Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Lenne egy kérdésem, nekem nagyon feszul a pocim ha eszek, a max amit megtudok egyszerre enni az egy joghurt,ha pl egy tányér fott kaját eszek meg egy teljes napig feszul faj a pocim, szerintetek ez normális?
29 hetes vagyok
Shajni
Shajni
 


Szijasztok!

Kata! Megnéztem, és vettünk egyet! Ma tesztelés alatt van, de tényleg nagyon kényelmes.
Shajni! Én csak 21 hetes vagyok, de ugyanezt tapasztalom én is már egy ideje. Elég egy almát enni és nagyon feszül nekem is...
Geri! Nagyon teccett a beszámolód:-)) Éviét is nagyon várjuk!

Lara
lara (lara)
 


Geri, koszi a tortenetet. Az az igazsag, hogy minel tobb szuletestortenetet olvasok, annal inkabb vagyom mar szulni.
Evi, ha osszejon, akkor en az elso napok esemenyeit is szivesen olvasnam. Bar altalaban olvasom a sajat topicotokat is, maris sokat tanultam belole az elso napokrol, hetekrol, honapokrol. Irhato ezenkivul egyeb konkretizalhato "hasznalati utasitas" is? Ha igen, biztos hasznos lenne nekunk is.
Hajni, nekem is van neha hasonlo erzesem, de inkabb ha egyszerre sokat ITTAM, bar ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy en mar tobbet semmit sem akarok ENNI (pedig az ivas okozta). De aztan kesobb mindig kepes vagyok normal adagokat enni, sot a terhesseg elotti mennyisegekhez kepest mostanaban 2x annyit birok megenni, igaz, hogy regen nagyon kisetku voltam. A te peldad azert eleg drasztikusnak tunik, mert az nagyon kis mennyiseg. Kerdezd meg a dokid is! Amugy hogy vagy, reg olvastalak?
Sziasztok, Cili2
Cili2
 

 
 

Hello, Lányok!
Hajni, én is voltam/vagyok így és viszonylag korán kezdodtek ezek a felfujodasok. Ha nagyon aggaszt, kérdezz rá a dokidnál, ő majd biztosanmegynugtat. Nekem az is segített, hogy egyszerre nem ettem meg egy adag kaját, henm egy nap ötször kajálok és egyszerre nagyon keveset. Ez egyébként arra is jó volt, hogy én a babvárás legelején nagyon sokat ettem, híztam is 16 kg-ot és amióta így táplálkozom, összesen a harom honap alatt 1,5 kg-ot.

Lara, örülök, remélem, beválik a Sloggi!

Most voltam a klinikán az utolso uh-n, minden ok, napra pontosan ott tart Kingus, ahol kéne. Az uh szerint 3540 gramm. :-) Kézzel is megvizsgált a doki és azt mondja, hogy előbb semmiképpen nem szülök. Szóval két hét van még. Egyébként mi 5 percre lakunk a klinikától, de ma totyorogva 35 perc alatt értem haza. Aszem, egy időre felhagyok az ilyen "hatalmas" turakkal. :-)

Kata
kata (kata)
 


Sok szerencset Kata es a leheto legkonnyebb szulest!

Hilda
Hilda
 


Szia Cili
Megkerdeztem a vedonot es azt mondta valoszinu hogy fenn van a baba a gyomornal es hogy probaljak inkabb tobbszor pihenni meg lehet hogy ez a meleg se tul jo.Maskulonben jol vagyok jovo
heten megyek csutortokon uh-ra alig varom. Veled mi ujsag?
Shajni
Shajni
 


Hi Hajni, orulok, hogy minden OK. En tovabbra is jol erzem magam. Bar most epp a fentemlitett felfuvodast elvezem meg mindig, pedig mar vagy 2 oraja megvacsoraztunk es egyaltalan nem ettem sokat, az is konnyu volt. Na meg persze ittam egy csomot. Nekem ez kulonben kb egy hete van igy. Most megint ugy erzem, tobbe etelt sem akarok latni.
Asztmaval mi ujsag? (Jol emlekszem?) En mostanaban sokszor vagyok levegoszukeben, ez gondolom tobb dolog egybeesese: sok minden kozt elvileg fu+fa allergiam is van, bar eddig tuneteit sosem ereztem, de most igen, masreszt ugye pont igy a 3. harmadban varhato meg egeszseges tudejuek szamara is a nehezlegzes. De mindez nem veszes, osszessegeben el sem hiszem, hogy ilyen jol is lehet lenni (kop-kop).
Kata, a dokid mit szolt, amikor megtudta, hogy otthon szulsz? Es ennek ellenere ugyanugy hozza jarsz a vizsgalatokra?
Ja, mi kulonben vegre eldontottuk, hogy a Sote I-en szulok. Nem tunik annyira rossznak.
C2
Cili2
 


Sziasztok
Cili az asztmám stagnál, a tüdögondozóba azt mondta a doki, hogy örült szerencse, hogy fiu a drága, mert ö termel olyan hormonokat hogy én gyógyszer nélkül(bogyó nélkül, mert szemcsepp, meg spray van,de azt lehet) elvagyok. Csak még azt nem tudja senki megmondani, hogy a szülés után mi lesz,mert ö kijön a gyógyszert pedig nem lehet
szedni,ugyhogy eléggé drukkolok hogy birok e majd szoptatni ez miatt.
Kata te hogy birod ezt a meleget?
Shajni
Shajni
 


Sziasztok! Nagyon tetszettek a szülés beszámolók! Akinek még van kedve, és föleg ideje, szívesen várjuk a többit is. Az a klassz az egészben, hogy mindenki összeségében pozitív élményként élte meg a szülést, és ez minket, akik közeledünk a nagy eseményhez, nagyban megnyugtat.
A héten én is már beléptem az utolsó harmadba, de szerencsére még nagyon jól érzem magam. A hasfeszülést én is tapasztalom, de nem csak evéskor, hanem pl. hosszú és tempós sétáláskor is. Az étvágyam nekem is úgy 1-2 hete iszonyatosan megnött. Örület, hogy milyen mennyiségeket képes vagyok megenni (önmagamhoz képest). Próbálom a plussz mennyiségeket gyümölcsböl fedezni, de így is sikerült 2 kg-ot egy hónap alatt fölszedni (összesen +6kg-nál járok). Én még egy hónapot dolgozom, aztán otthon leszek a lányokkal, mert nekik is szünet lesz az oviban. Végre eljutunk az állatkertbe is, amit már oly régóta ígérek nekik (egyébként kocsival ötpercre lakunkKép). Jól bírom a melót csak a sok ücsörgés fáraszt.
Lara, örülök, hogy végre te is élvezed a mocorgásokat, ugye milyen megnyugtató?
Kata, Kingusnak már nagyon szép a súlya, és még két hét alatt is biztos növekszik! Most már hamar elrepül az a néhány nap és karodba veheted a kicsi lányt. Egyébként szülés után rögtön hazamentek Érdröl vagy maradtok 1-2 napot?
Snoopy, netán történt valami szerdán, hogy nem jelentkeztél?
Andrea
Andrea
 


Sziasztok
Ott folytatnám a történetemet, hogy Csongi kis súllyal született, így sajnos kb. 2x2 percre láttam, meg sem szoptathattam(pedig nagyon tátogott), vitték le a koraszülött (t: kora) osztályra inkubátorba. Az éjszaka elég nehezen telt, azt hittem majd jól kialszom magam, de elottem állandóan a szülés eseményei pörögtek, meg azért izgultam, hogy a babával rendben van e minden. Így utólag nem bánom, hogy oda került, de akkor nagyon rossz volt, hogy mindenkinek hozták a babákat, én meg járkálhattam le 3 óránként szoptatni, aztán ott kellett hagynom. Egyrészt nagyon fárasztó volt, ha 1 nap 1 órát ágyban töltöttem akkor sokat mondok, másrészt annyira hiányzott. Viszont irtó steril körülmények voltak, és nálunk 3 babára jutott 1 novérke, szoptatás alatt végig ott voltak velünk és segítettek mindenben. Még így is nagyon nehezen ment a szopizás. Csak biztatni tudok mindenkit, hogy ne adja fel! Csongi az 5. napra tanult meg szopizni! De megtanult és azóta is imádja.
Évi (Évi)
 


Folyt.
Azért említettem az elso napok problémáját, mert engem is nagyon váratlanul értek a dolgok. És errol szerintem nagyon keveset beszélnek. Ott kezdeném, hogy nálam gátmetszést végeztek. Belül felszívódó varratokkal, kívül nem. Azt aki a kórházi ágyakat tervezte, tuti nem szült még gyereket? Állandóan azon morfondíroztam, hogy hogy másszak fel rá? Elso nap állandóan WC-re jártam, aztán meg zuhanyozni. Féltem, nehogy valami fertozést kapjak, meg azt mondták puhítja a víz a varratokat. Arra viszont tényleg nem számítottam, hogy "ömleni" fog a vér az emberbol. Vittem én be betétet, de semmit nem ért. Úgy kaptam kölcsön TENA betétet a szobatársnomtol. Igaz, hogy olyan mintha pelenkába lenne az ember, de nekem adott valamiféle biztonsági érzést, hogy nem ázik át, nem folyik ki belole. Az elso két nap azt használtam, utána már stabilizálódik a helyzet, lehet kisebb betétre áttérni.
Most megyek mert felébredt Csongi, majd ha lesz idom folytatom.
Évi
Évi (Évi)
 


Szijasztok!

Ma voltam dokibácsinál, megvizsgált és a méh a kornak megfelelö nagyságú + meghallgattuk a kicsi szivhangjait! Olyan aranyos volt!Kép
Mondta, hogy sztetoszkóppal csak a 28. héttöl hallható a szivhang. Még jó, hogy rákérdeztem, mert otthon agyon sztetoszkópozom magam, és sosem hallottam, de mostmár megvan miért! Majd két hónap múlva elöveszem megint :-)))

Kata! Úgy tünik bevált :-))) Vennem kell még párat.

Andrea! Jó olvasni, hogy ilyen jól érzed magad, és már a 3. harmadba lépsz. Hát tényleg repül az idö!
Azóta, hogy érzem a mocorgásokat, elszállt minden aggodalmam, és megszállt valami hatalmas nyugalom :-))

SZijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok lányok!

Nagy hallgatásomnak kispocok volt az oka, ugyanis 3 hete kedden nagyon ki akart bujni, ami kicsit korai lett volna a 33. héten, úgyhogy nem "engedtük" meg nekiKép. Viszont csak most kedden engedtek ki a kórházból, mivel már több, mint 2,5 kg, és benne vagyunk a 36. hétbenKép! Bár még sokat keménykedik a pocakom, szeretnék még 2 hétig egyben maradni...

Krisztának és Andinak nagy gratula a babákhoz! Jó volt olvasni a születéstörténeteiteket is, és Larával is izgulhattam egy kicsit a mocorgás miattKépKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok,
Kedves Zsofi, olvastalak mar az Indexen is, gondoltam is, hozzank hutlen lettel. Ugyesek vagytok, hogy meg egyben sikerult maradni. Tehat te is 2 het mulva vagy esedekes. Az az idoszak is egy kisebb bebiesonek igerkezik. Szuper. Aztan majd jovunk mi aug vege fele Hajnival, Andreaval, Sacival, bocs, nem is tudom mar, kit hagytam meg ki.
Ma megvettuk a babakocsit, most itt all az eloszobaban, hogy barmikor legeltethessem a szemem rajta. Mar csak a babuci hianyzik belole. Graco Voyager vegul is, Becsben vettuk, de kb ugyanannyi, mint Pesten a Megatoysban. Igaz, ez csak erre a tipusra igaz, mert az osszes tobbi becsi bababolt mas, sokkal-sokkal dragabb tipusokat forgalmaz. Ezenkivul vettunk 4 pici bebiruhat es megrendeltuk a butort is. Eredmenyes nap, vegre van mit fogdosnom, nezegetnem, kepzelegnem.
Andrea, sulyban en is ott jarok ahol te, 6+, tok jo, hogy igy egyutt haladunk (a sulyban is). (A nyaralas heteben felszedtem 1-1,5 kg-t, de az azota eltunt.)
Mano, Snoopy, mi van veletek?
Sziasztok, midenkinek sok boldogasagot kivanok a varakozashoz. En legalabbis olyan boldog vagyok!
Cili2
 


Sziasztok lányok!

Kicsit zavarban érzem magam, hogy fiúként itt írogatok Neketek, de feleségem Snoopy megkért, hogy mindenképp szóljak:
Tegnap délután 13ó 20 -kor megszületett Zsombor nevû kisfiúnk! "Adatai":51-34-34, 3150
A csemete és Snoopy is remekül érzi magát!
A további részletekrõl pár nap múlva!
Mindenkinek boldog várakozást és örömteli szülést kíván:
Snoopy & Vares
Snoopy
 


Kedves Zsombor-papa!!!!

Nagyon sok boldogságot Nektek és GRATULÁLOK!!!!

Mondd meg a hős ifjú anyának, hogy UGYE ÉN MEGMONDTAM!!!

Puszi nektek és sok örömet a fiatokban:

Dia
Dia
 


Kedves Snoopy és Vares!
Gratulálok a gyönyörű kisfiúhoz, és nagyon sok boldogságot kívánok!! Kép

Kedves szülés előtt álló anyukák!
Gondoltam, leírom, ami nekem nagyon bevált, hátha valamelyikőtöknek eszébe jut, és segít. Szóval én az első szülésemnél ösztönösen találtam rá arra, hogy ha ellazítom az összes izmomat, nem szorítok semmit, és befelé figyelek, arra, ahogy dolgozik a méhem, akkor ebben a relaxált állapotban semmi fájdalmat nem éreztem, csak az izmok munkáját. Olyan volt pl. mint amikor nagyon-nagyon sokat futsz, és érzed, hogy az izmaid teljesítőképességük végső határán dolgoznak. Tkp. a kontrakciók hullámain mentem be a relaxációba, nem tudom, ez érthető-e. Persze amikor kizökkentem, mert pl. vizsgáltak, akkor az nekem is elég kellemetlen volt, de amúgy meg nagyon érdekes, jó élmény. Szóval nekem bevált ez az ellazulás, nem is figyeltem semmi másra, nem is beszélgettem, csak halványan érzékeltem a párom jelenlétét. Első szülésemnél ennek az idillnek a tolófájások vetettek véget, akkor kizökkentem a harmóniából. Másodjára ülve szültem, hát ég és föld, akkor ugyanúgy tartani tudtam az összhangot a testemmel, gyönyörű volt!!!
Remélem, nem voltam túl zavaros Kép
Üdv: Pele
Pele
 


Kedves Snoopy Papa!

Gratulálok és sok örömet kívánok már az első napokra is, ezek szerint a megérzés jó volt Snoopy részéről. Jó nap volt a szerda a szülésre, születésre!

Várjuk a további részleteket!

Szia Cili2!

köszi az érdeklődést, még egyben vagyunk, mérsékelten jól. Ha lesz változás, akár javuló, akár szülés, akkor úgyis jelentkezem, ezzel az állapottal viszont nem akarok szórakoztatni senkit. Tul.képpen minden OK!

Manó
Manó
 


Snoopy, Neked aztán jók a megérzéseid! Nagyon sok szeretettel gratulálok neked és az apukának is a kis Zsombor születéséhez! Legyetek nagyon boldogok!!!!
Cili, ti már elkezdtetek vásárolni? De jó nektek! Arra már én is gondoltam, hogy a bútort meg kellene rendelni, hisz sokszor 4-6 hét a szállítási határidö, és nem kéne az utolsó percre hagyni. Ruha félét én már nem túl sokat veszek (föleg ha megbírom állni Kép), mert sok édes cucc megmaradt a lányokról.
Lara, én még nem is gondoltam arra, hogy házilagosan is meg lehet hallani a szívhangokat. Ki is próbálom a hétvégén, lenyúlom a papám sztetoszkópját Kép.

Szép napsütéses hétvégét mindenkinek! Pihenjetek sokat!
Andrea
Andrea
 


Snoopy!

Gratulálok Zsomborhoz, jó egészséget és sok tejecskét kívánok!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok

Snoopy, nagyon sok boldogságot kívánok Neked, a Zsombornak és a büszke apának! Ja és sok tejcsit.Valahogy éreztem tegnap, hogy már anyuci vagy!
Ugye milyen jó érzés?!
Ha lesz egy kis erod, és energiád gyere Te is az "Elso napok, hetek" topicba!

Évi
Évi (Évi)
 


Szijasztok!

Snoopy! Ez fantasztikus! Gratulálok! És milyen jó paraméterek! Kép
Sok-sok boldogságot!

Andrea! Van olyan honlap, ami azt irja, hogy már a 20.héttöl hallhatóak sztetoszkóppal, egy könyv szerint a 23. héttöl, de én semmit nem hallottam még, és a dokim is a 28. héttöl való próbálkozást javasolja. Bár te már mindenképp hallani fogod, mert ha jól tudom te már a 28. hétben vagy.

Szijasztok, Lara

ui: Moniról rövid "o"-val tud valaki valamit?
lara (lara)
 


Sziasztok!
Snoopy, gratulálok, köszönjük a jelentkezést a párodnak és sok-sok-sok boldogságot!!!!

Tegnap kicsit zûrös napunk volt, találtunk egy tök jó lakást, nagyon kedbezõ áron és teljesen bepörögtünk, úgyhogy a nagy hasammal totyorogtam az építkezésen, voltunk az OTP-nél is és úgy néz ki, összejön, bár csak jövõ ilyenkor akartunk költözködni. Most így két héttel Kingus várható érkezése elõtt nem semmi helyzet, de egyenlõre bírom. :-) A meleg számomra egyre nehzebben viselhetõ, minden reggel bámulom az idõjárásjelnetést, ma nagyon jól vagyok ebben a kis szeles, borongós idõben.

Lara, Moni jól van, nekem ír néha emailt, nem tudom, innen hova tûnt, majd mondom neki, hogy kerested. Örülök, hogy a bugyi-ötlet bejött!

Cili2, gratula a kis szerzeményekhez, a babakocsi nekem a kedvencem, még mindig a hálószobánk közepén áll, nem gyõzöm nézegetni, nagyon örülök neki.

Pele, amit írtál nekem nagyon tetszik és valami ilyesmire készülök én is lélekben+agyban, remélem, sikerülni fog!

A dokimnak már a múltkor megmonmdtam Cili2 az otthonszülést, két hete, akkor kiakadt, de most nagyon kedves volt. Én mondtam neki, hogy õt nagyon kedvelem továbbra is és hogy a szülésig és utána is jövök, ennek nagyon örült, úgyhogy szerencsére ezzel kapcsolatban nincs gond.

Csucsuka, jó, hogy újra itt vagy és további szép napokat a babáddal a pocidban!

Kata
kata (kata)
 


Snoopy!

Én is gratulálok ektek, remélem a szülés jó élmény volt. Nagyon sok boldogságot, egészséget és kitartást kívánunk Nektek, Zsombinak és Apukának:

Geri és Lili
geri
 


Sziasztok,
Snoopy, ereztem en, hogy tortent valami Kép. Oriasi gratula! Irjal majd!
Andrea, nekem is volt egy kis ellenerzesem a "korai" vasarlassal kapcsolatban, de a ferjem szerint a butor nehany honapba belekerulhet - es tenyleg igaza is lett: 8-10 hetre igertek a szallitast, nekunk pedig 12 hetunk van hatra a szulesig. Ugyhogy kalkulalva nemi szallitasi kesessel, pont jol jon ossze. A babakocsit meg azert vettuk meg, mert hogy epp ott voltunk es amugy is mindig tiszta dugo a kornyek, ezert egy ora az ut oda, ugyhogy igy egyszerubb volt. A kis ruciknak pedig ezekutan mar tudtam ellenallni.
Pele, koszi a tanacsokat. Csak azt nem ertem, hogy ha ellazitod az izmaidat, akkor hogyan tudsz nyomni, amikor kell. Bocs, ha hulye a kerdesem, de szeretnem megerteni, aztan alkalmazni is.
Mano, csak kitartas!
Sziasztok,
Cili2
cili2
 


Bocs, helyesbites: A ruciknak mar nem tudtam ellenallni...
C2
C2
 


Szia Cili2!

A nyomás az jön, mindent elsöprően. Az ellazítás igazából a tágulásra vonatkozott, ill. a tolófájások közti időre. Kitolásnál persze kell nyomni, de - ezt én csak másodjára értettem meg, talán a más testhelyzet miatt - akkor is hozzá lehet igazodni a kontrakciókhoz, és tkp. nem is te nyomsz, hanem a tested, tehát nem egy akaratlagos valami. Na, most aztán végképp zavaros voltam Kép

Egyébként olyan más volt a 2 szülésem, másodjára mondtam is a páromnak, úgy érzem magam, mintha először szülő lennék, annyira nem tudom, mi fog történni.

Kata!
Hát persze, hogy sikerülni fog!!

Üdv: Pele
Pele
 


Szia Snoopy!

Gratulálok, majd nagyon várom a fejleményeket. Milyen volt a Mihályi?
Jó egészséget nektek!

Szia

Andi2
andrea (andrea)
 


Snoopy

Jo egeszseget es nagyon sok boldogsagot nektek.
Napocska
Napocska (napocska)
 


Sziasztok! Valakinek van ilyesmiben tapasztalata: 29 hetes terhesen az UH-n azt állapították meg, hogy a baba biometriai adatok szerint 32 hetesnek felel meg, 1200g helyett 1900g. Nincs magas cukrom, de elég magasak vagyunk, a férjem és én is. Mit gondoltok, jó nagy baba lesz?
Éva16
Névtelen
 


Sziasztok!
Éva16, a mi babánk is nagyobb, mint az átlag a dokim szerint, ő azt mondja, hogy nagyjából a 30. hét körül derülnek ki a genetikai különbségek, vagyis ha ti is nagyok vagytok, ezt a baba is örökölheti, de azért ez az eltérés még nem olyan kirívó, ne aggódj, nem lesz szerintem óriás a bébi. A mi esetünkben pl. általában kéthetes eltérést mutattak az átlagtól. Mi most a 38. heti uh-on a gép szerint egy 3540 gr-os baba szülei vagyunk. :-) Szóval ez nem olyan "vészes" méret. Plusz arra is gondolj, hogy ezek az uh-adatok nem pontosak, felfelé és lefelé is lehet eltérés!

Pele, köszi a jótanácsokat!

Mi egyébként jól vagyunk, ez a 39. hét harmadik napja, semmi extrát nem érzek. Voltunk ma vásárolni, vettünk egy csomó félkész+mirelit kaját az első babás napok jegyében, nagyon elfáradtam, de jó érzés ezen a téren is "felkészültnek" lenni. :-) Kingus még mindig nagyon aktív, sokat mocorog, de úgy érzem, a testhelyzetén már nem nagyon tud változtatni.
És végre nincs meleg. :-)

Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!

Kata, azt hittem, hogy ez a front meghozza kicsi lányod kedvét a világhoz Kép. Annak mi is nagyon örülünk, hogy nincs meleg!

Snoopy, nagy gratula a kisfiatokhoz!

Éva, szerintem ne izgasd feleslegesen Magad! Az UH adatok átlagos nő átlagos babájára vonatkoznak, és ha magas vagy, talán könnyebben megszülöd a "nagyobb" babát, mintha kicsi lennél!

Cili, dehogy vagyok hütlen Hozzátok, csak vacakol a babanetemKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Sziasztok, köszi a megnyugtatást!
Éva16
Névtelen
 


Éva 16,

megnézték a terheléses cukorértékedet is, vagy csak az éhgyomrit.
Nekem is hasonló problémám volt, igaz csak késobb ( 34. hét ), nekem az éhgyomri cukrommal semmi baj nem volt, csak a terhelésessel ( egy órával az étkezés után ). 160 g.-os szénhidrát diétára fogtak. Nem volt kellemes, de már minden rendben.
Tünde
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Csak röviden leírom, hogy május 28-án megszületett Adrián nevü kisfiunk (2900gr és 49 cm), mindketten jól vagyunk, késöbb leírom a részleteket is valamelyik topicban.

Snoopy! Gratulálok és jó egészséget kívánok Nektek!
Sziasztok, Evey
Evey
 


Szia Evey!

Örülök, hogy itt elsőként gratulálhatok Nektek! Sok boldogságot és nyugodt, egészséges napokat! Várjuk a beszámolót, ha nem itt tartanád, írd meg itt is, hogy melyik topicon találjuk.

Kata! Ti aztán kicentizitek a dolgot! Nagyon izgi lehet már minden nap! Szerintem a héten Ti is sorra kerültök!

Kellemes, hűvös napokat Mindenkinek!

Manó
Manó
 


Sziasztok

Megkezdodött a "babaeso"!!!!!
Evey nagy gratula, örülök, hogy jól vagytok. Ha túl leszel az elso hét fáradalmaid, várunk "vissza"!
Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Evey, gratulalok! Kivancsian varom a reszleteket, amint van idod ra. Minden jot nektek!
Cili2
Cili2
 


Evey!
De jó! Már nagyon vártam, hogy mikor fogsz jelentkezni! Gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!
Pele
Pele
 


Evey!

Mi is gratulálunk Nektek és sok boldogságot, tejcsit és minden jót kívánunk:

Lili és Anikó
Gerianikó
 


Evey, én is gratulálok és remélem, szépen telnek az első napjaitok! Nagyon várom a beszámolódat valahol!

Képzeljétek, szombaton este nagy meglepetésünkre 10 perces fájásaim voltak, 21.33-kor kezdődtek, aztán negyed 11-re kibugáztam valamelyik könyvből, hogy változtassak testhelyzetet és ha ezek még nem az igaziak, akkor elmúlnak. Így is történt. :-) Nagyon éles, görcsszerű fájdalmat éreztem a hasim aljában+ nagyon fájt a derekam és a hátam és ami nagyon érdekes volt, hogy Kingus is turbóra kapcsolt, nagyon eleven izgés-mozgásba kezdett a drága.

Különben minden változatlan, a derekam szinte állandóan fáj, sokat alszom és minden nap nagyon szép és jelentőségteljes, hiszen most már nagyon közel van Kinga érkezése.
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Evey, gratulálok, sok boldogságot és sok tejcsit kívánok!

Manó! MI a helyzet az allergiáddal? (kérdezted a pipolphent?)

Kata, akkor a május végi dátum (márc vége pszichoanalízises topic) nem jött be. Bár ezt már megbeszéltük. Szerintem hamarosan te is beszámolót írsz nekünk! (a sok alvás is jellemzõ szülés elõtt, elõre pihenni akar a szervezet)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szijasztok!

Kata! Annyira izgalmas, ahogy irod minden nap, hogy mi történik veled! Lassan már jobban izgulok mint te! 7végén is gondoltam rátok, hogy
lehet, hogy már anyuka lettél, de látom azért Kingus tartja magát! Bár már csak napok, órák..

Cili2! Neked pedig már csak 12 hét van hátra? Én most kiszámoltam magam, nekünk 18-19 hét, de az még olyan sokank hangzik, a 12 azért jobb :-)

Evey! Gratulálok a kisfiadhoz, sok boldogságot!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Igen, itthon vagyunk!!!!
Már félfenékkel tudok a gép elõtt ülni, ígyhát, ha Zsombi hagyja, akkor lassacskán érkezik a beszámoló az elmúlt pár napról. Tényleg jobb lesz, ha mindenki felkészül a szülés utáni pár napra. Keményebb, mint a vajúdás.
De az összbenyomás nagyon jó!

Nagyon köszönünk minden gratulációt és jókívánságot, igyekszünk valamennyit felhasználni.

Kata, remélem, hogy hamarosan, azaz bármelyik pillanatban átkerülsz a túloldalra, ahol pont ugyanannyira süt a nap, még, ha idõnként bele is oáznak abba a kis alvásidõdbe, ami maradt.

Snoopy
snoopy
 


Szia Snoopy!

Nagyon hősies, ahogy tudósítasz! Volt gátmetszés?

Én őszinte leszek és elárulom, hogy iszonyú irigy vagyok!

Várjuk a további részleteket és addig is sok alvást, nyugit, tejcsit és nem tudom mit kellene még kíváni, de mindent,amire szükségetek van! (Pár nap múlva már mi is jobban fogjuk tudni, hogy mit kívánjunk!)

Ildi!
Próbálom kihúzni, amíg lehet gyógyszer nélkül. Inkább nem megyek ki annyit. ( Bár eső után nem olyan vészes, abból pedig most van szerencsére bőven.)

Kata!
Szerintem a holnapi telihold lehet, hogy megteszi hatását Nálatok!

Manó
Manó
 


Snoopy, irj, ha tudsz, foleg a szules utani misztikus par naprol, na meg a szulesrol is.
Kata, de jo nektek!, aztan meg jon Mano (beosztom, mi?). Nekem pedig meg mindig olyan sok van. Lara, igen, mar csak (meg mindig) 11 egesz 3/7 hetKép. (Tudniillik napokban szamolok, mint gondolom, ti is). Ahogy egy-egy het vegere erek, mindig elcsodalkozom, hogy mar ez is eltelt, ilyen gyorsan, de amikor az egeszet egyben nezem, akkor megint csak azt latom, hogy meg mindig sok van hatra. Na, nem kesergek tovabb.
Amugy elso negativ terhessegi tunetemkent kezd megjelenni a gyomoreges, bar egyelore csak enyhe, remelem igy is marad. En erre tejet vagy vizet iszom, ti?
Puszi,
Cili2
Cili2
 


Szia Cili2!

Gyomrégésre a Reni Antacidum superül bevált nálunk. A tej elbújhat ahhoz képest és jó izű (nem mély levegő és legyűrni!) és gyorsabban hat! Tudom jó szívvel javasolni!

Jó éjt Mindenkinek!

Manó
Manó
 


Sziasztok!

Nekem nem volt nagyon kellemetlen élményem az első pár napban szülés után. Inkább meglepő, mert erre aztán tényleg senki nem készített fel. Nagyon véreztem az első két nap, de aztán tűrhetővé vált a mennyiség. Első napokban vastag szárnyas betétet használtam, aztán vékonyat. A varrásomat nem is éreztem csak azt, hogy szúrt egy kilógó vég, amit a kórházból való kijövetelem előtt levágtak. Én ültem már 2. nap a széken teljes popsival. Ezért fogom a második babámat ugyanannál a dokinál szülni, mert profi volt az utómunkálatokban. Ha pozitívan álltok az egészhez és a babátokra koncentráltok, akkor ezek a dolgok szerintem eltörpülnek. Legalábbis jobban el lehet viselni őket.

Kata! Jó kimondani, hogy a jövő héten szülsz? Vagy már előbb... Nekem jóslófájásaim mindig egy pózban voltak. Állva vagy oldalt fekve. A szülésznőm anno azt mondta, hogy az első jóslófájástól számítva 10 nap a szülés. Szóval nálad lehet, hogy ba fog jönni, nálam nem jött. Kitartás, pechedre jön a meleg. Aludj sokat én is azt tettem, és nagyon sok erőm volt a szülésnél.

Sziasztok:

Anikó
Gerianikó
 


Szia Tünde, a terheléses cukor nálam mindíg jó volt eddig, teljesen a normál érték alsó felénél, de most megint kell mennem csütörtökön, most a 32. héten. De sebaj!Kép
Éva16
Névtelen
 


Sziasztok, igen, jól látjátok, hajnali fél hatkor írok, de már egy órája ébren vagyok, már írtam néhány levelet, lassan nekiállok mosogtani is.
:-) Ez ma egy ilyen nap lesz, gondolom, ha a párom elmegy dolgozni, majd visszahúz az ágy...
Nagyon jól vagyok továbbra is, tele energiával, még talán túlságosan is pörgök, de azért próbálok vigyázni az ésszerû egyensúlyra. Képzeljétek, beleugrottunk egy lakásvásárlásba, nagyon hirtelen kaptunk egy nagyon kedvezõ ajánlatot, most megy a pénzgyûjtés, kölcsönkérés, banki ügyek intézése... Jókor, mi? Tegnap Kingus azt mondta Raffainál, hogy megvárja, míg befejezzük a búcsúzkodást, még három óra van hátra, szóval szerintem nem szülünk majd csak a jövõ hét vége felé.

Cili2, Lara, annyira gyorsan repül az idõ, gondoljatok bele, én úgy március tájékán tartottam ott, ahol ti és hopsz, már el is ment az a három-négy hónap, ugye milyen gyorsan?

Manó, neked hogy telnek az utolsó napok? Érzed a jelentõségüket? Nekem annyira fontosak, minden részletüket próbálom megjegyezni, hogy majd elmesélhessem Kingának mi minden történt. Én ezt kiskoromban úgy szerettem hallgatni anyukáméktól.

Mindenkinek köszi a bíztatást és a drukkolást, jó így veletek átélni ezeket a napokat!

Cili2, nekem a tej bejött gyomorégésre+ még az, hogy nem ettem olyat, amitõl égett, csak a narancsot nem tudtam megállni. :-)
Kata
kata (kata)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: