Új privát üzeneted érkezett!

Szijasztok!

andi! Dejóóóóóóó! Gratulálok! Ilyen gyorsan? hihetetlen..és már haza is engedtek? Császár után nem szokták benn tartani az anyukákat 7-8 napig? én úgy tudtam. Na mindegy, igy azért jobb. Gratulálok mégeccer:-))))

Cili2! Nekem sajna a legkisebb S-es bugyik vannak normál esetben, azok pedig igencsak vékonyka derékre szabatottak, hiába tanga nekem is mind, már nem jó. :-(((

Manó! El tudom képzelni, mit gondoltak, hogy nem tudod a méreted, dehát nem tudhatták az okát, pláne ha még nem is láccott :-)))
De igazad van, tényleg nem kell ezzel foglalkozni.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Andi!

Gratulálok a kislányodhoz, sok sok boldogságot Nektek, sok tejet, hamar átaludt éjszakákat és nagy nagy mosolyokat...

Puszi:

Dia
Dia
 


Evey!

Igen már rájöttem, hogy kár ezt a mozgásos dolgot siettetni, merthát ugysem lehet :-)) Türelmesen kell várni, és napok, hetek kérdése és megmozdul.
6500Ft-os bugyi tényleg elég drága! De majd veszek egy-két L.est, az talán húzza egy darabig.

Szija, Lara
lara (lara)
 

 
 

Andi! Sok szerettel gratulálok Emmához! Legyetek nagyon boldogok!!!

Andrea
Andrea
 


Szia Evey!

Hát, tényleg utolsó pillanatban csatlaoztál, de így is nyertél néhány drukkert! Most akkor Értetek drukkolunk az Andiék után. Legyen hasonlóan kellemes és gyors szülésed, születésetek, mint Andinéknak. Szóval minden jót és feltétlenül jelentkezz, amikor már lehetőséged lesz rá!

Szorítunk! (És egy kicsit irigykedünk!)

Manó
Manó
 


Andi!

Akkor én is ide írom a gratulációt: sok boldogságot, jó egészséget és sok tejecskét kívánok Emmának és neked! (a nagymamám is Emma, én örülök, hogy ez a név most újra divat)
A császáros topicba is írj majd beszámolót, légyszi!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Andi, szivbol gratulalok, legyetek nagyon boldogok! Azert ide is latogass meg vissza!

Evey, a legjobbakat kivanom nektek, szurkolok es remelem, beszamolsz!

Lara, az enyemek is S-esek mind (pedig mar 56 kg vagyok, az eredeti 49-rol, bar igazan csak a hasam nott, szerencsere). Mondom, mindenki mas.

C2
Cili2
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a drukkolást és a jó kívánságokat, most csak ennyit írok, mert megyek már aludni, ha tudok!
Amint lehet, beszámolok.
Mindenkinek minden jót!!!
Sziasztok!
Evey
Evey
 


Sziasztok!

Elõször is, Andi gratulálok a kicsihez!
Remélem, hogy a kikericsség hamar elmúlik nála.

Evey! Szerintem már nem tudod elolvasni, de HAJRÁ!
remélem hamar érkezel a beszámolóval bármelyik topicon.

Voltam UH-n! Ez nem olyan nagy csoda persze, de elõször is azt mondta a "szonográfus", hogy ó, még milyen magasan van, kapok-e levegõt. Mondtam, hogy nem. Aztán elkezdett vizsgálni, mire azt mondta, te jó ég, milyen lent van a feje. Ami azt jelenti mindjáunk szerint, hogy a gyerek hosszú, mint mint egy kosaras (az apja meg is kérdõjelezte, hogy tõle van-e.), ami sajnos azt jelenti, hogy nem is tudna lejjebb menni, még ha akarna is. Tehát levegõt nem is fogok kapni, csak ha kibújik. Jöhetne már...
A buksija 9.8-as, ami a korongon 3.5 kg-t jelent.
Így a 38. héten készen van!!!!
A méhszájam pedig egyujjnyira nyitva.
Minden készen áll. Legalábbis ami a babát és engem illet. A lakókörnyezet jelenleg mellékes.

Sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Snoopy!

Ha már kinyílt a méhszájad,még nem vérzel, vagy volt barnás folyásod? Ez már nagyn izgalmas állapot, írj minnél többet, hogy legyenek "tapasztalataink", nekünk, "fiatalabbaknak". Az az érzésem, Te, (Ti) leszel a következő, akinek drukkolunk. Nagyon elkezdtétek potyogtatni a kis porontyokat!

Neked is HAJRÁ, az előkészületekhez, minden téren.

Kellemes, levegős napot Mindenkinek!

Ja! Kérdés! Allergiára nem tudtok valamit, amit most is lehet szedni? A kálciumon kívül. A gyógyszertárban adtak egy homeopátiás készítményt, de a papírjára az van írva, hogy terhes és szoptatós mamákról nincsenek klinikai adatok, bár csecsemőknek is adható. ötlet? Köszi!

Manó
Manó
 


Manó!

Kérdezz rá a dokidnál a Pipolohen drazséra! Én kiütésekre kaptam, kb. huszonvalahány hetesen, miután nem derült ki, hogy mitõl van (egész testemen piros pöttyös voltam, elõtte semmi, próbálkoztunk spéci mosdókrémmel, tejmentes koszttal, hú de szenvedtem utóbbitól, végül 2 szem P. -tól elmúlt.) A pipolphen-ben az a pláne, hogy koraszülés megelõzésre is használják, fogalmam sincs, hogy függ össze a kettõ, csak mikor a nõvérem (37 hetesen) szintén allergiás lett, javasoltam neki, mondta a dokinak,az meg jót nevetett rajta, hogy meg akar szülni közben meg olyan gyógyszert szed, ami visszatartja. De ha jól tudom, neked ez direkt jó lenne.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Na látom elgépeltem. a név helyesen: Pipolphen.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Finisben lévok, hajrá! Gyors és könnyu szülést kívánok! (Nosztalgiázok egy kicsit közben)
Az jutott eszembe, hogy szégyellem, de 2,5 hónap alatt nem jutottam el addig, hogy a szülésrol beszámoljak, bár tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen. Hosszú történet, és tényleg nem jut ideje rá az embernek.
Pedig már hozzákezdtem, de még mindig csak ott járok, hogy bementünk a kórházba...
Szép napot
Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Hu, de gyorsan elment ez a het, utoljara kedden irtam. Rajottem, hogy sem nekem, sem a babanak nem tesz jot, ha sokat kuksolok itthon es a napokat szamolgatom, igy az allapotunkhoz kepest viszonylg sokat csavargok, persze csak mertekkel, de a lenyeg a lenyeg: nagyon jol vagyunk, ma kezdodik a 38. het és ha minden igaz, Kingus mahoz harom hetre erkezik, vagy legalabbis akorul. Szerdan megyunk meg egy utolso uh-ra.

Lara, en bugyiban vegig a Triumpf Sloggi bugyijait hordtam, van tobb tipusa is, olyat vegyel, ami jol feler a hasidra, tudom, nem a legszexisebb, de tiszta pamut, strapabiro, nagyon kenyelmes viselet. Es az ara sem olyan huzos, olyan ezres korul van darabja.

Andi, ezuton is gartulalkok Emma elso hetes szulinapjahoz es sok boldogsagot nektek!

Snoopy, kiartas az utolso napokra, mikorra is vagy pontosan kiirva?

Mindenkinek szep hetveget!
Kata
kata (kata)
 


Kedves célegyenesben tartok!!!

Mindannyiótoknak nagyon jó szülést, és ne féljetek!!! (Mert azért gondolom, ahogy bennünk is, bennetek is van egy kis félsz...) Csodában lesz részetek.

Snoopy, szerintem is te leszel a következő! Bori is a 39. héten született, úgyhogy lehet, hogy a jövő héten már csak azt a hírt fogjuk itt olvasni, hogy friss anyuka vagy már???

Kata, utána pedig tutira te következel...Kép)))

Jujjj, de izgi!!! Egyébként én is úgy vagyok, mint Évi, nosztalgiázok, de folyamatosan. És a szülésről szóló beszámolót még én se írtam meg, pedig a lányom lassan egy éves lesz...Kép

Puszi és drukkolok:

Dia
Dia
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a biztató szavakat. Örülök, hogy úgy gondoljátok, hogy én leszek a következõ. Már nagyon várom. Ugye az ember sem így, sem késõbb nem nagyon tud aludni, de akkor már legalább a kényelmetlenségek egy részétõl megszabadul, no meg az sem mellékes, hogy akkor szemtõl szembe látnám már ezt a rosszcsontot, aki mindig ott atartja a végtagjait, ahol a lehetõ legkényelmetlenebb nekem.

A kiírásról éppen tegnap derítettem ki, hohy elszámoltuk. Eddig jún14.volt a napja, de a korrekt idõpont jún.8.
Remélem, hogy azért eddig nem akar benn üdülni. Mindig biztatom, hogy idekint jóval több hely van és jobban lehet mozogni. Az apja nyüszög, hogy legalább a keddi vizsgáját várja meg, hogy csak a maradék háromra kelljen oázás közben tanulnia. Bár szerintem csak lélekben halogatja a dolgot, merthogy jobban fél az egésztõl, mint én.

Ami a barnás maszatolást illeti, volt már az elmúlt két hétben, de elmúlt, még akkor, amikor még csukva volt a méhszájam. A doki nem tulajdonított neki jelentõséget.

Az allergia: egyik allergiaellenes szerrõl sincsenek kielégítõ tapasztalatok. Általában az elsõ 3 hónapban nem javasolják, de késõbb nem kizárt, hogy lehetne szedni. Kérdezz rá a nõgyógyászodnál, neki úgy is kell szólni, ha elkezdesz valamit szedni. Lehet, hogy a Pipolphent jó ötletnek fogja tartani.

Mindenkinek kitartást!
Mi elmegyünk gyereknapot tartani 50km-re otthonról egy tanyára. Ez biztosan lelkesíti majd az ifjat az elõbújásra. Legalábbis remélem. Orvos, szülésznõ és felszerelés lesz velünk.

Hali!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!

Ildi! köszi a tippet, valóban nem ártana, ha valami még bent tartaná Manócskát. Gondolom, ez az allergiának is köszönhető -bár egyenlőre nem szedek rá semmit, ami elkábítana-, olyan álomkóros lettem, hogy az iszonyú. 2 napja az egész napot át bírtam volna aludni, de gondoltam, azt azért mégse!

Dia és Évi! Azért valamennyire rászáhatnátok Magatokat! Legalább egy kis kulisszatitkot...

Kata! Örülök, hogy jól Vagytok! Néha "helyzetjelentsél" a csavargások között!

Snoopy! Hogy's mint?

Kellemes hétvégét Mindenkinek!
Manó
Manó
 


Sziasztok,
Snoopy, Kata, ez mar a celegyenes. Hajra! (Irigykedek.) Eredekes, hogy mar nem is felek a szulestol, pedig regebben nagyon. Most mar csak nagyon varom.
Mano, milyen allergiarol van szo? Ha esetleg legzesi, akkor a Dyaphilint ajanljak, terhesseg alatt is.
Evi, Dia es a tobbiek, ha megis osszejonne a szules beszamolo, meg mindig nagyon erdekelne minket.
Sziasztok, jo hetveget!
C2
Cili2
 


Kata !
Mar a 38.hetben vagy???
Juj,nagyon elszallt az ido !
Ha addig nem "talalkoznank" akkor nagyon drukkolok,hogy szep es egeszseges babad legyen es konnyu szulesed ! Na es persze az osszes leendo kismamanak ugyanezeket kivanom !!!!!!!
Cili2!
Neked sincs mar sok hatra (emlekszem mikor Hanamama irta hogy a 16.hetben vagy, hat igen azota eltelt egy kis ido !) Es Becsben fogsz szulni?
Minden jot leendo anyukak es foleg azt kivanom,hogy mindnekinek idobe jojjon a baboca, mert az enyemet ugy inditottak be 8 nap keses utan(elaludta a kis poronty!) es az az utolso idoszak eleg "depi" volt !!!! Talan a nyar jobbat hoz Nektek!(en feb.vegen szultem es majdenem 29. !!!!!!:-)
Sziasztok,
Csilla
LCsilla
 


Sziasztok Lányok!

itt egy link mindenféle pénzekrol, juttatásokról:

[url=http://www.babapont.hu/jog/jopen.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/jog/jopen.html[/url]#tart
bigacsiga
 


Kriszta

Tudom jo reg volt mar , hogy megszuletett picurkad, de jo egeszseget nektek es nagyon sok boldogsagot nektek
Kép
Napocska (napocska)
 


Sziasztok,
Hali Csilla, igen, mar sok ido telt el, de meg mindig van szuk 3 honapom, pedig mar nagyon varom a kis aranyost! Amugy vegul is Pesten lesz a szules, de meg mindig nem tudjuk, melyik korhazban. Hannamamarol kulonben tudsz valamit? Emailre nem valaszolt es nem is jelentkezett Becsben.
Lanyok, van egy (bocs, 2) kerdesem, remelem tudtok segiteni: Korabban ugy tudtam, hogy az apanak kell valamilyen apasagi elismero nyilatkozatot tennie ahhoz, hogy a nevere anyakonyvezzek a babat. Igaz ez, vagy csak akkor, ha nem elnek hazassagban a mamaval? Ha hazasok, akkor eleg a haz. anyakonyvi kiv. 30 napnal nem regebbi pld-nya? A masik pedig az, hogy ha a baba masodik keresztneve nem magyar nev, akkor is kell-e engedelyt kerni valakitol (pl. Nyelvtud. Intezet?, vagy valaki mas)? Mivel Davidunk vegyes hazassagbol szarmazik es Magyarorszagon fog szuletni, tehat az itteni anyakonyv szerint lesz majd kesobb Nemeto-ban is anyakonyvezve. Pls help!
Koszi,
Cili
Cili2
 


Ja, meg mindig en: es mennyi idobe telik a nev engedelyeztetese? (Koran van meg, bar 5 ota fenn vagyok, nem megy az alvas.)
Kosz,
C2
Cili2
 


Szia Cili2!

Ha házasok vagytok, elég a házassági kivonat 30 napnál nem régebbi, hiteles kivonata.

A névről nem tudom, hogy hogy működik. Ha nem kapsz rá választ, meg tudom kérdezni az Apámat, Ő is Bécsben él.

Egyébként ismerős ez az a hajnali fennlét.

Édes az a kép, amit betettetek ide!

Manó
Manó
 


Sziasztok!
Cili, Manó, többiek, inkább kérdezzetek, ami érdekel, mert a szülés történet... Mire kész lesz, Ti is anyucik lesztek...
Évi
Évi (Évi)
 


Szia Évi!

Nehéz olyasmiről kérdezni, amiről nem tudod, hogy milyen, hogy mi is valójában.

Azért persze vannak kérdések, bár tuti válaszok valószínű nincsenek, hiszen ahogy olvasgatok csak egy tűnik biztosnak, hogy mindenki más és így minden szülés és születés is más. nincs recept.

Biztos, hogy lesz barnás folyás a szülést megelőző 1-2 hétben a nyákdugó elvesztésekor vagy történhet ez úgy is, hogy az ember semmit nem vesz észre?

Azok a fájások, amelyek már valóban a vajúdás megindulását jelzik mindenképpen fájdalmasak, vagy lehetnek korábbi "jóslófájásszerű" össszehúzódások is?

Milyen érzés a tágulás? Feszít, nyilal, szúr?

Nálatok rendszeressé váltak a fájások (10 perces, 5 perces, stb.)?

Előfordulhat-e vajon, hogy ha macerás a terhesség és így a vége is,az ember elég jól hozzászokik a fájdalmakhoz és nem feltétlen tűnik fel, hogy azok a fájások már AZOK?

Ha konkrétan megfogalmazódik még kérdés, felteszem és köszi a válaszokat!

Manó
Manó
 


Szia Manó!
Most van egy kis idom, alszik a csöppség.
Szóval: A nyákdugóról nem tudok írni, mert nálam az csak a kórházban távozott. Olyan volt mint egy vérrög.
Én fél napig tépelodtem, hogy mikor induljak be a kórházba. Éjfélkor már fájt a hasam, azért tudtam, hogy ez már lehet valami, mert 32.hetesen amikor majdnem megszültem is így kezdodött. Nekem alul fájt a hasam, erosen, de nem volt rendszeres. Aztán hajnal négykor elaludtam. Délelott meg dilemmáztam, mert a hasam nem fájt, csak állandóan keményedett. Azt mondták, hogy amíg nem lesz rendszeres, vagy nem fáj irtóra addig ne menjek. És én is úgy voltam vele, hogy inkább otthon vajúdok, mint a kórházba. Aztán 2-kor végre egy nagy pukkanást éreztem, és jött a magzatvíz, egybol 5 perces fájásaim lettek. Végre tudtam, hogy indulhatok. Olyan megkönnyebbülés volt.
De hallottam már olyat, akinek nem igazán voltak fájásai, mégis elindult a szülés. Bár szerintem ez nem jellemzo. Ja, meg azt figyelgettem, hogy mennyit mozog. Na az enyém az utolsó pillanatig mocorgott.
Évi (Évi)
 


Foylt.
Fájások: Oszintén megmondom, nem gondoltam, hogy ekkora fájdalom létezik a világon!!!Leírni igen nehéz, nekem nagyon nyilalt, állva csináltam végig az egész tágulási szakaszt, és így utólag szerencsém volt, mert össz-vissz 2 óráig sem tartott szinte. Vártam a derékfájást is, de nekem nem volt, csak alul feszített a hasam, és élesen nyilalt. Tényleg nem tudom leírni, bocsi.
Azt tudom, hogy nekem a kitolás volt nagyon nehéz, mivel másfél óráig tartott, nem akart kijönni ez a babuci. Az tényleg olyan, mintha "kakilnod" kellene, csak sokkal eroteljesebb az érzés, hogy nyomnod kell. A gátmetszést viszon nem is éreztem.
Nekem is azt mondták, hogy higyem el, tudni fogom, hogy az már nem úgy fáj, mint addig. Én megfogadtam, hogy 5 perces fájásokkal megyek be, és így is volt. A lényeg, hogy amíg nem rendszeres, el is múlhat. Ha visszanézel az archívumba márc. legelejére, olvashatod Gerinek mennyi jóslófájása volt, amik elmúltak.
Évi (Évi)
 


Folyt.
A lényeg, hogy ne félj azért tole, hagyd, hogy minden menjen a maga útján.
Amikor túl voltam mindenen, azt mondtam, hogy én ezt még egyszer végig nem csinálom. Most két és fél hónap után azt mondom, hogy egy gyermeknél nincs csodálatosabb dolog a világon!!!!!!!! És jöhet a következo (vagy 2-3év múlva)!

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Cili2!

Az Utónévkönyvben nem szereplõ nevek esetében mindig ki kell kérni a Nyelvtud. Intézetttõl, hogy engedélyezik-e. Sajnos az idejét nem tudom, de gondolom, ehhez nem kell megvárni a babát, elõtte is ki lehet kérni az engedélyt.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Hello, Lányok!
A hétvégét mi sem töltöttük itthon, egy barátnom apukajanal voltunk vendegsegben, foleg a parom miatt vagunk bele, szegeny ma r hetek ota csak ul velem itthon estenkent es varjuk Kingust, igazan rafert egy ki kimozdulas. :-) En eleg nyugosen viseltem a nem a sajat agyamban alvast, de ezt leszamitva nagyon kellemes volt.
Az ejszaka ma nagyon zuros volt, nekem nagyon melegem volt, allandoan pisilni jartam+ egy-egy masik oldalra fordulasra keszulodtem feloraig. Fel otkor megreggeliztem es tv-ztem, de szerencsere olyan ot korul visszaaludtam meg. :-)
Kingus sokat mocorog, szerintem nagyon jol van.
Mindenkinek koszi a biztatast!!!! En csak egy kis esore es kicsit huvosebb idore vagynek a meg hatralevo idore. :-))
Kata
kata (kata)
 


Szia Manó!

Nekem a szülést megelőző hétfö elment már a nyákcsapom, egy kontroll vizsgálatot követön, olyan barnás, véres nyákdarab volt, meg fogod ismerni. Utána már volt egy kis barna folyásom is, de ez nem vérzés volt...

Aztán szerdán du. fél négykor a videó elöt ülve, éppen stílszerűen a Földlakók Nemi Élete című vígjátékot nézve, egyszer csak éreztem, hogy valamitől nagyon vizes vagyok. Bementem a WC-be és megnéztem, mi az ábra, bár biztos voltam benne, hogyha bepisiltem volna, azt tutira észrevettem volna másból is.
Na, mindegy, a lényeg, hogy gyorsan összepakoltam a kis kórházi motyómat (mert ugye, mindent hagyjunk az utolsó pillanatra) és bementünk a kórházba, ahol megállapították, hogy ez biza a magzatvíz. Befektettek és azt mondták, hogy ha 24 órán belül nem indul el magától a szülés, el kell indítani, mert a felszálló fertözések ekkorra már veszélyesek lehetnek a babára.
Hááááát, nekem voltak is fájásogatásaim, de nem igazán erösek, és hol 20, hol 30, hol 15 percenként jöttek, szóval nem voltak erösek és rendszeresek. Így másnap de. fél tizenkettökor (elöbb, mint a határidö lejárta), a mi kérésünkre megindították a szülést. Oxitocin infúziót kaptam, de úgy kettöig semmi komoly nem történt. Beszélgettem a párommal, rádiót hallgattunk, stb. és vártuk, hogy történjen valami. Ekkor még mindig viszonylag rendszertelen és kicsi fájásaim voltak. Olyanok, mint egy menseses görcs, de nem túl erösek.
Aztán kettökor a doki bá leeresztett egy kis magzatvízet még, értsd, felnyúlt, a baba fejét finoman hátratolva, kézzel kissé megtágított, plussz ömlött belölem a magzatvíz, na ettöl rendesen bedurvult a dolog. Kettötöl ötig nem emlékszem túl sok dologra, csak arra, hogy bábaszék, meg labda, meg figyelem a gyerek szívhangját, koncentrálok a légzésre, és hogy a szegény pasim mindig akkor kérdezgette, hogy fáj-e, amikor megszólalni nem volt eröm, és csak idegesített a kérdése... Hozzáteszem, hogy ez a fájdalom, már valóban nagyon durva volt, de KI LEHET BÍRNI! Sajna, nem tágultam rendesen, kaptam mindenféle méhszájlazító és görcsoldó készítményeket, de nem használtak túl sokat.
Este kilenckor levettek az infúzióról és hagytak két órát pihenni, aztán újra bekötötték az oxitocint. Ezalatt a két óra alatt, már a bennem lévő oxitocintól, gondolom, maguktól is voltak erős fájásaim, de még mindig túl ritkák. Pedig a doki bá reménykedett benne, hogy magától beindul végre rendesen, és akkor nem kell több infúzió.
De kellett...
Úgy este 11 tájékán még mindig csak 2,5 ujjnyira voltam nyitva (előtte hétfőn már egy ujjnyira), így lórúgásra tették a gépet. Plussz (és ezt nagyon tudom ajánlani mindenkinek), az oldalamra kellett feküdnöm, az alsó lábamat térdben felhúzni, a felsőt kinyújtani, és három fájás ezen az oldalon, három fájás a másikon. Na, ez kegyetlen volt, de csodát művelt!!! Röpke egy óra alatt kitágultam a másik három ujjnyit és jött a kitolási szakasz...Ekkorra már azt éreztem, hogy nem bírom tovább, és meghalok, de ekkor eszembe jutott, hogy az egyik elöadáson azt mondta az orvos, hogyha ilyeneket kezd el mondani a leendö anyuka, vagy olyat, hogy szétszakadok és letépem, ha mégegyszer hozzámérsz, apukám, vagy végre császározzanak már meg, vagy döfjék belém az EDA-t, stb., akkor még kb. 15-20 perc és meg van a baba. Ettöl megnyugodtam, aztán jött az újabb része a dolognak.

Elöször csak szóltam a páromnak, hogy hívja a szülésznöt, mert nekem mindjárt nagyon nagy dolgom lesz... Aztán eszembe jutott, hogy ja, az nem lehet, lévén, hogy három alkalommal adtam ki mindent magamból a beöntés után (szegény takarítónéni már haptákban várta, hogy kikecmeregjek a WC-ről), szóval vsz. tök üres az összes belem, meg mintha lett volna erröl is szó anno az egyik elöadáson, akkor ez már a kitolás kell, hogy legyen!!!!

Innentöl számítva kb. 5-6 tolásra (lévén, hogy már fáradt voltam, másoknak ez 2-3-4 tolás) megláthattam az én kis tátogó Bori babámat, amint a lába a nyakába csuklik, ha felemeli a doki bá.... Nem, nem mondom, hogy a kitolás kellemes lett volna, de nekem jobb volt, mint a vajúdás, a gátmetszés nem fájt (sajna háton szültem, mert már nem bírtam lekecmeregni a bábaszékre), és utána az a fantasztikus élmény, ahogy a kis mocorgó, meleg babuskád ott piheg és nyöszörög a hasadon... Nem adnám semmiért!!! Megfogtam a köldökzsinórt is, hogy érezzem, lüktet-e még, meg kiváncsi voltam, milyen a tapintása annak a dolognak, ami ennyi idön át összekötött a lányommal, finom, selymes volt....
Ezalatt a doki bá és a szülésznö kivonult, csak mi voltunk hármasban...

A többi pedig már a szokásos, elvágta apuci a köldökzsinórt, megfürdették a lányt, én megszültem a méhlepényt, aztán varrtak, közben megszoptattam a kisasszonyt, aztán, mikor már ki volt csinosítva ö is, én is, megint kiment a kórházi csapat, és magunkra hagytak, hogy végre megismerkedjünk egymással...

Nekem joslófájásaim sose voltak, és a szülési fájdalmakat is a még jól elviselhetö kategóriába sorolnám, de ez elég egyénfüggö, ráadásul a gyors szülések állítólag sokkal fájdalmasabbak...

Nem mondom, hogy nem láttam néha csillagokat, de ha hagyod, hogy a történések vigyenek magukkal, és nem küzdesz a dolgok ellen, minden rendben lesz és csodálatos élmény lesz a szülésed... Én már ott akkor azt mondtam, hogy akkor mikor szülünk újra...

Szóval, félni én is féltem, nagyon is, de így utólag már tudom, hogy lehet, hogy a legtöbb gátló tényezöt pont ez a félelmem okozta, és felesleges. Egy csoda, amit akkor ott a te tested és a baba teste müvel, nem hiszem, hogy bármi felérne ezzel.

Ha bármi kérdésetek lenne, én is örömmel válaszolok.

Puszi:

Dia
Dia
 


Ja, a lényeg...

Nekem a hasam alja fájt, meg a gátam, a hátam és a derekam nem...

De egy biztos, amikor jön a szülés, semmivel nem fogod összetéveszteni, tudni fogod! Nem tudom, megmagyarázni, mi alapján, de valami ösztön alapján az ember tudja, hogy NA, ez most már télleg az!!!!

Szóval, ne félj attól se, hogy a kocsiban fog kipottyani a baba, vagy nem érsz be a kórházba, biztos vagyok benn, hogy tudni fogod, mikor és hova indulj...

Puszi Nektek:

Dia
Dia
 


Sziasztok, ma nagyon alvós napunk van...

Dia, csípem a szöveged!!! Ebben a gyors szülés, nagy fájdalomban lehet valami, mert nekem röpke 4,5 fél óra volt az egész, de fájásaim már, mint említettem a legelejétol voltak.
Közben eszembe jutott,hogy én végig az oldalamom feküdtem,miután felkerültem a szüloágyra! (Hogy azt kinek a magasságára tervezték?!)Oxitocin-t én meg akkor kaptam, amikor már tologattam, de nem jött a baba. Ja, ha nem mondják, akkor is csukjátok be a szemeteket toláskor, mert nem semmi bevérzéseket tud okozni a szemben!!
Tolem is nyugodtan kérdezzetek, tudom, hogy nagy segítség, ha odabenn eszedbe jut, hogy ja én errol már hallottam!
Évi
Évi (Évi)
 


Kedves Dia!

Ez a beszámoló nagyon jól sikerült.

Minden jót nektek
Jó egészséget
M.B.
M.B.
 


Sziasztok Lányok!

A legkomolyabban le vagyok nyűgözve! Nagyon aranyosak vagytok. És azt hiszem igazán hasznos dolgokat írtatok! Köszi!Most visszamegyek és elolvasom még egyszer!

Manó
Manó
 


Szijasztok!

Képzeljétek, mozog! Egy hete gyanús mozgásokat éreztem lenn, este. De mivel nem voltam biztos benne, hogy ez ö lehet, igy gondoltam, hogy biztos képzelödöm. Aztán a köv. este megint éreztem valamit...gondoltam, biztos ez nem az, mert én buborékokat vártam, hogy szétpattannak, meg rezgés..de nem ilyen érzés volt, hanem inkább bélmozgáshoz hasonló, de azért nem az, meghát a méhemböl jött. Szóval egyre gyanúsabb lett, a 3.este megint éreztem, vagy fél óráig..aztán másnap (ahogy Snoopy is javasolta:-)) hason fekve próbáltam VOLNA napozni, ha közbe nem szól a baba, mivel iszonyuan elkezdett mozogni, biztos nem teccett neki, hogy ráfeküdtem:-)) Szoval innentöl már semmi kétségem nincs. Azota is figyeljük esténként, söt néha már napközben is érzem. Egyre jobban, egyre erösebben:-)))Söt! Az is megállapithato, ha bal vagy jobb oldalon fexik, néha pedig elhuzodik, hogy nem találom sehol:-))(bujocskázik:-))

Szóval, nagyon megnyugodtam, már tiszta ideg voltam, de vége Kép

Kata! köszi a bugyi tippet, ma ugyis megyünk vásárolni, majd megnézem!

Snoopy, Kata! Hajrá, már nincs sok hátra, olyan jó nektek! Nagyon szoritok!

Évi, Dia! NAgyon teccettek a beszámolók!:-))

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Mano, Ildi, koszi a valaszt, akkor kervenyt irok a Nyt. Int.-nek.
Evi, Dia, nagyon koszi a beszamolokat, mindig olyan jo ilyeneket olvasni, foleg, hogy utana ahogy olvasom, a legtobben orommel megismetelnek a dolgot, akarhogy fajt is. Kerdesem nincs, egyelore nem tudom, mit is kene meg tudnom, de biztos elojon majd a szules kozben egy-egy kis info morzsa az ilyen beszamolokbol, ami majd segit. Tetszik ez a tipp az infuzio, stb letepese es a vegkifejlet kozeledte kozti osszefugesrol.
Kulonben en nem felek a szulestol magatol (legalabbis egyelore), inkabb attol, hogy kis bebinek semmi baja ne legyen.
Lara, gratula! Latod, mi megmondtuk. Kulonben egyetertek, neha korabban tenyleg belmozgashoz hasonlitott nalunk is a mozgas. Most meg mar olyan edin tologatja ki a kis mikor melyik (csak o tudja, melyik) testreszet, es latni, ahogy vonul a kis pup a hasamon, meg tok jol erezni is a kezemmel. Ez a mutatvany szinte mindig beindul, ahogy az oldalamra fekszem, vagy az egyikrol a masikra fordulok.
Na pa,
Cili
Cili2
 


Jajj, Dia, ez annyira jol sikerult! Koszi, hogy ilyen sok idot szenteltel rank, en nagyon elveztem olvasni a beszamolodat es nagyon sok hasznos dolgot tanultam toled. Koszi ezerrel!!!! Ettol meg nyugodtabban varom a nagy napot!

Ma tok jo napom volt, itt volt draga Anyukam es a Nagymamam, kivasaltuk, elpakoltuk a kisruhakat, meg a polyat is felhuztuk, minden gyonyoru, nagyon jo mar ebben az allapotban lenni. Es vasalas kozben mindketten elmeseltek a szuleseik tortenetet, Anyukam haromszor, a Nagyi pedig hatszor szult (mind a hatot otthon, teljesen le van nyugozve, hogy ujra lehet otthon szulni)es mindketten csupa pozitiv sztorikat adtak elo, jo volt hallgatni oket, ez szerintem abszolut erot ado itt az utolso napokban. :-) Csakugy, mint Dia irasa.

Lara, orulok a mocorgasnak!!! Mikor is mentek uh-ra? Ja, a Sloggi bugyikat Aranypokban lehet kapni!!

Sziasztok!
A lelkes Kata
kata (kata)
 


Sziasztok csajok!

Hajrá Lara! Ugye, hogy nem veszett el a kis hamis!

Még egyben vagyunk. Gondolom kitaláltátok, merthogy a kórházban nem nagyon van internet.
Speciel a Rókusban, ahol. szülni fogok, ott csak az igazgatóságon. Úgyhogy hiába lógnék fel az ITO-ra a hazai környezetbe, az sem segítené elõ az információáramlást.

Kata!
Ezen a héten szülünk?
Már nagyon szeretném. Kiválasztottam a szerda éjszakát. Mit szólsz hozzá?

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Snoopy, én még nem hiszem, semmit nem érzek és majdnem teljesen biztosan érzem, hogy még van bő két hetem Kingussal a hasamban. :-) Holnap megyek uh-ra, mi ugye jún. 15-re vagyunk kiírva.
Kata
kata (kata)
 


Kata!

Kinga most mit mond errõl?

ILdi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szijasztok!

Cili2! Már nagyon várom, hogy én is már a hasonló mutatványok részese lehessek.
Kata, UH-ra két hét mulva pénteken kell mennem, akkor leszek a 22.hét végén.
Kicsit késöi az idöpont, dehát nem tudok mit csinálni, csak ekkorra tudtak adni idöpontot.
Remélem nem lesz gond.
Olyan jó lenne megnézni 3D-s UH-val, csak nem tudom, hogy itt Szegeden, hol van
ilyen lehetöség...lehet, hogy fel kéne ugrani ezért Pestre?
Snoopy! igen, megvan, csak elbújt :-))) De furi lehet nektek, hogy már csak napok
vannak hátra! olyan jó! :-)

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok
Régen voltam itt, azóta sem mentem át máshová.
Talán még emlékeztek néhányan , kislányom Somos Emma, súlyos toxémia következtében lett koraszülött 34 hétre 1640 grammal császárral, egyébként gyönyörű, ma már több, mint 4 kg és 12 cm nőtt a születése óta.
Az első hetekben nagyon nehéz volt, ez sima szülés után is így van, aki azt mondja, hogy első gyereknél a gyerekágyas időszak leányálom az szerintem hazudik.
A másik gond nekünk az volt, hogy nem igazán indult be a tejem, bár ezen utólag nem lehet csodálkozni /orvosom mondta, hogy a betegség miatt felborult a folyadékháztartásom e miatt előre lehetett tudni, hogy nem lesz/, prsze rohantam fűhöz fához , a stressz persze nagyon ott volt, fejtem 3 óránként , mint állat, de így sem jött össze / még taxival az István ba is elmentem 24 órás szopi ambulanciára - egyébként szuper fejek mindenkinek ajánlom/
Erre az egyik barátnőm - tejcsárda sima szüléssel kijelentette, hogy csak az elhatározáson múlik a szopiztatás, na az ilyeneket kéne úgy seggbe rúgni, hogy hármat forduljon. Namármost azt sem hiszem el , hogy a nők 5 % nem tud csak szoptatni, szűk környezetemben kb 50-50% volt a szoptatni tudó és a szoptatni nem tudó , de akaró/hangsúlyozom!!!! egyetlen nővel sem beszéltem aki a sokat emlegetett mell deformálás miatt nem AKART volna szoptatni/
Szóval örüljön az aki tud , de aki nem azt nagyon csúnya dolog nem jó anyának, vagy lustának , esetleg a társadalom számkivetettjének beállítani.
Szóval mi nagyon jó vagyunk, majd jövök még, fotók is lesznek ha minden igaz, a még most várandósoknak pedig minden jót és erőt egészséget kivánok !!!
Andinak külön gratula, a Péterffyben volt 1,5 hétig az én Emmám is, de csak zsirosításon, nagyon szuper fej a főorv Dr Boross Gábor.
A szülészetről nem tudok nyilatkozni, de biztos más , mint a SOTE I. Bár nekünk ők mentették meg az életünket szó szerint.
Én egyébként olyan sok Emma nevű babát még nem hallottam, azt tudom, hogy a Güttler Karcsinak is Emmája van.
Andi egyébként azon mit értettél, hogy az előző terhességednél és szülésednél nemműködtek úgy ahormonok? Bocs lehet hogy korábban le van írva, de nincs időm a könyvtárban mindent végigolvasni, meg amúgy is rohanok haza a fürdetésre.
Na sok puszi
Emma mama, alias Soma
soma
 


Sziasztok!
Ildi, a raffais topicban olvashatod a helyzetünket ezzel kapcsolatban, ha nem cikizésből kérdezed, ott szívesen elmesélem, mi is tötént, ha nem világos az eddig ott leírtakból.

Soma, üdv. itt is!

Lara, akkor kitartás az uh-ig hátralévő időre! Kíváncsian várom a fejleményeket! Bugyi-ügyben mi újság?

Ma elég nyomi napom volt megint, ez a párás meleg kissé megvisel itt az utolsó napokban, de ezt leszámítva szépen telnek a napok és olyan érdekes, hogy ezek ugyanolyan hétköznapok, mint a többi, mégis mások, hiszen afelé a bizonyos Nagy Nap felé visznek. :-)
Kata
kata (kata)
 


Soma, nagyon jo hallani, hogy jol vagytok es hogy Emma szepen no, mar epp akartam Katatol kerdezni, tud-e rolatok. A tej ugy es egyes megjegyzesek miatt ne aggodj, te, mi es meg sokan masok tudjuk, hogy jo anya vagy, a rosszmaju velemenyeket pedig meg sem szabad hallani.
Irj maskor is!
Cili2
Cili2
 


Sooooomaaaaaa! Végre, már annyira keresetelek!
Örülök, hogy jól vagytok, és milyen nagyon nottetek!
Gyere át az "Elso napok, hetek" topicba, szívesen hallanánk feloletek is többet.

Évi
Évi (Évi)
 


Hát sziasztok!

Csak most volt időm elolvasni benneteket és közben és is nosztalgiáztam. Alig 3 hónapja még én is itt ültem a gép előtt Lilivel a pocakomban és Évi szavait olvastam meg Adriét, akik azóta már Anyukák. Meg a többiekét is persze csak most ők jutottak hirtelen eszembe. Nagyon jó dolog az utolsó pár hétben lenni, de akkor már olyan türelmetlen is az ember. Már szeretné látni pici gyermekét és szeretné tudni milyen is az Anyának lenni. JÓ nagyony jó.

Soma, gyere felénk, jó újra hallani felőled!

Leírom én is röviden szülésem történetét, remélem még nem késő.

Március 6-ra voltam kiírva előtt kb. másfél héttel kezdődtek a jóslófájásaim. Ezek úgy néztek ki, hogy kicsi alhasi fájások szabályos időközönként. Egyszer 12 percesek, egyszer 20 percesek, de volt mikor össze-vissza. Jó csalódott voltam mikor elmúltak, mert már nagyon szerettem volna szülni. Március 7-én úgy megvizsgált az orvos, hogy barnás folyásom lett. Gondolom ez a nyákdugó volt. Mindenesetre figyelmeztetett, hogy várható. Ekkor költöztem fel Bp-re és vártam, mert az orvos azt mondta, hogy olyan gyors szülés lesz, hogy nem akarja, hogy útközben szüljek meg. Dunaújvárosban lakom, 75-80 km Bp-től. Március 12-én hétfőn feküdtem be a kórházba előtte az orvos mindig úgy engedett el, hogy másanp biztos meglesz a baba. Hát nem lett, a fájásaim mindig elmúltak.
Március 14-én indították a szülést reggel 1/4 8-kor jött be az orvosom, hogy behelyezzen egy pici tablettát a méhszájamhoz. Mondta, hogy 2 óra a várható hatás. Nekem ez összesen 3/4 óra volt, akkor lettek 3 perces nagyon elviselhető szinte alig érezhető fájásaim. Aztán gyorsan 2 percesek lettek. A szülésznőm megérkezésekor (1/4 9) már bőven 2 percesek voltak, de csak a megkeményedéseket éreztem fájdalmat alig. Aztán erősödtek azok is. 1/2 10 körül 2 ujjnyira voltam kitágulva, akkor kaptam beöntést és borotválást. Mivel aznap a szülőszobán 5-en szültek ill. vajúdtak én "beszorultam" az egyágyas szobámba és mondta a szülésznőm, hogy járkáljak, sőt a kádban is vajúdhatok. Persze én még mindig attól féltem, hogy elmúlnak a fájásaim, így nem mertem a kádat teleengedni, csak zuhannyal simogattam a hasamat. Kép 1/2 11 körül kezdett fájdalmassá válni a helyzet, akkor éreztem, hogy nem lesz egy fáklyás menet ez a szülés. Akkor érkezett meg a párom és anyukám. Felszabadult az Ikea szoba is így bementem oda. Rögtön kipróbáltuk a kád dolgot, hát nekem nem jött be, csak fáztam és nem találtam azt a pózt, amiben jó lett volna. Szűk volt a hely nekem. A vajúdásnál a férjem volt bent, simogatott és csendben volt. Imádtam akkor is. Közben szépen tágultam, az orvosom majdnem percre pontosan megmondta mikorra várható a baba. Az idő hihetetlen gyorsan telt én meg folyamatosan kérdezgettem a szülésznőt, hogy mikor múlik el a fájdalom és milyen lesz a tolófájás. Azt elfelejtettem leírni, hogy 10 körül kaptam egy méhszájtágító gyorsítót. Aztán 3/4 12 körül éreztem, hogy kakilni kell. Hihetetlen, hogy mennyire lehet érezni, hogy ezek már a tolófájások. Ja és amikor kiszálltam a kádból az ágyon oldalra fekve vajúdtam tovább (Dia és szülésznőm tanácsára) és a szülésznő és férjem segítségével állva is. Meg kell vallanom nagyon fáradt voltam már mire elkezdődtek a tolófájások és csak arra vágytam, hogy aludhassak egy kicsit. Szóval tolófájások közben kaptam egy gyorsító injekciót (burokrepesztés volt 1/2 12-kor) és az orvosm azt mondta egy óra múlva meglesz a baba. Ez volt délben. A magzatvíz egy idő után kakis volt, Lili baba nem kapott megfelelő mennyiségű oxigént így belekakilt a vízbe. Gyengült a szívhangja. Azt meg kell mondjam, hogy akkor észre sem vettem, csak azt, hogy azt mondja az orvosom, hogy sajnos nem szülhetek szülőszéken, amin addig ültem, hanem át kell menni a rendes szülőszobába, mert valószínűleg be kell avatkozni. Összeszedtem minden erőmet, felálltam és miközben átmentünk az 5 méterre lévő szülőszobába volt egy nagyon erős tolófájásom és ennek köszönhetően Lili segítség nélkül háton fekve, utána következő 2 tolófájással kint volt délután 13 óra 10 perckor. Anyukám volt ott a szülésnél aki rögtön szaladt a férjemért, közben pedig felhívta Apukámat. Lilit sajnos nem kaptam meg, mert rögtön leszívták az orrából a kakis magzatvizet, így csak felöltözve kaptam meg már. De így is csodás volt bár erőm nem volt megfogni. Mikor megszültem az első érzésem az volt, hogy megfagyok a másik, meg, hogy éhes vagyok. Aztán megszültem a méhlepényt, ami kissé lassan sikerül, így vesztettem egy kisebb mennyiségű vért. Azonnal kaptam infúziót, de közben megszoptattam Lilit és beszélgettünk a férjemmel és Anyukámmal. Lili meg csak figyelte az új világot meg minket és nem aludt egy percet sem. Mellesleg sírni is csak 3 percig sírt mikor megszületett. A gátmetszést nem éreztem, fájás közben csinálták, meg szurit is kaptam. A varrás nem volt kellemes, de nem érdekelt, mert tudtam Lili velünk van és az volt a legfontosabb. És most is az. Aludni persze nem tudtam és azóta sem sikerül, de amikor éjjel felkelek szoptatni és magamhoz ölelem a kicsi lányom elfelejtem, hogy milyen álmos vagyok. Hát ennyi röviden.

Geri
geri
 


Cili!

Én úgy tudom nem kell kérvényezni, mivel a férjed származása elég indok. De azért kérdezd meg.

Geri
geri
 


Sziasztok
Már sajnálom, hogy csak címszavakban válaszoltam, Geri, te is olyan klasszul leírtál mindent. Én is haladok a történettel, szövegszerkesztobe írom, majd jelzem ha kész vagyok.
Közben felrémlett, hogy én is irtó éhes voltam. Mézes-vajas kenyér volt a vacsora,és tej. De én faltam, mint aki a héten nem evett.
A másik, hogy nekem adták a vizes ruhát a homlokomra, de én dobtam le mert engem nagyon zavart. És így visszagondolva, szinte egyáltalán nem voltam leizzadva, nem úgy mint a filmeken. Na jó, azért elég zilált voltam...
A másik pedig, hogy szerintem az elso napok is megérnének egy történetet, mert nekem szörnyubb volt mint a szülés, és a szülésrol elég sokat lehet olvasni, de az elso napokról nekem fogalmam sem volt, hogy ilyen kemény lesz!
Most megyek, mert kicsi fiam felébredt.
Évi
Évi (Évi)
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: