Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tarifa-kérdés: Az én dokimnak nem nagyon kell adni, én kb minden harmadik alkalommal adtam 3-5000 forintot. A szülés után pedig 30ezret, bár én csak 20-at akartam, de a férjem ragaszkodott.... :? Aszonta, h az előzőnél is annyit adtunk, azóta meg eltelt másfél év. De szerintem itt tökre semmit nem kellett csinálnia, és épp hogy beért a kitolásra, úgyhogy én még mindig a 20 mellett tenném le a voksom. Ez az I-es nőin van. Node! Hallottam ott olyat is, aki (NEM magánrendelésen) kerek-perec elmeséli, h 10 ezer a havi míting, és 80 ezer a szülés!!!!! :shock: :shock: Feltételezem még a szülés napját is kijelöli az ilyen fajta.....
Heg-vastagság: Nekem 6 mm volt 36 hetesen, többet nem nézték, az ok volt. Nekem soha nem fájt. Zsolka! belül fájt, vagy kívül? A külső hegfájdalom lehet időjárás változástól is. Nekem a vakbél-hegem sokáig fájt, ha eső jött. Belső fájdalomról nem tudok nyilatkozni. De ilyen korban (mármint terhességi korban) nem hiszem, h reális lenne a szétválás miatt aggódnod! :)
Vendég
 


Ja, még a belekhez! :D Én, amióta Ágostonnal terhes lettem szinte végig székrekedéses vagyok, pedig előtte soha nem volt ilyen gondom. Most viszont úgy tűnik megoldást találtam, remélem véglegeset: Hunyadi János gyógyvíz, napi 1 dl reggel, éhgyomorra. Ritka rossz ízű, de hatásos. nem csinál hasmenést, vagy ilyesmi, de azóta minden nap, gond nélkül van produktum. :D Azt viszont nem tudom, h terhesen szabad-e inni.
Viki
Vendég
 


Zsolka, örülök, hogy ma okés vagy. Látod elmúlik az magától. Ha többször és visszatérően fáj beszélj azért az orvosoddal - ha gondolod.

A szinkronban alvást eleinte felejtsd el - így majd örülsz ha mégis összejön. Azért próbálkozni érdemes. Én mostanra kitapasztaltam, hogy a kicsi elalszik a levegőn a babakocsiban addig.

Követetkezetességről hasonlóan vallok mint Dana. Muszály és igen, néha én is őrmesternek érzem magam. pl. ma is. :-) de nincs mese, ha nem akarom hogy hosszútávon egy idegroncs legyek, az nekik is rossz lenne.
Anno én, amikor már elérkezettnek láttam az időt hogy a délutáni alvást ne a babakocsiban hanem a saját ágyában töltse, kemény módszerekhez folyamodtam, beraktam az ágyba, volt puszi-pacsi, kialakítottam egy szokásos szertartást és otthagytam. Eleinte nem tetszett neki, az első három nap végigordította azt az egy órát amit erre szántam, utána már ordított és aludt, a második héttől nem volt probléma alvás. Azóta sem, megszokta hogy ez a rendszer és kész és néha ő maga mondja ebéd után hogy megy aludni.

Ezek a pesti tarifák súlyosak... Itt vidéken azért még 4-5000 az átlagos.

Dana! A te "elkészültséged" hogy áll? Mi foglalkoztat mostanában?Nagyon hallgatsz.....ezek szerint már mindent lerendeztél magadban? Másodszorra én is örültem ha nem kellett menni, elsőre meg alig vártam mindig hogy történjen valami...doki, uh, vérvétel, bármi...
megymag
 
 

 
 

Zsolka: Praxis:
http://ultrahang.com/vizsgalat.html
és itt bal oldalon alul találsz kupont:
http://www.babanet.hu/ultrahang.php

nagyon jók! Győrffy Mátyás és dr. Hajdú Krisztina uh-oznak ott. nagyon ott vannak szakmailag! nekem mindkettőjükhöz volt szerencsém, Győrffyhez a Praxisban, Hajdú dr-nőhöz meg az azóta megszüntetett Szabolcsban, ő csinálta az alacsonynak titulált afp-m miatti +genetikai uh-t.
szóval én csak ajánlani tudom :) nem tudom most a tarifákat, tavaly januárban voltunk, akkor a kupon miatt 9ezret fizettünk, anélkül 10e. lett volna.
örülök hogy jobban vagy! azt még kihagytam, hogy ilyenkor szerintem sem válhat szét a heg. egyáltalán, ilyenről max szüléskor hallottam, nem előbb.

lányok, konstatáltam, hogy én még olcsón jártam terhesgondozásra. 8e, és ebben benne volt az uh. ezzel a résszel maximálisan meg is voltam elégedve, egy szavam sem lehetett rá.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Viki! hol veszed ezt a vizet?

köszi a gratulákat :) ne gondoljatok ám nagy dologra, mivel leülni nem fog tudni mindenki, hideg kaja lesz. körözött pl :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Rétes, Te nagyon olcsón megúsztad a Klinikán, mondjuk, ahogy hallottam Sziller egy keresztény szellemiségű doki, ezek szerint ez a tarifában is megnyilvánul:) az én klinikás dokim eléggé szereti a pénzt, és ott ugyebár nincs szabott tarifa, úgyhogy a jól bevállt boríték... de valahogy éreztem, hogy azért meg kell adni a módját, , úgyhogy én Bálintnál 5 ezret adtam alkalmanként, amikor a végén hetente kétszer is kellett mennem, már nem adtam, de éreztem, hogy elvárná. És néha még paráztam is, nehogy kevés legyen, de ez nem magánrendelés, a kórház infrastruktúráját használja, nem fizet rezsit, stb. A szülésért meg 50-et adtunk, de én mindenkitől azt hallottam, hogy ez amolyan minimum... De hab a tortán: egyre többet hallok olyat, hogy csak a szülés százezer forint!! Sőt, már a szülésznők is szoktak 35-40 ezret mondani a Szent Imrében is. Szerintem elég gáz a helyzet...

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!
Remek, hogy míg nem voltam itt, ilyen aktívak voltatok :)

Mamacsibe, nagyon köszi a Praxis-infot! Miket meg nem tud az ember...

Rétes: ez biza belül fájt, kívül csak viszket, de azzal nem törődöm, kenegetem (nem használ...). Húzódott vagy égett vagy nem is tudom, hogy mondjam. Olyan volt, mint a műtét utáni hetekben, míg gyógyult. Gondolom, akkor is húzódott még, talán azért éghet ennyire. Mindegy, most kímélem, nem emelek kicsit sem, pihi-pihi, és szombaton megemlítem óvatosan, ez a terv.

Dana, Ritmit... meg aki még babát vár: mikorra vagytok kiírva? Most jöttem rá, hogy nem is tudom (igaz, a topik elejét még mindig nem bírtam elolvasni, lassan haladok). :oops: Imádok drukkolni, számíthattok rám :)

Tarifák: hát én a szülés örüli költségektől voltam padlón két éve. A dokim nem volt hajlandó semmit mondani, de hát igaz, hogy magánpraxisban leperkáltam neki már egy szép summát, úgyhogy végső soron mégiscsak ez a korrekt, az igaz. Azt viszont kiszedtem belőle, hogy a szülésznőnek 10-et, a csecsemősöknek meg egybe másik 10-et (tízen vannak) szokás adni. Itt nincs fogadott szülésznő, azaz az kapja, aki épp veled van. Az enyém nem volt nagy hős sajna... most remélem, hogy több szerencsém lesz.
Na és akkor még jött a totózás, hogy vajon mégis mennyi legyen a doki. Én végül fizetős szobába kerültem, nem is volt máshol hely, már csak a terhespatológia maradt volna az épület túlvégén, 3 órénkénti szoptatással, brrrr..., úgyhogy szép adag kest otthagytunk, tisztára mint egy luxusnyaralás, komolyan :lol: Ennek okán - másrészt mégis a császár miatt - aztán 50-et adtunk a dokinak (eredetileg "pofátlanul" 40-et akartunk, mindketten pedagógus-fizetést kaptunk, nem akartunk úgy tenni sem, mintha több lenne, ha egyszer nincs).
Én most egyébként egyébvizsgálatokra (uh, vérvétel, mifene) a kórházba járok, csak havonként kell a magánba menni, plusz egy darab genetikai uh volt ott, extráért, de extra jó dokinénivel.


Következetesség: hát azért ezt majd még gyakorolnom kell. Bár az igaz, hogy ha az ember már igazán kivan, azt a gyerekek is igazán szokták érezni szerencsére... És akkor szívből jövően tudok kiabálni, ami persze azért hat - még a szomszédok is okulhatnak belőle :lol: .

És most megyek születéshetét bogarászni!
Zsolka
zsolka
 
 


Zsolka, a következetességről írott 3 sorod minden szavával egyetértek :) 2-vel már én is rá leszek szorulva.
Lindát most kényeztetem :D

fantommozgás: olyan, mintha a baba mocorogna. de nem ám a koraiak, hanem 22-26 hetes, rendes mozgásokat éreztem. ezek szerint nektek ilyen nem volt, ufó volnék?

doki: az enyém megmondta ám a 80-at szülésre. én voltam a hülye hogy rákérdeztem :evil:

nem értem, császárért miért kéne többet adni? az a dokiknak sokkal egyszerűbb,mint kivárni a rendes szülést. persze, bonyodalom, komplikáció, dehát azért van ott, hogy elhárítsa, nem?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Hát komolyan mondom: az egész szülés főtémában a mi kis topikunk él csak igazán. Mindig itt látok csak új hozzászólást. Hajrá csajok, jóóók vagyunk! :lol:

Mamacsibe: juj, ez a fantomizé elég furin hangzik. Nem ijesztő érzés? Persze ha megszokod, hogy ez is hozzád tartozik... Fene tudja. Ufó tuti nem vagy az eddigi benyomásaim alapján :wink:
Lindát meg kényeztesd jó következetesen, az jár. :D Mennyi idős a hölgy?

Császár-tarifa: jóóóó, én sem egyszerű programozott eset voltam, hanem végigvajúdtam egy bő fél napot, mire nagy izgalmak közt úgy fordultak az események, hogy némi tipródás után úgy döntött az orvosom meg konzílium-szinten egy másik, hogy akkor műtő. Szóval megdolgozott azért a prémiumért, nem vitás.

Zsolka
zsolka
 
 


Sziasztok!
Edit! A vizet sima közértben veszem, a Matchban, 199 ft, 7dl, vagyis 1 heti adag.

Gyerekekkel kapcsolatosan nekem az jött be a nagynál, h szertartásokat vezettem be: pl a du-i alvásnál az megy, h ebéd, közben egyszer elmondom, h utána megkeressük napocskát és megyünk aludni, kap inni, megkapja a cumit, beteszem az ágyba és csak utána húzom le a redőnyt, majd otthagyon. Régóta simán elalszik így, mindenféle nyűgés és hiszti nélkül. Akár a Vakond elől is eljön aludni, annyira megszokta már a "rendet", pedig a Vakond nagy kedvenc. Napocska pedig a "szent" tárgy, óvjuk, vigyázzuk, mert vele minden egyszerű, de ha nincs az nagy katasztrófea. :D Szóval szerintem a gyerekek szeretik az állandóságot, és ha ezt megkapják, akkor könnyebb őket terelgetni. És igen, határozottan kell beállítani úgy a dolgokat, ahogy a mamának jó, és ez nem azt jelenti, h nem veszed figyelembe a gyerek érdekeit. Én is igyekszem együtt altatni őket, néha nem sikerül, de akkor sem játszom a Mikivel nagyon, hanem "önálló" tevékenykedésre próbálom rávenni.
No, megyek lazítok a kádban!
Viki
Vendég
 


Rétes, érdekes én is majdnem így teszem le du. a nagyobbat. Még a víz, cumi, redőnylehúzás is ugyan így van. Annyi h nálunk mégvan a rácson keresztül "kéz és ujjpuszi" is. :D

Lehet hogy ezért (is) szeretnek "műteni". Az azért látványosabb, több munka mintha az a gyerek kigyün magától, és persze hamarabb is megvan... (És akkor még csak ráadás hogy a több "melóért" több zsé jár....., bár ezt azért nagyon durva feltételezni, talán a többségre nem is jellemző. Bocsánat, csak egy elmélázó gondolat volt... Bár ha meggondolom, hallottam már ilyen dokiról)

Én most szopigonddal küzdök:Képzeljétek, kicsit kezdek besokallni, mert Ábel mostanában nem hagy szoptatni, féltékeny.Sír, hogy "nem szopik a Kolos, nem szopik" és "anyuci keljen fel" és közben löködi a hátam hogy keljek fel. Az még az enyhéb eset ha hagy és csak a végére lesz elege, hogy " elég volt a Kolosnak, elég volt" Eleinte jól próbáltam reagálni, mondtam neki, hogy üljön le a cicára a szőnyegen és meséltem neki közben, ez egy ideig működött, de már nem. Aztán próbáltam addig kedvenc mesét berakni, naná hogy megjelent a színen. Ha ő is éhes, akkor biztos hogy az étkezőben szoptatok miközben eszik, na ez a obbik eset. De ha nem, hát az gáz, és kezd idegesíteni a dolog, mert egyre rosszabb a helyzet. Ha ő kint van az udvaron kimegyek én is és ott tudok szoptatni. Próbálom úgy alakítani, hogy ne kelljen neki emiatt még arra a 10 percre se megváltoztatni a napirendjét. Ott szoptatok, ahol ő tart. De úgy látszik ez se segít, csak jön, sír, mondja amiket írtam meg hogy ez kell neki akkor épp meg amaz...... Huhhh Persze csak ha egyedül vagyok velük. Ha apa itthon, akkor nincs a nyomomban. Tudom én hogy ez azért van,mert engem egyre jobban idegesít, de hát nem lehet mindig szuperanyuka az ember (bár próblálkozik azért..), úgyhogy tegnap nagyon bepöccentem rá és ezt ki is mutattam neki. Elég nagyfiú már, muszály picit alkalmazkodnia és úgy látom szép szóval, eleterelő hadműveletekkel már nem tudom megoldani. Most taktikát váltok és beszigorítok, hiszen szegény pici így nem tud enni, inkább abbahagyja és kevesebbel is beéri. De nem fogom hagyni hogy emiatt elmenjen a tejem, nem nem és nem. Úgyhogy otthagytam tegnap a teraszon, bejöttünk, itt folytattuk, erre jött utánunk és szétdobált mindent és csapkodott és akkor beraktam az ágyába, ordított, gondolhatjátok. Aztán próbáltam higgadt lenni vele, és amikor már kivehető állapotban volt, és ezt meg azt kért, mondtam neki, hogy előbb szépen pakoljon össze. És akkor érdekes gyönyörűen megebédelt és összepakolt. Azért kicsit kiborultam rajta, no. De ez csak azért van mert tegnap előtti éjszakánk elég sz@r volt, biztos nálam is alacsonyabb volt a tűréshatár....De hát neki is meg kell tanulnia, hogy nem csak neki, másnak is lehet fáradtabb napja. És másnak pl a tesónak is van (bár neki csak egy minimális) igénye. Nincs igazam? Úgy látom az nem vezet célra ha tutujgatom a lelkét, mert annál jobban csinálja. Minden másban övé a max figyelem, de ezt a párszor 10 percet meg kell tanulnia kibírni. Remélem hamarosan már jobb színben látom és ezt is meg tudjuk valahogy oldani. Aki átélt hasonlót, várom az ötleteket!
megymag
 
 


Ja és próbáltam már odavonni a hónaom alá közben és puszilgatni, de akkor is csak sír és lököd minket.
megymag
 
 


Itt van május elseje.... lááálálá... voltunk majálison délelőtt, most meg tele a hasam milánóival, szétpukkadok mindjárt. De azért azt akarom mondani, hogy jó kis nap ez a mai :D

Képzeljétek, ma vettem egy Kismamát, és tessék: kipottyant belőle egy nyomtatott Exit-Születéshete különszám. Minden vágyam így teljesüljön!

Megymag: ó, hát ez jó fárasztóan hangzik, ami azt illeti, nagyon átérzem, hogy elkeseredsz közbe-közbe. Azt viszont elvesztettem a fejemből, mint infot, hogy mekkorák is pontosan Ábel és Kolos... Hm? Mondjuk kortól függetlenül: az én technikám minden feszült helyzetre az, hogy nagyon próbálom Andrist megérteni magamban, hogy vajon most mit él át ténylegesen, ami miatt így kiakad. És aztán ha úgy érzem, megvan, akkor elmondom neki. (És van, hogy nem sikerül, nem jól dekódoltam. Akkor vissza az elejére, és újrapróbál - ha még futja a türelmemből. Vagy a jó öreg kiabálás...) Például a múltkor buta helyzet volt, elmentem anyóséktól, míg ő aludt. Ezt ugyan előre megbeszélgettem vele, hogy mikor felébred, nem leszek ott, de azért nem lehetett egész sima, mert utána éjjel keserves sírásokkal ébredt többször is, egész kétségbe volt esve :( Ezért másnap este azzal feküdtünk, hogy elmondtam neki, hogy most talán aggódik, hogy míg alszik, én megint elmegyek, de nem fogok, mindig szólok, ha el kell mennem, a múltkor is így volt, de talán ő elfelejtette már addigra, és jól megijedhetett... Meg ilyeneket. És aztán elaludt - és nulla ébredés :) No persze kísérletileg nem tudom bizonyítani a hatást, mert ki tudja, lehet, hogy második éjszakára magától is rendben lett volna. De azért én elégedett voltam. Persze tényleg nem mindig sikerül jól eltalálni elsőre, hogy mi lehet a tényleges baja...
El tudom pl. képzelni, hogy Ábelnek csuda rossz látni, hogy milyen meghitt közelségben van veled Kolos, és ezen még az is csak keveset segít, hogy ő is odabújhat. Talán nem is kell rajta konkrétan segíteni, lehet, hogy elég, ha érzi, hogy Te érted, hogy ez neki rossz... és hogy talán most azt gondolja, hogy Kolost szívesebben veszed az öledbe, de ez nem így van, nem azért szopizik, mert őt jobban szereted... és hasonlók. Amit érzel. Lehet, hogy valami tök más az ok, Te ismered őt. Hm? Nem tudom, érthető vagyok-e... (És ettől még időnként lehet, hogy ellenállhatatlan késztetést érzel majd, hogy bevágd az ágyába :wink: - Andris mondjuk kimászik :o )

Nna, kiváncsi vagyok, mások kétgyerekes tapasztalattal mit gondolnak és javasolnak, én is készülök a efféle helyzetekre lélekben.

Megyek apasztani a milánóit a hasamban, mert nagyon nyom. :lol:

Zsolka
zsolka
 
 


Megymag! Hááát, pont ez az a helyzet, amitől leginkább tartok: hogyan fogom én a picit Bálint mellett szoptatni. Mert Bálint nem egy szelíd motoros... Ő egy nagyon foglalkoztatós krapek, akkor él és boldog, ha nagy lelkesen fogllakoznak vele, eddig nem is találtam meg ai ideális játékot számára, amivel elvan. Annyira érthető, hogy ilyenkor igedes leszel és kiakadsz, én abszolút így reagálnám le, Bálint huncutságána köszönhetően nálam elég hamar eltör a mécses...anyám bezzeg sokkal nyugodtabb vele, a nagymamák higgadtságával kezeli. Szóval ez tényleg nagy falat, de vígasztaljon, hogy amikor mi hasolnó problémákkal fogunk küzdeni, Ti már tök nagyok lesztek, és lehet h nem lesz ilyen gondod:) Egyébként nagyon szép neveket adtatok a fiúknak!
A szüléstörténetedben olvastam, hogy neked is sugárzott a combodba, azért is írom meg, hogy én most már alig merek kimenni a lakásból, mert bármikor annyira belenyilalhat, egyik-másik oldalon a combom felső részébe, teljesen lebénulok a fájdalomtól. Nálatok ez az érzés vajúdáskor is volt?

Zsolka, kérdezted, mikorra várjuk a babát: május közepére:) Már nincs három hét, úgyhogy tényleg drukkolhatsz! :-)

Szombaton megyünk kétnapos lagziba Badacsonyba:)

További szép hosszú hétvégét Nektek!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!
Szopi téma: Nálunk, hála Istennek, nincs belőle gond, Ágostont nem érdekli a téma. Annyi történt, h azóta szívesebben ciciz meg, ha felveszem. :D Viszont ő csecsemőnek se volt egy nagy szopista, csak kajált és kész, lefordult róla. Semmi szopizgatás, nem ott nyugodott meg, ott csak kizárólag evett. Nagyon könnyen el is hagyta a dolgot 11 hós korában. Lehet, h ezért is veszi ilyen könnyedén a dolgot. Megymag! Nagyfiad szopista volt? Lehet, h ez a baja. De amúgy szerintem minden gyereken kijön vhol a féltékenység. Van amelyik hisztisebb lesz, van amelyik a játékokat akarja mind magának, lehet, h Ábel így adja ki magából a feszültségét a tesó megjelenése miatt. Egyet értek Veled, legyél határozott ebben a kérdésben! Én is többször teszem félre a Mikit, h sírjon, ha Ágostonnak szüksége van vmire, de azért vannak határok. Az evés, a szopi nagyon kell a babáknak, meg kell próbálni megadni neki a nyugalmat ezekben a percekben. Ábel pedig biztosan megszokja, h nem piszkálhat titeket 10 percig. Kitartást!
Rita! Ágoston is elég akaratos gyerek, nem egy leteszem-ott-marad fajta, de nincs vele nagy baj! Egyszer akarta megverni a Mikit vmi vasrúddal, mondtam, h nem szabad, erre megvert egy plüsskutyát. :? Azóta nem próbálkozott ilyennel, néha megsímogatja az öcsit, de leginkább nem foglalkozik vele. Szóval szerintem az elején nem a habituson múlik a dolog! Szeretgesd majd sokat a nagyot, de ez úgyis zsigerből szokott jönni! :D Meglátod nem lesz olyan vészes, legalábbis ezt kívánom neked!
Mostmár tényleg nem sok van hátra! Hajrá!
Viki
Vendég
 


Hűű Rita, de jó, akkor már tényleg nagyon közel vagy! És még el mersz menni két napos lagziba? Hát nem semmi. De biztos nagyon jó lesz!
Nekem még sajna három hónap van hátra, az rengeteg, pedig már folyton csak a babára gondolok... :lol:

Hát minden esetre akkor kezdem a drukkot. De már nem ma este, mert mindjárt eldőlök... Holnap kezdem. :)

Jó éjt nektek:

Zsolka
zsolka
 
 


Kukucs,
mindenki nyaral?
Jön még valaki születéshete nyitónapra az aranytízbe Budapesten vasárnap?

Nem vagyok hozzászokva ehhez a csöndhöz itt
:D Zavartan eldugulok... :wink:

Zsolka
zsolka
 
 


Zsolka!
Konkrétan mire mész? Én tavaly voltam, jó volt, az idén is mennék, de csak röviden a kölkök miatt.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


szia lidke!
örülök hogy jól vagytok!
nekem a 2 is kislány lesz!
hát a viszereimen kívül más gondom nincs!
szép napokat!:betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Hello Lidke!

Igen, én is voltam tavaly itt-ott, de persze épp más volt az érdeklődésem központjában, mint most :wink:
Holnap konkrétan a könnyű szüés praktikáiról szóló előadásra megyek (Grilla), ha sikerül, valamikor kora du. lesz. Erre kiváncsi vagyok nagyon, mert ugyanő tart hosszabb felkészítéseket is, és ha szimpi, arra is beneveznénk esetleg.
Te mire mennél röviden? Van valami konkrét vagy csak "szagolni a levegőt" nézel oda?

Na, voltam a dokinál, és finoman rákérdeztem a heg-fájásra. Úgy lett, ahogy gondoltam: azt mondta, hogy ilyenkor még nem kéne fájnia, inkább a terminushoz közel jellemző, meg persze szülés alatt, de akkor sem jelez semmi jót, hűűű de oda kell figyelni rá. De azért rémültnek nem tűnt :D A hegvastagságról meg azt mondta, hogy semmi jelentősége, mert egyrészt nehéz mérni, másrészt a heg különböző pontjain más-más vastagságot érhet el (ezért is lehet egyik héten 3mm, a következőn 6...), harmadrészt megy egy vastag heg is szétnyílhat :?
De azért abban támogatónak tűnt, hogy sima szülésre készülünk. :) Hát, meglátjuk...

Zsolka
zsolka
 
 


sziasztok!
Zsolka, örülök hogy beszéltél a dokiddal :)
ezt nem tudtam, hogy a heg különböző pontokon eltérően vastag lehet. ennek fényében még inkább értelmetlennek tűnik a bizonyos mm-határhoz való ragaszkodás a dokiktól, hogy mehet-e a szülés vagy nem. sok helyen megvan a határ, hogy ennyi meg annyi...

én másképp gondolom, hogy megdolgozott-e a doki a pénzéért, de mondom, nem vagyunk egyformák :)

Meggymag, hű, ez nehéz lehet. én csak infogyűjtök, mivel nem tudok hozzászólni érdemben.
hasonlótól félek kicsit, mert Linda is nagy cicimán. 13,5 hónapos, és semmi jel nem utal arra, hogy bármikor is vége lenne a szoptatásnak :)
igaz, én is ragaszkodom még hozzá, mert olyan jól meg lehet vele nyugtatni, és az elalvási szertartások része lett (nappal és este is 99,99%-ban így alszik el, nagyritkán tudja a párom kiváltani, a háta simogatásával, de ez csak akkor működhet, ha nagyon le van fárasztva, átlagos napokon nem...).
azért is alakult ez így, mert a szoptatás nekem némi kárpótlást jelentett a szülésért, és a nehéz összeszokásért. (elég nehezen fogtam fel-fogadtam el, hogy ő tényleg az enyém, pár hétig úgy éreztem, csak ajándékba adták... gáz volt, de ezen már túl vagyok szerencsére, és ez a sok összebújásnak is köszönhető :)

a fantommozgás mostanára meg is szűnt, azt hiszem 1-2 hónapja már egyáltalán nem érzem (talán régebben is, nem emlékszek :)
az első pár hónapban volt gyakori. ha eljutok dokihoz, meg fogom kérdezni, mi lehetett ez :)

születés hete: szívesen mennék, de csak gyerekkel tudnék, és bőven van dolgom... a belvárosban parkolni meg... :(

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Rita, jó mulatást a lagziban! biztos szuper lesz :)
és hát igen, bátor vagy :)) mondjuk ha beindul a szülés, és nem értek fel időben, az csak azt jelenti, hogy minden rendben van, a rapid szüléseknél idő sincs a komplikációk kialakulására :))

Betti, és nevek vannak már? látom a vonalzódat, de így nem tudom kiszámolni, mikorra is várod a babát?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Edit: gyere babával nyugodtan, százan vannak mindig így, tavaly mi is Andrissal mentünk mindenhová, mármint többnyire kettecskén ő meg én, mert a nyitónapról lemaradtunk, a többi meg hétköznap volt. A parkolás miatt nem aggódnék: vasárnap nem lehet vészes épp a belvárosban, ma reggel épp arrafelé is jártam, rengeteg üres hely van ilyenkor. Max. picit messzebb kell megállni és pár perc séta. Tényleg minden előadás tele van gyerekkel, ne aggódj rajta! Gyere! :)

Szoptatás: én anno azt gondoltam, hogy úgy 1 éves koráig akarnám szoptatni a babát, aztán lassan leállnék. Hát... szóba nem jött :oops: Végül másfél éves volt, mire "lebeszéltem róla" :lol: (szó szerint kb.), addigra már terhes is voltam épp, de ez őt nem zavarta, engem aztán már igen, mert állatira érzékenyek lettek a melleim, de mondjuk nem ezért kezdtük el az elvonókúrát, hanem ez már csak a végső lökést adta meg. Utólag elégedett vagyok ezzel a szopi-vége folyamattal: szép fokozatosan, minimális nyüszítésekkel, sok kis oda-visszalépéssel, úgy 2-2,5 hónap alatt engedtül el egymást.

Rita, remélem, nem esik a lagziban is, és jól mulattok tényleg. Kívánom, mi két éve szintén két héttel a terminus előtt voltunk bulizni, igaz, szinte helyben, és nagyon jól esett :D

Zsolka
zsolka
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak a hisszú hétvége utazással meg vendégekkel telt. Meg némi munkával amit ma is folytatok. Még ez a hét és befejeztem. :?

Megymag, csak átfutottam az írást a szopigondodról. Kitartást kívánok. A pici még sokáig toleráns lesz és nem fogja zavarni hogy ilyen zaklatott körülmények közt kell ennie, úgyhogy ne aggódj hogy nem eszik eleget meg ilyenek. A nagyobbnak meg ha piszkál, lökdös stb mindig határozottan mondd meg hogy ennie kell a tesónak és kész.
Talán pl azt is lehetne hogy ne érezze hogy a szopi fontosabb mint az ő dolgai. Ezt én úgy csinálnám hogy mondjuk mikor tudom hogy szopi jön, nem azt mondanám neki hogy "na tesónak szopizni kell gyere addig nézzél mesét", hanem azt mondanám "gyere nézzünk meg együtt egy mesét", és mellesleg cicire tenném a kisebbet, de közben a meséről beszélgetnénk meg ilyenek. MIndig tűnjön a két tevékenység közül az ő dolga fontosabbnak. Nem akarlak elkeseríteni de ez majd ha a kicsi nagyobb lesz úgy fordul meg, hogy a kicsi mindig szopizni akar majd, mikor észreveszi hogy nagytesó akar valamit anyától...ez lesz az ő bosszúja. :roll: Julikám mindig gyors cicire cuppanással kergette el Emesét az ölemből...

Az én lelki készültségem szerintem jó. Az olvasások, a veletek való beszélgetések nagyban megerősítettek és nincs bennem aggódás. Sikerült az utolsó babavárást és főleg a végét nőiségem csúcspontjának értelmezni és nem azt érezni hogy ez a vége meg hogy soha többet nem lesz már ilyen az életemben. Arra gondolok hogy valami nagy csoda lesz, amit átélhetek lélekben. MOst is immár 9 hónapja egy nagy csoda részese vagyok...amiért nagyon hálás vagyok a Teremtőnek.
Anyukám és húgom úgy néz ki eljönnek a gyerekeimhez amíg távol leszek, ilyet eddig sose tettek (mindig anyósom uralta a családomat amíg nem voltam itthon és ez is zavart nagyon)!!!! Ez is olyan jó érzés nekem.

Így állok.
Puszik
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki épen és pihenten tért vissza a hétvégéről.
Mi meghallgattuk a kinézett előadást tegnap a születéshete nyitónapon, és még egy remek masszírozásra is becsusszantam meglepetésszerűen utána - hmmmm, de jó volt!!! :D

Dana, ez nagyon jól hangzik, hogy ilyen "betetőzve" meg beteljesedve érzed magad, és ilyen szépen alakulnak a külső körülmények is a belsők köré! Nagyon kívánom, hogy minden szépen alakuljon tényleg, a váratlan fordulatokat pedig rugalmas lélekkel tudd fogadni és áthidalni - ahogy most a soraid közül átszivárog, úgy tűnik, elég lelki erőt és békét összegyűjtögettél hozzá.
A munkát meg igazán hagyd most már a csudába, gyorsan befejez aztán viszlát! Igazán más dolgod van most már - ha más nem, a pihennivalók toronyban ugye :wink:

Többiek, gyertek, már hiányoztok!

Zsolka
zsolka
 
 


Sziasztok!

Sajnos most kevéssé érek csak rá, sokat voltunk el a hosszú hétvégén stb, csak gyorsan átfutottam. Azért gyors reagálok egy -két dologra!

Köszi a bíztatást szopi ügyben, majd valahogy lesz. Azt sajnálom csak hogy nem hajlandó arra, hogy szopi közben ő is odabújjon, pedig ez gyógyír lenne mindenre. Ő alapban sem bújós..

Rita! Nekem ez a belenyilallás elviselhetetlen volt az utolsó hónapban, egy rettenetes bénító fájdalom a belső combban. Volt hogy majd összeestem, továbbmenni pedig nem tudtam még az autómig se.... A legutólsó héten rájöttem a leggyorsabban akkor múlik el, ha nyilall, összeszorítom a fogam és erőltetett menetben megyek tovább. Csak menni, menni, fáj ugyan de kevésbé és hamarabb elmúlik, mert ami ott becsípődött, azt hamarabb ki is mozgatod. Ez nem tudományos vcsak az én módszerem volt, kár h előbb nem jutott eszembe.

Dana! Nagyon ügyes vagy, ez valóban jól hangzik, dolgozz még a leleki békéden,ezt most már semmi nem zavarhatja meg. örülök!
majd jövök még ha időm engedi.
megymag
 
 


Ja és Rita! Vajúdáskor nincs ilyen fájdalom már, attól ne félj! Akkor már elindul a baba és nem ott fogja nyomni, ez tuti
megymag
 
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyok:) Sok minden volt a négy nap alatt, megjártuk Badacsonyt, az esküvő klassz volt, kicsit még buliztam is, megtáncoltattam a kislányt:)

Megymag: köszi a tanácsot, én is kiőróbálom a begyorsítást, mert a belenyilallás nálam is elviselhetetlen fájdalom.

Zsolka! Köszi, h drukkolsz, jó fej vagy:)
Én is el tudtam menni a nyitónapra, de három körül értünk oda. Valamilyen Grilla előadáásra ültem be (könnyű szülés), de kicsit unalmas volt. Másra nem volt időm. Egy időben sok érdekes előadás is volt, ide-oda rohangászni viszont nem akartam. Ti min voltatok?

Dana! Jó hogy írtál, és hogy ilyen pozitív vagy:) Mert ez tényleg egy csoda... Szívból kívánom Nektek, hogy a szülést is csodaként éljétek meg, és nagyon szép élmény legyen!!

Nagyon jó, hogy a szoptatás is előjött és hogy ilyen sokan reagáltatok is rá! Szerintem erről sokat fogunk még írni, főleg, ha a leendő kétgyerekeseknél is megjön a baba:

Most megyek pihenni:)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Hello!

Rita, én is Grillán voltam! :D Nahát, ha tudtam volna... Érdekes, hogy unalmasnak találtad, én egy csomó érdekeset hallottam, igaz persze, hogy rengeteg dolgot tudtam már az egészből. A szülés utáni részek meg nem érdekeltek kicsit sem. Nekem az jelentett inkább sokat, mikor ráismertem érzésekre az első vajúdás élményeiből, és azokról elmondta, hogy az mit jelent, mitől van, hogy lehet rajta segíteni - én meg hozzágondoltam, hogy ehelyett mi történt ott velem :( Másrészt nekem sokat jelentett az a náhány dolog, amit a papák szerepéről mondott. Ott volt a férjem is, és bár ő saját bevallása szerint nem tudott végig figyelni (tipikus :lol: - de nem bánom, fő, hogy ez-az megragadt), mégis egy egész csokor mindenfélét felsorolt utána, amikor kérdeztem, hogy mit talált érdekesnek meg fontosnak. Úgyhogy én nagyon jó élménnyel zártam!

Belenyillalás: Megymag és Rita: tudjátok, hogy ez mitől van? A jósló fájások sugároznak így le? Vagy a szalagok nyúlnak még mindig? Vagy nyom valahol a baba?

Na megyek, megjött a férj, adok enni a családnak. (És megint feltörlöm a sáros lábnyomokat. Ha így fog zuhogni egész májusban, nem fog bedagadni a lábam a hőségtől :wink: )

Zsolka
zsolka
 
 


Azta, akkor tképpen mi már találkoztunk is:) Én voltam az a pofátlan szőke hajú fehérpolós, aki a vége előtt kb. negyed órával kiszivárgott:) Persze gondolom az előadásra figyeltél. Egyébként gondoltam Rátok, vicces lenne, ha épp itt lennétek. Szerintem eléggé fáradt voltam, alig aludtam a lagzi miatt, utaztunk három órát, sietnem kellett még közelben lakó anyósomékhoz... szóval valahogy nem voltam ott. Engem is az érdekelt volna, hogy miket javasol a szüléshez, mi mit jelent, de valahogy ezt nem kaptam meg ettől az előadástól. Ezek szerint ha még kicsit maradok a seggemen, akkor más a helyzet. Ez van:) De az jó, h nektek bejött.
Még nem is írtam, de most szombaton ismét esküvőre megyünk, de most csak Mórra, és nem alszunk ott. kicsit már sok lenne:) Minden barátom most akar hirtelen családot alapítani, én meg drukkolok, hogy mindenhol jöjjön gyorsan a baba:)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


sziasztok!
Dana, olyan jó amiket írsz a készülődésről :)
és hogy segítség is lesz, szuper!

Zsolka, köszi aranyos vagy, végül úgy döntöttem kihagyom az egészet, itthon pakoltunk a drágámmal. konténert, miegyebet. sokminden hátravan még, de egyre jobban kezd lakhatónak kinézni a házunk :)
és jövőhéten esküvő, jááááááááááááááááááááááj.
azt hiszem fasírtot csinálok.

Rita, nahát, akkor most te vagy a kabala :))) sok boldogságot a házasulóknak! :))) (móri vásár nagyon jó, párommal 2szer voltunk már ott együtt, ott vettünk babakocsit :))

megint volt egy császáros rémálmom. ugyanaz történt, mint Lindánál, szívhang leesik,tolnak a műtőbe. most az utána való részt éltem át inkább, hogy összevissza keresek olyan dokit, aki két császár után nem progicsászároz, és/vagy meg lehet vele próbálni rendesen is szülni a harmadikat. brrrr brrrr és brrr.

teszek egy friss képet Vis Major 1.0-mról, ha nem bánjátok :) Kép Linda

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


lányok, 39. héten minden dokinál be kell feküdni a kórházba (persze császár utáni terhességre gondolok)?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mármint terminus előtt egy héttel? Nekem nem mondta az orvosom, hogy be kéne feküdnöm, persze a ctg-n sok múlik így a végén, de alapból nincs ró
la szó.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


igen erre gondoltam, terminus előtt 1 héttel.
én nagyon nem szeretném ezt. azt hiszem kórházfóbiám van :?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Hello!

Edit, bűűűbűjos ez a kislány! Elmegy címlapfotónak! :D És Miss Vis Maior hogy készül a nagy eseményre a jövő héten? Minden esetre ne izgulj, fog menni a fasírt is, s ha bármi nem egészen "tökéletes". legalább családias lesz tőle a hangulat és lesz mit emlegetni Vis Maior 2.0-nak és az unokáknak majdan. Nem ezen fog múlni, hogy szép és meghitt élmény lesz nektek ez a lépés a kapcsolatotokban!

Rémálmok: hát én mostanában folyton csak szülök álmomban, rém fárasztó... azt hiszem, a szüléstől nem félek, leszámítva azt a nyamvadt heget :cry: Valahogy úgy érzem, hiába készülök akárhogy a kisbabával együtt, mindent tudhatok befolyásolni, csak ezt az egy vágás áll rajtam kívül (vagy rajtam felül...). És most valahogy nehéz abban hinni, hogy szerencsém lesz, nem lesz baj és egyben marad. Pedig hinni kéne, tudom. :cry:

Befektetés: na ez a másik rémálmom... Már így is épp eléggé aggódom, hogy mi lesz Andrissal a pár napig, míg nem vagyok életében először vele, még csak az hiányzik, hogy ezt meghosszabbítsuk bármelyik irányba! De hála az égnek, eddig szóba sem került ilyesmi. Majd hisztizek, ezt terveltem ki :lol: Jó ötlet, nem?

Rita: jaj de sajnálom, hogy nem találkoztunk! Hát így igaz, én koncentráltam az előadásra, és ráadásul egész beültünk az ablakhoz, mert ott volt csak hely. Az elején rettenetesen zavart, hogy nagyon halkan beszél ez a csaj, viszont folyamatosan jöttek befelé az emberek még vagy 25 percig, így csak szakaszosan hallottam, amit mond. A végén már nem volt zavaró az a néhány kiszivárgó (nyugi, nem Te voltál az egyetlen - bár nem figyeltem, melyik lehettél sajna :cry: ).

És most megiszom a jól megérdemelt terápiás vérnyomásnövelő kávémat tejjel :D

Zsolka
zsolka
 
 


Hali, na végre ideértem.

Rita, Dana, ti már tényleg a célegyenesben vagytok! Kívánom hogy legyen még erőtök (és időtök) befele figyelni picikét. Olyan könnyű (volt nekem) ilyenkor elveszíteni a fonalat és inkább csak a külsőségekkel foglalkozni.Pl. jaj mikooooo máááá, ez tölti be az ember tudatát, aztán ez kell még, azt kell még vennem, a babának megvan-e mindene, készen van-e minden stbstb. nekem most másodjára nagyon kellett ügyelnem hogy ne csábuljak el és szánjak időt magamra, meg a babára és a vele való beszélgetésre.

Mamacsibe: ez abszurd, ilyet még nem hallottam! Miért kéne befeküdni egy héttel előtte? Ennek jó vége nem nagyon lehet. Már eleve arra készítik fel az embert hogy muszály a megfigyelés mert valami baj várható. Ha jók a leletek, ctg stb, ugyan már! Ennek ellenére biztos vannak olyanok akik ilyenkor befekszenek és nyugodt szívvel biztosan tudják, hogy márpedig náluk minden rendben van, de én nem lennék ilyen álhatatos, engem ezzel beparáztatnának.

Zsolka! A tudományosság igénye nélkül, ez a belenyilallás attól van, hogy van két pár ideg ami a gerncveő tájékáról lefele fut, az egyik pár hátrébb a pospi felé, a másik meg elölrébb és valahol a belső comboknál végződik. A baba ahogy fekszik nyomhatja, főleg egy egy anyai mozdulatnál van így. Akiknek keskenyebb a medencéjük azoknál gyakoribb. Nekem legalábbis így magyarázták. Csak az volt szar, hogy amíg én nagyterhes voltam (bocs várandós) akárkinek meséltem róla mindenki úgy nézett rám min egy ufóra, senki nem tapasztalt ilyet, pedig jópár kismamával találkoztam különféle foglalkozásokon, tornán stb. Még ők is furán néztek, hogy nem tudok lemenni a lépcsőn és csak állok annyira fáj, főleg ha megmoztdulok. Azt hitték fájásaim vannak és mindjárt szülök, hiába bizonygattam, hogy ez nem az. :-) Így utólag vicces volt, de nekem nagyon nehézzé tette az utolsó 3-4 hetet.
megymag
 
 


Szia!

Mamacsibe ne parázz a befekvés miatt, engem lehet azért akar a dokinő betenni, mert messze lakom, Esztergomból kéne napi szinten NST-re járni...hát az se túl jó már a végén, nem? Egyébként meg bármire mondhatod hogy nem egyezel bele és kész. Ez az első aranyszabály, főleg ilyen partizánoknak akik császár után akarnak simán szülni. Amit nem tartasz jónak, nem kell elfogadni. Jogod van visszautasítani minden kezelést és orvosi javaslatot (eü törvényben benne van). Felnőtt emberek vagyunk, nem ovisok akiknek megmondják mit mikor és hogyan.

Combba nyilallás nekem is van, jó párszor egy nap, mozdulni se tudok tőle olyankor. Tegnap nagyon sok keményedésem és ilyen nyilallásom volt, szerintem ilyenkor lejjebb kerül a baba és tényleg nyom valami ideget, mert szinte minden mozdulatánál éreztem ezt. De vacak volt.

Na csak ennyit akartam.

További szép napot

Dana

Kép
danaaia
 
 


Dana, köszi :) erre nem is gondoltam. én legalább olyan messze lakom, mint Te, úgyhogy gondolom engem is szeretnének befektetni majd, akármelyik doki is.
de én leszek a főpartizán :)))
(erre emlékeztessetek majd! :D )

nyilalláshoz nem tudok hozzászólni. én az utolsó időkből már csak arra emlékszem, hogy bebújós cípőt kellett hordanom, mert nem bírtam lehajolni bekötni a fűzőt, és nem fértem a pocaktól normálisan az asztalhoz :d dehát ez mindenkinek ismerős lehet :)

Zsolka, picilányom a beszédre gyúr, menni nem megy (főparám ez, mivel már a nála 2-3 hónappal fiatalabb ismerős babák is elindultak :roll: )
készülődés: inkább izgulok csak, ideges nem vagyok :) hiába, a rutin
8) (2. házasságom lesz)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Zsolka, értem, hogy milyen kétségeid vannak. azt hiszem ilyenkor nagypocakkal ez már teljesen normális. tessék gyorsan beszerezni az Ina May könyvet, az olyan jó, erőt adó! van benne 2 császár utáni otthonszülés is! amiben nem a helyszín a lényeg, hanem hogy meg lehet ezt csinálni! 8)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!
Olvasok és csak olvasok, de úgy érzem, nagyon kevés erőm van már mindenre reagálni, amire szeretnék.

Megymag! Igen, nagyon nehéz így a legvégén nyugodt és higgadt maradni. Idegesít a család, amikor anyós felhív, hogy mi van már... meg tudom, hogy mindneki feszülten vár, mikor jön már az sms, vajon sikerül-e... nehezíti a dolgot, hogy le vagyunk lassulva, még elég sok tennivaló hátra van, kb. sehogy sem állunk. De úgy vagyok vele, hogy majd szépen minden a helyére kerül, megoldódik, végülis minden megvan.

Zsolka! Nekem a legelején voltak szüléssel kapcsolatos álmaim, hál'Istennek elmúltak, a nagy okos fejemmel azt tidnám ajánlani, hogy próbáld elengedni ezt a képet, meditáljál ezen, hiszen még van időd. Próbáld a hátralevő időt ennek a félelemnek az elengedésével tölteni, és azzal, hogy legfőképpen boldogsággal, szeretettl várjad a babát, aki múgy fog megérkezni, ahogy neki a legjobb:-)

Mamacsibe! Nagyon cukor a kislányod! Szerintem a befektetéssel ne foglalkozzál, ha egy normális dokihoz mész (tudunk párat ajánlani:), nem fog befektetni.

Dana! Jó Veled így együtt a finisben:)

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Tényleg, hogy fogunk mi értesülni? Dana, Rita! Van valaki ismerősötök, aki üzenne nekünk ide, ha megvannak a bébik? olyan jó lenne! Nehogy már csak azt lássuk, hogy eltűntetek...légyszi-légyszi. Nem kell a forródrót, ha mentek, legyen az a ti legszemélyesebb magánügyetek, ha úgy gondoljátok, csak legalább utána, ne kelljen már addig várnunk amíg hazaengednek titeket... :D
megymag
 
 


Rita,

köszi...nekem is jó köztetek...sokat köszönhetek ennek a fórumnak...sőt...
Ne hagyd magad kiakasztani...tőlem is már mindenki azt kérdezi mikor-mikor---pedig még van idő...igyekszem mosolyogva hárítani...még megy :)

Én Lidkével cseréltem mobilszámot, rólam ő fog jelenteni, bármi van!!!

Mamacsibe tényleg édes a kiscsajszi, én még nem is dicsértem...bocsi. :)

Puszik
Dana

Kép
danaaia
 
 


Ha kapok egy mobilszámot, nagyon szívesen írok. Szerintem ez a legjobb formája az értesítésnek, mert szülés után ki tudja meddig nem jutok géphez. Persze igyekszem majd...:) De azért még addig vagyok...

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Rita,
stipistopi, éééén haddd! Írom a mobilszámot máris priviben! :lol:
(Jóóó, ha más is megírta már, nem ragaszkodom, jó lesz úgy is, fő, hogy örülhessünk mihamarább, mikor már megvan a kis Ritmit. :wink: )

Dana: a legjobban azok a telefonok voltak bőszítőek emlékeim szerint, amik otthonra érkeztek a vonalasra "na, még nem vagy benn??" kérdéssel. Nehezen álltam meg mindig, hogy ne morogjam le az illető fejét, hogy hát ezt az intelligens kérdést.... Tényleg rém idegesítő az egész, valahogy nem gondolnak bele, hogy már én is tűkön ülök, viszont nem a legjobb lazító szórakoztatás folyton a nyakamon lógni, hogy egyben vagyok-e még. Brrrr... most is felhúzom magam, ahogy visszagondolok! Nemrég olvastam valakinek a születéstörténetét, aki épp ilyen emlékek hatására a második gyereknél mindenkinek két héttel későbbi várható időpontot mondott :lol: Nagyon megértettem.


Jaj, olyan aranyosak vagytok a biztatással! Holnap megyek, és megveszem azt a csudakönyvet, már mindent elolvastam, ami itthon volt, és nagyon kell most egy kis erősítés tényleg. Közben meg agyalok azon, hogy hogy is volt ez a császár mégis... hogy vajon mitől. Ti pl. tudjátok, hogy Ti magatok hogyan születtetek? Tök érdekes, de az én anyukám központi jelentőségú dolgokra hót nem emlékszik :shock: Egész megdöbbentő. Nem tudja, hogy időre jöttem-e, azt sem tudja már, hogy hogyan zajlott a szülés - csak az a biztos, hogy én iszonyú gyorsan megszülettem, és minden gond nélkül. De SEMMI egyéb! Valahogy úgy képzelem, hogy én harminc év múlva is emlékezni fogok a fontos részletekre. Teljesen lehangol, hogy ő nem :(

Puszi mindenkinek:

Zsolka
zsolka
 
 


na akkor oké, közben látom megoldódott az értesítés dolog.

Igen, "a még egyben vagy?" című kérdésektől én is a falnak mentem, Kedvem lett volna azt mondani, hogy "nem, már nem, csak elfelejtettünk szólni.." hahaha. Volt akinek be is szóltam. Asszem aki nem szült még az nem is tudja milyen szar ez...

én nagyjából tudom hogyan születtem, szerencsére. Indított szülés volt, anyám szerint nem jött még el az ideje, mert elszámoltak, de aztán gond nélkül megszülettem, igaz a végén kinyomtak anyámból...Lehet hogy az én gyerekem emiatt is tekerte inkább magára köldökzsinórt? hogy ne kelljen kijönni...hahaha
megymag
 
 


Sziasztok!

Tegnap vlt anyáknapi műsor Emese lányomnál...hát végig potyogtak a könnyeim...ilyen még nem volt velem...olyan zavarban voltam. Egyszerűen nem tudtam rámosolyogni a lánymra mert azt éreztem, akkor rámtör a zokogás... 8) szegény nem tudta mire vélni miért nem mosolygok rá...és annyira ügyes volt. Pedig aléapból egy szégyenlős lámpalázas gyerek, annyira izgultam érte hogy el tudja mondani a versét...és olyan gyönyörűen mondta...
Ma meg Juli lányomnál lesz anyáknapja...viszek egy zacskó zsepit. :wink:

Én állítólag hamarabb születtem a kiírt időpontnál legalább két héttel. És majdnem a kocsiba...apám szállított minket a szülőotthonba éjjel köd, eső stb...csoda hogy épen odaértünk...a kocsi elázott a magzatvíztől...kb ennyire emlékszik anyám. És hogy gyorsan kint voltam...és csúnya voltam (érdekes mód ez utóbbit mindig elmesélte végig sem gondolva hogy ez nekem mennyire fájhat...szerinte meg biztos vicces volt) Nekem meg évtizedekbe telt míg az önbizalmamamat kivakartam a béka segge alól...mindig eszembe jut én vajon hányszor bántom meg a gyerekeimet egy-egy hülye beszólással, ami csak úgy kiszalad a számon, nekik meg mélyen beleég a lelkükbe...ha majd visszakapom nagyon fgm szégyellni magam érte.

Szép napot nektek
Dana

Kép
danaaia
 
 


sziasztok!
de jó, hogy vannak hírhozók! :)))
ha kellene még egy, szóljatok ;)

születés: anyám kismilliószor elmesélte gyerekkoromban, de már régen nem. annyit tudok, hogy 17 nappal születtem korábban a kiírtnál, és vbac-cal, szóval ez nekem akár biztatás is lehetne. lenne, ha nem tette volna hozzá, hogy a dokinak már rég meg kellett volna császározni, stb. meg hát, egy 2,45 kilós babát csak nem lehet olyan nehéz kinyomni...
hát kicsi volt, ami most érdekelne, azokat nem jegyeztem meg, és mostanában meg nem merem. :? nem a legjobb a kapcsolatunk anyámmal. :?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Dana, anyáknapi műsor :)
jaj, már várom ezeket. tuti százas csomag zsepivel kell majd mennem...

telefonok: a végén mi sim kártyát cseréltünk a párommal. így nem engem idegesítettek :) de ha valami kellett, rajta keresztül, üzenettel el tudtak érni :)
de a 2 héttel későbbi időpont mondása sem rossz :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


.
hát kicsi volt= kicsi voltam

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Zsolka, benne is vagy a címzettlistában:)
Most voltam ultrahangon, nst-n, jól lefáradtam, annyira, hogy elfelejtettem a kis tégelybe pisilni, amit iszonyú pironkodva valottam be. Kb. hülyének néztek, utána meg fél órát kellett sétálganom, hogy végre pisilni kelljen... megyek is jógázni egyet, mert ezt az élményt kell dolgozni.... :lol:
Amúgy baba jól van, kb. három kiló.

Az én születésem elég furcsa: anyukém egy egész hónappal hordott túl. Valahogy ezt akkor engedték, a császár akko olyan nagy műtét volt, hogy inkább vártak. A határidő előtti napon beindult s zülés, nyakamon a kzs, de anyu egész hamar megszült.

Dana, sajnos nekem is nagyon sok gyerekkori sérelmem van a családból, amit mind a mai napig hordozok...önbizalomhiány, határozatlanság, stb. Tudom, mennyire szar.

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: