Új privát üzeneted érkezett!

eveta! Anyatej nagyon jó rá! Cseppentsél bele!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Köszi, kipróbálom holnap. Remélem, ma már csak egy nyüszögés mentes éjszaka vár ránk.

Kép

Kép
eveta
 
 


szóval a férjem is ezzel jöt haza és tök mérges volt ő több mindnet hallott személyiségzavarosnak ítélték őket mert nem küzdötték át magukat a szülőcsatornán meg akaratgyengének és gyengéknek az élethez állítólag nyugodtabbak is meg iylen baromságok és közölte ez rékánkra egyik sem illik és tiszta hülyék.Már bocsánat a csűnya szóért de fáj a szívem nagyon.

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 

 
 

Hát Léna se egy nyugodt lány, babának se volt az, akkor már Benedekre inkább rámondható, pedig benne aztán volt küzdőszellem a születése alatt. Léna csecemőkorában üvöltött, mint a sakál, Benedek csak udvariasan nyivákol, mint egy kismacska. Hogy gyenge lenne az élethez? A maga 2100 grammjával az első perctől úgy szopott, mint a motolla, saját magától nem engedett a 2 órás evésekből hónapokig. Benedek, ha föl is ébred korábbban, simán rábeszélhető, hogy várja ki a 2-3 órát, kicsit nyüszög, aztán békésen nézeget. Az én gyerekeim nem olvasták ezek szerint a szakirodalmat.

Én azt hallottam eddig hihető különbségnek, de még nem teszteltem, hogy a hüvelyi úton született gyerek kicsit tart az alagúton való átmászástól, míg a császárosnak ez nem okoz gondot, mert nem volt ilyen traumája.

Kép

Kép
eveta
 
 


Nálunk szerencsére nincs ilyen cirkusz már az oviba ,amióta kibővítették 2002-ben.azelőtt pl 2001-ben a gyeses anyukák gyerekeit nem akarták felvenni,köztük az én ikrimet sem ,de én nem hagytam annyiba,fellebbeztem és rögtön fölvették őket.most már más a helyzet mindenki mehet most építik az új tornatermet is,szóval van itt pénz meg hely is,még Harasztiból is jönnek át gyerekek,pedig ott 2 vagy 3 ovi is van .a politikához inkább én se szólok csak annyit,hogy egyik kutya másik ebb,ha más kormány lenne az se lenne jobb.

mó73
 
 


Eveta!

Nálunk is így van az 1 és 2 gyerekkel ugyanilyenek :D Szóval mi már cáfoljuk a szakirodalmat!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Viki!! Hol vagy a császáros gyerek eszmecserénél???? :D Olyan jól le tudod szerelni a témát..
Betti, amit Balázsék mondanak...háááát szegénykék elég hülyék és idétlenek, közük sincs az ilyen dolgokhoz. Olyan jól meg tudják mondani a frankót, de annyira gáz, ahogyan okoskodnak rajta...ne hallgassál ilyen műsort, inkább a Petőfit, Bartókot... :wink:

Mó, látom rendesen nézed és olvasod a médiát...:))

Megymag, nektek is sok sikert az ovihoz! Mi is több oviban próbálkozunk. Hova Mentek Ti ilyenkor síelni??? Műanyag pályára? :lol: Vagy gleccserre? Tényleg, hogy álltok a hisztivel?

Zsolka! Tényleg klassz, hogy ebben a helyzetben el tudtátok adni a lakást! Remélem hamar találtok megfelelő kérót :wink: Az biztos, h most könnyebb venni, mint eladni, úgyhogy a nehezén túl vagytok.

Köszönjük a holnapi drukkokat, nagyon jól jön majd!!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Sziasztok!
Úgy tűnik elég nagy pórt kavart ez a műsór! :D Én a januári topikban is irogatok, ott a felháborodás tárgya: a felelőtlen anyák, akik otthoni szülést vállalnak, csak azért hogy legyen szülési élményük! :lol: Hihetetlen, hogy eggyik ember mennyire nem érti meg a másikat és mennyire frusztrálja őket, ha valaki másként csinál valamit! :oops: :roll:
Szerintem nem kellene ennek a műsornak ilyen nagy jelentőséget tulajdonítani. Én bár nem hllottam de sejtem, hogy minden oldalról nem voltak felvonultatva a hozzáértő szakemberek, anélkül meg nem ér semmit az egész!
Ja és ezt még el akartam mondani: telek keresés közben tök véletlenül megismerkedtünk egy családdal, 5 gyerekük van, mind az ötöt Geréb Áginál szülte a csaj otthon! :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Betti! Leírnád nekem a te hozzászólásodat?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Mire gondolsz?
Én csak bekapcsoltam és véletlenül fültanúja voltam de elkapcsoltam gyorsan.aztán a férjem is mondta hogy hogyan lehet ide jutni az otthonszülés tőmakörtől
ja és ez általánosan igaz hogy az ember a mást elítéli élből pedig nem is tudja milyen az a más.
Hát ammennyit port kavar körülöttem is hogy császár után simán szültem hihetetlen mit össze beszélnek a az ember háta mögött ami persze visszajön mert ugye a 4 orvos válllat el.
És belevigyorgok ám a többi képébe mert eüs vagyok és találkozunk néha mert én csak esélyt kértem semmi mást ill azt hogy ahogy az élet hozza és ne kapásból legyen császár ill mondtam nekik hogy ha az is lenne mit szeretnék másképp mint az elsőnél de mindenhol süket fülek hajtották saját verziójukat kivétel annál akinél szültem.
Na mind1 is és bocsi hogy port kavartam elcsitulok újra mert enm akartam belerondítani a forumba.
Ne haragudjatok!
Csak szíven ütött a dolog tegnap mélységesen.

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Eveta:
Mi így jöttünk haza a kórházból,csupa csipa volt. Kamilláztam én is,de nem használt.. Már a kórházban elkezdték neki csepegtetni a Neomycint,napi 5x kellett cseppentenem itthon is. Majdnem 2 hét alatt múlt el!! (Kamillával persze minden nap többször letörölgettem :roll: )

Császár-nem császár..
Mindig kitalálnak valamit,hogy legyen témájuk. Csak arra nem gondolnak,hogy ezzel a -számukra tulajdonképpen lényegtelen- témával,a hülye véleményükkel sokaknak NAGYON a lelkébe gázolnak. Mert egy császárral szült anyának igenis fáj,ha ilyen hülyeségeket írnak a gyerekéről.
Talán olyan anyákkal kellett volna beszélgetni,akiknek császáros és nem császáros gyerekük is van. Valószínűleg nem fajult volna ilyen hülyeségekig a műsor..

Az otthonszülésről is nyilván megvan mindenkinek a véleménye, ami egyébként adott esetben változhat is. Én személy szerint holtbiztos,hogy nem szülnék otthon,tekintve,hogy Napsugár meghalt volna,ha itthon szülök,annyira elmentek a szívhangjai pillanatok alatt....... :roll:
És hát ahogy elnéztem magam most is a szülés után....... :roll: jó negyed óráig takarítottak utánam a szülőszobán,annyira sikerült mindent összevéreznem.. :roll:
Tudjátok,én igazából nagyon szívesen "otthagyom" az élményeimet a szülőszobában. Pontosan emlékszem,hol görnyedtem,mikor annyira fájt,hogy majd belehaltam..
Ugyanez itthon mondjuk a kanapén...,és akárhányszor ránézek,mindig eszembe jutna :roll:

Viszont...,mindenkinek joga eldönteni,hol akar szülni........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


No hát jól felkavarták az állóvizet :)

Hol volt pontosan ez a rádióműsor és ki vezette? úgy írtok róla, mintha többen ismernétek. Akárhogy is, nagy felelőtlenségnek tartom, hogy tényként közölnek le olyan dolgokat, amikről jó esetben sem tudnak többet, mint a sarki fűszeres. De jó lenne tudni, mire alapozzák ezeket: hogy személyiségzavaros, meg akaratgyenge egy gyerkőc, ha császárral született. Oy szívesen a kezébe adnám az ilyennek az én szerencsétlen akargyenge másfél évesemet, amikor épp a fejébe vett valamit! És a személyiségzavar hogy kerül a képbe? Esetleg a pszichiátriák csak olyanokkal vannak tele, akik császárral születtek? Jó tudni :)Na jó, nem megyek bele jobban, valóban nem gondolnak bele abba, hogy ezekkel a hülyeségekkel hány embert bántanak meg, akiknek bőven elég a mindennapi apróbb-nagyobb feladatok közt lavírozni, nemhogy azon törjéka fejüket, hogyan tették tönkre a gyerekük életét azzal, hogy nem normál úton születhettek meg :evil:
Jövő héten gondolom az lesz a felkapott téma, hogy milyen hátrányokkal indul az életben az a poronty, aki kedden született,(bocs, keddiek :) ), vagy akinek az édesanyja terhessége alatt tangát hordott. Esetleg az édesapja is... :lol:

Eveta! Alíz szeme is váladékozott, én sima forralt vízzel mosogattam, egy hét alatt elmúlt szerencsére. Kamilla ilyenkor még nem minden babánál szerencsés, mert allergizálhat. (Gergő pl nem bírta se a szemébe se babateába)

Zsolka! A ti példátok lebeg majd a szemem előtt, amikor elkezdjük végre mi is hirdetni a lakást, hogy végre valahára kertesbe költözhessünk! Remélem, még ebben az évszázadban meg is veszik. bár nem tudom, szocpol nélkül hogy a bánatba veszünk majd házikót, de sebaj. Esetleg veszünk egy telket és sátrazunk, vagy mobil konténereket veszünk rá és flexszel összenyitjuk őket. Két konténer a nappali kettő a konyha-étkező, egy-egy a hálók, egy a fürdő, budit kint ásunk egyet a kert végében...De szép is lesz.

Bocsánat, fáradt vagyok, ömlik belőlem a hülyeség, inkább lefekszek aludni egy kicsit. Úgyis rajtam van megint valami kórság. A védőnő maszkot javasolt, hát nem tudom. Lehet, hogy nem lenne szerencsés a kicsi fiamat még ezzel is sokkolni, így is haragszik rám eléggé. Bár javult a helyzet, de még mindig úgy tesz, mintha ott se lenne, ha szólok neki hogy valamit nem szabad. És közben annyira szarul érzem magam, hogy látom, nem olyan vidám és boldog, mint eddig volt! A franc gondolta, hogy ilyen nehéz lesz lelkileg... :cry:

No, menek! Sziasztok!

Kép
Kép
háziboszi
 
 


Hhhhhá! El se hiszem! Végre észrevettem egy Melléklet feltöltése
opciót :) A lényeg, hogy sikerült :oops: Szóval a kis csomag:
Kép Az ifjú hölgy itt 6 napos

Kép
Kép
háziboszi
 
 


De helyes, és ilyen sztoikusan viselte a fürdetést az elejétől?

Ne keseredj el, adj időt magatoknak! A kisfiad bele fog rázódni! Emlékezz vissza, mindig azt hittük, hogy örökké tartanak a rossz dolgok, aztán hipp-hopp elmúlnak. Végig alusszák az éjszakát, elmúlik a hasfájásuk, visszatér a jó kedvük. A gyerekek olyan rugalmasak. A legszebb ajándékot adtad a kisfiadnak, amit csak kaphat a szüleitől :wink: Fel a fejjel!

Kép

Kép
eveta
 
 


Háziboszi! Nagyn kis édes Aliz! Nlunk az első 1-2 héten cirkusz volt fürdéskór!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Boszikám, ez a baba nagyon szép!! És milyen kis nyugodt!! Gergő még olyan kicsit, másfél éves sincs, tudom, hogy embert próbáló az eleje, de hidd el, pár hónap, és élvezni fogják egymást!! Villő és Bálint már egy jó ideje baromi jól elvan, nézem Őket, és nagyon elégedett vagyok magunkkal, hogy bevállaltuk ezt a korkülömbséget :) Még vannak nehezebb pillanatok, de alapvetően így sokkal jobb Bálintnak, mintha egyedül lenne...én így látom:) Szóval nyugi!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Köszönom az anyatejes tanácsokat, két nap alatt teljesen rendbejött a szeme.

Kép

Kép
eveta
 
 


Eveta! Szivesen! Örülök, hogy rendbejött! :D

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Kukk...

Boszi, kösz a képet! Milyen élettel teli, komoly kis hölgy! Többnek nézném 6 naposnál, az fix, amilyen komolyan mustrálja a helyzetet!
Kicsi fiaddal kapcsolatban meg: tök jó, hogy érted, hogy mi baja, és tudod sajnálni érte, hogy milyen nehéz most neki! Szerintem ez az első és legfontosabb, a többi majd kitisztul magától. Nekünk nagyon bevált a sok kis saját-idő, amit Andrissal töltöttem, és hangsúlyoztam mellé, hogy most csak mi ketten, a kicsi nincs itt, ott hagytuk az apjával. Ettől lelkes volt, felüdült. Ha megoldható. Akármilyen kevés is számít!

Eveta, de jó, hogy hatott a tej! Én anno azt a javaslatot kaptam, hogy bórvízzel (patikában kapható, Valamicsoda Acidi Borici) mosogassam - az is remekül hatott. Nekem is épp a kamilla allergizáló hatása miatt ajánlotta egy ismerős orvos ezt, az előnye az volt, hogy nem cseppentettem folyton mellé... :lol: Ettől is elmúlt a váladékozás pár nap alatt, szóval bátran bevethető. Én magamon is kipróbáltam: nem csíp, nem büdös, szóval mehet.
Viszont ha pár nap alatt ilyenektől nem szűnik (szűnt volna) meg, akkor orvos, mert durva izé is lehet a hátterében!

Császáros-nemcsászáros babák: már korábban is beszélgettünk erről, úgy emlékszem, hogy a kis házi-felmérésünk egyáltalán nem igazolta az általános közvélekedésben rögzülteket. Az ilyen műsorokkal az (is) a baj, hogy leginkább érdekes témákat akarnak felvetni, viszont arra már nem telik - igényességből? energiából? - , hogy igazán korrektül, pontosan, ha kell, tudományos igényességgel kezeljék a témát. Ilyen súlyos megállapítást igazából csak komoly vizsgálatokkal alátámasztva volna szabad tenni - annak pedig szigorú szabályai vannak, mint minden tudományágban, ugye -, de ilyenekről ritkán esik szó. Többnyire "a pszichológusok azt mondják" kitétel az összes bizonyíték, és akkor még az sem derült ki, hogy miféle pszichológus, hol, milyen vizsgálatra alapozva mondott vajon ilyet. Kiváncsi lennék... Ha meg mégis, akkor is elolvasnám azért, hogy mit mivel hasonlítottak össze, és mik pontosan az eredmények, mert egy hozzá nem értő tolmácsolásában a legkorrektebb eredmény is furcsán elferdülhet.

A vége meg úgyis az, hogy a statisztika az statisztika, a gyerek meg gyerek. Százezer egyéb körülmény befolyásolja még a gyermek személyiségét, a szülés körülményei csak egy, nyilvánvaló, hogy nem minden császárral született működik ugyanúgy. Ennél még a csillagképek szerinti osztályozás is árnyaltabb, pedig arról is meg van a véleményem :lol:
Szóval kedves császárnők, ne tessék izgulni, van élet a rádióadás után is! :wink:

Nna. Akadémiai székfoglalónak is elmenne, nemigaz?
Megyek is széket foglalni, amíg még játszóznak egy kicsit a fiúk, mert ma este valami meccs lesz - örüljön, aki nem tudja, milyen -, és az én uram hirtelen óriási fan lett, mert kapott egy kósza meghívást tv-nézésre. Pedig itthon is nézhetné, de az persze nem ugyanaz. Értik ezt? Szép esténk lesz... :?

Kép

Kép
zsolka
 
 


Boszi:
Gyönyörűűűűűű! :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Ugye??? :D Az én kicsi lányom!!!
Biztos azért ilyen bölcs a kobakja, mert első kiírás szerint már 4 hetes lenne!:) És szeret fürdeni!
Köszi a nyugtató szavakat mindenkinek! Ma már kicsit én is könnyebben vettem az egészet, nem voltam már olyan türelmetlen Gergővel (pedig igen emberpróbáló tud lenni, ha akar), megérkezett a tavasz is, kimozdultunk, szóval alakulnak a dolgok, és ez jó.
És annyira jó látni, ahogy mustrálják egymást, és szemmel láthatóan érdeklődnek a másik iránt és elégedettek a látottakkal! Remélem, ez később is így lesz!

Zsolka! Apaboszit hívni se kell máshová meccset nézni, kint szobakerékpározik az erkélyen és a szemközti hát egyik lakásának óriási plazmatévéjén nézi a meccset. Vagyis nézte amíg el nem kapcsoltak. :)

Szép jó estét mindenkinek!

Kép
Kép
háziboszi
 
 


Hello csajok!
Jöttem elbúcsúzni, mert valszeg már nem tudok benézni.

Ritmit. Obertauernbe. Van hó bőven, 200-400 cm. meg lavinaveszély :-) Remélem a szálloda falai elég masszívak :-)

Én nagyon fáradt vagyok, képtelen bármire, szavakkal ne is tudom kifejezni. Tényleg semmi nem megy mostanában nekem és nagyon el vagyok keseredve, remélem sikerül egy kicsit feltöltődnöm.

Boszi! Gyönyörű a kiscsaj! A kengi-dolgot leírtam a műlt héten, nem vetted észre? Írma még egyszer? Képet küldjek? adsz emailt?
na puszi, jóccakát!

Kép

Kép
megymag
 
 


Sziasztok!

Most olvastam az origon a válságkezelő csomag főbb elemeiről. Abban az áll, hogy a lakástámogatásokat júli 1-től szüntetik meg (előre láthatóan...)
Látom, ma sincs senki :( Ha nincs kilátásban bébiszületés, nincs duma? No de lányok! :D

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
háziboszi
 
 


Sziasztok!

Hoztam "válságkezelésnek" újabb süteményeket, ugye nem baj? :D

Házmester stangli juhtúróval töltve
Kép

Kinder pingui szelet házilag
Kép

Most éppen nagymamám-féle túrós lepényt sütök. :D

Az újabb babásaink hogy vannak? Hogyan alakul a kétgyerekes lét?

Mó!
Ha császárral szeretnél szülni további gyereket/gyerekeket, olyan orvost tudok, aki 4-nél többet is vállal. Állítólag tényleg jól műt, hüvelyi szülésről viszont szó sem lehet nála császár után. Az én orvosom 3-4 császárt mondott maximumnak.

Borgamama!
Hogyan álltok a hordozással? Neked nem volt régebben egy Ergód? Mi azt újszülött szűkítővel is használtuk, meg kendőztünk is. Újszülöttnek én is a kendőt ajánlom!

Rita!
köszi az érdeklődést a pelenkázásról. Végülis összesen 8 db van most, 3 fajta, ebből 1 pillanatnyilag nem használható még, mert túl nagy. A másik kétfajta, összesen 7 db, az egyméretes, azon belül állítható. Egyébként korántsem olyan bonyolult a dolog, mint korábban gondoltam. Igaz, hogy a legegyszerűbben feladható típusúakat vettem. Ha bővebben érdekel a dolog, mert továbbra is kacérkodsz a témával esetleg, szívesen segítek, bár még én is elég kezdő vagyok a témában.
Egyébként természetesen rád is gondoltam, mikor a császár utáni két gyerekes ellátást elképzeltem. Biztosan ügyesen megoldottad, bár gondolom, nem volt könnyű.

Miért könnyebb egyébként a 2. császárból felépülni? Sokan mondják ezt, bár néhányan az ellenkezőjét állítják, hogy még nehezebb.

Akartam még ajánlani egy oldalt: egy másik fórumon találtam, a Szt Imre kórház egy szülészorvosa hozta létre, nekem nagyon szimpatikus. Elég friss oldal.
Ezt írja a császár utáni hüvelyi szülésről:
"A császármetszés témakörében végezetül szeretnék még pár szót említeni a császármetszés utáni hüvelyi szülésről. Régebben ennek lehetősége fel sem merült sem a szülőnőben, sem az orvosokban, azonban sok körülmény lehetővé tette, hogy nagyon sok anya aki első gyermekét császármetszéssel szülte, bizonyos feltételek mellett második babáját már természetes úton hozza világra. Amennyiben a második terhesség során nincs olyan állapot, szövődmény, elváltozás, esetleg betegség, ami vagy azért mert az első szülés császármetszés volt, vagy újonnan felmerült körülményként eleve császármetszés végzését indokolja, akkor a következő feltételek együttállása nagy valószínűséggel sikeres hüvelyi szüléshez vezet, császármetszés után is.

- Választani kell egy olyan orvost akinek van ebben tapasztalata, és úgymond szereti az ebben rejlő sokszor nem kis kihívást.
- Kell egy olyan kórház ahol ezt alapvetően támogatják, és sok sikerük is van a témában.

- Jó szüléstámogatás, a megfelelő személyekkel a megfelelő módon, amennyiben a férj nem partner ebben (nem hisz a sikerében) akkor sajnos nagyon kicsi az esélye a sikernek

- Minden fajta félelem feldolgozása, és kizárása. Nem szabad félve menni szülni ebben az esetben különösen nem!

- Megfelelő szüléstempó,

- Lehetőleg a két szülés között kettő év, de minimum másfél év eltelt idő

A császármetszés utáni hüvelyi szülés sikere a fejben dől el, legfontosabbnak azt tudnám kiemelni, hogy a szülőszobán nem szabad félni! És hát az az igazság, hogy ez esetben mindegy, hogy ki fél, a személyzet, a szülő nő, vagy a szülő nőt kísérő emberek közül valaki, mert itt bármilyen félelem erősen determinálja a végkimenetet. "

Mi a véleményetek?

az oldal: http://www.szulnijo.hu/
Vendég
 


Megymag, most nézem, ez a búcsú mit jelent? Ugye nem sok időre tűnsz el?
Vendég
 


Virág! De szuperül néznek ki ezek a sütik! Kérem szépen a receptet, a túrosét is!

Az az oldal nagyon jónak tünik! Csak átfutottam, de tetszenek a témák!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok,
most értem haza a kimenőmről. Isteni volt, ittam egy üveg sört, kártyáztam beszélgettem, és 6 órája nem voltam cumi. Gyermek evett 120 ml-t cumisüvegből. Mindenki édesdeden szundikál.

Kép

Kép
eveta
 
 


virág5!!!!szia,nagyon érdekel,ki az az orvos?légyszi írd meg!!!nagyon köszi! M

mó73
 
 


virág5,még az előbb elfelejtettem írni,hogy leírnád nekem a kinder p.receptjét?nagyon jól néz ki!!!!

mó73
 
 


Sziasztok!

Eveta, ez az esti kiruccanás tényleg fenomenális lehetett! Ahogy olvastalak vérszemet kaptam és legurítottam komoly 3 korty Martinit :D A kártyázás nekem is úgy hiányzik, sajna körülöttem nincs túl sok zsugabarát. Sebaj, hátha majd a kölkök! :lol:
Hogy alakultok a picivel? Léna még mindig olyan lelkes és segítőkész angyalka?

Virág! Nagyon klassz ez a cikk, amit leírtál! (meg a sütik is biztos azok voltak :)) Egyetértek azzal hogy mindegy, kinek van akár csak egy kis félelme is a dologgal kapcsolatban, az végigsöpörhet mindenkin, mint egy lavina és jöhet a szike. Viszont sajna nem csak fejben dől el, legalábbis a szülő nő részéről, egyszerűen vannak olyan dolgok amiket nem lehet befolyásolni - gondolok itt testi adottságokra, előző műtét miatti komplikációra a szülés alatt és ezekhez hasonló kis szépségekre. Nem egyszerű... De a bevállalós doki fél siker!
Ja, még az jutott eszembe, pont Borgmamára gondolva, hogy jó szüléstempó is kell. Hát, nála a 22 óra nem biztos, hogy minden orvosnál annak számított volna :) Mégsem repedt a heg, és nem károgott neki senki, hogy jaj mi lesz, rossz vége lesz. Annyira szubjektív!
A 2. császár utáni gyorsabb felépülésnek még én sem jöttem rá a titkára, pedig sokat eszembe jut. Biztos, hogy benne van az is, hogy maga az élmény nem új, tudod már, mire számíthatsz és így könnyebben veszed a felmerülő fájdalmakat kellemetlenségeket. szerintem az sem mindegy, milyen munkát végzett az orvos. nekem most nem zsibbad az agész hasam köldöktől lefelé, az előzőnél teljesen érzéketlen volt hetekig...Ez sem lehet véletlen. Plusz tuti, hogy ott van melletted egy másik lurkó is, akit el kell látni. Ami óriási kicseszerintés, hogy nem lehet emelni!!!!!!!!!! Ha látnátok, milyen paraolimpiára illő megoldásokat eszeltem ki az emeléseket elkerülendő! (Etetőszékbe mászás és onnan ki, kiságyba bejutás és onnan ki, kézmosáshoz felmászás és le, babakocsiba beülés, oltári poén!)

Ja és virág! Milyen pelenkáról van szó? Eldobós?

No, hát most is tök jól elbeszélgettem itt :)

Ovis felvételikről mi hír?

Remélem, midenki azért hallgat bőszen, mert a szabadba nem viszi a számítógépet fórumozgatni :)

Sziasztok!

Kép
Kép
háziboszi
 
 


háziboszi,
köszi az érdeklődést, jól vagyunk. Benedek állandóan enne, nappal másfél óránként, éjjel szerencsére csak 2 óránként. Teljesen lemerülök a nap végére, mintha kifogyna az elem. Már több mint 3 kg. Van egy belső kertre néző teraszunk, két nap ott levegőztünk, előszedtem a függőágyat, én meg mellé ülök a kávéval, és lökdösöm. Ma meg elindultunk gyűrűhintát keresni Léna nyuszija nevében, azt nem találtunk, de néhány könyvet nekem és Benedeknek igen. Elég zizi dolog 3 hetesnek könyvet venni, de az Éjszaka és nappal az erdőben még hiányzott a babakönyvek közül. Tegnap bebátraztam egy kádfürdőt, már nagyon hiányzott, elvileg 6 hétig nem kéne, de semmi bajom tőle. Lenocs még mindig tündér, csak az esték nehezek, amikor már mindenki nyűgös. Ma is megsértődött, hogy 8-kor már nem álltunk neki diafilmezni. Sebaj, holnap pótoljuk.

Ha valaki tudja hol lehet gyűrűhintát találni Pesten, az kérem ossza meg velem! Köszi.
Jó éjszakát!

Kép

Kép
eveta
 
 


Eveta!

Ha leírod nekem milyen az a gyűrűhinta, segítek keresni :)
Többiek! Hahó!!!!!

Kép
Kép
háziboszi
 
 



virág 5,látom még nem olvastad ,amit írtam,hogy légyszi írd meg ki az a doki,mert érdekel. A szombati napom isteni volt a gyerekeim keresztanyjának ünnepeltük a szülinapját az ezüstponty étteremben,éjjel fél1-kor értünk haza,nagyon jó volt!!

mó73
 
 


sziasztok!
Eveta, Boszi, micsoda züllés megy itt kérem! :lol:
én egy pohár tokaji aszút innék, azt nagyon szeretem, de nem merem a szopi mellett.
Virág, ezek megint nem érnek!!!!!!!
kiderül, hogy suttyomban könyvet is irsz a süteményekről?? annyira jók a képek! amit ábrázolnak, azok meg biztos finomak :)

hát igen, amennyi ideig én szültem, a legtöbb doki már rég műtőbe vitt volna, egészen az elején. id. Barna doki volt az ügyeletes, ő is eléggé huzogatta a vállát, amikor felvett. (amúgy rendes volt, szavam se lehet rá)
igaz, valamennyit mindig haladtam, csak eszméletlenül lassan. lehet, hogy a hegem igy birta a tempót. csak a szervezetemmel nem tartottak értekezést, hogy nem este, egy fárasztó nap után kéne indulnia a szülésnek, hanem mondjuk reggel, kipihenten...
(azért 2 hét múlva, a 6 hetes kontrollon rákérdezek nála, milyen állapotban volt a hegem, ha még emlékszik rá.)
érdekes, a szülés alatt végig nem jutott eszembe a heg miatt aggódni. szerencsére más se tette :)

a felépülésben tényleg a legfontosabb, a jó doki, jó anesztes. azt nem tudom irtam-e, a szobatársam a 3. nap is alig birt felkelni, annyira elszúrták a spinálját :( (neki is 2. császár volt)
egy nap szültünk (ő délelőtt én ugye este), de mintha 1 hét különbség lett volna már a 2. nap, döbbenetes volt, nagyon sajnáltam szegényt. (és nagyon örültem, hogy altatást kértem!)

Boszi, mesélj csak, főleg a babakocsiba és etetőszékbe emelésről!!
igaz én 2 hét után rendesen elkezdtem emelni, nem tudtam kikerülni, most pedig már semmilyen gondot nem okoz.

kezdünk beállni, már egész jól boldogulok a lányokkal egyedül is.
ergóm volt igen, de eladtam. sikerült segitséget szerezni a kötéstanulásban, igy már egész stabilan magamra tudom tenni Lénát. :)
tesókérdésben is döntöttem, lesz még, csak nem tudom mikor. és most mégis gondolkodom, hogy megpróbáljam-e megint hüvelyi úton, vagy se. mondjuk ha a heg miatt volt ilyen csiga a tempóm, akkor a következő is ugyanilyen lenne, azt meg már tuti nem vállalnám. na és hogy elköttessem-e magam a 3. után, vagy azt sem, hogy legyen-e 4 baba. szerencsére egyik sem égető kérdés, van idő meggondolni akárhányszor :)

Timika, Evicuska?

Kép
borgmama
 
 


Sziasztok!

Borgmama: itt vagyok :)

Mindenkinek gratula a bébikhez, ha elfelejtettem volna köszönteni az anyukákat és a babákat!

Nálunk egyelőre minden rendben, bár a bokám elkezdett dagadni, de pihenéssel karbantartható. A vérnyomásom okés, Zalánnal ilyenkor már Dopegytet szedtem. Róza a múlt héten a szívhang hallgatás alapján (köldököm mellett találták meg) faros volt, pedig fent érzem a rugdosásokat, de lehet hogy akkor a kezeivel boxol. Jövőhéten kell visszamennem a dokihoz, azt mondta hogy akkor megnézi majd hogy hogy fekszik. Remélem azért hamarosan meggondolja magát.

Sokat vagyunk a szabadban, játszóterezik, triciklizünk, motorozunk rendületlenül.

Ja, április végén még egy laza fürdőszoba felújítás bevállaltunk, jó lesz túllenni rajta.

És hát Rózának még nincs kész a babasarok a hálónkban, még azért 1-2 dolgot be kell szereznünk neki, de valahogy most nem aggódok ezeken, Zalánnal ilyenkor már minden megvolt. :D

Kép
Kép
evicuska
 
 


Sziasztok!

Mó, írok neked privit dokiról, jó?


A süteménysütés kvázi a hobbim (talán befér ide, ugye, mondjuk a varrókör és goblenezők közé :D )

A kinder szeletet innen sütöttem: http://www.tortaimado.hu/2008/05/kinder-pingui.html
Az övé egy kicsit szebb mint az enyém. Na de majd legközelebb. Csokiból szerintem kevesebb is elég hozzá, belül is egy tábla meg a tetejére is egy.
A stangli receptjét még régen a Paprika tv-ből írtam le, majd hozom azt is.
Ne haragudjatok, többre most nincs időm, de majd még jövök.
Vendég
 


Evicuska, most nézem, mit írtál. Ne izgulj, van még ideje megfordulni :D
Vendég
 


Sziasztok! rég voltam...
Virág, ez a doki nagyon jól összefoglalta sztem a vbac siker lényegét. Maximálisan egyetértek, a félelem kiiktatása a legfontosabb - persze, ha minden más körülmény adott. amúgy teljesen úgy zajlik minden mint egy sima sima szülésnél, csak hát emiatt kell a támogató segítőgárda. Én úgy fogalmaztam meg a mi esetünkben, meg mikor a dokimmal megbeszéltük utólag a szülést, hogy mindenki hitt a sikerben!

Gyűrűshintát, ha jól emlékszem a Régióban láttam!

Zsombi szeme is könnyezik :( , könnycsatorna szűkület lehet a háttérben (én is erre jutottam, meg a doki is mondta), amit még bőven kinőhet, addig pedig jó a mindenféle törölgetés, amit ti is írtatok. Viszont alapvetően nem ezektől szűnik meg a probléma!!! Nekünk is volt már, hogy pár napig nem könnyezett, aztán megint...
Találtam sok jó infót erről a neten, de ezek szerint nálatok nem ez volt a gond??? Furcsa, hogy egyikőtök sem említette a könnycsatorna-dolgot a háttérben, lehet, hogy nálatok más miatt volt...?
Lilla
kislilla
 
 


Sziasztok!

Rita!
Mi újság az ovival? Úgy néz ki, nekünk sikerült!

Virág!
Gratulálok a finom sütikhez! Nagyon irigyellek, amiért büntetlenül eheted...! Ugye mi találkoztunk a "műhelyen...."

Lilla!
Felvetted a kapcsolatot a pécsi párral? Már közelednek a finishez!
Nagyon szorítok nekik!

Többiek hol vagytok?

Rétes!
Mi van veled?

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!

Tünde! Köszi az érdeklődést! Múlt héten voltunk felvételizni az egyik oviba, 6X-os a túljelentkezés...még nincs eredmény, de nagyon kicsi az esélyünk. Viszont a remény hal meg utoljára:) Az önkormányzati oviba meg majd május elején lesz a jelentkezés.
Örülök, hogy úgy néz ki, Nektek sikerül az ovi!!

Virág! A sütieid hihetetlen guszták!!:) Köszi a pelusról írtakat, nem tudom, hogy majdnem egyévesen van-e értelme elkezdeni Villőnél. Jó lenne, mert belefulladunk az eldobható pelusba, iszonyú mennyi szemetet termelünk így...

Megymag! Síeltek még? Menéztem a helyet a sielok.hu-n, klassznak tűnik...majdnem 100 km sípálya...kiváncsi vagyok az élményekre!

Többiek?? Hol jártok?:)

Mi élvezzük a nyarat, amennyit cak tudunk, kint vagyunk a levegőn.

Szép húsvéti készülődést kívánok Nektek!!

Rita

Kép,
Kép
ritmit
 
 


Rita!

Én Moltex öko pelust használok, ami lebomlik!!! És nagyon bevált mindhárom gyereknél!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Sziasztok!
Vagyogatok azért én is, csak olvasok. Írni nemigen van már erőm/időm.
A szemkönnyezés nálunk is téma volt, mindkét srácnál. Még most is könnyezik mindkettő, érzékeny a szemük a fényre, a szélre. Csecsemőként pedig csipásodtak. Én csak forralt vízzel törölgettem, kinőtték végül a csipásodást. Szerintem van, akinek nincs a könnycsatornájával semmi baj, gyulladás sincs, csak érzékeny a szeme.
A császáros gyerekek mások- témához: szerintem akkora marhaság legalább, mint az oldalt olvasható kis szösszenet: lánytestvérrel boldogabb az élet. Idézet: "azok, akik lánytestvérek között nőttek fel, sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak voltak." A cikket nem olvastam végig, lehet, h nem akkora hülyeség, mint ebből látszik, de szerintem pont a császáros gyerekek mások- cucchoz vág. Akkor én azért vagyok kevéssé kiegyensúlyozott, mert csak egy bátyám van, ugye? :wink:

Ovi: nálunk, csajok, beíratkozás volt, nem felvételi! Odamentünk, lediktáltam az adatokat, és mondták, h vmikor májusban lesz szülői, ott majd kiderül, h ki lesz az óvónéni, mi lesz a jel, stb. Kérdeztem, h ott maradhat-e egész nap a gyerek, merthogy otthon vagyok a másikkal, de ez sem gond. Vidéken más az ovi-téma, úgy tűnik.
Most jön az alsógatya bevezetése. Ágoston kb 3 hete kijelentette, h akkor hord majd alsógatyát és csinálja a dolgokat a wc-be, ha majd "feltámad a Jézus". Még van 3 napunk! :D
No, megyek a dolgaim után!
Jaj. Boszi!
Alíz csudaszép kislány és nagyon békés(nek tűnik) :D
Virág!
a kinderpingvint én is ki fogom majd vmikor próbálni!
Üdv: Viki
Vendég
 


köszi virág,és biztos,hogy vállal több császit?akkor is ha nem nála szült valaki?

mó73
 
 


Sziasztok!

Lilla! Nekünk is azt mondta a gyerekorvosnéni hogy valószínűleg könnycsatornaszűkület miatt csipásodik és könnyezik Alíz szeme aztán hirtelen két nap múlva elmúlt neki a zsűkület :wink: Igazából azért nem írtam az okot, mert úgy gondoltam, tök mindegy, mitől van, csak ne legyen. Én a nagy analitikus, nem foglalkoztam az okokkal csak a terápiával :)
Abban is van valami hogy érzékeny lehet egyszerűen a szeme, ez ált kék szemű porontyoknál gyakoribb, lehet, hogy a tiéd is az lesz???

Tündi! Rita! Meséljetek, mi volt a felvételiiiiin! Annyira kíváncsi vagyok!

Szia Rétes! Már azt hittem, megevett az afrikai nőd vacsorára! :)
Köszi a bókot, ha látnád napról napra helyesebb! Annyira nem tudtam még a terhesség elején elképzelni hogy lányom lesz, de anyira jó!

És végül: Éljen a jó idő! Éljenek a leértékelések! Éljenek a jó könyvek és aki feltalálta a kötőtűt és a fonalat!

Jó éjt!

Kép
Kép
háziboszi
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem volt felvételi. A lányom egy éve már idejár, de így sem biztattak az óvónők, mivel óriási a túljelentkezés, én meg még otthon is vagyok ráadásul!
A játszin faggatóztam a szülőktől, kinek hogy sikerült bejutnia.....
Hát ajándékcsomag, egy kis figyelmesség..... Szóval a beiratkozáson minden támogatást megígértem, mivel alapítványi oviról van szó.
Húsvét lévén pedig egy kis ajándékkal köszöntem kellemes ünnepeket a vezetőóvónőnek, aki erre fel mondta, hogy "természetesen" felvette a fiamat!!!!!! Juhéééééééééé!!!!!!

Szóval így sikerült, levelet majd 1-2 hét múlva kapok!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


virág,mégegyszer köszi a segítséget,itt a fórumon volt olyan aki nem segített ,de nem írok nevet.nagyon örülök,hogy megjött a jó tavasz,ilyenkor még élvezetesebb,hogy családi házunk van.

mó73
 
 


Sziasztok!

ÁLDOTT, BÉKÉS, KEGYELEMBEN GAZDAG, ÖRÖMTELI FELTÁMADÁSÜNNEPET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Üdv
borakata
Vendég
 


BOLDOG HÚSVÉTOT mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mó73
 
 


Hali!
Bejelentkezek gyors: megjöttünk, nagyon szép hetet töltöttünk el, Ábel síelt a síovoban bocs, síjátszóház..vagy mi, kisgyerekcsoport) aranyos sícsajszival, végén versennyel, éremmel, oklevéllel, a cél, hogy megszerettessük vele, sikerült. Gyönyörű idő volt, Kolos síelt kicsit velem szintén bukósityakban a hátamon, kaja szuper, igazán nagyon klassz szállodában voltunk..szóval nagyon jóóóóóó dolgunk volt. Amíg aludtak du, el tudtunk mi is menni síelni, volt, ki vigyázzon rájuk. Vasárnap óta megy a mosógép, már kezdek egyesbe jönni, de mostanáig nulla időm volt, most ültem le először a gépet egyáltalán kinyitni. Mondjuk bevallom abszolut nem hiányzott se laptop, de a tv se, és semmi. Jó volt hazajönni, de azért kiábrándító az a mellbevágó különbség köztünk és nyugati szomszédaink között, úgy általában mindenben, de leginkább mentalitásban. Volt egy felejthető húsvét hétfőnk anyós-apóssal, sajnos kezdek visszarázódni, pedig jó lenne, ha nem kéne....
Majd igyexem visszaolvasni. üdv mindenkinek
megymag
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: