Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Csakany doktor! Szerintem ez a celjuk. Nagyon ugy vettem eszre, hogy nagyon duhiti oket, hogy nem tud mindenki rajongani azert, amiert ok tudnak, kvazi leneznek mindenkit, aki nem vallalja az otthonszulest.
Udv
Eva
Eva
 


Kedves Joki

Az ötlet már nekem is eszembe jutott nem továbbképzésként,hanem kiváncsiságból.Azt hiszem az ember,ha valoban akar mindenbõl tud okosodni.Egyszer voltam az Alternatal elõzõ házában a Marczibányi tér fölött.Egyedül voltam "férfi ".Nagyon rosszul érezteme magam,mint egy leselkedõ, betolakodó.Ezt nem akarom megismételni.Valami megoldáson azért gondolkodom, mert kiváncsi vagyok.Jó lenne ha a szülõnõk fele annyira lennének kiváncsiak azokra az válogatási elvekre, melyek alapján a világon mindenhol az otthonszülést csinálják.
Megszívlelendõ példa MINDENKINEK. Egy rokonom Hollandiába ment férjhez,hamar várandós lett és otthonszülést terveztek.
A kiírt napon idõ elõtti burokrepedés történt.Bementek a kórházba és ott hozta világra egészséges gyermekét, minden különösebb szövõdmény nélkül 8 óra múlva. Ezt otthon is megtehette volna, mégis Hollandiában így csinálják, mert valószínüleg ÍGY BIZTONSÁGOS !!!

FT
dr.Fülöp Tam&aa
 


Kedves Joki

Az ötlet már nekem is eszembe jutott nem továbbképzésként,hanem kiváncsiságból.Azt hiszem az ember,ha valoban akar mindenbõl tud okosodni.Egyszer voltam az Alternatal elõzõ házában a Marczibányi tér fölött.Egyedül voltam "férfi ".Nagyon rosszul érezteme magam,mint egy leselkedõ, betolakodó.Ezt nem akarom megismételni.Valami megoldáson azért gondolkodom, mert kiváncsi vagyok.Jó lenne ha a szülõnõk fele annyira lennének kiváncsiak azokra az válogatási elvekre, melyek alapján a világon mindenhol az otthonszülést csinálják.
Megszívlelendõ példa MINDENKINEK. Egy rokonom Hollandiába ment férjhez,hamar várandós lett és otthonszülést terveztek.
A kiírt napon idõ elõtti burokrepedés történt.Bementek a kórházba és ott hozta világra egészséges gyermekét, minden különösebb szövõdmény nélkül 8 óra múlva. Ezt otthon is megtehette volna, mégis Hollandiában így csinálják, mert valószínüleg ÍGY BIZTONSÁGOS !!!

FT
dr.Fülöp Tam&aa
 

 
 

Otthonszülés Anglia!
menyem jelenleg 20 hetes terhes, Angliában él.
Kapott egy csomó anyagot olvasni, tájékozódni.
Othhonszülésrõl is: Nem javasolják általában. De, ha mégis, különösen nem javasolják elõször szülõknek, és azoknak, akinek bármi betegségük, anyai-magzati van.
Orvos otthonszülésnél nincs. Aki otthon akar szülni bábát hívhat, a körzeti szülésznõ (midwife) megy ki és dönt arról, hogy vállalja vagy nem az otthoni szülést. (finanszírozást nem tudom és azt se mi van, ha a döntése ellenére a nõ otthon akar szülni, ilyen nincs a tájkoztatókban). Egyébként sokan szülnek otthon.
csmgy
Névtelen
 


Kedves Fülöp doktor!

Ha csupán az Aranka utcai tapasztalatai tartják vissza attól, hogy mostanában elmenjen a Születésházba, meg tudom nyugtatni, hogy mostanában a párjuk nélkül megjelenõ várandósok erõsen a kisebbségben vannak (õk is inkább a "visszaesõk" :-) ).
Sok minden változott az Aranka utca óta. (Én az elsõ babámmal oda jártam, a másodikkal G.Á. lakására, a harmadikkal Érdre.) Biztosan érdemes adni nekik még egy lehetõséget.... :-)
Egyébként a keddi nap szól az Ön által említett válogatási elvekrõl, a terhesgondozásról, a rizikókról, stb. És, mint említettem, az Othhonszülés könyvet minden résztvevõ megkapja.
Tényleg NAGYON jólesik olvasni a hozzászólásait, a holland példával együtt.
Magányos
Maganyos
 


Egy kis segítség:

3/1995. (II. 8.) NM rendelet

a gyógyszerek rendelésérõl és kiadásáról

A gyógyszertárak létesítésérõl és mûködésük egyes szabályairól szóló 1994. évi LIV.
törvény 42. § (2) bekezdésében és az egészségügyrõl szóló 1972. évi II. törvény
végrehajtásáról rendelkezõ 16/1972. (IV. 29.) MT rendelet 25/A. §-ában foglalt felhatalmazás
alapján a következõket rendelem el:
1. § (1) Gyógyszer rendelésére - a készítmény alkalmazási elõiratában szereplõ
indikációban - jogosult minden orvos és fogorvos (a továbbiakban együtt: orvos), aki az orvosi
diplomához kötött tevékenység folytatására jogosult, és a külön jogszabályban meghatározott
gyógyszer rendelésre jogosító bélyegzõvel rendelkezik.
(2) A gyógyító-megelõzõ tevékenységet nem folytató, valamint a nyugdíjas orvos - sürgõs
szükség esetét kivéve - gyógyszert csak saját maga, illetõleg hozzátartozója (pro família)
részére rendelhet.
(3) Az 1. számú melléklet II. csoportjában "SZ " jelzéssel ellátott gyógyszert az az orvos
rendelhet, akinek a készítmény törzskönyvbe bejegyzett indikációja szerinti klinikai szakágban
szakorvosi képesítése van.
(4)
2. § Az orvos az 1972. évi II. törvény 44. §-ának (3) bekezdésében elõírtak alapján - a 12.
§-ban foglaltak kivételével - csak a Szabványos Vényminták Gyûjteményébe [Formulae
Normales (a továbbiakban: FoNo)] és a Magyar Gyógyszerkönyvbe felvett, illetõleg a
Népjóléti Minisztérium hivatalos lapjában a közzétett gyógyszereket [törzskönyvezett
gyógyszerkészítményeket, gyógytápszereket, gyógyszeranyagokat, drogokat, galenusi
gyógyszerkészítményeket, sebészeti kötözõszereket, rugalmas kötözõanyagokat (a továbbiakban
együtt: gyógyszer)] rendelhet.
3. § (1) A járóbeteg-ellátás keretében rendelhetõ gyógyszerek az alábbi csoportokba
tartoznak:
a) I. csoport: vény nélkül is kiadható,
b) II. csoport csak vényre adható.
(2) A gyógyszerek csoportosítását az 1. számú melléklet tartalmazza.
(3) A járóbeteg-ellátás keretében vényen nem rendelhetõ és vényre ki nem adható fekvõbeteg-
gyógyintézeti - esetenként külön rendelkezés alapján gondozóintézeti - felhasználásra
engedélyezett gyógyszerek jegyzékét a 2. számú melléklet tartalmazza.
(4) A járóbeteg-ellátás keretében vényen nem rendelhetõ és vényre ki nem adható, az alap- és
szakellátást végzõ orvosi rendelõk, gondozóintézetek és fekvõbeteg-gyógyintézetek részére
beszerezhetõ gyógyszerek jegyzékét a 3. számú melléklet tartalmazza.
4. § (1) Az orvos a gyógyszert - a külön jogszabályokban meghatározott nyilvántartásába
felvett beteg részére - vényen rendeli. Csecsemõ-, gyermek- és nevelõotthonok, enyhe és
középsúlyos testi érzékszervi, beszéd- és értelmi fogyatékos gyermekeket nevelõ és oktató
diákotthonok, kollégiumok, ezen gyermekek számára mûködõ óvodák, általános iskolák,
továbbá személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények egészségügyi szolgáltatásra
jogosultjai, büntetés -végrehajtási intézetek, a BH Határõrség csapatrendelõi, valamint az
Országos Rendõr-fõkapitányság fogdái (a továbbiakban együtt: jogosult) részére orvos
gyógyszert - az 5. § (3) bekezdésében említett gyógyszerek kivételével - a vényen történõ
gyógyszerrendelés szabályainak betartása mellett "Megrendelõ lap "-on is rendelhet.
(...)

2.számú melléklet a 3/1995. (II. 8.) NM redelethez

Kizárólag fekvõbeteg-gyógyászati - esetenként gondozóintézeti - felhasználásra
engedélyezett gyógyszerek

1.Törzskönyvezett gyógyszerkészítmények
Megnevezés Kiszerelés
++ Abaktal 400 mg/5 ml inj. 10_5 ml
+ Acepramin 4 g/10 ml inj. 10_10 ml
Acidigen infúzió 500 ml
+ Adalat 0,01% infúzió 1_50 ml
+ Adalat intracoronar inj. 5_
+ Adenocor inj. 6_2 ml
++ Adriblastina RD 10 mg inj. 1 poramp.+1_5 ml
++ Adriblastina RD 50 mg inj. 1 poramp.
++ Adriblastina RTU 10 mg inj. 1_5 ml
++ Adriblastina RTU 50 mg inj. 1_25 ml
+ Aldactone 200 mg inj. 10_10 ml
++ Alexan 40 mg inj. 30_2 ml
++ Alexan 100 mg inj. 10_5 ml
++ Alexan 1000 mg inj. 1_20 ml
Alkaligen infúzió 400 ml
++ Alloferin 10 mg inj. 50_2 ml
++ Amikin 100 mg inj. 1_2 ml
++ Amikin 250 mg inj. 1_2 ml
++ Amikin 500 mg inj. 1_2 ml
++ Amikin 1 g inj. 1_4 ml
++ Amikin 1 g inj. 10_4 ml
+ Amino-Mel "baby" infúzió 100 ml
Aminomix 1 infúzió 1000 ml
Aminomix 1 infúzió 1500 ml
Aminomix 1 infúzió 2000 ml
Aminoplasmal 5% E szénhidrátmentes infúzió 500 ml
Aminoplasmal 10% elektrolit és szénhidrátmentes infúzió 500 ml
Aminoplasmal 10% XE infúzió 500 ml
Aminoplasmal hepa-10% infúzió 500 ml
Aminoplasmal paed 5% szénhidrátmentes infúzió 100 ml
Aminoplasmal paed 5% szénhidrátmentes infúzió 250 ml
Aminosteril KE 10% elektrolit- és szénhidrátmentes infúzió 500 ml
Aminosteril KE 10% elektrolit- és szénhidrátmentes infúzió 1000 ml
Aminosteril KE nephro szénhidrátmentes infúzió 250 ml
Aminosteril N-hepa 5% infúzió 500 ml
Aminosteril N-hepa 8% infúzió 500 ml
Aminovenös N-pad 10% infúzió 100 ml
Aminovenös N-pad 10% infúzió 250 ml
Aminovenös N-pad 6% infúzió 100 ml
Aminovenös N-pad 6% infúzió 250 ml
+ Antithrombin III. Immuno 250 NE inj. 1 poramp.+1_5 ml
+ Antithrombin III. Immuno 500 NE inj. 1 poramp.+1_10 ml
+ Antithrombin III. Immuno 1000 NE inj. 1 poramp.+1_20 ml
+ Antithrombin III. Immuno 1500 NE inj. 1 poramp.+1_30 ml
+ Arduan inj. 25_4 mg+25_2 ml
++ Aredia 15 mg/5 ml inj. 4_5 ml
Atenativ 500 NE por infúzióhoz 1 poramp.+1_10 ml
Atenativ 1500 NE por infúzióhoz 1 poramp.+1_30 ml
+ Augmentin 600 mg iv. inj. 10 poramp.
+ Augmentin-Biogal 1,2 g iv. inj. 5 poramp.
+ Augmentin 1,2 g iv. inj. 5 poramp.
+ Axid 100 mg/4 ml inj. 5_4 ml
Megnevezés Kiszerelés
++ Bactrim inj. infúzióhoz 50_5 ml
+ Balansol S 5 500 ml
++ Baypen 0,5 g inj. 5 poramp.+5_5 ml
++ Baypen 2 g inj. 5 poramp.+5_20 ml
++ Baypen 5 g inj. 5 poramp.+5_50 ml
+ Bebulin TIM 4 200 NE inj. 1 poramp.+1_5 ml
+ Bebulin TIM 4 600 NE inj. 1 poramp.+1_10 ml
+ Bebulin TIM 4 1200 NE inj. 1 poramp.+1_10 ml
++ Beriate HS 250 NE inj. 1 poramp.+1_10 ml
++ Beriate HS 500 NE inj. 1 poramp.+1_20 ml
++ Beriate HS 1000 NE inj. 1 poramp.+1_30 ml
+ Beriate P 250 NE inj. 1 poramp.+1_2,5 ml
+ Beriate P 500 NE inj. 1 poramp.+1_5 ml
+ Beriate P 1000 NE inj. 1 poramp.+1_10 ml
++ BICNU 100 mg inj. 1 poramp.+3 ml
+ Biliscopin inj. 10_30 ml
++ Bleocin 15 mg inj. 1 poramp.
++ Bonefos 60 mg/ml koncentrátum infúzióhoz 5_5 ml
++ Bretylate 100 mg/2 ml inj. 5_2 ml
+ Brevibloc 100 mg/10 ml infúzió 5_10 ml
+ Brevibloc 2,5 g/10 ml inj. infúzióhoz 1_10 ml
+ Brevibloc 2,5 g/10 ml inj. infúzióhoz 10_10 ml
# Brietal sodium 500 mg iv. inj. 1 poramp.
# Brietal sodium 500 mg iv. inj. 6 poramp.
# Brietal sodium 500 mg iv. inj. 25 poramp.
++ Brulamycin 40 mg inj. 10_1 ml
++ Brulamycin 80 mg inj. 10_2 ml
BSS Plus 250 ml intraocularis öblítõ folyadék 240 ml I.+10 ml II.
BSS Plus 500 ml intraocularis öblítõ folyadék 480 ml I.+20 ml II.
+ Calcijex 1 mikrog/ml inj. 25_1 ml
+ Calcijex 2 mikrog/ml inj. 25_1 ml
# Calypsol inj. 5_10 ml
+ Carbenicillin inj. 1 poramp.+1_24 ml
++ Carboplat 150 mg iv. inj. 1 poramp. TT
++ Carboplat 450 mg iv. inj. 1 poramp. TT
++ Carboplatin-Teva 50 mg inj. 1 poramp.
++ Carboplatin-Teva 150 mg inj. 1 poramp.
++ Carboplatin-Teva 450 mg inj. 1 poramp.
++ Cardioxane por infúzióhoz 1 poramp.
+ Cavinton inj. 10_2 ml
(...)

Bocs, ha egy kicsit hosszú lett.
Baggyi
Baggyi
 


Ha rosszmájú akarnék lenni, most Öntõl idéznék:
" Ön nem tud olvasni. A mondat lényege..."
okt. 10. -!

A mondat: "...hogy valaki nem kap anti-D ellenanyagot, nemlétezõ rendeletekre hivatkozva, vagy csak úgy, hogy (egészséges létére) min. 2 napra befekszik a kórházba!"

Nem teszem, nem akarok rosszmájú lenni, mert
1: ugyanarról beszélünk: ha jól értem a rendeletet, a fekvõbeteg-ellátás éppen azt jelenti, hogy 2 napra min. bent fekszik, nem?
2: a két tagmondat között ott áll: "vagy". Az elsõ tagmondat pedig nem Önre vonatkozik, hanem teljesen általános.
Pénteken sajtótájékoztatót tartott a Független Szülészeti Szakmai Kollégium. Ott két anyuka is elmesélte, mi történt velük, amikor Rh- vércsoportú lévén bementek a kórházba szülés után az injekcióért.

Hadd meséljem el, egy barátnõm esetét, csak hogy érthetõ legyen, miért nem akar az ember szülés után befeküdni egy kórházba.
NEM otthonszülõs eset, igy még érdekesebb. Az elsõ, kórházi szülés után, a másodikkal "köztes megoldást" kerestek: addig nem mentek be a kórház kertjébõl az épületbe, amig még "nem fájt nagyon" - igy végül a baba kint született meg. Eddig a pillanatig nem is volt baj, a rózsaszin baba csak akkor kezdett hirtelen lilulni, amikor az azonnal kihivott "személyzet" egy tagja, takaróba bugyolálta a babát és elkezdett befelé sietni vele. A méhlepény a mögötte csoszogó mamában, aki a kezében tartotta a köldökzsinór végét. Hogy el volt-e vágva, nem tudom, de a mama kiabált oda az illetõnek: a nyakán van a zsinór! Ekkor meglazitották, a baba újra rózsaszin lett.
Ezt csak a poén kedvéért irtam le, mert eddig minden rendben volt tkp. Csakhogy a következõ 3 napban minden egyes arrajáró nõvértõl, orvostól, viziteken és azon kivül, kérte, hogy hadd legyen vele a baba, akinek semmi baja nem volt, mégis inkubátorba tették.
Végül: "na jó, ha annyira akarja" legyintéssel oldódott meg a dolog.
Baja biztosan nem volt a babának, mert a papát minden nap azzal engedték haza a látogatásról, hogy "igen, nem sokára odaadjuk".

Más tapasztalatom is van arról, hogy néznek egy olyan mamára, aki kicsit másképp gondolkodik.
Én az elsõ szülésem után napokig olyan eufórikus hangulatban voltam, hogy biztos nem hiányzott volna mások értetlenkedése, akár vicces minõsitgetése.

u.i.: Továbbra is azt mondom: nem állitom, hogy hazudik.
De elgondolkodtam, hogy vajon csúsztatás helyett nem rágalmazást kellett volna-e irnom.

Kép
Ilon
 


Kedves Harcos!

Én örülnék, ha további kritikával illetnéd a Peticiót, legalább látom, hogy mi az, amit félre lehet érteni belõle.
Másról szól, mint hogy Lehessen Dönteni, hogy hol akar a várandós asszony szülni? A feltételek megvalósitását "követeli". Vagy mást?
Ilon
 


Kedves Ilon! Kedves Gyuri!
Két normális, értelmes felnõtt embernek mért kell nyilvánosan megtépni egymást, amikor mindkettõ tkp. jót akar????

Bocs a stílusért, de kicsit olyan érzésem volt, mint amikor itthon bemegyek a gyerekszobába....Kép
Imádom a csemetéimet, de néha szét kell csapni köztükKép

Edóka
Edóka
 


Nagyon fontos: a szülés olyan, mint a szex. (Ugyanazok a hormonok, ugyanolyan intimitás-igény, stb.)
Nemi erõszak után a házasélet sokáig (?) nem ugyanolyan.
A nászéjszakánk elõtt miért nem megyünk orvoshoz, hogy szikével, érzéstelenitve "veszitsük el a szüzességünket"?
Ez persze sarkitás, de mégis: az elsõ szülés is nagyon fontos, legalább annyira meghatározó, mint az "elsõ éjszaka"!
Aki ezt kórházban éli át, sokszor jóval nehezebben jut el a "háboritatlanság" -hoz...

(Évától külön is elnézést kérek, elõre is, nem megbántás a célom, csak leirom a véleményem, mert hiszem, hogy fontos lehet annak aki keres...)
Ilon
 


Drága Edóka!

Ennyire rossz lett?
Nem akartam, igérem csönben leszek ezután. Kép
Ha a dr úr "megbocsát", túllép rajta (szerintem félreértés volt), továbbra sem szólok hozzá, jó?

Kép Kép Kép
Ilon
 


Baggy!
Az antiD lemaradt a listáról. Most már Ilon megírhatja, hogy nincs is rajta.
Edóka!
Ilon nem hiszi, hogy én jót akarok. Legutóbb már rágalmazok is. Nézd meg mit válaszolt az eltanácsolt "harcosnak": irjon hogy lássuk mit lehet félreérteni. Nem értette meg (egyébként szerintem Te sem teljesen, bár lehet, hogy én tévedek) azt, hogy Õ az egészségügyrõl írt. Gondolom ott dolgozik és látja, hogy milyen nagy gondok vannak, és ehhez képest mi itt semmiségekrõl vitatkozunk. Világos ezek neki semmiségek, de mások pl. mi, ezt láthatják másként. Láthatják? Persze. Ezért kell vele gorombáskodni?

Azt irod, hogy két normális, értelmes felnõtt.
"Én nem hiszem, hogy normális vagyok....", mert tûröm. De ezek a dolgok nekem fontosak. Ez a szakmám. (majnem azt írtam hivatásom)
dr.Csákány
 


Kedves Ilon!
Mar leirtam egy parszor, hogy en mind a ket gyereket korhazban szultem, es merem allitani, hogy otthon nem tudtam volna ilyen haboritatlan korulmenyeket elerni. Elkepesztoen tapintatos volt mindenki, csak akkor voltak mellettem, ha igenyeltem, (ezt olyan szinten kepzeld el, hogy egyszer veletlenul az egyik orvos benyitott a papas-szuloszobaba, es nem gyozott bocsanatot kerni). Keresemre nem volt rajtam a szivhangvizsgalo, mivel zavart, a szuleszno neha bejott megnezni, hogy minden rendben van-e a babaval, de nem ereztem, hogy magamra lennek hagyva.
Nekem azzal nincsen gondom, hogyha valaki otthon akar szulni. Csak az a problemam, hogy egyszeruen nem akarjatok azt elfogadni, hogy lehet a szules korhazon belul is fantasztikus elmeny. Nekem az volt. Es azzal, hogy ezt ti hihetetlennek tartjatok, valami olyat kerdojeleztek meg, ami nekem nagyon fontos elmeny volt. Meghatarozo egy eletre. Sok olyan embert ismertem meg, akiket tenyleg a szakma szerelmesenek tartok. Sosem fogom elfelejteni, ahogy a szuleszno bant velem, vagy a szuleszorvosom abszolute korrekt magatartasat.
Valoszinuleg sokaknak vannak negativ korhazi elmenyei( mint ahogy nekem is, hiszen alig par hettel szuletese utan az elso gyerekem korhazba kerult, na, ott megtapasztaltam, hogy milyen az, amikor nem vesznek emberszamba...)de konyorgom, ne altalanositsunk!!
Udv
Eva
Eva
 


Akkor legyen tali?

Olvasó
Olvasó
 


Kedves topiclátogatók!
Eddig csak olvasója voltam a topicnak, mert néhány ismerõsöm révén és remélhetõleg egyszer majd személyesen is érint a kérdéskör. Nem Budapesten élek, de a jövõ hétvégét valószínûleg a fõvárosban töltjük a párommal. Ez mostanában nem gyakran fordul elõ, így arra gondoltam, elmegyünk pénteken a születésház információs estjére. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
Érdemes-e akkor is elmenni, ha még nem vagyunk várandósak?
Be kell-e jelentkezni elõre, és ha igen, hogyan?
Van-e tervezett része a délutánnak, gondolok itt pl. arra, hogy egy rövid elõadás keretében elmondanak pár dolgot az elvi és a gyakorlati háttérrõl; vagy kötetlen beszélgetés van végig?
Pénzbe kerül-e a részvétel, ha igen, mennyibe?
Örülnék, ha valamelyikõtök idõt szakítana a válaszra, elõre is köszönöm: Katicabogár
katicabogár (katic
 


Katicabogar,

>elmegyünk pénteken a születésház információs estjére.
Dec. 7, pentek, 17 h., Erd, Facelia u. 68-70.

>Érdemes-e akkor is elmenni, ha még nem vagyunk várandósak?
Igen. Szoktak nagymamak is jonni Kép Minel elobb tajekozodsz minden oldalrol, annal tobb idod van atgondolni a dolgokat.

>Be kell-e jelentkezni elõre, és ha igen, hogyan?
Nem kell elore bejelentkezni.

>Van-e tervezett része a délutánnak
Van. Eloszor Agi szokott beszelni, van hogy masok is. Utana szoktak kerdezni es addig nincs vege, amig mindenki valaszt nem kap a kerdesere.

>Pénzbe kerül-e a részvétel, ha igen, mennyibe?
Nem, ingyenes.

Orulunk az erdeklodesednek. Az infoest elott (12.30-15.30) baba-mama tali van. Arra is lehet jonni es megszemlelni a tuleloket Kép
GEA
GEA
 


A listát a Magyar Törvénytárból változtatás nélkül másoltam át. (Nem töröltem ki belõle semmit!)
Baggyi
Baggyi
 


Kedves Fulop Tamas!
Batoritanam, hogy menjen el megegyszer az info estre, es a keddi nap mellett, vagy meginkabb a csutortokot ajanlanam, ha nyitott azokra a dolgokra, amik igazan maskepp tortennek egy otthoni szulesnel. Talan valaszt is kezd kapni arra, hogy Agi mivel hozza ki a nokbol azt a bizonyos tartalekot. Talan, de nem biztos. Jo lenne.

Joki
Joki
 


Kedves Baggy! Nem törölt bele, az AntiD a lista további részén van a (...) után, de

az egészségügyi Miniszter ez év juniusában módosította a 3/1995. (II.8) NM rendeletet. Az érvényes jelenleg a 23/2001. (VI.21) EüM rendelet a gyógyszerek rendelésérõl és kiadásáról. A 2. sz meléklet az anti D-t változatlanul a "járóbeteg ellátás keretében vényen nem rendelhetõ és vényre ki nem adható fekvõbeteg-gyógyintézeti felhasználásra engedélyezet készítmények" között tünteti fel.

Olvasható: Egészségügyi Közlöny LI.évfolyam 12. szám. 2001.június 22. 1835. oldal (Resogamma ill RhoGamma)

Feltételezhetõen ez egy ujabb csúsztatás esetleg rágalmazás. Esteleg utánna is lehet nézni annak akit a tények és nem a hisztizés érdekel.
dr.Csákány
 


Kedves Éva!

Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, személy szerint nagyon örülök, hogy ilyen jó volt minden!!! Kép
(Nem kötözködésbõl kérdezem, mert Te is biztos érted, mirõl szól az egész, de szerinted, 1000 esetbõl hányan szoktak hasonló élményekkel kijönni a kórházból?...)
Kép

Az egész intézeten-kivüli szülés témája tkp. egy "civil kezdeményezés" azaz pl. azok közül, akik itt irtak eddig, és otthon szültek én csak 2 embert ismerek (sajnos csak kevéssé) és eggyel találkoztam egyszer, épp a babanet találkozón. Tehát mindannyian más beállitottságuak lehetünk egyetlen közös: életünknek ez a bizonyos döntése.
Ezért nem értem az olyanokat, hogy "ezt akarják?", vagy "lenéznek", stb.! Kép

A sajtótájékoztatón (amit a szules.hu honlapról meg lehetett tudni) elhangzott pár dolog, amit szeretnék megosztani Veletek.

A Szakmai Kollégium is meg volt hivva, de nem jöttek el és nem válaszoltak. Az elhangzott (nekik szóló) kérdésekre válaszadási kötelezettségük van, ha jól értettem a jogász szavait.
Sajnos az elején nem voltam ott, igy nem tudom, hogy áll az aláirásgyûjtés. Személyes tapasztalatom az, hogy legtöbben azonnal aláirták: "Persze, hadd döntsön mindenki maga!" felkiáltással. (A néhány értetlenkedõ azért maradt meg nagyon, mert nagyon fájt.) (Egyébként a harmadik eset után rájöttem, hogy ez egyfajta: "foglalkozz már velem!, gyõzzél meg!" hozzáállás, igy a negyediknél már könnyedén tudtam továbblépni, mivel nem a meggyõzésrõl szól a dolog, hanem ez egy lehetõség. Csak az a baj, hogy akik érintettek általában kismamák, az pedig nem az az idõszak, amikor az ember százezrekkel tart kapcsolatot, hanem max. a játszótérig jut el sajna.)

Az egyik anyuka mondott valamit, amire sokaknak könnybe lábadt a szeme a teremben. Egy újságiró kérdésére elmondta, hogy ez a 3. babája, a két elõzõt kb. 10 éve szülte kórházban. Azért választott most más módszert, mert a másodikkal már 2 hét túlhordás után kellett meginditani a szülést. De úgy, hogy addig minden reggel elindult fájásokkal a kórházba, és a kórház utcájába befordulva leállt a szülés. Ezt nem az elõzõ rossz élménnyel magyarázta, (nagyon jó élményei voltak), hanem a korábbról beléivódott rossz, egyéb kórházi tapasztalatival.
A lényeg, hogy megkérdezték: Mi volt más?
Azt mondta, teljesen más volt. Az elõzõeknél õ feküdt az ágyon, és az orvos föléhajolt. Most õ dolgozott és ehhez "alátartottak" neki. Nehezen találta a szavakat, és nagyon aranyosan mindent mutatott is a testtartásával, amit itt nem tudok visszaadni, pedig ez volt a szép benne... (a "dolgozott"nál pl. lefelé nyomott!)


Szertenék többet megtudni arról a bizonyos körlevélrõl, amit kb. 2 éve küldtek szét az otthonszüléssel kapcsolatban többek között pl. a védõnõknek, és amelyben az ellenzésre (?) szólitják fel a szakmán belülieket.
Csak hogy érteni lehessen, minek kell az összefogás, miért nem elég a "majd eldöntik az okosok" hozzáállás.

Kép
Ilon
Ilon
 


Kedves Ilon!
Van abban valami, amit irtal, pont most van egy baratnom, aki szinten ott szult, ahol en, neki nem volt kellemes elmeny a szules, csodalkozott is rajta, hogy en mar a harmadik gyerekrol almodozom, pedig meg csak 20 honapos a masodik. De hozza kell tennem, hogy nekem nagyon sokat segitett az orvosom hozzaallasa, az is lehet, hogy szerencses voltam, hogy igy alakult. Viszont egyszer leveleztem egy kismamaval, aki szinten Debrecenben szult, neki is nagyon szep elmeny maradt.
Meg valami: mielott a masodik babat szultem, korulneztunk a "kornyeken"(akkor mar nem Debrecenben laktunk, kisse macerasnak talaltam, hogy ismet Debrecenben szuljek). Jartunk Pesten es Veszpremben. Hat bevallom, igy utolag visszanezve a dolgokat, ha azok kozul kellett volna valasztanom, lehet, hogy megfontolom az otthonszules lehetoseget. Elkepeszto volt, amiket ott tapasztaltam. A hozzaallas, a korulmenyek. Vegul ugy dontottunk, hogy vallaljuk a 400 kilometer tavolsagbol adodo kellemetlensegeket, es a masodik babat is Debrecenben szultem, es remelem, a harmadikat is ott fogom szulni, ugyanannal az orvosnal. Nem kiserletezem tobbet.
Udv
Eva
eva
 
 


Éva!

Kép Kép
Ilon
 


Sziasztok!

Az iskola- otthon topic alapján merült fel bennem a kérdés:
Az otthonszülés pártiak döntésében milyen szerepet játszik a kórházakról kialakult véleményük. Azaz, ha létezne olyan kórház (születésház???), ami a tipikus elvárásoknak megfelelne (pl. szükségtelennek ítélt beavatkozások minimalizálva lennének, nem indítanák a szüléseket, maximálisan figyelembe vennék a szülõanya elvárásait stb), viszont a technikai és személyzeti háttér képében a biztonságot is nyújtaná (lenne mûtõ, több orvos, minden technikai felszerelés ami menetközben adódó problémák esetén a kórházakban ma elérhetõ), akkor is az otthonszülésre voksolnátok? Lehetséges lenne-e kidolgozni egy olyan "petíciót" (12 pontot?) amelyben a kórházakkal szemben követelnénk tulajdonképpen valahol jogaink gyakorlását? Egy ilyen petíciót sokkal többen írnának alá azt hiszem, sokkal többen lennének érintettek benne. Kérdésem tehát az, hogy a ma otthonszülést választók között milyen arányban vannak azok, akik egy megfelelõ intézmény esetén az intézményt választanák?
(tudom, naív vagyok, valószínû a feltételrendszer reálisan belegondolva nem lenne megvalósítható, de álmodozzunk egy kicsit! )

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kedves Ildi!

Én is álmodoztam ilyesmirõl, amikor az elsõ babámat vártam. De:
1: a személyzet hozzáállásán múlik minden, az pedig elég problémás még ott is, ahol a fõorvos a világ legalnernativabb, legmegengedõbb szakértõjének tûnik. Ha a csecsemõs, egy-két szülésznõ, vagy bárki más nem olyan, akkor az "egész el van rontva" - persze jobb lenne sok mai kórházi helyzetnél.

2: az elsõ babám nagyon soká született meg, és bizony volt olyan pillanat, amikor átfutott rajtam, hogy ezt most itt abba kéne hagyni, inkább menjünk kórházba, legyen császár, de legyen már vége. Ha akkor ezt nekem valaki felajánlja, azt hiszem elfogadtam volna. Igy az intézeten kivüli szülés számomra egyfajta "elõre menekülés" is volt. (Nagyon esélyesnek tartottam magam a császárra, mert anyukám mindhármunkat igy szült és a húgom szülése is igy végzõdött. Ma már tudom, hogy kár volt ettõl tartanom, de nekem ezért is jó volt, hogy nem pár méternyire voltam a mûtõtõl.)

Az ötlet egyébként jó, ha megirod a Peticiót, én leszek az elsõ, aki aláirja!!! Kép
(Csak mindig attól tartok ilyenkor, hogy ezek a középutas kezdeményezések "kifogják a szelet" az otthonszülés vitorlájából. De még igy is jó, javul a mamák, babák helyzete...)
Ilon
 


Ez volt az Én két hónappal ezelõtti javaslatom (ld. archivum), amit és "otthonszülés intézetben" jelszóval jellemeztem. Ilon, akkor, azt írta, hogy képtelenség, és errõl tovább egy szó sem esett. Továbbra is az a véleményem, hogy ez az egyik út. A másik a legalis jogi útvonal : ANTSz ....
MA nyilvánvalóan ez a reális lehetõség, más reális út MA MÉG nincs. Feltehetõen lesz, de ehhez más attitüdre lenne szükség, olyanra, mint pl. Ildi-é.
dr.Csákány
 


Nem valami ilyesmit írtam én is ennek a topicnak az elején??? Csak valamiért mindkét oldal belekötött a "szülootthon" kifejezésbe!

Iboly
Iboly (iboly)
 


Nem Iboly. A szülõotthon más. Az egy olyan, csökevényes kórház, ahol nem volt meg a lehetõség a mai szemmel biztonságos szülészeti tevékenységhez: nem volt mûtõ, kellõ személyzet, messze voltak a szükséges konziliumok, laboratóriumok. Mûszerezettségük nem volt kielégítõ. Ezért, helyesen, ezeket megszüntették Magyarországon. Amirõl én (és még sokan) beszélek az olyan lehetõség, olyan szülõszoba, ahol a szülõ nõ "zavartalanul", ha akarja izoláltan, szülhet, környezetében lévõ személyeket maga válogathatja meg, a család jelen lehet úgy, hogy másokat nem zavar és õket sem zavarja más,a légköt otthonias (otthonszülés-) mégis élvezik a korszerû szülészeti intézmény biztonságát.(- intézetben) Ahogy én látom, ahol erre igény és pénz van ott erre halad a szakma. Már van néhány hely ahol ilyesfajta szülõszoba mûködik (érdekessség, hogy alig veszik igénybe!)De ehhez sok beruházás (pénz) kell, mert a jelenlegi szülõszobák erre nem, vagy csak alig alkalmasak.
dr.Csákány
 


Gyakorlatilag én is errol beszélek, csak a szülootthon elnevezést használtam, mert szerintem ez a név áll legközelebb a dolog szellemiségéhez. De felolem nevezhetjük másképpen is, ha így összetévesztheto a régi szülootthonokkal.
Tényleg, tudja valaki, mi a "születésház" definíciója?

Iboly
Iboly (iboly)
 


Ildi, Csákány doktor,

Két idézet.
Kérdésem tehát az, hogy a ma otthonszülést választók között milyen arányban vannak azok, akik egy megfelelõ intézmény esetén az intézményt választanák? (Ildi)
...ilyesfajta szülõszoba mûködik (érdekessség, hogy alig veszik igénybe!)(Csákány doki)

Ez miért érdekes? Ha kevesebben akarnának otthon, intézményen kívül szülni, mint most, akkor azoknak (még) kevesebb joguk lenne hozzá, mert lám a többség...?
Ha mindenütt mûködne alternatív szülõszoba, akkor meg lehetne tagadni a szülõktõl az otthonszülés választásának lehetõségét? Ugye, nem errõl van szó, sõt felháborító, amit mondtam....

Mert ha az évi 120-150 tervezett otthonszülés helyett csak 50-80 pár választaná ezt az utat, attól õk még ugyanolyan meggondoltak, felkészültek, felelõsek lennének, mint most. Joggal várhatnák el akkor is - most is, - hogy felelõs döntésüket tiszteljék, ne akarják felülbírálni, és legyen lehetõségük (szaksegítségük, keverjünk mindent bele) azt végrehajtani.

Lehet, hogy ha a kórházi (és orvosi) körülmények mások, hat éve, az elsõnél, másképp döntöttem volna, és akkor most nem írogatnék itt. De ha AKKOR ilyen kvázi-ideális lett volna a magyar egészségügy, akkor MA egyszerûen nem lenne téma az otthonszülés. Létezne, mûködne csendben, békében, mint ahogy mûködik az NSZK-ban, Amerikában, és másutt.

(Remélem, hogy hirtelen jött üldözési mániám elmúlik a kialvatlanságommal együtt. Elsõ két fogacska).

Magányos
Maganyos
 


Ha létezne születésház mûtõvel, akkor is otthon szülnék. DE! A Születésház egy olyan helyet jelent, ami olyan körülményeket biztosít, mint otthon (de mondjuk nincs ott az anyós, meg a kórháztól max.20 percre van) tehát nem a felszereltség miatt választják ezt a megoldást. Nincs mûtõ. Ez azért fontos, mert ha lenne mûtõ, akkor az egyben egy invitáció a használatára is. Olyan, mint Ilon és a császár esete. Ha közelebb lett volna a lehetõség, belemegy. De nem életmentõ mûtétrõl lett volna szó.

A WHO még azt is ajánlja, hogy a szüléseket szakképzett bábák vezessék le (végig) a kórházban, az orvos kizárólag a komplikációkhoz menjen be. Nálunk a bábák ki vannak képezve a szülés teljes levezetésére, "csak" a munkakörük nem engedi meg. Ez ugyanaz a tapasztalat. Aki tudja, milyen bajok történhetnek, az már a legkisebb jelbõl is hajlamosabb a legnagyobb veszélyre gondolni, és megelõzõ óvintézkedéseket tenni. Mivel azonban egy beavatkozás növeli a késõbbi beavatkozások valószínûségét, a végén valódi komplikáció és sürgõs beavatkozás lesz belõle.

Fintor
Fintor
 


Magányos! Én Ibolynak válaszoltam, az õ kérdése szerint. Természetesen az a felfogásom, hogy ha egy mód van rá, mindenki jogát tisztelni kell....
És sajnos a viszonyok nagyon messze állnak attól amit felvázoltam. Még az igény is kérdéses a legtöbb helyen. Bár ajánlom elolvasni a Papp prof. által szerkesztett Szülészeti és Nõgyógyászati Továbbképzõ Szemle utsó elõtti számában Ugocsai dr. cikkét....Arra mindenképen rávilágít, hogy mi a szakma célja - álláspontja.

Fintor! Én évek óta oktatok bábákat, jelenleg nem alkalmasak önálló tevékenységre, és a jelenlegiekben sem látom az ambiciót. Inkább néhány "régi"-ben van ilyen igény.
Az azért nem ilyen egyértelmû, hogy egyik beavatkozás szüli a másikat. A mûtõ hiány biztosan csökkentené a felesleges császármetszések számát, (az óvatosság biztosan növeli) de, hogy mikor felesleges egy császármetszés annak elemzése igen messzire vezet.... néha évekkel késõbb derül ki.
dr.Csáká
 


Gyuri!

Hol lehet mezei halandónak ilyen cikket elolvasni?
Én u.is többször feltettem a kérdést, hogy van-e olyan törekvés a szülészek részérõl, miszerint minél háborítatlanabbul folyjanak a szülések. Kielégítõ választ nem kaptam, érdekelne (csak úgy plátóianKép) hogy mi a szakma célja-álláspontja.

Edóka
Edóka
 


Sziasztok!

A SZÜLETÉSKALAUZT mostanra sikerült megszereznem, mindenkinek ajánlom, aki reális !!! képet szeretne kapni a mai kórházi viszonyokról. Ez egy kismamák válaszaiból összeállitott 1999-es könyv, szinte az összes hazai kórházról van benne infó. Könyvtárban kérdezhettek utána (pl. VII. ker.), vagy a Mérce Egyesületnél.

Ebben benne vannak a WHO ajánlásai, de úgy emlékeztem, hogy az a bizonyos körlevél is. Azt végül csak a szules.hu-n találtam meg, de nem teszem most ide, az itt iró dokik véleményébõl úgyis kiderül a lényege sajnos.

Ahhoz, hogy a mai szülésznõk mire nem alkalmasak, hadd
mondjak csak annyit, hogy nemrég beszélgettem egy lánnyal, akinek az anyukája egy kelet-magyarországi kórházban szülésznõ. Az ügyeletes fel sem kel, ha cigány szül (arrafelé ez 3-ból 2 eset!) a szülésznõ vezeti le a szülést, több olyan dolgot is elvégezve, amit csak orvos utasitására tehetne különben. Egyébként "érdekes módon" alig van szükség beavatkozásra, a repedés is ritka. "Azok nem szenvednek, csak kipottyantják a gyereket és kész", ahogy a lány mondta. Azért ez nyilván túlzás, de elgondolkodtató, hogy vajon miért van ez. (Ez nem idevágó téma, de a biológiai adottságokon kivül azt hiszem ok lehet az is, hogy nincs ott a doki, és hogy nincsenek "görcseik" egy ilyen helyzetben, mert nincs bennük megfelelési kényszer, mint a legtöbb, általában már diploma(ák) után babát vállaló nõben az orvosa, stb. elõtt.)

A mai jó szülésznõk tapasztalatom szerint igenis szeretnének még jobbat, de még kórházban sem tehetik, mert az a munkakörük, hogy azt tegyék, amit mondanak nekik!

A "hogy mikor felesleges egy császármetszés annak elemzése igen messzire vezet.... néha évekkel késõbb derül ki."
idézetrõl az jut eszembe, hogy mennyit ijesztgettek engem is ilyesmivel az elsõ babám elõtt!!!
Nem csoda, ha ma már nem hiszek az orvosoknak. Egyébként a védõnõm azt mondta errõl, hogy akkor kellenek évek, ha vki. nem figyel a gyerekére (pl. sok gyerek + kevés szülõi odafigyelés esete). Hamarabb is kiderül, pl. járás, beszédtanulás.
Vajon mennyi az olyan gyerekek aránya, akik pedig a "fontos" orvosi beavatkozások miatt szenvedtek sérülést? Mi van az olyan esetekkel, mint pl. az a barátnõm, aki épp Németo-ban fejezi be az egyetemet, de a karját nem tudja teljesen kinyújtani, mert "el kellett törni neki" amikor született. (Arról a kismamáról nem is beszélve, akinek rutinszerûen törték el a farcsontját 7 éve az elsõ babájánál.)

Mára elég a horrorból, NEM kérek orvosi választ a kérdéseimre, mert tudom, hogy "vannak helyzetek amikor"... stb, de azért...
Mindenkinek ajánlom Noll Andrea honlapját (a szules.hu-ról elérhetõ), mert annál szebben és finomabban nem tudom megfogalmazni...
Ilon
 


Ilon, nem biztos, hogy nem figyel a mama, csak a dokik szeretik a lusta baba szöveget hangoztatni, ezért derülnek ki ezek késõn. És ha kiderül sem történik semmi (gyerekek rehabilitációja TB alapon nem létezik, törvény ide vagy oda), hacsak nincs elég jó infoforrásod, kitartásod és elég sok pénzed (Dévény alapítvány alkalmanként 2000-et kér, TB kártya-val együtt). Szomorú, amikor egy leszürkült babánál sem aggódik a gyerekorvos ha késik a fejlõdése(pedig tud dolgokat okozni, ez a fentebb emlitett ember szájából hangzott el személyesen, "hipotón, nem is tudom mit mondjak, sajnálom, közel négyévesen már..."). Miért nem követik legalább azokat a babákat nyomon, akiknél probléma volt a szülésnél, sokszor nem is tudja a mama, nem csak semmiség volt, ami a gyerekkel történt. Fél a doki, ha megmondja, nem kap elég jattot? Amikor a mama pár hónappal késõbb elkezdi általában már késõn a kálváriát, akkor már nem jut ideje azzal törõdni, vajon ki is a felelõs. Nekünk az orvosi papirokat a gyerekrõl jogi úton kellett kiszedni a kórházból, mert egy sima kérvényre "érdekes" mód, nem találták meg õket. A perekrõl, úgy tudom, ha ,mondjuk tízmillióra perelsz, akkor 6%-ot, azaz 600000Ft le kell perkálni, és ha nem nyersz, elveszik. Csoda, ha nem azok perelnek, akiknek kéne? De ha nem is történt orvosi hiba, akkor is sok esetben sumákolnak a dokik, talán pont a pertõl való félelmükben? Pedig talán pont az segíthetne a gyereken, ha a mama pontosan tudná mi történt, és ennek milyen esetleges következményei lehetnek.
Itt elég sok szó esik a szülés biztonságáról, akkor utána miért nem figyelnek az orvosok, miért nem veszik észre az enyhén (de akár a nem annyira enyhén) hipotón eseteket? És miért nem kezelik? Ezeknek a gyerekeknek egy részén lehetne segíteni. És érdekes, az összes édesanya, akikkel eddig a különbözõ helyeken találkoztam, kórházban szült, csak nem vették észre, hogy mondjuk terhességi mérgezése van, vagy nem mondták meg, hogy az ilyen olyan dolog a gyereknél késõbb mivel járhat, ... Rendben, nem minden ilyen probléma elõzhetõ meg, de korrigálható lenne, ha idõben derülne ki.
Én naivul hittem az orvosokban, de ebbõl elég sikeresen kigyógyultam.

egy autisztikus fejlõdésû vagy egy oxigénhiányos vagy súlyos tanulási zavaros és ezek közti összes variáció (csak a dokikat idézem) anyukája
Névtelen
 


Ilon!
Még valami, a védõnõk általában az utolsõk, akik egy ilyet észrevesznek. A szülõ általában sokkal hamarabb majréz. (Jó, persze vannak olyan családok, ahol nem, de ne általánosítsunk, ezek a családok mást sem vesznek észre).
Nálunk (kettõ is volt) standard szöveg volt a nyafogásaimra, hogy ne aggódjak, nagy a súlya (volt hat kiló félévesen), azért nem forog (nyolchónaposan sem), majd fog mindent csinálni, legyek türelemmel. És sajnos a gyerekorvos, majd késõbb a fülész, logopédus szintén. Szerencsés vagy, ha még nem kerültél ilyen útvesztõjébe a magyar egészségügynek. (otthonszülés témahoz visszakanyarodva)

Elõzõ
Névtelen
 


Megint lesz DOULA-kepzo!
2002. január 21-22-23-24.
Tanfolyam a folyamatos érzelmi támogatást nyújtó, szülés körüli segítõknek
A tobbi a www.szules.hu-n
GEA
 


"Azok nem szenvednek, csak kipottyantják a
gyereket és kész", ahogy a lány mondta.

Isten tudja, nekem az "azok" tûnt fel.
dr.Csákány
 


Csákány doki,
idézet volt. A "lánytól". Ne kapaszkodjunk olyanba, ami nem a lényeg. A doki oda se megy, ha... Ehhez lenne kommentárja?
Magányos
Maganyos
 


Lenne bizony. Ugyanaz a véleményem ami a megjegyzésembõl, gondolom, kiderült. Itt nem szakmai kérédésrõl van szó. Ez rassziszmus, vastagon. (nem Iloné, a nyilatkozóé és környezetéé, mielõtt valaki nekem támad) De nem új. Egy "kolléga" nyilvánosan elmondta, hogy ha cigánynál császármetszést kell csinálni, õ akkor azonnal sterilizálja is.

Egyébként Ilon írja:
NEM kérek orvosi választ a kérdéseimre. Nem is válaszolok, pedig ahhoz is lenne mit.
dr.Csákány
 


Ilon!

Most jelent meg a Szülséskalauz újabb kiadása!

Olvasó
Olvasó
 


Olvaso, de jo vegszot adtal Kép

Születés-nap
Rendezvény a tudatos gyermekvállalás, szülés és életvezetés segítése céljából

Petõfi Csarnok
2001. december 8. szombat 10-19 óráig

A tervezett elõadások témakörei:

Életvitel: családtervezés

várandósság

intimtorna, életmód

mozgás

táplálkozás,

mentálhigiéné



Áldott állapot: az anya szervezetének felkészítése a várandósságra

terhestorna

kismamatánc

kommunikáció a magzattal

felkészítés, lazítás, relaxáció



Szülés: együtt szülés

szülési módok

bababarát módszerek

szoptatás – az anyatej szerepe

a bababarát kórházakról



Kisgyermek: csecsemõgondozás

gyermekápolás

érintésterápia

baba-mama torna

babaúsztatás



Gyermeknevelés: gyermeknevelés pszichológiája
alternatív gyermeknevelési módszerek
(Steiner, Rogers, Montessori, Waldorf )

családi mini ünnepek, szertartások



Praktikumok: feng shui, lakberendezési ötletek – baba és gyerekszoba,

praktikus vásárlás, öltöztetés
Es meg valami:

A születés mûvészete a hat évvel ezelõtti, rég elfogyott kiadás után most jelenik meg ismét, s válik hozzáférhetõvé mindenki számára. A Születéskalauz elsõ kiadása 1999-ben jelent meg, de adatai gyorsan évülnek, így sokan várták már a 2001. év végén megjelenõ, aktuális információkat közreadó új kiadást. Videofilm pedig a háborítatlan szülésrõl, születésrõl még soha nem jelent meg Magyarországon… – Az Alternatal Alapítvány 31 perces filmje a háborítatlan vajúdás és a saját törvényei szerint zajló születés csodájáról, a szabad szülés elementáris erejérõl szól. Az eddig be nem mutatott, megérintõen intim felvételek a Napvilág Születésházban készültek.

Ja es en is kint leszek reggel 8-tol, ha valakit erdekel Kép
GEA
GEA
 


Szia Gyuri!
Hol az a hely amirõl írtál (dec 3. 20.53)? Megyek!
Ági: egy "régi igényes" (dec 4. 1o.16)
RKÁ
 


Többeknek! Megpróbálom a szerzõtõl beszerezni a cikket és valahova feltenni (8 ujság oldal) Kérek türelmet.
dr.Csákány
 


Sziasztok

Gyuri ha segitseg kell interneten valo elhelyezeshez akkor nagyon szivesen segitek. Mail cimem nevemre katintva elerheto.

Napocska
napocska
 
 


Kedves Hozzá(m) Szóló Névtelen!

Annyira megdöbbentem, hogy szóhoz sem jutok. Komolyan.
Ilon
 


(Az még nem rasszizmus, ha az ember ki meri ejteni a száján egy nép vagy népcsoport nevét. Sajnos vagy szerencsére, de ma még vannak a viágon különbözõ népek, népcsoportok. Rasszizmus csak abban a pillanatban lesz belõle, ha valaki negativ tartalmú általánositást kapcsol hozzá.
Orvosi körökben ismert, hogy cigánynak/romának sokszor több kell ugyanabból a gyógyszerbõl pl. mert más, ellenállóbb, stb. a szervezete. De ez még mindig nem rasszizmus. Még ha igaz is, számomra pl. ez pozitiv értelmû dolog. (A TB-nek nyilván nem, de ez engem nem érdekel. Lehet, hogy holnap épp nekem lesz szükségem egy nagyon drága beavatkozásra, stb.)

Amit viszont a kollégájáról irt, arra nem találok eléggé negativ jelzõket. Még az aljasság is túl finomnak tûnik. Felháboritó.)
Ilon
 


Remélem a szerk. felteszi. Elküldtem neki. Itt van a legjobb helyen. Ha nem sikerül ujra jelentkezem.
Rasszizmus nem az, ha valaki kiejti a száján, hogy cigány.... Az abból derül ki, hogy mit mond (és az milyen gondolatot fejez ki)pl. "azok" az tárgyat jelent nem embert.
... Ez "belekapaszkodás"... És nem azért nem mennek a doktorok oda szülséhez, mert anyira biznak a szülésznõkben, azért nem mennek, mert "azokhoz" nem mennek oda. Ez nem a szülésznõ dicsérete, ez vastagon rasszizmus. Mint a másik példám, amitõ joggal kap hányigert. S mikor szóvá tettem, engem néztek hülyének.....
dr.Csákány
 


Párbeszéd a szülõszobán: Ugocsay Gyula dr. irása olvasható a fõoldalon
Névtelen
 


Gyerekek!
Most csöppentem ide de soha többet.
Tit tépitek egymás haját.Ez borzalom!
Nem lehetne vádaskodás nelkül mindenkinek leirni a véleményét?Ja és a stilus.
Dr.Csákány!
Nahát te is igy irsz.Teljesen megdöbbentem.Bár igaz itt mindenki felveszi a boksz kesztyût. Lenne hozzád pár kérdésem és a véleményed szeretném kikérni ezért is kerestelek itt meg.Irhatnék az e-mailedre?
Üdv:Annamy
Annamy
 


Annamy!
Én úgy érzem, hogy a stílusom az adott szitációhoz illik. Ha a többiek stílusa más, az enyém is. Itt elég sok durva támadás ért, és többször emiatt abba is akartam hagyni, de néhányan arról gyõzködtek, hogy ne tegyem. Ezért vagyok itt,
viszont a (vélt és fontosnak tartott) igazamból nem akarok engedni.

csmgy@axelero.hu
dr.Csákány
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: