Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Zsóka!

Mí hír? Minden rendben ment, megvan már a pici?
Remélem, hamarosan jelentkezel csupa jó hírrel és friss élménybeszámolóval.
Azért ne siesd el! :-)))

Mónika
adgj
 


Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon buta kérdés, de mi van, ha az ember csak elmegy a terhesrendelésre, de nem választ orvost? Hogyan látják el? Ha apás szülést, epidurált szeretne, azt az ügyeletes orvos is tudomásul veszi és rendesen ellátja?
Ahogy itt olvastam a sokezreket, teljesen lelombozódtam, mert nekünk egyáltalán nincs és nem is lesz pénzünk hálapénzre, örülünk, ha az alapvető dolgokat a babának be tudjuk szerezni majd az érkezése előtt. Viszont nagyon nem örülnék neki, ha ilyen esetben - ha az ember se közben, se utána nem tud "adakozni" -, durván bánnának velem, hogy máskor ne az ő üzletüket rontsam.
Szóval mit tudtok mondani, mire számítsak?

potser
potser
 


Kedves Soma!

Az első szülésnél tényleg fontos jó dokit, és jó kórházat választani! Én most már a másodikat várom (most derült ki), én azt hiszem a MÁV-ot fogom választani, bár dokim még nincs.

A 15 % nem olyan sok, szerintem ha vigyázol magadra biztosan meg lehet előzni a kialakulását!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

 
 

Potser!

Én ugyan 7 éve szültem először, de akkor senkinek semmit nem adtam, bár volt választott dokim, végül is neki se. A terhesség során nem tudtam volna redszeresen, a szülésnél meg végül szabin volt. Ő meghagyott 3 nevet, végül is azok foglalkoztak velem, de őket se láttam előtte. Végül akinél megszületett a fiam, neki egy üveg tokaji bort adtam a 6 hetes kontrollkor (mivel a dokim akkor is szabin volt, újra ehhez a másikhoz mentem). És ennyi, ezzel együtt normális szülésem volt szerintem.
ILdi
Pethes ILdikó
 


Kedves Potser !

Fiammal amikor terhes lettem, akkor sógornőm ajánlotta az Ő orvosát, el is vitt hozzá, Ő lett a fogadott orvosom, de nem érzem hogy többet kaptam volna Tőle, mint aki az ügyeletes orvosnál szül. 7 évvel ezelőtt 10.ooo Ft-ot adtam Neki. Szülésznőnek 3.ooo Ft.-ot, csecsemősöknek pedig ajándék csomagot. Aztán terhes lettem a lányommal is, újra az orvosomhoz fordultam, nem akartam már változtatni. Terhességem alatt végig hozzá jártam, havonta adtam Neki 1.ooo Ft-ot, vagy 2.ooo Ft-ot. Ez 5 évvel ezelőtt volt. Aztán a szülésemre már nem tudott bejönni, mivel éppen szabin volt. Átadott egy másik orvosnak, akit szülésemkor ismertem csak meg, de első látásra nagyon szimpatikus volt és borzasztóan elégedett voltam Vele, annyira hogy hozzá szerettem volna kontrollra is menni, meg a továbbiakban nőgyógyászati gondjaimmal is hozzá szerettem volna fordulni, de azt mondta, hogy nem szeretne elvenni az én fogadott orvosomtól, ne haragudjak, de ilyet nem csinálnak egymással az orvosok, megértettem Őt és nem is haragudtam Rá, de a mai napig is nagyon örülök, hogy Ő jött be a szülésemre. Nagyon aranyos, lelkiismeretes.
Harmadik szülemkor újra felkerestem az orvosomat, de aztán kiderült, hogy már nem lehet Őt felfogadni, próbáltam másik orvost keresni, de állítólag már túl későn mentem ( 33 hét ) ekkor döntöttem úgy, hogy akkor szülők az ügyeletesnél, nem mondom, hogy nagyon elégedett voltam, de végül is negatív dolgokat sem tapasztaltam. Egyáltalán nem éreztették velem, hogy nekem nincs orvosom, kedvesen beszélgetett velem az ügyeletes orvos, mindent elmagyarázott hogy mi miért történik, sőt még meg is látogatott a szobámba szülés után, rohangált nekem, hogy babás szobába kerülhessem, pedig egy fillért sem adtam Neki. Sajnos anyagilag nem álltunk túl jól, bár anyósomtól kaptam 15.ooo Ft.-ot,de aztán ahogy megláttam az orvost, úgy gondoltam, inkább a gyerekeimre költöm, persze rettentő lelkiismeretem volt, hiszen nekem ciki ez az egész, mert mi anyukák már kötelezőnek érezzük a hálapénz adását. De úgy éreztem, hogy az orvosnak nem hiányzik annyira az a pénz, mint nekünk. Így hát nem adtam Neki semmit se. A nővérek, csecsemősök is nagyon kedvesek voltak, a szülésznő is, sőt Vele rettentően elégedett is voltam, úgyhogy attól hogy nem volt választott orvosom, mindenki kedves volt velem és nem éreztették, hogy nincs orvosom.
Különben valahol az Ő érdekük is kedvesnek lenni Veled, mert hiába nem választottad Őt, attól még reménykedhet valamiben, és arra csak akkor számíthat, ha elégedettséggel töltött el Téged az ellátás.
Én is mindig csillagászati összegekről hallottam, aztán szülés után, amikor beszéltük egymás között az anyukákkal, hogy ki mennyit ad, meglepődtem, hogy 10.ooo - 15.ooo Ft. összegekről beszéltek.
( Tétényi úti kórház )

Ha ezeket az összegeket nézem, akkor anno 7 évvel ezelőtt az orvosnak a tenyerén kellett volna hordoznia 10.ooo Ft-ért, közben felém se nézett egyszer sem, csak varratszedéskor jelent meg.

Remélem tudtam Neked segíteni.

Szia Szilvy
Szilvy
 


Szia Quizas!
Örülök, hogy segíthettem. Szerintem azért maradj meg az Istvánnál, mert nagyon jó kórház. Ha gondolod szívesen segítek orvost választani.

Szióka
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Hello Krisztina,

Igaz a másik topicban , de olvastam a nagy hírt és nagyon gratulálok én is, nekem is annyira izgalmas volt , és mindenkinek el akartam mondani. Szóval a legszuperebb dolog az életben.
A MÁV-ban van egy jó doki, dr Herczeg Szabolcs és már itt is olvastam, hogy dícsérték. Próbáld ki, attól még nem kell őt választanod, ha mégsem szimpi, de nekem nagyon az volt.
szia,
Soma
soma
 


Mar bocsanat, de mindenki pest megyei? Peldaul szült-e valaki Debrecenben? Jo es rossz tapasztalatok is nagyon erdekelnek.
Kaboca
 


Szia, Soma!

Köszi a gratulációt! Én is olvastam itt valahol a Herczeg dokiról, és ki is szeretném próbálni, eddig csak jót hallottam róla. Még van egy jelöltem a MÁV kórházból, a Banczik doki, róla is sok jót hallottam, lehet, hogy őt is megnézem majd, ha visszajöttem a nyaralásból (csütörtökön megyek két hétre a családdal). Remélem, azalatt nem történik semmi rossz!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Kanga!

Ami a Szt. Istvánt illeti, csak az orvos miatt mondtam, mert tudtam, hogy Gasztonyi ott dolgozik. Én is jókat olvastam-hallottam róla, csak elég távol van, a gondozásra egyébként is máshova hívott volna az orvos.
Megközelíthetőség miatt a SOTE-val kacérkodom, az csak egy átszállás.
Most a héten megyek terepet fölmérni, aztán ha mégsem tetszik, megnézem a Szt. Istvánt, és Hozzád fordulok tanácsért, hogy kihez menjek, mert igazából nagyon is számít a pénz is, mint Potsernél. Persze kinél nem?
Az eddigi infókat is nagyon köszönöm.

Quizas
quizas
 


Sziasztok!

Krisztina:
Gratulalok en is a Nagy Hirhez es az uj baba jovetelehez es minden jot kivanok nektek. Olvastam, hogy voltal a Stahly utcaban a Racznal es kicsit meglepodtem, hogy masokank milyen sokszor emlegeti a penzugyi dolgokat - nekem meg mindig nem vag ylegalabbis csak felve, olyan mintha szegyellene ... (kozben kiderult, hogy a legjobb baratnom es kozte romantikus szalak szovodtek :-))) de sajna mar elszakadtak ...)
Itt a kolleganom baratnoje nemregen harmadik gyermeket szulte a MAV-ban (en egyebkent kedvelem a MAV-ot, kisgyerekkkent oda hordott orvoshoz anyukam, en meg a lanyomat hordom oda szemeszetre, miegymasra) es a majdnem 5 kilos babaval (hozza kell tegyem harmadik gyerek es az elozoek is igen nagy sulyuak voltak, meg maga az anyuka sem vekony testalkatu) vagy 12 oran at hagytak szenvedni, semmifele gyogyszert vagy meh-osszehuzot nem adtak neki, majd miutan nagy nehezen megszuletett a gyermek elvittek es ket napig nem is lathatta! Es a ket nap alatt nem is szoptathatta a gyermeket, pedig alapvetoen nem volt a babaval es a mamaval sem semmi gond! Es allitolag a lefejt tejet sem gyujtik ossze, hanem mestersegesen taplaljak a babakat.
Ez nekem is uj volt, de mondhatom, jol meglepodtem.

Soma:
Olvastam, hogy rossz a szemed es azt szeretnem kerdezni, hogy ez konkretan mit jelent? Csak azert, mert nekem minusz kilenc es tiz dioptriak vannak a szemeimen ezzel ellentetben teljesen normalisan szultem a Peterffyben (dr. Racz - olvastam, hogy nem akart megUH-zni, meglepo, mert en beestem hozza egy penteki delutanon es egybol elragadott az UH-ba az 5. heten ...) bar meg kell hagyni volt eselyem a csaszarra, de ilyen esetekben a Krasznai-fele modszer szerint kimeneti fogot alkalmaznak, melynek lenyege, hogy megvarjak mig a baba teljesen magatol a szulocsatorna vegere er, majd egy fogora hasonlito targgyal -bar meg nem lattam orvosi fogot ..- kitagitjak a kimeneti nyilast es a baba egyszeruen kiesik. Neked nem kell tolnod, csak csendben kivarni mig megszuletik. Nekem az utolso egy ora volt iszonyu, de szerintem az mindenkinek az. Jo hir meg, hogy eros szemproblemas egyedeknek elobb -sokkal elobb nem lehet, sajnos- adjak be az epiduralast (legalabbis a Peterffyben nekem elobb megcsinaltak), biztos mert aggodtak a szemem epsege miatt :-))))
Szoval en csak ajanlani tudom oket, annak ellenere, hogy elsore nem volt szerncsed a Racz-al aki szerintem az egyik legnepszerubb orvos ott, tiz betegbol het tuti az ove. :-)))

Udv mindenkinek,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Ildikó és Szilvy!

Kicsit megnyugodtam, nagyobb önbizalommal megyek majd a klinikára. Biztos nem én vagyok az egyetlen, akinek nemcsak banánra nem jut. :-)
Köszönöm, hogy írtatok.

potser
potser
 


Kedves Dianne és mindenki,

Köszi a mailt, a szemem nekem is mindkéettőre 8,5 minusz , és sajnos az utóbbi időben volt gond a bal szememen a retinámmal is, bár a I szemklinikán azt mondta két adjunktus is, hogy ez természetes ekkora fokú rövidlátásnál, és ők ajánlották, hogy mindenképpen a császár lenne a legmegfelelőbb megoldás. Én már erre készülök, sok doki úgy áll hozzá, hogy örüljek neki, mert számos előnye is van... Egyébként a kislányod örökölte a töréshibád??? én ezen aggódom, hogy fogja, bár a férjemnek 100% a látása.
A Rácz dokivan amúgy semmi gond, de nekem is sokat beszélt a pénzről és picit a kórháztól is lehangolódtam, voltam egy előadáson ott, persze ez nem azt jelenti , hogy ő nem jó , csak nekem személy szerint nem volt annyira szimpi.
Mamámnak ajánlották vidéken az egyik SOTE I es dokit dr Bardóczy Zsoltot, akiről itt is csak jót írtak, elmentem és szuper volt, bocs de külsőleg is magas , bizalomgerjesztő, ráadásul nagyon figyelmes , szerény, fiatal , három kisfia van, ezt akkor mondta, amikor csodálkozott, hogy elsőre teherbe estem és mondtam neki, hogy pedig hátrahajló a méhem és erre mondta , hogy az ő feleségének is , és mégis már 3 gyerekük van. Szóval nagyon szimpatikus volt és hozzáértő, sőt nekem az egész Klinika nagyon biztonságosnak tűnt, tele kíváló szakembergárdával, és minden egyébbel, amiről tájékoztatót is adnak az első alkalommal. A dokit is lehet hívni mobilon is kérdésekkel , szóval nagyon jó, ezenkivül minden UH ingyenes, meg egyéb vizsgálatok, a dokinak szoktak adni minden alkalommal, ki mennyit gondol, hallottam 2000 vagy 3000 Ft ról alkalmanként. igaz sokan vannak, de szerintem megéri.
sziasztok
soma
soma
 


Szia Soma!

Látom Te is ilyenkor este vagy fenn a neten. Miért nem nézel be a chat-be. A főoldal alján találhatod meg. Mi (elég sokan)kb. este 9-től 11-12-ig vagyunk itt és jókat beszélgetünk.
Téged is szeretettel várunk.

Szióka
Magdi
Gallainé Magdi
 


Szia Soma!

Az én szemem sem igazán tökéletes, ha tudsz egy jó szemész orvost. Kérlek írd meg.

Köszi:

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Végre eljutottam én is a SOTE I-re, az ambuláns rendelésen fogadtak. Nagyon kérdezgették, melyik orvoshoz, de úgy csak nem nevez meg az ember senkit, hogy az orvos még nem is látta!?
De az ambuláns is rendes volt.
Egy kérdés: a 12. heti ultrahangra teli vagy üres hólyaggal kell menni, rendes vagy hüvelyi ultrahangot csinálnak? Ui. a SOTE ismertetőjében az egyik oldalon ezt, a másikon azt mondják.

Mónika
adgj
 


Kedves Kaboca!
Most olvastam csak a debreceni tapasztalatok utan erdeklodo soraidat. En ott szultem a klinikan, ha meg erdekel a dolog irj vissza! Szivesen valaszolok minden kerdesedre. Eloljaroban csak annyit, hogy en Tihanybol mentem vissza masodszor szulni Debrecenbe, annyira jol bantak velem. Udv Eva
Ui.: Orulok, hogy van itt mas is a 'civisvarosbol"!!
Eva
 


Kedves Móni,

nekem a 12. hetes ultrahangra teli hólyaggal kellett mennem - MÁV kórház - és hüvelyi ultrahangot csináltak, ami nem volt épp kellemes - nem fáj,vagy ilyesmi, csak "hülye" érzés - , de kárpótolt a látvány, bár prüntyike láthatóan rossz néven vette a zaklatást, én nagyon élveztem.

Zsuzsa
Zsuzsa
 


Kedves Eva!
Koszonom, hogy jelentkeztel, csodalkozom, hogy a videkiek kozul ilyen kevesen vannak jelen ezeken az oldalakon. En is a Klinikan szultem (kilenc honappal ezelott), es elsosorban az erdekelne, hogy az orvosokrol kinek mi a tapasztalata. Nekem Poka Robert adjunktus volt a szuleszorvosom, es nagyon elegedett voltam vele minden szempontbol. Ez foleg emberi hozzaallast jelent, mert az orvosi szakmai munkat a nyilvanvalo barbarsagoktol eltekintve laikus nem nagyon tudja megitelni. Bennem nagyon mely elmenykent maradt meg a szules, (talan mert az elso volt)utolag is mindent szepnek latok, mindenki nagyon emberseges es segitokesz volt. Azt hiszem annak szeretnek utanajarni a masok tapasztalatainak segitsegevel, hogy mennyire realis ez a rozsaszin kep, masok mit es hogyan eltek meg ott. Ha ugy konnyebb, majd irok emil-cimet is.
Kaboca
 


Kedves Zsuzsa!

Köszönöm az infót, ha addig nem futok össze az orvossal, teli hólyaggal megyek, abból még mindig könnyebb üreset csinálni. :-)
Bár az egy-másfél órás várakozás nem tűnik nagyon vonzónak, de csak kibírom valahogy.

Mónika
adgj
 


Kedves Kaboca, nagyon orulok, hogy te is ennyire szep elmenykent elted meg a szulesedet, en mind a ket alkalommal szabalyos euforiaban nosztalgiaztam, es tudom, hogy a debreceni klinikara nyugodtan mehetek a harmadik babaval is. Szeverenyi Peter(docens) volt az orvosom, es maximalisan meg vagyok-voltam vele elegedve, nagyon-nagyon tisztelem ot. Csodalkozva olvastam az Babanetes lanyok tapasztalatait, arrol, hogy melyik orvos mennyit ker, nem tudom, neked mi volt ezzel kapcsolatban a tapasztalatod, de nekem ugy tunt, hogy ez ott masodlagos szempont. A noverek is nagyon kedvesek voltak, tenyleg mindenkinek annyira emberi volt a hozzaallasa( a takaritonok kivetelevel)hogy ha Debrecenben jarok, mindig elmegyek nosztalgiazni a klinikara.
Bocsi, lehet, hogy figyelmetlen voltam, de neked fiad van vagy lanyod? Az en fiam harom eves, a lanyom pedig het honapos, es mint mar irtam Tihanybol mentem Debrecenbe szulni, a veszpremi tapasztalataim utan inkabb ugy mondanam, menekultem...:))
Megadom az emilemet is, ha van kedved, irj!
Udv
Eva
Eva
 


Ha valaki tudja a MÁV Kórházos Herczeg Szabolcs rendelési helyét és idejét írja meg.
Sok jót hallottam róla ezeken az oldalakon is.
Köszi

Moni
mokus
 


Most olvastam el egy nagyobb "adagot" a hozzászólásokból és láttam, hogy a Szt. Margit Kórházról is volt szó. Én mindkét kislányomat ott szültem és csak jót tudok mondani, igaz azóta már eltelt néhány év (1994 és 1996). Akkoriban még függönyös rendszer volt, de ma már - úgy tudom - egy személyes szülőszobák vannak. Az orvosom kitűnő és megbízható (dr Sárvári), a szülésznők rendkívül kedvesek és segítőkészek. Szerintem ezek a tények is hozzájárultak ahhoz, hogy a szüléseim gyönyörű emlékként maradtak meg. Még annyit, hogy egy francia kolleganőm is most szült a Margitban, és nagyon jó véleménye volt. Elhihetitek ez nagy szó egy franciától (akinek ráadásul gyerekorvos az apja Párizsban). Most úgy néz ki, hogy újra babát várok és biztosan megint a Margitban fogok szülni.
Andrea
Andrea
 


Sziasztok!
Tudtok ajánlani a Péterfyből Szülésznőt?
És minden apró részlet érdekel Dr.Rácz Tiborról(sietteti-e a szülést, atomatikusan Epidurál-e, Ki mennyi pénzt adott a rendelések alatt és a szülés után, hálás volt-e STB.).
Előre is köszi!
Sziasztok
Kanga és Timi
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Andrea!
Koszi az infot, azota megneztem a szuloszobakat es tenyleg egyagyasak es tisztak, szoval kulturalt az egesz. A szulesznok is szimpatikusak voltak, mindent megmutattak es elmeseltek nekunk, mivel az elso babankat varjuk ez eleg megnyugtato volt szamunkra.

Kata
Kata
 


Kedves Mindenki, aki a SOTE I-en akar szülni!
Most sikerült egy irgalmtatlan hosszú aszülséem trörténeét egybevegyítenem a SOTE I-ről szóló sztorivan a Szülési esélyek császármetszés után topicba. Akit érdekel, ott keresse (ott kérdezett meg Zorkanya, én meg oda válaszoltam).
üdv
ZSóka
Zsóka
 


Most olvastam először a Babanet honlapját és ezzel együtt a társalgót is.
Van egy kislányom akit a Máv Kórházban szültem, de az orvosnőmmel nem voltam megelégedve. Ha valaki tudna jó szülész - nőgyógyászt ajánlani a Máv orvosai közül köszönettel venném.

Sziasztok,

Mikkamakka
Mikkamakka
 


Szia Mikkamakka,

nevem Zsuzsa és 20. hetes vagyok. A MÁV-ban fogok szülni dr. Banczik Zoltánnál.
Nekem is egy barátnőm ajánlott őt, fiatal és nagyon rendes, ha érdekel szívesen megírom a paramétereit.
A kórházzal meg voltál elégedve? Én eddig csak jót hallottam róla, nagyon érdekelne a véleményed a körülményekről.

Zsuzsa
zsuzsa
 


Sziasztok,
ha valaki szült már a BM kórházban Dr Kaszás Tibornál, írjon róla, minden érdekel. Még nagyon az elején vagyok és remélem, hogy jó helyen. Köszi! Rozi
Rozi
 


Szia Rozi!

Én ugyan saját tapasztalatról nem tudok beszámolni, de amikor a kislányom született volt egy szobatársam aki a Kaszás doktornál szült. Amit tőle hallottam azt tudom leírni. Tehát ez a lány illetve asszony a magánrendelésére járt a doktor úrnak, Ő nagyon meg volt vele elégedve. Azt mondta, hogy a terhesgondozás alatt nem kellett fizetni neki semmit, végig a magánrendelőjébe járt és a szülésért kért, ha jól emlékszem 45.000 Ft-ot. (Én egy kicsit sokallottam). Ami nem volt viszont szimpatikus, hogy az elhúzodó vajúdás miatt, kézzel tágították mondta is, hogy az szörnyű volt. De a szülés után mindennap bejött hozzá a doki, érdeklődött az állapota után. Szóval ennyi amit hallomásból tudok róla, a többiről meg személyesen kell meggyőződnöd.
Az én orvosom egyébként Dr. Kazár Tibor és ha mégis váltás mellett döntenél, Őt is tudom ajánlani.

Üdv

Ancsa
Anyanyanya
 


Szia Ancsa,
a Kaszás doktor tarifája most éppen 70.000 Ft. Sokallom ugyan, de ahogy hallom, másnál is összejön ennyi a végére. Az nekem is tetszik, hogy a 9 hónap alatt végig nem téma a pénz, akárhányszor is kell megjelenned nála. És a kórház? Első ránézésre elég barátságos helynek tűnik, és tetszik, hogy kicsi és nem kell várakozni feleslegesen. Te mikor szültél? Udv, Rozi
Rozi
 


Szia Rozi!

Én 1999. januárjában szültem, most vagyok 20. hetes terhes a második babával. Maga a kórház, szerintem elég szimpatikus. Amikor én szültem két szülésznőről hallottam mindkettő állítólag nagyon rendes. Ugyan nem voltak ilyen extra szolgáltatások, hogy borotválást, beöntést megúszni, bár nem is próbáltam. Lehet, hogy majd most. Kettő kétágyas szülőszoba volt, az ágyak függőnnyel voltak elválasztva. HA megvan a baba akkor választhatsz, hogy rooming-in ellátást akarsz, vagy a hagyományosat (3 óránként kihozzák a babát szoptatni). Viszont egy olyan szoba volt csak ahol volt pelenkázó, és a többi szobából is oda hordták a babákat és ilyenkor kicsit tumultus volt. A csecsemősök között egy olyan volt akivel nem lehetett szót érteni, a többi mind kedves volt, bár kérni kellett őket, hogy segítsenek.
De mindezek ellenére én meg voltam elégedve az ellátással. Ja tényleg nekem még külön tetszett, hogy mindennap megkaptuk a másnapi menüválasztékot és három fajta kajából lehetett választani, ami nem volt sok, de szerintem a kórházi koszthoz képest nagyon jó volt.

Egyelőre ennyi, ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok.

Ui: hányadik hétben jársz?

Szia
Ancsa
Anyanyanya
 


Szia Mikkamakka,

Én is Banczik dokit ajánlom a MÁV Kórházból, nála szültem áprilisban, és meg voltam vele elégedve. Szülész, nőgyógyász és sebész is - azért ez sem mindegy.
Üdv, Erzsó
Erzsó
 


Sziasztok?

A Szabolcs utcáról és Drávucz dokiról tud-e valaki valamit szülés ügyileg?
Valószínűleg nála fogok szűlni,de mióta szemtől szembe bejelentette az "árait", azóta már nem annyira szimpi. Ez nem azt jelenti, hogy én ingyen kívánnám az egészet, hiszen eddig is "tömtük".
Magánrendelésen 10000 a vizit, a szülés pedig 50000, de ha nem tud ott lenni, és a helyettesével szülök, akkor csak 25000 Ft. Na de kinek? Neki vagy a helyettesének? És akkor még illik adni a szülésznőnek is, merthogy azt is érdemes megválasztani nemde!?
Írjatok, ha tudtok hozzászólni.

Sziasztok: Erika
Tóth Erika
 


Szia Zsuzsa !

Érdekelne a Banczik doktor, hol rendel és mikor, mennyit kell egy vizsgálatért fizetni, mennyi a tarifája.....
Előre is köszönöm.

Máv Kórházról: Nagyon pozítív élményeim voltak. A csecsemős nővérek segítőkészek, mindent megmutattak (pelenkázás, fürdetés, etetés, tej lefejése ..) ami az első kismanó megszületése után még nem megy magától. A baba egész nap veled lehet,csak fürdetéskor viszik el. Ha kéred este kint aludhat a " csomagmegőrzőben "de ha felkel és éhes beviszik hozzád. Viszont a kaja nem valami ehető.

A kórház szülészete szuper, mindenki nagyon kedves és segítőkész. Ha papás szülés lesz, akkor a párod tud pihenni, van egy kis konyha, beszélgethet a többi papával. Igazán családia a légkör.

Ha még érdekel valami szívesen megírom.
Szia
Mikkamakka
Mikkamakka
 


Szia Zsuzsa !


Minden érdekelne a Banczik doktorról.

Köszi
Mikkamakka
Mikkamakka
 


Kedves Rozi,
a Kórházak, szülések... téma alatt most épp akadtuk többen, akik a BM-ről leveleztek, légy szíves nézd meg ott!! Én is a Kaszáshoz járok, nagyon jó fej, több orvost végigjártam életemben, de ő eddig a csúcs. Sok szerencsét! Andi
s.andrea
 


Szia Erika!

Látom, a profi bánásmódnak igencsak megkérik az árát.
Nekem irgalmatlanul magasnak tűnik az orvosod tarifája - igaz, ha "ügyes" vagy, három gyereked lesz egyszerre... :-)))

Én a SOTE I-en egyelőre az ambuláns orvoshoz járok, és nem áll szándékomban pénzt adni senkinek (ott állítólag nem divat a tarifa közlése sem). Esetleg, ha a végén elégedett vagyok.

Egész más: szoktatok érezni apró kis szúrásokat meg bizsergést alul? Mióta vagy másfél órát sorban álltam, ezeket érzem. Akkor volt némi hasfájás is, az elmúlt, de ez nem. Most a 11. hétben járok. Nem akarok emiatt bemenni a rendelésre, mert nem hiszem, hogy komoly, csak zavar, olyan furcsa érzés.

Szóval, ti tapasztaltatok ilyesmit?

Mónika
adgj
 


Szia Erika!

Én az Istvánban fogok szülni, magánrendelőbe járok, de egy vizit nekem csak 5000,- Ft-ba kerül és már ezt is sokan sokallják. A Te dokid tarifája már szemtelenül magas. Nem tudom, hogy ennyivel jobb is a dokid, vagy csak többre értékeli magát.
Te tudod, hogy kitartasz-e mellette.

Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Szia Mónika,
ezt ne vedd orvosi véleménnyel egyenlőnek, de ezek az apró szúrások stb. lehetnek csupán azért, mert tágul, nő a méh és az azt körülvevő izmok. Én mindkét terhességemnél éreztem, főleg az elején, és főleg hirtelen testhelyzet változtatáskor, aztán elmúlt. Az orvosom szerint ez volt az oka. Andi
s.andrea
 


Szia Erika,
én is ledöbbentem az orvosod árain, én már az enyémet is a határesetnek húztam meg (ő 70.000-t kér, de csak a végén, és 9 hónapig akármikor akármennyi idejét igénybe veheted). Még soha nem hallottam 10.000 ft-os vizitről!!! Hihetetlen. A legjobbaknál sem több 5.500-nál, ezt szinte biztosra veszem. Andi
s.andrea
 


Sziasztok,
A Rácz dokiról én már írtam ide, de megint leírom, persze ha Te őt választod akkor mindegy, a Wittenberg Dianne nála szült -nézd meg az archivumot itt, már irtunk róla elég sokat-, ő nagyon meg volt elégedve vele és azt irja rengetegen nála szűlnek a Péterfyben. Nekem amikor először nála voltam nem volt szimpi, mi az hogy csak 15 perce van 3500 ért, és elment szabira, sietett, fura megjegyzést is tett, meg nekem lehet hogy hüjeség számit a külső, ő alacsony vékony, szóval akihez most járok SOTE I dr Bardóczy teljesen más, magas, megnyugtató, halk szavú, de nagyon informatív, és neki ugye nincs magánja, de igy is adok neki 3500 at alkalmanként borítékban, és itt az UH is ingyen van, meg szuper felszerelt , nekem ez biztonságot ad...
Róla itt is jókat írtak korábban...
A MÁVban egyszer voltam egy vérnyomásmérésena Herczeg dokinál, de nem tudom az elérhetőségét, legegyszerűbb felhivnia akórházat , megkérdezni mikor van benn és akkor tőle megkérdezni van e magén rendelése, mikor tudnál elmenni hozzá stb..nyugodtam el lehet menni egyszer bárkihez lecsekkolni, legfeljebb nem mész többet szerintem... nekem ő egyébként szintén tök szimpi
üdv mindenkinek
Soma
soma
 


Szia Soma!
Én olyan anyukákat keresek akik a Rácznál szültek, és elmondanának mindent ( anyagiak, stb...)
A W.Diát személyesen is ismerem , az ő történetét tudom.
Sziasztok
Timi

U.i.: Én a Kanga gépéről jelentkezem, de nem Ő vagyok ( voltak belőle félreértések ).
Kanga-Zsebibaba
 


Kedves Eva Tihanyban!
Ha nem kaptad meg valami miatt az emilemet, irj ide, mostmar megint van internet itthon.
Kaboca
 


Kedves Anyanyanya !

Azt hiszem én veled egyidos kismama vagyok.Azaz ma töltöttem be a 21.hetet.
Napok óta aggaszt,hogy nem érzem a baba mozgását,pedig már kénne többek szerint.Vagy lehet,hogy érzem csak nem tudom,hogy azt érzem ?
Te mit érzel ?

Hédi
Hédi
 


Szia, Zsuzsa!

Banczik doki engem is érdekelne. Írtam róla emilt neked. Most lenne aktuális felkeresnem egy dokit, ezért nagyon hálás lennék az infokért.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Mikamakka és Kriszta,

Banczik doktorhoz lehet menni a MÁV-ba is és a magánjába is, ha nem kell ultrahangozni, akkor én a magánjába járok, mert minden kórházzal szemben ellenérzéssel viseltetek.
Minden alkalom 3000,- ft, ebbe természetesen vizsgálat, recept, ultrahang minden benne van. A szülés 30000,-. Ezt az első alkalommal elmondja, összeg többet szóba nem kerül.
Már betöltött 20. hetes vagyok és valószínüleg a problémás esetei közé tartozom - írtam erről a Kismamariogatóba, de Ti inkább ne olvassátok el most - így állandóan minden lelettel hivogatom szerencsétlent a mobilján - ez különben éjjel - nappal hívható és mindig felveszi - eddig elég jól "bírja".
A rendelésen annyit időt szán rád, amennyi mondanivalója és kérdésed van, a párod mindig ott lehet kérdezhet, nézhet.
Barátnőm nála szült 5 hónapja, nem volt könnyű szülése, végig ott volt vele, szülés után rendszeresen látogatta a kórházban.
Ami nekem sokat jelentett, hogy a párom is szimpatikusnak, jónak találja.
mobil:0630-9218-425, rendelő:322-2598.
Magán: MEDSERV,Erzsébet krt. 40-42. I/7.
Ha van még kérdésetek vele kapcsolatban, írjatok. Amit én még jónak találtam, hogy nem szedet velem terhességi vitamint- nem sok jót hallottam erről - inkább a zöldség-gyümölcs-fehérje hagyományos bevitelét támogatja, és nem lovagol a kilóimon.

Zsuzsa
zzss
 


Kedves Erika,

olvasom a lányok hozzászólásait az árakról, szerintem is sok a 10.000,-., de ha dokit jónak találod és jó szolgáltatást nyújt, emellett ki tudod fizetni, akkor maradj nála.

Ami miatt én nem mennék többet felé sem, a "ha ő nem ér rá, akkor a helyettesének" mondata. Ez szerintem elárulja, hogy mennyire fontos neki, hogy Te és a babád tökéletes ellátást kapjatok.
De a legfontosabb azért, hogy te mennyire bízol benne.

Zsuzsa
zzss
 


Erika!

Remélem nem tévedek, és nem két ugyanolyan nevű Erika van. Így ha figyelembe veszem az egyéb tényeidet is a lurkók számát illetően, akkor a doki költségei mellett az intézmény felkészültségét is figyelembe érdemes venni, hisz minden zűrre nagyobb az esély.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Zsuzsa!

Szerinted első alkalommal a magánrendelőjébe jelentkezzek Banczik dokihoz, vagy a kórházba? Csinál az első vizitkor ultrahangot? Ultrahang csak a kórházban van, vagy a magánrendelőjében is? A kórházi rendelésére hogy lehet bejelentkezni?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: