Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kinga!
November 16-ra várom a babát, eddig egyszer voltam dokinál, a múlt héten. Akkor megnéztük uh-on, hogy dobog a pici szíve, legközelebb 24-én este megyek. A dokinál egyébként elöször voltam, szimpatikus volt, a szülésröl azt mondta, úgy szülök, ahogy akarok, töle fejen is állhatok, de ha gond van, ö diktál. Ez szerintem korrekt.
Egyébként nagyon dicsérte a kórházat és a szülésznök, növérek hozzáállását.
Gondolom 24-e után már elküld vérvételre és hasonlókra is, ezért szerintem akkor többször is megfordulok majd a kórházban, úgyhogy összefuthatnánk.
Szia,
Eszter
eszter
 


Drága Kismamák!

Mit tudtok arról, hogy a cappucino a terhesség előtt-alatt káros-e?

Válaszotokat köszi!

Mamacica
Mamacica
 


Mamacica!
Az biztos, hogy a koffein nem tesz jót a babának (én még kólát sem iszom!), de ha nem tudsz leszokni róla és ritkán iszol, szerintem nem tragikus a dolog.
Ez persze csak az én véleményem, de láttam hasonló kérdést a Rendelöben is.
Szia!
Eszter
eszter
 

 
 

Sziasztok!
Örülök a pezsgő életnek és szeretettel köszöntöm az újdonsült kismamákat!
És örömmel tudatom, hogy Somáék Emmája a mai napon hazamehetett a kórházból, gondolom, Somának most egy darabig se híre, se hamva nem lesz, de azért majd ha tudok valamit, megírom.
A koffein/capuccino-kérdésről annyit, hogy a koffein ugyebár egyáltalán nem egészséges, ha sokat fogyasztod, a kóláról nem is beszélve. Én alap esetben sem nagyon iszom, de néha, úgy kb. 2 hetente egyszer nagyon megkívánok egy tejes kávét vagy egy light kólát, olyankor iszom, mert jól esik. Ha gyakrabban kívánod meg, Mamacica, próbáld ki koffeinmentes kávéval, a biztonság kedvéért.
Mi jól vagyunk, a 30. hetet gyűrjük, nagy boldogságban, én egyre jobban érzem magam, Kinga egyre többet kalimpál. Estére a lábaim kicsit bedagadnak, de ma voltam dokinál és a vizeletem is meg a vérnyomásom is rendben, azért próbálok vigyázni magunkra.
Sziasztok: Kata
kata (kata)
 


Sziasztok lányok!

A koffeinről annyit, terhességem első időszakában nagyon alacsony volt a vérnyomásom és maga a védőnő ajánlotta a napi egy kávé elfogyasztását.(Én egyébként terhesség előtt nem kávéztam.)Volt barátnőm akinek sajnos napi több kávét is el kellett fogyasztania mind két gyermeke várása alatt, olyan erős fejfájás gyötörte heteken át és ez még mindig jobb megoldás volt, mint gyógyszert szedni.

Bea
bea (bea)
 


Sziasztok!

Kata, nem megrémiszteni akarlak, de ha már kólát kívánsz, egyenlőre mondj le a lightról, a benne lévő mesterséges édesítőszer nem tesz jót a babának, inkább idd a rendeset... Édesítőszerként terhesség és szoptatás alatt is tudomásom szerint egyedül az Aspartam tartalmú a megengedett azaz a Canderel.

Amúgy napi egy kávé vagy cappucino, ha valaki bírja a szagát és az ízét, nem árthat túl sokat, de napi ötöt-hatot gondolom egyikőtök se döntöget magába... Attól már lehetne baj...

Kellemes kismamaságot mindenkinek!

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Leendő Anyukák!

Nagyon köszönöm a válaszokat a cappucinoval kapcsolatban!

Ölel benneteket:

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Mamacica, lemaradtam valamirol? Csak nem?! Babát vársz?

Bocsi, hogy nem értesítettelek a szülésrol, de a férjem a ludas az egészben.

A kapucsinóról annyit, hogy én minden nap megittam, nagyon kívántam. Késobb pedig alacsony vérnyomás miatt nekem is ajánlották a kávét.

Sziasztok Évi
Évi (Évi)
 


Drága Évi!

Még nem várok babát, de a köv. mensim után nekiurgunk a témának. (Kb. 1,5-2 hét)
Nem szoktatok a Tisza-parton sétálni a babucival? Leugranék megpillantani a csöppséget.... Kép

Hm?

Puszika,
Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok Lányok! Üdvözlök mindenkit.

Ma elõször nézek át ide hozzátok, a "ma megint megjött" topic-ból jövök. Úgy néz ki, hogy 8 havi próbálkozás után sikerült végre beköltöznie
Pocaklakónak, tegnap reggel lett egy pozitív tesztem, bár halványka volt, de egyértelmûen ott volt! Kép A dokibácsihoz ápr. 17-én megyek elõször. A munkahelyem-beli üzemi orvosom holnapra kér vizeletmintát, elviszi a BM Kórházba, remélem, onnan is pozitív eredményt kapok.

Látom, sok ismerõs van itt, még a "ma megint megjött"-bõl! Kép

Legyetek jók, cuppppp mindenkinek
Beja
Beja
 


Szisztok!

Jaj de jó olvasni Titeket! Beja, gratula, vigyázz magadra. Pihenj sokat meg hasonlók és élvezd a kismamaságot! Olyan hamar el fog telni az idő...

Mamacica!

Még nem is volt alkalmam gratulálni az esküvőhöz. Ugye jól emlékszem, hogy március 16-a volt? Remélem nem kavarok senkit senkivel. Hajrá a picigyártáshoz... Én spec. baromira kívántam a kólát és mértékkel ugyan, de ittam is a terhességem alatt. Amíg engedték a rokonaim körülöttem. Aztán mikor már nem, akkor stikában... Egyébként a gépi kóla, ami szerintem jobb, mint az üveges szörpből készül, biztos nincs benne annyi koffein. És még szomjat is old, mert tele van vízzel.

Krisztina!

A kengyel dolog alatt azt értettem, hogy felszíjazták a lábamat és 3/4 óra után baromira zsibbadt. Egyébként én dupla adag érzéstelenítőt kaptam a doki szerint, mert mindenre felszisszentem varrás közben. Szerintem még akkor is mikor hozzám se nyúlt. :-))))

Kata!

Polcold fel a lábaidat esténként és jobb lesz. Egyébként már tényleg nem sok van hátra...

Sziasztok, mindenkinek jó kismamaságot!

Geri
geri (geri)
 


Sziasztok
Mamacica, lehet hogy egyutt fogjuk varni a babankat, mert mi is most keszulunk a nagy akciora. Remelem azert a honlapodat ezutan sem fogod hanyagolni, mert szerintem nagyon asz, es hat a grafikaid egyszeruen fantasztikusak.
A kaverol pedig annyit, igaz ez legalabb 12 eve tortent, hogy nekem a gyerek miatt mar a kave sem volt eleg. Az orvosom szerint annyira alacsony volt a vernyomasom, hogy ez mar a babat veszelyeztette. Igy inkabb a kave mellett coffein tablettakkat ettem naponta tobb alkalommal.

Beja!
Gratula a babahoz, es hat boldog kismamasagot neked.
Sunflower
 


Sziasztok!

Udvozollek itt Beja! Iga, itt nem olyan zajos az elet, mint a masik topicban, de azert itt is szuper a tarsasag! Vigyazz nagyon magadra!

A kave, kola temahoz annyit, hogy nekem is viszonylag alacsony a vernyomasom, 90/60 korul szokott lenni, amikor ideges vagyok, akkor 120. Es ha kivanom a kolat, akkor iszom, mert az a velemenyem, hogy van aki vegig cigizik a terhesseg alatt, es egeszseges gyereket szul, akkor a havi egy ket harom pohar kolatol semmi baja nem lehet a gyereknek. Kavebol meg koffenmenteset iszom, de azt is nagyon ritkan.

Sziasztok, Moni
Moni
 


Sziasztok lányok!

Kedves Geri, Sunflower és Móni! Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat! KépKépKép

A közeljövõben - ígérem - igyekezlek "kitanulni" mindannyiótokat, hogy tudjam, ki hol tart, stb...

Ja... és még azt is ígérem, hogy rendszeres látogatója leszek ennek a topic-nak is! Kép

Annyit még szeretnék röviden elmondani, hogy ma reggel volt egy magánakcióm. Az történt, hogy tegnap megbeszéltem a munkahelyem üzemi dokijával, hogy ma reggelre hozzak be pipi-mintát, és majd a BM Kórházban megvizsgálják a dolgot... Már meg is jártam a laboratóriumot, és már meg is van az eredmény. A laborvizsgálat szerint is: "HDG-test: positiv"

KépKépKép

cupppppppppppantás mindenkinek!!!
Beja
Beja
 


Nem HDG, hanem HCG... csak még mindig remeg a kezemKépKépKép
Beja
 


Beja!
Gratulálok még egyszer, immár a "hivatalos" eredményhez is!
Dokihoz mikor mész?
Pussz,
Eszter
eszter
 


Sziasztok!

Örömmel üdvözöllek itt Beja! A babanetes családok oldalon ( a fõoldalról) ott a lista, aki fontosnak tartja magát, az beírta, és megtalálsz mindenkirõl mindent!

Kóla: én kifejezetten kóláztam terhesen. Na nem többet, mint olykor anélkül. Viszont nekem az jött be a reggeli émelygésekre, ha reggel szénsavasat ittam. A kóla kifejezetten nyerõ volt. A vérnyomásom nekem is ált. inkább alacsony volt, és a kólázások miatt sem lett magas. Nõvérem kifejezetten tejeskávézott, szerintem mindhárom gyerekénél. Szerintem azt már végképp kevesen teszik meg, hogy aki elõtte rendszeresen kávézott, totál abbahagyja, és azért nem halljuk olyan vészesnek a dolgokat. Szerintem mértékkel fogyasztott capuccinótól nem lesz semmi probléma.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Helló mindenkinek!
Most jutott eszembe valami, lehet, hogy nagyon hülye a kérdés, ne nevessetek ki.
Nektek mikor kezdett nöni a hasatok? Én most vagyok a 8. héten és már látok hízást. Lehet, hogy ez csak a lassú bélmüködéstöl van, mert a szervezetem tovább tartja benn az ételt?
Szóval kiváncsi lennék, ki mikortól pocakosodott.
Köszi,
Eszter
eszter
 


Szia Eszter!

Nekem úgy a 10-12. hét körül, amint előrebukott a méhem, azaz amikor a doki bácsi azt mondta, hogy most már kiemelkedett a kismedencéből, azonnal volt hasam. A végére gigászi méreteket öltött... De ez már egy másik történet.Kép))

Puszi:

Dia
dIA
 


sziasztok lányok!

Beja, nagyon sok szeretettel köszöntelek itt és millió gratula a pocaklakódhoz!!!!Kép

Kávé téma: én kifejezetten nagy kávés vagyok (minél erösebb annál jobb), de amint terhes lettem (mind a háromszor) egyszerüen még az illatától is megundorodtam, egyáltalán nem kívánom. De biztos vagyok benne, hogy mértékkel nem árthat (a mellettünk dohányzó emberek biztos többet ártanak!)
Pocak téma: az elsö terhességemkor kívülállók csak a 6. hónaptól vették észre a pocimat. Most a harmadiknál éppen tegnap mondta valaki elöször (20. héten vagyok), hogy csak nem babát várok. Persze magamon ennél hamarabb észleltem a növekedést úgy a 14-15. hét után.

Lányok, én most elutazom messze földre egy hétre, és nem leszek gépközelbe, ezért már most kívánok nektek nagyon vidám Húsvétot!

Puszi mindenkinek, pihenjetek sokat!

Andrea
Andrea
 


Eszter szija, köszi! Kép

Holnap megyek végül is... elõször ugy volt, hogy ápr. 17-én, de valamit muszáj vele megbeszélnem (nagyon erõs folyásom van, tudom, ez természetes, nem is lenne vele baj, de úgy érzem, hogy kicsípte ott lent...).

Ildikó, szija! Kép Köszi az infót, én is be fogom magunkat írni!

cuppppppp mindenkinek!
Beja
Beja
 


Sziasztok !

Eszter!

Nekem is nagyobb lett a hasam a kelleténél, pedig még csak 9-10. héten járok. A melleim nőnek folyamatosan , pedig én eddig nem hordtam melltartót, most már kénytelen vagyok.
Émelygéseim vannak sőt...

Bea!

Őszintén gratulálok! Látod előbb-utóbb mindenkinek sikerül!))))

Mindenki vigyázzon magára!!

Puszi: Kati
Király Kati
 


Szija lányok!
Krisztina! Köszönöm a pontos és részletes infókat!
Kinga, Beja! Gratulálok nektek! Nagyon örülök! :-)))
Mamacica! Szoritok, hogy minél elõbb összejöjjön, már úgyis annyi tapasztalatod van, a másik topicból, hogy azonnal sikerülnie kell.
Eszter! Én a 12-13.héten vagyok, de egy kis hizáson kivül, semmi nem láccik még a hasamon :-((( Igazából a méh már régóta kitapintható, de sajna semmi nem láccik még az égvilágon. Igaz, hogy már a régi ruháim nem jók rám, újakat kellett vennem, de nem a méh növekedése miatt. Én is nagyon várom már, hogy végre láccódjonmár!

Képzeljétek tegnap elõtt voltam az elsõ genetikai vizsgálaton (nucha) és minden rendben van, nagyon szép volt, teljesen úgy néz ki, mint egy kisbaba, csak kicsibe. Láccottak a lábujjai, kezecskéi is, a kutacsok, láccott, ahogy mozgolódott.
Szóval nagyon fel vagyok dobva azóta:-))

Szijasztok, Lara
Lara
 


Lányok!
Katusról tudtok valamit??? Lassan már egy hónapja nem láttam itt :-(((
Lara
Lara
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
Mit tudtok a repülésröl terhesen? A dokim azt mondta, ilyen korán (1. harmad) semmi kockázata, de én azért félek egy kicsit.
Lara!
Örülök, hogy minden rendben van veletek.Kép
Király Kati!
Mióta tart a rosszullét? Nem javul semmit? Kép
Beja!
Szorítok a holnapi miatt. Szerintem a folyás miatt nem kell aggódnod, ez nálam is van.
Jó hétvégét mindenkinek!
Eszter
eszter
 


Sziasztok ,

Geri,
Puszi, csak egy napot tévedtél, márc.17.-én volt a Nagy Nap Kép Köszönöm a gratulációt!

Sunflower,
Ti is most kezdtek az új élet létrehozásához? De jó! Én most még nem fogok nagy ügyet csinálni belőle. Csak szerelmeskedünk, játszunk. Ha megérik a gyülmölcs a pocimban akkor nagyon boldogok leszünk. Azt hiszem "görcsösen" nem lehet kisbabát életre hívni...

Lara,
Örülök, hogy jól vagy, nagyon vigyázz magadra!

Lányok,
Köszi a kávé-kóla-koffein témában a sok-sok segítséget! Nekem napi egy cappucino az adagom, azt hiszem ha nem fogok undorodni a szagától akkor terhességem alatt is elfogyasztom.

Nagyon kedvesek vagytok,
jó egészséget mindenkinek!

Kellemes hétvégét!

Mamacica
Mamacica
 


Kedves Mamacica!

Elég messze lakunk a Tisza-sétányhoz, (Bajcsynál), és mivel még 3 óránként szopi van, az nekünk messze van.

Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy azóta meg volt az esküvo. Utólag is nagyon sok boldogságot, mihamarabbi gyermekáldást kívánok! Milyen volt végül a nászéjszaka? Ha nem vagyok indiszkrét.

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!
Akkora élet van itt, hogy csak csuda, nem győzöm kapkodni a fejem és nagyon örülök minden új kismamának!
A repülést kérdezte valaki, én isvoltam öt-hat hetesen és nekem pont ebben a topicban tanácsolták a lányok, hogy nyugodtan menjek, aztán utána néztem könyvekben is és azt olvastam, hogy csak a harmadik harmadban nem ajánlatos a repülés. Nekem nem is volt anno semmi bajom, csak hányinger kicsit fokozottabban...
Mindenkinek tavaszi üdvözlet: Kata
kata (kata)
 


Szia, Mindenki!
Hogy álltok az induló felszerelés beszerzésével? Mi egész jól, bár a babakocsi-ügybe kezdünk belegabalyodni. Ki mit gondol erről? Mármint az ideális babakocsiról?
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok,

Eszter, en is repultem kb 3 hetesen, meg nem is tudtam, hogy terhes vagyok, de semmi kulonos nem tortent. Kesobbi repulesrol pedig epp most olvastam amerikai terhessegi topicon valakirol, aki 7 honaposan tervez floridai nyaralast es az orvos csak tamogatni tudta, mivel amugy is sokaig ez lesz a legutolso ilyen nyaralasuk. Persze Mo.-rol nem pont ilyen hosszu utakat kell repulni.

Kata, babafelszereles ugyben mi meg sehogy sem allunk, csak egy csomo babakonyvem van... Nem tudom, talan babonabol, de en meg semmit sem akartam venni, augusztusban jon a bebi, talan majd juni/juliban. De azt nem tudom, mi alapjan fogjuk majd kivalasztani a megfelelo babakocsit, vagy barmi mast, mert a hirdetesekben olyan oriasi a valasztek. Meg amugy egy kicsit el is vagyok tevedve, a sok kis fekvo babahordozo (ules feleseg), mozeskosar, kocsifelso(?? ezt maig nem tudom, mi), kisagy kozott. Ugy tunik pl, mind nagyjabol egy celt szolgal, de a kulonbsegek, elonyok nekem nem vilagosak. Remelem idovel magam is "megvilagosodom".

Kepzeljetek, nekem igy 21 hetesen meg mindig olyan pici a pocim, aki nem ismer, az tuti nem veszi eszre. Pedig mar 4 kg-t hiztam. De 2 hete voltam UH-n es a babameretet pont jonak talaltak, sot a baba korat a szamitotthoz kepest egy nappal kesobbre tettek, pont akkorra, amikor en tudom, hogy megfogant. Kedves 20/21 hetesek, Andrea, Shajni, Saci es meg biztosan sokan masok is, nektek mar nagy a pocitok?

Holnap megyunk megint UH-ra, remelem, most sikerul megtudni, fiuka-e vagy kislany. Erdekes, amikor babaanalizisen voltam, mar 2x is kisfiunak lattam, de analizisen kivul meg olyan kislanyos erzesem van.

Kulonben nagyon jo a kapcsolatunk a picivel, valahogy lelkileg is intenzivebb mostanaban, ezenkivul nagyon sokat izeg-mozog a kis edes, es tok jol be lehet loni az ebrenleti, alvasi fazisait, nap mint nap rendszeresen ugyanakkor, 3-4 orankent jelentkeznek.

A striakrol annyit, hogy en amikor nem felejtem el, kenegetem magam a Swiss Formulaval vagy a Milupa Schwangershaft kremmel, eddig meg nem jott ki egy sem. Mikor szokott egyaltalan?

Masik kerdes: A 19 hettol kezdve gyakran erzek mehosszehuzodasokat, sot mult heten szinte mindennap volt egy, igaz most vagy 4 napja mar nem. Midensetre abszolut fajdalommentes, ugyhogy azert nem aggodom, meg a heten amugy is megejtek mindenfele orvosi vizsgalatot. Nektek mikortol kezdodtek a mehosszehuzodasaitok?

Puszi mindenkinek,
Cili2
Cili2
 


Szia, Cili2!
Te az a Cili vagy, aki Bécsből jár Raffaihoz? Azért kérdezem, mert a babakocsi-kalamajkába már teljesen belekeveredtünk és most éppen azt latolgatjuk a párommal, hogy kiugrunk Bécsbe is szétnézni. Szóval nem tudod, hogy valahol Bécs környékén nincs valami nagy babaáruház, ahova érdemes lenne kiugrani?
Szóval babakocsi: a fogalmak, amiket leírtál nekem is tök ködösek voltak, de már kezdem kitanulni, hogy mi mit jelent. Mi per pillanat ott tartunk, hogy olyan babakocsit szeretnénk, ami:
- átfordíthatós a tolókarja, így a baba szembe is és háttal is tud lenni neked,
- már 0 hónapos kortól lehet benne tolni a kicsit (vagyis teljesen vízszintesbe dönthető)
- több fokozatra lehet dönteni az ülését, szóval később is tudom majd használni,
- könnyű (tegnap láttunk egyet, ami magában, gyerek és egyéb holmik nélkül 13kg volt)
- összecsukhatós
- vagy van hozzá hordozó vagy lehet bele tenni hordozót
- bolygó kerekes
- nem maci-cica-kisállatka-szivecske stb. mintás, hanem valami szolid.
Na, ami mindezeknek megfelel, az itthon kb két fajta van és egyik sem tetszik. Pedig valami olyat szetenénk, amivel 100%-ig neg lehetünk elégedve, úgyis három babát tervezünk, szóval hosszú távra kéne.

Hasnövekedés. Ez nálam is elég viccesen alakul, már a 31. héten járunk és felöltözve még mindig csak kövér néninek nézek ki és nem sokhetes kismamának. Ruha nélkül már szépen domborodik a pocim, de ruhában tényleg semmi nem látszik, csak olyan, mintha meghíztam volna. Egyáltalán nem eléőreállós a hasam, minden irányba szépen elterül, de én ezen csak jót nevetek és reggelente nem győzöm észrevételezni a növekedését. :-)) Szóval szerintem ez alkati kérdés is és állítólag a baba nemétől is függ, bár erre semilyen tudományos magyarázatot nem ismerek. :-) Nálunk minden esetre bejött, a hugomé olyan kis hegyes, előre állós (neki kisfia lesz), az enyém meg nem.
Cili, kíváncsian várom a híreket az uh-ról!!!
A méhösszehúzódások nekem most erősödtek fel, régebben is voltak, főleg akkor, ha nem pihentem eleget. Nekem a magnézium megoldotta ezt a kérdést, de már nem nagyon merek szedni, állítólag a 32. héttől nem ajánlatos.
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Szia Kata,
Igen en az a Cili vagyok, de sajnos mi meg tenyleg nem nezelodtunk baba cuccok irant es Becsben egyelore meg csak a butor boltok kornyeken vagyok ismeros. De Hannamama innen a netrol, aki ugyancsak Becsben lakik, mondta nekem korabban, hogy o Becsben nem latott meg egy ilyen boltot sem. Pedig biztos vannak, csak mi nem fedeztuk meg fel.
Jo, hogy ilyen jol osszefoglaltad egy jo babakocsi ismerveit, lehet, hogy meg nekunk is segiteni fog a lista. Ma a Coraban lattunk egy olyat, aminek volt egy mozeskosara, amit kulon is lehet hasznalni, aztan lehet ulos babakocsikent is kesobb hasznalni a mozesk. nelkul, mindenfele kis napteto, stb van hozza, aztan van meg egy hordozo/kocsiules is, ami 13 kg-ig jo, az is raszerelheto. Mindez 109 ezer valamennyiert... Hat szoval, azt hiszem, mi is sokat fogunk meg majd tepelodni.
Egesz megnyugtattal a hasnovekedes es a mehosszehuzodas temaban. Pont ma azt hallottam, hogy nem jo, ha mar van osszehuzoas, de szerintem nalam minden rendben van. Mindenesetre a jovo heten megyek az orvosomhoz, majd megnez.
Na, szia, sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

A babkocsi témához szeretnék hozzászólni.

Nekünk Graco Ultima Travel Systemünk van, ami egy kivételével mindenben megfelel Kata elvárásainak, a kivétel az átfordítható tolókar.
De a babahordozót (ami egyébként biztonsági babaülésként is használható 0-13 kg-ig, valamint bölcső-hinta és etetőszék funkciókat is tud) pont feléd fordítva kell rá feltenni, tehát, amíg kicsi a baba, addig feléd is fordíthatod, ha meg már nagyobb, úgyis inkább előrefele szeretne nézelődni!!!
Az ára amúgy elég húzós, 60 000 Ft volt tavaly nyár végén, a Gracokat a Mega Toys áruházakban találjátok meg. Esetleg érdemes még használtnak utánanézni, a Délpesti Mega Toysban most nyílt egy bizományi babafelszerelés bolt.

Sziasztok:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Méhösszehúzódásokról azt tudom, hogy nem baj, ha nincs egy nap alatt 10-nél több. Nekem ennél sajnos sokkal több volt az első terhességem alatt. Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy lesz bőven most is. 6 és fél hetes vagyok jelenleg.
Babakocsi téma:
Amit Kata írt, az szinte (szerintem) majdnem tökéletes. Én annyit tennék még hozzá, hogy feltétlenül merev (és nem merevített) legyen a háttámla, mert egy újszülöttnek nem igazán jó, ha belesüpped a babakocsiba. És ilyen kocsiban én még nem láttam babahordozósat. Viszont amit nagyon jónak találok, és árban is elfogadható, az a Pierre Cardin babakocsi, pontos nevét nem tudom. Az biztos, hogy márkásabban találtok ennél szebb babakocsit is, de én "feljebb" nem nézelődtem. Persze a hordozós kocsiknak is megvan a maga előnye, de újszülötteknek, kb. 3 hónapos korig nem való. Ha addig be tudtok szerezni egy pl. mózeskosaras babakocsit is, akkor viszont nagyon jó.
Remélem, tudtam segíteni.
Sziasztok!
BGabi
Bánhidi
 


Kedves Cili!

A hason a csíkok nem a 20. hét környékén, hanem később jönnek ki. Jó, hogy már most kenegeted. Egyébként alkati kérdés. Én amikor azt hittem már megúszom, az utolsó két hétben jöttek ki. Akkor már nem bírta a bőröm a gyűrődést... Nekem nagyon csúcsos hasam volt és mégis kislányom lett, hülyaségnek tartom a has alapján megállapított nemet. Nekem mindenki kivétel nélkül fiút jósolt és lány lett a kicsim.

Babakocsi ügyben szerintem érdemes nagyobb kerekű és viszonylag rugós változatot venni, mert az járdák nem éppen alkalmasak merev babakocsi használatára. Nálunk legalábbis borzalmasak. Nálam döntő szempont volt, hogy gumi kereke legyen, nagy és rugozzon is. Emellett állítható a tolókar, többször dönthető. Fogalmam sincs milyen márka, de azt tudom, hogy német és a Brendon áruházban vettük. 64000 Ft-ért múlt vasárnap. Bécs környékén a HUMA áruházban van egy játékbolt ott vannak babakocsik, de szerintem nem más a választék mint itthon. A bolt neve vmi TO'Y'AS.

Sziasztok:

Geri
geri (geri)
 


KAta!

Nekünk Graco Seville kocsink van, állítható kar, teljesen döntheto, (vízszinte, kb. 45fok, ülo)Hordozó nincs hozzá, de nekünk külön volt egy, (hagyományos 0-13kg-ig, tudod, ülés, hordozó, etetoszék, hinta, stb.) és az pont befér a kocsiba. Tehát olyan, mintha egyben lenne. Mi a Corában vettük másfél éve, akkor 32.990Ft volt.Olcsóbb volt egyébként mint a Megatoysban. A Brendonról nem is beszélve. Most a Corában 38.000 körül van.
Rita
ritasol
 


Kata!

Még valami! Minden kereke dupla és bolygósítható.
Rita
ritasol
 


A Graco Ultimája teljesen vízszintesre dönthető, tehát már újszülött is használhatja, a bébihordozót szintén, mivel úgy van kialakítva,hogy a baba gerince mindig egyenes maradjon...
Az első kerekek bolygósíthatók és duplák, jó nagyok, ez nekem is fontos szempont volt, és hatalmas bevásárlókosara van, sose kellett szatyrot vinnem a közértbe.
A háttámlája merev, a babahordozó nem ér bele az ülésbe, mert a tálcára kell csatlakoztatni, amin teljesen stabilan áll.

Sziasztok:

Dia
Dia
 


Sziasztok !

A segítségeteket kérném. Milyen törvény védi a kismamákat? Ezt úgy értem, hogy a héten mondom itt bent meg a munkahelyemen, hogy babát várok. Én szeretnék addig dolgozni, amíg bírom. Ráadásul a közvetlen kolléganőm két hét múlva szül. És eddig úgy volt, hogy én helyettesítem míg visza nem jön.Csakhogy mire én elmegyek szülni, addig, még csak 6 hónapos lesz a babája. Bizonygatja nekem, hogy visszajön, dehát ki tudja?
Mindenesetre az a kérdésem, ugye nem rúghatanak ki ?

Aki tud minnél előbb segítsen kérem !!

Köszi: Kati
Király Kati
 


Király Kati!

A kismamákat a törvény a 12. héttől védi, vagyis akkortól nem rúghatnak ki. Viszont! Ha kevesebb hetes vagy akkor is jobb ha megmondod, mert ha a kollégáidtól tudja meg a főnök és elég szemét, akkor bizony kirúghat. Viszont ha te mondod meg neki, (jó ha egy tanú is jelen van) akkor már nyilványvaló rosszindulat lenne a kirúgás, amit nem sokan tesznek meg.

Én így tudom, remélem segítettem. Majd írd meg mi volt, én is szeretnék tanulni belőle.

Évi,

A férjem szülei is a Bajcsin laknak! :-) Úgyhogy elég sokszor járunk oda. Eccer amikor jó idő idő lesz, megbeszélhetnénk egy 'randit' :-) Miccólsz?
Kép

Naaaaagy puszi Minden Kismamának!

Mamacica
Mamacica
 


Szia Kati!

Van egy Munkahely című topic, anno még én indítottam, mert hasonló problémával küzdöttem, mint te, nézdd meg, hátha találsz benne valami hasznosat.

Egyébként ha meg ki is rúgnának, amitől általában nem kell tartanod a terhesség alatt, fordulj egy munkaügyi bírósághoz, manapság rettentő kismama pártiak, úgy meghúzzák a munkahelyedet, mint a huzat, komoly összegeket kell az ilyen gerinctelenségekért fizetniük. Ezt valószínüleg egyébként ők is tudják, tehát nem hiszem, hogy tennének valami hasonló lépést. Inkább azt szokták csinálni, hogy amikor visszamennél, akkor tesznek utcára, bár akkor is van egy bizonyos időtartam, amig ezt megtehetik...

Nézdd meg a munka törvénykönyvét, de nagyjából úgy van, ahogy Mamacica leírta, és javaslom, hogy tényleg fogadd meg azt a tanácsát, hogy tanu előtt jelentsd be a nagy hírt...

Puszillak és ne aggódj azért túlzottan, mert az a babának árt:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Különösen szia Andi!
Már azt hittem nekem senki nem fog válaszolni. Nagyon örültem, amikor megtaláltam az üzenetedet. Igazán sok válozást nem tapasztaáltam azóta, ugyanúgy összehúzódgat a méhem és görcsölök is magnézium ide vagy oda. A doki azt mondta, hogy amíg óránként 4-5 keménykedés nincs, addig viseljem, de ne izguljak. A hétvégén ey új érzést fedeztem fel. Melegség tölti el a hasam, fegyorsul a pulzusom és olyan, mintha a baba feje a lágyékomon pihenne és sokkal könnyebbnek érzem a mozgást. Baba könyvekben nem olvastam ilyesmit, de lehet, hogy csak én nem tudom jobban körülírni. 34 hét! Kicsit irígykedem. Hogy vagy? Többségében feküdtél a 22. héttől, mert azt én nem bírok. Ficánkolós típus vagyok. Írj, kérlek, mindenre kíváncsi vagyok!
Manó
 


Sziasztok!

Babakocsi ügyben ajánlom a Megéri-e a Peg Perego... topicot, ott egyszer alaposan ki lett vesézve a téma, több márka és ár is elhangzott. (én csak szörnyüködök magamban, ha szülnék még, elõvenném az elsõ babakocsit, amit 93-ban 7500 Ftért vettünk, távol keleti olcsóság, de fordiítható tolókar, viiszintes fekvés, hálót tudtam tenni rá, ülés többfokozatban dönthetõ, huzata szolid (egyszinû sötétkék), összecsukható (kezttõ ilyen meg egy öttagú család összes cucca (egyhavi nagymamánál dekkoláshoz) elfért a Wartburg csomagtartójában), könnyû. Na, bébihordozónak meg autósülésnek valóban nem jó)
Cili: kérdezz rá a dokinál a Magnéziumra, ártani nem árt!

Kata. Azt hol hallottad, hogy 32. héttõl nem ajánlatos a magnézium? Mert szerintem hülyeség, a kórházban a koraszülés megelõzésére még bõven 32. hét után is ezt adnak! Szerintem valahol a 36-37. hét körül érdemes abbahagyni, amikor már nem veszélyeztet a dolog.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Cili2!
Szerintem ruhától is függ, hogy észreveszik-e rajtunk, mert a kertészfarmeremben elég nyilvánvaló a pocakom, de gumis derekú szoknyában A-vonalú fölsőben még elrejthető.
Most kezdjük a 22. hetet, és egyre több sokgyerekes anyuka kérdezi, csak nem...??
Szóval még nekik sem volt rögtön látható.Egyébként az előző két terhességemnél sem emelkedett ki nagyon a hasam, inkább körben nőtt a méretem.Az eredmény pedig: 1 fiú-1 lány.
Ennyit a has alakja és a nemek közötti összefüggésről...
Szia: Saci
ksaci
 


Kedves Cili2!
Babakocsi témában az a véleményem,hogy mielőtt választani fogtok, jól át kell gondolni, hogy hol és mire fogjátok használni.
Arra gondolok, hogy másra van szüksége annak az anyukának, aki falun lakik és a boltig akarja tologatni a kicsit, esetleg az udvaron levegőztetni, vagy nagy városban sokat kell utaznia vele buszon, villamoson, (metrón),vagy liftes házban kell megoldania a babakocsi föl-le szállítását.Más a helyzet akkor is, ha a nagyobb gyerekeket is autóval hozni-vinni kell, és a kicsit állandóan kivesszük az autós üléséből, pedig éppen elaludt.
Nekünk van egy nagy,bőrszíjas rugózású, kivehető mózeskosaras babakocsink, mert amikor először kellett, a macskaköveken ebben nem "pattogott" a gyerek és a nagy alsó rácsán elfért minden, ha bevásároltam.Viszont a mérete miatt csak gyalogosan elérhető úticéloknál volt használható.És nem kellett kimozdítani a picit a helyéről, csak mózeskosarastul fölvinni az emeletre.A buszos utakat kenguruval,később csővázas hátihordozóval oldottam meg, mindkét gyerekünknél bevált.Vettünk még egy esernyő alakúra összecsukható könnyű kocsit is, erre a nagyobb gyerek ráállt, de a műanyag kismotorokat és a szatyraimat is ráaggattam.Eddig ez a két kocsi jól variálható volt.
Most, a harmadik kicsimnél viszont az lenne a legoptimálisabb, ha egy autósülésben utazna, amit egy könnyű, összecsukható kocsivázra helyezve már tolhatnám is.Láttam ilyen kocsikat a Brendonban, de nekünk nem kellene a sportkocsi része, csak az említettek, az egész viszont 60 000 Ft körül van.
Nekem most ez a dilemmám.
Azért más most a helyzet, mint az előző két gyereknél, mert falura költöztünk, de a nagyokat két másik, különböző faluba szállítom autóval óviba és suliba.És attól tartok, éppen akkor kell értük mennem, amikor a pici aludna...
Mi a véleményed az én esetemről??
Szia: Saci
ksaci
 


Mamacica!

OK! Mi a Bajcsy háta mögötti 4 emeletesben lakunk (szürke)középso lépcsoház, 3. em. Bóka Éva van kiírva. Általában itthon vagyunk, keress meg ha van kedved!

Évi
Évi (Évi)
 


Évi drága,

Oké! Írd már meg a telefonszámod: edo@technoid.hu mégsem akarok odarontani, előbb felcsörögnélek...
Valszeg a hétvégén...

Puszi,
Mamacica
Mamacica
 


Mamacica!

370-966, ha hétvége, akkor szombat vagy hétfo, mert vasárnap megyünk a mamához.

Szia Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok, köszönöm az okos hozzászólásokat babkocsi-ügyben, majd beszámolok a döntésünk eredményéről, egyenlőre halogatunk, végülis van még időnk.
P.Ildi, a 32. hete ebben a topicban olvastam, lehet, hogy rosszul emlékszem, de valami olyasmi hangzott el, hogy ha a 32. hét után is szedjük a magnéziumot, nehezebben indul el a szülés. Nem vagyok hozzáértő, tényleg csak itt olvastam ezt.
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok, en is mindenkinek koszonom a megnyugtato valaszokat az osszehuzodasokrol (majd a heten az orvosomnal is rakerdezek), a hasmeretrol es tok jo ennyi tapasztalatot olvasni az idealis babakocsirol. (Mar jegyzetelek is.) Csak azt nem tudom (Saci kivetelevel), hogy az emlitett kocsiknak mozeskosaruk is van? Huu Saci, tenyleg olyan bonyolult tud lenni egy ilyen messzirol egyertelmunek tuno kerdes. Lehet, hogy nektek egy osszecsukhato vaz kellene, akar hasznaltan is es ugy ra a hordozo. En mar tisztara ossze vagyok zavarodva. Felvetettem a ferjemnek a hasznalt dolgok kerdeset is, de egybol elutatsitotta. Hat, OK, majd meglatjuk.

Na es a nagy hir: Ma voltunk megint UH-n, es (persze!) minden OK, babacska ep, merete pont az en szamitasomnak felel meg es abszolut pont jo, es megtudtuk, hogy KISFIU! Ugy meglepodtem, meg most is szokom a gondolathoz. Igazsag szerint en titkon fiut szerettem volna, de valahogy mindeddig ugy ereztem, kislany lesz (persze oneki is nagyon orultem volna). Mindemellett csak az a nagyon erdekes, hogy Babaanalizisen mar 2 kulonbozo alkalommal is "lattam" Bebikem nemet, mindketszer kisfiu volt, de en a foglalkozasok utan ezt a reszet mindig csak bizonytalan talalgatasnak titulaltam. Mindenesetre ugy orulok, hogy most mar tudom, igy meg jobban el tudom kepzelni. Mar csak azt remelem, hogy egy legkozelebbi UH-n nehogy majd lanynak lassak.

Kata, azt tudom, hogy te a Sote I-en fogsz szulni, azt nem tudom, meg van-e valaki mas is. Szeretnek toled nehany konkretumot megkerdezni, lehetne emilen? Nehany honapja egyszer mar irtam neked a Drotpostas emiledre, de arra nem kaptam valaszt. Azt a cimet hasznalod meg? Megadnad a cimed, vagy pedig itt az enyem: merdelyi@hotmail.com
(valoszinuleg csak a het vege fele leszek megint gepkoezelben). Koszi.

Meg valami: Mi van Katussal, hallottatok rola? En mar reg nem, remelem minden OK veluk!

Na, sziasztok,

Cili2
Cili2
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: