Új privát üzeneted érkezett!

[color=#ff0000][b]

Részletek a Társalgó/Ismerjük meg egymást/Nyári babanetes találkozó topicban. Figyeljétek a helyszín miatt!

Pussz, Dorka

Ui: adjátok tovább minden babanetesnek
Dorka
 


Sziasztok!
Magzatvíz-vizsgálathoz annyit, hogy én is azt hallottam, hogy 1% a kockázata, de ez az 1% csak annak a kockázata, hogy már aznap meghal a baba, és állítólag azt nem számítják ebbe bele, aki mondjuk néhány nap múlva hal meg. Hallottam már olyan doktornő kismamáról, aki teljesen egészséges magzatát veszítette el (az 5. gyerek lett volna) mert a kora miatt megcsináltatta. (Nagyon bánta!)Úgyhogy én is azt mondanám, hogy csak akkor csináltasson bárki, ha esély van rá, hogy beteg a baba, és az eredmény tényleg befolyásolja a döntését. Egyébként a nagykönyvek szerint sok rossz AFP eredmény után születik teljesen egészséges baba.
Szile
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy beleszólok, /mint friss anyuka / de lehet, hogy én is segíthetek ezzel valakinek!
A mI AFP-nk is 0,7 volt és ezért elküldtek genetikai UH-ra a SOTE I-re. Ott mindent rendben találtak, de még egy szív UH-ra is elküldtek. Ott is minden OK. volt a dokinéni meg valami szuperkedves. Ezután a fiatal genetikus doki azt mondta, hogy semmi nem tuti csak a magzatvízvizsgálat, de sem a korom /27 év /sem a 0,7 MoM érték nem indokolJA A VIZSGÁLATOT és az UH-k is jók lettek, ugyhogy döntsem én el akarom-e. Hát nem akartam a kockázat miatt, s lám lett egy gyönyörű, egészséges lányom. Egyébként végig izgultam a terhesség alatt, hogy nehogy mégis Down kóros legyen, mert az alacsonyabb érték ezt jelentheti. Minek akkor az a fránya AFP, csak riogatni? Mikor macerás vizsgálat is ráadásul?

Hát ennyi tanulságul.

Üdv: Pankamama
Pankamama
 

 
 

Sziasztok!
Hétfő óta majd meghalok az álmosságtól, van úgy, hogy többet alszom, mint amennyit ébren vagyok.
:-)) Kicsit zavar, de mindenki nyugtatgat, hogy mikor lennék ilyen, ha nem most...
Tegnap voltam dokinál, minden rendben van, a méhszájam is oké, szóval minden halad a maga útján. Legközelebb majd két hét múlva kell mennünk.
Rákérdeztem a magnéziumra, azt mondta, hogy a 34-35. hétig lehet szedni, utána már nem érdemes.
AFP-ügyben én is sok horrort hallottam már és állítólag ez egy nagyon elavult vizsgálta, a dokim szerint csak etetnek vele bennünket, tulajdonképpen nem sok mindenre jó. Állítólag a Kútvölgyiben van egy vérvizsgálati módszer, amivel elég jó hatékonysággal tudják szűrni a Down-kórt. Részleteket nem tudok, de ha kell valakinek, szívesen rákérdezek a dokimnál.
Üdv.: Kata
kata (kata)
 


Kedves kata!

A javaslatom az, hogy aludjál, aludjál, aludjál. Pihenj sokat és ne izgasson, hogy mennyit alszol. Aludd ki magad előre (hadd legyek már tucat dumás).

Szia:

Geri
geri (geri)
 


Hi,
Mi ez a csend?
Kata, multkor kerdeztel a becsi babakocsi lehetosegekrol. Azota egy csomo helyrol olvastam, hogy Becsben tenyleg jobbak az arak, pl babakocsik min. 10e-el olcsobbak, gondolom a minoseg legalabb ua., sot, ezenkivul ugy hallom, mind a babaruhak, mind a kismama ruhak -bar egyelore en ilyet nem hordok-(pl. H&M Shopping City Sudben) olcsobbak es sokkal jobb minoseguek, mint itt. A babakocsik lelohelyet nem tudom, de a heten remelem, szet tudunk majd nezni.
Amugy penteken voltunk a pesti Megatoysban es a kocsi ami nekunk megtetszett a Graco Vayager volt + hordozo. Eleg draga (57000+27.500), lehet, hogy mashol olcsobb. De ez nem rendelkezik a mindenki altal javasolt parameterekkel: kereke nem bolygo, mert nekunk nagy meretu, gumi kereku kell, mivel hegyes helyeken lakunk, nem tudom, ilyenbol letezik-e bolygosithato? Tudja valaki (ha meg egyaltalan olvassa vk a topicot)? Es nem tudom, lehet-e 2 iranybol tolni.
Na ennyi, sziasztok (remelem, nem csak magamnak beszelek)!
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Az osztrk babaruhákat én is csak ajánlani tudom. A H&M-ben gyönyörü, jó minöségü ruhácskák vannak. Az áraik hasonlóak az itthonihoz - nem drágább!!! - viszont a minöségük sokszorosan jobb.
A babakocsikról: két éve valóban jobb áron lehetett kapni - néha még most is akcióban - de mostanra már nincs ilyen különbség, hogy megérje csak ezért elzarándokolni a túloldalra.

Egyéb ötletek,listák találhatóak a honlapomon:
[url=http://krea.bke.hu/~piglet" TARGET="_top]Piglet honlapja[/url]

Piglet
Piglet
 


Szia, Cili2!
Köszi a bécsi híreket, engem nagyon érdekelnek ezek az infók, légyszi, ha tényleg körülnéztek a héten, számolj be a fejleményekről!!!
AS topic most kicsit csendesebb lett, mert hétvége volt+ Krisztina "hiánya" is érezhető, de ne aggódj, életben tartjuk, nekem továbbra is nagy szükségem van az itteni infócserére, nem is tudom, mi lenne velem nélkületek!!!!
Pénteken este a barátainknál voltunk és döbbentes volt kimondani, hogy 5-7 hét múlva szülünk, annyira gyorsan megy az idő... Most már arról álmodozom -gyakran ébren is:-))-, hogy ha összejön az itthonszülés, milyen szuper lesz, amikor a stáb elmegy és itt mradunk hármasban Kingával... Alig várom már!!!
A háten én is elmegyek a Megatoysba, mert szerintem ott a legjobbak a Graco-árak. Nem tudom pontosan, Cili, hogy ez a Vooyager melyik, de azok a kocsik, amelyikhez jár hordozó is nem jók nektek? Azok hordozóval együtt kerülnek olyan 60 eFt-ba, ha jól emlékszem! Nekünk mindenben megfelel, kivéve az átfordítható kar, de aszem meggyőztük egymást ezzel kapcsolatban is: a hordózóban úgyis szembe ül velünk, mire azt kinövi, akkor meg már jobb, ha nem minket néz, hanem a "világot" tanulmányozza! :-)
Voltunka Bababolygó Kiállításon, nekem is az a véleményem, amit egy anyuka fogalmazott meg kifelé jövet: "Gyere kisfiam, menjünk innen, itt az agybajon kívül mát nem nagyon lehet kapni!"
Kinga nagyon jókat forgolódik, hullámzik a hasam rendesen, ahogy hömpölyög, nagyon jó érzés!!!
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok Lányok!

SAjna nem tudok a bécsi babakocsi árakhoz szolni de csak annyit szeretnék bele kogyogni a beszélgetésetekbe hogy azért mert a baba nagyob lesz mikorra kinővi a hordokát azért azt vegyétek fontolora mikor nagyon fujj a szél minz ma és bizony azért sétáltatni kell apicit azért nagyon jó szolgálatott tesz az az átforditható tolókar.
Ja és még valami :-az én tapasztalatom hogy a nagy hidegben a müanyag részek "megfagynak" és sajnos eltőrnek.Még valamit az én tudásom szerint a GREco-kat nem lehet átforditani.
Na csak ennyit szerettem volna.
Jó vásárlást!

Sziasztok Névtelen
Névtelen
 


Jaj, még az előbb elfelejtettm írni, hogy az Üllői úton lévő Novetex Matrac Biomanufaktúrában szerintem a legjobb budapesti áron lehet csináltatni biokókusz gyerekágy-matracot és a gyapjú ágyneműk is itt a legolcsóbbak szerintem. A 60x120-as matrac 12.700 Ft, a 130x90-es gyapjú babatakaró 4.300 Ft!
A cím: 1091 Bp., Üllői út 81. Tel: 216-4535
Kata
kata (kata)
 


Szisztok lányok!

Kata, mi is voltunk a Bababolygón, hasonló véleményünk születettKép. Viszont nem tudtam ellenállni, és elhoztam egy újszülöttre való pampers pellust, látnotok kellett volna, hogy csapott le rá a sok "komoly" és "érett" felnőtt a családbanKép! Bár én is azért szedtem össze, hogy legyen mivel játszaniKép.
Cili, mi még olyan nagykerekű kocsit nem láttunk, amelyiknek lehetett volna bolygósítani a kerekeitKép. Valahogy mindenképpen meg kell alkudnia az ember lányának...
Bigacsiga, jót rötyögtem a pisilös sztoridon, szépek a kilátásokKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Kedves Kata!
Elõször is NAGYON irigyellek az álomkórod miatt, bár velem történne valami hasonló. Én két hete nem tudom kialudni magam, sehogy sem jó, mindenhogy nyom és zsibbad, így állandóan kimerült vagyok. Ezért is vagyok egyre türelmetlenebb, hogy legyünk már túl a szülésen! Azt veszem észre, hogy pszichésen már nagyon próbálom siettetni a dolgot, pedig jó lenne, ha még egy darabig bent maradna a pici. Ma már a mózeskosárba is bepakoltam mindent, amiben hazahozzuk.
Továbbra is érdekel az otthonszülésed, de nem is tudom, mit kérdezzek konkrétan. Lebeszélni sem akarlak, félre ne érts, amit láttam (képek, levelek), azok szerint egyértelmûen gyõnyõrû dolog. De azt mondd meg, nem félsz egyáltalán, hogy valami gond lesz? És min múlik, hogy összejön-e a dolog? (Azt írtad, ha összejön...)Kik lennének ott?
Jól emkékszem, hogy neked van már egy 3.5 éves gyereked? Ha igen, majd kíváncsi lennék a testvérdolgokra, az én lányom is lassan 3.5 lesz!
Andi
andi
 


Pankamama!
Én a terhességem második harmadát Frankfurtban töltöttem, ahol el is mentem a 16. héten egy AFP-t csináltatni, ahogy az itthoni orvosom a lelkemre kötötte. A német orvos pedig azt közölte velem, hogy Németországban ilyet már évek óta nem csinálnak (csak ha valaki kimondottan ragaszkodik hozzá), mert a módszer teljesen elavult, és az õ elvük az, hogy mindent el kell kerülni, ami a kismamákat feleslegesen stresszelné. Szerinte a kétdimenziós UH-n minden látszik, ami az AFP-bõl kiderülhet a 16. héten. És hogy a 11. héten végzett nyaki redõ vizsgálat pl. sokkal biztosabb módja a Down kór szûrésnek.
Amikor hazajöttem, orvost váltottam, akihez azzal állítottam be, hogy nincs AFP-m. Elsõ kérdése az volt, hogy külföldön voltam-e, mert tudja, hogy sok európai országban nem divat már.
Mindezt csak az érdekesség kedvéért írtam le, hisz azért nekem is van egy ismerõsöm, akinek meg pont az AFP eredménye utalt valami gyanúsra. Andi
andi
 


Szia Manó!
Mi újság van veletek, hogy van a méhnyakad? Remélem nincs semmi változás, és nem azért vagy csendben. Én sem jártam már rég erre, de azért gondoltam rád.
Kedden megyek az UH-ra amit 4D-nek hírdetnek..., a Kismamában van hírdetésük minden hónapban. XV kerületben, a Kolozsváry úton van egy magánklinika, ahol csinálják. Rákérdeztem, hogy mit is értenek pontosan azon, hogy 4D, de most sem világos a dolog. Mindegy igazából, már olyan közel a szülés, hogy most már igazán csak a kíváncsiság kedvéért megyek el, fõleg azok után, amiket te is írtál. Azért utólag majd beszámolok! Andi
andi
 


Hi, vegre megint van forgalom!

Andi, a ferjem batyjaeknak 3 eve Kolnben (ami ugye nem a legkisebb nemet varos) spina bifidas lanyuk szuletett UH ellenere es en Nemetorszagban olyan sok tolokocsis gyereket latok (bar lehet, hogy ott csak buszkebben viselik a szulok a dolgot es nem rejtegetik a beteg gyerekeket?) Mindensetre en is hallottam, hogy az Afp elavult, de mivel nem karos (bar ugye neha okoz feles ijedtseget), en nem banom, hogy eggyel tobb modon probalunk meggyozodni babuci egeszsegerol.
Az Indexen sokat irnak a csajszik Kolozsvary uti es a Kutvolgyi 3D-rol es bar a Kutvolgyi 2e-rel dragabb, ott altalaban sikerul is valamit latni, mig a Kolozsvaryban sok a rossz tapasztalat, penz kidobas.
Kata, koszi a matrac tippet es mindenkinek a babakocsi gondolatokat (es lehet, hogy ez a szeles ugy tenyleg megfontolando lehet). Kata, a hordozos kocsiknak sajna mind kicsi kereke volt. Na de mindegy, ez meg csak az elso bolt volt, hatha leszek meg okosabb.
Piglet, mar terveztem, hogy benezek a honlapodra.

Sziasztok, jo poci novesztest (az enyem mintha most egy ici-picit megindult volna (23.het)).

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Cili2!

A Megatoysban vannak a legjobb Graco árak. Nekünk Ultimánk van, nagykerekes, BOLYGÓSÍTHATÓ, és van hozzá hordozó is. Nagyon szeretem és a hidegben se lett semmi baja, pedig mi itt Budán, a hegyesebb részen lakunk, találkozott hóval, jéggel, mmindennel... Jó nagy a baba része benne, jól tolható, kényelmesen, nem akad el minden gödörben. Tavaly augusztusban volt 60 eFt a hordozóval együtt. A karja viszont valóban nem átfordítható, de ez mindegyik ilyen felépítésű Gracora igaz, mivel a tolókar folytatása a váz, amire az ülés van rögzítve. Na, ezért nem lehet. Viszont a lányom is imádja a kocsiját... És rengeteg extrával lehet felszerelni.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok Kismamák!

Szeretnélek megkérdezni Benneteket, hogy hallottatok-e valamit arról a vérvizsgálatról, amit a Családtervezőben végeznek, és amivel kiszűrhetőek súlyos születési rendellenességek, amniocentézis nélkül. A Nők Lapjában olvastam róla, és érdekelne, hogy van-e valamelyikőtöknek konkrét tapasztalata. Úgy hallottam, hogy az ára is borsos.
Várom válaszotokat és további jó babavárást!

Piglet! Klassz a honlapod, nagyon hasznos a baba-mama összeállítás! Várom a további oldalakat!

Üdv: Judó
Judó
 


Sziasztok Lányok!

Segítsetek nekem, mert már teljesen belebonyolódtam ebbe a babakocsi ügybe. Az a gond, hogy nekünk nincs hordozónk, de kaptunk egy autósülést, ami teljesen jó. A mózeskosaras kocsikról mindenki azt mondja, hogy nem sokáig tudom a mózeskosarat használni, viszont a sport kocsiknak nem lehet teljesen vízszintesre állítani a fekvő részét, és ez kényelmetlen lehet a babának. Ja és az ABC design kocsikról mi a véleményetek?

Köszi előre is és szép napot!
Gyöngyi
Sulammit
 


Szia Gyöngyi!
Mi 6 hónapig használtunk egy mély babakocsit, amit kölcsönkaptunk. Aztán vettünk egy szuper kis sportkocsit, amit majdnem vízszintesre lehetett állítani, és azt használtuk másfél, és alkalmanként 2 éves koráig. Nagyon bevált, strapabíró kerekei vannak, és olyan teteje, ami hátrahajtható, ha nem süt a nap. Nem tudtok kölcsönözni egy mélykocsit? Én örülök, hogy nem vettünk, mert tényleg csak fél évig volt szükség rá!
Üdv: Judó
Judó
 


Szisztok Lányok!
Pár napja jártam itt, és írtam is, csak valamiért nem sikerült felküldeni a hálóra. Szóval! Holnap megyek dokihoz, már nagyon várom, mert nem vagyok túl jól. Kíváncsi vagyok Ő mit fog mondani.
A múltkor már nem tudom kinek a kérdésére írtam, hogy a Kútvölyiben ezen a 3D-n pont annyit állapítottak meg, mint a 18 hetes genetikai ultrahangon, semmi apróbb részletet nem, és a kérdésekre sem válaszoltak. Azóta engem is visszahívtak a Kolozsvár u-i 4D-s Uh-ról, hogy tudnak időpontot adni. Én őszítén elmondtam az agályaimat és tapasztalatimat, de egy nagyon kedves hölgy megnyugtatott, hogy Náluk ez nem úgí megy. A doki végig kommentálja a dolgot minden kérdésre válaszol és mindent elmond, amit lát, ha jó, ha kevésbé. Így oda is bejelentkezünk és 28-án megyünk. Azóta egy barátubk volt is ott a nejével és azt monda, hogy nemhogy azt megmondták, hogy kiscsaj a pocaklakó, hanem annyira jól és részletesen megnézhették, hogy még a nagy ajkakat is lehetett látni. Ők most léptek a 6. hónapba, úgyhogy egy probléma volt csak, a baba bőre még kicsit áttetsző, vékony, ezért nem lett még jobb. Egyébként a 4D azt jelenti, hogy míg a 3D-vel csak egy-egy állóképet tudnak átalakítani térbelivé, a 4D-vel a mozgást is, így ők 12 perc mozgó térbeli jól látható és kivehető felvételt kaptak a lányukról. Ez fantasztikus lehet! Szóval hajrá Kolozsvár u-i 4D-s UH! Remélem mindenkinek ilyen jól sikerül és talán még nekünk is szrencsénk lesz. Egyébként nekik súlytól kezdve, méreteken keresztül, a bordák hosszát és mindent megmondtak.
Andi! Leírhatnád, hogy hogyan kezdődik egy vajúdás, amikor már tényleg azért görcsöl, fáj minden és van hányinger(esetleg hányással egybe kötve), gyomorrontás szerű tünetek stb. Mert én tényeleg nem akarok hisztis ...-nak tűnni, de amikor a kellős közepén vagyok egy ilyennek, komoly kétségeim támadnak. Egy a szerencse, hogy nem rendszeresen ismétlődnek ezek, talán ez az, ami megkülönbözteti ezeket az igazitól?
És még valami! Ha valakinek van tuti tippe kialakuló naracsbőr ellen, hálás lennék. Nem mintha ez lenne a legnagyobb gondom per pillalnat, de azért foglalkoztat, hogy a lehető legtöbbet tegyek ellene, hogy később egyszerűbb legyen regenerálódni. (Tornát csak nagyon módjával csinálhatom már a méhnyakrövidülés és a görcsök miatt,glükoblokkot beújítottam, lehetőségekhez képest egészségesen étkezem- nem csoki csokival!- masszírozom, mit lehetne még?)
Andi! Én hasonló cipőben járok zsibbadásilag, nyomásilag stb., bár legtöbbször bűntudatom van, hogy még csak a 29. héten vagyok, de már a végét kívánnám magamnak, a babámnak pedig tudom, hogy még hosszú hetek kellenének. Cudar egy állapot!

Na nem kesergek, sziasztok!
Manó
Manó
 


Gyöngyi!
Remélem, jól vagytok. Már nincs túl sok hátra a pocakosdiból.
A babakocsihoz szeretnék Nektek tanácsot adni:
-mélykocsink nem volt, de nem is nagyon bánom. Azzal csak sétálni tudsz, de se járműre nem lehet vele felszállni, se autóba nem fér be, de ami még ennél is sokkal nagyobb gond, hogy a közértben sem tudsz vele lavírozni. Talán be se tudsz menni. A lépcsőn sem bírod felvinni, és ha még ott laktok, ahol én tudom, akkor ott még az sem biztos, hogy a vázat lent mered hagyni a kapuban. Szóval én óvnálak a vásárlástól Kölcsön az jó, mert sétálni biztosan jó lehet vele. (Szerintem ezt a fajta kocsit falura találták ki, ahol nincs jó út, és kell a jó rugózás, viszont csak sétálgatásra kell)
- Többfunkciós babakocsi: ezek zöme teljesen fekvővé alakítható. Van olyan, amelyiknek van kocsiülése is, de nem feltétlenül kell ilyet venni. Nekünk olyan van ami három dőlésszöget tud: fekvő (tök vízszintes), félfekvő (amolyan heverésző kb. 4 hónapos kortól), és az ülő (mint egy kényelmes fotel, nem teljesen függőleges). Van lábtartója, levehető karfája, és ami legeslegfontosabb, hogy állítható a tolókar. Egyrészt átfordítható (ami ezt nem tudja, azt nem érdemes megvenni, legfeljebb kölcsönkapni), így amíg picike, addig látod, aztán később amikor már érdeklődik a világ iránt, akkor átfordíthatod a kart, és így jól lát. A tolókar másik állítási funkciója a szintbeli emelhetőség, ugyanis nem mindenki egyforma magas, meghát tolod néha emelkedőn, lejtőn, amikor jól jön, ha felemelheted pár centit.
- Sportkocsi, amire kb. 9-10 hónapos kortól van szükég. Ezek közül is sokat lehet abszolút vízszintesig dönteni. (Mi ilyet kaptunk kölcsön). Ez nagyon nagy könnyebbséget jelent, mikor már nem kell annyira pihe-puha hely a babának, esetleg már néha önnállóan akar lépkedni. Nagyon könnyű, klassz vele buszra szállni, könnyű autóba tenni és egy kézzel összecsukhatod. Ezek nagyon olcsóak. Már hatezertől elég jók kaphatók.

Tudom, hogy nagyon nehéz előre vásárolni, hiszen az ember nem érzi még bőrén a szempontokat, amik általánosíthatók ugyan, de nem törvényszerűek. Sok mindentől függ, hogy Nektek mi a jó. Pl. testmagasság, kényelmi igények, mennyire félted a babát azaz mennyire akarod pihe-puha helyre fektetni stb.

Azt tudom Neked mondani, hogy szívesen elmegyek Veled, Veletek akár csak körülnézni is. Például a Váci úti MegaToys áruházban eszméletlen sokféle új és használt babakocsi közül választhatsz.
Szóval tényleg szívesen megyek, én is szeretek nézelődni Kép Hívj vagy írj.
A segítségemet nem csak Gyöngyinek ajánlom fel, hanem másnak is, ha időm engedi szívesen elmegyek segíteni a vásárlás, nézelődés körül. (Fú de hülyén fogalmaztam... Kép
e-mail: szeredas@matavnet.hu

Cupp, Dorka
Dorka
 


Hali,
Dia, szinte ugy tunik, hogy a ti Ultimatok csak a neveben meg az araban kulonbozik az altalunk latott Voyagertol. (Ki tudja, lehet, hogy evente atnevezik oket...) Ultimat viszont nem lattam (vagy nem vettem eszre).
Mano, az ismert drogeriakban kaphato narancsbor kremek mellett meg olvastam a mandula+levendula olajas masszirrol is, bar magam nem probaltam. Sokan viszont allitjak, barmivel kened is, ha hajlamos vagy ra, ugyis kijon...
Sullamit Gyongyi, a tobbfunkcios, nem mozeskosaras kocsik kozul nagyon sokat lattam a Megatoysban teljes vizszites donthetoseggel, nekem is olyan kell majd.
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!
Judó, jó újra kapcsolatban lenni veled! Nem tudom, hogy emlékszel-e rá, de két-három hónapja sírtam el itt a a bánatomat egy dokival kapcsolatban, aki ezzel a vérvizsgálattal terorizált hosszú heteken át. Az OCSK-ban voltunk nála, egyébként egy nagyon kedves pasi, elsőre még tök lelkiismeretes dokinak tűnt, esténként hívott itthon és győzködött erről a bizonyos vérvizsgálatról. Nálunk a távoli rokonságban van két downos baba, ezért voltunk nála, de mivel mindkét babáról kiderült, hogy nem öröklött a down kór, teljesen megnyugodtunk. És ezt el is mondtam neki, mondtam, hogy köszönöm a segítségét, de nem csináltatjuk meg 60e-ért ezt a viszgálatot. De ő csak-csak hívogatott, hetente egy estémet és éjszakámat cseszte el az akkor már gyanúsan "ügynöki-ügyeskedős" telefonjaival. A vége az lett, hogy postán is küldött egy tájékoztatót, de akkor már nagyon mérges voltam rá, megmutattam a dokimnak, aki teljesen kiakadt. A pasi Angliába akarta kiküldetni a vérmintámat és egy olyan vizsgálatot akart elvégezetetni, amit itt Bp-en a Kútvölgyi Kórházban tb-kártyára is megcsinálnak. A dokim annyira felháborodott, hogy befújta az "ügynök-dokit" a szakmai kollégiumnál, az ügy folyamatban van. És ami a legviccesebb: tegnap, azaz vasárnap du. csörög a telefon, ügynök-doki volt az... Kérdezte, hogy vagyok, mondtam, hogy jól, mondta, hogy még nem késő, mondtam, hogy a Kútvölgyiben is lehet, mondta, hogy az nem teljesen ugyanaz és elköszönt.

Andi, aranyos vagy, hogy nem beszélsz le az otthonszülésről, de már nem is lehet, szilárd az elhatározás és nagyon boldog vagyok a döntésünkkel. A ha minden összejön azt jelenti, hogy akkor persze nem fogok itthon szülni, ha kiderül, hogy valami baj van velünk, de egyenlőre úgy tűnik, minden a legnagyobb rendben. Tudod, nekem nyáron volt egy vetélésem és a terhességem nagy része egy félelmekkel, szorongással teli görcs volt, egyszeűen nem hittem el, hogy képes vagyok végigcsináli normálisan egy terhességet, a nyári horror nagyon megviselte a lelkemet, itt a topicban mindent leírtam, talán könnyebben megértesz, ha visszaolvasol. És arra kellett rájönnöm, hogy a lelki gyötrelmeket nagyrészt a kórházi bánásmódnak köszönhetem. De ez csak az egyik ok, bár talán a legfőbb. Másrészt nekem nagyon meggyőzőek az Ágiék, akik ezt segítik és a könyv, amit ott kaptam: A születés művészete a címe.

Babakocsi-ügyben köszi az új infókat, éljen a Graco!!!
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Cili2!

Elég sok különbség van az Ultima és a Voyager között. Az Ultima keréktávolsága /tengely/ nagyobb, a kosara is, nagyobb és puhább a fekvőfelülete, egy kézzel összezárható, bolygósíthatóak az első kerekei, és más a napfénytetője is. Kicsit nagyobb az egész a Voyagernél, de nem volt még a környéken olyan kisközért, ahová be ne fértem volna vele. A Voyagernek kicsit nagyobbak a hátsó kerekei.

Remélem, így már érthető a dolog, egyébként rengeteg fajta van köztük, érdemes összehasonlítani őket, de ha a Megatoysba mész, ott az eladók az igényeidet figyelembevéve ajánlanak neked és segítenek a választásban.

Szia:

Dia
Dia
 


Manó!
Mindjárt szétrobbanok mérgemben, legalább 40 percet ültem itt és írtam mindenkinek, és a gép nem küldte el. Úgyhogy inkább holnap újra, akkor legalább a Kolozsváry útról is be tudok számolni!!! Andi
andi
 


Sziasztok!

Dorka!
Köszi a segítséget, már nem lakunk ott, hanem egy kertes házat vettünk Csepelen. Én a soroksári Megatoysban voltam, de annyira nagy volt a választék, hogy teljesen elvesztem benne Kép Mondjuk akkor még nem is igazán tudtam, mit akarok. Most már talán könnyebb lesz a döntés. Még egyszer köszi, és a többieknek is.

Sziasztok
Gyöngyi
Sulammit
 


Sziasztok!
Ma voltam a Megatoysban és kiválasztottam két Graco kocsit, tudtok-e valami róluk. Az egyik a Voyager TS (ez azt jelenti, hogy van hordozó hozzá), a másik pedig a Mirage Ts. Ez mindkettő hordozós, az utóbbi kisebb kerekű és két szintre dönthető, az előbbi felfújhatós, nagy kerekű és négy szinter dönthető, teljesen vízszintbe is. Az Ultimában létezik hozdozós változat?
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Koszi Dia az infot! Kata, olvastad Diat, pont a Voyagert es Ultimat reszletezte fentebb, es tole olvastam azt is, hogy az Ultimanak is van hordozoja. A Voyager, amit en a soroksari Megatoysban lattam, nem rendelkezett hordozoval, tobb fajta is van?
Ja, amugy a heten nem fog osszejonni nekunk itt Becsben a babakocsi szemle, talan jovo heten. De azt meg ki kell nyomoznom, melyik boltot is kell majd celbavenni babakocsi ugyben. Tudna valaki tippet adni?
Koszi,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Cili2:
Bécsi babakocsi lelőhelyek:
Shopping City Süd - Toys'R'Us, Leiner, illetve a központi épület emeletén van még egy bolt középtájt. Ott is elég sok féle volt.

Piglet
Piglet
 


Szija lányok!

Ti mikor éreztétek az elsö magzatmozgást? Én még nem éreztem semmit, pedig
egész nap rá vagyok koncentrálva, hogy hátha ma...de még semmi :-(((
Barátnöm azt mondja, hogy ö már 13 hetesen érezte az elsö babát...lehetséges ez?
A könyvek azt irják, hogy elsö babánál a 18. hét körül..

Jövö héten megyek AFP-re, és majdhogynem én döntöttem el, hogy melyik
napon akarok menni, mert a védönö és a körzeti nögyogyi nem sokat
foglalkozott vele, hogy mikor is van a 16. hét. Azt mondta ez a doki
hogy töle mehetek ezen a héten is, és ha akarok mehetek a jövö héten is.
Jo,nem? Még jo, hogy nem erre az orvosra vagyok rákényszeritve és ez csak
a körzeti nögyogyi. Vagy tényleg ennyire tökmind1, hogy mikor veszik le
az AFP-t?
Ugye jol tudom, hogy a 16. héten kell menni, tehát a betöltött 15. hét utáni héten?

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lara,én a betöltött 16.hetet tudom.Nekem akkor kellett menni.

Mariann
Mariann
 


Lara, igen, mert az értéke nagyon függ a kortól, és amihez viszonyítanak az a 16 hetes kor (betöltött 16). Valamely topicon sokan elsírták már, mikkel rémisztgették a rossza AFP érték miatt, holott a, esetleg nem jókor csinálták b, hülyeség az egész (ezzel egyetértek, én olvastam, ikrekkel magasabb kell legyen, nekem az ikrekkel alacsonyabb volt, mint az egy szem fiammal, vagy csak más mértékegységgel volt?k már nem tudom) Szóval szerintem akkor menj, és ne nagyon idegesítsd magad az eredményen, akármilyen is, külföldön sok helyen már eltörölték az AFp-t, mert UH sokkal pontosabb.
Magzatmozgás: elsõvel késõbb, továbbiakkal hamarabb. A pontos helyzet az, hogy az ember az elsõnél még nem tuti benne, hogy azt érzi. Nekem az maradt meg az elsõ élményrõl, hogy olyan volt, mintha valami buborék menne bennem.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Piglet, köszi a bécsi címeket!

Lara, én a 16. héten voltam, (a betöltött 15. után), nekem ezt mondta a dokim és az eredményem is jó lett, de igaza van Ildinek, ez az egész AFP egy műbalhé, semmi értelme, úgyhogy ne tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget!

A babmozgásokkal kapcsolatban: én a 16-18. hét környékén éreztem először és Ildihez hasonlóan buborékolást. Nekem nagyon bejött az, hogy kb. két-három héttel azelőtt minden este vacsi után, nagyjából ugyanabban az időpontban lefeküdtem, rátettem a kezem a hasamra és figyeltem az ott zajló "életet". És ez a két-három hét elég volt ahhoz, hogy jól megtanuljam, mi micsoda, úgyhogy amikor a buborékok először jöttek, könnyű volt elkülöníteni őket az egyéb jelenségektől. Hajrá!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!

Lara, én a 15. héten éreztem kispockot elöször, de ha elöl van a lepény, akkor még azt is át kell Neki rúgnia ahhoz, hogy Te is érezd!Kép AFP-re én is a betöltött 15. hét után (2 nappal a 16. hét betöltése előtt) voltam. Amikor meg lett az eredmény, a doki bácsi elővett egy szép táblicskut, amin a 15.-től a 20.-ik heti normál értékeket tartalmazta.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Piglet, koszi a pontos cimeket!
Lara, en elhiszem a baratnod 13. hetet, mert en is akkor ereztem, akarmilyen hihetetlen is. (Sot az anyukam is igy volt vele). Es biztos vagyok benne, hogy az volt, mert onnantol egyfolytaban ereztem es ugyanez a fajta erzes valt kesobb meg erosebbe. Lehet, hogy az alkattol is fugg(?) en pl. eleg vekony vagyok, korabban ohne hassal. Kulonben eloszor ugy ereztem meg, hogy felig bal oldalamon, felig-meddig hason fekudtem es ugy oleltem at a ferjem lefekves utan es ekkor egyszercsak nagyon hatarozottan "megvakarta" valaki a hasam, de ott, ahol mas nem volt csak az agy. Ezt nehany buborek kovette, mely aztan masnaptol rendszeresen ismetlodott, vegyulve belmukodes szeru erzesekkel. Lehet, hogy ilyet mar te is erzel, csak nem hiszed, hogy az az. De ne aggodj, hamarosan biztosra erzed majd.
Cili2
Cili2
 


Lara, Én a mozgásokat csak a 17. héten kezdtem érezni, de akkor is nagyon gyengén. Az elsö kislányomnál pedig csak a 19-20. héten éreztem. Szóval szerintem még böven idöben vagy. Most (22.hét) viszont már nagyon aktív a babuci, leginkább amikor este lefekszem. A héten már a férjem és a gyerekek is érezték a kezükkel, ahogy "hullámzik" a pocim.
Sziasztok! Andrea
Andrea
 


Lanyok!

17. heten jarok, es mar a masodik vervetel utan dagad majd lilul be a karom. Elmentem a haziorvoshoz, aki szerint ez normalis, bar nekem meg soha ilyen nem volt (amikor nem voltam terhes). Azt is mondta, hogy a terhesseg alatt megyengulhetnek a venak. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Lili
lili73
 


Lili!
Pont ma mondta a fõorvosnõ a diabetológián az egyik inzulinos betegnek, hogy akkor is elõfordul ilyesmi, ha valaki 'ügyetlenül' szúrja be a tût, és átszûr egy eret közben. Nem tudom, hogy ez történt-e a te esetedben, néha elég durván tudnak vért venni.

Lara!
Én az elsõ terhességem során a 14-15. héten teljesen biztosan éreztem a babát, elõször csak a buborékolást, a 'szárnybontogatást', de egyre erõsebben. Most, a második terhesség alatt ugyanezt vártam, de a 20. hétig SEMMIT nem éreztem, már kétségbe is voltam esve, mivel kövérebb sem voltam most. Aztán nekem is kiderült, hogy csak úgy fekszik a baba, hogy nehezebb érezni, amikor viszont elõször éreztem, akkor már a rugdosással jelentkezett és nem volt semmi buborékolás. Andi
andi
 


Sziasztok, LÁnyok!

Végre sikerült nethez jutnom két hosszú hét után! Most itt vagyok a munkahelyemen, muszáj volt behoznom a táppénzes papíromat, de már ez is nagy merészség volt részemrõl. Most a 37. hét 3. napját taposom, és egyre nehezebben bírom. Tegnap már odáig fajult a dolog, hogy miután nagyfiamat elvittem a nem messze lévõ óvodát megnézni (most meg majd oviba), olyan görcsök jöttek a combomba és az alhasamba (a szorgos magnézium-szedés ellenére), hogy alig bírtam megállni a lábamon. Szerencsére a férjem munkahelye közel van, odáig eljutottam, aztán a férjem hazament az autóért, és hazafuvarozott. Este már menstruáció szerû érzésem is volt a hasamban, és alig bírtam aludni az izgalomtól, de végülis még most is egybe vagyunk Dominikkal. Nagyon szeretném még kihúzni legalább jövõ szerdáig, hogy bevégezhessem a 37. hetet, ami ugye az érettség határa a magzatnál. Kérlek, drukkoljatok! Minden nap beszélek Dominikhoz, hogy bírja még ki legalább pár napig, remélem, megfogadja a kérésem.

Remélem, nemsokára sikerül újra nethez jutnom, de az is lehet, hogy akkor már "babás" hírekkel jövök. Ha nem tudok magam írni, mindenesetre üzenni fogok.

Mindenkinek gyönyörû tavaszi napot, és boldog babavárást kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

A bécsi vásárlásokhoz még annyi jó tanács, hogy ami ott 62-es, az nálunk 68-as méret. Ami 68-as az értelemszerűen 74-es itthoninak felel meg.

Piglet
Piglet
 


Szia lányok!
Nagyon köszönöm az AFP-s tanácsokat! Hamár a doki nem hajlandó elmondani,
legalább töletek megtudom :-)))
Mostanában én is próbálok esténként befelé figyelni. Néha olyan, mintha
éreznék valamit, de az a baj, hogy nem tudom, hogy azt érzem-e vagy valami
mást...
Azt hiszem Zsófinak igaza van, hogy a lepény elhelyezkedésétöl is függ, hogy
milyen korán észleli valaki a mocorgást. Az UH szerint nekem melsö fali
a placentám, ugyhogy tényleg azon is keresztül kell rugizni :-)
De ahogy leirtátok végülis mostmár bármikor jelentkezhet, egészen a 20. hétig.
Lili! Szerintem is csak az ügyetlenségüket magyarázták ezzel.
Krisztina! Szoritok, hogy Dominik még maradjon pár hétig!

Szijasztok, Lara
Lara
 


Krisztina!
Szorítunk neked!!! Viszont lenne egy erre a topicra kicsit off kérdésem. Muszáj most a nagyfiadnak oviba járnia??? (eleinte rém kényelmetlen, folyamatos baci hozás, testvérféltékenység) Nem lehetne eleinte õ is otthon??
Ildi
Pethes Ildikó
 


Krisztina!
Én szinte napra pontosan ott járok, ahol te! Nekem kb. négy napja kezdõdtek el ezek a fura fájások, zsibbadás, derékfájás, ami azért is furcsa, mert az elsõ terhességem alatt abszolút semmi ilyesmit nem tapasztaltam - amikor fájt, az már az 'igazi' volt. Most meg az a legrosszabb, hogy amikor éjszaka felébredek, nem tudom eldönteni, hogy akkor most fájásaim vannak, vagy csak elzsibbadtam a fekvéstõl.
Az én lányom februárban kezdte az ovit, egyszer volt beteg az elején, azt is tõlem kapta el. Két hete nagy víruskitörés volt az oviban, azt is megúsztuk, úgy tûnik, jól bírja az immunrendszere. De õ az ovi elõtt sem volt 1-2 alkalomnál többször megfázva. Viszont attól én is tartok, hogy mi lesz, ha pont most.... amikor meglesz a baba, mostmár nagyon nehéz lenne õt itthon tartani, imádja az ovit (csak délelõtt jár), az már az õ világa, közössége. A barátnõm kislánya tavaly akkor kezdett közösségbe járni, amikor megszületett a pici, és nekik nem volt szerencséjük, elindult egy olyan betegség-lavina, hogy azóta szinte nonstop beteg valamelyik gyerek, a pici is számtalanszor kapott már antibiotikumot. Eléggé ki vannak készülve. Na, ez is off volt, csak az Ildi hozzászólását fûztem tovább, egyébként én is drukkolok neked is, magamnak is! Andi
andi
 


Krisztina, Andi, mindkettotoknek tovabbi minden jot kivanok, remelem, maradnak meg egy kicsit a picik a pociban!
Piglet, koszi!
C2
Cili2
 


Drága Kismamák!

Olyan kedvesen válaszoltatok nekem fentebb egyszer a kávéról, hogy bátorkodom kérdezni még valamit:
Ahogy nő az ember(asszony) pocija, mi lesz az esetleges műtéti hegekkel? Nekem van egy csini vakbél műtét hegem. Meg fog nagyobbodni ha nagy pocakom lesz?

Válaszotokat köszi!

Puszi,

Mamacica
Mamacica
 


Mamacica!
Az én három és fél évvel ezelõtt végzett császármetszésem hegével semmi nem történt! Mivel ez valamelyest a nagy hasam alatt van, maradt olyan, mint terhesség elõtt. Andi
andi
 


Manó! Mi van veled???? Andi
andi
 


Sziasztok lányok!

Mamacica, csak akkor tágul, ha a bikinivonal felett van ferdén. Nekem azt mondta a dokim, hogy kenegessem szorgalmasan és megvigasztallt, hogy vissza fog fejlődni!

Pusszantás!

Zsófi
Csucsuka
 


Mamacica, nekem kisgyerekkori lágyékmûtét hegem volt, totál semmit nem változott. Igaz, ez is bikinivonal alatt van (bár megjegyzem, picit följebb, mint ahol a császáromhoz vágtak)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok Lányok!
Helló Andi!

Itt vagyok, olvasgatlak Benneteket, meg a különböző aggodalmakat (szoptatás, koraszülés, kórház és csecsemős nővérek, stb.) Még egyben vagyunk, változóak a napok, hol jobb, hol rosszabb. A 4D-s ultrahang nagyon jó volt, szemérmetlenül megmutatatta a manócskánk, hogy Ő bizony lány, és ehhez a továbbiakban kétség se férjen. Vasárnap egésznap szabályosan fél óránként keményedett a hasam, azóta megint jobb. Már nem idegelem magam. A múlt héten már 1300 grammos volt a kis boszorkány, ha jönni akar úgy sem tudok mit tenni, pihenek és legalább én "jó kislány" vagyok. Kinéztük a hétvégén a bababútort, kifestettük a szobát, mázoltuk a keretet ( helyesebben többségében a férjem, nem hagyta, hogy sokat segítsek). Szóval igyekszünk felkészülni, hogy semmi ne érjen váratlanul. Aztán lehet, hogy még júliusban is egyben leszünk, csak ilyen macerásan végig. Babakocsi ügyben mi is tanácstalanok vagyunk. Az elején kell a mózeskosár vagy elég a kb. 120-150 fokos szöget bezáró hordozó? Lehet hordozóban sétáltatni vagy nem? Mert a Greco Ultima és Voyager, amit sokan ajánlottatok nem mózeskosaras, de teljesen ledönthető, viszont akkor nincs szemben veled a baba, csak ha a hordozóba teszed, ami meg nem vízszintes. Kicsit már elegem van ebből aa sok részletből. Régen azt sem tudták, mi a babakocsi mégis ember lett mindenkiből.
Szóval kicsit belefáradtam abba is, hogy nekem még véletlenül sem lehet egy "átlagos, normális" terhességem, meg ebbe a dömpingbe is, amibe már teljesen belekeveredik az ember. tudom, jobb, mintha semmi sem lenne. És különben is , mi ez ahhoz képest, hogy Te attól félsz, hogy nehéz lesz a szoptatás, más attól, hogy miért rángatja a baba a mellét és miért sír mnden szopizás után... És akkor belegondoltam, hogy ezek cask most következnek még, és úgy döntöttem inkább hallgatok és olvaslak Benneteket. Szóval kicsit depi (depressziós) vagyok. Lehet, hogy normális, vagy nem?

Hát ez van velem.
Bocs, de azok a félelmek, amikről írtatok, nekem még idegenek, hiszen ez az első terhességem, nem tudok hozzászólni. Valahogy úgy gondolom, hogy ha az ember nagyon szeretné, akkor biztos tud előbb-utóbb jól szoptatni. Nekem pl. már most elindult az előtejem, hogy ezen is idegesítsem magam, hogy nem azt jelenti-e, hogy nemsokára szülök.

Na, becsukom a panaszládát.

Manó
Manó
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: