Új privát üzeneted érkezett!

Szia Manó!

Az állandó frász szerintem tök normális, meg az is, hogy bizonytalan vagy mindenben, mivel az első babádról van szó... Ezzel én is így voltam.

A szoptatáson, ha megy, szerintem se érdemes túl sokat görcsölni, ha baj van, majd ráérsz, de általában az egész szoptatás alatt maximum egyszer-kétszer szokott gond lenni (HANGSÚLYOZNÁM, mielőtt a többiek leharapnák a fejem, hogy itt most tök normális, minden tejtermelési gondtól mentes szopiztatásra gondolok...). A baba megtanulja a szopizást, te pedig a szoptatást, szerintem ez mindkettőtökben olyan ősi ösztön, amit ha hagysz elszabadulni, nem lesz vele problémád...
A dömping, mint az élet minden területén, itt is hatalmas és zavarbaejtő. DE NE HAGYD MAGAD!!! Én azt javasolnám, hogy először is szépen fixáld le magadban az igényeidet, és aztán kezdj csak nézelődni. Így már rögtön az elején egy csomó zavaró dolgot ki tudsz majd szűrni... Nem kell a legdrágább babakocsit megvenni, hiszen a gyerek úgyis egymilliószor fogja összesarazni, stb, de azért legyen neked és a babának is kényelmes és jól használható, legyen mosható a huzata, stb... Ugyanígy a ruháknál, az ágyneműknél, hálózsákoknál és minden másnál is dömpinggel fogsz találkozni, de a végén úgyis úgy fogsz járni, mint mi, azaz lesz majd egy-két bizots befutód, márkád, amihez ragaszkodni fogsz. Esetleg, ha van a családodban vagy a baráti körödben babás ismerősöd, kérd meg, hogy menjen el veled és segítsen választani. Biztos, hogy nagy segítség lesz, főleg mivel ők már ki fogják tudni szűrni, hogy mi az, ami ugyan tündéri és gyönyörű, de halál felesleges a babának...

Amúgy a Graco hordozója (csak hogy tovább bonyolítsam a helyzetet...Kép) úgy van kialakítva, hogy a babát csak úgy tudod belecsatolni, hogy a gerince tök egyenesen, egy vonalban van, így nem törik meg. Ezért tényleg lehet teljesen újszülöttkortól használni. Sétálni különálló babahordozóval elég kényelmetlen, hiszen azért elég batár szerkezetekről van itt szó, de ha olyan babakocsid van, amire rá tudod csatlakoztatni, akkor semmi gond.

Na abbahagyom, ha gondod van, és tanácsra van szükséged, gyere hozzánk, szívesen látunk, és majd mindenki rádzúdítja az egymásnak egyébként tökéletesen ellentmondó tapasztalatait...KépKépKép

Puszi és boldog gyerekvárást:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Nagyon örülök a gyors válasznak és talán ettől egy kicsit már jobban is érzem magam.
A hordozót egyébként nem kézben gondoltam vinni, hanem olyan TS változatokat láttunk, amiknél a kocsra rögzíthetőek.
Örülnék, ha lenne a családban vagy baráti körben olyan, aki túl van az első szülésen és nem 10 éve történt mindez, de -bár nem vagyok túl fiatal, 28- én lettem az első.
Szóval jövök Hozzátok és várom a jobbnaál jobb, akár homlok egyenest különböző véleményeket, mert bár a szüléstől egyálatlán nem félek (köszönhetően egy balesetnek és az azt követő időszaknak, annál csak jobb lehet), ami utána jön attól annál inkább.

Még egyszer köszi!

Manó
Manó
 


Kedves Manó!
Olyan jó volt hallani, hogy minden rendben van veletek! A rosszkedved remélem már el is múlt, ne aggódj miatta, szerintem mindenki átesik rajta. Örülj neki inkább, hogy itt tudunk beszélgetni, mit nem adtam volna három éve egy ilyen lehetõségért! Szerintem ezerszer hasznosabb gyakorlatban a 'sorstársak' - kismamák, anyukák - tapasztalatcseréje, mint amit sokszor a gyerekorvos, védõnõ etc. mond. Mert pont az a jó, hogy jönnek sokszor az ellenkezõ vélemények, a lehetõségeket megismered, aztán a józan eszeddel leszûröd a rád nézve hasznosat.
NE FÉLJ attól, hogy mi lesz a szülés után. Itt sok probláma felmerül, de ezek közül többre nem is jellemzõ, hogy általános lenne, sok az egyedi gond, amit jó megvitatni, és tudni, hogy vannak együttérzõ szívek! Ha a baba egészséges, nem is olyan nehéz belerázódni a gondozásába, az ösztöneid, és ismét, a józan eszed diktálni fognak , hogy mit tegyél és mit nem. Szerintem amikor szívvel és lélekkel ráhangolódsz a picire, kevés anyuka van, aki elrontja! OK, fárasztó nagyon, problémák lesznek, de azokkal sem kell egyedül megküzdened (itt vagyunk!). Tudom milyen rossz az, ha nincs a környezetedben más kisbabás család, én is elsõ voltam az egész baráti társaságunkban, 29 évesen szültem pedig elõször.

Vásárlásról: sok dolog kell, de tényleg sok minden felesleges. A picitõl is függ, úgyhogy én azt mondom, csak azt vegyétek meg elõre, ami abszolút szükséges, a többi majd alakul, majd látod, hogy mire lesz szükségetek. Ha valamiben nem vagy biztos, és nem akarsz feleslegesen pénzt kidobni, kérdezd meg, hátha kapsz tõlünk is hasznos ötletet. Én a babakocsivásárláshoz annyit fûznék hozzá, hogy a mózeskosaras jó egy pár hónapig, de igazából felesleges, fõleg ha városban laksz. Közlekedni nem tudsz vele, autóba alig fér be, vagy ha be is fér a csomagtartóba, elveszi az összes helyet, de nyárra meg egyébként sem kell. Nekem most van egy, de csak azért mert kölcsönkaptuk, és az is biztos, hogy csak az itthoni levegõztetéshez fogom használni, meg arra, hogy a mózeskosárban aludni tudjon mellettem a pici. Kétszintes a házunk, így lentre sem veszek még egy kiságyat, oda jó lesz a mózeskosár. Hát ilyenekre jó. Tökéletesen megfelel minden más többfunkciós babakocsi, amiben vízszintesen tudod fektetni, és szerintem egyáltalán nem fontos, hogy téged nézzen a baba. Amíg pici, úgyis mindig el fog aludni, ha kimégy vele, amikor meg nagyobbacska, kimondottan azt fogja élvezni, hogy elõre nézhet, ki a világra. Téged lát eleget más helyzetekben, te így is látod õt. Autósülés/hordozót gondolom úgy is vesztek, így nagyon tudom ajánlani azt, ami babakocsiba illeszthetõ. Nálunk nagyon bevált, sokat autózunk, a pici mindig elaludt útközben, és sokat jelentett, hogy egyetlen mozdulattal, ülésestõl át tudtuk tenni a kocsiba, nem kellett felébreszteni azzal, hogy kiveszed az ülésbõl, és várni sem kellett rá, hogy felébredjen. Ha megbízható márkájut veszel, akkor azok anatómiailag úgy vannak kifejlesztve, hogy a babának ne ártsanak. De én egyébként sem hiszem, hogy állandóan vízszintesen kellene õket tartani.

Hú, de hosszúra sikeredett, bocs. Jobb már a kedved?
Andi
andi
 

 
 

Manó,
még annyit, hogy az elõtej terhesség alatt teljesen normális dolog, sõt, örülj neki, jó jel. Sokaknak már az ötödik hónapban elkezdõdik. Nekem is van már hetek óta, és kimondottan örülök, hogy végre mûködik valami hormon a szervezetemben, ami elsõ terhességemnél/szülésemnél nem 'kapcsolt be'. Andi
andi
 


Sziasztok Lélekvidámítók!

Annyira aranyosak vagytok! Nagyon jól esnek a leveleitek. Biztos, hogy nem kellene annyit aggódni, meg gondolkozni, de most, hogy már állandóan itthon vagyok gyakorlatilag és itthon is dolgozom (fordításokat vállalok) nagyon sok időm lett ilyesmire. Én egy igazi izgága típus vagyok és lehangol az is, hogy csinálnék ezer dogot, mennék, hiszen lenne időm, de nem bírom már úgy, meg nem is merek negyon fészkelődni, elvégre nem azért vagyok már itthon is. Csak egyedül vagyok és sokat tűnődöm, és szétszórt vagyok, csomó mindent elfelejtek, pedig azelőtt kész hetek voltak előre a fejemben és semmit nem hagytam ki. És nem is igazán köt le semmi. Biztos ez is normális csak szokatlan a nyüzsi után.
Várom, hogy megvegyük a bútort, meg az alapvtőkis dolgokat, akkor megint lesz mit rendezgetni, nézetgetni, beleképzelni a Manócskát. Lehet, hogy rossz anya leszek, de egyenlőre nagyon nem tudom elképzelni, hogy kinnt lesz, és hogy milyen lesz akkor egy nap és egyáltalán milyen lesz Ő. de már nagyon kíváncsi vagyok.
Szerintetek Blanka vagy Flóra ( a vezeték neve Becze). Én az előbbire szavazok, de az anyósomnak nem tetszik igazán és miután az én anyukám már 9 éve meghalt,az Ő véleményét már nem tudom megkérdezni. A férjemnek meg mindkettő tetszik. Próbálom meggyőzni, de érdekelne, hogy Ti mit gondoltok. Egész más ötletek is érdekelnének.

Írjatok, mert én naponta többször is ellátogatok ide is, meg az első néhány hét lapra is, meg ahol még látom, hogy friss hozzászólások vannak.

Sziasztok, Manó
Manó
 


Szia Manó!

Megértem, hogy kicsit kiborított az a nagy változás, ami most megy végbe az életedben. Nem akarok különösebben véleményt mondani vagy tanácsot adni, mert én is csak az elsö babámat várom és gözöm sincs, hogy fogok viselkedni a vége felé, vagy mit fogok érezni.
A nevekkel kapcsolatban: nekem a Flóra a kedvencem, szerintem gyönyörü, csak sajnos a férjemnek nem tetszik, így ha kislány lesz, akkor kompromisszumos alapon Tamara lesz. Meg szerintem nektek a vezetéknévhez is jobban passzol a Flóra (én legalábbis nem nagyon szeretem az alliteráló neveket). Persze ez csak az én véleményem, nem kell megfogadni vagy egyáltalán figyelembe venni, de gondoltam leírom, mivel úgy megörültem, amikor a Flórát olvastam.

Minden jót neked!
Eszter
eszter
 


Manó! Ahogy olvastam a hozzásszólásaidat, telejesen felidézödött bennem az az idö, amikor az elsö kislányomat vártam (7 éve). Pontosan ilyen érzések kerítettek hatalmukba a születendö babával kapcsolatban. Azt nem mondanám, hogy a szülés után ez rögtön elmúlt volna, hiszen sokszor felmerült bennem, hogy jól csinálom-e a dolgokat (föleg amiatt, hogy mindenkinek volt véleménye és sokszor egymásnak ellentmondó). De az idö múlásával az ember egyre magabiztosabb lesz, és rájön, hogy csak a saját ösztöneire kell hallgatnia (tudom ez közhely, de nagyon igaz). A második kislányom születésekor viszont már nyomát sem éreztem az aggodalomnak. Mindent nagyon természetesen csináltam, és ez meg is látszik rajta, nagyon kiegyensúlyozott és nyugodt kisgyerek. Már az egészen pici baba is megérzi az anyuka feszültségét ill. nyugalmát. Arra soha ne gondoljál, hogy rossz anya leszel, mert szerintem ilyen nincs. Nem vagyunk egyformák, de a gyermekeinket mindannyian nagyon szeretjük és ebböl következöen csakis JÓ ANYÁK lehetünk. Én sem érzem azt, hogy tökéletes lennék, de a lányaim igenis annak tartanak és ez a lényeg!!! Tegnap például azon "vitáztak", hogy tündér vagyok-e vagy angyal. Mondanom sem kell, hogy ez a "vita" nagyon melengette a lelkemet.
Az idö nagyon hamar elrepül, és néhány év múlva te is csak mosolyogni fogsz egykori aggodalmaid miatt.
Egyébként én is Flórára szavazok (nálam is listás szereplö).

Lányok! Én még "csak" a 24. hetet taposom, és már szivárog elötej a mellemböl! Tapasztalt valaki hasonlót?

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok Mindenki!

Andrea!
Nekem a 25. héten kezdte, gondolom, az az egy hét túl sokat nem oszt vagy szoroz. Megnyugtat, hogy Te is hasonlókon mentél keresztül és lehet, hogy gonoszság, de az is megnyugtat egy kicsit, hogy 2 gyerek után is vannak az embernek kétségei és ráadásul azok hasonlóak egy első terhességhez.
Én egyébként tündérre szavazok.

Eszter!
Te hányadik héten vagy? És Ti nem szeretnétek tudni a baba nemét, vagy csak még korai ilyesmiről beszélni? Te dolgozol még?

Igazság szerint én a saját és részben a férjem vállalkozását egyengettem eddig, lehet, hogy ezért is rosszabb, hogy már nem bírom olyan jól.

Örülök,hogy napközben is vannak új hozzászólások.

Sziasztok, mindenkinek minden jót!

Manó
Manó
 


Szia Manó!
Én még nagyon az elején tartok (12. hét), ezért titok a baba neme. Kép De már van két nevünk! Kép
Ebböl következik, hogy dolgozom is, és ameddig lehet, szeretnék, de persze ez sok mindentöl függ.
Te mikorra várod a babát?

Eszter
eszter
 


Szia Eszter!

Megtaláltalak a friss kismamák topcján is. Ott is elég intenzív chat folyik, ahogy látom. Lett is volna hozzáfűzni valóm, de aztán úgy gondoltam, az én terhességem nem mondható éppen problémamentesnek, és amiről nem tud más, attól nem is fél. Ezért inkább nem adtam ötleteket, hogy mi mindentől lehetne tartani.
Én a 30-31. héten vagyok.(azért nem egyértelmű, mert a doki a szabály szerint számol, én viszont tudom a pontos teherbeesési időpontot, és az félidő előtt 1 héttel lehetett csak!).

Manó
Manó
 


Kedves Manó!

Olyan furcsa olvasgatni benneteket. Pár héttel ezelott még mi aggódtunk itt, veséztük a ránk váró dolgokat, és el sem tudtuk képzelni, hogy milyen lesz. Azért írok többesszámban, mert voltunk egy páran.
Hát elmesélem neked, hogy tényleg elképzelhetetlen! De ne aggódj, én, mint elso babás anyuka, csak nyugalomra inthetlek. Biztos jól fogod csinálni!
Ajánlom neked az "Elso napok, hetek.." topicot, ott olvasgathatsz arról, amik akkor történnek, ha megszületik a kis babucid. És itt mindenki annyira segítokész, hogy én már megállapítottam, hogy jobb a Babanet mint bármelyik Babakönyv!
Türelem, kitartás, és ne aggódj!
Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok, Lányok!

Mi még mindig egyben, most már akár jöhet is a babóca, az se lenne baj. Már járni se tudok, kizárólag autóval tudok közlekedni. Dominik már nagyon lent van, állandóan feszít, szinte érzem, ahogy tolódnak szét a medencém csontjai, ami azért érdekes, mert Olivérnél én se éreztem hasonlót. Már a 38. hetet taposom, Olivér ilyentájt született annak idején.

Kedves Ildi!

A fiam nagyon igényli a gyerektársaságot, és nagyon várja már az ovit, nem szeretném megfosztani tôle. Egyébként meg az apja fogja vinni, és eleintee hozni is az oviból, és mivel Olivér most bölcsis, már elég edzett a bacikkal szemben, nem egy beteges típus. Szóval emiatt nem nagyon aggódom. Egyébként meg kicsi belvárosi lakásban lakunk, és nem tudnám biztosítani otthonléttel Olivér szaladgálási-levegôzési igényeit sem egy pici baba mellett. Így aztán marad az ovi.

Kedves Andi!

Én is szorítok neked! Szóval tee is hasonló problémákkal küzdesz, mint én? Megnyugtató hallani (olvasni)! De már nincs sok hátra, azt már csak kibírjuk valahogy! Te hogy vagy a szülés iránti félelmekkel? Én most a másodiknál sokkal jobban féltem, mint az elsônél, de hála a Raffais kapcsolatanalízisnek, most már nem pánikolok annyira. Iszod a bodza- meg a málnalevél teát? Én már egy hete szorgalmasan iszom, elôbb nem mertem elkezdeni, nehogy koraszülés legyen belôle. A hajnali fölkelés-izgulásokkal én is hasonlóképp vagyok, múlt éjjel például többször is azt hittem, hogy már a szülés elôjeleit érzem, aztán mindig visszaaludtam, és reggelre már minden a régiben volt.

Én is szorítok neked, be kell fejeznem, mert a férjem követeli vissza a gépét.

Ha megszületik Dominik, majd üzenek valakivel ide, aztán reemélem, sikerül otthonra is szereznem internetet.

Addigis drukkoljatok, én meg puszillak mindannyiótokat!!!!!

Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina!
Azt hittem, már megszültél, olyan régen hallattál magatokról. Közben megnéztem a fényképeteket a babanetes családoknál, nagyon kedves fotó. Képzeld, nekem elmúltak a fájások, pedig egy pár napig nagyon intenzívek voltak. Fura ez. Én nem iszok semmi teát, mert mostmár így is, úgy is császár lesz - most ráadásul még harántfekvéses is Emma! 21-e a mûtét kitûzött napja, lehet hogy már írtam, ha addig magától be nem indul. Már csak azon izgulok, hogy ha mégis beindul, akkor nappal történjen,ne éjszaka, amikor alszik a lányom. Az anyák napja megvolt az oviban, azért is izgultam, hogy le ne maradjak - az évzarót meg már nem fogom lekésni, ez volt a két fontos dátum májusra a szülésen kívül. De azért olyan jó, hogy legalább a koraszülés miatt nem kell többet idegeskedni, ugye?
További kitartást és várjuk a híreket! Andi
andi
 


Manó!
Én is a Flórára szavazok, bár nekem a Blanka is tetszik, de szerintem is jobban illik a Flóra a vezetéknévhez. Amúgy is szeretem a 'virágneveket', az én lányomat Kamillának hívják. Képzeld, az oviban van egy kislány, az a keresztneve, hogy Tilla Tulipán. Szokatlan, de szép szerintem. Andi
andi
 


Sziasztok, Lányok!
Úgy látszik, nálam itt a 35. hét környékén jött elő a fészekrakó-ösztön (valamelyik könyvben olvastam, hogy a szülés előtt ez gyakran tátör a kismamákra:-), meg hát van is mit tenni, ezért nem jelentkeztem. Jó, hogy mostanában ilyen sokan várunk egyszerre a nagy pillanatra és biztos vagyok benne, hogy mindenkinél minden rendben lesz!
Nekem megint voltak bacik a vizeletemben, ami nem jó, gyógyszert is szedek, de hát ez várható volt a vesém miatt, úgyhogy próbálom nem túllihegni. Holnap kezdődik az egyhetes felksézítő az itthonszülésre, majd elmesélem, milyen volt, ha lesz rá energiám. Kicsit félek, hogy hogy fogom fizikailag bírni...
Mindenkinek boldog készülődést!
Kata
kata (kata)
 


Szia Mano

Epp irni akartam, hogy az Izabella is nagyon szep nev es illik a vezeteknevhez, de a ferjem idejott es hangosan mondta, a Blanka nevet a vezeteknevvel egyutt es tenyleg nagyon jol hangzott!

EviC
EviC
 


Sziasztok Lányok!

Igyan én már-még nem tartozom ide, de gondolatban veletek vagyok, ami az utolsó heteket illeti. Kitartást mindenkinek, irigyellek benneteket!!!

Puszi:

Geri
geri (geri)
 


Szia Mano, akkor en is beszallok a szavazasba: nekem a Flora tetszik nagyon.
Kepzeljetek, mi tortent velem a heten: a tele villamoson csak az a hely volt szabad, ami oregeknek, terheseknek, stb van fenntartva (egy kis matricaval megjelolve). Altalaban nem ulok oda, de most ott volt csak hely, es vegtere is terhes vagyok. Erre nehany perc mulva jon egy oreg faszi es fel akar allitani. Vegulis amire elmondthattam, hogy kerem en 6 honapos terhes vagyok, a szembenlevo ugyanilyen fenntartott helyrol mar felallt egy csaj, hogy atadja neki, ugyhogy a faszit nem hatottam meg, alig hallgatott meg. Ugy felmergesedtem, hogy elfelejtettem leszallni a megallomnal. Nem eleg, hogy nekem senki sem adja at a helyet, de kepesek lennenek felallitani! Pedig ha vette volna a faradtsagot, hogy ramnezzen, azert eszrevehette volna a hasamat, egy szuk polo es szuk naci volt rajtam.Na, mar megint felmergesitettem magam.
Ehelyett inkabb kivanok mindenkinek a lehetosegekhez kepest kellemes napokat es az utolso nehany heteseknek kitartast es minden jot! Lehet, hogy most is egyszerre szuletik meg egy csomo pici a topicbol, mint feb-marciusban.
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Kedves Cili2,
nem is tudom, mi van az emberekkel, nekem soha semmi pozitiv tapasztalatom nem volt a terhesség alatt az utcán ilyen téren. Nem mintha elvárnám, de feltûnik a közöny. Velem vagy két hete történt, hogy álltam sorban a pénztárnál az egyik Match-ben, pakoltam a futószalagra, az elõttem álló középkorú férfi hátralépett, nekiment a nagy pocakomnak, majdnem fellökött, és miután megjegyeztem, hogy legalább elnézést kérhetne, közölte velem, hogy nehogy azt higyjem, hogy én találtam fel a szappant, csak azért mert terhes vagyok. Ezután félperces monológba kezdett, hogy ez a sok hülye nõ azt hiszi,hogy õk váltották meg a világot stb, stb. Egyébként nem egy lerobbant valaki volt, hanem egy normálisan kinézõ átlagember.... Nem vettem magamra, nem az én gondom, hogy mérges a világra, de azért döbbenetes mégis, nem, hogy egyesek hogy vezetik le a frusztrációikat?
Csodálkoznék,ha nem lenne mindannyiunknak legalább egy ilyen története sajnos. Andi
andi
 


Szijasztok!

Krisztina, Andi! Nagyon szoritok nektek!
Kata! igen erről én is hallottam, sok ismerősömön is ilyenkor - 35.hét körül- indult be a fészekrakó ösztön :-)))

Cili2! Nemcsodálom, hogy felidegesitetted magad, én kb. 2 hétig ezen bosszankodnék.
Andi te eléggé nyugodtan megoldottad, bár máshogy nem lehet, az ilyenek úgyis mondják a magukét, nem lehet meggyőzni őket.

Lányok! Képzeljétek, tegnap anyák napján a pici magzatunk tudtomra adta, hogy a pocakomban van! Pont olyan volt, mint a könyvekben, egy kis remegés vagy rezgés, nehéz megfogalmazni.
Azóta nem nagyon akart aktivkodni, bár egész éjszaka nem tudtam aludni, hogy hátha megint megmozdul, de most inkább lustálkodik.
Biztos vagyok benne, hogy őt éreztem.
Lányok! Az első mozgást nektek is ilyen későn követte a második? Szóval azt kérdezném, hogy az elején egy nap mondjuk eccer mozog, aztán egy hét múlva többször és igy tovább???

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara! De klassz, igazán kedves a picurkádtól, hogy ilyen szép ajándékkal köszöntött fel Anyák napján. Eleinte valóban ritkábban (van, hogy csak 2-3 naponta) érezni a mozgásokat, de néhány hét alatt rendkívül aktívvá válik a kis lurkó. Elöbb-utóbb ki lehet tapasztalni az aktív idöszakokat. Nálam ez leginkább lefekvéskor, pihenéskor szoktott lenni. Ami irtó aranyos, hogy este mikor befészkelem magam a kislányaim közé és mesélek nekik, akkor babuci is rögtön tudtomra adja, hogy ezt ö is nagyon élvezi!

Én egyébként fantasztikusan érzem magam, leszámítva a kínzó fogfájást, ami a hétvégén tört rám Kép. Sajnos ez nálam már menetrendszerü, hogy a terhességeim közepén a fogaim romlásnak indulnak (pedig rendszeresen járok fogorvoshoz).

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Andrea! Igen, nagyon jol idözitett, van érzéke hozzá Kép Az elején tényleg 2-3 naponta? Én meg itt aggodom, de akkor nem idegeskedek tovább, talán majd ma este!
Azért az tényleg jopofa, hogy a mesét máris élveziKép
Lara
Lara
 


Tenyleg az a legokosabb, ha nem ideskedunk a masok modortalansagain. Bar kivancsi vagyok Andi, hogy az a ficko boltban mit szolna, ha mondjuk az o kicsi gyerekeit valaki figyelmetlenul eltaposna az utcan, aztan meg neki allna feljebb. (Vegulis gyerek hasban vagy kint, egy dolog). Bar lehet, hogy az ilyen himsoviniszta feleseget sem talal maganak, nemhogy gyereke lenne. Akkor meg inkabb o a sajnalatramelto.
Lara, azt hiszem, en is csak egy nappal kesobb ereztem ot ujra azutan, hogy eloszor megereztem a mozgasat. Persze mozognak ok tovabbra is aktivan, csak epp pl. befele, vagy egy kicsit mashogy. De innentol mostmar azert egyre hatarozottabban es rendszeresebben fogod erezni, sot hamarosan mar latni is kivulrol.
Kulonben a meset biztos elvezik mar valamilyen szinten, olvastam, hogy ha egy bizonyos meset gyakran olvas fel a mama a babanak, amig a hasban van, akkor az lesz a kicsi kedvenc meseje kesobb, amikor megszuletett. Es ugyanez all a gyakran hallgatott zenere is, ettol kesobb konnyebben nyugszik meg a baba es figyelmesebben hallgatja, mint mast.
Csuklas: olvastam, hogy gyakran csuklanak benn a babucik. Csak azt nem tudom, hogy en neha ezt erzem-e, vagy pedig normal mozgast. Van olyan, hogy bizonyos rendszeresseggel, mondjuk 10-15 mp-enkent erzek melyen, nem pont a hasfalamnal egy-egy mozgast. De kivulrol is latszik, hogy ugy "megremeg" az egesz hasam, mint mas mozgasoknal. A kulonbseg vegul is csak a rendszeressege. Ez a csuklas lenne?
Cili2
Cili2
 


Kedves Lara és Cili2!

Lara! Te azon különleges anyukák egyike vagy, akik már nagyon korán megérezték a babájuk mozgását. A remegés már valódi mozgás, még egy kicsit nőnie kell ahhoz, hogy igazi boxmérkőzéseket tartson odabent. De ne izgulj, annak is eljön az ideje.
Egyébként annyira igaz az, hogy néha nem érzed a mozgást, hogy én egyszer elrohantam az orvoshoz, amikor már 3 napja nem mozgott semmit, na ott beletenyereltek a hasamba, mire rúgott őkelme egy akkorát, hogy ott helyben sírtam el magam a megkönnyebüléstől. Csak ugye akkor még ő is olyan kicsike volt, hogy nem lehetett minden mozgását érezni.
Cili2! A csuklás, főleg ha nagyobb már, nagyon határozottan érezhető, ritmikus valami, pont olyan, mint amikor mi csuklunk, csak ők sokkal tovább bírják csinálni. Bori volt, hogy háromnegyed, egy órán át is csuklott folyamatosan, rezgett bele a hasam, és néha olyan hirtelen jött rá, hogy melléütöttem a számítógépen munka közben.
Úgyhogy vsz. a te babád is belekezdett a tűdőerősítésbe...Kép

Puszi nektek:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Lara, gratulálok a mozgasokhoz, es ne aggodj, tenyleg van olyan, hogy napokig nem fogsz erezni semmit. Nekem az nagyon bevalt, hogy kajalas utan lefekudtem egy picit, olyankor mindig ereztem valamit, de igazabol rendszeresen csak a 24-25 het korul tudtam megfigyelni Kingust. Kitartas es ne aggodj!!!
Csuklas. Kiingusra csak itt a vege fele jott ra, vasarnap es tegnap is, nagyon vicces, tegnap a parom is erezte. Tenyleg olyan, mint amikor mi csuklunk, ritmikusan jon egy-egy hukk...
Tegnap elkezdodott az itthon szulesre felkeszito tanfolyam. A de. nagyon rossz volt, egy szamomra rendkivul alsagos no tartott monologot a meggyozodeseirol es szamomra tul elvont dolgokrol. A du. viszont nagyon jo volt, egy nagyon helyes lany hastancot tartott, csipoellazito gyakorlatok gyanant. Az tenyleg jol esett.
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Kata, a kettobol melyik volt a Gereb Agi? Remelem, nem az alsagos, bar gondolom, nem is a hastancosKép
C2
Cili
 


Sziasztok Lányok!

Már rég jártam erre, mert a hétvégi telihold miatt elutaztunk pár napra, nehogy elinduljon a Manócska kifelé. Azt mondják, ha az ember nincs a megszokott környezetében, akkor kisebb rá az esély. Nem tudom ez igaz-e, de a hétvége jó volt, Ő pedig bennt maradt.
Viszont! Tegnap elmentem a védőnőhöz, mert a múlt hét ünnep volt és akkor kellett volna. Már szombaton éreztem, hogy alacsonyabban van a pocim, de nem tulajdonította neki nagy jelentősséget. Erre Ő azt mondja, ellentmondást nem tűrően, hogy nekem bizony leszállt a hasam és ő örülni fog, ha 3 hét múlva még egyben leszünk. Készüljek rá, hogy 2 hét múlva szülök. Na mit szoltok? Jó fej?
Persze több sem kellett nekem, hívtam a dokit, hogy Úr Isten, most mi lesz. Ő már a telefonban mgnyugtatott ( azt mondta, szállt a fenéket le a hasa), de azért megbeszéltünk egy időpontot és vizsgálat után is megerősítette ezt. Csak a méhnyak rövidült tovább egy kicsit. Szóval a tegnapi izgalmas nap volt. A védőnő meg "felejtő" a továbbiakban.Nagyon mérges volt rá a doki. Puffogott magában, hogy hogy jön a védőnő ahhoz, hogy így paráztasson és diagnosztizáljon. Azt mondta, ez olyan, mintha ő azzal kezdené az első rendelésen, hogy létezik ám a koraszülés is.

Más! köszi a szavazást nevet illetően, persze dönteni még nem tudtunk.

Örülök, hogy mindenki egyben van még és kívánok a lehető legjobb napot mindenkinek.

Sziasztok!
Manó
Manó
 


Sziasztok!
Cili, Geréb Ági aznap nem tartott előadást, csak tegnap és ő nagyon profi volt, nemcsak, amit miondott, hanem szerintem nagyon jó előadó is. Ma is nagyon jó volt, egy gyerekgyógyász beszélt a babakörüli teendőkről. Holnap jönnek a dúlák.
Manó, remélem, megnyugodtál és minden rendben lesz! Te mikorra is vagy kiírva?
Kata
kata (kata)
 


Manó!
Tudod ez hányszor elõfordult már velem? Mindkét terhességem során különbözõ védõnõk többször megállapították, hogy már be van illeszkedve a baba feje, holott még nem volt. Legutóbb egy hete a védõnõ harántfekvésesnek diagnosztizálta a picit, amirõl persze úgyszint kiderült, hogy nem igaz. Errõl ennyit. Azonkívül a helyi védõnõ már napok óta üzeneteket hagy a rögzítõn, hogy miért nem megyek, miközben már többször elmagyaráztam neki, hogy (1) járok a kórházi védõnõhöz (2) mivel jelenleg éppen hetente kétszer járok az orvosomhoz és egyszer a diabetológiára ahol mindig mérnek súlyt és vérnyomást, feleslegesnek tartom, hogy még a péntek délelõttömbõl is két óra arra menyjen rá,hogy egy újabb 5 perces mérésre várjak.... Azt már nem is akartam mondani neki, hogy egyébként meg a kötelezõ látogatásokon kívül a születés után sem igen tartok igényt a tanácsaira, mert egyébként rendes és jóindulatú, csak hát szerintem egy gyakorló anyuka sokszor többet tud. Legutóbb éppen egy csecsemõgondozási (szerinte kötelezõ, ami még egy marhaság, mivel nem igaz) tanfolyamra akart elküldeni, miután emlékeztettem, hogy három és fél éve egyfolytában csecsemõt/gyereket "gondozok", ami után nagy kegyesen ráírta a kartonomra, hogy "elvégezte". Hát így állunk mi a védõnõkkel.
Fel a fejjel. Andi
andi
 


Kedves Manó!

A babakocsi vásárláshoz szeretnék néhány dolgot hozzáfűzni. Nekem fontos szempont volt, hogy a tolási irány könnyen változtatható legyen. Igy ha fúj a szél, vagy nagyon süt a nap egy mozdulattal át tudod csapni a kart. Mi nagy kerekű babakocsit vettünk, mivel a lakótelepen elég trükkös terepek is vannak. Jó, ha a huzat mosható, mert eljön az idő, hogy a gyermek piskótát, kiflit majszolgat séta közben. Jó a bolygósítható kerék is /a mostani kocsink nem ilyen/, de nem mindig arra megy, amerre Te akarod. Szerintem fontos a biztonsági öv is, de ha nincs benne lehet külön is kapni. Jó hasznát vettem a lábzsáknak is. Célszerű a babakocsival együtt megvenni az esővédőt is. Ahogy elnéztem a babakocsikat mindegyik márkának van előnye-hátránya. Én több babakocsibol tudnék összerakni egyet. Azért azt még elmondom, hogy mi a kocsit a Könyves Kálmán krt.-on vettük egy diszkontban. A hátránya az, hogy újszülött kortól nem használható, mivel a háttámlát nem lehet vízszintesig dönteni.
Sok sikert a vásárláshoz!
Fagyi
Névtelen
 


Sziasztok Mindenkinek!

Kata! július 1-re vagyok kiírva, de ha jún. közepéig benn maradna már boldog lennék. Én igazán nem mertem hozzászólni az otthon szüléshez, nagyon bátor dolognak tartom, de én nem merném megkockázatani. Remélem Nálatok minden rendben van és lesz!

A védőnő kicsit alkoholista egyéb iránt, és az aurája akkora, mint egy fél japánnak. 2cm-ről beszélne hozzám, ha rajta múlna. Mindegy! lényeg, hogy nem nála kell szülni.

Andi! Neked a cukrod miatt kell ilyen gyakran és sokfelé szaladgálnod? Azt reméltem, hogy sikerült kordában tartani. Hogy bírod?

Babakocsiról pedig annyit, hogy a férjem úgy döntött ezután a kis incidens után, hogy hétvégén mindent beszerzünk, így a babkocsit is. Valószínű, hogy Graco Ultima Ts vagy Cirrus Ts lesz ( nem tudom, hogy az utóbbit lehet-e teljesen vízszintesbe fektetni)

kicsit fáradt vagyok, mert Kiskörösön voltunk ma munkából kifolyólag a férjemmel, úgyhogy jó éjt Mindenkinek!

Manó
manó
 


Szia Manó,
remélem kipihented magad, jó késõn fekszel te is... Csak most, a végefelé kell/ett ilyen sokat mennem, egyrészt a cukor miatt hetente (a diétát sokáig jól bírtam, inzulint épp hogy megúsztam, de sikerült, viszont most a vége nagyon rossz, ahogy hízik a baba, mert szerintem jóval több energiát igényelne. Viszont összesen 7 kilót híztam, ami csoda. Ma voltam utojára, legközelebb csak szülés után nézik!!!!!) Másrészt az orvos néz most kimondottan gyakran, mert a császár miatt nem igazán lenne jó, ha beindulna a szülés, viszont indítani sem akarjuk korán, csak ha teljesen érett a baba meg a lepény. Ma megint azt mondta,hogy még várunk... úgyhogy várunk. A jóslófájásaim azért ilyen erõsek szerinte, mert a már egyszer mûtött méh sokkal érzékenyebb (mondtam neki ma, hogy az elsõ terhesség alatt nem is igazán voltak fájásaim, most meg állandóan azon filózok, hogy akkor most ez már szülés vagy nem...)Csak holnap ne történjen semmi, mert a holnapi nap az egyetlen, amikor nem lesz elérhetõ. Igaz, hogy rábízott egy másik orvos gondjaira, ha mégis holnap kellene menni, de azért mégsem örülnék.
Már neked sincs messze és szinte már csak három hetet kell kihúznod, hogy a tüdeje érett legyen, nem?
Jó pihenést legalább ma. andi
andi
 


MEGSZÜLETETT KRISZTINA KISFIA, DOMINIK!
Ma este 3320 gr-mal és 54 cm-rel!
Krisztina, ezuton is milliószor gratulálok!
Puszi: Judó
Judó
 


Szia Andi!

Én nagyon szorítok Neked, egyébként is ,de holnap különösen. Csak ne idegeskedj, nyugi, akkor biztos minden rendben lesz. Te is ezt mondtad ( írtad) nekem, amikor először válaszoltál, és látod, igazad van, már eltelt legalább 5 hét és minden OK. Erre gondoj!
Az a 7 kiló tényleg nem sok, és ha a baba nem látta kárát azért előnye is van...
Lenne még egy kérdésem! Az előtejet érdemes lefejni, kimasszírozni, vagy inkább hagyni kell?

Krisztinának gratula és egy kis irigykedés!
Manó
 


Sziasztok!
Jajj, de örülök a Krisztinával kapcsolatos hírnek és ezúton is remélem, hogy szép szülésed volt Krisztina és hogy jól vagytok Dominikkal együtt!
Manó, a tejjel kapcsolatban én azt halottam (többek között a Geréb Ágitól), hogy az elotej nagyon fontos immunológiai szempontból, ugyhogy ha a szules utani elotejre gondolsz, abbol mindenkeppen adhatsz a babának. (Azert irok ekezetek nelkul, mert nem tudom, melyik betut nem szereti a gep.)
Szinten a Gereb Agi tanacsa (nem teszteltem meg, csak most fogom:-), hogy azok a bizonyos melldeformációk, ami miatt sok anyuka dönt ugy, hogy nem szoptat, nem a szoptatastol vannak altalaban, hanem a fejestol. Szerinte jobb, ha a patikaban kaphato mellbimbo-kiemeloben/vel egyszeruen osszegyujtjuk a folos tejet es nem fejunk.
Babakocsi-ugy: A Kismama ehavi szamaban a Megatoys nagyon jutanyos (49.900 Ft) aron hirdeti a Graco Cirrust, annak is a TS valtozatat, vagyis a hordozosat. Tobbszor hivtam mar oket amult heten, hogy ez igaz-e, de az eladok akkor meg nem is hallottak rola. Mano, azert kerdezzetek ra ti is, mielott megvezsitek, mert ez nagyon olcso!!! A telszamuk: 280-1432 es a 105-os mellek a babakocsi-osztaly.
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Krisztina, milliószor gratulálok Dominikhoz!!! Legyetek egészségesek, és teljen sok örömötök egymásban!

Üdvözlettel: Andrea
Andrea
 


Krisztina!
Én is ide írom meg gratulációimat! Sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok! Azért látom, Dominik csak kivárta a maga idejét!

Manó! Most ne bántsd a melledet, nem kell az elõtejjel most még semmit csinálnod! Ha meglesz a baba, akkor kell minél hamarabb, minél többet mellre tenni!

Jelentem én az elsõnél nem nagyon fejtem (nem rendszeresen) de mellem jelenlegi alakja akkor alakult ki. Másodiknál (+3.)fejtem, rengeteget, szerintem ettõl nem változott. És a párom imádja, a többiek meg nem érdekelnek!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Köszi a jó tanácsokat! Akkor békénhagyom a mellem.
Kata! A Cirrus TS-t én is láttam az újságban és fel is hívtam őket, mert nem tudtam eldönteni, hogy mi a különbség a Cirrus TS és az Ultima TS között. Az fel sem merült bennem, hogy megkérdezzem, igaz-e a hírdetés. Lehet, hogy naív vagyok. A különbségre azt mondták, hogy a Cirrus-t nem lehet teljesen vízszintesbe dönteni és nincs lábzsákja. Viszont a férjem egyik ismérősééknél most született baba és ilyet vettek és azt mondták, hogy teljesen le lehet dönteni. Én már nem tudok okos lenni. Mindenesetre most hétvégén mi a legfontosabbakat megvesszük, ilyen formán bizos alaposan körül is nézünk, úgyhogy a tapasztalatokat majd megosztom, ha kíváncsiak lesztek.

Andi!
Mindenképpen írjál, hogy mi a helyzet! Sokat gondolok Rád és szorítok!

Legyen jó napotok!
Manó
Manó
 


Sziasztok !

Kérlek segítsetek Nekem. Nem akarom mindenért a dokimat felhívni. Van egy kicsit erősebb folyásom, de szinte semmi színe nincs, és néha még a tisztasági betéten is átszívárog. Ráadásul mostanában, most vagyok a 15. héten egyre többet fájdogál a hasam alja, olyan furcsán tompán.

Nem tudom mi lehet ez. Kérdezném, hogy létezik-e, hogy a magzatvíz szívárog ?

Várom válaszotokat !

Krisztinánal ezerszeres gratuláció!!!

Sziasztok: Király Kati
Király Kati
 


Kedves Király Kati! Amíg ez a folyás szintelen és szagtalan addig normális. Terhesség során még több ilyen váladék termelödik, mint egyébként éppen a védelem érdekében. Nekem is elég sok van, az orvosom megvizsgált és megnyugtatott, hogy ez természetes söt jó! De mégegyszer hangsúlyozom, hogy csak akkor ha nem rózsaszínes vagy barnás!!! Azért majd, ha legközelebb mész dokihoz, mindenképpen említsed meg neki! Ha az ember esetleg valamilyen fertözést szed össze azt feltétlenül kezelni kell, de csak szülés közben okozhat problémát.
Remélem segítettem. Szia: Andrea
Andrea
 


Kösz Andrea!

Tényleg szinte olyan , mintha víz lenne. Csak ez a hasfájás idegesít egy picit. Mintha kétoldalt nyomná szét a csontomat, de most még középen is.

Köszi azért !

Király Kati
Király Kati
 


Szia Andrea!
Ha még itt vagy, Sárvárihoz a rendes telefonszámon kell bejelentkezni?
Előre is köszi: Judó
Judó
 


Kedves Krisztina!

Gratulálunk a 2. gyermekedhez, és nagyon jó egészséget kívánunk nektek!

Puszi:

Lili és Geri
geri
 


SZijasztok!

Képzeljétek! Azota talán eccer éreztem, de nem vagyok benne biztos. Szoval
anyák napján bejelentkezett, mostmeg csak alszik :-(((
De azzal biztatom magam, hogy pár hét és egy nap többször is jelentkezni fog,
ahogy ti is irtátok.
Dia! Hát én is már ott tartok, hogy 3 napja semmi :-((( De végülis még annyia
az elején vagyok ezzel a mozgás dologgal, hogy talán még 2-3 hét igy fog
eltelni.
Cili2, Kata! Igen, kitartás az kell ehhez. De köszi, hogy megnyugtattatok.:-)
Mano! Elég durva ez a védönö, minek ijesztget össze vissza? Nemcsodálom, ha
az orvosod nagyon mérges volt!
Andi! Még jo, hogy ezeket leirtad, akkor ezek szerint a védönökben egyáltalán
nem szabad megbizni.

Krisztina! Dejoooo! Gratulálok! Sok-sok boldogságot!
Olyan furi, mert mikor elkezdtem babanetezni, akkor Krisztina 9 hetes lehetett,
mostmeg tessék, mexületett DominikKép

Szijasztok, Lara
Lara
 


Kedves Babanetesek!
Krisztina puszil Titeket, és köszöni a gratulációkat. Gyors és könnyű szülése volt. Dominik nagyon ügyes volt!
Részleteket majd Krisztina ír.
Judó
Judó
 


Szia Király Kata!

Nekem is egyre több és töb lett a váladék. Azt nem mondanám, hogy átáztatta a betétet, de folamatosan hordtam és hordo azért. Ilyen "pisilésszerű" folyásom is volt néhányszor. A doki azt mondta nincs gond, de felírt egy kúpot, mert a szülésnél a baba is ferőződhet, ha esetleg bármi kicsi baktérium is van. De aggódni nem kell. Az unokatesóm pedig, aki most 20 hetes, pont ilyen időben ( 15 hét környékén) panaszkodott, hohy megy szét a csípője és úgy fájt neki, hogy lépni is alig bírt. Ugyhogy nem vagy egyedi eset ilyen szempontból.
Nyugi!
Manó
Manó
 


Andi!
Írjál!

Manó
Manó
 


Sziasztok!

Szia Andi!
Remélem minden OK...

Manó
Manó
 


Sziaszok!
ÚGY irigylem Krisztinát, és nem tudom, hogy eljutnak-e hozzá ezek a sorok, de én is tiszta szívbõl gratulálok. Majd szeretnénk hallani a szülésedrõl, ha valamikor géphez jutsz. Az is nagyon érdekel, hogy Olivér hogy viselkedik....
Manó! Tegnap nem ültem le a géphez, de minden "rendben" van - vagyis még nem szültünk (sajnos). Hétfõn megint doki, de már nagyon szeretnék túllenni az egészen, borzasztóak ezek a fájások, és az elsõ babával már rég bementem volna a kórházba. Nem is tudom, sokszor mitõl vagyok ilyen bátor, hogy mindig meggyõzöm magam, hogy ezek még csak jóslófájások. Eddig bejött. Az orvos szerint burokrepedéssel fog indulni a szülés, mert egyre jobban ki vagyok tágulva. Azt talán írtam fentebb, hogy azért ilyen erõsek a fájások, mert mint csütörtökön megtudtam, egy egyszer már mûtött méh sokkal érzékenyebb és mindenre erõsebben reagál. Errõl eddig fogalmam sem volt.
A terhesség alatti elõtejhez nem szabad nyúlni (ha zavar, tegyél egy betétet a melltartóba), mert a fejés az már elég erõteljes inger a mell számára, amitõl a szülés is beindulhat. Sok orvos tanácsolja szülés elõtt közvetlenül, hogy a mellbimbó ingerlésével gyorsítani lehet a szülés beindulását, a fájások erõsödését.

Király Kata! A folyás lehet teljesen normális dolog, nekem végig volt, tejszerû, most a végén meg rengeteg, elég kellemetlen, a szaga is, de ha nem fertõzés következménye, nem kell vele foglalkozni. Ue. igaz a fájásokra, feszülnek, nõnek a méhizmok, sokszor elõfordulhat az egész terhesség során, hogy érzed. Akkor van gond, ha görcsölsz, de azt felismered, és általában barnás folyás is kísérheti.
Írjatok. Andi
andi
 


Sziasztok!
Szia Andi!

Én azért örülök, hogy azt az egy napot kihúztátok, amíg nm volt a saját dokid. Mostrmár viszont azért fogok drukkolni, hogy jöjjön.
Király Kata!
Azért, ha legközelebb mész a dokihoz mindenképpen mondd neki.

Új ötlrtünk van névileg! Sőt gyakorlatilag már döntöttünk is, de a Ti véleményetek mindenképpen érdekelne: Becze Zorka.

Írjatok!
Manó
Manó
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: