Új privát üzeneted érkezett!

Szia Király Kati!
Mikor én vártam a babámat nekem is volt folyásom, számomra riasztó mennyiségu, de a dokim engem is megnyugtatott. Bár én azt hiszem túl is idegeskedtem a dolgot mert az elso terhességem rosszul végződött (8 hetesen elment a baba), de 4 hónapra rá megfogant Jázmin aki most február 3-án született. Biztos az elso vetélésnek köszönhetoen én végigizgultam a terhességet, mindig azt hittem, hogy valami gond van, igazán csak a 36. hét körül nyugodtam meg, hogy most már minden rendben lesz. A 37. héten pedig megindult a szülés, ami teljesen problémamentesen zajlott, érdekes attól nem féltem egyáltalán, csak attól, hogy a terhesség alatt történik valami. Ráadásul nekem mindig mesélt valaki valami rosszat pl. hogy mikor neki így fájdogált a hasa akkor az azért volt mert kinyílt a méhszáj stb. én ilyenkor mindig szaladtam a dokimhoz aki minden alkalommal megnyugtatott. De azért mindig volt valami izgulnivaló (mozog, nem mozog, miért fáj, miért pont ott meg ilyenek). Szóval csak nyugi, minden rendben lesz és egy gyönyöru egészséges babucid fog születni! Szorítok neked!

Krisztina!
Nagyon gratulálok Dominik születéséhez, jó babázást kívánok!

Kata!
Nagyon irigyellek az otthonszülésért, biztos csodaszép lesz! Mostanában azért olvasgatom ezt a topicot, hogy nehogy lemaradjak róla, ha megszületik Kinga és megírod az élményeket. Sok szép élményt és könnyű szülést kívánok neked pár hét múlva! Köszönöm a múltkori leveled a Raffai könyv elérhetőségéről, még nem sikerült beszereznem, de próbálkozom!

Jázminmama
(régebben Orsi)
Jázminmama
 


Judó! Bocsi, hogy nem válaszoltam pénteken, de korán leléptem az irodából, otthon meg be se kapcsoltam a gépet egész hétvégén. A Sárvárihoz a régi számon lehet bejelentkezni mindennap 8-18-ig. Én jövö hét kedden megyek hozzá.
Szia: Andrea
Andrea
 


Bocsánat, OFF
Andrea! Semmi gond, örülök, hogy megtaláltad az üzenetemet! Jövő héten megyek én is, lehet, hogy összefutunk? Még sajna nem tudom, hogy kedd vagy csütörtök lesz-e jó nekem.
Meddig dolgozol? Már jó nagy lehet a pocid! Most már biztos, hogy újra kislány?
Szia: Judó
Judó
 

 
 

Judó! Én kedden megyek fél hatra. Tök jó lenne összefutni. Jövö hét után lesz esedékes a következö UH, akkor talán már biztosra meg tudják mondani. Én nagyon kislányt érzek! Egyébként jún. végéig még dolgozom, mert nagyon jól vagyok és még nincs kedvem otthon ülve számolgatni a napokat, és a gyerekeknek is akkor kezdödik az ovi szünet. A pocim tényleg nagyon nagy, annak ellenére, hogy még csak 4 kilót híztam.
Szia: Andrea
Andrea
 


Andrea, jövő hét kedd, 18.15-re sikerült bejelentkeznem. Ha hamarabb érkezem, akkor szerintem összefutunk! Jó lenne, még csak telefonból ismerek néhány Babanetest, "élőben" még senkivel nem találkoztam.
Még csak négy kilót! Akkor karcsú kismama vagy! Bár én is "csak" 11 kilót híztam, Sárvári ezzel nagyjából elégedett is volt.
Szia: Judó
Judó
 


Sziasztok!
Király Kati, nekem most is van folyásom, de hidd el, ahogy a többiek is írták ez nem nagy gond, maximum végigcsinálsz egy-két kúpkúrát!
Már a 36. héten vagyunk, túl az otthon szülésre felkészítő tanfolyamon, gyönyörű volt!!! Annyira szép az Születésház Érden, hogy valószínű, kimegyünk oda szülni, mert nagyon kellmesek a szülőszobák, teljesen olyan, mintha itthon lennénk, de sokkal nagyobb a tér, szóval úghy tűnik, kimegyünk.
Megvettük a babakocsit, végülis azt, amit legelőször kinéztem, a Graco valamelyik típusát, gyönyörű színben (red classic, sötétkék narancssárga kockás), hordozós és a Brumi-Maciban 49900-ért kaptuk meg, ugyanez a Megatoysban egy tizessel több. Megkérdeztem a Ksimama újságban hirdetett kocsit is, csak a győri és az újpesti áruházban lehet kapni, tegnaptól, két színben van. Mi azért vettük ezt a másikat, mert én ennek a színébe voltam belezúgva.
Ma voltam Raffainál és mondta, hogy Krisztinának nagyon szép és könnyű szülése volt, négy óra alatt meglett Dominik. Úgy örülök!
Orsi/Jázminmama, köszönöm a kedves soraidat, júni 15-re vagyunk kiírva, de én valahogy előbbre érzem a várva várt nagy eseményt. Hát majd meglátjuk.
Üdv. mindenkinek!
Kata
kata (kata)
 


Jajj, itt a nagy örömködésben elfelejtettem megírni,hogy elég rossz lett a vzeleteredményem, van oxalát a vizeletemben, ami a veskő kiújulására utal. Úgyhogy most nagy ivókúrán vagyok, hogy minden rendben legyen. Van valakinek erről tapasztalata? Mármint a vesekő és a szülés esetleges egymásra hatásáról.
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok,

itt egy fontos cikk arról, ami _közvetlenül_ a szülés előtt van, vagyis a korházba indulástól a szülésig. Jól össze vannak benne szedve a legfontosabb dolgok:

[url=http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20000613172522" TARGET="_top]http://www.hazipatika.com/services/articles?f=show&aid=20000613172522[/url]

Zsuzsa
Névtelen
 


Koszi a cikket, Zsuzsa.
Most ertem haza a klinikarol, minden rendben van, említettem a dokinak az otthonszulest, hat nem repesett az orormtol, de semmi olyat nem mondott, amire ne szamitottam volna.
Remlem, mindenki jol van!
Beszeltem ma Krisztinaval, tegnapelott mentek haza es nagyon jol vannak, szep,konnyu es gyors szulese volt, Dominik olyan gyorsan elobujt, hogy a dokija be sem ert. :-)
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!
A babakocsikhoz:
Nekem is sok fejtorest okozott, hogy milyen kocsit vegyunk. Megosztom veletek a velemenyem. A hagyomanyos, klasszikus, nagykereku 3 funkcios kocsi azoknak tokeletes, akik nem tomegkozlekednek, csaladi hazban laknak, nem utaznak sokat kocsival, mert hatalmas a kocsi meg osszecsukva is es szerintem nagyon nehez. Vannak a konnyitett vazu szinten 3 funkcios kocsik( ilyen pl. a Peg Perego Sherpa v. Caravel vaza, es a Neonato Young vaza), amik mar ugyan konnyebbek, de meg nagy helyigenyuek, mondjuk egy kocsi csomagtartojaban. Vannak a hagyomanyos ketfunkcios kocsik, amik ugyan kisebb helyet foglalnak, de kicsi a kerekuk, tehat terepre nem valok. Es vannak az uj tipusu ketfunkciosok, mint pl. a Graco tobb tipusa, de ezek nem donthetok teljesen vizszintesre, es szinten nagy helyet foglalnak. Es ami nekem nagyon megnyerte a tetszesemet, az a CAM Pretty Combi-ja, a Chiccho Travel systeme ill. a Neonato Imola Combi-ja. Mi ez utobbi mellett dontottunk. Ez lenyegeben egy toloka, amire ra lehet kapcsolni a mozeskosarat, vagy az autosulest. Mi autosulest nem vettunk hozza, mert a Martinrol az megmaradt, bar azt nem lehet rakapcsolni, csak a sajatjat. A mozeskosarat ugyis csak jovo tavaszig hasznalom, utana meg ugyis a toloka kell, ezert szerintem nagyon praktikus. Mi kethetente megyunk a szulokhoz, igy mivel a tolokat esernyore lehet csukni, nem foglal nagy helyet a csomagtartoban. Es a kereke sem kicsi, igy terepen sem lesz szerintem gond.
Meg lehet cafolni, de en a sok nezelodes utan erre a tapasztalatra jutottam.
Moni
Moni
 


Sziasztok!
Zsuzsa! Köszi a címet, tényleg hasznosnak tűnik.

Mi van Veletek többiek? Andi! Egyben vagy még? Nagyon nagy a hallgatás! És Zorkáról sem nyilatkozott senki!

Kata! Én örülök, hogy elmentek a Szülésházba és várok minden további infót Rólad, Rólatok is!

Mindenkinek jó éjt!
Manó
Manó
 


Szia Manó!
Úgy tûnik mostmár kihúzzuk hétfõig... Holnap megyek még egy NST-re, aztán ha addig nem szól közbe Emma, vasárnap este kell bemennem,hétfõn eggyel többen leszünk!!! Fura, hogy az utolsó napokban teljesen eltûnt a türelmetlenségem, igaz, egy picit félek is a változásoktól, de hát ez természetes. Milyen lesz vajon két gyerekkel?! Ez a legfurább, hogy alig egy pár nap, és teljesen más lesz az életünk... És te hogy vagy?:
Kata, én is nagyon kíváncsian várom a híreidet!!! remélem minden a lehetõ legnagyobb rendben fog menni. Feltétlenül írj.

Andi
andi
 


Sziasztok!

zia Andi! Hát tényleg izgalmas,egy csemetéről kettőre váltani , csakúgy mint az elsőt várni és hazahozni. Én nagyon türelmeten vagyok és azt hiszem a jelek is arra vallanak, hogy előbb akar jönni Zorka is ( jut eszembe, ha nem tetszik Nektek ez a név, azt is nyugodtan lehet ám írni!).
Azért az jó lehet, ha előre tudod, legkésőbb hétfőn itt lesz már Ő is.Drukkolok!

Szóval még egyben vagyunk, készülődünk, és egyszer csak Ő is kibújik!

Kata! Te is írj!

Jó éjt,
Manó
Manó
 


Sziasztok!
Ma kezdődik a 37. hét. Én egyenlőre még/már nem vagyok türelmetlen, inkább boldog várakozással tekintek az előttünk lévő nagy események elé. Manó, Andi, ti hányadik héten is vagytok?
Mi a hétvégén rendezzük át a lakást+még be kell szereznünk néhány, az itthonszüléshez szükséges holmit, aztán jön Kingus amikor akar. Hogy bírjátok a meleget? Én mindig örülök, amikor az időjárásjelentésben felhősödésről, esőről beszélnek. :-)
Szép napot!
Kata
kata (kata)
 


Szia Kata!
Én a 33. héten vagyok és tegnap délután óta úgy érzem, nagyon közel az idő. A meleg eléggé kikészít, pedig én mindig is napszivacs voltam. Hát most nem. Mi is a hétvégén fejezzük be a babaszobát, ma megrendeltem azt a két nagyobb darabot, amit nehéz lett volna kocsival is elhozni. Holnap de. itt lesz, megvettem a legszükségesebb és legalapvetőbb dolgokat, persze úgy is menet közben fog kiderülni, hogy koránt sem mindent. Úgyhogy Zorka is jöhet, ha akar.

Most végül mégis otthonszülés lesz és nem érdi születésház? Már kezdtem megnyugodni...(persze nem nekem kell megnyugodni, ezt tényleg Ti tudjátok!)

Szép neve lesz! A Kinga nekem is nagyon tetszett, csak a páromnak nem. Nálunk ebben a kérdésben Ő fogja kimondani az utolsó szót.

Andi, hogy vagytok?

Hűvösebb napot(kat)!

Manó
Manó
 


Szia, Manó!
Ne aggódj, tudjuk mit csinálunk és valószínű, hogy Érden fogunk szülni, mert az egy csodahely, a mi lakásunk meg elég kicsi+meleg. Egyébként ott sincs semmi extra, nekünk kell vinni ugyanazt a felszerelést, amit itthonra is be kellett szereznünk. De Anyukám is nyugisabb Érdtől.
Te miket érzel, hogy úgy gondolod, közeleg az idő? Én semmi extrát, csak Kingus állandó jelenlétét és az egyre fokozódó boldogságot. Plusz a szuszogásomat és a nehéz alvást, kevés kényelmes alvási pozíciót.Talán sikerült beazonosítanom a méhösszehúzódásokat is, hiába, első baba, még minden új. :-)
Nekem nagyon tetszik a Zorka név!!!!!!
Szia!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Itt kontárka. Nagyon jó olvasni titeket és remélem mindenkinek olyan jó lesz minden, ahogy szeretné és elképzeli. Kitartást kívánok nektek és még boldog babavárást. Aztán gyertek ám majd az "Első napok, hetek..." topicba.
Manó! Szerintem annak a babának jó, ha vár még egy kicsit és neked is. Ne siettesd.

Boldog babavárást!!!!!

Anikó
geri
 


Szia Kata!

Lehet, hogy csak ennek az erős időváltozásnak köszsönhető, de tegnap du. és ma egész nap elég gyakran keményedett a pocim. Nekem sajnos már régen sikerült azonosítani a méhösszehúzódásokat. (Csak jóval ritkábban, mint most)A hasam látványosan egyre lejjebb van ( ez kb 1 hete kezdődött) és a combom felső része fájdogál, görcsölget + olyan érzésem van sokszor, mintha nyomódna szét a csípőm. Ettől függetlenül lehet, hogy még a júliust is kihúzzuk egyben, bár Anikó intelme ellenére én nagyon nem szeretném. Valóban jó lenne még egy kicsit kihúzni, de sokat már ne! Olyan macerás volt kezdettől fogva az egész terhességem, hogy már jó lenne, ha vége lenne. Nem beszélve arról, hogy nekem rengeteg kétségem van,( nem a szüléssel kapcsolatban, hanem ami utána jön), amelyek az első gyakorlati, konkrét esetnél eloszlanának ( gyakoprlatias típus vagyok), és már sokkal nyugodtabbnak érezném magam. Hát ennyi!

Érden dúlák vannak? És doki?

Anikó! Én már most is sokszor olvasom az "Első napok, hetek..." topic-ot, csak hozzászólni nem nagyon tudok, de figyelek!

Sziasztok, jó éjt,
Manó
Manó
 


Sziasztok lányok!

Valakinek megígértem, hogy az alvás nagy pocakkal topicból átlátogatok hozzátok. De pár napig nem leltem meg ezt a címet. Mindegy, sikerült.
Elõbb-utóbb azonosítóm is lesz. Jelenleg második terhességembõl várom az elsõ babát, most járunk a 37.héten.

Ami az elõtejet illeti, nekem már a 22-dik héttõl van, mostmár egészen számottevõ mennyiségben (akár 5-10 ml is lefejhetõ). Szerintetek van ennek köze a késõbbi tejtermeléshez, vagy a tej beindulásának idõpontjához?

Az otthonszülés, vagy szülõházas szülés nagyon bátor cselekedet. Ha bízik benne az ember, akkor persze sikerülhet jól, de azt mindig szem elõtt kell tartani, hogy ha nagy baj van, akkor hol tudnak segíteni. Akár a babának, akár az anyukának. Ami engem nyugtalanít benne, hogy nincsenek megbízható információk arról, hogy az, hogy a gyerek mennyire viseli jól a megpróbáltatásokat, az milyen mértékig van ilyenkor ellenõrizve? Amit még érdemes tudni, hogy az otthonszülésrõl megjelenõ cikkekben a szövõdményekrõl szóló adatok erõteljesen kozmetikázottak.

Ha az ember hasa lejjebb száll, akkor tényleg jobban fog levegõt kapni? Nagyon rámférne.

A várakozóknak türelmet, a most szülõknek, gyors elõrehaladást, és mindenkinek sok sikert kívánok.
Snoopy
Névtelen
 


Szia Snoopy!

Nekem a 25-31 hét között volt nehéz a levegővétel, akkor elindult lefelé a pocim és most már tényleg nincs ilyesfajat prblémám. Viszont, ahogy egyre jobban leszáll a has egyre jobban húzza is a szalagokat, bőrt stb. Nem tudom melyik jobb, bár erre használ az Anita haskötő, ha egész nap rajtad van azért szorít, ha meg nem szorít, akkor nem is tart igazán. Nem bonyolítom tovább...

Nekem a 24-25. héten indult el az előtejem, de azt tanácsolták, hogy ne bántsam, fejjem, stb., mert az a szülés korábbi megindulásához vezethet. Egyébként azt is hallottam, hogy ez a későbbi elegendő mennyiségre is utal.

Oxigéndús napot kívánok Neked és kellemeset mindenki másnak is!

Manó
Manó
 


Sziasztok!
Aszem megvolt az első jóslófájásom, az előbb egy nagyon éles fájás hasított a hasam aljába, összegörnyedtem, alig bírtam kiegyenesedni. Szerencsére pont itt van egy tapasztalt barátnőm, ő okosan megnyugtatott, különben nagyon meglepődtem volna. :-)
Snoopy, ha nem nagy kérés, beszélgessünk az otthonszülésről majd ha túl leszek rajta, mert amióta eldöntöttük (nem volt könnyű döntés) sokaktól kaptam már különböző véleményeket és most így nagyon közel a szüléshez igazából nincs már se türelmem, se figyelmem arra, hogy erről beszéljek. Nekünk most ez a döntésünk, én sokkal nyugodtabb vagyok így, mintha kórházba mennénk és nagyon boldogan, optimistán várom a nagy napot. Majd utána beszámlok!!!! Ugye nem baj? Egyébként jó, hogy itt vagy, tök jó lesz itt együtt számolgatnunk az utolsó napokat! Anno márciusban Geriék is ezt csinálták, nagyon izgi volt!
Előtejem nekem is van, de csak néhány csepp, de én ennek is nagyon örülök!
Készen lettünk a lakásátrendezéssel! Már ki is takarítottunk, nagyon szép lett, végre teljesen megnyugodtam.
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Szia Kata!

Ne haragudj, hogy szóba hoztam az otthonszülést, én is hallottam már mindenféle véleményt. Ha úgy érzed, hogy így vagy nyugodt és biztonságban érzed magad, akkor ez az út, ahogyan neki kell látni. Örülök, hogy boldogan és optimistán várod a NAGY NAPOT. Ez a legfontosabb. Csak azért írtam kételyeimrõl, mert ezek miatt nem választottam ezt a megoldást és szerintem az fontos, hogy eszedbe jusson egy menekülési útvonal, hogyha baj van (persze szó sincs arról, hogy lenne ilyesmi). Ami még fontos lehet, hogy itt valószínûleg az érzéseid nagyon fontosak a baj észrevevéséhez, mert nincsenek meg mindazok a lehetõségek a gyors felfedezéshez, mint egy egészségügyi létesítményben.
Remélem is, hogy utána részletesen leírod, hogy milyen volt, mert a többi sztori nem elsõkézbõl jutott hozzám és jó lenne tisztán látni ezeket a dolgokat a való életbõl.

Az elõtejet azért szoktam fejegetni, mert mindig azt remélem, hogy utána kebésbé fog összemaszatolni, merthogy a melltartóbetéttõl egyelõre a frász tör, ráadásul jelenleg a fehérnemûipar jelenleg nem kedveskedik a méretemben melltartóval, így csak kicsit kisebbet tudok hordani, mint amibe a betét is beleférne (90A-s melltartó extrém ritka, csak megrendelésre, a B-sbõl pedig egyelõre inkább ejtõernyõ lenne az alkalmasabb ruhadarab)

Jó nektek, hogy már minden készen várja a babát. Nekünk még rengeteg dolgunk van. Bár a kedvesem azt mondja, hogy én csak ne izguljak. Ígyhát nem izgulok, de õ fog póruljárni, ha mindent akkor kell majd megcsinálnia, amikor én a kórházban leszek.

Manó!

Köszi a válaszokat, már azt sem bánnám, ha feszítene, mert a medencém így is piszkosul fáj, ez jelentõsen már csak nem romolhat, de az a kis oxigén jól jönne.

Sziasztok Snoopy
Névtelen
 


Sziasztok!

Snoopy! Egyszerűen csak írd be a neved az azonosítóba és úgy küld el. Ennyi. Egyébként az előtej állítólag azért jó, mert akkor szülés után nagyon hamar lesz tejed. És akkor a babádat nem kell mással táplálni. Nekem csak az 5. napon jött meg a tejem, de most van bőven.

Szia:

Anikó
geri
 


Sziasztok!

Snoopy!

Ha fejsz, csak több termelődik, pont mint a szoptatásnál... Szóval, ha nem akarod, hogy még jobban összekenjen, akkor szerintem inkább ne fejjél...

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Snoopy, melltartó-ügyben nekem is hasonlóak a tapasztalataim, az Anita szaküzletben jártál már? Van egy Budapesten a Kékgolyó utcában és van egy a Soroksári úton lévő Megatoysban is! Nekem azért olyan sok előejem nincs, mint neked, csak néhány csepp. Lehet, hogy hülye ötlet, de talán valami jó szívóhatású, kis darab papírtörlővel helyettesíthetnéd a betétet!
Mindenkinek szép hetet!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Úgy látom vasárnap este izzottak a vonalak. Amikor megnéztem du. még zt hiszem egy új üzenet sem volt.
Mi is befejeztük hétvégén Zorka szobáját. Gyönyörű lett. Igaz, hogy a tenyerem, meg az ujjaim kicsit furcsán néznek most ki (elemes bútor, sika-mika, festék vakargatás, stb.), de a látvány kárpótol mindenért és az a tudat, hogy mi készítettünk elő Neki mindent. Ki is mostam, vasaltam ezeket az óriás méretű darabokat, ágyneműt, stb., úgyhogy nagyon pompázatos lett.

Snoopy! Egészen mostanig nálunk sem volt meg semmi. A festést azért sikerült 2 hete kivitelezni, mert én elkezdtem. Az én férjem ugyanezt mondta és én ugyanazt válaszoltam, mint Te.

Igazság szerint, persze bizonyos szempontból megnyugtató, hogy minden kész van, de én úgy érzem ez csak a "körítés". Akkor fogok megnyugodni, ha az első pár nap eltelt Vele és néhányszor már gyakorlatban megcsináltam mindent, amire szüksége lehet (szoptatás, tisztábatevés, fürdetés, megnyugtatás, stb.).

Szép napot Mindenkinek!

Drukkoljatok Ti is az Andinak! Ma ment be szülni!

Manó
Manó
 


Sziasztok Babavárók!
Én is idekontárkodok egy kicsit.
Manó csak annyit, hogy tényleg ne akard sietettni a dolgot, mert végül a pici komolyan veszi és ki akar jönni. Pedig hidd el nekem, hogy sokkal jobb még neki odabenn!!És neked is. 36. hét elott még koraszülöttnek számítanak, az pedig tuti hosszabb kórházi tartózkodást jelent, még ha minden rendben van is. Nekem a 35. héten már 2,5 kilóra saccolták ultrahang szerint, és 39. hétre 2,35-tel született!!! El tudod képzelni mekkora lehetett akkor négy héttel elotte?
Szóval inkább azt beszélgesd meg vele, hogy legalább 36. hétig maradjon odabenn. Ha meg megszületik, eloször minden nagyon furcsa lesz, de mi is belejöttünk, nektek is menni fog. És ha van valami kérdésetek, nyugodtan forduljatok azokhoz, akik már túl vannak azért az elso heteken. Tuti,hogy kaptok jó ötleteket!
Kitartás mindenkinek, élvezzétek a babavárást!
Szép napot Évi
Évi (Évi)
 


Szija lányok!

Emléxetek, mikor meséltem, hogy anyák napján (máj.6) 16 hetesen megmozdult a babám? Na. Azóta semmi. Szóval lehet, hogy nem is az volt. De már a 19. héten tartok! Kezdek egyre idegesebb lenni, mert még mindig semmi, pedig esküszöm, hogy szoktam esténként rákoncentrálni...
Honnan lehet azt tudni, hogy van ott benn valaki és hogy él is egyáltalán?

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara!

Borika is csinált hasonlókat.

Esetleg menj el orvoshoz, ők meg tudják nézni, hogy minden rendben van-e!

Puszi:

Dia

Ui.: Ne idegeskedj, lehet, hogy semmi komolyról nincs szó, de azért jobb a bizonyosság.
Dia
 


Lara, drága, érthető, hogy izgulsz, de ne tedd, mert nem tesz jót nektek!!!! Én is ugyanígy voltam, mint te, abszolút megértelek és én is azt javaslom, hogy a saját megnyugtatásodra menj el uh-ra, bár biztos vagyok benne, hogy semmi baj nincs! A okos könyvek első babánál a 20-22. hétre teszik azt a pillnatot, amikor először érezni tudjuk a mozgását!!!!
Kata
kata (kata)
 


Lara! Én is utánanéztem a feljegyzéseimnek, és azok szerint az elsö kislányomnál a 21., a másodiknál a 20. héten éreztem elöször a mozgásokat. Szerintem az még teljesen normális, hogy a 19. héten nem érzel semmit. Biztos vagyok benne, hogy már nem várat sokáig és érezni fogod a mocorgást! Semmi jel nem utal arra, hogy bármi gond legyen, hidd el!

Kata, Andi, Manó és Snoopy! Úgy irigyellek benneteket, hogy már a célegyenesben vagytok. Nekem még elöttem az egész nyár, augusztus vége még olyan messze van! Nagyon szurkolok mindannyiótoknak, hogy szép és problémamentes szülésetek legyen!

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok!

Köszi a sok biztatást. Hajrá ANDI!

Az Anitában azt mondták, hogy a 90-es körmérethez legalább B-s kosár jár.Ez sajnos nem jött be.
Dia !
Minden bizonnyal igazad van, ami az elõtejet illeti. Mindenesetre most a jelen körülmények mellett remekül megy a fejés. Remélem ilyen profi leszek a valódi tejnél is.
Sajnos a tapétázáshoz a szoba kipakolása is hozzátartozik, amit sajnos egyedül nem fogok tudni megvalósítani, tekintettel a nagyobb formátumú szekrényekre.
Lara!
Teljesen egyetértek veled, nagyon rossz, ha már régen volt UH és még nem érzed biztosan, hogy mozog, ráadásul most még a szívhangokat sem lehet hallani, de majd mindjárt!
Vigyáztam, hogy át ne verjen a kismanó és csak akkor hittem el, hogy õ mozog, amikor már kívülrõl is éreztem, ha odatettem a kezem.
Biztosan semmi baja nincs a ravasznak, csak direkt úgy mozog, hogy ne érezd meg.

Mindenkinek kitartást!
Snoopy
snoopy
 


Sziasztok, ma ejjel erkeztunk meg utolso ket szemelyes nyaralasunkrol. Nagyon kellemes volt, igzai nyar, napsutes, uszkalas, de nem tul nagy forrosag (22-25 fok). A repulout 4.5 ora volt mindket iranyban, de semmi problemank nem volt. Baby David nagyon edin mozog es nagyon aktivan. Kepzeljetek, van amikor hirtelen nagyon pisiles ingerem tamad es ha ilyenkor epp nem vagyok WC kozelben, megkerem David babat, hogy masszon le egy picit a holyagomrol es altalaban ez be is jon. Kis cuki. Mar ugy varom, hogy a szuletes utan ott szuszogjon a hasamon, egymasra nezzunk es felkusszon a mellemhez...
A hazautazas elotti ejjelen volt egy rossz almom, bar semmi okom nem lenne re, mert azt hiszem, ritka az ilyen kellemes terhesseg, mint az enyem: almomban egyszer csak elkezdtem verezni, nagyon erosen, mintha menstrualnek. Erre persze rogton felebredtem es teljesen beijedtem, vegigfutott az agyamon: ha most itt megszuletik a 27. heten, akkor honapokig itt kell maradnunk a szigeten egy korhazban, ami ki tudja milyen. Aztan persze kimentem a WC-re es semmi gond nem volt.

Nekunk meg mindig semmilyen bebi cuccunk nincs, a szoba ures, de mar kineztunk egy butort, van agy elkepzelesunk is es elhataroztuk, hogy Graco Voyager TS-t veszunk.

Krisztinanak en is gratulalok, ha megkesve is. Jo lenne olvasni a szulesrol, akar babaanalizis szempontbol is.

A tobbieknek (Kata, Andi, Mano es meg sokan masok) szurkolok!

Ja, nekem meg nincs elotejem, bar a mellbimbomon rendszeresen megjelennek sargas, "osszeallt" zsirszeru pici kis gombocok (amelyek siman leseperhetok), ennek van valami koze hozza?

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!
Olyan nyomi napom volt ma. Egész nap aludtam volna legszivesebben, fáj a derekam, egyre gyakoribbak a méhösszehuzodások és néha fájnak is. De Kingus még nagyon sokat mocorog és szerintem a hasam se ment még lejjebb. Na, mindegy, holnap reggel megyünk Geréb Ágihoz,. majd beszámolok a vizsgálat eredményeiről. (A 37. héten minden otthonszülőt megvizsgál Ági, ezért megyünk mi is.)

Cili2, az előtej sárgás, úgyhogy simán lehet, hogy az szárad ilyen kis golyókká össze, de ez csak tipp. Próbáld meg este, finoman megnyomni a mellbimbódat, lehet, hogy jön majd valami, na az az előtej.

Próbáltam megnézni a táblázatban, hogy ki mikor is szül várhatóan, de nem lettem sokkal okosabb. Megírnátok? Mi júni 15-re vagyunk kiírva Kingussal.

Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok Lányok!

Jó olvasgatni, hogy így felélénkült a chat!

Snoopy! Nehogy eszedbe jusson emelgetni! Annyit az egész nem ér. Nálunk üres volt a szoba, mázlim volt.

Évi! Aranyos vagy, hogy aggódsz, de én érzem, hogy mostmár nem lehet gond (kb. 2 hete), és egyre inkább beigazolódni látom azt a sejtésemet, hogy nem jól lett megállapítva az időpont. A védőnő, aki egyébként nem teljesen beszámítható, 2 hete nem uh-val megállapította, hogy akkor volt kb. 1,8 kg, és miután nem az első has az enyém, amit lát, ezt elhiszem neki ( előtte 2 héttel meg a doki mondott ennek teljesen megfelelő súlyt), úgyhogy most kb. 2,2 - 2,3 kg lehet. AZ azért már nem rossz. Sőt a hivatalos korához képest túl jó!
Pedig össz-vissz egy hónapig szedtem vitamint, egyébként csak természetes úton jutott mindenhez.

Cili2! Nekem sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet ez a sárgás vagy hogy van-e köze az előtejhez. Egyébként pedig irigykedem, mert mi is el akartunk menni még ápr. elején, csak sajnos nem voltam elég jól hozzá. Remélem, kellőképpen kiélveztétek!

A melltartó kérdés valóban kész rémálom. Én már nem is bosszantom magam, nem beszélve a hálóing és egyéb kiegészítők kérdéséről, már ami a hivatalos kismama boltokat kínálatát illeti. Nem értem, hogy csak azért mert egy fiatal lány/nő terhes miért kellene "nagyanyáink féle" "sexi" cuccokban lejtenie az újdonsült ( de legalább is nem régre datálódó) férje előtt.

Lara! Az unokatesóm kb. a 22-23. héten van és semmit nem érez, de minden rendben Nála, úgyhogy nyugi!

Remélem Andival minden rendben és vagy Ő vagy esetleg a férje mihamarabb hírd ad Róluk!

Mindenkinek rosszálmoktól mentes, nagy hassal is kényelmes pózokan bővelkedő éjszakát kívánok!

Írjatok!

Manó
Manó
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy mit szóltok hozzá, hogy beírok ide, mert én már nem sokáig leszek "szülés elött", de azért gondoltam írok még egy kicsit ide is. Akik nem hallottak még felölem, azoknak leírom, hogy van egy három éves kisfiam és május 28-án mütenek a Péterfyben a második kisfiammal.
Mindenkinek jó egészséget és könnyü szülést kívánok:
Evey
Evey
 


Szia Lara!
Mikor még a pocakomban volt Jázmin baba én is idegeskedtem idonként, hogy miért nem mozog (volt olyan, hogy 2 napig meg se moccant), én ilyenkor mindig mentem a védonohöz akinek volt egy pici kézi ultrahangos készüléke amivel meghallgathattuk a baba szívdobbanásait. Ez mindig megnyugtatott, és hát olyan jó volt hallgatni… Nekem a szülés is úgy kezdődött, hogy az utolsó három napban alig éreztem mozgást, az utolsó napon már egyáltalán nem, és este (a 37. héten) megindult a szülés. Lehet, hogy hülyeség, de én idonként úgy késztettem mozgásra, hogy jó sokat ettem aztán lefeküdtem és gondolom ilyenkor kevesebb volt neki a hely ezért nagyon rúgkapált! Bár én már nagyon korán a 15. héttől éreztem a mozgást, azt mondta a dokim, hogy nagyon vékony a hasfalam, a baba is elöl fekszik ezért lehet hogy már érzem. Az utolsó hetekben pedig már úgy fájt a bordám, folyton azt rugdosta!
Szia!
Jázminmama
Jázminmama
 


Szija lányok!

Nagyon köszönöm a biztató szavakat, teljesen megnyugodtam tölük. Lehet, hogy
csak megint türelmetlen vagyok? A férjem is azt mondja, hogyha bármi
probléma lenne, annak lennének tünetei vagy fájna valami. Dehát ilyen
szerencsére nincs. Legkésöbb 2-3 héten belül éreznem kell a mozgást,
mostmár megpróbálok türelmes lenni. Jövö hét végén pedig ugyis megyek
a dokihoz a havi ellenörzésre.
Képzeljétek csak a 22. hét végére kaptam a II.genetikai UH-ra idöpontot.
Én ugy tudtam, hogy ezt a 18-20 héten csinálják. Nektek ez mikor volt?

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara!

Nekem a 20 heten mozdult meg (azaz 2 hete), es elotte en is mindig azt hittem, hogy ez mar biztos az (ahogy te is, mar a 17 heten), de amikor jott az igazi, akkor nem maradt ketsegem felole. Amit azota is nagyon szeret, ha eves utan leulok egy kicsit, es a hasamra teszem a kezem. Probald ki!

Derekfajas topic: majd szetfeszul a farcsontom, nehez a jaras is, pedig meg kicsi a poci. Nagy kismamak, nincs valami otletetek?

Lili
lili73
 


Sziasztok!
Lili, én is igy voltam, kb. akkoriban, ahol most te tartasz, sot meg utana is gyakran feszult itt-ott, most eppen a szemeremcsontomnal van allando nyomas,mert Kingus feje mar szepen beilleszkedett. Igazabol jotanacsom nincs, ez a babavarassal jar, gondolj erre es viseld turelemmel!

Lara, orulok,hogy megnyugodtal, az, amit valaki fentebb irt, nekem is bejott: eves utan kis pihi, lehetoleg vizszintben. De most meg varj turelemmel! A 22. het nincs keson az uh-hoz, ne izgulj, addigra csak nagyobb lesz a kisbabo, ha mazlid van, a nemet is megnezhetitek, persze, csak ha tudni szeretnetek elore.

Evey, udv. a topicban, kar, hogy csak most talatal ide, de azert irjal, hogy telnek az utolso napok.

Cili2, nem voltatok ma veletlenul a Soroksari uton a megatoysban: Lattam egy parost a Graco babakocsik kornyeken, neha nemetul beszeltek egymassal es csokibarnak voltak mindketten, gondoltam, hatha ti vagytok, de ahhoz gyava voltam, hogy megkerdezzem. :-))

Ma reggel voltunk Gereb Aginal a 37. heti vizsgalaton, minden rendben, Kingus feje beilleszkedett, a mehszajam keszulodik, a jelenlegi allapotok alapjan kb. akkor jon Kingus, amikorra varjuk: jun. 15-re. Ezt jo tudni es igy konnyebb lesz turelmesen, jo dolgokat csinalva eltolteni ezt a harom hetet.

Vettem szoptatos melltartot a Soroksari uton, a Megatoysban levo Anita boltban, egy szuperkedves, turelmes, hozzaerto no az elado, ajanlom mindenkinek, sokfele melltarto van, egeszen normalis aron is. Az enyem 4790 Ft volt.

Sziasztok! Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!

Nálam babamozgatásra eredetileg a hasonfekvés jött be. Azt minden bizonnyal nagyon utálta és ezt minden módszerrel megpróbálta az agyamba vésni. Most már sajnos esélyem nincs arra, hogy tartósan a hasamra tudjak feküdni.

A medencetáji fájdalmakra tippek. Nekem nem igazán jött be egyik sem, hátha valakinek hasznosabbak.
Keresztcsonti fájdalmak: hátonfekvés csak puha alapon, felhúzott lábakkal. Ha járás közben jelentkezik, akkor leülés, elõredöntött medencével, ahogyan a cicahátat csinálod négykézláb.
Szeméremcsonti fájdalom, állítólag a beépített hastámasztós bugyik segítenek.
Ma éjszaka, amikor fel kellett volna keresnem a mellékhelyiséget, mert a lábdagadásos vizenyõim egy része visszatért a vérkeringésembe és kiválasztódott, akkor csak egy kicst mozdultam meg és annyira belenyilallt a fájdalom elõlre középre, hogy csatakosra izzadtam egy pillanat alatt és elfutották szememet a könnyek. Nem ez volt az elsõ eset. Aki még nem élvezte ki ezt a dolgot ilyen mélységben, az ne csüggedjen romolhat még a helyzet.
Sziasztok!
Snoopy
snoopy
 


Hali,
Lara, en a 21. heten voltam genetikai UH-n, baba nemet is megmondtak.
Kata, nem mi voltunk azok, egyelore Becsben vagyunk.
Nekem meg nem volt "szerencsem" talalkozni a medencetaji fajdalommal.
Viszont felfedeztem a melltartom belso reszen feheres foltokat. Tehat akkor megis van elotejem!
Sziasztok,
C2
Cili2
 


Szija lányok!

Lili, Snoopy, kipróbálom a tanácsokat, mostanában úgyis szinte egész nap próbálkozom:-)
Kata, Cili, pedig má ezért is ideges voltam, hogy az UH késön lesz, de akkor semmi gond. A nemét persze, hogy akarom tudni, remélem láccódni fog! Sokan tanácsolták, hogy majd a szülésnél lepödjek meg inkább a nemét illetöen, de nem birok addig várni + felesleges is, igy is meg fogok én lepödni, ha az UH-n megmondják :-)))

Engem lassan az M-es bugyik is szorianak, és az L-esek se fogják sokáig húzni. Ti bevásároltok/bevásároltatok XXL-es bugyikból? Mert elöbb utobb az kell, ugy néz ki :-))
Vagy van valami speciális?
Olyan ciki volt a multkor is vettem egy nagymamára valo bugyit, a pénztáros meg ott lobogtatta, mert nem találta a kódot rajta. Persze nagy sor volt mögöttem...

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok kis- és nagypocakosok!

Kata, örülök, hogy minden rendben van nálatok, és Kingus is jól érzi még magát odabenn.

Mi is remekül vagyunk. Tegnap voltam orvosnál, aki mindent a legnagyobb rendben talált! Hamarosan megyek UH-ra is, amit már nagyon várok, mert legutóbb 18 hetesen voltam. Ezúttal szeretném "becsempészni" a lányokat is, mert ök is nagyon kiváncsiak. Nem tudom lehet-e?
A keresztcsonttáji fájdalmak nálam is elkezdödtek, és hosszú ücsörgések után a gát környékén és erös nyilalást érzek. Ezekre az orvos sem igazán tud okosat mondani.

Nyugalmas szép napot Mindenkinek!
Andrea
Andrea
 


Lara, erdekes, en meg mindig a normal (tanga)bugyijaimat hordom, es ugy tunik, meg jok lesznek sokaig. Pedig most mar szepen novekszik a pocim, de ott nem szorit. Mindnenki mas.
C2
Cili2
 


Lányok!!!!!
Emma május 18-án pénteken megszületett, 3200g 49cm, gyönyörû. Bementem egy NST-re, megnézett a doki UHval, kevés volt a magzatvíz, pedig nem folyt, 20 perc múlva a mûtõasztalon feküdtem, és a kórházba lépésem után 1 órával megvolt a baba. A Péterfys császár és EDA csodálatos, négy órával mûtét után már a saját lábaimon voltam. Szóval minden OK, tegnap óta itthon edzõdünk. Emma elég sárga, holnap vissza kell vinnem, remélem nem tartanak bent.
A többirõl késõbb. Andi
andi
 


Andi! Nagyon sok boldogságot kívánok!

Évi
Évi (Évi)
 


Andi!

Gratulálok! Gratulálok! Sok tejcit és sok boldogságot kívánok! Gyere felénk sokat!!!!!!

Geri
geri
 


Sziasztok!

Andi! Gratulálunk, a férjem azt mondja: "éljen"! Örülök, hogy ilyen simán ment minden! Remélem, a császározást leszámítva, nálunk is ez lesz.

Zorka egyébként 2,08 kg, a méhnyak megint rövidült kicsit, de minden OK. Már 9 cm-s a feje, a doki elégedett volt. Én pedig megnyugodtam. 2 hetet még biztos kibírunk, addigra pedig eléri a "kívánt" súlyt. A doki azt mondta, jó lenne kihúzni még 4 hetet, de nem biztos, hogy menni fog. Hát szorongatom még a babám!

A csípő feszítésre nekem beváltak a kismama torna lazító gyakorlatai (Kállai Ildikó féle, vannak benne kifejezetten medencetáji lazítók).

Lara! Szerintem ne rágódjál ilyen bolti jeleneteken! Rajtam elég sokáig nem látszott igazán a terhesség, a hasamat illette, viszont a melleim úgy nőttek, mintha kötelező lett volna. A fehérnemű boltokban pedig keresztbe néztek rám, amikor még véletlenül sem bírtam eltalálni a méretemet. Eleinte én is bosszankodtam a kiszolgálás modorán, de rájöttem, hogy hülyeség ilyenek miatt akár csak egy kicsit is feszkózni.

Kata! Mi van Veletek? Írjál!

Evey! Jó, hogy itt vagy! Hogy vagytok?

Mindenkinek kellemes napot!

Andi! Mégegyszer gratulálok és azért itt is várjuk a beszámolódat, nemcsak az "első, napok, hetek..." topic-on. Legyél hűséges hozzánk is!

Manó
Manó
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm a kedves üdvözléseket, sajnos tényleg elég késön találtam rátok!
Holnap már megyek is be a Péterfybe, hétfön pedig meg is mütenek!
Andi! Még egyszer gratulálok és minden jót kívánok.
Lara!
Nekem az elsö babám a 17. héten mozdult meg és ez a 2. baba pedig csak a 22. héten. Szóval minden baba más és más. Én vettem egy speciális bugyit még az elözö terhességem folyamán a Mothercare-ben (piszok drága volt, de nagyon jó, 6500 Ft körül), de lehet, hogy rosszul tudom az megszünt, ugye? Hátul gumirozott és több kapoccsal állítható. Egyébként én felveszem a régi bugyijaimat is, hála istennek mind jó rám.
Lányok mindenkinek jó egészséget és kitartást kívánok, holnap már nem vagyok, de, ha hazajövök, én is elmesélek mindent.
Sziasztok,
Evey
Evey
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: