Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok!
Örömmel tudatom, hogy 2001. július 28-án, szombaton babanetes találkozót szervezünk. Gyertek el, ismerjük meg egymást éloben is. Hozzátok a gyerkocöket, apukákat! Részletek keddtol a babanet fooldalán!

HELYSZÍN:
II. kerület Hárshegyi út
A VI. kerület nyári tábora illetve évközben a 12 karátos gimnázium területe (ha valaki így jobban ismeri).
Elérheto: a Moszkva tértol a 22-es autóbusszal, a Dénes utcai megállónál kell leszállni. Itt van amúgy a Rege szálló és a volt Europa Hotel is.
Vigyázat, ne szálljatok le a Lauder iskolánál, csak a következo megállónál!
A fentiekbol már kiderült, sikerrel jártak a tárgyalások, Apa ma volt helyszíni szemlén is. A további részletek még alakulnak pl. bográcsozási lehetoség, de az biztos, hogy ide vihetjük a batyus ennivalókat.
A kert bekerített, hatalmas, az erdo határolja. A kertben van játszótér, wc. Lesz szék és asztal. Apa azt is mondta, hogy lesz pelenkázási lehetoség sátor vagy helyiség formájában. Rossz ido esetén (remélem ilyen nem lesz) rendelkezésünkre áll egy hatalmas tornacsarnok, ami az iskolához tartozik.
Boldogságtól repeso üdvözlettel: Dorka
Ui.: keddtol a fooldalon térképpel együtt találhatjátok meg a helyszín információit.
dorka (dorka)
 


Sziasztok!
Mar csak 2 es fel hetem van a kiirt idopontig. A heten hetfon nem az en dokim volt a rendelesen, es ,aki volt kicsinyelte a babat, ezert beutalt a korhazba. Persze jol megijjedtem! Megkerdeztem mi lesz a legrosszabb esetben. Valasz: szulesmeginditas... Hat szerdaig(arra kaptam a korhazba idopontot) tiszta ideg voltam. Nagy nehezen eljott a szerda. Eloszor szivhang, amin jot aludt a baba... Persze ideges voltam, mert alig lehetett hallani... Az aszisztenso leszedte, majd felkuldott UH-ra, es momdta utana egyek sok szenhidratot, hatha felebred. Persze az en gyermekem, amikor mar az UH-ra vartunk lelkesen mocorgott a pocimban... Az UH-s doki mondta, hogy 2600g, nem kicsi, foleg azert nem, mert a Martin 3200g-mal szuletett. Azt mondta a hatralevo idoben o is fel fog hizni kb. 3 kg-ra. Es a lenyeg, hogy egyertelmu, hogy kislany. Bar nem merem beleelni meg mindig magam, hiszem, ha latom... UH utan szivhang ujbol, ahol mar 3-szor megmozdult... Addigra lehivtak a dokim is, es mondta nincs itt semmi gond! Meg is vizsgalt, a belso megszaj meg teljesen zart.
A malnalevel teat en bodzateaval iszom. Anno Krisztina is itta, es 1 ora alatt meg lett neki Dominik. Igaz masodik baba, de az elso szulese 12 ora volt... En a 36. hettol iszom, a ketto egyutt nem szornyu. Kivancsi leszek a hatasara. MAjd meselek...
Sziasztok. Moni
Moni
 


Hali,
Lili, en nekem is itt all mar a malna es bodzatea, de mivel meg a 37. het elejeig sokat fogok utazgatni, addig nem merem elkezdeni, nehogy tul hamar hasson, bar lehet, hogy ez hulyeseg.
Kiralykati, szia, orulok, hogy jol vagytok es mar ilyen "meglett" kismama vagy. Persze nekem is ropul az ido, hihetetlen, hogy mar csak hat het... Chicco kartyank sajna nincs.
Moni, gratula a remenybeli kisasszonyhoz es a fenti viszontagsagoktol mentes tovabbi par hetet kivanok. A het elejen, talan kedden irtam emailt, remelem, megkaptad.
Mano nagyon gyanusan hallgat, nem gondoljatok?

Egy kerdes: mi az amit elokeszuletkent ki kell mosni, vasalni a ruhacskakon es pelenkan kivul? Pl a lepedot, kistakarokat, fejvedot, matracot+huzatot is ki kell elotte 1x mosni? Es megegy: ti kivagtatok a (meret, stb) cimkeket a kis rucikbol?

Ma amugy ma megvettuk a meg hianyzo ruhakat, egy csomo jatekot, pelust, "kozmetikumokat", matracot, agynemut, kiskadat, stb es megrendeltuk az agyat is. Szoval egyre inkabb kezdunk elkeszulni, bar meg mindig van, ami hianyzik. Le sem merem irni, mennyibe kerult mindez. Szoval egy baba nem olcso. Es ez meg csak a kezdet, mert ahogy no, ugye folyamatosan kell majd ez meg az. Na, de azert nem panaszkodom, es nagyon varom mar a kis mozgogep megszuleteset.
Udv, Cili
Cili2
 

 
 

Sziasztok Mindenki!


Örömmel tudatom már itthonról, hogy júl.10-én este 22.11-kor Zorka bébi kibújt, 3070 grammal, 52 cm-vel, 9-10 apgárral. A szülésről inkább nem írok, csak ha valaki nagyon kíváncsi. Röviden annyi, hogy elfolyt a magzatvíz, de nem tágultam, sőt még méhnyak is volt.Visszatekintve ez és az összes következménye eltörpül a kis Cukorbogyó fényében.Már szombaton hazaengedtek, rengeteg tejcsim van kezdettől fogva, olyannyira, hogy a bébi nemhogy fogyna, de már 3210 g. Aki még előtte van csak azt tudom mondani, hogy minden képzeletet felülmúló érzés!!!!Minden kezdeti nehézséggel együtt!

Majd jelentkezem!

Manó
Manó
 


Juhhhéééé!
De jó, hogy elsoként gratulálhatok! Kedves Manó!
Nagyon örülök, hogy megszületett a kis Zorkád, és minden jót kívánok az új családnak!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok !

Én is gratulálok, Manó!! És milyen jó dolog, hogy ennyi tejcsid van!

Lányok !

Tegnap voltam dokinál, és mindent rendben talált. A babám becsült súlya 550gramm. Ma viszont felmentem egy másik honlapra és ott azt írták, hogy 25 hetesen már 850 grammnak kellen lennie.
Meg tudjátok mondani, hogy nálatok kb 25 hetesen mekkora volt a baba súlya ?
Még azt is mondta, hogy a szülés időpontja nem október 28-a, hanem november 3.

Remélem mindenk jól van, és örül a kicsit hűvősebb időnek.

Puszi: Kati
Király Kati
 


Manó!

Gratulálok és jó egészséget kívánok mindkettõtöknek! Meg sok tejcsit, látom már van, de hogy ezután is legyen!

K.Kati!
Nyugi! Az ikreim tuti nem voltak ennél többek akkor, de sajna itt nem tudom megnézni a régi leleteimet. Ami rémlik, hogy a 28 hetesen voltak olyan 8 száz valamennyik. (az ikreknél a lemaradás a harmadik harmadban van, szóval ott még normál értéken kellett lenniük) Ha kevés lett volna, tuti ráírják az UH leletedre, nyugi!!!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Kedves Manó!!! Gratulálok Nektek Zorka babához! AZért én szívesen olvasnék valami összefoglalót, ha csak rövidet is. És mesélj arról is, hogy milyen a bébi!!! Sok boldogságot és rengeteg tejcsit továbbra is!

Puszi: Dia

Király Kati!

Ne izgulj, az UH-s súlymérések rengeteget csalnak, csak megközelítö értékként szabad venni, nem tényként. Amúgy meg az ilyen neki 800 volt, nekem csak 500 dolgokkal ne törödj sokat, mert csak magadat idegesíted fel, ha tényleg baj lenne, rögtön mondanák!

Puszi és jó gömbölyödést!

Dia
Dia
 


Manó!

Mi is gratulálunk, gyanús volt a hallgatásod. Engem érdekelne a szülésed, ezek szerint nem lehetett könnyű. Kívánok nektek minden szépet és jót.

Kati!

Szerintem se aggódj, az UH annyira nem pontos... Nálam is a doki 1 héttel későbbre írta ki a szülést és én tényleg utána szültem. Don't worry pihenj és aludj sokat.

Puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Kati!

Szerintem ne idegeskedj. A 31. héten nekem a baba 2068g volt, a barátnőmnek meg 1230g. Mindketten egészséges babát szültünk....
Madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok!

Manó, én is kapcsolódom a többi gratulációhoz: sok boldogságot nektek!! A szülésed történetére én is kiváncsi vagyok, persze csak ha te is úgy érzed, hogy szívesen írsz róla.

Cili, szerintem érdemes kimosni mindent, amivel a baba böre közvetlenül érintkezni fog. A cimkéket pedig akkor vágd ki, ha az túl nagy és zavaró helyen van. Most már én is vásárolgatok, és én sem merném leírni, hogy eddig mennyit költöttem. A helyzet az, hogy a két "nagylány" sem került eddig sem kevésbe.

Tegnap voltam megint UH-on. Négy hét alatt több mint 1 kg-ot hízott a baba, már 2500 g! Szerencsére minden a legnagyobb rendben van vele. Nagyon sokat ficánkol Zsófika a pocimban. Hétfön éjjel, amikor a vihar volt, különösen nagy volt hancúr. Ti szoktatok álmodni a kisbabátokról? Én mostanában nagyon intenzíven álmodok róla és egyre többször.

Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Eloszor is Mano gratulalok nektek! Orommel olvastam, hogy tejcsi az van boven! Ezek szerint en vagyok mar a soros!!! Ez olyan jo. Meg ket hetem van a hivatalos idopontig. Ertesites majd jon, hogy kitol, nem tudom, mert sokaknak megy majd az SMS. Majd aki, gyorsabb lesz...

Moni
Moni
 


Sziasztok leendő anyukák !

Ugyan nem írtam még eddig nektek , de hónapok óta olvasgatlak titeket .
Én 35 hetes kismama vagyok , augusztus 26-ra kiírva . Egy hete voltam orvosi vizsgálaton .Mindent rendben találtak , mindössze a napi 15-20 keményedésre kaptam magnéziumot . A problémám az lenne , hogy három napja hajnalonként arra ébredek , iszonyúan görcsöl a hasam . Ahhoz hasonlóan , mint menzesz idején volt . Kb. 1-2 percig tart , ami egy örökkévalóságnak tünik , aztán semmi . Nem tudom , mi ez , mindig attól félek , hogy talán szülni fogok . Szeretném , ha megnyugtatnátok , hogy nem erről van szó . De akkor mi lehet ez ? Nekem egyébként a keményedések is általában fájó görcsökkel járnak . Ez azonban más , sokkal rosszabb . Lehet , hogy hamarabb jön majd a baba ? Ha valakinek lenne ezirányú tapasztalata , kérem , hogy írjon !
Nagyon köszönöm !
További kellemes babavárást !
KKriszta .
KKriszta
 


Szia Kriszta!

Ami azt illeti, tutira megnyugtatni, szerintem csak a dokid tudna, amikor azt mondaná, hogy a méhszájad állapota nem változott.
Az ilyen fájdalmak, no meg ugye az erősebb keményedések akár képesek lehetnek tágítani a méhszájadon. Persze nincs két kismama, aki egyformán reagálna. Éppen ezért lehet, hogy a Te méhszájadat mindez egy kicsit sem érdekli. No de ezt kellene a dokidnak megnézni.
Ami azt illeti én az ilyen esetekben azért is aggódtam, hogy vajon ilyenkor a babának nem lesz-e szűkebb a hely, nem viseli-e meg őt a keményedés. Ezt pediglen a ctg mutatja meg. Biztosan elmesélném mindezt az illetékesnek, és kérném, hogy mindent mondjon el, ami történhet és mindent vizsgáljon meg amit ilyenkor meg lehet.

Kitartás!
Snoopy
snoopy
 


Manó!
Szívböl gratulálok és sok-sok tejcsit kívánok Nektek!
Evey
Evey
 


Sziasztok Lányok!

A szülésem története: 9-én este 9-kor elkezdődtek ismételten 10 perces fájások. Volt már ilyen korábban is sokszor, de hogy miért nem tudom, de éreztem, hogy ez már az lesz. A férjemnek nem mondtam, hiszen tényleg soszor voltak előtte ilyen periódusok, gondoltam megvárom, jó-e a megérzés. Ő lefeküdt10 körül a fájások folytatódtak és1/2 12 körül átmentek 7 percesbe. 1 órán keresztül folytatódtak, volt köztük 1 ami nagyon megtekert, azt hittem akkor elfolyik a magzatvíz, de nem. 1/2 1-kor mintha elvágták volna, elmúlt minden. Gondolhatjátok milyen csalódott voltam. Aztán teljesen rendszertelenül 20-15-10 perces fájások voltak,csaakhogy biztos ne tudjak elaludni. Aztán 1/2 3-kor mintha bepisiltem volna. De már nem akartam elhinni, hogy esetleg magzatvíz. Járkáltam egy sort, leültem, aztán hátradőltem és ezzel el is indult amúgy rendesen a víz. Keltettem a férjem, és szépen nyugiban elindultunk és behaladtunk a kórházba. Ahol is megállapították, hogy valóban folyik a víz, de tágulásnak, még nyoma sincs, teljesen zárt a méhszáj és még jó vastag méhnyak is van. Vártunk. Aztán tovább vártunk és még vártunk.Semmi. Fájdogált, de nem vészesen. Ezt tettük 12-ig, mármint déli 12-ig. Már elég fáradt voltam és kicsit uncsi is volt, de aludni nem tudtam, pedig így visszatekintve negyon jó lett volna. Aztán 12-kor a doki mondta, hogy tovább már nem várhatunk, mert a magzatvíz elfolyásával és az iső múlásával a fertőzésveszély egyre nő. Ekkor a zárt méhszájon át felhelyezek egy méhkatétert, ami nem más, mint egy kis lufi, amibe vizet pumpálnak és ez ránehezedik a méhnyakra, majd a méhszájra és ösztönzi a tágulást. Hát ha azt mondom kellemetlen volt az akció, akkor az olyan, mintha a 40 fokos hőségre azt mondanám, melegecske.Túl voltunk rajta. Meg se nyikkantam, de csorgott a könnyem. Szóval Zorka bébi kapott egy lufit társaságnak. Kíváncsi lettem volna a reakcióra. Nem telt bele 1/2 órába és hatni kezdett a kis ajándék. 2 perces fájások, 70-80 erősségűek ( aki még nem volt CTG-n annak mondom, hogy 80-90-nel szülni szoktak) kb. 40 másodperc hosszan, egyenletesen. Eleinte nagyon örültünk.Aztán most ugrok egy nagyobbat az időben, szerintem át tudjátok majd érezni így is. Este 7 óra, azaz eltelt így 2 perces fájásokkal 6 és 1/2 óra. Ekkor már könyörögtem, hogy valami úton módón csillapítsuk ezt a fájdalmat. EDA-t nem kaptam, csak szurit a popsimba. Hát nem mondhatnám, hogy nagyon hatásos volt. De eddigre a lufi már a hüvelybe volt, 2 ujjnyi méhszáj. De hol volt az még az elsimulástól... Nagyjából itt filmszakadás állt be, tűrtem, de már néha elvesztettem a fonalat, csak foszlány emlékeim vannak és az iszonyú kín. A férem végig velem volt, nagyon sokat segített, nélküle nem is ment volna. Aztán, hogy folytassam a story-t, 1/2 9 körül kaptam még egy szurit és oxitocint, a doki azt mondta, még aznap meg lesz a baba, de kb. még 3 óra. 3 óra..., nem tudjátok elképzelni, hogy mennyinek tűnt, ahogy kimondta. De hál' Istennek az oxitocin jól hatott.


Most megyek, aztán majd folytatom, mert ébredezik a kis Tündérbogyó!

Manó
Manó
 


Sziasztok,

Mano, en is gratulalok! Varom a folytatast, kivancsi vagyok. Sok oromot a pici lanyhoz!

Andrea, koszi a valaszt. Mar csak ot het, nem semmi, ugye? Te hany kg-nal jarsz? En most olyan 8+ nal. Ja, a Zsofi nagyon szep nev!
David baby is nagyon sokat ficankol, szinte abba sem hagyja, gondolom, almaban is mozgolodik. Nekem amugy csak elmosodott almaim vannak rola, nem nagyon emlekszem.

Kriszta, en nem ertek ezekhez a dolgokhoz tulzottan, de nekem egy kicsit aggasztonak tunnek a tunetek, a legjobb tenyleg az lenne, ha legalabb felhivnad a dokid, majd o megmondja, mit kellene tenned. En amugy aug 24-re vagyok kiirva.

Cili2
Cili2
 


Manó!
Várjuk a folyatást, nem semmi amin átmentél, de gondolom a Tündérbogyólány kárpótol mindenért!
Miért nem kaptál EDA-t? Remélem tejcsi sok van! Gyere majd át az elsö napok, hetek topicba is!
Ki a következö a szülésben lányok? Hogyan bírjátok a nagy melegeket?
Puszi, Evey
Evey
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Cili2 , akkor mi egyidőben fogunk szülni . Legalábbis úgy néz ki . Tegnap elmaradt a görcsölés , aminek rettentően örültem . Így is épp elég fájdalmasak ezek a keményedések néha . Az orvosom egyébként minden alkalommal csinál ctg-t , az mindig rendeben is van . De ha folytatódnak a görcsök , akkor megfogadom a tanácsotokat , és hamarabb megyek vissza .
Cili , neked semmi ilyen panaszod nincs ? Azért kérdezem , mert egyidősek vagyunk . Nem keményedik a hasad ? Az én pocim már hetek óta keményedik , sokszor fájdalmasan . De ezek ellenére mindig zárt méhszájat állapít meg az orvos .

Remélem , nyugodt éjszakám lesz .
Nektek is jó éjt !

KKriszta.
KKriszta
 


Kriszta, ugy fel ido ota nekem is kemenyedik a hasam, de fajdalom nelkul es csak a 30. heten kezdett a napi kb 7-10 db osszehuzodas miatt aggodni az uj dokim, ugyhogy azota napi 1 magnezium tablettat szedek, ez kb felere csokkentette a szamukat. De szerintem lassan abba is hagyom, mert a kemenyedes vegul is felkeszules a szulesre. Emellett semmi panaszom nincs, bebi egyfolytaban edesen mozog, de ezenkivul, meg a hasam mereten kivul eszre sem vennem, hogy terhes vagyok. (KOrabban rovid ideig ereztem enyhe gyomoregest es legszomjat, de mar ez sincs.)
Amugy Andrea is valamikor ugyanekkorra van kiirva, talan pont aug 26-ra. Szia,
Cili2
Cili2
 


Cili, Kriszta! Én aug. 28-ra vagyok kiírva. Néhány nap választ csak el minket, de a bébik úgyis akkor jönnek, amikor ök akarnak. Nekem is gyakoriak a keményedések, és néha ezek fájdalmasak is. Az én orvosom erre csak azt mondja, hogy a méh felkészül a szülésre, és ez ilyenkor már teljesen normális.
Egyébként szuperul érzem magam, nagyon aktív vagyok. Tegnap átválogattam a lányok babaruháit, és közben nosztalgiáztam. Nagy élmény volt, nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok ruhájuk ilyen jó állapotban megmarad. Gyakorlatilag csak kombidresszeket kell vennem újonnan, mert rugi és hálózsák rengeteg van.
Cili, én +9kg-nál tartok, talán most már nem fogok többet hízni 1-2 kg-nál (legalábbis az elözö terhességeimnél így volt).
Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Én szeptember 7-én fogok szülni, ha minden igaz. Keményedéseim idõnként vannak, de egyébként én is nagyon jól bírom, csak ne lenne ilyen meleg!

cory
cory
 


Sziasztok!

Mar regota olvasgatlak titeket es most szeretnek en is bejelentkezni. Igazabol eddig azert nem irtam, mert az USA-ban elek es az idoeltolodas miatt nem tudok aktivan resztvenni a tarsalgasban. Most viszont lenne egy kerdesem. Milyen erzes a has kemenyedese?
Kulonben az elso babankat varjuk es a 28. het vege fele jarok. Oktober 8-ra vagyok kiirva.
Elore is koszi a valaszokat: Gandi
Gandi
 


Sziasztok!

Cory, éppen ajánlani akartam, hogy látogass ide, itt mindig jó társaság jött össze, és nagyon fogynakKép

Keményedés. Kokemény lesz a hasad, furcsa alakban, attól függoen, hogy éppen milyen a méhed. És tartozik hozzá egy érzés is, amit nem tudok leírni. Furcsa, nem fáj, de érzed. Na sokat segítettem, mi?

36.hét után már nem nagyon ajálják a magnéziumot. Én is akkortájt hagytam abba. 39. hétre született Csongi.

Manó, nem semmi már a történeted eleje sem, várjuk a folytatást! Pihenj sokat!

Babavárók, jó idot nektek!

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok !

Nálam kezd minden visszaállni , tegnap hajnalban sem görcsölt a pocim , aminek nagyon örülök .
Andrea , de jó , plusz 9kg ! Én 57-ről indultam , és két hete 73kg voltam . De nekem még senki nem mondta , hogy sok ez a 16kg . Az orvosomtól pedig csak azt hallom , hogy nagyon jó . Igaz , 174 cm magas vagyok , és valóban nem tünik olyan vészesnek . De hogyan fogom leadni ?! Még nem tudom .

Gandi . Nekem a pocim a 28. héten már javában keményedett . Valóban furán néznek ki ezek a keményedések , és elég nagy területen dudorodnak . Nekem inkább olyan kissé feszítő , bizsergető érzés . Néha pedig görcsöl közben a méhem is , mint korábban menszinél . Olyankor picur mindig csöndben van , lehet , hogy nem tetszik neki a dolog .

Nekem is már csak a jövő héten kell szednem a magnéziumot , utána leállhatok . De nálam nem csökkent felére a keményedések száma , mindig csodálkozom , amikor erről írtok .

Jó éjt mindenkinek !
KKriszta .
KKriszta
 


Sziasztok!

Először is szeretném elmondani, hogy annak ellenére, hogy nagyon kemény volt a szülés, már éjszaka teljesen elvarázsolt a kis bestia, és bármennire fáradt voltam, nem tudtam aludni csak Őt nézni.

Szóval oxitocin. 9 után valamivel megkaptam az oxitocint, EDA-t nem tudom miért nem, talán úgy látták már kibírom annélkül, bár én nem így éreztem és szülniviszont tényleg könnyebb nélküle, ha érzed, hogy mikor kell nyomni. Az oxitocn 20 perc múlva hatni kezdett, de úgy gondolták lassabb lesz az előre haladás, úgyhogy a doki és a szlésznő kiment TV-t nézni a férjem meg cigizni, szegény. Mire visszért 10 perc múlva senki nem volt a vajúdóba és a szülőszobába sürgött mindenki, képzelhetitek, hogy megijedt. Lényeg a lényeg közölték vele, hogy eltűnt a méhszáj és mindjárt szülünk. Nekem csak az járt a fejemben, amennyire emlékszem, hogy megígértem a lurkónak, hogy a rá vonatkozó rész, azaza kitolási szakasz rövid és lehetőségekhez mérten fájdalommentes lesz Neki, de ott, akkor nem tudtam honnan lesz hozzá erőm, és bántott, hogy az első ígéretemet esetleg nem tudom megtartani. Szóval 10 előtt pár percel elértünk a finish-hez. Első tolással bekerült a szülőcsatornába Zorka bébi, másodikkal kinn volt a feje, harmadikkal kinn volt az egész bébi.A doki szerint úgy toltam, mint aki többedszer szült. Nem is sírt, csak nyöszörgött kicsit, de a hasamon teljesen megnyugodott. Talán ezek az anyai ösztönök első megnyilvánulásai, hogy az ember a gyerekéért a semmiből bődületes energiákat szabadít még fel, hogy Ő ne szenvedjen.

Csodálatos dolog egy ilyen kis lurkó.

Érte bármikor végigcsinálnám újra, de még egyet nem vállalnék.

Azóta is Tündérbogyó, de Róla majd legközelebb!

U.i.: A párotok rengeteget segíthet, ha hajlandó, engedjétek, hogy ottlegyen, később híre sincs semmi visszás érzének Benne, és egy életre szóló élmény Neki is! Ne fosszátok meg se Őt, se magatokat a segítségétől!

Manó
Manó
 


Manó!

Csak annyit, hogy tisztellek, azért, amit végigcsináltál. Nekem 5 óra 2 perces fájásokkal kemény volt így át tudom érezni a te több órádat.

A többi kismama remélem nem riad meg, nem minden szülés ilyen. Kép

puszi:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!
Örülök, hogy megélénkült itt is a forgalom. Cory, Gandi üdvözlet nektek, gyertek ti is minél gyakrabban!
Kriszta! Én most nagyon tudatosan figyeltem arra, hogy a lehetö legkevesebbet hízzak, és leginkább azért mert volt már összehasonlítási alapom. Az elsö terhességemkor 11kg-ot szedtem fel és az 1-2 hónap alatt el is tünt rólam a szülés után. A második kislányommal már én is 16 kg-ot híztam, és egyrészt nehezebben bírtam a végén, másrészt egy évig is eltartott, amig az eredeti súlyomat elértem. Félre ne érts, nem megijeszteni akarlak, mindannyian mások vagyunk, és van aki sokkal könnyebben szabadul meg a felszedett kilóktól, de én idén már 32 éves leszek és muszáj erre odafigyelnem (kíméletlen vagyok magammal szemben Kép).
Manó, teljesen egyetértek veled, amikor írod, hogy a kitolásra, a hosszú vajúdás és fáradtság ellenére is, rettentöen nagy energiát képes az ember összpontosítani. Én is mind a kétszer úgy éreztem, hogy nagyon erös vagyok, és a CÉL érdekében bármire képes!!! Remélem, hogy ez most is így lesz majd.

Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Hogy lehet kibírni ezt a meleget? Nagyon szenvedek, pedig a lábam nem vizesedik, nem híztam sokat, de állandóan mindenemrõl folyik a víz! Utálom!

cory
cory
 


Manó gratulálok. Tényleg megszenvedted rendesen. Ha lesz egy kis idom akkor Én is leírom, hogy Mi hogyan szültünk/születtünk.

Anita
Sunbird
 


Szia Cory!

Én tavaly aug-ban szültem, az se volt egy mindennapian meleg nyár! Hát naponta vagy 5x zuhanyoztam, és éjszakára a sarkig nyitott ablak alá feküdtemKép

Üdv: Pele
Pele
 


Sziasztok!

Pele: én is ezt csinálom, de sajnos már sikerült néhányszor lefejelnem az ablakot Kép)

cory
cory
 


Szia KKriszta!

Azért ne ess nagyon kétségbe a 17 kg hízástól. Én mindkét gyerekemmel ennyit híztam a terhesség alatt. Most a kisfiam 6 hónapos lesz, és annyi vagyok mint a terhességek előtt 54-55 kg. Nálam a szoptatás bejött mint fogyókúra. Kép

Ancsa
anyanyanya
 


Sziasztok, en is orulok a megelenkult forgalomnak udvozlom az ujakat. Gyertek gyakran!
Mano, ugyi vagy nagyon, koszi a tortenetet es garatulalok Tunderbogyohoz. Sunbird, a tiedet is varom!

A kemenyedesek felere csokkeneset csak le kellett ide irnom, aztan rogton felment napi 14-re. Hetfon voltam kontrollon, meg mindenfele vizsgalaton, CTG-n, stb. A helyettes doki leallitotta a magneziumot, hogy most mar nam art, hanem hasznal a kemenyedes. Nem akart megvizsgalni, de kertem, hogy megis, mivel meg mindig hetente ingazunk Becs-Bp kozott dokim ellenjavallata ellenere, sot jovo hetvegen 8 orat autozunk Olaszorszagba + vissza, szoval biztos akartam lenni legalabb abban, hogy a mehszaj zarva. Hat zarva es bebi feje nalunk is beilleszkedett mar. Viszont a doki szerint ez azt jelenti, hogy a 40. het elott meg fog szuletni. En ezt nem igy tudtam, azt hittem, igy a 36. heten ennek igy is kell lennie. Az UH szerint 2541 g, es a biometriai adatok szerint 1 hettel nagyobb a baba a koranal. Hat szoval lehet, hogy hamarabb szulunk? Ma pedig jol megijedtem, mert egyszer csak ugy ereztem, elont vmi. Hig, vizszeru dolog, nem olyan sok, de azert tobb, mint amit eddig a fehernemumon lattam, azota meg csopogott egy kicsit, aztan vege. Tisztara begyulladtam, HONNAN LEHET TUDNI, HOGY EZ NEM A MAGZATVIZ-E?
A meleg engem szerencsere nem bant, mindig nyarimado voltam, bar at tudom erezni a nehezsegeket.
Andrea, igy 8.5 kg utan (most vagyok 57.5) en is remelem, hogy az elkovetkezo 4 hetben kb 1 kg-t hizom csak. Igaz, hogy a babuci mindennel fontosabb, de ha mar igy is nagyobb, mint a hivatalos, akkor nem kell kulon hizlalni (meg engem se, igaz, eddig sem koplaltam). Viszont az jo hir, hogy az elso babanal nalad 1-2 honap utan lement a plusz es Ancsanal is hasonloan tortent. Nekem is ez a tervem ):

Sziasztok, puszi mindenkinek es lehetoleg kellemes babavaro korulmenyeket!

Cili2
Cili2
 


Sziasztok !

Hízás : fogalmam nincs , hogyan szedhettem fel ennyit , csak arra emlékszem , hogy az elején mindig attól féltem , a baba nem kap elég vitamint stb ...Inkább ettem még egy kis ezt is azt is . Vitaminügyileg is csak akkor nyugodt a lelkiismeretem , ha szedem a Maternát . Valószínüleg túl aggódós vagyok . Egyébként világéletemben nem mentem még 60 kg fölé . Mindig 50-55 kg voltam . Most azért parázok egy kicsit . Szegény párom is el van halva - nem mondja , de látom rajta .
Megfogadtam , hogy a második babánál majd odafigyelek . Amúgy nem visel meg a plussz , én is aktív vagyok , egész jól bírom a dolgokat . Sőt , még egész hajlékony is vagyok .
Andrea , azért remélem , nem tart majd egy évig a dolog fogyási oldala , mint nálad !Hajjaj ....
Cili2 : ilyenkor már be kell , hogy legyen a pici feje illeszkedve ? Ezt én nem tudtam . Csütörtökön megyek orvoshoz , kíváncsi leszek , nálunk mi a helyzet . Egyébként nagyon lent lehet Picur , mert néha nem bírok menni , annyira ráül a hólyagomra . Legalábbis gondolom , hogy oda . Máskor meg olyan erősen beleüt , hogy össze kell szorítanom a fogaimat . Cili , nálad a 36. héten még csináltak ultrahangot ? Azt mondta a dokim , hogy már nem fog , csak ha valami baj van . Meg hogy állítólag már nem lehet olyan jól látni ebben a korban UH-n a babát . Ez most nem így van ? Amúgy mi volt az a vízszerü dolog ? Ettől én is félek egy kicsit , nehogy meglepetésszerüen elinduljon a baba . Még korai lenne .

Jó éjt mindenkinek !

KKriszta .
KKriszta
 


Sziasztok!

Én ugyan csak 4 kg-t híztam eddig (33. hét), de már úgy érzem magam, mint egy partra vetett bálna! Nagy vagyok, és rettenetesen lassú! Kép

cory
cory
 


Miért hány kg vagy Cory?

k.k
k.k
 


Cory !

Tényleg , hány kilo vagy ? Bocs a kérdés miatt . Én nem érzem nagynak magam . A pocim sem igazán nagy , tegnap mértem , 97 cm . Simán föl tudok ülni az ágyból is hanyatt fekvésből . Vagy lehajolva is elérem a bokáimat . Szóval ez a 16kg nem akadályoz a mozgásban , egyedül séta alkalmával van egy olyan érzésem , hogy úgy nézhetek ki , mint a keljfeljancsi . A párom is mondta , hogy kifelé állnak a térdeim , meg hogy csámpás lettem . Hát jól esett szembesülni ezzel !
Lassúnak sem érzem magam , komolyan olyan sürgő-forgó vagyok a háztartásban .Na azért nem úgy , mint terhesség előtt !
Amit viszont utálok magamon , az a vizesedés . Tiszta ragya a lábam , még a vádlim is . Nagyon csúnya . Valószínüleg sok a víz bennem . Ti hogy álltok ezzel ?

Nekem nem okoz gondot a sok kiló , csak hát mi lesz vajon a fogyással .

KKriszta.
KKriszta
 


Sziasztok!

Nagyon sok kiló vagyok (háromjegyû). A derekam már a terhesség elõtt is 90 volt.
A vizesedés szerencsére kimaradt eddig az életembõl, bár a doki félt tõle a súlyom miatt.

cory
cory
 


Szia , Cory !

De legalább nem vizesedsz . Komolyan szörnyü . Csak hosszú nadrágokban járkálok a párom előtt , olyan csúnyának tartom a lábaimat . Ja , és igaz , hogy guggolni nem tudok sokáig , mert nehéznek érzem őket egy idő után . Viszont olvastam , hogy mindegy mennyit iszom , ez nincs hatással a vízháztartásra . Hát ez van .

Amúgy a tornát ezekben a hónapokban kihagytam az életemből , kezdek rájönni , hogy nem így kellett volna . Naponta egyszer-kétszer kiviszem a kutyát sétálni , végigporszívózom a lakást , aztán fölsúrolom , és ennyi az összes mozgásom .

Te miért érzed magad lassúnak és nagynak ?A kilók miatt ?

KKriszta .
KKriszta
 


SZiasztok!

KKriszta: nem a kilók miatt, hanem hogy megváltozott a testem. És érzem, hogy nem tudok már úgy szaladni, rohangálni, mint korábban. De ez nálam egyszerûen a melegtõl is lehet. Én 25 fok felett már nem tudok élni. Szóval valószínûleg ugyanez volt tavaly nyáron is, csak akkor nagy még nem voltam (ennyire) Kép
Egyébként imádok terhes lenni!!

cory
cory
 


Cory !

Engem a meleg szerencsére nem visel meg , amúgy is imádom a hőséget .De hazudnék , ha azt mondanám , hogy hej de jól esik . Azért az nem igaz . De nincs vele gondom .

Ja , eszembe jutott , hogy mostanában nem kapok az orromon levegőt , ha lefekszem aludni . Vagyis csak nagyon nehezen . Mindig bedugul . Ez szerintetek micsoda ? Nagyon kellemetlen . Ha állok stb... akkor nem . Csak pont alváskor .

Na megyek kiviszem a kutyát , aztán lefekszem aludni .
Sziasztok !

KKriszta .
KKriszta
 


Sziasztok!

Cili gondolom hamarosan okosabbak leszünk, de tény, amit írtál, az engem bizony a magzatvízre emlékeztetett!
Az utolsó hetekben levõ UH-nak az a lényege, hogy ilyenkor meg lehet nézni egyrészt, hogy rendesen beilleszkedett-e a baba feje, másrészt, hogy pl. nincs-e a köldökzsínór a nyaka köré tekeredve. A dokik tuti ennél részletesebb indokokat is tudnak, a lényeg, hogy az ilyen UH lényege, hogy a szüléshez nyújtson infókat (mehet-e normál, kell-e valamire vigyázni)
Cory a vizesedéssel azért legyél résen, nem szükségszerûen gond, de ha társul hozzá más is, akkor jelezhet problémát.
Gondolom az, hogy ki hogy bírja a végén nem csak az aktuális gyarapodástól, hanem a kiindulási értéktõl is függ, és ez magyarázza, hogy Kriszta mért bírja jobban . (én anno az ikrekkel bõven a plusz 10 kg felett lazán jöttem mentem, még a szülés napján is)
Lányok, lassan kezdhetünk izgulni értetek, kezd ez a topic megint egy izgalmas topic lenni! Szorítok mindannyiotokért, hogy sima könnyû szülésetek legyen!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


KKriszta,

klassz az a 97 cm! Nekem már most 106, pedig hol van még szeptember. Gratula + irigykedés.
Pocok
 


Sziasztok !

Lányok tudtok segíteni ?
Valamit nagyon rosszul csináltam . Kókuszmatracot kaptunk a kiságyba , ki akartam fertőtleníteni . Van rajta egy huzat ( rá van varrva ) . Ezzel együtt három napja kimostam a kádban jó kis fertőtlenítős vízben , a párom pedig kitette száradni a napra . Nem fért be a centrifugába .
Most az egész csúnya sötétbarna csíkos lett , de ami még rosszabb : csak úgy büzlik .

Valaki tisztított már kókuszmatracot ? Nem tudom mit tegyek ezek után vele ?! Vagy speciálisan lehet csak tisztíttatni ? Azt olvastam , hogy huzattal együtt átmosható .

KKriszta .
KKriszta
 


KKriszta!

Csak tiszta vízzel vagy semleges mosószerrel kellett volna átmosni. Hívd fel a gyártót, hátha neki van valami ötlete...

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok, tegnap vegulis meggyoztem magam arrol, hogy az nem a magzatviz volt, mert tovabb nem folytatodott es vegulis nem volt olyan sok. Felhivtam a dokimat is, aki szerint: ha az volt, akkor azt nemsokara kovetik majd a rendszeres osszehuzodasok, fajasok. Vagy lehetett esetleg vizelet (de biztos vagyok benne, hogy nem az volt), vagy pedig folyas. Ugyhogy nem mentem be a korhazba (es most ujra elkezdtem aggodni). De pl. ez az ember almaban is elofordulhat, es mivel nem annyira sok, eszre sem veszi.
Kriszta, nem ugy ertettem, hogy be kell mar illeszkednie, hanem, hogy en nem tudtam, hogy ha az ember a 40. hetig nem akar szulni, akkor meg nem kellene. Viszont a telefonban a dokim is detto ugyanazt mondta errol, mint a helyettes: valoszinuleg 2-3 het mulva szulok (a 4 het 2 nap hatralevo ido helyett). UH-t szerintem nyugodtan csinalnak meg a vegen is, mivel nem art, es ahogy Ildi irta, mindenfele infot megtudnak belole.
Ildi, kedvenc Emesenk csinalta az UH-t, szokott kedvessegevel (SoteI), es pl koldokzsinorrol szo (iras)sem esett. Mikor rakerdeztem, hogy meg mindig fiu-e, rammordult, hogy mit tudja o.
Kriszta, a kokuszmatrac kezeleserol azt olvastam, hogy zuhannyal kell attisztitani, huzatostol (talan nem kell aztatni, stb). De hatha ervenyes ra a garancia.
Szerencsere nekem nincs gondom a vizesedessel, de azt olvastam, hogy soszegeny, esetleg csak gyumi-zoldseg dieta es sok VIZ ajanlott!
Viszont az en hasam sem tul nagy, igazabol nehez elkepzelni, hogy hogy fer bele egy mar majdnem "kesz" kis bebi.

Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Hello,
A vizesedés, szerencsére, engem is elkerült (eddig), és a meleg sem zavar különösebben. Viszont a gyomorégéssel még mindig küszködök Kép.
Cili, 1-2 hete én is tapasztalom, hogy reggelenként (kizárólag) néhány csepp fehér színü híg "folyadék" távozik belölem. Nem tudom, pontosan mi ez, de biztos nem magzatvíz.
Sajnállak az UH-s élményeid miatt. A Margitban szuper kedves az UH-os. Legutóbb pl. a lányaimmal mentem hozzá, és külön nekik elmagyarázta, hogy éppen a kistesó melyik részét látják.

Kriszta, azért ne légy elkeseredve a súlyod miatt! Az az egy év nem azt jelenti, hogy addig +10 kg-val több az ember! A szülés utáni 1-2 hónapban a nagyja lemegy, csak az utolsó 4-5 kg megy nehezen (legalábbis nálam így volt). Egyébként "alapban" én is 57kg vagyok és 170 cm.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Cili, Emese doktornéni ezek szerint még mindig olyan mint 95-ben volt. Van most egy ismerõsöm aki szintén a Sote I-re jár, és neki is volt találkozása vele, tök hasonló véleménnyel (aztán most legutóbb kifogta a Sipos Zsuzsát (talán Radványiné vagy ilyesmi), aki nekem is megmondta anno az ikreket, és vele is õ volt kedves és õ jelezte , hogy lányuk lesz). Nekem az volt meglepõ,mikor valaki direkt õt javasolta másoknak, ezek szerint van azért akinek pozitív vele a tapasztalata, hát fura.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Nemreg kerdeztetek, ki van most a finisben. Hat en! A hivatalosan kiirt idopontom aug.4. En aug.2.-t szamoltam. De vegulis mar barmelyik percben johet. Tegnap is, ma is gyanusan nagy volt odabenn a csend. Semmi mehkemenyedes, pontosabban alig erezni, puha a pocim szinte mindig. Tegnap voltam szivhangon, minden oke, most nem aludt. Mondtam a dokimnak, hogy en mar ugy jonnek szulni, csak az a baj nem csak rajtam mulik. Azzal valltunk el, hogy varja a hivasom! Ha meg nem, akkor jovo kedden var szivhagra.
En 12kg-ot htam, az elsovel is, es nagyon hamar lement rolam. Bar a Martinnal az utolso honapban mar lement 2kg, a szulessel 7, igy csak 3 maradt rajtam. Az is viszonylag hamar lement, masfel honap utan mar belefertem a szuk farmeromba, ugy, hogy nem tudtam szoptatni, de a testem meg nem volt a regi. Ahhoz, hogy az legyen, nekem is kb. egy ev kellett. Amugy 52-54 kg a normal sulyom 165 cm-hez.
Moni
Moni
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: