magzatvíz" ügyben. Nekem semmiféle vizsgálatot nem rendelt el a doki. Hétfõn megyek védõ nénihez, akkor megkérem, csináltassunk soron kívüli vizeletvizsgálatot. Szerinted kenetet is kellett volna vennie a dokinak?
Friderika
friderika
 


Sziasztok, azt hiszem én írtam anno, hogy féjdalmas a peteérésem. Mindig. Helyesebben azt hiszem akkor, amikor a bal petefészkem termeli a petét, mert most ahogy visszagondolok, jobb oldalon sosem fájt. Két-három naopig fáj, aztán elmúlik. Nem tudom, összefüggésben van-e vele, hogy '92-ben volt egy petefészekcisztám a bal oldalon, amit leszívtak.
Tavaly ilyenkor mentem el dokihoz ezzel a fájdalommal, aki amikor megvizsgált, azt mondta, (pont középidõben voltam) hogy igen valószínûleg ovulációs fájdalom, a petefészkem meg is volt nagyobbodva egy kicsit.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!
Lara: nem hiszem, hogy azért mondta volna a doki, hogy várjunk (szerinte 6 hónapot), mert petefészekgyulladásom volt (?). Mindenki, akit megkérdeztem, meg a szakirodalom is javasolja a várakozást, minimum 3 hónapig, mert állitólag rövidebb idõ esetén a vetélés kockázata szignifikánsan nagyobb. Én ezt azért nem kockáztatom meg. Gondolom a hormonoknak ki kell ürülni, mint a fogamzásgátló esetében, meg én sok vért is vesztettem, ennek is pótlódnia kell.Egyébként is vizsgaidõszak jön, ilyenkor a szokásosnál is idegbetegebb vagyok, így majd februárban indítjuk újra a projektet.
Tényleg, ti mivel regeneráljátok magatokat?
Puszi Lola
Lola
 


Szija Lola!

Én elhiszem, hogy a szakirodalom és a dokik javasolják a várakozást.
A hormonok pedig szerintem napok alatt kiürülnek a szervezetbõl. Igazából tényleg kár találgatni, hogy miért javasolják a várakozást...jövõ hét szerdán megyek dokihoz és rákérdezek.

Hogy mi mivel regeneráljuk magunkat? Hát igazság szerint azzal, hogy újra próbálkozunk, és a hónap végén veszem a terhességi tesztet. Mert pl. gondoljunk bele abba, hogy valaki terhes lesz, de nem vesz tesztet, csak azt veszi észre, hogy késik a menstruációja...aztán két hét múlva megjön...és fogalma sem volt arról, hogy õ terhes volt és 6 hetesen elvetélt...
Mondjuk most ez egy rossz példa volt, mert ilyen azzal eshet meg, aki nem tervezi a babát.
De pl. az õ esetében elképzelhetõ, hogy a köv. hónapban tudatosan elkezdenek próbálkozni, pedig nem is lenne szabad??? dehát nem is tudja, hogy terhes volt...
Szóval úgy is nézhetem, hogy nekem két hetet késett és kész. (bár tudom az okát, de igy is nézhetjük...)Ezért nem hinném, hogy ki kéne hagyni hónapokat...
Na jó, most lehet, hogy ezzel a leírással, csak magamat akarom igazolni, és közben hülyeség az egész, nem tudom...
Igazából azért próbálkozunk megint, mert képtelen lennék várni "tétlenül" 3 hónapot...
de azért jövõ szerdán remélem megerõsít az orvos.

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Névtelen!

Hol van az a "próba terület"?

Netti
Netti
 


Sziasztok!
Lara: Orulok, hogy mar vegre jelentkeztel, kezdtem aggodni miattad! Uh utan sajnos nem tudok egybol irni, mert megyunk anyuekhoz, de anyueknal probalok annyi idot szakitani, hogy leirjam a fejlemenyeket. Az embrio meg felszivodhat! Az egyik ismerosom volt ilyen korai UH-n, es ket petezsakja volt. De mondtak neki, hogy ne elje meg bele magat, hogy ikrei lesznek, mert az egyik felszivodhat. Es fel is szivodott, mert a kov. UH-n mar nyoma sem volt. Ezt hivjak fantom ikernek. Es altalaban aki balkezes, annak volt ilyen ikerparja. Ezt ugy olvastam valahol. Es az ikerkutatasok miatt is csinalnak ilyen korai UH-t, mert ilyenkor nagyon sok iker van(sajons szamadatot nem tudok).
Moni
Moni
 


Hello Lányok,
Lola: nekem is 6 hónap várakozást mondott a dokim, amit egy kicsit túlzásnak tartok, de a három hónap reálisnak tûnik. Ettõl függetlenül mi azóta sem védekezünk, lehet hogy ez könnyelmûség, de eddig még egyetlen terhességem sem jött össze 3 hónapnál hamarabb. Ti hogyan oldjátok meg a várakozási idõt? Egyébként szedtek valami gyógyszert vagy vitamint? Én a terhességem elõtt és alatt végig szedtem az Elevitet, mégis megtörtént a baj, ezért most már kicsit szkeptikus vagyok ezeknek a vitaminoknak a mindenhatóságával kapcsolatban. Igaz a két elõzõ terhességem alatt is szedtem, és akkor minden a legnagyobb rendben volt!!!
Lara: drukkolok Nektek, de azért ne legyél elkenõdve, ha nem jön elsõre össze!
Puszi mindenkinek: Andrea
Andrea
 


Kedves Lányok!

Az én dokim az Eleviten kívül magnézium tablettákat is adott külön. Arra jó hogy a baba ne bújjon ki túl korán. Ti hallottatok már errõl?

Sziasztok: Rági
RÁGI
 


Kedves Rági!

Az én esetemben én kértem a kenetvizsgálatot, mert aggódtam, és a dokim mondta, hogy egy vagy két hét múlva hívjam fel a kórházban, és megmondja az eredményt.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Móni!

Nagyon érdekes, amit írtál az ikrekrõl. Ilyenkor nagyobb a valószínûsége ikerterhességnek? És hogyhogy könnyen felszívódhat az embrió? Teljesen megijesztettél.

Írj valamit, az UH, meg a doki miatt nagyon szorítok Neked.

Niki
Niki
 


Netti!

A fõ "fában" van, ahol az anyaság címszó is, csak lejjebb.
Névtelen
 


Sziasztok csajok!
Andrea: szerintem a vitaminok nem tudják megakadályozni a vetélést, de a fejlődési rendellenességek egy részét igen (anenchephalia-agynélküliség, nyitott gering előfordulása bizonyítottan kevesebb azoknál, akik szedik). Úgyhogy szerntem ha nem is hiszel benne, szedd.
Lara!
Kíváncsian várom a fejleményeket, remélem neked lesz igazad a várakozással kapcsolatban, de én azért a három hónapot, márcsak azért is mert itt a vizsgaidőszak, és ilyenkor az idegességtől a peteérésem, meg a hormonjaim sem működnek rendesen.
Lola
Lola
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, hogy mi az illõ... Most találtam rátok, és nagyon örülök Nektek!!!
Magamról: 27 éves múltam, ma töltöttük be a 11. hetet. Tavaly szeptemberben és idén júnisban vesztettünk el egy-egy kis élet-kezdeményt. Az elsõ esetben valószinûleg volt valami baja a kicsinek, mert a 8. héttõl nem láttak szívhangot. A második esetben valószinûleg sárgatest-elégtelenségem volt és emiatt nem maradt fenn az áldott állapot. Azóta dokit váltottam, aki rendesen kivizsgált, kaptam gyógyszert ami a peteérést erõsítette, majd ságatesthormon pótlást a múlt hétig. Ekkor már 34 mm-es volt babóca, rendes szívmüködéssel, úgyhogy egészséges terhességnek lettünk nyílvánítva és kiskönyvet is kaptunk!!! Azóta levitálok kb. fél centivel a föld fölöttKép

Remélem, hogy befogadtok Magatok közé, olyan jó lenne kismamákkal beszélgetni (amióta tudom a Nagy hírt, nem dolgozom)

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Szia Zsófi!
A legjobbakat! Hát persze, hogy befogadunk. Vagyis én mindenképpen. Persze én is csak egy hónapja vagyok "tag". Minden jót kívánok. Írj és kérdezz mielõbb!!
Friderika
friderika
 


Szia Zsófi!
A legjobbakat! Hát persze, hogy befogadunk. Vagyis én mindenképpen. Persze én is csak egy hónapja vagyok "tag". Minden jót kívánok. Írj és kérdezz mielõbb!!
Friderika
friderika
 


Szia Zsófi!

Jelentem részemrõl szintén befogadva, bár én sem lány, sem kismama. Ellenben van egy 3 nap mulva 3 hónapos (uramfia, hogy szalad az idõ!!!) szintén Zsófi lányom, akit ujabban már csak megszokásból is "kisfiam-Zsófiam"-nak nevezek...
Elvesztéshez részvét, és most meg nagyon szép kismama legyél!

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok
pozitiv lett a teszt, halványabb a második vonal de jól látszik. Ugy örülök a párommal együtt.
shajni
Névtelen
 


Drága shajni!
Szívbõl gratulálok! Nagyon örülök a halványka csíkocskának, remélem, nekem is lesz ilyen hamarosan! Vigyázz magatokra!
Viráganya
Viráganya
 


Kedves Zsófi!
Gratulálok a kisbabához. Át tudom érezni, amit a vetétésnél éreztél, én is néhány hete vesztettem el a kisbabámat a 7. héten. Valószínüleg nekem is sárgatest elégtelenségem van, ezért érdekelnek a részletek is: mibõl derült ki, hogy ez a problémád, milyen vizsgálatok voltak és konkrétan hogyan kezelt az orvosod, ki az orvosod, stb. (Ha nem akaros a nyilvánosság elé tárni, írj az e-amil címemre)Nekem sajnos még várnom kell a következõ terhességgel, így van idõ utánajárni a dolgoknak.
Köszi a segítséget. Jó babavárást: Lola
Lola
 


Shajni!

Gratulálok! Ez aztán a jó hír!!!! Kép))
Remélem hamarosan én is ilyen hírekkel fordulhatok hozzátok.

Zsófi!

Légy üdvözölve körünkben. Itt (mint látod) nem mindenki kismama. Vagyunk egypáran akik csak irigykedni vagy feltöltõdés miatt járunk ide. Kép)

Hajni
Hajni
 


Hello mindenki és Zsófi
Én csak ritkán jutok a nethez, de akkor annál lelkesebben írok, katával telefonon és személyesen is tartjuk a kapcsolatot.
Zsófi!
Gratulálok, én is a 7 héttõl már itthon vagyok, nem volt különösebb vész, csak a munkahelyem tömény szívás volt (nemzetközi reklámügynökség, mindennap este 9ig benn, és a fönökök elég parasztok voltak, amikor kiderült a baba, persze azóta sem hív senki, hogy hogy vagyunk), de így nagyon jó, járok még egyetemre meg nyelvórára és sokat "babázok". 21 hetes vagyok és holnap reggel megyek terheléses cukorra, a SOTE I re, nem tom miért pont erre, kiváncsa vagyok hányan leszünk ott, lehet , hogy azért mert ugyan nem volt senki cukros a családban, de nem vagyok manöken alkat, pedig az 5 hónapig egy kilót sem híztam , igaz most három hét alatt vagy 3-4 et már igen. 1,5 hónaposan csináltak vérvételt, akkor tök normális volt a cukrom, remélem most sem lesz rossz, eddig minden tuti, az AFP, az UH-k, gyönyörû kis pocakbenõm van. Szóval remélem nem lesz gáz, szerdán megyek a dokihoz az eredményért, poénkodott, hogy akkor megmondja ehetek e karácsonykor bejglit vagy nem... Drukkoljatok lécci és majd beszámolok... ja pont ma ebédre nem bírtam ki és ettem egy kis zserbót, sõt egy kis pohár kólát is ittam, remélem ez nem lesz hatással a holnapira...

üdv minden régi és új és jövõbeni kismamának
Soma
soma
 


Sziasztok, Lányok!!!
Néhány napig megint nem tudtam jelentkezni, erre tessék, megint hihetetlen mennyiségû hozzászólás jött, annyira jó érzés ez, nagyon örülök nektek!!! Zsófi, üdv. a csapatban!!!

Szóval nekem a vizeletemben vannak bacik, tudjátok, a nyáron volt vesegörcsöm és homok még mindig van, ettõl tenyésznek a kis genyák. A gyógyszert, amit szedek Augmentinnek hívják, rá van írva mellékhtaásnak hasmenés és hányinger, na az elõbbi van is, elég keményen, az utóbbi is elõfordulgat. Már csak három napig kell szednem és úgy érzem, sikerülni fig a gyógyulás. Iszom gyógynövényteát is, vesetisztítót és karbantartót, meg persze sok vizet. Úgy néz ki, hogy minden hónapban csinálni kell vizeletvizsgálatot, hogy állandó kontroll alatt legyenek a kis genyák. (Én csak így hívom õket. :-))

Lola, aszem te kérdezted, hogy hogyan éltem túl a várakozást a vetélés után. Próbáltam regenerálódni, nekem a legnehezebb aszem az volt, hogy túl sok mindenkinek újságoltam el a hírt rajtatok kívül és voltak, akik nagyon hülyén reagáltak rá, persze jó szándékkal, de iszonyatos hülyeségeket. Szóval én próbáltam betartani a három hónapot, mert attól féltem, hogy ha nem tartjuk be és baj lesz megint, akkor ez attól lesz, hogy nem tartottuk be. Az, hogy a lelki regenerálódás mennyire nem sikerült akkor tudtam meg, amikor újra terhes lettem és az elsõ tizenkét hetet alapjában véve végigszorongtam. Szóval én azt tanácsolom nektek, hogy nagatokkal törõdjetek a legtöbbet, hogy ezek az iszonyú mély szorongások ne nehezítsék meg a a következõ kisbaba életének elsõ heteit. Nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges-e, de én ezt tartom a legfontosabbnak a magam története alapján.
Soma, szorítok holnap!!!
Andrea, jó, hogy írsz néha, remélem, jól vagy!!!
Shajni, ezer gratuláció, drukkolok neked!!!
A többieknek pedig egyszerûen szép karácsony elõtti napokat kívánok!!!
Kata
Kata
 


Szia Lányok&Zsolt!
Sajna nem fértem internethez mostanság... Kép
Már hiányoztatok! Zsófi! Jó, hogy csatlakoztál, jó kis csapat verödött itt össze. Soma! Sok szerencsét a vércukorhoz! Remélem nem megy fel a cukrod a várakozástól... Nekem nem csináltak vércukrot, így úgy döntöttem, biztos jól vagyunk.
Azon viszont elgondolkodtam, hogy ma kezdtem a 29. hetet, és nem lesz itt már ultrahang, csak a 16. héten volt. Most aggódjak? Miért csinálják a késöbbi uh-kat? Holnap viszont doki, remélem mindent rendben talál! Mostanában gyakran bekeményedik a pocim, a derekam is fájdogál, mi lesz itt még?? A babóca viszont nagyon kis aktív, rugdal, forog, csuklik... Remélem még idöben befordul, mármint az elött, mielött túl kicsi lenne a hely odabenn ilyen mutatványra! Amúgy mostanában olyan boldog vagyok, na meg büszke pocitulajdonos! Most már kabáton át is rendesen látszik, hogy ketten vagyunk!
Jó kedvü Adventet mindannyiótoknak! Kép
Puszi:
Adri és a kis szamba-baba
KAdri
 


Sziasztok!
Udvozlok minden uj babanetest. Eloszor is az UH-n megallapitottak, hogy 5-6 hetes kismama vagyok. Ep petzsak, es szikholyag. Holnap dokim, aztan, meglatjuk, Most egy hetig nem leszek! Addig is mindenkinek minden jot, es boldog babavarast! A Remenykedoknek meg sok sikert!
Moni
Moni
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon kedvesek vagytok, örülök, hogy összeszedtem magam, és beszálltam Közétek!
Soma, amiket leírtál édességeket, azoknak még a szagát se bírom Kép, bár nem hánytam egyszer sem most tartok - 4 kg-nál. Bár pont most múlik az émelygés, de megjött helyette a fémes szájíz... Ez ellen ismer Valaki ellenszert?
Zsolt, garatulálok a lányzóhoz, ha esetleg a miénk is kiscsajszi lesz, Õ is Zsófi leszKép
Lola emil megy, mert itt nagyon hosszú lenneKép

Pusszantás!
Csucsuka
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?